Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Östgöta Distans Deltävling 1    Utskriftsdatum  13 januari 2020   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 januari 2020         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonna Klasen  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.33  2:53.88  4:24.94    5:50.67   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.86  3:07.66  4:46.38    6:14.06   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.41  3:06.07  4:44.12    6:16.01   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:28.81  3:09.18  4:49.29    6:24.63   
Leah Noren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:35.30  3:22.05  5:08.94    6:54.21   
Elisabeth Xu  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:35.21  3:19.22  5:07.88    6:58.45   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:33.88  3:20.15  5:08.88    6:59.61   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.67  3:28.60  5:20.58    7:12.59   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:44.05  3:41.03  5:40.73    7:39.49   
10  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:44.80  3:43.98  5:46.48    7:44.95   
11  Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:44.54  3:44.87  5:48.51    7:45.17   
12  Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:53.02  3:56.88  6:59.85    7:50.97   
13  Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:44.04  3:50.74  5:54.53    7:55.60   
Melina Zeitooni Dicker  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.31  2:53.32  4:24.04    5:51.16   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.91  2:52.50  4:24.39    5:53.72   
Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:33.49  3:17.34  5:02.32    6:44.73   
Victor Alacam  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:47.46  3:49.35  5:51.21    7:48.17   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:51.87  3:59.61  6:09.15    8:11.43   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:54.03  4:03.55  6:14.04    8:14.53   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:00.24  4:14.91  6:24.32    8:33.63   
                     
 
Gren 3, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.33  2:17.37  3:29.01  4:40.80  9:25.73   
          5:53.06  7:05.26  8:16.54       
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.08  2:23.66  3:38.67  4:54.72  9:51.97   
          6:09.73  7:24.43  8:39.34       
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.57  2:32.54  3:50.60  5:09.23  10:09.33   
          6:23.77  7:39.19  8:54.88       
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.75  2:37.85  4:43.67  6:09.38  10:57.57   
          7:33.23  8:57.13  10:19.48       
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.70  2:45.58  4:11.48  5:37.24  11:19.81   
          7:03.52  8:29.95  9:56.08       
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:03.39  2:15.68  3:25.35  4:37.67  17:46.22   
          5:50.26  7:02.32  8:16.30  9:29.12     
          10:42.44  11:55.10  13:05.19  14:17.97     
          15:28.62  16:39.46         
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.85  2:15.90  3:28.50  4:42.46  18:31.60   
          5:57.32  7:13.34  8:29.29  9:45.07     
          10:59.59  12:14.98  13:31.88  14:47.22     
          16:02.99  17:18.33         
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.92  2:23.56  3:39.73  4:55.00  18:35.93   
          6:10.31  7:25.00  8:39.21  9:54.44     
          11:11.10  12:25.33  13:39.36  14:54.56     
          16:09.51  17:24.15         
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.94  2:15.91  3:27.46  4:40.51  18:49.31   
          5:54.76  7:10.79  8:27.53  9:46.15     
          11:06.46  12:22.82  13:41.47  15:01.21     
          16:15.70  17:34.98         
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.82  2:18.36  3:33.64  4:47.51  19:12.66   
          6:06.11  7:24.26  8:43.74  10:02.86     
          11:23.30  12:39.51  14:01.56  15:23.12     
          16:37.60  17:56.70         
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.10  2:23.65  3:38.68  4:56.66  19:23.45   
          6:16.95  7:37.60  8:57.51  10:16.05     
          11:36.79  12:56.23  14:17.59  15:36.52     
          16:55.55  18:15.86         
Jacob Heliman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.38  2:26.49  3:45.80  5:03.26  19:27.77   
          6:21.29  7:38.78  8:56.71  10:17.02     
          11:36.69  12:55.59  14:15.06  15:33.88     
          16:52.80  18:10.39         
Philip Lövbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.64  2:23.97  3:40.06  4:57.31  19:27.81   
          6:15.07  7:34.00  8:53.98  10:12.68     
          11:31.79  12:51.59  14:11.82  15:33.34     
          16:53.02  18:13.78         
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.89  2:21.43  3:37.81  4:56.18  19:32.49   
          6:16.22  7:36.42  8:56.56  10:15.40     
          11:35.15  12:54.81  14:15.95  15:36.24     
          16:55.61  18:15.61         
10  William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.24  2:38.62  4:02.09  5:27.12  20:27.34   
          6:50.66  8:15.49  9:39.59  11:03.83     
          12:26.11  13:49.93  15:11.88  16:34.71     
          17:54.48  19:12.75         
11  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.87  2:39.29  4:02.77  5:27.14  20:57.99   
          6:51.46  8:15.82  9:40.22  11:04.25     
          12:28.48  13:52.26  15:16.46  16:41.53     
          18:07.92  19:34.73         
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
                     
                     
Eric Silke Lundström  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.38  2:54.86  4:35.92    6:01.59   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.04  3:06.47  4:52.60    6:18.49   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.98  3:19.05  5:03.98    6:32.13   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:39.01  3:20.48  5:08.84    6:38.66   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:48.73  3:34.36  5:22.59    6:57.36   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.63  2:46.09  4:17.35    5:33.93   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.50  2:52.03  4:32.54    5:59.97   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.40  3:03.51  4:48.91    6:21.97   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.73  3:23.95  5:17.55    6:52.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  13 januari 2020 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:51