Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ÖKM 2016-03-13    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
Gren 1, 100m Medley F-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    41.05        1:30.12   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.18        1:41.31   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    47.68        1:42.13   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    56.81        1:54.19   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    57.06        2:00.35   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley P-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    51.67        1:43.80   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    50.09        1:44.26   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    52.62        1:44.74   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    52.48        1:45.68   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    51.36        1:50.62   
                     
 
Gren 3, 100m Medley P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    40.87        1:26.53   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    43.64        1:30.81   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    42.87        1:33.85   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    50.82        1:43.05   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap    50.65        1:45.57   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    53.20        1:53.08   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.37        1:53.46   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    39.86        1:24.30   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.37        1:27.04   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    42.66        1:31.74   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    44.73        1:35.73   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    45.50        1:36.29   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    45.47        1:37.81   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    48.42        1:39.97   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    48.78        1:43.89   
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    50.99        1:46.93   
10  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.14        1:48.49   
11  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    54.50        1:49.84   
12  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap    54.43        1:50.74   
13  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    55.29        1:52.49   
Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim P-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.48   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            26.28   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            32.51   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim F-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            20.82   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.01   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.42   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.30   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            25.58   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.84   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            26.21   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            DSQ   
Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim P-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            20.85   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            21.49   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            21.53   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            22.26   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.47   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.36   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.41   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            25.27   
Salah Addin Arim  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim F-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            17.47   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            21.42   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            24.65   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.40   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            27.57   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            41.64   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            43.19   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            43.95   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.15   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            48.77   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.96   
Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.36   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            56.74   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            1:03.64   
10  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.95   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            36.73   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.78   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            43.80   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            44.96   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            46.51   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            52.39   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            56.20   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.03   
Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            58.99   
Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            22.36   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.53   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            25.74   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            25.93   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            27.93   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.86   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.95   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            22.98   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.99   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            23.80   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            24.34   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            24.59   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            24.77   
Emilia Cederin  2007  Motala Simsällskap            25.03   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.49   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.77   
10  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            26.37   
11  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.60   
12  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            26.70   
13  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            27.11   
14  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.82   
15  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.17   
16  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.43   
Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim P-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.59   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            21.63   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.77   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.65   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            22.82   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.10   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            23.80   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            24.28   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            24.50   
10  Salah Addin Arim  2006  Linköpings Allmänna SS            24.84   
11  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            24.90   
12  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.78   
13  Vilgot Ellison  2006  Motala Simsällskap            27.25   
14  Jonathan Georges  2006  Motala Simsällskap            28.39   
15  Karl Person  2006  Motala Simsällskap            39.36   
Ludwig Edhamre Kalteneck  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Ryggsim F-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            19.85   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.82   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            22.08   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            23.01   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            23.46   
Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.69   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.49   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.50   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.18   
10  Hedwig Helm  2006  Finspångs Simklubb            25.72   
11  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            26.13   
12  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.25   
13  Tuva Swahn  2006  Finspångs Simklubb            27.99   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Ellen Svanqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            40.79   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.89   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            42.96   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            44.58   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.82   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            47.94   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.98   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.04   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            49.33   
10  Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            49.87   
11  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            51.48   
12  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.98   
13  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.45   
14  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            52.62   
15  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.55   
Jakob Forslund Engqvist  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            39.76   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.34   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            41.74   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            43.90   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            45.22   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            47.50   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            47.58   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            47.97   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.69   
10  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            48.77   
11  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            51.06   
12  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            51.17   
13  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.41   
14  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            51.75   
15  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.17   
16  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.39   
17  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            55.70   
18  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.06   
19  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.31   
Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.29   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            26.42   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.97   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            27.26   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            27.62   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.03   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            28.22   
Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.39   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.42   
10  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            28.71   
11  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.45   
12  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            29.53   
13  Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            29.70   
14  Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            30.72   
15  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            34.51   
16  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.73   
Emilia Cederin  2007  Motala Simsällskap            DNS   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim P-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.70   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            27.99   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            28.45   
Albin Granath Durmisi  2007  Motala Simsällskap            29.19   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            29.68   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim F-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            22.18   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.38   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            24.51   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            24.81   
Hedwig Helm  2006  Finspångs Simklubb            27.26   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.56   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            28.64   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            29.17   
Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.41   
10  Tuva Swahn  2006  Finspångs Simklubb            32.99   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Ellen Svanqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim P-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.27   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            23.76   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            23.88   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            24.74   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.93   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.24   
Salah Addin Arim  2006  Linköpings Allmänna SS            26.42   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            26.50   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.19   
10  Jonathan Georges  2006  Motala Simsällskap            34.59   
Vilgot Ellison  2006  Motala Simsällskap            DNS   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Karl Person  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Ludwig Edhamre Kalteneck  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            44.78   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.81   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            47.49   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            49.56   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            49.89   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            51.71   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.92   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            52.77   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            52.86   
10  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.65   
11  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.95   
12  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.41   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            56.64   
14  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            56.83   
15  Agnes Carlsson  2005  Finspångs Simklubb            58.31   
16  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            58.58   
17  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            1:02.95   
18  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            1:03.84   
19  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.89   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            DNS   
Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Emilia Karlsson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            44.65   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            45.16   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            50.23   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.53   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            51.71   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.31   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.30   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            54.82   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            54.92   
10  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            57.03   
11  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.03   
12  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.52   
13  Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.52   
14  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.21   
Jakob Forslund Engqvist  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            19.81   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            20.08   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            20.67   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.76   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.95   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.15   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.39   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            22.03   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            22.30   
10  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            22.60   
11  Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            22.97   
12  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            24.26   
13  Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.62   
14  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            25.11   
15  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.50   
16  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.55   
17  Anna-Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.80  Enl TL-beslut 
                     
 
Gren 24, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            18.51   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.21   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            21.09   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            21.15   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            22.58   
Albin Granath Durmisi  2007  Motala Simsällskap            25.17   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.25   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.75   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim F-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            16.42   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            17.42   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.59   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            20.52   
Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.69   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            21.36   
Hedwig Helm  2006  Finspångs Simklubb            21.64   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.83   
Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.32   
10  Tuva Swahn  2006  Finspångs Simklubb            23.23   
11  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            24.15   
12  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.32   
13  Ellen Svanqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.55   
14  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.71   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim P-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.36   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            18.40   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            18.61   
Salah Addin Arim  2006  Linköpings Allmänna SS            19.18   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            19.20   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            20.22   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.24   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.33   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            20.33   
10  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            20.77   
11  Vilgot Ellison  2006  Motala Simsällskap            25.54   
12  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.57   
13  Jonathan Georges  2006  Motala Simsällskap            28.93   
14  Karl Person  2006  Motala Simsällskap            35.17   
Ludwig Edhamre Kalteneck  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim F-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            34.04   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.15   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            37.19   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            39.47   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            39.72   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            39.79   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            39.82   
Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            40.86   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            41.57   
10  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            42.30   
11  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.35   
12  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            44.50   
13  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            46.12   
14  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            46.77   
15  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.36   
16  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.20   
17  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            49.32   
18  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.65   
19  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.65   
20  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.05   
21  Agnes Carlsson  2005  Finspångs Simklubb            51.66   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            DNS   
Embla Eriksson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim P-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            34.45   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            36.49   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            37.60   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            38.26   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            38.36   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.90   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.98   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            39.44   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            44.07   
10  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.08   
11  Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.74   
12  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.23   
13  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            46.72   
14  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.57   
15  Jakob Forslund Engqvist  2005  Motala Simsällskap            51.86   
16  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.80   
17  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.85   
Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:32