Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Nieminen  1997    615  27.79  57.30  1:27.69    1:56.79   
  Motala Simsällskap                   
                     
Alexander Löfqvist  1999    613  27.35  57.55  1:27.86    1:56.92   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Anton Schough  1998    573  27.42  57.85  1:29.43    1:59.63   
  Örebro Simallians                   
                     
Kalle Lindborg  1994    564  27.79  58.09  1:28.46    2:00.23   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Thomas Törnström  1992    518  27.25  58.40  1:30.83    2:03.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Mattias Grynning  1999    498  27.52  58.06  1:31.21    2:05.31   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Gabriel Sandør  1996    486  29.44  1:01.54  1:33.97    2:06.38   
  Motala Simsällskap                   
                     
Erik Ohlsén  2000    477  27.85  59.37  1:32.89    2:07.17   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Axel Ek  1996    470  30.44  1:02.77  1:35.74    2:07.77   
  Skene Sim- och Idrottssällskap                   
                     
10  Oliver Tykesson  2000    448  29.58  1:02.20  1:36.12    2:09.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Simon Linnér  1999    447  29.46  1:01.95  1:35.96    2:09.88   
  Motala Simsällskap                   
                     
12  Sixten Almén  1999    431  29.62  1:02.75  1:37.03    2:11.46   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Tim Baastad  2000    428  30.15  1:02.54  1:37.83    2:11.76   
  Örebro Simallians                   
                     
14  Svante Linnér  2000    426  30.29  1:03.65  1:37.62    2:11.99   
  Motala Simsällskap                   
                     
15  Toni Nikolic  1999    419  29.26  1:02.46  1:37.36    2:12.72   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Naevid Kiasat  2001    387  30.28  1:03.87  1:39.90    2:16.34   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
17  Wilhelm Lindqvist  2000    382  30.62  1:05.26  1:41.37    2:16.94   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
18  Robin Flyman  1995    355  31.58  1:07.63  1:44.64    2:20.25   
  Örebro Simallians                   
                     
19  Herman Törnvall  1999    340  32.80  1:08.89  1:47.00    2:22.27   
  Örebro Simallians                   
                     
20  Sebastian Nilsson  2002    339  33.22  1:10.67  1:47.42    2:22.43   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
21  Michal Laszewski  2002    332  33.28  1:10.76  1:48.18    2:23.49   
  Örebro Simallians                   
                     
22  Saman Habibi  1996    292  32.50  1:09.69  1:49.43    2:29.69   
  Örebro Simallians                   
                     
23  Anton Wallin  2000    282  34.31  1:13.56  1:54.14    2:31.43   
  Örebro Simallians                   
                     
24  Marcus Bergenstråhle  1997    273  34.00  1:12.30  1:52.91    2:33.17   
  Örebro Simallians                   
                     
25  Oscar Wilhelmsson  2002    246  37.22  1:17.18  1:58.28    2:38.47   
  Örebro Simallians                   
                     
26  Tobias Schörling  1999    243  36.29  1:17.07  1:59.67    2:39.08   
  Örebro Simallians                   
                     
27  Anton Daggert  1993    236  34.83  1:15.55  1:58.71    2:40.67   
  Örebro Simallians                   
                     
28  Elias Axelsson  2002    236  35.45  1:17.77  1:59.93    2:40.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
29  Melvin Larsson  2002    235  36.01  1:18.01  2:01.39    2:40.95   
  Örebro Simallians                   
                     
30  Lukas Lundberg  2004    222  36.79  1:18.88  2:02.35    2:44.08   
  Motala Simsällskap                   
                     
31  Henrik Eriksson  2002    216  36.34  1:19.07  2:04.17    2:45.57   
  Motala Simsällskap                   
                     
32  Kevin Bodén  2002    213  37.45  1:20.46  2:05.01    2:46.18   
  Motala Simsällskap                   
                     
33  William Forsström  2002    190  39.87  1:25.02  2:09.88    2:52.59   
  Örebro Simallians                   
                     
34  Gustav Edlund  2004    177  40.63  1:26.92  2:14.16    2:56.72   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
35  Adrian Danqi  2002    165  39.27  1:24.91  2:14.28    3:01.03   
  Örebro Simallians                   
                     
Blazej Piotrowski  2000              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Markus Engström  2001              DNS   
  Örebro Simallians                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  10:22   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Varga  1997    632  30.04  1:02.88  1:36.37    2:09.48   
  Simklubben Neptun                   
                     
Ida Österman  1998    557  31.08  1:05.45  1:40.48    2:15.04   
  Danderyds Sim                   
                     
Elin Gunnarsson  2002    499  33.24  1:10.06  1:46.97    2:20.08   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sara Thunholm  1999    494  31.17  1:06.42  1:43.21    2:20.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Alice Thörnros  2001    478  32.20  1:08.26  1:45.57    2:22.11   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Ella Lindroth  2001    441  33.08  1:09.52  1:47.90    2:26.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Wilma Holmertz  2003    436  33.45  1:10.53  1:48.37    2:26.54   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Jennifer Goding  1998    435  33.41  1:10.82  1:49.10    2:26.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Felicia Järvikari  2002    413  33.98  1:12.19  1:50.98    2:29.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
10  Ida Frössberg  2000    412  33.16  1:11.29  1:51.07    2:29.30   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Hilda Linné  2000    412  34.25  1:12.48  1:52.12    2:29.31   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Sandra Rääf  2000    410  34.19  1:12.65  1:51.57    2:29.55   
  Örebro Simallians                   
                     
13  Alice Almén  2001    409  34.18  1:12.19  1:51.16    2:29.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Emma Cullberg  2002    409  33.48  1:11.70  1:50.91    2:29.70   
  Örebro Simallians                   
                     
15  Sandra Mokhtari  2001    401  34.12  1:12.05  1:52.04    2:30.66   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Evelina Rydén  2000    383  33.75  1:13.68  1:54.16    2:33.05   
  Örebro Simallians                   
                     
17  Klara Gårdman  2002    381  34.51  1:13.90  1:54.30    2:33.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Salma Gabot  2001    375  34.13  1:13.01  1:54.01    2:34.11   
  Örebro Simallians                   
                     
19  Martina Karlsson  2003    368  35.52  1:15.22  1:55.79    2:35.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
20  Ebba Eriksson  2000    368  36.01  1:15.81  1:56.71    2:35.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
21  Michelle Cen  2000    368  33.72  1:11.85  1:53.20    2:35.13   
  Örebro Simallians                   
                     
22  Cornelia Johansson  2003    362  34.10  1:13.36  1:55.47    2:35.89   
  Örebro Simallians                   
                     
23  Magdalena Hagsten Skarda  2003    351  35.95  1:16.19  1:57.45    2:37.56   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
24  Ebba Wågman  1999    336  36.01  1:16.11  1:57.67    2:39.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
25  Sofia Westerberg  2002    330  36.42  1:18.18  2:00.51    2:40.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
26  Johanna Grynning  2002    330  36.81  1:18.38  2:00.66    2:40.84   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
27  Isadora Rosén  2002    301  35.69  1:17.24  2:01.80    2:45.76   
  Motala Simsällskap                   
                     
28  Olivia Malm  2000    286  37.08  1:20.09  2:05.27    2:48.60   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
29  Tilda Carlsson  2003    286  36.87  1:20.51  2:06.02    2:48.63   
  Motala Simsällskap                   
                     
30  Julia Månsson  2002    285  38.41  1:21.62  2:06.57    2:48.81   
  Örebro Simallians                   
                     
31  Olivia Gustafsson  2004    284  38.13  1:20.56  2:04.82    2:49.06   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
32  Mikaela Juhler  2000    270  39.31  1:22.64  2:07.92    2:51.82   
  Örebro Simallians                   
                     
33  Ebba Hazard  2004    266  38.50  1:23.26  2:10.53    2:52.84   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
34  Emma Bengtsson  2002    264  37.44  1:21.69  2:08.59    2:53.19   
  Motala Simsällskap                   
                     
35  Jennifer Titus  2002    262  37.56  1:22.03  2:08.04    2:53.69   
  Örebro Simallians                   
                     
36  Lovisa Gustafsson  2002    254  38.73  1:23.73  2:10.88    2:55.49   
  Örebro Simallians                   
                     
37  Ebba Stahlberg  2003    239  38.58  1:25.57  2:13.52    2:59.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
38  Alice Kardfall  2003    230  39.02  1:24.71  2:14.11    3:01.44   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
39  Tyra König  2002    206  42.49  1:32.50  2:21.48    3:08.03   
  Örebro Simallians                   
                     
40  Elsa Linné  2003    196  42.71  1:32.58  2:23.26    3:11.17   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
41  Ellie O´brian  2002    194  41.34  1:31.47  2:23.62    3:11.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
42  Elin Friberg  2004    194  42.83  1:32.39  2:23.85    3:11.91   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
43  Elvira Nilsson  2004    185  43.16  1:35.49  2:26.74    3:15.05   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
44  Maja Arnell  2004    159  44.83  1:38.48  2:32.30    3:25.10   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
45  Joline Wren  2004    134  42.56  1:34.96  2:35.51    3:36.90   
  Motala Simsällskap                   
                     
Emilia Eriksson  2004              DSQ   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Lundström Silke  2003    271  36.40        1:18.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Elliot Fielder  2003    268  37.52        1:18.62   
  Motala Simsällskap                   
                     
Henrik Duong  2003    252  36.70        1:20.26   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Erik Wallin  2003    248  38.52        1:20.69   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Viktor Henrysson  2003    220  39.01        1:23.88   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Carl Löfgren  2003    196  41.65        1:27.20   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Lukasz Piotrowski  2003    189  40.70        1:28.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Lukas Lundberg  2004    187  42.37        1:28.62   
  Motala Simsällskap                   
                     
Ossian Lagström  2003    174  44.10        1:30.76   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
10  Gustav Edlund  2004    170  44.09        1:31.49   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Olle Almén  2003    157  41.04        1:33.91   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  David Axelsson  2004    153  45.15        1:34.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Filip Gidlöf  2003    148  45.14        1:35.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Nassim Arim  2004    128  48.63        1:40.52   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
15  Kristian Aziz  2003    127  47.76        1:40.63   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Marcus Manninen  2004    124  46.21        1:41.48   
  Motala Simsällskap                   
                     
17  Robin Lundqvist  2005    107  46.14        1:46.56   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
18  Gustav Kardfall  2006    82  55.51        1:56.53   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Ture Oscarson  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Christian Villegas  2003              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Emil Kilander  2004              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Simon Axelsson  2006              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Engström  2001    437  30.45        1:06.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Edvin Torlakovic  2001    419  32.42        1:07.76   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Felix Öberg  2001    344  32.40        1:12.34   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Naevid Kiasat  2001    328  32.14        1:13.46   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Michal Laszewski  2002    286  34.74        1:16.90   
  Örebro Simallians                   
                     
John Brolin  2002    285  36.47        1:17.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Albert Oscarsson  2001    278  37.46        1:17.62   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sebastian Nilsson  2002    267  35.91        1:18.71   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Filip Vukovic  2001    253  37.98        1:20.17   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
10  Nicola Lundqvist  2002    237  38.20        1:21.87   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Elias Axelsson  2002    221  39.19        1:23.77   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Ruben Staaf  2002    204  39.88        1:26.06   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Henrik Eriksson  2002    201  40.00        1:26.49   
  Motala Simsällskap                   
                     
14  Kevin Bodén  2002    196  39.71        1:27.26   
  Motala Simsällskap                   
                     
15  Adrian Danqi  2002    163  43.57        1:32.66   
  Örebro Simallians                   
                     
16  Hannes Blom  2002    135  47.61        1:38.75   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
17  Isak Lust  2002    128  46.98        1:40.55   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
David Könemann  2001              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Markus Engström  2001              DNS   
  Örebro Simallians                   
                     
Otto Svensson  2002              DNS   
  Motala Simsällskap                   
                     
William Forsström  2002              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Forsgren  1996    570  27.68        1:01.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Alexander Frost  1997    568  27.92        1:01.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Oscar Sjöblad  1997    511  28.41        1:03.41   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Stefan Phung  1997    504  29.52        1:03.69   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Henrik Podéus  1995    501  29.71        1:03.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Anton Schough  1998    485  29.90        1:04.54   
  Örebro Simallians                   
                     
Victor Lovinge  2000    457  29.94        1:05.82   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ademir Silic  1998    434  30.12        1:06.94   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Alexander Granberg  1999    402  32.29        1:08.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Axel Eriksson  1998    396  32.63        1:09.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
11  Axel Björnberg  2000    391  30.91        1:09.33   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
12  Christoffer Theander  1997    385  31.97        1:09.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Toni Nikolic  1999    380  32.43        1:10.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Tim Baastad  2000    358  32.49        1:11.39   
  Örebro Simallians                   
                     
15  Elias Landström  2000    349  32.90        1:11.99   
  Örebro Simallians                   
                     
16  Herman Törnvall  1999    348  32.24        1:12.09   
  Örebro Simallians                   
                     
17  Kevin Wåhlin  2000    318  34.76        1:14.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Robin Flyman  1995    317  33.74        1:14.31   
  Örebro Simallians                   
                     
19  Nils König  1998    317  35.32        1:14.32   
  Örebro Simallians                   
                     
20  Theodor Pasztor  2000    304  34.77        1:15.39   
  Örebro Simallians                   
                     
21  Konrad Ekström  1998    296  34.48        1:16.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
22  Oscar Sundberg  2000    292  34.15        1:16.35   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
23  Saman Habibi  1996    280  36.07        1:17.48   
  Örebro Simallians                   
                     
24  Anton Kilander  1999    266  36.72        1:18.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
25  Anton Wallin  2000    253  37.28        1:20.12   
  Örebro Simallians                   
                     
26  Marcus Bergenstråhle  1997    250  37.27        1:20.47   
  Örebro Simallians                   
                     
27  Dylan Saleh  1998    215  37.49        1:24.62   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
28  Anton Daggert  1993    207  42.13        1:25.62   
  Örebro Simallians                   
                     
29  Tobias Schörling  1999    203  40.28        1:26.24   
  Örebro Simallians                   
                     
30  Johannes Näslund  1999    188  42.22        1:28.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Robert Kurt  2000              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Lundström Silke  2003    287  35.87        1:16.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Elliot Fielder  2003    285  37.24        1:17.00   
  Motala Simsällskap                   
                     
Erik Wallin  2003    252  37.19        1:20.21   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Henrik Duong  2003    252  37.35        1:20.21   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Viktor Henrysson  2003    215  37.98        1:24.53   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
Carl Löfgren  2003    214  40.22        1:24.65   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Engström  2001    443  29.47        1:06.48   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Edvin Torlakovic  2001    429  32.77        1:07.22   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Felix Öberg  2001    356  32.36        1:11.49   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Naevid Kiasat  2001    337  32.60        1:12.80   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
John Brolin  2002    319  34.80        1:14.17   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Michal Laszewski  2002    289  34.11        1:16.62   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Forsgren  1996    677  26.56        57.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Alexander Frost  1997    531  28.62        1:02.62   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Oscar Sjöblad  1997    527  28.54        1:02.78   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Henrik Podéus  1995    507  29.38        1:03.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Anton Schough  1998    506  29.02        1:03.61   
  Örebro Simallians                   
                     
Stefan Phung  1997    495  30.09        1:04.07   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  13:40   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Wilma Holmertz  2003    429  35.18        1:16.15   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Vera Karlsson  2003    389  34.95        1:18.67   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Cornelia Johansson  2003    359  36.37        1:20.76   
  Örebro Simallians                   
                     
Martina Karlsson  2003    352  37.69        1:21.31   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Thilde Smedbäck  2004    315  38.89        1:24.39   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Darja Koutchinskaia  2003    309  38.65        1:24.97   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    304  38.76        1:25.36   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Olivia Gustafsson  2004    291  40.54        1:26.69   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Tilda Carlsson  2003    273  42.16        1:28.48   
  Motala Simsällskap                   
                     
10  Alice Fransson  2004    269  41.04        1:28.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Emilia Eriksson  2004    247  42.67        1:31.54   
  Motala Simsällskap                   
                     
12  Ellen Lovinge  2004    227  43.07        1:34.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Alice Kardfall  2003    221  43.83        1:34.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Elsa Linné  2003    191  48.58        1:39.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
15  Elin Friberg  2004    189  48.93        1:40.05   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Tilda Jaconelli  2003    173  46.46        1:42.98   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
17  Joline Wren  2004    158  45.91        1:46.08   
  Motala Simsällskap                   
                     
18  Alice Wigren  2004    154  51.12        1:47.00   
  Motala Simsällskap                   
                     
19  Elvira Nilsson  2004    147  53.99        1:48.80   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
20  Alva Granath Durmisi  2003    144  55.43        1:49.49   
  Motala Simsällskap                   
                     
21  Hanna Persson  2004    136  54.22        1:51.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
22  Märta Henriksson  2004    129  56.07        1:53.56   
  Motala Simsällskap                   
                     
23  Sofia Wallin  2005    128  56.79        1:53.81   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
24  Elin Gustafsson  2005    120  56.11        1:56.29   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
25  Frida Erlandsson  2006    110  55.24        1:59.76   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
26  Greta Rosén  2004    108  57.43        2:00.57   
  Motala Simsällskap                   
                     
27  Klara Lundberg  2004    101  1:02.54        2:02.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
28  Hanna Langemar  2005    98  58.48        2:04.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
29  Josefin Klintåker  2006    93  1:03.48        2:06.44   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
30  Ellen Arnell  2006    90  1:02.98        2:07.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
31  Isabel Lagali  2004    78  1:02.09        2:14.34   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Tuva Brandt  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Ebba Holgersson  2005              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Bornmar  2004              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lena Årebo  2002    420  35.19        1:16.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alice Thörnros  2001    409  35.48        1:17.36   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Erika Tudegård  2001    407  36.05        1:17.49   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Hanna Lagher  2002    382  35.67        1:19.17   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Cullberg  2002    376  34.66        1:19.58  Deltar ej i final 
  Örebro Simallians                   
                     
Sandra Mokhtari  2001    376  36.71        1:19.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Elin Gunnarsson  2002    372  38.68        1:19.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alice Almén  2001    349  39.35        1:21.59   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Stina Pernius  2002    340  38.11        1:22.24   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
10  Hanna Bylehn  2002    331  36.34        1:23.00   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Felicia Barkehed  2002    330  37.76        1:23.07   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Lovisa Gustafsson  2002    325  37.80        1:23.54   
  Örebro Simallians                   
                     
13  Julia Månsson  2002    304  41.53        1:25.36   
  Örebro Simallians                   
                     
14  Maria Duong  2001    297  40.66        1:26.08   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
15  Isadora Rosén  2002    274  39.56        1:28.39   
  Motala Simsällskap                   
                     
16  Alva Högberg  2002    271  43.42        1:28.75   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
17  Ellen Kjell  2001    240  43.52        1:32.42   
  Örebro Simallians                   
                     
18  Tyra König  2002    223  40.61        1:34.71   
  Örebro Simallians                   
                     
19  Emma Bengtsson  2002    194  43.96        1:39.13   
  Motala Simsällskap                   
                     
Felicia Claesén  2001              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Therése Bergström  1987    652  30.95        1:06.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sara Thunholm  1999    539  33.37        1:10.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Isabelle Fredriksson  1999    536  34.02        1:10.69   
  Örebro Simallians                   
                     
Agnes Wedel  2000    532  33.21        1:10.86   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Lina Nederman  2000    518  33.58        1:11.51   
  Örebro Simallians                   
                     
Ida Nederman  2000    517  33.45        1:11.58   
  Örebro Simallians                   
                     
Tilde Malm  1999    482  34.86        1:13.26   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ronja Isaksson  1997    475  33.22        1:13.59   
  Motala Simsällskap                   
                     
Lisa Palmqvist  2000    451  35.73        1:14.91   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
10  Sandra Rääf  2000    414  35.52        1:17.03   
  Örebro Simallians                   
                     
11  Jennifer Goding  1998    412  36.25        1:17.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Maja Strand  2000    374  34.05        1:19.72   
  Motala Simsällskap                   
                     
13  Ella Nordanskog  1998    374  36.73        1:19.73   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Linnea Sterner  1996    373  37.20        1:19.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Elin Nilsson  1999    364  36.56        1:20.40   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
16  Ebba Wågman  1999    358  36.34        1:20.84   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Sara Engström  1996    339  38.94        1:22.35   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Evelina Rydén  2000    334  37.29        1:22.72   
  Örebro Simallians                   
                     
19  Michelle Cen  2000    299  40.49        1:25.88   
  Örebro Simallians                   
                     
20  Mikaela Juhler  2000    291  39.83        1:26.63   
  Örebro Simallians                   
                     
21  Olivia Malm  2000    283  42.68        1:27.41   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Matilda Savén  2000              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  13:40 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Wilma Holmertz  2003    455  35.24        1:14.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Cornelia Johansson  2003    412  34.98        1:17.15   
  Örebro Simallians                   
                     
Vera Karlsson  2003    394  35.04        1:18.32   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Martina Karlsson  2003    372  36.94        1:19.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Thilde Smedbäck  2004    305  39.88        1:25.28   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Darja Koutchinskaia  2003    302  38.72        1:25.59   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alice Thörnros  2001    456  34.38        1:14.61   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Lena Årebo  2002    449  35.49        1:15.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Erika Tudegård  2001    439  36.36        1:15.55   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Elin Gunnarsson  2002    410  35.97        1:17.28   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Hanna Lagher  2002    390  36.39        1:18.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Sandra Mokhtari  2001    364  36.65        1:20.45   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Therése Bergström  1987    628  31.60        1:07.07   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Isabelle Fredriksson  1999    570  32.83        1:09.25   
  Örebro Simallians                   
                     
Agnes Wedel  2000    549  32.90        1:10.14   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Sara Thunholm  1999    533  32.97        1:10.85   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ida Nederman  2000    496  34.08        1:12.55   
  Örebro Simallians                   
                     
Lina Nederman  2000    495  34.03        1:12.58   
  Örebro Simallians                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Nieminen  1997    528  30.38  1:03.76  1:38.10    2:11.21   
  Motala Simsällskap                   
                     
Max Engström  2001    432  32.83  1:09.04  1:45.53    2:20.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Felix Öberg  2001    358  34.39  1:13.41  1:52.81    2:29.31   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Oliver Tykesson  2000    355  34.88  1:12.95  1:51.75    2:29.72   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Svante Linnér  2000    333  37.48  1:16.08  1:54.94    2:32.99   
  Motala Simsällskap                   
                     
Michal Laszewski  2002    292  38.11  1:19.06  2:00.33    2:39.94   
  Örebro Simallians                   
                     
Erik Wallin  2003    259  38.64  1:20.66  2:03.94    2:46.44   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Anton Wallin  2000    249  40.27  1:23.96  2:07.44    2:48.64   
  Örebro Simallians                   
                     
Oscar Rudberg  1999    245  39.01  1:21.54  2:06.62    2:49.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Marcus Bergenstråhle  1997    221  39.94  1:25.33  2:11.99    2:55.26   
  Örebro Simallians                   
                     
11  Melvin Larsson  2002    218  41.71  1:27.92  2:13.59    2:56.08   
  Örebro Simallians                   
                     
12  Oscar Wilhelmsson  2002    210  44.70  1:30.61  2:14.61    2:58.30   
  Örebro Simallians                   
                     
13  Måns Andersson  2002    190  42.15  1:29.57  2:16.91    3:04.54   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  David Axelsson  2004    135  48.28  1:40.67  2:34.75    3:26.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
15  Hannes Blom  2002    115  52.72  1:50.03  2:45.99    3:38.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Markus Engström  2001              DNS   
  Örebro Simallians                   
                     
Ture Oscarson  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 6, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Podéus  1997    633  31.89  1:06.41  1:43.36    2:19.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996    555  32.53  1:09.27  1:47.91    2:26.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ida Österman  1998    452  35.90  1:15.10  1:55.86    2:36.32   
  Danderyds Sim                   
                     
Hanna Klipic  1996    450  36.64  1:16.25  1:56.81    2:36.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Clara Momats  2000    447  35.88  1:15.61  1:56.52    2:36.93   
  Örebro Simallians                   
                     
Felicia Järvikari  2002    446  39.22  1:16.81  1:57.61    2:36.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Irma Klipic  1996    440  36.12  1:15.05  1:56.04    2:37.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Lena Årebo  2002    416  37.59  1:19.24  2:00.60    2:40.69   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alice Thörnros  2001    412  38.32  1:19.44  2:01.39    2:41.24   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
10  Ronja Isaksson  1997    398  38.18  1:20.21  2:02.84    2:43.13   
  Motala Simsällskap                   
                     
11  Hilda Linné  2000    397  39.48  1:21.14  2:04.29    2:43.26   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Vera Karlsson  2003    391  37.85  1:20.77  2:04.25    2:44.14   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Sandra Rääf  2000    387  40.16  1:21.99  2:04.51    2:44.62   
  Örebro Simallians                   
                     
14  Elin Nilsson  1999    373  38.17  1:21.37  2:04.48    2:46.60   
  Oskarshamns Simsällskap                   
                     
15  Hanna Lagher  2002    362  38.48  1:22.11  2:05.90    2:48.32   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
16  Evelina Rydén  2000    354  39.29  1:22.56  2:07.39    2:49.58   
  Örebro Simallians                   
                     
17  Emma Cullberg  2002    351  37.59  1:21.18  2:05.82    2:50.11   
  Örebro Simallians                   
                     
18  Andrea Vestgård  1998    349  38.74  1:22.99  2:07.48    2:50.45   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Ida Frössberg  2000    330  41.09  1:24.50  2:09.30    2:53.61   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
20  Magdalena Hagsten Skarda  2003    327  41.39  1:25.47  2:10.86    2:54.18   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
21  Salma Gabot  2001    325  40.88  1:25.36  2:11.06    2:54.58   
  Örebro Simallians                   
                     
22  Sofia Westerberg  2002    320  40.88  1:25.91  2:11.96    2:55.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
23  Jennifer Titus  2002    306  41.80  1:27.12  2:13.60    2:58.02   
  Örebro Simallians                   
                     
24  Hilma Broden  2003    305  42.84  1:28.32  2:15.08    2:58.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
25  Michelle Cen  2000    259  43.56  1:31.47  2:20.83    3:08.17   
  Örebro Simallians                   
                     
26  Ebba Hazard  2004    257  44.94  1:34.36  2:22.94    3:08.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
27  Tilda Carlsson  2003    231  45.99  1:36.00  2:26.09    3:15.48   
  Motala Simsällskap                   
                     
28  Emilia Eriksson  2004    210  46.42  1:38.36  2:31.42    3:21.85   
  Motala Simsällskap                   
                     
29  Tyra König  2002    205  48.57  1:40.83  2:32.99    3:23.32   
  Örebro Simallians                   
                     
30  Smilla Holgersson Eliasson  2003    191  48.47  1:43.08  2:37.04    3:28.18   
  Örebro Simallians                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  13:31   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elliot Fielder  2003    254          39.85   
  Motala Simsällskap                   
Erik Wallin  2003    208          42.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
Carl Löfgren  2003    207          42.62   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Henrik Duong  2003    206          42.72   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Christian Villegas  2003    191          43.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
Lukasz Piotrowski  2003    153          47.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Ossian Lagström  2003    152          47.29   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Lukas Lundberg  2004    147          47.74   
  Motala Simsällskap                   
Viktor Henrysson  2003    144          48.13   
  Oskarshamns Simsällskap                   
10  Kristian Aziz  2003    128          50.09   
  Linköpings Allmänna SS                   
11  Filip Gidlöf  2003    125          50.49   
  Linköpings Allmänna SS                   
12  Leon Bodén  2005    104          53.68   
  Motala Simsällskap                   
13  Nassim Arim  2004    102          54.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
14  Emil Kilander  2004    91          56.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
15  Marcus Manninen  2004    87          56.82   
  Motala Simsällskap                   
16  Simon Axelsson  2006    73          1:00.38   
  Linköpings Allmänna SS                   
17  Gustav Kardfall  2006    72          1:00.53   
  Linköpings Allmänna SS                   
Ture Oscarson  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Torlakovic  2001    453          32.86   
  Västerviks Simsällskap                   
Felix Öberg  2001    289          38.19   
  Västerviks Simsällskap                   
John Brolin  2002    260          39.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Albert Oscarsson  2001    256          39.73   
  Linköpings Allmänna SS                   
Filip Vukovic  2001    251          40.02   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Nicola Lundqvist  2002    229          41.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
Michal Laszewski  2002    213          42.23   
  Örebro Simallians                   
Ruben Staaf  2002    211          42.35   
  Linköpings Allmänna SS                   
Sebastian Nilsson  2002    211          42.40   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Måns Andersson  2002    185          44.31   
  Linköpings Allmänna SS                   
11  Adrian Danqi  2002    175          45.11   
  Örebro Simallians                   
12  Henrik Eriksson  2002    150          47.44   
  Motala Simsällskap                   
13  Kevin Bodén  2002    146          47.89   
  Motala Simsällskap                   
14  Oscar Wilhelmsson  2002    144          48.09   
  Örebro Simallians                   
15  Hannes Blom  2002    126          50.26   
  Linköpings Allmänna SS                   
16  William Forsström  2002    106          53.34   
  Örebro Simallians                   
David Könemann  2001              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Markus Engström  2001              DNS   
  Örebro Simallians                   
Otto Svensson  2002              DNS   
  Motala Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Forsgren  1996    587          30.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Hugo Rydberg  1998    569          30.46   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Stefan Phung  1997    529          31.21   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Thomas Törnström  1992    525          31.29   
  Linköpings Allmänna SS                   
Erik Ohlsén  2000    511          31.58   
  Västerviks Simsällskap                   
Hampus Lovinge  1998    504          31.72  Deltar ej i final 
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Simon Linnér  1999    501          31.78   
  Motala Simsällskap                   
Alexander Löfqvist  1999    457          32.76   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Axel Eriksson  1998    413          33.89   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
10  Victor Lovinge  2000    385          34.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
11  Ademir Silic  1998    381          34.81   
  Västerviks Simsällskap                   
12  Nils König  1998    368          35.22   
  Örebro Simallians                   
13  Alexander Granberg  1999    334          36.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
14  Saman Habibi  1996    325          36.69   
  Örebro Simallians                   
15  Elias Landström  2000    325          36.70   
  Örebro Simallians                   
16  Axel Björnberg  2000    318          36.96   
  Västerviks Simsällskap                   
17  Toni Nikolic  1999    317          37.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
18  Tim Baastad  2000    303          37.56   
  Örebro Simallians                   
19  Oscar Sundberg  2000    295          37.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
20  Anton Kilander  1999    287          38.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
21  Kevin Wåhlin  2000    261          39.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
22  Herman Törnvall  1999    256          39.72   
  Örebro Simallians                   
23  Konrad Ekström  1998    255          39.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
24  Marcus Bergenstråhle  1997    254          39.83   
  Örebro Simallians                   
25  Theodor Pasztor  2000    251          40.00   
  Örebro Simallians                   
26  Johannes Näslund  1999    248          40.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
27  Wilhelm Lindqvist  2000    245          40.34   
  Linköpings Allmänna SS                   
28  Robert Kurt  2000    213          42.27   
  Örebro Simallians                   
29  Anton Wallin  2000    189          43.96   
  Örebro Simallians                   
30  Tobias Schörling  1999    165          46.00   
  Örebro Simallians                   
Blazej Piotrowski  2000              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Anton Daggert  1993              DNF   
  Örebro Simallians                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  13:31 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elliot Fielder  2003    254          39.85   
  Motala Simsällskap                   
Christian Villegas  2003    222          41.67   
  Linköpings Allmänna SS                   
Carl Löfgren  2003    214          42.16   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Erik Wallin  2003    208          42.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
Henrik Duong  2003    206          42.74   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Lukasz Piotrowski  2003    159          46.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Torlakovic  2001    463          32.63   
  Västerviks Simsällskap                   
John Brolin  2002    290          38.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Albert Oscarsson  2001    270          39.03   
  Linköpings Allmänna SS                   
Felix Öberg  2001    268          39.14   
  Västerviks Simsällskap                   
Filip Vukovic  2001    251          40.02   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Nicola Lundqvist  2002    232          41.05   
  Linköpings Allmänna SS                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Forsgren  1996    584          30.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Hugo Rydberg  1998    559          30.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Stefan Phung  1997    539          31.01   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Thomas Törnström  1992    526          31.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
Simon Linnér  1999    507          31.65   
  Motala Simsällskap                   
Erik Ohlsén  2000    497          31.87   
  Västerviks Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  12:35   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Wilma Holmertz  2003    408          38.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
Martina Karlsson  2003    314          42.35   
  Linköpings Allmänna SS                   
Vera Karlsson  2003    299          43.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
Olivia Gustafsson  2004    282          43.88   
  Linköpings Allmänna SS                   
Darja Koutchinskaia  2003    268          44.63   
  Linköpings Allmänna SS                   
Hilma Broden  2003    255          45.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Thilde Smedbäck  2004    248          45.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
Ebba Stahlberg  2003    246          45.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Tilda Carlsson  2003    244          46.03   
  Motala Simsällskap                   
10  Elin Friberg  2004    241          46.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
11  Magdalena Hagsten Skarda  2003    239          46.36   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
12  Emilia Eriksson  2004    235          46.65   
  Motala Simsällskap                   
13  Alice Kardfall  2003    227          47.16   
  Linköpings Allmänna SS                   
14  Ebba Holgersson  2005    201          49.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
15  Ellen Lovinge  2004    180          50.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
16  Alice Fransson  2004    175          51.48   
  Linköpings Allmänna SS                   
17  Alva Granath Durmisi  2003    167          52.27   
  Motala Simsällskap                   
18  Maja Arnell  2004    165          52.44   
  Linköpings Allmänna SS                   
19  Hanna Persson  2004    160          53.05   
  Linköpings Allmänna SS                   
20  Sofia Wallin  2005    153          53.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
21  Smilla Holgersson Eliasson  2003    151          54.00   
  Örebro Simallians                   
22  Emma Bornmar  2004    144          54.93   
  Linköpings Allmänna SS                   
23  Tilda Jaconelli  2003    141          55.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
24  Märta Henriksson  2004    136          56.00   
  Motala Simsällskap                   
25  Klara Lundberg  2004    135          56.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
26  Isabel Lagali  2004    124          57.71   
  Linköpings Allmänna SS                   
27  Tuva Brandt  2004    117          58.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
28  Joline Wren  2004    111          59.78   
  Motala Simsällskap                   
29  Ellen Arnell  2006    107          1:00.63   
  Linköpings Allmänna SS                   
30  Frida Erlandsson  2006    99          1:02.21   
  Linköpings Allmänna SS                   
31  Hanna Langemar  2005    93          1:03.45   
  Linköpings Allmänna SS                   
32  Josefin Klintåker  2006    80          1:06.83   
  Linköpings Allmänna SS                   
Alice Wigren  2004              DNS   
  Motala Simsällskap                   
Elin Gustafsson  2005              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
Astrid Rosén  2005              DSQ   
  Motala Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ella Lindroth  2001    548          35.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Felicia Claesén  2001    446          37.68   
  Västerviks Simsällskap                   
Lena Årebo  2002    429          38.16   
  Linköpings Allmänna SS                   
Julia Månsson  2002    416          38.55   
  Örebro Simallians                   
Erika Tudegård  2001    404          38.93   
  Linköpings Allmänna SS                   
Jennifer Titus  2002    329          41.71   
  Örebro Simallians                   
Felicia Barkehed  2002    314          42.37   
  Linköpings Allmänna SS                   
Maria Duong  2001    306          42.70   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Lovisa Gustafsson  2002    305          42.77   
  Örebro Simallians                   
10  Alva Högberg  2002    296          43.19   
  Linköpings Allmänna SS                   
11  Hanna Bylehn  2002    269          44.61   
  Linköpings Allmänna SS                   
12  Klara Gårdman  2002    267          44.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
13  Ellie O´brian  2002    247          45.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
14  Maja Hammarland  2001    227          47.19   
  Örebro Simallians                   
15  Isadora Rosén  2002    224          47.38   
  Motala Simsällskap                   
16  Ellen Kjell  2001    209          48.51   
  Örebro Simallians                   
17  Wilma Ellison  2001    147          54.47   
  Motala Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therése Bergström  1987    651          33.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
Isabelle Fredriksson  1999    536          35.45   
  Örebro Simallians                   
Agnes Wedel  2000    525          35.70   
  Västerviks Simsällskap                   
Lisa Palmqvist  2000    486          36.61   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Tilde Malm  1999    478          36.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Clara Momats  2000    398          39.13   
  Örebro Simallians                   
Jennifer Goding  1998    395          39.25   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Irma Klipic  1996    354          40.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Ella Nordanskog  1998    324          41.90   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Sara Engström  1996    322          42.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
11  Ebba Eriksson  2000    298          43.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
12  Mikaela Juhler  2000    295          43.26   
  Örebro Simallians                   
13  Olivia Malm  2000    287          43.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
14  Ebba Gustafsson  1999    280          43.99   
  Örebro Simallians                   
15  Michelle Cen  2000    230          46.98   
  Örebro Simallians                   
16  Evelina Rydén  2000    194          49.74   
  Örebro Simallians                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Wilma Holmertz  2003    458          37.36   
  Linköpings Allmänna SS                   
Martina Karlsson  2003    340          41.26   
  Linköpings Allmänna SS                   
Vera Karlsson  2003    318          42.17   
  Linköpings Allmänna SS                   
Olivia Gustafsson  2004    299          43.05   
  Linköpings Allmänna SS                   
Hilma Broden  2003    264          44.85   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Darja Koutchinskaia  2003    245          45.98   
  Linköpings Allmänna SS                   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ella Lindroth  2001    538          35.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Felicia Claesén  2001    467          37.12   
  Västerviks Simsällskap                   
Julia Månsson  2002    456          37.39   
  Örebro Simallians                   
Lena Årebo  2002    445          37.71   
  Linköpings Allmänna SS                   
Erika Tudegård  2001    416          38.55   
  Linköpings Allmänna SS                   
Jennifer Titus  2002    325          41.88   
  Örebro Simallians                   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therése Bergström  1987    657          33.12   
  Linköpings Allmänna SS                   
Isabelle Fredriksson  1999    580          34.53   
  Örebro Simallians                   
Agnes Wedel  2000    520          35.81   
  Västerviks Simsällskap                   
Lisa Palmqvist  2000    490          36.52   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Tilde Malm  1999    464          37.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Clara Momats  2000    413          38.65   
  Örebro Simallians                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  12:42   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Mattias Grynning  1999    536  1:03.73  2:17.54  3:41.51    4:49.88   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sixten Almén  1999    385  1:12.00  2:39.15  4:13.26    5:23.72   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Svante Linnér  2000    380  1:15.99  2:41.01  4:13.33    5:24.98   
  Motala Simsällskap                   
                     
Toni Nikolic  1999    332  1:17.34  2:44.63  4:22.96    5:39.89   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  12:42 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  12:55   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 10, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ida Nederman  2000    513  1:15.73  2:39.74  4:09.91    5:25.72   
  Örebro Simallians                   
                     
Lina Nederman  2000    505  1:15.19  2:40.39  4:10.88    5:27.35   
  Örebro Simallians                   
                     
Felicia Järvikari  2002    449  1:22.52  2:47.67  4:21.49    5:40.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alice Thörnros  2001    420  1:26.33  2:52.32  4:33.74    5:48.12   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Ronja Isaksson  1997    409  1:15.47  2:48.46  4:25.02    5:51.25   
  Motala Simsällskap                   
                     
Cornelia Johansson  2003    379  1:17.37  2:49.04  4:36.19    6:00.39   
  Örebro Simallians                   
                     
Hilda Linné  2000    342  1:29.97  2:59.54  4:50.45    6:12.66   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  12:55 
 
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Henrik Duong  2003    231          35.48   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Elliot Fielder  2003    212          36.51   
  Motala Simsällskap                   
Erik Wallin  2003    197          37.46   
  Linköpings Allmänna SS                   
Viktor Henrysson  2003    183          38.39   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Christian Villegas  2003    143          41.63   
  Linköpings Allmänna SS                   
Carl Löfgren  2003    141          41.85   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Lukasz Piotrowski  2003    139          42.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Lukas Lundberg  2004    137          42.21   
  Motala Simsällskap                   
David Axelsson  2004    122          43.89   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Olle Almén  2003    120          44.09   
  Linköpings Allmänna SS                   
11  Ossian Lagström  2003    105          46.10   
  Oskarshamns Simsällskap                   
12  Filip Gidlöf  2003    90          48.57   
  Linköpings Allmänna SS                   
13  Gustav Edlund  2004    88          48.87   
  Linköpings Allmänna SS                   
Eric Lundström Silke  2003              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Kristian Aziz  2003              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
Marcus Manninen  2004              DSQ   
  Motala Simsällskap                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Engström  2001    391          29.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Edvin Torlakovic  2001    374          30.25   
  Västerviks Simsällskap                   
Michal Laszewski  2002    338          31.28   
  Örebro Simallians                   
Naevid Kiasat  2001    336          31.34   
  Linköpings Allmänna SS                   
Felix Öberg  2001    313          32.08   
  Västerviks Simsällskap                   
John Brolin  2002    265          33.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Sebastian Nilsson  2002    236          35.26   
  Linköpings Allmänna SS                   
Elias Axelsson  2002    218          36.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
Filip Vukovic  2001    217          36.25   
  Oskarshamns Simsällskap                   
10  Melvin Larsson  2002    199          37.32   
  Örebro Simallians                   
11  Albert Oscarsson  2001    193          37.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
12  Nicola Lundqvist  2002    192          37.78   
  Linköpings Allmänna SS                   
13  Kevin Bodén  2002    189          37.97   
  Motala Simsällskap                   
14  Oscar Wilhelmsson  2002    156          40.42   
  Örebro Simallians                   
15  Ruben Staaf  2002    156          40.46   
  Linköpings Allmänna SS                   
16  Henrik Eriksson  2002    117          44.49   
  Motala Simsällskap                   
17  Adrian Danqi  2002    106          46.02   
  Örebro Simallians                   
18  William Forsström  2002    98          47.17   
  Örebro Simallians                   
19  Isak Lust  2002    67          53.66   
  Linköpings Allmänna SS                   
David Könemann  2001              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Markus Engström  2001              DNS   
  Örebro Simallians                   
Otto Svensson  2002              DNS   
  Motala Simsällskap                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Frost  1997    629          25.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Hampus Lovinge  1998    581          26.12   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Marcus Forsgren  1996    580          26.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Kalle Lindborg  1994    545          26.68   
  Linköpings Allmänna SS                   
Henrik Podéus  1995    532          26.89   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Hugo Rydberg  1998    510          27.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Alexander Löfqvist  1999    497          27.51   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Ademir Silic  1998    486          27.71   
  Västerviks Simsällskap                   
Mattias Grynning  1999    481          27.81   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Erik Ohlsén  2000    473          27.96   
  Västerviks Simsällskap                   
11  Victor Lovinge  2000    441          28.62   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
12  Stefan Phung  1997    418          29.15   
  Oskarshamns Simsällskap                   
13  Axel Björnberg  2000    408          29.38   
  Västerviks Simsällskap                   
14  Christoffer Theander  1997    395          29.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
15  Alexander Granberg  1999    386          29.93   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
16  Sixten Almén  1999    375          30.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
17  Herman Törnvall  1999    365          30.48   
  Örebro Simallians                   
18  Elias Landström  2000    355          30.76   
  Örebro Simallians                   
19  Robin Flyman  1995    354          30.80   
  Örebro Simallians                   
20  Tim Baastad  2000    340          31.21   
  Örebro Simallians                   
21  Wilhelm Lindqvist  2000    301          32.51   
  Linköpings Allmänna SS                   
22  Konrad Ekström  1998    264          33.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
23  Anton Kilander  1999    262          34.06   
  Linköpings Allmänna SS                   
24  Saman Habibi  1996    257          34.25   
  Örebro Simallians                   
25  Anton Wallin  2000    246          34.75   
  Örebro Simallians                   
26  Theodor Pasztor  2000    245          34.82   
  Örebro Simallians                   
27  Oscar Sundberg  2000    243          34.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
28  Robert Kurt  2000    233          35.42   
  Örebro Simallians                   
29  Kevin Wåhlin  2000    225          35.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
30  Dylan Saleh  1998    210          36.62   
  Linköpings Allmänna SS                   
31  Marcus Bergenstråhle  1997    172          39.16   
  Örebro Simallians                   
32  Anton Daggert  1993    167          39.58   
  Örebro Simallians                   
33  Tobias Schörling  1999    157          40.35   
  Örebro Simallians                   
Oscar Sjöblad  1997              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Henrik Duong  2003    240          35.06   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Elliot Fielder  2003    238          35.13   
  Motala Simsällskap                   
Viktor Henrysson  2003    204          37.02   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Erik Wallin  2003    194          37.61   
  Linköpings Allmänna SS                   
Carl Löfgren  2003    174          39.02   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Christian Villegas  2003    150          41.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Engström  2001    410          29.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Edvin Torlakovic  2001    376          30.18   
  Västerviks Simsällskap                   
Michal Laszewski  2002    352          30.85   
  Örebro Simallians                   
Naevid Kiasat  2001    349          30.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
Felix Öberg  2001    300          32.56   
  Västerviks Simsällskap                   
John Brolin  2002    252          34.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Frost  1997    621          25.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Marcus Forsgren  1996    599          25.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Hampus Lovinge  1998    591          25.97   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Kalle Lindborg  1994    561          26.42   
  Linköpings Allmänna SS                   
Hugo Rydberg  1998    492          27.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Henrik Podéus  1995    433          28.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 mars 2015 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  18:28 
 
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  LeWa Sport Cup    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  13:24   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Cornelia Johansson  2003    364          34.12   
  Örebro Simallians                   
Vera Karlsson  2003    345          34.75   
  Linköpings Allmänna SS                   
Magdalena Hagsten Skarda  2003    296          36.58   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
Martina Karlsson  2003    288          36.88   
  Linköpings Allmänna SS                   
Hilma Broden  2003    264          37.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Darja Koutchinskaia  2003    257          38.32   
  Linköpings Allmänna SS                   
Thilde Smedbäck  2004    233          39.58   
  Linköpings Allmänna SS                   
Ebba Hazard  2004    198          41.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Tilda Carlsson  2003    194          42.11   
  Motala Simsällskap                   
10  Ellen Lovinge  2004    187          42.63   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
11  Ebba Holgersson  2005    185          42.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
12  Alice Fransson  2004    173          43.71   
  Linköpings Allmänna SS                   
13  Emilia Eriksson  2004    151          45.74   
  Motala Simsällskap                   
14  Elsa Linné  2003    148          45.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
15  Alice Wigren  2004    126          48.61   
  Motala Simsällskap                   
16  Joline Wren  2004    124          48.78   
  Motala Simsällskap                   
17  Smilla Holgersson Eliasson  2003    113          50.38   
  Örebro Simallians                   
18  Elvira Nilsson  2004    93          53.76   
  Linköpings Allmänna SS                   
19  Maja Arnell  2004    89          54.51   
  Linköpings Allmänna SS                   
Greta Rosén  2004              DSQ   
  Motala Simsällskap                   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Cullberg  2002    451          31.79   
  Örebro Simallians                   
Felicia Claesén  2001    407          32.89   
  Västerviks Simsällskap                   
Elin Gunnarsson  2002    367          34.04   
  Linköpings Allmänna SS                   
Klara Gårdman  2002    366          34.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Sofia Westerberg  2002    355          34.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Felicia Järvikari  2002    349          34.60   
  Linköpings Allmänna SS                   
Erika Tudegård  2001    338          34.98   
  Linköpings Allmänna SS                   
Stina Pernius  2002    330          35.28   
  Oskarshamns Simsällskap                   
Hanna Bylehn  2002    323          35.53   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Lovisa Gustafsson  2002    314          35.84   
  Örebro Simallians                   
11  Alice Almén  2001    306          36.14   
  Linköpings Allmänna SS                   
12  Hanna Lagher  2002    304          36.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
13  Salma Gabot  2001    298          36.47   
  Örebro Simallians                   
14  Lena Årebo  2002    298          36.49   
  Linköpings Allmänna SS                   
15  Sandra Mokhtari  2001    290          36.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
16  Alice Thörnros  2001    281          37.18   
  Linköpings Allmänna SS                   
17  Isadora Rosén  2002    232          39.64   
  Motala Simsällskap                   
18  Johanna Grynning  2002    232          39.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
19  Jennifer Titus  2002    223          40.17   
  Örebro Simallians                   
20  Maria Duong  2001    204          41.41   
  Oskarshamns Simsällskap                   
21  Tyra König  2002    183          42.94   
  Örebro Simallians                   
22  Emma Bengtsson  2002    181          43.03   
  Motala Simsällskap                   
23  Julia Månsson  2002    179          43.20   
  Örebro Simallians                   
24  Alva Högberg  2002    167          44.21   
  Linköpings Allmänna SS                   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996    640          28.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Therése Bergström  1987    542          29.89   
  Linköpings Allmänna SS                   
Ida Österman  1998    525          30.21   
  Danderyds Sim                   
Hanna Klipic  1996    466          31.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Ronja Isaksson  1997    451          31.77   
  Motala Simsällskap                   
Agnes Wedel  2000    422          32.50   
  Västerviks Simsällskap                   
Matilda Savén  2000    410          32.80   
  Linköpings Allmänna SS                   
Linnea Sterner  1996    365          34.11   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Hilda Linné  2000    361          34.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Andrea Vestgård  1998    361          34.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
11  Lisa Palmqvist  2000    360          34.27   
  Oskarshamns Simsällskap                   
12  Maja Strand  2000    357          34.36   
  Motala Simsällskap                   
13  Ida Frössberg  2000    337          35.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
14  Ella Nordanskog  1998    330          35.25   
  Linköpings Allmänna SS                   
15  Ebba Wågman  1999    312          35.93   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
16  Elin Nilsson  1999    289          36.86   
  Oskarshamns Simsällskap                   
17  Mikaela Juhler  2000    279