Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Tvärsim    Utskriftsdatum  20 mars 2017   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  08:01   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 mars 2017         
 
 
Gren 1, Fjäril, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.46        12.46   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.56        12.56   
Gustav Thelin  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.35        13.35   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.84        13.84   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.45        14.45   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.49        14.49   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.52        14.52   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.78        14.78   
Nora Grönberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.83        14.83   
10  Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.84        14.84   
11  Haris Dzanic  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.91        14.91   
12  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.99        15.99   
13  Karl Rundgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.41        17.41   
14  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.48        17.48   
15  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.65        17.65   
16  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.09        18.09   
17  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.52        18.52   
18  Medina Hidzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.12        19.12   
19  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.35        19.35   
20  Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.83        19.83   
Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.18        15.18   
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.59        15.59   
Jonathan Granqvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.90   
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.10        16.10   
Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.35        16.35   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.27        17.27   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.36        17.36   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.83        17.83   
Elsa Lindgren-Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.32        18.32   
10  Nejla Radovac  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.23        19.23   
11  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.17        21.17   
12  Alma Walter  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.40        21.40   
13  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.42        23.42   
14  Zakarias Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.16        25.16   
                     
 
Gren 3, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.44        12.44   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.53        12.53   
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.59        12.59   
Haris Dzanic  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.70        12.70   
Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.72        12.72   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.42        13.42   
Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.58        13.58   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.83        13.83   
Gustav Thelin  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.37        14.37   
10  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.13        15.13   
11  Nora Grönberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.18        15.18   
12  Tomass Svejkats  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.35        15.35   
13  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.39        15.39   
14  Klara Rundgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.73        15.73   
15  Karl Rundgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.94        15.94   
16  Agnes Åsenheim  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.02        16.02   
17  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.08        16.08   
18  Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.30        16.30   
19  Medina Hidzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.33        16.33   
20  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.83        16.83   
21  Tuva Wennerth  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.09        17.09   
22  Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.21        17.21   
23  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.32        17.32   
24  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.43        17.43   
25  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.84        17.84   
26  Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.45        18.45   
27  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.16        20.16   
28  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.26        21.26   
                     
 
Gren 4, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hirad Taghdiri  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.64        14.64   
Siri Sandström  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.16        15.16   
Ella Lindberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.32        15.32   
Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.26        16.26   
Ebba Kindeberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.56        16.56   
Tuva Junhav Lyrehag  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.75        16.75   
Albina Topallaj  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.07        19.07   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.47        19.47   
Melvin Junhav  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.33        20.33   
10  Inez Lundqvist  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.41        20.41   
11  Aros Rasko  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.57        20.57   
12  Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.34        21.34   
13  Nova Niemann  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.49        21.49   
14  Imra Nison  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.84        22.84   
15  Hanna Niklasson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.10        23.10   
16  Elfi Walter  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.65        23.65   
17  Melina Zeitooni  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.06        24.06   
18  Alexandra Nilsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.62        24.62   
19  Hilma Vestlund  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.73        24.73   
19  Leon Garper  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.73        24.73   
21  Vincent Timholt  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.10        25.10   
22  Wanessa Iwung  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.04        26.04   
23  Viggo Wiberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.70        26.70   
24  Ali Tarabeih  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.89        26.89   
25  Dejan Panic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.65        29.65   
26  Havanna Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.95        29.95   
27  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.62        30.62   
28  Nicci Dure  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.35        39.35   
Albin Berling  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Inés Indurain  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Viggo Wiberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.58        14.58   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.24        16.24   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.68        17.68   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.92        18.92   
Alma Mårdh  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.96        18.96   
Cornelia Hägg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.13        19.13   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.21        19.21   
Alma Walter  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.50   
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.61        19.61   
10  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.96  19.77      19.77   
11  Nejla Radovac  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.27        20.27   
12  Elsa Lindgren-Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.61        20.61   
13  Aleksandar Markanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.95        20.95   
14  Constancia Lagnestam  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.11        21.11   
                     
 
Gren 6, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.42        13.42   
Gustav Thelin  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.49        13.49   
Söss Carlsson Malm  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.10        14.10   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.35        14.35   
Bine Carlsson Malm  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.97        14.97   
Haris Dzanic  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.03        15.03   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.13        15.13   
Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.26        15.26   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.36        15.36   
10  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.53        15.53   
11  Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.62        15.62   
11  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.62        15.62   
13  Nora Grönberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.76        15.76   
14  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.33        16.33   
14  Tomass Svejkats  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.18  16.33      16.33   
16  Lova Garper  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.83        16.83   
17  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.94        16.94   
18  Karl Rundgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.99        16.99   
19  Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.17        17.17   
20  Vendela Spångtorp Norgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.23        17.23   
21  Klara Rundgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.59        17.59   
22  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.67        17.67   
23  Irma Salihovic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.58        18.58   
24  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.71        18.71   
25  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.97        18.97   
26  Agnes Åsenheim  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.99        18.99   
27  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.11        19.11   
28  Tuva Wennerth  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.23        19.23   
29  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.75        19.75   
30  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.39  20.16      20.16   
31  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.37        20.37   
32  Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.80        20.80   
33  Medina Hidzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.03        21.03   
34  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.95        21.95   
                     
 
Gren 7, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hirad Taghdiri  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.09        11.09   
William Tollén  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.38        12.38   
Siri Sandström  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.46        12.46   
Tuva Junhav Lyrehag  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.50        12.50   
Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.73        12.73   
Ebba Kindeberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.16        13.16   
Aros Rasko  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.31        14.31   
Melvin Junhav  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.24        15.24   
Ester Tallving Palmroth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.55        15.55   
10  Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.81        15.81   
11  Albina Topallaj  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.89        15.89   
12  Nova Niemann  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.05        16.05   
13  Nathalie Una Markonovic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.36        16.36   
14  Ella Lindberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.70        16.70   
15  Leon Garper  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.11        17.11   
16  Melina Zeitooni  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.50        17.50   
17  Hilma Vestlund  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.14        18.14   
18  Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.26        18.26   
19  Vincent Timholt  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.27        18.27   
20  Sebaztian Alfredsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.29        18.29   
21  Inez Lundqvist  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.72        18.72   
22  Nora Klingenhoff  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.99        18.99   
23  Wanessa Iwung  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.12        19.12   
24  Ali Tarabeih  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.74        19.74   
25  Dejan Panic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.03        20.03   
26  Havanna Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.87        20.87   
27  Elfi Walter  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.06        22.06   
28  Filippa Baca  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.09        25.09   
29  Nicci Dure  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.92        31.92   
Hanna Niklasson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Inés Indurain  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.41        13.41   
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.48        13.48   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.53        13.53   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.89        13.89   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.55        14.55   
Elsa Lindgren-Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.99        14.99   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.08        15.08   
Alma Mårdh  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.15        15.15   
Jonathan Granqvist  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.49        15.49   
10  Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.50        15.50   
11  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.99        15.99   
12  Cornelia Hägg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.05        17.05   
13  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.43        18.43   
14  Nejla Radovac  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.61        18.61   
15  Zakarias Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.31        20.31   
                     
 
Gren 9, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    9.96        9.96   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.12        11.12   
Söss Carlsson Malm  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.27        11.27   
Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.31        11.31   
Haris Dzanic  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.60        11.60   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.68        11.68   
Gustav Thelin  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.70        11.70   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.80        11.80   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.85        11.85   
10  Bine Carlsson Malm  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.08        12.08   
11  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.33        12.33   
12  Karl Rundgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.37        12.37   
13  Tomass Svejkats  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.44        12.44   
14  Nora Grönberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.09        13.09   
15  Philip Dahlén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.22        13.22   
16  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.39        13.39   
17  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.42        13.42   
18  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.66        13.66   
19  Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.73        13.73   
20  Agnes Åsenheim  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.78        13.78   
20  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.78        13.78   
22  Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.89        13.89   
23  Lova Garper  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.06        14.06   
24  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.07        14.07   
25  Irma Salihovic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.59        14.59   
26  Vendela Spångtorp Norgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.62        14.62   
27  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.80        14.80   
28  Tuva Wennerth  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.84        14.84   
29  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.99        14.99   
30  Medina Hidzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.05        15.05   
31  Klara Rundgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.50        15.50   
32  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.52        15.52   
33  Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.11        17.11   
34  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.90        19.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  20 mars 2017 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:01