Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Östgöta Distans finalen    Utskriftsdatum  19 mars 2019   
  Tävlingsort  Finspång    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Finspång SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 mars 2019         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            21:09.56   
                     
                     
                     
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            22:16.18   
                     
                     
                     
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            23:09.02   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 2, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            19:37.45   
                     
                     
                     
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20:46.44   
                     
                     
                     
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21:26.60   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            9:32.00   
                     
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            10:41.56   
                     
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            6:06.81   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            6:20.22   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            6:20.56   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            5:28.52   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:35.88   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            6:20.47   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            5:54.69   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            6:11.02   
Engla Dunhagen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            6:19.22   
                     
 
Gren 8, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:26.35   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:28.48   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:51.88   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            6:15.27   
                     
 
Gren 10, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            5:19.22   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:46.09   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            5:54.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  19 mars 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:13