Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sprint-KM    Utskriftsdatum  14 december 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  08:15   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 december 2015         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.99   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.03   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.90   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.28   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.35   
Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.93   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.49   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.55   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.19   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.73   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.42   
Jonathan Suhl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.61   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.48   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.23   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.34   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.35   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.44   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.67   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.82   
Ellie Obrien  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.99   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.64   
10  Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.89   
11  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.21   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.18   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.75   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.76   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.87   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.96   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.13   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.19   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.00   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.33   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.47   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.40   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.46   
Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.70   
Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.40   
Svan Kassandra  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.78   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.94   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.35   
10  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.15   
11  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.16   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.07   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.39   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.21   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.66   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.95   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.11   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.27   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.59   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.87   
10  William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.28   
11  Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.46   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.53   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.49   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.88   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.07   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.11   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.08   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.37   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.04   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.38   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.42   
Jonathan Suhl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.76   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.38   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.50   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.60   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.49   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.60   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.80   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.83   
Ellie Obrien  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.06   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.83   
10  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.67   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.85   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.39   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.90   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.72   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.52   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.82   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.95   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.54   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.15   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.93   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.30   
Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.60   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.72   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.75   
Svan Kassandra  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.06   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.50   
Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.63   
10  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.29   
11  Ronja Flanegan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.86   
12  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.49   
13  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.04   
14  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.45   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.96   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.55   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.14   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.29   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.52   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.06   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.51   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.78   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.32   
10  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.52   
11  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.61   
                     
 
Gren 13, Valfritt simsätt, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellenor Lindroth  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.14   
Åsa Gårdman  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.89   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.91   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.69   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.28   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.46   
Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.00   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.14   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.53   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.00   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.29   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.33   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.69   
Jonathan Suhl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.98   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.71   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.27   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.27   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.51   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.08   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.08   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.12   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.47   
Ellie Obrien  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.79   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.54   
10  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.20   
11  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.78   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.50   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.67   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.82   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.95   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.66   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.27   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.30   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.72   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.48   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.65   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.08   
Svan Kassandra  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.25   
Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.32   
Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.32   
Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.77   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.13   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.54   
10  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.92   
11  Ronja Flanegan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.02   
12  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.34   
13  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.14   
14  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.11   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.05   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.52   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.21   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.28   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.09   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.29   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.13   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.24   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.39   
10  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.50   
11  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.79   
12  Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.50   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.72   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.09   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.36   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.19   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.22   
Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.31   
                     
 
Gren 21, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Calle Lindroth  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.19   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.31   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.40   
Jonathan Suhl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.44   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.48   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.76   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.77   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.89   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.36   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.47   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.66   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.78   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.36   
Ellie Obrien  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.85   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.85   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.37   
10  Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.58   
11  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.18   
                     
 
Gren 23, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.67   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.28   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.05   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.09   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.13   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.69   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.74   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.58   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.94   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.72   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.77   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.72   
Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.13   
Svan Kassandra  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.69   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.75   
Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.79   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.35   
10  Ronja Flanegan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.80   
11  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.73   
12  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.96   
13  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.31   
14  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.42   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.87   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.11   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.48   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.34   
David Ullstrand  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.44   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.88   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.21   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.42   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.57   
10  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.95   
11  Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  14 december 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:15