Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Examensim    Utskriftsdatum  20 november 2016   
  Tävlingsort      Utskriftstid  19:24   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2016         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Fahlstedt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.70   
John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.19   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.09   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.96   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.07   
Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.19   
Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.26   
Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.33   
Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.58   
10  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.63   
11  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.22   
12  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.25   
13  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.40   
14  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.49   
15  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.36   
16  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.85   
17  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.11   
18  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.18   
19  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.43   
20  Jacob Strand  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.67   
21  Rebecka Strimark  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.84   
22  Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.97   
23  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.96   
24  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.33   
25  Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.49   
26  Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.34   
27  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.95   
28  Joonas Nordquist  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.01   
29  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.16   
30  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.26   
31  Peter Haroun  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.90   
32  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:10.61   
33  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:11.16   
34  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:11.43   
35  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:12.15   
36  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:14.31   
37  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:19.03   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.98   
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.82   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.56   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.58   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.33   
Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.05   
Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.70   
Maciej Wojciechowski  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.71   
Ahmed Abidelli  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.35   
10  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.45   
11  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.19   
12  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.72   
13  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.30   
14  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.31   
15  Adam Nyberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.97   
16  Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.62   
17  Tuva Lovinge  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.81   
18  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.42   
19  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.57   
20  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.72   
21  Linus Frogsjö  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.07   
22  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.22   
Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cesar Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.45   
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.36   
Olivia Lydén  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.50   
Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.00   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.07   
Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.18   
Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.59   
Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.76   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.85   
10  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.97   
11  William Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.01   
12  Märta Tiborsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.12   
13  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.18   
14  Isolde Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.38   
15  Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.48   
16  Inez Tiensuu  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.50   
17  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.56   
18  Wilma Gillner  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.06   
19  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.60   
20  Agnes Åsenheim  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.21   
21  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.66   
22  Alma Walter  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.45   
23  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.67   
24  Alex Tjäder  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.41   
25  Melvin Hammarbäck  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.43   
26  Theodor Saverstam Cortes  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.18   
27  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.23   
28  Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.93   
29  Viggo Wiberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.18   
30  Mariana Tuma  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.44   
31  Jack Lindmon  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.68   
32  Ines Indurain  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.82   
33  Ida Schimanke  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.21   
34  Lamia Hadziselimovic  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.89   
35  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.19   
36  Nils Halldin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:09.59   
Ella Kovacevic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Jenice Lemon  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Vendela Norgren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.25   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.61   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.25   
Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.31   
Emma Karabas  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.67   
John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.76   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.04   
Jacob Strand  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.33   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.39   
10  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.49   
11  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.56   
12  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.30   
13  Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.88   
14  Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.90   
15  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.46   
16  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.01   
17  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.76   
18  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.45   
19  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.48   
20  Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.17   
21  Joonas Nordquist  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.28   
22  Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.56   
23  Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.52   
24  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.35   
25  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.55   
26  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.59   
27  Peter Haroun  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.95   
28  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:08.01   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.10   
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.73   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.51   
George Youssef  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.75   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.15   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.96   
Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.51   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.60   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.25   
10  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.27   
11  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.55   
12  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.51   
13  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.53   
14  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.59   
15  Ahmed Abidelli  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.92   
16  Tuva Lovinge  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.65   
17  Linus Frogsjö  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.01   
18  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.31   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
George Youssef  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, Föräldraracet, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.92        12.92   
Martin Ahlgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.90        13.90   
Mattias Brauns  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.73        14.73   
Jokim Suhl  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.49        15.49   
Franz Tiensuu  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.82        15.82   
Charlotte Masreliez  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.55        16.55   
Rickard Knutsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.67        16.67   
Peter Klasén  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.53        17.53   
Malek Ertas  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.63        17.63   
10  Semjon Schimanke  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.69        17.69   
11  Thomas Johnsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.66        18.66   
12  Johan Grönberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.17        19.17   
13  Ida Flanagan  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.60        21.60   
14  Jimmy Iwung  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.70        23.70   
15  Jenny Knutsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.10        25.10   
16  Charlotte Karlsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.91        26.91   
17  Khuloud Youssef  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.48        37.48   
Khuloud Yossef  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.96   
Cesar Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.79   
Axel Sköld  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.28   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.83   
Inez Tiensuu  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.76   
Jenice Lemon  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.10   
Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.33   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.81   
Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.14   
10  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.16   
11  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.23   
12  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.33   
13  Wilma Gillner  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.75   
14  Alex Tjäder  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.59   
15  Isolde Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.47   
16  Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.88   
17  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.26   
18  William Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.71   
19  Lamia Hadziselimovic  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.30   
20  Nils Halldin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.81   
21  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.83   
22  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.32   
23  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.63   
24  Ines Indurain  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.89   
Melvin Hammarbäck  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Märta Tiborsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.80   
Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.00   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.05   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.17   
Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.23   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.41   
Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.82   
John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.15   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.67   
10  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.71   
11  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.85   
12  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.56   
13  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.78   
14  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.89   
15  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.59   
16  Emma Karabas  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.39   
17  Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.59   
18  Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.67   
19  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.79   
20  Jacob Strand  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.22   
21  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.77   
22  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.90   
23  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.05   
24  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.73   
25  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.26   
26  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.16   
27  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.58   
28  Joonas Nordquist  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.68   
29  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.81   
30  Rebecka Strimark  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.82   
31  Philip Dahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.85   
32  Nora Grönberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.95   
33  Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.51   
34  Clara Rundgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.26   
35  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.49   
36  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:10.40   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.95   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.17   
George Youssef  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.76   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.53   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.36   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.66   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.90   
Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.33   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.35   
10  Christos Angelos Pechlivanis  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.69   
11  Ahmed Abidelli  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.39   
12  Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.56   
13  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.97   
14  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.68   
15  Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.15   
16  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.36   
17  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.54   
18  Tuva Lovinge  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.98   
19  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.48   
20  Maciej Wojciechowski  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.66   
21  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.07   
22  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.15   
23  Linus Frogsjö  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.13   
24  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.54   
25  Adam Nyberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.99   
Christos Angelos Pechlivanis  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
George Youssef  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kyle Boström Balthazar  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.99   
Olivia Lydén  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.72   
Cesar Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.19   
Märta Tiborsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.83   
Axel Sköld  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.43   
Agnes Åsenheim  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.46   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.73   
Amina Hasanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.63   
Ossian Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.07   
10  Alex Tjäder  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.82   
11  Emmy Andersson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.89   
12  William Kaltenecker  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.58   
13  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.61   
14  Jonathan Timossi Fredriksson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.87   
15  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.91   
16  Alice Nilsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.58   
17  Isolde Svan  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.84   
18  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.99   
19  Inez Tiensuu  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.08   
20  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.25   
21  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.96   
22  Jack Lindmon  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.62   
23  Olle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.46   
24  Dorothea Holmberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.60   
25  Nils Halldin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.34   
26  Wanessa Iwung  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.48   
27  Lamia Hadziselimovic  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.32   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.16   
Emma Karabas  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.31   
John Kinnander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.81   
Stella Elkhoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.86   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.45   
Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.59   
Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.72   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.80   
Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.02   
10  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.26   
11  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.39   
12  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.44   
13  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.70   
14  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.70   
15  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.19   
16  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.21   
17  Jacob Strand  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.28   
18  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.81   
19  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.13   
20  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.75   
21  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.03   
22  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.21   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.44   
George Youssef  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.74   
Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.57   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.94   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.05   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.18   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.26   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.31   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.90   
10  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.10   
11  Ahmed Abidelli  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.31   
12  Christos Angelos Pechlivanis  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.33   
13  Tuva Lovinge  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.56   
14  Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.59   
15  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.03   
16  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.07   
17  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.97   
18  Maciej Wojciechowski  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.40   
19  Linus Frogsjö  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.26   
20  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  20 november 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:24