Resultat Totalt - Officiell 

 

 

 

Tävling 

Östgöta Distans 

 

Utskriftsdatum 

09 april 2018 

 

 

Tävlingsort 

Finspång 

 

Utskriftstid 

11:11 

 

 

Arrangör 

LASS 

 

 

 

 

 

Bassäng 

25m 

 

 

 

 

 

Tävlingsdatum 

25 mars 2018 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

 

 

 












 

Sara Wallberg 

1999 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

9:40.53 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrea Palm 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

9:53.90 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elise Gidlöf 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

10:09.37 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

 

 

 












 

Elin Gunnarsson 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

9:50.19 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wilma Holmertz 

2003 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

9:55.63 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lena Årebo 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

10:16.19 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alva Högberg 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

10:20.09 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martina Karlsson 

2003 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

11:01.19 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 800m Frisim Damer, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

 

 

 












 

Thilde Smedbäck 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

9:46.03 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebba Bladh Hazard 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

9:54.90 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hanna Persson 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

10:38.63 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebba Holgersson 

2005 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

10:57.07 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maja Arnell 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

10:58.02 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elin Gustafsson 

2005 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

11:06.97 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

800m 

 

 

 

 

 

 

 

900m 

1000m 

1100m 

1200m 

 

 

 

 

 

 

 

1300m 

1400m 

 

 

 

 












 

Axel Ek 

1996 

Skene Sim- och Idrottssällskap 

 

 

 

 

 

17:44.40 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sixten Almén 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

18:10.22 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tom Andersson 

1998 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

18:10.69 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naevid Kiasat 

2001 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

18:46.09 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliver Tykesson 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

19:21.09 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 1500m Frisim Herrar, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

800m 

 

 

 

 

 

 

 

900m 

1000m 

1100m 

1200m 

 

 

 

 

 

 

 

1300m 

1400m 

 

 

 

 












 

Emil Kernen 

2002 

Katrineholms Simsällskap 

 

 

 

 

 

17:53.65 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

John Brolin 

2002 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

17:57.72 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

William Barkehed 

2003 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

18:21.22 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Isak Lust 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

20:44.12 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliver Edoff 

2003 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sergej Basov 

2003 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

800m 

 

 

 

 

 

 

 

900m 

1000m 

1100m 

1200m 

 

 

 

 

 

 

 

1300m 

1400m 

 

 

 

 












 

Gustav Edlund 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

18:10.25 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

David Axelsson 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

18:24.19 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gustav Fahlström 

2005 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

18:54.00 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markus Stahre 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

19:12.28 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

David Malm 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

21:31.87 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nikola Petrovic 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

50:52.57 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Leija Johansson Junttila 

2006 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

5:19.06 

 

Hanna Manninen 

2006 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

5:55.84 

 

Ellen Arnell 

2006 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

5:57.41 

 

Josefin Klintåker 

2006 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

5:58.03 

 

Engla Dunhagen 

2006 

Finspångs Simklubb 

 

 

 

 

 

6:07.69 

 

Felicia Gustavsson 

2006 

Finspångs Simklubb 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

William Norén 

2006 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

5:17.81 

 

Jacob Hellman 

2006 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

5:22.97 

 

Simon Axelsson 

2006 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

5:30.72 

 

Fredrik Höglund 

2006 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

5:36.19 

 

Hugo Eriksson 

2006 

Finspångs Simklubb 

 

 

 

 

 

5:38.44 

 

Justin Rineholm 

2006 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

5:42.97 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Sara Wallberg 

1999 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

5:24.13 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 10, 400m Medley Damer, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Felicia Järvikari 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

5:12.05 

 

Tilda Carlsson 

2003 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

5:49.69 

 

Hilma Broden 

2003 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

6:22.53 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Ebba Bladh Hazard 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

5:36.43 

 

Ebba Holgersson 

2005 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

5:48.88 

 

Ellen Lovinge 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

6:15.22 

 

Kasandra Svan 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

6:34.66 

 

Ylva Andersson 

2005 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 12, 400m Medley Herrar, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Anton Andersson 

1993 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

4:40.05 

 

Mattias Grynning 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

4:50.12 

 

Daniel Olsson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

5:07.75 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 13, 400m Medley Herrar, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Elliot Fielder 

2003 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

5:03.81 

 

John Brolin 

2002 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

5:04.12 

 

Oliver Edoff 

2003 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Sergej Basov 

2003 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 14, 400m Medley Herrar, Finaler 

 

 

Plac. 

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Nikola Petrovic 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

5:54.25 

 

Marcus Manninen 

2004 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

6:15.00 

 

David Malm 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

6:17.22 

 

Oskar Glawing 

2005 

Finspångs Simklubb 

 

 

 

 

 

6:21.37 

 

Aldin Mandzo 

2004 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Erik Andersson 

2005 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Skapad av WinGrodan 1.25.10 

Utskriftsdatum 

09 april 2018 

Licensierad till: Linköpings Allmänna SS 

Utskriftstid 

11:11