2015-10-12   15:00:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 4, Linköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    30.79  1:05.76  1:41.17    2:15.92   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    33.52  1:09.65  1:46.05    2:20.27   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    33.36  1:09.56  1:45.86    2:20.51   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    34.04  1:12.45  1:51.65    2:27.81   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    32.54  1:10.55  1:49.98    2:27.92   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.92  1:14.26  1:54.19    2:30.58   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    33.96  1:11.90  1:51.59    2:30.61   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    34.74  1:13.18  1:53.03    2:31.55   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    35.06  1:14.56  1:54.54    2:32.01   
10  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.19  1:13.56  1:53.92    2:33.44   
11  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    35.42  1:15.36  1:55.72    2:33.67   
12  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    36.75  1:17.51  1:59.53    2:37.79   
13  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    35.37  1:15.59  1:58.47    2:38.56   
14  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    35.85  1:16.61  1:57.93    2:38.85   
15  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.54  1:18.21  2:01.02    2:39.78   
16  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    35.59  1:16.25  1:58.94    2:40.62   
17  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    36.58  1:17.45  2:00.33    2:41.18   
18  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    36.42  1:17.94  2:01.91    2:41.95   
19  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    37.32  1:18.99  2:03.27    2:42.94   
20  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.22  1:20.11  2:03.29    2:43.20   
21  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    37.89  1:20.02  2:03.31    2:44.10   
22  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.89  1:20.14  2:03.46    2:44.37   
23  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    36.97  1:19.93  2:04.20    2:47.44   
24  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:52.00   
25  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.38  1:21.63  2:09.10    2:54.01   
26  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.04  1:24.95  2:11.03    2:54.18   
27  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS    39.07  1:24.14  2:10.79    2:55.88   
28  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    39.65  1:26.01  2:13.36    2:58.02   
29  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.03  1:25.29  2:13.41    2:59.85   
30  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.43  1:26.14  2:14.76    3:02.08   
31  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    41.21  1:28.19  2:17.77    3:02.53   
32  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    38.89  1:28.24  2:18.41    3:05.19   
33  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.43  1:30.63  2:21.26    3:05.73   
34  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    40.85  1:27.83  2:17.56    3:05.86   
35  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    41.85  1:29.48  2:20.55    3:09.43   
36  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            3:12.09   
37  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    47.22  1:41.72  2:37.59    3:29.95   
38  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    47.73  1:45.10  2:45.87    3:41.35   
39  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    47.46  1:44.34  2:45.86    3:41.57   
40  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    47.82  1:45.01  2:43.93    3:42.09   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    30.91  1:05.26  1:40.59    2:14.20   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    31.22  1:05.94  1:41.76    2:16.81   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.81  1:10.33  1:47.59    2:24.08   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    34.36  1:11.45  1:49.87    2:27.33   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    33.84  1:11.67  1:50.69    2:28.80   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    34.27  1:12.87  1:52.51    2:29.99   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    34.79  1:13.76  1:53.02    2:32.11   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    36.71  1:17.40  1:59.70    2:39.72   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    32.14  1:07.82  1:44.00    2:19.03   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    31.24  1:06.42  1:42.76    2:19.19   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    31.45  1:06.22  1:42.77    2:19.95   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.15  1:23.00  2:08.40    2:53.56   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.97  1:05.38  1:39.91    2:13.87   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    32.28  1:09.75  1:47.80    2:26.34   
Moa Ståhl  1995  Simklubben Triton    29.28  1:01.31  1:34.39    2:07.66  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.17        1:13.62   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.17        1:14.76   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.67        1:16.17   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    35.50        1:16.90   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    36.90        1:17.06   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    36.08        1:19.13   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    36.71        1:19.59   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    37.64        1:19.94   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    37.25        1:22.21   
10  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.41        1:22.80   
11  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    37.35        1:23.08   
12  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    38.76        1:23.54   
13  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    39.91        1:32.10   
14  William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    41.94        1:35.85   
15  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    44.68        1:39.10   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.25        1:03.48   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    31.41        1:09.15   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.22        1:02.89   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    30.39        1:05.80   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    30.34        1:06.95   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    32.35        1:10.40   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    32.48        1:11.30   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    33.24        1:13.23   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.25        1:16.74   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    27.99        1:00.15   
Robin Foos  1991  Dsw 1912 Darmstadt    28.24        1:00.40   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    29.38        1:03.61   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.77        1:10.42   
Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Marcus Piehl  1985  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.60        1:20.75   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.03        1:21.02   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    39.53        1:21.97   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    38.82        1:22.42   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    40.13        1:26.06   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    41.23        1:26.36   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    41.11        1:27.00   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    43.72        1:31.83   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    42.81        1:32.42   
10  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    44.38        1:33.25   
11  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    44.49        1:33.30   
12  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    44.48        1:34.06   
13  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.83        1:37.03   
14  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.31        1:37.15   
15  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    46.88        1:40.13   
16  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.55        1:40.67   
17  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    48.42        1:40.93   
18  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.49        1:42.70   
19  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    48.47        1:43.75   
20  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    51.70        1:47.43   
21  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    51.31        1:47.74   
22  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    51.26        1:48.06   
23  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    51.55        1:48.85   
24  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    52.55        1:51.42   
25  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    51.82        1:52.15   
26  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    53.95        1:52.75   
27  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    54.00        1:53.85   
28  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    53.31        1:55.42   
29  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    58.45        2:04.28   
30  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    1:00.18        2:08.50   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.84        1:17.78   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.19        1:18.10   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    37.96        1:21.38   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.97        1:26.68   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    41.17        1:26.77   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    42.61        1:31.66   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.00        1:32.62   
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.96        1:16.30   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    34.93        1:16.74   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.38        1:19.38   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    38.88        1:22.25   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    38.95        1:23.49   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    40.20        1:27.09   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    41.69        1:30.28   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    44.30        1:32.39   
Moa Ståhl  1995  Simklubben Triton    35.60        1:14.92  EXTRA 
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS    33.39        1:11.77  EXTRA 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.97        1:08.79  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    35.49        1:12.78   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    36.34        1:14.59   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.72        1:15.70   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    37.94        1:15.82   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    37.88        1:16.15   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    37.53        1:18.23   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.84        1:19.88   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    39.32        1:20.30   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    39.26        1:20.72   
10  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    38.53        1:21.66   
11  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    39.37        1:22.76   
12  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    39.71        1:23.49   
13  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    41.72        1:24.84   
14  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    41.60        1:25.51   
15  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    42.96        1:27.77   
16  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    43.56        1:30.12   
17  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    45.14        1:31.89   
18  William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    44.55        1:32.60   
19  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    45.84        1:35.78   
20  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    47.58        1:37.62   
21  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    48.77        1:41.32   
22  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    51.82        1:45.60   
23  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    52.60        1:46.49   
24  Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS    55.41        1:51.36   
25  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    56.24        1:57.78   
26  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    58.66        1:59.64   
Emir Crnovrsanin  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.41        1:04.06   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    33.53        1:08.24   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    38.15        1:17.47   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    32.30        1:05.18   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    32.43        1:08.22   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    33.81        1:10.65   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.06        1:13.44   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    37.13        1:16.33   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    36.75        1:17.70   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.99        1:07.31   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    28.71        1:00.18  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:18.43  2:41.01  4:13.85    5:28.16   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:14.14  2:40.10  4:14.76    5:31.98   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    1:25.17  2:54.22  4:25.26    5:47.82   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:23.75  2:59.26  4:41.78    6:04.06   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    1:27.62  2:59.76  4:43.40    6:05.64   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:23.01  2:55.93  4:42.99    6:09.04   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    1:30.56  3:05.00  4:48.77    6:12.12   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:26.70  3:06.65  4:54.09    6:21.62   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:35.08  3:09.03  5:06.72    6:32.98   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:13.35  2:34.85  4:01.52    5:13.09   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:22.37  2:47.65  4:23.69    5:36.56   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    1:24.21  2:56.33  4:32.18    5:52.94   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:22.78  2:49.15  4:37.74    5:59.41   
Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:35.59  3:17.50  5:05.47    6:34.36   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:16.79  2:47.55  4:23.59    5:40.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:10.82  2:27.50  3:44.72  5:04.70  19:39.44   
          6:26.00  7:39.88  8:58.84  10:15.22     
          11:36.91  12:55.41  14:18.82  15:40.16     
          17:00.69  18:18.20         
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:19.03  2:46.25  4:14.51  5:43.41  21:05.21   
          7:09.77  8:35.85  10:01.51  11:25.53     
          12:48.16  14:12.54  15:36.27  17:00.32     
          18:22.97  19:46.84         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:08.11  2:19.22  3:29.94  4:40.53  17:34.72   
          5:50.93  7:01.24  8:11.41  9:21.16     
          10:31.62  11:41.81  12:54.59  14:05.06     
          15:15.85  16:26.07         
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:07.39  2:18.47  3:30.58  4:44.64  18:02.43   
          5:58.68  7:11.53  8:23.74  9:36.33     
          10:48.95  12:02.17  13:14.43  14:27.14     
          15:40.76  16:52.97         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    1:09.10  2:21.85  3:34.45  4:47.08  18:12.95   
          5:59.84  7:12.34  8:25.42  9:38.04     
          10:51.16  12:04.26  13:17.72  14:32.09     
          15:45.84  17:00.12         
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:10.24  2:24.07  3:39.25  4:53.46  18:25.70   
          6:09.45  7:24.16  8:39.29  9:54.19     
          11:08.74  12:22.40  13:36.29  14:49.74     
          16:03.59  17:16.54         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  12:42   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:14.80  2:35.33  3:56.07  5:15.32  10:24.57   
          6:34.14  7:52.63  9:10.65       
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:14.65  2:35.28  3:57.17  5:16.81  10:28.89   
          6:36.57  7:55.48  9:13.99       
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:13.51  2:34.06  3:55.45  5:17.68  10:31.99   
          6:39.14  7:58.89  9:17.54       
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    1:16.07  2:39.60  4:03.11  5:27.68  10:57.72   
          6:53.02  8:16.92  9:39.92       
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:17.15  2:39.58  4:02.47  5:26.51  10:57.91   
          6:51.36  8:14.22  9:37.30       
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    1:18.91  2:44.90  4:11.58  5:39.21  11:19.54   
          7:05.22  8:31.78  9:56.73       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    1:11.58  2:27.80  3:43.16  4:58.40  9:50.38   
          6:13.57  7:27.90  8:40.21       
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:14.08  2:37.25  4:01.19  5:24.77  10:50.05   
          6:48.50  8:10.87  9:31.92       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:04.95  2:13.67  3:22.52  4:30.85  8:58.43   
          5:39.05  6:47.28  7:54.54       
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.78  2:19.63  3:30.10  4:42.94  9:25.05   
          5:54.27  7:05.95  8:17.06       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:06.04  2:17.36  3:30.22  4:43.59  9:34.31   
          5:57.43  7:10.45  8:23.71       
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    1:12.07  2:31.93  3:53.15  5:12.46  10:22.95   
          6:33.76  7:51.40  9:09.14       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  12:42 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    34.38  1:12.94  1:52.47    2:32.75   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    38.47  1:21.45  2:04.35    2:44.92   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.93  1:20.17  2:04.29    2:48.62   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    38.74  1:23.81  2:11.94    2:59.33   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    33.83  1:12.22  1:50.83    2:28.76   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    37.77  1:22.36  2:07.24    2:52.26   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    34.95  1:15.27  1:57.15    2:40.23   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    39.64  1:24.49  2:11.14    2:58.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    35.86  1:20.69  2:04.32    2:39.62   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.79  1:18.13  2:08.06    2:43.05   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    37.05  1:19.59  2:07.52    2:43.10   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    36.52  1:19.17  2:08.04    2:44.45   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.35  1:18.44  2:07.64    2:44.51   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    36.88  1:25.22  2:10.03    2:45.41   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    37.88  1:19.73  2:09.37    2:48.52   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    41.98  1:26.01  2:17.02    2:56.73   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.21  1:26.46  2:17.70    2:57.71   
10  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    40.17  1:25.16  2:19.04    2:59.25   
11  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    44.72  1:33.08  2:23.64    3:06.77   
12  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.95  1:38.87  2:35.09    3:20.88   
13  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    57.04  1:51.38  2:51.54    3:38.84   
Emir Crnovrsanin  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.38  1:07.11  1:50.37    2:24.85   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.11  1:05.18  1:46.64    2:18.84   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    33.12  1:11.63  1:57.00    2:29.87   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    33.55  1:12.96  2:01.48    2:33.64   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    33.12  1:16.81  2:01.02    2:36.86   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    33.79  1:16.92  2:01.14    2:37.45   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    31.94  1:11.71  2:02.19    2:37.51   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    31.42  1:15.67  2:03.54    2:38.28   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.35  1:06.12  1:44.08    2:16.85   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    30.35  1:09.92  1:52.74    2:27.98   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.39  1:09.45  1:54.91    2:28.87   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    31.08  1:13.10  1:57.71    2:29.78   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.79  1:14.37  1:56.54    2:31.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:05.75  2:17.52  3:29.57    4:40.03   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:12.68  2:30.00  3:46.65    5:00.64   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:12.94  2:32.97  3:52.58    5:12.81   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    1:16.37  2:36.57  3:56.79    5:14.27   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:16.05  2:39.06  4:01.51    5:18.80   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:15.43  2:37.41  4:00.18    5:20.39   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    1:18.59  2:42.15  4:06.00    5:26.91   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    1:20.85  2:45.13  4:09.22    5:31.04   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.98  2:44.14  4:07.79    5:31.55   
10  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    1:18.24  2:44.66  4:10.80    5:35.85   
11  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:21.37  2:46.95  4:12.73    5:36.53   
12  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    1:22.16  2:47.57  4:16.01    5:43.10   
13  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.40  2:49.00  4:19.06    5:43.56   
14  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    1:21.14  2:48.87  4:19.18    5:45.87   
15  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.00  2:52.59  4:21.59    5:46.37   
16  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    1:24.30  2:56.27  4:29.39    5:58.90   
17  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS    1:27.07  3:03.92  4:41.90    6:16.86   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:07.41  2:19.01  3:31.05    4:39.02   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:07.27  2:19.26  3:32.98    4:45.84   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:12.39  2:30.94  3:49.51    5:05.40   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    1:11.41  2:30.64  3:49.85    5:07.17   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    1:14.47  2:33.58  3:51.74    5:07.63   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    1:13.28  2:34.61  3:54.45    5:10.89   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.55  2:41.07  4:05.52    5:29.70   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    1:23.18  2:51.50  4:19.74    5:45.02   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:08.61  2:22.29  3:36.17    4:50.45   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    1:09.86  2:24.06  3:38.12    4:53.00   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.82  2:24.41  3:39.94    4:53.44   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.58  2:28.30  3:45.57    5:00.87   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:12.98  2:31.92  3:49.34    5:06.99   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    1:21.13  2:46.83  4:12.27    5:36.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.16  1:25.32  2:10.13    2:53.63   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    40.88  1:27.33  2:13.93    2:58.13   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    40.40  1:26.79  2:13.33    3:00.12   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    39.44  1:28.54  2:18.70    3:08.03   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    44.34  1:34.82  2:25.35    3:15.48   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.21  1:41.40  2:37.60    3:32.82   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.12  1:54.26  2:57.04    3:59.57   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    53.60  1:58.53  3:03.85    4:03.79   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            DNF   
Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.12  1:21.83  2:05.17    2:47.26   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    38.71  1:22.80  2:07.89    2:52.42   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.65  1:27.90  2:16.29    3:00.93   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    41.25  1:29.88  2:19.89    3:07.65   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    33.26  1:11.26  1:49.67    2:29.04   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    33.72  1:12.43  1:52.46    2:33.00   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.06  1:20.19  2:05.48    2:48.70   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.92  1:15.69  1:56.68    2:34.89   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.74  1:16.56  1:56.79    2:36.26   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    37.89  1:19.28  2:00.60    2:40.06   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.08  1:19.50  2:01.43    2:42.50   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    40.38  1:22.57  2:06.14    2:47.85   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    39.33  1:23.20  2:08.94    2:50.13   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.31  1:24.45  2:08.66    2:50.18   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    40.13  1:23.27  2:08.14    2:52.21   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    39.82  1:24.88  2:10.13    2:53.40   
10  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    41.79  1:26.31  2:13.46    2:58.82   
11  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    40.87  1:26.84  2:15.42    3:02.21   
12  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    42.97  1:30.00  2:17.11    3:03.10   
13  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    44.16  1:31.45  2:18.02    3:03.91   
14  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.28  1:32.59  2:20.35    3:05.20   
15  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    45.97  1:35.80  2:25.96    3:10.90   
16  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    43.41  1:35.19  2:30.58    3:23.85   
17  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    49.79  1:43.68  2:37.89    3:28.56   
18  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    47.03  1:41.51  2:37.04    3:30.38   
19  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    51.87  1:48.74  2:45.69    3:38.42   
Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    36.51  1:16.07  1:55.64    2:33.90   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    38.85  1:20.60  2:04.31    2:44.31   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    37.98  1:18.21  2:00.05    2:41.10   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    38.84  1:21.14  2:03.18    2:43.27   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    39.46  1:21.34  2:05.11    2:47.82   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    38.80  1:22.57  2:08.29    2:53.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  10 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    28.84        1:00.15   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    30.57        1:03.45   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    30.96        1:04.35   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    31.38        1:05.01   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    30.85        1:05.08   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    31.53        1:05.80   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.41        1:05.92   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.30        1:06.43   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    32.49        1:08.02   
10  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.29        1:09.96   
11  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    33.86        1:10.32   
12  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.95        1:13.78   
13  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    34.22        1:13.82   
14  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    35.52        1:15.17   
15  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    37.14        1:15.44   
16  William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap    37.38        1:18.61   
17  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    36.59        1:19.42   
18  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    36.92        1:19.71   
19  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    39.47        1:20.81   
20  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    41.31        1:27.21   
21  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.28        1:28.52   
22  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.48        1:31.54   
23  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    45.68        1:39.60   
24  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    47.71        1:44.31   
25  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    51.80        1:46.25   
26  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    50.10        1:48.35   
27  Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS    50.98        1:48.91   
Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.03        56.81   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    29.79        1:02.80   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    30.88        1:03.65   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    28.50        59.69   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    28.40        59.69   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    29.02        1:00.40   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    28.93        1:00.47   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    29.50        1:01.32   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.26        1:03.26   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    30.47        1:03.29   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    31.23        1:05.30   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Foos  1991  Dsw 1912 Darmstadt    27.18        56.68   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    28.38        57.62   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    28.40        58.38   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    29.20        1:01.55   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    25.51        54.08  EXTRA 
Marcus Piehl  1985  Linköpings Allmänna SS    24.57        52.55  EXTRA 
Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    25.56        54.01  EXTRA 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  10 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.80  1:03.56  1:38.51    2:13.68   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    32.07  1:08.29  1:44.86    2:19.08   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    32.75  1:09.39  1:45.55    2:20.67   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    32.43  1:09.42  1:47.35    2:23.21   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    32.68  1:09.68  1:47.78    2:24.22   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    33.24  1:10.54  1:48.58    2:24.80   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.18  1:10.50  1:49.02    2:25.63   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    34.35  1:12.42  1:52.60    2:31.89   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.53  1:16.11  1:58.55    2:38.53   
10  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    36.02  1:17.01  1:58.42    2:38.98   
11  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.88  1:18.75  2:01.24    2:41.75   
12  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    34.64  1:15.71  1:59.57    2:42.90   
13  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    37.98  1:20.96  2:04.49    2:43.64   
14  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    39.29  1:25.06  2:10.97    2:55.89   
15  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    50.13  1:47.90  2:45.93    3:40.67   
16  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    49.83  1:50.00  2:53.43    3:47.52   
17  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    51.20  1:51.79  2:54.31    3:48.66   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    30.96  1:04.88  1:40.12    2:16.67   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    32.46  1:09.45  1:48.26    2:23.66   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    29.75  1:02.07  1:36.27    2:10.11   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.68  1:05.24  1:40.25    2:13.90   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    30.91  1:05.96  1:42.84    2:18.93   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    28.98  1:01.37  1:30.80    2:00.58   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.94  59.46  1:30.38    2:01.93   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    29.13  1:01.86  1:34.96    2:07.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.51        1:09.97   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    33.41        1:11.54   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.03        1:11.96   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.21        1:12.20   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    34.73        1:13.81   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.35        1:19.06   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.35        1:19.23   
Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    36.83        1:19.58   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.54        1:20.17   
10  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    36.90        1:22.82   
11  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    36.33        1:23.67   
12  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    37.01        1:24.71   
13  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    40.01        1:25.70   
14  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.37        1:26.72   
15  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    39.46        1:27.48   
16  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    39.94        1:28.83   
17  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    39.87        1:30.48   
18  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.04        1:30.59   
19  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.54        1:30.79   
20  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    42.32        1:31.67   
21  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.53        1:33.96   
22  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.56        1:35.27   
23  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.19        1:37.06   
24  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.61        1:37.89   
25  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    44.25        1:40.65   
26  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    46.86        1:44.71   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    34.40        1:14.79   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    34.82        1:16.22   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    38.49        1:25.06   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    32.82        1:12.80   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    33.31        1:13.91   
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    34.89        1:17.16   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    33.13        1:12.68   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    33.31        1:12.78   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    34.58        1:14.97   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    34.35        1:16.05   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    35.21        1:18.09   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    35.49        1:18.96   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.52        1:19.77   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    36.24        1:20.26   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    39.72        1:23.13   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    40.02        1:24.20   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    39.85        1:24.62   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    41.81        1:26.98   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    41.79        1:27.72   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.09        1:29.17   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    41.94        1:29.23   
10  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    43.57        1:31.53   
11  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    44.17        1:31.71   
12  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    46.39        1:38.08   
13  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.77        1:38.36   
14  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    46.63        1:38.38   
15  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    45.85        1:39.78   
16  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    48.47        1:44.76   
17  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    49.22        1:46.97   
18  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    52.32        1:53.33   
19  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    57.78        2:01.12   
20  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    59.44        2:06.04   
21  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:02.58        2:10.02   
22  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    1:03.61        2:13.21   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    37.90        1:20.68   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    41.79        1:29.46   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    37.89        1:20.93   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    38.18        1:21.04   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.46        1:22.79   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    31.68        1:08.10   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    32.18        1:08.37   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    34.35        1:14.44   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    34.68        1:15.07   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.77        1:08.98  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.81        1:12.30   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    36.05        1:14.56   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.83        1:14.72   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    36.89        1:14.81   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.35        1:15.29   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    36.36        1:16.52   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    38.12        1:17.67   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    38.64        1:20.27   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    39.84        1:20.91   
10  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    39.51        1:21.76   
11  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.95        1:22.41   
12  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    40.85        1:22.88   
13  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    40.84        1:23.85   
14  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    40.48        1:24.55   
15  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.17        1:25.38   
16  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    41.41        1:25.56   
17  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.21        1:27.19   
18  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.11        1:27.48   
19  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    44.23        1:28.70   
20  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.45        1:30.43   
21  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS    43.71        1:30.90   
22  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.42        1:33.13   
23  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    46.19        1:33.21   
24  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    45.46        1:33.42   
25  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    47.01        1:36.28   
26  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    46.13        1:38.85   
27  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    47.89        1:39.51   
28  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    48.39        1:39.75   
29  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    49.09        1:40.42   
30  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    51.35        1:43.69   
31  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    52.91        1:45.77   
32  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    53.18        1:49.37   
33  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    56.13        1:51.33   
34  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    53.61        1:51.89   
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    33.69        1:10.71   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    37.91        1:16.65   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    38.40        1:18.44   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    38.49        1:19.45   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    37.89        1:19.57   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.01        1:23.56   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    37.29        1:15.53   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    33.95        1:09.33   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    37.51        1:15.67   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    37.89        1:16.16   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    37.83        1:16.97   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    37.80        1:19.04   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.35        1:20.33   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    40.43        1:23.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    1:26.87  2:55.33  4:39.82    6:00.81   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:04.13  2:20.59  3:46.75    4:56.20   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:11.77  2:42.97  4:14.54    5:23.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:14.39  2:34.03  3:53.22  5:12.40  19:54.40   
          6:31.59  7:50.07  9:08.50  10:28.86     
          11:50.42  13:11.79  14:33.38  15:55.03     
          17:15.03  18:36.56         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:13.92  2:33.34  3:52.97  5:12.14  19:19.90   
          6:30.60  7:48.71  9:06.34  10:23.71     
          11:41.26  12:58.44  14:14.90  15:31.39     
          16:48.21  18:05.17         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:14.02  2:33.06  3:52.34  5:11.61  19:20.78   
          6:30.14  7:48.65  9:06.26  10:23.58     
          11:40.97  12:58.53  14:15.14  15:32.10     
          16:49.14  18:06.62         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:06.97  2:21.05  3:33.86  4:47.75  9:35.67   
          6:01.11  7:13.67  8:25.89       
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:16.36  2:35.36  3:52.32  5:09.80  10:18.46   
          6:27.05  7:45.31  9:03.30       
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:13.42  2:33.41  3:53.54  5:13.66  10:33.74   
          6:33.93  7:54.32  9:15.00       
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:12.32  2:32.02  3:53.58  5:15.07  10:39.59   
          6:37.27  7:59.09  9:20.64       
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    1:18.49  2:40.48  4:03.20  5:24.53  10:49.38   
          6:46.35  8:08.87  9:30.56       
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:19.04  2:43.32  4:07.36  5:31.88  11:03.93   
          6:56.17  8:20.77  9:43.90       
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:17.90  2:43.09  4:07.61  5:32.50  11:09.50   
          6:57.96  8:22.78  9:48.14       
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    1:20.78  2:46.92  4:12.27  5:37.32  11:14.38   
          7:03.26  8:28.20  9:53.04       
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:19.89  2:46.14  4:12.46  5:38.33  11:15.70   
          7:04.05  8:29.72  9:54.94       
10  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    1:23.66  2:50.74  4:16.60  5:43.16  11:27.61   
          7:10.01  8:36.06  10:02.66       
11  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    1:20.74  2:46.50  4:15.17  5:42.92  11:30.87   
          7:11.61  8:39.85  10:07.87       
12  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.53  2:55.20  4:27.76  5:58.40  11:53.88   
          7:29.98  9:00.29  10:29.40       
13  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    1:26.65  3:01.55  4:39.09  6:17.03  12:39.93   
          7:55.06  9:31.70  11:08.36       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:08.55  2:21.41  3:33.79  4:47.72  9:38.08   
          6:01.22  7:13.95  8:26.78       
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    1:17.53  2:37.19  3:56.76  5:15.77  10:28.38   
          6:35.02  7:54.44  9:13.33       
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    1:15.53  2:37.75  3:59.80  5:21.80  10:42.51   
          6:44.00  8:04.93  9:26.09       
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    1:23.41  2:52.92  4:23.42  5:54.79  11:51.40   
          7:26.42  8:58.49  10:28.28       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    1:11.70  2:29.11  3:46.24  5:03.62  10:08.74   
          6:20.33  7:37.45  8:54.01       
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:16.26  2:39.21  4:00.55  5:23.75  10:48.60   
          6:46.94  8:09.01  9:31.85       
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    1:20.60  2:47.51  4:17.03  5:45.28  11:33.96   
          7:13.86  8:41.63  10:10.15       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:34   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    45.10  1:39.28  2:35.71    3:29.12   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.28  1:02.48  1:37.50    2:14.48   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    32.24  1:10.66  1:49.84    2:29.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:34 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:59   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    34.63  1:14.26  1:58.43    2:34.62   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.37  1:17.11  2:02.71    2:39.94   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    35.44  1:18.25  2:02.29    2:40.12   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    34.55  1:16.70  2:05.02    2:42.03   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    37.01  1:19.80  2:04.86    2:45.31   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.01  1:20.76  2:07.37    2:47.15   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.61  1:22.25  2:11.78    2:50.71   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    35.47  1:21.62  2:11.96    2:50.72   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.36  1:20.70  2:12.15    2:51.80   
10  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.99  1:21.69  2:15.67    2:52.37   
11  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    36.54  1:20.87  2:12.73    2:52.83   
12  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    38.13  1:23.57  2:14.86    2:53.38   
13  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    39.10  1:24.55  2:15.23    2:53.76   
14  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.42  1:25.68  2:16.90    2:58.11   
15  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    38.23  1:23.41  2:18.95    2:58.19   
16  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    36.76  1:22.21  2:19.30    2:58.20   
17  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    38.41  1:24.34  2:19.41    2:58.79   
18  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    38.20  1:24.35  2:19.28    2:59.45   
19  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.92  1:26.12  2:17.95    2:59.48   
20  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.05  1:28.18  2:21.23    3:02.14   
21  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    42.58  1:31.11  2:26.56    3:05.02   
22  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.91  1:28.11  2:25.15    3:05.46   
23  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.53  1:29.65  2:22.28    3:06.86   
24  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    41.89  1:31.01  2:24.40    3:07.55   
25  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    42.32  1:31.93  2:26.58    3:08.83   
26  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.96  1:29.90  2:26.14    3:11.90   
27  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS    42.25  1:33.25  2:32.98    3:16.72   
28  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.21  1:32.43  2:31.49    3:18.44   
29  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    43.93  1:35.75  2:34.65    3:18.76   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    35.37  1:18.03  2:03.06    2:40.25   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    36.53  1:24.89  2:15.31    2:53.70   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    35.48  1:18.58  2:14.45    2:53.71   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    35.41  1:20.07  2:06.89    2:43.53   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    32.59  1:12.08  1:56.78    2:32.84   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    37.36  1:17.76  2:02.53    2:36.36   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    34.25  1:16.32  2:03.22    2:38.30   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    35.96  1:20.39  2:04.57    2:48.50   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    36.09  1:21.22  2:10.16    2:49.40   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    34.76  1:20.38  2:10.91    2:51.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:59 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:09.69  2:23.51  3:37.42    4:49.75   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:06.77  2:20.57  3:35.09    4:49.79   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:10.30  2:25.48  3:39.72    4:52.30   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:10.95  2:28.51  3:46.61    5:01.29   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.32  2:36.06  3:55.98    5:09.39   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.32  2:33.80  3:54.57    5:09.96   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:13.28  2:32.93  3:53.33    5:10.83   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    2:36.83  3:55.16  5:11.16    5:11.16   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    2:35.35  3:56.50  5:15.49    5:15.49   
10  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    2:38.16  3:58.38  5:15.81    5:15.81   
11  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    1:21.18  2:47.35  4:12.32    5:33.34   
12  Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    1:21.11  2:47.44  4:13.00    5:34.08   
13  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.88  3:03.32  4:44.09    6:22.93   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:07.68  2:20.73  3:33.64    4:46.78   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:11.95  2:30.70  3:50.24    5:06.38   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:02.72  2:11.90  3:22.27    4:31.58   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    1:09.02  2:23.75  3:38.22    4:51.99   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:26.61  3:41.88  4:54.09    4:54.09   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.16  2:18.42  3:30.72    4:39.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    39.97  1:24.38  2:09.12    2:52.85   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    41.43  1:26.84  2:12.18    2:54.95   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.43  1:27.05  2:12.79    2:57.22   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    41.06  1:26.76  2:12.44    2:57.27   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    39.69  1:24.79  2:11.01    2:58.18   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    40.62  1:26.91  2:14.71    3:02.24   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    43.28  1:32.29  2:20.42    3:08.27   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    43.35  1:32.08  2:20.71    3:09.06   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    43.56  1:32.63  2:22.67    3:11.89   
10  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.12  1:32.71  2:24.07    3:13.42   
11  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    44.89  1:35.52  2:27.20    3:18.56   
12  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    45.71  1:37.85  2:31.74    3:21.97   
13  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    45.87  1:38.32  2:31.43    3:22.83   
14  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.06  1:38.30  2:32.04    3:23.20   
15  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    47.59  1:39.69  2:31.55    3:24.31   
16  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.12  1:40.53  2:33.59    3:25.42   
17  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.04  1:38.64  2:32.65    3:26.78   
18  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.63  1:39.18  2:33.52    3:27.50   
19  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    48.76  1:45.12  2:41.83    3:35.72   
20  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    51.52  1:48.69  2:47.11    3:44.76   
21  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.31  1:52.97  2:52.90    3:51.37   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    41.54  1:29.16  2:18.48    3:05.99   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.42  1:29.08  2:18.12    3:06.16   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.04  1:35.28  2:27.65    3:19.18   
                     
 
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    37.80  1:21.08  2:05.11    2:48.03   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    39.33  1:23.23  2:08.56    2:53.70   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    40.31  1:26.07  2:11.69    2:55.67   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    42.89  1:30.89  2:19.92    3:10.87   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    44.21  1:33.18  2:22.87    3:13.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:01   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    37.99  1:18.71  2:00.15    2:40.58   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    38.69  1:21.08  2:04.26    2:44.30   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    39.40  1:21.66  2:04.80    2:47.79   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    41.15  1:24.68  2:08.30    2:51.00   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    41.16  1:24.99  2:09.37    2:51.76   
Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    45.90  1:36.01  2:27.17    3:14.77   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.72  1:02.85  1:39.20    2:15.49   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    34.72  1:13.11  1:52.97    2:31.75   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.77  1:17.78  1:58.64    2:39.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:01 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  11 oktober 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.88        1:02.00   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    31.58        1:05.49   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    32.42        1:07.20   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    32.52        1:07.41   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    32.48        1:07.52   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    32.63        1:08.25   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.61        1:09.13   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    33.30        1:10.05   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    33.89        1:10.52   
10  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    33.34        1:10.56   
11  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    33.21        1:10.86   
12  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    33.52        1:10.92   
13  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    34.30        1:11.65   
14  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    34.67        1:12.54   
15  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.01        1:12.58   
16  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.65        1:12.67   
17  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    36.36        1:13.61   
18  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.73        1:13.70   
19  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    36.26        1:13.74   
19  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    35.38        1:13.74   
21  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    35.87        1:13.82   
22  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.49        1:14.43   
23  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    35.85        1:15.75   
24  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    36.41        1:16.88   
25  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.54        1:18.18   
26  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.69        1:18.27   
27  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS    37.46        1:19.51   
28  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.11        1:19.93   
29  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    38.51        1:21.54   
30  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    38.80        1:22.42   
31  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    40.05        1:24.42   
32  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    38.90        1:24.71   
33  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    40.75        1:25.51   
34  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.84        1:27.59   
34  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    41.56        1:27.59   
36  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.80        1:30.33   
37  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.74        1:34.59   
38  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    43.32        1:34.91   
39  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    45.25        1:38.56   
40  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    47.12        1:38.70   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    31.18        1:05.92   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    32.46        1:07.05   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    32.44        1:07.48   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.74        1:08.62   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    34.13        1:10.25   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    34.60        1:10.92   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    35.14        1:13.15   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    30.21        1:02.26   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    30.91        1:03.17   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    30.61        1:04.12   
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    31.69        1:08.02   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.73        1:21.99   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    29.63        1:01.13   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.97        1:01.66   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    30.89        1:04.57   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    30.74        1:04.65   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    31.65        1:05.09   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    31.52        1:05.31   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    32.60        1:09.15   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    32.59        1:11.14   
Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    34.96        1:11.19   
10  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    33.78        1:13.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start