Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Duvedoppet    Utskriftsdatum  06 januari 2014   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 januari 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.34   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.05   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.34   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            32.33   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.33   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.89   
Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.89   
Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.76   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.66   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.15   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.36   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.47   
Fredrik Park-Mathisen  1991  Katrineholms Simsällskap            25.58   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.19   
Marcus Söderlind  1995  Katrineholms Simsällskap            26.55   
Billy Lam  1995  Katrineholms Simsällskap            27.29   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.45        1:17.60   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.81        1:24.15   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.52        1:25.93   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.74        1:10.74   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.72        1:25.72   
Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.15        1:31.15   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    1:35.35        1:35.35   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.06        1:38.06   
Rama Ardalan  1999  Katrineholms Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.18        1:11.16   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    40.53        1:25.07   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    43.36        1:29.22   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.32        1:29.67   
Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.33        1:30.13   
Hanna Andersson  2000  Nyköpings Simsällskap    44.76        1:32.11   
Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    45.59        1:32.58   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    49.75        1:41.08   
Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    57.77        1:55.90   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.84        1:10.36   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.50        1:14.01   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.93        1:28.99   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.19        1:32.16   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    46.54        1:35.32   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.24   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.02   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.06   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            36.40   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.62   
Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb            38.05   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            38.50   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.05   
Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            40.09   
10  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.00   
11  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            42.10   
12  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            42.41   
13  Josefin Cheng  2003  Nyköpings Simsällskap            43.44   
14  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.06   
15  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            44.20   
16  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.07   
17  Ardalan Dary  2004  Katrineholms Simsällskap            45.91   
18  Saga Ekengren  2004  Katrineholms Simsällskap            49.57   
19  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            50.39   
20  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            51.78   
21  Tilde Wennergren  2005  Katrineholms Simsällskap            54.66   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.77   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            33.03   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.27   
Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap            35.40   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            37.70   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            37.91   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            42.73   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.47   
Fabian Tanberman  2005  Nyköpings Simsällskap            47.84   
10  Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            48.42   
11  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            55.71   
12  Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            56.69   
Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Olle Petersson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.02        1:13.60   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.94        1:14.14   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.79        1:22.16   
Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.06        1:35.54   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.85        1:00.13   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.98        1:01.11   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.48        1:05.87   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.12        1:21.64   
Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap    36.22        1:24.15   
Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    30.44        1:04.28   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    36.51        1:15.60   
Hanna Andersson  2000  Nyköpings Simsällskap    36.59        1:15.74   
Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.79        1:15.91   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    37.88        1:16.70   
Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    1:21.16        1:21.16   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    40.99        1:24.21   
Saga Heimisdottir  2000  Katrineholms Simsällskap    1:28.14        1:28.14   
Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    43.07        1:28.73   
10  Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap    44.39        1:34.71   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.60        1:06.60   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    1:06.81        1:06.81   
Dennis Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    1:08.88        1:08.88   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.89        1:12.89   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.89        1:22.89   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    39.44        1:23.37   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.15        1:26.53   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            44.75   
Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb            45.04   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.30   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.60   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.05   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            54.41   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.22   
Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            56.83   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            57.65   
10  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            58.18   
11  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.52   
11  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.52   
13  Josefin Cheng  2003  Nyköpings Simsällskap            58.89   
14  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            59.79   
15  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            1:00.67   
16  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.24   
17  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            1:11.07   
18  Katja Jansson  2006  Katrineholms Simsällskap            1:16.01   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Tilde Wennergren  2005  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.61   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.23   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.83   
Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap            50.97   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            51.73   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            52.51   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            52.86   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            53.19   
Fabian Tanberman  2005  Nyköpings Simsällskap            56.44   
10  Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap            1:00.43   
11  Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            1:00.49   
12  Olle Petersson  2004  Katrineholms Simsällskap            1:05.90   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.73  1:07.27  1:50.80    2:24.53   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.20  1:07.35  1:51.41    2:24.99   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.63  1:12.15  1:52.56    2:27.10   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.31  1:23.22  2:14.71    2:53.80   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.50  1:25.25  2:14.59    2:54.25   
Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.66  1:27.62  2:16.38    2:57.08   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.22  1:32.20  2:31.12    3:12.96   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.14  1:30.52  2:27.99    3:15.42   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.44  1:01.03  1:39.18    2:10.79   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.49  1:05.54  1:42.52    2:16.02   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.01  1:06.31  1:45.93    2:19.02   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.09  1:07.23  1:50.53    2:21.56   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.54  1:06.95  1:47.95    2:21.75   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.16  1:06.86  1:50.05    2:21.94   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.85  1:12.25  1:56.68    2:30.73   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.33  1:13.19  2:03.64    2:42.61   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.87  1:34.78  2:24.63    3:05.57   
10  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.94  1:35.23  2:30.44    3:11.22   
11  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.23  1:36.56  2:31.06    3:12.68   
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Damer Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:55.08   
  Elin Podéus  1997      28.14        28.14   
  Michelle Franzén  1993      27.36        55.50   
  Jennifer Goding  1998      30.73        1:26.23   
  Sara Thunholm  1999      28.85        1:55.08   
                     
Nkk Damer Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:59.61   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      27.35        27.35   
  Sara Wallberg  1999      28.06        55.41   
  Vilma Adolfsson  1997      32.32        1:27.73   
  Andrea Vestgård  1998      31.88        1:59.61   
                     
Katrineholms SS Lag 1  Katrineholms Simsällskap            2:20.00   
  Daniella Karlsson  1996      32.81        32.81   
  Marie Sandberg  1983      33.88        1:06.69   
  Emmy Lam  1997      36.09        1:42.78   
  Katarina Lindberg  1998      37.22        2:20.00   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:40.08   
  Marcus Forsgren  1996      23.99        23.99   
  Anton Jansson  1992      24.12        48.11   
  Hampus Lovinge  1998      25.43        1:13.54   
  Sebastian Runqvist  1999      26.54        1:40.08   
                     
Nkk Herrar Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:41.13   
  Mikael Wåhlin  1989      24.33        24.33   
  Hugo Rydberg  1998      24.93        49.26   
  Oskar Renåker  1996      26.59        1:15.85   
  Henrik Podéus  1995      25.28        1:41.13   
                     
Katrineholms SS Lag1  Katrineholms Simsällskap            1:45.38   
  Philip Andersson  1994      26.47        26.47   
  Fredrik Park-Mathisen  1991      25.32        51.79   
  Billy Lam  1995      26.61        1:18.40   
  Marcus Söderlind  1995      26.98        1:45.38   
                     
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim fl.14 oy., Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Damer [2000] Lag 1  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:17.88   
  Ida Ullstrand  2001      33.90        33.90   
  Ebba Eriksson  2000      33.87        1:07.77   
  Hanna Lagher  2002      35.35        1:43.12   
  Sofia Westerberg  2002      34.76        2:17.88   
                     
Eskilstuna Fl 14 Oy Lag 1  2001  Eskilstuna Simklubb            2:26.91   
  Ylva Rehnholm  2000      34.94        34.94   
  Tilda Wik  2001      36.52        1:11.46   
  Maja Gustafsson  2001      38.97        1:50.43   
  Frida Gustafsson  2001      36.48        2:26.91   
                     
Nkk Damer [2000] Lag 2  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:41.77   
  Klara Gårdman  2002      36.29        36.29   
  Hilma Broden  2003      36.32        1:12.61   
  Ebba Holgersson  2005      42.45        1:55.06   
  Stefanie Petrovic  2003      46.71        2:41.77   
                     
Eskilstuna Fl 14 Oy Lag 2  2001  Eskilstuna Simklubb            2:42.35   
  Emma Mirkhosravi  2002      39.58        39.58   
  Emma Björk  2002      43.72        1:23.30   
  Ida Saikkonen Thelin  2002      41.20        2:04.50   
  Frida Hammar  2002      37.85        2:42.35   
                     
Katrineholms SS Lag 1  Katrineholms Simsällskap            2:59.49   
  Saga Heimisdottir  2000      39.29        39.29   
  Filippa Karlsson  2004      48.77        1:28.06   
  Saga Ekengren  2004      51.95        2:20.01   
  Maja Svensson  2002      39.48        2:59.49   
                     
Eskilstuna Fl 14 Oy Lag 3  2003  Eskilstuna Simklubb            3:02.26   
  Wendy Lam  2001      39.00        39.00   
  Isabelle Persson  2003      44.22        1:23.22   
  Alva Abrahamsson  2004      47.74        2:10.96   
  Eva Shahverdyan  2004      51.30        3:02.26   
                     
Katrineholms SS Lag 2  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim po 14 oy., Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar [2000] Lag 1  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:05.45   
  Victor Lovinge  2000      28.50        28.50   
  Max Engström  2001      30.01        58.51   
  Hjalmar Ericsson  2001      34.50        1:33.01   
  Kevin Wåhlin  2000      32.44        2:05.45   
                     
Katrineholms SS Lag1  Katrineholms Simsällskap            2:07.74   
  Hannes Alsander  2000      30.46        30.46   
  Emil Kernen  2002      34.70        1:05.16   
  Hannes Alsander  2000      33.29        1:38.45   
  John Aldrin  2001      29.29        2:07.74   
                     
Nkk Herrar [2000] Lag 2  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:31.36   
  John Brolin  2002      34.28        34.28   
  Vilhelm Ericsson  2002      35.87        1:10.15   
  David Könemann  2001      36.31        1:46.46   
  Nikola Petrovic  2004      44.90        2:31.36   
                     
Katrineholms SS Lag 2  Katrineholms Simsällskap            3:02.36   
  Kevin Grahn  2003      40.91        40.91   
  Anton Rautiainen  2003      45.85        1:26.76   
  Filip Rautiainen  2001      36.34        2:03.10   
  Anders Malmberg  2002      59.26        3:02.36   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.08        1:12.07   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:16.32   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.45        1:24.06   
Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    43.90        1:30.50   
Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.00        1:31.32   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.09        1:00.18   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.26        1:08.49   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.64        1:18.10   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.18        1:19.45   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.27        1:20.92   
Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.30        1:25.59   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    47.84        1:35.41   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.87   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.84   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.22   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            42.66   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.15   
Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb            45.75   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            46.20   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.91   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.23   
10  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            49.19   
11  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            49.55   
12  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            50.14   
13  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.06   
14  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            51.58   
15  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.28   
16  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            56.85   
17  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            1:03.36   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            37.38   
Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap            39.92   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.56   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.60   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            43.56   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            45.00   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            48.09   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            52.92   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.88   
10  Olle Petersson  2004  Katrineholms Simsällskap            1:03.72   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.53  1:03.58  1:35.66    2:08.07   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.48  1:02.73  1:35.84    2:09.93   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.78  1:04.14  1:37.83    2:11.31   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.39  1:07.48  1:42.24    2:16.04   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    31.45  1:07.54  1:45.41    2:22.37   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.27  1:17.11  1:59.25    2:39.01   
Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.99  1:17.27  2:00.01    2:40.65   
Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.14  1:22.59  2:07.17    2:49.48   
Frida Kleringer  2001  Oxelösunds Simsällskap    39.63  1:23.78  2:08.67    2:52.09   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.20  57.63  1:28.18    1:58.45   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.34  58.61  1:29.24    2:00.63   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.67  59.64  1:31.66    2:01.31   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.20  1:00.88  1:32.63    2:02.05   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.43  1:01.21  1:34.46    2:07.79   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.75  1:02.75  1:36.15    2:09.72   
Robert Berg  1972  Nyköpings Simsällskap    32.27  1:08.04  1:45.66    2:23.97   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.79  1:11.33  1:51.55    2:29.53   
Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.47  1:17.74  2:00.70    2:38.52   
10  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.76  1:20.39  2:02.53    2:40.83   
11  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.31  1:22.57  2:07.40    2:49.30   
12  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.68  1:24.92  2:10.73    2:53.84   
13  Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap    41.81  1:30.65  2:20.97    3:08.54   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.02   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            39.45   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            41.14   
Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb            41.42   
Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap            41.80   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            42.93   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            49.09   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.52   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.85   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            39.80   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.78   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.35   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.42   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.38        1:02.65   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.55        1:05.23   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.84        1:06.59   
Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    38.71        1:20.92   
Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.64        1:22.53   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.09        54.99   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.42        57.79   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.43        58.89   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.76        59.68   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.63        1:03.90   
Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.72        1:08.25   
Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap    1:11.63        1:11.63   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.90        1:15.35   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    40.37        1:24.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  06 januari 2014 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  11:46