Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu    Utskriftsdatum  11 mars 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:57   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Wennerberg  2001    551  31.46  1:05.72  1:41.35    2:17.75   
  Eskilstuna Simklubb  2:13.50                 
                     
Ella Ericson  2000    492  33.31  1:08.44  1:46.26    2:23.02   
  Simklubben Neptun  2:22.21                 
                     
Anina Fäs  2001    489  33.42  1:09.91  1:46.78    2:23.35   
  Simsällskapet Mora  2:21.81                 
                     
Emelie Hellgren  2001    488  32.10  1:08.74  1:46.82    2:23.43   
  Västerås Simsällskap  2:13.48                 
                     
Amanda Kullman  2000    478  33.84  1:10.33  1:48.13    2:24.49   
  Eskilstuna Simklubb  2:19.51                 
                     
Maja Gustafsson  2001    475  33.18  1:09.48  1:47.51    2:24.76   
  Eskilstuna Simklubb  2:21.12                 
                     
Emelie Widhe  2001    467  33.58  1:10.25  1:48.33    2:25.57   
  Strängnäs Simklubb  2:20.47                 
                     
Walda Jonsson  2001    465  33.37  1:10.21  1:48.40    2:25.78   
  Eskilstuna Simklubb  2:22.63                 
                     
Sanna Lekberg  2001    453  33.51  1:10.56  1:49.04    2:27.00   
  Karlskoga Simförening  2:19.59                 
                     
10  Amanda Lindgren  2000    393  35.22  1:13.81  1:54.13    2:34.15   
  Sala Simsällskap  2:26.53                 
                     
11  Cecilia Ahnlund  2001    374  34.94  1:14.87  1:55.56    2:36.74   
  Eskilstuna Simklubb  2:28.24                 
                     
12  Matilda Ardanius  2001    360  35.82  1:16.07  1:57.94    2:38.74   
  Bålsta Simklubb  2:32.88                 
                     
13  Moa Alden  2000    266  36.54  1:20.89  2:09.20    2:55.52   
  Avesta Simsällskap  2:51.95                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Eriksson  2002    527  32.49  1:08.19  1:44.78    2:19.87   
  Eskilstuna Simklubb  2:19.06                 
                     
Emma Larsson  2002    519  32.27  1:07.92  1:44.48    2:20.50   
  Borlänge Simsällskap  2:14.41                 
                     
Adelina Walldén  2002    497  32.32  1:08.21  1:45.45    2:22.61   
  Västerås Simsällskap  2:15.77                 
                     
Emma Cullberg  2002    493  31.94  1:08.83  1:46.62    2:22.93   
  Örebro Simallians  2:17.28                 
                     
Saga Bäckström  2002    490  32.39  1:08.40  1:45.03    2:23.24   
  Strängnäs Simklubb  2:17.93                 
                     
Clara Florén  2002    487  31.58  1:06.65  1:44.91    2:23.60   
  Gävle Simsällskap  2:12.24                 
                     
Sophie Bladin  2002    483  31.36  1:07.85  1:45.80    2:23.93   
  Simklubben Neptun  2:20.25                 
                     
Julia Holmberg  2002    467  32.16  1:08.11  1:46.70    2:25.57   
  Västerås Simsällskap  2:14.50                 
                     
Lina Rehnman  2002    455  33.79  1:11.58  1:49.53    2:26.84   
  Västerås Simsällskap  2:22.53                 
                     
10  Josefine Stenman  2002    436  33.70  1:11.81  1:50.81    2:28.95   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:23.44                 
                     
11  Sofia Båvenäs  2002    429  34.60  1:12.25  1:51.05    2:29.72   
  Västerås Simsällskap  2:23.68                 
                     
12  Elin Sand  2002    428  33.91  1:11.82  1:51.48    2:29.88   
  Eskilstuna Simklubb  2:26.03                 
                     
13  Agnes Rydh-Dufva  2002    426  33.91  1:11.84  1:51.23    2:30.12   
  Karlskoga Simförening  2:21.42                 
                     
14  Lovisa Königsson  2002    395  33.94  1:12.94  1:53.68    2:33.98   
  Sala Simsällskap  2:28.26                 
                     
15  Nike Bölja-Strandlund  2002    376  32.25  1:10.59  1:52.85    2:36.50   
  Fagersta Simklubb  3:07.61                 
                     
16  Matilda Ek  2002    362  35.58  1:16.17  1:57.90    2:38.43   
  Karlskoga Simförening  2:32.55                 
                     
17  Wilma Nääf  2002    354  35.49  1:15.66  1:57.90    2:39.71   
  Västerås Simsällskap  2:32.57                 
                     
18  Mira Myllylä  2002    335  35.74  1:16.10  1:59.69    2:42.52   
  Västerås Simsällskap  2:33.88                 
                     
19  Engla Andersson  2002    215  41.21  1:29.19  2:18.93    3:08.36   
  Fagersta Simklubb                   
                     
20  Maya Owetz  2002    201  42.02  1:30.71  2:21.83    3:12.74   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Rydahl  2003    588  31.61  1:05.81  1:40.48    2:14.83   
  Karlstads Simsällskap  2:12.84                 
                     
Felicia Rogell  2003    539  31.09  1:07.05  1:43.19    2:18.81   
  Västerås Simsällskap  2:13.52                 
                     
Elvira Dalin  2003    508  32.96  1:09.38  1:46.55    2:21.56   
  Sala Simsällskap  2:18.81                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    507  32.41  1:08.04  1:45.24    2:21.68   
  Örebro Simallians  2:19.78                 
                     
Elsa Djuphammar  2003    472  32.11  1:08.09  1:47.08    2:25.05   
  Simklubben Neptun  2:22.39                 
                     
Freja Nordeman  2003    466  32.56  1:09.19  1:47.19    2:25.71   
  Simklubben Neptun  2:21.33                 
                     
Vendela Hillström  2003    463  33.16  1:09.46  1:48.58    2:26.02   
  Simklubben Neptun  2:20.80                 
                     
Clara Gustavson  2003    432  33.75  1:11.21  1:50.76    2:29.45   
  Karlstads Simsällskap  2:21.98                 
                     
Felicia Maultasch  2003    402  33.70  1:13.43  1:54.13    2:32.96   
  Eskilstuna Simklubb  2:28.86                 
                     
10  Anna Jönsson  2003    393  34.24  1:14.53  1:55.77    2:34.15   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:28.94                 
                     
11  Rebecka Jungstedt  2003    354  37.36  1:17.97  1:58.24    2:39.71   
  Eskilstuna Simklubb  2:33.57                 
                     
12  Alice Nordén  2003    339  35.54  1:17.41  2:00.70    2:41.90   
  Lindesbergs Simsällskap  2:35.50                 
                     
13  Elin Nylander  2003    325  36.03  1:17.80  2:00.43    2:44.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:39.50                 
                     
14  Lovis Westman  2003    325  36.30  1:18.06  2:01.71    2:44.29   
  Strängnäs Simklubb  2:43.06                 
                     
15  Tuva Sikström  2003    274  37.91  1:22.56  2:08.48    2:53.87   
  Västerås Simsällskap  2:44.49                 
                     
16  Elsa Zachrisson  2003    254  39.00  1:25.16  2:14.48    2:58.31   
  Fagersta Simklubb  3:10.99                 
                     
17  Jessica Sandström  2003    210  40.68  1:30.12  2:22.02    3:10.02   
  Örebro Simallians                   
                     
18  Lydia Brättorp  2003    144  47.44  1:42.17  2:40.39    3:35.13   
  Örebro Simallians  3:29.47                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004    588  30.28  1:04.41  1:40.28    2:14.81   
  Simklubben Neptun  2:12.50                 
                     
Ebba Bladh Hazard  2004    563  31.81  1:06.60  1:41.85    2:16.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:14.04                 
                     
Ida Lithner  2004    504  32.68  1:09.18  1:46.60    2:21.94   
  Säffle Simsällskap  2:16.70                 
                     
Anna Wainikka  2004    487  32.01  1:08.13  1:45.81    2:23.59   
  Simklubben Neptun  2:22.21                 
                     
Astrid Engström  2004    459  32.21  1:09.66  1:48.64    2:26.36   
  Västerås Simsällskap  2:24.86                 
                     
Elise Tegin  2004    450  33.46  1:11.27  1:50.32    2:27.33   
  Lindesbergs Simsällskap  2:22.94                 
                     
Alva Abrahamsson  2004    448  33.72  1:11.17  1:50.08    2:27.65   
  Eskilstuna Simklubb  2:23.88                 
                     
Josefin Fundberg  2004    433  34.80  1:13.38  1:52.78    2:29.27   
  Eskilstuna Simklubb  2:26.45                 
                     
Elin Eriksson  2004    420  33.97  1:12.49  1:51.89    2:30.84   
  Lindesbergs Simsällskap  2:32.68                 
                     
10  Juni Rogström  2004    409  33.75  1:12.56  1:52.99    2:32.20   
  Gävle Simsällskap  2:24.66                 
                     
11  Minea Dautbegovic  2004    376  36.06  1:15.95  1:56.52    2:36.44   
  Karlstads Simsällskap  2:34.24                 
                     
12  Maja Nyberg  2004    372  35.95  1:16.48  1:57.79    2:36.98   
  Karlskoga Simförening  2:35.65                 
                     
13  Sarah von der Burg  2004    371  36.06  1:16.99  1:58.74    2:37.20   
  Västerås Simsällskap  2:36.02                 
                     
14  Filippa Karlsson  2004    359  33.92  1:14.01  1:56.83    2:38.82   
  Katrineholms Simsällskap  2:29.18                 
                     
15  Maja Rehn  2004    349  36.04  1:18.05  2:01.27    2:40.33   
  Simklubben Neptun  2:35.90                 
                     
16  Wilma Pettersson  2004    342  37.25  1:19.59  2:01.71    2:41.42   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:36.44                 
                     
17  Nova Johansson  2004    325  36.75  1:18.34  2:01.90    2:44.28   
  Filipstads Simklubb  2:37.61                 
                     
18  Li Elveskog  2004    324  36.53  1:18.68  2:02.10    2:44.35   
  Simklubben Neptun  2:42.39                 
                     
19  Ellen Lovinge  2004    323  36.73  1:18.75  2:03.24    2:44.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:39.64                 
                     
20  Sofia Ingemansson  2004    295  38.21  1:20.50  2:05.60    2:49.69   
  Bålsta Simklubb  2:56.47                 
                     
21  Julia Blennrot  2004    294  37.45  1:21.75  2:06.83    2:49.88   
  Säffle Simsällskap  2:52.73                 
                     
22  Smilla Löthgren  2004    277  38.41  1:23.86  2:09.57    2:53.16   
  Karlskoga Simförening  2:47.80                 
                     
23  Moa Westerberg  2004    257  37.82  1:22.80  2:11.13    2:57.54   
  Strängnäs Simklubb  2:58.42                 
                     
24  Lora Encheva  2004    233  36.64  1:23.41  2:14.26    3:03.48   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tara Klarbo Egan  2005    511  31.74  1:07.56  1:44.48    2:21.30   
  Västerås Simsällskap  2:17.91                 
                     
Elin Logander  2005    476  32.68  1:09.79  1:48.72    2:24.62   
  Strängnäs Simklubb  2:20.74                 
                     
Iris Martinsson  2005    472  34.11  1:11.15  1:48.55    2:25.02   
  Simklubben Neptun  2:22.47                 
                     
Linnea Larsson  2005    463  33.98  1:12.84  1:51.59    2:25.98   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:25.96                 
                     
Nike Johnston  2005    455  33.80  1:11.32  1:50.03    2:26.82   
  Simklubben Neptun  2:27.29                 
                     
Joline Bakken  2005    426  33.80  1:12.22  1:51.65    2:30.13   
  Karlstads Simsällskap  2:22.40                 
                     
Molly Rantil  2005    424  33.02  1:11.24  1:52.32    2:30.34   
  Simklubben Neptun  2:42.62                 
                     
Tilde Halldan  2005    418  34.86  1:13.95  1:54.05    2:31.08   
  Säffle Simsällskap  2:29.55                 
                     
Madeleine Bengtsson  2005    400  35.70  1:15.69  1:55.42    2:33.29   
  Eskilstuna Simklubb  2:27.22                 
                     
10  Maja Björkbacka  2005    344  35.97  1:17.15  1:59.49    2:41.14   
  Eskilstuna Simklubb  2:34.74                 
                     
11  Sigrid Bengtsson  2005    322  36.44  1:20.31  2:03.58    2:44.83   
  Eskilstuna Simklubb  2:41.51                 
                     
12  Amanda Orban  2005    296  36.77  1:21.45  2:06.42    2:49.43   
  Säffle Simsällskap  2:50.66                 
                     
13  Vera Romin  2005    293  38.36  1:20.98  2:06.37    2:50.07   
  Strängnäs Simklubb  2:58.17                 
                     
14  Felicia Sobotka  2005    291  38.25  1:20.73  2:05.85    2:50.35   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:40.45                 
                     
15  Lisa Holfve  2005    282  37.66  1:21.79  2:09.10    2:52.27   
  Gävle Simsällskap  2:48.13                 
                     
16  Tyra Jacobsson  2005    263  38.86  1:24.19  2:11.85    2:56.24   
  Hallsberg Kumla Simklubb  2:50.31                 
                     
17  Sally Wetterskog  2005    250  41.13  1:27.80  2:14.81    2:59.34   
  Filipstads Simklubb  2:57.30                 
                     
18  Frida Karlsson  2005    241  38.17  1:24.18  2:14.67    3:01.52   
  Eskilstuna Simklubb  2:59.05                 
                     
19  Nilea Ahlström  2005    236  41.63  1:28.18  2:16.73    3:02.59   
  Avesta Simsällskap                   
                     
20  Linnéa Magnusson  2005    233  39.71  1:25.69  2:15.44    3:03.60   
  Eskilstuna Simklubb  3:00.57                 
                     
21  Sofie Leander  2005    221  42.80  1:31.22  2:20.21    3:06.61   
  Säffle Simsällskap  2:59.54                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gellert Szabo  2001    562  28.24        1:00.35   
  Västerås Simsällskap  58.91                 
                     
Igor Blagojevic  2000    530  29.32        1:01.53   
  Karlskoga Simförening  1:00.17                 
                     
Jonathan Douib  2000    473  28.62        1:03.94   
  Sala Simsällskap  1:05.99                 
                     
Marcus Ålenius  2001    472  28.97        1:03.95   
  Gävle Simsällskap  58.66                 
                     
Anton Wallin  2000    410  30.97        1:07.05   
  Örebro Simallians  1:05.40                 
                     
Daniel Lithner  2001    381  31.05        1:08.72   
  Säffle Simsällskap  1:06.21                 
                     
Hemming Gong  2001    292  32.80        1:15.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:10.80                 
                     
Joakim Sühl  2000    236  36.02        1:20.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:18.47                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Hanson  2002    443  30.29        1:05.33   
  Sala Simsällskap  1:04.83                 
                     
Oscar Wilhelmsson  2002    402  31.69        1:07.50   
  Örebro Simallians  1:05.77                 
                     
Linus Björk  2002    317  33.77        1:13.02   
  Västerås Simsällskap  1:08.55                 
                     
Per Granlund  2002    303  33.47        1:14.12   
  Västerås Simsällskap  1:08.80                 
                     
William Forsström  2002    201  38.77        1:24.98   
  Örebro Simallians  1:19.72                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Troy Kroonder  2003    386  29.82        1:08.40   
  Simklubben Neptun  1:05.82                 
                     
Carl Hansson  2003    384  31.08        1:08.54   
  Gävle Simsällskap  1:05.67                 
                     
Gustaf Sandström  2003    382  31.50        1:08.64   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:06.57                 
                     
Kevin Grahn  2003    364  31.51        1:09.75   
  Katrineholms Simsällskap  1:08.30                 
                     
Julius Grell  2003    357  31.18        1:10.20   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:06.92                 
                     
Philip Löfbom  2003    350  32.21        1:10.68   
  Karlskoga Simförening  1:07.81                 
                     
Eskil Jonsson  2003    316  33.62        1:13.10   
  Eskilstuna Simklubb  1:13.45                 
                     
Evert Jonsson  2003    306  33.06        1:13.89   
  Eskilstuna Simklubb  1:10.21                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    288  33.20        1:15.37   
  Gävle Simsällskap  1:12.84                 
                     
10  Oscar Björstam  2003    288  34.23        1:15.44   
  Karlskoga Simförening  1:11.08                 
                     
11  Oskar Högqvist  2003    269  35.18        1:17.10   
  Karlskoga Simförening  1:16.20                 
                     
12  Oliver Edoff  2003    255  35.38        1:18.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.17                 
                     
13  Elias Sjölander  2003    246  36.52        1:19.47   
  Karlstads Simsällskap  1:25.17                 
                     
14  Axel Thorsén  2003    234  34.15        1:20.76   
  Eskilstuna Simklubb  1:14.73                 
                     
15  Felix Mårvad  2003    216  37.96        1:22.99   
  Sala Simsällskap  1:23.44                 
                     
16  Filip Hedin  2003    207  38.30        1:24.15   
  Karlstads Simsällskap  1:30.50                 
                     
17  Samuel Norström  2003    168  41.15        1:30.28   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Sterling  2004    384  31.36        1:08.54   
  Västerås Simsällskap  1:05.23                 
                     
Fredrik Karlsson  2004    307  34.17        1:13.79   
  Eskilstuna Simklubb  1:10.97                 
                     
Albin Östlund  2004    298  33.84        1:14.55   
  Gävle Simsällskap  1:16.06                 
                     
Olle Wikholm  2004    292  33.53        1:15.05   
  Gävle Simsällskap  1:12.09                 
                     
Nikola Petrovic  2004    290  34.88        1:15.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.69                 
                     
Olle Pettersson  2004    290  34.75        1:15.25   
  Katrineholms Simsällskap  1:12.14                 
                     
Isak Rehnman  2004    283  35.04        1:15.86   
  Västerås Simsällskap  1:14.57                 
                     
Axel Andersson  2004    272  35.62        1:16.85   
  Lindesbergs Simsällskap  1:14.78                 
                     
Marcus Bülund  2004    249  36.60        1:19.19   
  Karlstads Simsällskap  1:19.30                 
                     
10  Samuel Paulson  2004    231  35.99        1:21.15   
  Eskilstuna Simklubb  1:18.74                 
                     
11  Jesper Andersson  2004    197  38.28        1:25.51   
  Säffle Simsällskap  1:22.20                 
                     
12  Gustav Thorsén  2004    143  44.38        1:35.13   
  Eskilstuna Simklubb  1:34.88                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Mulikov  2005    312  33.41        1:13.39   
  Säffle Simsällskap  1:10.48                 
                     
Oliver Albinzon  2005    302  33.54        1:14.20   
  Simklubben Neptun  1:09.99                 
                     
David Ullstrand  2005    265  34.33        1:17.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:13.30                 
                     
Erik Andersson  2005    240  36.05        1:20.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:20.11                 
                     
Gustav Edman  2005    232  35.34        1:21.07   
  Simklubben Neptun  1:17.03                 
                     
Maximilian Holm  2005    200  37.50        1:25.08   
  Eskilstuna Simklubb  1:24.33                 
                     
Linus Åkesson  2005    172  42.18        1:29.58   
  Karlskoga Simförening  1:34.49                 
                     
Erik Pellfolk  2005    153  44.37        1:33.06   
  Karlstads Simsällskap  1:32.04                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lina Nederman  2000    492  38.80        1:21.20   
  Örebro Simallians  1:16.61                 
                     
Matilda Thorsén  2001    477  38.23        1:22.05   
  Eskilstuna Simklubb  1:19.71                 
                     
Sandra Rääf  2000    416  39.69        1:25.86   
  Örebro Simallians  1:23.07                 
                     
Clara Momats  2000    413  40.05        1:26.10   
  Örebro Simallians  1:21.38                 
                     
Alexandra Kinell  2000    396  39.46        1:27.28   
  Karlskoga Simförening  1:19.46                 
                     
Clara Lönnberg  2001    376  40.75        1:28.78   
  Eskilstuna Simklubb  1:20.94                 
                     
Ylva Rehnholm  2000    364  42.37        1:29.74   
  Eskilstuna Simklubb  1:24.21                 
                     
Sanna Lekberg  2001    357  43.04        1:30.37   
  Karlskoga Simförening  1:24.56                 
                     
Emelie Hellgren  2001    343  42.97        1:31.60   
  Västerås Simsällskap  1:27.77                 
                     
10  Amanda Lindgren  2000    328  43.80        1:32.94   
  Sala Simsällskap  1:31.07                 
                     
11  Moa Alden  2000    212  47.55        1:47.54   
  Avesta Simsällskap  1:42.17                 
                     
Anna Falk  2001              DNS   
  Borlänge Simsällskap  1:27.58                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Månsson  2002    722  33.72        1:11.47   
  Örebro Simallians  1:08.88                 
                     
Erica Sundholm  2002    520  37.20        1:19.74   
  Simklubben Neptun  1:19.79                 
                     
Elma Starrost  2002    484  38.47        1:21.67   
  Simklubben Neptun  1:17.47                 
                     
Josefine Stenman  2002    393  41.43        1:27.51   
  Hallsberg Kumla Simklubb  1:22.51                 
                     
Ellen Olsson  2002    344  42.41        1:31.52   
  Hallsberg Kumla Simklubb  1:24.72                 
                     
Nike Bölja-Strandlund  2002    314  43.93        1:34.26   
  Fagersta Simklubb  1:30.10                 
                     
Maja Wikström  2002    263  47.11        1:40.02   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:34.85                 
                     
Engla Andersson  2002    232  48.68        1:44.24   
  Fagersta Simklubb  1:42.27                 
                     
Maya Owetz  2002    153  54.21        1:59.82   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Haglöv  2003    538  36.11        1:18.84   
  Borlänge Simsällskap  1:17.62                 
                     
Isabelle Brodd  2003    534  37.14        1:19.04   
  Simklubben Neptun  1:17.21                 
                     
Alva Hagström  2003    508  37.61        1:20.36   
  Simklubben Neptun  1:16.40                 
                     
Felicia Rogell  2003    433  40.38        1:24.73   
  Västerås Simsällskap  1:20.21                 
                     
Elsa Staaf  2003    420  39.41        1:25.57   
  Strängnäs Simklubb  1:21.45                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    409  40.67        1:26.35   
  Örebro Simallians  1:25.38                 
                     
Maja Nilsson  2003    379  41.40        1:28.56   
  Gävle Simsällskap  1:24.51                 
                     
Felicia Maultasch  2003    366  41.75        1:29.59   
  Eskilstuna Simklubb  1:25.31                 
                     
Lovis Westman  2003    323  43.24        1:33.42   
  Strängnäs Simklubb  1:31.64                 
                     
10  Stefanie Petrovic  2003    313  43.64        1:34.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:29.45                 
                     
11  Alice Johansson  2003    297  44.96        1:36.02   
  Bålsta Simklubb  1:30.27                 
                     
12  Elsa Zachrisson  2003    235  48.34        1:43.87   
  Fagersta Simklubb  1:21.43                 
                     
13  Emelie Höök  2003    225  48.94        1:45.29   
  Filipstads Simklubb  1:38.90                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Boråker  2004    557  36.92        1:17.94   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:13.43                 
                     
Liv Jonsson  2004    496  37.44        1:20.99   
  Simsällskapet Mora  1:23.37                 
                     
Helmi Swanson  2004    488  37.53        1:21.41   
  Gävle Simsällskap  1:14.87                 
                     
Tyra Strömbom  2004    476  38.23        1:22.10   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:19.77                 
                     
Matilda Olausson  2004    442  37.90        1:24.18   
  Västerås Simsällskap  1:19.42                 
                     
Erica Segerström  2004    432  40.22        1:24.78   
  Karlstads Simsällskap  1:28.17                 
                     
Hanna Degerlund  2004    430  39.82        1:24.91   
  Västerås Simsällskap  1:23.50                 
                     
Emily Sandberg  2004    385  41.54        1:28.15   
  Bålsta Simklubb  1:26.66                 
                     
Elin Eriksson  2004    382  41.93        1:28.36   
  Lindesbergs Simsällskap  1:25.42                 
                     
10  Astrid Engström  2004    378  41.33        1:28.63   
  Västerås Simsällskap  1:24.81                 
                     
11  Kasandra Svan  2004    354  42.16        1:30.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:32.06                 
                     
12  Clara Berner  2004    349  42.40        1:31.01   
  Karlstads Simsällskap  1:32.02                 
                     
13  Hanna Stolt  2004    347  42.58        1:31.21   
  Gävle Simsällskap  1:27.29                 
                     
14  Alma Norgren  2004    345  42.19        1:31.41   
  Bålsta Simklubb  1:26.86                 
                     
15  Li Elveskog  2004    336  42.72        1:32.17   
  Simklubben Neptun  1:30.02                 
                     
16  Alicia Budden  2004    323  44.12        1:33.39   
  Bålsta Simklubb  1:34.29                 
                     
17  Linnéa Fredriksson  2004    308  45.11        1:34.94   
  Katrineholms Simsällskap  1:34.64                 
                     
18  Josefin Fundberg  2004    299  45.29        1:35.85   
  Eskilstuna Simklubb  1:43.26                 
                     
19  Alice Bergström  2004    292  45.46        1:36.57   
  Karlskoga Simförening  1:31.63                 
                     
20  Dione Bölja-Strandlund  2004    289  46.07        1:36.97   
  Fagersta Simklubb  1:50.73                 
                     
21  Maja Nyberg  2004    281  45.94        1:37.80   
  Karlskoga Simförening  1:32.85                 
                     
22  Minea Dautbegovic  2004    279  46.94        1:38.09   
  Karlstads Simsällskap  1:37.47                 
                     
23  Moa Westerberg  2004    279  45.05        1:38.12   
  Strängnäs Simklubb  1:34.48                 
                     
24  Maja Rehn  2004    275  45.63        1:38.58   
  Simklubben Neptun  1:33.35                 
                     
25  Vilma Hjertberg  2004    274  45.50        1:38.66   
  Gävle Simsällskap  1:35.39                 
                     
26  Lora Encheva  2004    265  45.78        1:39.84   
  Strängnäs Simklubb  1:35.33                 
                     
27  Nova Johansson  2004    262  46.81        1:40.17   
  Filipstads Simklubb  1:35.92                 
                     
28  Kajsa Ejdvinsson  2004    260  48.22        1:40.37   
  Katrineholms Simsällskap  1:37.12                 
                     
29  Fanny Andersson  2004    213  50.43        1:47.30   
  Västerås Simsällskap  1:42.63                 
                     
30  Terese Lundberg  2004    180  54.59        1:53.42   
  Västerås Simsällskap  1:46.79                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lovisa Laine  2005    490  38.11        1:21.33   
  Eskilstuna Simklubb  1:18.82                 
                     
Isabelle Johansson  2005    464  39.10        1:22.79   
  Karlskoga Simförening  1:22.81                 
                     
Ebba Holgersson  2005    436  39.68        1:24.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:21.30                 
                     
Iris Martinsson  2005    429  40.23        1:25.00   
  Simklubben Neptun  1:25.43                 
                     
Sammi Thai  2005    403  40.68        1:26.75   
  Eskilstuna Simklubb  1:23.34                 
                     
Linnéa Bruce-Holm  2005    347  42.65        1:31.24   
  Säffle Simsällskap  1:27.65                 
                     
My Larsson  2005    339  43.16        1:31.92   
  Eskilstuna Simklubb  1:31.91                 
                     
Sigrid Bengtsson  2005    317  45.10        1:34.04   
  Eskilstuna Simklubb  1:30.09                 
                     
Madeleine Bengtsson  2005    295  45.60        1:36.23   
  Eskilstuna Simklubb  1:30.23                 
                     
10  Malvina Walldén  2005    288  45.06        1:37.00   
  Västerås Simsällskap  1:28.44                 
                     
11  Emma Werner  2005    276  45.78        1:38.45   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:34.71                 
                     
12  Lovisa Ramsten  2005    274  45.70        1:38.69   
  Simklubben Neptun  1:36.59                 
                     
13  Selma Hasanbegovic  2005    267  48.12        1:39.50   
  Eskilstuna Simklubb  1:39.31                 
                     
14  Amanda Orban  2005    264  46.89        1:39.95   
  Säffle Simsällskap  1:33.42                 
                     
15  Felicia Sobotka  2005    252  48.43        1:41.44   
  Hallsberg Kumla Simklubb  1:34.50                 
                     
16  Philippa Lindkvist  2005    245  49.05        1:42.38   
  Eskilstuna Simklubb  1:37.48                 
                     
17  Emilia Romberg  2005    235  48.96        1:43.86   
  Västerås Simsällskap  1:42.00                 
                     
18  Vera Romin  2005    231  48.06        1:44.49   
  Strängnäs Simklubb  1:40.02                 
                     
19  Linneá Therus  2005    225  49.33        1:45.43   
  Karlskoga Simförening  1:44.67                 
                     
20  Tyra Jacobsson  2005    223  50.20        1:45.62   
  Hallsberg Kumla Simklubb  1:39.25                 
                     
21  Nilea Ahlström  2005    188  52.80        1:51.91   
  Avesta Simsällskap                   
                     
22  Sally Wetterskog  2005    161  56.70        1:57.74   
  Filipstads Simklubb  1:47.95                 
                     
23  Frida Karlsson  2005    150  55.51        2:00.61   
  Eskilstuna Simklubb  1:46.79                 
                     
24  Sofie Leander  2005    149  56.65        2:00.88   
  Säffle Simsällskap  1:57.75                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Witt  2000    562  35.23  1:14.36  1:53.48    2:33.41   
  Eskilstuna Simklubb  2:26.07                 
                     
Dexter Dalsgaard  2001    493  35.66  1:15.54  1:56.90    2:40.27   
  Simklubben Neptun  2:23.92                 
                     
Alexander Nylén  2000    486  35.35  1:16.27  1:59.08    2:41.08   
  Karlskoga Simförening  2:31.28                 
                     
Axel Rönnquist  2001    384  36.99  1:20.45  2:06.66    2:54.20   
  Karlstads Simsällskap  2:47.28                 
                     
Elias Paulson  2000    306  41.81  1:29.37  2:17.82    3:07.82   
  Eskilstuna Simklubb  2:41.48                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Svennberg  2002    424  37.19  1:19.71  2:03.85    2:48.61   
  Örebro Simallians  2:43.91                 
                     
Gabriel Hökemyr  2002    356  40.85  1:26.49  2:13.37    2:58.71   
  Karlskoga Simförening  2:53.66                 
                     
Per Granlund  2002    349  39.45  1:24.48  2:10.87    2:59.81   
  Västerås Simsällskap  2:46.26                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alex Ly  2003    408  37.37  1:21.13  2:05.35    2:50.75   
  Eskilstuna Simklubb  2:39.42                 
                     
Gustaf Walldén  2003    399  38.77  1:22.86  2:07.51    2:52.03   
  Västerås Simsällskap  2:36.21                 
                     
Isak Wallström-Blomgren  2003    396  37.71  1:21.77  2:07.39    2:52.38   
  Simklubben Neptun  3:00.35                 
                     
Ludvig Mathisen  2003    392  37.17  1:20.83  2:06.77    2:53.06   
  Karlstads Simsällskap  2:40.47                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    373  38.84  1:24.52  2:11.15    2:55.84   
  Gävle Simsällskap  2:49.78                 
                     
Tom Dijkhuizen  2003    356  39.43  1:24.52  2:11.72    2:58.63   
  Västerås Simsällskap  2:47.15                 
                     
Carl Hansson  2003    305  40.85  1:29.04  2:18.55    3:08.00   
  Gävle Simsällskap  2:54.65                 
                     
Gabriel Raicu  2003    291  42.23  1:30.24  2:19.78    3:11.13   
  Karlskoga Simförening  3:07.14                 
                     
Sergej Basov  2003    281  40.97  1:30.81  2:23.84    3:13.17   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Felix Mårvad  2003    233  45.62  1:38.19  2:32.15    3:25.58   
  Sala Simsällskap  3:10.49                 
                     
11  Gustav Forslund  2003    216  47.14  1:40.12  2:35.90    3:30.92   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Samuel Norström  2003    212  48.21  1:41.96  2:38.16    3:32.27   
  Eskilstuna Simklubb  3:23.46                 
                     
13  William Österberg  2003    193  44.49  1:39.33  2:38.18    3:39.01   
  Fagersta Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Sterling  2004    460  36.89  1:18.57  2:01.33    2:44.01   
  Västerås Simsällskap  2:37.91                 
                     
Nikola Petrovic  2004    359  40.71  1:26.68  2:13.19    2:58.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:49.57                 
                     
Marcus Bülund  2004    343  41.43  1:27.58  2:13.94    3:00.88   
  Karlstads Simsällskap  3:13.32                 
                     
Henrik Tran  2004    316  40.63  1:27.39  2:16.58    3:05.93   
  Eskilstuna Simklubb  3:05.80                 
                     
Markus Hasselkvist  2004    198  46.39  1:41.50  2:39.48    3:37.08   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Gustav Thorsén  2004              DNS   
  Eskilstuna Simklubb  3:34.31                 
                     
Rasmus Falk  2004              DNS   
  Örebro Simallians  3:26.64                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Theo Djuphammar  2005    451  37.76  1:21.06  2:03.93    2:45.17   
  Simklubben Neptun  2:42.14                 
                     
Ferdinand Bang  2005    362  40.85  1:26.65  2:12.48    2:57.67   
  Simklubben Neptun  2:50.45                 
                     
Gustav Edman  2005    283  43.60  1:34.21  2:25.40    3:12.90   
  Simklubben Neptun                   
                     
Gustav Larsson  2005    236  46.03  1:37.71  2:31.28    3:24.77   
  Örebro Simallians  3:46.14                 
                     
Milton Dalin  2005    216  47.34  1:41.96  2:38.09    3:30.96   
  Sala Simsällskap                   
                     
Lukas Franz  2005    207  46.42  1:41.96  2:38.60    3:33.93   
  Karlskoga Simförening  3:29.53                 
                     
Gustav Löfqvist  2005    185  46.98  1:44.60  2:41.80    3:41.99   
  Västerås Simsällskap  3:38.67                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jennie Isaksen  2000    562  1:12.48  2:38.98  4:10.13    5:22.75   
  Eskilstuna Simklubb  5:05.41                 
                     
Lina Nederman  2000    538  1:15.24  2:40.30  4:10.16    5:27.45   
  Örebro Simallians  5:15.40                 
                     
Frida Gustafsson  2001    497  1:11.98  2:39.47  4:18.95    5:36.23   
  Eskilstuna Simklubb  5:35.50                 
                     
Wilma Wennerberg  2001    457  1:18.16  2:47.87  4:30.19    5:45.73   
  Eskilstuna Simklubb  5:31.60                 
                     
Walda Jonsson  2001    436  1:20.31  2:52.39  4:31.86    5:51.02   
  Eskilstuna Simklubb  5:38.25                 
                     
Anina Fäs  2001    418  1:18.15  2:48.09  4:36.34    5:56.02   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Amanda Kullman  2000    414  1:17.89  2:50.70  4:39.10    5:57.15   
  Eskilstuna Simklubb  5:58.06                 
                     
Maja Gustafsson  2001    398  1:21.87  2:54.20  4:40.39    6:01.84   
  Eskilstuna Simklubb  6:07.08                 
                     
Matilda Thorsén  2001    380  1:26.42  3:05.63  4:40.04    6:07.70   
  Eskilstuna Simklubb  5:56.40                 
                     
10  Clara Lönnberg  2001    367  1:27.70  3:01.87  4:45.60    6:11.74   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Ylva Rehnholm  2000    365  1:28.01  3:05.95  4:46.07    6:12.52   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Cecilia Ahnlund  2001    332  1:20.93  3:00.84  4:57.12    6:24.54   
  Eskilstuna Simklubb  6:02.00                 
                     
13  Moa Alden  2000    215  1:53.15  3:49.81  5:49.27    7:24.00   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Holmberg  2002    477  1:21.91  2:47.38  4:23.35    5:40.85   
  Västerås Simsällskap  5:29.59                 
                     
Lina Rehnman  2002    425  1:12.58  2:49.68  4:31.76    5:54.25   
  Västerås Simsällskap  5:30.86                 
                     
Elin Sand  2002    358  1:28.36  3:02.93  4:52.00    6:15.12   
  Eskilstuna Simklubb  6:04.58                 
                     
Femke van Zonneveld  2002    330  1:21.32  3:04.19  4:52.55    6:25.12   
  Simsällskapet Mora  6:02.40                 
                     
Mira Myllylä  2002    321  1:30.97  3:13.12  5:00.86    6:28.79   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Ulrika Jansson  2002    314  1:28.43  3:13.81  5:00.45    6:31.87   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003    511  1:17.10  2:41.32  4:19.56    5:33.14   
  Örebro Simallians  5:18.33                 
                     
Isabelle Rydahl  2003    484  1:12.17  2:44.03  4:19.55    5:39.25   
  Karlstads Simsällskap  5:22.42                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004    578  1:12.00  2:31.56  4:04.62    5:19.66   
  Simklubben Neptun  5:06.24                 
                     
Frida Florén  2004    454  1:17.72  2:46.68  4:26.10    5:46.46   
  Gävle Simsällskap  5:22.91                 
                     
Alicia Budden  2004    378  1:21.59  3:01.39  4:49.16    6:08.19   
  Bålsta Simklubb  6:05.71                 
                     
Erica Segerström  2004    376  1:27.62  3:05.89  4:45.88    6:08.99   
  Karlstads Simsällskap  6:28.38                 
                     
Alva Abrahamsson  2004    340  1:28.12  3:04.66  4:55.01    6:21.53   
  Eskilstuna Simklubb  6:31.95                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joline Bakken  2005    411  1:26.38  2:53.49  4:39.88    5:58.01   
  Karlstads Simsällskap  5:40.30                 
                     
Lovisa Laine  2005    361  1:28.58  3:08.34  4:45.24    6:13.82   
  Eskilstuna Simklubb  5:55.21                 
                     
Maja Wallberg  2005    353  1:27.28  3:06.52  4:52.58    6:16.63   
  Simklubben Neptun  6:11.51                 
                     
Maja Björkbacka  2005    335  1:31.64  3:10.14  4:54.25    6:23.40   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gellert Szabo  2001    452  1:10.91  2:25.75  3:42.46  4:58.07  18:54.29   
  Västerås Simsällskap        6:12.83  7:28.27  8:45.03  10:00.92     
          11:17.49  12:33.84  13:50.45  15:07.79     
          16:25.33  17:40.82         
                     
Anton Wallin  2000    413  1:08.46  2:23.39  3:40.05  4:57.22  19:28.98   
  Örebro Simallians  18:33.30      6:15.15  7:34.01  8:53.46  10:13.18     
          11:32.04  12:50.68  14:10.48  15:30.47     
          16:50.29  18:10.36         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Edwin Nystrand  2002    564  1:03.66  2:13.74  3:23.07  4:33.31  17:33.85   
  Sala Simsällskap  17:22.70      5:43.31  6:53.64  8:04.57  9:15.45     
          10:26.54  11:38.50  12:49.54  14:01.55     
          15:13.42  16:24.48         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elias Sjölander  2003    349  1:14.87  2:37.64  4:02.19  5:25.68  20:37.03   
  Karlstads Simsällskap  23:48.15      6:51.79  8:14.43  9:39.12  11:04.69     
          12:29.08  13:52.63  15:15.11  16:38.58     
          18:01.16  19:22.14         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erik Pellfolk  2005    241  1:24.56  2:55.28  4:29.15  6:02.92  23:18.34   
  Karlstads Simsällskap  22:18.19      7:37.52  9:12.70  10:47.92  12:22.22     
          13:58.30  15:33.42  17:08.32  18:43.83     
          20:17.64  21:49.20         
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Oliver Rehn  2001    579  1:02.94  2:09.03  3:16.06  4:24.15  9:02.25   
  Simklubben Neptun  8:21.08      5:33.38  6:43.17  7:53.21       
                     
Axel Witt  2000    489  1:03.92  2:15.50  3:29.26  4:42.95  9:33.54   
  Eskilstuna Simklubb  9:27.30      5:56.77  7:09.72  8:22.88       
                     
Morgan Martinsson  2001    486  1:03.70  2:14.24  3:26.98  4:41.38  9:34.68   
  Simklubben Neptun  9:58.18      5:55.94  7:11.28  8:25.25       
                     
Axel Rönnquist  2001    270  1:13.16  2:36.97  4:05.01  5:35.68  11:38.83   
  Karlstads Simsällskap  10:10.99      7:06.55  8:37.90  10:08.99       
                     
Elias Paulson  2000    237  1:21.92  2:53.69  4:28.14  6:01.00  12:10.02   
  Eskilstuna Simklubb  10:25.17      7:34.46  9:06.49  10:38.95       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Oscar Mogard Linden  2002    423  1:06.43  2:22.33  3:37.06  4:52.95  10:01.83   
  Simklubben Neptun  10:02.10      6:09.06  7:28.00  8:47.25       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Eskil Jonsson  2003    461  1:05.11  2:17.64  3:31.30  4:46.29  9:45.19   
  Eskilstuna Simklubb  9:23.85      6:01.76  7:17.15  8:32.13       
                     
Filip Hedin  2003    327  1:16.42  2:42.65  4:09.13  5:34.61  10:56.13   
  Karlstads Simsällskap  10:39.44      6:56.40  8:20.91  9:40.63       
                     
Alex Ly  2003    325  1:14.65  2:38.28  4:01.77  5:23.75  10:57.19   
  Eskilstuna Simklubb  10:52.34      6:46.77  8:09.45  9:33.47       
                     
Viggo Reit  2003    318  1:15.23  2:37.45  3:59.92  5:24.68  11:02.00   
  Hudiksvalls Simsällskap  10:50.01      6:50.86  8:16.87  9:43.02       
                     
Axel Thorsén  2003    299  1:14.52  2:37.25  4:02.03  5:27.88  11:15.63   
  Eskilstuna Simklubb  11:01.95      6:56.95  8:25.46  9:53.95       
                     
Evert Jonsson  2003    299  1:15.05  2:38.52  4:02.92  5:29.84  11:15.83   
  Eskilstuna Simklubb  11:03.20      6:58.50  8:27.31  9:53.43       
                     
Edvin Brattberg  2003    236  1:17.69  2:48.00  4:22.00  5:58.33  12:11.26   
  Eskilstuna Simklubb  11:24.03      7:34.51  9:10.20  10:42.31       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Fredrik Karlsson  2004    360  1:14.87  2:34.45  3:54.74  5:14.77  10:35.01   
  Eskilstuna Simklubb  11:16.87      6:35.26  7:55.80  9:16.44       
                     
Carl Roos  2004    356  1:10.71  2:29.02  3:50.26  5:11.76  10:37.72   
  Eskilstuna Simklubb  10:18.06      6:33.14  7:55.36  9:16.81       
                     
Olle Nilsson  2004    353  1:15.39  2:36.31  3:56.96  5:17.81  10:39.53   
  Sala Simsällskap  10:44.93      6:38.09  8:00.13  9:20.71       
                     
Samuel Paulson  2004    335  1:15.06  2:38.24  4:02.33  5:25.79  10:50.43   
  Eskilstuna Simklubb  11:31.06      6:49.16  8:11.86  9:32.49       
                     
Henrik Tran  2004    269  1:19.53  2:49.06  4:20.73  5:51.82  11:40.28   
  Eskilstuna Simklubb  12:13.99      7:23.19  8:53.33  10:19.19       
                     
Gustav Thorsén  2004    171  1:27.44  3:08.17  4:52.12  6:37.23  13:33.22   
  Eskilstuna Simklubb  12:50.63      8:22.89  10:10.15  11:53.25       
                     
Haoija He  2004    166  1:27.76  3:07.62  4:53.67  6:40.10  13:41.13   
  Eskilstuna Simklubb        8:26.24  10:14.97  12:02.99       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Maximilian Holm  2005    268  1:19.89  2:48.25  4:18.91  5:49.80  11:40.76   
  Eskilstuna Simklubb  11:25.95      7:20.76  8:52.02  10:19.88       
                     
Lukas Franz  2005    242  1:21.26  2:52.03  4:24.27  5:57.55  12:04.75   
  Karlskoga Simförening        7:31.35  9:04.84  10:36.87       
                     
Linus Åkesson  2005    236  1:25.82  2:57.78  4:32.78  6:07.48  12:11.55   
  Karlskoga Simförening        7:40.69  9:13.01  10:44.04       
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jennie Isaksen  2000    516  33.58  1:12.19  1:51.14    2:31.79   
  Eskilstuna Simklubb  2:21.56                 
                     
Frida Gustafsson  2001    442  35.02  1:14.67  1:58.31    2:39.90   
  Eskilstuna Simklubb  2:32.58                 
                     
Maja Gustafsson  2001    377  36.60  1:19.57  2:04.26    2:48.50   
  Eskilstuna Simklubb  2:43.02                 
                     
Nora Laine  2000    376  37.05  1:19.76  2:04.48    2:48.65   
  Eskilstuna Simklubb  2:35.35                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lina Rehnman  2002    534  33.80  1:11.37  1:50.76    2:30.07   
  Västerås Simsällskap  2:27.66                 
                     
Saga Bäckström  2002    413  35.59  1:17.03  2:00.72    2:43.45   
  Strängnäs Simklubb  2:31.24                 
                     
Emma Larsson  2002    364  36.44  1:19.02  2:03.93    2:50.60   
  Borlänge Simsällskap  2:42.46                 
                     
Elin Sand  2002    302  37.49  1:21.76  2:11.34    3:01.54   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Matilda Ek  2002    298  38.02  1:23.44  2:12.82    3:02.30   
  Karlskoga Simförening  2:54.74                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Johansson  2003    539  32.36  1:09.55  1:48.72    2:29.61   
  Örebro Simallians  2:24.68                 
                     
Isabelle Rydahl  2003    442  34.34  1:15.53  1:59.12    2:39.85   
  Karlstads Simsällskap  2:31.08                 
                     
Lova Gottberg  2003    362  36.96  1:19.78  2:05.20    2:50.82   
  Simklubben Neptun  2:46.85                 
                     
Clara Gustavson  2003    304  37.07  1:22.16  2:11.71    3:01.15   
  Karlstads Simsällskap  2:53.52                 
                     
Moa Hammarbäck  2003    275  39.45  1:27.59  2:17.45    3:07.19   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Lovisa Edman  2003    265  37.17  1:24.54  2:15.95    3:09.46   
  Simklubben Neptun  2:42.00                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Florén  2004    382  34.35  1:16.36  2:02.04    2:47.86   
  Gävle Simsällskap  2:49.32                 
                     
Nova Johansson  2004    187  41.46  1:36.58  2:34.72    3:32.91   
  Filipstads Simklubb  3:24.43                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joline Bakken  2005    282  41.16  1:30.31  2:19.02    3:05.69   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Lovisa Laine  2005    244  40.54  1:29.66  2:22.65    3:14.70   
  Eskilstuna Simklubb  3:00.00                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Witt  2000    538  31.00  1:07.62  1:47.91    2:20.09   
  Eskilstuna Simklubb  2:15.02                 
                     
Gellert Szabo  2001    446  30.25  1:10.96  1:54.33    2:29.10   
  Västerås Simsällskap  2:25.29                 
                     
Anton Wallin  2000    424  31.49  1:12.00  1:58.48    2:31.71   
  Örebro Simallians  2:29.08                 
                     
Marcus Ålenius  2001    418  31.59  1:13.14  1:56.62    2:32.43   
  Gävle Simsällskap  2:21.23                 
                     
Axel Rönnquist  2001    310  35.97  1:24.72  2:08.61    2:48.39   
  Karlstads Simsällskap  2:38.53                 
                     
Elias Paulson  2000    233  38.38  1:29.78  2:20.17    3:05.12   
  Eskilstuna Simklubb  2:37.76                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Kernen  2002    511  30.62  1:04.75  1:49.32    2:22.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:18.37                 
                     
Adrijan Danqi  2002    404  31.09  1:12.91  1:59.37    2:34.12   
  Örebro Simallians  2:31.43                 
                     
Per Granlund  2002    372  33.65  1:17.76  2:03.89    2:38.38   
  Västerås Simsällskap  2:29.37                 
                     
Gabriel Hökemyr  2002    345  36.35  1:20.86  2:07.62    2:42.51   
  Karlskoga Simförening  2:38.09                 
                     
Anders Malmberg  2002    292  38.84  1:25.65  2:11.25    2:51.74   
  Katrineholms Simsällskap  2:44.60                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alex Ly  2003    412  33.12  1:14.16  1:57.99    2:33.12   
  Eskilstuna Simklubb  2:29.39                 
                     
Carl Hansson  2003    398  31.86  1:12.82  2:00.24    2:34.89   
  Gävle Simsällskap  2:28.21                 
                     
Ludvig Mathisen  2003    395  34.06  1:16.90  1:59.14    2:35.28   
  Karlstads Simsällskap  2:27.66                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    389  31.38  1:15.27  2:00.92    2:36.14   
  Gävle Simsällskap  2:34.46                 
                     
Eskil Jonsson  2003    385  35.53  1:17.24  2:01.88    2:36.65   
  Eskilstuna Simklubb  2:43.66                 
                     
Gustaf Walldén  2003    367  36.37  1:19.25  2:03.51    2:39.11   
  Västerås Simsällskap  2:32.53                 
                     
Evert Jonsson  2003    356  33.66  1:18.75  2:04.57    2:40.81   
  Eskilstuna Simklubb  2:39.37                 
                     
Tom Dijkhuizen  2003    337  36.06  1:20.94  2:05.94    2:43.71   
  Västerås Simsällskap  2:37.83                 
                     
Oliver Edoff  2003    331  34.34  1:18.26  2:08.01    2:44.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:37.97                 
                     
10  Axel Thorsén  2003    326  35.20  1:20.58  2:08.71    2:45.60   
  Eskilstuna Simklubb  2:39.12                 
                     
11  Oscar Björstam  2003    325  35.20  1:18.90  2:08.84    2:45.79   
  Karlskoga Simförening  2:37.39                 
                     
12  Gustav Ulfvebrand  2003    307  38.81  1:23.17  2:11.65    2:48.98   
  Västerås Simsällskap  2:43.80                 
                     
13  Filip Hedin  2003    303  37.96  1:21.58  2:14.02    2:49.68   
  Karlstads Simsällskap  2:50.13                 
                     
14  Felix Mårvad  2003    276  37.52  1:22.90  2:15.05    2:54.93   
  Sala Simsällskap  2:43.66                 
                     
15  Samuel Norström  2003    240  39.20  1:27.85  2:21.98    3:03.36   
  Eskilstuna Simklubb  2:59.39                 
                     
16  Marcus Ardanius  2003    208  42.07  1:34.88  2:32.73    3:12.34   
  Bålsta Simklubb  3:05.58                 
                     
Gabriel Raicu  2003              DSQ   
  Karlskoga Simförening  3:01.29                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Sterling  2004    470  31.69  1:10.04  1:52.11    2:26.60   
  Västerås Simsällskap  2:25.45                 
                     
Hjalmar Mueller  2004    406  33.71  1:15.03  1:59.68    2:33.84   
  Simklubben Neptun  2:31.13                 
                     
Olle Pettersson  2004    377  34.74  1:18.15  2:02.87    2:37.73   
  Katrineholms Simsällskap  2:37.98                 
                     
Nikola Petrovic  2004    371  33.38  1:15.75  2:01.91    2:38.53   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:35.96                 
                     
Marcus Bülund  2004    352  35.98  1:20.16  2:06.73    2:41.42   
  Karlstads Simsällskap  2:41.49                 
                     
Samuel Paulson  2004    351  35.43  1:16.57  2:03.01    2:41.53   
  Eskilstuna Simklubb  2:34.04                 
                     
Olle Wikholm  2004    349  34.84  1:16.84  2:06.05    2:41.79   
  Gävle Simsällskap  2:38.08                 
                     
Carl Roos  2004    345  37.39  1:17.44  2:04.94    2:42.40   
  Eskilstuna Simklubb  2:49.26                 
                     
Olle Nilsson  2004    333  36.32  1:18.74  2:07.07    2:44.47   
  Sala Simsällskap  2:40.17                 
                     
10  Isak Rehnman  2004    326  35.75  1:18.37  2:06.66    2:45.48   
  Västerås Simsällskap  2:42.61                 
                     
11  Fredrik Karlsson  2004    315  35.59  1:20.74  2:09.24    2:47.47   
  Eskilstuna Simklubb  2:38.18                 
                     
12  Max Antonsson  2004    311  34.77  1:17.04  2:08.39    2:48.15   
  Sala Simsällskap  2:47.47                 
                     
13  Jesper Andersson  2004    294  38.15  1:21.33  2:15.12    2:51.34   
  Säffle Simsällskap  2:55.60                 
                     
14  Gustav Thorsén  2004    221  43.17  1:34.61  2:28.51    3:08.41   
  Eskilstuna Simklubb  3:08.28                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Theo Djuphammar  2005    413  33.53  1:15.05  1:59.51    2:32.99   
  Simklubben Neptun  2:30.32                 
                     
Oliver Albinzon  2005    349  33.88  1:16.77  2:06.15    2:41.78   
  Simklubben Neptun  2:34.51                 
                     
Ferdinand Bang  2005    346  36.05  1:19.83  2:06.51    2:42.36   
  Simklubben Neptun  2:39.21                 
                     
Erik Mulikov  2005    296  34.29  1:20.50  2:14.15    2:50.89   
  Säffle Simsällskap  2:37.11                 
                     
Maximilian Holm  2005    293  37.39  1:20.40  2:13.36    2:51.53   
  Eskilstuna Simklubb  2:48.02                 
                     
Gustav Edman  2005    280  35.60  1:23.92  2:14.70    2:54.12   
  Simklubben Neptun  2:47.23                 
                     
Erik Andersson  2005    274  36.17  1:22.29  2:14.14    2:55.44   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:54.94                 
                     
Erik Pellfolk  2005    221  44.16  1:30.47  2:29.12    3:08.45   
  Karlstads Simsällskap  3:08.76                 
                     
Gustav Larsson  2005    213  42.98  1:35.71  2:29.97    3:10.77   
  Örebro Simallians  3:27.09                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Katarina Lindoff  2000    516  1:08.67  2:23.17  3:39.19    4:54.72   
  Eskilstuna Simklubb  4:44.76                 
                     
Lina Nederman  2000    506  1:11.31  2:27.65  3:42.68    4:56.57   
  Örebro Simallians  4:44.98                 
                     
Emelie Hellgren  2001    496  1:11.26  2:27.97  3:44.11    4:58.54   
  Västerås Simsällskap  4:43.73                 
                     
Emelie Widhe  2001    457  1:12.41  2:30.46  3:49.12    5:06.91   
  Strängnäs Simklubb  4:53.07                 
                     
Ella Ericson  2000    455  1:12.25  2:30.87  3:50.45    5:07.43   
  Simklubben Neptun  5:03.45                 
                     
Sanna Lekberg  2001    451  1:14.00  2:32.69  3:51.51    5:08.20   
  Karlskoga Simförening  4:54.45                 
                     
Amanda Kullman  2000    447  1:14.48  2:34.19  3:53.99    5:09.22   
  Eskilstuna Simklubb  4:55.21                 
                     
Anina Fäs  2001    430  1:13.59  2:33.58  3:54.40    5:13.27   
  Simsällskapet Mora  4:55.77                 
                     
Walda Jonsson  2001    430  1:16.16  2:37.66  3:58.41    5:13.28   
  Eskilstuna Simklubb  5:05.86                 
                     
10  Nora Laine  2000    385  1:16.49  2:38.34  4:03.59    5:24.82   
  Eskilstuna Simklubb  5:07.87                 
                     
11  Matilda Thorsén  2001    375  1:15.31  2:40.40  4:06.17    5:27.77   
  Eskilstuna Simklubb  5:13.40                 
                     
12  Amanda Lindgren  2000    365  1:16.87  2:39.40  4:04.27    5:30.83   
  Sala Simsällskap  5:13.17                 
                     
13  Ylva Rehnholm  2000    333  1:20.59  2:48.12  4:16.17    5:40.91   
  Eskilstuna Simklubb  5:17.49                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Holmberg  2002    506  1:10.54  2:27.74  3:43.22    4:56.62   
  Västerås Simsällskap  4:46.43                 
                     
Clara Florén  2002    493  1:10.83  2:27.89  3:44.66    4:59.30   
  Gävle Simsällskap  4:46.40                 
                     
Adelina Walldén  2002    469  1:10.71  2:27.38  3:45.26    5:04.32   
  Västerås Simsällskap  4:45.56                 
                     
Sofia Båvenäs  2002    459  1:11.99  2:29.87  3:48.41    5:06.43   
  Västerås Simsällskap  4:55.89                 
                     
Emma Cullberg  2002    435  1:15.35  2:35.03  3:54.29    5:11.91   
  Örebro Simallians  4:55.73                 
                     
Saga Bäckström  2002    420  1:13.80  2:33.30  3:52.43    5:15.59   
  Strängnäs Simklubb  4:47.69                 
                     
Elin Sand  2002    412  1:17.07  2:38.02  3:59.07    5:17.66   
  Eskilstuna Simklubb  5:12.15                 
                     
Josefine Stenman  2002    408  1:13.77  2:34.74  3:57.56    5:18.59   
  Hallsberg Kumla Simklubb  4:58.94                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Rogell  2003    539  1:09.47  2:23.72  3:37.96    4:50.51   
  Västerås Simsällskap  4:40.01                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    509  1:11.01  2:27.57  3:43.18    4:55.97   
  Örebro Simallians  4:52.13                 
                     
Elvira Dalin  2003    486  1:13.15  2:30.43  3:46.14    5:00.73   
  Sala Simsällskap  4:55.18                 
                     
Louise Haglöv  2003    474  1:12.11  2:29.39  3:47.61    5:03.18   
  Borlänge Simsällskap  5:02.78                 
                     
Vendela Hillström  2003    458  1:12.69  2:31.21  3:50.08    5:06.76   
  Simklubben Neptun  4:52.08                 
                     
Elsa Staaf  2003    438  1:14.81  2:35.64  3:55.73    5:11.36   
  Strängnäs Simklubb  5:02.04                 
                     
Maja Nilsson  2003    382  1:15.89  2:39.37  4:02.84    5:25.66   
  Gävle Simsällskap  5:11.52                 
                     
Felicia Maultasch  2003    376  1:16.33  2:41.46  4:05.87    5:27.47   
  Eskilstuna Simklubb  5:13.51                 
                     
Rebecka Jungstedt  2003    340  1:19.48  2:47.19  4:12.99    5:38.52   
  Eskilstuna Simklubb  5:19.04                 
                     
10  Alice Johansson  2003    323  1:19.33  2:47.26  4:17.52    5:44.53   
  Bålsta Simklubb  5:35.05                 
                     
11  Lovis Westman  2003    305  1:20.23  2:50.15  4:21.58    5:51.22   
  Strängnäs Simklubb  5:37.36                 
                     
12  Elin Nylander  2003    297  1:22.12  2:53.51  4:26.12    5:54.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:47.80                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Bladh Hazard  2004    529  1:09.50  2:23.92  3:38.86    4:52.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  4:43.49                 
                     
Ida Lithner  2004    511  1:10.26  2:25.92  3:41.94    4:55.75   
  Säffle Simsällskap  4:45.20                 
                     
Hanna Degerlund  2004    470  1:12.35  2:30.11  3:47.13    5:03.95   
  Västerås Simsällskap  4:54.38                 
                     
Anna Wainikka  2004    470  1:12.60  2:30.17  3:48.21    5:04.06   
  Simklubben Neptun  4:53.27                 
                     
Astrid Engström  2004    443  1:13.28  2:32.37  3:52.81    5:10.08   
  Västerås Simsällskap  5:01.25                 
                     
Alicia Budden  2004    437  1:13.86  2:33.99  3:54.38    5:11.37   
  Bålsta Simklubb  5:03.15                 
                     
Saga Boråker  2004    426  1:13.40  2:33.72  3:55.46    5:14.25   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  4:56.18                 
                     
Alva Abrahamsson  2004    408  1:17.16  2:40.25  4:01.07    5:18.58   
  Eskilstuna Simklubb  5:27.68                 
                     
Matilda Olausson  2004    407  1:16.28  2:38.22  3:59.01    5:18.90   
  Västerås Simsällskap  5:04.13                 
                     
10  Josefin Fundberg  2004    389  1:11.13  2:35.01  4:00.81    5:23.92   
  Eskilstuna Simklubb  5:13.17                 
                     
11  Emily Sandberg  2004    385  1:15.75  2:38.15  4:02.15    5:24.98   
  Bålsta Simklubb  5:53.70                 
                     
12  Juni Rogström  2004    384  1:16.79  2:40.21  4:04.60    5:25.27   
  Gävle Simsällskap  5:11.05                 
                     
13  Minea Dautbegovic  2004    380  1:17.66  2:41.39  4:04.80    5:26.30   
  Karlstads Simsällskap  5:28.70                 
                     
14  Maja Nyberg  2004    360  1:19.71  2:45.16  4:10.19    5:32.35   
  Karlskoga Simförening  5:39.14                 
                     
15  Kasandra Svan  2004    350  1:17.53  2:43.94  4:12.38    5:35.32   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:30.08                 
                     
16  Wilma Pettersson  2004    344  1:19.00  2:46.53  4:14.24    5:37.18   
  Hallsberg Kumla Simklubb  5:25.87                 
                     
17  Clara Berner  2004    340  1:18.16  2:45.12  4:13.38    5:38.50   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
18  Alice Bergström  2004    301  1:22.69  2:54.09  4:25.33    5:52.48   
  Karlskoga Simförening  5:48.91                 
                     
19  Vilma Hjertberg  2004    246  1:23.71  3:02.15  4:44.13    6:17.37   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tara Klarbo Egan  2005    490  1:10.43  2:28.21  3:45.10    4:59.82   
  Västerås Simsällskap  4:54.31                 
                     
Ebba Holgersson  2005    426  1:16.52  2:37.16  3:57.31    5:14.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:04.22                 
                     
Elin Logander  2005    424  1:12.43  2:34.56  3:56.89    5:14.52   
  Strängnäs Simklubb  5:00.66                 
                     
Tilde Halldan  2005    407  1:16.28  2:39.54  4:02.60    5:18.82   
  Säffle Simsällskap  5:14.03                 
                     
Molly Rantil  2005    400  1:17.79  2:41.74  4:03.75    5:20.91   
  Simklubben Neptun  5:25.64                 
                     
Madeleine Bengtsson  2005    382  1:17.62  2:40.66  4:05.73    5:25.69   
  Eskilstuna Simklubb  5:09.30                 
                     
My Larsson  2005    376  1:15.54  2:39.82  4:04.82    5:27.52   
  Eskilstuna Simklubb  5:23.67                 
                     
Sammi Thai  2005    367  1:18.32  2:42.70  4:07.00    5:30.03   
  Eskilstuna Simklubb  5:37.10                 
                     
Lovisa Ramsten  2005    347  1:19.31  2:45.39  4:13.58    5:36.40   
  Simklubben Neptun  5:34.63                 
                     
10  Maja Björkbacka  2005    327  1:20.06  2:47.56  4:16.61    5:42.89   
  Eskilstuna Simklubb  5:25.73                 
                     
11  Felicia Sobotka  2005    315  1:19.97  2:48.90  4:19.14    5:47.29   
  Hallsberg Kumla Simklubb  5:43.53                 
                     
12  Sigrid Bengtsson  2005    287  1:25.45  2:59.11  4:33.89    5:58.11   
  Eskilstuna Simklubb  5:39.52                 
                     
13  Amanda Orban  2005    256  1:25.12  3:01.16  4:38.47    6:12.04   
  Säffle Simsällskap  5:52.49                 
                     
14  Sally Wetterskog  2005    246  1:29.41  3:06.17  4:42.11    6:16.94   
  Filipstads Simklubb  6:08.27                 
                     
15  Tyra Jacobsson  2005    242  1:27.66  3:04.06  4:43.49    6:19.18   
  Hallsberg Kumla Simklubb  5:56.33                 
                     
16  Sofie Leander  2005    214  1:33.09  3:14.76  4:55.81    6:35.02   
  Säffle Simsällskap  6:10.91                 
                     
17  Frida Karlsson  2005    211  1:30.73  3:12.89  4:55.84    6:36.61   
  Eskilstuna Simklubb  6:17.44                 
                     
Isabelle Johansson  2005              DNS   
  Karlskoga Simförening  5:34.06                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Igor Blagojevic  2000    453  32.74        1:07.51   
  Karlskoga Simförening  1:02.41                 
                     
Joel Larsson  2001    396  33.09        1:10.55   
  Sala Simsällskap  1:07.27                 
                     
Elias Paulson  2000    181  43.51        1:31.59   
  Eskilstuna Simklubb  1:27.11                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edwin Nystrand  2002    427  33.75        1:08.85   
  Sala Simsällskap  1:02.67                 
                     
Linus Björk  2002    368  34.73        1:12.29   
  Västerås Simsällskap  1:06.39                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kevin Grahn  2003    460  32.93        1:07.14   
  Katrineholms Simsällskap  1:01.78                 
                     
Julius Grell  2003    409  33.26        1:09.84   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:09.26                 
                     
Philip Löfbom  2003    405  34.19        1:10.06   
  Karlskoga Simförening  1:06.52                 
                     
Carl Hansson  2003    391  34.52        1:10.86   
  Gävle Simsällskap  1:06.92                 
                     
Alex Ly  2003    387  34.85        1:11.11   
  Eskilstuna Simklubb  1:07.62                 
                     
Edvin Brattberg  2003    312  37.43        1:16.37   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Gustaf Sandström  2003    308  37.41        1:16.70   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:12.43                 
                     
Amadeus Ahlman  2003    248  40.52        1:22.51   
  Katrineholms Simsällskap  1:19.64                 
                     
William Österberg  2003    120  49.38        1:45.10   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Samuel Norström  2003              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Sterling  2004    474  32.13        1:06.47   
  Västerås Simsällskap  1:03.00                 
                     
Albin Östlund  2004    342  36.40        1:14.14   
  Gävle Simsällskap  1:10.44                 
                     
Samuel Paulson  2004    335  36.05        1:14.60   
  Eskilstuna Simklubb  1:09.47                 
                     
Carl Roos  2004    307  37.19        1:16.80   
  Eskilstuna Simklubb  1:11.25                 
                     
Axel Andersson  2004    272  38.27        1:20.00   
  Lindesbergs Simsällskap  1:16.81                 
                     
Marcus Bülund  2004    266  39.23        1:20.60   
  Karlstads Simsällskap  1:18.90                 
                     
Max Antonsson  2004    266  39.30        1:20.61   
  Sala Simsällskap  1:18.22                 
                     
Henrik Tran  2004    188  42.73        1:30.47   
  Eskilstuna Simklubb  1:23.75                 
                     
Markus Hasselkvist  2004    176  44.23        1:32.46   
  Eskilstuna Simklubb  1:37.47                 
                     
10  Gustav Thorsén  2004    152  46.21        1:37.03   
  Eskilstuna Simklubb  1:39.62                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Theo Djuphammar  2005    334  37.15        1:14.67   
  Simklubben Neptun  1:11.98                 
                     
Oliver Albinzon  2005    317  36.80        1:16.00   
  Simklubben Neptun  1:11.58                 
                     
Maximilian Holm  2005    292  38.16        1:18.13   
  Eskilstuna Simklubb  1:15.22                 
                     
Hampus Bengtsson  2005    231  41.01        1:24.48   
  Simklubben Neptun  1:19.56                 
                     
Lukas Franz  2005    205  43.45        1:27.93   
  Karlskoga Simförening  1:23.60                 
                     
Erik Pellfolk  2005    197  44.25        1:28.97   
  Karlstads Simsällskap  1:25.38                 
                     
Linus Åkesson  2005    175  44.74        1:32.57   
  Karlskoga Simförening  1:31.33                 
                     
Linus Wigh  2005    167  44.47        1:34.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:43.88                 
                     
Viam Assadi  2005              DNS   
  Västerås Simsällskap  1:29.46                 
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Momats  2000    519  35.13  1:14.62  1:55.09    2:34.33   
  Örebro Simallians  2:23.92                 
                     
Wilma Wennerberg  2001    441  38.32  1:19.62  2:01.37    2:42.90   
  Eskilstuna Simklubb  2:34.84                 
                     
Amanda Kullman  2000    427  39.08  1:21.14  2:03.30    2:44.66   
  Eskilstuna Simklubb  2:32.71                 
                     
Emelie Widhe  2001    417  39.06  1:20.65  2:03.67    2:46.00   
  Strängnäs Simklubb  2:36.64                 
                     
Walda Jonsson  2001    398  39.99  1:23.22  2:06.44    2:48.58   
  Eskilstuna Simklubb  2:38.85                 
                     
Ylva Rehnholm  2000    327  42.63  1:28.26  2:14.95    3:00.05   
  Eskilstuna Simklubb  2:46.07                 
                     
Matilda Thorsén  2001    315  41.52  1:27.74  2:16.81    3:02.16   
  Eskilstuna Simklubb  2:51.19                 
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Månsson  2002    509  36.66  1:15.61  1:55.82    2:35.33   
  Örebro Simallians  2:38.97                 
                     
Sophie Bladin  2002    489  36.68  1:16.44  1:57.95    2:37.37   
  Simklubben Neptun  2:31.87                 
                     
Lovisa Königsson  2002    469  37.79  1:17.86  1:59.25    2:39.67   
  Sala Simsällskap  2:35.31                 
                     
Clara Florén  2002    440  37.43  1:18.61  2:00.94    2:43.08   
  Gävle Simsällskap  2:33.85                 
                     
Sofia Båvenäs  2002    373  40.83  1:24.26  2:08.90    2:52.26   
  Västerås Simsällskap  2:43.90                 
                     
Agnes Rydh-Dufva  2002    352  41.49  1:26.97  2:12.77    2:55.69   
  Karlskoga Simförening  2:47.79                 
                     
Maja Wikström  2002    331  41.50  1:26.97  2:14.26    2:59.27   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:46.70                 
                     
Mira Myllylä  2002    297  43.32  1:30.59  2:18.80    3:05.91   
  Västerås Simsällskap  3:01.49                 
                     
Emilia Lövstrand  2002    292  44.94  1:32.60  2:21.23    3:06.85   
  Borlänge Simsällskap  2:57.83                 
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003    548  35.45  1:14.40  1:53.51    2:31.59   
  Örebro Simallians  2:25.23                 
                     
Freja Nordeman  2003    459  36.56  1:16.96  1:59.17    2:40.73   
  Simklubben Neptun  2:30.96                 
                     
Elsa Djuphammar  2003    452  38.19  1:19.76  2:02.67    2:41.63   
  Simklubben Neptun  2:35.26                 
                     
Felicia Rogell  2003    444  39.98  1:21.98  2:03.74    2:42.50   
  Västerås Simsällskap  2:32.46                 
                     
Clara Gustavson  2003    416  38.92  1:22.25  2:05.27    2:46.14   
  Karlstads Simsällskap  2:35.85                 
                     
Anna Jönsson  2003    358  40.43  1:25.00  2:10.48    2:54.63   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:47.24                 
                     
Alice Nordén  2003    332  41.25  1:28.37  2:16.83    2:59.08   
  Lindesbergs Simsällskap  2:50.63                 
                     
Elin Nylander  2003    330  41.07  1:26.85  2:14.13    2:59.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:52.37                 
                     
Stefanie Petrovic  2003    315  41.57  1:28.44  2:16.04    3:02.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:57.84                 
                     
10  Felicia Maultasch  2003    308  43.14  1:30.18  2:17.82    3:03.66   
  Eskilstuna Simklubb  2:44.67                 
                     
11  Tuva Sikström  2003    279  43.71  1:31.34  2:22.19    3:09.64   
  Västerås Simsällskap  3:09.03                 
                     
12  Lovis Westman  2003    276  43.63  1:32.24  2:21.97    3:10.41   
  Strängnäs Simklubb  3:06.40