Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Äldre (25m) 2014    Utskriftsdatum  02 februari 2014   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  31 januari 2014         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Johan Claar 16:13.90 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:01.00  2:06.47  3:12.12  4:17.77  16:11.67  16-20 Åldersgrupp Rekord 
          5:23.27  6:28.23  7:33.16  8:38.06     
          9:43.24  10:48.59  11:53.30  12:58.11     
          14:03.19  15:08.69         
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    1:03.04  2:08.04  3:13.38  4:18.80  16:34.81   
          5:25.09  6:30.05  7:36.08  8:42.68     
          9:49.42  10:56.51  12:04.58  13:12.17     
          14:19.95  15:27.62         
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:01.71  2:08.93  3:16.67  4:25.18  16:50.73   
          5:33.80  6:42.57  7:51.23  8:58.47     
          10:06.16  11:13.71  12:21.40  13:28.75     
          14:37.27  15:45.82         
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:03.07  2:09.79  3:17.95  4:26.71  17:16.36   
          5:35.51  6:43.80  7:52.60  9:02.41     
          10:12.66  11:22.51  12:33.02  13:44.19     
          14:55.34  16:06.78         
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:06.15  2:18.68  3:31.82  4:45.06  18:06.02   
          5:58.22  7:11.34  8:24.35  9:37.20     
          10:51.39  12:05.36  13:19.59  14:31.77     
          15:43.61  16:55.51         
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    1:06.66  2:19.39  3:31.77  4:44.76  18:14.82   
          5:57.07  7:10.80  8:24.80  9:39.37     
          10:53.95  12:08.15  13:21.07  14:35.60     
          15:49.15  17:03.57         
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    1:06.48  2:20.73  3:36.17  4:51.21  18:29.24   
          6:05.94  7:21.25  8:36.67  9:52.26     
          11:07.72  12:22.57  13:37.70  14:52.33     
          16:06.97  17:19.53         
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:06.41  2:22.13  3:39.20  4:55.58  18:51.92   
          6:13.14  7:30.02  8:46.50  10:02.85     
          11:19.64  12:36.59  13:52.52  15:08.29     
          16:24.22  17:38.57         
Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim    1:07.86  2:22.11  3:36.67  4:52.57  18:55.72   
          6:08.76  7:25.72  8:42.92  9:59.81     
          11:16.68  12:33.33  13:51.05  15:08.30     
          16:24.96  17:41.92         
10  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:11.22  2:30.31  3:49.61  5:09.40  19:55.25   
          6:29.85  7:51.12  9:13.51  10:35.01     
          11:55.86  13:15.78  14:36.33  15:56.82     
          17:16.74  18:37.10         
11  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:11.91  2:32.28  3:51.53  5:13.29  20:26.88   
          6:34.78  7:57.62  9:21.01  10:44.32     
          12:08.81  13:32.15  14:55.92  16:20.07     
          17:43.81  19:07.20         
Alexander Kotevski  1994  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 8:52.02 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:04.42  2:12.88  3:20.52  4:28.33  8:53.95   
          5:35.46  6:42.85  7:49.70       
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:07.94  2:19.04  3:31.32  4:44.03  9:35.37   
          5:56.94  7:10.87  8:24.41       
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:07.18  2:19.66  3:32.00  4:44.64  9:40.01   
          5:57.48  7:10.19  8:22.55       
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.55  2:20.51  3:34.06  4:48.02  9:43.76   
          6:02.81  7:17.02  8:32.12       
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:06.13  2:18.82  3:33.22  4:47.77  9:44.02   
          6:02.61  7:17.07  8:31.25       
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:08.36  2:20.38  3:33.99  4:49.03  9:46.20   
          6:04.58  7:19.64  8:33.45       
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    1:07.51  2:19.40  3:33.67  4:49.22  9:50.15   
          6:04.76  7:21.07  8:36.36       
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    1:08.79  2:22.42  3:36.76  4:52.28  9:50.85   
          6:07.69  7:23.30  8:38.22       
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    1:09.00  2:23.57  3:39.29  4:55.24  9:51.54   
          6:10.79  7:25.93  8:40.85       
10  Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    1:08.43  2:22.74  3:37.97  4:54.17  10:00.44   
          6:10.98  7:28.85  8:46.73       
11  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:12.91  2:30.19  3:48.87  5:07.95  10:19.40   
          6:26.78  7:44.74  9:03.62       
12  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:12.28  2:29.62  3:48.00  5:06.87  10:21.78   
          6:25.89  7:45.82  9:05.51       
13  Ida Johansson  1996  Örebro Simallians    1:11.78  2:29.48  3:47.79  5:06.82  10:25.77   
          6:26.38  7:46.21  9:06.36       
14  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:09.66  2:27.24  3:47.38  5:07.54  10:30.65   
          6:27.83  7:49.27  9:10.59       
15  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.35  2:33.96  3:55.34  5:16.72  10:41.94   
          6:38.18  8:00.03  9:21.51       
16  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.97  2:35.43  3:57.25  5:19.52  10:46.14   
          6:41.42  8:02.26  9:24.43       
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 16:00.99 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    1:05.96  2:15.90  3:25.55  4:35.20  17:16.26   
          5:44.70  6:53.86  8:03.17  9:13.25     
          10:22.74  11:32.51  12:41.25  13:50.50     
          14:59.51  16:08.64         
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.51  2:15.32  3:25.14  4:35.08  17:27.03   
          5:45.28  6:55.72  8:06.16  9:16.95     
          10:27.61  11:38.69  12:48.80  13:59.83     
          15:09.96  16:19.18         
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:05.27  2:14.55  3:24.40  4:34.42  17:29.67   
          5:45.29  6:56.16  8:06.60  9:17.40     
          10:27.75  11:38.67  12:49.26  14:00.12     
          15:10.69  16:20.95         
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:05.64  2:15.78  3:26.03  4:37.71  17:55.53   
          5:49.50  7:01.84  8:14.20  9:26.10     
          10:38.32  11:51.41  13:04.42  14:17.41     
          15:30.60  16:43.86         
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:05.53  2:15.97  3:27.19  4:39.39  18:00.67   
          5:51.79  7:03.86  8:16.53  9:29.47     
          10:42.42  11:55.91  13:08.67  14:22.77     
          15:36.50  16:50.62         
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:04.96  2:15.89  3:28.12  4:42.31  18:01.00   
          5:54.42  7:07.34  8:21.05  9:33.26     
          10:46.57  12:00.08  13:13.43  14:26.68     
          15:40.23  16:52.21         
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:07.28  2:20.53  3:33.79  4:47.78  18:07.46   
          6:01.77  7:14.61  8:27.85  9:40.69     
          10:53.95  12:07.78  13:21.96  14:35.10     
          15:47.69  16:58.45         
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    1:07.34  2:19.99  3:34.23  4:48.46  18:23.93   
          6:02.80  7:18.45  8:30.02  9:42.92     
          10:57.04  12:11.12  13:25.71  14:41.23     
          15:56.39  17:10.96         
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    1:07.59  2:20.26  3:34.34  4:48.50  18:35.17   
          6:03.00  7:18.90  8:32.70  9:47.41     
          11:02.55  12:18.11  13:34.58  14:51.86     
          16:08.40  17:23.60         
10  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    1:04.24  2:17.71  3:31.34  4:46.66  18:47.44   
          6:02.58  7:19.18  8:35.52  9:51.93     
          11:09.95  12:28.21  13:46.18  15:03.43     
          16:21.02  17:36.53         
11  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.54  2:28.28  3:46.77  5:05.10  19:16.57   
          6:23.47  7:42.30  9:01.65  10:19.84     
          11:37.26  12:54.03  14:11.70  15:27.78     
          16:44.98  18:01.73         
12  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    1:10.72  2:28.40  3:45.79  5:03.84  19:16.89   
          6:23.14  7:42.43  9:01.20  10:19.39     
          11:37.02  12:55.06  14:12.57  15:30.21     
          16:47.31  18:04.01         
13  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.18  2:29.67  3:47.65  5:06.52  19:22.37   
          6:24.85  7:42.77  9:00.36  10:18.63     
          11:36.67  12:54.84  14:13.01  15:31.02     
          16:48.91  18:06.06         
14  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    1:10.32  2:26.61  3:43.84  5:01.13  19:24.62   
          6:19.01  7:36.82  8:54.85  10:13.80     
          11:32.46  12:52.14  14:10.97  15:30.38     
          16:49.87  18:09.14         
15  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    1:07.06  2:23.27  3:41.76  5:02.50  20:02.40   
          6:24.45  7:45.44  9:06.48  10:28.04     
          11:49.69  13:11.78  14:33.59  15:55.47     
          17:18.14  18:41.06         
16  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:11.90  2:33.44  3:57.25  5:21.84  20:56.52   
          6:47.90  8:12.72  9:37.97  11:03.73     
          12:29.31  13:53.24  15:19.30  16:45.50     
          18:09.93  19:34.88         
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Damer F15, Finaler 
14 - 15 år: Emilia Nilsson 9:03.92 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:07.79  2:21.54  3:34.34  4:46.60  9:28.45   
          5:58.97  7:10.76  8:21.71       
Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.50  2:22.80  3:37.59  4:51.76  9:48.94   
          6:06.30  7:21.30  8:36.47       
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:08.47  2:22.24  3:35.77  4:49.37  9:49.06   
          6:04.12  7:19.19  8:35.04       
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:09.54  2:23.64  3:38.44  4:53.90  9:53.73   
          6:09.63  7:25.38  8:40.51       
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:09.79  2:25.02  3:41.06  4:56.49  9:53.89   
          6:12.05  7:27.36  8:41.26       
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:08.60  2:23.23  3:38.17  4:53.89  9:57.77   
          6:10.05  7:26.43  8:42.38       
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.59  2:23.95  3:39.75  4:55.92  10:00.67   
          6:12.12  7:28.14  8:44.38       
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.29  2:25.23  3:40.96  4:57.30  10:03.69   
          6:13.51  7:30.05  8:47.20       
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    1:07.96  2:23.12  3:38.88  4:55.86  10:04.37   
          6:13.70  7:31.86  8:49.80       
10  Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:08.79  2:24.17  3:41.60  5:00.26  10:11.25   
          6:19.29  7:38.55  8:57.40       
11  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    1:12.04  2:29.89  3:47.45  5:05.19  10:14.43   
          6:24.49  7:42.38  9:01.09       
12  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    1:11.87  2:29.36  3:47.03  5:04.28  10:14.72   
          6:23.83  7:42.66  9:00.44       
13  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:12.07  2:29.14  3:47.51  5:06.23  10:22.03   
          6:25.03  7:44.16  9:04.16       
14  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    1:13.34  2:31.13  3:49.85  5:09.31  10:27.61   
          6:30.75  7:53.36  9:13.09       
15  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.69  2:32.88  3:53.13  5:13.76  10:27.82   
          6:33.86  7:53.75  9:13.22       
16  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.21  2:33.13  3:54.05  5:14.86  10:32.66   
          6:35.11  7:55.05  9:14.76       
                     
 
Gren 5, 4X100m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 3:25.10 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Skuru Ik Herrar [lag 1]  1996  Skuru Idrottsklubb            3:39.68   
  Hannes Hjärne  1997      26.48  56.12      56.12   
  Jesper Falk  1994      26.22  56.77      1:52.89   
  William Lulek  1998      24.89  53.01      2:45.90   
  Axel Bååthe  1997      25.43  53.78      3:39.68   
                     
Skk Herrar [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            3:40.89   
  Felix Gudehn  1995      25.87  54.54      54.54   
  Ossian Lönn  1996      25.20  53.91      1:48.45   
  Lukas Peterson  1998      26.60  56.21      2:44.66   
  Ossian Ankarberg  1996      26.26  56.23      3:40.89   
                     
Ösa Herrar  1994  Örebro Simallians            3:45.69   
  Dennis Finnström  1995      26.27  56.42      56.42   
  André Gradin  1994      25.31  55.35      1:51.77   
  Anton Schough  1998      27.08  57.99      2:49.76   
  Simon Bergquist  1996      26.09  55.93      3:45.69   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 1  1994  Eskilstuna Simklubb            3:47.05   
  Axel Brorsson  1996      26.14  55.07      55.07   
  Karl Lindoff  1998      26.04  56.25      1:51.32   
  William Brand  1998      27.57  57.78      2:49.10   
  Erik Skogfors  1996      27.58  57.95      3:47.05   
                     
Göteborg Herrar [1995]  1995  Göteborg Sim            3:47.98   
  Mikael Lagging  1995      27.53  57.56      57.56   
  Alexander Triantafillou  1997      26.64  56.23      1:53.79   
  Gustav Olander  1994      26.73  57.05      2:50.84   
  Eric Gustafsson  1997      27.42  57.14      3:47.98   
                     
Uddevalla Herrar [1996]  1996  Uddevalla Sim            3:55.38   
  Simon Bodestig  1996      26.69  54.87      54.87   
  Martin Andersson  1998      28.91  1:01.73      1:56.60   
  Victor Engqvist  1997      26.92  57.18      2:53.78   
  Navid Fageeh  1997      29.34  1:01.60      3:55.38   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            3:59.56   
  Emil Hammarlund  1995      27.01  56.45      56.45   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      28.37  58.83      1:55.28   
  Anton Lornell  1998      28.68  1:01.57      2:56.85   
  William Westerlund Holappa  1999      29.97  1:02.71      3:59.56   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  Eskilstuna Simklubb            4:09.70   
  Stefan Biscevic  1998      28.98  1:01.10      1:01.10   
  Marko Biscevic  1998      28.35  1:00.85      2:01.95   
  Eldin Kadic  1999      28.12  1:00.41      3:02.36   
  Viktor Syrén  2000      31.79  1:07.34      4:09.70   
                     
Uddevalla Herrar [1998]  1998  Uddevalla Sim            4:15.50   
  Albin Robertsson  1998      30.45  1:03.98      1:03.98   
  Viggo Koch  1997      30.40  1:02.61      2:06.59   
  Jonathan Fors  1998      29.51  1:02.28      3:08.87   
  Jesper Simonsson  2000      30.15  1:06.63      4:15.50   
                     
                     
 
Gren 6, 4X100m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Skärets SS 3:56.41 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Damer [1995]  1995  Göteborg Sim            3:58.20   
  Sara Linné  1997      28.58  59.61      59.61   
  Alfhild Kristensson  1999      28.53  59.89      1:59.50   
  Linnéa Bielicz  1994      27.19  57.65      2:57.15   
  Viktoria Reinhold  1996      28.61  1:01.05      3:58.20   
                     
Jönköping Damer  1994  Jönköpings Simsällskap            4:12.16   
  Alice Müllern  1998      29.54  1:02.09      1:02.09   
  Emma Johansson  1997      28.76  1:01.59      2:03.68   
  Emma Hansson  1998      29.99  1:05.03      3:08.71   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      30.56  1:03.45      4:12.16   
                     
Ösa Damer  1994  Örebro Simallians            4:13.49   
  Vera Rohlin Johansson  1995      29.07  1:00.98      1:00.98   
  Linn Gustafsson  1998      28.91  1:02.01      2:02.99   
  Ida Johansson  1996      31.92  1:07.27      3:10.26   
  Isabelle Fredriksson  1999      29.85  1:03.23      4:13.49   
                     
Göteborg Damer [1997]  1997  Göteborg Sim            4:13.59   
  Inez Kristensson  1997      29.92  1:01.59      1:01.59   
  Christina Ekstedt  1996      30.26  1:03.38      2:04.97   
  Amanda Janzon  1997      30.32  1:04.14      3:09.11   
  Mathilda Janzon  1998      31.27  1:04.48      4:13.59   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            4:13.86   
  Amanda Andersson  1996      29.27  1:00.70      1:00.70   
  Felicia Andersson  1997      28.72  1:01.60      2:02.30   
  Maja Palmqvist  1998      30.60  1:05.22      3:07.52   
  Elin Gustafson  1999      31.48  1:06.34      4:13.86   
                     
Skk Damer [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            4:14.41   
  Julia Peterson  1995      29.04  1:02.10      1:02.10   
  Emma Bring  1995      29.86  1:02.95      2:05.05   
  Carolina Andersson  1998      31.07  1:05.84      3:10.89   
  Julia Blomquist  1998      30.14  1:03.52      4:14.41   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  1995  Skuru Idrottsklubb            4:14.51   
  Evelina Loftén  1996      30.41  1:05.35      1:05.35   
  Anna Hassler  1998      29.81  1:04.17      2:09.52   
  Alexandra Engsoo  1998      29.63  1:03.32      3:12.84   
  Sofia von Sydow  1997      28.84  1:01.67      4:14.51   
                     
Säffle SS Damer  1997  Säffle Simsällskap            4:21.26   
  Julia Mulikova  1998      31.87  1:06.51      1:06.51   
  Therese Johansson  1999      32.95  1:08.82      2:15.33   
  Elin Thörner  1998      29.92  1:03.20      3:18.53   
  Petra Johansson  1997      29.62  1:02.73      4:21.26   
                     
Kungsbacka Damer  1997  Kungsbacka Simsällskap            4:22.60   
  Isabelle Hoverberg  1996      31.66  1:07.56      1:07.56   
  Gina Hvarfvenius  1997      29.51  1:02.40      2:09.96   
  Malin Andersson  1999      31.96  1:07.78      3:17.74   
  Elvira Hörndahl  1997      30.46  1:04.86      4:22.60   
                     
10  Skuru Ik Damer [lag 2]  1995  Skuru Idrottsklubb            4:24.76   
  Signe Nordegren  2000      31.33  1:04.93      1:04.93   
  Nelly Åkerblom  2000      31.37  1:05.88      2:10.81   
  Sarah Reichhuber  1998      31.44  1:06.73      3:17.54   
  Tilda Eklund  2000      31.72  1:07.22      4:24.76   
                     
Eskilstuna SK Damer  1995  Eskilstuna Simklubb            DNS   
  Ebba Engström  1995                 
  Nelly Neuman  1996                 
  Linnea Fundberg  1999                 
  Elin Löfving  1997              DNS   
                     
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Linda Knutsson 28.44 2002-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            28.94   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            29.55   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            29.58   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            29.68   
Vera Rohlin Johansson  1995  Örebro Simallians            29.72   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            30.05   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            30.10   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            30.11   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            30.41   
10  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            30.46   
11  Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            30.47   
12  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            30.53   
13  Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb            30.98   
14  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb            31.07   
15  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.15   
16  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            31.21   
17  Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.29   
18  Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            31.32   
19  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            31.41   
19  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            31.41   
21  Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            31.45   
22  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.51   
23  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.57   
24  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            31.64   
25  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            31.67   
26  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.00   
27  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            32.16   
28  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            32.53   
29  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            32.56   
30  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            32.80   
31  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            32.98   
32  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap            32.99   
33  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.04   
34  Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            33.05   
35  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            33.09   
36  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            33.11   
37  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.16   
38  Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            33.67   
39  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.00   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: David Larsson 25.44 2006-02-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap            25.99   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            26.06   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.26   
André Gradin  1994  Örebro Simallians            26.52   
Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            26.78   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.92   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.95   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            26.97   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.05   
10  Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            27.17   
11  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            27.19   
12  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            27.20   
13  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.34   
14  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            27.40   
15  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            27.44   
16  Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb            27.49   
17  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            27.52   
18  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.63   
19  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb            27.78   
20  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            28.19   
21  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.22   
22  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.24   
23  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.27   
24  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            28.28   
25  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            28.33   
26  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            28.36   
27  Victor Zetterman  1995  Örebro Simallians            28.41   
28  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians            28.43   
29  David Westin  1995  Sala Simsällskap            28.59   
30  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            28.69   
31  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.72   
32  Anton Schough  1998  Örebro Simallians            28.88   
33  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            29.01   
34  Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap            29.20   
35  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            29.24   
36  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            29.28   
37  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap            29.50   
38  Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            29.70   
39  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            29.81   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Annn-Louise Jakobsson 28.87 2003-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            28.77  14-15 Åldersgrupp Rekord 
Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            29.91   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap            30.24   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.27   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.70   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            30.73   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            30.88   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap            30.94   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.13   
10  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            31.78   
11  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            31.79   
12  Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            31.80   
13  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            31.98   
14  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap            32.00   
15  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            32.55   
16  Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.68   
17  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            32.79   
18  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            32.98   
19  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            33.10   
20  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            33.14   
21  Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            33.19   
22  Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.41   
23  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            33.46   
24  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            33.68   
25  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            33.85   
26  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            33.87   
27  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            33.92   
27  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            33.92   
29  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.07   
30  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            34.08   
31  Linn Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap            34.19   
32  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            34.22   
33  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap            34.24   
34  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.39   
35  Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap            34.43   
36  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            34.68   
37  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            34.89   
38  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            35.31   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: David Larsson 26.03 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap            26.48   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            27.78   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund            28.89   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            28.91   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            28.95   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            28.96   
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            29.04   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.23   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim            29.28   
10  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.20   
11  Elias Landström  2000  Örebro Simallians            30.27   
12  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            30.46   
13  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.70   
14  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            30.74   
15  Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap            30.78   
16  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            30.79   
17  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            31.02   
18  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            31.11   
19  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            31.15   
20  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            31.32   
21  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            31.36   
22  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            31.38   
23  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            31.55   
24  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            31.74   
25  Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap            31.98   
26  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            32.37   
27  Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap            32.42   
28  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            32.88   
29  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.04   
30  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            33.08   
31  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap            33.71   
32  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            33.87   
33  Elias Lidberg  2000  Kungsbacka Simsällskap            34.14   
34  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            34.67   
35  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            34.70   
36  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            34.94   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Eva Berglund 4:23.11 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:04.08  2:11.47  3:18.13    4:24.17   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.89  2:14.03  3:24.04    4:34.68   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:07.22  2:17.92  3:27.53    4:35.48   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.13  2:19.68  3:30.85    4:41.05   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:05.89  2:18.07  3:30.11    4:41.47   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    1:08.62  2:19.78  3:31.55    4:41.48   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:08.07  2:19.96  3:31.64    4:41.79   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    1:07.14  2:19.21  3:32.15    4:43.83   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:06.12  2:18.79  3:32.28    4:44.39   
10  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:08.34  2:19.92  3:32.65    4:45.84   
11  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:08.60  2:21.24  3:34.88    4:47.63   
12  Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    1:08.79  2:23.31  3:38.80    4:52.59   
13  Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    1:07.98  2:23.12  3:38.94    4:52.97   
14  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:10.61  2:24.38  3:39.22    4:54.26   
15  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    1:09.76  2:25.20  3:42.60    5:01.12   
16  Ida Johansson  1996  Örebro Simallians    1:12.01  2:28.52  3:46.56    5:04.12   
17  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:11.89  2:29.68  3:48.38    5:05.56   
18  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.36  2:32.18  3:51.02    5:08.22   
19  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.19  2:31.24  3:51.09    5:10.36   
20  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    1:16.63  2:39.72  4:05.16    5:29.75   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Janne Kindgren 4:05.47 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    58.33  2:01.07  3:04.99    4:07.31   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    59.90  2:04.22  3:06.07    4:08.94   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    59.40  2:03.83  3:07.58    4:09.10   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.24  2:02.98  3:06.70    4:10.86   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    1:01.19  2:10.06  3:18.62    4:27.32   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:02.70  2:10.93  3:20.69    4:28.29   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:03.22  2:11.99  3:21.08    4:28.79   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:01.56  2:10.20  3:19.84    4:29.00   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    1:04.20  2:13.17  3:21.60    4:29.32   
10  Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.66  2:12.39  3:21.42    4:29.47   
11  Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    1:04.13  2:12.33  3:22.15    4:31.32   
12  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:04.41  2:14.03  3:24.47    4:33.50   
13  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    1:03.97  2:14.00  3:25.45    4:36.29   
14  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    1:02.86  2:13.59  3:25.56    4:36.43   
15  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.09  2:17.11  3:29.31    4:37.87   
16  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    1:05.60  2:17.04  3:27.49    4:38.30   
17  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    1:04.58  2:15.94  3:28.28    4:40.31   
18  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    1:06.45  2:20.23  3:33.55    4:44.07   
19  Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    1:05.90  2:18.22  3:33.56    4:44.99   
20  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:05.84  2:17.82  3:31.71    4:45.91   
21  Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim    1:06.77  2:20.60  3:35.13    4:48.03   
22  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    1:06.02  2:19.12  3:34.26    4:50.15   
23  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.43  2:26.41  3:44.22    4:59.87   
24  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    1:09.51  2:28.54  3:49.89    5:10.64   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Sara Thydén 2:19.89 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    32.18  1:09.85  1:51.77    2:26.92   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.48  1:10.10  1:53.92    2:28.20   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.17  1:10.77  1:55.18    2:30.36   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    33.52  1:13.06  1:58.91    2:33.90   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    33.58  1:13.56  1:59.74    2:34.64   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    31.38  1:13.58  1:59.90    2:34.97   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    35.62  1:14.65  1:59.90    2:35.15   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    34.14  1:13.41  1:59.22    2:35.61   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    34.78  1:18.36  2:01.51    2:37.65   
10  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    35.77  1:14.83  2:02.25    2:38.37   
11  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    34.23  1:16.19  2:04.62    2:39.94   
12  Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    35.65  1:16.46  2:02.73    2:40.57   
13  Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.99  1:13.59  2:03.38    2:40.95   
14  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    32.96  1:15.87  2:06.17    2:41.50   
15  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    35.49  1:14.90  2:04.47    2:42.01   
16  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    35.69  1:18.29  2:04.99    2:42.06   
16  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    35.26  1:15.32  2:02.62    2:42.06   
18  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    34.78  1:17.37  2:03.42    2:42.27   
19  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    35.17  1:17.18  2:02.71    2:42.28   
20  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    34.37  1:15.43  2:05.14    2:42.44   
21  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    35.76  1:15.20  2:06.33    2:42.98   
22  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    36.12  1:18.11  2:07.36    2:44.59   
Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 2:09.41 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    27.68  1:03.28  1:42.77    2:14.68   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    28.80  1:03.15  1:45.07    2:17.98   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    30.46  1:06.35  1:50.53    2:21.58   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    30.19  1:05.31  1:48.54    2:21.67   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    30.85  1:08.44  1:51.29    2:23.41   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.37  1:10.29  1:50.73    2:24.58   
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    32.55  1:08.45  1:53.60    2:28.08   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    30.05  1:09.09  1:53.44    2:28.56   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.79  1:08.71  1:54.25    2:28.56   
10  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    34.42  1:11.62  1:55.50    2:29.41   
11  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    31.48  1:08.26  1:54.96    2:29.78   
12  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    32.50  1:11.45  1:57.48    2:30.46   
13  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.69  1:10.42  1:56.58    2:30.69   
14  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.55  1:09.53  1:55.48    2:30.77   
15  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    36.50  1:14.10  1:55.65    2:30.82   
16  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    33.26  1:13.47  1:58.62    2:31.66   
17  Alex Phu  2000  Göteborg Sim    31.72  1:13.17  1:58.56    2:33.58   
18  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.08  1:14.63  2:00.25    2:34.42   
19  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.80  1:12.49  1:59.86    2:34.65   
20  William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.03  1:14.36  1:59.99    2:38.08   
21  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    33.47  1:13.29  2:01.53    2:38.95   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 1:04.14 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.19        1:04.45   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    32.29        1:06.97   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.42        1:07.59   
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    32.47        1:07.94   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.51        1:08.23   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.63        1:08.49   
Sara Linné  1997  Göteborg Sim    33.24        1:08.64   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.66        1:09.19   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.50        1:09.46   
10  Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    32.72        1:09.51   
11  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.39        1:09.53   
12  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    33.00        1:09.88   
13  Vera Rohlin Johansson  1995  Örebro Simallians    33.99        1:09.92   
14  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.13        1:10.45   
15  Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim    34.55        1:11.37   
16  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    34.28        1:11.59   
17  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    35.17        1:11.81   
18  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    35.11        1:12.90   
19  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    34.42        1:13.03   
20  Aleksandra Pajor  1995  Simklubben Elfsborg    34.71        1:13.33   
20  Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap    35.72        1:13.33   
22  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.54        1:13.77   
23  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.59        1:13.87   
24  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    35.66        1:14.05   
25  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    35.79        1:14.23   
26  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    35.47        1:14.28   
27  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    35.86        1:14.50   
28  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    35.84        1:14.56   
29  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    36.40        1:15.11   
30  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.14        1:15.64   
31  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    36.02        1:16.73   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Michael Berndtsson 57.20 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.01        58.97   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    28.47        59.46   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    29.72        1:01.57   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.76        1:02.16   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.42        1:02.29   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    30.13        1:02.86   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    30.76        1:03.00   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    30.32        1:03.76   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    31.00        1:04.53   
10  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.20        1:04.93   
11  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.91        1:05.42   
12  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    31.56        1:05.44   
13  Victor Zetterman  1995  Örebro Simallians    31.14        1:05.94   
14  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    31.83        1:06.02   
15  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    32.22        1:06.48   
16  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.79        1:06.49   
17  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.53        1:06.58   
18  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    31.86        1:06.67   
19  Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.56        1:06.78   
20  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.73        1:06.92   
21  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    32.00        1:07.14   
22  Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    32.59        1:07.42   
23  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.56        1:07.53   
24  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    33.22        1:07.60   
25  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    32.40        1:08.04   
26  Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    32.64        1:08.44   
27  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.82        1:08.64   
28  Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    34.92        1:12.35   
29  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    34.27        1:13.14   
Eric Gustafsson  1996  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer F15, Finaler 
14 - 15 år: Sofie Vellner 2:35.42 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    37.74  1:20.13  2:02.10    2:44.82   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.06  1:18.82  2:02.21    2:44.85   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    37.78  1:20.65  2:03.54    2:45.34   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.79  1:20.83  2:05.46    2:49.83   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    36.97  1:20.30  2:04.56    2:50.05   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    38.43  1:21.93  2:06.45    2:50.28   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    38.76  1:22.96  2:07.51    2:50.28   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    37.75  1:21.59  2:05.94    2:50.37   
Adina Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    38.79  1:23.21  2:08.58    2:53.66   
10  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    40.10  1:24.37  2:10.07    2:54.81   
11  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    40.31  1:25.08  2:10.31    2:56.38   
12  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    40.93  1:26.56  2:12.08    2:57.64   
13  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    40.87  1:26.49  2:12.68    2:57.94   
14  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    41.44  1:26.15  2:13.42    2:58.03   
15  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    41.08  1:26.93  2:13.74    3:01.70   
16  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.42  1:26.85  2:14.86    3:02.64   
17  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    41.14  1:27.70  2:16.26    3:04.11   
18  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    41.46  1:28.34  2:17.18    3:06.04   
19  Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    41.44  1:28.21  2:16.70    3:06.65   
20  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    40.97  1:29.00  2:19.17    3:09.11   
21  Linn Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap    42.22  1:30.27  2:20.47    3:10.88   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Alexander Morgan 2:31.46 2010-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    33.73  1:11.98  1:51.45    2:30.71   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    34.65  1:12.67  1:51.40    2:30.88   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.34  1:15.01  1:57.07    2:37.56   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    35.58  1:15.69  1:56.96    2:38.26   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    34.03  1:14.50  1:57.09    2:40.23   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    36.91  1:17.96  1:59.75    2:41.65   
Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.62  1:17.01  1:59.59    2:42.33   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    35.26  1:16.78  1:59.89    2:42.83   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    36.59  1:17.15  1:59.87    2:44.15   
10  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    37.58  1:19.27  2:01.98    2:45.30   
11  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    36.88  1:18.98  2:02.39    2:46.29   
12  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    38.11  1:21.81  2:05.68    2:49.53   
13  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    37.37  1:19.67  2:04.17    2:51.70   
14  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    38.12  1:21.47  2:07.23    2:52.72   
15  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    37.99  1:22.59  2:08.87    2:52.80   
16  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    38.98  1:23.52  2:08.73    2:53.40   
17  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    39.19  1:23.35  2:09.01    2:55.26   
18  Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    39.38  1:24.18  2:09.58    2:55.87   
19  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    39.27  1:24.29  2:10.70    2:57.14   
20  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    39.79  1:25.31  2:12.73    2:57.32   
21  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.06  1:26.79  2:12.54    2:57.93   
22  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    40.81  1:29.04  2:19.47    3:10.05   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Jonna Nybäck 57.20 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    28.44        58.12   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    28.97        59.49   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    29.01        59.89   
Sara Linné  1997  Göteborg Sim    29.19        1:00.33   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    28.77        1:00.38   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    29.61        1:00.81   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    29.95        1:01.24   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    30.00        1:01.42   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.97        1:01.55   
10  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    29.40        1:01.88   
11  Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    29.87        1:01.97   
12  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    30.04        1:02.30   
13  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.56        1:02.41   
13  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    29.96        1:02.41   
15  Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    29.81        1:02.49   
16  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    29.86        1:02.84   
17  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    30.45        1:03.27   
18  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.50        1:03.28   
19  Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    30.39        1:03.40   
20  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    31.18        1:03.49   
21  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.34        1:03.62   
22  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    30.58        1:04.07   
23  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.36        1:04.25   
24  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.30        1:04.64   
25  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    31.54        1:04.77   
26  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    31.33        1:04.80   
27  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    30.74        1:04.97   
28  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.95        1:05.73   
29  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    31.60        1:06.02   
30  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    31.86        1:06.03   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: erik Dorch 51.02 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    25.09        52.09   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.99        53.78   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.87        54.05   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    25.92        54.11   
Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    25.83        54.66   
Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    26.70        54.89   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    26.36        54.91   
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    26.37        54.93   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    26.28        55.00   
10  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.70        55.01   
11  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.02        55.23   
12  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    26.50        55.29   
13  Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    26.25        55.33   
14  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    26.97        55.67   
15  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.61        55.74   
16  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.75        55.78   
17  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    26.81        56.34   
18  André Gradin  1994  Örebro Simallians    26.61        56.42   
19  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    26.83        56.59   
20  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    26.91        56.88   
21  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    26.91        57.05   
22  David Westin  1995  Sala Simsällskap    27.02        57.16   
23  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    27.23        57.19   
24  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    27.19        57.27   
25  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    27.66        57.57   
26  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    27.13        57.96   
27  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.72        58.14   
28  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    27.75        58.15   
29  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    27.91        58.16   
30  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    27.53        58.18   
31  Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    26.43        58.51   
32  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    29.45        1:02.02   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Martina Granström 2:19.77 2006-02-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.00  1:10.02  1:49.82    2:28.71   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    33.64  1:12.29  1:52.29    2:31.29   
Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.28  1:13.19  1:53.45    2:33.90   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    35.02  1:15.26  1:57.55    2:40.45   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.78  1:16.59  2:00.66    2:42.29   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.79  1:15.84  1:59.05    2:43.06   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    35.84  1:17.33  2:01.22    2:46.31   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    35.89  1:18.73  2:04.44    2:49.02   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    34.44  1:17.80  2:05.93    2:53.94   
10  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    35.58  1:18.64  2:06.35    2:54.03   
11  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    36.41  1:20.76  2:07.72    2:54.89   
12  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    38.53  1:22.97  2:09.70    2:56.89   
13  Ebba Wiklund  2000  Filipstads Simklubb    37.32  1:22.50  2:10.69    2:58.75   
14  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    37.81  1:23.82  2:13.23    3:02.60   
15  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    37.19  1:25.43  2:17.23    3:08.50   
16  Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    37.46  1:25.20  2:19.38    3:10.98   
17  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    39.77  1:30.29  2:24.21    3:17.58   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            DNS   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 1:00.51 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    27.84        1:03.31   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    29.91        1:03.99   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    29.20        1:05.60   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.09        1:06.88   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.55        1:07.29   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.55        1:08.34   
Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    31.18        1:08.70   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    30.81        1:08.71   
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    31.44        1:09.07   
10  Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.57        1:09.18   
11  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.95        1:09.72   
12  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    32.09        1:09.85   
13  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    32.51        1:09.87   
14  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.91        1:10.43   
15  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    32.93        1:10.61   
16  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.65        1:10.96   
17  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    33.79        1:10.97   
18  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    32.19        1:11.19   
19  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    33.34        1:11.65   
20  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS    32.75        1:11.86   
21  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.59        1:11.87   
22  Elias Landström  2000  Örebro Simallians    33.79        1:12.02   
23  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    33.21        1:12.03   
24  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    35.39        1:13.15   
25  Jesper Lindberg  1999  Örebro Simallians    33.63        1:13.86   
26  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    34.50        1:14.50   
27  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    34.42        1:15.48   
28  Max Ström  2000  Uddevalla Sim    35.61        1:15.91   
29  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.81        1:16.47   
30  Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    34.96        1:17.08   
31  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    36.47        1:18.63   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 4X50m Medley Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Västerås SS 1:58.68 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Damer [1995]  1995  Göteborg Sim            2:00.00   
  Linnéa Bielicz  1994      30.03        30.03   
  Viktoria Reinhold  1996      33.56        1:03.59   
  Inez Kristensson  1997      29.56        1:33.15   
  Sara Linné  1997      26.85        2:00.00   
                     
Lass Lag 1  1994  Linköpings Allmänna SS            2:04.95   
  Sofie Palm  1996      32.01        32.01   
  Emelie Gidlöf  1997      34.63        1:06.64   
  Erika Settland  1996      31.21        1:37.85   
  Sofia Henell  1997      27.10        2:04.95   
                     
Mass Damer  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:05.23   
  Johanna Åberg  1997      32.98        32.98   
  Malin Westman  1995      33.61        1:06.59   
  My Janzén  1997      30.83        1:37.42   
  Linn Rehnberg  1998      27.81        2:05.23   
                     
Skk Damer [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            2:07.60   
  Julia Peterson  1995      30.93        30.93   
  Louise Hagström  1998      37.33        1:08.26   
  Emma Bring  1995      30.47        1:38.73   
  Julia Blomquist  1998      28.87        2:07.60   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  1995  Skuru Idrottsklubb            2:07.71   
  Alexandra Engsoo  1998      31.87        31.87   
  Sofia von Sydow  1997      36.88        1:08.75   
  Evelina Loftén  1996      29.79        1:38.54   
  Anna Hassler  1998      29.17        2:07.71   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            2:08.59   
  Maja Palmqvist  1998      32.77        32.77   
  Felicia Andersson  1997      34.94        1:07.71   
  Amanda Andersson  1996      29.80        1:37.51   
  Elin Gustafson  1999      31.08        2:08.59   
                     
Jönköping Damer  1994  Jönköpings Simsällskap            2:09.50   
  Emma Hansson  1998      34.29        34.29   
  Alice Müllern  1998      35.44        1:09.73   
  Emma Johansson  1997      30.31        1:40.04   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      29.46        2:09.50   
                     
Göteborg Damer [1997]  1997  Göteborg Sim            2:09.92   
  Mathilda Janzon  1998      33.07        33.07   
  Christina Ekstedt  1996      36.39        1:09.46   
  Amanda Janzon  1997      32.39        1:41.85   
  Alfhild Kristensson  1999      28.07        2:09.92   
                     
Ösa Damer  1994  Örebro Simallians            2:11.42   
  Vera Rohlin Johansson  1995      32.38        32.38   
  Amanda Göthlin  1998      38.89        1:11.27   
  Linn Gustafsson  1998      29.79        1:41.06   
  Ida Johansson  1996      30.36        2:11.42   
                     
10  Nkk Damer [1994]  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:12.51   
  Sara Thunholm  1999      33.74        33.74   
  Ebba Nyman  1998      37.70        1:11.44   
  Jennifer Goding  1998      32.44        1:43.88   
  Anna Grundmark  1997      28.63        2:12.51   
                     
11  Skuru Ik Damer 2 ]  1996  Skuru Idrottsklubb            2:14.20   
  Signe Nordegren  2000      32.98        32.98   
  Tilda Eklund  2000      38.66        1:11.64   
  Sarah Reichhuber  1998      32.88        1:44.52   
  Nelly Åkerblom  2000      29.68        2:14.20   
                     
12  Kungsbacka Damer  1997  Kungsbacka Simsällskap            2:14.54   
  Elvira Hörndahl  1997      35.27        35.27   
  Isabelle Hoverberg  1996      38.45        1:13.72   
  Gina Hvarfvenius  1997      31.73        1:45.45   
  Malin Andersson  1999      29.09        2:14.54   
                     
13  Säffle SS Damer  1997  Säffle Simsällskap            2:20.86   
  Therese Johansson  1999      38.85        38.85   
  Julia Mulikova  1998      41.23        1:20.08   
  Petra Johansson  1997      31.52        1:51.60   
  Elin Thörner  1998      29.26        2:20.86   
                     
                     
 
Gren 24, 4X200m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 7:53.81 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Nkk Herrar [1994]  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            8:09.51   
  Hugo Rydberg  1998      59.03  1:58.22      1:58.22   
  Alexander Frost  1997      1:00.84  2:05.74      4:03.96   
  Oskar Renåker  1996      59.43  2:05.71      6:09.67   
  Hampus Lovinge  1998      58.37  1:59.84      8:09.51   
                     
Skuru Ik Herrar [lag 1 ]  1996  Skuru Idrottsklubb            8:15.12   
  William Lulek  1998      58.61  1:58.19      1:58.19   
  Jesper Falk  1994      1:01.49  2:13.64      4:11.83   
  Hannes Hjärne  1997      57.65  2:01.35      6:13.18   
  Axel Bååthe  1997      57.27  2:01.94      8:15.12   
                     
Västerås Herrar [1994]  1994  Västerås Simsällskap            8:16.79   
  Harald Brobacke  1999      1:02.56  2:10.06      2:10.06   
  Fredrik Byström  1996      1:01.93  2:06.76      4:16.82   
  Lukas Steiner  1998      58.28  1:59.66      6:16.48   
  Filip Björkholm  1998      58.40  2:00.31      8:16.79   
                     
Skk Herrar [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            8:20.63   
  Felix Gudehn  1995      59.17  2:02.93      2:02.93   
  Ossian Lönn  1996      59.58  2:06.39      4:09.32   
  Lukas Peterson  1998      59.87  2:05.61      6:14.93   
  Ossian Ankarberg  1996      1:00.09  2:05.70      8:20.63   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 1  1994  Eskilstuna Simklubb            8:29.20   
  Axel Brorsson  1996      59.24  2:03.92      2:03.92   
  Erik Skogfors  1996      1:00.96  2:06.83      4:10.75   
  William Brand  1998      1:02.25  2:09.77      6:20.52   
  Karl Lindoff  1998      1:00.09  2:08.68      8:29.20   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            8:36.78   
  Emil Hammarlund  1995      1:00.02  2:04.74      2:04.74   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      1:01.17  2:08.72      4:13.46   
  Anton Lornell  1998      1:04.71  2:14.69      6:28.15   
  William Westerlund Holappa  1999      1:02.60  2:08.63      8:36.78   
                     
Uddevalla Herrar [1996]  1996  Uddevalla Sim            8:39.26   
  Simon Bodestig  1996      59.41  2:01.52      2:01.52   
  Victor Engqvist  1997      59.33  2:05.03      4:06.55   
  Albin Robertsson  1998      1:05.20  2:17.02      6:23.57   
  Martin Andersson  1998      1:04.18  2:15.69      8:39.26   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  Eskilstuna Simklubb            9:23.47   
  Stefan Biscevic  1998      1:05.03  2:17.32      2:17.32   
  Marko Biscevic  1998      1:06.16  2:19.55      4:36.87   
  Eldin Kadic  1999      1:02.00  2:13.63      6:50.50   
  Viktor Syrén  2000      1:12.32  2:32.97      9:23.47   
                     
Mass Herrar [1995]  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
  Edvin Qvirist  1995      57.98  1:59.19      1:59.19   
  Pär Börjeson  1998              4:08.13   
                     
                     
 
Gren 25, 4X50m Medley Damer F15, Finaler 
14 - 15 år: LASS 2:05.80 1998-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:04.88  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Emma Bergkvist  2000      32.32        32.32   
  Adina Nyström  1999      35.28        1:07.60   
  Anna Eriksson  1999      28.43        1:36.03   
  Amanda Hyllbrant  1999      28.85        2:04.88   
                     
Mass  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:06.62   
  Ida Swegmark  2000      33.77        33.77   
  Amanda Magnusson  1999      35.99        1:09.76   
  Linnéa Lundborg  2000      30.08        1:39.84   
  Alice Lindhé  1999      26.78        2:06.62   
                     
Elfsborg Damer [1999]  1999  Simklubben Elfsborg            2:09.64   
  Tilda Öman  2000      32.43        32.43   
  Emma Dubo  1999      36.77        1:09.20   
  Alice Palmkvist  2000      31.09        1:40.29   
  Emelie Melin  2000      29.35        2:09.64   
                     
Jönköping Damer [1999]  1999  Jönköpings Simsällskap            2:10.35   
  Elin Ristl  1999      34.50        34.50   
  Adina Eriksson  1999      37.04        1:11.54   
  Hanna Eriksson  1999      29.85        1:41.39   
  Angelica Stark  1999      28.96        2:10.35   
                     
Ludvika SS Damer [1999]  1999  Ludvika Simsällskap            2:10.53   
  Frida Lannhard  2000      34.30        34.30   
  Maja Fredriksson  1999      35.22        1:09.52   
  Anna Miram  1999      32.40        1:41.92   
  Rebecka Östh  1999      28.61        2:10.53   
                     
Skk Damer  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            2:11.46   
  Ebba Martin  2000      32.86        32.86   
  Sofia Näslund  1999      39.99        1:12.85   
  Alma Karlson  1999      29.27        1:42.12   
  Moa Lindahl  1999      29.34        2:11.46   
                     
Lass Damer Lag 1 [1999]  1999  Linköpings Allmänna SS            2:11.98   
  Lovisa Lampi  1999      33.22        33.22   
  Alma Fransson  1999      36.16        1:09.38   
  Elise Gidlöf  1999      33.58        1:42.96   
  Johanna Gunnarsson  1999      29.02        2:11.98   
                     
Uddevalla Damer 1  1999  Uddevalla Sim            2:13.14   
  Thilda Larsson  1999      33.92        33.92   
  Gabriella Sanftleben  1999      38.69        1:12.61   
  Hilda Andersson  1999      31.03        1:43.64   
  Fanny Aronsson  2000      29.50        2:13.14   
                     
Ösa Flickor  2000  Örebro Simallians            2:13.26   
  Clara Momats  2000      34.52        34.52   
  Isabelle Fredriksson  1999      34.59        1:09.11   
  Lina Nederman  2000      33.81        1:42.92   
  Ida Nederman  2000      30.34        2:13.26   
                     
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Jens Petersson 25.55 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.95   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            27.43   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            28.00   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            28.42   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap            28.68   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            28.74   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.76   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.78   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            29.24   
10  Victor Zetterman  1995  Örebro Simallians            29.31   
11  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            29.44   
12  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.56   
13  Isak Meding  1998  Örebro Simallians            29.57   
14  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.59   
15  Anton Schough  1998  Örebro Simallians            29.69   
16  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            29.85   
17  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.92   
18  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            30.32   
19  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.60   
20  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.63   
21  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.70   
22  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            30.78   
23  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            30.81   
24  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.82   
25  Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.90   
26  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            30.95   
26  Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            30.95   
28  Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.03   
29  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.20   
30  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb            31.28   
31  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians            31.48   
32  Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            31.53   
33  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            31.73   
34  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            31.77   
35  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            31.78   
36  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.88   
37  Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap            32.05   
38  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            32.95   
39  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            33.89   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 30.06 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            29.77  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            30.15   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            30.68   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.20   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.51   
Sara Linné  1997  Göteborg Sim            31.95   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            32.34   
Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            32.35   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            32.59   
10  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.70   
11  Vera Rohlin Johansson  1995  Örebro Simallians            32.79   
12  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.90   
13  Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb            32.93   
14  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            33.08   
15  Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb            33.16   
16  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb            33.21   
17  Aleksandra Pajor  1995  Simklubben Elfsborg            33.29   
18  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            33.40   
19  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.59   
20  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            33.60   
21  Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            33.61   
22  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            33.62   
22  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            33.62   
24  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.12   
25  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.33   
26  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap            34.56   
27  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena            34.98   
28  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            35.16   
29  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            35.21   
30  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            35.30   
31  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            35.38   
32  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.42   
33  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            35.58   
34  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            35.80   
35  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap            35.91   
36  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.04   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Jens Petersson 27.84 1998-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            28.49   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.93   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            30.16   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            30.35   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.69   
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            31.56   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund            31.57   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            32.00   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.07   
10  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            32.32   
11  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            32.37   
12  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            32.43   
13  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            32.46   
14  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            32.84   
15  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            33.04   
16  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            33.18   
17  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            33.20   
18  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            33.31   
19  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            33.38   
20  William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.56   
21  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap            33.71   
22  Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap            34.33   
23  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            34.47   
24  Elias Landström  2000  Örebro Simallians            34.63   
25  Alex Phu  2000  Göteborg Sim            35.03   
26  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            35.38   
26  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            35.38   
26  Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            35.38   
29  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            35.58   
29  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            35.58   
31  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            35.76   
32  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.78   
33  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim            35.90   
34  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            36.22   
35  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            36.62   
36  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.88   
37  Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            36.89   
38  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            37.40   
39  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            37.45   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Lina Edlund 30.20 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.91   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            31.99   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            32.12   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            32.35   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            32.81   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            32.90   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            32.92   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            32.92   
Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            32.95   
10  Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            33.00   
11  Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.28   
12  Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap            33.33   
13  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            33.81   
14  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.84   
15  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap            33.86   
16  Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            33.91   
17  Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap            34.02   
18  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg            34.21   
19  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            34.28   
20  Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap            34.33   
21  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            34.48   
22  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.51   
23  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            34.52   
24  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            34.64   
25  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            34.87   
26  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            35.03   
27  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            35.10   
28  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            35.41   
29  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap            35.48   
30  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            35.58   
31  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.68   
32  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            35.70   
33  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            35.77   
34  Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.29   
35  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            36.30   
36  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            36.36   
37  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            36.63   
38  Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim            37.53   
                     
 
Gren 30, 400m Medley Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Johan Sundqvist 4:36.33 2000-03-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    1:04.92  2:18.53  3:38.78    4:39.87   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.02  2:18.61  3:38.23    4:40.07   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:06.33  2:19.88  3:41.29    4:44.03   
Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    1:06.01  2:18.32  3:42.87    4:50.72   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:07.42  2:21.13  3:47.66    4:57.71   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    1:06.45  2:22.88  3:50.26    5:00.14   
Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.05  2:26.42  3:53.65    5:01.21   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.57  2:31.58  4:00.90    5:10.30   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:10.17  2:29.77  4:02.16    5:12.94   
10  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    1:08.90  2:31.82  4:03.62    5:13.97   
11  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:13.04  2:37.39  4:08.49    5:21.27   
12  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    1:15.68  2:36.28  4:12.56    5:26.04   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb            DNF   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 400m Medley Damer jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 4:57.98 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:06.48  2:21.73  3:47.22    4:50.89  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.59  2:32.56  3:56.56    5:08.68   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:10.54  2:31.92  4:02.82    5:12.89   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:14.22  2:37.67  4:05.34    5:17.29   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:14.67  2:33.83  4:06.99    5:17.59   
Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.67  2:34.86  4:07.10    5:18.10   
Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.07  2:48.10  4:31.31    5:49.67   
Lina Watz  1996  Karlstads Simsällskap    1:19.31  2:47.09  4:37.22    5:54.51   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    1:29.01  3:01.66  4:39.46    6:02.31   
10  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    1:29.10  3:05.14  4:50.72    6:19.33   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Erik Pönni 1:57.16 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    27.75  58.01  1:28.76    2:00.48   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    27.83  58.42  1:30.55    2:02.93   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    30.34  1:03.36  1:36.23    2:06.88   
Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap    28.81  1:01.31  1:34.75    2:07.39   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    29.92  1:02.79  1:35.96    2:07.62   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.11  1:01.37  1:35.25    2:08.96   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    29.55  1:03.00  1:36.83    2:09.08   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    29.63  1:02.60  1:36.41    2:09.28   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    29.10  1:02.43  1:37.11    2:10.03   
10  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    30.58  1:03.47  1:37.72    2:11.10   
11  Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    30.85  1:04.90  1:38.66    2:11.11   
12  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    29.54  1:03.44  1:37.20    2:11.19   
13  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    30.20  1:03.69  1:38.13    2:11.65   
14  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    29.30  1:02.52  1:37.43    2:12.21   
15  Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    29.80  1:02.84  1:37.67    2:12.69   
16  Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.50  1:04.67  1:39.95    2:13.64   
17  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.64  1:03.35  1:38.93    2:13.91   
18  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    29.62  1:03.45  1:39.17    2:14.87   
19  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.10  1:05.70  1:41.01    2:15.68   
20  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.59  1:04.84  1:40.36    2:16.18   
21  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    30.29  1:04.83  1:41.07    2:17.97   
22  Gustav Johansson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.66  1:07.02  1:43.36    2:18.30   
23  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    30.38  1:05.73  1:42.62    2:19.32   
                     
 
Gren 33, 200m Frisim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Emilia Nilsson 2:05.67 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    30.90  1:03.91  1:38.26    2:11.01   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    31.69  1:05.08  1:39.21    2:12.64   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.89  1:06.46  1:41.04    2:12.80   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.80  1:06.19  1:40.56    2:13.23   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    30.89  1:05.32  1:40.93    2:14.49   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.15  1:06.93  1:41.65    2:15.59   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.10  1:05.14  1:40.82    2:16.48   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.85  1:06.71  1:41.57    2:16.68   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    31.90  1:06.86  1:42.28    2:17.02   
10  Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.11  1:06.85  1:42.28    2:17.06   
11  Emelie Melin  2000  Simklubben Elfsborg    31.94  1:07.31  1:43.41    2:17.10   
12  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    31.83  1:07.60  1:44.10    2:18.04   
13  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    32.12  1:07.65  1:43.95    2:18.26   
14  Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.30  1:07.55  1:43.75    2:18.49   
15  Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    31.68  1:07.25  1:43.56    2:18.63   
16  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    32.12  1:07.27  1:43.41    2:18.70   
17  Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    32.21  1:08.11  1:44.63    2:20.35   
18  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    32.94  1:08.90  1:45.84    2:20.81   
19  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    32.87  1:09.02  1:45.62    2:21.18   
20  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    32.18  1:08.86  1:46.50    2:21.32   
21  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    32.55  1:08.64  1:46.10    2:22.14   
22  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    31.78  1:07.76  1:45.22    2:22.28   
23  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    31.80  1:08.02  1:46.99    2:25.01   
24  Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    33.73  1:12.04  1:51.35    2:29.06   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Erik Andersson 56.04 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
André Gradin  1994  Örebro Simallians    26.81        58.28   
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    26.91        58.56   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.08        59.45   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    27.92        59.97   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.24        1:00.15   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    28.01        1:00.59   
Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    28.40        1:00.66   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    28.45        1:01.03   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.37        1:01.20   
10  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    29.14        1:01.70   
11  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    28.49        1:01.71   
12  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.60        1:01.79   
13  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    29.13        1:01.81   
14  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    28.25        1:01.82   
15  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    28.12        1:02.12   
16  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    28.41        1:02.17   
17  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.35        1:02.23   
18  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.39        1:02.60   
19  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    29.25        1:03.41   
20  Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    29.24        1:03.79   
21  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.86        1:04.22   
22  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    29.79        1:04.46   
23  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.60        1:04.71   
24  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    29.55        1:04.92   
25  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    29.43        1:05.89   
26  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    30.46        1:06.88   
27  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    30.22        1:07.23   
28  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    30.27        1:08.32   
29  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    31.01        1:08.56   
30  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    31.26        1:09.16   
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Linda Knutsson 1:02.05 2003-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.55        1:03.21   
Vera Rohlin Johansson  1995  Örebro Simallians    30.12        1:04.36   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.92        1:05.68   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    30.95        1:06.19   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.31        1:06.59   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    31.08        1:06.76   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    31.34        1:06.90   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    32.07        1:07.49   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    31.51        1:07.86   
10  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    32.30        1:09.74   
11  Emma Bring  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    31.89        1:09.80   
12  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    32.07        1:09.93   
13  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.80        1:09.97   
14  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    33.08        1:10.01   
15  Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.17        1:10.15   
16  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    32.70        1:10.37   
17  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.72        1:10.61   
18  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    33.12        1:10.84   
19  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.84        1:11.24   
20  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb    32.57        1:12.22   
21  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.00        1:12.40   
22  Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    34.19        1:12.59   
23  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    32.53        1:13.01   
24  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.95        1:13.89   
25  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    33.15        1:14.31   
26  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.91        1:14.71   
27  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    34.15        1:16.98   
28  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    35.00        1:17.49   
29  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    35.24        1:17.72   
30  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    35.41        1:19.39   
31  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    34.70        1:20.24   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DNF   
                     
 
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 2:07.70 2006-02-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    30.46  1:04.11  1:39.60    2:14.11   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.98  1:10.30  1:45.94    2:21.47   
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    34.12  1:10.35  1:47.94    2:23.88   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    34.44  1:12.01  1:48.45    2:24.08   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    34.40  1:11.22  1:48.60    2:25.18   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    34.88  1:11.52  1:48.99    2:25.90   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    34.47  1:11.95  1:49.86    2:27.41   
Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    34.80  1:13.61  1:52.72    2:30.78   
Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    34.68  1:13.00  1:52.54    2:31.05   
10  Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    35.54  1:14.51  1:54.63    2:31.33   
11  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    35.50  1:14.44  1:53.86    2:31.59   
12  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    36.21  1:15.12  1:54.44    2:31.91   
13  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    35.43  1:13.76  1:53.99    2:32.37   
14  William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.65  1:14.77  1:54.77    2:33.99   
15  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    34.89  1:13.51  1:54.60    2:34.04   
16  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    36.29  1:16.05  1:56.79    2:35.29   
17  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    35.89  1:15.76  1:56.80    2:38.64   
18  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    37.94  1:18.15  1:59.19    2:38.82   
19  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    37.19  1:17.71  1:58.85    2:39.06   
20  Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    38.00  1:18.50  1:59.65    2:39.65   
21  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    38.42  1:19.60  2:01.25    2:41.75   
22  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    39.02  1:21.04  2:04.11    2:44.25   
23  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.15  1:21.84  2:05.29    2:48.43   
24  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    41.40  1:24.37  2:08.28    2:52.06   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Ann Berglund 2:20.93 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.58  1:11.66  1:49.36    2:26.43   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.06  1:12.10  1:50.24    2:27.30   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.22  1:13.04  1:50.86    2:27.78   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    35.21  1:12.82  1:51.36    2:28.85   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    35.97  1:13.76  1:52.23    2:29.74   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    36.37  1:15.00  1:54.49    2:32.54   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    35.84  1:14.60  1:55.09    2:34.12   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    36.55  1:15.91  1:55.93    2:34.35   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.25  1:15.79  1:56.22    2:35.56   
10  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    37.20  1:17.02  1:56.93    2:35.95   
11  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    37.19  1:17.79  1:59.10    2:40.41   
12  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    37.69  1:18.91  2:01.03    2:41.18   
13  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    39.17  1:20.07  2:01.77    2:41.90   
14  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    38.38  1:19.48  2:00.89    2:42.00   
15  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    37.28  1:18.36  2:02.10    2:42.56   
16  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    38.57  1:20.66  2:03.08    2:44.14   
17  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.37  1:19.04  2:01.61    2:44.27   
18  Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    39.09  1:21.95  2:06.22    2:50.42   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            DNS   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            DNF   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Erik dorch 1:03.26 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    31.27        1:06.05   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    31.86        1:07.15   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.04        1:07.47   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    32.02        1:07.77   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.81        1:07.89   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    32.22        1:08.23   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.41        1:08.39   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    32.96        1:09.84   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    32.51        1:10.03   
10  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    33.59        1:10.20   
11  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    33.09        1:10.29   
12  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.50        1:10.81   
13  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    32.87        1:10.86   
14  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    33.50        1:11.48   
15  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    33.48        1:12.19   
16  Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    33.51        1:12.25   
17  David Westin  1995  Sala Simsällskap    34.51        1:12.68   
18  Sean Johansson  1997  Simklubben Ena    34.45        1:12.70   
19  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening    33.62        1:12.74   
20  Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    33.93        1:13.54   
21  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.50        1:13.80   
22  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.13        1:14.32   
23  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.53        1:14.59   
24  Alfred Löfgren  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.85        1:15.07   
25  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    35.53        1:15.10   
26  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    35.71        1:15.77   
27  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    35.70        1:16.02   
28  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    36.12        1:17.45   
29  Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    37.19        1:19.34   
30  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.21        1:22.30   
31  Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    38.53        1:24.33   
                     
 
Gren 39, 100m Bröstsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Therese Bergström 1:10.97 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.32        1:14.32   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    35.93        1:15.15   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.05        1:15.43   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    35.66        1:15.44   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    35.89        1:15.91   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    35.45        1:16.13   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening    35.93        1:16.31   
Sara Linné  1997  Göteborg Sim    36.24        1:16.84   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    35.70        1:16.94   
10  Aleksandra Pajor  1995  Simklubben Elfsborg    36.80        1:18.04   
11  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    37.43        1:19.04   
12  Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    37.47        1:19.66   
13  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    37.53        1:20.90   
14  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.39        1:21.00   
15  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    38.67        1:21.81   
16  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    38.79        1:22.45   
17  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    38.75        1:22.71   
18  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    38.82        1:22.96   
19  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.47        1:23.25   
20  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    39.23        1:23.60   
21  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    39.81        1:24.39   
22  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    39.76        1:24.40   
23  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.20        1:25.05   
24  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.77        1:25.07   
25  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    40.66        1:26.49   
26  Ida Johansson  1996  Örebro Simallians    40.18        1:26.62   
27  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    40.41        1:26.63   
28  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    41.02        1:28.21   
29  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.11        1:28.34   
30  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    41.31        1:29.09   
31  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    43.28        1:31.34   
                     
 
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 2:10.04 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    30.76  1:06.09  1:42.79    2:19.97   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    31.53  1:07.28  1:43.62    2:20.19   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    32.81  1:12.08  1:52.72    2:32.98   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    31.59  1:08.13  1:47.04    2:33.51   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.65  1:11.40  1:52.23    2:34.16   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    32.39  1:11.42  1:53.43    2:34.71   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    32.86  1:11.44  1:52.88    2:35.14   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    31.99  1:12.29  1:53.29    2:35.70   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    34.29  1:14.38  1:55.98    2:36.20   
10  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.30  1:12.78  1:54.22    2:37.58   
11  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.50  1:20.16  2:00.46    2:41.36   
12  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    34.85  1:17.11  2:00.56    2:43.62   
13  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.89  1:14.55  1:59.33    2:43.92   
14  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    33.40  1:15.37  2:00.69    2:48.49   
15  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    38.95  1:24.18  2:10.42    2:54.63   
16  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    38.24  1:23.28  2:11.36    2:58.90   
17  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    39.47  1:27.30  2:17.45    3:06.09   
18  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    40.26  1:28.44  2:20.84    3:10.07   
                     
 
Gren 41, 100m Medley Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Ann Berglund 1:06.60 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    31.96        1:08.26   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.53        1:09.76   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    33.95        1:09.83   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    33.63        1:11.59   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    34.21        1:11.74   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.01        1:11.85   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    33.28        1:11.86   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    34.61        1:13.13   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.06        1:13.33   
10  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.96        1:13.59   
11  Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    33.23        1:13.67   
12  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    33.57        1:13.68   
13  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    34.22        1:14.19   
14  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    35.32        1:14.53   
15  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    34.43        1:14.65   
16  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    34.66        1:14.77   
17  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.16        1:15.04   
18  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    34.04        1:15.11   
19  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    36.00        1:15.21   
20  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    34.85        1:15.37   
21  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    35.06        1:15.45   
22  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    33.59        1:15.73   
23  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    35.70        1:15.77   
24  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    34.73        1:15.96   
25  Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    35.41        1:16.16   
26  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    36.11        1:16.28   
27  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    35.01        1:16.35   
28  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    35.83        1:17.28   
29  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    36.75        1:17.45   
30  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    36.03        1:18.09   
31  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    35.84        1:18.30   
32  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    36.36        1:18.35   
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 1:46.01 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar [1994]  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:50.04   
  Hampus Lovinge  1998      27.64        27.64   
  Calle Lindroth  1998      32.13        59.77   
  Alexander Frost  1997      26.24        1:26.01   
  Hugo Rydberg  1998      24.03        1:50.04   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 1  1994  Eskilstuna Simklubb            1:52.44   
  Axel Brorsson  1996      28.93        28.93   
  Eldin Kadic  1999      30.64        59.57   
  Karl Lindoff  1998      26.93        1:26.50   
  William Brand  1998      25.94        1:52.44   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1 ]  1996  Skuru Idrottsklubb            1:52.49   
  William Lulek  1998      28.21        28.21   
  Hannes Hjärne  1997      32.05        1:00.26   
  Jesper Falk  1994      27.45        1:27.71   
  Axel Bååthe  1997      24.78        1:52.49   
                     
Mass Herrar [1995]  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:52.74   
  Joel Eliasson  1998      29.90        29.90   
  Pär Börjeson  1998      31.72        1:01.62   
  Edvin Qvirist  1995      26.71        1:28.33   
  Julian Cöster  1995      24.41        1:52.74   
                     
Ösa Herrar  1994  Örebro Simallians            1:53.26   
  Isak Meding  1998      29.46        29.46   
  Dennis Finnström  1995      32.33        1:01.79   
  André Gradin  1994      26.08        1:27.87   
  Simon Bergquist  1996      25.39        1:53.26   
                     
Göteborg Herrar [1995]  1995  Göteborg Sim            1:55.21   
  Alexander Triantafillou  1997      29.15        29.15   
  Erik Panzar  1996      33.76        1:02.91   
  Gustav Olander  1994      26.71        1:29.62   
  Mikael Lagging  1995      25.59        1:55.21   
                     
Skk Herrar [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            1:55.32   
  Felix Gudehn  1995      30.06        30.06   
  Ossian Lönn  1996      32.67        1:02.73   
  Lukas Peterson  1998      27.16        1:29.89   
  Ossian Ankarberg  1996      25.43        1:55.32   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            1:58.51   
  Anton Lornell  1998      31.16        31.16   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      31.90        1:03.06   
  William Westerlund Holappa  1999      30.04        1:33.10   
  Emil Hammarlund  1995      25.41        1:58.51   
                     
Uddevalla Herrar [1996]  1996  Uddevalla Sim            1:58.55   
  Martin Andersson  1998      33.32        33.32   
  Navid Fageeh  1997      32.87        1:06.19   
  Victor Engqvist  1997      28.06        1:34.25   
  Simon Bodestig  1996      24.30        1:58.55   
                     
10  Västerås Herrar [1994]  1994  Västerås Simsällskap            2:04.01   
  Lukas Steiner  1998      30.32        30.32   
  Filip Björkholm  1998      34.28        1:04.60   
  Harald Brobacke  1999      30.73        1:35.33   
  Anton Johansson  1999      28.68        2:04.01   
                     
11  Eskilstuna Herrar Lag 2  1996  Eskilstuna Simklubb            2:05.07   
  Stefan Biscevic  1998      31.24        31.24   
  Marko Biscevic  1998      33.99        1:05.23   
  Viktor Syrén  2000      33.53        1:38.76   
  Erik Skogfors  1996      26.31        2:05.07   
                     
12  Uddevalla Herrar [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:09.25   
  Jonathan Fors  1998      33.65        33.65   
  Viggo Koch  1997      32.75        1:06.40   
  Albin Robertsson  1998      32.25        1:38.65   
  Jesper Simonsson  2000      30.60        2:09.25   
                     
Göteborg Lag 2  1997  Göteborg Sim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 43, 4X200m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 8:34.55 2003-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Mass Damer  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:52.77   
  Marta Qvirist  1998      1:06.50  2:17.46      2:17.46   
  Linn Rehnberg  1998      1:02.57  2:10.32      4:27.78   
  Malin Westman  1995      1:02.78  2:10.50      6:38.28   
  My Janzén  1997      1:04.01  2:14.49      8:52.77   
                     
Göteborg Damer [1997]  1997  Göteborg Sim            9:03.77   
  Alfhild Kristensson  1999      1:05.11  2:13.57      2:13.57   
  Sara Linné  1997      1:03.20  2:13.24      4:26.81   
  Amanda Janzon  1997      1:06.45  2:19.83      6:46.64   
  Viktoria Reinhold  1996      1:04.37  2:17.13      9:03.77   
                     
Lass Lag 1  1994  Linköpings Allmänna SS            9:11.75   
  Sofia Henell  1997      1:04.18  2:12.41      2:12.41   
  Erika Settland  1996      1:06.80  2:21.11      4:33.52   
  Emelie Gidlöf  1997      1:06.23  2:19.10      6:52.62   
  Sofie Palm  1996      1:05.48  2:19.13      9:11.75   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            9:12.83   
  Amanda Andersson  1996      1:05.51  2:12.69      2:12.69   
  Felicia Andersson  1997&nb