Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mix 10 år oy, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Norrköpings Kappsimningsklubb  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:39.32   
  Jonna Klasén  2008      41.31        41.31   
  Alma Malm  2008      44.36        1:25.67   
  Wilmer Jakobsson  2008      36.50        2:02.17   
  Valter Ericsson  2008      37.15        2:39.32   
                     
Linköpings Allmänna SS  2008  Linköpings Allmänna SS            2:42.27   
  Elis Berntsson  2009      45.58        45.58   
  Sofia Holmqvist  2008      42.57        1:28.15   
  Olof Karlsson  2008      38.70        2:06.85   
  Tilda Larsson  2008      35.42        2:42.27   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2008  Oskarshamns Simsällskap            2:48.96   
  Viggo Haglind  2008      42.84        42.84   
  Josefine Karlsson  2008      45.74        1:28.58   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      41.62        2:10.20   
  Melvir Bahtagic  2008      38.76        2:48.96   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2008  Linköpings Allmänna SS            2:53.16   
  Timon Rineholm  2009      45.53        45.53   
  Elin Axelsson  2008      46.33        1:31.86   
  Alice Björnholm  2008      40.29        2:12.15   
  Malte Klintåker  2009      41.01        2:53.16   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2009  Oskarshamns Simsällskap            3:23.88   
  Oliver Karlsson  2009      54.81        54.81   
  Carl Hedman  2009      54.92        1:49.73   
  Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009      49.84        2:39.57   
  Felicia Almquist  2010      44.31        3:23.88   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Medley Mix 11-12, Finaler 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2006  Linköpings Allmänna SS            2:18.76   
  Arsham Hassani  2007      36.91        36.91   
  Justin Rineholm  2006      37.30        1:14.21   
  Althaea Süsskind  2007      32.77        1:46.98   
  Frida Erlandsson  2006      31.78        2:18.76   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:21.96   
  Emma Liis Eerik  2006      35.98        35.98   
  Elsa Björnholm  2006      41.19        1:17.17   
  Fredrik Höglund  2006      33.59        1:50.76   
  Arvid Blom  2006      31.20        2:21.96   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2006  Oskarshamns Simsällskap            2:27.04   
  Julia Almquist  2007      37.33        37.33   
  Ludvig Löfgren  2006      44.53        1:21.86   
  Vera Stefanovic  2006      31.09        1:52.95   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      34.09        2:27.04   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            2:35.36   
  Fanny Ivarsson  2007      41.08        41.08   
  Kevin Sixtensson  2006      43.50        1:24.58   
  Milo Forsberg  2007      38.11        2:02.69   
  Josefin Klintåker  2006      32.67        2:35.36   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            2:39.87   
  Noah Lagerman  2007      38.18        38.18   
  Ellen Arnell  2006      43.75        1:21.93   
  Simón Perez  2007      41.06        2:02.99   
  Hanna Oehm  2007      36.88        2:39.87   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:40.23   
  Nils Bengtsson  2007      41.22        41.22   
  Alicia Wallberg  2007      43.05        1:24.27   
  Tuva Lovinge  2006      39.07        2:03.34   
  Axel Sköld  2007      36.89        2:40.23   
                     
Hultsfreds SS  2006  Hultsfreds Simsällskap            2:46.00   
  Tyra Andersson  2006      39.82        39.82   
  Erik Havskog  2007      45.56        1:25.38   
  Adrian Rudén  2006      41.83        2:07.21   
  Isabella Westergren  2007      38.79        2:46.00   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2006  Oskarshamns Simsällskap            2:46.92   
  Klara Blickfors  2006      37.83        37.83   
  Linus Nerlén  2006      47.47        1:25.30   
  Erik Fransson  2007      47.83        2:13.13   
  Alfrida Lagström  2006      33.79        2:46.92   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 1  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 3, 4X50m Medley Mix 13 oä, Finaler 
Sponsor: Bockara Betong 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  1999  Linköpings Allmänna SS            2:01.98   
  Alice Fransson  2004      33.51        33.51   
  Elise Gidlöf  1999      34.94        1:08.45   
  Kian Hassani  2003      27.46        1:35.91   
  Naevid Kiasat  2001      26.07        2:01.98   
                     
Västerviks Simsällskap  2001  Västerviks Simsällskap            2:05.67   
  Tilda Sundell  2005      34.86        34.86   
  Yousef Souhil  2002      33.95        1:08.81   
  Alva Claesén  2004      30.94        1:39.75   
  Felix Öberg  2001      25.92        2:05.67   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:06.43   
  Johanna Fransson  2004      33.16        33.16   
  Edvin Karlsson  2004      35.34        1:08.50   
  Viktor Henrysson  2003      27.29        1:35.79   
  Nora Björklund  2003      30.64        2:06.43   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 1  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:10.09   
  Stefanie Petrovic  2003      34.22        34.22   
  Nikola Petrovic  2004      35.20        1:09.42   
  Hilma Broden  2003      34.81        1:44.23   
  Sergej Basov  2003      25.86        2:10.09   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  1999  Linköpings Allmänna SS            2:10.20   
  Erik Wallin  2003      31.00        31.00   
  Martina Karlsson  2003      39.00        1:10.00   
  David Axelsson  2004      31.74        1:41.74   
  Amanda Weiding  2003      28.46        2:10.20   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:14.42   
  Emil Kilander  2004      34.14        34.14   
  Elin Gustafsson  2005      39.57        1:13.71   
  Elsa Linné  2003      32.45        1:46.16   
  Robin Daremo  2005      28.26        2:14.42   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:14.61   
  Aldin Mandzo  2004      32.86        32.86   
  Erik Andersson  2005      35.68        1:08.54   
  Ellen Lovinge  2004      36.80        1:45.34   
  Ylva Andersson  2005      29.27        2:14.61   
                     
Västerviks Simsällskap Lag 2  2001  Västerviks Simsällskap            2:15.50   
  Elias Fölling Barck  2001      35.57        35.57   
  Maria Miñana Juan  2004      39.08        1:14.65   
  Stefanos Gavriliidis  2003      28.87        1:43.52   
  Emma Kindberg  2004      31.98        2:15.50   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2002  Oskarshamns Simsällskap            2:16.15   
  Ida Ekström  2005      36.66        36.66   
  Max Nerlén  2002      39.45        1:16.11   
  Fabian Lagström  2004      29.50        1:45.61   
  Saga Hjelm  2004      30.54        2:16.15   
                     
10  Linköpings Allmänna SS Lag 4  2003  Linköpings Allmänna SS            2:16.42   
  Robin Lundqvist  2005      33.98        33.98   
  Elin Heimdahl  2004      39.72        1:13.70   
  Olle Almén  2003      31.53        1:45.23   
  Stella Åqvist  2005      31.19        2:16.42   
                     
11  Hultsfreds SS  2002  Hultsfreds Simsällskap            2:19.76   
  Ellen Havskog  2005      34.29        34.29   
  Hamza Kefo  2002      39.67        1:13.96   
  Emilia Lundgren  2004      37.37        1:51.33   
  Melwin Axelsson  2005      28.43        2:19.76   
                     
12  Blåkulla Mix  2001  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            2:20.34   
  Ella Veenhuis  2007      44.36        44.36   
  Carl Löfgren  2003      33.66        1:18.02   
  Petter Eriksen  2002      29.89        1:47.91   
  Alwa Lundberg  2006      32.43        2:20.34   
                     
13  Oskarshamns Simsällskap Lag 3  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:26.83   
  Alice Nyström  2005      40.15        40.15   
  Oscar Wallenberg  2004      41.52        1:21.67   
  Jakob Nyström  2003      32.94        1:54.61   
  Ebba Håkansson  2003      32.22        2:26.83   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 3  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
  Joakim Sühl  2000                 
  Erik Andersson  2005                 
  Elin Nylander  2003                 
  Emma Werner  2005              DNS   
                     
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer 9 oy, Finaler 
Sponsor: GDL Transport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS    49.76        1:41.96   
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS    47.14        1:42.04   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.25        1:43.25   
Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009  Oskarshamns Simsällskap    51.49        1:46.04   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS    51.31        1:48.50   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap    52.93        1:49.22   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap    51.85        1:49.44   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    52.37        1:50.92   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS    53.48        1:57.38   
10  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap    56.11        2:12.19   
11  Astrid Kling  2010  Oskarshamns Simsällskap    1:09.47        2:17.10   
Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            DSQ   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar 9 oy, Finaler 
Sponsor: Gladiator Entreprenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS    46.64        1:44.04   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS    49.25        1:48.35   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap    51.70        1:51.77   
Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap    52.13        1:53.72   
Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap    57.65        1:55.79   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap    57.11        1:59.26   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Damer 10 år, Finaler 
Sponsor: Häradsparbanken Mönsterås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    41.87        1:27.92   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.95        1:30.53   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    41.89        1:32.12   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    43.89        1:34.37   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.93        1:35.60   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    46.07        1:35.93   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    46.05        1:36.30   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    47.93        1:38.94   
Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    45.02        1:45.44   
10  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    52.38        1:45.51   
11  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS    53.22        1:47.36   
12  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.92        1:47.88   
Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Herrar 10 år, Finaler 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    39.71        1:22.83   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.67        1:24.24   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    44.08        1:33.45   
Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap    47.34        1:35.49   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    44.10        1:37.78   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer 11 år, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    36.58        1:20.85   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.29        1:23.67   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    39.60        1:25.08   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    39.17        1:25.72   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    41.99        1:29.26   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.28        1:32.18   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    42.21        1:32.50   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    43.17        1:32.99   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    45.34        1:33.13   
10  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    46.36        1:36.02   
11  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap    47.74        1:38.54   
12  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    45.45        1:38.61   
13  Ester Taléus  2007  Linköpings Allmänna SS    46.20        1:41.01   
14  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    51.86        1:42.32   
15  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    49.25        1:45.31   
16  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap    50.39        1:46.12   
17  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    52.56        1:49.55   
18  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    56.65        1:57.25   
19  Hala Albardawil  2007  Hultsfreds Simsällskap    53.28        2:00.71   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Meja Askebring  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar 11 år, Finaler 
Sponsor: PGJ Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    37.49        1:22.05   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.96        1:24.25   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    38.51        1:26.32   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    41.81        1:29.91   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    42.79        1:31.93   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.07        1:34.72   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap    51.91        1:45.06   
Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb    55.97        1:53.01   
Alfons Lööke  2007  Linköpings Allmänna SS    54.19        1:57.34   
10  Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:00.92        1:59.27   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer 12 oä, Finaler 
Sponsor: Sam J Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.13  1:13.01  1:55.87    2:33.16   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    34.09  1:16.31  2:01.94    2:37.78   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.07  1:16.04  2:03.97    2:41.31   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    35.39  1:17.93  2:04.67    2:41.33   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.38  1:18.66  2:04.70    2:44.57   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    36.30  1:19.20  2:07.44    2:46.99   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    39.10  1:22.61  2:13.58    2:49.59   
Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsällskap    33.49  1:18.43  2:11.46    2:50.46   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.48  1:19.61  2:12.32    2:50.67   
10  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.39  1:21.36  2:12.95    2:51.65   
11  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    37.25  1:21.62  2:11.56    2:51.91   
12  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.12  1:23.79  2:15.97    2:52.14   
13  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    38.52  1:23.80  2:14.26    2:52.46   
14  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    36.11  1:21.53  2:11.68    2:53.41   
15  Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    39.57  1:23.26  2:13.13    2:53.54   
16  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    36.38  1:21.25  2:12.69    2:53.60   
17  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.23  1:24.71  2:15.94    2:55.98   
18  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    40.17  1:27.28  2:15.27    2:56.39   
19  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    38.40  1:23.09  2:17.11    2:56.83   
20  Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    37.39  1:22.67  2:17.80    2:57.03   
21  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.85  1:21.79  2:15.32    2:57.17   
22  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    40.26  1:27.12  2:16.94    2:57.28   
23  Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    39.18  1:23.81  2:16.61    2:57.39   
24  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.14  1:22.54  2:17.18    2:57.73   
25  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    38.05  1:26.67  2:15.57    2:59.12   
26  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.91  1:24.95  2:19.47    3:00.16   
27  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    40.36  1:25.94  2:19.39    3:01.07   
28  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.63  1:30.11  2:21.17    3:02.12   
29  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    38.20  1:26.49  2:22.07    3:03.01   
30  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.06  1:27.77  2:22.23    3:03.18   
31  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    38.36  1:27.45  2:23.15    3:04.93   
32  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    42.90  1:30.65  2:23.30    3:05.23   
33  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    40.41  1:28.99  2:24.56    3:05.53   
34  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    40.58  1:27.98  2:23.57    3:06.21   
35  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    43.12  1:33.63  2:25.77    3:07.06   
36  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    42.48  1:30.54  2:25.77    3:07.66   
37  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    41.66  1:31.47  2:24.68    3:07.84   
38  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.04  1:28.61  2:29.39    3:08.24   
39  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.19  1:30.27  2:24.97    3:08.45   
40  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    41.64  1:30.96  2:29.21    3:12.39   
41  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    42.75  1:31.49  2:29.42    3:15.75   
42  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    42.24  1:30.74  2:31.05    3:16.70   
43  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    46.56  1:35.05  2:36.33    3:23.00   
44  Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    45.86  1:37.79  2:35.30    3:23.90   
45  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    44.43  1:38.69  2:37.36    3:28.85   
Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Herrar 12 oä, Finaler 
Sponsor: SKB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    30.01  1:04.21  1:45.47    2:17.66   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    30.16  1:09.77  1:53.26    2:25.55   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    32.34  1:08.73  1:51.37    2:26.92   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    31.69  1:11.84  1:55.82    2:27.64   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.62  1:11.41  1:55.71    2:29.55   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.55  1:12.13  1:56.73    2:31.95   
Petter Eriksen  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    31.92  1:10.32  1:57.53    2:32.01   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    33.13  1:13.92  1:58.97    2:34.28   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    30.29  1:13.28  2:01.22    2:36.40   
10  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.92  1:13.29  2:01.29    2:36.64   
11  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    32.70  1:13.65  2:00.92    2:36.90   
12  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    34.81  1:16.26  2:03.29    2:38.87   
13  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.73  1:17.37  2:05.47    2:43.44   
14  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    35.95  1:18.87  2:05.99    2:46.09   
15  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    37.57  1:20.24  2:09.14    2:46.96   
16  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    38.75  1:20.66  2:09.00    2:48.41   
17  Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    35.97  1:20.73  2:12.49    2:49.15   
18  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    36.90  1:23.91  2:09.59    2:49.59   
19  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.18  1:22.82  2:15.83    2:52.80   
20  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.54  1:26.03  2:16.70    2:52.96   
21  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    38.27  1:23.03  2:13.91    2:53.77   
22  Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    38.57  1:26.49  2:18.18    2:56.26   
23  Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.83  1:29.46  2:17.46    2:59.53   
24  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    38.16  1:24.12  2:20.32    3:01.10   
25  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    36.80  1:28.14  2:22.36    3:05.25   
26  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    45.66  1:35.16  2:27.72    3:06.24   
27  Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    45.90  1:35.31  2:27.84    3:10.73   
28  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    40.77  1:33.04  2:29.12    3:12.62   
29  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap    43.09  1:37.11  2:35.27    3:20.76   
30  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.68  1:42.61  2:41.19    3:27.49   
31  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    44.23  1:37.38  2:44.80    3:29.81   
32  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    47.46  1:53.78  2:51.79    3:35.77   
33  Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap    56.38  1:54.60  2:55.32    3:47.19   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 4X50m Frisim Damer 10 oy, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2008  Linköpings Allmänna SS            2:23.77   
  Sofia Holmqvist  2008      34.51        34.51   
  Tilda Larsson  2008      37.39        1:11.90   
  Alice Björnholm  2008      36.47        1:48.37   
  Elin Axelsson  2008      35.40        2:23.77   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:38.07   
  Alma Malm  2008      37.38        37.38   
  Jonna Klasén  2008      36.83        1:14.21   
  Amina Mandzo  2008      41.18        1:55.39   
  Emmie Jakobsson  2010      42.68        2:38.07   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2008  Linköpings Allmänna SS            2:40.94   
  Sigrid Alvehus  2008      37.42        37.42   
  Nellie Johansson Jöngren  2009      40.49        1:17.91   
  Isa Gabrielsson  2008      43.78        2:01.69   
  Lovisa Comstedt  2009      39.25        2:40.94   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2008  Oskarshamns Simsällskap            2:41.08   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      35.86        35.86   
  Felicia Almquist  2010      46.04        1:21.90   
  Josefine Karlsson  2008      37.34        1:59.24   
  Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009      41.84        2:41.08   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2008  Oskarshamns Simsällskap            3:47.99   
  Astrid Kling  2010      58.18        58.18   
  Thyra Andersson  2009      59.16        1:57.34   
  Jasmine Eriksson  2009      1:02.57        2:59.91   
  Eija Uhre  2008      48.08        3:47.99   
                     
Hultsfreds SS  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar 10 oy, Finaler 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2008  Linköpings Allmänna SS            2:40.36   
  Olof Karlsson  2008      36.44        36.44   
  Malte Klintåker  2009      41.94        1:18.38   
  Timon Rineholm  2009      40.85        1:59.23   
  Elis Berntsson  2009      41.13        2:40.36   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2008  Oskarshamns Simsällskap            2:49.03   
  Viggo Haglind  2008      36.02        36.02   
  Melvir Bahtagic  2008      40.38        1:16.40   
  Oliver Karlsson  2009      46.85        2:03.25   
  Carl Hedman  2009      45.78        2:49.03   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Damer 11-12, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Oskarshamn 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2006  Linköpings Allmänna SS            2:06.68   
  Frida Erlandsson  2006      32.34        32.34   
  Emma Liis Eerik  2006      31.11        1:03.45   
  Josefin Klintåker  2006      32.87        1:36.32   
  Althaea Süsskind  2007      30.36        2:06.68   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2006  Oskarshamns Simsällskap            2:16.52   
  Vera Stefanovic  2006      32.07        32.07   
  Alfrida Lagström  2006      35.24        1:07.31   
  Julia Almquist  2007      34.30        1:41.61   
  Klara Blickfors  2006      34.91        2:16.52   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            2:22.01   
  Henny Paläng  2006      34.03        34.03   
  Emma Persson  2007      36.57        1:10.60   
  Alicia Rehnberg  2006      36.50        1:47.10   
  Agnes Adell  2006      34.91        2:22.01   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:22.62   
  Elsa Björnholm  2006      35.05        35.05   
  Hanna Oehm  2007      38.24        1:13.29   
  Fanny Ivarsson  2007      34.96        1:48.25   
  Ellen Arnell  2006      34.37        2:22.62   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:24.86   
  Filippa Andersson-Lundin  2007      33.65        33.65   
  Edith Nyman  2007      35.43        1:09.08   
  Alicia Wallberg  2007      34.96        1:44.04   
  Nora Grönberg  2007      40.82        2:24.86   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            2:36.09   
  Ellen Almén  2007      39.09        39.09   
  Sofia Hellander  2007      43.58        1:22.67   
  Ester Taléus  2007      35.74        1:58.41   
  Viola Högberg  2007      37.68        2:36.09   
                     
Hultsfreds SS  2006  Hultsfreds Simsällskap            2:46.22   
  Ellen Ekström Nelson  2006      39.01        39.01   
  Cornelia Stridh  2007      39.01        1:18.02   
  Molly Ainemo  2007      40.53        1:58.55   
  Hala Albardawil  2007      47.67        2:46.22   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2006  Oskarshamns Simsällskap            2:48.00   
  Naima Eriksson  2007      36.84        36.84   
  Meja Askebring  2007      45.43        1:22.27   
  Julia Carmström  2007      47.12        2:09.39   
  Mathilda Wallenberg  2006      38.61        2:48.00   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Herrar 11-12, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2006  Linköpings Allmänna SS            2:07.84   
  Fredrik Höglund  2006      31.38        31.38   
  Arvid Blom  2006      31.90        1:03.28   
  Arsham Hassani  2007      33.19        1:36.47   
  Justin Rineholm  2006      31.37        2:07.84   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:16.66   
  Nils Bengtsson  2007      37.41        37.41   
  William Norén  2006      30.71        1:08.12   
  Olle Blom  2007      32.93        1:41.05   
  Robert Hanouch  2006      35.61        2:16.66   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:22.52   
  Noah Lagerman  2007      33.39        33.39   
  Kevin Sixtensson  2006      36.28        1:09.67   
  Milo Forsberg  2007      37.55        1:47.22   
  Simón Perez  2007      35.30        2:22.52   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2006  Oskarshamns Simsällskap            2:35.69   
  Ludvig Löfgren  2006      35.37        35.37   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      36.03        1:11.40   
  Erik Fransson  2007      43.74        1:55.14   
  Linus Nerlén  2006      40.55        2:35.69   
                     
Motala Simsällskap  2006  Motala Simsällskap            2:39.65   
  Troy Eriksson  2006      34.98        34.98   
  Lucas Ramberg  2006      41.72        1:16.70   
  Karl Person  2006      49.65        2:06.35   
  Arthur Forsfält  2008      33.30        2:39.65   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Damer 13 oä, Finaler 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  1999  Linköpings Allmänna SS            1:57.56   
  Elise Gidlöf  1999      29.02        29.02   
  Elsa Linné  2003      30.41        59.43   
  Amanda Weiding  2003      28.87        1:28.30   
  Alice Fransson  2004      29.26        1:57.56   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:03.67   
  Stefanie Petrovic  2003      30.98        30.98   
  Ylva Andersson  2005      29.45        1:00.43   
  Elin Nylander  2003      31.82        1:32.25   
  Hilma Broden  2003      31.42        2:03.67   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:05.17   
  Johanna Fransson  2004      30.79        30.79   
  Nora Björklund  2003      31.29        1:02.08   
  Saga Hjelm  2004      31.33        1:33.41   
  Ida Ekström  2005      31.76        2:05.17   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2002  Linköpings Allmänna SS            2:05.90   
  Elin Gustafsson  2005      31.58        31.58   
  Emmy Ericsson  2003      32.30        1:03.88   
  Stella Åqvist  2005      31.72        1:35.60   
  Andrea Höglund  2005      30.30        2:05.90   
                     
Västerviks Simsällskap  2004  Västerviks Simsällskap            2:07.11   
  Alva Claesén  2004      30.59        30.59   
  Tilda Sundell  2005      32.07        1:02.66   
  Emma Kindberg  2004      32.99        1:35.65   
  Maria Miñana Juan  2004      31.46        2:07.11   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:10.03   
  Martina Karlsson  2003      33.37        33.37   
  Sofia Wallin  2005      33.56        1:06.93   
  Maria Dehgani  2003      31.37        1:38.30   
  Maja Arnell  2004      31.73        2:10.03   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 4  2004  Linköpings Allmänna SS            2:12.42   
  Darya Abbaspour  2005      31.85        31.85   
  Frida Holmqvist  2005      31.00        1:02.85   
  Majken Alvehus  2005      33.87        1:36.72   
  Esther Mira Nath  2005      35.70        2:12.42   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Herrar 13 oä, Finaler 
Sponsor: GDL Transport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerviks Simsällskap  2001  Västerviks Simsällskap            1:46.64   
  Yousef Souhil  2002      26.57        26.57   
  Felix Öberg  2001      26.10        52.67   
  Stefanos Gavriliidis  2003      26.77        1:19.44   
  Elias Fölling Barck  2001      27.20        1:46.64   
                     
Linköpings Allmänna SS  2001  Linköpings Allmänna SS            1:47.62   
  Naevid Kiasat  2001      27.19        27.19   
  Kian Hassani  2003      25.28        52.47   
  Erik Wallin  2003      27.18        1:19.65   
  Robin Daremo  2005      27.97        1:47.62   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  1981  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:49.80   
  Sergej Basov  2003      26.75        26.75   
  Nikola Petrovic  2004      27.63        54.38   
  Aldin Mandzo  2004      27.47        1:21.85   
  Erik Andersson  2005      27.95        1:49.80   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:50.24   
  Edvin Karlsson  2004      27.80        27.80   
  Fabian Lagström  2004      27.03        54.83   
  Jakob Nyström  2003      29.72        1:24.55   
  Viktor Henrysson  2003      25.69        1:50.24   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  1999  Linköpings Allmänna SS            1:57.59   
  Olle Almén  2003      29.40        29.40   
  David Axelsson  2004      29.06        58.46   
  Robin Lundqvist  2005      29.34        1:27.80   
  Emil Kilander  2004      29.79        1:57.59   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2002  Oskarshamns Simsällskap            2:17.71   
        35.77        35.77   
        33.85        1:09.62   
        33.80        1:43.42   
        34.29        2:17.71   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer 9 oy, Finaler 
Sponsor: Gladiator Entreprenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            40.14   
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            40.18   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            42.19   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.19   
Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009  Oskarshamns Simsällskap            42.19   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.28   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            43.97   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            44.10   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            45.12   
10  Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            45.31   
11  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            51.82   
12  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            54.71   
13  Astrid Kling  2010  Oskarshamns Simsällskap            56.84   
14  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            59.48   
15  Jasmine Eriksson  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:04.71   
16  Olivia Johansson  2010  Hultsfreds Simsällskap            1:11.78   
Elwyn Revelj  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Herrar 9 oy, Finaler 
Sponsor: Häradsparbanken Mönsterås 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS            40.41   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            41.21   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            41.56   
Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            45.52   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            47.16   
Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            48.79   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            49.33   
Lian Helgosson  2012  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            1:09.52   
Alvin Askebring  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Damer 10 år, Finaler 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            34.82   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            35.97   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.23   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            36.40   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.54   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            37.23   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            37.52   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            37.83   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            38.72   
10  Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            40.04   
11  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            42.60   
12  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.63   
13  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS            43.44   
14  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.35   
15  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.34   
16  Kaia Weidmert  2008  Västerviks Simsällskap            48.60   
17  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            51.32   
18  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            56.64   
19  Nagham Albardawil  2008  Hultsfreds Simsällskap            57.54   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar 10 år, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            32.95   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.23   
Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap            36.31   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            37.19   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            38.09   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.15   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            41.16   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer 11 år, Finaler 
Sponsor: PGJ Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    32.33        1:09.32   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    35.03        1:12.76   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    35.90        1:14.71   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    36.51        1:14.81   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.17        1:15.35   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.01        1:19.25   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    38.11        1:20.91   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.59        1:22.49   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    40.89        1:25.05   
10  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    39.40        1:25.62   
11  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    41.36        1:25.67   
12  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    41.03        1:26.12   
13  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    40.96        1:26.20   
14  Ester Taléus  2007  Linköpings Allmänna SS    42.11        1:27.50   
15  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    43.66        1:29.78   
16  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.34        1:32.95   
17  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    46.71        1:39.30   
18  Meja Askebring  2007  Oskarshamns Simsällskap    47.10        1:40.32   
19  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    47.04        1:40.98   
20  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    49.89        1:43.29   
21  Hala Albardawil  2007  Hultsfreds Simsällskap    52.94        1:54.66   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Herrar 11 år, Finaler 
Sponsor: Sam J Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    34.86        1:11.65   
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS    34.26        1:11.96   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.13        1:14.46   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    37.86        1:19.21   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    38.70        1:21.27   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.73        1:27.75   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap    41.51        1:28.17   
Viggo Sillén  2007  Linköpings Allmänna SS    41.51        1:28.81   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.33        1:34.71   
10  Alfons Lööke  2007  Linköpings Allmänna SS    44.28        1:35.53   
11  Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap    47.05        1:36.60   
12  Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.99        1:37.53   
13  Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.09        1:38.29   
14  Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb    49.39        1:46.51   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer 12 oä, Finaler 
Sponsor: SKB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    30.00        1:02.35   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    30.38        1:02.57   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    30.73        1:03.34   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.14        1:06.21   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    31.78        1:06.31   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.37        1:07.07   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    32.23        1:07.28   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    32.91        1:07.70   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    33.49        1:08.09   
10  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    33.55        1:08.49   
11  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    33.08        1:08.69   
12  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    32.99        1:08.98   
13  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    33.26        1:09.05   
14  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    33.04        1:09.26   
15  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.10        1:09.51   
16  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    33.75        1:09.68   
17  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.30        1:09.73   
18  Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    34.33        1:10.00   
19  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    33.08        1:10.11   
20  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    34.31        1:10.33   
21  Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    33.58        1:10.40   
22  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.01        1:10.41   
23  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.15        1:10.94   
24  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    34.05        1:11.14   
25  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    34.65        1:11.20   
26  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    34.48        1:11.33   
27  Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsällskap    34.73        1:11.41   
28  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.73        1:11.64   
29  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.86        1:11.70   
30  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.69        1:12.04   
31  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.21        1:12.23   
32  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    35.17        1:12.31   
33  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.78        1:12.46   
34  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    35.44        1:12.79   
35  Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    35.80        1:12.84   
36  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    35.65        1:13.55   
37  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    35.07        1:13.64   
38  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    35.92        1:14.00   
39  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    35.82        1:14.42   
40  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    35.90        1:14.57   
41  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    35.45        1:15.41   
42  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    36.52        1:15.53   
43  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    36.42        1:16.17   
44  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    35.27        1:16.26   
45  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    36.45        1:16.96   
46  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    37.85        1:17.27   
47  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.26        1:18.30   
48  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    38.63        1:18.64   
49  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    36.47        1:19.15   
50  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    38.22        1:19.29   
51  Agnes Adell  2006  Linköpings Allmänna SS    37.20        1:19.49   
52  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS    38.65        1:21.32   
53  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    38.59        1:22.57   
54  Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap    37.52        1:24.24   
55  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    39.81        1:24.66   
56  Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    39.50        1:25.24   
57  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    40.82        1:26.04   
58  Esther Mira Nath  2005  Linköpings Allmänna SS    40.85        1:26.65   
59  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    40.86        1:27.57   
Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar 12 oä, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    27.85        56.82   
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    27.63        57.55   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    28.20        57.85   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.74        58.13   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    28.20        58.35   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.78        59.13   
Kian Hassani  2003  Linköpings Allmänna SS    28.51        59.41   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    28.59        59.66   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.77        1:00.29   
10  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    28.91        1:00.32   
11  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.23        1:00.74   
12  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    29.65        1:01.46   
13  Petter Eriksen  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    29.93        1:01.76   
14  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    29.97        1:02.42   
15  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    30.01        1:03.37   
16  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    30.59        1:03.54   
17  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    30.88        1:04.02   
18  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    30.77        1:04.12   
19  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    31.46        1:05.09   
20  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    30.69        1:05.34   
21  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.16        1:05.51   
22  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.89        1:05.95   
23  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    32.16        1:07.09   
24  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.34        1:07.50   
25  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.22        1:07.83   
26  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    32.40        1:07.88   
27  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    32.83        1:08.26   
28  Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    33.19        1:08.80   
29  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    33.29        1:09.85   
30  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    33.41        1:11.40   
31  Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    34.34        1:11.51   
32  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.21        1:12.82   
33  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    35.29        1:13.06   
34  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.93        1:13.08   
35  Hamza Kefo  2002  Hultsfreds Simsällskap    34.51        1:13.20   
36  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.50        1:14.76   
37  Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    37.06        1:17.13   
38  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    36.96        1:17.63   
39  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    38.11        1:17.71   
40  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.15        1:17.86   
41  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    39.11        1:19.31   
42  Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    38.07        1:19.70   
43  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap    39.19        1:21.72   
44  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    41.09        1:27.23   
45  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.67        1:27.29   
46  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS    40.24        1:27.35   
47  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    44.15        1:32.26   
48  Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.06        1:33.41   
49  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    50.20        1:50.15   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Oskarshamn 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Norrköpings Kappsimningsklubb  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:26.90   
  Alma Malm  2008      37.02        37.02   
  Jonna Klasén  2008      37.49        1:14.51   
  Valter Ericsson  2008      38.18        1:52.69   
  Wilmer Jakobsson  2008      34.21        2:26.90   
                     
Linköpings Allmänna SS  2008  Linköpings Allmänna SS            2:27.76   
  Sofia Holmqvist  2008      33.88        33.88   
  Timon Rineholm  2009      42.88        1:16.76   
  Olof Karlsson  2008      36.14        1:52.90   
  Tilda Larsson  2008      34.86        2:27.76   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2008  Oskarshamns Simsällskap            2:32.89   
  Josefine Karlsson  2008      40.10        40.10   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      37.03        1:17.13   
  Viggo Haglind  2008      35.97        1:53.10   
  Melvir Bahtagic  2008      39.79        2:32.89   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2008  Linköpings Allmänna SS            2:34.79   
  Elis Berntsson  2009      39.34        39.34   
  Malte Klintåker  2009      42.21        1:21.55   
  Elin Axelsson  2008      37.13        1:58.68   
  Alice Björnholm  2008      36.11        2:34.79   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2009  Oskarshamns Simsällskap            3:07.75   
  Carl Hedman  2009      47.48        47.48   
  Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009      44.62        1:32.10   
  Oliver Karlsson  2009      50.02        2:22.12   
  Felicia Almquist  2010      45.63        3:07.75   
                     
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2006  Linköpings Allmänna SS            2:06.22   
  Althaea Süsskind  2007      30.89        30.89   
  Justin Rineholm  2006      31.73        1:02.62   
  Fredrik Höglund  2006      30.52        1:33.14   
  Frida Erlandsson  2006      33.08        2:06.22   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:09.61   
  Arvid Blom  2006      32.51        32.51   
  Emma Liis Eerik  2006      31.19        1:03.70   
  Arsham Hassani  2007      33.15        1:36.85   
  Josefin Klintåker  2006      32.76        2:09.61   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:11.16   
  Olle Blom  2007      33.15        33.15   
  William Norén  2006      30.88        1:04.03   
  Filippa Andersson-Lundin  2007      33.32        1:37.35   
  Edith Nyman  2007      33.81        2:11.16   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2006  Oskarshamns Simsällskap            2:16.60   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      36.40        36.40   
  Vera Stefanovic  2006      30.58        1:06.98   
  Ludvig Löfgren  2006      35.70        1:42.68   
  Julia Almquist  2007      33.92        2:16.60   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            2:17.83   
  Simón Perez  2007      36.02        36.02   
  Noah Lagerman  2007      33.46        1:09.48   
  Elsa Björnholm  2006      34.37        1:43.85   
  Fanny Ivarsson  2007      33.98        2:17.83   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            2:24.88   
  Ellen Arnell  2006      35.33        35.33   
  Hanna Oehm  2007      35.55        1:10.88   
  Kevin Sixtensson  2006      37.09        1:47.97   
  Milo Forsberg  2007      36.91        2:24.88   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.14   
  Robert Hanouch  2006      36.18        36.18   
  Tuva Lovinge  2006      34.99        1:11.17   
  Axel Sköld  2007      38.91        1:50.08   
  Alicia Wallberg  2007      35.06        2:25.14   
                     
Hultsfreds SS  2006  Hultsfreds Simsällskap            2:29.33   
  Adrian Rudén  2006      36.48        36.48   
  Erik Havskog  2007      40.20        1:16.68   
  Cornelia Stridh  2007      39.20        1:55.88   
  Tyra Andersson  2006      33.45        2:29.33   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
  Linus Nerlén  2006                 
  Klara Blickfors  2006                 
  Erik Fransson  2007                 
  Alfrida Lagström  2006              DNS   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Mixed 13 oä, Finaler 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  1999  Linköpings Allmänna SS            1:50.57   
  Kian Hassani  2003      26.48        26.48   
  Naevid Kiasat  2001      26.44        52.92   
  Elise Gidlöf  1999      28.66        1:21.58   
  Amanda Weiding  2003      28.99        1:50.57   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:54.35   
  Viktor Henrysson  2003      26.55        26.55   
  Ida Ekström  2005      30.63        57.18   
  Fabian Lagström  2004      27.06        1:24.24   
  Johanna Fransson  2004      30.11        1:54.35   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:54.84   
  Sergej Basov  2003      26.49        26.49   
  Nikola Petrovic  2004      27.94        54.43   
  Ylva Andersson  2005      29.52        1:23.95   
  Stefanie Petrovic  2003      30.89        1:54.84   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            1:55.66   
  Erik Wallin  2003      27.98        27.98   
  Robin Daremo  2005      28.47        56.45   
  Alice Fransson  2004      29.45        1:25.90   
  Elsa Linné  2003      29.76        1:55.66   
                     
Blåkulla Mix  2001  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            2:00.18   
  Petter Eriksen  2002      27.64        27.64   
  Carl Löfgren  2003      26.16        53.80   
  Alva Bernsholt  2005      34.17        1:27.97   
  Alwa Lundberg  2006      32.21        2:00.18   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:01.22   
  Jakob Nyström  2003      30.36        30.36   
  Nora Björklund  2003      31.87        1:02.23   
  Edvin Karlsson  2004      27.82        1:30.05   
  Saga Hjelm  2004      31.17        2:01.22   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:01.99   
  Aldin Mandzo  2004      28.19        28.19   
  Erik Andersson  2005      28.86        57.05   
  Hilma Broden  2003      33.03        1:30.08   
  Elin Nylander  2003      31.91        2:01.99   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2002  Linköpings Allmänna SS            2:03.16   
  Olle Almén  2003      29.88        29.88   
  Robin Lundqvist  2005      29.59        59.47   
  Andrea Höglund  2005      31.29        1:30.76   
  Emmy Ericsson  2003      32.40        2:03.16   
                     
Hultsfreds SS  2002  Hultsfreds Simsällskap            2:04.18   
  Melwin Axelsson  2005      29.60        29.60   
  Hamza Kefo  2002      32.25        1:01.85   
  Emilia Lundgren  2004      34.07        1:35.92   
  Ellen Havskog  2005      28.26        2:04.18   
                     
10  Oskarshamns Simsällskap Lag 3  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:18.41   
  Ebba Håkansson  2003      33.76        33.76   
  Oscar Wallenberg  2004      34.84        1:08.60   
  Alice Nyström  2005      36.15        1:44.75   
  Isac Uhre  2005      33.66        2:18.41   
                     
                     
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer 9 oy, Finaler 
Sponsor: Gladiator Entreprenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            51.96   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.40   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.47   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            53.13   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            54.65   
Astrid Kling  2010  Oskarshamns Simsällskap            54.76   
Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009  Oskarshamns Simsällskap            55.60   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            58.17   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            58.79   
10  Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            59.16   
11  Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            1:04.52   
12  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            1:06.30   
13  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:06.77   
14  Olivia Johansson  2010  Hultsfreds Simsällskap            1:15.65   
15  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            1:18.65   
Elwyn Revelj  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Jasmine Eriksson  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Victoria Savicheva  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar 9 oy, Finaler 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS            56.20   
Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            56.70   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            57.06   
Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            58.28   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            59.03   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            1:03.69   
Alvin Askebring  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Bröstsim Damer 10 år, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.00   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            48.63   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            49.09   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.07   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            51.68   
Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS            51.76   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.84   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.87   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            53.32   
10  Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            54.12   
11  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            58.80   
12  Kaia Weidmert  2008  Västerviks Simsällskap            1:02.41   
13  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:04.48   
14  Nagham Albardawil  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:10.28   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Bröstsim Herrar 10 år, Finaler 
Sponsor: PGJ Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            43.13   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            50.42   
Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap            51.14   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.52   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:01.95   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 11 år, Finaler 
Sponsor: SKB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    43.39        1:32.76   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.19        1:33.58   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    45.11        1:35.83   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.67        1:36.91   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    47.06        1:38.42   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    47.69        1:41.33   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.75        1:44.42   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    50.28        1:45.74   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    50.79        1:46.94   
10  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    50.00        1:48.09   
11  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    53.74        1:51.63   
12  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS    56.63        2:00.22   
13  Ellen Almén  2007  Linköpings Allmänna SS    58.54        2:02.29   
14  Ester Taléus  2007  Linköpings Allmänna SS    56.24        2:02.71   
15  Meja Askebring  2007  Oskarshamns Simsällskap    58.47        2:06.68   
16  Hala Albardawil  2007  Hultsfreds Simsällskap    59.43        2:07.56   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            DNS   
Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            DNF   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.48        1:42.77   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap    49.30        1:44.86   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.96        1:48.79   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    51.87        1:50.58   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap    52.62        1:52.70   
Oliver Sjöberg  2007  Finspångs Simklubb    54.83        1:59.55   
Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    59.43        2:03.10   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    57.00        2:05.21   
Viggo Sillén  2007  Linköpings Allmänna SS    59.11        2:11.32   
10  Alfons Lööke  2007  Linköpings Allmänna SS    1:05.71        2:22.83   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Damer 12 oä, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Oskarshamn 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    35.92        1:16.04   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    37.22        1:19.10   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.64        1:22.55   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    40.01        1:24.29   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    40.61        1:26.06   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    40.41        1:26.98   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    41.61        1:27.41   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    41.79        1:28.30   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.10        1:28.67   
10  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    43.09        1:29.67   
11  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.88        1:29.68   
12  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    41.81        1:29.93   
13  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    42.70        1:31.04   
14  Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    43.73        1:31.72   
15  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    43.77        1:31.76   
16  Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsällskap    43.05        1:32.40   
17  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.87        1:32.87   
18  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    43.45        1:33.19   
19  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    44.55        1:33.32   
20  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.10        1:33.61   
21  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    45.38        1:34.07   
22  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.10        1:34.26   
23  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    44.79        1:34.27   
24  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    44.38        1:34.33   
25  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.68        1:35.25   
26  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.87        1:35.35   
27  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.57        1:35.38   
28  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    44.60        1:35.78   
29  Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    45.76        1:36.31   
30  Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb    45.89        1:37.06   
31  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.87        1:37.45   
32  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    46.05        1:37.51   
33  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    46.87        1:37.88   
34  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    45.70        1:38.21   
35  Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    46.27        1:38.61   
36  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    46.94        1:38.90   
37  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    47.56        1:38.91   
38  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    46.19        1:39.08   
39  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.88        1:39.14   
40  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    46.70        1:40.00   
41  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    48.40        1:40.08   
42  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    48.54        1:43.45   
43  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.11        1:43.51   
44  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    49.21        1:45.12   
45  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS    50.34        1:46.01   
46  Agnes Adell  2006  Linköpings Allmänna SS    50.06        1:46.17   
47  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    50.84        1:47.03   
48  Esther Mira Nath  2005  Linköpings Allmänna SS    51.72        1:48.51   
49  Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap    50.78        1:51.97   
50  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    51.65        1:52.03   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Herrar 12oä, Finaler 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    35.91        1:14.37   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    35.56        1:14.94   
Yousef Souhil  2002  Västerviks Simsällskap    35.59        1:16.58   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.82        1:16.91   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    36.39        1:17.14   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.50        1:17.26   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.31        1:18.00   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    37.30        1:18.67   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    37.06        1:20.08   
10  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.79        1:20.71   
11  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    38.86        1:22.86   
12  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    38.08        1:22.93   
13  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.31        1:23.72   
14  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    40.97        1:25.09   
15  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    41.06        1:25.76   
16  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    40.37        1:26.02   
17  Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    41.76        1:27.41   
18  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.90        1:28.38   
19  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    42.11        1:29.35   
20  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    43.20        1:30.71   
21  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    42.98        1:32.33   
22  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.53        1:32.54   
23  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    45.61        1:37.07   
24  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    45.10        1:37.50   
25  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    47.25        1:40.05   
26  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap    47.19        1:40.77   
27  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    49.25        1:40.91   
28  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    48.40        1:42.41   
29  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.83        1:45.17   
30  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    50.85        1:45.46   
31  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    49.89        1:46.27   
32  Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap    51.69        1:46.47   
33  Lucas Ramberg  2006  Motala Simsällskap    49.05        1:46.74   
34  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.32        1:47.28   
35  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS    53.90        1:55.77   
36  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    1:20.02        2:51.66   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer 9 oy, Finaler 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            46.03   
Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009  Oskarshamns Simsällskap            46.40   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.73   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            49.22   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            50.75   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            50.84   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.95   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            51.44   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            52.68   
10  Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            54.74   
11  Astrid Kling  2010  Oskarshamns Simsällskap            59.54   
12  Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            1:00.82   
13  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            1:04.61   
14  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:07.65   
15  Elwyn Revelj  2010  Oskarshamns Simsällskap            1:18.20   
Jasmine Eriksson  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Olivia Johansson  2010  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar 9 oy, Finaler 
Sponsor: Gladiator Entreprenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            47.89   
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS            48.25   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            51.46   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            54.29   
Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            57.70   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            1:00.13   
Lian Helgosson  2012  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            1:07.88   
Alvin Askebring  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Damer 10 oy, Finaler 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2008  Linköpings Allmänna SS            2:50.67   
  Elin Axelsson  2008      48.14        48.14   
  Sofia Holmqvist  2008      43.60        1:31.74   
  Alice Björnholm  2008      41.55        2:13.29   
  Tilda Larsson  2008      37.38        2:50.67   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:01.04   
  Jonna Klasén  2008      44.13        44.13   
  Alma Malm  2008      46.30        1:30.43   
  Emmie Jakobsson  2010      46.98        2:17.41   
  Amina Mandzo  2008      43.63        3:01.04   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2008  Linköpings Allmänna SS            3:07.73   
  Lovisa Comstedt  2009      51.88        51.88   
  Isa Gabrielsson  2008      53.13        1:45.01   
  Sigrid Alvehus  2008      44.56        2:29.57   
  Nellie Johansson Jöngren  2009      38.16        3:07.73   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2008  Oskarshamns Simsällskap            3:09.12   
  Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009      51.10        51.10   
  Josefine Karlsson  2008      49.72        1:40.82   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      44.59        2:25.41   
  Felicia Almquist  2010      43.71        3:09.12   
                     
Hultsfreds SS  2008  Hultsfreds Simsällskap            4:13.48   
  Vera Andersson  2008      1:03.90        1:03.90   
  Olivia Johansson  2010      1:14.88        2:18.78   
  Alva Johansson  2008      56.98        3:15.76   
  Nagham Albardawil  2008      57.72        4:13.48   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Medley Herrar 10 oy, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2008  Linköpings Allmänna SS            3:16.56   
  Elis Berntsson  2009      48.85        48.85   
  Olof Karlsson  2008      52.72        1:41.57   
  Timon Rineholm  2009      50.41        2:31.98   
  Malte Klintåker  2009      44.58        3:16.56   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 41, 4X50m Medley Damer 11-12, Finaler 
Sponsor: PGJ Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2006  Linköpings Allmänna SS            2:26.17   
  Emma Liis Eerik  2006      37.52        37.52   
  Frida Erlandsson  2006      42.56        1:20.08   
  Althaea Süsskind  2007      32.29        1:52.37   
  Josefin Klintåker  2006      33.80        2:26.17   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2006  Oskarshamns Simsällskap            2:32.85   
  Julia Almquist  2007      40.84        40.84   
  Mathilda Wallenberg  2006      45.31        1:26.15   
  Vera Stefanovic  2006      32.17        1:58.32   
  Klara Blickfors  2006      34.53        2:32.85   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:38.82   
  Edith Nyman  2007      40.48        40.48   
  Alicia Wallberg  2007      43.91        1:24.39   
  Tuva Lovinge  2006      39.21        2:03.60   
  Filippa Andersson-Lundin  2007      35.22        2:38.82   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            2:53.09   
  Ellen Almén  2007      49.19        49.19   
  Alicia Rehnberg  2006      48.50        1:37.69   
  Hanna Oehm  2007      39.91        2:17.60   
  Ellen Arnell  2006      35.49        2:53.09   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            3:00.99   
  Ester Taléus  2007      45.10        45.10   
  Sofia Holmqvist  2008      58.50        1:43.60   
  Emma Persson  2007      42.33        2:25.93   
  Agnes Adell  2006      35.06        3:00.99   
                     
Hultsfreds SS  2006  Hultsfreds Simsällskap            3:11.01   
  Isabella Westergren  2007      43.58        43.58   
  Molly Ainemo  2007      51.83        1:35.41   
  Ellen Ekström Nelson  2006      45.50        2:20.91   
  Hala Albardawil  2007      50.10        3:11.01   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2006  Oskarshamns Simsällskap            3:11.98   
  Naima Eriksson  2007      43.07        43.07   
  Meja Askebring  2007      58.33        1:41.40   
  Alfrida Lagström  2006      44.43        2:25.83   
  Julia Carmström  2007      46.15        3:11.98   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley Herrar 11-12, Finaler 
Sponsor: SKB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2006  Linköpings Allmänna SS            2:24.48   
  Arsham Hassani  2007      37.68        37.68   
  Justin Rineholm  2006      39.57        1:17.25   
  Fredrik Höglund  2006      34.10        1:51.35   
  Arvid Blom  2006      33.13        2:24.48   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:40.71   
  William Norén  2006      41.15        41.15   
  Wilmer Jakobsson  2008      45.32        1:26.47   
  Olle Blom  2007      36.83        2:03.30   
  Nils Bengtsson  2007      37.41        2:40.71   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:41.70   
  Noah Lagerman  2007      39.62        39.62   
  Kevin Sixtensson  2006      44.75        1:24.37   
  Simón Perez  2007      42.28        2:06.65   
  Milo Forsberg  2007      35.05        2:41.70   
                     
Motala Simsällskap  2006  Motala Simsällskap            3:05.71   
  Troy Eriksson  2006      44.31        44.31   
  Lucas Ramberg  2006      49.84        1:34.15   
  Arthur Forsfält  2008      41.04        2:15.19   
  Vincent Eriksson  2009      50.52        3:05.71   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006                 
  Linus Nerlén  2006                 
  Erik Fransson  2007                 
  Ludvig Löfgren  2006              DNS   
                     
                     
 
Gren 43, 4X50m Medley Damer 13 oä, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  1999  Linköpings Allmänna SS            2:11.57   
  Alice Fransson  2004      35.11        35.11   
  Elise Gidlöf  1999      34.79        1:09.90   
  Amanda Weiding  2003      31.47        1:41.37   
  Elsa Linné  2003      30.20        2:11.57   
                     
Västerviks Simsällskap  2004  Västerviks Simsällskap            2:17.79   
  Tilda Sundell  2005      35.85        35.85   
  Maria Miñana Juan  2004      38.05        1:13.90   
  Alva Claesén  2004      32.33        1:46.23   
  Emma Kindberg  2004      31.56        2:17.79   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:19.61   
  Elin Nylander  2003      34.82        34.82   
  Emma Werner  2005      41.94        1:16.76   
  Stefanie Petrovic  2003      33.33        1:50.09   
  Ylva Andersson  2005      29.52        2:19.61   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:21.75   
  Johanna Fransson  2004      33.04        33.04   
  Ida Ekström  2005      42.82        1:15.86   
  Nora Björklund  2003      34.48        1:50.34   
  Saga Hjelm  2004      31.41        2:21.75   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2002  Linköpings Allmänna SS            2:22.00   
  Frida Holmqvist  2005      36.59        36.59   
  Martina Karlsson  2003      39.41        1:16.00   
  Andrea Höglund  2005      34.26        1:50.26   
  Maria Dehgani  2003      31.74        2:22.00   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:27.53   
  Maja Arnell  2004      39.31        39.31   
  Elin Heimdahl  2004      40.86        1:20.17   
  Elin Gustafsson  2005      34.27        1:54.44   
  Emmy Ericsson  2003      33.09        2:27.53   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 4  2004  Linköpings Allmänna SS            2:30.10   
  Majken Alvehus  2005      38.82        38.82   
  Sofia Wallin  2005      41.29        1:20.11   
  Stella Åqvist  2005      38.22        1:58.33   
  Darya Abbaspour  2005      31.77        2:30.10   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley Herrar 13 oä, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Oskarshamn 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2001  Linköpings Allmänna SS            2:00.18   
  Naevid Kiasat  2001      31.62        31.62   
  Erik Wallin  2003      33.42        1:05.04   
  Kian Hassani  2003      27.63        1:32.67   
  Robin Daremo  2005      27.51        2:00.18   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:05.24   
  Viktor Henrysson  2003      29.81        29.81   
  Edvin Karlsson  2004      34.89        1:04.70   
  Fabian Lagström  2004      30.57        1:35.27   
  Jakob Nyström  2003      29.97        2:05.24   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:05.69   
  Aldin Mandzo  2004      32.92        32.92   
  Erik Andersson  2005      36.56        1:09.48   
  Nikola Petrovic  2004      30.21        1:39.69   
  Sergej Basov  2003      26.00        2:05.69   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  1999  Linköpings Allmänna SS            2:15.29   
  Robin Lundqvist  2005      34.00        34.00   
  Emil Kilander  2004      38.09        1:12.09   
  David Axelsson  2004      33.24        1:45.33   
  Olle Almén  2003      29.96        2:15.29   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2002  Oskarshamns Simsällskap            2:42.65   
  Isac Uhre  2005      41.44        41.44   
  Max Nerlén  2002      41.78        1:23.22   
  Robin Vukovic  2005      43.79        2:07.01   
  Oscar Wallenberg  2004      35.64        2:42.65   
                     
Västerviks Simsällskap  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 45, 25m Fjärilsim Damer 9 oy, Finaler 
Sponsor: OKG AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Johansson Jöngren  2009  Linköpings Allmänna SS            19.89   
Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            20.73   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.13   
Melissa Stålhammar Kirkegaard  2009  Oskarshamns Simsällskap            21.20   
Saga Lagerman  2009  Linköpings Allmänna SS            22.74   
Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            23.16   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            24.51   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            24.89   
Agnes Svensson  2009  Motala Simsällskap            29.59   
10  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            30.63   
11  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            35.49   
Astrid Kling  2010  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Thea Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 46, 25m Fjärilsim Herrar 9 oy, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elis Berntsson  2009  Linköpings Allmänna SS            19.31   
Timon Rineholm  2009  Linköpings Allmänna SS            21.87   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            23.24   
Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            29.07   
Vincent Eriksson  2009  Motala Simsällskap            31.49   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 25m Fjärilsim Damer 10 år, Finaler 
Sponsor: Gladiator Entreprenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            17.48   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            17.81   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.04   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            18.36   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            18.44   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            19.32   
Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            19.37   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.33   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            20.33   
10  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            20.54   
11  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.71   
12  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS            22.45   
13  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.88   
14  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            24.20   
15  Kaia Weidmert  2008  Västerviks Simsällskap            25.21   
16  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            26.96   
17  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            28.64   
18  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.90   
19  Nagham Albardawil  2008  Hultsfreds Simsällskap            32.89   
                     
 
Gren 48, 25m Fjärilsim Herrar 10år, Finaler 
Sponsor: PGJ Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.99   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            16.76   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            19.02   
Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap            20.07   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.94   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            25.13   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 49, 50m Fjärilsim Damer 11 år, Finaler 
Sponsor: SKB AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            32.77   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            38.48   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.08   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.25   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            41.92   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            42.26   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            42.56   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            45.28   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            45.37   
10  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            48.20   
11  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            49.03   
12  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            49.07   
13  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.49   
14  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:00.12   
                     
 
Gren 50, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.55   
Arsham Hassani  2007  Linköpings Allmänna SS            37.61   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            38.57   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            39.55   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            43.38   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.47   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            50.51   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 51, 100m Fjärilsim Damer 12oä, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi Oskarshamn 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.30        1:08.67   
Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsällskap    33.42        1:11.51   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    33.66        1:11.97   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    34.15        1:12.64   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.99        1:13.29   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.70        1:14.66   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    35.79        1:16.98   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    36.02        1:17.51   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    36.75        1:18.16   
10  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    36.49        1:18.73   
11  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    37.00        1:19.94   
12  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.67        1:20.71   
13  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.64        1:21.74   
14  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    37.97        1:21.86   
15  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    38.04        1:21.92   
16  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    37.88        1:22.14   
17  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.54        1:22.41   
18