Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Examenssim    Utskriftsdatum  25 april 2017   
  Tävlingsort      Utskriftstid  08:48   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.40   
Emelie Walther  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.35   
Söss Carlsson Malm  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.58   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.66   
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.06   
Alicia Wallberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.69   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.16   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.19   
Cesar Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.03   
10  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.41   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.03   
12  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.00   
13  Bine Carlsson Malm  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.15   
14  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.72   
15  Rebecka Hiulumäki  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.81   
16  Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.96   
17  Linnéa Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.08   
18  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.10   
19  Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.68   
20  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.22   
21  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.34   
22  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.64   
23  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.07   
24  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.69   
25  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.16   
26  Amina Hasanovi  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.22   
27  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.27   
28  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.34   
29  Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.60   
30  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.32   
31  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:09.01   
32  Isolde Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:13.63   
33  Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:17.07   
34  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:19.37   
35  Hilma Westlund  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:19.34   
Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.47   
Viktor Viktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.96   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.44   
Cornelia Eidefors Gustafsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.13   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.41   
Maciej Wojciechowska  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.34   
Willliam Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.37   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.50   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.62   
10  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.54   
11  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.16   
12  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.19   
13  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.37   
14  Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.63   
15  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.94   
16  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.00   
17  John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.78   
18  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.57   
19  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.64   
20  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.50   
21  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.37   
22  Linus Lindh Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.75   
23  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.13   
Kristina Bashir  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.32   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.35   
Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.75   
Viktor Kormos  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.39   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.25   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.97   
Alma Mårdh  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.01   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.21   
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.82   
10  Isabelle Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.97   
11  Cornelia Hägg  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.38   
12  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.53   
13  Alma Walther  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.77   
14  Filippa Eriksson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.81   
15  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.89   
16  Ines Lundqvist  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.70   
17  Alexandra Nilsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.84   
18  Aleksandar Markanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.16   
19  Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.52   
20  Natalie Markanovic  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.57   
21  Elfi Walther  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.04   
22  Aras Rasho  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.16   
23  Mriana Tuma  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.50   
24  Ester Tallving Palmroth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.59   
25  Imra Nison  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.00   
26  Nova Neumann  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.10   
27  Morgan Nyman  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.56   
28  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.20   
29  Otto Heidesjö  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.13   
30  Retaj Mohammed  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.25   
31  Hilma Westlund  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.47   
32  Nicci Dure  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.66   
Natalie Una Markanovic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.01   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.51   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.56   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.00   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.94   
Rebecka Hiulumäki  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.06   
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.33   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.75   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.16   
10  Melvin Engström  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.19   
11  Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.37   
12  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.38   
13  Cesar Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.01   
14  Alicia Wallberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.97   
15  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.01   
16  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.44   
17  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.22   
18  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.39   
19  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.03   
20  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.40   
21  Axel Sköld  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.42   
22  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.50   
23  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.97   
24  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.59   
25  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.94   
26  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.47   
27  Amina Hasanovi  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.56   
28  Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.60   
29  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.32   
30  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.44   
31  Isolde Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.25   
Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Gustav Tapia Bergquist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.89   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.78   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.66   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.02   
Christos Angelos  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.15   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.34   
Edvin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.57   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.70   
Cornelia Eidefors Gustafsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.72   
10  Willliam Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.16   
11  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.59   
12  Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.90   
13  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.91   
14  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.06   
15  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.19   
16  Maciej Wojciechowska  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.97   
17  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.78   
18  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.19   
19  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.97   
20  John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.01   
21  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.58   
22  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.78   
                     
 
Gren 6, Föräldraracet, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Mandorf  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.53   
Martin Ahlgren  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.09   
Joakim Suhl  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.88   
Hemming Gong  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.89   
Franz Tiensuu  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.91   
Jonas Carlsson Malm  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.50   
Ola Hällvall  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.28   
Elin Carlsson Malm  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.59   
Richard Nilsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.94   
10  Camilla Lilius  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.84   
11  Katarina Nilsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.94   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.47   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.00   
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.22   
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.44   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.69   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.19   
Aras Rasho  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.66   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.14   
Alma Mårdh  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.41   
10  Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.37   
11  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.65   
12  Alma Walther  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.70   
13  Ines Lundqvist  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.75   
14  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.68   
15  Cornelia Hägg  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.69   
16  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.76   
17  Morgan Nyman  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.64   
18  Isabelle Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.78   
19  Nicci Dure  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.40   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.56   
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.83   
Söss Carlsson Malm  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.41   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.35   
Emelie Walther  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.76   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.78   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.65   
Melvin Engström  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.78   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.87   
10  Cesar Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.63   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.22   
12  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.97   
13  Rebecka Hiulumäki  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.81   
14  Bine Carlsson Malm  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.87   
15  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.01   
16  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.32   
17  Alicia Wallberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.43   
18  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.88   
19  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.93   
20  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.22   
21  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.26   
22  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.72   
23  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.95   
24  Linnéa Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.31   
25  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.71   
26  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.94   
27  Amina Hasanovi  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.44   
28  Axel Sköld  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.76   
29  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.19   
30  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:08.28   
31  Isolde Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:10.00   
Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.20   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.72   
Willliam Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.87   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.90   
Edvin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.39   
Christos Angelos  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.78   
Cornelia Eidefors Gustafsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.84   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.91   
Linnea Larsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.69   
10  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.87   
11  Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.69   
12  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.97   
13  Viktor Viktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.45   
14  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.06   
15  Maciej Wojciechowska  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.34   
16  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.50   
17  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.43   
18  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.63   
19  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.65   
20  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.07   
21  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.78   
22  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.20   
23  John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.47   
24  Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.66   
25  Linus Lindh Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.85   
26  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.91   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.09   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.50   
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.16   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.59   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.72   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.75   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.00   
Alma Mårdh  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.40   
Nova Neumann  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.70   
10  Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.08   
11  Viktor Kormos  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.38   
12  Natalie Una Markanovic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.15   
13  Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.63   
14  Ester Tallving Palmroth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.27   
15  Aras Rasho  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.39   
16  Filippa Eriksson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.94   
17  Isabelle Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.14   
18  Hilma Westlund  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.78   
19  Otto Heidesjö  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.15   
20  Cornelia Hägg  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.19   
21  Ines Lundqvist  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.56   
22  Morgan Nyman  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.06   
23  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.03   
24  Fahmi Mohammed  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.40   
25  Aleksandar Markanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.66   
26  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.43   
27  Nicci Dure  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.12   
28  Retaj Mohammed  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.64   
Kristina Bashir  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Natalie Markanovic  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.40   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.38   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.63   
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.69   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.96   
Melvin Engström  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.12   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.87   
Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.27   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.53   
10  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.68   
11  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.87   
12  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.04   
13  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.75   
14  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.19   
15  Cesar Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.33   
16  Alicia Wallberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.38   
17  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.13   
18  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.07   
19  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.44   
20  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.93   
21  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.97   
22  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.97   
23  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.39   
24  Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.47   
Gustav Tapia Bergquist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.06   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.91   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.34   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.90   
Willliam Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.08   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.53   
Linnea Larsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.87   
Christos Angelos  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.88   
Edvin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.03   
10  Viktor Viktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.07   
11  Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.10   
12  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.27   
13  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.37   
14  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.52   
15  Maciej Wojciechowska  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.59   
16  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.63   
17  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.50   
18  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.65   
19  Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.71   
20  Linus Lindh Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.19   
21  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.47   
22  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.31   
23  John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.69   
24  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  25 april 2017 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:48