Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Äldre (25m)    Utskriftsdatum  03 februari 2013   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  SK Elfsborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:02.81  2:08.27  3:13.97  4:20.08  16:18.95   
          5:25.91  6:31.72  7:37.99  8:43.49     
          9:49.19  10:55.72  12:01.09  13:07.30     
          14:12.84  15:18.34         
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:04.28  2:10.66  3:17.07  4:22.95  16:39.84   
          5:29.59  6:35.91  7:43.11  8:52.14     
          10:00.06  11:08.65  12:16.67  13:24.82     
          14:29.97  15:35.54         
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:03.54  2:10.38  3:17.35  4:23.98  16:46.34   
          5:30.74  6:37.11  7:43.82  8:51.81     
          9:59.89  11:08.34  12:16.55  13:24.86     
          14:32.33  15:40.24         
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:01.67  2:07.76  3:15.14  4:22.54  16:59.65   
          5:31.65  6:40.68  7:50.91  9:01.01     
          10:11.01  11:20.41  12:29.33  13:37.93     
          14:45.91  15:54.27         
Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:03.93  2:10.52  3:17.98  4:25.69  17:00.35   
          5:34.18  6:42.89  7:52.32  9:01.66     
          10:10.98  11:19.88  12:29.28  13:37.79     
          14:46.38  15:55.07         
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:03.93  2:12.17  3:20.64  4:29.63  17:12.29   
          5:38.95  6:47.99  7:57.67  9:07.36     
          10:16.79  11:26.48  12:36.04  13:46.44     
          14:56.08  16:05.55         
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:03.40  2:09.75  3:18.44  4:27.19  17:12.60   
          5:36.60  6:47.30  7:56.66  9:06.77     
          10:15.16  11:26.05  12:35.61  13:44.81     
          14:54.35  16:03.68         
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:05.72  2:15.68  3:24.35  4:33.59  17:25.57   
          5:43.69  6:53.87  8:04.29  9:15.79     
          10:26.56  11:37.83  12:48.92  13:59.49     
          15:09.58  16:18.99         
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:02.45  2:10.56  3:19.54  4:30.10  17:32.11   
          5:41.22  6:52.40  8:03.99  9:15.94     
          10:27.12  11:38.35  12:49.26  14:00.74     
          15:11.84  16:22.59         
10  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:04.71  2:12.08  3:20.43  4:29.45  17:42.54   
          5:37.87  6:48.96  8:01.40  9:13.57     
          10:25.77  11:38.77  12:51.43  14:04.17     
          15:17.25  16:29.84         
11  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:04.66  2:13.89  3:23.85  4:34.86  17:46.44   
          5:46.94  6:58.51  8:11.34  9:24.26     
          10:36.45  11:48.51  13:00.37  14:11.94     
          15:24.49  16:36.64         
12  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:06.08  2:17.34  3:29.81  4:43.16  18:05.60   
          5:56.36  7:10.38  8:23.53  9:36.51     
          10:49.79  12:03.32  13:16.84  14:29.54     
          15:41.67  16:54.86         
13  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    1:06.55  2:18.25  3:30.86  4:44.39  18:10.10   
          5:56.98  7:10.03  8:23.31  9:36.64     
          10:50.04  12:03.18  13:18.50  14:30.38     
          15:44.38  16:59.14         
14  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    1:06.34  2:18.50  3:31.17  4:44.53  18:19.45   
          5:58.08  7:11.92  8:26.11  9:39.87     
          10:54.24  12:08.34  13:23.28  14:37.48     
          15:52.34  17:06.86         
15  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:09.48  2:27.15  3:45.24  5:04.31  19:27.59   
          6:24.27  7:43.60  9:03.82  10:23.33     
          11:42.85  13:02.07  14:22.18  15:42.21     
          16:59.50  18:17.43         
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:03.06  2:10.09  3:18.43  4:27.40  9:04.84   
          5:36.35  6:45.75  7:55.63       
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:03.36  2:11.89  3:21.12  4:30.49  9:07.16   
          5:40.31  6:49.36  7:59.49       
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:05.38  2:15.14  3:25.32  4:35.95  9:19.22   
          5:46.99  6:58.58  8:09.94       
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:06.53  2:18.47  3:30.39  4:42.48  9:28.89   
          5:54.74  7:06.60  8:18.08       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:05.09  2:15.57  3:28.24  4:40.86  9:30.17   
          5:53.87  7:06.87  8:19.18       
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:06.38  2:17.40  3:29.24  4:41.25  9:33.79   
          5:54.79  7:08.43  8:21.90       
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:07.73  2:19.58  3:31.77  4:44.73  9:36.74   
          5:58.19  7:12.09  8:25.04       
Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    1:06.54  2:18.23  3:31.06  4:44.43  9:36.81   
          5:58.15  7:11.90  8:25.10       
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:08.00  2:21.65  3:36.03  4:50.42  9:45.96   
          6:04.67  7:19.56  8:34.07       
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:06.66  2:19.09  3:33.30  4:48.52  9:47.68   
          6:03.71  7:18.68  8:34.63       
11  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:08.70  2:20.93  3:34.60  4:48.87  9:53.01   
          6:04.10  7:19.98  8:36.48       
12  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    1:08.67  2:22.00  3:36.88  4:52.55  10:04.44   
          6:09.95  7:27.86  8:46.96       
13  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:07.94  2:23.07  3:40.49  4:58.63  10:07.93   
          6:16.53  7:35.02  8:52.13       
14  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    1:10.25  2:27.60  3:47.20  5:08.50  10:33.74   
          6:30.36  7:52.41  9:14.08       
Ida Johansson  1996  Örebro Simallians            DNS   
                     
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:03.68  2:11.31  3:20.29  4:28.84  17:01.88   
          5:36.89  6:45.47  7:54.22  9:02.81     
          10:11.45  11:20.04  12:28.54  13:37.56     
          14:46.66  15:55.48         
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    1:03.63  2:11.98  3:21.84  4:31.99  17:25.51   
          5:42.72  6:53.04  8:04.32  9:15.54     
          10:26.55  11:37.24  12:47.43  13:57.69     
          15:08.00  16:17.81         
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:07.48  2:18.60  3:29.81  4:40.36  17:30.33   
          5:50.88  7:01.61  8:12.14  9:22.81     
          10:32.82  11:42.40  12:51.70  14:01.82     
          15:12.08  16:22.57         
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:04.30  2:14.43  3:24.96  4:35.13  17:47.96   
          5:46.61  6:58.56  8:10.07  9:21.36     
          10:32.69  11:45.71  12:57.33  14:11.59     
          15:23.77  16:36.57         
Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.08  2:15.16  3:28.47  4:42.29  17:59.71   
          5:56.57  7:09.68  8:24.30  9:37.57     
          10:51.36  12:03.59  13:18.00  14:30.43     
          15:42.57  16:52.36         
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    1:04.33  2:13.33  3:23.88  4:33.02  18:00.74   
          5:44.26  6:59.14  8:13.45  9:30.27     
          10:46.06  12:02.00  13:15.79  14:28.57     
          15:41.96  16:52.91         
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.12  2:17.94  3:30.43  4:42.87  18:10.17   
          5:55.57  7:08.54  8:21.57  9:34.33     
          10:47.85  12:01.82  13:15.94  14:30.20     
          15:44.68  16:58.20         
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:13.09  2:31.61  3:49.65  5:06.85  19:03.19   
          6:22.56  7:39.20  8:56.37  10:14.25     
          11:31.36  12:47.52  14:02.68  15:18.71     
          16:35.44  17:50.18         
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:12.06  2:28.98  3:45.50  5:03.28  19:22.16   
          6:21.24  7:39.75  8:57.83  10:16.45     
          11:34.30  12:53.57  14:12.93  15:31.41     
          16:50.82  18:08.36         
10  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    1:10.57  2:28.72  3:47.11  5:04.92  19:31.39   
          6:23.19  7:42.06  9:01.71  10:20.28     
          11:39.54  12:59.59  14:19.13  15:38.67     
          16:57.23  18:16.14         
11  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:10.54  2:27.29  3:45.18  5:03.51  19:41.98   
          6:22.54  7:41.15  9:00.44  10:20.53     
          11:40.07  13:00.14  14:20.49  15:40.87     
          17:01.40  18:22.55         
12  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:13.63  2:33.27  3:53.25  5:14.79  19:57.35   
          6:35.49  7:56.14  9:17.13  10:37.57     
          11:58.96  13:20.07  14:40.18  16:00.59     
          17:20.82  18:40.18         
13  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    1:10.64  2:29.37  3:48.88  5:08.45  20:09.71   
          6:29.27  7:49.97  9:11.17  10:33.28     
          11:54.79  13:16.50  14:39.70  16:02.46     
          17:25.06  18:48.53         
14  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    1:14.68  2:34.93  3:55.73  5:17.08  20:13.91   
          6:39.46  7:59.18  9:20.56  10:42.20     
          12:03.18  13:25.07  14:47.05  16:09.30     
          17:32.60  18:54.24         
15  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:14.50  2:35.68  3:57.76  5:21.66  20:44.04   
          6:46.96  8:11.59  9:36.60  11:02.13     
          12:25.42  13:48.80  15:13.35  16:37.72     
          18:02.25  19:25.79         
16  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:17.76  2:41.41  4:07.08  5:33.07  21:27.28   
          6:59.28  8:25.43  9:52.92  11:19.68     
          12:46.63  14:14.23  15:41.80  17:10.40     
          18:37.42  20:04.05         
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:06.14  2:16.95  3:29.19  4:42.23  9:34.12   
          5:56.06  7:10.03  8:23.24       
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:07.74  2:20.34  3:34.55  4:49.12  9:45.00   
          6:03.36  7:18.05  8:32.58       
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.34  2:23.23  3:37.71  4:52.81  9:56.26   
          6:07.59  7:24.81  8:41.27       
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:09.88  2:25.33  3:42.01  4:59.36  10:00.04   
          6:16.27  7:33.02  8:47.96       
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:07.73  2:21.27  3:36.60  4:53.20  10:00.45   
          6:10.62  7:27.83  8:45.83       
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:10.81  2:26.09  3:42.27  4:58.85  10:04.24   
          6:15.98  7:32.85  8:49.78       
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    1:10.54  2:26.20  3:43.42  5:01.50  10:08.80   
          6:18.93  7:36.94  8:53.86       
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:09.24  2:25.30  3:41.89  4:59.41  10:13.01   
          6:18.58  7:36.68  8:55.84       
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:11.21  2:28.27  3:46.23  5:04.41  10:17.62   
          6:22.55  7:41.30  9:00.13       
10  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:10.92  2:28.20  3:46.69  5:05.47  10:20.94   
          6:24.60  7:44.44  9:03.80       
11  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:11.31  2:28.44  3:47.26  5:06.21  10:24.09   
          6:26.13  7:45.87  9:06.06       
12  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    1:14.21  2:34.55  3:54.77  5:16.11  10:35.67   
          6:37.18  7:58.61  9:18.90       
13  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    1:13.83  2:34.92  3:56.01  5:16.28  10:40.85   
          6:38.45  8:00.67  9:21.99       
14  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:12.68  2:32.49  3:54.76  5:17.79  10:52.83   
          6:41.47  8:06.13  9:31.00       
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
Elsa Lind  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 5, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Herrar [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            3:35.49   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      25.91  55.10      55.10   
  Oscar Ekström  1996      23.15  49.33      1:44.43   
  Kevin Petersson  1994      26.39  56.69      2:41.12   
  Daniel Olsson  1996      25.42  54.37      3:35.49   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            3:37.48   
  Adam Paulsson  1995      25.29  52.29      52.29   
  Alexander Berggren  1994      25.72  54.00      1:46.29   
  Fredrik Olsson  1994      27.27  57.50      2:43.79   
  Georg Hess  1996      25.83  53.69      3:37.48   
                     
Jönköping Herrar 1  1995  Jönköpings Simsällskap            3:39.12   
  David Larsson  1996      27.61  57.70      57.70   
  Daniel Forndal  1997      25.67  53.67      1:51.37   
  Jakob Clemedtson  1996      26.20  56.16      2:47.53   
  Emil Gustavsson  1995      24.35  51.59      3:39.12   
                     
SK Laxen Herrar [1995]  1995  Simklubben Laxen            3:40.52   
  John Olsson  1995      26.11  54.90      54.90   
  André Idoffsson  1997      26.03  55.71      1:50.61   
  Mikael Blum  1995      25.92  54.47      2:45.08   
  Alfred Bjärudd  1996      26.10  55.44      3:40.52   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            3:42.38   
  Simon Wanna  1996      26.34  53.87      53.87   
  Simon Bodestig  1996      26.60  56.42      1:50.29   
  Johan Andersson  1995      25.98  55.55      2:45.84   
  Kalle Svensson  1997      26.65  56.54      3:42.38   
                     
S02 Herrar [1993]  1993  Simklubben S 02            3:42.53   
  Filip Holmqvist  1994      25.45  53.32      53.32   
  Johannes Sköld  1996      26.67  56.87      1:50.19   
  Alexander Dimcevski  1995      26.37  56.37      2:46.56   
  Elias Gausel  1996      25.65  55.97      3:42.53   
                     
SK Laxen Herrar 2  1993  Simklubben Laxen            3:54.89   
  Janne Ledin  1994      27.19  58.85      58.85   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      26.67  57.67      1:56.52   
  Timmie Rydberg  1996      27.75  58.91      2:55.43   
  Max Ackerman  1995      27.32  59.46      3:54.89   
                     
Göteborg Herrar Lag1  1996  Göteborg Sim            3:59.93  16-20 Åldersgrupp Rekord 
  Gustav Olander  1994      27.74  58.98      58.98   
  Alexander Triantafillou  1997      27.75  58.98      1:57.96   
  Oskar Ehrnberg  1997      28.47  1:00.44      2:58.40   
  Erik Panzar  1996      29.00  1:01.53      3:59.93   
                     
Ludvika SS Herrar  1994  Ludvika Simsällskap            4:02.23   
  Anton Campalto  1998      31.16  1:06.86      1:06.86   
  Alfred Lindén  1997      28.12  1:00.97      2:07.83   
  Oscar Fredriksson  1994      26.66  58.30      3:06.13   
  Max Galjaart  1994      26.18  56.10      4:02.23   
                     
10  Karlsko Sf Herrar  1994  Karlskoga Simförening            4:13.13   
  Jonas Karlsson-Thell  1998      28.42  1:00.77      1:00.77   
  Emil Haakonsen  1999      29.92  1:03.60      2:04.37   
  Axel Björstam  1997      30.96  1:07.48      3:11.85   
  Drago Blagojevic  1995      29.19  1:01.28      4:13.13   
                     
11  Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            4:14.18   
  Jesper Skoglund  1995      28.01  59.59      59.59   
  Karl Olsson  1996      29.79  1:03.53      2:03.12   
  Navid Fageeh  1997      30.55  1:04.78      3:07.90   
  Viggo Koch  1997      30.65  1:06.28      4:14.18   
                     
12  Göteborg Herrar Lag2  1996  Göteborg Sim            4:18.89   
  Tom Kristofferson  1998      30.33  1:04.66      1:04.66   
  Philip Borgström Bishop  1999      30.60  1:06.25      2:10.91   
  Sherman Cheng  1999      29.68  1:06.40      3:17.31   
  Eric Björkner  1998      29.05  1:01.58      4:18.89   
                     
                     
 
Gren 6, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköping Damer  1994  Jönköpings Simsällskap            4:00.60   
  Emelia Karlsson  1997      29.93  1:03.42      1:03.42   
  Maria Galic  1995      28.02  57.93      2:01.35   
  Stina Victoria Nordberg  1996      29.05  1:01.39      3:02.74   
  Alma Thormalm  1996      27.48  57.86      4:00.60   
                     
Lass Damer [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            4:00.67   
  Madelene Andersson  1995      28.42  58.99      58.99   
  Linnea Magnusson  1996      28.62  1:00.44      1:59.43   
  Daniela Kindstrand  1997      28.87  1:00.81      3:00.24   
  Sofia Henell  1997      28.65  1:00.43      4:00.67   
                     
S02 Damer [1993]  1993  Simklubben S 02            4:02.16   
  Erica Dahlgren  1997      28.80  59.58      59.58   
  Johanna Andersson  1996      28.90  1:00.96      2:00.54   
  Amanda Zetterström  1994      28.92  1:00.64      3:01.18   
  Julia Bellvik  1996      28.94  1:00.98      4:02.16   
                     
Göteborg Damer [1995]  1995  Göteborg Sim            4:02.41   
  Alfhild Kristensson  1999      29.66  1:01.46      1:01.46   
  Linnéa Bielicz  1994      27.51  57.87      1:59.33   
  Viktoria Reinhold  1996      28.50  1:00.94      3:00.27   
  Inez Kristensson  1997      29.78  1:02.14      4:02.41   
                     
SK Triton Damer Lag 1  1997  Simklubben Triton            4:10.59   
  Johanna Nilsson  1996      30.00  1:01.98      1:01.98   
  Alexandra Volkova  1996      29.41  1:02.19      2:04.17   
  Ida Borg  1997      30.28  1:03.30      3:07.47   
  Fanny Andersson  1997      30.23  1:03.12      4:10.59   
                     
Västerås Damer [1997]  1997  Västerås Simsällskap            4:12.91   
  Elin Berggren  1996      30.18  1:03.31      1:03.31   
  Clara Wiman  1996      29.85  1:02.49      2:05.80   
  Ida Fahlborg  1996      30.54  1:04.78      3:10.58   
  Lina Berggren  1998      29.91  1:02.33      4:12.91   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            4:15.33   
  Amanda Andersson  1996      30.53  1:03.40      1:03.40   
  Johanna Niklasson  1996      29.58  1:02.68      2:06.08   
  Felicia Andersson  1997      29.53  1:03.74      3:09.82   
  Matilda Larsson  1998      30.62  1:05.51      4:15.33   
                     
S02 Damer [1993] Lag2  1993  Simklubben S 02            4:19.22   
  Tilde Lundmark  1995      29.98  1:03.19      1:03.19   
  Lina Berg  1996      30.20  1:02.61      2:05.80   
  Pernilla Lindberg  1994      31.44  1:04.66      3:10.46   
  Elsa Johansson  1998      32.44  1:08.76      4:19.22   
                     
Ludvika SS Damer  1994  Ludvika Simsällskap            4:19.89   
  Angelica Damberg  1996      29.75  1:02.82      1:02.82   
  Linnea Lindén  1995      31.88  1:08.53      2:11.35   
  Anna Miram  1999      31.92  1:08.21      3:19.56   
  Olivia Sjöblom  1997      28.83  1:00.33      4:19.89   
                     
10  Göteborg Damer [1997]  1997  Göteborg Sim            4:21.08   
  Christina Ekstedt  1996      30.45  1:04.39      1:04.39   
  Amanda Janzon  1997      30.74  1:04.38      2:08.77   
  Mathilda Janzon  1998      31.46  1:05.37      3:14.14   
  Matilda Kewenter  1997      31.70  1:06.94      4:21.08   
                     
11  SK Triton Damer Lag 2  1993  Simklubben Triton            4:26.64   
  Lina Wingren  1996      31.41  1:05.57      1:05.57   
  Marie Hanson  1997      30.63  1:05.15      2:10.72   
  Julia Falk-Saunders  1996      31.38  1:06.77      3:17.49   
  Madeleine Grönberg  1999      32.91  1:09.15      4:26.64   
                     
12  Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            4:32.10   
  Angelica Yngvesson  1996      31.42  1:06.35      1:06.35   
  Linnéa Fahlberg  1998      31.16  1:05.71      2:12.06   
  Matilda Holström  1998      32.51  1:09.35      3:21.41   
  Emma Dubo  1999      33.09  1:10.69      4:32.10   
                     
13  Karlstads SS F20  1993  Karlstads Simsällskap            4:32.33   
  Karin Melin  1994      30.78  1:05.43      1:05.43   
  Elvira Eklund Ramböl  1997      31.93  1:07.42      2:12.85   
  Linn Gustafsson  1998      33.61  1:12.10      3:24.95   
  Linda Sköld  1998      32.10  1:07.38      4:32.33   
                     
14  SK Laxen Damer [1995]  1995  Simklubben Laxen            4:35.39   
  Hanna Cederholm  1997      31.43  1:06.11      1:06.11   
  Fanny Nilsson  1998      32.19  1:08.15      2:14.26   
  Victoria Nilsson  1997      32  32.20      2:46.46   
  Josefine Pålsson  1999      36.42  1:48.93      4:35.39   
                     
15  Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simförening            4:41.21   
  Yvonne Katana  1994      33.00  1:11.97      1:11.97   
  Amanda Chienh  1997      35.01  1:14.87      2:26.84   
  Elin Håkansson  1997      32.54  1:07.93      3:34.77   
  Mikaela Jarlemark  1998      30.99  1:06.44      4:41.21   
                     
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            28.59   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap            28.92   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.06   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            29.97   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap            29.98   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            30.12   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.29   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            30.71   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            30.71   
10  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            30.90   
11  Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb            31.12   
12  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            31.14   
13  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            31.46   
14  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim            31.48   
15  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            31.49   
16  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            31.74   
17  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            31.90   
18  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            32.09   
19  Emilia Herlitz  1997  Skuru Idrottsklubb            32.12   
20  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            32.27   
21  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            32.54   
22  Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970            32.63   
23  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            32.68   
24  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            33.09   
25  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            33.20   
26  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            33.23   
27  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            33.32   
28  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap            33.38   
29  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            33.47   
30  Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap            33.78   
31  Elvira Eklund Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            33.86   
32  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            34.06   
33  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            34.34   
34  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            34.51   
35  Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap            35.11   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            25.76   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.48   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.62   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            27.10   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            27.21   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            27.35   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.36   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            27.53   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            27.58   
10  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            27.83   
11  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            28.12   
12  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            28.21   
13  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim            28.22   
14  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            28.28   
15  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            28.45   
16  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim            28.54   
17  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            28.55   
18  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            28.56   
19  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.62   
20  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap            28.64   
20  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            28.64   
22  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            28.71   
23  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            28.89   
24  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            28.98   
25  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            29.07   
26  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            29.10   
26  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.10   
28  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            29.21   
29  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap            29.24   
30  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            29.41   
31  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.47   
32  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            29.76   
33  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            29.88   
33  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            29.88   
35  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.21   
36  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.45   
37  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            30.90   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            30.04   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.78   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            31.88   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            32.50   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.57   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.68   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.69   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            32.85   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            33.06   
10  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            33.13   
11  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.27   
12  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            33.44   
13  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            33.59   
14  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            33.69   
15  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.71   
16  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap            33.73   
17  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            33.78   
18  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.06   
19  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            34.29   
20  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            34.34   
21  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.41   
22  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton            34.42   
23  Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap            34.60   
23  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.60   
25  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            34.73   
26  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            34.77   
27  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            34.86   
28  Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            34.88   
29  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            34.96   
30  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            35.03   
31  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            35.26   
32  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            35.40   
33  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen            35.79   
34  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap            36.30   
35  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.50   
36  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970            36.65   
37  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.30   
38  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            37.58   
39  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians            37.73   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            26.90   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.37   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.97   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap            28.90   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            29.44   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            29.64   
Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.83   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            29.88   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            30.02   
10  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.06   
11  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            30.29   
12  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            30.32   
13  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.33   
14  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            30.68   
15  Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            31.00   
16  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.20   
17  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.24   
18  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            31.36   
19  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap            31.63   
20  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap            32.16   
21  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            32.23   
22  Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            32.35   
23  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            32.84   
24  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            33.00   
25  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim            33.11   
26  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            33.47   
27  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            33.64   
28  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            33.80   
29  Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            33.95   
30  Arvid Levander  1998  Skuru Idrottsklubb            34.00   
31  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            34.10   
32  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb            34.22   
33  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            34.43   
34  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            34.86   
35  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            34.89   
36  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap            35.06   
37  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap            35.64   
38  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            35.72   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            DNS   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:02.47  2:09.38  3:16.91    4:23.99   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:03.85  2:12.60  3:20.94    4:29.33   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:05.72  2:14.96  3:25.07    4:34.48   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:05.78  2:16.50  3:27.17    4:37.72   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:05.32  2:16.15  3:26.71    4:37.94   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.54  2:15.18  3:28.19    4:40.31   
Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    1:07.17  2:19.04  3:31.29    4:42.62   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:07.27  2:19.53  3:32.12    4:43.29   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:07.71  2:19.82  3:32.54    4:43.37   
10  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:06.91  2:18.43  3:31.62    4:45.08   
11  Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    1:05.38  2:17.89  3:32.33    4:45.24   
12  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:05.06  2:17.83  3:31.80    4:45.30   
13  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:07.75  2:19.61  3:33.25    4:48.89   
14  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:07.59  2:21.52  3:36.59    4:51.31   
15  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:09.32  2:22.82  3:37.30    4:52.58   
16  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    1:08.28  2:23.18  3:38.36    4:52.83   
17  Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    1:09.84  2:24.71  3:39.90    4:54.46   
18  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    1:10.61  2:26.51  3:42.41    4:56.93   
19  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    1:10.50  2:26.23  3:42.95    4:58.00   
20  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.16  2:22.93  3:40.44    4:58.81   
21  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:11.75  2:27.92  3:45.14    5:01.41   
22  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    1:12.35  2:29.89  3:48.31    5:06.00   
Ida Johansson  1996  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    57.34  1:57.48  2:57.68    4:00.18  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    59.09  2:00.63  3:02.55    4:06.03   
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    1:00.15  2:03.48  3:06.59    4:06.62   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    58.32  2:00.21  3:04.21    4:08.38   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    59.54  2:03.11  3:07.20    4:08.64   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.31  2:03.77  3:05.23    4:10.24   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.18  2:02.04  3:06.74    4:12.13   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:01.77  2:06.24  3:10.28    4:14.50   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:00.85  2:04.92  3:10.82    4:16.34   
10  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:01.03  2:06.36  3:12.71    4:16.78   
11  Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:00.90  2:06.47  3:13.53    4:19.40   
12  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:00.56  2:06.85  3:13.91    4:20.47   
13  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:01.69  2:10.33  3:18.81    4:27.29   
14  Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    1:01.96  2:09.54  3:18.48    4:28.14   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:02.07  2:10.73  3:20.83    4:29.22   
16  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:01.86  2:10.02  3:19.76    4:29.68   
17  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:04.41  2:13.27  3:21.58    4:29.76   
18  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    1:03.52  2:12.11  3:21.42    4:32.96   
19  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:03.44  2:13.73  3:25.14    4:36.27   
20  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    1:03.07  2:13.04  3:25.69    4:38.39   
21  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.40  2:16.15  3:27.02    4:38.92   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            DNS   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            DNF   
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    36.29  1:14.73  2:01.08    2:36.20   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.56  1:14.21  2:01.93    2:36.28   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    36.62  1:17.97  2:01.96    2:37.40   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.73  1:14.91  2:03.00    2:38.26   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    34.48  1:15.25  2:00.18    2:38.29   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    34.84  1:16.24  2:03.44    2:39.94   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.62  1:16.13  2:03.88    2:42.07   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    33.45  1:16.98  2:03.35    2:42.32   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.13  1:17.24  2:05.00    2:43.66   
10  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    35.88  1:17.84  2:07.14    2:43.84   
11  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.69  1:17.49  2:05.33    2:44.35   
12  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    35.21  1:16.34  2:06.15    2:44.36   
13  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    35.56  1:18.60  2:08.32    2:44.86   
14  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    35.71  1:17.34  2:10.13    2:44.89   
15  Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.64  1:17.32  2:06.39    2:45.09   
16  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    35.64  1:20.56  2:07.29    2:45.23   
17  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    35.99  1:17.80  2:07.59    2:45.24   
18  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.84  1:19.01  2:09.11    2:45.88   
19  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    37.59  1:18.76  2:10.04    2:48.48   
20  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    37.17  1:24.86  2:14.52    2:52.34   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap            DNS   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap            DNF   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    29.42  1:06.04  1:46.21    2:18.55   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.87  1:08.30  1:49.73    2:22.19   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    31.11  1:08.82  1:52.59    2:25.17   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    31.69  1:10.22  1:53.26    2:25.22   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    30.23  1:10.27  1:53.26    2:26.07   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.69  1:08.90  1:53.94    2:26.96   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    31.88  1:08.98  1:54.10    2:27.84   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    33.84  1:10.97  1:54.54    2:27.85   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    32.49  1:10.74  1:54.67    2:29.16   
10  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    32.02  1:09.12  1:52.96    2:29.25   
11  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    32.57  1:12.27  1:55.95    2:30.74   
12  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    33.30  1:13.45  1:57.97    2:32.77   
13  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    34.66  1:12.47  2:00.56    2:34.56   
14  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    33.33  1:12.36  1:58.28    2:34.59   
15  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    35.09  1:15.96  2:00.70    2:34.89   
16  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.91  1:13.32  1:58.92    2:35.61   
17  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    33.69  1:13.30  2:01.95    2:38.72   
18  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    35.86  1:16.05  2:03.42    2:39.50   
19  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    36.37  1:17.67  2:04.97    2:39.81   
20  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    35.40  1:21.84  2:03.04    2:41.03   
21  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    34.96  1:16.14  2:05.30    2:41.47   
22  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.89  1:19.50  2:08.42    2:46.12   
23  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    38.99  1:21.97  2:11.09    2:47.95   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    31.61        1:04.37   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    32.52        1:05.31   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.85        1:06.32   
Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap    32.69        1:07.11   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    32.72        1:07.15   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    32.88        1:08.09   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    34.09        1:10.24   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    34.02        1:10.33   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    34.38        1:10.58   
10  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.70        1:10.59   
11  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    34.39        1:11.07   
12  Ida Borg  1997  Simklubben Triton    34.98        1:11.80   
13  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap    34.72        1:11.98   
14  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    34.01        1:12.14   
15  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.19        1:12.31   
16  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    34.82        1:12.46   
17  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    34.70        1:12.54   
18  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton    35.55        1:12.67   
19  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.78        1:12.72   
20  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.40        1:13.20   
21  Elvira Eklund Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    35.84        1:13.53   
22  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    35.51        1:13.56   
23  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    34.88        1:13.72   
24  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    35.07        1:13.91   
25  Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap    35.78        1:14.06   
26  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    35.79        1:14.15   
27  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap    36.05        1:15.09   
28  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    36.54        1:15.68   
29  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    36.38        1:16.89   
30  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    37.93        1:18.36   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    29.55        59.20   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.00        59.30   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    28.72        59.30   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.35        1:00.12   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    29.71        1:00.73   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.38        1:01.53   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.91        1:02.71   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.77        1:03.13   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    31.27        1:03.34   
10  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    30.78        1:03.47   
11  Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    30.81        1:03.54   
12  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    30.72        1:04.04   
13  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    31.46        1:04.51   
14  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    30.70        1:04.91   
15  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    31.89        1:05.28   
16  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.79        1:05.36   
17  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    32.00        1:06.01   
18  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    32.18        1:06.36   
19  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    32.23        1:06.84   
20  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    32.33        1:07.45   
21  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    32.56        1:07.62   
22  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.58        1:07.72   
23  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    32.72        1:08.04   
24  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.78        1:08.44   
25  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    33.56        1:09.11   
26  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.98        1:09.16   
27  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    33.24        1:09.64   
28  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.35        1:10.43   
29  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    34.57        1:11.84   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            DNS   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.41  1:15.90  1:57.19    2:38.93   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    36.80  1:18.64  2:01.77    2:44.90   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    37.27  1:20.71  2:04.33    2:47.93   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    37.83  1:20.66  2:04.62    2:49.58   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    40.10  1:23.95  2:08.20    2:53.16   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    39.26  1:23.88  2:09.89    2:56.63   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    40.03  1:26.06  2:11.44    2:57.93   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen    38.89  1:23.57  2:10.68    2:58.09   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    39.84  1:25.10  2:11.23    2:58.43   
10  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.69  1:26.69  2:14.64    3:03.16   
11  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    40.73  1:28.22  2:17.17    3:04.10   
12  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    42.57  1:29.47  2:17.40    3:04.22   
13  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    43.80  1:29.92  2:17.76    3:04.31   
14  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    40.84  1:27.17  2:15.31    3:04.81   
15  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.67  1:29.07  2:18.46    3:06.65   
16  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    41.97  1:29.71  2:19.76    3:08.94   
17  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    42.68  1:31.14  2:22.54    3:13.04   
18  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians    42.32  1:30.75  2:22.07    3:13.82   
19  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    43.55  1:33.98  2:25.57    3:14.06   
20  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    42.24  1:31.79  2:22.33    3:15.03   
21  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    42.21  1:31.28  2:24.20    3:15.87   
22  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.05  1:34.78  2:25.63    3:17.10   
23  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970    41.86  1:31.69  2:24.25    3:17.52   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.60  1:11.73  1:50.01    2:28.65  14-15 Åldersgrupp Rekord 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.72  1:11.91  1:51.44    2:30.78   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    35.53  1:15.65  1:57.75    2:41.16   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.28  1:20.34  2:04.20    2:48.05   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    38.87  1:24.78  2:11.08    2:57.12   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    39.93  1:25.63  2:12.47    2:57.18   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.10  1:26.01  2:13.22    3:00.41   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    39.69  1:25.75  2:13.09    3:00.75   
Nils König  1998  Örebro Simallians    40.77  1:28.43  2:17.96    3:02.91   
10  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    41.26  1:29.35  2:18.01    3:04.05   
11  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    40.69  1:27.32  2:16.41    3:04.15   
12  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.98  1:28.98  2:18.24    3:04.88   
13  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    41.35  1:29.64  2:19.72    3:08.01   
14  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    40.72  1:28.46  2:18.48    3:08.85   
15  Arvid Levander  1998  Skuru Idrottsklubb    41.35  1:28.17  2:20.18    3:09.20   
16  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    43.08  1:32.23  2:22.24    3:11.43   
17  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    43.00  1:34.83  2:25.02    3:15.16   
18  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    45.70  1:39.51  2:34.99    3:27.16   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    28.56        58.35   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    28.17        58.45   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    28.52        58.94   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.57        59.83   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    29.14        1:00.59   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    29.66        1:00.61   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap    29.55        1:00.76   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    29.48        1:00.79   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.58        1:01.09   
10  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    30.05        1:01.77   
11  Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    29.87        1:01.91   
12  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    29.32        1:02.06   
13  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.10        1:02.19   
14  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    30.30        1:02.24   
15  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    29.76        1:02.28   
16  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    30.18        1:02.34   
17  Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    30.01        1:02.36   
18  Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    30.01        1:02.44   
19  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    30.19        1:02.45   
20  Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    30.50        1:03.14   
21  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    30.58        1:03.17   
22  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    29.51        1:03.29   
23  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.96        1:03.70   
24  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    30.77        1:03.73   
25  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    30.39        1:03.90   
26  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    31.06        1:03.95   
27  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    31.20        1:04.06   
28  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.79        1:04.54   
29  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    31.72        1:05.28   
30  Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    31.23        1:05.41   
31  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.81        1:05.51   
32  Ida Borg  1997  Simklubben Triton    31.94        1:07.13   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    24.74        51.68   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.50        52.27   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    25.23        52.78   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    26.11        53.72   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.02        54.15   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    26.47        54.47   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    26.50        55.22   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    26.21        55.29   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    26.62        55.40   
10  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    26.68        55.57   
11  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    26.78        55.63   
12  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    26.35        55.67   
13  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    27.04        56.23   
14  Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    27.62        56.43   
15  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    27.03        56.48   
16  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    26.69        56.59   
17  Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    28.46        56.86   
18  Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    27.32        57.00   
19  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    27.25        57.02   
20  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    27.05        57.25   
21  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.14        57.42   
22  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    27.35        57.62   
23  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    27.17        57.76   
24  Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    27.80        57.77   
25  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    26.84        57.85   
26  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.77        58.18   
27  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    27.98        58.28   
28  Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    28.18        58.60   
29  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.74        58.77   
30  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.29        58.83   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            DNS   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.53  1:12.52  1:52.77    2:33.48   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    33.71  1:13.65  1:53.89    2:33.48   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    36.51  1:17.94  2:00.79    2:42.21   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    35.34  1:16.62  2:00.04    2:43.37   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    36.01  1:18.73  2:03.90    2:49.64   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    37.07  1:21.42  2:09.55    2:57.10   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    39.50  1:25.02  2:12.77    2:59.03   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    44.93  1:35.97  2:29.56    3:21.11   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    29.17        1:01.31   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    28.86        1:01.80   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.01        1:02.48   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    30.85        1:05.69   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    30.57        1:06.55   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    31.38        1:06.73   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.66        1:08.13   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    32.35        1:08.79   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    32.55        1:09.41   
10  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.23        1:10.74   
11  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    33.73        1:11.11   
12  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    31.48        1:11.39   
13  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    35.00        1:11.46   
14  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    34.03        1:11.59   
15  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.43        1:12.02   
15  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    33.96        1:12.02   
17  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    33.51        1:12.20   
18  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    33.72        1:12.45   
19  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    33.76        1:13.52   
20  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    34.34        1:13.79   
21  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.92        1:13.90   
22  Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    33.27        1:13.92   
23  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    34.06        1:14.48   
24  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    36.86        1:15.41   
25  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    34.20        1:15.55   
26  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    33.67        1:16.22   
27  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    35.43        1:16.39   
28  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    36.27        1:16.69   
29  Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    35.13        1:17.36   
30  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    34.88        1:17.79   
31  Arvid Levander  1998  Skuru Idrottsklubb    36.41        1:18.24   
32  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    35.88        1:19.64   
                     
 
Gren 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jönköping Damer  1994  Jönköpings Simsällskap            2:01.29   
  Victoria Johnsson  1994      31.74        31.74   
  Alma Thormalm  1996      32.97        1:04.71   
  Stina Victoria Nordberg  1996      30.13        1:34.84   
  Maria Galic  1995      26.45        2:01.29   
                     
Göteborg Damer [1995]  1995  Göteborg Sim            2:03.09   
  Alfhild Kristensson  1999      32.13        32.13   
  Viktoria Reinhold  1996      33.60        1:05.73   
  Inez Kristensson  1997      30.67        1:36.40   
  Linnéa Bielicz  1994      26.69        2:03.09   
                     
S02 Damer [1993]  1993  Simklubben S 02            2:03.45   
  Amanda Zetterström  1994      31.38        31.38   
  Lina Berg  1996      34.45        1:05.83   
  Johanna Andersson  1996      30.38        1:36.21   
  Erica Dahlgren  1997      27.24        2:03.45   
                     
Lass Damer [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            2:03.56   
  Madelene Andersson  1995      30.34        30.34   
  Emelie Gidlöf  1997      35.19        1:05.53   
  Erika Settland  1996      30.52        1:36.05   
  Linnea Magnusson  1996      27.51        2:03.56   
                     
SK Triton Damer Lag 1  1997  Simklubben Triton            2:07.18   
  Ida Borg  1997      33.29        33.29   
  Lina Wingren  1996      34.72        1:08.01   
  Fanny Andersson  1997      31.09        1:39.10   
  Johanna Nilsson  1996      28.08        2:07.18   
                     
Västerås Damer [1997]  1997  Västerås Simsällskap            2:07.23   
  Clara Wiman  1996      32.34        32.34   
  Lina Berggren  1998      34.67        1:07.01   
  Elin Berggren  1996      30.19        1:37.20   
  Ida Fahlborg  1996      30.03        2:07.23   
                     
Mass Damer Lag 1  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:08.16   
  My Janzén  1997      33.53        33.53   
  Emma Westman  1993      35.17        1:08.70   
  Anna Rosén  1994      30.25        1:38.95   
  Johanna Åberg  1997      29.21        2:08.16   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            2:08.91   
  Matilda Larsson  1998      35.08        35.08   
  Johanna Niklasson  1996      34.01        1:09.09   
  Amanda Andersson  1996      30.87        1:39.96   
  Felicia Andersson  1997      28.95        2:08.91   
                     
Göteborg Damer [1997]  1997  Göteborg Sim            2:11.83   
  Mathilda Janzon  1998      32.72        32.72   
  Christina Ekstedt  1996      36.02        1:08.74   
  Amanda Janzon  1997      32.71        1:41.45   
  Matilda Kewenter  1997      30.38        2:11.83   
                     
10  Ludvika SS Damer  1994  Ludvika Simsällskap            2:12.10   
  Anna Miram  1999      34.65        34.65   
  Angelica Damberg  1996      36.79        1:11.44   
  Linnea Lindén  1995      33.34        1:44.78   
  Olivia Sjöblom  1997      27.32        2:12.10   
                     
11  Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simförening            2:12.16   
  Elin Håkansson  1997      33.31        33.31   
  Yvonne Katana  1994      37.48        1:10.79   
  Lovisa Rasko-Nguyen  1995      31.85        1:42.64   
  Mikaela Jarlemark  1998      29.52        2:12.16   
                     
12  S02 Damer [1993] Lag2  1993  Simklubben S 02            2:13.63   
  Julia Bellvik  1996      34.31        34.31   
  Elsa Johansson  1998      38.62        1:12.93   
  Tilde Lundmark  1995      31.00        1:43.93   
  Pernilla Lindberg  1994      29.70        2:13.63   
                     
13  SK Triton Damer Lag 2  1993  Simklubben Triton            2:15.14   
  Julia Falk-Saunders  1996      33.55        33.55   
  Marie Hanson  1997      38.63        1:12.18   
  Madeleine Grönberg  1999      34.38        1:46.56   
  Alexandra Volkova  1996      28.58        2:15.14   
                     
14  Karlstads SS F20  1993  Karlstads Simsällskap            2:15.78   
  Solveig Ramallo  1993      35.36        35.36   
  Josefin Ericson  1999      38.19        1:13.55   
  Elvira Eklund Ramböl  1997      33.06        1:46.61   
  Karin Melin  1994      29.17        2:15.78   
                     
15  Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            2:15.98   
  Angelica Yngvesson  1996      34.47        34.47   
  Matilda Holström  1998      37.80        1:12.27   
  Linnéa Fahlberg  1998      32.07        1:44.34   
  Emma Dubo  1999      31.64        2:15.98   
                     
16  SK Laxen Damer [1995]  1995  Simklubben Laxen            2:17.36   
  Victoria Nilsson  1997      36.64        36.64   
  Fanny Nilsson  1998      36.89        1:13.53   
  Hanna Cederholm  1997      31.83        1:45.36   
  Josefine Pålsson  1999      32.00        2:17.36   
                     
                     
 
Gren 24, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            7:52.29  16-20 Åldersgrupp Rekord 
  Joachim Bratt  1995      56.01  1:56.31      1:56.31   
  Isak Eliasson  1996      55.93  1:56.12      3:52.43   
  Ludvig Hazard  1995      58.40  2:04.43      5:56.86   
  Patrik Löfgren  1996      55.92  1:55.43      7:52.29   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            7:57.40   
  Adam Paulsson  1995      53.49  1:51.04      1:51.04   
  Alexander Berggren  1994      56.13  1:57.86      3:48.90   
  Georg Hess  1996      58.64  2:00.27      5:49.17   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      1:00.88  2:08.23      7:57.40   
                     
S02 Herrar [1993]  1993  Simklubben S 02            8:12.16   
  Filip Holmqvist  1994      57.07  1:56.24      1:56.24   
  Alexander Dimcevski  1995      59.19  2:04.06      4:00.30   
  Jakob Schariot  1995      58.32  2:01.29      6:01.59   
  Jesper Böhn  1998      1:02.39  2:10.57      8:12.16   
                     
SK Laxen Herrar [1995]  1995  Simklubben Laxen            8:14.18   
  Mikael Blum  1995      1:00.46  2:03.02      2:03.02   
  John Olsson  1995      56.16  1:58.60      4:01.62   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      1:01.32  2:06.31      6:07.93   
  André Idoffsson  1997      1:00.58  2:06.25      8:14.18   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            8:22.41   
  Simon Wanna  1996      56.58  1:57.28      1:57.28   
  Simon Bodestig  1996      1:02.18  2:10.88      4:08.16   
  Johan Andersson  1995      59.17  2:03.58      6:11.74   
  Karl Olsson  1996      1:02.20  2:10.67      8:22.41   
                     
Göteborg Herrar Lag1  1996  Göteborg Sim            8:43.78   
  Gustav Olander  1994      1:01.42  2:07.21      2:07.21   
  Alexander Triantafillou  1997      1:01.56  2:09.08      4:16.29   
  Mikael Lagging  1995      1:01.93  2:09.38      6:25.67   
  Erik Panzar  1996      1:04.83  2:18.11      8:43.78   
                     
Nkk Herrar [1993]  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            8:45.28   
  Oskar Renåker  1996      1:02.02  2:10.39      2:10.39   
  David Magnusson  1995      1:02.75  2:12.28      4:22.67   
  David Josefsson  1997      1:02.62  2:12.19      6:34.86   
  Axel Podéus  1997      1:02.29  2:10.42      8:45.28   
                     
Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            9:04.58   
  Kalle Svensson  1997      1:02.34  2:07.31      2:07.31   
  Jesper Skoglund  1995      1:01.07  2:07.21      4:14.52   
  Navid Fageeh  1997      1:07.75  2:23.28      6:37.80   
  Viggo Koch  1997      1:08.54  2:26.78      9:04.58   
                     
Lass Herrar [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            9:10.59   
  Daniel Olsson  1996      1:00.65  2:11.30      2:11.30   
  Tom Andersson  1998      1:05.31  2:16.69      4:27.99   
  Gustav Henell  1999      1:09.65  2:26.53      6:54.52   
  Mattias Grynning  1999      1:04.50  2:16.07      9:10.59   
                     
10  Karlsko Sf Herrar  1994  Karlskoga Simförening            9:28.10   
  Jonas Karlsson-Thell  1998      1:04.21  2:15.40      2:15.40   
  Axel Björstam  1997      1:10.75  2:32.89      4:48.29   
  Emil Haakonsen  1999      1:09.09  2:25.82      7:14.11   
  Drago Blagojevic  1995      1:03.67  2:13.99      9:28.10   
                     
                     
 
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer Lag 1 [1999]  1999  Linköpings Allmänna SS            2:11.71   
  Emma Magnusson  1998      33.33        33.33   
  Alma Fransson  1999      36.09        1:09.42   
  Elise Gidlöf  1999      33.31        1:42.73   
  Johanna Gunnarsson  1999      28.98        2:11.71   
                     
Nkk Damer [1999]  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:12.15   
  Sara Thunholm  1999      33.54        33.54   
  Sara Wallberg  1999      35.23        1:08.77   
  Jennifer Goding  1998      32.54        1:41.31   
  Tilde Malm  1999      30.84        2:12.15   
                     
Mass Tjejer 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:13.03   
  Gabriella Petersson  1998      33.16        33.16   
  Ann-Kristin Karlsson  1999      38.59        1:11.75   
  Alice Lindhé  1999      31.79        1:43.54   
  Sophie Eliasson  1998      29.49        2:13.03   
                     
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:13.97   
  Lisa Eriksson  1998      33.11        33.11   
  Adina Nyström  1999      40.21        1:13.32   
  Anna Eriksson  1999      29.94        1:43.26   
  Amanda Fors  1998      30.71        2:13.97   
                     
Säffle SS Damer [1998]  1998  Säffle Simsällskap            2:22.09   
  Maja Palmqvist  1998      35.28        35.28   
  Madeleine Wanna  1999      41.76        1:17.04   
  Elin Thörner  1998      33.08        1:50.12   
  Julia Mulikova  1998      31.97        2:22.09   
                     
Uddevalla Damer [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:22.33   
  Kim Dao  1999      37.40        37.40   
  Gabriella Sanftleben  1999      39.52        1:16.92   
  Hilda Andersson  1999      32.99        1:49.91   
  Elin Gustafson  1999      32.42        2:22.33   
                     
Ösa Damer Lag 1  1998  Örebro Simallians            2:26.17   
  Anncharlott Smedberg  1998      38.86        38.86   
  Isabelle Fredriksson  1999      37.49        1:16.35   
  Elin Larsson  1998      37.82        1:54.17   
  Amanda Göthlin  1998      32.00        2:26.17   
                     
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            27.80   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            28.09   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap            28.15   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            28.21   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.30   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.39   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            28.47   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            28.55   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.64   
10  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            29.27   
11  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.45   
12  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            29.58   
13  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            29.84   
14  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            29.89   
15  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            30.08   
16  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim            30.20   
17  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.23   
18  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb            30.27   
19  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            30.56   
20  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            30.63   
21  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.92   
22  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            31.12   
23  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            31.18   
24  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            31.43   
25  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            31.52   
26  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.57   
27  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            31.59   
28  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.73   
29  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            31.96   
30  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            32.15   
31  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            32.29   
32  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            32.31   
33  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap            32.39   
34  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            32.58   
35  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            32.62   
36  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            32.82   
37  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            33.14   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.79  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            29.94   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            30.46   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap            30.55   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            30.93   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            30.95   
Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap            31.58   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            31.77   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb            31.95   
10  Louise Nyhlén  1993  Simklubben Elfsborg            32.46   
11  Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            32.58   
12  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.67   
13  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            32.79   
14  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            32.99   
15  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            33.04   
16  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.15   
17  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            33.19   
18  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim            33.42   
19  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            33.49   
20  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.64   
21  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb            33.66   
22  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            33.74   
23  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            33.85   
24  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            33.88   
25  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap            33.96   
26  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.14   
27  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            34.21   
28  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            34.32   
29  Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap            34.54   
30  Elvira Eklund Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            34.66   
31  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            35.13   
32  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            35.24   
33  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            35.77   
34  Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap            36.07   
35  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            36.20   
36  Frida Bladin  1993  Simklubben S 02            36.49   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.97   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            29.84   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            30.42   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton            30.98   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            31.24   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.36   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            31.73   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            31.95   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.60   
10  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.78   
11  Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.82   
12  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            33.34   
13  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            33.35   
14  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb            33.38   
15  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            33.62   
16  Didrik Bergström  1998  Skuru Idrottsklubb            33.67   
17  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim            33.75   
18  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            33.79   
19  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            33.97   
20  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            34.32   
21  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim            34.40   
22  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            34.46   
23  Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            34.72   
24  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            34.79   
25  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            35.17   
26  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            36.17   
26  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            36.17   
28  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.18   
28  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            36.18   
30  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            36.81   
31  Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen            37.07   
32  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            37.24   
33  Nils König  1998  Örebro Simallians            37.61   
34  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            37.63   
35  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            37.70   
36  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            37.72   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            31.99   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            32.72   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            32.77   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.83   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            33.02   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            33.14   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.50   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            33.94   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            34.20   
10  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.32   
11  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            34.49   
12  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            34.62   
13  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            35.43   
14  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            35.48   
15  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            35.69   
16  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            35.84   
17  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap            35.88   
18  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            36.11   
19  Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            36.18   
20  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            36.26   
21  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap            36.30   
22  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            36.40   
23  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            36.59   
24  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            36.83   
25  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            36.95   
26  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.11   
27  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim            37.20   
28  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            37.23   
29  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            37.24   
30  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            37.35   
31  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.64   
32  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap            37.88   
33  Linnea Schöön  1998  Kungälvs Simsällskap            38.55   
34  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.65   
35  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            38.80   
36  Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians            39.03   
37  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            39.10   
38  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            39.14   
39  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            41.35   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 30, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:03.56  2:12.96  3:28.88    4:31.28  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:04.88  2:15.25  3:34.56    4:36.99   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:04.65  2:16.56  3:37.49    4:38.38   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.65  2:17.15  3:40.31    4:45.49   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:06.86  2:21.69  3:43.55    4:47.15   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    1:05.45  2:20.27  3:42.49    4:49.55   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:08.10  2:22.88  3:46.83    4:50.96   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:06.69  2:22.00  3:45.47    4:52.42   
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:07.75  2:24.48  3:48.41    4:54.00   
10  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.98  2:23.81  3:46.21    4:55.40   
11  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:08.87  2:26.84  3:50.25    4:58.52   
12  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:15.48  2:31.70  3:52.29    5:00.10   
13  Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    1:06.89  2:23.76  3:51.04    5:00.28   
14  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.13  2:27.40  3:52.81    5:02.57   
15  Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:06.83  2:26.62  3:55.61    5:03.17   
16  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:09.24  2:25.75  3:55.33    5:05.40   
17  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:10.30  2:32.01  3:55.84    5:07.54   
18  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.51  2:27.88  3:55.57    5:08.87   
19  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    1:14.99  2:35.94  4:02.28    5:13.93   
20  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:14.87  2:38.82  4:05.56    5:14.85   
21  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    1:09.48  2:32.55  4:02.74    5:14.96   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 31, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:50.00  3:12.11  4:31.90    5:05.75   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:10.69  2:28.76  4:00.60    5:12.27   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    1:51.24  3:17.56  4:38.10    5:13.37   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:56.80  3:19.88  4:39.11    5:13.42   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:53.23  3:18.97  4:40.31    5:14.78   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:50.13  3:15.81  4:39.88    5:15.82   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:55.62  3:21.29  4:43.54    5:19.18   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:56.50  3:23.24  4:47.45    5:25.69   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    1:16.65  2:44.63  4:17.11    5:30.11   
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:16.07  2:39.61  4:17.59    5:32.19   
11  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    2:00.27  3:30.00  4:56.05    5:33.37   
12  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    1:14.68  2:45.29  4:20.59    5:41.84   
13  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    1:17.12  2:47.92  4:31.13    5:54.37   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.70  58.42  1:29.54    2:00.85   
Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.64  58.82  1:32.03    2:05.22   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.30  1:01.18  1:34.29    2:05.63   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    28.89  1:01.71  1:35.73    2:08.95   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    30.16  1:02.83  1:36.56    2:09.96   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    29.92  1:02.77  1:36.40    2:10.41   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.01  1:02.01  1:36.40    2:10.76   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.92  1:04.80  1:39.55    2:14.09   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    29.31  1:03.11  1:38.76    2:14.45   
10  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.34  1:04.69  1:40.28    2:14.92   
11  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    30.60  1:04.93  1:40.56    2:15.32   
12  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    31.07  1:05.36  1:40.92    2:15.67   
13  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    31.26  1:06.20  1:41.95    2:15.71   
14  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.92  1:05.14  1:41.20    2:15.77   
15  Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.33  1:08.13  1:43.19    2:17.52   
16  Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    31.80  1:07.17  1:42.86    2:17.53   
17  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    30.05  1:05.36  1:42.06    2:17.57   
18  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    31.89  1:07.95  1:44.11    2:18.38   
19  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    32.40  1:08.66  1:45.93    2:20.19   
20  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    31.81  1:07.51  1:44.43    2:21.44   
21  Nikola Macki´c  1999  Simklubben Laxen    31.80  1:07.87  1:45.74    2:22.09   
22  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    31.51  1:06.89  1:44.21    2:22.33   
23  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    30.93  1:06.90  1:44.86    2:22.47   
24  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    32.70  1:09.94  1:47.83    2:25.55   
                     
 
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.46  1:04.96  1:39.05    2:12.69   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.80  1:06.14  1:40.97    2:13.93   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    31.23  1:05.63  1:40.95    2:14.74   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    31.26  1:06.02  1:41.53    2:15.13   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.17  1:05.82  1:41.01    2:15.27   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.60  1:05.97  1:41.79    2:18.11   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    32.70  1:08.32  1:43.89    2:18.51   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    32.64  1:08.16  1:43.77    2:18.53   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    32.94  1:08.60  1:44.44    2:18.67   
10  Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.11  1:07.55  1:43.76    2:18.76   
11  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    32.43  1:07.81  1:44.40    2:20.25   
12  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    33.47  1:09.24  1:45.66    2:21.01   
13  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.96  1:09.59  1:47.12    2:22.15   
14  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    32.66  1:08.97  1:46.32    2:22.28   
15  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.77  1:10.90  1:47.46    2:22.96   
16  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    32.98  1:09.53  1:46.97    2:24.00   
17  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    33.16  1:09.87  1:48.33    2:24.28   
18  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    32.26  1:08.51  1:46.17    2:24.90   
19  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    33.76  1:10.56  1:48.89    2:24.96   
20  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    34.71  1:13.15  1:51.50    2:28.58   
21  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    34.76  1:12.75  1:51.41    2:28.63   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    27.17        57.70   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.52        58.36   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    26.97        59.20   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    28.26        59.93   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    28.12        59.95   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    29.47        1:00.47   
Simon Wanna  1996  Uddevalla Sim    29.03        1:00.88   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.03        1:01.13   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.05        1:01.34   
10  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.32        1:01.56   
11  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    28.57        1:01.74   
12  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    28.81        1:01.75   
13  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    29.01        1:01.76   
14  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    28.88        1:02.07   
15  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    28.86        1:02.17   
16  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    29.41        1:02.20   
17  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    28.97        1:02.70   
18  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    29.19        1:02.74   
19  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    28.90        1:02.85   
20  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    28.86        1:03.11   
21  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    28.84        1:03.22   
22  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    29.49        1:03.44   
23  Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    29.43        1:03.79   
24  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    30.61        1:05.25   
25  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    30.16        1:05.36   
26  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen    29.82        1:05.46   
27  Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    30.82        1:05.57   
28  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.65        1:05.75   
29  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    29.20        1:05.79   
30  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    30.53        1:05.91   
31  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    29.91        1:06.62   
32  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    32.41        1:08.45   
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    30.25        1:04.84   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    30.55        1:04.93   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    30.39        1:05.17   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    30.97        1:06.31   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    31.61        1:06.48   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    31.42        1:06.64   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    31.01        1:07.96   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    32.11        1:08.38   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.70        1:08.83   
10  Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    31.83        1:08.93   
11  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.86        1:09.43   
12  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    31.76        1:09.80   
13  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.11        1:10.01   
14  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.68        1:10.77   
15  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    33.40        1:11.61   
16  Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    32.45        1:11.63   
17  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    32.81        1:12.19   
18  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    34.96        1:13.05   
19  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    34.68        1:14.26   
20  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    35.08        1:14.34   
21  Emilia Herlitz  1997  Skuru Idrottsklubb    33.07        1:14.76   
22  Elvira Eklund Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    35.16        1:15.23   
23  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    34.23        1:15.45   
24  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    34.71        1:16.78   
25  Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    35.38        1:18.02   
26  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    35.53        1:18.74   
27  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    36.50        1:21.02   
Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.80  1:03.99  1:37.38    2:10.29   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    33.72  1:08.72  1:44.20    2:18.76   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.27  1:07.97  1:44.69    2:19.83   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.76  1:10.56  1:48.03    2:24.11   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.42  1:10.41  1:48.89    2:24.70   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    35.66  1:12.63  1:50.18    2:26.05   
Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.55  1:12.06  1:50.21    2:26.78   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    34.63  1:12.02  1:50.20    2:28.19   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.16  1:13.12  1:51.62    2:29.59   
10  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    36.30  1:13.96  1:52.83    2:29.99   
11  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    36.57  1:14.86  1:53.38    2:30.80   
12  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.81  1:15.76  1:55.33    2:34.43   
13  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    34.89  1:14.36  1:54.75    2:36.27   
14  Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    36.44  1:17.66  1:59.78    2:36.80   
15  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    36.50  1:17.38  1:59.49    2:39.20   
16  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    36.40  1:17.53  1:59.79    2:41.18   
17  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    36.74  1:18.03  2:00.22    2:41.22   
18  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    36.97  1:19.12  2:01.33    2:43.61   
19  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    37.98  1:19.90  2:02.98    2:43.66   
20  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    38.56  1:20.00  2:02.55    2:45.08   
21  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    35.91  1:16.57  2:01.26    2:45.48   
22  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    39.71  1:22.84  2:05.36    2:47.71   
23  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    40.44  1:24.07  2:08.04    2:51.32   
24  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    40.30  1:24.21  2:09.37    2:53.72   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    34.97  1:12.61  1:51.06    2:29.61   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    36.70  1:16.10  1:56.10    2:35.61   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.73  1:15.42  1:56.28    2:36.85   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    37.75  1:18.00  1:59.46    2:39.27   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    36.70  1:17.30  1:59.83    2:39.96   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.43  1:16.11  1:58.26    2:40.48   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    38.41  1:18.50  1:59.81    2:40.94   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    37.20  1:17.86  2:00.18    2:41.13   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    39.17  1:20.06  2:01.13    2:42.24   
10  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    37.34  1:19.01  2:01.60    2:43.09   
11  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    37.49  1:19.38  2:02.17    2:43.75   
12  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.40  1:19.37  2:03.05    2:45.32   
13  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.89  1:21.24  2:04.41    2:46.36   
14  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    40.68  1:23.54  2:06.15    2:47.90   
15  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    38.60  1:20.18  2:04.14    2:48.17   
16  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    38.34  1:20.97  2:04.83    2:48.59   
17  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    39.37  1:23.43  2:08.61    2:51.14   
18  Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians    41.52  1:25.79  2:10.76    2:54.63   
19  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    39.10  1:23.30  2:09.34    2:55.34   
20  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    40.50  1:25.02  2:10.93    2:55.46   
21  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians    42.20  1:27.37  2:13.76    2:59.92   
22  Linnea Schöön  1998  Kungälvs Simsällskap    41.03  1:27.03  2:14.68    3:01.49   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.95        1:05.41   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    31.53        1:07.50   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.94        1:07.72   
Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    31.66        1:07.98   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    31.69        1:08.24   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    32.35        1:08.41   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.04        1:08.52   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.92        1:08.65   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    33.47        1:10.39   
10  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    33.16        1:10.54   
11  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    33.95        1:10.65   
12  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.16        1:11.38   
13  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    33.65        1:11.74   
14  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    33.82        1:11.88   
15  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening    33.85        1:12.73   
16  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    34.14        1:12.88   
17  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    34.90        1:13.01   
18  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    34.50        1:13.14   
19  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    35.39        1:14.79   
20  Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    34.50        1:15.03   
21  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening    36.27        1:15.72   
22  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    35.65        1:15.94   
23  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.18        1:16.26   
24  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    36.00        1:16.29   
25  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    35.46        1:16.35   
26  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    35.42        1:16.64   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    35.97        1:14.23   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    35.73        1:14.58   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    35.85        1:15.40   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    35.68        1:15.62   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.02        1:15.62   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    36.41        1:16.14   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.32        1:16.23   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    36.18        1:16.45   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    36.21        1:16.98   
10  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    35.82        1:17.30   
11  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    37.21        1:18.97   
12  Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.24        1:19.40   
13  Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap    37.38        1:19.49   
14  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.85        1:20.32   
15  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    38.02        1:20.57   
16  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    37.78        1:21.02   
17  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    38.40        1:21.07   
18  Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening    37.54        1:21.65   
19  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    39.42        1:21.88   
20  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    38.90        1:21.93   
21  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    39.29        1:22.66   
22  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    38.81        1:23.31   
23  Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap    38.36        1:23.50   
24  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    39.37        1:23.83   
25  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    40.95        1:26.44   
                     
 
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    30.02  1:06.42  1:43.77    2:20.01   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.70  1:08.43  1:45.92    2:23.29   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    31.99  1:08.97  1:46.07    2:23.81   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    31.66  1:08.17  1:47.66    2:29.05   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    31.79  1:09.51  1:49.65    2:32.35   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    33.66  1:12.41  1:53.71    2:32.84   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    33.26  1:11.65  1:51.92    2:33.12   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    35.04  1:17.20  1:59.82    2:42.39   
Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim    35.17  1:17.17  2:01.37    2:44.68   
10  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    33.68  1:13.26  1:57.05    2:44.72   
11  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    36.51  1:18.75  2:03.22    2:48.75   
12  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.96  1:23.13  2:10.65    2:56.29   
13  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    36.48  1:20.85  2:09.84    2:57.15   
14  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    38.65  1:24.66  2:12.36    2:57.61   
15  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    37.69  1:23.67  2:15.55    3:06.34   
16  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    37.64  1:26.54  2:18.84    3:09.42   
17  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.94  1:34.81  2:27.34    3:16.38   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    33.73        1:09.05   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.53        1:09.11   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    34.62        1:13.05   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    34.01        1:13.15   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    35.06        1:13.92   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    33.64        1:13.98   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    33.48        1:14.30   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen    35.49        1:14.57   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    34.76        1:14.61   
10  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    34.96        1:14.74   
11  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    34.70        1:14.87   
12  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.69        1:15.22   
13  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    37.67        1:15.83   
14  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    34.94        1:16.27   
15  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.32        1:16.58   
16  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    35.36        1:17.23   
17  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    35.48        1:17.52   
18  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    35.93        1:17.67   
19  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    35.81        1:17.82   
20  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    36.65        1:17.94   
21  Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap    36.46        1:17.97   
22  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    35.80        1:18.02   
23  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    35.76        1:18.16   
24  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    34.82        1:18.25   
25  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    37.14        1:18.66   
26  Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap    35.65        1:19.04   
27  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    36.90        1:19.85   
28  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    37.23        1:20.56   
29  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    38.39        1:20.95   
30  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    38.75        1:21.22   
31  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    40.54        1:22.18   
32  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    38.89        1:23.48   
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            1:49.21   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      27.97        27.97   
  Oscar Ekström  1996      28.80        56.77   
  Kevin Petersson  1994      27.31        1:24.08   
  Daniel Olsson  1996      25.13        1:49.21   
                     
Mass Herrar 1  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:49.29   
  Patrik Löfgren  1996      28.31        28.31   
  Ludvig Hazard  1995      31.89        1:00.20   
  Joachim Bratt  1995      26.06        1:26.26   
  Isak Eliasson  1996      23.03        1:49.29   
                     
SK Laxen Herrar [1995]  1995  Simklubben Laxen            1:50.27   
  John Olsson  1995      27.95        27.95   
  Alfred Bjärudd  1996      30.85        58.80   
  Teodor Widerberg  1998      26.86        1:25.66   
  Mikael Blum  1995      24.61        1:50.27   
                     
Elfsborg Herrar [1994]  1995  Simklubben Elfsborg            1:52.94   
  Georg Hess  1996      29.65        29.65   
  Fredrik Olsson  1994      30.79        1:00.44   
  Adam Paulsson  1995      27.64        1:28.08   
  Alexander Berggren  1994      24.86        1:52.94   
                     
Jönköping Herrar 1  1995  Jönköpings Simsällskap            1:53.44   
  David Larsson  1996      30.03        30.03   
  Daniel Forndal  1997      31.28        1:01.31   
  Jakob Clemedtson  1996      28.15        1:29.46   
  Emil Gustavsson  1995      23.98        1:53.44   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            1:54.10   
  Simon Wanna  1996      29.39        29.39   
  Johan Andersson  1995      30.96        1:00.35   
  Jesper Skoglund  1995      28.27        1:28.62   
  Simon Bodestig  1996      25.48        1:54.10   
                     
SK Laxen Herrar 2  1993  Simklubben Laxen            1:54.97   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      29.42        29.42   
  Janne Ledin  1994      31.93        1:01.35   
  Timmie Rydberg  1996      28.26        1:29.61   
  André Idoffsson  1997      25.36        1:54.97   
                     
S02 Herrar [1993]  1993  Simklubben S 02            1:55.13   
  Alexander Dimcevski  1995      28.67        28.67   
  Filip Holmqvist  1994      29.22        57.89   
  Jakob Schariot  1995      29.16        1:27.05   
  Jesper Böhn  1998      28.08        1:55.13   
                     
Göteborg Herrar Lag1  1996  Göteborg Sim            1:56.79   
  Alexander Triantafillou  1997      29.77        29.77   
  Filip Alsterberg  1994      32.47        1:02.24   
  Gustav Olander  1994      27.70        1:29.94   
  Mikael Lagging  1995      26.85        1:56.79   
                     
10  Nkk Herrar [1993]  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:59.48   
  Axel Podéus  1997      31.48        31.48   
  Muhamed Halilic  1997      33.11        1:04.59   
  Oskar Renåker  1996      29.26        1:33.85   
  David Magnusson  1995      25.63        1:59.48   
                     
11  Ludvika SS Herrar  1994  Ludvika Simsällskap            2:02.02   
  Alfred Lindén  1997      32.20        32.20   
  Anton Campalto  1998      36.71        1:08.91   
  Max Galjaart  1994      27.60        1:36.51   
  Oscar Fredriksson  1994      25.51        2:02.02   
                     
12  Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            2:07.01   
  Viggo Koch  1997      35.45        35.45   
  Navid Fageeh  1997      34.74        1:10.19   
  Kalle Svensson  1997      28.87        1:39.06   
  Karl Olsson  1996      27.95        2:07.01   
                     
13  Karlsko Sf Herrar  1994  Karlskoga Simförening            2:07.93   
  Emil Haakonsen  1999      35.06        35.06   
  André Lauri  1996      32.75        1:07.81   
  Drago Blagojevic  1995      31.56        1:39.37   
  Jonas Karlsson-Thell  1998      28.56        2:07.93   
                     
Elfsborg Pojkar [1996]  1996  Simklubben Elfsborg            DNS   
  Albin Lundell  1997                 
  Emil Hammarlund  1995                 
  William Reinholdsson  1997                 
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996              DNS   
                     
                     
 
Gren 43, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Lass Damer [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            8:42.82   
  Sofia Henell  1997      1:03.10  2:10.28      2:10.28   
  Madelene Andersson  1995      1:00.53  2:05.96      4:16.24   
  Linnea Magnusson  1996      1:03.14  2:12.76      6:29.00   
  Daniela Kindstrand  1997      1:03.06  2:13.82      8:42.82   
                     
S02 Damer [1993]  1993  Simklubben S 02            8:51.14   
  Erica Dahlgren  1997      1:01.72  2:08.44      2:08.44   
  Johanna Andersson  1996      1:04.51  2:15.72      4:24.16   
  Tilde Lundmark  1995      1:03.97  2:14.22      6:38.38   
  Julia Bellvik  1996      1:03.40  2:12.76      8:51.14   
                     
Västerås Damer [1997]  1997  Västerås Simsällskap            8:55.78   
  Clara Wiman  1996      1:05.54  2:14.74      2:14.74   
  Elin Berggren  1996      1:04.67  2:13.76      4:28.50   
  Frida Byström  1998      1:05.51  2:14.04      6:42.54   
  Lina Berggren  1998      1:04.49  2:13.24      8:55.78   
                     
Göteborg Damer [1995]  1995  Göteborg Sim            9:03.83   
  Viktoria Reinhold  1996      1:06.72  2:18.26      2:18.26   
  Linnéa Bielicz  1994      1:02.27  2:10.09      4:28.35   
  Inez Kristensson  1997      1:06.74  2:17.98      6:46.33   
  Alfhild Kristensson  1999      1:06.20  2:17.50      9:03.83   
                     
SK Triton Damer Lag 1  1997  Simklubben Triton            9:13.86   
  Johanna Nilsson  1996      1:06.57  2:16.71      2:16.71   
  Alexandra Volkova  1996      1:04.05  2:14.91      4:31.62   
  Fanny Andersson  1997      1:05.27  2:15.33      6:46.95   
  Madeleine Grönberg  1999      1:10.60  2:26.91      9:13.86   
                     
S02 Damer [1993] Lag2  1993  Simklubben S 02            9:16.53   
  Pernilla Lindberg  1994      1:06.13  2:17.99      2:17.99   
  Amanda Zetterström  1994      1:05.99  2:17.70      4:35.69   
  Lina Berg  1996      1:07.03  2:19.57      6:55.26   
  Frida Bladin  1993      1:06.33  2:21.27      9:16.53   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1996  Uddevalla Sim            9:20.22   
  Johanna Niklasson  1996      1:06.66  2:18.61      2:18.61   
  Matilda Larsson  1998      1:07.81  2:22.53      4:41.14   
  Felicia Andersson  1997      1:09.13  2:22.34      7:03.48   
  Amanda Andersson  1996      1:06.04  2:16.74      9:20.22   
                     
Göteborg Damer [1997]  1997  Göteborg Sim            9:31.62   
  Matilda Kewenter  1997      1:09.79  2:25.07      2:25.07   
  Amanda Janzon  1997      1:07.11  2:20.21      4:45.28   
  Christina Ekstedt  1996      1:08.27  2:22.68      7:07.96   
  Mathilda Janzon  1998      1:10.13  2:23.66      9:31.62   
                     
Karlstads SS F20  1993  Karlstads Simsällskap            9:49.22   
  Karin Melin  1994      1:10.47  2:25.48      2:25.48   
  Maja Linderholm  1996      1:08.73  2:24.95      4:50.43   
  Linn Gustafsson  1998      1:14.12  2:32.23      7:22.66   
  Elvira Eklund Ramböl  1997      1:11.69  2:26.56      9:49.22   
                     
10  Ludvika SS Damer  1994  Ludvika Simsällskap            10:13.98   
  Rebecka Östh  1999      1:12.87  2:33.54      2:33.54   
  Olivia Sjöblom  1997      1:07.88  2:17.45      4:50.99   
  Linnea Lindén  1995      1:15.02  2:35.75      7:26.74   
  Maja Fredriksson  1999      1:20.98  2:47.24      10:13.98   
                     
11  Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simförening            10:27.23   
  Elin Håkansson  1997      1:09.42  2:22.69      2:22.69   
  Yvonne Katana  1994      1:14.91  2:42.59      5:05.28   
  Amanda Chienh  1997      1:19.18  2:46.46      7:51.74   
  Mikaela Jarlemark  1998      1:14.16  2:35.49      10:27.23   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:54.95  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Hampus Lovinge  1998      28.66        28.66   
  Calle Lindroth  1998      33.37        1:02.03   
  Hugo Rydberg  1998      27.24        1:29.27   
  Matthias Sandström-Karlsson  1998      25.68        1:54.95   
                     
Mass Killar 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:57.77   
  Karl Zimmerman  1998      30.16        30.16   
  Pär Börjeson  1998      31.45        1:01.61   
  Aron Qvirist  1998      29.51        1:31.12   
  Oscar Brohammer  1998      26.65        1:57.77   
                     
Karlstads SS P15  1998  Karlstads Simsällskap            2:04.74   
  Daniel Vålvik  1999      30.54        30.54   
  Adam Albringer  1999      35.11        1:05.65   
  Axel Widström  1998      30.03        1:35.68   
  Niclas Lindow  1999      29.06        2:04.74   
                     
Västerås Herrar [1998]  1998  Västerås Simsällskap            2:06.16   
  Alessandro Bonetti  1999      32.37        32.37   
  Lukas Steiner  1998      34.55        1:06.92   
  Filip Björkholm  1998      31.00        1:37.92   
  Gustav Ejdersund  1998      28.24        2:06.16   
                     
Skuru Ik Herrar  1999  Skuru Idrottsklubb            2:07.27   
  Christopher Johnsson  1998      33.16        33.16   
  Arvid Levander  1998      38.17        1:11.33   
  William Lulek  1998      28.00        1:39.33   
  Didrik Bergström  1998      27.94        2:07.27   
                     
Göteborg Lag 2  1999  Göteborg Sim            2:12.52   
  Sherman Cheng  1999      34.16        34.16   
  Philip Borgström Bishop  1999      36.64        1:10.80   
  Tom Kristofferson  1998      33.14        1:43.94   
  Eric Björkner  1998      28.58        2:12.52   
                     
Ludvika SS Herrar 2  1998  Ludvika Simsällskap            2:19.54   
  Henrik Bransell  1999      34.75        34.75   
  Jakob Rydelius  1999      38.73        1:13.48   
  Emil Söderholm  1999      35.16        1:48.64   
  Jakob Gustafsson  1999      30.90        2:19.54   
                     
Uddevalla Herrar [1998]  1998  Uddevalla Sim            2:20.58   
  Pontus Sundström  1998      35.40        35.40   
  Martin Andersson  1998      40.70        1:16.10   
  Albin Robertsson  1998      32.78        1:48.88   
  David Olsson  1999      31.70        2:20.58   
                     
                     
 
Gren 45, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.99   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            35.58   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            36.22   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            36.84   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            36.92   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            37.14   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            37.31   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.59   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            38.06   
10  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            38.14   
11  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg            38.33   
12  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            38.34   
13  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.58   
14  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.68   
15  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            38.85   
16  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            39.02   
17  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            39.44   
18  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.02   
19  Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap            40.26   
20  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            40.29   
21  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            40.47   
22  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            40.56   
23  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            40.63   
24  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            40.97   
25  Moa Gustafsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            41.20   
26  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            41.41   
27  Maja Jansson  1999  Örebro Simallians            41.50   
28  Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            41.54   
29  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.66   
30  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970            41.69   
31  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            41.86   
32  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            42.11   
33  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            42.14   
34  Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            42.46   
35  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            43.27   
36  Emma Olsson  1998  Simklubben 1970            43.50   
37  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians            43.99   
                     
 
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            31.19  14-15 Åldersgrupp Rekord 
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.19   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.75   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            34.36   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.45   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            34.74   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.77   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.10   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            36.16   
10  Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.26   
11  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            36.62   
12  Oskar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap            36.82   
13  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            37.01   
14  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            37.29   
15  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            37.74   
16  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            38.02   
17  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            38.33   
18  Arvid Levander  1998  Skuru Idrottsklubb            38.50   
19  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            38.59   
20  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            38.64   
21  Nils König  1998  Örebro Simallians            38.92   
22  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.98   
23  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.01   
24  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            39.13   
25  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            39.68   
26  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            39.79   
27  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.91   
28  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            39.96   
29  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            40.58   
30  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            40.60   
31  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim            40.61   
32  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            40.83   
33  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap            40.98   
34  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            41.51   
35  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            41.75   
36  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap            43.54   
Liam Hallin  1998  Simklubben 1970            DNS   
                     
 
Gren 47, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            33.55  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim            34.26   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            34.27   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.10   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton            35.29   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            35.39   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            35.70  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            36.03   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            36.06   
10  Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap            36.12   
11  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            36.22   
12  Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            36.59   
13  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            36.65   
14  Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            36.88   
15  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap            37.01   
16  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            37.02   
17  Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap            37.15   
18  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.32   
19  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap            37.63   
20  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap            38.24   
21  Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap            38.39   
22  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            39.63  16-20 Åldersgrupp Rekord 
23  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02            39.86   
24  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            39.98   
25  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            40.42   
26  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.73   
27  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            41.49   
28  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970            41.63  16-20 Åldersgrupp Rekord 
29  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            41.65   
30  Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap            42.41   
31  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            42.71   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 48, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            29.86  16-20 Åldersgrupp Rekord 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            30.05   
Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02            30.79   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            30.95   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            31.30   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim            31.45   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.45   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.67   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            31.72   
10  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.36   
11  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            32.69   
12  Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            32.76   
13  André Lauri  1996  Karlskoga Simförening            32.80   
14  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            33.07   
15  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            33.26   
16  Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            33.29   
17  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            33.36   
18  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            33.47   
19  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            33.61   
20  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb            33.81   
21  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap            33.96   
22  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap            34.15   
22  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            34.15   
24  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            34.29   
25  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            34.35   
26  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            34.47   
27  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            34.64   
28  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            34.67   
29  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.96   
30  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.55   
                     
 
Gren 49, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:10.37  2:23.75  3:37.23    4:47.02   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:08.25  2:23.21  3:37.94    4:47.19   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:08.88  2:23.08  3:37.59    4:48.14   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:07.30  2:21.62  3:36.34    4:48.30   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:10.60  2:24.57  3:38.67    4:50.74   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    1:10.23  2:24.31  3:38.55    4:52.22   
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    1:09.19  2:24.15  3:40.30    4:58.49   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:10.96  2:26.89  3:44.00    5:00.06   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:09.49  2:26.10  3:43.92    5:00.20   
10  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:11.36  2:27.72  3:44.99    5:00.81   
11  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:10.41  2:28.08  3:45.67    5:01.41   
12  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    1:10.28  2:28.98  3:48.19    5:04.36   
13  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:11.03  2:28.88  3:47.95    5:06.67   
14  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    1:12.82  2:33.31  3:55.31    5:13.29   
15  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:11.79  2:32.16  3:53.97    5:15.32   
16  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:14.77  2:37.13  3:59.28    5:17.86   
17  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:12.85  2:33.78  3:56.61    5:18.13   
18  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    1:16.70  2:39.44  4:02.00    5:18.62   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            DSQ