Resultat för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2015

Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 1, 50m Fjäril Damer 16-oä, Finaler 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 28.01 2012-07-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Johansson  1997  14  576          30.12   
  Jönköpings Simsällskap                   
Ellen Thor  1997  11  563          30.35   
  Motala Simsällskap                   
Annie Myrlander  1995  10  553          30.54   
  Nässjö SLS                   
Emma Roos  1999  545          30.69   
  Jönköpings Simsällskap                   
Siri Selander  1999  536          30.85   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Malin Andersson  1999  508          31.40   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Sandra Lange  1999  494          31.71   
  Alvesta Simsällskap                   
Angelica Stark  1999  4.5  489          31.81   
  Jönköpings Simsällskap                   
Cecilia Czarnecki  1999  4.5  489          31.81   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Elise Gidlöf  1999  484          31.93   
  Linköpings Allmänna SS                   
11  Emma Hansson  1998  471          32.22   
  Jönköpings Simsällskap                   
12  Linnea Waldemarsson  1996  466          32.33   
  Hultsfreds Simsällskap                   
13  Sofia Näslund  1999    464          32.38   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
14  Maja Fredriksson  1999    445          32.83   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Louise Hagström  1998    442          32.91   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
16  Tilde Malm  1999    439          32.97   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
17  Ebba Melin  1998    437          33.03   
  Hvetlanda Simsällskap                   
18  Adina Eriksson  1999    436          33.06   
  Jönköpings Simsällskap                   
19  Andrea Vestgård  1998    434          33.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
20  Johanna Gunnarsson  1999    431          33.17   
  Linköpings Allmänna SS                   
21  Felicia Hallingborn-Ask  1999    409          33.77   
  Kungsbacka Simsällskap                   
22  Julia Landberg  1999    399          34.04   
  Växjö Simsällskap                   
23  Linnea Sterner  1996    397          34.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
24  Karoline Auestad-Pettersson  1998    386          34.43   
  Madla Svømmeklubb                   
25  Mari Ellingsen-Bråten  1998    366          35.04   
  Madla Svømmeklubb                   
26  Malin Jonsson  1998    363          35.13   
  Jönköpings Simsällskap                   
27  Ellen Carlsson  1999    355          35.40   
  Hultsfreds Simsällskap                   
28  Evelina Thollström  1999    345          35.73   
  Jönköpings Simsällskap                   
29  Marit van Zonneveld  1999    254          39.58   
  Simsällskapet Mora                   
30  Terese Engström  1999    173          44.91   
  Örebro Simallians                   
31  Dina Rossi  1999    167          45.49   
  Fauske Svømmeklubb                   
Ebba Wågman  1999              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Linnéa Fahlberg  1998              DNS   
  Simklubben Elfsborg                   
Rebecka Östh  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 14-15, Finaler 
14 - 15 år: Anna Eriksson (1999) 29.71 2013-07-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Michelle Berntsson  2000  14  639          29.10  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Simklubben Elfsborg                   
Caroline Wallenborg  2000  11  569          30.25   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Ellen Fagermo  2000  10  565          30.31   
  Narvik Svømmeklubb                   
Felicia Claesén  2001  511          31.34   
  Västerviks Simsällskap                   
Linnea Dunberg  2000  499          31.59   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Elsa Nordström  2001  498          31.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Ida Nederman  2000  495          31.68   
  Örebro Simallians                   
Agnes Arberg  2001  4.5  495          31.69   
  Jönköpings Simsällskap                   
Amanda Eriksson  2001  4.5  495          31.69   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
10  Olivia Rudqvist  2000  487          31.86   
  Trollhättans Simsällskap                   
11  Aida Shoghl  2001  483          31.94   
  Madla Svømmeklubb                   
12  Smilla Lönnberg  2001  480          32.00   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
13  Tilda Öman  2000    479          32.03   
  Simklubben Elfsborg                   
14  Annie Lätt  2001    471          32.22   
  Trollhättans Simsällskap                   
15  Matilda Savén  2000    465          32.35   
  Linköpings Allmänna SS                   
16  Janka Deák  2000    459          32.50   
  Simklubben Elfsborg                   
17  Lina Nederman  2000    456          32.57   
  Örebro Simallians                   
18  Signe Nordegren  2000    450          32.71   
  Skuru Idrottsklubb                   
19  Vendela Bergdahl  2000    449          32.72   
  Linköpings Allmänna SS                   
20  Moa Holmström  2001    444          32.85   
  Ludvika Simsällskap                   
21  Elsa Jörstam  2001    436          33.06   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
22  Alice Almén  2001    435          33.08   
  Linköpings Allmänna SS                   
23  Michaela Thyberg  2000    434          33.09   
  Karlstads Simsällskap                   
24  Sofie Wirfalk  2000    426          33.31   
  Simklubben Elfsborg                   
25  Clara Lönnberg  2001    415          33.59   
  Strängnäs Simklubb                   
26  Hanna Nordahl-Bakkland  2001    409          33.77   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
27  Erika Tudegård  2001    405          33.87   
  Linköpings Allmänna SS                   
28  Helene Samuelsson  2001    404          33.90   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
29  Fanny Klasson  2001    401          33.98   
  Jönköpings Simsällskap                   
30  Elin Carlsson  2001    401          33.99   
  Ludvika Simsällskap                   
30  Elsa Sellmo  2000    401          33.99   
  Hvetlanda Simsällskap                   
32  Pia Haavik  2001    399          34.03   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
33  Adna Drincic  2001    394          34.17   
  Alvesta Simsällskap                   
34  Alma Johansson  2001    392          34.23   
  Simklubben Elfsborg                   
35  Lina Maltesson  2000    391          34.28   
  Simklubben Elfsborg                   
36  Alice Thörnros  2001    390          34.29   
  Linköpings Allmänna SS                   
37  Andrea Rossi  2001    388          34.36   
  Fauske Svømmeklubb                   
38  Maja Baugerod  2001    387          34.39   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
39  Malin Eklund  2001    385          34.45   
  Västerås Simsällskap                   
40  Emelie Melin  2000    383          34.52   
  Simklubben Elfsborg                   
41  Lisa Rydelius  2001    382          34.53   
  Ludvika Simsällskap                   
42  Thea Ekström  2001    381          34.56   
  Västerviks Simsällskap                   
43  Hilda Linné  2000    380          34.60   
  Linköpings Allmänna SS                   
44  Sofia Bekken  2001    379          34.63   
  Kungsbacka Simsällskap                   
45  Lena Dyrkolbotn  2000    378          34.66   
  Karmøy Svømmeklubb                   
46  Ebba Bergström  2000    378          34.67   
  Växjö Simsällskap                   
46  Tilda Eklund  2000    378          34.67   
  Skuru Idrottsklubb                   
48  Malin Ettrup  2000    371          34.86   
  Madla Svømmeklubb                   
49  Karolin Holmberg  2001    370          34.92   
  Västerås Simsällskap                   
50  Ebba Vongheer  2000    368          34.98   
  Västerås Simsällskap                   
51  Julia Rosebrink  2000    365          35.07   
  Karlsborgs Simklubb                   
52  Mia Stinessen  2000    364          35.11   
  Tromsø Svømmeklubb                   
53  Evelina Rydén  2000    362          35.17   
  Örebro Simallians                   
54  Linea Holström  2000    356          35.34   
  Simklubben Elfsborg                   
55  Filippa Trollsfjord  2001    346          35.68   
  Simklubben Elfsborg                   
56  Sandra Rääf  2000    341          35.86   
  Örebro Simallians                   
57  Amalie Nyhelm-Grytnes  2001    334          36.13   
  Madla Svømmeklubb                   
58  Ida Frössberg  2000    319          36.68   
  Linköpings Allmänna SS                   
59  Jennie Lundgren  2001    312          36.93   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
60  Emelie Ångström  2001    309          37.06   
  Västerås Simsällskap                   
61  Isabella Källén  2001    300          37.43   
  Kungsbacka Simsällskap                   
62  Anna Hamrin  2000    288          37.94   
  Kungsbacka Simsällskap                   
63  Matilda Mild  2001    285          38.08   
  Anderstorps Simsällskap                   
64  Ebba Eriksson  2000    280          38.31   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
65  Julia Voss  2001    278          38.38   
  Kungsbacka Simsällskap                   
66  Elin Trollsfjord  2001    278          38.39   
  Simklubben Elfsborg                   
67  Sophia Stickel  2001    256          39.45   
  Kungsbacka Simsällskap                   
68  Ellen Eriksson  2001    248          39.86   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
69  Matilda Brink  2001    245          40.06   
  Jönköpings Simsällskap                   
70  Emelie Sofie Olsen  2001    235          40.60   
  Fauske Svømmeklubb                   
71  Ebba Wilhelmsson  2001    228          40.99   
  Jönköpings Simsällskap                   
72  Emelie Larsson  2000    224          41.27   
  Simklubben Solsta                   
73  Astrid Svedberg  2001    219          41.55   
  Simklubben Elfsborg                   
74  Amanda Löfdahl  2001    218          41.62   
  Kungälvs Simsällskap                   
75  Celine Gramstad  2000    201          42.73   
  Madla Svømmeklubb                   
76  Hannah Lornell  2000    180          44.40   
  Simklubben Elfsborg                   
77  Nora Johansson  2001    176          44.66   
  Västerås Simsällskap                   
78  Maria Skår  2000    157          46.47   
  Fauske Svømmeklubb                   
Marit Aakre  2000              DNS   
  Bergkameratene-Svømming                   
Isabelle Asserståhl  2000              DSQ   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-13, Finaler 
12 - 13 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 30.68 2009-07-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Cullberg  2002  14  570          30.22  12-13 Åldersgrupp Rekord 
  Örebro Simallians                   
Elsa Bergh  2002  11  530          30.96   
  Söderhamns Simsällskap                   
Edith Jernstedt  2002  10  510          31.36   
  Västerås Simsällskap                   
Nadija Sabic  2002  507          31.44   
  Jönköpings Simsällskap                   
Klara Eklöf  2002  504          31.50   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Klara Gårdman  2002  486          31.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Annie Hegmegi  2003  5.5  474          32.14   
  Jönköpings Simsällskap                   
Cornelia Johansson  2003  5.5  474          32.14   
  Örebro Simallians                   
Elsa Jansson  2002  468          32.27   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
10  Vera Karlsson  2003  449          32.73   
  Linköpings Allmänna SS                   
11  Elvira Mörtstrand  2003  447          32.78   
  Västerås Simsällskap                   
12  Anne-Sofie Klette  2002  443          32.88   
  Madla Svømmeklubb                   
13  Clara Örnhem  2002    441          32.93   
  Växjö Simsällskap                   
14  Emilia Rönningdal  2002    440          32.96   
  S71                   
15  Elin Gunnarsson  2002    435          33.08   
  Linköpings Allmänna SS                   
16  Saga Bodsjö  2002    434          33.11   
  Växjö Simsällskap                   
17  Filippa Sterling  2002    432          33.14   
  Västerås Simsällskap                   
18  Nikita Kapron  2003    428          33.25   
  Skövde Simsällskap                   
19  Anna Westborg  2002    419          33.48   
  Skuru Idrottsklubb                   
20  Julia Holmberg  2002    416          33.56   
  Västerås Simsällskap                   
21  Linda Fredriksson  2002    416          33.57   
  Simklubben Elfsborg                   
22  Anna Krysén  2003    414          33.63   
  Ludvika Simsällskap                   
23  Hanna Lagher  2002    413          33.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
24  Josefine Stenman  2002    408          33.80   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
25  Michelle Träff  2002    406          33.84   
  Karlstads Simsällskap                   
26  Sofia Westerberg  2002    404          33.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
27  Felicia Järvikari  2002    403          33.92   
  Linköpings Allmänna SS                   
28  Linn Suchomel  2003    401          33.99   
  Skövde Simsällskap                   
29  Isabelle Rydahl  2003    398          34.08   
  Karlstads Simsällskap                   
30  Wilma Holmertz  2003    397          34.10   
  Linköpings Allmänna SS                   
31  Trine Forss  2003    397          34.11   
  Billingens Simklubb                   
32  Magdalena Petersson  2002    396          34.13   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
33  Martina Karlsson  2003    394          34.17   
  Linköpings Allmänna SS                   
34  Emmie Davis  2002    389          34.33   
  Jönköpings Simsällskap                   
35  Sofia Båvenäs  2002    382          34.53   
  Västerås Simsällskap                   
36  Hanna Åsbrink  2002    377          34.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
37  Klara Alte  2002    375          34.75   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
38  Lovisa Gustafsson  2002    371          34.86   
  Örebro Simallians                   
39  Tindra Moberg  2003    368          34.96   
  Simklubben Elfsborg                   
39  Tove Apelqvist  2002    368          34.96   
  Simklubben Elfsborg                   
41  Lovisa Öhrn  2002    360          35.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
42  Lisa Berg  2002    358          35.28   
  Madla Svømmeklubb                   
43  Saga Bäckström  2002    356          35.34   
  Strängnäs Simklubb                   
44  Adelina Walldén  2002    356          35.36   
  Simklubben Ena                   
44  Hanna Bylehn  2002    356          35.36   
  Linköpings Allmänna SS                   
46  Saga Janzén  2002    353          35.45   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
47  Magdalena Hagsten Skarda  2003    352          35.48   
  Örebro Simallians                   
48  Amayah Bergman  2002    346          35.68   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
49  Nellie Myrlander  2003    346          35.69   
  Nässjö SLS                   
50  Liv Tibblin Wahnberg  2002    345          35.72   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
51  Wilma Brofjärd Bodén  2002    332          36.20   
  Simklubben Elfsborg                   
52  Linn Koivuluoma  2003    331          36.22   
  Simklubben Elfsborg                   
53  Jennifer Jingmark  2003    327          36.36   
  Anderstorps Simsällskap                   
54  Victoria Flyman  2003    327          36.38   
  Söderhamns Simsällskap                   
55  Hilma Broden  2003    326          36.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
56  Astrid Lilja  2002    325          36.45   
  Simklubben Elfsborg                   
57  Femke van Zonneveld  2002    320          36.64   
  Simsällskapet Mora                   
58  Jennifer Titus  2002    317          36.76   
  Örebro Simallians                   
59  Felicia Östlund  2002    316          36.80   
  Skuru Idrottsklubb                   
60  Sofia Åstedt  2003    313          36.90   
  Skene Sim- och Idrottssällskap                   
61  Alva Steindl  2002    303          37.29   
  Hvetlanda Simsällskap                   
62  Hanna Netland  2003    303          37.31   
  Madla Svømmeklubb                   
63  Lena Årebo  2002    301          37.40   
  Linköpings Allmänna SS                   
64  Isadora Rosén  2002    299          37.45   
  Motala Simsällskap                   
65  Elma Starrost  2002    299          37.47   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
65  Julia Gunneriusson  2002    299          37.47   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
67  Felicia Barkehed  2002    299          37.48   
  Linköpings Allmänna SS                   
68  Tora Jacobsen  2002    299          37.49   
  Fauske Svømmeklubb                   
69  Matilda Bengtsson  2002    298          37.52   
  Kungsbacka Simsällskap                   
70  Julia Månsson  2002    292          37.75   
  Örebro Simallians                   
71  Ellen Olsson  2002    286          38.02   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
72  Darja Koutchinskaia  2003    285          38.08   
  Linköpings Allmänna SS                   
73  Wilma Carlheim  2003    277          38.43   
  Jönköpings Simsällskap                   
74  Lisa Flaa  2002    275          38.51   
  Nässjö SLS                   
75  Lisen Hill  2002    273          38.64   
  Simsällskapet Mora                   
76  Thea Jansson  2003    272          38.69   
  Nässjö SLS                   
77  Johanna Grynning  2002    271          38.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
78  Charlotte Stokka  2003    269          38.79   
  Madla Svømmeklubb                   
79  Andrea Grabmüller  2002    263          39.10   
  Västerås Simsällskap                   
79  Ingrid Hellgren  2003    263          39.10   
  Karlstads Simsällskap                   
81  Sara Metcalfe  2002    260          39.27   
  Trollhättans Simsällskap                   
82  Ellie O´brian  2002    257          39.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
83  Nelly Askengren Stråhle  2003    255          39.51   
  Simklubben Elfsborg                   
84  Tilda Carlsson  2003    253          39.63   
  Motala Simsällskap                   
85  Stefanie Petrovic  2003    251          39.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
86  Emelie Liljeblad  2002    249          39.84   
  Västerviks Simsällskap                   
87  Emma Sebelius  2002    247          39.91   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
88  Clara Gustavson  2003    241          40.23   
  Karlstads Simsällskap                   
89  Ellen Roslund  2003    240          40.30   
  Karlsborgs Simklubb                   
90  Tilda Hellström  2002    240          40.31   
  Trollhättans Simsällskap                   
91  Sara Kärvestedt  2003    238          40.42   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
92  Mira Grimvall  2002    233          40.74   
  Västerviks Simsällskap                   
93  Amelie Muhr  2003    226          41.10   
  Västerås Simsällskap                   
94  Natalie Stjärnås  2003    226          41.14   
  Jönköpings Simsällskap                   
95  Alva Högberg  2002    221          41.42   
  Linköpings Allmänna SS                   
96  Louise Andersson  2003    216          41.77   
  Kungsbacka Simsällskap                   
97  Elsa Linné  2003    212          42.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
97  Lowa Appelberg  2003    212          42.01   
  Nässjö SLS                   
99  Sofi Holmberg  2003    211          42.05   
  Västerås Simsällskap                   
100  Vera Backman  2003    197          43.04   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
101  Wilma Zanderau  2003    195          43.23   
  Mariestads Simsällskap                   
102  Felicia Johansson Thörngren  2003    185          43.92   
  Simklubben Elfsborg                   
103  Olivia Östlund  2003    181          44.29   
  Skuru Idrottsklubb                   
104  Ellinor Andersson  2003    177          44.57   
  Alvesta Simsällskap                   
105  Izabella Svensson  2003    176          44.71   
  Kungsbacka Simsällskap                   
106  Emma Orrung  2003    151          46.99   
  Skuru Idrottsklubb                   
Ellen Kampe  2003              DNS   
  Mariestads Simsällskap                   
Anna Werme  2003              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Ebba Stahlberg  2003              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Maja Eriksson  2002              DSQ   
  Strängnäs Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 4, 50m Fjäril Damer 11 o Y, Finaler 
11 år och yngre: Annie Hegmegi (2003) 33.97 2014-07-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Boiana Gradinarska  2004  14  438          33.01   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Gabriella Milusic  2004  11  373          34.81   
  Kungälvs Simsällskap                   
Clara Bergh  2004  10  351          35.54   
  Söderhamns Simsällskap                   
Matilda Nilsson  2004  334          36.13   
  Jönköpings Simsällskap                   
Sofia Henningsson  2004  331          36.22   
  Karlsborgs Simklubb                   
Jane Elgh  2004  325          36.45   
  Jönköpings Simsällskap                   
Ida Rudelius  2004  324          36.50   
  Jönköpings Simsällskap                   
Ingrid Ogreid  2004  321          36.61   
  Madla Svømmeklubb                   
Karianne Auestad-Kjellsen  2004  303          37.32   
  Madla Svømmeklubb                   
10  Inger Sandvold  2004  292          37.76   
  Madla Svømmeklubb                   
11  Thilde Smedbäck  2004  289          37.89   
  Linköpings Allmänna SS                   
12  Wilma Svensson  2004  274          38.58   
  Jönköpings Simsällskap                   
13  Ebba Hazard  2004    273          38.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
14  Majja Brattström  2004    271          38.70   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
15  Felicia Heintz  2004    265          39.00   
  Skuru Idrottsklubb                   
16  Alice Fransson  2004    265          39.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
17  Liine Sundblad  2004    253          39.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
18  Ella Engelgren  2004    237          40.51   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
19  Celie Augustsson  2004    235          40.62   
  Jönköpings Simsällskap                   
20  Ellen Lovinge  2004    230          40.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
21  Tove Gustafsson  2004    229          40.95   
  Alvesta Simsällskap                   
22  Sara Hopmark  2004    227          41.07   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
23  Sofie Persson  2004    212          41.99   
  Skene Sim- och Idrottssällskap                   
24  Emilia Eriksson  2004    212          42.02   
  Motala Simsällskap                   
25  Erica Segerström  2004    212          42.03   
  Simklubben Solsta                   
26  Molly Lund  2005    211          42.06   
  Mariestads Simsällskap                   
27  Lina Dahlgren  2005    209          42.19   
  Kungsbacka Simsällskap                   
28  Ebba Holgersson  2005    207          42.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
29  Sara Randerstedt  2004    197          43.04   
  Simklubben Ena                   
30  Andrea Höglund  2005    186          43.89   
  Linköpings Allmänna SS                   
31  Signe Wahlberg  2005    185          43.95   
  Simklubben Elfsborg                   
32  Joline Bakken  2005    180          44.37   
  Karlstads Simsällskap                   
33  Matilda Olausson  2004    173          44.92   
  Simklubben Ena                   
34  Elina Wang  2004    173          44.97   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
35  Alba Arberg  2005    168          45.35   
  Jönköpings Simsällskap                   
36  Elsa Bäckström  2004    154          46.70   
  Skuru Idrottsklubb                   
37  Elin Gustafsson  2005    152          46.89   
  Linköpings Allmänna SS                   
38  Elvira Nilsson  2004    142          47.95   
  Linköpings Allmänna SS                   
39  Filippa Lindskog  2004    141          48.12   
  Skuru Idrottsklubb                   
40  Malvina Walldén  2005    137          48.62   
  Simklubben Ena                   
41  Tilde Zanderau  2005    133          49.01   
  Mariestads Simsällskap                   
42  Hannah Lilja  2004    121          50.55   
  Skene Sim- och Idrottssällskap                   
43  Sofia Wallin  2005    81          57.81   
  Linköpings Allmänna SS                   
44  Julia Arildsson  2005    73          59.95   
  Linköpings Allmänna SS                   
45  Mathilda Almgren  2005    72          1:00.06   
  Skuru Idrottsklubb                   
46  Hanna Persson  2004    68          1:01.37   
  Linköpings Allmänna SS                   
Stella Åqvist  2005              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
Elsa Olofsson  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
Emelie Särkiniemi Carlsson  2005              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
Matilda Lindgren  2004              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16 o Ä, Finaler 
16 - 99 år: Marcus Piehl 25.82 2004-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
André Gradin  1994  14  580          26.89   
  Örebro Simallians                   
Dennis Finnström  1995  11  546          27.43   
  Örebro Simallians                   
Ademir Silic  1998  10  542          27.50   
  Västerviks Simsällskap                   
Edvin Persson  1999  523          27.83   
  Simsällskapet Mora                   
Kristoffer A. Samuelsen  1999  517          27.94   
  Karmøy Svømmeklubb                   
Gustaf Mild  1997  495          28.34   
  Anderstorps Simsällskap                   
Halvor Alvestad-Larsen  1998  489          28.46   
  Karmøy Svømmeklubb                   
Ishak Sabic  1999  464          28.96   
  Jönköpings Simsällskap                   
Niclas Lindow  1999  458          29.09   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Anton Lornell  1998  450          29.25   
  Simklubben Elfsborg                   
11  Johan Bergwall  1999  443          29.42   
  Växjö Simsällskap                   
12  Axel Eriksson  1998  425          29.82   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
13  Oscar Brohammer  1998    415          30.07   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
14  Arne Gustav Rostadmo  1999    414          30.08   
  Setermoen Svømmeklubb                   
15  Anton Campalto  1998    414          30.09   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Max Karlsson  1999    408          30.23   
  Kungsbacka Simsällskap                   
17  Edvin Glaskov  1999    404          30.32   
  Haugesund Svømmeklubb                   
18  Lukas Hill  1999    376          31.06   
  Simsällskapet Mora                   
19  Jakob Gustafsson  1999    370          31.24   
  Ludvika Simsällskap                   
20  Viktor Johansson  1999    367          31.31   
  Simklubben Elfsborg                   
21  William Brink  1998    357          31.61   
  Jönköpings Simsällskap                   
22  Robin Flyman  1995    347          31.91   
  Örebro Simallians                   
23  Johannes Vålvik  1999    345          31.98   
  Karlstads Simsällskap                   
24  Tarjei Iversen-Herland  1998    340          32.12   
  Tromsø Svømmeklubb                   
25  Jacob Persson  1999    310          33.13   
  Varberg Sim                   
26  Sebastian Svensson  1999    309          33.16   
  Kungsbacka Simsällskap                   
27  Niklas Johansson  1996    190          39.01   
  Simklubben Solsta                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15, Finaler 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 27.65 2013-07-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Ohlsén  2000  14  578          26.92  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Västerviks Simsällskap                   
Anton Steindl  2000  11  542          27.51   
  Hvetlanda Simsällskap                   
Max Engström  2001  10  473          28.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Viktor Svan  2000  463          28.99   
  Jönköpings Simsällskap                   
Filip Egelrud  2000  462          29.00   
  Jönköpings Simsällskap                   
Mirza Dzafic  2000  459          29.06   
  Växjö Simsällskap                   
Jesper Danielsson  2000  448          29.30   
  Jönköpings Simsällskap                   
Sebastian Tufvesson  2000  447          29.33   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Jonathan Myrlander  2000  443          29.41   
  Nässjö SLS                   
10  John Aldrin  2001  435          29.60   
  Katrineholms Simsällskap                   
11  Henrik Holmbek-Nilsen  2000  420          29.93   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
12  Vilmer Jansson  2000  413          30.10   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
13  Isak Heggestad  2000    413          30.11   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
14  Naevid Kiasat  2001    410          30.18   
  Linköpings Allmänna SS                   
15  David Engström  2001    409          30.20   
  Simklubben Elfsborg                   
16  Espen Aikio  2000    403          30.35   
  Madla Svømmeklubb                   
17  Elias Landström  2000    393          30.61   
  Örebro Simallians                   
18  Albin Staaf  2000    370          31.23   
  Linköpings Allmänna SS                   
19  David Albringer  2001    369          31.25   
  Karlstads Simsällskap                   
20  Håvard Hokling  2001    358          31.56   
  Madla Svømmeklubb                   
21  Fredrik Jacobsson  2001    350          31.80   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
22  Alexander Lemos Thaler  2000    348          31.88   
  Kungsbacka Simsällskap                   
23  Christoffer Akselsen  2001    341          32.08   
  Narvik Svømmeklubb                   
24  Albin Svenneby  2001    339          32.16   
  Simklubben Elfsborg                   
25  Erik Krysén  2000    338          32.19   
  Ludvika Simsällskap                   
26  August Mathisen  2001    337          32.23   
  Karlstads Simsällskap                   
27  David Könemann  2001    328          32.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
28  Oyvind Andreassen  2000    324          32.63   
  Madla Svømmeklubb                   
29  Tim Baastad  2000    323          32.67   
  Örebro Simallians                   
30  Herman Johansson  2000    322          32.72   
  Hultsfreds Simsällskap                   
31  Marcus Vilhelmsson  2000    321          32.73   
  Jönköpings Simsällskap                   
32  Karol Kucharczyk  2000    320          32.79   
  Anderstorps Simsällskap                   
33  Patric Blomquist  2000    316          32.92   
  Fauske Svømmeklubb                   
34  Filip Rautiainen  2001    308          33.20   
  Katrineholms Simsällskap                   
35  Knut Johan Gjerskvål  2000    299          33.53   
  Fauske Svømmeklubb                   
36  Hampus Johannesson  2000    297          33.59   
  Trollhättans Simsällskap                   
37  Kevin Wåhlin  2000    297          33.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
38  Wilhelm Lindqvist  2000    288          33.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
39  Hampus Dahlgren  2001    281          34.23   
  Kungsbacka Simsällskap                   
40  Linus Hoffner  2001    275          34.46   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
41  Jonathan Einarsson  2001    268          34.78   
  Kungsbacka Simsällskap                   
42  Kevin Norlin  2000    257          35.26   
  Kungsbacka Simsällskap                   
43  Aram Vardanian  2000    254          35.39   
  Västerås Simsällskap                   
44  Max Fahlén  2001    252          35.50   
  Västerås Simsällskap                   
45  Jonathan Holmberg  2000    230          36.60   
  Västerås Simsällskap                   
46  Håvard Brustad  2000    210          37.72   
  Fauske Svømmeklubb                   
47  Filip Myringby  2001    198          38.45   
  Karlstads Simsällskap                   
48  Pontus Hake  2001    128          44.48   
  Kungsbacka Simsällskap                   
49  Hampus Bjärud  2001    112          46.40   
  Ludvika Simsällskap                   
50  Markus Engström  2001    111          46.61   
  Örebro Simallians                   
Christian Ackers  2001              DNS   
  Madla Svømmeklubb                   
Eirik Kittelsen  2001              DNS   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
Henrik Horve-Strand  2001              DNS   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
Daniel Helin  2001              DSQ   
  Fauske Svømmeklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar12-13, Finaler 
12 - 13 år: Oskar Ekström 29.12 2007-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Michal Laszewski  2002  14  406          30.27   
  Örebro Simallians                   
Axel Flykt-Rosén  2002  11  378          31.01   
  Skuru Idrottsklubb                   
Carl Wennerholm  2002  10  376          31.05   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Elias Persson  2002  358          31.58   
  Simsällskapet Mora                   
David Reinholdsson  2002  338          32.18   
  Simklubben Elfsborg                   
John Brolin  2002  327          32.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Eric Lundström Silke  2003  318          32.84   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Sebastian Nilsson  2002  316          32.93   
  Linköpings Allmänna SS                   
Anders Malmberg  2002  314          32.97   
  Katrineholms Simsällskap                   
10  Tor Selander  2002  306          33.26   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
11  Christian Ogreid  2002  298          33.57   
  Madla Svømmeklubb                   
12  Ludwig Lundborg  2002  297          33.59   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
13  Daniel Öhman  2002    295          33.66   
  Skövde Simsällskap                   
14  Daniel Agestav  2002    290          33.86   
  Jönköpings Simsällskap                   
15  Elliot Fielder  2003    286          34.04   
  Motala Simsällskap                   
16  Linus Thörn  2002    285          34.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
17  Charlie Tranberg  2002    282          34.18   
  Trollhättans Simsällskap                   
18  Lukas Åkerblom  2002    281          34.22   
  Skuru Idrottsklubb                   
19  Emil Kernen  2002    276          34.42   
  Katrineholms Simsällskap                   
20  Morgan Malmfors  2002    274          34.52   
  Skuru Idrottsklubb                   
21  Erik Wallin  2003    270          34.69   
  Linköpings Allmänna SS                   
22  Elias Axelsson  2002    262          35.03   
  Linköpings Allmänna SS                   
23  Ruben Staaf  2002    261          35.08   
  Linköpings Allmänna SS                   
24  Nicola Lundqvist  2002    259          35.18   
  Linköpings Allmänna SS                   
25  Hugo Lindskog  2002    258          35.20   
  Skuru Idrottsklubb                   
26  Linus Hagedorn  2002    249          35.61   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
27  Otto Reithner  2003    237          36.24   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
28  Henrik Eriksson  2002    226          36.80   
  Motala Simsällskap                   
29  Richard Ekholm  2002    220          37.15   
  Kungsbacka Simsällskap                   
30  Loke Ovrevoll  2003    209          37.76   
  Fauske Svømmeklubb                   
31  Elias Skeppstedt  2003    199          38.37   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
32  Oscar Wilhelmsson  2002    193          38.78   
  Örebro Simallians                   
33  William Olsson  2002    189          39.07   
  Kungsbacka Simsällskap                   
34  William Barkehed  2003    187          39.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
35  Otto Lundberg  2003    175          40.04   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
36  Gustav Walldén  2003    171          40.34   
  Simklubben Ena                   
37  Anton Rautiainen  2003    169          40.52   
  Katrineholms Simsällskap                   
38  Samuel Vestin  2002    163          41.03   
  Karlstads Simsällskap                   
39  Karl Skogsberg  2003    155          41.72   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
40  Olle Almén  2003    154          41.81   
  Linköpings Allmänna SS                   
41  Måns Andersson  2002    152          41.99   
  Linköpings Allmänna SS                   
42  Ludvig Mathisen  2003    139          43.24   
  Karlstads Simsällskap                   
43  Filip Gidlöf  2003    109          46.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
44  Malte Haargaard  2003    93          49.40   
  Skuru Idrottsklubb                   
45  Jörgen Berggren  2003    88          50.29   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
Christian Villegas  2003              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
Eldin Nukovic  2002              DNS   
  Jönköpings Simsällskap                   
Job Sanders  2003              DNS   
  Jönköpings Simsällskap                   
Kevin Grahn  2003              DNS   
  Katrineholms Simsällskap                   
Casper Trollsfjord  2002              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 8, 50m Fjäril Herrar 11o Y, Finaler 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 32.57 2003-07-01 
11 år och yngre: William Bevreus 32.57 2014-07-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lucas Sterling  2004  14  266          34.86   
  Västerås Simsällskap                   
Walter Sundling  2004  11  250          35.57   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Max Swegmark  2004  10  228          36.69   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Daniel Ruijs  2004  207          37.89   
  Borlänge Simsällskap                   
Fredrik Karlsson  2004  202          38.18   
  Strängnäs Simklubb                   
Jakob Ribe  2004  190          38.97   
  Nässjö SLS                   
Noah Malmgren  2004  189          39.07   
  S71                   
Alexander Henningsson  2004  184          39.43   
  Karlstads Simsällskap                   
David Axelsson  2004  178          39.86   
  Linköpings Allmänna SS                   
10  Oscar Löfdahl  2004  175          40.06   
  Kungälvs Simsällskap                   
11  Anton Hegmegi  2005  167          40.70   
  Jönköpings Simsällskap                   
12  Lukas Lundberg  2004  166          40.77   
  Motala Simsällskap                   
13  Gustav Askengren  2004    158          41.46   
  Simklubben Elfsborg                   
14  Kevin Söderqvist  2004    149          42.27   
  Simklubben Elfsborg                   
15  Felix Kinnander  2004    148          42.38   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
16  Hugo Fransson  2005    146          42.53   
  Trollhättans Simsällskap                   
17  Gustav Edlund  2004    141          43.07   
  Linköpings Allmänna SS                   
18  Erik Ankarling  2004    128          44.48   
  Strängnäs Simklubb                   
19  Olle Pettersson  2004    123          44.99   
  Katrineholms Simsällskap                   
20  Gustav Fahlström  2005    122          45.20   
  Motala Simsällskap                   
21  Gustav Lokrantz  2004    121          45.30   
  Trollhättans Simsällskap                   
22  Fredrik Ekholm  2004    116          45.88   
  Kungsbacka Simsällskap                   
23  Nikola Petrovic  2004    114          46.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
24  Hjalmar Mueller  2004    107          47.20   
  Skuru Idrottsklubb                   
Nassim Arim  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
Rasmus Kristiansson  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:38   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 9, 100m Rygg Damer 16 o Ä, Finaler 
16 - 99 år: Beatrice Andersson 1:05.82 2010-07-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gina Hvarfvenius  1997  14  548  34.28        1:11.02   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Fanny Elingfors  1998  11  517  35.59        1:12.41   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Emma Stawåsen  1988  10  514  34.61        1:12.53   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Emma Dubo  1999  513  34.91        1:12.60   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Rebecka Östh  1999  497  35.48        1:13.37   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emma Magnusson  1998  493  34.75        1:13.54   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Julia Landberg  1999  478  35.48        1:14.32   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Malin Andersson  1999  477  35.66        1:14.34   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Cecilia Czarnecki  1999  457  36.46        1:15.44   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Sofia von Sydow  1997  452  37.01        1:15.71   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
11  Irma Klipic  1996  438  35.48        1:16.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Linnea Waldemarsson  1996  418  37.47        1:17.73   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
13  Karoline Auestad-Pettersson  1998    388  38.84        1:19.67   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
14  Johanna Gunnarsson  1999    379  38.09        1:20.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
15  Erika Rönnbäck  1998    379  37.78        1:20.29   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Maja Fredriksson  1999    371  38.15        1:20.86   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
17  Matilda Pettersson  1999    369  38.84        1:20.99   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
18  Mari Ellingsen-Bråten  1998    340  40.69        1:23.27   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
19  Marit van Zonneveld  1999    337  40.32        1:23.51   
  Simsällskapet Mora                   
                     
20  Terese Engström  1999    313  41.97        1:25.57   
  Örebro Simallians                   
                     
21  Ellen Carlsson  1999    301  40.51        1:26.70   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
Ebba Wågman  1999              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Dina Rossi  1999              DSQ   
  Fauske Svømmeklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:38 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:45   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15, Finaler 
14 - 15 år: Sara Thydén 1:09.03 2004-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tilda Öman  2000  14  611  33.96        1:08.49  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Hanna Reithner  2000  11  563  34.63        1:10.35   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Astri Brodtkorb-Lund  2000  10  535  34.30        1:11.56   
  Rana Svømmeklubb                   
                     
Ebba Martin  2000  532  34.25        1:11.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Signe Nordegren  2000  505  35.63        1:12.96   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Clara Lönnberg  2001  492  35.86        1:13.58   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Svea Andrine  2000  483  36.04        1:14.04   
  Alta Svømmeklubb                   
                     
Clara Momats  2000  473  35.54        1:14.55   
  Örebro Simallians                   
                     
Caroline Wallenborg  2000  473  36.25        1:14.59   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
10  Sandra Rääf  2000  470  37.33        1:14.72   
  Örebro Simallians                   
                     
11  Michelle Berntsson  2000  468  35.28        1:14.82   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
12  Matilda Savén  2000  466  36.38        1:14.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Alice Thörnros  2001    447  35.62        1:15.96   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Hilda Linné  2000    442  36.31        1:16.28   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
15  Elin Carlsson  2001    427  37.25        1:17.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
16  Michaela Thyberg  2000    422  37.62        1:17.46   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
17  Sara Westholm  2001    400  37.54        1:18.84   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
18  Sofie Wirfalk  2000    399  39.05        1:18.90   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
19  Isabelle Asserståhl  2000    399  37.92        1:18.91   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
20  Tilda Eklund  2000    390  39.09        1:19.51   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
21  Nelly Åkerblom  2000    379  39.24        1:20.26   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
22  Sofia Bekken  2001    362  39.21        1:21.49   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
23  Jennie Lundgren  2001    334  40.68        1:23.76   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Olivia Rudqvist  2000              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:45 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12-13, Finaler 
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 1:10.52 2013-07-05 
12 - 13 år: Tilda Öhman 1:10.52 2013-07-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filippa Sterling  2002  14  542  34.79        1:11.27   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Edith Jernstedt  2002  11  496  35.54        1:13.38   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Vera Karlsson  2003  10  493  35.38        1:13.56   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Elsa Bergh  2002  471  35.87        1:14.65   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Annie Hegmegi  2003  468  36.67        1:14.85   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Saga Bodsjö  2002  446  37.22        1:16.05   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Linda Fredriksson  2002  444  36.30        1:16.18   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Emma Cullberg  2002  441  35.92        1:16.35   
  Örebro Simallians                   
                     
Anne-Sofie Klette  2002  440  38.02        1:16.36   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
10  Trine Forss  2003  438  36.59        1:16.53   
  Billingens Simklubb                   
                     
11  Emilia Rönningdal  2002  436  1:18.84        1:16.64   
  S71                   
                     
12  Elsa Jansson  2002  435  36.79        1:16.66   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
13  Anna Westborg  2002    435  37.49        1:16.69   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
14  Nikita Kapron  2003    426  37.28        1:17.23   
  Skövde Simsällskap                   
                     
15  Felicia Järvikari  2002    425  37.87        1:17.26   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
16  Maja Eriksson  2002    419  37.78        1:17.63   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
17  Hanna Lagher  2002    397  38.89        1:19.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Elvira Mörtstrand  2003    393  38.65        1:19.30   
  Västerås Simsällskap                   
                     
19  Lena Årebo  2002    391  38.73        1:19.47   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
20  Linn Suchomel  2003    360  39.79        1:21.67   
  Skövde Simsällskap                   
                     
20  Nadija Sabic  2002    360  39.79        1:21.67   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
22  Michelle Träff  2002    358  39.94        1:21.81   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
23  Cornelia Johansson  2003    356  39.28        1:21.99   
  Örebro Simallians                   
                     
Wilma Holmertz  2003              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:06 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer 11o Y, Finaler 
11 år och yngre: Jeanette Reinert 1:19.15 2007-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Matilda Nilsson  2004  14  364  39.55        1:21.39   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Moa Holmquist  2004  11  359  39.28        1:21.77   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Matilda Olausson  2004  10  335  40.90        1:23.65   
  Simklubben Ena                   
                     
Karianne Auestad-Kjellsen  2004  335  41.99        1:23.68   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
Boiana Gradinarska  2004  326  39.63        1:24.39   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Sara Randerstedt  2004  322  41.05        1:24.75   
  Simklubben Ena                   
                     
Gabriella Milusic  2004  317  41.34        1:25.20   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
Jane Elgh  2004  297  42.00        1:27.03   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Inger Sandvold  2004  292  42.15        1:27.56   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
10  Olivia Gustafsson  2004  286  43.27        1:28.16   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Thilde Smedbäck  2004  277  42.62        1:29.12   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Ingrid Ogreid  2004  271  43.89        1:29.80   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
13  Ebba Hazard  2004    268  44.88        1:30.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Celie Augustsson  2004    267  44.29        1:30.25   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Clara Bergh  2004    267  43.02        1:30.25   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
16  Sofia Henningsson  2004    263  43.80        1:30.60   
  Karlsborgs Simklubb                   
                     
17  Wilma Svensson  2004    258  44.89        1:31.24   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
18  Sara Hopmark  2004    257  45.08        1:31.39   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
19  Alice Fransson  2004    242  45.07        1:33.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
20  Sofie Persson  2004    240  46.16        1:33.43   
  Skene Sim- och Idrottssällskap                   
                     
21  Ebba Holgersson  2005    231  45.82        1:34.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
22  Erica Segerström  2004    228  46.04        1:35.05   
  Simklubben Solsta                   
                     
23  Joline Bakken  2005    217  46.98        1:36.57   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
24  Emilia Eriksson  2004    172  49.99        1:44.42   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:57 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:03   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 13, 100m Rygg Herrar 16 o Ä, Finaler 
16 - 99 år: Carl Holmertz (1990) 1:01.95 2010-07-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Kristoffer A. Samuelsen  1999  14  510  30.93        1:05.00   
  Karmøy Svømmeklubb                   
                     
Anes Cavka  1999  11  444  33.60        1:08.06   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Anton Lornell  1998  10  435  32.80        1:08.52   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Halvor Alvestad-Larsen  1998  430  32.35        1:08.79   
  Karmøy Svømmeklubb                   
                     
Johan Bergwall  1999  429  32.80        1:08.82   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Joel Eliasson  1998  426  32.33        1:08.99   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Arne Gustav Rostadmo  1999  401  33.11        1:10.39   
  Setermoen Svømmeklubb                   
                     
Johannes Vålvik  1999  393  34.46        1:10.90   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Christoffer Theander  1997  390  33.72        1:11.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Lukas Hill  1999  368  34.15        1:12.44   
  Simsällskapet Mora                   
                     
11  Niclas Lindow  1999  347  34.82        1:13.86   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
12  Dennis Bädicker  1999  342  35.29        1:14.26   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
13  Jakob Gustafsson  1999    328  35.00        1:15.27   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
14  Anton Campalto  1998    312  37.14        1:16.55   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
15  Jacob Persson  1999    297  38.13        1:17.83   
  Varberg Sim                   
                     
16  Jesper Eriksson  1999    292  36.14        1:18.28   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
17  Robin Flyman  1995    257  38.99        1:21.60   
  Örebro Simallians                   
                     
18  Sebastian Svensson  1999    256  39.52        1:21.74   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
19  Niklas Johansson  1996    163  45.20        1:34.94   
  Simklubben Solsta                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:03 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler 
14 - 15 år: Adam Albringer (1999) 1:04.64 2014-07-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Engström  2001  14  510  31.48        1:04.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Henrik Holmbek-Nilsen  2000  11  397  34.30        1:10.64   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
                     
Johs Seeberg  2000  10  384  35.51        1:11.43   
  Karmøy Svømmeklubb                   
                     
Filip Egelrud  2000  381  34.74        1:11.63   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
John Aldrin  2001  363  36.20        1:12.75   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Håvard Hokling  2001  354  35.22        1:13.39   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
Jonathan Myrlander  2000  349  35.24        1:13.73   
  Nässjö SLS                   
                     
Alexander Lemos Thaler  2000  347  36.14        1:13.91   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Tim Baastad  2000  334  37.15        1:14.85   
  Örebro Simallians                   
                     
10  Fredrik Jacobsson  2001  321  37.55        1:15.78   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
11  David Albringer  2001  319  35.71        1:15.95   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
12  Kevin Norlin  2000  310  37.80        1:16.70   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
13  Albin Svenneby  2001    310  38.24        1:16.71   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
14  Isak Heggestad  2000    298  36.68        1:17.73   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
                     
15  Erik Krysén  2000    292  36.59        1:18.21   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
16  Kevin Wåhlin  2000    292  37.97        1:18.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Herman Johansson  2000    283  37.78        1:19.11   
  Hultsfreds Simsällskap                   
                     
18  Karol Kucharczyk  2000    280  38.96        1:19.39   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
19  Oyvind Andreassen  2000    267  39.01        1:20.60   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
20  Aram Vardanian  2000    264  38.95        1:20.96   
  Västerås Simsällskap                   
                     
21  Naevid Kiasat  2001    250  37.57        1:22.35   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
22  Linus Hoffner  2001    243  40.17        1:23.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
23  Håvard Brustad  2000    211  42.25        1:27.15   
  Fauske Svømmeklubb                   
                     
Henrik Horve-Strand  2001              DNS   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:10 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12-13, Finaler 
12 - 13 år: Linus Junefeldt 1:09.47 2004-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Kernen  2002  14  406  34.38        1:10.12   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Michal Laszewski  2002  11  383  34.73        1:11.50   
  Örebro Simallians                   
                     
Olav Eklund  2002  10  341  36.67        1:14.33   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
Carl Wennerholm  2002  338  36.44        1:14.55   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Kevin Grahn  2003  317  37.65        1:16.10   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Linus Hagedorn  2002  312  37.47        1:16.58   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Otto Reithner  2003  306  37.25        1:17.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Wallin  2003  295  37.50        1:18.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Hugo Lindskog  2002  292  36.68        1:18.22   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
10  Sebastian Nilsson  2002  273  39.11        1:20.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Axel Flykt-Rosén  2002  268  39.03        1:20.56   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
12  Eldin Nukovic  2002  264  39.46        1:20.91   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
13  Ludwig Lundborg  2002    252  41.05        1:22.20   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
14  Lukas Åkerblom  2002    251  40.72        1:22.29   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
15  Linus Thörn  2002    245  40.27        1:22.99   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
16  Job Sanders  2003    243  39.06        1:23.16   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
17  John Brolin  2002    237  41.10        1:23.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  William Barkehed  2003    234  39.99        1:24.18   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
19  Henrik Eriksson  2002    232  40.97        1:24.46   
  Motala Simsällskap                   
                     
20  Elias Persson  2002    213  41.76        1:26.96   
  Simsällskapet Mora                   
                     
21  Elias Axelsson  2002    210  42.57        1:27.37   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
22  Tor Selander  2002    209  40.75        1:27.39   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Söderqvist  2002              DNS   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Charlie Tranberg  2002              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:24   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11o Y, Finaler 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:13.17 2003-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lucas Sterling  2004  14  255  39.62        1:21.85   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Walter Sundling  2004  11  240  40.53        1:23.56   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Anton Hegmegi  2005  10  221  41.00        1:25.82   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Max Swegmark  2004  216  42.53        1:26.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Oscar Löfdahl  2004  189  43.84        1:30.45   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
Noah Malmgren  2004  184  44.49        1:31.17   
  S71                   
                     
Gustav Edlund  2004  181  45.23        1:31.79   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alexander Henningsson  2004  181  45.77        1:31.80   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Hugo Fransson  2005  179  43.32        1:32.14   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
10  Daniel Ruijs  2004  176  44.28        1:32.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
11  Lukas Lundberg  2004  173  45.06        1:33.05   
  Motala Simsällskap                   
                     
12  Fredrik Karlsson  2004  168  45.51        1:34.04   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
13  David Axelsson  2004    167  46.92        1:34.22   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Jakob Ribe  2004    164  46.30        1:34.83   
  Nässjö SLS                   
                     
15  Gustav Fahlström  2005    160  47.55        1:35.62   
  Motala Simsällskap                   
                     
16  Gustav Askengren  2004    151  48.30        1:37.42   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
17  Kevin Söderqvist  2004    149  48.47        1:37.81   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
18  Erik Ankarling  2004    148  48.15        1:38.19   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
19  Felix Kinnander  2004    145  48.62        1:38.75   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
20  Hjalmar Mueller  2004    126  49.03        1:43.40   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
21  Simon Axelsson  2006    77  59.66        2:01.70   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
22  Alexander Barkehed  2006    74  58.97        2:03.59   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Aria Mokri  2005              DNS   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Fredrik Ekholm  2004              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:24 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:34   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 17, 200m Fjäril Damer 16 o Ä, Finaler 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:22.95 2012-07-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Siri Selander  1999  14  515  33.60  1:13.25  1:53.82    2:33.93   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Johansson  1997  11  512  32.36  1:10.44  1:51.13    2:34.23   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Sandra Lange  1999  10  490  33.44  1:13.19  1:54.39    2:36.46   
  Alvesta Simsällskap                   
                     
Elise Gidlöf  1999  451  34.61  1:14.76  1:57.53    2:40.91   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Emma Roos  1999  410  33.67  1:14.59  1:58.72    2:46.03   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Angelica Stark  1999  390  32.70  1:14.17  2:01.61    2:48.79   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Evelina Thollström  1999  276  36.85  1:22.17  2:14.88    3:09.48   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:34 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:42   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Damer14-15, Finaler 
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.07 2004-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000  14  501  34.19  1:14.20  1:54.55    2:35.29   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Annie Lätt  2001  11  463  33.00  1:12.92  1:55.81    2:39.42   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
Elsa Nordström  2001  10  454  34.86  1:15.54  1:57.37    2:40.49   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Agnes Arberg  2001  448  33.91  1:14.08  1:55.99    2:41.17   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Lina Nederman  2000  422  34.53  1:15.26  1:58.76    2:44.48   
  Örebro Simallians                   
                     
Tilda Öman  2000  414  35.26  1:18.79  2:03.12    2:45.48   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Smilla Lönnberg  2001  367  36.54  1:19.61  2:06.58    2:52.27   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Aida Shoghl  2001  348  34.47  1:17.20  2:04.30    2:55.36   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
Malin Ettrup  2000  324  35.66  1:19.88  2:09.94    2:59.62   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
10  Karolin Holmberg  2001  290  38.01  1:26.04  2:16.24    3:06.24   
  Västerås Simsällskap                   
                     
11  Erika Tudegård  2001  274  38.19  1:25.78  2:17.45    3:09.82   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Jennie Lundgren  2001  248  39.04  1:29.13  2:23.87    3:16.32   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
13  Ida Frössberg  2000    237  38.28  1:29.04  2:23.70    3:19.33   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Pia Haavik  2001    227  40.10  1:31.13  2:27.32    3:22.07   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
                     
Alice Almén  2001              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:42 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:46   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 19, 200m Fjäril Herrar16 o Ä, Finaler 
16 - 99 år: Jacob Larsson (1992) 2:13.24 2010-07-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustaf Mild  1997  14  468  29.54  1:04.74  1:42.79    2:23.56   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Johannes Kallevik  1999  11  438  31.12  1:08.53  1:47.96    2:26.78   
  Haugesund Svømmeklubb                   
                     
Viktor Johansson  1999  10  371  32.35  1:11.15  1:52.63    2:35.10   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Edvin Persson  1999  329  31.20  1:11.89  1:58.07    2:41.45   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Max Karlsson  1999              DNF   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:46 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:50   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 20, 200m Fjäril Herrar 14-15, Finaler 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:16.14 2012-07-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Espen Aikio  2000  14  431  31.81  1:09.12  1:47.41    2:27.56   
  Madla Svømmeklubb                   
                     
Henrik Holmbek-Nilsen  2000  11  376  33.62  1:13.11  1:54.77    2:34.47   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
                     
Mirza Dzafic  2000  10  374  31.63  1:09.60  1:51.43    2:34.70   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Haakon Mollerhaug-Hansen  2001  321  34.75  1:16.41  1:59.33    2:42.75   
  Haugesund Svømmeklubb                   
                     
Jonathan Myrlander  2000  309  32.85  1:15.24  2:00.26    2:44.82   
  Nässjö SLS                   
                     
David Engström  2001  287  33.11  1:15.51  2:01.55    2:49.02   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Isak Heggestad  2000  247  33.38  1:19.93  2:12.26    2:57.65   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
                     
Jonathan Einarsson  2001  219  37.39  1:23.82  2:14.91    3:04.95   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  03 juli 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:50 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015    Utskriftsdatum  03 juli 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  19:37   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2015         
 
 
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
0 år och äldre: Tobias Svensson 17:08.31 2008-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Espen Aikio  2000  14  557  1:05.43  2:15.90  3:27.40  4:38.80  17:42.91   
  Madla Svømmeklubb        5:49.74  7:00.86  8:11.22  9:22.12     
          10:33.30  11:45.21  12:55.99  14:07.58     
          15:19.37  16:32.10         
                     
Arild Degerstrom  2000  11  547  1:06.59  2:16.77  3:27.17  4:38.35  17:48.80   
  Haugesund Svømmeklubb        5:49.64  7:00.71  8:11.71  9:22.95     
          10:34.75  11:46.38  12:58.41  14:10.58     
          15:24.62  16:37.46         
                     
Ishak Sabic  1999  10  536  1:07.91  2:19.57  3:31.35  4:44.10  17:56.08   
  Jönköpings Simsällskap        5:56.10  7:08.05  8:20.60  9:33.12     
          10:45.83  11:58.74  13:11.18  14:24.22     
          15:36.47  16:47.78         
                     
Viktor Svan  2000  536  1:06.13  2:16.04  3:26.68  4:38.03  17:56.23   
  Jönköpings Simsällskap        5:49.32  7:00.76  8:12.52  9:24.47     
          10:36.98  11:50.26  13:04.48  14:18.45     
          15:32.41  16:45.98         
                     
Anton Dahlgren  1999  435  1:09.02  2:24.68  3:40.88  4:57.69  19:13.36   
  Kungsbacka Simsällskap        6:16.23  7:35.12  8:53.76  10:12.07     
          11:30.44  12:49.03  14:07.83  15:26.47     
          16:45.15  18:00.50         
                     
Christian Ogreid  2002  417  1:12.71  2:31.60  3:50.54  5:09.42  19:29.99   
  Madla Svømmeklubb        6:28.63  7:47.91  9:06.34  10:24.65     
          11:42.07  13:00.09  14:18.04  15:36.41     
          16:55.32  18:14.09         
                     
William Brink  1998  414  1:12.67  2:30.48  3:49.08  5:07.66  19:33.14   
  Jönköpings Simsällskap        6:26.31  7:45.10  9:04.87  10:23.71     
          11:41.82  13:00.30  14:18.80  15:37.15     
          16:57.54  18:16.88         
                     
Emil Gunneriusson  2000  399  1:11.98  2:30.28  3:48.47  5:07.54  19:46.97   
  Stockholms Kappsimningsklubb        6:27.47  7:44.61  9:02.77  10:21.57     
          11:40.67  13:00.23  14:20.77  15:41.93     
          16:28.21  18:26.27         
                     
Albin Svenneby  2001  392  1:13.21  2:33.08  3:51.55  5:11.44  19:54.80   
  Simklubben Elfsborg        6:30.75  7:50.71  9:11.16  10:32.62     
          11:52.96  13:14.84  14:34.96  15:56.94     
          17:18.53  18:39.48         
                     
10  Hampus Johannesson  2000  390  1:07.26  2:22.68  3:39.52  4:58.22  19:56.23   
  Trollhättans Simsällskap        6:18.69  7:39.87  9:01.81  10:22.02     
          11:42.66  13:04.68  14:27.97  15:51.11     
          17:14.12  18:38.14         
                     
11  Fredrik Jacobsson  2001  375  1:11.96  2:28.72  3:49.44  5:10.71  20:12.25   
  Stockholms Kappsimningsklubb        6:33.06  7:57.40  9:21.32  10:45.33     
          12:08.49  13:29.63  14:50.98  16:14.61     
          17:36.85  18:57.89         
                     
12  Max Fahlén  2001  369  1:17.31  2:39.30  4:04.03  5:28.04  20:18.86   
  Västerås Simsällskap        6:52.57  8:15.96  9:39.56  11:01.30     
          12:21.83  13:42.48  15:03.58  16:23.53     
          17:44.17  19:02.81         
                 </