Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling      Utskriftsdatum  15 december 2013   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:51   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 december 2013         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.44   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.55   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.68   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.45   
Joanna Bermheden-Haag  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.45   
Maja Axelsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.96   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.11   
Ellie O´brien  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.76   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.51   
10  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.75   
11  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.87   
12  Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.13   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.37   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.06   
Erik Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.15   
Luka Piotrowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.38   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.81   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.14   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.48   
Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.94   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.24   
Manfred Ellen  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.08   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.17   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.10   
Blaze Piotrowski  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.69   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.06   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.20   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.36   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.45   
David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.64   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.37   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.38   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.15   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.45   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.45   
Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.68   
Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.69   
Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.81   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.72   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.74   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.74   
Matthias Sandström Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.92   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.66   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.97   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.14   
Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.15   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.75   
10  Johannes Näslund-Magnusson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.77   
11  David Palmberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.99   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Podeus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.33   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.57   
Sally Eriksson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.28   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.36   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.40   
Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.63   
Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.16   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.06   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.23   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.42   
Henrik Podeus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.88   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.86   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.87   
Axel Podeus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.94   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.98   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jens Grundmark  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.99   
Elenor Lindroth  1971  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.10   
Mats Gunnarsson  1959  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.69   
Roger Lovinge  1904  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  15 december 2013 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:51