Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling      Utskriftsdatum  30 oktober 2016   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:57   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2016         
 
 
Gren 1, Fjäril, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.31        12.31   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.35        12.35   
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.72        12.72   
Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.19        13.19   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.28        13.28   
Kalle Schlyter  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.35        13.35   
Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.74        13.74   
Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.98        13.98   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.21        14.21   
10  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.22        14.22   
11  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.40        14.40   
12  Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.56        14.56   
13  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.15        15.15   
14  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.32        15.32   
15  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.41        15.41   
16  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.83        15.83   
17  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.10        16.10   
18  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.37        16.37   
19  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.04        17.04   
20  Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.46        17.46   
21  Mounir Ibrahim  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.13        18.13   
22  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.43        18.43   
23  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.65        18.65   
24  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.23        19.23   
25  Elizabeth Wang Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.61        19.61   
26  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.82        21.82   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.15        14.15   
Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.79        15.79   
Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.27        16.27   
Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.27        17.27   
Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.69        17.69   
Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.05        18.05   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.42        18.42   
Joel Bjurling  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.05        19.05   
Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.34        19.34   
10  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.41        19.41   
11  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.44        19.44   
12  Theo Fredriksson  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.97        19.97   
13  Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.65        20.65   
14  Nejla Radovac  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.79        20.79   
15  Alex Bursic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.44        22.44   
16  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.40        23.40   
17  Alma Walter  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.46  25.01      25.01   
Fanny Dolk  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.49        12.49   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.72        12.72   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.31        13.31   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.40        13.40   
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.46        13.46   
Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.97        13.97   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.16        14.16   
Kalle Schlyter  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.23        14.23   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.37        14.37   
10  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.53        14.53   
11  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.57        14.57   
12  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.62        14.62   
13  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.76        14.76   
14  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.80        14.80   
15  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.84        14.84   
16  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.91        14.91   
17  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.22        15.22   
18  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.39        15.39   
19  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.41        15.41   
20  Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.61        15.61   
21  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.62        15.62   
22  Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.76        15.76   
23  Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.13        16.13   
23  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.13        16.13   
25  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.39        16.39   
26  Mounir Ibrahim  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.62        16.62   
27  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.05        17.05   
28  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.40        17.40   
29  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.48        17.48   
30  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.53        17.53   
31  Cecilia Issa  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.53   
32  Elizabeth Wang Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.63        18.63   
                     
 
Gren 4, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Kindeberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.60        16.60   
Olivia Lydén  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.70        16.70   
Willliam Edhamre Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.17        17.17   
Ella Lindgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.39        17.39   
Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.75        17.75   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.90        17.90   
Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.27        18.27   
Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.31        18.31   
Märta Tiborsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.75        18.75   
10  Neven Ismael  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.92        18.92   
11  Agnes Åsenheim  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.60        19.60   
12  Theodor Saverstam Cortes  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.85        19.85   
13  Aros Rasho  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.20        20.20   
14  Filip Götesson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.42        20.42   
15  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.84        20.84   
16  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.31        21.31   
17  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.69        21.69   
18  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.92        21.92   
19  Vincent Engdahl  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.57        22.57   
20  Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.71        22.71   
21  Mriana Touma  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.88        22.88   
22  Ella Kovacevic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.21        24.21   
23  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.32        24.32   
24  Melvin Junhav  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.55        24.55   
25  Alma Mårdh  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.78        24.78   
26  Selma Stenmark  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.88        24.88   
27  Vidar Fougman  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.06        25.06   
28  Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.45        25.45   
29  Ida Schimanke  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.57        26.57   
Freja Ankarstrand  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.75        17.75   
Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.24        18.24   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.53        18.53   
Alex Bursic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.60        18.60   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.81        18.81   
Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.86        18.86   
Theo Fredriksson  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.94        18.94   
Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.08        19.08   
Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.23        19.23   
10  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.26        19.26   
11  Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.29        19.29   
12  Nejla Radovac  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.63        19.63   
13  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.65        19.65   
14  Alma Walter  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.22        20.22   
15  Jack Lindmon  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.33        20.33   
16  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.57        23.57   
              DNS   
Fanny Dolk  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.69        12.69   
Simon Fahlstedt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.20        13.20   
Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.83        13.83   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.22        14.22   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.78        14.78   
Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.12        15.12   
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.23        15.23   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.27        15.27   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.31        15.31   
10  Kalle Schlyter  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.46        15.46   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.48        15.48   
12  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.55        15.55   
13  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.74        15.74   
14  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.75        15.75   
15  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.05        16.05   
16  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.06        16.06   
17  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.50        16.50   
18  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.52        16.52   
19  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.61        16.61   
19  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.61        16.61   
21  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.68        16.68   
22  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.99        16.99   
23  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.02        17.02   
24  Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.11        17.11   
25  Mounir Ibrahim  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.34        17.34   
26  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.26        18.26   
26  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.26        18.26   
26  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.56  18.26      18.26   
29  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.64        18.64   
30  Elizabeth Wang Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.08        19.08   
31  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.71        19.71   
32  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.09        20.09   
Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Lydén  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.40        11.40   
Märta Tiborsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.61        12.61   
Ebba Kindeberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.00        13.00   
Max Hjorth  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.28        13.28   
Willliam Edhamre Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.79        13.79   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.05        14.05   
Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.39        14.39   
Agnes Åsenheim  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.40        14.40   
Joel Bjurling  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.15        15.15   
10  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.23        15.23   
11  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.00        16.00   
12  Jonathan Granqvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.22        16.22   
13  Aros Rasho  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.33        16.33   
14  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.74        16.74   
15  Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.00        17.00   
16  Melvin Junhav  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.12        17.12   
17  Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.26  17.14      17.14   
18  Roz Chamoun  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.33        17.33   
19  Filip Götesson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.43        17.43   
20  Theodor Saverstam Cortes  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.49        18.49   
21  Morgan Nyman  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.56        18.56   
22  Nils Halldin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.82        19.82   
23  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.63        20.63   
24  Neven Ismael  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.70        20.70   
25  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.77        23.77   
Selma Stenmark  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.95        12.95   
Theo Fredriksson  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.75        13.75   
Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.95        13.95   
Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.23        14.23   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.30        14.30   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.50        14.50   
Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.54        14.54   
Minna Ohlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.36        15.36   
Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.49        15.49   
10  Alice Mattsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.93        15.93   
11  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.20        16.20   
12  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.89        16.89   
13  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.19        17.19   
14  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.22        17.22   
15  Inez Tiensuu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.17        18.17   
16  Alex Bursic  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.30        18.30   
Fanny Dolk  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.30        10.30   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.64        10.64   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.66        10.66   
Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.12        11.12   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.26        11.26   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.28        11.28   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.38        11.38   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.45        11.45   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.47        11.47   
10  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.77        11.77   
11  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.78        11.78   
11  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.78        11.78   
13  Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.82        11.82   
14  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.84        11.84   
15  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.89        11.89   
16  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.92        11.92   
17  Simon Fahlstedt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.08        12.08   
18  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.32        12.32   
19  Kalle Schlyter  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.34        12.34   
20  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.36        12.36   
21  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.39        12.39   
22  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.48        12.48   
23  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.11        13.11   
24  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.58        13.58   
25  Mounir Ibrahim  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.78        13.78   
26  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.00        14.00   
27  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.02        14.02   
28  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.37        14.37   
29  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.40        14.40   
30  Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.43        14.43   
31  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.74        14.74   
32  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.83        14.83   
33  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.07        15.07   
34  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.19        16.19   
35  Elizabeth Wang Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.44        16.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  30 oktober 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:57