Resultat Totalt - Utan mellantider 
 
  Tävling  Tvärsim höst    Utskriftsdatum  29 oktober 2017   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2017         
 
 
Gren 1, Fjäril, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.32   
Tuva Wennerth  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.33   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.69   
Albin Jonsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.04   
Leha Norén  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.13   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.43   
Amina Mandzo  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.59   
Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.81   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.03   
10  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.23   
11  Jonathan Granqvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.81   
12  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.94   
13  Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.43   
14  Jonathan Timossi Fredriksson  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.37   
                     
 
Gren 2, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Junhav Lyrehag  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.63   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.03   
Filip Götesson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.32   
Victor Alacam  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.89   
Elfi Walther  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.93   
                     
 
Gren 3, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.57   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.00   
Jonathan Timossi Fredriksson  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.88   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.89   
Amina Mandzo  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.03   
William Tollén  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.62   
Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.76   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.89   
Jonathan Granqvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.91   
10  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.43   
11  Albin Jonsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.58   
12  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.57   
13  Tuva Wennerth  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.66   
14  Leha Norén  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.59   
15  Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.95   
16  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.58   
17  Hugo Angland  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.60   
Nejla Radovac  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.94   
Angeles Abril Diorio Mena  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.57   
Cristian Rus-Kadar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.95   
Ali Tarbeih  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.17   
Elias Chamoun  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.59   
Maja Blomqvist  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.90   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.11   
Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.37   
Edith Andersson Kern  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.47   
10  Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.90   
11  Amina Sabovic  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.14   
12  Theo Illner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.70   
13  Addin Sabocic  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.90   
14  Theo Jonsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.80   
15  Ludwig Olsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.95   
16  Cajsa Kalén  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.62   
17  Ramin Saifouri  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.91   
18  Jonathan Ertas  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.20   
19  Ella Asima Ramic  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.13   
20  Maryam Jasym  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.56   
21  Nike Palmerius  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.89   
22  Lina Andersson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.26   
23  Stella Pihlström  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.56   
24  Alvin Lindgren Johansson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.12   
25  Isabelle Solhamre  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.52   
Ella Ramic  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Junhav Lyrehag  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.33   
Natalie Una Markanovic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.03   
Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.07   
Aleksandar Markanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.75   
Elfi Walther  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.81   
Filip Götesson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.95   
Jonathan Palmerius  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.41   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.78   
Hugo Asplund  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.97   
10  Aras Rasho  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.66   
11  Lia Bönnemark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.85   
12  Victor Alacam  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.05   
                     
 
Gren 6, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leha Norén  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.71   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.46   
Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.64   
Amina Mandzo  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.08   
Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.31   
Vendela Spångtorp Norgren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.43   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.79   
Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.81   
Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.95   
10  Hugo Angland  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.21   
11  Tuva Wennerth  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.25   
12  Jonathan Timossi Fredriksson  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.39   
13  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.19   
14  Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.46   
15  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.63   
16  Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.65   
Nejla Radovac  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.07   
Elias Chamoun  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.34   
Ali Tarbeih  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.72   
Vendela Fäldt  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.84   
Fadi Tuma  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.03   
Vera Hagström  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.70   
Melina Dicker  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.96   
Edith Andersson Kern  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.07   
Maja Blomqvist  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.07   
10  Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.09   
11  Addin Sabocic  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.72   
12  Isak Strandberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.84   
13  Dejan Panic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.85   
14  Cajsa Kalén  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.89   
15  Jonathan Ertas  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.19   
16  Gustaf Olsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.64   
17  Isobel Karlsson Östergren  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.58   
18  Simon Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.45   
19  Lina Andersson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.63   
20  Jennifer Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.75   
21  Amina Sabovic  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.42   
22  Isabelle Solhamre  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.11   
23  Nike Palmerius  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.84   
24  Stella Pihlström  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.31   
25  Theo Jonsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.25   
26  Lukas Gadde  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.64   
27  Alvin Lindgren Johansson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.81   
                     
 
Gren 8, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Junhav Lyrehag  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.04   
Natalie Una Markanovic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.75   
Filip Götesson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.77   
Aras Rasho  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.19   
Victor Alacam  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.93   
Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.44   
Meldin Ibrahimovic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.50   
Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.58   
Nova Hoffner  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.47   
10  Elfi Walther  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.44   
11  Lia Bönnemark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.51   
                     
 
Gren 9, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.58   
Jonathan Timossi Fredriksson  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.12   
William Tollén  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.14   
Amina Mandzo  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.31   
Leha Norén  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.46   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.49   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.64   
Tuva Wennerth  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.96   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.32   
10  Albin Jonsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.46   
11  Frej Hällvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.03   
12  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.07   
13  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.46   
14  Jonathan Granqvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.51   
15  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.00   
16  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  29 oktober 2017 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:15