Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM Supersprint    Utskriftsdatum  15 december 2019   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:55   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 december 2019         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.33   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.41   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.94   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.34   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.64   
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.00   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.41   
Philip Lövbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.93   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.99   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.83   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.78   
Maciej Wojciechowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.37   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.72   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.47   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.68   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.95   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.64   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.88   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.12   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.46   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.96   
10  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.86   
11  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.37   
12  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.43   
13  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.20   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.64   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.92   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.06   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.19   
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.62   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.66   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.84   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.16   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.21   
10  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.04   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.78   
12  Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.69   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakobsson Emmie  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.10   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.90   
Jonna Klasen  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.22   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.38   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.64   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.70   
Leah Noren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.07   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.45   
Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.26   
10  Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.56   
11  Theolilne Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.84   
Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.70   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.86   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.32   
Anton Nobrant  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.55   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.61   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.73   
Cornelia Eidefur  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.47   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.10   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.93   
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.97   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.95   
Philip Lövbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.82   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.20   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.56   
Maciej Wojciechowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.14   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.56   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.42   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.95   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.07   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.22   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.29   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.38   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.01   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.39   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.78   
10  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.05   
11  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.22   
12  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.87   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.70   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.76   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.02   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.09   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.52   
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.56   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.64   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.75   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.83   
10  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.62   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.18   
12  Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.82   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakobsson Emmie  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.47   
Jonna Klasen  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.00   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.29   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.53   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.43   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.02   
Leah Noren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.67   
Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.07   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.49   
10  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.41   
11  Theolilne Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.83   
12  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.89   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.99   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.08   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.31   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.20   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.54   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.63   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.63   
Cornelia Eidefur  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.00   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.89   
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.02   
Philip Lövbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.28   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.99   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.05   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.73   
Maciej Wojciechowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.45   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.47   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.71   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.76   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.88   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.26   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.30   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.38   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.45   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.70   
10  Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.96   
11  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.11   
12  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.71   
13  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.85   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.01   
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.12   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.23   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.30   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.72   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.76   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.92   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.18   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.95   
10  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.90   
11  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.60   
12  Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.05   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.36   
Jakobsson Emmie  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.04   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.42   
Leah Noren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.75   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.05   
Jonna Klasen  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.07   
Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.38   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.87   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.12   
10  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.90   
11  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.74   
12  Theolilne Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.56   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.57   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.92   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.49   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.85   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.85   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.49   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.18   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.22   
Cornelia Eidefur  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.48   
                     
 
Gren 21, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            10.96   
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.45   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.03   
Philip Lövbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.18   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.50   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.28   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.45   
Maciej Wojciechowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.50   
                     
 
Gren 22, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.52   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.70   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.70   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.86   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.66   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.09   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.12   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.56   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.93   
10  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.09   
11  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.25   
12  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.72   
13  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.89   
                     
 
Gren 23, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.95   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.17   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.32   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.53   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.89   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.01   
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.18   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.67   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.18   
10  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.82   
11  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.39   
12  Hugo Angland  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.84   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakobsson Emmie  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.78   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.98   
Jonna Klasen  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.03   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.13   
Leah Noren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.81   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.80   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.03   
Maja Göthe  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.17   
Theolilne Carrum  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.94   
10  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.12   
Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.64   
Anton Nobrant  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.64   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.19   
Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.39   
Arvid Hellman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.73   
Milo Helle Liljedahl  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  15 december 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:55