Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM 2    Utskriftsdatum  11 maj 2020   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  08:38   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2020         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.52        1:15.40   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.57        1:18.31   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.29        1:18.73   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.69        1:19.06   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.87        1:21.30   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.46        1:28.17   
Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.29        1:33.02   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.81        1:33.53   
Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.38        1:33.82   
10  Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.36        1:35.16   
11  Theoline Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.91        1:44.63   
12  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    57.40        2:04.39   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.96        1:10.24   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.11        1:14.13   
Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.63        1:17.89   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.73        1:27.77   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.52        1:28.98   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.95        1:38.18   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.59        1:43.02   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:44.10   
Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:51.10        1:51.10   
Theoline Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    58.68        2:01.45   
Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.19        1:48.03   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.75        1:48.72   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.54   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.54   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.56   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.79   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.91   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.12   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.51   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.98   
Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.30   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.14  1:03.82  1:44.83    2:16.81   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.73  57.68  1:28.88    2:01.14   
Philip Löfbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.33  1:06.77  1:42.72    2:18.95   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.38        1:01.10   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.23        1:06.40   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.38        55.92   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.30        59.00   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.12        1:00.11   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.50        1:05.18   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.64        1:01.25   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.42        1:03.52   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.20        1:05.74   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.23        1:10.02   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.20  1:06.40  1:45.99    2:19.78   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.49  1:04.03  1:39.26    2:14.52   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.72   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.70   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.90  2:29.43  4:00.46    5:13.39   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.30   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.87   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.02   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.52        1:15.30   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.25        1:16.81   
                     
 
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.04  1:16.13  1:59.43    2:43.04   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.20  1:08.77  1:48.35    2:27.84   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.67   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.00   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.31        57.18   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.51        1:02.67   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.07        1:04.38   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.13        1:08.16   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.81        1:10.76   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.41        1:13.61   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.57  1:03.98  1:37.34    2:09.80   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.54  1:05.80  1:38.51    2:10.00   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.22  1:10.64  1:48.54    2:27.46   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.17  1:12.47  1:52.27    2:32.45   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Nyberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.28        1:14.38   
Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.43        1:21.65   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.66        1:26.57   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.83        1:01.28   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.55        1:01.31   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.92        1:08.13   
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.21  2:41.79  4:11.00    5:38.33   
                     
 
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.86   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.83   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.59   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.77   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.43   
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.08   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.58   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.29        1:18.69   
                     
 
Gren 33, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.84  1:24.58  2:09.97    2:53.99   
                     
 
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.16   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.60   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.76   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.14   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.74        1:19.82   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.30        1:11.31   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.29        1:11.61   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.96        1:12.97   
                     
 
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.38  1:28.19  2:17.89    2:58.74   
                     
 
Gren 40, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.13  1:14.64  2:03.27    2:39.55   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.42   
Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.76   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.13   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.51   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.34  2:39.99  4:04.91    5:21.82   
                     
 
Gren 43, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Nyberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.80   
Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.80   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 44, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.09        1:31.04   
                     
 
Gren 45, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.93   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2020 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:38