Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Östgöta Distans kval 2    Utskriftsdatum  11 februari 2020   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 februari 2020         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.43  1:30.97  2:26.00    3:11.90   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.75  1:34.47  2:31.70    3:19.24   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.63  1:36.99  2:34.50    3:21.57   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.16  1:45.88  2:41.60    3:33.21   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:47.65   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.50  1:55.95  2:55.89    3:49.39   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.39  1:28.99  2:23.78    3:07.14   
Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.04  1:38.86  2:40.66    3:24.25   
Jonathan Granqvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.37  1:44.71  2:50.07    3:42.08   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Victor Alacam  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.42  3:03.43  4:48.09    6:15.30   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:35.99  3:14.94  4:59.44    6:24.35   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:32.38  3:15.36  5:00.84    6:29.92   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:46.12  3:34.27  5:26.25    6:59.86   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
Gren 4, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.39  2:29.05  4:00.93    5:14.20   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.64  2:31.28  4:03.90    5:16.29   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.20  2:55.33  4:35.80    5:58.25   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.10  3:00.71  4:47.61    6:04.11   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:40.60  3:27.35  5:20.55    6:55.55   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.27  2:59.02  4:43.74    6:10.37   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.70  3:07.29  4:56.64    6:22.45   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.32  2:34.63  4:12.89    5:28.28   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.53  2:42.93  4:14.52    5:33.03   
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.68  2:46.05  4:22.01    5:42.40   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.22  2:50.39  4:30.20    5:47.48   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.69  1:13.80  1:57.03    2:38.09   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.00  1:18.93  2:03.52    2:48.44   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.80  1:05.47  1:44.07    2:25.68   
Philip Löfbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.64  1:10.58  1:52.00    2:34.45   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.12  1:25.30  2:10.26    2:52.36   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.67  1:26.16  2:10.03    2:52.79   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.72  1:27.43  2:15.87    3:02.52   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.81  1:30.88  2:24.71    3:15.40   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.68  1:36.85  2:27.51    3:16.76   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.10  1:35.52  2:30.28    3:20.27   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.85  1:36.93  2:27.40    3:21.23   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.01  1:40.97  2:37.05    3:27.60   
Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.65  1:42.53  2:39.43    3:34.94   
10  Theoline Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.14  1:43.49  2:42.18    3:36.48   
11  Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.11  1:42.40  2:43.05    3:38.99   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.91  1:20.55  2:04.93    2:47.44   
Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.64  1:23.47  2:09.71    2:53.69   
Jonathan Granqvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.49  1:32.08  2:21.98    3:07.84   
Victor Alacam  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.91  1:42.82  2:39.57    3:36.43   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.70  1:48.73  2:48.54    3:43.49   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 februari 2020 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:49