Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Tvärsim    Utskriftsdatum  10 april 2016   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:47   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 april 2016         
 
 
Gren 1, Fjäril, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.91        11.91   
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.44        12.44   
Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.94        12.94   
John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.09        13.09   
Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.59        13.59   
Vera Lundsell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.69        13.69   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.77        13.77   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.85        13.85   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.18        14.18   
10  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.70        15.70   
11  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.03        16.03   
12  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.06        16.06   
13  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.12        16.12   
14  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.17        16.17   
15  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.27        16.27   
16  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.32        16.32   
17  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.77        17.77   
18  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.90        17.90   
19  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.21        18.21   
20  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.23        21.23   
Emil Ströbrg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.11        13.11   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.55        14.55   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.98        14.98   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.57        15.57   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.73        15.73   
Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.78        16.78   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.15        18.15   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.26        18.26   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.54        18.54   
10  Jenice Lemon  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.65        18.65   
11  Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.35        19.35   
12  Mounir Ibrahim  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.39        19.39   
13  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.02        20.02   
14  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.13        20.13   
15  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.67   
16  Elisabeth Wang Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.80        20.80   
17  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.45        21.45   
18  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.69        21.69   
                     
 
Gren 3, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.63        12.63   
Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.27        13.27   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.58        13.58   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.14        14.14   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.20        14.20   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.31        14.31   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.56        14.56   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.64        14.64   
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.65        14.65   
10  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.08        15.08   
11  John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.21        15.21   
12  Vera Lundsell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.39        15.39   
13  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.63        15.63   
14  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.70        15.70   
15  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.76        15.76   
16  Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.82        15.82   
17  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.08        16.08   
18  Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.86        16.86   
19  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.92        16.92   
20  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.11        17.11   
21  Irma Salihovic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.30        17.30   
22  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.39        17.39   
23  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.14        18.14   
24  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.60        18.60   
25  Alva Viklund  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.30        19.30   
26  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.44        21.44   
Emil Ströbrg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.59        17.59   
Tuva Junhav Lyrehag  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.61        17.61   
Ebba Kindberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.76        17.76   
Ella Lindgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.03        19.03   
Minna Ohlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.25        19.25   
Agnes Åsenheim  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.26        19.26   
Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.30        19.30   
Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.75        19.75   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.36        20.36   
10  Isabella Högne  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.60        20.60   
11  Aleyo Nilsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.30        21.30   
12  Mila Schönborn  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.55        21.55   
13  Zakarias Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.94        21.94   
14  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.23        22.23   
15  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.85        22.85   
16  Aleksandar Markanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.12        23.12   
17  Alma Walter  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.50        24.50   
18  Ingrid Uddbom  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.76        24.76   
19  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.50        25.50   
20  Elsa Lindgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.07        31.07   
                     
 
Gren 5, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.76        14.76   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.30        15.30   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.20        16.20   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.26        17.26   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.37        17.37   
Alice Dahlgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.82        17.82   
Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.14        18.14   
Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.67        18.67   
Mounir Ibrahim  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.84        18.84   
10  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.90        18.90   
11  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.33        19.33   
12  Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.49        19.49   
13  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.89        19.89   
14  Elisabeth Wang Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.35        20.35   
15  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.38        20.38   
16  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.43        21.43   
17  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.81        21.81   
18  Ina Demirovic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.61        23.61   
18  Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.61        23.61   
                     
 
Gren 6, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.46        13.46   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.94        13.94   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.16        14.16   
Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.27        14.27   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.10        15.10   
Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.14        15.14   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.18        15.18   
John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.27        15.27   
Vera Lundsell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.37        15.37   
10  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.51        15.51   
11  Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.59        15.59   
12  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.67        15.67   
13  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.05        16.05   
14  Amne Tamimi  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.12        16.12   
15  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.39        16.39   
16  Dalia Tamimi  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.58        16.58   
17  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.84        16.84   
18  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.99        16.99   
18  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.99        16.99   
20  Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.02        17.02   
21  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.73        17.73   
22  Lova Garper  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.93        17.93   
23  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.11        18.11   
23  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.11        18.11   
25  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.15        18.15   
26  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.36   
27  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.41        18.41   
28  Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.73        18.73   
29  Irma Salihovic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.88        18.88   
29  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.88        18.88   
31  Alva Viklund  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.29        21.29   
32  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.54        21.54   
Emil Ströbrg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aleyo Nilsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.20        13.20   
Tuva Junhav Lyrehag  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.27        13.27   
Ebba Kindberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.34        13.34   
Mila Schönborn  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.07        15.07   
Agnes Åsenheim  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.62        15.62   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.86        15.86   
Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.28        16.28   
Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.69        16.69   
Elsa Lindgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.92        16.92   
10  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.97        16.97   
11  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.56        17.56   
12  Alma Walter  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.85        17.85   
13  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.90        17.90   
14  Ingrid Uddbom  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.10        19.10   
15  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.78        19.78   
16  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.42        23.42   
Jenice Lemon  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.31        11.31   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.07        13.07   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.12        13.12   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.13        13.13   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.26        13.26   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.57        13.57   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.75        14.75   
Alice Dahlgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.01        15.01   
Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.21        15.21   
10  Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.24        15.24   
11  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.31        15.31   
12  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.72        15.72   
13  Mounir Ibrahim  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.52        16.52   
14  Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.81        16.81   
15  Benjamin Baca  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.28        17.28   
16  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.71        18.71   
17  Elisabeth Wang Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.01        19.01   
                     
 
Gren 9, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.36        10.36   
Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.50        10.50   
Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.94        10.94   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.13        11.13   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.26        11.26   
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.50        11.50   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.65        11.65   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.81        11.81   
John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.87        11.87   
10  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.25        12.25   
11  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.28        12.28   
11  Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.28        12.28   
11  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.28        12.28   
14  Vera Lundsell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.39        12.39   
15  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.48        12.48   
15  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.48        12.48   
17  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.49        12.49   
18  Dalia Tamimi  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.58        12.58   
19  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.63        12.63   
20  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.79        12.79   
21  Amne Tamimi  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.86        12.86   
22  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.92        12.92   
23  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.38        13.38   
24  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.59        13.59   
25  Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.20        14.20   
26  Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.22        14.22   
27  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.15        15.15   
28  Lova Garper  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.21        15.21   
29  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.47        15.47   
30  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.91        15.91   
31  Alva Viklund  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.28        16.28   
32  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.34        16.34   
33  Irma Salihovic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.97        16.97   
Emil Ströbrg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  10 april 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:47