Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.52  2:17.13  3:28.86  4:40.62  9:23.21   
          5:51.46  7:02.71  8:14.36       
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:10.05  2:24.45  3:38.45  4:53.10  9:46.73   
          6:07.34  7:21.14  8:34.74       
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.82  2:22.01  3:36.88  4:51.69  9:49.49   
          6:06.79  7:21.09  8:35.73       
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:10.23  2:26.33  3:42.57  4:59.59  10:01.99   
          6:16.01  7:32.06  8:47.29       
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:13.04  2:30.27  3:45.26  5:00.67  10:02.12   
          6:16.14  7:31.54  8:47.44       
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.44  2:28.32  3:46.16  5:03.94  10:08.06   
          6:20.95  7:37.84  8:54.10       
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.92  2:32.42  3:51.42  5:10.53  10:29.45   
          6:29.62  7:49.98  9:10.61       
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:06.97  2:21.60  3:37.99  4:51.76  10:33.71   
          6:26.34  7:51.03  9:13.97       
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:13.04  2:32.95  3:53.00  5:14.06  10:35.20   
          6:34.15  7:54.75  9:15.46       
10  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.79  2:33.78  3:55.84  5:17.00  10:50.27   
          6:40.27  8:04.51  9:28.73       
11  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:14.19  2:37.07  4:01.51  5:25.46  10:54.27   
          6:51.13  8:16.10  9:36.69       
12  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    1:15.71  2:37.83  4:00.52  5:24.64  10:57.72   
          6:47.56  8:12.05  9:36.22       
13  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.35  2:39.24  4:03.32  5:27.79  11:01.22   
          6:52.92  8:16.75  9:40.26       
14  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:18.90  2:43.91  4:08.97  5:33.75  11:02.20   
          6:57.63  8:21.08  9:43.58       
15  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:14.44  2:37.53  4:01.46  5:25.41  11:03.38   
          6:51.14  8:16.53  9:23.53       
16  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:14.86  2:40.12  4:07.57  5:35.38  11:17.51   
          7:02.02  8:28.06  9:54.28       
17  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:16.70  2:40.74  4:07.94  5:36.13  11:22.98   
          7:03.89  8:30.84  9:58.58       
18  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:21.89  2:51.70  4:21.58  5:52.15  11:53.58   
          7:22.87  8:53.62  10:24.36       
19  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    1:21.59  2:52.03  4:25.06  5:59.16  12:12.96   
          7:32.66  9:06.58  10:40.86       
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:52   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    1:01.47  2:08.31  3:16.61  4:24.04  8:50.62   
          5:32.48  6:40.92  7:46.58       
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:04.96  2:15.08  3:25.04  4:35.31  9:10.12   
          5:45.01  6:54.11  8:02.94       
Gabriel Sandør  1996  Motala Simsällskap    1:08.27  2:18.64  3:27.99  4:37.54  9:17.57   
          5:47.72  6:59.23  8:09.66       
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    1:03.62  2:13.37  3:24.23  4:34.81  9:18.57   
          5:46.99  6:58.13  8:09.08       
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:04.35  2:14.25  3:25.04  4:36.78  9:22.62   
          5:48.04  7:00.32  8:11.98       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.36  2:19.35  3:31.84  4:44.13  9:33.64   
          5:57.04  7:10.15  8:23.13       
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:04.35  2:15.72  3:27.08  4:40.86  9:37.61   
          5:55.40  7:10.29  8:24.63       
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:09.33  2:22.33  3:35.86  4:49.90  9:45.36   
          6:04.30  7:19.15  8:33.31       
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:05.59  2:18.12  3:32.09  4:48.13  9:52.07   
          6:04.75  7:22.75  8:39.14       
10  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:05.84  2:19.29  3:34.76  4:50.33  9:52.36   
          6:05.99  7:22.26  8:38.73       
11  Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    1:08.75  2:22.36  3:36.70  4:51.75  9:53.02   
          6:07.22  7:22.91  8:38.33       
12  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.08  2:31.45  3:53.20  5:10.71  10:21.47   
          6:30.03  7:48.57  9:06.65       
13  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:11.70  2:30.45  3:50.31  5:10.95  10:26.13   
          6:32.24  7:51.42  9:11.01       
14  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:12.08  2:29.47  3:49.68  5:09.68  10:31.09   
          6:30.74  7:52.40  9:14.45       
15  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.36  2:34.16  3:56.71  5:19.62  10:47.49   
          6:42.26  8:05.32  9:27.90       
16  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:10.61  2:29.17  3:49.95  5:11.52  11:31.64   
          6:51.47  8:27.49  10:01.59       
17  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:19.21  2:49.86  4:22.98  5:56.86  12:00.48   
          7:30.79  9:03.69  10:33.99       
18  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    1:31.86  3:15.30  5:00.47  6:44.15  13:33.35   
          8:28.02  10:10.76  11:52.19       
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:52 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:49   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            29.60   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.89   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            30.05   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            30.26   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            30.46   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            30.54   
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            30.78   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            31.25   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            31.40   
10  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            31.68   
11  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            31.77   
12  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            31.84   
13  Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            32.18   
14  Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb            32.21   
15  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            32.29   
16  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            32.31   
17  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            32.48   
18  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            32.50   
18  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.50   
20  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            32.53   
21  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            32.59   
22  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.70   
22  Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            32.70   
24  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            32.98   
25  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            33.06   
26  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            33.08   
27  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            33.19   
28  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            33.21   
29  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            33.27   
29  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            33.27   
31  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            33.35   
32  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            33.40   
33  Helena Gällerdal Högfeldt  1975  Linköpings Allmänna SS            33.44   
34  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.57   
35  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            33.81   
36  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            33.91   
37  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            34.05   
38  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.07   
39  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            34.19   
40  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            34.20   
41  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            34.22   
42  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            34.26   
43  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            34.52   
44  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            34.63   
45  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            34.64   
46  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            34.65   
47  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.75   
48  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            34.97   
49  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.02   
50  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.25   
51  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            35.26   
52  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            35.78   
53  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.00   
54  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            36.05   
55  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            36.12   
56  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            36.23   
57  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            36.26   
58  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            36.31   
59  Fanny Rensbo  1993  Ösmo Simsällskap            36.43   
60  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            36.63   
61  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            37.49   
62  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            37.51   
63  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            37.74   
64  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            37.87   
65  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            38.52   
66  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            38.71   
67  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            38.79   
68  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            38.87   
68  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            38.87   
70  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            38.97   
71  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            39.08   
72  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.14   
72  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            39.14   
74  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            39.17   
75  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap            39.34   
76  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            39.57   
77  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            39.88   
78  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            40.38   
79  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            40.65   
80  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            40.76   
81  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap            40.81   
82  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            40.98   
83  Elina Berglund  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.08   
84  Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            41.26   
85  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            41.32   
86  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.39   
87  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            41.57   
88  Xiaoxia Qiao Lind  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.62   
89  Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            41.69   
90  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.84   
91  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.86   
92  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap            41.99   
93  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            42.52   
94  Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap            42.85   
95  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            43.14   
96  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.75   
97  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            43.76   
98  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            43.80   
99  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            44.28   
100  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.74   
101  Maria Grewdahl  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.89   
102  Ella Friden  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            46.96   
103  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            47.72   
104  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            47.85   
105  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            48.53   
106  Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            52.17   
107  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            53.33   
108  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            53.50   
109  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            57.78   
110  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            58.00   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:49 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.43   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            25.87   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            26.11   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.59   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.84   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            26.89   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.93   
Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS            27.07   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.36   
10  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            27.40   
11  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            27.48   
12  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.52   
13  Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            27.66   
14  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            27.69   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            27.72   
16  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.84   
17  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            28.23   
18  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            28.89   
19  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            28.94   
20  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            29.15   
21  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.20   
22  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            29.24   
23  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            29.29   
24  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            29.59   
25  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            29.66   
26  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.77   
27  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.82   
28  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            29.99   
29  Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            30.03   
30  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.20   
31  Mathias Eriksson  1993  Karlstads Simsällskap            30.27   
32  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            30.59   
33  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            30.67   
34  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            31.02   
35  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.26   
36  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            31.27   
37  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.40   
38  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            31.42   
39  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            31.78   
40  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            32.05   
41  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            32.16   
42  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            32.45   
43  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            33.28   
44  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            33.53   
45  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            33.55   
46  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.87   
47  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            33.97   
48  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            34.33   
49  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            34.38   
50  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            35.49   
51  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.51   
52  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            36.02   
53  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            36.11   
54  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.26   
55  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            36.37   
56  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            36.45   
57  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            36.62   
58  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            37.04   
59  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            37.46   
60  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            38.15   
61  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            38.74   
62  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            39.02   
63  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            39.27   
64  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            39.57   
65  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            40.00   
66  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            40.27   
67  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.78   
68  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.28   
69  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            41.83   
70  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.13   
71  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            42.16   
72  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            43.61   
73  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            44.36   
74  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            44.38   
75  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            44.52   
76  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            44.79   
77  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            45.68   
78  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            46.73   
79  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            49.30   
80  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            52.63   
Niklas Sandman  1975  Ösmo Simsällskap            DNS   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:10.40  2:39.69  4:05.59    5:20.76   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    1:09.00  2:29.82  4:08.81    5:23.93   
Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:16.77  2:47.38  4:21.06    5:31.96   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    1:12.63  2:39.47  4:18.76    5:32.98   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.64  2:51.92  4:25.66    5:45.06   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:14.03  2:46.20  4:29.49    5:49.51   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:24.03  2:55.17  4:32.00    5:52.99   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:17.78  2:49.64  4:37.74    5:56.48   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    1:26.45  3:00.71  4:39.29    6:00.62   
10  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:21.49  2:55.26  4:44.80    6:06.36   
11  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:23.97  3:02.83  4:49.43    6:14.29   
12  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:26.49  3:08.23  4:52.11    6:17.32   
13  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:32.54  3:06.17  5:01.31    6:21.51   
14  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:39.85  3:19.61  5:21.17    6:55.33   
15  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    1:48.24  3:35.63  5:33.19    7:03.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:33 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:38   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    1:06.65  2:23.15  3:46.63    4:48.18   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:02.56  2:17.70  3:42.25    4:51.09   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.50  2:22.42  3:49.48    4:58.91   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:10.05  2:32.19  4:01.89    5:10.64   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.83  2:39.39  4:07.90    5:31.43   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:14.63  2:42.55  4:19.93    5:35.78   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:11.35  2:47.28  4:32.11    5:52.19   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:24.58  2:55.66  4:32.80    5:52.23   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:31.96  3:02.52  4:40.51    5:53.95   
10  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    1:28.06  3:03.30  4:42.17    6:07.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:38 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:07   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            32.69   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            33.36   
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            34.52   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            34.77   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.98   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.86   
Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            37.15   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            37.20   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            37.72   
10  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            37.85   
11  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            38.23   
12  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            38.67   
13  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            38.68   
14  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            38.73   
15  Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.17   
16  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            39.23   
17  Fanny Rensbo  1993  Ösmo Simsällskap            39.25   
18  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            39.57   
19  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            40.05   
20  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            40.43   
21  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            40.52   
22  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            40.56   
23  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            40.77   
24  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            40.82   
25  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            40.87   
26  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            41.29   
27  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.55   
28  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            41.64   
29  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            41.92   
30  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            42.02   
31  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            42.05   
32  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.13   
33  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            42.25   
34  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            42.35   
35  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            42.66   
36  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.19   
37  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            43.26   
38  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            43.55   
39  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            43.64   
40  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.82   
41  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            43.98   
42  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            44.05   
43  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap            44.13   
44  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            44.31   
45  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            44.39   
46  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            44.56   
47  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            44.65   
48  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            44.91   
48  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            44.91   
50  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.14   
51  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            45.26   
52  Signe Åberg  2000  Karlskoga Simförening            45.41   
53  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            45.57   
54  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            45.64   
55  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            45.84   
55  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            45.84   
57  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            45.86   
58  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.24   
59  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS            46.52   
60  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap            47.27   
61  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            47.62   
62  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            47.68   
63  Ella Friden  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            47.69   
64  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            48.04   
65  Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap            48.08   
66  Xiaoxia Qiao Lind  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            48.31   
67  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS            48.96   
68  Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap            49.01   
69  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            49.07   
70  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            49.09   
71  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap            49.23   
72  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            49.29   
73  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            49.33   
74  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            49.48   
75  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            49.72   
76  Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            50.01   
77  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            50.03   
78  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            50.06   
79  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            50.13   
80  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            50.22   
81  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            50.27   
82  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS            50.40   
83  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            50.56   
84  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            50.94   
85  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            51.04   
86  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            51.28   
87  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            51.52   
88  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            51.58   
89  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            52.00   
90  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            52.30   
91  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.64   
92  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            52.73   
93  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            52.89   
94  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS            53.70   
95  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            53.73   
96  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            53.79   
97  Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            54.24   
98  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            54.35   
99  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            54.74   
100  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            55.84   
101  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            55.91   
102  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            56.03   
103  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            56.60   
104  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS            56.70   
105  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            58.43   
106  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            59.35   
107  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            59.52   
108  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            1:00.05   
109  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            1:01.36   
110  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            1:03.71   
111  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            1:04.47   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Maria Grewdahl  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:07 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:40   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.30   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            31.26   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.38   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.45   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            31.65   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            31.66   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap            32.01   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            32.17   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            32.27   
10  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.39   
11  Adis Licina  1994  Kalmar Simsällskap            33.19   
12  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            33.33   
13  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            33.62   
14  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            33.78   
15  Johannes Nemeth  1991  Linköpings Allmänna SS            34.09   
16  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.38   
17  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            35.08   
18  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            35.51   
19  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            36.02   
20  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            36.04   
21  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.08   
22  Mathias Eriksson  1993  Karlstads Simsällskap            36.45   
23  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            36.49   
24  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            36.54   
25  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            36.62   
26  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.58   
27  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            38.61   
28  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            39.39   
29  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.57   
30  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            39.61   
31  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.73   
32  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            40.32   
33  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            40.50   
34  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            40.83   
35  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            40.98   
36  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            41.09   
37  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            41.47   
38  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            41.59   
38  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            41.59   
40  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            41.68   
41  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.17   
42  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            42.60   
43  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            42.81   
44  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            43.18   
45  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            43.25   
46  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            43.34   
47  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            43.65   
48  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            44.01   
49  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.21   
50  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            44.26   
51  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.42   
52  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            44.44   
53  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            44.73   
54  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.75   
55  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            45.23   
56  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            45.36   
57  Andreas Haddad  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            45.58   
58  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            45.92   
59  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            46.17   
60  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            46.31   
61  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            46.38   
62  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            46.94   
63  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            47.08   
64  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            47.68   
65  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            47.76   
66  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            47.81   
67  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            48.13   
68  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            48.18   
69  Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            50.22   
70  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            50.26   
71  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            51.85   
72  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            52.34   
73  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            54.50   
74  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            55.93   
75  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            57.31   
76  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            57.32   
77  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap            57.44   
78  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            57.90   
79  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            1:01.53   
80  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            1:08.85   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:40 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:40   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            30.31   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            31.43   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            31.89   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            32.65   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            34.05   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            34.16   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            34.26   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            34.45   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            34.49   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.49   
11  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.59   
12  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            34.82   
13  Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            34.90   
14  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            35.08   
15  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            35.14   
16  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            35.27   
17  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            35.48   
18  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            35.52   
19  Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb            35.57   
20  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            35.90   
21  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.28   
22  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            36.33   
23  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            36.36   
24  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            36.49   
25  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            36.69   
26  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            36.79   
27  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            36.87   
28  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            36.96   
29  Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap            36.97   
30  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            37.02   
31  Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            37.09   
32  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            37.12   
33  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            37.17   
34  Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            37.19   
35  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            37.45   
36  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            37.53   
37  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            37.55   
38  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            37.58   
39  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            37.69   
40  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.74   
41  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.90   
42  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.97   
43  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            38.26   
44  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.41   
45  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            38.61   
46  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            38.62   
47  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            38.65   
48  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            39.13   
49  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            39.52   
50  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            39.67   
51  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            39.82   
52  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            40.00   
53  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            40.01   
54  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            40.17   
55  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.21   
56  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.24   
57  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            40.28   
58  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            40.29   
59  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            40.32   
60  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            40.42   
61  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            40.70   
62  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            40.85   
63  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.86   
63  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.86   
65  Signe Åberg  2000  Karlskoga Simförening            41.02   
66  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            41.04   
67  Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            41.05   
68  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            41.10   
69  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.31   
70  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            41.60   
71  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            41.86   
72  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            42.09   
73  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            42.17   
74  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            42.27   
75  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            42.29   
76  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap            42.32   
77  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            42.46   
78  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            42.48   
79  Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            42.85   
80  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            42.91   
81  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            42.96   
82  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            43.20   
83  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            43.25   
84  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            43.28   
85  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            43.45   
86  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.51   
87  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            43.64   
88  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.65   
89  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            43.97   
90  Elina Berglund  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.22   
91  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            44.56   
92  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            44.57   
93  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            44.85   
93  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            44.85   
95  Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap            44.90   
96  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.91   
97  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            44.92   
98  Ella Friden  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.93   
99  Xiaoxia Qiao Lind  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            45.44   
100  Maria Grewdahl  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            45.52   
101  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS            45.74   
102  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            45.80   
103  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS            45.84   
104  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            45.92   
105  Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap            46.02   
106  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap            46.06   
107  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            46.15   
108  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            46.25   
109  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            46.43   
110  Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            46.57   
111  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS            46.76   
112  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            46.85   
113  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            47.05   
114  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            47.50   
115  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            47.87   
116  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            48.09   
117  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            48.53   
118  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            48.61   
119  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            48.94   
120  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            50.30   
121  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            50.46   
122  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            50.84   
123  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            50.99   
124  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            51.58   
125  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            51.93   
126  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            53.01   
126  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            53.01   
128  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            54.27   
129  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            54.43   
130  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            54.63   
131  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            55.27   
132  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            55.36   
133  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            56.18   
134  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            56.44   
135  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS            56.70   
136  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            57.05   
137  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            57.24   
138  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            59.26   
139  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS            59.43   
140  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            1:00.78   
141  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            1:01.57   
142  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            1:03.55   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            DNS   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            DNS   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:40 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:53   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.18   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            28.45   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            29.01   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.18   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.20   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.25   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            29.88   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            30.08   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            30.12   
10  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            30.49   
11  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.72   
12  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.75   
13  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            31.11   
14  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            31.17   
15  Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.24   
16  Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap            31.63   
17  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            31.77   
18  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            32.05   
19  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            32.18   
20  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            32.25   
21  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            32.40   
22  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap            32.67   
23  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            32.95   
24  Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            32.96   
25  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            33.03   
26  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.08   
27  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            33.37   
28  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            33.78   
29  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            33.82   
30  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            33.96   
31  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.28   
32  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            34.40   
33  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            34.47   
34  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            34.71   
35  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            34.96   
36  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            35.48   
37  Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            36.06   
38  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            36.76   
39  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            36.91   
40  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            36.96   
41  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.13   
42  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.17   
43  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            37.20   
44  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            37.27   
45  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            37.76   
46  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            38.01   
47  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            38.39   
48  Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            38.52   
49  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            39.02   
50  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.07   
51  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.19   
52  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            39.29   
53  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            39.40   
54  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            39.85   
55  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            40.39   
56  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            40.74   
57  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.21   
58  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.34   
59  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            41.46   
60  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            41.48   
61  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            41.54   
62  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            41.72   
63  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            41.73   
64  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.06   
65  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            42.24   
66  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            42.65   
67  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            42.90   
68  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.82   
69  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            43.86   
70  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            43.88   
71  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            43.98   
72  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            44.02   
72  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            44.02   
74  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            44.46   
75  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            45.14   
76  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap            46.15   
77  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            46.23   
78  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            47.69   
79  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            47.75   
80  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            47.76   
81  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            47.85   
82  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            47.97   
83  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            48.44   
84  Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            50.74   
85  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            51.09   
86  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            53.85   
87  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            54.24   
88  Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            54.28   
89  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap            55.05   
90  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            55.22   
91  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            56.83   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:53 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:15   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:15.09  2:34.51  3:52.77  5:10.08  18:59.12   
          6:25.73  7:43.15  9:00.22  10:16.87     
          11:31.15  12:46.63  14:01.36  15:16.49     
          16:31.84  17:48.39         
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:14.02  2:32.61  3:48.71  5:05.50  19:32.88   
          6:19.91  7:36.14  8:53.06  10:08.01     
          11:33.44  12:51.87  14:11.07  15:31.60     
          16:51.92  18:12.54         
Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:14.48  2:34.07  3:52.46  5:09.84  19:37.31   
          6:27.56  7:45.66  9:03.86  10:23.66     
          11:42.73  13:03.00  14:22.89  15:42.27     
          17:02.60  18:22.05         
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:14.81  2:34.81  3:52.74  5:12.44  20:20.14   
          6:32.86  7:54.41  9:16.23  10:38.72     
          12:01.76  13:24.42  14:47.79  16:11.30     
          17:34.87  18:58.17         
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    1:17.14  2:43.25  4:09.09  5:33.98  21:30.55   
          7:01.40  8:28.98  9:54.95  11:22.88     
          12:48.06  14:14.44  15:43.26  17:12.33     
          18:38.21  20:05.23         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:15 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  22 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:36   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:04.96  2:14.86  3:25.72  4:36.00  17:37.09   
          5:47.34  6:58.71  8:09.38  9:20.09     
          10:31.00  11:42.86  12:54.21  14:05.39     
          15:16.80  16:27.63         
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:04.42  2:14.83  3:25.62  4:37.37  17:55.92   
          5:49.92  7:02.50  8:15.34  9:27.76     
          10:40.75  11:53.61  13:06.64  14:19.71     
          15:33.19  16:46.25         
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:05.39  2:15.38  3:27.03  4:39.11  18:36.77   
          5:52.97  7:08.05  8:24.02  9:39.90     
          10:56.31  12:13.11  13:29.56  14:46.73     
          16:04.07  17:20.75         
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:10.67  2:27.36  3:43.75  5:00.07  18:54.98   
          6:17.15  7:33.43  8:50.33  10:06.74     
          11:23.64  12:41.19  13:57.11  15:12.54     
          16:27.95  17:44.19         
Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:14.58  2:35.21  3:58.20  5:23.96  20:38.17   
          6:48.34  8:11.15  9:34.96  10:58.45     
          12:22.64  13:46.07  15:08.81  16:31.74     
          17:55.72  19:19.16         
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:16.99  2:40.18  4:05.29  5:30.33  20:58.84   
          6:55.33  8:19.99  9:45.09  11:08.91     
          12:32.65  13:58.23  15:22.77  16:48.68     
          18:13.11  19:37.20         
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  22 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:36 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            29.65   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            30.21   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.94   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            31.02   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            31.25   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            31.69   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            32.14   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            32.45   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            32.46   
10  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.50   
11  Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            32.59   
12  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            32.71   
13  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            32.74   
14  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            32.78   
15  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.12   
16  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            33.17   
17  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            33.63   
18  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            33.88   
19  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            33.96   
20  Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            34.07   
21  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            34.27   
22  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            34.60   
23  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            34.64   
24  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            34.67   
25  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            34.88   
26  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            34.98   
27  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            35.22   
28  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.18   
29  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.90   
30  Maja Palmqvist  2001  Solna Sundbyberg SS 04            37.77   
31  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            38.03   
32  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            38.42   
33  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            38.51   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            29.42   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            29.85   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            29.91   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            30.39   
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            30.43   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            30.55   
Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb            30.66   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.67   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            30.80   
10  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            30.82   
11  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            31.41   
12  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            31.42   
13  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            31.44   
14  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            32.10   
15  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            32.27   
16  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            32.63   
17  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            33.17   
18  Signe Åberg  2000  Karlskoga Simförening            33.50   
19  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            33.64   
20  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap            34.18   
21  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            34.45   
22  Matilda Bergström  2000  Solna Sundbyberg SS 04            34.51   
23  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            36.34   
24  Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.74   
25  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            38.09   
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            27.46   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            27.47   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            27.99   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            28.00   
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            28.27   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            28.33   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            28.46   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.57   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            28.59   
10  Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            28.60   
11  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.66   
12  Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap            28.99   
13  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.23   
14  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.36   
15  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            29.48   
16  Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            29.53   
17  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            29.55   
18  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            29.83   
19  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            29.84   
20  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            30.02   
21  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            30.08   
22  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            30.17   
23  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            30.25   
23  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            30.25   
25  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            30.30   
26  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            30.39   
27  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            30.40   
28  Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap            30.51   
29  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            30.55   
30  Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            30.79   
31  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            31.11   
32  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            31.13   
33  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            31.17   
34  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            31.22   
35  Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb            31.27   
36  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap            31.37   
37  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            31.39   
38  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap            31.49   
39  Fanny Rensbo  1993  Ösmo Simsällskap            31.52   
40  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            31.58   
41  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            31.83   
42  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            31.95   
43  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.17   
44  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            32.32   
45  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            32.70   
46  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.75   
47  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.87   
48  Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.94   
49  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            33.30   
50  Helena Gällerdal Högfeldt  1975  Linköpings Allmänna SS            33.34   
51  Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.40   
52  Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            33.41   
53  Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap            33.56   
54  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            33.91   
55  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap            34.34   
56  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            35.14   
57  Xiaoxia Qiao Lind  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.69   
58  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            35.81   
59  Maria Grewdahl  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.44   
60  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            36.91   
61  Elina Berglund  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            25.95   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.66   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            28.35   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            28.58   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.74   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            28.82   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            29.14   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            29.65   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            30.07   
10  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            30.36   
11  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            30.74   
12  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.92   
13  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.38   
14  Rasmus Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            32.93   
15  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.04   
16  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            33.42   
17  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            33.86   
18  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.68   
19  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            34.79   
20  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            35.05   
21  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            35.11   
22  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            38.31   
23  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            39.85   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            26.81   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.01   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            27.20   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            27.29   
Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            27.59   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            27.64   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            27.78   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            27.82   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            28.21   
10  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            28.41   
11  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            28.58   
12  Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            28.60   
13  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            28.65   
14  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            28.76   
15  William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            28.77   
16  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            29.06   
17  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            29.34   
18  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.49   
19  William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            29.64   
20  Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap            29.65   
21  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            29.68   
22  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.24   
23  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            30.53   
24  Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.08   
25  Blazej Piotrowski  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.17   
26  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            32.05   
27  Andreas Haddad  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.79   
28  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            42.22   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.27   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.31   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            24.48   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            25.00   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            25.30   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.32   
Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            25.43   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            25.71   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            25.86   
10  Adis Licina  1994  Kalmar Simsällskap            26.14   
11  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.16   
12  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.20   
13  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.21   
13  Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS            26.21   
15  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            26.22   
16  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            26.26   
17  Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            26.27   
18  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            26.32   
19  Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.46   
20  Johannes Nemeth  1991  Linköpings Allmänna SS            26.47   
21  Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap            26.65   
22  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.66   
22  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap            26.66   
24  Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb            26.98   
25  Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap            27.00   
26  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            27.02   
27  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            27.09   
28  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            27.27   
29  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            27.32   
30  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            27.33   
31  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            27.39   
32  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            27.43   
33  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            27.44   
34  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            27.54   
35  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            27.82   
36  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.92   
37  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.95   
38  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            27.97   
39  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            28.02   
40  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            28.05   
41  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap            28.07   
42  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            28.10   
43  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            28.18   
44  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.19   
45  Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.49   
46  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            28.57   
47  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            28.77   
48  Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap            28.93   
49  Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            29.01   
50  Mathias Eriksson  1993  Karlstads Simsällskap            29.23   
51  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            29.93   
52  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap            30.09   
53  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            30.50   
54  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.40   
55  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            35.06   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            32.28   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            33.06   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            34.16   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            34.38   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            34.40   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.81   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            35.66   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap            36.48   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            36.50   
10  Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap            36.63   
11  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            37.03   
12  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            37.11   
13  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            37.24   
14  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.54   
15  Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            37.80   
16  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.85   
17  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            38.12   
18  Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            38.75   
19  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            38.84   
20  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            39.02   
21  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.41   
22  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            39.81   
23  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.44   
24  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            41.05   
25  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            41.15   
26  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            41.92   
27  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            42.04   
28  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            42.74   
29  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            42.86   
30  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            42.88   
31  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            43.14   
32  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            44.16   
33  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS            44.34   
34  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            44.58   
35  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            44.85   
36  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            45.50   
37  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.02   
38  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            48.84   
39  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            49.43   
40  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            49.99   
41  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            50.90   
42  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            51.16   
43  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            1:00.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            33.30   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            34.73   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            34.76   
Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            35.27   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            35.33   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.64   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            37.59   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            39.46   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            41.70   
10  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            41.95   
11  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            42.66   
12  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            43.07   
13  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            45.08   
14  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            46.64   
15  Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            47.82   
16  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            48.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Damer 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap    30.62        1:03.28   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    31.04        1:06.88   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    32.77        1:08.01   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    33.24        1:10.72   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    33.91        1:12.50   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.48        1:12.89   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.29        1:16.94   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    35.17        1:17.19   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    35.81        1:17.28   
10  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    37.71        1:18.24   
11  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    36.85        1:18.88   
12  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.44        1:18.92   
13  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    36.26        1:19.24   
14  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    37.34        1:20.41   
15  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    36.45        1:20.51   
16  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.92        1:21.52   
17  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    40.05        1:25.29   
18  Matilda Dugdale-Wiklund  2003  Västerviks Simsällskap    40.03        1:25.88   
19  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    39.54        1:26.82   
20  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS    39.18        1:27.24   
21  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    39.81        1:28.08   
22  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    41.49        1:28.65   
Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    32.90        1:08.69   
Eric Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.14        1:09.26   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    33.37        1:10.25   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    33.81        1:11.45   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    33.26        1:12.09   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.42        1:12.90   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.23        1:14.04   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    35.57        1:15.90   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.08        1:17.33   
10  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    35.56        1:17.62   
11  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    36.23        1:17.68   
12  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS    36.08        1:18.61   
13  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    37.01        1:19.37   
14  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    37.15        1:19.79   
15  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    39.26        1:25.96   
16  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    44.26        1:34.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:09   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    36.79  1:18.52  2:00.11    2:41.23   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    40.59  1:25.76  2:10.92    2:55.69   
Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    40.85  1:26.00  2:12.21    2:56.38   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    40.80  1:26.26  2:10.58    2:56.38   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    40.82  1:27.11  2:12.04    2:56.69   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    41.04  1:26.56  2:12.13    2:58.40   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    41.13  1:27.34  2:14.96    3:00.61   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    43.40  1:30.37  2:16.98    3:02.48   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.03  1:28.03  2:15.35    3:03.78   
10  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.98  1:35.07  2:23.37    3:08.26   
11  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    46.03  1:36.13  2:27.05    3:13.71   
12  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    45.71  1:37.42  2:29.13    3:17.85   
13  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    43.84  1:36.70  2:29.53    3:18.87   
14  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    46.68  1:37.88  2:29.68    3:20.04   
15  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.80  1:40.46  2:35.74    3:28.92   
16  Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    46.54  1:38.78  2:33.85    3:31.20   
17  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    58.08  2:05.65  3:09.16    4:05.45   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    35.58  1:15.92  1:56.76    2:38.18   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.39  1:19.62  2:02.65    2:43.27   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    37.78  1:19.87  2:02.98    2:44.15   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    36.80  1:19.77  2:04.04    2:47.20   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    37.84  1:21.02  2:04.64    2:48.92   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    38.52  1:22.61  2:07.35    2:50.80   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    40.30  1:24.48  2:08.51    2:52.01   
Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb    40.93  1:26.18  2:10.04    2:53.20   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    40.70  1:25.30  2:09.37    2:53.49   
10  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    40.05  1:25.13  2:10.20    2:55.19   
11  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    39.12  1:24.18  2:10.67    2:56.30   
12  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS    40.65  1:27.12  2:13.71    3:01.64   
13  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    42.42  1:30.59  2:18.34    3:05.92   
14  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    44.29  1:32.14  2:21.14    3:09.11   
15  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    45.36  1:35.66  2:26.83    3:15.08   
16  Signe Åberg  2000  Karlskoga Simförening    45.83  1:40.62  2:39.55    3:33.73   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    34.08  1:10.87  1:47.26    2:23.83   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    35.74  1:13.98  1:53.46    2:34.51   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    34.79  1:14.05  1:55.16    2:35.52   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    35.82  1:15.83  1:56.34    2:36.44   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    36.39  1:16.16  1:56.06    2:37.14   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.10  1:15.67  1:56.94    2:37.93   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    31.54  1:06.94  1:58.34    2:40.92   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.25  1:19.35  2:00.96    2:42.29   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    36.36  1:18.77  2:02.16    2:45.61   
10  Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    38.38  1:20.87  2:03.73    2:45.71   
11  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    39.46  1:22.30  2:04.06    2:46.87   
12  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    38.64  1:21.57  2:04.19    2:47.99   
13  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    38.94  1:21.50  2:04.85    2:48.45   
14  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    40.14  1:23.61  2:07.33    2:52.13   
15  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    40.09  1:24.63  2:09.44    2:53.20   
16  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.41  1:24.84  2:09.06    2:53.86   
17  Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap    40.24  1:25.78  2:10.94    2:57.07   
18  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    41.05  1:26.74  2:12.90    2:58.31   
19  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.68  1:30.14  2:18.19    3:04.85   
20  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    40.48  1:27.51  2:15.58    3:04.95   
21  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    45.88  1:36.73  2:26.94    3:15.28   
22  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    45.65  1:37.08  2:26.81    3:15.51   
23  Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.91  1:35.97  2:27.43    3:17.66   
24  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap    45.45  1:38.02  2:31.04    3:24.76   
25  Elina Berglund  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.42  1:44.31  2:40.93    3:35.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    32.38  1:09.14  1:44.73    2:21.10   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.65  1:13.56  1:51.37    2:28.69   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    35.17  1:15.79  1:56.57    2:38.63   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    36.45  1:18.30  2:00.63    2:42.55   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    36.67  1:18.78  2:01.60    2:44.24   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    37.43  1:20.32  2:04.58    2:47.35   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.80  1:22.37  2:06.37    2:49.25   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    40.84  1:29.69  2:17.92    3:04.64   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    41.47  1:30.45  2:18.75    3:08.09   
10  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    44.61  1:35.34  2:25.94    3:14.70   
11  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    46.12  1:37.96  2:28.42    3:19.72   
12  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    47.13  1:40.65  2:32.51    3:24.74   
13  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    47.94  1:45.18  2:43.11    3:36.14   
14  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    51.26  1:49.79  2:47.36    3:43.33   
15  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    51.31  1:49.46  2:46.49    3:45.11   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.22  1:14.85  1:52.87    2:29.48   
Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS    35.12  1:14.33  1:53.64    2:32.78   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    36.30  1:15.96  1:54.64    2:32.85   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    33.72  1:12.85  1:52.95    2:33.33   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    35.49  1:15.38  1:55.92    2:36.80   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    36.96  1:18.79  2:01.31    2:44.85   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.51  1:20.78  2:04.31    2:47.95   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.03  1:24.53  2:08.78    2:51.51   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    39.75  1:24.85  2:08.28    2:52.27   
10  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.46  1:21.13  2:06.22    2:52.51   
11  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    39.32  1:23.92  2:08.43    2:53.22   
12  William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    38.93  1:24.10  2:11.28    2:56.65   
13  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    40.61  1:25.90  2:12.06    2:58.19   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.82  1:06.58  1:40.97    2:15.63   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.82  1:06.97  1:42.47    2:18.36   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    32.31  1:07.97  1:44.59    2:20.40   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    31.75  1:07.53  1:44.31    2:21.38   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    33.18  1:09.37  1:45.79    2:22.18   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.94  1:09.88  1:46.62    2:24.15   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.24  1:11.10  1:48.78    2:27.03   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    34.05  1:12.24  1:50.70    2:27.70   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    33.77  1:11.66  1:49.82    2:28.30   
10  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    34.24  1:11.56  1:50.06    2:28.89   
11  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    33.21  1:10.90  1:49.67    2:29.29   
12  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    35.64  1:13.63  1:52.09    2:29.42   
13  Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.77  1:13.50  1:53.46    2:32.87   
14  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    33.89  1:13.41  1:54.08    2:34.70   
15  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    34.88  1:15.03  1:54.95    2:35.94   
16  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    37.04  1:17.94  1:58.58    2:38.18   
17  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    35.76  1:16.72  1:59.06    2:40.76   
18  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    38.09  1:20.70  2:02.70    2:43.01   
19  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    38.36  1:20.84  2:04.08    2:44.67   
20  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.85  1:24.70  2:10.78    2:55.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 21, 200m Medley Damer 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.73  1:15.93  2:02.11    2:38.10   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    33.90  1:15.05  2:01.90    2:39.21   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.40  1:19.97  2:13.33    2:47.17   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.97  1:18.90  2:12.13    2:49.95   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.21  1:22.08  2:09.10    2:50.36   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    35.79  1:21.67  2:13.70    2:55.17   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.18  1:23.78  2:16.82    2:59.23   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.48  1:24.12  2:18.66    3:00.42   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    36.22  1:25.46  2:18.63    3:03.03   
10  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS    40.19  1:30.69  2:20.59    3:06.35   
11  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    40.38  1:29.43  2:24.60    3:08.23   
12  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    39.72  1:29.13  2:26.12    3:08.52   
13  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    41.43  1:31.70  2:27.93    3:10.23   
14  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    41.30  1:35.12  2:30.10    3:15.22   
15  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    36.92  1:27.46  2:26.07    3:15.75   
16  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    41.26  1:38.04  2:33.39    3:18.60   
17  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.05  1:37.31  2:32.23    3:20.08   
18  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    44.94  1:39.38  2:33.94    3:21.48   
19  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    46.77  1:40.02  2:38.12    3:22.96   
20  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    45.78  1:41.14  2:35.71    3:23.76   
21  Matilda Bondesson  2002  Emmaboda Simsällskap    41.61  1:39.48  2:38.44    3:24.52   
22  Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap    42.21  1:33.35  2:34.28    3:25.21   
23  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    45.96  1:41.82  2:40.45    3:26.12   
24  Ella Friden  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.12  1:44.73  2:42.73    3:30.14   
25  Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap    44.29  1:43.93  2:44.36    3:35.39   
26  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    49.05  1:48.01  2:48.64    3:40.55   
27  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    49.95  1:49.81  2:52.44    3:45.63   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:03   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 22, 200m Medley Herrar 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.04  1:21.80  2:09.59    2:47.23   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    36.25  1:21.86  2:16.06    2:53.91   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    38.24  1:28.18  2:21.75    3:01.00   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    38.55  1:26.57  2:21.05    3:02.28   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    39.92  1:32.43  2:20.88    3:03.91   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    45.31  1:32.69  2:24.56    3:04.19   
Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    41.87  1:31.35  2:26.72    3:07.50   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.00  1:32.28  2:26.51    3:07.70   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    38.72  1:29.28  2:24.88    3:08.05   
10  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    42.18  1:33.53  2:31.52    3:15.84   
11  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    45.22  1:33.24  2:34.45    3:17.32   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 23, 200m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.43  1:30.05  2:20.59    3:01.70   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    40.15  1:28.49  2:22.00    3:01.79   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    40.74  1:32.01  2:28.25    3:09.58   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.31  1:32.20  2:31.71    3:14.08   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.49  1:37.97  2:34.34    3:16.14   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.41  1:34.15  2:31.89    3:18.01   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    47.33  1:40.25  2:38.74    3:23.05   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    48.15  1:47.20  2:42.17    3:32.01   
Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap    52.45  1:44.94  2:45.53    3:33.02   
10  Maria Sjölund  2004  Kalmar Simsällskap    53.48  1:51.02  2:51.00    3:34.22   
11  Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    47.61  1:40.29  2:47.83    3:35.95   
12  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    44.84  1:47.20  2:48.25    3:36.54   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 24, 200m Medley Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    41.57  1:29.83  2:24.25    3:06.32   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    44.83  1:35.48  2:34.02    3:15.19   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    44.50  1:37.75  2:33.24    3:16.54   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    48.69  1:41.12  2:36.72    3:18.58   
Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap    46.47  1:38.80  2:36.50    3:18.94   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.12  1:38.80  2:34.71    3:21.84   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    54.10  1:51.64  2:50.37    3:38.92   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap    51.77  1:49.02  2:49.31    3:41.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 25, 200m Medley Damer 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap    33.46  1:19.67  1:59.72    2:38.39   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    35.60  1:21.33  2:08.17    2:48.69   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    36.59  1:20.45  2:08.64    2:48.75   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.78  1:19.45  2:10.08    2:52.06   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    35.19  1:24.91  2:15.04    2:52.86   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    37.54  1:25.37  2:16.09    2:55.39   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.29  1:27.72  2:21.20    3:02.87   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.69  1:28.78  2:23.37    3:08.49   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    39.05  1:29.61  2:24.90    3:08.58   
10  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.93  1:32.67  2:28.60    3:09.67   
11  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    41.07  1:33.39  2:27.72    3:13.36   
12  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    46.61  1:40.87  2:33.14    3:16.94   
13  Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    42.46  1:37.58  2:34.79    3:18.61   
14  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    42.02  1:38.54  2:34.58    3:18.69   
15  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    44.23  1:34.60  2:33.62    3:19.84   
16  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.38  1:34.68  2:32.37    3:20.75   
17  Matilda Dugdale-Wiklund  2003  Västerviks Simsällskap    49.99  1:41.41  2:42.14    3:29.68   
18  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS    49.66  1:48.66  3:39.43    3:39.43   
19  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    47.29  1:48.91  2:51.97    3:40.50   
Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 26, 200m Medley Herrar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    37.02  1:22.80  2:11.35    2:48.75   
Eric Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.38  1:23.62  2:15.10    2:53.11   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    37.37  1:21.05  2:12.06    2:53.56   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.44  1:23.62  2:15.13    2:56.08   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    38.79  1:24.76  2:17.47    2:56.09   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    46.48  1:35.79  2:25.78    3:05.46   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    40.60  1:26.87  2:26.31    3:06.61   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.14  1:33.61  2:25.69    3:07.37   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    46.08  1:37.55  2:31.94    3:13.83   
10  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS    42.80  1:39.07  2:31.32    3:15.67   
11  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    45.19  1:35.42  2:34.52    3:21.13   
12  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    47.55  1:42.26  2:50.60    3:39.56   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  23 maj 2015 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2015   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  22 maj 2015         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Damer 1  1998  Linköpings Allmänna SS            4:17.96   
  Emma Magnusson  1998      29.33  1:01.74      1:01.74   
  Johanna Gunnarsson  1999      30.11  1:06.90      2:08.64   
  Lovisa Lampi  1999      30.33  1:04.96      3:13.60   
  Alma Fransson  1999      30.25  1:04.36      4:17.96