Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Examensim    Utskriftsdatum  24 april 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:46   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 april 2016         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Niess  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.51   
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.85   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.14   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.50   
Wilhelm Bäckström  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.09   
Alexander Törnqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.06   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.45   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.87   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.95   
10  Oscar Wågman  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.55   
11  Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.41   
12  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.74   
13  Simon Fahlstedt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.49   
14  Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.53   
15  Tilde Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.17   
16  Smilla Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.89   
17  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.08   
18  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.49   
19  Andriana Nehme  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.71   
20  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.21   
21  Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.22   
22  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.40   
23  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.57   
24  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.70   
25  Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.25   
26  Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.33   
27  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.70   
28  Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.71   
29  Nova Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.87   
30  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.44   
31  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.51   
32  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.55   
33  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.13   
34  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.47   
35  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.41   
36  Rebecca Hiulumäki  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.29   
37  Alva Furenbäck  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.71   
38  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:08.11   
39  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:09.43   
40  Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:09.82   
41  Anna Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:15.73   
Alva Viklund  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.15   
Tomass Sveikats  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.38   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.60   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.08   
Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.60   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.46   
Alice Dahlgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.65   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.65   
Mounir Ibrahim  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.82   
10  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.14   
11  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.17   
12  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.35   
13  William Tollén  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.36   
14  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.18   
15  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.25   
16  Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.43   
17  Agnes Åsenheim  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.94   
18  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.12   
19  Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.15   
20  Tuva Wennerth  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.29   
21  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.46   
22  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.77   
23  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.97   
24  Roz Chamoun  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.94   
25  Moa Tjärnström  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.19   
26  Aleksandar Markanovic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.56   
27  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.39   
28  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.75   
29  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.71   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Niess  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.77   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.48   
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.94   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.10   
George Youssef  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.71   
Wilhelm Bäckström  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.82   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.89   
Linnea Larsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.05   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.07   
10  Alexander Törnqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.20   
11  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.04   
12  Waldemar Bäckström  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.28   
13  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.54   
14  Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.39   
15  Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.44   
16  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.82   
17  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.03   
18  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.15   
19  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.17   
20  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.27   
21  Jonas Nordkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.92   
22  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.97   
23  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.86   
24  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.17   
25  Tilde Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.75   
26  Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.21   
27  Nova Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.72   
28  Nathalie Junhav Lyrehag  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.11   
29  Rebecca Hiulumäki  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.64   
30  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.98   
31  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.31   
32  Freja Freden Hjalmarsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.65   
33  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.68   
34  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:14.02   
35  Alva Viklund  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:15.60   
                     
 
Gren 4, Föräldraracet, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Jönsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.44        12.44   
Jonas Mandorf  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.96        12.96   
Mikael Bönnermark  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.54        14.54   
Jonas Nilsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.56        14.56   
Malin Jönsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.47        15.47   
Jonas Viklund  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.82        15.82   
Andreas Hjalmarsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.34        16.34   
Cattis Fahlen  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.82        16.82   
Magnus Dahlgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.67        17.67   
10  Peter Klasen  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.47        18.47   
11  Thomas Ring  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.66        18.66   
12  Johan Hasselgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.02        19.02   
13  Youssef Khuloud  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.95        43.95   
Oskar Sundberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.53   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.49   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.01   
Jenice Lemon  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.88   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.23   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.05   
Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.49   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.79   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.19   
10  Joel Bjurling  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.37   
11  Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.48   
12  Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.89   
13  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.00   
14  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.40   
15  Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.04   
15  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.04   
17  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.23   
18  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.30   
19  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.39   
20  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.99   
21  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.79   
22  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.84   
23  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.78   
24  Albin Jönsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.09   
                     
 
Gren 6, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Niess  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.20   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.42   
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.55   
George Youssef  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.07   
Wilhelm Bäckström  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.19   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.50   
Oscar Wågman  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.98   
Linnea Larsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.60   
Alexander Törnqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.60   
10  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.10   
11  Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.76   
12  Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.04   
13  Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.49   
14  Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.73   
15  Christos Angelos Pechlivanis  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.29   
16  Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.63   
17  Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.24   
18  Waldemar Bäckström  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.91   
19  Andriana Nehme  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.28   
20  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.86   
21  Jacob Strand  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.97   
22  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.49   
23  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.71   
24  Smilla Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.90   
25  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.98   
26  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.06   
27  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.14   
28  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.76   
29  Alva Furenbäck  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.30   
30  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.34   
30  Nova Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.34   
32  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.48   
33  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.91   
34  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.40   
35  Tilde Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.48   
36  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.25   
37  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.82   
38  Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.84   
39  Rebecca Hiulumäki  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.15   
40  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.64   
41  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.01   
42  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.99   
43  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.15   
44  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.50   
45  Alva Viklund  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:07.85   
46  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:09.06   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.09   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.67   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.59   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.96   
Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.96   
Mounir Ibrahim  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.98   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.00   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.81   
William Tollén  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.31   
10  Agnes Åsenheim  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.50   
11  Elsa Lindgren Johansson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.51   
12  Tomass Sveikats  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.11   
13  Sofia Carlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.13   
14  Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.98   
15  Alice Dahlgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.14   
16  Andrej Hristov  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.81   
17  Koppany Csog  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.29   
18  Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.44   
19  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.77   
20  Arwen Flanagan  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.85   
21  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.84   
22  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.56   
23  Medina Hodzic  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.35   
24  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.38   
25  Nova Hoffner  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.96   
26  Moa Tjärnström  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.38   
Felicia Hagelin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Linnea Sjöwall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.25   
Daniel Niess  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.67   
Wilhelm Bäckström  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.76   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.86   
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.89   
George Youssef  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.32   
Oscar Wågman  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.12   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.44   
Alexander Törnqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.60   
10  Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.47   
11  Eric Aröd  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.78   
12  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.20   
13  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.48   
14  Tilde Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.76   
15  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.56   
16  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.95   
17  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.98   
18  Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.50   
19  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.68   
20  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.91   
21  Alva Furenbäck  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.91   
22  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.05   
23  Christos Angelos Pechlivanis  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.13   
24  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.16   
25  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.20   
26  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.51   
27  Nova Lundkvist  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.20   
28  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.85   
29  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.68   
30  Freja Freden Hjalmarsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.44   
31  Anna Maria Joncevska  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.72   
Kalle Schlyter  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 4X25m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
4 Erlaskolan Östra  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:31.78   
                   
        1:31.78        1:31.78   
                   
        1:31.78        1:31.78   
                     
4D Rambodalsskolan  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:39.61   
                   
        1:39.61        1:39.61   
                   
        1:39.61        1:39.61   
                     
Skattkammarön Trean  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:00.60   
                   
        2:00.60        2:00.60   
                   
        2:00.60        2:00.60   
                     
Skarphagsskolan 4A  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:09.85   
                   
        2:09.85        2:09.85   
                   
        2:09.85        2:09.85   
                     
4B Skarphagsskolan  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:13.80   
                   
        2:13.80        2:13.80   
                   
        2:13.80        2:13.80   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  24 april 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:46