Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Östgöta Distans kval 1    Utskriftsdatum  14 januari 2019   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 januari 2019         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.26  2:50.47  4:22.93    5:51.53   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.21  2:53.12  4:27.62    6:00.64   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.68  2:56.40  4:37.68    6:18.31   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:26.96  3:04.94  4:43.30    6:19.32   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.49  3:10.54  4:52.64    6:29.98   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:30.00  3:10.85  4:52.30    6:30.83   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:30.17  3:10.87  4:53.70    6:33.29   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.60  3:09.80  4:55.07    6:40.05   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:42.56  3:38.62  5:36.16    7:22.64   
10  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:41.37  3:39.94  5:38.61    7:37.63   
11  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:45.43  3:46.18  5:48.83    7:48.74   
12  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:58.44  4:10.11  6:21.30    8:29.19   
13  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:55.00  4:07.32  6:32.69    8:53.15   
14  Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:00.50  4:22.01  6:44.94    9:00.98   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.37  2:35.99  3:56.45    5:16.38   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.09  2:53.46  4:25.75    5:56.68   
Wilmer Jacobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.48  2:59.46  4:35.72    6:07.99   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.20  3:02.92  4:44.23    6:24.96   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.77  3:12.26  4:56.93    6:35.82   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:30.66  3:13.99  5:00.00    6:41.44   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.45  3:27.26  5:17.54    7:02.73   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.70  3:28.62  5:18.62    7:05.71   
Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Jonathan Granqvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.03  2:44.82  4:11.42  5:40.23  21:04.79   
          7:07.48  8:35.95  10:02.47  11:26.30     
          12:48.91  14:09.47  15:33.94  16:59.62     
          18:24.32  19:48.62         
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.06  2:52.82  4:24.34  5:55.93  22:20.88   
          7:27.47  8:58.14  10:29.12  11:58.97     
          13:27.45  14:56.02  16:26.19  17:56.50     
          19:25.54  20:56.01         
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.86  2:52.57  4:23.20  5:53.85  22:37.34   
          7:24.90  8:55.59  10:26.63  11:58.26     
          13:28.43  14:59.89  16:31.98  18:04.41     
          19:36.56  21:08.27         
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.46  2:49.08  4:18.63  5:49.32  22:39.86   
          7:22.06  8:52.40  10:24.21  11:56.51     
          13:27.31  14:59.63  16:32.11  18:04.32     
          19:37.18  21:11.23         
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.55  2:19.71  3:34.18  4:50.21  9:52.77   
          6:06.81  7:24.85  8:42.59       
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.20  2:18.55  3:32.74  4:48.07  9:55.23   
          6:04.57  7:22.78  8:40.60       
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.72  2:24.17  3:42.10  5:01.36  10:19.37   
          6:21.94  7:43.39  9:03.01       
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.96  2:33.16  3:57.09  5:23.76  10:55.06   
          6:50.98  8:13.92  9:38.00       
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.88  2:35.06  4:01.44  5:28.35  11:12.63   
          6:56.03  8:23.88  9:49.96       
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.10  2:34.27  4:00.23    5:15.22   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.25  2:36.68  4:10.07    5:25.18   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.26  2:44.79  4:21.49    5:35.89   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.71  2:39.50  4:10.66    5:36.73   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:30.03  3:05.42  4:48.54    6:13.82   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:26.90  3:06.83  4:57.02    6:19.09   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.60  3:14.51  5:03.66    6:25.57   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.36  2:24.01  3:54.21    5:03.90   
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.62  2:26.78  4:00.84    5:18.84   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 januari 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:46