Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Arena Knatte Cup    Utskriftsdatum  05 mars 2017   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:04   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 mars 2017         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    1:28.80        1:28.80   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    1:33.81        1:33.81   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:34.59        1:34.59   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    1:48.20        1:48.20   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:49.16        1:49.16   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    1:49.38        1:49.38   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    1:50.65        1:50.65   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    1:57.58        1:57.58   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:36.65        1:36.65   
Simon Peres  2007  Linköpings Allmänna SS    1:45.79        1:45.79   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.70        1:27.70   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    1:28.12        1:28.12   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    1:28.42        1:28.42   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:35.17        1:35.17   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:35.42        1:35.42   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.95        1:37.95   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    1:51.37        1:51.37   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    1:20.35        1:20.35   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.95        1:27.95   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    1:32.49        1:32.49   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    1:36.83        1:36.83   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    1:37.75        1:37.75   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:40.15        1:40.15   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    1:42.58        1:42.58   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:53.85        1:53.85   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            20.58   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            20.89   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.89   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.11   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            23.32   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.01   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            20.56   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            23.21   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            23.82   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            25.22   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.99   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.48   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.70   
Olivia Willén  2008  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.10   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.86   
Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS            26.08   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.53   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.31   
Simon Peres  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            16.95   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.57   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            19.20   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            20.67   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.44   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            24.23   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            24.42   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.75   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.53   
10  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            25.68   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            39.45   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            41.86   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            42.21   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.95   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            45.65   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.03   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.45   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            1:02.17   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            40.62   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.55   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            44.62   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            45.32   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            45.88   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.31   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.05   
Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.16   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            50.63   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            20.88   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.29   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            22.40   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            22.74   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.15   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            27.30   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.70   
William Edhamre Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.94   
Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.51   
Olivia Willén  2008  Motala Simsällskap            21.89   
Linna Johansson Junttila  2008  Motala Simsällskap            22.91   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            23.63   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            23.99   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.14   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            24.47   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.14   
Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.50   
10  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.46   
11  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.38   
12  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.21   
13  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.33   
14  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.99   
15  Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            29.08   
16  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.80   
17  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            31.02   
18  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.20   
19  Iris Esping  2008  Finspångs Simklubb            32.11   
20  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.98   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.01   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.02   
Simon Peres  2007  Linköpings Allmänna SS            22.38   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.20   
Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS            23.39   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.62   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.72   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.40   
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.30   
                     
 
Gren 14, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            19.32   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.05   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            21.98   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            22.37   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.02   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.62   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.98   
Stella Karlstedt  2007  Motala Simsällskap            24.06   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            24.78   
10  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.06   
11  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            25.16   
12  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            25.22   
13  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.63   
14  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS            27.49   
15  Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.25   
16  Ella Lundqvist  2007  Motala Simsällskap            28.48   
17  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.44   
18  Moa Brask  2007  Motala Simsällskap            32.95   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            42.03   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            42.96   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            43.20   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.39   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.47   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            43.74   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            52.56   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb            52.87   
Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.18   
10  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.67   
11  Gustav Tapia-Bergqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.16   
12  Karl Person  2006  Motala Simsällskap            1:10.73   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            37.37   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.72   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            43.34   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            44.20   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            44.30   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            46.70   
Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.78   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.35   
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb            48.38   
10  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.41   
11  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.42   
12  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            51.14   
13  Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap            58.67   
14  Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            1:00.04   
Hedvig Helm  2006  Finspångs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.08   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            25.09   
Linna Johansson Junttila  2008  Motala Simsällskap            25.78   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            26.36   
Olivia Willén  2008  Motala Simsällskap            26.55   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            26.61   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.39   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.65   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            28.92   
10  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.45   
11  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.61   
12  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.31   
13  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.84   
14  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.82   
15  Iris Esping  2008  Finspångs Simklubb            38.83   
16  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            40.68   
Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            DSQ   
Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            22.47   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            23.80   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            27.68   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.73   
Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.95   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            35.21   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.94   
Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
William Edhamre Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            21.57   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.03   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.34   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            23.89   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.02   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            25.68   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            26.56   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            26.70   
Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS            26.88   
10  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            29.11   
11  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.21   
12  Ella Lundqvist  2007  Motala Simsällskap            29.43   
13  Stella Karlstedt  2007  Motala Simsällskap            30.80   
14  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.70   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Moa Brask  2007  Motala Simsällskap            DSQ   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.80   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.66   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.84   
Simon Peres  2007  Linköpings Allmänna SS            25.88   
Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS            28.02   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.18   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            43.61   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.90   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            50.06   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.24   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            51.93   
Hedvig Helm  2006  Finspångs Simklubb            53.73   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap            54.78   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            55.00   
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb            55.01   
10  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            55.07   
11  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            55.49   
12  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.61   
13  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.61   
14  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.06   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.23   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.47   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            48.23   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            48.42   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            48.42   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.74   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb            54.72   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.77   
Gustav Thelin  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.04   
10  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            56.45   
11  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:10.99   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Armin Naderi  2006  Finspångs Simklubb            DSQ   
Karl Person  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.37   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            18.49   
Olivia Willén  2008  Motala Simsällskap            19.05   
Linna Johansson Junttila  2008  Motala Simsällskap            19.98   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            20.61   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            21.94   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            22.44   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.45   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.46   
10  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.63   
11  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.05   
12  Ester Sjögren  2009  Motala Simsällskap            26.17   
13  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.27   
14  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.67   
15  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.93   
16  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.31   
17  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.39   
18  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.87   
19  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.38   
20  Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            34.45   
Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            18.09   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            18.09   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.21   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.39   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            19.45   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.81   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            25.90   
Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.93   
William Edhamre Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.56   
Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            16.81   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            17.40   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.83   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            19.73   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.89   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.35   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.01   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            21.92   
Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.53   
10  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS            23.50   
11  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.54   
12  Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.93   
13  Stella Karlstedt  2007  Motala Simsällskap            27.66   
14  Moa Brask  2007  Motala Simsällskap            30.08   
15  Ella Lundqvist  2007  Motala Simsällskap            31.52   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.82   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.43   
Simon Peres  2007  Linköpings Allmänna SS            18.95   
Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS            19.80   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.10   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.31   
Albin Eklund  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.48   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.43   
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.55   
10  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.81   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            31.82   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.19   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            36.44   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            36.95   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            38.90   
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb            40.09   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            40.87   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.69   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.73   
10  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.96   
11  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.56   
12  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            45.30   
13  Hedvig Helm  2006  Finspångs Simklubb            45.49   
14  Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            47.24   
15  Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap            50.99   
16  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.99   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.44   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            35.60   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            35.64   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            35.69   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            35.97   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.10   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.25   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            43.97   
Alvar Aktner  2006  Finspångs Simklubb            45.68   
10  Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            47.93   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.31   
12  Gustav Thelin  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.02   
13  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.77   
14  Karl Person  2006  Motala Simsällskap            1:03.82   
15  Armin Naderi  2006  Finspångs Simklubb            1:11.74   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 mars 2017 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:04