Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Länstrofén    Utskriftsdatum  05 mars 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2013         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    33.82        1:12.09   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap    33.30        1:12.14   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    34.63        1:14.51   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    34.95        1:16.08   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    35.16        1:16.13   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap    39.31        1:24.89   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    38.32        1:25.94   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    39.16        1:26.18   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    30.32        1:05.58   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.26        1:09.25   
Oliver Bodin  1999  Jönköping Län    35.13        1:17.25   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    32.25        1:18.85   
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    35.28        1:18.94   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    36.21        1:19.72   
Ishak Sabic  1999  Jönköping Län    36.68        1:20.56   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Län    39.30        1:27.01   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    32.30        1:17.05   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    36.75        1:19.53   
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    36.78        1:21.22   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Län    38.25        1:24.09   
Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    38.11        1:27.31   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Län    38.96        1:28.04   
Alice Arberg  2000  Jönköping Län    42.16        1:31.76   
Hanna Wetterlund  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    31.97        1:07.95   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.76        1:09.68   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    32.93        1:13.66   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    31.92        1:13.89   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    33.87        1:18.40   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    38.69        1:25.01   
Anton Hong  2000  Kalmar Län    39.26        1:26.04   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap    43.17        1:33.40   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.17   
Agnes Arberg  2001  Jönköping Län            35.12   
Wilma Johansson  2001  Jönköping Län            35.86   
Eva Agopcsa  2001  Växjö Simsällskap            35.99   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            38.79   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Län            40.70   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Län            41.83   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            34.47   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS            36.71   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            37.01   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.16   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap            42.91   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            43.20   
Alexander Loo  2001  Kalmar Län            43.26   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nadija Sabic  2002  Jönköping Län            38.80   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            39.31   
Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS            40.01   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            40.43   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            41.74   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            45.85   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.86   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Län            47.24   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            37.07   
Attila Backman  2003  Växjö Simsällskap            41.97   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.56   
Emil Nilsson  2004  Jönköping Län            44.36   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            46.44   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            52.65   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    34.68        1:11.55   
Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    36.29        1:16.20   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    37.21        1:16.85   
Elin Ristl  1999  Nässjö SLS    37.60        1:17.33   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap    38.04        1:18.12   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    41.65        1:24.82   
Emma Sjöberg  1999  Oskarshamns Simsällskap    41.69        1:25.51   
Julia Clemedtson  1999  Motala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    31.32        1:05.71   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.90        1:09.12   
Jakob Henningsson  1999  Jönköping Län    34.22        1:11.12   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    37.18        1:16.02   
Erik Fisch  1999  Kalmar Län    39.03        1:18.86   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Län    42.24        1:25.73   
Oliver Bodin  1999  Jönköping Län            DSQ   
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    33.78        1:10.23   
Erika Åkesson  2000  Nässjö SLS    35.14        1:13.64   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap    36.04        1:16.24   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    39.93        1:21.90   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    39.51        1:22.50   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    40.84        1:22.72   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    39.80        1:23.61   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Län            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    33.42        1:08.72   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    35.86        1:15.30   
Viktor Svan  2000  Jönköping Län    36.66        1:17.05   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    39.70        1:23.89   
Anton Hong  2000  Kalmar Län    43.85        1:28.14   
Frank Raunio  2000  Kalmar Län    42.47        1:28.53   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap    44.54        1:30.15   
Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.18        1:19.44   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.20        1:23.13   
Thyra Melander  2001  Jönköping Län    41.08        1:23.66   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS    41.76        1:25.90   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Län    42.39        1:27.92   
Ella Wranå  2001  Kalmar Län    43.08        1:28.69   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    43.72        1:29.37   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    43.58        1:31.17   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.74        1:17.11   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS    39.44        1:23.06   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    40.80        1:28.11   
Alexander Loo  2001  Kalmar Län    46.63        1:33.40   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    47.06        1:35.74   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    46.35        1:36.54   
Isak Eriksson  2001  Nässjö SLS    46.93        1:37.46   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    41.58        1:26.34   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    41.80        1:27.07   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    43.16        1:27.84   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    42.45        1:28.94   
Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS    44.57        1:30.01   
Tilda Lindström  2002  Jönköping Län    44.63        1:32.29   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Län    44.27        1:32.56   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Län    50.77        1:41.05   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    39.93        1:23.03   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.43        1:27.09   
Tim Nilsson  2002  Jönköping Län    44.95        1:32.69   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    47.73        1:36.07   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap    49.06        1:38.29   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    49.50        1:45.72   
Simon Danielsson  2002  Västerviks Simsällskap    52.46        1:46.02   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap    34.37  1:15.53  2:03.81    2:40.00   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    34.39  1:15.98  2:06.48    2:42.40   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    34.16  1:17.94  2:07.52    2:45.84   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    35.53  1:19.98  2:11.08    2:50.66   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap    38.69  1:24.00  2:13.18    2:52.16   
Julia Clemedtson  1999  Motala Simsällskap    40.66  1:28.31  2:25.43    3:08.26   
Emma Sjöberg  1999  Oskarshamns Simsällskap    45.25  1:32.85  2:27.73    3:10.78   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    31.57  1:08.43  1:54.55    2:26.74   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    32.53  1:10.32  1:52.95    2:28.65   
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    32.12  1:13.02  1:58.88    2:31.98   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    32.47  1:15.52  1:57.52    2:32.29   
Erik Fisch  1999  Kalmar Län    34.52  1:17.23  2:05.01    2:43.03   
Oskar Löfsved  1999  Hvetlanda Simsällskap    34.55  1:19.39  2:07.28    2:44.37   
Oliver Bodin  1999  Jönköping Län    36.73  1:19.46  2:06.88    2:44.79   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Åkesson  2000  Nässjö SLS    35.26  1:18.61  2:10.57    2:48.73   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap    38.28  1:19.44  2:12.11    2:51.58   
Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    41.03  1:26.43  2:14.82    2:55.10   
Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap    36.98  1:24.31  2:17.77    2:57.71   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Län    37.84  1:23.88  2:17.35    2:58.11   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Län    42.73  1:26.98  2:18.60    2:58.17   
Hanna Wetterlund  2000  Växjö Simsällskap    43.00  1:34.67  2:25.53    3:10.98   
Alice Arberg  2000  Jönköping Län    41.83  1:33.40  2:31.02    3:12.85   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.98  1:15.75  2:01.46    2:37.90   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    34.22  1:15.18  2:03.35    2:41.09   
Filip Egelrud  2000  Jönköping Län    34.38  1:17.33  2:04.01    2:42.31   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    32.80  1:15.76  2:07.51    2:46.79   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    39.23  1:22.39  2:11.89    2:50.37   
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    39.58  1:24.81  2:17.18    2:56.95   
Anton Hong  2000  Kalmar Län    41.27  1:28.33  2:23.07    3:04.09   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Växjö Simsällskap    38.04        1:19.96   
Wilma Johansson  2001  Jönköping Län    38.36        1:20.59   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.74        1:22.86   
Agnes Arberg  2001  Jönköping Län    38.89        1:24.35   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Län    42.10        1:27.88   
Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS    42.03        1:28.42   
Ella Wranå  2001  Kalmar Län    42.54        1:30.56   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    43.84        1:31.18   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    39.68        1:23.63   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    43.09        1:27.40   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.89        1:29.05   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    45.07        1:32.09   
Alexander Loo  2001  Kalmar Län    44.51        1:33.13   
Karol Mozdzynski  2001  Jönköping Län    46.35        1:34.87   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    44.57        1:37.62   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    39.91        1:25.21   
Nadija Sabic  2002  Jönköping Län    40.27        1:25.65   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    40.82        1:27.64   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    43.64        1:27.69   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    43.17        1:28.04   
Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    46.16        1:34.94   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    48.33        1:36.56   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Län    47.66        1:41.05   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    39.39        1:24.95   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.26        1:29.93   
Daniel Agestav  2002  Jönköping Län    45.78        1:31.52   
Attila Backman  2003  Växjö Simsällskap    43.97        1:33.00   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    45.25        1:33.50   
Simon Danielsson  2002  Västerviks Simsällskap    51.65        1:45.29   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap    40.89        1:26.29   
Emma Roos  1999  Jönköping Län    41.25        1:26.91   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    42.07        1:29.24   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap    42.47        1:29.30   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    42.78        1:30.89   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    43.82        1:33.90   
Emma Sjöberg  1999  Oskarshamns Simsällskap    46.59        1:38.74   
Lina Jentz  1999  Kalmar Län    46.08        1:39.02   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    35.33        1:15.22   
Oskar Löfsved  1999  Hvetlanda Simsällskap    39.02        1:22.13   
Erik Fisch  1999  Kalmar Län    39.07        1:22.97   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    39.26        1:24.41   
Jakob Henningsson  1999  Jönköping Län    40.89        1:26.76   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap    46.47        1:37.81   
Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    45.34        1:38.14   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Län    48.74        1:45.58   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    42.61        1:28.46   
Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    43.08        1:29.22   
Hanna Wetterlund  2000  Växjö Simsällskap    42.53        1:29.58   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Län    43.53        1:30.92   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Län    43.71        1:33.59   
Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    45.51        1:35.41   
Thea Danielsson  2000  Växjö Simsällskap    46.75        1:38.66   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    46.85        1:39.10   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    38.51        1:22.22   
Filip Egelrud  2000  Jönköping Län    40.14        1:24.58   
Marcus Vilhelmsson  2000  Nässjö SLS    39.82        1:24.78   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    44.05        1:32.58   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    47.49        1:39.71   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    46.89        1:42.43   
Jonathan Anderzon  2000  Växjö Simsällskap    50.56        1:47.40   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.39        1:27.55   
Wilma Johansson  2001  Jönköping Län    44.74        1:33.14   
Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS    45.14        1:34.58   
Ottilia Schack  2001  Västerviks Simsällskap    46.78        1:35.85   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Län    45.90        1:36.00   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    47.20        1:40.61   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            DSQ   
Eva Agopcsa  2001  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    42.22        1:28.34   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    43.49        1:30.30   
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap    48.24        1:42.20   
Karol Mozdzynski  2001  Jönköping Län    50.12        1:46.97   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    55.45        1:59.18   
Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsällskap            DSQ   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    43.90        1:33.15   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    44.66        1:33.38   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    45.00        1:33.56   
Nadija Sabic  2002  Jönköping Län    44.41        1:34.66   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    46.63        1:38.01   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    47.36        1:39.69   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    49.90        1:46.57   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Län    52.17        1:50.16   
                     
 
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.95        1:39.93   
Tim Nilsson  2002  Jönköping Län    50.40        1:45.80   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    52.83        1:56.14   
Carl Lingström  2002  Kalmar Län    54.72        1:57.81   
Casper Zhou  2002  Kalmar Län    54.43        1:57.89   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap    57.11        1:58.77   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    58.63        2:05.91   
Daniel Agestav  2002  Jönköping Län            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    30.54        1:03.91   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    31.08        1:05.00   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap    31.49        1:05.35   
Emma Roos  1999  Jönköping Län    31.73        1:05.99   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    31.46        1:06.08   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    32.92        1:08.79   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap    33.52        1:09.28   
Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    35.50        1:13.84   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    28.27        58.19   
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    29.75        59.19   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.16        1:00.13   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    30.26        1:02.91   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    29.71        1:03.03   
Ishak Sabic  1999  Jönköping Län    31.65        1:04.96   
David Tallinger  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.61        1:10.41   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Län    34.60        1:11.82   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    30.15        1:04.72   
Erika Åkesson  2000  Nässjö SLS    32.15        1:08.40   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    33.05        1:08.66   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap    32.92        1:09.58   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Län    34.03        1:10.58   
Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    34.27        1:11.13   
Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap    34.53        1:11.70   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Län    34.67        1:11.76   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    29.12        1:00.80   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    30.39        1:02.95   
Viktor Svan  2000  Jönköping Län    32.55        1:08.83   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    34.02        1:12.60   
Frank Raunio  2000  Kalmar Län    35.17        1:13.99   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    35.79        1:16.11   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    37.48        1:17.55   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköping Län    35.15        1:12.09   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.02        1:14.54   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS    35.47        1:15.23   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    36.47        1:15.37   
Ella Wranå  2001  Kalmar Län    37.22        1:18.76   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Län    37.52        1:19.69   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    38.84        1:19.70   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:11.07   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    34.61        1:14.51   
Mihajlo Drca  2001  Värnamo Simsällskap            1:19.84   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            1:20.93   
Karol Mozdzynski  2001  Jönköping Län    38.21        1:21.23   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            1:21.58   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    41.64        1:33.91   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsällskap    48.89        1:45.83   
                     
 
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    35.33        1:14.93   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    36.61        1:16.42   
Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS    38.24        1:17.85   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    39.02        1:19.78   
Tilda Lindström  2002  Jönköping Län    39.52        1:21.90   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    40.04        1:24.81   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    42.62        1:25.76   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Län    43.59        1:31.50   
                     
 
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Agestav  2002  Jönköping Län    39.03        1:18.85   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.13        1:20.15   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    40.69        1:21.02   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    39.00        1:21.87   
William Ekström  2002  Jönköping Län    41.08        1:27.48   
Attila Backman  2003  Växjö Simsällskap    41.95        1:27.66   
Simon Danielsson  2002  Västerviks Simsällskap    44.58        1:34.34   
Carl Lingström  2002  Kalmar Län    51.15        1:47.95   
                     
 
Gren 41, 8X50 m Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
F-Län Lag 1  Jönköping Län            4:08.87   
  Erika Åkesson  2000      30.37        30.37   
  Antonia Prior  1999      28.65        59.02   
  Annie Hegmegi  2003      34.81        1:33.83   
  Erik Stensson  2002      34.11        2:07.94   
  William Kerman  2001      31.96        2:39.90   
  Wilma Johansson  2001      31.27        3:11.17   
  Oliver Bodin  1999      30.24        3:41.41   
  Anton Steindl  2000      27.46        4:08.87   
                     
Östergötlande Lag 1  Östergötland            4:10.60   
  Sebastian Nilsson  2002      36.05        36.05   
  Felicia Järvikari  2002      36.51        1:12.56   
  Max Engström  2001      31.62        1:44.18   
  Josefine Härdelin  2001      32.38        2:16.56   
  Albert Askmalm  2000      27.04        2:43.60   
  Felicia Smedbäck  2000      30.62        3:14.22   
  Sebastian Runqvist  1999      27.53        3:41.75   
  Lovisa Lampi  1999      28.85        4:10.60   
                     
F-Län Lag 2  Jönköping Län            4:13.70   
  Filip Egelrud  2000      29.69        29.69   
  Hanna Eriksson  1999      29.30        58.99   
  Nadija Sabic  2002      33.91        1:32.90   
  Daniel Agestav  2002      34.21        2:07.11   
  Oskar Hegmegi  2001      32.78        2:39.89   
  Emilia Prior  2001      33.43        3:13.32   
  Jakob Henningsson  1999      29.71        3:43.03   
  Elin Ljunggren  2000      30.67        4:13.70   
                     
Kronoberg Lag 1  Kronoberg            4:16.38   
  Otto Axelsson  2003      36.43        36.43   
  Ida Persson  2002      34.68        1:11.11   
  Johan Nilsson  2001      35.16        1:46.27   
  Eva Agopcsa  2001      32.57        2:18.84   
  Garri Svensson  2000      32.97        2:51.81   
  Lova Andersson  2000      28.48        3:20.29   
  Daniel Jonsson  1999      26.28        3:46.57   
  Malin Homman  1999      29.81        4:16.38   
                     
Östergötland Lag 2  Östergötland            4:19.17   
  Vilhelm Ericsson  2002      36.41        36.41   
  Lena Årebo  2002      35.93        1:12.34   
  Naevid Kiasat  2001      33.42        1:45.76   
  Erika Tudegård  2001      33.16        2:18.92   
  Albin Staaf  2000      31.36        2:50.28   
  Filippa Simonsson  2000      32.40        3:22.68   
  Simon Linnér  1999      27.34        3:50.02   
  Johanna Gunnarsson  1999      29.15        4:19.17   
                     
Kalmar Län Lag 1  1996  Kalmar Län            4:24.20   
  Ellen Carlsson  1999      31.79        31.79   
  Erik Ohlsén  2000      28.38        1:00.17   
  Ella Wranå  2001      35.47        1:35.64   
  Simon Danielsson  2002      38.76        2:14.40   
  Alexander Löfqvist  1999      26.74        2:41.14   
  Frida Ljungberg  2000      31.96        3:13.10   
  Edvin Torlakovic  2001      35.21        3:48.31   
  Stina Pernius  2002      35.89        4:24.20   
                     
Kronoberg Lag 2  Kronoberg            4:31.40   
  Attila Backman  2003      39.04        39.04   
  Saga Bodsjö  2002      33.86        1:12.90   
  Bertil Björn  2001      40.82        1:53.72   
  Adna Drincic  2001      34.53        2:28.25   
  Jonathan Anderzon  2000      32.28        3:00.53   
  Linnéa Sjödahl  2000      31.28        3:31.81   
  David Kurilenko  1999      27.90        3:59.71   
  Sandra Lange  1999      31.69        4:31.40   
                     
Kalmar Län Lag 2  1996  Kalmar Län            4:47.15   
  Erik Fisch  1999      29.77        29.77   
  Anna Sjölund  2000      33.57        1:03.34   
  Alexander Loo  2001      37.48        1:40.82   
  Jenny Fröstberg  2002      40.35        2:21.17   
  Elin Nilsson  1999      32.93        2:54.10   
  Frank Raunio  2000      32.82        3:26.92   
  Tilde Wolfgang  2001      37.05        4:03.97   
  Viktor Henrysson  2003      43.18        4:47.15   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  05 mars 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  15:18