Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Strängnäs Simcup 2018    Utskriftsdatum  23 april 2018   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  07:14   
  Arrangör  Strängnäs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sala SS Damer              1:59.96   
  Sala Simsällskap  2:11.76                 
  Lisa Nystrand  2006      29.39        29.39   
  Ida Lindblom  2001      28.37        57.76   
  Anna Lithell  2001      31.24        1:29.00   
  Carolina Modig  2003      30.96        1:59.96   
                     
Bålsta SK Damer [2003]  2003              2:00.47   
  Bålsta Simklubb                   
  Alma Norgren  2004      30.04        30.04   
  Alice Johansson  2003      30.37        1:00.41   
  Emily Sandberg  2004      29.88        1:30.29   
  Alicia Budden  2004      30.18        2:00.47   
                     
Strängnäs Damer Lag 1  2001              2:05.68   
  Strängnäs Simklubb  2:01.72                 
  Emelie Widhe  2001      31.04        31.04   
  Lovis Westman  2003      34.09        1:05.13   
  Elsa Staaf  2003      28.89        1:34.02   
  Tyra Håkanson Reneström  2003      31.66        2:05.68   
                     
Strängnäs Damer Lag 2  2003              2:16.40   
  Strängnäs Simklubb  2:18.92                 
  Vera Romin  2005      35.65        35.65   
  Moa Westerberg  2004      33.07        1:08.72   
  Josephine Johnsen-Åberg  2005      33.60        1:42.32   
  Lora Encheva  2004      34.08        2:16.40   
                     
Eskilstuna Fl Lag 1  2005              2:20.10   
  Eskilstuna Simklubb  2:20.00                 
  Alice Roos  2007      34.25        34.25   
  Frida Karlsson  2005      34.62        1:08.87   
  Agnes Gustafsson  2007      39.34        1:48.21   
  Moa Widing  2005      31.89        2:20.10   
                     
Bålsta SK Damer  2007              2:24.54   
  Bålsta Simklubb                   
  Molly Brinck  2007      38.37        38.37   
  Elin Finne  2007      38.24        1:16.61   
  Olivia Budden  2007      31.83        1:48.44   
  Ebba Rosenberg  2007      36.10        2:24.54   
                     
Eskilstuna Fl Lag 2  2005              2:24.67   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Emilia Widing  2005      34.12        34.12   
  Linnéa Magnusson  2005      35.71        1:09.83   
  Ester Costa  2006      41.74        1:51.57   
  Ellen Roos  2005      33.10        2:24.67   
                     
Strängnäs Damer Lag 3  2001              2:28.99   
  Strängnäs Simklubb  2:25.86                 
  Thilde Roshag  2006      36.66        36.66   
  Eleonore Stellansdotter  2007      39.94        1:16.60   
  Thea Lundgren  2006      36.21        1:52.81   
  Frida Håkanson Reneström  2005      36.18        2:28.99   
                     
Norrköpings KK              2:33.98   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:20.21                 
  Alicia Wallberg  2007      39.08        39.08   
  Ella Hagström  2007      39.66        1:18.74   
  Nova Lundkvist  2007      38.52        1:57.26   
  Filippa Andersson-Lundin  2007      36.72        2:33.98   
                     
10  Strängnäs Damer Lag 4  2007              2:37.97   
  Strängnäs Simklubb  2:38.97                 
  Adele Bergman  2008      44.97        44.97   
  Emma Heikman  2008      36.64        1:21.61   
  Liv Ahlqvist Lundberg  2008      37.38        1:58.99   
  Louise Johnsen-Åberg  2007      38.98        2:37.97   
                     
11  Järfälla S Damer Lag 1              2:46.43   
  Järfälla Simsällskap  3:01.53                 
  Olivia Carlström  2008      39.72        39.72   
  Ella Lind  2010      47.03        1:26.75   
  Elvira Sjöblom Hallner  2007      42.09        2:08.84   
  Kajsa Henriksson  2007      37.59        2:46.43   
                     
12  SK Ena Damer  2006              2:50.83   
  Simklubben Ena  2:58.13                 
  Tindra Bärgård  2006      39.67        39.67   
  Thea Eriksson  2006      36.47        1:16.14   
  Elna Zetterberg  2007      43.74        1:59.88   
  Aziza Osman  2008      50.95        2:50.83   
                     
13  Eskilstuna Fl Lag 3  2007              3:10.10   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Elina Holmberg  2006      45.88        45.88   
  Elsa Hasselkvist  2009      53.43        1:39.31   
  Isabelle Marek  2008      45.91        2:25.22   
  Ellen Vikström  2006      44.88        3:10.10   
                     
 
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Strängnäs Herrar Lag 1  2002              1:59.41   
  Strängnäs Simklubb  2:16.26                 
  Artur Romin  2003      28.93        28.93   
  Samuel Edebrink  2002      30.16        59.09   
  Eric Malmquist  2003      28.44        1:27.53   
  Hugo Klang  2005      31.88        1:59.41   
                     
Nyköping Herrar              2:02.98   
  Nyköpings Simsällskap  2:22.09                 
  Ludvig Persson  2004      30.22        30.22   
  Lucas Wendborg  2004      31.91        1:02.13   
  Nicholas Tsoi  2004      30.99        1:33.12   
  Axel Öjert  2003      29.86        2:02.98   
                     
Sala SS Herrar Lag 1              2:04.44   
  Sala Simsällskap  1:51.88                 
  Max Antonsson  2004      28.79        28.79   
  Elias Nordgren  2001      25.25        54.04   
  Oliver Struwe  2008      41.09        1:35.13   
  Felix Mårvad  2003      29.31        2:04.44   
                     
Sala SS Herrar Lag 2              2:04.92   
  Sala Simsällskap  2:20.63                 
  Edwin Nystrand  2002      27.34        27.34   
  Olle Nilsson  2004      28.58        55.92   
  Eric Hörnstedt  2008      36.26        1:32.18   
  Max Samuelsson  2005      32.74        2:04.92   
                     
Eskilstuna Po Lag 1  2005              2:20.95   
  Eskilstuna Simklubb  2:20.00                 
  Johannes Eriksson  2002      33.58        33.58   
  Gustav Thorsén  2004      34.08        1:07.66   
  Carl Larsson  2006      39.51        1:47.17   
  Eric Åhlén  2006      33.78        2:20.95   
                     
Strängnäs Herrar Lag 2  2007              2:23.68   
  Strängnäs Simklubb  2:33.51                 
  Adam Lidholm  2006      34.94        34.94   
  Elias Arvidsson  2005      33.22        1:08.16   
  Hugo Lindquist  2007      38.80        1:46.96   
  Melker Waltersson  2006      36.72        2:23.68   
                     
Järfälla S Herrar Lag 1              2:26.65   
  Järfälla Simsällskap  2:30.29                 
  Martin Löf  2008      35.52        35.52   
  Oscar Sjöberg  2007      32.94        1:08.46   
  Melvin Eriksson  2008      38.68        1:47.14   
  Nils Franzen  2008      39.51        2:26.65   
                     
Norrköpings KK              2:30.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:16.54                 
  Filip Gyllenhammar  2007      39.61        39.61   
  Cesar Svan  2007      37.99        1:17.60   
  Nils Bengtsson  2007      39.00        1:56.60   
  Wilmer Jakobsson  2008      33.56        2:30.16   
                     
Eskilstuna Po Lag 2  2005              2:37.19   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Olle Thorsén  2006      39.07        39.07   
  Erik Ly  2008      37.15        1:16.22   
  Oscar Åhlén  2008      39.26        1:55.48   
  Jacky Thai  2007      41.71        2:37.19   
                     
10  Järfälla S Herrar Lag 2              3:00.58   
  Järfälla Simsällskap  2:59.01                 
  Simon Siljekvist  2008      41.17        41.17   
  Jamie Kinane  2009      47.43        1:28.60   
  Isak Kållberg  2008      45.19        2:13.79   
  Rasmus Larsson  2009      46.79        3:00.58   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    396  35.23        1:14.32   
  Sala Simsällskap  1:12.87                 
                     
Hannah Kinane  2006    334  35.65        1:18.64   
  Järfälla Simsällskap  1:16.64                 
                     
Linn Bengtsson  2007    249  38.93        1:26.72   
  Järfälla Simsällskap  1:27.79                 
                     
Manya Sidén Bashouki  2006    245  38.63        1:27.17   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Olivia Elmquist  2007    238  39.74        1:28.04   
  Järfälla Simsällskap  1:35.28                 
                     
Mira Wallin  2006    217  41.59        1:30.83   
  Järfälla Simsällskap  1:26.86                 
                     
Felicia Gustavsson  2006    201  41.73        1:33.11   
  Finspångs Simklubb  1:28.86                 
                     
Olivia Budden  2007    196  40.89        1:33.86   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Jessika Watanabe  2006    196  41.15        1:33.88   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
10  Alice Roos  2007    156  45.34        1:41.34   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Eleonore Stellansdotter  2007    154  47.19        1:41.74   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
12  Ella Hagström  2007    84  53.69        2:04.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emily Sandberg  2004    372  34.04        1:15.91   
  Bålsta Simklubb  1:16.98                 
                     
Sofija Bojovic  2004    313  36.64        1:20.39   
  Finspångs Simklubb  1:18.11                 
                     
Katarina Pettersson  2005    288  37.16        1:22.60   
  Katrineholms Simsällskap  1:25.54                 
                     
Stella Finnhammar  2005    264  38.74        1:25.11   
  Järfälla Simsällskap  1:21.99                 
                     
Emilia Arnell  2004    203  39.02        1:32.88   
  Finspångs Simklubb  1:29.25                 
                     
Frida Karlsson  2005    160  44.93        1:40.56   
  Eskilstuna Simklubb  1:45.69                 
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Staaf  2003    373  34.46        1:15.80   
  Strängnäs Simklubb  1:12.95                 
                     
Lovis Westman  2003    197  43.12        1:33.76   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emelie Widhe  2001    396  35.40        1:14.35   
  Strängnäs Simklubb  1:15.28                 
                     
Emelie Hejdeström  2000    268  38.97        1:24.60   
  Finspångs Simklubb  1:25.92                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henry Israelsson  2006    234  35.42        1:17.95   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Eric Åhlén  2006    168  40.69        1:27.02   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Anton Lind  2006    151  41.61        1:30.16   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Simon Söderberg  2006    133  43.69        1:34.10   
  Järfälla Simsällskap  1:29.96                 
                     
Olle Thorsén  2006    123  45.75        1:36.52   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Hugo Eriksson  2006    106  46.86        1:41.58   
  Finspångs Simklubb                   
                     
Jacky Thai  2007    74  52.52        1:54.40   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Carl Larsson  2006              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olle Nilsson  2004    254  35.60        1:15.87   
  Sala Simsällskap  1:18.49                 
                     
Ludwig Skantz  2005    241  35.60        1:17.22   
  Järfälla Simsällskap  1:19.05                 
                     
Max Antonsson  2004    226  36.00        1:18.82   
  Sala Simsällskap  1:22.95                 
                     
Ludvig Persson  2004    217  36.57        1:19.98   
  Nyköpings Simsällskap  1:24.65                 
                     
Marcus Hansson  2005    175  40.78        1:25.83   
  Järfälla Simsällskap  1:26.96                 
                     
Oliver Harper  2005    175  39.64        1:25.93   
  Järfälla Simsällskap  1:35.14                 
                     
Elijas Eriksson  2005    147  38.57        1:31.02   
  Järfälla Simsällskap  1:31.43                 
                     
Elias Arvidsson  2005    138  43.69        1:32.94   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Gustav Thorsén  2004              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  1:34.88                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    482  29.29        1:01.29   
  Sala Simsällskap  1:01.06                 
                     
Felix Mårvad  2003    223  36.26        1:19.27   
  Sala Simsällskap  1:22.99                 
                     
Axel Öjert  2003    199  37.02        1:22.35   
  Nyköpings Simsällskap  1:25.88                 
                     
Johannes Eriksson  2002    166  40.11        1:27.46   
  Eskilstuna Simklubb  1:32.91                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Nordgren  2001    436  30.07        1:03.39   
  Sala Simsällskap  1:00.64                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    467  35.01        1:10.91   
  Sala Simsällskap  1:10.50                 
                     
Manya Sidén Bashouki  2006    313  39.94        1:21.02   
  Järfälla Simsällskap  1:18.92                 
                     
Hannah Kinane  2006    294  40.73        1:22.73   
  Järfälla Simsällskap  1:19.26                 
                     
Mira Wallin  2006    274  41.14        1:24.65   
  Järfälla Simsällskap  1:22.05                 
                     
Linn Bengtsson  2007    268  41.56        1:25.30   
  Järfälla Simsällskap  1:22.29                 
                     
Felicia Gustavsson  2006    263  41.61        1:25.83   
  Finspångs Simklubb  1:27.61                 
                     
Engla Dunhagen  2006    251  43.51        1:27.20   
  Finspångs Simklubb  1:28.56                 
                     
Olivia Elmquist  2007    250  43.09        1:27.30   
  Järfälla Simsällskap  1:23.40                 
                     
Isabella Westberg  2007    250  41.81        1:27.34   
  Järfälla Simsällskap  1:23.86                 
                     
10  Olivia Larsson  2007    237  43.69        1:28.83   
  Järfälla Simsällskap  1:28.80                 
                     
11  Jessika Watanabe  2006    224  44.03        1:30.59   
  Järfälla Simsällskap  1:28.47                 
                     
12  Thea Lundgren  2006    222  43.97        1:30.75   
  Strängnäs Simklubb  1:40.93                 
                     
13  Moa Nordström  2007    210  44.10        1:32.56   
  Sala Simsällskap                   
                     
14  Ebba Rosenberg  2007    190  47.29        1:35.68   
  Bålsta Simklubb  1:42.44                 
                     
15  Louise Johnsen-Åberg  2007    182  47.52        1:36.96   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
16  Elin Finne  2007    181  47.50        1:37.23   
  Bålsta Simklubb  1:36.88                 
                     
17  Oliwia Rönnelin  2007    177  46.21        1:38.00   
  Katrineholms Simsällskap  1:40.50                 
                     
18  Kajsa Henriksson  2007    170  47.91        1:39.20   
  Järfälla Simsällskap  1:37.77                 
                     
19  Linnea Johansson  2007    158  47.93        1:41.73   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
20  Molly Brinck  2007    154  51.15        1:42.60   
  Bålsta Simklubb                   
                     
21  Filippa Andersson-Lundin  2007    145  49.79        1:44.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
22  Tindra Bärgård  2006    143  50.19        1:45.17   
  Simklubben Ena  1:58.32                 
                     
23  Elvira Sjöblom Hallner  2007    142  52.54        1:45.32   
  Järfälla Simsällskap  1:51.33                 
                     
24  Emmy Mattsson  2007    110  56.48        1:54.65   
  Järfälla Simsällskap  1:50.95                 
                     
25  Nova Lundkvist  2007    110  54.11        1:54.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
26  Ester Costa  2006    106  58.71        1:56.03   
  Eskilstuna Simklubb  1:56.89                 
                     
27  Filippa Landstorp  2007    101  56.14        1:57.85   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Agnes Fagerström  2006              DNS   
  Sala Simsällskap                   
                     
Olivia Budden  2007              DNS   
  Bålsta Simklubb  1:28.75                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alma Norgren  2004    378  35.60        1:16.07   
  Bålsta Simklubb  1:15.94                 
                     
Elin Logander  2005    370  36.85        1:16.62   
  Strängnäs Simklubb  1:15.98                 
                     
Alicia Budden  2004    356  37.83        1:17.59   
  Bålsta Simklubb  1:19.74                 
                     
Sofija Bojovic  2004    349  37.53        1:18.09   
  Finspångs Simklubb  1:17.71                 
                     
Emilia Widing  2005    269  42.74        1:25.24   
  Eskilstuna Simklubb  1:26.37                 
                     
Stella Finnhammar  2005    266  42.25        1:25.55   
  Järfälla Simsällskap  1:24.95                 
                     
Josephine Johnsen-Åberg  2005    229  42.99        1:29.89   
  Strängnäs Simklubb  1:42.94                 
                     
Moa Westerberg  2004    225  43.30        1:30.35   
  Strängnäs Simklubb  1:33.90                 
                     
Frida Håkanson Reneström  2005    224  43.67        1:30.48   
  Strängnäs Simklubb  1:28.50                 
                     
10  Frida Karlsson  2005    223  44.56        1:30.71   
  Eskilstuna Simklubb  1:32.40                 
                     
11  Linnéa Magnusson  2005    211  44.91        1:32.37   
  Eskilstuna Simklubb  1:31.87                 
                     
12  Vera Romin  2005    211  43.48        1:32.39   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
13  Liv Boman  2005    178  47.97        1:37.66   
  Sala Simsällskap  1:39.48                 
                     
14  Amanda Wärn  2004    171  48.01        1:39.07   
  Finspångs Simklubb  1:37.51                 
                     
15  Emmy Dyrkell  2004    168  48.16        1:39.57   
  Finspångs Simklubb  1:39.63                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Johansson  2003    296  39.74        1:22.52   
  Bålsta Simklubb  1:26.49                 
                     
Lovis Westman  2003    235  42.56        1:29.08   
  Strängnäs Simklubb  1:27.11                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Lindblom  2001    403  34.76        1:14.47   
  Sala Simsällskap  1:11.73                 
                     
Emelie Widhe  2001    389  36.51        1:15.35   
  Strängnäs Simklubb  1:12.18                 
                     
Anna Lithell  2001              DSQ   
  Sala Simsällskap  1:25.03                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henry Israelsson  2006    262  37.45        1:16.38   
  Järfälla Simsällskap  1:18.42                 
                     
Anton Lind  2006    194  42.07        1:24.44   
  Järfälla Simsällskap  1:25.04                 
                     
Simon Söderberg  2006    193  42.32        1:24.54   
  Järfälla Simsällskap  1:22.80                 
                     
Gustav Fager  2007    175  42.94        1:27.35   
  Katrineholms Simsällskap  1:30.95                 
                     
Hugo Eriksson  2006    169  43.61        1:28.45   
  Finspångs Simklubb  1:25.24                 
                     
Alvar Aktner  2006    160  43.97        1:30.03   
  Finspångs Simklubb  1:35.27                 
                     
Emil Alsered Fällman  2006    157  43.66        1:30.58   
  Järfälla Simsällskap  1:30.48                 
                     
Eric Åhlén  2006    156  44.35        1:30.73   
  Eskilstuna Simklubb  1:28.51                 
                     
Axel Strand  2006    152  44.12        1:31.66   
  Järfälla Simsällskap  1:27.78                 
                     
10  Oscar Sjöberg  2007    150  44.76        1:31.93   
  Järfälla Simsällskap  1:35.85                 
                     
11  Arvin Parsa  2006    147  44.49        1:32.64   
  Järfälla Simsällskap  1:29.37                 
                     
12  William Struwe  2006    139  45.62        1:34.40   
  Sala Simsällskap  1:34.30                 
                     
13  Melker Waltersson  2006    132  47.49        1:36.03   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
14  Cesar Svan  2007    113  50.16        1:40.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:41.27                 
                     
15  Carl Larsson  2006    110  49.58        1:42.04   
  Eskilstuna Simklubb  1:51.07                 
                     
16  Robert Hanouch  2006    108  51.08        1:42.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:45.42                 
                     
17  Jacky Thai  2007    98  52.65        1:46.05   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
18  Filip Gyllenhammar  2007    97  51.55        1:46.11   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:47.36                 
                     
19  Nils Bengtsson  2007    94  52.15        1:47.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
20  Hanliang Xie  2006    62  1:00.39        2:03.40   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
August Siverskog  2007              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap  1:56.64                 
                     
Erik Edbom  2007              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:46.27                 
                     
Jesper Fager  2006              DSQ   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olle Nilsson  2004    273  37.13        1:15.32   
  Sala Simsällskap  1:15.21                 
                     
Max Antonsson  2004    269  37.40        1:15.69   
  Sala Simsällskap  1:18.22                 
                     
Nicholas Tsoi  2004    255  37.47        1:17.10   
  Nyköpings Simsällskap  1:17.72                 
                     
Ludvig Persson  2004    241  39.35        1:18.51   
  Nyköpings Simsällskap  1:20.85                 
                     
Lucas Wendborg  2004    227  39.98        1:20.16   
  Nyköpings Simsällskap  1:21.31                 
                     
Oliver Harper  2005    226  39.55        1:20.27   
  Järfälla Simsällskap  1:18.77                 
                     
Oskar Glawing  2005    220  40.19        1:21.02   
  Finspångs Simklubb  1:20.82                 
                     
Elijas Eriksson  2005    213  40.40        1:21.81   
  Järfälla Simsällskap  1:23.97                 
                     
Max Samuelsson  2005    175  42.42        1:27.42   
  Sala Simsällskap  1:30.44                 
                     
10  Ludwig Skantz  2005    173  43.18        1:27.75   
  Järfälla Simsällskap  1:28.89                 
                     
11  Marcus Hansson  2005    172  43.45        1:27.82   
  Järfälla Simsällskap  1:28.92                 
                     
12  Elias Arvidsson  2005    134  47.68        1:35.50   
  Strängnäs Simklubb  1:42.92                 
                     
Viggo Redlund  2005              DSQ   
  Simklubben Ena  1:34.26                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kevin Grahn  2003    476  30.15        1:02.62   
  Katrineholms Simsällskap  1:01.78                 
                     
Edwin Nystrand  2002    450  31.43        1:03.82   
  Sala Simsällskap  1:02.67                 
                     
Amadeus Ahlman  2003    265  37.29        1:16.08   
  Katrineholms Simsällskap  1:16.65                 
                     
Samuel Edebrink  2002    236  38.15        1:19.06   
  Strängnäs Simklubb  1:25.67                 
                     
Felix Mårvad  2003    231  38.94        1:19.72   
  Sala Simsällskap  1:17.98                 
                     
Artur Romin  2003    210  40.12        1:22.26   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hannah Kinane  2006    330          41.42   
  Järfälla Simsällskap  40.00                 
Jessika Watanabe  2006    315          42.08   
  Järfälla Simsällskap  46.13                 
Engla Dunhagen  2006    289          43.30   
  Finspångs Simklubb  45.20                 
Manya Sidén Bashouki  2006    281          43.71   
  Järfälla Simsällskap  44.46                 
Isabella Westberg  2007    274          44.05   
  Järfälla Simsällskap  43.28                 
Linn Bengtsson  2007    263          44.65   
  Järfälla Simsällskap  43.39                 
Thilde Roshag  2006    253          45.23   
  Strängnäs Simklubb  46.14                 
Elin Finne  2007    243          45.89   
  Bålsta Simklubb  45.18                 
Olivia Larsson  2007    240          46.08   
  Järfälla Simsällskap  46.03                 
10  Olivia Budden  2007    238          46.16   
  Bålsta Simklubb  44.77                 
11  Linnea Johansson  2007    236          46.34   
  Järfälla Simsällskap  45.84                 
12  Thea Eriksson  2006    235          46.40   
  Simklubben Ena  45.71                 
13  Felicia Gustavsson  2006    232          46.58   
  Finspångs Simklubb  45.91                 
14  Olivia Elmquist  2007    230          46.68   
  Järfälla Simsällskap  47.28                 
15  Alice Roos  2007    230          46.69   
  Eskilstuna Simklubb  49.14                 
16  Ebba Rosenberg  2007    223          47.18   
  Bålsta Simklubb  46.63                 
17  Mira Wallin  2006    220          47.43   
  Järfälla Simsällskap  49.09                 
18  Agnes Skog  2006    206          48.42   
  Katrineholms Simsällskap  55.01                 
19  Alicia Wallberg  2007    205          48.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  48.90                 
20  Emmie Wendborg  2006    199          49.04   
  Nyköpings Simsällskap  48.23                 
21  Ella Hagström  2007    184          50.30   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  50.83                 
22  Daga Göransson  2006    184          50.32   
  Nyköpings Simsällskap                   
23  Thea Lundgren  2006    183          50.39   
  Strängnäs Simklubb  51.05                 
24  Louise Johnsen-Åberg  2007    167          51.93   
  Strängnäs Simklubb  52.21                 
25  Elvira Sjöblom Hallner  2007    163          52.38   
  Järfälla Simsällskap  52.23                 
26  Ella Lundström  2007    160          52.69   
  Finspångs Simklubb                   
27  Agnes Gustafsson  2007    144          54.62   
  Eskilstuna Simklubb  55.86                 
28  Paula Edebrink  2006    142          54.89   
  Strängnäs Simklubb  53.86                 
29  Elna Zetterberg  2007    140          55.07   
  Simklubben Ena  55.26                 
30  Ellen Vikström  2006    139          55.27   
  Eskilstuna Simklubb  56.31                 
31  Moa Nordström  2007    135          55.77   
  Sala Simsällskap  56.65                 
32  Kajsa Tjärnström  2006    132          56.20   
  Nyköpings Simsällskap  59.25                 
33  Tindra Bärgård  2006    131          56.39   
  Simklubben Ena  56.19                 
34  Filippa Andersson-Lundin  2007    127          56.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  53.92                 
35  Ester Costa  2006    126          57.01   
  Eskilstuna Simklubb  57.05                 
36  Lisa Andersson  2007    123          57.53   
  Simklubben Ena  1:06.67                 
37  Nova Lundkvist  2007    122          57.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  51.76                 
38  Molly Brinck  2007    118          58.39   
  Bålsta Simklubb                   
39  Johanna Larsson  2007    26          1:36.43   
  Strängnäs Simklubb                   
Agnes Fagerström  2006              DNS   
  Sala Simsällskap  1:01.16                 
Elina Holmberg  2006              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
Filippa Landstorp  2007              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
Lovisa Grothérus  2007              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Logander  2005    402          38.79   
  Strängnäs Simklubb  38.69                 
Emily Sandberg  2004    384          39.39   
  Bålsta Simklubb  38.12                 
Alma Norgren  2004    374          39.72   
  Bålsta Simklubb  40.56                 
Emilia Widing  2005    349          40.65   
  Eskilstuna Simklubb  41.24                 
Linnéa Fredriksson  2004    313          42.16   
  Katrineholms Simsällskap  42.17                 
Ellen Roos  2005    306          42.50   
  Eskilstuna Simklubb  44.49                 
Lora Encheva  2004    298          42.85   
  Strängnäs Simklubb  43.79                 
Moa Westerberg  2004    289          43.28   
  Strängnäs Simklubb  42.89                 
Vera Romin  2005    272          44.15   
  Strängnäs Simklubb  44.75                 
10  Kajsa Ejdvinsson  2004    268          44.40   
  Katrineholms Simsällskap  45.03                 
11  Emilia Arnell  2004    247          45.60   
  Finspångs Simklubb  49.09                 
11  Hanna Johansson  2005    247          45.60   
  Finspångs Simklubb                   
13  Moa Widing  2005    244          45.82   
  Eskilstuna Simklubb  45.87                 
14  Katarina Pettersson  2005    236          46.31   
  Katrineholms Simsällskap  48.62                 
15  Elin Andersson  2005    230          46.73   
  Katrineholms Simsällskap  47.91                 
16  Frida Håkanson Reneström  2005    225          47.05   
  Strängnäs Simklubb  46.95                 
17  Josephine Johnsen-Åberg  2005    215          47.80   
  Strängnäs Simklubb  48.33                 
18  Emmy Dyrkell  2004    213          47.92   
  Finspångs Simklubb  59.32                 
19  Stella Finnhammar  2005    208          48.33   
  Järfälla Simsällskap  47.63                 
20  Liv Boman  2005    178          50.87   
  Sala Simsällskap  51.17                 
21  Amanda Wärn  2004    135          55.72   
  Finspångs Simklubb  56.69                 
Ebba Willstrand  2004              DNS   
  Strängnäs Simklubb                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Staaf  2003    399          38.89   
  Strängnäs Simklubb  38.23                 
Alice Johansson  2003    338          41.09   
  Bålsta Simklubb  39.64                 
Tyra Håkanson Reneström  2003    330          41.41   
  Strängnäs Simklubb  41.68                 
Carolina Modig  2003    301          42.70   
  Sala Simsällskap  43.44                 
Lovis Westman  2003    291          43.21   
  Strängnäs Simklubb  42.61                 
Cornelia Eidefors  2002    266          44.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emelie Hejdeström  2000    270          44.30   
  Finspångs Simklubb  44.14                 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Söderberg  2006    246          40.28   
  Järfälla Simsällskap  39.39                 
Henry Israelsson  2006    235          40.89   
  Järfälla Simsällskap  45.50                 
Oscar Sjöberg  2007    192          43.71   
  Järfälla Simsällskap  43.98                 
Anton Lind  2006    176          45.03   
  Järfälla Simsällskap  47.30                 
Gustav Fager  2007    148          47.68   
  Katrineholms Simsällskap  48.24                 
Cesar Svan  2007    137          48.95   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  47.82                 
Olle Thorsén  2006    136          49.07   
  Eskilstuna Simklubb  50.21                 
Adam Lidholm  2006    134          49.29   
  Strängnäs Simklubb  50.65                 
Carl Larsson  2006    132          49.49   
  Eskilstuna Simklubb  52.73                 
10  William Struwe  2006    130          49.74   
  Sala Simsällskap  49.52                 
11  Erik Blomqvist  2006    130          49.81   
  Katrineholms Simsällskap                   
12  Melker Waltersson  2006    123          50.77   
  Strängnäs Simklubb  52.55                 
13  Jacky Thai  2007    120          51.13   
  Eskilstuna Simklubb  51.97                 
14  Filip Gyllenhammar  2007    118          51.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  50.77                 
15  Hanliang Xie  2006    116          51.72   
  Eskilstuna Simklubb  56.64                 
16  Alvar Aktner  2006    115          51.78   
  Finspångs Simklubb  52.11                 
17  Axel Eriksson  2006    114          52.03   
  Sala Simsällskap  52.28                 
18  Erik Edbom  2007    101          54.14   
  Järfälla Simsällskap  54.10                 
19  Hugo Lindquist  2007    101          54.19   
  Strängnäs Simklubb  58.29                 
20  Nils Bengtsson  2007    94          55.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  53.11                 
21  Pelle Pettersson  2006    92          55.87   
  Katrineholms Simsällskap  56.03                 
22  Linus Bjelkemark  2007    66          1:02.45   
  Eskilstuna Simklubb                   
Oliver Henriksson  2007              DNS   
  Strängnäs Simklubb  59.90                 
Emil Alsered Fällman  2006              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  50.58                 
Jesper Fager  2006              DSQ   
  Nyköpings Simsällskap  1:14.27                 
Robert Hanouch  2006              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  55.99                 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olle Pettersson  2004    355          35.66   
  Katrineholms Simsällskap  35.56                 
Ludwig Skantz  2005    256          39.74   
  Järfälla Simsällskap  40.35                 
Oliver Harper  2005    230          41.20   
  Järfälla Simsällskap  46.17                 
Marcus Hansson  2005    223          41.58   
  Järfälla Simsällskap  41.72                 
Hugo Klang  2005    222          41.66   
  Strängnäs Simklubb  43.65                 
Rasmus Landin  2005    215          42.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.29                 
Nicholas Tsoi  2004    215          42.11   
  Nyköpings Simsällskap  42.36                 
Jonathan Grothérus  2004    211          42.38   
  Katrineholms Simsällskap  50.14                 
Oskar Glawing  2005    204          42.87   
  Finspångs Simklubb  42.86                 
10  Elias Arvidsson  2005    189          43.93   
  Strängnäs Simklubb  44.83                 
11  Elijas Eriksson  2005    185          44.27   
  Järfälla Simsällskap  46.98                 
12  Gustav Thorsén  2004    170          45.57   
  Eskilstuna Simklubb  46.79                 
13  Max Samuelsson  2005    163          46.17   
  Sala Simsällskap  46.98                 
14  Lucas Wendborg  2004    152          47.23   
  Nyköpings Simsällskap  53.58                 
15  Ludvig Persson  2004    144          48.13   
  Nyköpings Simsällskap                   
16  Felix Eriksson  2005    140          48.58   
  Katrineholms Simsällskap  46.49                 
17  Amer Abo Aarhan  2004    137          48.90   
  Finspångs Simklubb                   
18  Viggo Redlund  2005    125          50.38   
  Simklubben Ena  48.81                 
19  Albin Grotherus  2005    84          57.43   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anders Malmberg  2002    450          32.95   
  Katrineholms Simsällskap  33.87                 
Kevin Grahn  2003    336          36.32   
  Katrineholms Simsällskap  36.11                 
Artur Romin  2003    324          36.74   
  Strängnäs Simklubb  39.76                 
Alexander Törnqvist  2002    293          37.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Axel Öjert  2003    210          42.44   
  Nyköpings Simsällskap                   
Johannes Eriksson  2002    177          44.90   
  Eskilstuna Simklubb  47.90                 
Melvin Lindgren  2002    164          46.04   
  Katrineholms Simsällskap  52.91                 
Samuel Edebrink  2002    152          47.31   
  Strängnäs Simklubb  46.35                 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Talback  2000    471          32.45   
  Järfälla Simsällskap  30.35                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    508          29.12   
  Sala Simsällskap  30.13                 
Hannah Kinane  2006    404          31.43   
  Järfälla Simsällskap  31.17                 
Manya Sidén Bashouki  2006    377          32.16   
  Järfälla Simsällskap  31.67                 
Olivia Budden  2007    358          32.71   
  Bålsta Simklubb  32.21                 
Linn Bengtsson  2007    348          33.02   
  Järfälla Simsällskap  33.47                 
Mira Wallin  2006    335          33.44   
  Järfälla Simsällskap  32.71                 
Felicia Gustavsson  2006    333          33.52   
  Finspångs Simklubb  35.68                 
Jessika Watanabe  2006    330          33.61   
  Järfälla Simsällskap  34.70                 
Isabella Westberg  2007    302          34.61   
  Järfälla Simsällskap  34.20                 
10  Olivia Elmquist  2007    301          34.66   
  Järfälla Simsällskap  34.96                 
11  Alice Roos  2007    298          34.79   
  Eskilstuna Simklubb  35.52                 
12  Emmie Wendborg  2006    266          36.11   
  Nyköpings Simsällskap  35.36                 
13  Engla Dunhagen  2006    260          36.38   
  Finspångs Simklubb  36.49                 
14  Olivia Larsson  2007    255          36.61   
  Järfälla Simsällskap  36.32                 
15  Thilde Roshag  2006    252          36.77   
  Strängnäs Simklubb  36.04                 
16  Thea Eriksson  2006    245          37.10   
  Simklubben Ena  37.88                 
17  Thea Lundgren  2006    244          37.19   
  Strängnäs Simklubb  38.23                 
18  Filippa Andersson-Lundin  2007    242          37.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.22                 
19  Ebba Rosenberg  2007    241          37.34   
  Bålsta Simklubb  36.45                 
20  Agnes Skog  2006    236          37.56   
  Katrineholms Simsällskap  41.24                 
21  Oliwia Rönnelin  2007    233          37.75   
  Katrineholms Simsällskap  41.65                 
22  Elin Finne  2007    229          37.97   
  Bålsta Simklubb  36.69                 
23  Louise Johnsen-Åberg  2007    226          38.14   
  Strängnäs Simklubb  38.56                 
24  Lamija Imamovic  2006    223          38.31   
  Strängnäs Simklubb  46.72                 
25  Molly Brinck  2007    215          38.79   
  Bålsta Simklubb                   
26  Alicia Wallberg  2007    210          39.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.49                 
27  Daga Göransson  2006    208          39.22   
  Nyköpings Simsällskap  41.74                 
28  Kajsa Henriksson  2007    206          39.31   
  Järfälla Simsällskap  40.16                 
29  Nova Lundkvist  2007    204          39.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.24                 
30  Ella Hagström  2007    183          40.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  39.04                 
31  Emmy Mattsson  2007    177          41.33   
  Järfälla Simsällskap  39.76                 
32  Agnes Gustafsson  2007    174          41.57   
  Eskilstuna Simklubb  40.76                 
33  Tindra Bärgård  2006    171          41.79   
  Simklubben Ena  39.40                 
34  Eleonore Stellansdotter  2007    171          41.84   
  Strängnäs Simklubb  42.58                 
35  Ester Costa  2006    164          42.41   
  Eskilstuna Simklubb  41.13                 
36  Ella Lundström  2007    163          42.49   
  Finspångs Simklubb                   
37  Paula Edebrink  2006    158          42.96   
  Strängnäs Simklubb  42.36                 
38  Elvira Sjöblom Hallner  2007    151          43.63   
  Järfälla Simsällskap  44.47                 
39  Kajsa Tjärnström  2006    150          43.73   
  Nyköpings Simsällskap  45.86                 
40  Ellen Vikström  2006    136          45.15   
  Eskilstuna Simklubb  48.68                 
41  Elna Zetterberg  2007    133          45.44   
  Simklubben Ena  45.80                 
42  Lisa Andersson  2007    115          47.78   
  Simklubben Ena  53.92                 
43  Elina Holmberg  2006    90          51.80   
  Eskilstuna Simklubb  51.87                 
44  Filippa Landstorp  2007    82          53.40   
  Eskilstuna Simklubb                   
45  Johanna Larsson  2007    70          56.29   
  Strängnäs Simklubb  1:01.29                 
46  Lovisa Grothérus  2007    28          1:16.08   
  Katrineholms Simsällskap                   
Agnes Fagerström  2006              DNS   
  Sala Simsällskap  42.51                 
Moa Nordström  2007              DSQ   
  Sala Simsällskap  41.75                 
Stella Fredriksson  2007              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Logander  2005    514          29.00   
  Strängnäs Simklubb  28.65                 
Emily Sandberg  2004    451          30.29   
  Bålsta Simklubb  29.60                 
Alma Norgren  2004    446          30.40   
  Bålsta Simklubb  30.26                 
Sofija Bojovic  2004    441          30.51   
  Finspångs Simklubb  32.06                 
Alicia Budden  2004    440          30.54   
  Bålsta Simklubb  30.27                 
Katarina Pettersson  2005    356          32.78   
  Katrineholms Simsällskap  32.56                 
Moa Widing  2005    354          32.83   
  Eskilstuna Simklubb  39.15                 
Linnéa Fredriksson  2004    341          33.24   
  Katrineholms Simsällskap  32.69                 
Josephine Johnsen-Åberg  2005    323          33.86   
  Strängnäs Simklubb  35.72                 
10  Ellen Roos  2005    321          33.92   
  Eskilstuna Simklubb  33.86                 
11  Moa Westerberg  2004    319          33.99   
  Strängnäs Simklubb  33.91                 
12  Elin Andersson  2005    304          34.53   
  Katrineholms Simsällskap  34.67                 
13  Lora Encheva  2004    293          34.97   
  Strängnäs Simklubb  35.18                 
14  Vera Romin  2005    280          35.51   
  Strängnäs Simklubb  34.85                 
15  Stella Finnhammar  2005    273          35.81   
  Järfälla Simsällskap  34.52                 
16  Kajsa Ejdvinsson  2004    254          36.66   
  Katrineholms Simsällskap  36.63                 
17  Emmy Dyrkell  2004    243          37.22   
  Finspångs Simklubb  36.47                 
18  Linnéa Magnusson  2005    239          37.40   
  Eskilstuna Simklubb  37.00                 
19  Frida Håkanson Reneström  2005    229          37.96   
  Strängnäs Simklubb  36.73                 
20  Amanda Wärn  2004    179          41.17   
  Finspångs Simklubb  38.67                 
21  Hanna Johansson  2005    179          41.19   
  Finspångs Simklubb                   
Ebba Willstrand  2004              DNS   
  Strängnäs Simklubb                   
Frida Karlsson  2005              DNS   
  Eskilstuna Simklubb  35.06                 
Emilia Arnell  2004              DSQ   
  Finspångs Simklubb  33.90                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Staaf  2003    471          29.85   
  Strängnäs Simklubb  29.32                 
Carolina Modig  2003    410          31.28   
  Sala Simsällskap  30.88                 
Alice Johansson  2003    405          31.41   
  Bålsta Simklubb  30.70                 
Tyra Håkanson Reneström  2003    364          32.53   
  Strängnäs Simklubb  33.52                 
Isabell Hejdeström  2003    347          33.05   
  Finspångs Simklubb  33.81                 
Cornelia Eidefors  2002    307          34.44   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.86                 
Lovis Westman  2003    303          34.60   
  Strängnäs Simklubb  34.12                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Lindblom  2001    506          29.16   
  Sala Simsällskap  29.00                 
Emelie Widhe  2001    409          31.30   
  Strängnäs Simklubb  30.23                 
Anna Lithell  2001    364          32.54   
  Sala Simsällskap  32.30                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henry Israelsson  2006    297          30.36   
  Järfälla Simsällskap  30.48                 
Arvin Parsa  2006    217          33.70   
  Järfälla Simsällskap  33.19                 
Eric Åhlén  2006    212          33.96   
  Eskilstuna Simklubb  33.99                 
Simon Söderberg  2006    208          34.14   
  Järfälla Simsällskap  33.25                 
Gustav Fager  2007    205          34.34   
  Katrineholms Simsällskap  34.81                 
Anton Lind  2006    203          34.46   
  Järfälla Simsällskap  35.59                 
Oscar Sjöberg  2007    198          34.71   
  Järfälla Simsällskap  36.55                 
Emil Alsered Fällman  2006    173          36.35   
  Järfälla Simsällskap  37.18                 
Adam Lidholm  2006    168          36.70   
  Strängnäs Simklubb  35.79                 
10  Axel Strand  2006    159          37.36   
  Järfälla Simsällskap  37.80                 
11  Alvar Aktner  2006    159          37.38   
  Finspångs Simklubb  37.35                 
12  Hugo Eriksson  2006    158          37.43   
  Finspångs Simklubb  35.80                 
13  Melker Waltersson  2006    157          37.53   
  Strängnäs Simklubb  37.89                 
14  Erik Blomqvist  2006    147          38.33   
  Katrineholms Simsällskap                   
15  Cesar Svan  2007    146          38.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.01                 
16  William Struwe  2006    145          38.54   
  Sala Simsällskap  37.15                 
17  Carl Larsson  2006    135          39.40   
  Eskilstuna Simklubb  41.46                 
18  Robert Hanouch  2006    131          39.80   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  44.60                 
19  Jacky Thai  2007    131          39.84   
  Eskilstuna Simklubb  40.36                 
20  Filip Gyllenhammar  2007    130          39.94   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.85                 
21  Hugo Lindquist  2007    124          40.57   
  Strängnäs Simklubb  43.86                 
22  Olle Thorsén  2006    121          40.93   
  Eskilstuna Simklubb  41.24                 
23  Nils Bengtsson  2007    118          41.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.52                 
24  Pelle Pettersson  2006    106          42.78   
  Katrineholms Simsällskap  41.59                 
25  Axel Eriksson  2006    103          43.16   
  Sala Simsällskap  43.46                 
26  Erik Edbom  2007    93          44.62   
  Järfälla Simsällskap  41.78                 
27  August Siverskog  2007    90          45.13   
  Katrineholms Simsällskap  46.50                 
28  Jesper Fager  2006    49          55.30   
  Nyköpings Simsällskap  51.25                 
Hanliang Xie  2006              DNS   
  Eskilstuna Simklubb  49.14                 
Oliver Henriksson  2007              DNS   
  Strängnäs Simklubb  47.87                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olle Pettersson  2004    375          28.09   
  Katrineholms Simsällskap  28.07                 
Max Antonsson  2004    320          29.62   
  Sala Simsällskap  29.73                 
Olle Nilsson  2004    319          29.65   
  Sala Simsällskap  29.44                 
Ludvig Persson  2004    311          29.89   
  Nyköpings Simsällskap  30.36                 
Nicholas Tsoi  2004    278          31.04   
  Nyköpings Simsällskap  30.55                 
Ludwig Skantz  2005    277          31.05   
  Järfälla Simsällskap  31.24                 
Jonathan Grothérus  2004    251          32.09   
  Katrineholms Simsällskap  32.37                 
Oskar Glawing  2005    249          32.20   
  Finspångs Simklubb  31.51                 
Lucas Wendborg  2004    239          32.62   
  Nyköpings Simsällskap  33.63                 
10  Marcus Hansson  2005    229          33.09   
  Järfälla Simsällskap  32.67                 
11  Oliver Harper  2005    229          33.10   
  Järfälla Simsällskap  35.77                 
12  Elijas Eriksson  2005    225          33.28   
  Järfälla Simsällskap  33.58                 
13  Hugo Klang  2005    222          33.43   
  Strängnäs Simklubb  34.94                 
14  Elias Arvidsson  2005    199          34.66   
  Strängnäs Simklubb  35.04                 
15  Rasmus Landin  2005    197          34.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.51                 
16  Gustav Thorsén  2004    191          35.15   
  Eskilstuna Simklubb  34.96                 
17  Max Samuelsson  2005    187          35.37   
  Sala Simsällskap  35.60                 
18  Felix Eriksson  2005    154          37.72   
  Katrineholms Simsällskap  35.75                 
19  Viggo Redlund  2005    147          38.35   
  Simklubben Ena  37.87                 
20  Amer Abo Aarhan  2004    128          40.12   
  Finspångs Simklubb                   
21  Albin Grotherus  2005    40          59.11   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kevin Grahn  2003    466          26.13   
  Katrineholms Simsällskap  25.49                 
Eric Malmquist  2003    346          28.85   
  Strängnäs Simklubb                   
Amadeus Ahlman  2003    330          29.31   
  Katrineholms Simsällskap  29.12                 
Artur Romin  2003    308          29.99   
  Strängnäs Simklubb  31.22                 
Alexander Törnqvist  2002    307          30.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.02                 
Felix Mårvad  2003    305          30.07   
  Sala Simsällskap  29.77                 
Anders Malmberg  2002    295          30.42   
  Katrineholms Simsällskap  30.01                 
Axel Öjert  2003    287          30.71   
  Nyköpings Simsällskap  29.93                 
Samuel Edebrink  2002    265          31.51   
  Strängnäs Simklubb                   
10  Melvin Lindgren  2002    221          33.49   
  Katrineholms Simsällskap  34.98                 
11  Johannes Eriksson  2002    206          34.28   
  Eskilstuna Simklubb  33.42                 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Nordgren  2001    463          26.17   
  Sala Simsällskap  25.26                 
Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000    339          29.05   
  Järfälla Simsällskap  30.35                 
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mira Björkman  2010    170          21.28   
  Hedemora Simsällskap  25.61                 
Ella Lind  2010    73          28.20   
  Järfälla Simsällskap                   
Nova Redlund  2010              DSQ   
  Simklubben Ena                   
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008    264          18.39   
  Strängnäs Simklubb  18.08                 
Olivia Carlström  2008    215          19.69   
  Järfälla Simsällskap  19.98                 
Emma Heikman  2008    207          19.94   
  Strängnäs Simklubb  19.65                 
Jonna Klasén  2008    153          22.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  21.59                 
Lise Nilsson  2009    146          22.40   
  Trosabygdens Simsällskap                   
Martina Meyer  2008    145          22.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  22.74                 
Adele Bergman  2008    141          22.64   
  Strängnäs Simklubb                   
Joline Englund  2008    128          23.39   
  Trosabygdens Simsällskap                   
Elisabeth Xu  2008    115          24.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  27.26                 
10  Moa Lindblom  2008    98          25.53   
  Sala Simsällskap                   
11  Nora Berghagen  2008    95          25.85   
  Strängnäs Simklubb                   
12  Karin Lepschi  2008    71          28.42   
  Strängnäs Simklubb                   
13  Olivia Kello  2008    57          30.61   
  Strängnäs Simklubb                   
14  Aziza Osman  2008    56          30.69   
  Simklubben Ena  28.05                 
15  Emma Henriksson  2008    51          31.80   
  Strängnäs Simklubb                   
16  Emilia Bakas  2008    30          37.82   
  Simklubben Ena                   
Tuva Bärgård  2009              DSQ   
  Simklubben Ena                   
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Martin Löf  2008    217          17.62   
  Järfälla Simsällskap  19.03                 
Wilmer Jakobsson  2008    203          18.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  17.13                 
Oscar Åhlén  2008    186          18.56   
  Eskilstuna Simklubb  20.10                 
Erik Ly  2008    179          18.78   
  Eskilstuna Simklubb  20.99                 
Kasper Glawing  2008    157          19.63   
  Finspångs Simklubb  19.48                 
Melvin Eriksson  2008    129          20.95   
  Järfälla Simsällskap  21.98                 
Hector Pettersson  2008    125          21.19   
  Strängnäs Simklubb                   
Simon Siljekvist  2008    97          23.01   
  Järfälla Simsällskap  24.19                 
Oliver Struwe  2008    94          23.24   
  Sala Simsällskap  24.40                 
10  Nils Franzen  2008    92          23.40   
  Järfälla Simsällskap  20.43                 
11  Eric Hörnstedt  2008    92          23.46   
  Sala Simsällskap  25.28                 
12  Mattias Camalich  2008    86          24.01   
  Strängnäs Simklubb                   
13  Rasmus Wärn  2008    70          25.62   
  Finspångs Simklubb  27.66                 
14  Mahamoud Mahamed  2009    59          27.13   
  Nyköpings Simsällskap                   
15  Jamie Kinane  2009    53          28.16   
  Järfälla Simsällskap  28.11                 
16  Rasmus Larsson  2009    36          31.97   
  Järfälla Simsällskap                   
Albin Kirchhoff  2008              DSQ   
  Strängnäs Simklubb                   
Isak Kållberg  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  25.07                 
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mira Björkman  2010    174          22.39   
  Hedemora Simsällskap  22.79                 
Ella Lind  2010    117          25.51   
  Järfälla Simsällskap  26.63                 
Matilda Hovberg  2010    92          27.66   
  Finspångs Simklubb                   
Nova Redlund  2010    69          30.44   
  Simklubben Ena  28.35                 
Denise Englund  2010    61          31.71   
  Trosabygdens Simsällskap                   
Linnea Fager  2011              DSQ   
  Nyköpings Simsällskap                   
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Heikman  2008    243          20.03   
  Strängnäs Simklubb  20.56                 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008    210          21.01   
  Strängnäs Simklubb  23.35                 
Jonna Klasén  2008    199          21.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  21.25                 
Olivia Carlström  2008    191          21.69   
  Järfälla Simsällskap  25.36                 
Martina Meyer  2008    160          23.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  25.21                 
Lise Nilsson  2009    157          23.17   
  Trosabygdens Simsällskap                   
Isabelle Marek  2008    151          23.46   
  Eskilstuna Simklubb  23.50                 
Karin Lepschi  2008    137          24.20   
  Strängnäs Simklubb                   
Adele Bergman  2008    136          24.25   
  Strängnäs Simklubb  24.45                 
10  Moa Lindblom  2008    134          24.39   
  Sala Simsällskap  23.26                 
11  Joline Englund  2008    125          24.96   
  Trosabygdens Simsällskap                   
12  Elsa Hasselkvist  2009    122          25.20   
  Eskilstuna Simklubb  27.98                 
13  Olivia Kello  2008    116          25.60   
  Strängnäs Simklubb                   
14  Nora Berghagen  2008    110          26.02   
  Strängnäs Simklubb                   
15  Eden Stockberg  2009    108          26.18   
  Finspångs Simklubb                   
16  Ida Bruce  2008    107          26.32   
  Strängnäs Simklubb                   
17  Elisabeth Xu  2008    106          26.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  25.49                 
18  Amanda Ödberg  2009    102          26.75   
  Strängnäs Simklubb                   
19  Aziza Osman  2008    95          27.38   
  Simklubben Ena  24.70                 
20  Astrid Wallin  2008    84          28.47   
  Nyköpings Simsällskap                   
21  Emma Henriksson  2008    84          28.51   
  Strängnäs Simklubb  29.02                 
22  Tyra Cedervall  2008    82          28.66   
  Katrineholms Simsällskap                   
23  Emilia Bakas  2008    67          30.64   
  Simklubben Ena  28.23                 
24  Tuva Bärgård  2009    47          34.59   
  Simklubben Ena  28.52                 
 
Gren 14, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Chen  2010    61          27.89   
  Eskilstuna Simklubb  26.89                 
Jino Atiwit Osman  2010    33          34.23   
  Simklubben Ena  35.58                 
 
Gren 14, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Martin Löf  2008    205          18.63   
  Järfälla Simsällskap                   
Eric Hörnstedt  2008    197          18.89   
  Sala Simsällskap  19.95                 
Wilmer Jakobsson  2008    188          19.17   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  19.27                 
Erik Ly  2008    143          21.02   
  Eskilstuna Simklubb  27.07                 
Oscar Åhlén  2008    140          21.18   
  Eskilstuna Simklubb  22.78                 
Kasper Glawing  2008    132          21.59   
  Finspångs Simklubb  21.29                 
Melvin Eriksson  2008    130          21.69   
  Järfälla Simsällskap  25.45                 
Isak Kållberg  2008    129          21.76   
  Järfälla Simsällskap  25.54                 
Pontus Asp Almström  2008    121          22.21   
  Simklubben Ena  22.05                 
10  Hector Pettersson  2008    121          22.22   
  Strängnäs Simklubb  22.99                 
11  Nils Franzen  2008    112          22.81   
  Järfälla Simsällskap  23.11                 
12  Simon Siljekvist  2008    111          22.85   
  Järfälla Simsällskap  25.71                 
13  Oliver Struwe  2008    106          23.24   
  Sala Simsällskap  24.35                 
14  Mattias Camalich  2008    92          24.31   
  Strängnäs Simklubb  23.67                 
15  Albin Kirchhoff  2008    87          24.81   
  Strängnäs Simklubb                   
16  Jamie Kinane  2009    79          25.54   
  Järfälla Simsällskap  25.83                 
17  Rasmus Wärn  2008    70          26.66   
  Finspångs Simklubb  27.30                 
18  Rasmus Larsson  2009    68          26.94   
  Järfälla Simsällskap  26.37                 
19  Eric Zetterberg  2009    56          28.64   
  Simklubben Ena  34.09                 
20  Oliver Sohlén  2009    51          29.53   
  Eskilstuna Simklubb  30.09                 
Hugo Lundgren  2009              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  27.58                 
 
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sala SS Damer              2:15.65   
  Sala Simsällskap  2:23.30                 
  Ida Lindblom  2001      33.24        33.24   
  Lisa Nystrand  2006      36.12        1:09.36   
  Carolina Modig  2003      34.91        1:44.27   
  Anna Lithell  2001      31.38        2:15.65   
                     
Bålsta SK Damer [2003]  2003              2:18.72   
  Bålsta Simklubb                   
  Alma Norgren  2004      34.60        34.60   
  Alice Johansson  2003      40.61        1:15.21   
  Emily Sandberg  2004      32.32        1:47.53   
  Alicia Budden  2004      31.19        2:18.72   
                     
Strängnäs Damer Lag 1  1998              2:21.42   
  Strängnäs Simklubb  2:17.45                 
  Emelie Widhe  2001      35.39        35.39   
  Tyra Håkanson Reneström  2003      40.66        1:16.05   
  Elsa Staaf  2003      32.83        1:48.88   
  Moa Westerberg  2004      32.54        2:21.42   
                     
Strängnäs Damer Lag 2  2003              2:38.21   
  Strängnäs Simklubb  2:38.81                 
  Josephine Johnsen-Åberg  2005      40.90        40.90   
  Lovis Westman  2003      41.81        1:22.71   
  Vera Romin  2005      40.98        2:03.69   
  Lora Encheva  2004      34.52        2:38.21   
                     
Eskilstuna Fl Lag 1  2005              2:43.51   
  Eskilstuna Simklubb  2:50.00                 
  Alice Roos  2007      39.57        39.57   
  Ellen Roos  2005      41.74        1:21.31   
  Moa Widing  2005      38.22        1:59.53   
  Isabelle Marek  2008      43.98        2:43.51   
                     
Strängnäs Damer Lag 3  2003              2:49.70   
  Strängnäs Simklubb  2:51.97                 
  Thea Lundgren  2006      43.06        43.06   
  Ebba Willstrand  2004      43.77        1:26.83   
  Thilde Roshag  2006      45.79        2:12.62   
  Frida Håkanson Reneström  2005      37.08        2:49.70   
                     
Bålsta SK Damer  2007              2:51.23   
  Bålsta Simklubb                   
  Ebba Rosenberg  2007      45.18        45.18   
  Elin Finne  2007      47.53        1:32.71   
  Olivia Budden  2007      40.54        2:13.25   
  Molly Brinck  2007      37.98        2:51.23   
                     
Eskilstuna Fl Lag 2  2005              2:55.37   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Emilia Widing  2005      38.89        38.89   
  Ellen Vikström  2006      53.81        1:32.70   
  Frida Karlsson  2005      43.48        2:16.18   
  Ester Costa  2006      39.19        2:55.37   
                     
Strängnäs Damer Lag 4  2003              3:01.96   
  Strängnäs Simklubb                   
  Liv Ahlqvist Lundberg  2008      45.27        45.27   
  Emma Heikman  2008      48.76        1:34.03   
  Louise Johnsen-Åberg  2007      48.29        2:22.32   
  Eleonore Stellansdotter  2007      39.64        3:01.96   
                     
10  Norrköpings KK              3:03.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:58.51                 
  Jonna Klasén  2008      45.36        45.36   
  Alicia Wallberg  2007      48.14        1:33.50   
  Ella Hagström  2007      50.74        2:24.24   
  Filippa Andersson-Lundin  2007      38.81        3:03.05   
                     
11  Järfälla S Damer Lag 1              3:06.70   
  Järfälla Simsällskap  3:06.46                 
  Olivia Carlström  2008      48.49        48.49   
  Elvira Sjöblom Hallner  2007      51.60        1:40.09   
  Linnea Johansson  2007      45.70        2:25.79   
  Emmy Mattsson  2007      40.91        3:06.70   
                     
12  SK Ena Damer              3:24.51   
  Simklubben Ena  3:22.19                 
  Tindra Bärgård  2006      48.86        48.86   
  Elna Zetterberg  2007      54.74        1:43.60   
  Thea Eriksson  2006      47.75        2:31.35   
  Aziza Osman  2008      53.16        3:24.51   
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sala SS Herrar Lag 1              2:05.04   
  Sala Simsällskap  2:09.09                 
  Olle Nilsson  2004      33.91        33.91   
  Elias Nordgren  2001      33.34        1:07.25   
  Edwin Nystrand  2002      28.57        1:35.82   
  Max Antonsson  2004      29.22        2:05.04   
                     
Strängnäs Herrar Lag 1]  2003              2:18.60   
  Strängnäs Simklubb  2:30.84                 
  Samuel Edebrink  2002      36.00        36.00   
  Artur Romin  2003      36.27        1:12.27   
  Eric Malmquist  2003      32.97        1:45.24   
  Hugo Klang  2005      33.36        2:18.60   
                     
Nyköping Herrar              2:25.02   
  Nyköpings Simsällskap  2:37.78                 
  Lucas Wendborg  2004      38.69        38.69   
  Nicholas Tsoi  2004      41.75        1:20.44   
  Axel Öjert  2003      33.73        1:54.17   
  Ludvig Persson  2004      30.85        2:25.02   
                     
Eskilstuna Po Lag 1  2005              2:43.70   
  Eskilstuna Simklubb  2:50.00                 
  Johannes Eriksson  2002      41.44        41.44   
  Carl Larsson  2006      50.41        1:31.85   
  Eric Åhlén  2006      37.42        2:09.27   
  Gustav Thorsén  2004      34.43        2:43.70   
                     
Sala SS Herrar Lag 2              2:46.70   
  Sala Simsällskap  2:41.79                 
  Eric Hörnstedt  2008      43.66        43.66   
  Max Samuelsson  2005      46.60        1:30.26   
  Felix Mårvad  2003      34.52        2:04.78   
  Oliver Struwe  2008      41.92        2:46.70   
                     
Strängnäs Herrar Lag 2  2003              2:49.74   
  Strängnäs Simklubb  3:09.00                 
  Melker Waltersson  2006      42.30        42.30   
  Elias Arvidsson  2005      45.23        1:27.53   
  Adam Lidholm  2006      42.78        2:10.31   
  Hector Pettersson  2008      39.43        2:49.74   
                     
Järfälla S Herrar Lag 1              2:49.77   
  Järfälla Simsällskap  2:48.70                 
  Martin Löf  2008      40.15        40.15   
  Nils Franzen  2008      47.53        1:27.68   
  Oscar Sjöberg  2007      43.00        2:10.68   
  Melvin Eriksson  2008      39.09        2:49.77   
                     
Norrköpings KK              2:59.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:56.78                 
  Filip Gyllenhammar  2007      47.25        47.25   
  Robert Hanouch  2006      50.07        1:37.32   
  Wilmer Jakobsson  2008      43.00        2:20.32   
  Cesar Svan  2007      38.91        2:59.23   
                     
Eskilstuna Po Lag 2  2005              3:06.33   
  Eskilstuna Simklubb                   
  Olle Thorsén  2006      46.27        46.27   
  Erik Ly  2008      53.80        1:40.07   
  Jacky Thai  2007      46.94        2:27.01   
  Oscar Åhlén  2008      39.32        3:06.33   
                     
10  Järfälla S Herrar Lag 2              3:30.79   
  Järfälla Simsällskap                   
  Isak Kållberg  2008      47.09        47.09   
  Rasmus Larsson  2009      1:00.53        1:47.62   
  Simon Siljekvist  2008      53.65        2:41.27   
  Jamie Kinane  2009      49.52        3:30.79   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mira Björkman  2010    112          27.98   
  Hedemora Simsällskap                   
Ella Lind  2010    80          31.24   
  Järfälla Simsällskap  30.77                 
Nova Redlund  2010    46          37.55   
  Simklubben Ena  34.36                 
Denise Englund  2010              DNS   
  Trosabygdens Simsällskap                   
Linnea Fager  2011              DNS   
  Nyköpings Simsällskap                   
Matilda Hovberg  2010              DSQ   
  Finspångs Simklubb                   
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Heikman  2008    199          23.09   
  Strängnäs Simklubb  22.77                 
Adele Bergman  2008    185          23.67   
  Strängnäs Simklubb  33.42                 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008    175          24.09   
  Strängnäs Simklubb  26.41                 
Jonna Klasén  2008    169          24.38   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  25.74                 
Moa Lindblom  2008    162          24.74   
  Sala Simsällskap  26.49                 
Olivia Carlström  2008    162          24.76   
  Järfälla Simsällskap  27.12                 
Elisabeth Xu  2008    144          25.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  27.94                 
Tyra Cedervall  2008    138          26.07   
  Katrineholms Simsällskap                   
Joline Englund  2008    133          26.41   
  Trosabygdens Simsällskap                   
10  Aziza Osman  2008    132          26.51   
  Simklubben Ena  25.98                 
11  Karin Lepschi  2008    131          26.57   
  Strängnäs Simklubb                   
12  Nora Berghagen  2008    130          26.62   
  Strängnäs Simklubb                   
13  Ida Bruce  2008    123          27.08   
  Strängnäs Simklubb  30.58                 
14  Emma Henriksson  2008    115          27.71   
  Strängnäs Simklubb  31.84                 
15  Martina Meyer  2008    114          27.80   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.42                 
15  Olivia Kello  2008    114          27.80   
  Strängnäs Simklubb                   
17  Emilia Bakas  2008    94          29.64   
  Simklubben Ena  29.94                 
18  Astrid Wallin  2008    85          30.59   
  Nyköpings Simsällskap                   
19  Lise Nilsson  2009    80          31.27   
  Trosabygdens Simsällskap                   
20  Tuva Bärgård  2009    79          31.34   
  Simklubben Ena  29.43                 
21  Eden Stockberg  2009    71          32.52   
  Finspångs Simklubb                   
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Chen  2010    52          33.45   
  Eskilstuna Simklubb  31.13                 
Jino Atiwit Osman  2010    38          36.95   
  Simklubben Ena  39.76                 
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilmer Jakobsson  2008    211          20.97   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  21.05                 
Eric Hörnstedt  2008    193          21.60   
  Sala Simsällskap  23.23                 
Nils Franzen  2008    184          21.96   
  Järfälla Simsällskap  25.94                 
Kasper Glawing  2008    171          22.49   
  Finspångs Simklubb  23.13                 
Hector Pettersson  2008    141          23.99   
  Strängnäs Simklubb  26.45                 
Mattias Camalich  2008    138          24.17   
  Strängnäs Simklubb                   
Oscar Åhlén  2008    135          24.36   
  Eskilstuna Simklubb  28.39                 
Erik Ly  2008    132          24.51   
  Eskilstuna Simklubb  28.61                 
Martin Löf  2008    131          24.58   
  Järfälla Simsällskap  26.98                 
10  Oliver Struwe  2008    121          25.21   
  Sala Simsällskap  26.18                 
11  Melvin Eriksson  2008    114          25.74   
  Järfälla Simsällskap  26.76                 
12  Pontus Asp Almström  2008    98          27.11   
  Simklubben Ena  27.37                 
13  Simon Siljekvist  2008    94          27.47   
  Järfälla Simsällskap  25.94                 
14  Rasmus Larsson  2009    79          29.11   
  Järfälla Simsällskap  28.06                 
15  Eric Zetterberg  2009    78          29.23   
  Simklubben Ena  29.92                 
16  Isak Kållberg  2008    72          29.92   
  Järfälla Simsällskap  27.56                 
17  Rasmus Wärn  2008    65          30.97   
  Finspångs Simklubb  33.26                 
18  Oliver Sohlén  2009    59          32.02   
  Eskilstuna Simklubb  37.10                 
19  Albin Kirchhoff  2008    54          32.88   
  Strängnäs Simklubb                   
20  Jamie Kinane  2009    40          36.55   
  Järfälla Simsällskap  30.69                 
Axel Ånestrand  2008              DSQ   
  Nyköpings Simsällskap                   
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mira Björkman  2010    171          20.33   
  Hedemora Simsällskap  20.32                 
Ella Lind  2010    130          22.26   
  Järfälla Simsällskap  21.42                 
Nova Redlund  2010    80          26.14   
  Simklubben Ena  28.10                 
Linnea Fager  2011              DNS   
  Nyköpings Simsällskap                   
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Heikman  2008    297          16.93   
  Strängnäs Simklubb  16.96                 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008    259          17.72   
  Strängnäs Simklubb  19.08                 
Olivia Carlström  2008    218          18.77   
  Järfälla Simsällskap  22.34                 
Jonna Klasén  2008    202          19.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  18.59                 
Isabelle Marek  2008    188          19.70   
  Eskilstuna Simklubb  28.11                 
Moa Lindblom  2008    182          19.92   
  Sala Simsällskap  21.08                 
Adele Bergman  2008    171          20.35   
  Strängnäs Simklubb  27.81                 
Olivia Kello  2008    157          20.91   
  Strängnäs Simklubb                   
Lise Nilsson  2009    149          21.28   
  Trosabygdens Simsällskap                   
10  Elisabeth Xu  2008    146          21.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  22.38                 
11  Joline Englund  2008