Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Remember Me 
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Mölndals ASS 8:34.61 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jönköpings SS  2000  Jönköpings Simsällskap            8:21.53   
  Tim Lärkfeldt  2000      58.35  1:59.24      1:59.24   
  Marcus Holmquist  2000      58.80  2:02.86      4:02.10   
  Viktor Svan  2000      59.27  2:05.92      6:08.02   
  Jesper Danielsson  2000      1:02.13  2:13.51      8:21.53   
                     
Järfälla S  2000  Järfälla Simsällskap            8:27.01   
  Samuel Talback  2000      59.47  2:03.33      2:03.33   
  Elias Fröde  2001      1:01.09  2:08.78      4:12.11   
  Robin Hanson  2001      58.07  2:02.10      6:14.21   
  Nikolaus Siotis  2000      1:02.84  2:12.80      8:27.01   
                     
Södertörns SS  2000  Södertörns Simsällskap            8:31.11   
  Anton Marijanovic  2000      59.46  1:59.78      1:59.78   
  Elliot Nyström  2002      1:02.15  2:10.99      4:10.77   
  Max Lundberg  2001      1:03.43  2:14.11      6:24.88   
  Pontus Jonsson  2000      1:00.43  2:06.23      8:31.11   
                     
Mölndals ASS  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:37.33   
  Sebastian Petersson  2000      1:00.14  2:06.95      2:06.95   
  Tobias Åberg  2000      59.35  2:06.67      4:13.62   
  Harald Eriksson  2000      1:02.50  2:12.63      6:26.25   
  Sam Taheri  2000      1:01.76  2:11.08      8:37.33   
                     
Helsingborgs S  2000  Helsingborgs Simsällskap            8:42.20   
  Victor Åberg  2001      1:00.47  2:07.29      2:07.29   
  Gustav Persson  2000      1:03.41  2:10.70      4:17.99   
  Hampus Olsson  2000      1:04.75  2:15.43      6:33.42   
  Dante Vollmer  2001      1:02.35  2:08.78      8:42.20   
                     
SK Neptun  2000  Simklubben Neptun            8:42.93   
  Klaudius Schreck  2001      1:02.46  2:08.99      2:08.99   
  Oliver Rehn  2001      1:01.28  2:08.98      4:17.97   
  Oscar Johansson  2000      1:03.07  2:11.83      6:29.80   
  Jonatan Wächter  2000      1:02.96  2:13.13      8:42.93   
                     
Täby S  2001  Täby Sim            8:45.28   
  Josef Al-Khalili  2000      1:00.95  2:08.15      2:08.15   
  Daniel Coleman  2000      1:03.94  2:13.19      4:21.34   
  Victor Halldén  2000      1:01.85  2:09.36      6:30.70   
  Wilhelm Lörinc  2000      1:04.73  2:14.58      8:45.28   
                     
SK Triton  2000  Simklubben Triton            8:47.00   
  Nicolas Nolén  2000      1:00.91  2:07.07      2:07.07   
  Felix Wetterborg  2001      1:03.71  2:15.50      4:22.57   
  Gustaf Palmqvist  2001      1:02.25  2:10.49      6:33.06   
  Samuel Kvist  2000      1:02.23  2:13.94      8:47.00   
                     
Sundsvalls SS  2000  Sundsvalls Simsällskap            8:48.56   
  Love Starrin  2001      1:02.57  2:10.32      2:10.32   
  Viktor Näslund  2001      59.89  2:06.28      4:16.60   
  Joel Berglund  2002      1:02.59  2:12.55      6:29.15   
  Johan Ekengren  2001      1:06.48  2:19.41      8:48.56   
                     
10  SK Ägir  2000  Simklubben Ägir            8:52.38   
  Pontus Pettersson  2000      1:03.21  2:12.15      2:12.15   
  Christopher Andrén  2000      58.45  2:11.16      4:23.31   
  David Eby  2001      1:01.46  2:13.29      6:36.60   
  Alexander Sandin  2000      1:04.16  2:15.78      8:52.38   
                     
11  Karlstads SS  2001  Karlstads Simsällskap            9:03.53   
  Linus Andersson  2001      1:05.38  2:20.30      2:20.30   
  August Mathisen  2001      1:09.47  2:55.36      5:15.66   
  Johan Rydahl  2001      1:03.06  2:02.48      7:18.14   
  David Albringer  2001      1:09.93  1:45.39      9:03.53   
                     
12  Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            9:06.45   
  Samuel Wiktor  2001      1:05.20  2:16.58      2:16.58   
  Philip Stenberg  2001      1:03.92  2:16.26      4:32.84   
  Robin Falk  2001      1:04.31  2:20.62      6:53.46   
  Filip Hinderup  2001      1:01.77  2:12.99      9:06.45   
                     
13  Linköpings ASS  2000  Linköpings Allmänna SS            9:10.31   
  Daniel Karlsson  2000      1:04.04  2:18.51      2:18.51   
  Naevid Kiasat  2001      1:04.79  2:18.18      4:36.69   
  Albin Staaf  2000      1:06.28  2:23.20      6:59.89   
  Oliver Tykesson  2000      1:02.21  2:10.42      9:10.31   
                     
14  Stockholms KK  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            9:11.92   
  Sebastian Tufvesson  2000      1:02.33  2:15.37      2:15.37   
  Emil Gunneriusson  2000      1:04.10  2:16.18      4:31.55   
  Isak Gustafsson  2001      1:06.87  2:20.79      6:52.34   
  Fredrik Jacobsson  2001      1:05.80  2:19.58      9:11.92   
                     
15  Alingsås SLS  2000  Alingsås SLS            9:16.53   
  Albin Edvardsson  2000      1:02.14  2:10.53      2:10.53   
  David Wollersjö  2000      1:01.28  2:09.75      4:20.28   
  Elias Hyvönen  2000      1:07.39  2:21.54      6:41.82   
  Noah Emanuelsson  2003      1:14.50  2:34.71      9:16.53   
                     
16  Upsala S  2000  Upsala Simsällskap            9:16.81   
  Mikael Söderberg  2003      1:09.18  2:25.36      2:25.36   
  Philip Rosvall  2001      1:06.31  2:23.27      4:48.63   
  Johan Ljunggren  2001      1:05.06  2:18.54      7:07.17   
  Carl Göransson  2000      1:01.94  2:09.64      9:16.81   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:21 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:58   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Combitech AB 
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Helsingborgs S 9:06.66 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Järfälla S  2000  Järfälla Simsällskap            8:59.02   
  Cornelia Eklund  2000      1:04.75  2:15.59      2:15.59   
  Elin Södersten  2000      1:03.82  2:12.38      4:27.97   
  Ella Arrhén Andersson  2002      1:04.59  2:17.95      6:45.92   
  Linnéa Larsson  2000      1:04.17  2:13.10      8:59.02   
                     
SK Neptun  2000  Simklubben Neptun            9:00.33   
  Hannah Virgin  2000      1:03.76  2:14.35      2:14.35   
  Tess Engvall  2001      1:05.26  2:16.55      4:30.90   
  Vilma Brolund  2001      1:04.79  2:15.17      6:46.07   
  Rebecka Ehn  2000      1:03.77  2:14.26      9:00.33   
                     
Mölndals ASS  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            9:02.93   
  Tova Olsson  2001      1:03.59  2:13.20      2:13.20   
  Linnéa Lundborg  2000      1:05.47  2:17.12      4:30.32   
  Kamelia Gradinarska  2001      1:04.85  2:18.16      6:48.48   
  Ida Swegmark  2000      1:03.39  2:14.45      9:02.93   
                     
Helsingborgs S  2000  Helsingborgs Simsällskap            9:06.94   
  Julia Stenhård  2000      1:05.03  2:17.23      2:17.23   
  Ebba Hallbäck  2000      1:04.55  2:15.42      4:32.65   
  Kajsa Gustavsson  2001      1:07.33  2:19.90      6:52.55   
  Alicia Lundblad  2001      1:04.14  2:14.39      9:06.94   
                     
Stockholms KK  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            9:08.15   
  Hanna Reithner  2000      1:05.46  2:15.24      2:15.24   
  Caroline Wallenborg  2000      1:03.65  2:15.76      4:31.00   
  Ebba Martin  2000      1:05.46  2:17.00      6:48.00   
  Smilla Lönnberg  2001      1:05.50  2:20.15      9:08.15   
                     
Sundsvalls SS  2000  Sundsvalls Simsällskap            9:08.67   
  Wilma Persson  2001      1:02.88  2:11.69      2:11.69   
  Gloria Muzito  2002      1:03.37  2:13.47      4:25.16   
  Joyce Muzito  2001      1:06.84  2:20.69      6:45.85   
  Sofie Tolf  2002      1:07.25  2:22.82      9:08.67   
                     
Södertälje SS  2000  Södertälje Simsällskap            9:15.15   
  Emma Sundstrand  2001      1:04.70  2:14.06      2:14.06   
  Hilma Ramdén  2000      1:04.37  2:16.81      4:30.87   
  Carolina Jonsson  2002      1:07.89  2:21.18      6:52.05   
  Tina Huslid  2000      1:04.62  2:23.10      9:15.15   
                     
Västerås SS  2000  Västerås Simsällskap            9:15.18   
  Hannah Brunzell  2001      1:05.42  2:15.10      2:15.10   
  Malin Eklund  2001      1:06.39  2:17.91      4:33.01   
  Victoria Åberg  2001      1:07.03  2:19.08      6:52.09   
  Filippa Sterling  2002      1:06.00  2:23.09      9:15.18   
                     
Trollhättans SS  2000  Trollhättans Simsällskap            9:19.96   
  Elin Lokrantz  2000      1:05.21  2:19.76      2:19.76   
  Olivia Rudqvist  2000      1:06.02  2:20.72      4:40.48   
  Annie Lätt  2001      1:04.65  2:15.19      6:55.67   
  Kajsa Svensson  2000      1:08.89  2:24.29      9:19.96   
                     
10  S 71  2000  S71            9:20.12   
  Emilia Rönningdal  2002      1:07.02  2:19.68      2:19.68   
  Felicia Huynh  2000      1:06.35  2:21.29      4:40.97   
  Micaela Jönsson  2001      1:06.86  2:19.27      7:00.24   
  Moa Karlsson  2002      1:07.03  2:19.88      9:20.12   
                     
11  Stockholmspolisens IF SF  2000  Stockholmspolisens IF SF            9:21.08   
  Hermella Alem  2000      1:06.28  2:21.22      2:21.22   
  Paola Kylberg  2002      1:07.56  2:20.83      4:42.05   
  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000      1:05.70  2:20.21      7:02.26   
  Sofia Walsh  2002      1:05.16  2:18.82      9:21.08   
                     
12  Linköpings ASS  2000  Linköpings Allmänna SS            9:21.72   
  Elin Gunnarsson  2002      1:07.44  2:18.94      2:18.94   
  Felicia Smedbäck  2000      1:09.59  2:23.52      4:42.46   
  Alice Thörnros  2001      1:08.70  2:23.01      7:05.47   
  Andrea Palm  2000      1:04.68  2:16.25      9:21.72   
                     
13  Helsingborgs S Lag 2  2000  Helsingborgs Simsällskap            9:22.20   
  Rebecca Hesslevik  2000      1:06.01  2:18.73      2:18.73   
  Nelly Rasmusson  2001      1:09.08  2:21.40      4:40.13   
  Emmie Lennberger  2000      1:07.29  2:19.99      7:00.12   
  Clara Thomasson  2001      1:09.29  2:22.08      9:22.20   
                     
14  SK Elfsborg  2000  Simklubben Elfsborg            9:22.52   
  Emelie Melin  2000      1:05.12  2:18.32      2:18.32   
  Tilda Öman  2000      1:06.25  2:17.47      4:35.79   
  Sofie Wirfalk  2000      1:08.33  2:22.28      6:58.07   
  Lina Maltesson  2000      1:09.41  2:24.45      9:22.52   
                     
15  Södertörns SS  2000  Södertörns Simsällskap            9:22.78   
  Emma Roloff  2002      1:06.95  2:18.04      2:18.04   
  Rebecca Zerne  2001      1:07.52  2:24.17      4:42.21   
  Ayten Abdelkareem  2000      1:09.18  2:25.57      7:07.78   
  Wilma Roloff  2000      1:05.09  2:15.00      9:22.78   
                     
16  Täby S  2000  Täby Sim            9:26.72   
  Julia Franks  2000      1:08.36  2:24.75      2:24.75   
  Cornelia Jerresand  2000      1:03.17  2:12.80      4:37.55   
  Alexandra Jensen  2001      1:08.56  2:22.98      7:00.53   
  Kristina Isacson  2001      1:10.65  2:26.19      9:26.72   
                     
17  Trelleborgs S  2000  Trelleborg Sim            9:27.52   
  Davilda Lareva  2000      1:07.83  2:22.86      2:22.86   
  Isabelle Sering  2002      1:05.80  2:20.93      4:43.79   
  Sandra Lendt  2000      1:06.20  2:22.20      7:05.99   
  Nicola Parfitt  2000      1:07.83  2:21.53      9:27.52   
                     
18  Göteborg S  2000  Göteborg Sim            9:28.83   
  Andrea Reinhold  2001      1:04.67  2:17.67      2:17.67   
  Michelle Nordenmark  2002      1:06.27  2:26.07      4:43.74   
  Olivia Dahlström  2001      1:06.87  2:23.71      7:07.45   
  Daniella Fallenhag  2000      1:07.27  2:21.38      9:28.83   
                     
19  Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            9:29.58   
  Nicola Lindell  2001      1:06.03  2:23.18      2:23.18   
  Johanna Andersson  2002      1:09.08  2:25.02      4:48.20   
  Josephine Mikkelsen  2002      1:07.22  2:20.65      7:08.85   
  Tove Lennartsson  2000      1:07.74  2:20.73      9:29.58   
                     
20  Väsby SS  2001  Väsby Simsällskap            9:31.34   
  Tova Andersson  2001      1:05.98  2:20.03      2:20.03   
  Louise Peacock  2001      1:08.16  2:24.02      4:44.05   
  Lucrezia Vespertini  2002      1:08.01  2:27.08      7:11.13   
  Ebba Andersson  2001      1:07.27  2:20.21      9:31.34   
                     
21  SK Poseidon  2000  Simklubben Poseidon            9:36.67   
  Annamaria Bontidean  2000      1:08.63  2:28.16      2:28.16   
  Sara Jendbro  2000      1:09.59  2:25.84      4:54.00   
  Mary Lagoguez  2001      1:08.81  2:24.70      7:18.70   
  Hanna Bergman  2001      1:06.07  2:17.97      9:36.67   
                     
22  Örebro SA  2002  Örebro Simallians            9:43.25   
  Lina Nederman  2000      1:08.77  2:22.41      2:22.41   
  Clara Momats  2000      1:09.11  2:25.96      4:48.37   
  Emma Cullberg  2002      1:08.73  2:30.88      7:19.25   
  Ida Nederman  2000      1:10.97  2:24.00      9:43.25   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  20:22   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17, Finaler 17 år och yngre 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
17 år och yngre: Jönköpings SS 7:45.27 2014 FM: Jönköpings SS 7:45.27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Helsingborgs S  1998  Helsingborgs Simsällskap            8:01.53   
  Olle Williamsson  1998      56.59  1:56.58      1:56.58   
  Magnus Karlsborn  1998      58.55  1:59.86      3:56.44   
  Karl Lindekrantz  1999      59.55  2:04.10      6:00.54   
  Isak Wikström  1999      58.01  2:00.99      8:01.53   
                     
Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            8:12.50   
  Elliot Sodemann  1998      59.88  2:04.87      2:04.87   
  William Lindblom  1998      57.63  2:00.41      4:05.28   
  Philip Tran  1999      1:01.65  2:06.30      6:11.58   
  Eric Hinderup  1998      57.60  2:00.92      8:12.50   
                     
Södertälje SS  1998  Södertälje Simsällskap            8:14.09   
  Björn Seeliger  2000      57.11  2:04.30      2:04.30   
  Ludwig Hareskog  1998      57.13  2:01.79      4:06.09   
  Adrian Panahi  1998      1:02.67  2:09.88      6:15.97   
  Erik Brandt  1999      57.61  1:58.12      8:14.09   
                     
Täby S  1998  Täby Sim            8:15.49   
  Filip Hedman  1998      57.33  2:00.26      2:00.26   
  Daniel Räisänen  1999      57.54  2:01.76      4:02.02   
  Anton Sandberg  1999      1:00.14  2:06.26      6:08.28   
  Gustav Barnå  1999      1:01.26  2:07.21      8:15.49   
                     
Järfälla S  1998  Järfälla Simsällskap            8:17.06   
  Viktor Fridsjö  1998      58.13  2:02.33      2:02.33   
  Gustav Swedenborg  1998      58.88  2:01.71      4:04.04   
  William Josefsson-Rudberg  1998      1:01.14  2:07.31      6:11.35   
  Emil Östrand  1998      59.36  2:05.71      8:17.06   
                     
SK Neptun  1998  Simklubben Neptun            8:18.15   
  William Lulek  1998      57.97  1:59.13      1:59.13   
  Karl Gustav Gérnyi  1999      57.44  2:00.42      3:59.55   
  Carl Käll Jönsson  1999      1:01.01  2:09.62      6:09.17   
  Simon Blom  1999      1:01.65  2:08.98      8:18.15   
                     
SK Elfsborg  1998  Simklubben Elfsborg            8:26.11   
  William Westerlund Holappa  1999      1:00.71  2:05.71      2:05.71   
  Melker Olsson  2000      1:00.09  2:02.48      4:08.19   
  Viktor Johansson  1999      1:01.72  2:08.29      6:16.48   
  Anes Cavka  1999      1:00.90  2:09.63      8:26.11   
                     
Mölndals ASS  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:26.54   
  Tor Leander  1999      59.29  2:01.58      2:01.58   
  Aron Qvirist  1998      59.62  2:07.78      4:09.36   
  Marco Häyhänen  1999      1:00.54  2:07.56      6:16.92   
  Alfred Löfgren  1998      1:01.16  2:09.62      8:26.54   
                     
Stockholmspolisens IF SF  1998  Stockholmspolisens IF SF            8:26.79   
  Martin Falk  1999      59.92  2:10.53      2:10.53   
  Christian Norberg  1998      1:01.22  2:09.45      4:19.98   
  Jacob Danielsson  1998      59.55  2:07.44      6:27.42   
  Niclas Eriksson  1998      56.50  1:59.37      8:26.79   
                     
10  Stockholms KK  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            8:30.43   
  Lukas Peterson  1998      1:00.79  2:03.62      2:03.62   
  Kalle Sandahl  1999      1:01.10  2:11.02      4:14.64   
  Olof Askling  1999      1:00.68  2:07.80      6:22.44   
  Walter Forsberg Meinhart  1999      1:02.65  2:07.99      8:30.43   
                     
11  Södertörns SS  1998  Södertörns Simsällskap            8:30.72   
  Alexej Filinau  1998      1:00.63  2:05.78      2:05.78   
  Wilmer Tingbrand  1998      1:01.08  2:07.19      4:12.97   
  Kevin Chong  1998      1:01.63  2:09.76      6:22.73   
  Zack Abelsson  1998      1:02.38  2:07.99      8:30.72   
                     
12  Eskilstuna SK  1998  Eskilstuna Simklubb            8:31.09   
  William Brand  1998      57.43  2:03.22      2:03.22   
  Karl Lindoff  1998      59.29  2:05.27      4:08.49   
  Eldin Kadic  1999      1:00.80  2:08.75      6:17.24   
  Marko Biscevic  1998      1:02.15  2:13.85      8:31.09   
                     
13  Linköpings ASS  1998  Linköpings Allmänna SS            8:33.41   
  Tom Andersson  1998      58.20  2:04.87      2:04.87   
  Mattias Grynning  1999      58.71  2:04.64      4:09.51   
  Gustav Henell  1999      1:03.01  2:12.48      6:21.99   
  Toni Nikolic  1999      1:02.43  2:11.42      8:33.41   
                     
14  Karlstads SS  1998  Karlstads Simsällskap            8:34.77   
  Daniel Vålvik  1999      59.82  2:08.26      2:08.26   
  Adam Albringer  1999      59.10  2:03.67      4:11.93   
  Niclas Lindow  1999      1:01.07  2:08.97      6:20.90   
  Johannes Vålvik  1999      1:01.10  2:13.87      8:34.77   
                     
15  Spårvägen SF  1998  Spårvägen Simförening            8:36.76   
  Erik Ottosson  1999      1:03.49  2:11.44      2:11.44   
  Daniel Sjöblom Ahlström  1998      56.49  2:02.97      4:14.41   
  Alex Kaufmann  1999      1:01.84  2:09.82      6:24.23   
  Jonas Malmring  2001      1:02.08  2:12.53      8:36.76   
                     
16  Ängelholms SS  2001  Ängelholms Simsällskap            8:37.03   
  Oskar Hanstål  1999      58.99  2:05.48      2:05.48   
  Philip Andersson  2001      1:11.59  2:28.15      4:33.63   
  Daniel Kertes  1999      55.78  1:56.79      6:30.42   
  Petter Hellzén  2000      1:00.37  2:06.61      8:37.03   
                     
17  Ystads SS  1998  Ystads Simsällskap            8:38.09   
  Eric Hart  1998      59.79  2:03.10      2:03.10   
  Felix Hansson  2000      1:04.17  2:15.48      4:18.58   
  Max Persson  2001      1:01.88  2:11.02      6:29.60   
  Filip Christiansson  1999      1:00.54  2:08.49      8:38.09   
                     
18  SK Poseidon  1998  Simklubben Poseidon            8:39.12   
  Jesper Olsson  1998      59.31  2:06.40      2:06.40   
  Julius Ekstrand  1998      59.61  2:06.03      4:12.43   
  Sebastian Andersson  1999      1:02.07  2:14.89      6:27.32   
  Marko Vasilijevic  1999      1:00.89  2:11.80      8:39.12   
                     
19  Växjö SS  1999  Växjö Simsällskap            8:45.18   
  Oskar Löfsved  1999      1:02.54  2:15.97      2:15.97   
  Johan Bergwall  1999      1:00.60  2:08.79      4:24.76   
  Mirza Dzafic  2000      1:01.31  2:12.17      6:36.93   
  Gabriel Olastuen  1999      28.62  2:08.25      8:45.18   
                     
20  Väsby SS  1999  Väsby Simsällskap            8:46.40   
  Anton Widholm  1999      1:02.81  2:14.69      2:14.69   
  Max Sundberg  1999      59.02  2:03.37      4:18.06   
  Karl Frylmark  1999      1:02.22  2:12.86      6:30.92   
  Niklas Nyblom  1999      1:03.55  2:15.48      8:46.40   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:22 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  24 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  20:10   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17, Finaler 17 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Järfälla S 8:44.06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Strängnäs SK  1998  Strängnäs Simklubb            8:44.03   
  Lisa Eriksson  1998      1:02.15  2:08.87      2:08.87   
  Rebecka Gustafsson  1998      1:02.94  2:10.54      4:19.41   
  Anna Eriksson  1999      1:03.05  2:12.74      6:32.15   
  Emma Bergkvist  2000      1:01.98  2:11.88      8:44.03   
                     
Helsingborgs S  1998  Helsingborgs Simsällskap            8:47.69   
  Sophie Hansson  1998      1:03.09  2:11.60      2:11.60   
  Johanna Söderberg  1999      1:05.36  2:16.45      4:28.05   
  Johanna Palmkvist  1999      1:04.41  2:12.76      6:40.81   
  Matilda Weiler  1998      1:00.73  2:06.88      8:47.69   
                     
Jönköpings SS  1998  Jönköpings Simsällskap            8:52.02   
  Klara Thormalm  1998      1:00.97  2:09.55      2:09.55   
  Antonia Prior  1999      1:03.81  2:14.13      4:23.68   
  Alice Müllern  1998      1:02.70  2:13.72      6:37.40   
  Elin Ristl  1999      1:04.42  2:14.62      8:52.02   
                     
Järfälla S  1998  Järfälla Simsällskap            8:53.35   
  Emma Rotstam  1998      1:01.44  2:09.19      2:09.19   
  Josefine Almvret  1999      1:03.39  2:12.36      4:21.55   
  Isabelle Hanson  1998      1:03.39  2:11.01      6:32.56   
  Ebba Edbom  2002      1:05.70  2:20.79      8:53.35   
                     
Spårvägen SF  1998  Spårvägen Simförening            8:57.43   
  Emma Garmelius  1999      1:03.22  2:14.98      2:14.98   
  Emma Sundstedt  1998      1:01.16  2:09.29      4:24.27   
  Nina Bring  1999      1:03.76  2:15.36      6:39.63   
  Elin Grenholm  1999      1:03.60  2:17.80      8:57.43   
                     
SK Triton  1998  Simklubben Triton            8:57.46   
  Amanda Granborg  1999      1:04.59  2:16.27      2:16.27   
  Madeleine Grönberg  1999      1:06.20  2:17.91      4:34.18   
  Alba Forés  1998      59.33  2:05.83      6:40.01   
  Sara Stenberg  2001      1:05.37  2:17.45      8:57.46   
                     
Täby S  1998  Täby Sim            9:04.95   
  Frida Berglund  1998      1:05.39  2:13.49      2:13.49   
  Alice Sundberg  1999      1:05.30  2:16.05      4:29.54   
  Julia Ewerbring  1998      1:05.76  2:17.03      6:46.57   
  Linda Brännlund  1998      1:05.91  2:18.38      9:04.95   
                     
Skövde SS  2001  Skövde Simsällskap            9:05.68   
  Nikki Brockmar  1999      1:03.32  2:11.17      2:11.17   
  Erica Staflund  1999      1:04.22  2:15.20      4:26.37   
  Tuva Rosebrink  2001      1:06.31  2:21.27      6:47.64   
  Emma Lundgren  2000      1:04.79  2:18.04      9:05.68   
                     
Väsby SS  1998  Väsby Simsällskap            9:08.37   
  Kajsa Sparrman  1999      1:05.33  2:17.83      2:17.83   
  Louise Halldén  1998      1:01.20  2:10.37      4:28.20   
  Vanessa Nordling  1998      1:04.35  2:19.67      6:47.87   
  Hanne Melin Romstad  1999      1:05.28  2:20.50      9:08.37   
                     
10  Stockholmspolisens IF SF  1998  Stockholmspolisens IF SF            9:12.53   
  Kayleigh Svensson  1998      1:05.68  2:17.41      2:17.41   
  Ida Österman  1998      1:06.44  2:20.87      4:38.28   
  Jessica Berg  1998      1:06.74  2:19.97      6:58.25   
  Ida Pettersson  1999      1:03.80  2:14.28      9:12.53   
                     
11  Kalmar SS  1998  Kalmar Simsällskap            9:12.98   
  Linnea Wranå  1998      1:06.38  2:21.28      2:21.28   
  Emmy Jämtin  2000      1:07.64  2:25.37      4:46.65   
  Miranda Arvidsson  1998      1:00.80  2:06.89      6:53.54   
  Ellen Lindeby  1999      1:06.48  2:19.44      9:12.98   
                     
12  Ludvika SS  1998  Ludvika Simsällskap            9:15.96   
  Cecilia Czarnecki  1999      1:06.27  2:17.36      2:17.36   
  Rebecka Östh  1999      1:07.23  2:25.63      4:42.99   
  Frida Lannhard  2000      1:05.06  2:14.52      6:57.51   
  Anna Miram  1999      1:04.68  2:18.45      9:15.96   
                     
13  Sundsvalls SS  1998  Sundsvalls Simsällskap            9:26.03   
  Frida Hedlund  1999      1:05.20  2:17.19      2:17.19   
  Lina Bergqvist  1998      1:06.31  2:19.21      4:36.40   
  Maja Bollbring  1999      1:10.38  2:27.21      7:03.61   
  Amelia Lundblom  1999      1:08.93  2:22.42      9:26.03   
                     
14  SK Sydsim  1998  Simklubben Sydsim            9:29.31   
  Klara Johansson  2001      1:05.89  2:18.10      2:18.10   
  My Grewell  1998      1:04.37  2:17.57      4:35.67   
  Vilma Flodfält  1999      1:11.95  2:31.32      7:06.99   
  Frida Nordefell  2000      1:08.22  2:22.32      9:29.31   
                     
Jönköpings SS Lag 2  1998  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      1:05.07  2:17.10      2:17.10   
  Angelica Stark  1999              4:36.62   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:01.53  2:08.47  3:17.50    4:26.03   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:02.77  2:13.33  3:24.87    4:29.29   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    1:02.71  2:11.70  3:22.33    4:32.25   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:04.43  2:12.99  3:24.46    4:33.78   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:03.35  2:13.56  3:24.87    4:35.54   
Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:04.32  2:16.24  3:28.42    4:37.32   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:04.00  2:16.13  3:28.72    4:38.28   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:02.36  2:12.06  3:19.53    4:38.30   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:05.07  2:15.81  3:27.27    4:39.26   
10  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    1:05.18  2:17.38  3:28.06    4:39.34   
11  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:06.32  2:18.45  3:31.11    4:41.42   
12  Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:04.84  2:17.17  3:31.39    4:42.10   
13  Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    1:06.74  2:20.24  3:33.03    4:42.39   
14  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    1:03.49  2:14.12  3:28.00    4:43.32   
15  Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    1:03.43  2:16.12  3:30.52    4:44.50   
16  Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    1:05.08  2:17.63  3:31.22    4:44.91   
17  Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    1:06.16  2:21.09  3:38.03    4:53.12   
18  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    1:08.78  2:24.47  3:40.91    4:54.55   
19  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:06.93  2:22.46  3:40.20    4:54.69   
20  Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:09.61  2:27.44  3:46.93    5:03.65   
Philip Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 15 år 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:01.72  2:07.73  3:14.47    4:17.81   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:02.32  2:09.10  3:15.00    4:18.51   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    1:02.13  2:10.06  3:17.38    4:23.32   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    1:00.42  2:07.48  3:15.99    4:25.47   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    1:03.54  2:12.18  3:20.72    4:27.67   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.26  2:11.59  3:20.51    4:27.86   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    1:03.24  2:12.65  3:21.36    4:28.55   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:02.11  2:10.52  3:20.24    4:29.13   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    1:03.75  2:12.84  3:22.80    4:31.00   
10  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:01.97  2:10.71  3:22.31    4:31.88   
11  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:05.16  2:16.25  3:28.11    4:38.98   
12  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:06.18  2:16.96  3:28.61    4:39.18   
13  David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    1:04.43  2:16.21  3:29.63    4:40.45   
14  Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF    1:03.92  2:12.79  3:25.64    4:40.67   
15  Alex Phu  2000  Göteborg Sim    1:05.53  2:17.35  3:30.01    4:40.79   
16  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.21  2:17.28  3:29.43    4:40.89   
17  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    1:05.53  2:17.47  3:30.28    4:41.35   
18  Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    1:06.36  2:18.60  3:30.79    4:42.11   
19  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim    1:02.26  2:13.21  3:28.63    4:42.63   
20  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    1:06.35  2:19.49  3:32.58    4:42.70   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    59.20  2:03.14  3:07.48    4:09.09   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    59.46  2:03.68  3:07.59    4:09.85   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    1:01.63  2:05.76  3:09.01    4:12.50   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.56  2:00.55  3:06.81    4:13.21   
William Lulek  1998  Simklubben Neptun    1:00.05  2:05.22  3:10.64    4:13.31   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    1:01.25  2:05.87  3:09.95    4:13.92   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    1:01.39  2:06.32  3:09.92    4:14.18   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:02.16  2:07.82  3:13.34    4:16.35   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    1:00.84  2:05.60  3:11.14    4:17.40   
10  Eric Hart  1998  Ystads Simsällskap    1:01.90  2:07.80  3:14.12    4:19.02   
11  Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:02.55  2:09.15  3:13.56    4:19.11   
12  Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:01.92  2:07.95  3:14.80    4:19.72   
13  Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    1:01.93  2:09.21  3:16.04    4:20.24   
14  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.59  2:08.36  3:14.49    4:20.32   
15  Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    1:00.01  2:06.82  3:13.64    4:20.51   
16  Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    1:01.61  2:06.74  3:13.45    4:20.72   
17  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:01.71  2:08.65  3:15.68    4:22.12   
18  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:01.87  2:08.95  3:17.28    4:23.21   
19  Elliot Sodemann  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:03.59  2:09.80  3:16.98    4:23.25   
20  Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    1:00.99  2:07.99  3:16.90    4:25.22   
21  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:03.42  2:12.60  3:18.87    4:25.43   
22  Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim    1:02.44  2:10.63  3:19.15    4:28.54   
23  Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    1:02.54  2:10.66  3:20.03    4:29.42   
24  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:00.38  2:08.94  3:20.04    4:29.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:01.93  2:08.02  3:13.16    4:15.54   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:01.22  2:08.18  3:13.70    4:18.54   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:02.40  2:11.46  3:21.85    4:28.36   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    1:02.86  2:10.98  3:20.19    4:28.44   
Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:02.81  2:12.34  3:23.05    4:31.58   
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:03.30  2:13.06  3:24.19    4:34.23   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:03.88  2:14.41  3:25.54    4:35.16   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:04.00  2:13.75  3:25.48    4:37.12   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 år 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:00.21  2:05.69  3:11.14    4:13.97   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:00.19  2:04.99  3:11.03    4:15.02   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    1:01.06  2:06.71  3:12.53    4:15.12   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    1:00.59  2:07.12  3:13.30    4:19.84   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:01.73  2:08.25  3:15.83    4:23.39   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    1:01.90  2:09.10  3:16.94    4:23.58   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    1:02.16  2:10.00  3:18.70    4:27.77   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:01.65  2:10.01  3:20.25    4:30.65   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Remember Me 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Albert Askmalm 4:21.24 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Kertes 4:15.12 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Cebastian Christensen 4:05.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    58.91  2:01.76  3:05.33    4:06.13   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    59.27  2:02.38  3:05.57    4:06.43   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    58.93  2:02.31  3:05.98    4:08.01   
William Lulek  1998  Simklubben Neptun    59.47  2:02.96  3:06.45    4:08.09   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    59.97  2:03.67  3:07.52    4:10.98   
Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    59.42  2:01.42  3:04.90    4:11.17   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:00.17  2:04.18  3:09.13    4:12.63   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:01.05  2:05.78  3:11.50    4:15.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Forés 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    29.31        1:00.94   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    29.66        1:00.98   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    28.97        1:01.11   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.83        1:01.31   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    29.69        1:01.89   
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    29.46        1:02.03   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    29.98        1:02.12   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    29.86        1:02.19  Deltar ej i final 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap    30.02        1:02.19   
10  Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.21        1:02.25   
11  Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    29.94        1:02.63   
12  Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    29.90        1:02.65   
13  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    30.12        1:02.68   
14  Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    30.17        1:02.83   
15  Emilia Rönningdal  2002  S71    29.91        1:03.29   
16  Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap    30.56        1:03.30   
17  Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    30.48        1:03.56   
18  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    30.60        1:03.86   
19  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    30.41        1:04.08   
20  Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    31.04        1:04.20   
21  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    30.72        1:04.33   
22  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.03        1:04.47   
22  Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.39        1:04.47   
24  Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    30.97        1:04.82   
25  Micaela Jönsson  2001  S71    30.62        1:05.00   
26  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.52        1:05.08   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 15 år 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Forés 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    28.84        1:00.33   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    28.74        1:00.93   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    29.81        1:01.46   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    29.85        1:01.90   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.01        1:01.91   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    28.90        1:01.93   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    29.37        1:02.03   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    29.71        1:02.16   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    30.16        1:02.58   
10  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    29.32        1:02.63   
11  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    30.18        1:02.67   
12  Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    29.93        1:02.77   
13  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.10        1:02.78   
14  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    29.76        1:02.85   
15  Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    29.99        1:03.08   
16  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    30.00        1:03.13   
17  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    30.24        1:03.33   
18  Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.89        1:03.34   
19  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    29.80        1:03.40   
20  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    30.00        1:03.71   
21  Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.48        1:03.72   
22  Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    29.95        1:04.31   
23  Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    30.65        1:04.51   
24  Emmie Lennberger  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.02        1:04.77   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Forés 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    28.00        58.57   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.42        58.71   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    28.34        58.97   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    28.50        59.21   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    28.15        59.31   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    28.38        59.39   
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    28.79        59.77   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    28.69        1:00.13   
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    28.87        1:00.35   
10  Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    28.98        1:00.63   
11  Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    29.25        1:00.81   
12  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    29.58        1:00.83   
13  Emilia Christiansen  1999  S71    29.41        1:01.08   
14  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    29.65        1:01.21   
15  Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    29.27        1:01.39   
16  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.46        1:01.49   
17  My Rydgren  1999  Landskrona Simsällskap    28.92        1:01.58   
18  Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap    28.90        1:01.59   
19  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    29.13        1:01.60   
20  Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    29.92        1:02.13   
21  Frida Berglund  1998  Täby Sim    29.77        1:02.97   
22  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens IF SF    29.52        1:03.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Forés 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.27        59.52   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    29.40        1:00.33   
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    29.67        1:01.03   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    29.73        1:01.19   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap    29.72        1:01.63   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    30.10        1:02.33   
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS    29.28        1:02.56   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 15 år 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Forés 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    28.22        59.56   
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    28.30        59.68   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    29.17        1:00.68   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    29.31        1:01.23   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.77        1:01.67   
Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    29.26        1:01.75   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    29.80        1:01.99   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    29.69        1:02.05   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Gühring Sweden AB 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Hanna Rosvall 1:00.11 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Nikki Brockmar 59.94 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Alba Forés 58.38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    28.03        57.80   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    27.74        57.81   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    28.31        58.42   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    28.27        58.57   
Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    28.58        58.93   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    28.21        59.35   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    28.49        59.44   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    28.66        59.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: Lindströms Bil AB 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Räisänen 1:05.19 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    33.02        1:12.65   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    35.17        1:14.40   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.27        1:14.41   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    34.37        1:14.56   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.44        1:14.65   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.55        1:14.77   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.90        1:15.17   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    35.80        1:15.66   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb    35.40        1:16.30   
10  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    35.84        1:16.94   
11  Victor Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.20        1:17.11   
12  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    35.32        1:17.12   
13  Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap    34.29        1:17.13   
14  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    35.72        1:17.49   
15  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    36.89        1:17.51   
16  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    35.54        1:17.57   
17  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    35.98        1:17.65   
18  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    35.63        1:17.67   
19  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.49        1:17.76   
20  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap    35.86        1:18.03   
21  Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.52        1:18.16   
22  Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    37.40        1:18.95   
23  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    36.35        1:19.36   
24  Axel Andrén  2001  Eslövs Simsällskap    36.68        1:20.06   
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 15 år 
Sponsor: Lindströms Bil AB 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Räisänen 1:05.19 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    32.21        1:07.84   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    32.54        1:08.87   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    32.00        1:09.33   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.91        1:09.67   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    33.30        1:11.12   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    32.97        1:11.64   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    33.65        1:11.85   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    33.29        1:12.68   
Philip Chen  2000  S71    33.12        1:12.92   
10  Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    34.23        1:13.32   
11  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    33.81        1:14.29   
12  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    34.64        1:14.40   
13  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    34.14        1:14.41   
14  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    33.27        1:14.68   
15  Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap    33.84        1:14.97   
16  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.03        1:15.13   
17  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    34.33        1:15.29   
18  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    35.02        1:15.45   
19  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    34.57        1:15.60   
20  Harald Eriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.25        1:15.72   
21  Victor Simic  2000  Täby Sim    34.52        1:15.97   
22  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    35.52        1:16.28   
23  Daniel Coleman  2000  Täby Sim    35.82        1:16.53   
24  Jonathan Hiltonsson  2000  Simklubben Sydsim    35.25        1:16.63   
25  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    36.28        1:16.94   
26  Georg Emmanouilidis  2000  Simklubben Sydsim    36.32        1:17.27   
27  William Borg  2000  Gävle Simsällskap    36.13        1:17.83   
28  Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    34.71        1:18.35   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: Lindströms Bil AB 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Räisänen 1:05.19 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    30.77        1:05.77   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    31.58        1:06.48   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.86        1:06.49   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    31.34        1:07.54   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    31.08        1:07.62   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.14        1:08.55  Deltar ej i final 
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    31.85        1:08.95   
Jesper Eklund  1998  Västerås Simsällskap    32.58        1:09.61   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    32.89        1:10.02   
10  Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    32.48        1:10.07   
11  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    32.51        1:10.08   
12  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    33.29        1:10.53   
13  Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    32.73        1:10.78   
14  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.59        1:11.05   
15  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    32.41        1:11.43   
16  Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    33.32        1:11.75   
17  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    33.47        1:11.91   
18  Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.79        1:11.94   
19  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    32.36        1:12.42   
20  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    34.00        1:12.98   
21  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.19        1:13.77   
22  Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    34.14        1:14.40   
Isak Alin  1999  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Lindströms Bil AB 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Räisänen 1:05.19 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    33.07        1:11.37   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    34.14        1:13.36   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    34.46        1:13.47   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.45        1:13.70   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.57        1:14.39   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    34.69        1:14.42   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    34.67        1:15.02   
Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.38        1:15.21   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 år 
Sponsor: Lindströms Bil AB 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Räisänen 1:05.19 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.86        1:07.16   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    31.59        1:07.30   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    32.13        1:07.45   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.32        1:08.65   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    33.48        1:10.72   
Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    33.65        1:11.74   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    32.52        1:11.87   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    32.70        1:11.99   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Lindströms Bil AB 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Dennis Dukic 1:11.46 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Daniel Räisänen 1:05.19 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Teodor Wideberg 1:06.46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    30.71        1:05.12   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    31.23        1:06.22   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.42        1:06.42   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.98        1:06.74   
Julius Ekstrand  1998  Simklubben Poseidon    31.32        1:08.15   
Jesper Eklund  1998  Västerås Simsällskap    32.53        1:10.05   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    31.76        1:10.14   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    33.35        1:11.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    32.43  1:12.53  1:54.59    2:29.14   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    33.15  1:12.51  1:54.93    2:31.71   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.44  1:13.40  1:57.20    2:31.81   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.11  1:13.46  1:57.20    2:32.72   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    31.88  1:12.55  1:56.98    2:33.08   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.64  1:11.72  1:58.58    2:34.87   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    33.33  1:14.08  1:58.26    2:35.26   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    31.71  1:11.94  1:58.62    2:35.41   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.00  1:12.52  1:59.13    2:36.36   
10  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.02  1:15.57  1:58.73    2:36.44   
11  Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    31.57  1:15.06  1:59.79    2:36.66   
12  Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    33.84  1:14.93  2:00.49    2:36.76   
13  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    33.60  1:15.08  1:59.61    2:36.97   
14  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    33.46  1:14.49  1:59.00    2:37.07   
15  Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.25  1:14.29  2:01.82    2:37.11   
16  Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    35.30  1:20.48  2:00.94    2:37.20   
17  Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap    31.71  1:12.17  1:59.31    2:37.28   
18  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    33.81  1:17.12  2:02.56    2:37.89   
19  Micaela Jönsson  2001  S71    34.21  1:18.04  2:01.26    2:38.28   
20  Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.19  1:16.69  2:02.26    2:38.65   
21  Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    34.06  1:16.29  2:01.52    2:38.76   
22  Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap    32.95  1:18.59  2:00.57    2:38.86   
23  Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    33.54  1:16.83  2:03.27    2:38.90   
24  Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.44  1:16.84  2:02.40    2:39.15   
25  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    32.55  1:14.81  2:02.55    2:40.58   
26  Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    35.60  1:18.39  2:04.89    2:40.73   
27  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.61  1:17.86  2:01.77    2:41.95   
28  Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    34.19  1:18.43  2:05.41    2:43.15   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 15 år 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.26  1:13.39  1:55.91    2:31.93   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    31.64  1:11.62  1:56.74    2:32.32   
Hannah Virgin  2000  Simklubben Neptun    32.16  1:12.97  1:56.24    2:32.75   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.24  1:14.99  1:56.93    2:33.33   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    33.13  1:14.60  1:58.04    2:33.42   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.00  1:11.89  1:59.84    2:33.91   
Sarah Wallin  2000  Ludvika Simsällskap    32.60  1:15.59  1:57.13    2:34.08   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    32.35  1:12.42  1:58.63    2:34.40   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    33.34  1:13.88  1:57.57    2:35.23   
10  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.17  1:14.07  1:59.06    2:35.43   
11  Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    32.24  1:12.56  1:59.26    2:35.78   
12  Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon    34.51  1:14.34  1:58.88    2:37.27   
13  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.58  1:13.49  1:59.27    2:37.35   
14  Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    32.59  1:16.13  2:03.41    2:38.22   
15  Sandra Lendt  2000  Trelleborg Sim    34.68  1:16.28  2:00.63    2:38.56   
16  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    32.97  1:14.93  2:01.28    2:38.74   
17  Enya Zibell  2000  Simklubben Neptun    32.33  1:13.16  2:01.06    2:38.93   
18  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.41  1:14.36  1:59.56    2:39.37   
19  Felicia Huynh  2000  S71    31.65  1:16.92  2:00.86    2:39.73   
20  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg    30.43  1:12.65  2:01.09    2:39.84   
21  Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    32.86  1:13.79  2:04.60    2:43.25   
22  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    33.35  1:18.20  2:06.04    2:45.92   
23  Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    34.17  1:18.46  2:05.37    2:46.37   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.99  1:09.79  1:49.99    2:26.18   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.92  1:06.80  1:52.03    2:26.59   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    29.49  1:07.64  1:51.62    2:27.04   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    31.74  1:11.59  1:54.46    2:28.02   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    29.74  1:10.01  1:53.09    2:28.05   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    30.85  1:09.99  1:53.82    2:28.20   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.30  1:09.23  1:53.64    2:28.74   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    31.80  1:10.69  1:54.64    2:29.60   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    32.07  1:13.02  1:53.88    2:29.79   
10  Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    33.30  1:15.17  1:57.02    2:32.30   
11  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    32.13  1:13.71  1:56.10    2:32.44   
12  Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    33.31  1:13.66  1:54.84    2:32.50   
13  Miranda Orajärvi  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.97  1:10.42  1:56.57    2:32.68   
14  Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.30  1:13.03  1:57.80    2:32.70   
15  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    31.61  1:13.36  1:56.77    2:33.49   
16  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    32.63  1:15.33  1:57.61    2:34.11   
17  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    31.66  1:10.40  1:57.16    2:34.30   
18  Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    31.64  1:10.32  1:57.33    2:34.54   
19  Emilia Christiansen  1999  S71    31.07  1:11.05  1:58.29    2:34.56   
20  Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    31.69  1:11.09  1:58.34    2:36.20   
21  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    31.14  1:12.71  1:59.67    2:36.23   
22  Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.28  1:12.97  1:58.97    2:36.63   
23  Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap    31.34  1:11.85  1:57.94    2:37.47   
24  Rebecka Gustafsson  1998  Strängnäs Simklubb    28.67  1:20.19  2:11.69    2:52.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    32.46  1:10.60  1:50.17    2:25.26   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    31.79  1:11.89  1:52.91    2:26.59   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.71  1:10.98  1:52.94    2:26.81   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    32.39  1:11.17  1:54.15    2:27.00   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    31.50  1:13.25  1:56.85    2:32.72   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    31.58  1:11.88  1:58.14    2:33.20   
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.23  1:11.50  1:59.13    2:36.45   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    32.74  1:13.96  1:59.51    2:36.82   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 15 år 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.64  1:12.81  1:54.31    2:28.98   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    31.58  1:10.77  1:54.40    2:28.98   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    33.04  1:13.48  1:56.67    2:30.36   
Hannah Virgin  2000  Simklubben Neptun    32.81  1:13.61  1:55.30    2:30.39   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.01  1:13.99  1:56.51    2:32.65   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.30  1:12.02  1:59.20    2:32.88   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    32.16  1:12.48  1:58.45    2:33.73   
Sarah Wallin  2000  Ludvika Simsällskap    32.80  1:15.04  1:57.20    2:34.96   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: City Trollhättan 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hanna Rosvall 2:28.10 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sara Wallberg 2:25.59 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:23.01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    30.63  1:09.58  1:48.82    2:21.88   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.89  1:05.73  1:50.61    2:24.56   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    30.46  1:08.75  1:51.76    2:25.64   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    31.10  1:11.73  1:53.81    2:27.66   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.44  1:09.41  1:54.42    2:28.52   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.11  1:10.64  1:55.09    2:29.21   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    31.20  1:10.20  1:54.77    2:30.83   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    31.42  1:11.27  1:56.39    2:33.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: Trollhättans Tomt AB 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lövgren 2:13.41 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    29.63  1:03.44  1:39.01    2:14.92   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.58  1:04.38  1:40.71    2:18.64   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.94  1:04.30  1:40.84    2:19.12   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    29.29  1:04.45  1:40.66    2:19.24   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    30.59  1:06.18  1:42.95    2:20.50   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    30.25  1:05.35  1:42.54    2:22.18   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    30.14  1:04.32  1:43.10    2:23.81   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.72  1:07.54  1:47.64    2:27.11   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    30.51  1:07.91  1:47.68    2:27.43   
10  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    31.64  1:08.04  1:46.80    2:27.57   
11  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    31.44  1:09.72  1:48.08    2:27.94   
12  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    31.45  1:07.75  1:46.84    2:28.46   
13  Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF    31.06  1:08.47  1:49.15    2:29.82   
14  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    32.65  1:11.80  1:50.94    2:30.13   
15  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    31.69  1:09.91  1:49.06    2:30.65   
16  Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    32.97  1:10.61  1:50.07    2:31.01   
17  Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    30.22  1:07.55  1:47.99    2:31.07   
18  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.17  1:10.21  1:50.29    2:32.03   
19  Victor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägen Simförening    30.26  1:07.88  1:48.31    2:32.10   
20  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    33.48  1:12.91  1:53.78    2:33.20   
21  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.71  1:07.94  1:49.46    2:33.23   
22  Alex Phu  2000  Göteborg Sim    32.36  1:11.87  1:52.50    2:35.38   
23  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    32.08  1:10.66  1:52.35    2:40.33   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: Trollhättans Tomt AB 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lövgren 2:13.41 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    28.55  1:00.13  1:32.54    2:05.43  16-17 Åldersgrupp Rekord 
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    28.61  1:02.32  1:36.37    2:10.84   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.76  1:02.36  1:36.99    2:11.07   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    29.05  1:02.10  1:36.27    2:11.24   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    28.68  1:02.18  1:36.94    2:11.94   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.34  1:03.68  1:36.91    2:12.11   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    29.06  1:03.00  1:37.05    2:13.85   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.55  1:03.59  1:39.05    2:14.60   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    28.27  1:02.34  1:37.46    2:15.07   
10  Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    30.07  1:04.95  1:40.38    2:15.10   
11  Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    29.53  1:04.46  1:39.45    2:16.05   
12  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.49  1:03.63  1:39.47    2:16.38   
13  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    29.50  1:03.46  1:39.06    2:16.88   
14  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.44  1:05.36  1:41.43    2:17.59   
15  Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    30.06  1:05.92  1:42.88    2:18.27   
16  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    29.23  1:03.87  1:40.34    2:18.41   
17  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    29.40  1:04.27  1:41.22    2:19.14   
18  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.80  1:03.74  1:40.48    2:19.28   
19  Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    29.57  1:04.29  1:39.93    2:19.96   
20  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen    29.65  1:04.33  1:41.68    2:19.98   
21  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    29.67  1:04.57  1:41.48    2:20.49   
22  Isak Wikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    30.21  1:06.66  1:43.98    2:20.98   
23  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    29.80  1:04.51  1:41.99    2:24.11   
24  Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    30.82  1:07.95  1:46.96    2:25.13   
25  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    29.11  1:04.47  1:43.42    2:25.28   
26  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    29.96  1:06.18  1:44.62    2:26.16   
27  Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    28.63  1:03.21  1:42.96    2:26.23   
28  Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    30.35  1:06.86  1:46.25    2:26.53   
29  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    31.77  1:09.43  1:48.18    2:29.90   
30  Sean Zhong  1998  Täby Sim    32.05  1:08.95  1:47.11    2:33.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Trollhättans Tomt AB 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lövgren 2:13.41 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    30.42  1:04.26  1:38.03    2:12.96   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    29.57  1:04.50  1:40.14    2:15.37   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    30.58  1:05.70  1:40.97    2:16.38   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.82  1:04.89  1:40.01    2:16.84   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    30.01  1:04.20  1:39.92    2:17.98   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.83  1:05.84  1:42.22    2:19.31   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    29.44  1:05.21  1:41.96    2:23.35   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.59  1:09.10  1:47.83    2:28.36   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Trollhättans Tomt AB 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Albin Lövgren 2:13.41 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Christoffer Havton 2:06.83 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    29.10  1:02.35  1:35.38    2:07.88   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    29.04  1:03.60  1:35.61    2:09.39   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.42  1:03.22  1:37.16    2:09.40   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    28.80  1:02.01  1:35.80    2:10.88   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap    28.00  1:02.55  1:38.35    2:13.47   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.50  1:03.74  1:37.61    2:13.76   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    28.92  1:02.38  1:37.88    2:14.31   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    29.08  1:02.32  1:38.26    2:16.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    1:09.47  2:23.75  3:39.37  4:54.83  18:47.69   
          6:10.29  7:26.19  8:41.73  9:57.65     
          11:13.63  12:30.06  13:45.54  15:01.48     
          16:17.65  17:33.62         
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:10.86  2:27.00  3:43.33  5:00.46  19:03.44   
          6:16.33  7:32.42  8:49.17  10:05.84     
          11:21.63  12:38.41  13:55.71  15:13.29     
          16:30.60  17:48.25         
Moa Karlsson  2002  S71    1:11.57  2:28.69  3:46.76  5:04.38  19:10.17   
          6:21.96  7:39.35  8:56.32  10:13.46     
          11:30.60  12:47.95  14:05.39  15:22.97     
          16:39.24  17:55.58         
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:13.10   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:09.97  2:26.94  3:44.49  5:01.24  19:15.53   
          6:17.89  7:35.50  8:53.33  10:10.75     
          11:29.49  12:48.39  14:05.43  15:24.27     
          16:41.88  18:00.68         
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.16  2:24.36  3:39.42  4:56.05  19:16.78   
          6:13.90  7:32.37  8:50.89  10:09.30     
          11:27.28  12:45.67  14:03.65  15:22.14     
          16:41.00  17:59.91         
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:12.31  2:32.01  3:51.21  5:10.12  19:21.33   
          6:27.57  7:44.73  9:02.31  10:20.09     
          11:37.67  12:55.36  14:12.32  15:30.04     
          16:47.18  18:05.39         
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:28.95   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:07.93  2:21.74  3:36.21  4:50.48  18:42.66   
          6:04.59  7:19.04  8:34.71  9:50.42     
          11:05.91  12:21.42  13:38.06  14:54.33     
          16:10.93  17:27.57         
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.82  2:26.31  3:43.60  5:00.01  19:00.39   
          6:16.98  7:33.42  8:49.63  10:06.10     
          11:22.82  12:39.26  13:55.22  15:11.95     
          16:29.15  17:45.83         
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:09.30  2:25.82  3:43.53  5:00.91  19:11.19   
          6:18.62  7:36.65  8:54.93  10:12.86     
          11:30.78  12:47.65  14:04.94  15:22.45     
          16:39.75  17:56.52         
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:07.10  2:20.91  3:36.25  4:52.18  19:13.07   
          6:09.06  7:27.03  8:44.89  10:03.90     
          11:22.28  12:40.69  13:59.75  15:19.34     
          16:37.85  17:56.32         
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:10.73  2:27.14  3:44.12  5:01.22  19:31.59   
          6:18.81  7:36.58  8:55.03  10:13.06     
          11:32.11  12:52.13  14:13.06  15:33.76     
          16:54.09  18:14.08         
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    1:12.31  2:29.91  3:47.98  5:06.88  19:35.55   
          6:26.04  7:44.78  9:04.16  10:23.82     
          11:42.61  13:02.04  14:21.18  15:40.74     
          16:59.99  18:19.17         
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.57  2:16.01  3:27.07  4:38.42  17:52.79   
          5:49.89  7:01.31  8:13.44  9:25.22     
          10:37.31  11:49.23  13:01.59  14:14.40     
          15:27.56  16:40.60         
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    1:09.03  2:21.83  3:35.17  4:48.71  18:19.24   
          6:02.56  7:16.25  8:30.75  9:44.97     
          10:59.44  12:14.11  13:28.26  14:42.08     
          15:55.53  17:09.17         
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:08.29  2:22.00  3:35.88  4:49.39  18:19.28   
          6:02.85  7:16.34  8:29.65  9:42.87     
          10:56.67  12:10.94  13:25.44  14:39.97     
          15:54.11  17:08.27         
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.37  2:19.55  3:32.63  4:46.44  18:31.23   
          6:00.74  7:14.62  8:28.60  9:43.35     
          10:57.72  12:12.58  13:27.64  14:41.87     
          15:55.73  17:13.04         
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:08.35  2:21.81  3:35.90  4:50.75  18:33.42   
          6:05.64  7:20.47  8:34.64  9:49.26     
          11:04.43  12:19.65  13:35.16  14:50.20     
          16:04.98  17:19.26         
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    1:08.63  2:22.69  3:36.93  4:51.54  18:36.32   
          6:05.92  7:20.18  8:35.24  9:50.23     
          11:05.78  12:20.92  13:35.99  14:51.03     
          16:06.71  17:22.59         
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    1:08.40  2:22.39  3:36.82  4:52.18  18:45.49   
          6:07.99  7:24.30  8:40.21  9:55.80     
          11:11.77  12:27.42  13:42.98  14:59.03     
          16:15.14  17:31.05         
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    1:09.47  2:23.75  3:39.37  4:54.83  18:47.69   
          6:10.29  7:26.19  8:41.73  9:57.65     
          11:13.63  12:30.06  13:45.54  15:01.48     
          16:17.65  17:33.62         
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:10.86  2:27.00  3:43.33  5:00.46  19:03.44   
          6:16.33  7:32.42  8:49.17  10:05.84     
          11:21.63  12:38.41  13:55.71  15:13.29     
          16:30.60  17:48.25         
10  Moa Karlsson  2002  S71    1:11.57  2:28.69  3:46.76  5:04.38  19:10.17   
          6:21.96  7:39.35  8:56.32  10:13.46     
          11:30.60  12:47.95  14:05.39  15:22.97     
          16:39.24  17:55.58         
11  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:13.10   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
12  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:09.97  2:26.94  3:44.49  5:01.24  19:15.53   
          6:17.89  7:35.50  8:53.33  10:10.75     
          11:29.49  12:48.39  14:05.43  15:24.27     
          16:41.88  18:00.68         
13  Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:07.33  2:21.32  3:35.69  4:52.49  19:16.05   
          6:09.75  7:27.16  8:44.78  10:02.79     
          11:21.58  12:39.76  13:58.84  15:18.49     
          16:37.77  17:57.53         
14  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.16  2:24.36  3:39.42  4:56.05  19:16.78   
          6:13.90  7:32.37  8:50.89  10:09.30     
          11:27.28  12:45.67  14:03.65  15:22.14     
          16:41.00  17:59.91         
15  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:12.31  2:32.01  3:51.21  5:10.12  19:21.33   
          6:27.57  7:44.73  9:02.31  10:20.09     
          11:37.67  12:55.36  14:12.32  15:30.04     
          16:47.18  18:05.39         
16  Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:12.46  2:29.34  3:47.52  5:03.84  19:28.95   
          6:21.03  7:38.17  8:55.57  10:12.67     
          11:29.85  12:47.64  14:04.92  15:22.61     
          16:40.42  17:57.94         
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Emballator 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Alice Sundberg 18:20.95 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:12.35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:06.92  2:17.61  3:28.46  4:39.01  17:44.74   
          5:49.69  7:01.08  8:11.70  9:22.92     
          10:34.41  11:45.64  12:57.70  14:09.84     
          15:21.98  16:34.23         
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.86  2:18.74  3:29.63  4:40.75  17:51.64   
          5:52.19  7:03.17  8:14.14  9:25.04     
          10:37.09  11:49.11  13:01.53  14:14.35     
          15:27.53  16:40.23         
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    1:07.46  2:18.51  3:29.48  4:40.19  17:57.31   
          5:51.16  7:02.49  8:14.32  9:27.05     
          10:39.87  11:52.66  13:05.38  14:18.62     
          15:32.21  16:45.53         
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.68  2:20.02  3:32.37  4:45.09  18:12.38   
          5:57.74  7:10.47  8:23.61  9:37.29     
          10:51.47  12:05.14  13:18.91  14:32.68     
          15:46.48  17:00.30         
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    1:07.93  2:19.80  3:32.29  4:45.49  18:18.24   
          5:58.64  7:11.45  8:24.33  9:37.65     
          10:51.62  12:06.47  13:21.23  14:35.19     
          15:49.45  17:04.18         
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:08.48  2:21.94  3:36.11  4:49.96  18:22.40   
          6:04.34  7:18.35  8:32.19  9:46.19     
          11:00.43  12:14.96  13:29.21  14:43.25     
          15:57.40  17:11.60         
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    1:07.95  2:20.80  3:34.65  4:48.35  18:23.37   
          6:02.22  7:16.31  8:30.23  9:44.23     
          10:58.40  12:12.82  13:27.46  14:42.00     
          15:56.72  17:10.78         
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:07.93  2:21.74  3:36.21  4:50.48  18:42.66   
          6:04.59  7:19.04  8:34.71  9:50.42     
          11:05.91  12:21.42  13:38.06  14:54.33     
          16:10.93  17:27.57         
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.82  2:26.31  3:43.60  5:00.01  19:00.39   
          6:16.98  7:33.42  8:49.63  10:06.10     
          11:22.82  12:39.26  13:55.22  15:11.95     
          16:29.15  17:45.83         
10  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:09.30  2:25.82  3:43.53  5:00.91  19:11.19   
          6:18.62  7:36.65  8:54.93  10:12.86     
          11:30.78  12:47.65  14:04.94  15:22.45     
          16:39.75  17:56.52         
11  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:07.10  2:20.91  3:36.25  4:52.18  19:13.07   
          6:09.06  7:27.03  8:44.89  10:03.90     
          11:22.28  12:40.69  13:59.75  15:19.34     
          16:37.85  17:56.32         
12  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:10.73  2:27.14  3:44.12  5:01.22  19:31.59   
          6:18.81  7:36.58  8:55.03  10:13.06     
          11:32.11  12:52.13  14:13.06  15:33.76     
          16:54.09  18:14.08         
13  Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    1:12.31  2:29.91  3:47.98  5:06.88  19:35.55   
          6:26.04  7:44.78  9:04.16  10:23.82     
          11:42.61  13:02.04  14:21.18  15:40.74     
          16:59.99  18:19.17         
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            DNS   
                     
                     
                     
Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  18:53   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: OLKA Sportresor AB 
15 år och yngre: Täby S 4:10.13 2013 FM: Mölndals ASS 4:20.77 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertörns SS  2000  Södertörns Simsällskap            4:19.12   
  Anton Marijanovic  2000      31.03  1:04.37      1:04.37   
  Pontus Jonsson  2000      31.41  1:08.73      2:13.10   
  Anton Mylläri  2001      29.49  1:07.20      3:20.30   
  Elliot Nyström  2002      27.76  58.82      4:19.12   
                     
Helsingborgs S  2000  Helsingborgs Simsällskap            4:19.94   
  Gustaf Hansson  2001      33.36  1:08.81      1:08.81   
  Gustav Persson  2000      32.42  1:09.79      2:18.60   
  Dante Vollmer  2001      29.26  1:04.03      3:22.63   
  Victor Åberg  2001      27.58  57.31      4:19.94   
                     
Jönköpings SS  2000  Jönköpings Simsällskap            4:20.77   
  Tim Lärkfeldt  2000      30.92  1:04.05      1:04.05   
  Marcus Vilhelmsson  2000      33.42  1:15.86      2:19.91   
  Jesper Danielsson  2000      28.89  1:03.93      3:23.84   
  Marcus Holmquist  2000      27.03  56.93      4:20.77   
                     
Täby S  2001  Täby Sim            4:22.31   
  Victor Simic  2000      31.98  1:07.84      1:07.84   
  Daniel Coleman  2000      35.32  1:16.53      2:24.37   
  Josef Al-Khalili  2000      27.44  1:00.07      3:24.44   
  Victor Halldén  2000      27.31  57.87      4:22.31   
                     
Järfälla S  2000  Järfälla Simsällskap            4:23.32   
  Elias Fröde  2001      32.65  1:08.50      1:08.50   
  Samuel Talback  2000      33.53  1:12.99      2:21.49   
  Robin Hanson  2001      28.14  1:01.30      3:22.79   
  Nikolaus Siotis  2000      28.35  1:00.53      4:23.32   
                     
SK Ägir  2000  Simklubben Ägir            4:24.20   
  David Eby  2001      32.06  1:07.51      1:07.51   
  Alexander Sandin  2000      35.78  1:15.89      2:23.40   
  Pontus Pettersson  2000      29.66  1:04.13      3:27.53   
  Christopher Andrén  2000      26.35  56.67      4:24.20   
                     
Mölndals ASS  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:24.33   
  Sebastian Petersson  2000      33.03  1:08.76      1:08.76   
  Daniel Någård  2001      35.04  1:14.53      2:23.29   
  Tobias Åberg  2000      27.83  1:01.21      3:24.50   
  Sam Taheri  2000      28.14  59.83      4:24.33   
                     
SK Laxen  2000  Simklubben Laxen            4:26.56   
  Julius Gustavsson  2002      34.85  1:13.04      1:13.04   
  Gunnar Widerberg  2000      32.76  1:10.18      2:23.22   
  Dennis Dukic  2000      26.90  59.85      3:23.07   
  Momir Reljanovic  2002      29.71  1:03.49      4:26.56   
                     
SK Poseidon  2000  Simklubben Poseidon            4:26.71   
  Victor Bergstrand  2000      31.85  1:05.85      1:05.85   
  Linus Ljunghusen  2000      33.37  1:11.93      2:17.78   
  Gustav Östlund  2000      27.65  1:03.84      3:21.62   
  Pascal Björkman  2001      30.38  1:05.09      4:26.71   
                     
10  Västerviks SS  2000  Västerviks Simsällskap            4:28.34   
  Felix Öberg  2001      33.92  1:12.05      1:12.05   
  Edvin Torlakovic  2001      33.04  1:12.45      2:24.50   
  Axel Björnberg  2000      28.91  1:06.25      3:30.75   
  Erik Ohlsén  2000      26.39  57.59      4:28.34   
                     
11  Sundsvalls SS  2000  Sundsvalls Simsällskap            4:28.74   
  Love Starrin  2001      33.61  1:09.48      1:09.48   
  Felix Balkerud  2001      33.50  1:13.05      2:22.53   
  Joel Berglund  2002      30.32  1:07.90      3:30.43   
  Viktor Näslund  2001      27.69  58.31      4:28.74   
                     
12  SK Triton  2000  Simklubben Triton            4:30.30   
  Gustaf Palmqvist  2001      32.96  1:08.51      1:08.51   
  Samuel Kvist  2000      34.61  1:17.40      2:25.91   
  Nicolas Nolén  2000      29.77  1:04.79      3:30.70   
  Felix Wetterborg  2001      27.55  59.60      4:30.30   
                     
13  Västerås SS  2000  Västerås Simsällskap            4:30.43   
  Johan Brewitz  2001      33.12  1:09.23      1:09.23   
  Gijs Dijkhuizen  2000      32.20  1:10.03      2:19.26   
  William Ejlegård  2000      30.22  1:07.49      3:26.75   
  Anton Laxbäck  2001      28.90  1:03.68      4:30.43   
                     
14  Helsingborgs S Lag 2  2000  Helsingborgs Simsällskap            4:32.42   
  Daniel Fischer  2002      33.13  1:09.63      1:09.63   
  Måns Segerlund  2000      34.89  1:14.78      2:24.41   
  Simon Bonnevier  2001      30.03  1:07.91      3:32.32   
  Hampus Olsson  2000      27.86  1:00.10      4:32.42   
                     
15  Njurunda SS  2000  Njurunda Simsällskap            4:32.51   
  Robin Björklund  2002      33.15  1:09.47      1:09.47   
  Elias Engström  2001      34.12  1:15.75      2:25.22   
  Rasmus Ulin  2000      30.11  1:06.28      3:31.50   
  Filip Borgström  2001      28.23  1:01.01      4:32.51   
                     
16  Mölndals ASS Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:35.20   
  Viktor Sjöström  2001      34.27  1:11.60      1:11.60   
  Harald Eriksson  2000      34.50  1:14.75      2:26.35   
  Alexander Fredholm  2001      31.28  1:10.15      3:36.50   
  Oliver Einarsson  2000      27.37  58.70      4:35.20   
                     
17  Spårvägen SF  2000  Spårvägen Simförening            4:35.85   
  Gustav Henriksen  2002      34.11  1:11.18      1:11.18   
  Andreas Wallén  2002      37.43  1:20.42      2:31.60   
  Victor Klingeryd Jalamo  2000      31.04  1:06.85      3:38.45   
  Jonas Malmring  2001      26.97  57.40      4:35.85   
                     
18  Norrköpings KK  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:35.90   
  Max Engström  2001      31.10  1:05.24      1:05.24   
  John Brolin  2002      38.28  1:23.62      2:28.86   
  Victor Lovinge  2000      28.57  1:03.25      3:32.11   
  Kevin Wåhlin  2000      29.77  1:03.79      4:35.90   
                     
19  Stockholms KK  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            4:36.39   
  Isak Gustafsson  2001      35.29  1:13.73      1:13.73   
  Sebastian Tufvesson  2000      33.41  1:13.55      2:27.28   
  Fredrik Jacobsson  2001      31.35  1:08.21      3:35.49   
  Emil Gunneriusson  2000      28.80  1:00.90      4:36.39   
                     
20  Göteborg S  2000  Göteborg Sim            4:36.48   
  Gustav Vallin  2001      34.40  1:11.34      1:11.34   
  Robin Vondrak  2001      35.43  1:16.59      2:27.93   
  Alex Phu  2000      29.50  1:06.17      3:34.10   
  Gustav Nislander  2001      28.92  1:02.38      4:36.48   
                     
21  Jönköpings SS Lag 2  2000  Jönköpings Simsällskap            4:36.92   
  Oscar Hegmegi  2001      32.60  1:08.75      1:08.75   
  Filip Egelrud  2000      34.82  1:14.76      2:23.51   
  Viktor Svan  2000      30.31  1:07.45      3:30.96   
  Job Sanders  2003      30.72  1:05.96      4:36.92   
                     
22  Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            4:37.55   
  Filip Hinderup  2001      33.87  1:08.96      1:08.96   
  Joaquin Diaz  2001      35.89  1:17.58      2:26.54   
  Robin Falk  2001      30.77  1:10.68      3:37.22   
  Samuel Wiktor  2001      28.83  1:00.33      4:37.55   
                     
23  Karlstads SS  2001  Karlstads Simsällskap            4:39.87   
  Linus Andersson  2001      34.65  1:13.35      1:13.35   
  August Mathisen  2001      36.03  1:19.47      2:32.82   
  David Albringer  2001      31.46  1:09.37      3:42.19   
  Johan Rydahl  2001      27.20  57.68      4:39.87   
                     
24  Gävle SS  2000  Gävle Simsällskap            4:42.04   
  William Borg  2000      32.99  1:10.36      1:10.36   
  Marcus Ålenius  2001      34.83  1:15.94      2:26.30   
  Jakob Källquist  2001      30.97  1:10.12      3:36.42   
  Andreas Persson  2000      30.38  1:05.62      4:42.04   
                     
25  Väsby SS  2000  Väsby Simsällskap            4:42.06   
  Simon Brandt  2000      32.10  1:09.17      1:09.17   
  William Lernå  2002      35.73  1:16.83      2:26.00   
  Theodor Sköld  2001      33.08  1:15.27      3:41.27   
  Tobias Hörlin  2000      28.90  1:00.79      4:42.06   
                     
26  Linköpings ASS  2000  Linköpings Allmänna SS            4:42.07   
  Daniel Karlsson  2000      32.23  1:09.76      1:09.76   
  Oliver Tykesson  2000      36.48  1:20.06      2:29.82   
  Albin Staaf  2000      31.66  1:10.84      3:40.66   
  Naevid Kiasat  2001      29.23  1:01.41      4:42.07   
                     
27  Täby S Lag 2  2004  Täby Sim            4:44.22   
  Jonas Al-Khalili  2002      35.17  1:12.07      1:12.07   
  Axel Nordén  2001      36.59  1:17.62      2:29.69   
  Wilhelm Muzikants  2001      33.32  1:12.71      3:42.40   
  Andres Pöllänen  2001      29.15  1:01.82      4:44.22   
                     
28  Örebro SA  2002  Örebro Simallians            4:44.44   
  Michal Laszewski  2002      34.70  1:13.45      1:13.45   
  Tim Baastad  2000      36.21  1:21.58      2:35.03   
  Elias Landström  2000      29.60  1:07.03      3:42.06   
  Eric Valjus  2000      28.56  1:02.38      4:44.44   
                     
29  Ystads SS  2000  Ystads Simsällskap            4:44.91   
  Emil Jespersen  2001      38.16  1:20.27      1:20.27   
  Gustaf Persson  2001      35.05  1:17.10      2:37.37   
  Max Persson  2001      30.24  1:06.78      3:44.15   
  Felix Hansson  2000      28.71  1:00.76      4:44.91   
                     
Malmö KK Lag 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
  Philip Stenberg  2001      33.88  1:13.21      1:13.21   
  Gustav Englund  2001      36.58        2:30.30   
  Lukas Patzer  2002              3:39.17   
                     
SK Neptun  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
  Klaudius Schreck  2001      31.26  1:08.55      1:08.55   
  Morgan Martinsson  2001              2:28.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  18:53 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  25 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  19:17   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17, Finaler 17 år och yngre 
Sponsor: www.nyttodata.se 
17 år och yngre: Täby S Lag 1 3:57.82 2014 FM: Täby S 3:57.82 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Landskrona SS  1998  Landskrona Simsällskap            4:03.05   
  Hampus Svensson  1999      30.09  1:02.59      1:02.59   
  Emil Hassling  2000      32.39  1:09.11      2:11.70   
  Oskar Hoff  1998      26.68  57.51      3:09.21   
  Alfred Christensson  1998      25.24  53.84      4:03.05   
                     
Helsingborgs S  1998  Helsingborgs Simsällskap            4:04.14   
  Gustav Kroon  1998      30.90  1:04.00      1:04.00   
  Olle Williamsson  1998      31.72  1:06.28      2:10.28   
  Isak Wikström  1999      26.96  1:00.17      3:10.45   
  Magnus Karlsborn  1998      25.29  53.69      4:04.14   
                     
Södertälje SS  1998  Södertälje Simsällskap            4:04.14   
  Fredric Wernqvist  1998      30.20  1:04.08      1:04.08   
  Ludwig Hareskog  1998      31.90  1:08.99      2:13.07   
  Erik Brandt  1999      26.68  57.77      3:10.84   
  Björn Seeliger  2000      24.78  53.30      4:04.14   
                     
Täby S  1998  Täby Sim            4:06.83   
  Filip Hedman  1998      29.32  1:02.28      1:02.28   
  Daniel Räisänen  1999      30.31  1:05.02      2:07.30   
  Sean Zhong  1998      27.99  1:02.26      3:09.56   
  Isak Alin  1999      26.70  57.27      4:06.83   
                     
Eskilstuna SK  1998  Eskilstuna Simklubb            4:11.12   
  William Brand  1998      30.39  1:03.08      1:03.08   
  Eldin Kadic  1999      32.93  1:11.06      2:14.14   
  Karl Lindoff  1998      26.50  58.58      3:12.72   
  Marko Biscevic  1998      27.35  58.40      4:11.12   
                     
SK Poseidon  1998  Simklubben Poseidon            4:12.47   
  Alexander Hedre  1999      31.17  1:05.72      1:05.72   
  Julius Ekstrand  1998      30.97  1:08.97      2:14.69   
  Jesper Olsson  1998      27.28  1:00.03      3:14.72   
  Marko Vasilijevic  1999      27.51  57.75      4:12.47   
                     
SK Neptun  1998  Simklubben Neptun            4:12.49   
  Karl Gustav Gérnyi  1999      31.11  1:04.18      1:04.18   
  William Lulek  1998      31.60  1:08.41      2:12.59   
  Simon Blom  1999      29.16  1:04.11      3:16.70   
  Carl Käll Jönsson  1999      26.45  55.79      4:12.49   
                     
Södertörns SS  1998  Södertörns Simsällskap            4:13.20   
  Alexej Filinau  1998      31.44  1:04.42      1:04.42   
  Filip Antlöv  1998      32.88  1:12.41      2:16.83   
  Wilmer Tingbrand  1998      26.87  59.83      3:16.66   
  Zack Abelsson  1998      27.02  56.54      4:13.20   
                     
Stockholmspolisens IF SF  1998  Stockholmspolisens IF SF            4:15.45   
  Martin Falk  1999      32.09  1:07.48      1:07.48   
  Elias Hysing  2000      34.09  1:14.36      2:21.84   
  Jacob Danielsson  1998      26.23  58.88      3:20.72   
  Niclas Eriksson  1998      26.23  54.73      4:15.45   
                     
10  Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            4:16.19   
  Sten Ludvigsson  1998      32.83  1:08.55      1:08.55   
  William Lindblom  1998      33.37  1:11.80      2:20.35   
  Eric Hinderup  1998      26.28  59.16      3:19.51   
  Philip Tran  1999      26.20  56.68      4:16.19   
                     
11  Linköpings ASS  1998  Linköpings Allmänna SS            4:16.47   
  Gustav Henell  1999      32.36  1:09.49      1:09.49   
  Tom Andersson  1998      31.85  1:08.98      2:18.47   
  Mattias Grynning  1999      27.43  59.54      3:18.01   
  Toni Nikolic  1999      27.70  58.46      4:16.47   
                     
12  Mölndals ASS  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:17.41   
  Tor Leander  1999      31.18  1:04.25      1:04.25   
  Marco Häyhänen  1999      32.54  1:11.32      2:15.57   
  Pär Börjeson  1998      28.68  1:05.68      3:21.25   
  Aron Qvirist  1998      26.05  56.16      4:17.41   
                     
13  Väsby SS  1999  Väsby Simsällskap            4:18.64   
  Niklas Nyblom  1999      33.08  1:09.28      1:09.28   
  Anton Widholm  1999      32.81  1:10.03      2:19.31   
  Karl Frylmark  1999      28.44  1:02.46      3:21.77   
  Max Sundberg  1999      27.33  56.87      4:18.64   
                     
14  Tyresö SS  1998  Tyresö Simsällskap            4:19.12   
  Olle Sköld  1999      29.87  1:01.32      1:01.32   
  Algot Lindwall  2002      34.57  1:16.09      2:17.41   
  Daniel Redelius  2000      28.96  1:04.27      3:21.68   
  Olle Österman  1998      27.28  57.44      4:19.12   
                     
15  SK Elfsborg  1998  Simklubben Elfsborg            4:19.84   
  Melker Olsson  2000      30.83  1:04.66      1:04.66   
  Jonathan Arvidsson  2000      34.40  1:14.68      2:19.34   
  William Westerlund Holappa  1999      29.13  1:04.17      3:23.51   
  Anes Cavka  1999      26.59  56.33      4:19.84   
                     
16  Stockholms KK  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            4:20.62   
  Lukas Peterson  1998      31.32  1:06.84      1:06.84   
  Olof Askling  1999      33.36  1:12.69      2:19.53   
  Kalle Sandahl  1999      28.34  1:02.73      3:22.26   
  Walter Forsberg Meinhart  1999      27.50  58.36      4:20.62   
                     
17  Karlstads SS  1998  Karlstads Simsällskap            4:21.63   
  Adam Albringer  1999      30.53  1:03.28      1:03.28   
  Johannes Vålvik  1999      34.88  1:18.04      2:21.32   
  Daniel Vålvik  1999      28.40  1:02.04      3:23.36   
  Niclas Lindow  1999      27.51  58.27      4:21.63   
                     
18  Ängelholms SS  1999  Ängelholms Simsällskap            4:30.90   
  Philip Andersson  2001      38.41  1:19.93      1:19.93   
  Daniel Kertes  1999      31.54  1:09.95      2:29.88   
  Oskar Hanstål  1999      27.23  1:00.94      3:30.82   
  Petter Hellzén  2000      27.73  1:00.08      4:30.90   
                     
Örebro SA  2002  Örebro Simallians            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Järfälla S  1998  Järfälla Simsällskap            DSQ   
  Emil Östrand  1998      31.79  1:06.05      1:06.05   
  Hugo Swanepoel  1998      31.71        2:17.40   
  Viktor Fridsjö  1998              3:16.05   
                     
Norrköpings KK  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
  Hampus Lovinge  1998      29.15  1:01.34      1:01.34   
  Axel Eriksson  1998              2:18.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 juni 2015 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  19:17 
 
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2015    Utskriftsdatum  26 juni 2015   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  13:14   
  Arrangör  SSF/Trollhättans SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 juni 2015         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: www.busab.se 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Lina Sjöholm 4:37.44 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alfhild Kristensson 4:33.07 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Alba Forés 4:24.07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    1:07.68  2:20.11  3:33.10    4:42.06   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.41  2:19.03  3:32.22    4:44.45   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    1:06.00  2:18.56  3:31.92    4:44.48   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:07.77  2:21.03  3:35.17    4:46.45   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:07.84  2:21.08  3:34.95    4:47.86   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.98  2:18.66  3:34.41    4:49.10   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:08.02  2:21.92  3:36.12    4:49.95   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:07.95  2:22.35  3:36.97    4:51.01   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:05.80  2:19.90  3:37.01    4:51.65   
10  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    1:07.59  2:22.41  3:38.46    4:51.73   
11  Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:08.97  2:22.87  3:37.88    4:51.94   
12  Tess Engvall&nb