Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2014    Utskriftsdatum  23 februari 2014   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 februari 2014         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Dam Lag 1    604          4:26.70   
  Södertälje Simsällskap                   
  Hilma Ramdén  2000      32.54  1:08.69      1:08.69   
  Erica Christensen  1997      34.13  1:14.70      2:23.39   
  Alida Ramdén  1997      29.54  1:03.97      3:27.36   
  Olivia Sjöblom  1997      28.64  59.34      4:26.70   
                     
Södertälje Dam Lag 2    414          5:02.49   
  Södertälje Simsällskap                   
  Tina Huslid  2000      36.76  1:17.96      1:17.96   
  Emma Sundstrand  2001      38.13  1:21.07      2:39.03   
  Emelie Blomberg  1999      34.98  1:15.33      3:54.36   
  Frida Nano  1999      31.95  1:08.13      5:02.49   
                     
Södertälje Dam Lag 3    346          5:21.09   
  Södertälje Simsällskap                   
  Sara Tillenius  2000      38.78  1:20.92      1:20.92   
  Elin Jansmarker  1999      40.47  1:29.42      2:50.34   
  Anna Bäckdahl  1999      37.09  1:20.76      4:11.10   
  Lenina Mariani-Lopez  1999      33.09  1:09.99      5:21.09   
                     
Södertälje Dam Lag 4    266          5:50.51   
  Södertälje Simsällskap                   
  Yasmine Nadouri  2001      43.05  1:28.37      1:28.37   
  Christina Floby  2003      45.56  1:40.69      3:09.06   
  Filippa Malmström  2003      38.78  1:27.69      4:36.75   
  Anastasya Chainago  2000      33.99  1:13.76      5:50.51   
                     
 
Gren 2, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herr Lag 1    525          4:06.79   
  Södertälje Simsällskap                   
  Alexander Kesenci  1995      29.09  1:00.44      1:00.44   
  Ludwig Hareskog  1998      32.97  1:10.79      2:11.23   
  Erik Brandt  1999      27.26  1:00.13      3:11.36   
  Theodor Hansson  1994      25.87  55.43      4:06.79   
                     
Södertälje Herr Lag 2    427          4:24.33   
  Södertälje Simsällskap                   
  Axel Ydenius  1997      30.13  1:02.58      1:02.58   
  Daniel Soume  1996      35.53  1:16.72      2:19.30   
  Adrian Panahi  1998      29.97  1:05.23      3:24.53   
  Timothy Mackin  1995      27.69  59.80      4:24.33   
                     
Södertälje Herr Lag 3    291          5:00.48   
  Södertälje Simsällskap                   
  Guillermo Illanes  2000      36.34  1:16.32      1:16.32   
  Oscar Andersson  2000      39.37  1:26.53      2:42.85   
  Samir Noory  1999      32.41  1:11.01      3:53.86   
  David Erovic  2001      30.89  1:06.62      5:00.48   
                     
Södertälje Herr Lag 4    176          5:54.97   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erik Lööw  2003      44.84  1:32.70      1:32.70   
  Sebastian Soume  2001      42.74  1:34.07      3:06.77   
  Theo Oerther  2003      42.48  1:34.34      4:41.11   
  Robert Hellberg  2001      34.62  1:13.86      5:54.97   
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Sundstrand  2001    515  1:14.06  2:34.06  3:54.49  5:13.20  19:18.15   
  Södertälje Simsällskap        6:31.67  7:48.95  9:05.55  10:20.86     
          11:36.30  12:53.50  14:10.16  15:26.99     
          16:43.79  18:02.05         
                     
Klara Eriksson  2000    502  1:10.69  2:26.83  3:44.30  5:02.65  19:27.78   
  Nyköpings Simsällskap        6:21.34  7:40.73  9:00.40  10:19.77     
          11:37.22  12:56.49  14:15.43  15:34.64     
          16:53.85  18:12.44         
                     
Nelly Gustafsson  2000    435  1:13.72  2:33.97  3:54.53  5:14.67  20:24.82   
  Wisby Simsällskap        6:36.34  7:59.80  9:22.75  10:46.24     
          12:09.61  13:32.65  14:56.97  16:20.53     
          17:44.47  19:05.93         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Widen  1999    376  1:16.49  2:39.56  4:05.56  5:32.31  21:26.21   
  Österby Simsällskap        6:55.84  8:23.17  9:51.22  11:17.72     
          12:47.43  14:16.29  15:43.98  17:10.50     
          18:39.67  20:06.53         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Öhman  1997    598  1:06.69  2:19.07  3:32.79  4:46.22  18:22.01   
  Wisby Simsällskap        6:00.07  7:13.34  8:27.51  9:41.22     
          10:55.14  12:09.82  13:24.04  14:39.34     
          15:54.39  17:09.21         
                     
Sandra Mattsson-Coll  1997    547  1:10.09  2:25.42  3:40.86  4:56.43  18:55.04   
  Södertälje Simsällskap        6:12.49  7:28.04  8:43.72  9:59.76     
          11:15.42  12:31.67  13:48.18  15:05.42     
          16:22.06  17:38.95         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Theo Oerther  2003    222  1:28.27  3:02.16  4:36.35  6:10.81  23:22.16   
  Södertälje Simsällskap        7:44.54  9:18.57  10:53.54  12:28.24     
          14:03.17  15:37.60  17:13.88  18:48.92     
          20:21.01  21:56.04         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linus Kahl  2001    452  1:09.45  2:23.71  3:38.51  4:53.20  18:27.51   
  Wisby Simsällskap        6:07.91  7:22.10  8:36.57  9:50.86     
          11:06.19  12:20.82  13:35.43  14:50.06     
          16:03.77  17:16.79         
                     
Ferenc Szabo  2000    236  1:21.44  2:53.51  4:27.45  6:01.25  22:55.07   
  Ösmo Simsällskap        7:37.92  9:11.62  10:44.02  12:17.48     
          13:50.95  15:23.06  16:56.81  18:28.34     
          19:59.37  21:29.99         
                     
Sebastian Soume  2001    222  1:25.00  2:59.71  4:36.02  6:10.34  23:21.91   
  Södertälje Simsällskap        7:44.64  9:18.76  10:54.19  12:29.46     
          14:03.99  15:38.57  17:15.11  18:49.36     
          20:23.06  21:56.25         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Martin Andersson  1998    148  1:31.36  3:15.54  5:01.50  6:49.33  26:47.04   
  Wisby Simsällskap        8:37.22  10:25.30  12:15.79  14:04.67     
          15:53.59  17:43.91  19:34.90  21:23.74     
          23:16.84  25:05.35         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Theodor Hansson  1994    661  1:02.86  2:07.50  3:12.27  4:17.51  16:15.72   
  Södertälje Simsällskap        5:22.69  6:27.75  7:32.66  8:37.73     
          9:43.27  10:49.08  11:54.71  13:00.34     
          14:06.19  15:11.95         
                     
Pontus Lindholm  1994    535  1:04.25  2:13.58  3:23.12  4:34.40  17:27.02   
  Strängnäs Simsällskap        5:46.12  6:58.26  8:08.78  9:21.00     
          10:31.83  11:41.98  12:52.39  14:02.08     
          15:12.51  16:22.28         
                     
Fredrik Ahlinder  1990    534  1:04.15  2:12.69  3:22.42  4:32.23  17:27.39   
  Södertälje Simsällskap        5:42.45  6:52.89  8:03.93  9:14.26     
          10:25.40  11:37.08  12:48.27  13:58.70     
          15:09.66  16:20.13         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jeff Frydenlund  1989    331  1:16.68  2:38.98  4:02.02  5:24.99  20:28.16   
  Södertälje Simsällskap        6:47.96  8:09.50  9:31.51  10:53.67     
          12:15.49  13:37.75  14:59.92  16:22.48     
          17:44.74  19:07.73         
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tone Sandsjö  2003    309          36.06   
  Wisby Simsällskap                   
Ida Lindahl  2002    277          37.39   
  Arvika Simsällskap                   
Lisa Vinger  2003    165          44.39   
  Södertälje Simsällskap                   
Frida Bengtsson  2003    144          46.48   
  Södertälje Simsällskap                   
Ilse Renkema  2002    128          48.33   
  Nyköpings Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilma Ramdén  2000    531          30.09   
  Södertälje Simsällskap                   
Josefine Härdelin  2001    397          33.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Elsa Kjellin  2001    367          34.03   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Alba Ekepil  2001    352          34.52   
  Wisby Simsällskap                   
Paula Wiberg-Jansson  2001    269          37.74   
  Nyköpings Simsällskap                   
Anastasya Chainago  2000    267          37.83   
  Södertälje Simsällskap                   
Frida Berndtson  2000    265          37.94   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Clara Hedling  2001    252          38.57   
  Arvika Simsällskap                   
Elin Kårehagen  2001    245          38.92   
  Nyköpings Simsällskap                   
10  Nelly Gustafsson  2000    228          39.86   
  Wisby Simsällskap                   
11  Amanda Sjöholm  2000    192          42.22   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
12  Majken Pettersson  2001    178          43.33   
  Arvika Simsällskap                   
13  Weronika Mandrela  2000    125          48.76   
  Oxelösunds Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Thor  1998    462          31.53   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Ebba Nyman  1998    443          31.98   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Jennifer Goding  1998    425          32.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Emelie Blomberg  1999    414          32.69   
  Södertälje Simsällskap                   
Sara Thunholm  1999    405          32.93   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Rebecca Höglind  1998    381          33.61   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Anna Bäckdahl  1999    332          35.18   
  Södertälje Simsällskap                   
Tilde Malm  1999    324          35.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Ronja Rantanen  1999    319          35.67   
  Falu Simsällskap                   
10  Lenina Mariani-Lopez  1999    318          35.69   
  Södertälje Simsällskap                   
11  Frida Nano  1999    309          36.05   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Emma Widen  1999    293          36.67   
  Österby Simsällskap                   
13  Helena Westerlund  1999    264          37.99   
  Strängnäs Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Thurfjell  1994    544          29.85   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Filippa Berndtson  1997    487          30.97   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Johanna Nilsson  1996    414          32.71   
  Arvika Simsällskap                   
Saga Stille  1996    404          32.96   
  Södertälje Simsällskap                   
Linnea Sterner  1996    320          35.63   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Fanny Rensbo  1993    315          35.82   
  Ösmo Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilhelm Ericsson  2002    163          39.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Jesper Granath  2002    116          44.65   
  Wisby Simsällskap                   
Casper Runfjäll  2002    113          45.01   
  Södertälje Simsällskap                   
Sebastian Andersson  2002    78          50.81   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Lovinge  2000    353          30.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
David Erovic  2001    349          30.95   
  Södertälje Simsällskap                   
Linus Kahl  2001    326          31.65   
  Wisby Simsällskap                   
Oscar Andersson  2000    311          32.17   
  Södertälje Simsällskap                   
Anton Mylläri  2001    262          34.06   
  Ösmo Simsällskap                   
John Aldrin  2001    240          35.05   
  Katrineholms Simsällskap                   
Max Engström  2001    233          35.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Johan Hennert  2001    220          36.11   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Emil Lundgren  2000    216          36.30   
  Arvika Simsällskap                   
10  Hjalmar Ericsson  2001    180          38.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
11  Axel Bystedt  2001    160          40.15   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Alfons Frid  2001    136          42.34   
  Wisby Simsällskap                   
13  Kevin Wåhlin  2000    133          42.62   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredric Wernqvist  1998    394          29.73   
  Södertälje Simsällskap                   
Rasmus Bjuresten  1999    281          33.25   
  Wisby Simsällskap                   
Alexej Potorochyn  1999    265          33.90   
  Nyköpings Simsällskap                   
Alexander Klingspor  1999    257          34.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Olle Hennert  1999    202          37.15   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Martin Andersson  1998    80          50.41   
  Wisby Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hampus Ny  1990    588          26.01   
  Strängnäs Simsällskap                   
Marcus Nordin  1992    481          27.81   
  Södertälje Simsällskap                   
Robert Lindblom  1995    465          28.12   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Daniel Soume  1996    408          29.38   
  Södertälje Simsällskap                   
Timothy Mackin  1995    404          29.47   
  Södertälje Simsällskap                   
Nicklas Eriksson  1996    401          29.56   
  Nyköpings Simsällskap                   
Anton Hasbany  1996    380          30.08   
  Södertälje Simsällskap                   
Christoffer Theander  1997    350          30.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robin Cederqvist  1989    423          29.02   
  Wisby Simsällskap                   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Arebratt  2002    332  37.65        1:19.71   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Tone Sandsjö  2003    322  39.30        1:20.55   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Ida Lindahl  2002    226  45.02        1:30.59   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Filippa Malmström  2003    213  45.03        1:32.36   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Christina Floby  2003    199  44.68        1:34.46   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Angelica Blomberg  2002    196  46.31        1:34.93   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Aliette Hellberg  2004    77  1:01.42        2:09.57   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Klara Eriksson  2000    447  34.92        1:12.18   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Emma Sundstrand  2001    424  35.86        1:13.49   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Tina Huslid  2000    368  36.85        1:17.01   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alba Ekepil  2001    333  38.93        1:19.61   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Sara Tillenius  2000    318  39.08        1:20.88   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Elin Kårehagen  2001    311  40.23        1:21.51   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Samantha Esfandiari  2000    300  39.59        1:22.43   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Paula Wiberg-Jansson  2001    295  40.87        1:22.94   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Nelly Gustafsson  2000    292  41.01        1:23.24   
  Wisby Simsällskap                   
                     
10  Yasmine Nadouri  2001    226  44.45        1:30.62   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
11  Miranda Kristiansson  2001    190  45.84        1:36.07   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Weronika Mandrela  2000              DSQ   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennifer Goding  1998    404  36.21        1:14.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ebba Nyman  1998    398  36.47        1:15.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Anna Bäckdahl  1999    308  39.83        1:21.77   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Frida Nano  1999    296  40.31        1:22.83   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Ronja Rantanen  1999    296  40.64        1:22.84   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Paulina Björkbacka  1995    541  32.72        1:07.76   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Selma Kosevic  1995    369  36.67        1:17.00   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilhelm Ericsson  2002    167  43.25        1:28.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Lööw  2003    160  44.99        1:30.14   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sebastian Andersson  2002    144  45.51        1:33.35   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Jesper Granath  2002    141  46.76        1:33.93   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Anton Rautiainen  2003    101  51.52        1:44.76   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
William Wallin  2002    91  52.34        1:48.70   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
Kevin Grahn  2003              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Lovinge  2000    378  33.01        1:07.63   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
William Borg  2000    330  33.95        1:10.77   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Anton Mylläri  2001    298  35.72        1:13.22   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Max Engström  2001    292  35.62        1:13.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Guillermo Illanes  2000    288  36.03        1:14.04   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linus Kahl  2001    287  36.14        1:14.12   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Johan Hennert  2001    282  36.23        1:14.63   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Oscar Andersson  2000    249  37.74        1:17.78   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
David Erovic  2001    237  39.73        1:19.08   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
10  Hjalmar Ericsson  2001    186  42.54        1:25.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
11  Nisse Gustavsson  2001    174  42.66        1:27.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
12  Robert Hellberg  2001    173  43.28        1:27.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
13  Linus Hoffner  2001    171  42.06        1:28.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Filip Rautiainen  2001    166  44.19        1:29.04   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
15  Alfons Frid  2001    142  45.84        1:33.73   
  Wisby Simsällskap                   
                     
16  William Wonde  2001    85  52.47        1:51.24   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludwig Hareskog  1998    361  33.63        1:08.73   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Olle Hennert  1999    258  37.46        1:16.86   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Alexander Klingspor  1999    221  39.09        1:20.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Johannes Näslund  1999    143  43.73        1:33.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Ydenius  1997    508  29.72        1:01.31   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Gustav Henriksson  1990    493  30.18        1:01.95   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Christoffer Theander  1997    352  33.05        1:09.26   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Timothy Mackin  1995    311  33.94        1:12.23   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tone Sandsjö  2003    402  38.91  1:25.30  2:14.41    3:02.19   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Christina Floby  2003    246  47.79  1:43.44  2:39.59    3:34.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Lisa Vinger  2003    183  54.13  1:54.94  2:55.72    3:56.72   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Judith Olsson  2002              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Samantha Esfandiari  2000    310  44.90  1:35.59  2:27.36    3:18.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Anastasya Chainago  2000    294  45.06  1:35.70  2:28.16    3:22.29   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Amanda Sjöholm  2000    283  45.71  1:37.96  2:31.69    3:24.77   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Nelly Gustafsson  2000    275  45.79  1:39.33  2:33.75    3:26.86   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Majken Pettersson  2001    240  49.25  1:46.16  2:42.18    3:36.46   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Matilda Kristiansson  2001    238  49.24  1:45.67  2:43.11    3:36.97   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Josefin Asp  2000    232  49.96  1:46.01  2:42.28    3:38.79   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Elsa Kjellin  2001              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Thunholm  1999    443  39.68  1:25.12  2:10.90    2:56.48   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ebba Nyman  1998    384  40.49  1:27.28  2:15.79    3:05.13   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Helena Westerlund  1999    372  41.79  1:29.48  2:18.50    3:07.06   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
Elin Jansmarker  1999    352  41.34  1:29.69  2:19.94    3:10.52   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alida Ramdén  1997    614  35.45  1:15.52  1:56.51    2:38.25   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Erica Christensen  1997    479  38.18  1:21.71  2:07.41    2:51.92   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Theo Oerther  2003    140  54.71  1:54.92  2:54.63    3:51.95   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Jesper Granath  2002    140  51.87  1:51.27  2:52.93    3:52.17   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Emil Kristiansson  2003    134  52.41  1:53.63  2:54.89    3:55.40   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Casper Runfjäll  2002    103  58.62  2:04.34  3:10.25    4:17.04   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
William Borg  2000    324  38.34  1:22.29  2:08.70    2:55.67   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Ferenc Szabo  2000    280  40.43  1:27.89  2:16.88    3:04.30   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Axel Bystedt  2001    204  48.19  1:40.59  2:33.90    3:24.94   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sebastian Soume  2001    203  45.65  1:39.05  2:33.21    3:25.24   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Kevin Wåhlin  2000    166  49.38  1:46.46  2:45.30    3:39.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Robert Hellberg  2001    157  49.19  1:47.17  2:47.48    3:43.41   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alfons Frid  2001    110  58.43  2:04.14  3:07.11    4:11.73   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludwig Hareskog  1998    472  34.57  1:13.59  1:54.00    2:34.91   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Erik Brandt  1999    422  35.33  1:16.42  1:58.83    2:40.80   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Rasmus Bjuresten  1999    318  39.33  1:24.77  2:11.31    2:56.64   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Olle Hennert  1999    235  43.55  1:33.75  2:26.51    3:15.35   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Alexej Potorochyn  1999    232  41.46  1:30.97  2:23.70    3:16.12   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Martin Andersson  1998              DSQ   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Petter Cyrén  1996    504  32.84  1:10.76  1:50.47    2:31.61   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Pontus Lindholm  1994    448  35.66  1:17.42  1:57.69    2:37.59   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
Andreas Westerlund  1996    434  35.32  1:16.34  1:58.48    2:39.32   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
Robert Lindblom  1995    382  32.11  1:11.51  1:55.71    2:46.18   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Daniel Soume  1996    352  37.43  1:21.30  2:05.69    2:50.77   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robin Cederqvist  1989    417  35.16  1:16.16  1:58.75    2:41.45   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tone Sandsjö  2003    420  37.86        1:17.05   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Ida Lindahl  2002    255  41.27        1:31.04   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Angelica Blomberg  2002    226  44.96        1:34.72   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Ilse Renkema  2002    180  47.95        1:42.21   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Frida Bengtsson  2003    142  50.27        1:50.43   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Aliette Hellberg  2004    106  59.10        2:01.92   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Sundstrand  2001    467  34.45        1:14.38   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Josefine Härdelin  2001    417  35.93        1:17.25   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Alba Ekepil  2001    405  36.66        1:18.03   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Kristina Johnsson  2000    375  36.25        1:20.02   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Frida Berndtson  2000    338  39.27        1:22.82   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Elin Kårehagen  2001    326  40.20        1:23.82   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Nelly Gustafsson  2000    320  39.12        1:24.40   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Clara Hedling  2001    299  40.89        1:26.33   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Samantha Esfandiari  2000    299  39.97        1:26.34   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
10  Paula Wiberg-Jansson  2001    298  40.05        1:26.37   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
11  Anastasya Chainago  2000    294  40.93        1:26.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
12  Miranda Kristiansson  2001    229  45.52        1:34.37   
  Arvika Simsällskap                   
                     
13  Livia Bjuresten  2001    183  51.77        1:41.55   
  Wisby Simsällskap                   
                     
14  Weronika Mandrela  2000    152  51.48        1:48.11   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
Matilda Kristiansson  2001              DSQ   
  Arvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ebba Nyman  1998    487  33.88        1:13.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Therese Thor  1998    455  34.06        1:15.07   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Rebecca Höglind  1998    451  35.46        1:15.28   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Tilde Malm  1999    397  37.45        1:18.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ronja Rantanen  1999    337  37.12        1:22.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lenina Mariani-Lopez  1999    319  39.58        1:24.49   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Sjöblom  1997    637  31.02        1:07.08   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Julia Thurfjell  1994    622  31.53        1:07.63   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Paulina Björkbacka  1995    567  31.58        1:09.75   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Filippa Berndtson  1997    530  32.71        1:11.34   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Linnea Sterner  1996    344  38.72        1:22.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herr Lag 1    531          8:24.96   
  Södertälje Simsällskap                   
  Alexander Kesenci  1995      57.18  1:58.94      1:58.94   
  Theodor Hansson  1994      57.29  1:58.69      3:57.63   
  Fredrik Ahlinder  1990      59.27  2:04.36      6:01.99   
  Jeff Frydenlund  1989      1:08.61  2:22.97      8:24.96   
                     
Södertälje Herr Lag 2    479          8:42.58   
  Södertälje Simsällskap                   
  Adrian Panahi  1998      1:01.79  2:09.03      2:09.03   
  Ludwig Hareskog  1998      1:01.34  2:07.27      4:16.30   
  Axel Ydenius  1997      1:00.88  2:08.71      6:25.01   
  Daniel Soume  1996      1:07.82  2:17.57      8:42.58   
                     
Hellas SK 280 Lag    175          12:11.03   
  Hellas Simklubb                   
  Bo Fogelberg  1957      1:15.85  2:41.93      2:41.93   
  Erik Forslund  1937      1:39.54  3:22.61      6:04.54   
  Kjell Hanserius  1947      1:18.37  2:48.99      8:53.53   
  Anders Söderqvist  1933      1:30.05  3:17.50      12:11.03   
                     
Södertälje Herr Lag 3              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
  David Erovic  2001      1:14.95  2:35.18      2:35.18   
                     
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Dam Lag 1    600          9:00.32   
  Södertälje Simsällskap                   
  Alida Ramdén  1997      1:04.57  2:14.78      2:14.78   
  Olivia Sjöblom  1997      1:04.71  2:12.99      4:27.77   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      1:04.61  2:14.27      6:42.04   
  Hilma Ramdén  2000      1:05.90  2:18.28      9:00.32   
                     
Södertälje Dam Lag 2    472          9:45.44   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erica Christensen  1997      1:06.21  2:17.34      2:17.34   
  Emma Sundstrand  2001      1:09.53  2:23.06      4:40.40   
  Frida Nano  1999      1:13.41  2:37.80      7:18.20   
  Elin Jansmarker  1999      1:10.55  2:27.24      9:45.44   
                     
Södertälje Dam Lag 3    413          10:12.24   
  Södertälje Simsällskap                   
  Tina Huslid  2000      1:09.97  2:30.04      2:30.04   
  Emelie Blomberg  1999      1:10.92  2:27.89      4:57.93   
  Lenina Mariani-Lopez  1999      1:14.10  2:36.51      7:34.44   
  Sara Tillenius  2000      1:15.84  2:37.80      10:12.24   
                     
Arvika SS Damer [2001]    312          11:11.65   
  Arvika Simsällskap                   
  Johanna Nilsson  1996      1:06.23  2:17.29      2:17.29   
  Miranda Kristiansson  2001      1:25.93  3:03.91      5:21.20   
  Matilda Kristiansson  2001      1:28.88  3:05.30      8:26.50   
  Clara Hedling  2001      1:17.06  2:45.15      11:11.65   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Malmquist  2003    120  43.26        1:38.21   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
                     
Casper Runfjäll  2002    97  49.58        1:45.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Kahl  2001    356  32.46        1:08.34   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Victor Lovinge  2000    350  32.60        1:08.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
William Borg  2000    220  35.32        1:20.21   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Linus Hoffner  2001    116  43.26        1:39.31   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Axel Bystedt  2001    115  46.61        1:39.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Brandt  1999    507  27.91        1:00.77   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Adrian Panahi  1998    402  30.52        1:05.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Pontus Thor  1999    218  36.52        1:20.48   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Martin Andersson  1998    80  50.75        1:52.40   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hampus Ny  1990    513  27.58        1:00.55   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
Petter Cyrén  1996    469  28.90        1:02.37   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Andreas Westerlund  1996    369  31.08        1:07.58   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
Daniel Soume  1996    335  31.97        1:09.80   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Robert Lindblom  1995    282  32.07        1:13.90   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Robin Cederqvist  1989    359  30.66        1:08.16   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filippa Malmström  2003    253  39.24        1:26.99   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Ida Lindahl  2002    166  48.31        1:40.13   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Lisa Vinger  2003    112  50.81        1:53.90   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Härdelin  2001    383  35.61        1:15.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Alba Ekepil  2001    364  35.95        1:17.06   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Elina Carlsson  2001    358  36.36        1:17.50   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Nelly Gustafsson  2000    205  40.24        1:33.28   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Majken Pettersson  2001    124  51.22        1:50.16   
  Arvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Thunholm  1999    449  34.13        1:11.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ebba Nyman  1998    439  33.62        1:12.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Therese Thor  1998    438  33.89        1:12.47   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Jennifer Goding  1998    427  33.68        1:13.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rebecca Höglind  1998    410  34.20        1:14.06   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Emelie Blomberg  1999    410  34.78        1:14.10   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Anna Bäckdahl  1999    278  39.20        1:24.30   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Lenina Mariani-Lopez  1999    241  39.87        1:28.43   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Saga Stille  1996    420  33.69        1:13.46   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnea Sterner  1996    298  38.50        1:22.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Theo Oerther  2003    179  45.55  1:33.70  2:22.53    3:07.96   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Casper Runfjäll  2002    122  50.81  1:45.02  2:39.28    3:33.62   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Engström  2001    334  36.40  1:16.18  1:56.09    2:32.82   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hans Gustafsson  2000    292  36.33  1:16.87  1:59.34    2:39.90   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
Johan Hennert  2001    284  38.22  1:19.79  2:01.26    2:41.40   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Linus Kahl  2001    273  38.07  1:19.55  2:01.56    2:43.41   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Anton Mylläri  2001    268  36.99  1:18.27  2:01.72    2:44.46   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Robert Hellberg  2001    170  45.79  1:35.74  2:25.16    3:11.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Nisse Gustavsson  2001    166  46.57  1:37.54  2:28.09    3:13.07   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alfons Frid  2001    156  46.92  1:37.83  2:29.02    3:16.82   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Sebastian Soume  2001    152  44.87  1:35.09  2:27.86    3:18.62   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Guillermo Illanes  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Olle Hennert  1999    248  38.94  1:21.75  2:07.72    2:48.83   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Alexander Klingspor  1999    232  40.20  1:23.79  2:08.62    2:52.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Ydenius  1997    502  30.93  1:04.48  1:38.58    2:13.50   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Gustav Henriksson  1990    427  33.40  1:08.56  1:44.26    2:20.84   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Christoffer Theander  1997    377  35.00  1:12.53  1:50.30    2:26.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tone Sandsjö  2003    307  41.84  1:27.44  2:13.33    2:57.74   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Rebecka Arebratt  2002    283  43.07  1:30.32  2:18.63    3:02.79   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Christina Floby  2003    238  45.25  1:35.52  2:24.79    3:13.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilma Ramdén  2000    549  35.17  1:12.61  1:50.30    2:26.56   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Klara Eriksson  2000    486  35.37  1:14.93  1:54.37    2:32.62   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Emma Sundstrand  2001    425  38.02  1:19.01  1:59.89    2:39.58   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Nelly Gustafsson  2000    337  41.75  1:26.60  2:10.93    2:52.37   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Elin Kårehagen  2001    328  41.58  1:26.45  2:10.80    2:53.93   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Tina Huslid  2000    315  40.11  1:24.72  2:11.05    2:56.28   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Elsa Kjellin  2001    315  41.99  1:27.53  2:13.57    2:56.40   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Sara Tillenius  2000    314  41.51  1:26.61  2:11.69    2:56.41   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Amanda Sjöholm  2000    295  41.32  1:26.98  2:15.08    3:00.11   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
10  Yasmine Nadouri  2001    253  44.91  1:33.42  2:22.33    3:09.56   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Thunholm  1999    487  35.28  1:14.24  1:54.27    2:32.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ebba Nyman  1998    401  37.82  1:18.50  2:00.93    2:42.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Paulina Björkbacka  1995    558  34.02  1:11.24  1:49.17    2:25.76   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Alida Ramdén  1997    508  36.07  1:15.29  1:54.22    2:30.40   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Selma Kosevic  1995    383  37.58  1:18.37  2:01.51    2:45.27   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Vilhelm Ericsson  2002    234          32.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Erik Lööw  2003    203          34.49   
  Södertälje Simsällskap                   
Jesper Granath  2002    194          35.02   
  Wisby Simsällskap                   
Eric Malmquist  2003    193          35.09   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
Theo Oerther  2003    166          36.92   
  Södertälje Simsällskap                   
Kevin Grahn  2003    161          37.29   
  Katrineholms Simsällskap                   
Emil Kristiansson  2003    137          39.32   
  Arvika Simsällskap                   
William Wallin  2002    115          41.64   
  Oxelösunds Simsällskap                   
Anton Rautiainen  2003    102          43.39   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
David Erovic  2001    378          28.06   
  Södertälje Simsällskap                   
John Aldrin  2001    366          28.37   
  Katrineholms Simsällskap                   
Victor Lovinge  2000    357          28.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Linus Kahl  2001    356          28.63   
  Wisby Simsällskap                   
Anton Mylläri  2001    318          29.74   
  Ösmo Simsällskap                   
Max Engström  2001    316          29.78   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Emil Lundgren  2000    297          30.42   
  Arvika Simsällskap                   
Johan Hennert  2001    287          30.75   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Kevin Wåhlin  2000    227          33.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
10  Hjalmar Ericsson  2001    216          33.82   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
11  Linus Hoffner  2001    209          34.17   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
12  Filip Rautiainen  2001    203          34.54   
  Katrineholms Simsällskap                   
13  Alfons Frid  2001    190          35.25   
  Wisby Simsällskap                   
William Wonde  2001              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Adrian Panahi  1998    422          27.06   
  Södertälje Simsällskap                   
Fredric Wernqvist  1998    393          27.70   
  Södertälje Simsällskap                   
Rasmus Bjuresten  1999    339          29.11   
  Wisby Simsällskap                   
Alexej Potorochyn  1999    334          29.23   
  Nyköpings Simsällskap                   
Pontus Thor  1999    290          30.66   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Alexander Klingspor  1999    280          31.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Olle Hennert  1999    279          31.03   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Johannes Näslund  1999    209          34.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Martin Andersson  1998    131          39.88   
  Wisby Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    529          25.10   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Nicklas Eriksson  1996    498          25.61   
  Nyköpings Simsällskap                   
Marcus Nordin  1992    463          26.23   
  Södertälje Simsällskap                   
Daniel Soume  1996    407          27.39   
  Södertälje Simsällskap                   
Anton Hasbany  1996    392          27.73   
  Södertälje Simsällskap                   
Christoffer Theander  1997    383          27.94   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lars Hennert  1961    384          27.91   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tone Sandsjö  2003    417          31.10   
  Wisby Simsällskap                   
Ida Lindahl  2002    282          35.43   
  Arvika Simsällskap                   
Ilse Renkema  2002    251          36.83   
  Nyköpings Simsällskap                   
Judith Olsson  2002    219          38.56   
  Katrineholms Simsällskap                   
Angelica Blomberg  2002    209          39.16   
  Södertälje Simsällskap                   
Frida Bengtsson  2003    168          42.08   
  Södertälje Simsällskap                   
Aliette Hellberg  2004    130          45.83   
  Södertälje Simsällskap                   
Tezla Wallin  2004    61          59.04   
  Oxelösunds Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Härdelin  2001    445          30.45   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Kristina Johnsson  2000    442          30.52   
  Ösmo Simsällskap                   
Alba Ekepil  2001    416          31.13   
  Wisby Simsällskap                   
Eva Sigurdsson  2001    406          31.38   
  Ösmo Simsällskap                   
Clara Hedling  2001    379          32.11   
  Arvika Simsällskap                   
Anastasya Chainago  2000    359          32.71   
  Södertälje Simsällskap                   
Nelly Gustafsson  2000    312          34.27   
  Wisby Simsällskap                   
Samantha Esfandiari  2000    296          34.88   
  Södertälje Simsällskap                   
Majken Pettersson  2001    270          35.96   
  Arvika Simsällskap                   
10  Miranda Kristiansson  2001    242          37.27   
  Arvika Simsällskap                   
11  Matilda Kristiansson  2001    241          37.33   
  Arvika Simsällskap                   
12  Livia Bjuresten  2001    227          38.08   
  Wisby Simsällskap                   
13  Weronika Mandrela  2000    192          40.26   
  Oxelösunds Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Thor  1998    462          30.06   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Jennifer Goding  1998    454          30.25   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Emma Widen  1999    439          30.57   
  Österby Simsällskap                   
Tilde Malm  1999    431          30.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Ebba Nyman  1998    419          31.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Lenina Mariani-Lopez  1999    390          31.82   
  Södertälje Simsällskap                   
Ronja Rantanen  1999    387          31.88   
  Falu Simsällskap                   
Frida Nano  1999    378          32.15   
  Södertälje Simsällskap                   
Helena Westerlund  1999    370          32.36   
  Strängnäs Simsällskap                   
10  Anna Bäckdahl  1999    306          34.49   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Sjöblom  1997    653          26.79   
  Södertälje Simsällskap                   
Johanna Nilsson  1996    494          29.41   
  Arvika Simsällskap                   
Erica Christensen  1997    491          29.46   
  Södertälje Simsällskap                   
Linnea Fridman  1995    486          29.56   
  Södertälje Simsällskap                   
Fanny Rensbo  1993    468          29.94   
  Ösmo Simsällskap                   
Linnea Sterner  1996    360          32.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jesper Granath  2002    214  1:23.75  2:54.22  4:25.49    5:54.82   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Casper Runfjäll  2002    115  1:43.80  3:36.45  5:29.44    7:15.94   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Kahl  2001    409  1:08.51  2:22.36  3:35.61    4:45.91   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Emil Lundgren  2000    268  1:14.19  2:38.21  4:04.61    5:28.88   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Robert Hellberg  2001    225  1:21.29  2:51.67  4:20.92    5:48.53   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sebastian Soume  2001    199  1:21.01  2:53.66  4:30.42    6:03.53   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Bystedt  2001    173  1:30.52  3:07.79  4:46.67    6:20.33   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Nisse Gustavsson  2001    151  1:32.59  3:13.94  4:57.06    6:37.80   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Bjuresten  1999    353  1:09.18  2:25.30  3:44.49    5:00.16   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Theodor Hansson  1994    607  1:00.95  2:03.82  3:07.19    4:10.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Pontus Lindholm  1994    526  1:02.85  2:10.11  3:17.69    4:22.83   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
Rasmus Rantanen  1997    523  1:02.06  2:09.92  3:17.54    4:23.28   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Fredrik Ahlinder  1990    512  1:04.63  2:13.30  3:19.90    4:25.22   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Hampus Ny  1990    489  1:04.34  2:12.84  3:20.49    4:29.33   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jeff Frydenlund  1989    313  1:14.30  2:34.67  3:54.36    5:12.34   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filippa Malmström  2003    227  1:28.97  3:08.29  4:47.69    6:24.77   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Angelica Blomberg  2002    214  1:34.89  3:14.64  4:54.21    6:32.47   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Christina Floby  2003    211  1:33.34  3:14.39  4:57.24    6:33.90   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Rebecka Arebratt  2002    204  1:30.78  3:14.19  4:57.71    6:38.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Lisa Vinger  2003    141  1:46.37  3:42.26  5:37.73    7:30.74   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Klara Eriksson  2000    512  1:09.71  2:25.03  3:40.45    4:53.44   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Elina Carlsson  2001    416  1:15.56  2:36.34  3:56.87    5:14.35   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Elin Kårehagen  2001    416  1:15.74  2:36.69  3:56.76    5:14.38   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Tina Huslid  2000    395  1:15.55  2:36.93  3:59.49    5:20.03   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Nelly Gustafsson  2000    374  1:16.80  2:39.31  4:03.34    5:25.74   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Clara Hedling  2001    265  1:25.72  3:00.53  4:35.48    6:05.22   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Yasmine Nadouri  2001    256  1:27.39  3:02.88  4:38.53    6:09.51   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Matilda Kristiansson  2001    209  1:32.12  3:14.17  4:56.05    6:35.49   
  Arvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ebba Nyman  1998    473  1:10.58  2:26.69  3:44.69    5:01.36   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Elin Jansmarker  1999    431  1:13.93  2:32.44  3:52.82    5:10.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Ronja Rantanen  1999    427  1:14.25  2:35.90  3:57.40    5:11.87   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Widen  1999    426  1:15.39  2:37.71  3:58.76    5:12.00   
  Österby Simsällskap                   
                     
Saga Kjellin  1999    400  1:14.62  2:37.13  4:01.00    5:18.67   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Emelie Blomberg  1999    391  1:16.13  2:37.89  3:59.71    5:21.15   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Paulina Björkbacka  1995    599  1:08.46  2:20.13  3:31.07    4:38.50   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Emma Öhman  1997    586  1:06.01  2:17.55  3:30.08    4:40.50   
  Wisby Simsällskap                   
                     
Sandra Mattsson-Coll  1997    554  1:08.49  2:21.51  3:33.83    4:45.79   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Johanna Nilsson  1996    515  1:09.12  2:24.77  3:40.56    4:52.90   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Erica Christensen  1997    486  1:10.87  2:27.52  3:43.66    4:58.63   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnea Fridman  1995    395  1:14.15  2:35.44  3:58.03    5:19.95   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Eric Malmquist  2003    155  45.39  1:38.01  2:38.41    3:23.92   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
William Borg  2000    354  35.22  1:14.18  1:58.93    2:34.97   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
David Erovic  2001    256  35.46  1:18.04  2:13.35    2:52.64   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Kevin Wåhlin  2000    177  45.36  1:36.39  2:32.47    3:15.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Guillermo Illanes  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Hans Gustafsson  2000              DSQ   
  Älmhults Simsällskap                   
                     
Hjalmar Ericsson  2001              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Brandt  1999    515  29.27  1:04.40  1:46.63    2:16.74   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Pontus Thor  1999    272  37.30  1:21.24  2:09.63    2:49.02   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Johannes Näslund  1999    160  47.02  1:38.94  2:35.29    3:21.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Martin Andersson  1998    117  51.83  1:49.05  2:55.71    3:44.07   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Petter Cyrén  1996    508  29.55  1:05.87  1:44.86    2:17.35   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Hampus Ny  1990    491  29.06  1:06.57  1:47.10    2:18.88   
  Strängnäs Simsällskap                   
                     
Christoffer Theander  1997    356  32.77  1:11.75  1:58.49    2:34.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robin Cederqvist  1989    359  30.73  1:14.51  1:58.40    2:34.19   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Dam Lag 1    621          4:04.03   
  Södertälje Simsällskap                   
  Olivia Sjöblom  1997      28.76  59.93      59.93   
  Alida Ramdén  1997      28.24  59.62      1:59.55   
  Hilma Ramdén  2000      28.69  1:01.81      3:01.36   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      30.16  1:02.67      4:04.03   
                     
Södertälje Dam Lag 2    473          4:27.12   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erica Christensen  1997      29.49  1:02.77      1:02.77   
  Emma Sundstrand  2001      31.17  1:05.11      2:07.88   
  Frida Nano  1999      33.49  1:11.30      3:19.18   
  Elin Jansmarker  1999      30.99  1:07.94      4:27.12   
                     
Södertälje Dam Lag 3    421          4:37.77   
  Södertälje Simsällskap                   
  Tina Huslid  2000      30.49  1:05.52      1:05.52   
  Sara Tillenius  2000      34.84  1:13.84      2:19.36   
  Lenina Mariani-Lopez  1999      32.71  1:10.31      3:29.67   
  Emelie Blomberg  1999      32.24  1:08.10      4:37.77   
                     
Södertälje Dam Lag 4    277          5:19.28   
  Södertälje Simsällskap                   
  Anna Bäckdahl  1999      35.71  1:15.32      1:15.32   
  Carolina Jonsson  2002      36.93  1:17.64      2:32.96   
  Christina Floby  2003      38.60  1:24.32      3:57.28   
  Filippa Malmström  2003      38.34  1:22.00      5:19.28   
                     
Arvika SS Damer [2001]    274          5:20.55   
  Arvika Simsällskap                   
  Majken Pettersson  2001      36.71  1:16.78      1:16.78   
  Miranda Kristiansson  2001      38.71  1:24.39      2:41.17   
  Ida Lindahl  2002      38.05  1:22.24      4:03.41   
  Clara Hedling  2001      35.85  1:17.14      5:20.55   
                     
 
Gren 24, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herr Lag 1    560          3:42.28   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erik Brandt  1999      25.89  53.93      53.93   
  Adrian Panahi  1998      27.49  57.25      1:51.18   
  Theodor Hansson  1994      27.23  55.29      2:46.47   
  Axel Ydenius  1997      26.57  55.81      3:42.28   
                     
Södertälje Herr Lag 2    423          4:04.11   
  Södertälje Simsällskap                   
  Marcus Nordin  1992      26.79  56.84      56.84   
  Timothy Mackin  1995      27.77  59.85      1:56.69   
  Daniel Soume  1996      29.23  1:02.65      2:59.34   
  Samir Noory  1999      30.29  1:04.77      4:04.11   
                     
Södertälje Herr Lag 3    310          4:30.69   
  Södertälje Simsällskap                   
  Guillermo Illanes  2000      33.60  1:09.92      1:09.92   
  Oscar Andersson  2000      30.47  1:03.83      2:13.75   
  David Erovic  2001      30.69  1:05.08      3:18.83   
  Robert Hellberg  2001      34.26  1:11.86      4:30.69   
                     
Södertälje Herr Lag 4    189          5:19.07   
  Södertälje Simsällskap                   
  Axel Bystedt  2001      36.37  1:16.35      1:16.35   
  Theo Oerther  2003      40.12  1:24.25      2:40.60   
  Erik Lööw  2003      40.68  1:22.36      4:02.96   
  Sebastian Soume  2001      34.12  1:16.11      5:19.07   
                     
 
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Elina Berg  2002    206  1:33.42  3:15.39  5:00.16  6:45.98  13:34.13   
  Gimo Simsällskap        8:30.72  10:15.32  11:59.94       
                     
 
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Klara Eriksson  2000    504  1:09.47  2:25.96  3:42.35  4:59.20  10:04.42   
  Nyköpings Simsällskap        6:16.45  7:33.29  8:50.39       
                     
Elin Kårehagen  2001    412  1:17.55  2:39.30  4:01.01  5:22.83  10:46.25   
  Nyköpings Simsällskap        6:43.92  8:05.67  9:26.84       
                     
Nelly Gustafsson  2000    401  1:14.86  2:36.31  3:59.33  5:22.08  10:52.03   
  Wisby Simsällskap        6:45.45  8:08.93  9:33.20       
                     
Sara Tillenius  2000    335  1:18.65  2:45.26  4:14.18  5:42.71  11:32.45   
  Södertälje Simsällskap        7:10.59  8:39.33  10:07.41       
                     
Matilda Kristiansson  2001    205  1:33.06  3:14.50  5:00.24  6:45.56  13:34.88   
  Arvika Simsällskap        8:31.86  10:15.09  11:58.56       
                     
 
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Emma Widen  1999    381  1:16.32  2:38.34  4:01.22  5:25.42  11:03.41   
  Österby Simsällskap        6:50.38  8:17.30  9:43.21       
                     
 
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Emma Öhman  1997    581  1:06.58  2:18.57  3:31.12  4:44.02  9:36.49   
  Wisby Simsällskap        5:57.41  7:10.78  8:24.10       
                     
Sandra Mattsson-Coll  1997    541  1:09.65  2:24.36  3:39.26  4:53.65  9:50.38   
  Södertälje Simsällskap        6:07.80  7:22.26  8:36.65       
                     
Johanna Nilsson  1996    527  1:08.39  2:22.88  3:37.95  4:53.67  9:55.36   
  Arvika Simsällskap        6:10.32  7:26.82  8:42.11       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Jesper Granath  2002    219  1:23.67  2:54.41  4:27.50  6:02.02  12:15.37   
  Wisby Simsällskap        7:36.80  9:10.93  10:46.01       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Linus Kahl  2001    445  1:07.22  2:21.06  3:35.26  4:50.14  9:40.66   
  Wisby Simsällskap        6:04.12  7:18.28  8:30.63       
                     
William Borg  2000    377  1:09.31  2:26.65  3:44.32  5:02.31  10:13.34   
  Harnäs Skutskär Simsällskap        6:21.95  7:40.59  8:58.07       
                     
Linus Hoffner  2001    188  1:21.45  2:56.85  4:36.50  6:17.99  12:53.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        7:59.36  9:40.07  11:20.47       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Erik Brandt  1999    530  1:03.98  2:14.37  3:25.50  4:36.63  9:07.83   
  Södertälje Simsällskap        5:46.98  6:56.86  8:04.92       
                     
Adrian Panahi  1998    465  1:04.59  2:16.39  3:28.51  4:42.20  9:32.35   
  Södertälje Simsällskap        5:56.52  7:09.54  8:22.16       
                     
Johannes Näslund  1999    167  1:23.94  3:03.54  4:46.51  6:31.82  13:25.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        8:17.26  10:03.09  11:47.81       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Theodor Hansson  1994    649  1:01.59  2:05.72  3:10.59  4:15.40  8:32.13   
  Södertälje Simsällskap        5:19.96  6:24.84  7:29.52       
                     
Pontus Lindholm  1994    550  1:02.99  2:10.80  3:19.42  4:27.63  9:00.89   
  Strängnäs Simsällskap        5:35.60  6:44.50  7:53.86       
                     
Fredrik Ahlinder  1990    528  1:04.05  2:13.58  3:23.91  4:34.33  9:08.32   
  Södertälje Simsällskap        5:42.79  6:52.55  8:02.20       
                     
Axel Ydenius  1997    461  1:03.52  2:16.32  3:30.82  4:45.39  9:33.98   
  Södertälje Simsällskap        5:59.79  7:14.17  8:26.63       
                     
Hampus Ny  1990    436  1:04.45  2:15.63  3:27.01  4:40.42  9:44.34   
  Strängnäs Simsällskap        5:56.49  7:13.09  8:29.75       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Jeff Frydenlund  1989    337  1:14.23  2:34.97  3:56.39  5:17.47  10:36.86   
  Södertälje Simsällskap        6:37.78  7:58.50  9:18.88       
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filippa Malmström  2003    210  42.45  1:35.24  2:30.59    3:23.12   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elina Carlsson  2001    327  37.96  1:21.91  2:08.47    2:55.30   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Blomberg  1999    369  36.63  1:19.55  2:04.62    2:48.34   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Therese Thor  1998    331  35.35  1:16.86  2:04.91    2:54.56   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Anna Bäckdahl  1999    244  40.06  1:26.21  2:19.23    3:13.20   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Saga Stille  1996    349  35.98  1:17.09  2:02.89    2:51.44   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Theo Oerther  2003    166  43.02  1:34.33  2:28.24    3:18.39   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Vilhelm Ericsson  2002    134  45.38  1:41.20  2:39.17    3:33.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Andersson  2000    196  38.98  1:27.12  2:18.58    3:07.53   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Samir Noory  1999    297  34.66  1:17.01  2:01.30    2:43.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Martin Andersson  1998              DSQ   
  Wisby Simsällskap                   
                     
 
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Theodor Hansson  1994    500  31.50  1:06.31  1:41.76    2:17.46   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tone Sandsjö  2003    463          37.22   
  Wisby Simsällskap                   
Elina Berg  2002    274          44.33   
  Gimo Simsällskap                   
Christina Floby  2003    269          44.61   
  Södertälje Simsällskap                   
Ida Lindahl  2002    245          45.99   
  Arvika Simsällskap                   
Carolina Jonsson  2002    220          47.68   
  Södertälje Simsällskap                   
Judith Olsson  2002    216          47.96   
  Katrineholms Simsällskap                   
Lisa Vinger  2003    194          49.68   
  Södertälje Simsällskap                   
Ilse Renkema  2002    184          50.55   
  Nyköpings Simsällskap                   
Frida Bengtsson  2003    135          56.10   
  Södertälje Simsällskap                   
10  Tezla Wallin  2004    102          1:01.58   
  Oxelösunds Simsällskap                   
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Bergkvist  2000    437          37.93   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
Clara Hedling  2001    360          40.47   
  Arvika Simsällskap                   
Alba Ekepil  2001    343          41.11   
  Wisby Simsällskap                   
Samantha Esfandiari  2000    336          41.40   
  Södertälje Simsällskap                   
Anastasya Chainago  2000    325          41.86   
  Södertälje Simsällskap                   
Nelly Gustafsson  2000    252          45.56   
  Wisby Simsällskap                   
Paula Wiberg-Jansson  2001    249          45.76   
  Nyköpings Simsällskap                   
Majken Pettersson  2001    241          46.24   
  Arvika Simsällskap                   
Weronika Mandrela  2000    161          52.87   
  Oxelösunds Simsällskap                   
Johanna Arebratt  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennifer Goding  1998    423          38.35   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Ebba Nyman  1998    417          38.53   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Sara Thunholm  1999    415          38.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Helena Westerlund  1999    403          38.98   
  Strängnäs Simsällskap                   
Tilde Malm  1999    400          39.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Lenina Mariani-Lopez  1999    270          44.55   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Christensen  1997    646          33.31   
  Södertälje Simsällskap                   
Julia Thurfjell  1994    614          33.87   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Fanny Rensbo  1993    471          37.00   
  Ösmo Simsällskap                   
Linnea Sterner  1996    340          41.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jesper Granath  2002    146          47.95   
  Wisby Simsällskap                   
Erik Lööw  2003    144          48.08   
  Södertälje Simsällskap                   
Emil Kristiansson  2003    121          50.92   
  Arvika Simsällskap                   
William Wallin  2002    88          56.73   
  Oxelösunds Simsällskap                   
Casper Runfjäll  2002    77          59.19   
  Södertälje Simsällskap                   
Anton Rautiainen  2003              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Lovinge  2000    329          36.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Johan Hennert  2001    257          39.71   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Markus Charlton  2001    255          39.78   
  Ösmo Simsällskap                   
Emil Lundgren  2000    253          39.92   
  Arvika Simsällskap                   
Sebastian Soume  2001    235          40.86   
  Södertälje Simsällskap                   
Hjalmar Ericsson  2001    207          42.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Kevin Wåhlin  2000    203          42.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Linus Hoffner  2001    182          44.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Alfons Frid  2001    106          53.30   
  Wisby Simsällskap                   
10  William Wonde  2001    69          1:01.34   
  Katrineholms Simsällskap                   
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Bjuresten  1999    331          36.47   
  Wisby Simsällskap                   
Samir Noory  1999    305          37.51   
  Södertälje Simsällskap                   
Olle Hennert  1999    284          38.37   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Johannes Näslund  1999    214          42.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Martin Andersson  1998    114          52.07   
  Wisby Simsällskap                   
 
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    610          29.76   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Petter Cyrén  1996    518          31.42   
  Harnäs Skutskär Simsäl