Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:08.88  2:23.07  3:37.18  4:51.54  9:50.75   
          6:06.36  7:21.27  8:36.89       
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.69  2:25.21  3:41.37  4:58.00  9:59.39   
          6:14.11  7:30.57  8:46.39       
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    1:09.99  2:27.39  3:45.13  5:01.92  10:13.62   
          6:19.16  7:37.65  8:56.10       
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:09.77  2:26.33  3:44.81  5:03.77  10:23.30   
          6:23.93  7:44.36  9:05.25       
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:12.94  2:34.30  3:55.45  5:15.10  10:31.44   
          6:35.79  7:56.12  9:15.03       
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    1:10.57  2:28.47  3:48.40  5:08.51  10:33.74   
          6:29.66  7:51.44  9:13.38       
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:13.94  2:35.30  3:56.55  5:18.64  10:39.35   
          6:39.49  8:01.74  9:21.78       
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    1:11.77  2:33.26  3:57.95  5:23.11  11:00.92   
          6:48.24  8:13.82  9:40.07       
Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS    1:14.88  2:39.51  4:05.36  5:31.13  11:11.80   
          6:57.62  8:24.01  9:49.05       
10  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:20.20  2:46.38  4:12.95  5:40.17  11:18.86   
          6:22.80  9:15.85         
11  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:23.77  2:53.69  4:22.79  5:52.58  11:38.63   
          7:21.88  8:49.00  10:17.18       
12  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.47  2:44.96  4:12.62  5:41.03  11:38.76   
          7:10.54  8:41.59  10:11.52       
13  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:18.98  2:46.90  4:15.66  5:44.51  11:43.87   
          7:15.15  8:46.34  10:16.34       
14  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    1:21.45  2:51.33  4:21.99  5:52.47  11:58.10   
          7:23.35  8:54.06  10:27.30       
15  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:22.81  2:52.30  4:23.03  5:54.39  11:58.22   
          7:25.53  8:57.30  10:28.90       
16  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:24.50  2:57.77  4:32.45  6:06.19  12:09.95   
          7:39.19  9:11.66  10:43.43       
17  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    1:25.47  2:58.04  4:32.16  6:05.95  12:16.23   
          7:39.56  9:12.29  10:45.36       
18  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    1:22.93  2:57.28  4:32.94  6:09.77  12:29.58   
          7:46.76  9:23.28  10:59.10       
19  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS    1:28.31  3:03.85  4:41.05  6:16.80  12:35.65   
          7:53.95  9:29.23  11:04.06       
20  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:29.14  3:06.50  4:44.66  6:23.42  12:44.61   
          8:02.14  9:40.27  11:15.42       
21  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:28.44  3:07.64  4:46.70  6:25.78  13:03.20   
          8:04.82  9:45.23  11:25.17       
22  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.74  3:19.57  5:08.84  6:58.64  14:14.77   
          8:48.19  10:38.20  12:25.59       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:01.91  2:08.73  3:15.50  4:22.76  8:52.05   
          5:30.47  6:37.81  7:45.63       
Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap    1:02.90  2:10.17  3:18.29  4:26.95  8:58.72   
          5:35.88  6:43.89  7:52.06       
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:02.26  2:08.71  3:15.73  4:24.00  9:05.16   
          5:33.26  6:43.80  7:55.16       
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:02.98  2:13.20  3:23.56  4:34.14  9:12.77   
          5:44.51  6:56.07  8:07.18       
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.55  2:18.99  3:28.81  4:39.03  9:13.85   
          5:48.73  6:58.78  8:08.62       
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:04.95  2:14.22  3:25.45  4:37.72  9:22.80   
          5:51.34  7:02.99  8:14.32       
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.28  2:16.54  3:28.65  4:40.59  9:24.58   
          5:51.31  7:02.09  8:13.67       
Gabriel Sandør  1996  Motala Simsällskap    1:07.59  2:18.85  3:30.07  4:42.56  9:32.96   
          5:55.71  7:09.12  8:22.19       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.47  2:21.26  3:35.21  4:49.33  9:43.86   
          6:03.73  7:18.16  8:32.45       
10  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:06.19  2:18.71  3:31.50  4:46.29  9:47.23   
          6:00.83  7:16.54  8:32.24       
11  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:11.11  2:27.33  3:45.49  5:03.48  10:10.95   
          6:20.98  7:38.39  8:55.11       
12  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.34  2:28.28  3:49.20  5:11.48  10:44.41   
          6:35.02  7:58.65  9:22.90       
13  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:13.60  2:34.57  3:56.19  5:19.21  10:50.22   
          6:43.00  8:07.96  9:30.50       
14  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    1:14.33  2:38.71  4:03.17  5:28.40  10:59.23   
          6:52.96  8:17.22  9:40.32       
15  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:21.37  2:49.93  4:18.49  5:43.49  11:16.00   
          7:11.81  8:34.41  9:57.93       
16  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:17.61  2:45.84  4:13.85  5:43.88  11:32.28   
          7:15.51  8:43.52  10:08.75       
17  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:14.82  2:42.38  4:12.06  5:42.76  11:40.43   
          7:11.90  8:43.42  10:14.94       
18  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:24.50  2:59.12  4:36.99  6:15.71  12:33.59   
          7:54.81  9:32.67  11:08.67       
19  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.26  2:58.36  4:37.57  6:17.60  12:40.62   
          7:56.02  9:34.38  11:10.39       
20  Mattias Johansson  1984  Linköpings Allmänna SS    1:23.02  2:57.16  4:34.46  6:13.96  12:49.04   
          7:53.14  9:32.50  11:12.17       
21  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:32.22  3:12.45  4:53.84  6:37.31  13:16.23   
          8:18.20  10:00.46  11:41.47       
22  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:29.41  3:10.52  4:51.64  6:33.56  13:19.75   
          8:16.34  10:00.14  11:41.96       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:19 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            29.06   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            29.86   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.10   
Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS            30.61   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            30.96   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            30.96   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            31.07   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            31.48   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.69   
10  Camilla Lindquist  1993  Linköpings Universitets As            32.07   
11  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            32.10   
12  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            32.24   
13  Sofia Andersson  1992  Linköpings Universitets As            32.26   
14  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            32.28   
15  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            32.29   
16  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            32.48   
17  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            32.57   
18  Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap            32.58   
19  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            32.91   
20  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            32.94   
21  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            33.30   
22  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            33.31   
23  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            33.33   
24  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.37   
25  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.39   
26  Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.49   
27  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            33.57   
28  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            33.61   
29  Sofia Zand  1997  Motala Simsällskap            33.62   
30  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            33.72   
31  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            33.83   
32  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.85   
33  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.95   
34  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            34.09   
35  Helena Gällerdal Högfeldt  1975  Linköpings Allmänna SS            34.14   
35  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            34.14   
37  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            34.21   
38  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            34.23   
39  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.34   
40  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.45   
41  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            34.49   
42  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            34.50   
43  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            34.52   
44  Maria Funk  1981  Linköpings Allmänna SS            34.91   
45  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            35.09   
46  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            35.29   
47  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap            35.62   
48  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            35.71   
48  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            35.71   
50  Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            36.08   
51  Tilda Ragnarsson  2000  Västerviks Simsällskap            36.30   
52  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            36.42   
53  Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.44   
54  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            36.64   
55  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            36.68   
56  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            36.74   
57  Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap            36.75   
58  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            36.89   
59  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            37.20   
60  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            37.22   
61  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            37.32   
62  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.40   
63  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            37.63   
64  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            37.83   
65  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            38.28   
66  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            38.77   
67  Wilma Stråhlin  2000  Motala Simsällskap            38.81   
68  Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            38.84   
69  Ylva Andersson  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.97   
70  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.20   
71  Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap            39.27   
72  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS            39.31   
73  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.49   
74  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.63   
75  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            39.67   
76  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            39.88   
77  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            40.12   
78  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            40.19   
79  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            40.29   
80  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            40.65   
81  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            40.87   
82  Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap            41.50   
83  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            41.68   
84  Lina Jentz  2000  Kalmar Simsällskap            41.75   
85  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            42.96   
86  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            42.99   
87  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            43.41   
88  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            43.48   
89  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            44.15   
90  Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            44.62   
91  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.68   
92  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            44.75   
92  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            44.75   
94  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.83   
95  Helen Haywood  2002  Linköpings Allmänna SS            44.95   
96  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            45.56   
97  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            45.98   
98  Ingrid Wanby  1999  Kalmar Simsällskap            46.02   
99  Juliett Eklöf  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            48.67   
100  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            48.89   
101  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            49.95   
102  Julia Grop  2004  Motala Simsällskap            52.01   
103  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            53.74   
104  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            54.34   
105  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            56.62   
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            DNS   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:36 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:53   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            25.41   
Hugo Ingelhammar  1991  Linköpings Universitets As            25.98   
Nikola Stojmenovic  1988  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.09   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            26.36   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS            26.62   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            26.78   
Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS            26.81   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.97   
Emil Gilliusson  1993  Karlstads Simsällskap            27.20   
10  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.69   
11  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            27.85   
12  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            27.92   
13  Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.13   
14  Oskar Holm  1993  Linköpings Allmänna SS            28.25   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            28.27   
16  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            28.35   
17  Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap            28.40   
18  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            28.51   
19  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.55   
20  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            28.74   
21  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            28.76   
22  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            28.86   
23  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            29.19   
24  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.59   
25  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.62   
26  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            29.74   
27  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            29.77   
28  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            29.81   
29  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            29.83   
30  Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            29.89   
31  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            29.93   
31  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.93   
33  Jesper Ny  1992  Linköpings Universitets As            30.23   
34  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            30.49   
34  Patrik Dennis  1998  Kalmar Simsällskap            30.49   
36  Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            30.54   
37  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            30.57   
38  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            30.67   
39  Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.68   
40  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            31.13   
41  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.17   
42  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.27   
43  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            31.67   
44  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            31.77   
45  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            32.04   
46  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.27   
47  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            32.32   
48  Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            32.62   
49  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.88   
50  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.94   
51  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            33.43   
52  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            33.45   
53  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            33.67   
54  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            33.77   
55  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            33.82   
56  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            33.93   
57  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            34.09   
58  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            34.22   
59  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.07   
60  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            35.28   
61  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            35.39   
62  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            35.47   
63  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            35.48   
64  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            35.52   
65  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            36.10   
66  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            36.33   
67  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            36.64   
68  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            37.01   
69  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            37.13   
70  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            37.34   
71  Mattias Johansson  1984  Linköpings Allmänna SS            37.94   
72  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            39.92   
72  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.92   
74  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.97   
75  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            40.03   
76  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            40.08   
77  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            40.38   
78  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.18   
79  Pär Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            42.24   
80  Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS            42.31   
81  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            42.73   
82  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            42.81   
83  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            43.31   
84  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            43.38   
85  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            44.44   
86  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            44.51   
87  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.62   
88  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            45.74   
89  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            45.87   
90  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            45.99   
91  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            49.13   
92  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            49.67   
93  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            51.68   
94  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            51.75   
95  Anton Dahlberg  2004  Ösmo Simsällskap            57.89   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:53 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:00   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:08.52  2:32.09  4:04.02    5:17.99   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    1:11.72  2:34.49  4:17.46    5:34.65   
Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:16.09  2:41.37  4:22.77    5:40.55   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    1:16.68  2:46.51  4:24.87    5:44.61   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:21.42  2:55.54  4:33.52    5:53.12   
Camilla Lindquist  1993  Linköpings Universitets As    1:19.87  2:51.24  4:27.85    5:53.22   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    1:25.74  2:59.66  4:44.73    6:01.51   
Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap    1:24.10  3:01.55  4:43.15    6:01.54   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:32.39  3:07.16  4:51.72    6:08.61   
10  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:32.75  3:09.70  4:52.67    6:17.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:00 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:07   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.80  2:19.50  3:41.03    4:45.86   
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:04.12  2:22.91  3:53.59    4:59.12   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:06.02  2:29.34  3:57.34    5:06.94   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.78  2:34.73  4:04.24    5:14.02   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    1:07.92  2:37.88  4:08.20    5:25.62   
Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    1:12.06  2:37.16  4:15.37    5:29.80   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:20.83  2:45.08  4:16.61    5:32.17   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:16.88  2:47.14  4:35.15    5:52.57   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.33  3:00.94  4:41.62    5:59.70   
10  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:31.26  3:15.44  5:08.57    6:36.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:07 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:41   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            33.18   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            35.09   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.86   
Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap            37.55   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            37.98   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.81   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            38.96   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            39.44   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            39.48   
10  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            39.50   
11  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            39.57   
12  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.60   
13  Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.85   
14  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            39.98   
15  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            40.33   
16  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            40.73   
17  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            41.01   
18  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            41.06   
19  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS            41.16   
20  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap            41.29   
21  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            41.38   
22  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            41.45   
23  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.48   
24  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            41.61   
25  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            41.67   
26  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.70   
27  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            41.94   
28  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.24   
29  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            42.45   
30  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            42.53   
31  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            42.55   
32  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            42.57   
33  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            42.89   
34  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            43.02   
35  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            43.58   
36  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            43.93   
37  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.94   
38  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            43.96   
39  Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.24   
40  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            44.58   
41  Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            44.62   
42  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            44.70   
43  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            45.05   
44  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            45.30   
45  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            45.60   
46  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            45.87   
47  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            45.88   
48  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            45.97   
49  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            46.22   
50  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            46.30   
51  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            46.31   
52  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.35   
53  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            46.55   
54  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.56   
55  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            46.57   
56  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            46.72   
57  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            46.76   
58  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            46.85   
59  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            47.04   
60  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            47.47   
61  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            48.12   
62  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            48.40   
63  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            48.50   
64  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            49.00   
65  Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap            49.20   
66  Ingrid Wanby  1999  Kalmar Simsällskap            49.26   
67  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            49.27   
68  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            49.31   
69  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            49.33   
70  Alice Oscarsson  2002  Västerviks Simsällskap            49.41   
71  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            49.58   
72  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            49.80   
73  Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            49.93   
74  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            50.10   
75  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            50.18   
76  Amanda Weidning  2003  Linköpings Allmänna SS            50.42   
77  Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap            50.59   
78  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            50.94   
79  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            51.30   
80  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            51.42   
81  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            51.75   
82  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            52.30   
83  Wilma Stråhlin  2000  Motala Simsällskap            52.38   
84  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            52.45   
85  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            52.64   
86  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            53.17   
87  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            54.06   
88  Helen Haywood  2002  Linköpings Allmänna SS            54.11   
89  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            54.63   
90  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            54.77   
91  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            55.72   
92  Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            57.04   
93  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            57.61   
94  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            58.48   
95  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            59.69   
96  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            1:00.45   
97  Julia Grop  2004  Motala Simsällskap            1:01.42   
98  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            1:04.06   
99  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            1:04.15   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Maria Funk  1981  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:41 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:58   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.05   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            30.66   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap            31.42   
Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            31.89   
Nikola Stojmenovic  1988  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.64   
Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            32.65   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap            32.83   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            32.99   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            33.11   
10  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            33.26   
11  Emil Gilliusson  1993  Karlstads Simsällskap            33.32   
12  Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            33.64   
13  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            34.16   
14  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            34.25   
15  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            34.36   
16  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            34.74   
17  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            34.83   
18  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            34.87   
19  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            35.38   
20  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            35.63   
21  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            35.69   
22  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            35.70   
23  Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.75   
24  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            35.99   
25  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.06   
26  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            36.08   
27  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            36.37   
27  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            36.37   
29  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            36.78   
30  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            36.87   
31  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            38.09   
32  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.15   
33  William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.23   
34  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            38.59   
35  Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            38.87   
36  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            39.19   
37  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            39.50   
38  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            39.87   
39  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            40.11   
40  Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.37   
41  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.41   
42  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            40.46   
43  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            40.59   
44  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            40.88   
45  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            41.05   
46  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            41.75   
47  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.87   
48  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.20   
49  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            43.22   
50  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            43.33   
51  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.38   
52  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            43.78   
53  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.27   
54  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            44.42   
55  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            44.50   
56  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            44.59   
57  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            44.61   
58  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            44.65   
59  Pär Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            45.23   
60  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            45.67   
61  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            45.79   
62  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            46.52   
63  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            47.15   
64  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            47.28   
65  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            47.83   
66  Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap            47.90   
67  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            48.12   
68  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            48.35   
69  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            48.57   
70  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            48.75   
71  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            49.05   
72  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            49.26   
73  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            49.77   
74  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            50.44   
75  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            50.52   
76  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            50.68   
77  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            51.03   
78  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            51.27   
79  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            51.29   
80  Oscar Johnsson  2004  Ösmo Simsällskap            51.56   
81  Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS            51.76   
82  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            52.17   
83  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            53.30   
84  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            54.43   
85  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            54.93   
86  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            55.59   
87  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            55.69   
88  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            58.09   
89  Ture Oscarson  2004  Linköpings Allmänna SS            1:07.39   
90  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            1:09.87   
91  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            1:19.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:58 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:29   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            31.57   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            31.61   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.67   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            32.94   
Sofia Zand  1997  Motala Simsällskap            33.59   
Camilla Lindquist  1993  Linköpings Universitets As            33.71   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            33.72   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            34.02   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            34.27   
10  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            34.35   
11  Sofia Andersson  1992  Linköpings Universitets As            34.78   
12  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.96   
13  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            35.21   
14  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            35.55   
15  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            35.65   
16  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            35.76   
17  Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            35.98   
18  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            36.60   
19  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            36.64   
20  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            36.66   
21  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            36.83   
22  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            36.88   
23  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            36.89   
24  Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap            36.91   
25  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            36.98   
26  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            37.09   
27  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.23   
28  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.25   
29  Ylva Andersson  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.40   
30  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            37.45   
31  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            37.53   
32  Maria Funk  1981  Linköpings Allmänna SS            37.61   
33  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            37.62   
34  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            37.65   
35  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.67   
36  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            37.76   
37  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            37.85   
38  Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap            38.15   
39  Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            38.25   
40  Tilda Ragnarsson  2000  Västerviks Simsällskap            38.47   
41  Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap            38.60   
42  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            38.71   
43  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            39.06   
44  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            39.10   
45  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            39.12   
46  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap            39.29   
47  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            39.30   
48  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            39.43   
49  Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap            39.55   
50  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            39.68   
51  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            39.70   
52  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            39.76   
53  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            39.77   
54  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.87   
55  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            40.25   
56  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            40.58   
57  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.76   
57  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            40.76   
59  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.80   
60  Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap            40.81   
61  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            40.82   
62  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS            40.84   
63  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            40.93   
64  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap            41.15   
65  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            41.36   
66  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            41.49   
67  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.51   
68  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            41.70   
69  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS            41.92   
70  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            42.12   
71  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap            42.47   
72  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            42.51   
73  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            42.66   
74  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            42.68   
75  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            42.78   
76  Wilma Stråhlin  2000  Motala Simsällskap            42.84   
77  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            43.32   
78  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            43.33   
79  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.38   
80  Lina Jentz  2000  Kalmar Simsällskap            43.48   
81  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            44.37   
82  Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            44.54   
83  Ingrid Wanby  1999  Kalmar Simsällskap            44.67   
84  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.80   
85  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            44.84   
86  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            45.29   
87  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.37   
88  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            45.48   
89  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            45.78   
90  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            45.97   
91  Helen Haywood  2002  Linköpings Allmänna SS            45.99   
92  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            46.17   
93  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            46.72   
94  Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap            47.15   
95  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap            47.16   
95  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            47.16   
97  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            47.33   
98  Alice Oscarsson  2002  Västerviks Simsällskap            47.38   
99  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            47.54   
100  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            48.51   
101  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            48.87   
102  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            48.94   
103  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            49.47   
104  Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            49.91   
105  Amanda Weidning  2003  Linköpings Allmänna SS            50.34   
106  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            51.06   
107  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            51.32   
108  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            51.53   
109  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            51.82   
110  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            52.57   
111  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            55.15   
112  Juliett Eklöf  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            55.71   
113  Julia Grop  2004  Motala Simsällskap            56.55   
114  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            56.74   
115  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            57.75   
116  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            1:04.53   
117  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            1:05.26   
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            DNS   
Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            DNS   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Malin Johansson Svärdgren  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:29 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:36   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Stojmenovic  1988  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.88   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS            28.47   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            28.58   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.21   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            29.38   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            29.57   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.65   
Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap            30.24   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.49   
10  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            30.72   
11  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            30.77   
12  Patrik Dennis  1998  Kalmar Simsällskap            30.82   
13  Christian Konrad  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.37   
14  Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            31.51   
15  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            32.02   
16  Emil Gilliusson  1993  Karlstads Simsällskap            32.14   
17  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            32.45   
18  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.68   
19  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            32.73   
20  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            32.96   
21  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            33.08   
22  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.26   
23  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            33.63   
24  William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.04   
25  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.14   
26  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            34.25   
27  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            34.80   
28  Jesper Ny  1992  Linköpings Universitets As            35.15   
29  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            35.50   
30  Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            35.79   
31  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            35.85   
32  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            36.38   
33  Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            36.71   
34  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.01   
35  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            37.25   
36  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            37.74   
37  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            37.89   
38  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            38.21   
39  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            38.33   
40  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            38.48   
41  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            38.55   
42  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            39.01   
43  Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.46   
44  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.70   
45  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            39.80   
46  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            40.18   
47  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            40.23   
48  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            40.34   
49  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            40.73   
50  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.10   
51  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            41.70   
52  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            41.91   
53  Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            41.95   
54  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.96   
55  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            42.05   
56  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            43.14   
57  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            43.53   
58  Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS            43.60   
59  Pär Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            43.78   
60  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            43.91   
61  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            44.19   
62  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            44.63   
63  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            44.67   
64  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.92   
65  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            45.60   
66  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            45.61   
67  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            46.75   
68  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            47.05   
69  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            47.57   
70  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            48.07   
71  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            48.45   
72  Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            48.65   
73  Ture Oscarson  2004  Linköpings Allmänna SS            49.31   
74  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.55   
75  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            50.08   
76  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            50.21   
77  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            50.65   
78  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            51.06   
79  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            51.12   
80  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            52.56   
81  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            53.33   
82  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            54.60   
83  Oscar Johnsson  2004  Ösmo Simsällskap            57.32   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:36 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  21:03   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.09  2:21.91  3:35.39  4:48.42  18:07.53   
          6:01.45  7:14.82  8:28.28  9:41.96     
          10:55.54  12:09.59  13:23.64  14:34.19     
          15:45.75  16:57.57         
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.92  2:23.83  3:37.74  4:51.77  18:14.98   
          6:06.45  7:18.40  8:32.34  9:45.90     
          10:59.53  12:13.63  13:26.48  14:38.11     
          15:49.81  17:03.20         
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.13  2:22.36  3:35.53  4:48.53  18:21.08   
          6:01.44  7:14.58  8:28.13  9:41.85     
          10:55.38  12:09.43  13:23.64  14:38.63     
          15:52.76  17:08.39         
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:13.06  2:31.89  3:51.42  5:09.97  19:32.58   
          6:28.85  7:47.03  9:04.93  10:23.40     
          11:42.20  13:00.70  14:19.03  15:37.91     
          16:56.79  18:15.56         
Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:12.60  2:31.50  3:51.04  5:09.72  19:40.33   
          6:28.94  7:47.50  9:06.16  10:25.04     
          11:43.86  13:03.58  14:22.27  15:41.88     
          17:01.97  18:22.80         
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.75  2:33.74  3:54.43  5:14.77  19:45.12   
          6:34.99  7:55.44  9:15.14  10:35.18     
          11:54.30  13:13.42  14:33.24  15:53.44     
          17:12.76  18:29.94         
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:19.56  2:48.58  4:17.33  5:47.17  22:18.55   
          7:17.87  8:48.87  10:19.13  11:49.74     
          13:20.31  14:51.01  16:23.62  17:55.02     
          19:25.49  20:54.59         
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    1:25.53  2:57.91  4:31.17  6:04.99  23:14.76   
          7:39.10  9:13.55  10:47.92  12:22.37     
          13:55.88  15:29.59  17:02.68  18:36.09     
          20:09.03  21:42.68         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  21:03 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  21:28   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Sportia Linköping 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    1:01.42  2:08.62  3:16.64  4:24.35  16:56.88   
          5:33.04  6:41.55  7:50.00  8:58.96     
          10:07.96  11:17.03  12:26.02  13:35.06     
          14:44.40  15:53.15         
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:06.48  2:17.27  3:29.43  4:42.58  18:09.83   
          5:56.93  7:11.36  8:24.43  9:38.71     
          10:53.19  12:07.16  13:21.26  14:34.14     
          15:48.09  17:00.59         
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:09.84  2:23.33  3:36.19  4:50.27  18:12.07   
          6:03.34  7:16.75  8:29.78  9:42.75     
          10:55.58  12:08.32  13:21.82  14:35.05     
          15:48.54  17:01.14         
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:08.64  2:22.87  3:36.23  4:50.72  18:17.65   
          6:05.75  7:20.35  8:34.95  9:48.81     
          11:01.93  12:15.46  13:28.00  14:40.65     
          15:54.05  17:06.85         
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:09.15  2:24.13  3:39.15  4:55.46  18:47.66   
          6:10.90  7:27.65  8:44.51  10:01.88     
          11:18.16  12:34.90  13:51.71  15:07.69     
          16:22.04  17:35.76         
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:10.52  2:28.16  3:44.81  5:02.09  19:04.91   
          6:19.59  7:37.05  8:54.56  10:11.29     
          11:28.61  12:45.97  14:02.24  15:19.35     
          16:36.63  17:52.74         
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    1:08.59  2:23.55  3:39.25  4:56.41  19:26.44   
          6:14.01  7:32.71  8:51.62  10:10.84     
          11:29.99  12:49.96  14:10.08  15:30.15     
          16:49.46  18:09.09         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  21:28 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            29.52   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            30.05   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            30.62   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            30.75   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.05   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            31.25   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.25   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            31.26   
Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            31.46   
10  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            31.51   
10  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            31.51   
12  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            31.57   
13  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            31.59   
14  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            31.70   
15  Tilda Ragnarsson  2000  Västerviks Simsällskap            32.07   
16  Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap            32.22   
17  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap            32.29   
18  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            32.57   
19  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            32.94   
20  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS            32.97   
21  Emma Stanciu  2000  Ystads Simsällskap            33.14   
22  Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap            33.24   
23  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.77   
24  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            33.81   
25  Lina Jentz  2000  Kalmar Simsällskap            33.88   
26  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.97   
27  Sofia Nilsson-Godoy  2000  Väsby Simsällskap            34.55   
28  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap            34.66   
29  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            35.13   
30  Wilma Stråhlin  2000  Motala Simsällskap            35.97   
31  Malin Johansson Svärdgren  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            46.40   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.01   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.48   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            29.89   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            30.06   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            30.32   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            30.45   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap            30.55   
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            31.17   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.29   
10  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            31.30   
11  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap            31.71   
12  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            31.74   
13  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap            31.79   
14  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap            32.03   
15  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.37   
16  Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.95   
17  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            32.99   
18  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            33.02   
19  Ellen Åkesson  1999  Ystads Simsällskap            33.22   
20  Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.65   
21  Karolina Nilsson  1999  Ystads Simsällskap            33.67   
22  Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04            33.70   
23  Amanda Nordenfelt  1999  Ystads Simsällskap            34.35   
24  Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap            34.79   
25  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            35.06   
26  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap            36.75   
27  Ingrid Wanby  1999  Kalmar Simsällskap            37.53   
28  Nora Persson  1999  Ystads Simsällskap            44.20   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            27.57   
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            28.13   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            28.62   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.69   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.92   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            29.01   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            29.23   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap            29.23   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap            29.37   
10  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.64   
10  Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.64   
12  Sofia Zand  1997  Motala Simsällskap            29.83   
13  Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.84   
14  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            29.90   
14  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            29.90   
16  Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            29.94   
17  Tove Törnström  1991  Linköpings Allmänna SS            29.99   
18  Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            30.16   
19  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            30.34   
20  Vanessa Nordling  1998  Väsby Simsällskap            30.37   
21  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            30.44   
22  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            30.46   
23  Amanda Strömberg  1998  Ystads Simsällskap            30.48   
23  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            30.48   
25  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            30.49   
26  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.56   
27  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            30.62   
28  Ylva Andersson  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.86   
29  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            30.90   
30  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.91   
31  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            31.02   
32  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            31.18   
33  Julia Olsson  1997  Ystads Simsällskap            31.45   
34  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            31.55   
35  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap            31.59   
36  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.61   
37  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            31.73   
38  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap            31.88   
39  Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.18   
40  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.20   
41  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.28   
42  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.53   
43  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            32.56   
44  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.75   
45  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap            34.49   
46  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.54   
47  Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            34.61   
48  Jasmine Aghazamani  1998  Solna Sundbyberg SS 04            35.22   
49  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap            36.66   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            26.86   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            27.34   
Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            27.73   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            28.14   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap            28.73   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            29.00   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            29.07   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.38   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap            29.41   
10  Oscar Grankvist  2000  Väsby Simsällskap            29.44   
11  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            29.94   
12  Felix Hansson  2000  Ystads Simsällskap            29.96   
13  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            30.11   
14  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            30.39   
15  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            30.67   
16  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            30.73   
17  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            30.90   
18  Blazej Piotrowski  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.32   
19  Raul Apaza Colque  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.83   
20  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            32.09   
21  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            32.87   
22  Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.64   
23  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap            34.67   
24  Willy Orréll  2000  Köpings Simsällskap            35.52   
25  William Fransson  2000  Ystads Simsällskap            38.00   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            26.57   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap            27.15   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.52   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            27.64   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            27.86   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap            28.39   
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            28.45   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            28.65   
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            28.92   
10  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            29.02   
11  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            29.14   
11  Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap            29.14   
13  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            29.24   
14  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap            29.25   
15  Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap            29.42   
16  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.79   
17  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            30.95   
18  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.16   
19  Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.80   
20  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.35   
21  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            34.61   
22  Pär Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            35.36   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            24.71   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            24.79   
Michail Papantoniou  1997  Väsby Simsällskap            25.07   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.12   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.16   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.18   
Hugo Ingelhammar  1991  Linköpings Universitets As            25.30   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            25.35   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS            25.36   
10  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            25.57   
11  Joachim Olsson  1995  Ystads Simsällskap            25.60   
12  Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            25.62   
13  Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS            25.80   
14  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.87   
15  Emil Gilliusson  1993  Karlstads Simsällskap            25.94   
16  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            25.99   
17  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.27   
18  Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap            26.29   
19  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.34   
20  Oskar Holm  1993  Linköpings Allmänna SS            26.49   
21  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            26.53   
22  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.81   
23  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            26.94   
24  Adam Åkesson  1996  Ystads Simsällskap            27.01   
25  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap            27.02   
26  Patrik Dennis  1998  Kalmar Simsällskap            27.35   
27  Mika Mononen  1996  Ystads Simsällskap            27.47   
28  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            27.62   
29  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            27.69   
30  Jonathan Ahlbäck  1995  Karlstads Simsällskap            27.89   
31  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            28.05   
32  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.13   
33  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            28.29   
34  Christian Andersson  1995  Ystads Simsällskap            28.42   
35  Gustav Ridderman  1998  Ystads Simsällskap            28.44   
36  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.65   
37  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            28.68   
38  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.70   
39  Sebastian Olsson Hansson  1998  Ystads Simsällskap            28.78   
40  Daniel Swahn  1995  Väsby Simsällskap            28.90   
41  Rickard Andersson  1998  Ystads Simsällskap            28.99   
42  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            29.11   
43  Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.39   
44  Henrik Postlind  1998  Väsby Simsällskap            29.53   
45  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            30.80   
46  Zebastian Bondesson-Torgnusson  1998  Emmaboda Simsällskap            30.81   
47  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            31.31   
48  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            32.78   
49  Per Johnsson  1967  Ösmo Simsällskap            34.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            32.04   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            32.66   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            33.27   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            33.33   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            34.44   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            35.05   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.19   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            35.26   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            35.54   
10  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            35.78   
11  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            35.85   
12  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            35.89   
13  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            36.22   
14  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap            36.27   
15  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            36.85   
16  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.61   
17  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.63   
18  Amanda Weidning  2003  Linköpings Allmänna SS            37.68   
19  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            37.79   
20  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            37.90   
21  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            37.98   
22  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap            38.02   
23  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            38.27   
24  Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.51   
25  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            38.61   
26  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            39.43   
27  Hilma Mårtensson  2003  Ystads Simsällskap            39.70   
28  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            39.86   
29  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.41   
30  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.58   
31  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            41.32   
32  Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            41.33   
33  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.18   
34  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            43.94   
35  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            45.78   
36  Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            46.78   
37  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            48.42   
38  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            52.16   
39  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            54.86   
40  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            57.95   
41  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            1:06.69   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            32.75   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            33.06   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            34.25   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            35.95   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            36.06   
Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            36.58   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            36.68   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            36.79   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            36.82   
10  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            37.16   
11  Eric Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.19   
12  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS            38.61   
13  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            38.76   
14  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            38.77   
15  Anton Dahlberg  2004  Ösmo Simsällskap            39.10   
16  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.14   
17  Lukasz Piotrowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.40   
18  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            42.96   
19  Ture Oscarson  2004  Linköpings Allmänna SS            43.10   
20  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap            43.96   
21  Oscar Johnsson  2004  Ösmo Simsällskap            44.19   
22  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            47.32   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Damer 12, Finaler 12 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.60        1:10.05   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    34.96        1:10.28   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    34.68        1:12.35   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.49        1:13.34   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    35.92        1:14.88   
Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    36.51        1:15.11   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    35.42        1:15.21   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.57        1:15.92   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.15        1:16.03   
10  Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    35.97        1:16.17   
11  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    36.56        1:16.31   
12  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    35.25        1:17.41   
13  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    36.33        1:17.80   
14  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS    38.46        1:19.71   
15  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    37.03        1:20.03   
16  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    37.90        1:21.70   
17  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.92        1:21.84   
18  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    38.08        1:23.28   
19  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    38.40        1:23.29   
20  Helen Haywood  2002  Linköpings Allmänna SS    38.16        1:23.34   
21  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    39.16        1:23.92   
22  Alice Oscarsson  2002  Västerviks Simsällskap    39.36        1:24.92   
23  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS    40.30        1:26.94   
24  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    41.11        1:28.89   
25  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.65        1:34.78   
Alice Hartell  2002  Ösmo Simsällskap            DNS   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            DNS   
Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            DNS   
Maja Axelsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.75        1:09.76   
Herman Nilsson  2002  Ystads Simsällskap    34.90        1:12.05   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.72        1:15.32   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    36.12        1:15.91   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    36.24        1:17.41   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    38.95        1:20.58   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    39.53        1:20.64   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    38.43        1:21.38   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    37.95        1:21.74   
10  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    39.56        1:24.32   
11  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    41.28        1:26.86   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:28   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    35.62  1:15.43  1:56.77    2:36.80   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.16  1:22.44  2:06.58    2:47.82   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    38.74  1:21.12  2:04.65    2:48.98   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    39.58  1:23.44  2:07.92    2:51.91   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsällskap    39.94  1:23.59  2:09.64    2:52.52   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    41.72  1:25.80  2:11.74    2:55.57   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    39.79  1:25.29  2:11.35    2:55.59   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    42.23  1:27.19  2:14.07    2:56.79   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    41.15  1:27.10  2:13.66    2:56.82   
10  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS    42.64  1:30.22  2:20.09    3:08.25   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    36.49  1:16.05  1:55.89    2:35.45   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.72  1:17.74  1:58.52    2:39.06   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    36.40  1:15.91  1:57.84    2:39.34   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    37.83  1:19.23  2:02.00    2:44.22   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    38.85  1:20.87  2:04.68    2:46.72   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.48  1:19.51  2:03.46    2:47.27   
Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    38.33  1:21.22  2:06.27    2:49.34   
Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsällskap    38.50  1:22.25  2:08.22    2:54.17   
Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap    41.63  1:28.78  2:15.54    3:03.00   
10  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.07  1:28.88  2:17.16    3:04.60   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    34.92  1:11.45  1:49.29    2:26.77   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.91  1:13.08  1:52.17    2:28.85   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    34.90  1:12.66  1:50.92    2:28.94   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    34.65  1:12.93  1:51.71    2:30.83   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.87  1:13.49  1:53.33    2:31.61   
Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    35.03  1:13.17  1:52.71    2:32.52   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.02  1:14.00  1:53.63    2:33.53   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    37.53  1:17.63  1:59.34    2:40.39   
Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    35.78  1:16.36  1:59.17    2:42.07   
10  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.79  1:19.88  2:02.30    2:43.50   
11  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.94  1:21.68  2:04.14    2:44.70   
12  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    39.42  1:21.76  2:04.57    2:46.34   
13  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    38.89  1:21.63  2:04.90    2:47.81   
14  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.58  1:22.46  2:07.13    2:51.06   
15  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    39.53  1:23.39  2:08.30    2:52.29   
16  Sara Göransson  1998  Ystads Simsällskap    40.62  1:25.40  2:11.58    2:56.73   
17  Maria Funk  1981  Linköpings Allmänna SS    40.96  1:25.95  2:11.82    2:56.87   
18  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.53  1:25.91  2:11.14    2:57.61   
19  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.35  1:27.54  2:14.10    2:59.13   
Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:28 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:28   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    34.11  1:10.76  1:47.39    2:21.96   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.35  1:14.56  1:54.85    2:34.83   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.05  1:16.05  1:56.79    2:35.42   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    36.22  1:17.25  1:58.28    2:38.30   
Oscar Grankvist  2000  Väsby Simsällskap    37.76  1:18.58  1:59.13    2:38.61   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    37.17  1:17.33  1:59.05    2:38.85   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    39.53  1:22.58  2:06.15    2:48.70   
Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    43.88  1:32.29  2:21.97    3:10.07   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.45  1:08.94  1:46.63    2:22.43   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.69  1:10.99  1:47.62    2:23.62   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    34.97  1:13.04  1:52.44    2:30.20   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    33.74  1:12.29  1:51.66    2:30.32   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    36.63  1:16.21  1:56.48    2:35.86   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    37.57  1:17.57  1:59.05    2:39.70   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    38.96  1:20.88  2:03.49    2:45.87   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    39.66  1:24.87  2:10.15    2:54.47   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.24  1:28.34  2:16.22    3:03.05   
10  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.15  1:32.65  2:23.69    3:12.07   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Pär Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    30.66  1:03.44  1:36.52    2:10.03   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.91  1:06.64  1:40.94    2:14.82   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.46  1:06.36  1:40.87    2:14.95   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    31.09  1:04.40  1:39.96    2:16.61   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    32.61  1:06.98  1:42.23    2:17.88   
Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap    32.16  1:06.45  1:43.12    2:18.90   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.06  1:07.39  1:44.11    2:20.10   
Michail Papantoniou  1997  Väsby Simsällskap    31.42  1:06.21  1:42.85    2:20.13   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    32.89  1:08.43  1:44.82    2:20.80   
10  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    33.68  1:10.50  1:48.87    2:26.68   
11  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    32.80  1:09.19  1:48.60    2:27.20   
12  Patrik Dennis  1998  Kalmar Simsällskap    34.23  1:11.25  1:50.02    2:28.36   
13  Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.47  1:11.18  1:50.34    2:29.22   
14  Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    34.66  1:14.12  1:53.61    2:32.39   
15  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.48  1:13.55  1:53.39    2:33.33   
16  Anders Forslund  1997  Ystads Simsällskap    35.93  1:15.73  1:55.80    2:33.96   
17  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.33  1:15.61  1:55.44    2:35.66   
18  Henrik Postlind  1998  Väsby Simsällskap    36.26  1:16.46  1:57.46    2:37.84   
19  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.20  1:17.08  1:58.00    2:40.73   
20  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.42  1:20.20  2:05.06    2:49.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:28 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 21, 200m Medley Damer 13, Finaler 13 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    35.48  1:19.75  2:07.10    2:46.17   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    37.16  1:21.99  2:12.94    2:48.91   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    36.35  1:20.77  2:10.44    2:49.40   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.47  1:27.17  2:10.28    2:50.21   
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    38.32  1:25.42  2:14.88    2:54.31   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    38.34  1:24.94  2:13.35    2:54.90   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    38.53  1:26.05  2:19.10    2:57.06   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    36.17  1:26.12  2:18.45    2:58.67   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    37.26  1:24.35  2:19.59    2:59.46   
10  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    38.24  1:24.13  2:14.94    3:00.07   
11  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS    41.65  1:30.14  2:19.34    3:00.18   
12  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    39.46  1:29.35  2:23.29    3:03.91   
13  Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    40.68  1:30.53  2:21.37    3:04.59   
14  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    42.55  1:32.43  2:21.85    3:06.03   
15  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    38.74  1:30.86  2:21.74    3:06.86   
16  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.91  1:30.18  2:24.76    3:07.05   
16  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    40.29  1:31.79  2:24.78    3:07.05   
18  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    39.68  1:28.46  2:26.37    3:07.13   
19  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    38.66  1:29.44  2:24.39    3:07.35   
20  Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    42.87  1:30.60  2:27.47    3:08.72   
21  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    40.41  1:30.14  2:27.73    3:08.99   
22  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    45.57  1:32.87  2:29.85    3:12.01   
23  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap    45.05  1:34.42  2:28.43    3:12.33   
24  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    42.29  1:32.58  2:33.03    3:17.69   
25  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    43.30  1:37.09  2:33.26    3:23.60   
26  Filippa Fredbo  2001  Ystads Simsällskap    44.43  1:38.59  2:38.99    3:30.21   
27  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    49.06  1:47.17  2:49.08    3:38.64   
28  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap    49.03  1:45.76  2:54.16    3:44.99   
Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 22, 200m Medley Herrar 13, Finaler 13 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    30.11  1:08.24  1:50.86    2:23.31   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.93  1:16.07  1:59.08    2:34.58   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    35.92  1:21.76  2:03.60    2:40.05   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    33.80  1:17.00  2:08.40    2:45.52   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    35.75  1:20.94  2:07.75    2:46.41   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.41  1:18.50  2:08.50    2:46.80   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.10  1:23.02  2:12.37    2:49.83   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    39.25  1:26.79  2:14.46    2:54.22   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    36.41  1:22.13  2:14.14    2:54.24   
10  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    40.94  1:29.91  2:20.44    2:58.88   
11  Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    41.08  1:31.21  2:20.37    2:58.99   
12  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    37.75  1:22.82  2:20.21    2:59.61   
13  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.41  1:34.13  2:25.07    3:06.14   
14  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    42.62  1:36.60  2:35.56    3:18.56   
15  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.45  1:37.27  2:32.62    3:19.83   
16  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.25  1:38.29  2:38.12    3:20.33   
17  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    47.06  1:43.60  2:41.33    3:30.67   
18  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    49.88  1:44.25  2:48.94    3:34.06   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 23, 200m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    38.49  1:28.83  2:21.13    2:59.41   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    37.30  1:26.39  2:20.94    3:06.28   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    38.12  1:29.72  2:26.36    3:08.96   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    42.51  1:34.64  2:29.74    3:10.47   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.11  1:32.45  2:28.55    3:10.76   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    40.60  1:32.07  2:25.47    3:11.90   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    46.63  1:39.43  2:30.70    3:16.09   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    46.48  1:38.73  2:33.47    3:19.22   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    43.33  1:33.23  2:33.05    3:20.58   
10  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    45.56  1:38.28  2:39.92    3:22.21   
11  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    46.99  1:42.45  2:44.27    3:23.58   
12  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    47.12  1:40.64  2:37.89    3:24.01   
13  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    49.77  1:41.24  2:38.81    3:24.04   
14  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    48.74  1:47.48  2:39.59    3:25.52   
15  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    44.23  1:36.27  2:39.13    3:28.36   
16  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    47.20  1:41.83  2:42.58    3:30.29   
17  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    49.34  1:50.54  2:47.04    3:34.40   
18  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    47.64  1:40.74  2:46.16    3:34.68   
19  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    48.29  1:41.71  2:46.31    3:37.51   
20  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.92  1:41.97  2:50.12    3:38.61   
21  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.16  1:51.46  2:52.45    3:43.78   
22  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    47.26  1:51.97  2:53.05    3:46.09   
23  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:01.88  2:03.01  3:06.42    3:52.14   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Veronica Hiram  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 24, 200m Medley Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    40.52  1:28.97  2:23.91    3:08.05   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    44.51  1:34.59  2:28.48    3:10.39   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    45.28  1:37.03  2:33.38    3:18.62   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    47.97  1:40.52  2:37.94    3:21.26   
Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS    44.38  1:40.76  2:38.31    3:23.73   
Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap    49.26  1:42.84  2:45.09    3:29.84   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    50.12  1:43.76  2:46.18    3:30.01   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    48.28  1:40.88  2:44.12    3:34.07   
Anton Dahlberg  2004  Ösmo Simsällskap    1:03.39  2:07.37  3:12.85    4:03.90   
Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  24 maj 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  24 maj 2014   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2014         
 
 
Gren 25, 200m Medley Damer 12, Finaler 12 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    39.59  1:26.16  2:16.05    2:54.73   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    39.09  1:26.07  2:14.93    2:57.86   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    40.95  1:29.65  2:20.51    2:59.19   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.31  1:30.07  2:20.88    3:02.40   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    39.35  1:31.85  2:29.51    3:07.35   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.48  1:30.92  2:27.09    3:07.41