Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            29.97   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.00   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.16   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.49   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.15   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.62   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.00   
Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap            32.33   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            33.01   
10  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.27   
11  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            33.29   
12  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            33.92   
13  Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap            34.14   
14  Saga Heimisdottir  2000  Katrineholms Simsällskap            36.45   
15  Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap            37.42   
16  Julia Godske  2002  Katrineholms Simsällskap            44.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:25   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.60   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.79   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.04   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            30.23   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.63   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.71   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.44   
Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap            33.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:25 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.14   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.86   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.15   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.40   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.56   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.03   
Elias Olssom Svensson  1996  Katrineholms Simsällskap            28.21   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.80   
Dennis Kenrnen  2000  Katrineholms Simsällskap            28.94   
10  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.65   
11  Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            30.74   
12  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            31.17   
13  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.61   
14  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.89   
15  Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap            33.19   
16  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap            38.30   
17  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            38.80   
18  Edvin Godske  2002  Katrineholms Simsällskap            42.99   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.63   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.90   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.63   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            25.85   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.40   
Elias Olssom Svensson  1996  Katrineholms Simsällskap            27.93   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.11   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim FL 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.55        1:19.48   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.87        1:24.64   
Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb    43.35        1:32.46   
Saga Heimisdottir  2000  Katrineholms Simsällskap    55.77        2:00.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim PO 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.02        1:18.17   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.72        1:35.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim FL 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.86        1:17.87   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    39.97        1:21.95   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.21        1:24.79   
Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap    42.57        1:27.76   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    44.50        1:33.31   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim PO 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.58        1:06.46   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    36.40        1:14.63   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    39.85        1:21.84   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.62        1:23.30   
Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun    40.96        1:25.04   
Karl Johan Rasmuson  2001  Simklubben Neptun    43.18        1:26.64   
Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap    42.22        1:28.43   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.00        1:28.46   
Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    43.02        1:28.67   
10  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.24        1:28.96   
11  Ludvig Rasmuson  2001  Simklubben Neptun    43.15        1:30.90   
12  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    49.31        1:43.46   
13  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    49.82        1:43.69   
14  Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap    49.76        1:45.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 7, 50m Frisim FL 12 OY, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.84   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.26   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.97   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.92   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.94   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb            37.96   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.66   
Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.10   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            40.54   
10  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap            44.22   
11  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            44.54   
12  Tuwa Wahlqvist  2003  Katrineholms Simsällskap            44.83   
13  Tyra Martinsson  2003  Katrineholms Simsällskap            45.36   
14  Isabell Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            46.70   
15  Amanda Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            47.18   
16  Tezla Wallin  2004  Oxelösunds Simsällskap            49.91   
17  Olivia Alnerot  2003  Katrineholms Simsällskap            50.21   
18  Linnea Gloveus  2003  Finspångs Simklubb            54.03   
19  Nova Aronsson  2005  Katrineholms Simsällskap            55.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 8, 50m Frisim PO 12 OY, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.85   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            32.28   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            35.75   
Jacob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun            36.23   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.32   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            40.45   
Hugo Arnlind  2003  Katrineholms Simsällskap            42.04   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            42.42   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            42.79   
10  Felix Eriksson  2005  Katrineholms Simsällskap            44.36   
11  Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            45.67   
12  Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap            50.09   
13  Pelle Pettersson  2006  Katrineholms Simsällskap            1:01.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim FL 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.64        1:14.09   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    36.67        1:19.86   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    38.92        1:26.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim PO 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.91        1:09.08   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.74        1:30.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 11, 100m Frisim FL 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.79        1:09.79   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    34.65        1:10.45   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.07        1:10.92   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    37.18        1:17.13   
Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    38.69        1:19.86   
Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap    37.74        1:19.93   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.08        1:28.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 12, 100m Frisim PO 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.86        1:00.69   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    31.94        1:07.14   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    32.52        1:07.43   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    33.08        1:08.42   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.03        1:10.17   
Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun    34.81        1:13.23   
Ludvig Rasmuson  2001  Simklubben Neptun    34.69        1:14.50   
Karl Johan Rasmuson  2001  Simklubben Neptun    36.09        1:14.88   
Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap    35.79        1:15.79   
10  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    38.40        1:18.44   
11  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.24        1:20.05   
12  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    41.31        1:26.10   
13  Felix Adler  2002  Simklubben Neptun    41.58        1:26.72   
14  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    41.40        1:27.40   
15  Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap    42.89        1:31.37   
16  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    44.16        1:35.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim FL 12 OY, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.62   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.49   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.79   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.42   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.44   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb            50.62   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.44   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            53.83   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            54.41   
10  Tezla Wallin  2004  Oxelösunds Simsällskap            55.17   
11  Amanda Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            56.49   
12  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap            56.60   
13  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.93   
14  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap            58.21   
15  Isabell Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            1:00.87   
16  Nova Aronsson  2005  Katrineholms Simsällskap            1:02.67   
17  Linnea Gloveus  2003  Finspångs Simklubb            1:05.02   
18  Tyra Martinsson  2003  Katrineholms Simsällskap            1:07.74   
Olivia Alnerot  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 14, 50m Bröstsim PO 12 OY, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.61   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            45.52   
Jacob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun            49.77   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            54.86   
Felix Eriksson  2005  Katrineholms Simsällskap            55.82   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            57.59   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap            57.62   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            1:05.98   
Filip Roempke  2007  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.38  1:08.44  1:51.85    2:26.15   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.95  1:08.44  1:51.71    2:28.04   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.31  1:16.01  2:01.85    2:38.95   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.51  1:21.14  2:07.10    2:47.62   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.10  1:19.20  2:10.55    2:50.20   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.13  1:21.74  2:14.18    2:53.68   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    38.57  1:24.08  2:18.47    3:00.30   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.48  1:27.05  2:21.32    3:05.05   
Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap    44.54  1:33.55  2:37.58    3:24.79   
10  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.03  1:40.43  2:38.51    3:28.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 16, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.95  1:01.46  1:39.43    2:11.56   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.03  1:02.35  1:44.04    2:17.68   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.66  1:10.05  1:56.06    2:32.87   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.35  1:13.41  1:59.93    2:37.65   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.11  1:17.09  2:02.83    2:39.08   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.45  1:25.40  2:12.39    2:51.02   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.61  1:24.11  2:16.75    3:00.24   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    41.46  1:25.74  2:25.20    3:03.23   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    48.40  1:37.80  2:36.31    3:20.76   
10  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    49.15  1:44.72  2:40.15    3:27.02   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:31   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim Damer 15 OÄ, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Damer Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:05.06   
  Hanna Klipic  1996      30.29        30.29   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      29.54        59.83   
  Elin Podéus  1997      33.53        1:33.36   
  Sara Thunholm  1999      31.70        2:05.06   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar 15 OÄ, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:45.66   
  Henrik Podéus  1995      26.02        26.02   
  Hampus Lovinge  1998      26.07        52.09   
  Victor Lovinge  2000      26.36        1:18.45   
  Axel Eriksson  1998      27.21        1:45.66   
                     
Nkk Herrar Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:45.74   
  Alexander Frost  1997      24.43        24.43   
  Marcus Forsgren  1996      23.84        48.27   
  Christoffer Theander  1997      27.51        1:15.78   
  Oscar Rudberg  1999      29.96        1:45.74   
                     
Katrineholms SS  Katrineholms Simsällskap            1:57.51   
  Elias Olssom Svensson  1996      28.26        28.26   
  Emil Kernen  2002      31.13        59.39   
        29.24        1:28.63   
  Dennis Kenrnen  2000      28.88        1:57.51   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:34   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim FL 14 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Damer [2001] Lag 1  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:12.89   
  Klara Gårdman  2002      31.61        31.61   
  Hilma Broden  2003      35.05        1:06.66   
  Hanna Lagher  2002      31.97        1:38.63   
  Sofia Westerberg  2002      34.26        2:12.89   
                     
Nkk Damer [2001] Lag 2  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:28.34   
  Stefanie Petrovic  2003      36.75        36.75   
  Ellie O´brian  2002      37.52        1:14.27   
  Ebba Hazard  2004      37.20        1:51.47   
  Ebba Stahlberg  2003      36.87        2:28.34   
                     
Katrineholms SS  Katrineholms Simsällskap            2:44.68   
  Filippa Karlsson  2004      40.16        40.16   
  Linnéa Fredriksson  2004      44.88        1:25.04   
  Tuwa Wahlqvist  2003      45.18        2:10.22   
  Maja Svensson  2002      34.46        2:44.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:34 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:44   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 20, 4X50m Frisim PO 14 OY, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar [2002] Lag 1  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:05.51   
  Max Engström  2001      27.68        27.68   
  Vilhelm Ericsson  2002      34.21        1:01.89   
  John Brolin  2002      31.04        1:32.93   
  Eric Lundström Silke  2003      32.58        2:05.51   
                     
SK Neptun Herrar Lag 1  2002  Simklubben Neptun            2:09.03   
  Morgan Martinsson  2001      31.75        31.75   
  Olof Jardfelt  2001      32.54        1:04.29   
  Karl Johan Rasmuson  2001      32.02        1:36.31   
  Ludvig Rasmuson  2001      32.72        2:09.03   
                     
Katrineholms SS Lag 1  Katrineholms Simsällskap            2:16.78   
  Filip Rautiainen  2001      30.74        30.74   
  Anders Malmberg  2002      37.70        1:08.44   
  Anton Rautiainen  2003      36.70        1:45.14   
  Kevin Grahn  2003      31.64        2:16.78   
                     
SK Neptun Herrar Lag 2  2002  Simklubben Neptun            2:31.26   
  Philip Granado Persson  2002      34.18        34.18   
  Jacob Rasmuson  2003      37.01        1:11.19   
  Felix Adler  2002      39.68        1:50.87   
  Filip Granqvist  2001      40.39        2:31.26   
                     
Katrineholms SS Lag 2  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:44 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 21, 100m Ryggsim FL 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.67        1:11.63   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    35.92        1:13.73   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.50        1:17.91   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    41.60        1:25.39   
Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    47.86        1:40.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 22, 100m Ryggsim PO 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.94        1:04.96   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.70        1:20.38   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.21        1:22.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:45 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:51   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 23, 50m Ryggsim FL 12 OY, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.13   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.39   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.91   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.08   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.68   
Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.10   
Isabell Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            49.79   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb            49.86   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            53.58   
10  Amanda Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            57.20   
11  Olivia Alnerot  2003  Katrineholms Simsällskap            58.57   
12  Tezla Wallin  2004  Oxelösunds Simsällskap            1:15.39   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Tuwa Wahlqvist  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:51 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 24, 50m Ryggsim PO 12 OY, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            37.26   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.61   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.74   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            44.88   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap            52.14   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            52.37   
Hugo Arnlind  2003  Katrineholms Simsällskap            53.47   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            53.87   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            54.48   
Jacob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  12:53 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:07   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.67  1:04.76  1:37.91    2:10.01   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.60  1:05.28  1:40.18    2:15.39   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.04  1:05.97  1:40.94    2:15.83   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    36.40  1:16.00  1:55.64    2:34.15   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    38.46  1:21.93  2:04.55    2:46.49   
Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb    41.05  1:26.03  2:11.92    2:56.36   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.48  1:27.53  2:14.73    3:00.28   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.55  1:32.83  2:23.55    3:10.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:07 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:14   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.02  58.07  1:28.29    1:59.86   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.65  59.18  1:30.16    2:00.87   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.51  59.95  1:31.33    2:01.62   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.66  1:00.39  1:32.68    2:04.93   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.43  1:08.06  1:44.87    2:20.20   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.86  1:08.46  1:45.74    2:22.01   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.05  1:12.46  1:52.11    2:30.87   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    34.94  1:14.41  1:54.85    2:32.83   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.00  1:16.43  1:58.06    2:36.59   
10  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    36.95  1:17.48  1:59.67    2:38.43   
11  Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap    37.52  1:21.29  2:07.30    2:51.31   
12  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    39.44  1:23.36  2:10.21    2:56.01   
13  William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    42.03  1:30.00  2:19.37    3:03.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:14 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 27, 50m Fjärilsim FL 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.37   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.14   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.15   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            39.10   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap            40.94   
Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            41.15   
Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.23   
Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun            42.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:15 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:20   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim PO 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.22   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            34.21   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.25   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.27   
Karl Johan Rasmuson  2001  Simklubben Neptun            37.43   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            38.45   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            39.48   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            40.93   
Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun            41.27   
10  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.79   
11  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun            43.26   
12  Ludvig Rasmuson  2001  Simklubben Neptun            44.93   
Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:20 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 29, 100m Frisim FL 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.36        1:03.56   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    31.99        1:06.20   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.57        1:07.11   
Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap    37.05        1:15.64   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    35.83        1:15.92   
Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb    39.69        1:21.90   
Saga Heimisdottir  2000  Katrineholms Simsällskap    38.66        1:23.91   
Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    41.41        1:27.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:21 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  04 januari 2015   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  13:24   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 januari 2015         
 
 
Gren 30, 100m Frisim PO 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Kenrnen  2000  Katrineholms Simsällskap    31.18        1:05.75   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.87        1:09.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  04 januari 2015 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  13:24