Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  03 februari 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:28.13 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            27.94  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.71   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            31.80   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            32.22   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            33.52   
Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim            33.94   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            34.07   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            34.24   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.31   
10  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.73   
11  John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            35.24   
12  Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            35.34   
13  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            35.67   
14  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim            36.17   
15  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.41   
16  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            36.87   
17  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap            37.77   
18  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.39   
19  Axel Moureau  2001  Södertälje Simsällskap            39.21   
20  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap            39.39   
21  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            39.50   
22  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            39.86   
23  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            40.45   
24  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.89   
25  Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            40.98   
26  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.02   
27  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.48   
28  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            42.91   
29  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim            44.98   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13, Finaler 
NR: Emma Ekman 1989 Ludvika SS 00:35.38 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            34.17  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            36.62   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.85   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            38.03   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            38.05   
Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim            38.37   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.90   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim            39.06   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            39.33   
10  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            39.38   
11  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            40.09   
12  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.12   
13  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.15   
14  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.24   
15  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            40.66   
16  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS            40.80   
16  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            40.80   
18  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            40.98   
19  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.30   
20  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            41.43   
21  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            41.77   
22  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            42.50   
23  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            43.09   
24  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            43.49   
25  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            43.78   
26  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            43.85   
27  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap            44.03   
28  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.38   
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            35.21   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            36.83   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            38.10   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            38.17   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.53   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            38.67   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            39.22   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            40.06   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            40.23   
10  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            40.63   
11  Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.66   
12  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.83   
13  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap            41.44   
14  Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            41.69   
15  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb            41.85   
16  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            42.05   
17  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            42.09   
18  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap            42.32   
19  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb            42.33   
20  Sebastian Jaramillo-Lopez  2002  Södertälje Simsällskap            42.61   
21  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            42.85   
22  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            42.95   
22  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            42.95   
24  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            43.39   
25  William Ekström  2002  Jönköpings Simsällskap            43.54   
26  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.74   
27  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            44.14   
28  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            45.65   
29  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            46.77   
30  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            46.85   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim FL 12, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            30.38   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            30.71   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            30.93   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            31.13   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            31.18   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            31.52   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            31.69   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            31.80   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim            32.00   
10  Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            32.21   
11  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            32.27   
12  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            32.50   
13  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            32.63   
14  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            32.68   
15  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            32.69   
16  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            33.12   
17  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            33.17   
18  Saga Bäckström  2002  SK Strängnäs Frisimmare            33.20   
19  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap            33.49   
20  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.58   
21  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            33.68   
22  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.84   
23  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            33.91   
24  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            34.04   
25  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            34.14   
26  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            34.24   
27  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim            34.90   
28  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.97   
29  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            35.21   
30  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim            35.80   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    1:13.25  2:37.31  4:01.88    5:24.96   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    1:17.47  2:44.95  4:11.15    5:35.51   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    1:20.48  2:48.04  3:32.09    5:40.84   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:24.47  2:59.89  4:33.21    6:00.15   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:25.20  2:59.02  4:32.34    6:00.16   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare    1:26.14  3:02.42  4:37.38    6:04.26   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    1:24.99  3:00.05  4:36.00    6:05.05   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:28.41  3:05.58  4:43.07    6:16.90   
Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap    1:30.65  3:08.66  4:47.07    6:22.37   
10  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    1:31.26  3:09.43  4:47.23    6:22.94   
11  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    1:30.82  3:11.01  4:53.76    6:31.08   
12  Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen    1:33.28  3:17.97  5:00.40    6:34.81   
13  Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:31.39  3:12.54  4:53.88    6:35.79   
14  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    1:35.03  3:24.02  5:12.27    6:54.79   
15  Lukasz Piotrowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:39.58  3:35.08  5:29.62    7:15.98   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11, Finaler 
NR: Johanna Nicklasson 1996 Karlsborgs 00:38.33 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            39.78   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            41.07   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            41.76   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            44.51   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.52   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            44.95   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            46.02   
Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap            46.13   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            46.33   
10  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            46.62   
11  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            46.65   
12  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            47.50   
13  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            47.87   
14  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            48.04   
15  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            49.42   
16  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            49.67   
17  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.73   
18  Liv Andersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.01   
19  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            50.29   
20  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen            50.59   
21  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.67   
22  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            50.81   
23  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            51.19   
24  Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS            51.50   
25  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            52.20   
26  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            52.40   
27  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.06   
28  Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen            53.61   
29  Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            55.65   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    33.69        1:09.91   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.36        1:12.25   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    35.30        1:13.07   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.96        1:13.87   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    35.50        1:14.20   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    36.17        1:14.30   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    36.42        1:14.51   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    37.10        1:17.08   
Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    38.05        1:17.60   
10  Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.33        1:17.85   
11  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    38.12        1:18.91   
12  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    39.31        1:19.39   
13  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    38.61        1:19.69   
14  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.96        1:20.33   
15  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    40.81        1:24.78   
16  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.69        1:26.65   
17  Axel Moureau  2001  Södertälje Simsällskap    44.46        1:29.59   
18  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.16        1:30.17   
19  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.60        1:30.19   
20  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    44.74        1:30.57   
21  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    45.15        1:31.37   
22  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.82        1:34.13   
23  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    46.24        1:34.24   
24  Jesper Arlehall  2001  Karlskrona Simsällskap    45.35        1:35.44   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim FL 13, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 01:00.60 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.54        1:01.76   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    30.20        1:03.95   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    31.32        1:04.30   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.62        1:05.06   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    31.59        1:05.28   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    31.80        1:06.33   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    31.68        1:06.46   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    31.87        1:06.75   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    32.28        1:07.01   
10  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    32.48        1:07.41   
11  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.52        1:07.53   
12  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    32.59        1:07.97   
13  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.85        1:08.83   
14  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    33.35        1:09.57   
15  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    33.29        1:09.87   
16  Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap    33.48        1:10.08   
17  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    34.27        1:10.15   
18  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.77        1:10.25   
19  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    33.99        1:10.99   
20  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.49        1:11.32   
21  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    34.09        1:11.49   
22  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    33.92        1:12.16   
23  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    34.24        1:12.19   
24  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    33.66        1:13.56   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    34.31        1:15.07   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    34.68        1:18.57   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    37.16        1:24.59   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    39.36        1:27.15   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    40.30        1:28.44   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.12        1:32.01   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.76        1:32.78   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    40.31        1:34.81   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    41.05        1:35.71   
10  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.58        1:36.15   
11  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.41        1:43.19   
12  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    46.45        1:46.05   
Sebastian Jaramillo-Lopez  2002  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12, Finaler 
NR: Hannah Brunzell 2001 VästeråsSS 01:17.09 år 2013 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    39.94        1:23.70   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    42.39        1:29.12   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.90        1:30.08   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    42.69        1:30.26   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    41.85        1:30.76   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    42.99        1:31.26   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    43.28        1:32.83   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    43.77        1:33.14   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    43.79        1:33.54   
10  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    45.50        1:33.63   
11  Tilde Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    45.21        1:34.08   
12  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    44.40        1:34.27   
13  Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    44.02        1:34.30   
14  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim    45.07        1:34.45   
15  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    45.08        1:35.08   
16  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    44.70        1:35.70   
17  Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    44.19        1:36.08   
18  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    46.41        1:36.34   
19  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    45.13        1:37.07   
20  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    46.41        1:37.19   
21  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    46.65        1:37.80   
22  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.24        1:37.82   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    36.04        1:15.20   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    38.37        1:20.79   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    39.95        1:22.68   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    41.07        1:25.19   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    42.72        1:26.97   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    40.86        1:27.02   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.45        1:29.83   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    44.04        1:30.60   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    46.26        1:31.04   
10  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    45.56        1:31.79   
11  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    46.90        1:35.54   
12  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    46.49        1:36.66   
13  Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap    48.00        1:37.27   
14  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS    46.31        1:38.29   
15  Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    47.25        1:38.31   
16  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    47.35        1:38.63   
17  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.27        1:39.23   
18  Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen    48.37        1:41.74   
19  Ture Oscarson  2004  Linköpings Allmänna SS    51.02        1:44.10   
20  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    50.56        1:46.18   
21  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    52.76        1:47.11   
22  Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap    53.68        1:49.23   
Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim FL 11, Finaler 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    33.76        1:09.10   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    34.94        1:09.44   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    32.89        1:10.24   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    34.58        1:13.58   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    34.99        1:13.89   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    34.58        1:14.02   
Matilda Egelrud  2003  Jönköpings Simsällskap    34.97        1:14.83   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    35.43        1:16.53   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    36.73        1:16.88   
10  Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    36.62        1:17.18   
11  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.59        1:17.66   
12  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.84        1:18.06   
13  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    37.30        1:18.50   
14  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    37.56        1:19.33   
15  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.96        1:20.50   
16  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    39.19        1:20.76   
17  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    39.43        1:20.99   
18  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    39.45        1:21.40   
19  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    38.91        1:22.45   
20  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    38.52        1:23.10   
21  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    39.04        1:23.25   
22  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    40.36        1:26.06   
23  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    41.24        1:27.91   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:07.67  2:21.03  3:35.26    4:46.62   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:08.98  2:23.35  3:39.18    4:56.74   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.31  2:32.49  3:51.76    5:05.64   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    1:09.97  2:29.23  3:50.39    5:06.59   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    1:09.12  2:28.02  3:49.02    5:08.13   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.78  2:31.42  3:51.78    5:10.57   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:10.85  2:30.01  3:51.54    5:12.84   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    1:14.70  2:35.78  3:57.70    5:16.28   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:17.61  2:38.67  4:00.67    5:18.37   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.65  2:37.25  3:59.38    5:18.37   
11  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    1:16.25  2:38.32  4:01.97    5:21.39   
12  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    1:14.80  2:38.94  4:03.57    5:25.56   
13  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    1:17.81  2:42.06  4:08.96    5:33.28   
14  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:18.59  2:44.33  4:11.74    5:33.83   
15  Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim    1:17.46  2:43.21  4:11.49    5:38.07   
16  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    1:22.81  2:55.10  4:27.70    5:53.36   
17  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    1:20.03  2:52.50  4:25.99    5:53.39   
18  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:28.97  3:07.96  4:43.28    6:17.99   
                     
 
Gren 14, 200m Medley FL 12, Finaler 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    36.70  1:18.39  2:06.74    2:44.89   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    36.47  1:17.50  2:08.45    2:47.80   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    35.61  1:19.55  2:12.11    2:51.86   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    37.95  1:22.50  2:13.29    2:51.92   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    37.65  1:25.09  2:17.82    2:56.35   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    38.12  1:20.90  2:16.22    2:56.42   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    41.16  1:26.95  2:17.99    2:56.63   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.40  1:23.15  2:18.33    2:59.40   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    42.42  1:27.26  2:20.51    2:59.60   
10  Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    39.04  1:24.12  2:19.04    3:01.00   
11  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    42.17  1:29.82  2:19.98    3:02.14   
12  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    40.86  1:29.43  2:25.75    3:02.46   
13  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    40.18  1:30.25  2:24.50    3:04.45   
14  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    39.76  1:28.48  2:21.43    3:04.60   
15  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    40.35  1:30.37  2:23.74    3:08.95   
16  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    43.53  1:32.89  2:28.00    3:12.64   
17  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.64  1:31.17  2:28.61    3:13.70   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler 
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            34.10   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            36.65   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            38.19   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            39.28   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            39.67   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            39.87   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            41.31   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.55   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            42.29   
10  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            42.95   
11  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            43.23   
12  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            45.10   
13  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.77   
14  Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen            46.79   
15  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            46.88   
16  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            48.87   
17  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            49.35   
18  Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            50.00   
19  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            50.24   
20  Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap            51.93   
21  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            52.26   
22  Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap            54.35   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy, Finaler 
NR: Kungälvs SS KungälvsSS 02:20.89 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            2:16.31  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Victoria Åberg  2001      35.63        35.63   
  Edith Jernstedt  2002      32.37        1:08.00   
  Emelie Ångström  2001      36.53        1:44.53   
  Hannah Brunzell  2001      31.78        2:16.31   
                     
Mass Tjejer 1  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:24.73   
  Amanda Alvekrans  2001      33.48        33.48   
  Kamelia Gradinarska  2001      32.94        1:06.42   
  Tova Olsson  2001      37.41        1:43.83   
  Boiana Gradinarska  2004      40.90        2:24.73   
                     
Jönköping Damer [2001]  2001  Jönköpings Simsällskap            2:30.46   
  Agnes Arberg  2001      36.18        36.18   
  Nadija Sabic  2002      35.40        1:11.58   
  Emilia Prior  2001      40.95        1:52.53   
  Wilma Johansson  2001      37.93        2:30.46   
                     
Göteborg Lag 1  2001  Göteborg Sim            2:32.90   
  Andrea Reinhold  2001      36.51        36.51   
  Olivia Dahlström  2001      37.57        1:14.08   
  Michelle Nordenmark  2002      38.07        1:52.15   
  Natalia Mohammadi  2002      40.75        2:32.90   
                     
Nkk Damer Lag 1  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:33.92   
  Josefine Härdelin  2001      36.82        36.82   
  Ella Lindroth  2001      38.43        1:15.25   
  Klara Gårdman  2002      39.36        1:54.61   
  Lovisa Öhrn  2002      39.31        2:33.92   
                     
Uddevalla Damer [2001]  2001  Uddevalla Sim            2:34.12   
  Annie Strömberg  2001      40.38        40.38   
  Maja Gustavsson  2001      40.90        1:21.28   
  Linnea Persson  2002      36.46        1:57.74   
  Dagmar Cuperus  2001      36.38        2:34.12   
                     
Lass Lag1  2001  Linköpings Allmänna SS            2:34.70   
  Vera Karlsson  2003      39.28        39.28   
  Lena Årebo  2002      39.53        1:18.81   
  Sandra Mokhtari  2001      38.78        1:57.59   
  Alice Thörnros  2001      37.11        2:34.70   
                     
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            2:35.11   
  Clara Lönnberg  2001      38.48        38.48   
  Saga Bäckström  2002      40.46        1:18.94   
  Maja Eriksson  2002      38.92        1:57.86   
  Wilma Wennerberg  2001      37.25        2:35.11   
                     
Lass Lag 2  2001  Linköpings Allmänna SS            2:35.99   
  Wilma Holmertz  2003      39.52        39.52   
  Erika Tudegård  2001      39.64        1:19.16   
  Felicia Järvikari  2002      39.42        1:58.58   
  Ia Bjerlöw  2002      37.41        2:35.99   
                     
10  SK Laxen Damer [2001]  2001  Simklubben Laxen            2:36.42   
  Elsa Wahlbeck  2002      39.58        39.58   
  Tilde Morin  2002      38.84        1:18.42   
  Mellie Wijk  2002      36.82        1:55.24   
  Elin Norrman  2001      41.18        2:36.42   
                     
11  Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  Karlskoga Simförening            2:36.76   
  Wilma Åhling  2002      39.14        39.14   
  Saga Grandelius  2001      1:20.15        1:59.29   
  Sanna Lekberg  2001      37.47        2:36.76   
  Agnes Rydh-Dufva  2002              2:36.76   
                     
12  Jönköping Damer Lag 2  2001  Jönköpings Simsällskap            2:37.94   
  Annie Hegmegi  2003      39.43        39.43   
  Matilda Brink  2001      38.83        1:18.26   
  Paula Jungåker  2001      39.97        1:58.23   
  Fanny Klasson  2001      39.71        2:37.94   
                     
13  Södertälje Dam 1  2002  Södertälje Simsällskap            2:43.55   
  Emma Sundstrand  2001      35.49        35.49   
  Carolina Jonsson  2002      44.48        1:19.97   
  Filippa Malmström  2003      44.16        2:04.13   
  Christina Floby  2003      39.42        2:43.55   
                     
14  Ösa Flickor Lag 1[2002]  2002  Örebro Simallians            2:44.36   
  Jennifer Titus  2002      42.66        42.66   
  Miriam Langarap  2002      40.11        1:22.77   
  Josefine Åhlund  2002      43.11        2:05.88   
  Emma Cullberg  2002      38.48        2:44.36   
                     
15  Hk Sim Lag 1  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            2:46.41   
  Jennie Lundgren  2001      44.74        44.74   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      46.82        1:31.56   
  Elsa Jansson  2002      37.69        2:09.25   
  Emma Sibelius  2002      37.16        2:46.41   
                     
16  Jönköping Flickor Lag 3  2001  Jönköpings Simsällskap            2:47.11   
  Natalie Stjärnås  2003      41.06        41.06   
  Matilda Nilsson  2004      42.52        1:23.58   
  Tilda Tellfjord  2003      43.66        2:07.24   
  Matilda Egelrud  2003      39.87        2:47.11   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
Västerås Damer Lag 2  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy, Finaler 
NR: Karlstads SS KarlstadsS 01:55.40 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Killar 1  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:01.09   
  Alexander Fredholm  2001      30.15        30.15   
  Daniel Någård  2001      29.08        59.23   
  Viktor Sjöström  2001      29.92        1:29.15   
  Kevin Tan  2002      31.94        2:01.09   
                     
Karlstads SS P13  2001  Karlstads Simsällskap            2:03.79   
  Milos Jovancic  2002      31.35        31.35   
  Ludvig Mathisen  2003      35.64        1:06.99   
  Linus Andersson  2001      31.79        1:38.78   
  Johan Rydahl  2001      25.01        2:03.79   
                     
Göteborg Lag 1  2001  Göteborg Sim            2:07.36   
  Gustav Nislander  2001      31.06        31.06   
  Nicolas Söderberg  2001      30.65        1:01.71   
  William Segerdahl  2001      32.32        1:34.03   
  Karl Bohlin  2001      33.33        2:07.36   
                     
Lass Lag1  2001  Linköpings Allmänna SS            2:09.25   
  Sebastian Nilsson  2002      32.11        32.11   
  Erik Wallin  2003      33.58        1:05.69   
  Elias Axelsson  2002      33.91        1:39.60   
  Naevid Kiasat  2001      29.65        2:09.25   
                     
Nkk Herrar Lag 1  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:09.58   
  John Brolin  2002      32.61        32.61   
  Max Engström  2001      30.23        1:02.84   
  Hjalmar Ericsson  2001      33.52        1:36.36   
  Vilhelm Ericsson  2002      33.22        2:09.58   
                     
Jönköping Pojkar Lag 1  2001  Jönköpings Simsällskap            2:11.62   
  Oskar Hegmegi  2001      30.91        30.91   
  Job Sanders  2003      33.86        1:04.77   
  Karol Mozdzynski  2001      34.42        1:39.19   
  Daniel Agestav  2002      32.43        2:11.62   
                     
SK Laxen Herrar [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:13.82   
  Julius Gustavsson  2002      32.60        32.60   
  Hugo Vaide  2003      33.60        1:06.20   
  Isak Vaide  2001      33.20        1:39.40   
  Ludwig Bjärudd  2001      34.42        2:13.82   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  2001  Uddevalla Sim            2:13.88   
  Oskar Gustafson  2002      32.88        32.88   
  Edwin Larsson  2001      32.82        1:05.70   
  Jakob Josephson  2002      35.90        1:41.60   
  Samuel Alaei  2001      32.28        2:13.88   
                     
Västerås Herrar Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            2:18.00   
  Johan Brewitz  2001      30.65        30.65   
  Tom Dijkhuizen  2003      39.36        1:10.01   
  Anton Laxbäck  2001      29.98        1:39.99   
  Per Granlund  2002      38.01        2:18.00   
                     
10  SK Laxen Herrar 2  2001  Simklubben Laxen            2:23.98   
  Finn Gaudenz  2002      34.95        34.95   
  Anton Swedblom  2002      36.40        1:11.35   
  Oliver Torbjörnsson  2001      36.27        1:47.62   
  Gustaf Jonsson  2003      36.36        2:23.98   
                     
11  Jönköping Pojkar Lag 2  2001  Jönköpings Simsällskap            2:24.10   
  Patrik Petkoczi  2002      36.13        36.13   
  Eldin Nukovic  2002      35.11        1:11.24   
  Anton Hegmegi  2005      39.27        1:50.51   
  William Ekström  2002      33.59        2:24.10   
                     
12  Skuru Ik Herrar [lag 1]  2001  Skuru Idrottsklubb            2:24.68   
  Hugo Lindskog  2002      32.15        32.15   
  Johan Allberg  2002      34.30        1:06.45   
  Lukas Åkerblom  2002      41.19        1:47.64   
  Axel Flykt-Rosen  2002      37.04        2:24.68   
                     
13  Mass Killar 2  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:24.71   
  Ludwig Lundborg  2002      33.88        33.88   
  Oscar Sjöström  2003      35.78        1:09.66   
  Marcus Sundblad  2003      38.50        1:48.16   
  Viggo Petersson  2003      36.55        2:24.71   
                     
14  Ösa Herrar Lag 2  2001  Örebro Simallians            2:25.54   
  Simon Baastad  2002      36.54        36.54   
  Oscar Wilhelmsson  2002      34.41        1:10.95   
  Markus Engström  2001      42.65        1:53.60   
  Michal Laszewski  2002      31.94        2:25.54   
                     
15  Södertälje Herr 1  2002  Södertälje Simsällskap            2:25.93   
  Axel Moureau  2001      35.09        35.09   
  Robert Hellberg  2001      34.12        1:09.21   
  Erik Lööw  2003      37.81        1:47.02   
  Theo Oerther  2003      38.91        2:25.93   
                     
16  Karlskrona Lag1  2001  Karlskrona Simsällskap            2:27.38   
  Jesper Arlehall  2001      40.59        40.59   
  Axel Auer  2003      34.72        1:15.31   
  Elias Nilsson  2002      38.33        1:53.64   
  Erik Kromnow  2001      33.74        2:27.38   
                     
17  Lass Lag 2  2001  Linköpings Allmänna SS            2:27.90   
  Isak Lust  2002      38.50        38.50   
  Christian Villegas  2003      37.83        1:16.33   
  Måns Andersson  2002      36.68        1:53.01   
  Nicola Lundqvist  2002      34.89        2:27.90   
                     
18  Lass Lag 3  2001  Linköpings Allmänna SS            2:33.04   
  William Barkehed  2003      38.18        38.18   
  Freke Addenbrooke  2001      38.22        1:16.40   
  Olle Almén  2003      38.97        1:55.37   
  Ruben Staaf  2002      37.67        2:33.04   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 00:30.29 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            30.65   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.82   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            31.73   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.06   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            32.48   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.42   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            33.59   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap            34.98   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            35.00   
10  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            35.16   
11  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.55   
12  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim            35.56   
13  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            35.62   
14  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            35.87   
15  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            36.37   
16  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb            36.41   
17  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            36.45   
18  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim            36.49   
19  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.56   
20  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            36.62   
21  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            36.76   
22  Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap            37.13   
23  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            37.52   
24  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            37.70   
25  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap            37.82   
26  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            37.96   
27  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            39.14   
28  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            40.03   
29  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            40.58   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13, Finaler 
NR: Mitchell Hägglund 1986 SPIF 00:33.60 år 1999 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            32.04  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.19   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            36.66   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            37.37   
Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim            38.68   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            38.75   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            39.07   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.60   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            39.64   
10  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.13   
11  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.75   
12  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap            41.92   
13  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim            42.47   
14  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim            42.54   
15  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            42.66   
16  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap            43.46   
17  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            43.88   
18  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            44.02   
19  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            44.22   
20  Axel Moureau  2001  Södertälje Simsällskap            44.40   
21  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            44.51   
22  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim            44.78   
23  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            44.88   
24  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            47.79   
25  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.80   
26  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.08   
27  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            52.85   
28  Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS            53.33   
Albin Hallander  2001  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim FL 12, Finaler 
NR: Caroline Bornius 1992 Göteborg S 00:33.27 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            35.01   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            36.52   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim            36.56   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            36.65   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            36.92   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            36.95   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            37.30   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            37.40   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            37.79   
10  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            37.94   
11  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            38.43   
12  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            38.46   
13  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            38.57   
14  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            38.69   
15  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            39.20   
16  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            39.50   
17  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            39.56   
18  Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            39.57   
19  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            39.80   
20  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            39.86   
21  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            39.90   
22  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.10   
22  Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.10   
24  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap            40.44   
25  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians            40.77   
26  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            41.10   
27  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.91   
27  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            41.91   
29  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            42.01   
30  Saga Bäckström  2002  SK Strängnäs Frisimmare            42.40   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Po 12, Finaler 
NR: Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 00:27.80 år 2013 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            30.15   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            30.97   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            31.69   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            32.11   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            32.48   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            32.54   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            32.64   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap            32.70   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.76   
10  Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            33.00   
11  Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.12   
12  Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.71   
13  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            34.04   
14  William Ekström  2002  Jönköpings Simsällskap            34.28   
15  Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            34.62   
16  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen            34.75   
17  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.42   
18  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            35.43   
19  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            35.44   
20  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb            35.54   
21  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap            35.79   
22  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            36.05   
23  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap            36.10   
24  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            36.93   
25  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            37.38   
26  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            37.57   
27  Sebastian Jaramillo-Lopez  2002  Södertälje Simsällskap            38.64   
28  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            38.66   
29  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            40.30   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim FL 11, Finaler 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 05:11.14 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:16.20  2:38.25  4:00.22    5:19.95   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:18.36  2:43.70  4:10.11    5:32.38   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:20.04  2:48.44  4:15.23    5:39.31   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:21.05  2:51.98  4:23.09    5:46.39   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    1:18.55  2:50.36  4:22.06    5:48.44   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    1:26.21  2:57.54  4:27.78    5:49.43   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    1:26.32  3:00.18  4:32.55    6:01.54   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:24.58  2:59.59  4:32.53    6:02.15   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    1:26.78  3:03.11  4:40.06    6:08.80   
10  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:25.40  2:58.02  4:33.33    6:08.85   
11  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:32.01  3:08.96  4:41.97    6:12.02   
12  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    1:27.29  3:04.81  4:44.32    6:18.92   
13  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    1:31.85  3:09.65  4:49.19    6:29.58   
14  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    1:36.02  3:22.05  5:05.52    6:41.32   
15  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:34.16  3:17.72  5:01.34    6:41.82   
16  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:38.44  3:25.96  5:12.65    6:54.99   
17  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    1:40.04  3:31.57  5:25.30    7:14.37   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            DNF   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11, Finaler 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            42.47   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            45.36   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            45.66   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            45.78   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            45.95   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.28   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            46.41   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            46.57   
Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.76   
10  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.03   
11  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            48.12   
12  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            48.48   
13  Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            49.37   
14  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            49.41   
15  Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            49.81   
16  Lukasz Piotrowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.31   
17  Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap            51.10   
18  Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            51.13   
19  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            51.32   
20  Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen            51.97   
21  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            52.03   
22  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            53.09   
23  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS            54.18   
24  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            54.35   
25  Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap            59.43   
Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim FL 13, Finaler 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:09.71 år 2001 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    33.85        1:07.93  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.69        1:11.82   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.85        1:12.08   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    36.80        1:15.51   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    37.71        1:17.83   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.94        1:18.63   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    38.42        1:19.02   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    38.65        1:19.15   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.65        1:19.26   
10  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.96        1:19.60   
11  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    39.23        1:19.98   
12  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.41        1:20.10   
13  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    38.92        1:20.34   
14  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    39.37        1:20.45   
15  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.86        1:20.79   
16  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    39.03        1:21.78   
17  Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap    39.88        1:22.73   
18  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    39.36        1:23.01   
19  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.06        1:23.42   
20  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.60        1:24.17   
21  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    40.76        1:24.98   
22  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    41.78        1:25.36   
23  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    40.12        1:25.85   
24  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    42.79        1:27.66   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:56.49 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    26.60        56.24  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    30.14        1:02.63   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    30.40        1:04.11   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.88        1:04.40   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.87        1:04.55   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.79        1:05.82   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.67        1:06.86   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    31.74        1:07.25   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.16        1:07.33   
10  Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    32.66        1:07.68   
11  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    32.70        1:07.69   
12  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    32.61        1:08.79   
13  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    33.77        1:09.30   
14  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    33.87        1:09.41   
15  Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim    33.23        1:09.76   
16  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    33.75        1:09.95   
17  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    34.31        1:12.08   
18  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    34.78        1:12.45   
19  Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim    34.89        1:12.67   
20  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    34.33        1:13.94   
21  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    34.73        1:14.32   
22  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.53        1:17.69   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim FL 12, Finaler 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:11.12 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    35.02        1:16.33   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    36.62        1:19.20   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    36.62        1:20.11   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.26        1:20.38   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    37.28        1:21.39   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    37.76        1:22.90   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    39.09        1:24.92   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    39.41        1:25.38   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    39.03        1:26.60   
10  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    38.81        1:29.00   
11  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    40.55        1:29.64   
12  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    41.03        1:30.96   
13  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.57        1:32.19   
14  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    40.77        1:32.89   
15  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    44.67        1:35.13   
16  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.26        1:36.90   
17  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    47.25        1:39.30   
18  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    47.05        1:43.83   
19  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    46.94        1:45.27   
20  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.14        1:49.83   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Saga Bäckström  2002  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12, Finaler 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    40.35        1:25.27   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.66        1:27.15   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    43.37        1:30.90   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    43.48        1:31.09   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    43.85        1:31.97   
Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.74        1:35.42   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    44.22        1:35.47   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    46.54        1:38.34   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    48.25        1:41.29   
10  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    47.15        1:41.55   
11  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    49.37        1:42.25   
12  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    47.74        1:42.34   
13  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    48.41        1:42.49   
14  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    49.70        1:43.50   
15  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    49.87        1:43.52   
16  Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    49.17        1:43.99   
17  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    49.31        1:44.55   
18  Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    50.92        1:46.26   
19  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.88        1:48.95   
20  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    50.74        1:49.91   
21  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    53.09        1:50.53   
22  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    52.05        1:52.40   
23  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb    53.10        1:53.93   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim FL 11, Finaler 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:19.09 år 1999 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    38.32        1:19.04  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    40.20        1:20.92   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    39.64        1:22.02   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    40.90        1:22.03   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    41.76        1:26.85   
Matilda Egelrud  2003  Jönköpings Simsällskap    42.25        1:27.41   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.98        1:27.55   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    44.17        1:31.29   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    45.04        1:32.70   
10  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    45.79        1:33.64   
11  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    45.03        1:34.10   
12  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    46.84        1:34.83   
13  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    47.50        1:36.17   
14  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    47.00        1:36.25   
15  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    47.76        1:37.04   
16  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    48.26        1:37.61   
17  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    48.29        1:37.95   
18  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    48.61        1:38.78   
19  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    50.49        1:41.34   
20  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    49.26        1:41.42   
21  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    51.46        1:42.91   
22  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.75        1:46.13   
23  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    51.72        1:47.00   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:05.15 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    31.80        1:07.77   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    34.57        1:11.05   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    34.75        1:12.62   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    35.58        1:14.74   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    35.58        1:17.18   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.74        1:19.53   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    38.26        1:19.76   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare    38.67        1:19.83   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    39.06        1:20.58   
10  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.14        1:20.80   
11  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    39.32        1:21.32   
12  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.13        1:21.41   
13  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS    38.84        1:22.30   
14  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    40.54        1:22.59   
15  Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap    41.36        1:23.71   
16  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    38.89        1:23.90   
17  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    40.54        1:24.12   
18  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    39.24        1:24.34   
19  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    39.57        1:24.53   
20  Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen    40.04        1:25.12   
21  Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.88        1:25.47   
22  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    42.08        1:26.73   
23  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    41.82        1:27.83   
24  Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    44.73        1:33.90   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim FL 13, Finaler 
NR: Johanna Johnsson 1997 ÄlmhultsSS 04:40.53 år 2010 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    1:08.70  2:24.35  3:39.76    4:51.54   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    1:09.27  2:24.32  3:39.47    4:51.58   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.23  2:22.42  3:38.22    4:51.76   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:10.19  2:24.73  3:39.57    4:52.82   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:08.73  2:24.54  3:41.32    4:56.73   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    1:10.46  2:27.10  3:42.96    4:56.93   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:12.03  2:29.43  3:44.56    4:57.38   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.40  2:26.45  3:44.94    5:03.73   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:12.46  2:32.12  3:51.03    5:07.50   
10  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    1:12.47  2:31.32  3:50.75    5:08.32   
11  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.52  2:35.39  3:57.59    5:18.84   
12  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:17.13  2:40.50  4:03.66    5:25.38   
13  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    1:15.56  2:39.16  4:04.40    5:28.06   
14  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    1:16.07  2:40.44  4:06.33    5:30.37   
15  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:18.30  2:44.28  4:08.00    5:31.09   
16  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    1:15.69  2:41.44  4:09.32    5:35.89   
17  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.52  2:47.09  4:14.35    5:36.75   
18  Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap    1:21.44  2:49.73  4:17.62    5:42.02   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:26.62 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    35.48  1:17.45  2:06.14    2:44.74   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.50  1:29.58  2:17.91    2:57.04   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    38.17  1:27.62  2:18.88    3:01.35   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    39.31  1:26.10  2:25.86    3:05.38   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    39.85  1:29.36  2:25.20    3:07.27   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.41  1:31.19  2:29.85    3:08.60   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    48.47  1:38.83  2:33.02    3:14.82   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.01  1:35.62  2:39.69    3:20.18   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    45.26  1:35.39  2:36.97    3:22.23   
10  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    47.56  1:39.07  2:40.80    3:25.41   
11  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    46.99  1:38.90  2:38.66    3:26.62   
12  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.60  1:42.07  2:42.75    3:28.21   
13  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    51.99  1:46.61  2:43.28    3:30.55   
14  Sebastian Jaramillo-Lopez  2002  Södertälje Simsällskap    52.77  1:44.46  2:56.45    3:47.35   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim FL 11, Finaler 
NR: Frida Berggren 1994 VästeråsSS 00:34.39 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap            34.47   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            35.19   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            35.19   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            36.67   
Matilda Egelrud  2003  Jönköpings Simsällskap            38.29   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            39.41   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            39.46   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            39.88   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            39.91   
10  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            40.47   
11  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            42.72   
12  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            42.86   
13  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            42.95   
14  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.11   
15  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            43.87   
16  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            44.18   
16  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            44.18   
18  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            44.24   
19  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap            44.56   
20  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            45.37   
21  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen            46.90   
22  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            47.83   
23  Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen            48.73   
24  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap            50.84   
25  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            53.37   
26  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            54.13   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim Po 13oy, Finaler 
NR: Mass Killar 1 1998 MASS 02:17.25 år 2011 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Killar 1  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:25.63   
  Viktor Sjöström  2001      34.25        34.25   
  Daniel Någård  2001      36.24        1:10.49   
  Alexander Fredholm  2001      36.24        1:46.73   
  Ludwig Lundborg  2002      38.90        2:25.63   
                     
Karlstads SS P13  2001  Karlstads Simsällskap            2:26.41   
  Johan Rydahl  2001      30.52        30.52   
  Linus Andersson  2001      38.60        1:09.12   
  August Mathisen  2001      37.59        1:46.71   
  Milos Jovancic  2002      39.70        2:26.41   
                     
Göteborg Lag 1  2001  Göteborg Sim            2:34.26   
  William Segerdahl  2001      37.05        37.05   
  Gustav Nislander  2001      36.77        1:13.82   
  Nicolas Söderberg  2001      39.47        1:53.29   
  Philip Zasowski  2002      40.97        2:34.26   
                     
Västerås Herrar Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            2:42.18   
  Anton Laxbäck  2001      36.13        36.13   
  Vilgot Berglund  2003      46.50        1:22.63   
  Per Granlund  2002      45.03        2:07.66   
  Johan Brewitz  2001      34.52        2:42.18   
                     
SK Laxen Herrar [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:42.35   
  Hugo Vaide  2003      40.24        40.24   
  Isak Vaide  2001      40.54        1:20.78   
  Julius Gustavsson  2002      38.54        1:59.32   
  Finn Gaudenz  2002      43.03        2:42.35   
                     
Nkk Herrar Lag 1  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:43.19   
  Max Engström  2001      34.73        34.73   
  John Brolin  2002      41.78        1:16.51   
  Vilhelm Ericsson  2002      45.46        2:01.97   
  Hjalmar Ericsson  2001      41.22        2:43.19   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  2001  Uddevalla Sim            2:43.57   
  Edwin Larsson  2001      37.53        37.53   
  Oskar Gustafson  2002      42.71        1:20.24   
  Jakob Josephson  2002      45.91        2:06.15   
  Samuel Alaei  2001      37.42        2:43.57   
                     
Lass Lag1  2001  Linköpings Allmänna SS            2:44.15   
  Sebastian Nilsson  2002      42.28        42.28   
  Erik Wallin  2003      41.62        1:23.90   
  William Barkehed  2003      44.30        2:08.20   
  Naevid Kiasat  2001      35.95        2:44.15   
                     
Jönköping Pojkar Lag 1  2001  Jönköpings Simsällskap            2:44.95   
  Job Sanders  2003      43.14        43.14   
  Daniel Agestav  2002      42.40        1:25.54   
  Patrik Petkoczi  2002      44.52        2:10.06   
  Oskar Hegmegi  2001      34.89        2:44.95   
                     
10  Karlskrona Lag1  2001  Karlskrona Simsällskap            2:51.90   
  Jesper Arlehall  2001      44.91        44.91   
  Axel Auer  2003      40.70        1:25.61   
  Elias Nilsson  2002      47.28        2:12.89   
  Erik Kromnow  2001      39.01        2:51.90   
                     
11  Södertälje Herr 1  2002  Södertälje Simsällskap            2:52.81   
  Robert Hellberg  2001      42.34        42.34   
  Sebastian Jaramillo-Lopez  2002      46.18        1:28.52   
  Axel Moureau  2001      40.02        2:08.54   
  Erik Lööw  2003      44.27        2:52.81   
                     
12  Jönköping Pojkar Lag 2  2001  Jönköpings Simsällskap            2:53.71   
  Anton Hegmegi  2005      45.10        45.10   
  Karol Mozdzynski  2001      43.30        1:28.40   
  William Ekström  2002      43.05        2:11.45   
  Eldin Nukovic  2002      42.26        2:53.71   
                     
13  Skuru Ik Herrar [lag 1]  2001  Skuru Idrottsklubb            2:55.82   
  Johan Allberg  2002      42.62        42.62   
  Lukas Åkerblom  2002      51.40        1:34.02   
  Axel Flykt-Rosen  2002      42.72        2:16.74   
  Hugo Lindskog  2002      39.08        2:55.82   
                     
14  Mass Killar 2  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:59.64   
  Kevin Tan  2002      43.82        43.82   
  Oscar Sjöström  2003      43.17        1:26.99   
  Viggo Petersson  2003      47.40        2:14.39   
  Marcus Sundblad  2003      45.25        2:59.64   
                     
15  Ösa Herrar Lag 2  2001  Örebro Simallians            2:59.97   
  Michal Laszewski  2002      40.48        40.48   
  Oscar Wilhelmsson  2002      45.96        1:26.44   
  Markus Engström  2001      50.84        2:17.28   
  Simon Baastad  2002      42.69        2:59.97   
                     
16  Lass Lag 2  2001  Linköpings Allmänna SS            3:03.73   
  Elias Axelsson  2002      44.89        44.89   
  Freke Addenbrooke  2001      45.96        1:30.85   
  Måns Andersson  2002      45.21        2:16.06   
  Kristian Aziz  2003      47.67        3:03.73   
                     
17  Lass Lag 3  2001  Linköpings Allmänna SS            3:06.63   
  Ruben Staaf  2002      47.62        47.62   
  Christian Villegas  2003      46.59        1:34.21   
  Nicola Lundqvist  2002      48.50        2:22.71   
  Isak Lust  2002      43.92        3:06.63   
                     
18  SK Laxen Herrar 2  2001  Simklubben Laxen            3:06.64   
  Anton Swedblom  2002      45.63        45.63   
  Ludwig Bjärudd  2001      45.43        1:31.06   
  Axel Vaide  2005      51.94        2:23.00   
  Oliver Torbjörnsson  2001      43.64        3:06.64   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim FL 13oy, Finaler 
NR: SK Triton SK Triton 01:59.79 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag 1  2002  Västerås Simsällskap            2:00.46   
  Victoria Åberg  2001      29.59        29.59   
  Edith Jernstedt  2002      31.45        1:01.04   
  Emelie Ångström  2001      30.94        1:31.98   
  Hannah Brunzell  2001      28.48        2:00.46   
                     
Mass Tjejer 1  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:04.16   
  Amanda Alvekrans  2001      31.35        31.35   
  Kamelia Gradinarska  2001      29.72        1:01.07   
  Tova Olsson  2001      27.92        1:28.99   
  Boiana Gradinarska  2004      35.17        2:04.16   
                     
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            2:05.35   
  Clara Lönnberg  2001      31.37        31.37   
  Saga Bäckström  2002      32.50        1:03.87   
  Maja Eriksson  2002      31.23        1:35.10   
  Wilma Wennerberg  2001      30.25        2:05.35   
                     
SK Laxen Damer [2001]  2001  Simklubben Laxen            2:06.28   
  Tilde Morin  2002      31.87        31.87   
  Mellie Wijk  2002      30.36        1:02.23   
  Elin Norrman  2001      31.16        1:33.39   
  Petronella Ottosson  2002      32.89        2:06.28   
                     
Göteborg Lag 1  2001  Göteborg Sim            2:07.05   
  Andrea Reinhold  2001      31.40        31.40   
  Olivia Dahlström  2001      30.75        1:02.15   
  Michelle Nordenmark  2002      31.14        1:33.29   
  Natalia Mohammadi  2002      33.76        2:07.05   
                     
Jönköping Damer [2001]  2001  Jönköpings Simsällskap            2:07.41   
  Agnes Arberg  2001      32.19        32.19   
  Nadija Sabic  2002      33.23        1:05.42   
  Emilia Prior  2001      31.72        1:37.14   
  Wilma Johansson  2001      30.27        2:07.41   
                     
Lass Lag1  2001  Linköpings Allmänna SS            2:09.19   
  Sandra Mokhtari  2001      33.06        33.06   
  Erika Tudegård  2001      31.79        1:04.85   
  Alice Almén  2001      31.90        1:36.75   
  Alice Thörnros  2001      32.44        2:09.19   
                     
Ludvika SS Damer [2001]  2001  Ludvika Simsällskap            2:11.29   
  Moa Holmström  2001      31.54        31.54   
  Elin Carlsson  2001      32.30        1:03.84   
  Anna Krysén  2003      33.61        1:37.45   
  Lisa Rydelius  2001      33.84        2:11.29   
                     
Uddevalla Damer [2001]  2001  Uddevalla Sim            2:11.49   
  Linnea Persson  2002      31.62        31.62   
  Maja Gustavsson  2001      33.34        1:04.96   
  Amanda Tabarte  2001      33.64        1:38.60   
  Annie Strömberg  2001      32.89        2:11.49   
                     
10  Lass Lag 2  2001  Linköpings Allmänna SS            2:12.12   
  Elin Gunnarsson  2002      32.84        32.84   
  Tuva Holmertz  2001      33.09        1:05.93   
  Ia Bjerlöw  2002      33.27        1:39.20   
  Felicia Järvikari  2002      32.92        2:12.12   
                     
11  Harnäs Sku Damer [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:12.82   
  Clara Florén  2002      33.63        33.63   
  Jennifer Borg  2001      33.64        1:07.27   
  Elina Carlsson  2001      33.37        1:40.64   
  Alice Eriksson  2001      32.18        2:12.82   
                     
12  Nkk Damer Lag 1  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:12.92   
  Josefine Härdelin  2001      31.00        31.00   
  Ella Lindroth  2001      32.73        1:03.73   
  Klara Gårdman  2002      35.16        1:38.89   
  Lovisa Öhrn  2002      34.03        2:12.92   
                     
13  Västerås Damer Lag 2  2002  Västerås Simsällskap            2:14.16   
  Julia Holmberg  2002      32.94        32.94   
  Elvira Mörtstrand  2003      35.12        1:08.06   
  Sofia Båvenäs  2002      33.89        1:41.95   
  Filippa Sterling  2002      32.21        2:14.16   
                     
14  Jönköping Damer Lag 2  2001  Jönköpings Simsällskap            2:14.52   
  Annie Hegmegi  2003      33.04        33.04   
  Matilda Brink  2001      34.67        1:07.71   
  Paula Jungåker  2001      33.74        1:41.45   
  Fanny Klasson  2001      33.07        2:14.52   
                     
15  Ösa Flickor Lag 1[2002]  2002  Örebro Simallians            2:16.68   
  Cornelia Johansson  2003      37.47        37.47   
  Josefine Åhlund  2002      34.63        1:12.10   
  Emma Cullberg  2002      32.58        1:44.68   
  Miriam Langarap  2002      32.00        2:16.68   
                     
16  Södertälje Dam 1  2002  Södertälje Simsällskap            2:18.87   
  Emma Sundstrand  2001      29.96        29.96   
  Carolina Jonsson  2002      33.99        1:03.95   
  Filippa Malmström  2003      36.65        1:40.60   
  Christina Floby  2003      38.27        2:18.87   
                     
17  Hk Sim Lag 1  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            2:22.30   
  Jennie Lundgren  2001      33.27        33.27   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      38.40        1:11.67   
  Elsa Jansson  2002      34.05        1:45.72   
  Emma Sibelius  2002      36.58        2:22.30   
                     
18  Jönköping Flickor Lag 3  2001  Jönköpings Simsällskap            2:30.52   
  Natalie Stjärnås  2003      39.06        39.06   
  Matilda Nilsson  2004      39.69        1:18.75   
  Tilda Tellfjord  2003      37.40        1:56.15   
  Matilda Egelrud  2003      34.37        2:30.52   
                     
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.90 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    29.97        1:03.61   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    34.46        1:11.86   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    33.89        1:12.01   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.67        1:13.60   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.80        1:18.71   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    36.38        1:20.20   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.60        1:20.36   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    36.60        1:21.40   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    36.19        1:21.77   
10  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    36.49        1:22.95   
11  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.36        1:23.83   
12  Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim    39.56        1:24.59   
13  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    1:25.91        1:25.91   
14  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    38.19        1:26.49   
15  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:26.95        1:26.95   
16  Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim    1:29.21        1:29.21   
17  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund    1:29.97        1:29.97   
18  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    1:31.23        1:31.23   
19  Axel Moureau  2001  Södertälje Simsällskap    41.81        1:34.19   
20  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    43.46        1:38.90   
21  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    43.03        1:39.04   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim FL 13, Finaler 
NR: Sara Ottosson-Bixo 1995 VästeråsSS 01:14.32 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.51        1:13.85  13-13 Åldersgrupp Rekord 
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.17        1:19.35   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    38.04        1:21.10   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    39.51        1:22.10   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.63        1:22.32   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    39.30        1:23.20   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.97        1:24.92   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    39.82        1:25.17   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    38.67        1:25.85   
10  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    39.90        1:26.67   
11  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.71        1:26.87   
12  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    40.13        1:27.39   
13  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.46        1:27.94   
14  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    41.98        1:28.94   
15  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.95        1:29.79   
16  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS    41.70        1:30.32   
17  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    42.63        1:30.61   
18  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    43.41        1:32.02   
19  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    43.58        1:32.67   
20  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    43.57        1:33.53   
21  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    44.10        1:33.58   
22  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    45.40        1:35.46   
23  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    44.84        1:36.34   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    36.87        1:15.64   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    38.25        1:19.68   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    39.51        1:22.01   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    40.92        1:24.70   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    40.65        1:24.71   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.46        1:25.79   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.28        1:26.73   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    42.93        1:29.19   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    43.56        1:30.17   
10  Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.85        1:31.28   
11  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb    44.29        1:31.61   
12  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    45.17        1:31.62   
13  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    44.29        1:31.67   
14  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    45.05        1:32.00   
15  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    45.03        1:32.75   
16  Sebastian Jaramillo-Lopez  2002  Södertälje Simsällskap    46.07        1:33.19   
17  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    44.87        1:33.96   
18  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.36        1:35.81   
19  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    45.78        1:35.91   
20  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    48.05        1:41.07   
Kevin Tan  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
William Ekström  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim FL 12, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 01:03.11 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    31.68        1:06.55   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare    32.40        1:07.15   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    32.20        1:07.46   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    32.85        1:09.80   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    33.69        1:09.95   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.36        1:10.18   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.01        1:10.76   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    33.36        1:10.81   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    34.10        1:10.82   
10  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    34.22        1:11.26   
11  Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    34.15        1:11.27   
12  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    32.95        1:11.41   
13  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    34.81        1:11.57   
14  Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    33.29        1:11.60   
15  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    34.69        1:11.81   
16  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    32.55        1:12.24   
17  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    34.63        1:12.50   
18  Saga Bäckström  2002  SK Strängnäs Frisimmare    34.70        1:13.07   
19  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.57        1:13.50   
20  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.99        1:13.76   
21  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    36.56        1:14.81   
22  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    35.40        1:16.08   
23  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    36.59        1:16.59   
24  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    36.73        1:17.20   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:14.29 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71    35.70        1:18.98   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    38.25        1:24.31   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    42.57        1:30.76   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen    41.84        1:31.59   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare    41.94        1:31.72   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    43.17        1:35.24   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.72        1:38.34   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.79        1:44.89   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    48.53        1:53.78   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim FL 11, Finaler 
NR: Anna Eriksson 1999 SK Strängnäs 01:25.56 år 2010 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    41.46        1:27.99   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    42.64        1:28.44   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    45.17        1:36.61   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    47.22        1:37.92   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    46.92        1:39.46   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    46.96        1:40.90   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    46.96        1:42.31   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.33        1:43.58   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    49.13        1:44.64   
10  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    49.96        1:44.73   
11  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    50.03        1:44.86   
12  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    48.45        1:45.57   
13  Liv Andersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.98        1:46.29   
14  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen    50.32        1:50.05   
15  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    52.58        1:52.86   
16  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    54.08        1:53.92   
17  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    55.64        1:56.58   
18  Maja Schriever-Abeln  2003  Simklubben Laxen    54.63        2:00.28   
19  Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta    56.77        2:01.79   
20  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    57.72        2:03.61   
Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            DNS   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:29.33 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            29.97   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            32.04   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            33.51   
Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            33.83   
Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim            34.10   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.16   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.62   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            34.79   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            35.39   
10  Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            35.41   
11  Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.48   
12  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.13   
13  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            36.18   
14  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            36.23   
15  Markus Börjesson  2001  S77 Stenungsund            36.69   
16  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim            37.96   
17  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap            38.88   
18  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            39.45   
19  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            39.50   
20  Axel Moureau  2001  Södertälje Simsällskap            39.99   
21  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap            40.04   
22  Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim            40.25   
23  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.89   
24  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.97   
25  Jesper Arlehall  2001  Karlskrona Simsällskap            41.29   
26  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim            42.64   
27  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            42.93   
28  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            46.52   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim FL 13, Finaler 
NR: Angelina Righult 1994 SK Triton 00:27.57 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.16   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            28.54   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            29.10   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            29.66   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            30.02   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            30.14   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.58   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            31.03   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim            31.05   
10  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen            31.14   
11  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            31.22   
12  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim            31.31   
13  Emilia Prior  2001  Jönköpings Simsällskap            31.42   
14  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.51   
15  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap            31.63   
16  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.68   
17  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            31.80   
17  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            31.80   
19  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            32.12   
20  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            32.14   
21  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            32.24   
22  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            32.36   
23  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap            32.56   
24  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            32.59   
25  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            32.63   
26  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            32.88   
27  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            33.52   
28  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap            33.93   
29  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            34.29   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:30.44 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    1:10.09  2:29.44  3:49.84    5:08.95   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    1:16.63  2:41.50  4:06.55    5:28.72   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:21.98  2:49.27  4:14.39    5:37.77   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:19.31  2:46.27  4:13.89    5:41.17   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:19.13  2:47.50  4:16.60    5:45.25   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:21.27  2:48.32  4:17.80    5:46.43   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    1:20.56  2:49.90  4:20.77    5:49.86   
William Ekström  2002  Jönköpings Simsällskap    1:26.28  2:57.94  4:30.57    6:01.00   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.11  2:57.58  4:31.63    6:01.41   
10  Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    1:21.70  2:55.50  4:31.14    6:03.95   
11  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    1:25.20  3:00.01  4:35.52    6:06.02   
12  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    1:26.51  3:03.15  4:42.72    6:17.54   
13  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    1:30.79  3:09.00  4:47.15    6:22.92   
14  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    1:28.29  3:11.64  4:55.66    6:36.76   
15  Sebastian Jaramillo-Lopez  2002  Södertälje Simsällskap    1:33.14  3:20.51  5:11.69    7:03.82   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            DNF   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim FL 12, Finaler 
NR: Hannah Brunzell 2001 Västerås SS 00:34.82 år 2013 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            36.93   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            39.86   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.52   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            40.56   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            40.76   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            41.48   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim            41.92   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            41.95   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            42.12   
10  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            42.13   
11  Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            42.35   
12  Tilde Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta            42.53   
13  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            42.72   
14  Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            42.75   
15  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim            42.86   
16  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            42.90   
17  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim            43.32   
18  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            43.89   
19  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            44.13   
20  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            44.18   
21  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians            44.20   
22  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            44.67   
23  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap            44.73   
24  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            45.54   
25  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.82   
26  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.95   
27  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            49.94   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 45, 50m Ryggsim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:33.78 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  S71            33.26  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            36.28   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            38.21   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap            38.37   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            39.33   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            40.71   
Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.11   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            41.83   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            41.97   
10  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            42.37   
11  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            43.11   
12  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            43.47   
13  Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            43.78   
13  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            43.78   
15  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            44.00   
16  Oscar Löfdahl  2004  Kungälvs Simsällskap            44.11   
17  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            44.36   
18  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.50   
19  Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            44.62   
20  Axel Vaide  2005  Simklubben Laxen            45.15   
21  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            45.66   
22  Viggo Petersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.70   
23  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen            45.77   
24  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            46.72   
25  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            48.09   
26  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS            48.57   
27  Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap            50.62   
28  Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            51.60   
29  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            52.38   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim FL 11, Finaler 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 00:31.31 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap            31.49   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            31.73   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            32.58   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            32.66   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            33.08   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            33.15   
Matilda Egelrud  2003  Jönköpings Simsällskap            33.40   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            34.06   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            34.31   
10  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.55   
11  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            35.00   
12  Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            35.28   
13  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            35.38   
14  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            35.61   
15  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            35.63   
16  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            36.28   
17  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap            36.43   
18  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.52   
19  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            36.56   
20  Liv Andersson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.69   
21  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            36.88   
22  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            37.06   
23  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            37.35   
24  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            37.43   
25  Henna Kjaergaard  2003  Simklubben Laxen            37.83   
26  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            38.79   
27  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            38.93   
28  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.36   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 47, 200m Medley FL 13, Finaler 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 02:28.71 år 2001 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.13  1:13.20  1:55.23    2:31.13   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.99  1:11.48  1:58.72    2:35.83   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    35.84  1:16.85  2:01.03    2:37.10   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.00  1:13.67  2:01.79    2:37.21   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    33.16  1:12.62  2:00.77    2:37.60   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    35.78  1:19.41  2:03.53    2:40.05   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    36.52  1:17.53  2:03.77    2:41.46   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.39  1:22.31  2:06.70    2:46.52   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    39.18  1:21.83  2:09.40    2:48.15   
10  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    36.94  1:21.96  2:12.10    2:48.65   
11  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    37.87  1:20.41  2:11.52    2:48.86   
12  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.74  1:20.77  2:11.60    2:51.31   
13  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    38.85  1:22.79  2:10.81    2:51.91   
14  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    36.47  1:19.17  2:16.34    2:53.72   
15  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    38.95  1:22.46  2:13.95    2:53.91   
16  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.04  1:25.53  2:19.47    2:56.52   
17  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    39.55  1:23.77  2:15.63    2:57.27   
18  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    38.63  1:23.20  2:17.20    3:00.99   
                     
 
Gren 48, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:30.37 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic