Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.13  2:20.48  3:32.78  4:44.10  9:31.42   
          5:55.21  7:07.00  8:19.38       
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:05.86  2:17.24  3:30.39  4:44.65  9:45.10   
          5:59.59  7:15.35  8:30.56       
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:08.84  2:23.06  3:37.55  4:52.44  9:49.34   
          6:06.96  7:21.80  8:36.37       
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:09.38  2:23.17  3:37.64  4:52.49  9:51.08   
          6:07.73  7:22.44  8:37.35       
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.61  2:22.25  3:35.96  4:50.90  9:53.26   
          6:06.31  7:21.96  8:37.70       
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:11.27  2:29.76  3:49.52  5:09.01  10:23.27   
          6:28.28  7:48.12  9:07.17       
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:09.24  2:24.46  3:42.48  5:02.26  10:25.23   
          6:23.03  7:44.66  9:06.28       
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:13.23  2:34.79  3:55.08  5:14.55  10:33.02   
          6:34.02  7:53.78  9:14.53       
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    1:11.88  2:32.42  3:54.09  5:15.36  10:38.16   
          6:35.89  7:56.66  9:17.69       
10  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:14.25  2:34.96  3:56.47  5:17.84  10:40.40   
          6:40.12  8:02.37  9:23.94       
11  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    1:11.90  2:33.17  3:55.94  5:18.41  10:40.68   
          6:39.72  8:01.87  9:23.76       
12  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.98  2:34.58  3:57.93  5:22.75  10:57.34   
          6:47.62  8:11.91  9:36.34       
13  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.39  2:43.34  4:08.76  5:34.61  11:15.95   
          7:00.72  8:26.99  9:52.72       
14  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:18.96  2:44.15  4:10.96  5:37.42  11:21.34   
          7:05.22  8:32.49  9:57.63       
15  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS    1:17.13  2:42.94  4:09.91  5:38.61  11:24.49   
          7:06.98  8:35.90  10:01.82       
16  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:20.74  2:50.16  4:19.93  5:49.25  11:33.99   
          7:17.12  8:44.82  10:10.70       
17  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    1:18.67  2:44.99  4:13.56  5:42.24  11:35.58   
          7:11.97  8:40.79  10:09.83       
18  Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:21.89  2:50.40  4:18.25  5:45.89  11:40.20   
          7:14.76  8:43.97  10:13.12       
19  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:23.48  2:57.49  4:31.93  6:08.47  11:44.64   
          7:46.28  8:34.37  10:10.78       
20  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.26  2:50.11  4:18.02  5:47.01  11:47.84   
          7:18.82  8:50.13  10:20.62       
21  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    1:24.14  2:57.79  4:34.84  6:10.91  12:29.12   
          7:45.97  9:21.48  10:57.95       
22  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    1:25.55  3:00.25  4:36.61  6:12.63  12:33.91   
          7:47.58  9:23.33  10:59.52       
23  Jessica Lundberg  1986  Linköpings Allmänna SS    1:28.69  3:08.07  4:49.15  6:30.38  13:13.94   
          8:11.88  9:53.60  11:35.69       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:01.97  2:06.97  3:11.94  4:16.93  8:36.49   
          5:22.15  6:27.38  7:32.63       
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    1:02.66  2:08.58  3:15.32  4:21.99  8:46.93   
          5:28.70  6:35.45  7:42.13       
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:04.30  2:15.30  3:28.69  4:43.61  9:39.03   
          5:58.38  7:13.05  8:27.45       
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    1:10.30  2:26.74  3:44.08  5:01.74  10:06.07   
          6:19.53  7:36.03  8:51.93       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:12.96  2:31.93  3:51.49  5:10.95  10:26.39   
          6:29.82  7:49.89  9:09.73       
Fredrik Carlén  1981  Linköpings Allmänna SS    1:12.13  2:30.80  3:50.57  5:09.44  10:26.51   
          6:29.72  7:49.44  9:09.19       
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:11.36  2:30.27  3:49.67  5:11.75  10:36.41   
          6:34.04  7:55.59  9:16.95       
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.97  2:47.30  4:20.29  5:54.10  11:59.34   
          7:29.47  9:03.00  10:34.69       
Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:24.67  2:58.06  4:31.93  6:05.77  12:11.08   
          7:40.10  9:11.92  10:43.21       
10  Danny Hallmén  1985  Linköpings Allmänna SS    1:24.25  3:00.03  4:40.92  6:22.81  12:56.59   
          8:04.23  9:45.67  11:24.74       
11  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.68  3:11.29  4:56.59  6:40.86  13:28.72   
          8:25.48  10:11.28  11:51.79       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:10 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            29.16   
Nelly Hansson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            30.14   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            30.24   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.28   
Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap            31.16   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            31.27   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            31.52   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            31.95   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            32.17   
10  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.21   
11  Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            32.97   
12  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            33.20   
13  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            33.34   
14  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            33.37   
15  Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap            33.38   
16  Amanda Hedin  1991  Karlstads Simsällskap            33.86   
17  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            33.87   
18  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            34.13   
19  Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            34.14   
20  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            34.17   
21  Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            34.29   
22  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            34.37   
23  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.44   
24  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            34.46   
25  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            34.67   
26  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            34.86   
27  Ulrica Söderqvist  1994  Ösmo Simsällskap            34.90   
28  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            35.26   
29  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            35.58   
30  Maria Funck  1981  Linköpings Allmänna SS            35.67   
31  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.93   
32  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            36.14   
33  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening            36.19   
33  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            36.19   
35  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            36.32   
36  Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            36.39   
37  Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap            36.81   
38  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            36.90   
39  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening            37.06   
40  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            37.09   
41  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            37.15   
42  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            37.37   
43  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            37.81   
44  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            37.88   
45  Ingela Rensbo  1984  Ösmo Simsällskap            38.17   
46  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            38.23   
47  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            38.60   
48  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            39.31   
49  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            39.32   
50  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            39.37   
51  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening            39.90   
52  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS            40.08   
53  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            40.15   
54  Ida Stalin  2000  Linköpings Allmänna SS            40.70   
55  Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            40.86   
56  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            41.11   
57  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            42.57   
58  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            42.68   
59  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.21   
60  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap            43.47   
61  Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            45.20   
62  Jessica Lundberg  1986  Linköpings Allmänna SS            45.93   
63  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            54.71   
Annika Lindström  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:20 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:32   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.68   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS            26.21   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            26.23   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            26.33   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            26.56   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            26.80   
Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap            26.88   
Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS            27.25   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            27.48   
10  Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            27.67   
11  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            27.92   
12  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap            28.14   
13  Johannes Nemeth  1991  Linköpings Allmänna SS            28.23   
14  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.51   
15  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.52   
16  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.57   
17  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            28.67   
18  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            28.75   
19  Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            28.95   
20  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            29.04   
21  Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap            29.31   
22  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            29.63   
23  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            29.65   
24  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.83   
25  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            29.86   
26  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            29.98   
27  Daniel Pettersson  1991  Linköpings Allmänna SS            30.14   
28  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            30.52   
29  Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            30.60   
30  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            30.70   
31  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            31.16   
32  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            31.36   
33  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.58   
34  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            31.70   
35  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            31.79   
36  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            31.85   
37  Adam Ardinge  1996  Karlskoga Simförening            32.23   
38  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            33.01   
39  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            33.05   
40  Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            33.28   
41  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            33.44   
42  Somar Mirkhan  1995  Ösmo Simsällskap            34.45   
43  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            34.65   
44  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            34.72   
45  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            35.12   
46  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            35.43   
47  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            35.63   
48  Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb            35.74   
49  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.76   
50  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            35.80   
51  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            35.98   
52  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            36.29   
53  Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            36.44   
54  Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.47   
55  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            37.00   
56  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            37.15   
57  Erik Johnsson  1997  Ösmo Simsällskap            37.47   
58  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            39.48   
59  Oliver Skill  1999  Motala Simsällskap            40.39   
60  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            40.76   
61  Pettar Biletic  1999  Motala Simsällskap            42.24   
62  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            42.32   
63  Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            43.41   
64  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.02   
65  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            44.69   
66  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.57   
67  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.23   
68  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            54.71   
69  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            58.74   
70  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            1:02.62   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:32 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.30  2:33.77  4:02.54    5:16.02   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    1:16.34  2:47.42  4:24.18    5:48.19   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:20.48  2:55.55  4:32.68    5:54.48   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:43.21  3:30.25  5:24.88    6:59.07   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    1:41.48  3:39.58  5:43.89    7:21.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:39 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:04.57  2:19.44  3:42.57    4:49.60   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap    1:05.54  2:16.78  3:48.47    4:57.48   
Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.61  2:30.74  4:02.10    5:08.83   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:13.03  2:34.85  4:01.07    5:09.22   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:08.70  2:28.58  4:01.87    5:14.30   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.34  2:34.47  4:05.66    5:14.95   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:11.34  2:33.75  4:03.46    5:16.92   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    1:10.20  2:30.14  4:05.66    5:27.06   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.82  2:36.14  4:12.64    5:28.49   
10  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:30.36  3:07.40  4:56.14    6:23.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:47 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:09   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            34.94   
Therese Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            35.01   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            35.72   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            37.21   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            37.46   
Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            37.59   
Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap            38.45   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            38.78   
Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap            39.54   
10  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            39.62   
11  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.40   
12  Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            40.63   
13  Frida Hemby  1999  Malmö Kappsimningsklubb            41.16   
14  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            41.30   
15  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            41.48   
16  Ulrica Söderqvist  1994  Ösmo Simsällskap            41.58   
17  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            41.66   
18  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            41.93   
19  Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            42.03   
20  Ingela Rensbo  1984  Ösmo Simsällskap            42.23   
21  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            42.43   
21  Ronja Tjärnmoen  1997  Karlstads Simsällskap            42.43   
23  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            42.49   
24  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.65   
25  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS            42.79   
26  Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap            42.89   
27  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            43.57   
28  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            44.03   
29  Friderika Bursan  1998  Malmö Kappsimningsklubb            44.09   
30  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            44.18   
31  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            44.28   
32  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            44.34   
33  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            44.44   
34  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening            44.77   
35  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening            45.03   
36  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            45.19   
37  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            47.75   
38  Elsa Lind  2000  Linköpings Allmänna SS            48.02   
39  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS            48.19   
40  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            48.49   
41  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            48.91   
42  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            48.96   
43  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            49.33   
44  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            49.57   
45  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            49.67   
46  Ayda Sarkohi  2000  Linköpings Allmänna SS            50.17   
47  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            50.29   
48  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.18   
49  Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap            51.58   
50  Camila Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            52.35   
51  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            52.47   
52  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            52.79   
53  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            52.83   
54  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            52.99   
55  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            53.41   
56  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            53.82   
57  Emelie Runqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.57   
58  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            54.88   
59  Hanna Josefsson  2002  Ösmo Simsällskap            55.26   
60  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            55.54   
61  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            57.45   
62  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            58.47   
63  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            1:03.91   
64  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            1:04.18   
65  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            1:05.66   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:09 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap            30.53   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS            30.82   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap            31.89   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            32.22   
Joakim Jonasson  1987  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.53   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            32.63   
Johannes Nemeth  1991  Linköpings Allmänna SS            33.39   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap            33.55   
Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            34.21   
Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            34.21   
11  André Lauri  1996  Karlskoga Simförening            34.54   
12  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.74   
13  Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            34.94   
14  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            35.30   
15  Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap            35.88   
16  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            36.63   
17  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            37.07   
18  Oskar Forslund  1995  Linköpings Allmänna SS            37.23   
19  Christopher Vang  1988  Linköpings Allmänna SS            37.79   
20  Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            37.93   
21  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            38.32   
22  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            38.95   
23  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            39.65   
24  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            39.71   
25  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            40.09   
26  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.13   
27  Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.75   
28  Erik Johnsson  1997  Ösmo Simsällskap            40.82   
29  Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.91   
30  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.27   
31  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            42.18   
32  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            43.45   
33  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            43.79   
34  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            43.91   
35  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            44.24   
36  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            44.78   
37  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            45.05   
38  Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.50   
39  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            45.90   
40  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.99   
41  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.07   
42  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            46.55   
43  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.79   
44  Pettar Biletic  1999  Motala Simsällskap            47.00   
45  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            47.21   
46  Oliver Skill  1999  Motala Simsällskap            47.53   
47  Arvid Melinder  1999  Ösmo Simsällskap            48.15   
48  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.59   
49  Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            49.35   
50  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            50.11   
51  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            51.63   
52  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            51.68   
53  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            52.24   
54  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            52.57   
55  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            58.01   
56  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            58.51   
57  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            59.07   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:32   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS            31.96   
Frida Jakobsson  1992  Linköpings Allmänna SS            32.30   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap            32.41   
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            32.48   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            33.51   
Nelly Hansson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            33.86   
Jenny Thalin  1997  Malmö Kappsimningsklubb            33.87   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb            34.13   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            34.30   
10  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            34.62   
11  Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.75   
12  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            34.94   
13  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            35.54   
14  Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb            35.87   
14  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.87   
16  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            35.93   
17  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            36.31   
18  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            36.36   
19  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            36.55   
20  Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            36.86   
21  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            36.93   
22  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            36.94   
23  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.04   
24  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            37.58   
25  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            37.59   
26  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            38.10   
27  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            39.06   
28  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            39.10   
29  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap            39.21   
30  Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            39.29   
31  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            39.74   
32  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            39.83   
33  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            39.95   
34  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            40.18   
35  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.42   
36  Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            40.73   
37  Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            41.01   
38  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            41.03   
39  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            41.17   
40  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening            41.34   
41  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            41.39   
42  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            41.92   
43  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening            41.98   
44  Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            42.27   
45  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            42.30   
46  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            42.74   
47  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            42.75   
48  Ida Stalin  2000  Linköpings Allmänna SS            42.96   
49  Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.08   
50  Elsa Karlsson  2001  Linköpings Allmänna SS            43.14   
51  Ayda Sarkohi  2000  Linköpings Allmänna SS            43.24   
52  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            43.63   
53  Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS            43.84   
54  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            44.01   
55  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            44.11   
56  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            44.12   
57  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            44.30   
58  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening            44.34   
59  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS            44.38   
60  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            44.73   
61  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            44.88   
62  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            45.09   
63  Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            45.16   
64  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            45.82   
65  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            46.17   
66  Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap            47.45   
67  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            47.53   
68  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            47.82   
69  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            49.35   
70  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            49.83   
71  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            49.92   
72  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            50.25   
73  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            50.38   
74  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            51.23   
75  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            53.74   
76  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            55.08   
77  Elsa Lind  2000  Linköpings Allmänna SS            55.09   
78  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.15   
79  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            58.97   
80  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            1:02.18   
81  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            1:04.09   
82  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            1:09.96   
83  Annika Lindström  2005  Linköpings Allmänna SS            1:14.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:32 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:46   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.28   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            27.92   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS            27.94   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.26   
David Schön Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            29.36   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.69   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            29.76   
Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS            29.98   
Joakim Jonasson  1987  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.50   
10  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            30.59   
11  Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            30.77   
12  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            30.86   
13  Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            31.28   
14  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            31.45   
15  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            31.48   
16  Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            32.60   
17  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            32.76   
18  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            32.93   
19  Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            33.11   
20  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            33.69   
21  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.12   
22  Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap            34.24   
23  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            34.32   
24  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.00   
25  Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap            35.48   
26  Adam Ardinge  1996  Karlskoga Simförening            36.08   
27  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            36.19   
28  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            36.46   
29  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            36.50   
30  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            36.77   
31  Oskar Forslund  1995  Linköpings Allmänna SS            36.85   
32  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            37.98   
33  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.06   
33  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            38.06   
35  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            38.25   
36  Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            38.43   
37  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            38.53   
38  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            38.72   
39  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.92   
40  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            39.06   
41  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            39.37   
42  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            40.13   
43  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            40.30   
44  Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            40.72   
45  Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.79   
46  Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            41.08   
47  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            41.35   
48  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            41.55   
49  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            42.05   
50  Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            42.18   
51  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            42.24   
52  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            42.52   
53  Oliver Skill  1999  Motala Simsällskap            43.72   
54  Pettar Biletic  1999  Motala Simsällskap            43.87   
55  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            44.09   
56  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            44.51   
57  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb            44.59   
58  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            44.61   
59  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            44.63   
60  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            44.69   
61  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.26   
62  Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.30   
63  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            47.06   
64  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            47.68   
65  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            49.48   
66  Arvid Melinder  1999  Ösmo Simsällskap            50.14   
67  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            54.07   
68  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            54.25   
69  Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS            54.34   
70  Ture Oscarson  2004  Linköpings Allmänna SS            54.80   
71  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            55.47   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:46 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:52   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.97  2:22.94  3:36.00  4:48.71  18:14.61   
          6:01.41  7:14.28  8:26.75  9:40.09     
          10:52.76  12:05.66  13:19.13  14:33.13     
          15:46.93  17:01.74         
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:12.56  2:31.27  3:50.02  5:09.08  19:26.65   
          6:27.31  7:45.91  9:04.15  10:22.53     
          11:41.39  13:00.10  14:18.98  15:36.54     
          16:53.33  18:12.45         
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:14.36  2:35.38  3:57.58  5:19.85  20:20.71   
          6:41.84  8:03.66  9:25.80  10:47.80     
          12:10.47  14:55.01  16:17.87  17:39.36     
          18:59.97           
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:16.08  2:38.52  4:00.11  5:23.40  20:44.59   
          6:47.91  8:12.74  9:37.13  11:01.64     
          12:26.24  13:51.02  15:15.31  16:38.81     
          18:01.58  19:24.36         
Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            21:33.12   
                     
                     
                     
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            21:36.84   
                     
                     
                     
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:17.63  2:44.56  4:12.18  5:40.91  21:56.50   
          7:09.49  8:38.42  10:06.94  11:36.49     
          13:04.84  14:32.95  16:01.51  17:31.01     
          19:00.51  20:29.63         
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    1:21.84  2:54.31  4:28.16  6:01.94  23:14.63   
          7:36.24  9:10.21  10:44.68  12:19.77     
          13:54.20  15:29.05  17:04.17  18:37.81     
          20:11.51  21:45.75         
Jessica Lundberg  1986  Linköpings Allmänna SS    1:31.83  3:15.24  4:59.70  6:44.21  25:54.18   
          8:28.39  10:12.40  11:57.81  13:42.53     
          15:28.06  17:13.41  18:59.00  20:44.07     
          22:29.41  24:12.88         
10  Sarah Lindström  1977  Linköpings Allmänna SS    1:36.95  3:22.10  5:08.06  6:54.16  26:18.72   
          8:40.43  10:25.36  12:09.94  13:54.03     
          15:40.46  17:27.53  19:15.47  21:02.86     
          22:48.74  24:34.46         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:52 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  17 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:53   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:06.98  2:19.33  3:32.95  4:46.65  18:31.37   
          6:00.94  7:15.64  8:29.96  9:44.99     
          11:00.77  12:16.38  13:32.11  14:47.54     
          16:02.88  17:17.82         
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.05  2:23.72  3:38.91  4:54.12  18:46.78   
          6:09.16  7:24.65  8:40.43  9:56.09     
          11:11.76  12:27.51  13:43.18  14:59.34     
          16:16.46  17:32.49         
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:09.51  2:25.92  3:44.00  5:02.47  19:04.77   
          6:20.58  7:38.61  8:56.57  10:13.73     
          11:31.11  12:48.88  14:06.94  15:24.02     
          16:41.96  17:56.67         
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:11.13  2:31.12  3:52.63  5:14.98  20:24.29   
          6:36.71  7:58.81  9:22.66  10:44.83     
          12:07.36  13:31.60  14:55.24  16:19.58     
          17:43.50  19:05.50         
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:14.88  2:36.72  3:59.18  5:21.67  20:31.78   
          6:43.44  8:06.47  9:28.90  10:50.98     
          12:13.61  13:35.98  14:59.80  16:23.05     
          17:46.00  19:09.11         
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    1:15.14  2:37.80  4:00.99  5:24.35  20:46.39   
          6:47.83  8:11.86  9:35.92  11:01.59     
          12:25.47  13:50.29  15:14.42  16:39.03     
          18:03.20  19:26.21         
Somar Mirkhan  1995  Ösmo Simsällskap    1:14.15  2:38.59  4:04.00  5:30.95  21:12.33   
          6:58.25  8:25.60  9:51.48  11:17.36     
          12:42.81  14:09.17  15:35.06  17:01.37     
          18:27.26  19:52.34         
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    1:13.61  2:37.12  4:01.75  5:27.40  21:15.49   
          6:53.02  8:17.70  9:44.53  11:11.01     
          12:36.58  14:04.27  15:29.71  16:57.45     
          18:25.21  19:52.18         
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:22.45  2:51.50  4:21.42  5:49.76  21:42.27   
          7:18.93  8:48.48  10:17.72  11:46.43     
          13:16.11  14:43.09  16:09.31  17:34.08     
          19:00.13  20:23.89         
10  Jonatan Bejmar  1987  Ösmo Simsällskap    1:18.90  2:44.22  4:12.83  5:42.29  21:56.72   
          7:10.38  8:38.74  10:07.13  11:35.06     
          13:03.12  14:31.88  16:00.57  17:29.79     
          18:59.90  20:23.55         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:53 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.18   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            30.34   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.58   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            31.00   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            31.02   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            31.84   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            31.91   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.93   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb            31.95   
10  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            32.44   
11  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap            32.56   
12  Ebba Langemar  1999  Åkersberga Simsällskap            32.69   
13  Stina Hallin  1999  Motala Simsällskap            32.92   
14  Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap            34.09   
15  Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            34.12   
16  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            34.35   
17  Kristin Larsson  1999  Njurunda Simsällskap            34.77   
18  Julia Clemedtson  1999  Motala Simsällskap            35.14   
19  Nicole Olofsson  1999  Malmö Kappsimningsklubb            35.30   
20  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            35.78   
21  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            36.52   
22  Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            37.17   
23  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            40.54   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            29.08   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap            30.89   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            30.90   
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            30.98   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.65   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb            31.67   
Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            31.81   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            31.98   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            32.27   
10  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS            32.70   
11  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.89   
12  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb            33.16   
13  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb            33.85   
14  Hanna Marohn  1998  Åkersberga Simsällskap            34.47   
15  Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.74   
16  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.79   
17  Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            36.78   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            27.12   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.34   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            28.63   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.09   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            29.10   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            29.74   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            29.74   
Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            29.77   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.83   
10  Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb            29.99   
11  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.04   
12  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap            30.07   
13  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.09   
14  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            30.28   
15  Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb            30.79   
16  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            31.10   
17  My Lemnert  1996  Njurunda Simsällskap            31.14   
18  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            31.16   
19  Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap            31.20   
20  Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap            31.21   
21  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            31.27   
22  Ulrica Söderqvist  1994  Ösmo Simsällskap            31.53   
23  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            31.56   
24  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            31.80   
25  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            32.02   
26  Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap            32.09   
27  Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap            32.19   
28  Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            32.22   
29  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.26   
30  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            32.39   
31  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.13   
32  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.49   
33  Tove Gannholm-Johansson  1994  Linköpings Allmänna SS            33.54   
34  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.84   
35  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening            34.22   
36  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening            34.41   
37  Agnes Blomquist  1997  Åkersberga Simsällskap            34.47   
38  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap            35.05   
39  Cecilia Borg-Pettersson  1996  Njurunda Simsällskap            35.36   
40  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening            37.16   
Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingela Rensbo  1984  Ösmo Simsällskap            31.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            27.59   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.98   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            28.03   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.37   
Olle Larson Wermelin  1999  Njurunda Simsällskap            29.53   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            29.83   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            30.10   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            30.21   
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS            30.25   
10  Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            30.62   
11  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            31.00   
12  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            31.37   
13  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb            32.21   
14  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb            32.61   
15  Oliver Skill  1999  Motala Simsällskap            33.68   
16  Pettar Biletic  1999  Motala Simsällskap            33.92   
17  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.38   
18  Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.81   
19  Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.88   
20  Arvid Melinder  1999  Ösmo Simsällskap            36.54   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb            25.97   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            27.72   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            28.79   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            28.81   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb            28.91   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            29.04   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            29.16   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            29.21   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.63   
10  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            29.75   
11  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb            30.53   
12  Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.28   
13  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            31.50   
14  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS            32.09   
15  Konrad Lindström  1998  Åkersberga Simsällskap            35.26   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            24.15   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap            24.58   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS            24.74   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS            24.75   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.78   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.17   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS            25.20   
Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS            25.27   
Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap            25.56   
10  Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            25.57   
11  Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            25.62   
12  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS            25.63   
13  Johannes Nemeth  1991  Linköpings Allmänna SS            25.65   
14  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.09   
15  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.33   
16  David Schön Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb            26.40   
17  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.47   
18  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            26.58   
19  Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap            26.61   
20  Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap            26.69   
21  Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb            26.70   
22  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            26.77   
23  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap            26.88   
24  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap            26.93   
25  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            26.99   
26  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            27.07   
27  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.11   
28  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            27.19   
29  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.31   
30  Erik Lindström  1978  Linköpings Allmänna SS            27.45   
31  Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb            27.46   
32  Daniel Pettersson  1991  Linköpings Allmänna SS            27.50   
33  Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb            27.52   
34  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            28.10   
35  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            28.16   
36  Andreas Forsell  1996  Åkersberga Simsällskap            28.18   
37  Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap            28.21   
38  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.61   
39  Somar Mirkhan  1995  Ösmo Simsällskap            28.97   
40  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.02   
41  Adam Ardinge  1996  Karlskoga Simförening            29.05   
41  Niklas Ljungberg  1996  Åkersberga Simsällskap            29.05   
43  David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS            29.11   
44  Jonatan Bejmar  1987  Ösmo Simsällskap            29.46   
45  Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb            29.62   
46  Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap            29.73   
47  Oscar Ungsgård  1995  Ösmo Simsällskap            29.74   
48  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.83   
49  Erik Johnsson  1997  Ösmo Simsällskap            31.85   
50  Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap            34.35   
51  Hugo Milton  1995  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            37.50   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            31.88   
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            33.61   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap            34.13   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb            34.98   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.40   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            35.41   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            35.42   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            35.64   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim Club For Swimmin            35.72   
10  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            36.06   
11  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            36.22   
12  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            36.79   
13  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            37.74   
14  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            38.76   
15  Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap            38.83   
16  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS            38.90   
17  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            38.94   
18  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.08   
19  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap            39.22   
20  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            39.68   
21  Felicia Barkehed  2002  Linköpings Allmänna SS            39.71   
22  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.85   
23  Emelie Runqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.33   
24  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.34   
25  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            40.43   
26  Hanna Josefsson  2002  Ösmo Simsällskap            40.88   
27  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            41.54   
28  Maja Sköld  2002  Motala Simsällskap            41.63   
29  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            43.00   
30  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.69   
31  Alice Kardfall  2003  Linköpings Allmänna SS            46.10   
32  Ellie O´brian  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.30   
33  Selma Ericsson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.12   
34  Ella Adolfsson  2002  Linköpings Allmänna SS            47.47   
35  Felicia Ghasemzadeh  2002  Linköpings Allmänna SS            47.69   
36  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            48.41   
37  Diana Feili  2002  Linköpings Allmänna SS            48.52   
38  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            49.49   
39  Bianca Ulltjärn  2002  Linköpings Allmänna SS            51.05   
40  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            54.73   
41  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            56.39   
42  Annika Lindström  2005  Linköpings Allmänna SS            57.92   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            33.05   
Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            34.14   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            34.53   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            34.54   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.77   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            35.83   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            36.33   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.90   
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap            37.15   
10  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            37.35   
11  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            38.58   
12  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            39.23   
13  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            39.54   
14  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            39.76   
15  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            40.99   
16  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS            41.64   
17  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            41.93   
18  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            42.29   
19  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            42.63   
20  Ture Oscarson  2004  Linköpings Allmänna SS            45.21   
Christian Villegas  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Balkerud  2001  Njurunda Simsällskap    33.42        1:11.24   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    34.77        1:12.79   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    35.72        1:13.41   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    35.18        1:14.20   
Malin Sangfelt  2001  Åkersberga Simsällskap    36.42        1:19.61   
Elsa Karlsson  2001  Linköpings Allmänna SS    38.55        1:20.70   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    38.05        1:20.82   
Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS    38.05        1:21.28   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    38.33        1:21.83   
10  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.14        1:25.33   
11  Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    40.11        1:25.76   
12  Katja Strandberg  2001  Västerviks Simsällskap    40.25        1:26.31   
13  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap    41.57        1:28.87   
14  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    43.86        1:35.98   
15  Camila Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    47.30        1:40.32   
Emelie Midfors  2001  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Therese Fjällrot-Öhman  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    29.39        1:01.37   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.54        1:09.36   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.78        1:11.72   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    33.92        1:12.42   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.92        1:12.52   
Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap    34.38        1:13.60   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    34.37        1:13.77   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.18        1:14.95   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    35.97        1:15.35   
10  Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap    36.26        1:15.98   
11  Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.78        1:16.63   
12  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    37.28        1:17.56   
13  Felix Balkerud  2001  Njurunda Simsällskap    37.43        1:19.39   
14  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    37.56        1:22.94   
15  Simon Sandberg  2001  Åkersberga Simsällskap    40.24        1:25.94   
16  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.93        1:26.10   
17  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.10        1:27.93   
18  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    42.34        1:31.99   
19  Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS    47.93        1:41.55   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.42  1:11.42  1:49.96    2:28.50   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.05  1:18.46  2:00.67    2:42.17   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    38.28  1:21.24  2:06.17    2:49.01   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.34  1:21.29  2:06.38    2:50.34   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.80  1:23.15  2:09.11    2:53.86   
Ebba Langemar  1999  Åkersberga Simsällskap    42.34  1:28.58  2:15.10    2:58.58   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    41.14  1:26.07  2:12.85    2:58.58   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.41  1:29.11  2:16.95    3:03.35   
Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap    43.92  1:31.77  2:21.49    3:09.06   
10  Kristin Larsson  1999  Njurunda Simsällskap    43.79  1:32.97  2:22.99    3:10.17   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    38.02  1:18.80  2:00.60    2:40.38   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.37  1:24.12  2:09.33    2:53.16   
Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb    41.12  1:26.91  2:13.11    2:57.03   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.88  1:30.62  2:18.68    3:04.42   
Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.56  1:33.57  2:22.19    3:08.35   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.32  1:12.56  1:51.17    2:31.37   
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    35.26  1:13.88  1:54.09    2:33.27   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.55  1:14.30  1:53.98    2:33.42   
Nelly Hansson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    35.19  1:13.06  1:53.82    2:33.43   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    35.00  1:14.89  1:56.94    2:38.02   
Jenny Thalin  1997  Malmö Kappsimningsklubb    36.17  1:16.31  1:57.83    2:38.36   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    37.07  1:17.08  1:59.41    2:41.38   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.77  1:19.75  2:01.68    2:44.42   
Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    37.36  1:19.31  2:02.79    2:44.79   
10  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    40.08  1:23.79  2:06.65    2:47.95   
11  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    39.64  1:22.80  2:06.62    2:50.50   
12  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.56  1:23.00  2:07.86    2:52.69   
13  Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    38.96  1:22.66  2:08.86    2:53.34   
14  Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap    38.92  1:22.83  2:08.52    2:54.32   
15  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    39.69  1:24.20  2:10.24    2:54.83   
16  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    41.48  1:27.11  2:14.02    2:58.74   
17  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    42.95  1:29.30  2:16.48    3:01.45   
18  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening    42.65  1:28.72  2:16.30    3:02.96   
19  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.90  1:30.64  2:17.48    3:03.81   
20  Cecilia Borg-Pettersson  1996  Njurunda Simsällskap    42.45  1:31.49  2:22.78    3:13.85   
21  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.89  1:39.59  2:29.96    3:18.47   
22  Agnes Blomquist  1997  Åkersberga Simsällskap    45.68        3:19.03   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            DNS   
Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            DNS   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    33.95  1:11.22  1:49.78    2:28.07   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.06  1:15.13  1:55.50    2:35.24   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    40.10  1:24.83  2:08.82    2:52.17   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    39.39  1:24.46  2:11.08    2:57.32   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    40.78  1:26.82  2:13.19    2:58.04   
Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    43.77  1:30.03  2:17.23    3:02.49   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.03  1:39.75  2:35.66    3:31.98   
Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.13  1:50.74  2:51.44    3:50.60   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.49  1:05.60  1:39.67    2:14.18   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    33.62  1:10.70  1:49.50    2:28.41   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    36.11  1:16.32  1:57.36    2:36.74   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    36.87  1:18.16  2:02.49    2:44.03   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    38.42  1:20.24  2:03.17    2:46.40   
Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    37.97  1:19.52  2:03.26    2:46.98   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.92  1:32.75  2:22.23    3:09.33   
Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS    44.69  1:36.39  2:29.87    3:20.47   
Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.24  1:37.57  2:32.24    3:23.09   
Sam Zandi  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap    30.13  1:02.86  1:37.17    2:10.88   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    31.25  1:05.33  1:40.40    2:15.54   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.11  1:05.78  1:41.91    2:18.86   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    33.26  1:09.04  1:45.73    2:21.13   
David Schön Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    33.29  1:09.36  1:46.88    2:23.94   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    33.69  1:11.12  1:49.53    2:27.42   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.91  1:14.01  1:52.81    2:29.65   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    33.78  1:12.94  1:52.80    2:30.15   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    33.03  1:10.13  1:49.44    2:30.23   
10  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    35.25  1:13.56  1:52.76    2:31.07   
11  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    36.70  1:16.16  1:55.62    2:33.92   
12  Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap    34.54  1:13.70  1:54.55    2:35.45   
13  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.47  1:16.43  1:56.39    2:35.66   
14  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.95  1:16.47  1:58.22    2:37.19   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    35.14  1:15.74  1:58.05    2:38.25   
16  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    33.45  1:11.57  1:53.18    2:38.50   
17  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.65  1:19.46  2:01.46    2:41.74   
18  Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    36.05  1:16.66  1:59.50    2:42.49   
19  Andreas Forsell  1996  Åkersberga Simsällskap    38.15  1:21.69  2:05.90    2:49.08   
20  Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    40.68  1:26.38  2:12.36    2:55.96   
21  Niklas Ljungberg  1996  Åkersberga Simsällskap    41.28  1:26.10  2:13.38    2:59.19   
22  Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    44.38  1:32.29  2:21.99    3:10.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  19 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  07:21   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    34.52  1:16.80  2:06.76    2:45.61   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    37.26  1:21.00  2:13.11    2:54.26   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    39.49  1:24.46  2:18.70    2:56.46   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    39.10  1:25.59  2:18.91    2:57.69   
Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    40.27  1:27.36  2:23.35    3:02.02   
Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    42.93  1:32.67  2:22.44    3:02.16   
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    38.03  1:27.54  2:23.34    3:02.54   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    40.29  1:28.62  2:21.65    3:03.71   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    39.26  1:27.26  2:24.23    3:05.09   
10  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    40.11  1:27.64  2:23.08    3:06.87   
11  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    40.98  1:32.34  2:23.12    3:07.10   
12  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS    45.95  1:38.26  2:31.73    3:11.98   
13  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    42.94  1:32.55  2:31.89    3:14.10   
14  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    41.78  1:33.15  2:35.66    3:16.91   
15  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    43.13  1:38.68  2:37.98    3:18.83   
16  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    42.66  1:36.14  2:39.80    3:20.88   
17  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    52.13  1:40.19  2:42.48    3:24.83   
18  Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    45.79  1:40.53  2:36.94    3:26.13   
19  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap    48.25  1:39.18  2:40.92    3:26.39   
20  Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    44.31  1:39.30  2:39.43    3:28.81   
21  Ida Stalin  2000  Linköpings Allmänna SS    46.05  1:38.40  2:44.75    3:29.07   
22  Elsa Lind  2000  Linköpings Allmänna SS    49.36  1:50.53  2:48.47    3:39.72   
Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  19 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  07:21 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rickard Wemlén  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.20  1:17.28  2:03.22    2:41.98   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    38.33  1:21.40  2:13.32    2:51.30   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    39.17  1:22.90  2:15.11    2:53.16   
Rasmus Ulin  2000  Njurunda Simsällskap    37.00  1:28.37  2:16.85    2:54.17   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    38.58  1:24.87  2:18.56    2:55.12   
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    38.65  1:23.74  2:17.25    2:56.27   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    37.65  1:28.61  2:26.94    3:09.88   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.96  1:33.21  2:29.65    3:12.58   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    42.80  1:35.72  2:34.98    3:17.66   
10  Samuel Schildt  2000  Malmö Kappsimningsklubb    45.09  1:37.50  2:36.05    3:20.32   
11  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    45.47  1:37.96  2:38.24    3:21.80   
12  Tom Johansson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    46.18  1:38.03  2:43.19    3:28.94   
Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    40.08  1:32.86  2:23.94    3:05.03   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    42.17  1:28.29  2:25.94    3:05.44   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.85  1:32.39  2:27.92    3:08.34   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    44.36  1:34.14  2:26.88    3:12.26   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    44.64  1:35.92  2:31.78    3:15.05   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    49.68  1:38.51  2:32.53    3:16.71   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.75  1:37.33  2:37.07    3:20.85   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    49.44  1:44.12  2:45.14    3:29.24   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    47.72  1:43.24  2:44.76    3:29.74   
10  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    48.98  1:42.46  2:43.93    3:30.28   
11  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    47.18  1:44.96  2:48.60    3:32.36   
12  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    52.56  1:50.09  2:50.25    3:38.05   
13  Johanna Grynning  2002  Linköpings Allmänna SS    53.25  1:51.84  2:50.87    3:39.75   
14  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    52.20  1:47.87  2:51.88    3:41.32   
15  Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    50.06  1:50.24  2:54.19    3:47.57   
Emelie Runqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:14   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    39.61  1:29.25  2:24.09    3:08.21   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.00  1:36.67  2:29.90    3:12.87   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.43  1:36.80  2:38.59    3:20.38   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    46.16  1:38.89  2:37.50    3:21.08   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    44.03  1:36.59  2:37.73    3:22.93   
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    46.56  1:36.83  2:38.97    3:25.23   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    54.41  1:48.31  2:50.59    3:37.18   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    53.87  1:50.09  2:52.41    3:42.34   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    53.76  1:50.91  3:03.00    3:54.48   
10  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    58.45  1:56.45  3:05.58    3:57.14   
11  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:10.73  2:11.40  3:16.74    4:06.09   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:14 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    42.20  1:30.22  2:23.53    3:02.18   
Tuva Balkerud  2001  Njurunda Simsällskap    40.58  1:33.04  2:25.56    3:07.06   
Tuva Holmertz  2001  Linköpings Allmänna SS    45.30  1:35.21  2:26.91    3:10.56   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    44.87  1:33.84  2:29.91    3:10.83   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    45.76  1:37.66  2:36.60    3:18.99   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    43.97  1:40.75  2:41.27    3:27.22   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.22  1:43.13  2:42.06    3:28.75   
Elsa Karlsson  2001  Linköpings Allmänna SS    49.43  1:42.04  2:45.20    3:28.90   
Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    54.29  1:49.95  2:47.00    3:32.84   
Therese Fjällrot-Öhman  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
Malin Sangfelt  2001  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:15 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 26, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    32.90  1:14.18  2:01.55    2:36.42   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    38.67  1:25.97  2:20.20    2:58.56   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.63  1:27.35  2:21.49    2:58.73   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.37  1:25.40  2:19.88    2:59.14   
Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap    40.44  1:32.14  2:23.29    3:02.97   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.10  1:29.87  2:24.43    3:03.25   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    43.61  1:34.18  2:26.11    3:06.82   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.31  1:29.11  2:27.40    3:07.73   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    40.30  1:30.67  2:27.61    3:11.21   
10  Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap    47.58  1:35.63  2:40.27    3:22.20   
11  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    45.80  1:36.72  2:37.54    3:24.02   
12  David Könemann  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.54  1:47.03  2:48.36    3:41.67   
13  Simon Sandberg  2001  Åkersberga Simsällskap    50.60  1:50.89  2:59.51    3:48.86   
14  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    1:02.03  2:00.31  3:06.78    3:57.54   
15  Freke Addenbrooke  2001  Linköpings Allmänna SS    51.48  1:59.63  3:13.37    4:09.26   
Felix Balkerud  2001  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:15 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:18   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Lag 1  1996  Linköpings Allmänna SS            4:10.42   
  Sofia Henell  1997      29.98  1:02.22      1:02.22   
  Daniela Kindstrand  1997      29.57  1:01.32      2:03.54   
  Erika Settland  1996      30.61  1:05.31      3:08.85   
  Linnea Magnusson  1996      29.22  1:01.57      4:10.42   
                     
Västervik Damer [1996]  1996  Västerviks Simsällskap            4:37.31   
  Johanna Skoglund  1996      30.77  1:04.67      1:04.67   
  Elin Ohlsén  1997      32.69  1:10.91      2:15.58   
  Agnes Wedel  2000      34.65  1:14.33      3:29.91   
  Märta Westberg  1996      31.54  1:07.40      4:37.31   
                     
Åkersberga Damer [1997]  1997  Åkersberga Simsällskap            4:52.85   
  Elin Timbäck  1997      33.49  1:10.97      1:10.97   
  Agnes Blomquist  1997      35.80  1:17.86      2:28.83   
  Hanna Marohn  1998      36.10  1:16.66      3:45.49   
  Maria Östervall  1998      31.58  1:07.36      4:52.85   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:18 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:18   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 28, 4X100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Lag1  2000  Linköpings Allmänna SS            4:18.44   
  Emma Magnusson  1998      30.15  1:02.49      1:02.49   
  Elin Elm  1998      29.98  1:03.51      2:06.00   
  Alma Fransson  1999      30.86  1:05.66      3:11.66   
  Lovisa Lampi  1999      30.56  1:06.78      4:18.44   
                     
Nkk Damer [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:29.29   
  Sara Wallberg  1999      30.59  1:03.36      1:03.36   
  Tilde Malm  1999      32.85  1:09.46      2:12.82   
  Ebba Nyman  1998      32.82  1:10.58      3:23.40   
  Sara Thunholm  1999      30.26  1:05.89      4:29.29   
                     
Mkk Damer [1998]  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:29.80   
  Amanda Granborg  1999      30.83  1:04.25      1:04.25   
  Hanna Liljegren  1998      31.98  1:06.53      2:10.78   
  Mathilda Edlund  1998      32.70  1:08.91      3:19.69   
  Tove Lennartsson  2000      34.74  1:10.11      4:29.80   
                     
Lass Lag 2  2002  Linköpings Allmänna SS            4:35.13   
  Erika Rönnbäck  1998      32.29  1:08.39      1:08.39   
  Johanna Gunnarsson  1999      31.65  1:08.45      2:16.84   
  Elise Gidlöf  1999      32.89  1:10.61      3:27.45   
  Felicia Smedbäck  2000      32.30  1:07.68      4:35.13   
                     
Södertörn Damer, Lag 1  2000  Södertörns Simsällskap            4:46.04   
  Felicia Adamsson  2000      34.54  1:13.21      1:13.21   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      35.00  1:13.02      2:26.23   
  Amanda Carlbom  2000      31.09  1:06.25      3:32.48   
  Wilma Roloff  2000      35.37  1:13.56      4:46.04   
                     
Mkk Damer Lag 2  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:53.54   
  Nathalie Lind  1998      33.97  1:14.02      1:14.02   
  Alexandra Kowalska  1999      32.72  1:10.37      2:24.39   
  Frida Hemby  1999      33.38  1:11.58      3:35.97   
  Josephine Mikkelsen  2002      36.58  1:17.57      4:53.54   
                     
Njurunda Damer  1999  Njurunda Simsällskap            5:00.75   
  Vilma Olsson  1999      34.66  1:15.87      1:15.87   
  Tuva Balkerud  2001      33.93  1:12.24      2:28.11   
  Kristin Larsson  1999      35.01  1:14.99      3:43.10   
  Ellen Näslund  2000      35.49  1:17.65      5:00.75   
                     
Eksjö SLS Damer [2000]  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            5:06.68   
  Emelie Fernholm  1998      31.96  1:08.13      1:08.13   
  Ellen Ullman  1998      37.24  1:20.44      2:28.57   
  Tina Evertsson  2000      36.99  1:21.91      3:50.48   
  Caroline Sevcik  1999      36.05  1:16.20      5:06.68   
                     
Åkersberga Damer [1999]  1999  Åkersberga Simsällskap            5:09.19   
  Emma Wallin  1999      33.57  1:13.76      1:13.76   
  Emilia Österberg  2000      38.60  1:23.19      2:36.95   
  Ylwali Häggblad  2000      36.01  1:19.08      3:56.03   
  Ebba Langemar  1999      33.94  1:13.16      5:09.19   
                     
10  Åkersberga Damer [2002]  2002  Åkersberga Simsällskap            5:23.14   
  Tindra Imhäuser  2002      37.60  1:18.29      1:18.29   
  Emma Öberg  2002      39.82  1:27.72      2:46.01   
  Malin Sangfelt  2001      36.88  1:22.04      4:08.05   
  Jennifer Bergström  2002      36.52  1:15.09      5:23.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:18 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 29, 4X100m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mkk Herrar [1996]  1996  Malmö Kappsimningsklubb            4:28.15   
  Anton Andersson  1997      34.63  1:11.82      1:11.82   
  Jakob Helman  1996      34.30  1:12.93      2:24.75   
  Filip Bivesand  1997      29.73  1:05.18      3:29.93   
  Ludwig Wemlén  1997      27.28  58.22      4:28.15   
                     
Lass Lag 1  1996  Linköpings Allmänna SS            4:37.07   
  Daniel Olsson  1996      30.76  1:06.50      1:06.50   
  Oskar Johnsson  1996      35.88  1:20.35      2:26.85   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      28.53  1:03.75      3:30.60   
  Daniel Engelson  1998      31.11  1:06.47      4:37.07   
                     
Västervik Herrar [1996]  1996  Västerviks Simsällskap            4:51.36   
  Arvid Karlsson  1998      35.51  1:14.28      1:14.28   
  Ademir Silic  1998      39.49  1:26.29      2:40.57   
  Oscar Sjöblad  1997      28.76  1:05.28      3:45.85   
  Erik Ohlsén  2000      30.76  1:05.51      4:51.36   
                     
Åkersberga Herrar [1996]  1996  Åkersberga Simsällskap            5:31.11   
  Jacob Öberg  1997      42.02  1:26.75      1:26.75   
  Niklas Ljungberg  1996      40.13  1:28.91      2:55.66   
  Andreas Forsell  1996      31.95  1:14.56      4:10.22   
  Konrad Lindström  1998      36.94  1:20.89      5:31.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:19 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 30, 4X100m Medley Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS P15 Lag 1  1998  Karlstads Simsällskap            4:33.04   
  Daniel Vålvik  1999      32.86  1:08.25      1:08.25   
  Adam Albringer  1999      35.74  1:17.68      2:25.93   
  Axel Widström  1998      29.31  1:05.04      3:30.97   
  Johan Rydahl  2001      29.20  1:02.07      4:33.04   
                     
Lass Lag1  1999  Linköpings Allmänna SS            4:36.97   
  Albert Askmalm  2000      34.38  1:10.43      1:10.43   
  Tom Andersson  1998      33.82  1:13.10      2:23.53   
  Mattias Grynning  1999      31.50  1:07.44      3:30.97   
  Toni Nikolic  1999      30.40  1:06.00      4:36.97   
                     
Mkk Herrar Lag 1  1998  Malmö Kappsimningsklubb            4:43.16   
  Sten Ludvigsson  1998      35.19  1:13.13      1:13.13   
  Viktor Hansson  1998      39.99  1:26.68      2:39.81   
  Eric Hinderup  1998      28.23  1:02.13      3:41.94   
  William Lindblom  1998      29.26  1:01.22      4:43.16   
                     
Njurunda Herrar Lag 1  1998  Njurunda Simsällskap            4:48.49   
  Olle Larson Wermelin  1999      35.63  1:15.23      1:15.23   
  Johan Björklund  1999      36.53  1:21.97      2:37.20   
  Erik Björklund  1998      28.72  1:05.79      3:42.99   
  Rasmus Ulin  2000      31.59  1:05.50      4:48.49   
                     
Lass Lag 2  2002  Linköpings Allmänna SS            5:16.67   
  Oliver Tykesson  2000      38.12  1:20.13      1:20.13   
  Gustav Henell  1999      38.79  1:25.29      2:45.42   
  Sixten Almén  1999      36.12  1:19.70      4:05.12   
  Carl Friberg  2000      33.43  1:11.55      5:16.67   
                     
Mkk Herrar Lag 2  1998  Malmö Kappsimningsklubb            5:16.88   
  Rickard Wemlén  2000      37.83  1:18.78      1:18.78   
  Samuel Wiktor  2001      43.12  1:32.85      2:51.63   
  Adam Ringdahl  1998      32.03  1:12.92      4:04.55   
  Dennis Jarnberg  1999      33.31  1:12.33      5:16.88   
                     
Karlstads SS P15 Lag 2  1998  Karlstads Simsällskap            5:34.19   
  Vilhelm Lovén  1999      40.23  1:22.89      1:22.89   
  August Mathisen  2001      46.81  1:39.68      3:02.57   
  Niclas Lindow  1999      36.10  1:22.47      4:25.04   
  Johannes Vålvik  1999      32.36  1:09.15      5:34.19   
                     
Njurunda Herrar Lag 2  2002  Njurunda Simsällskap            6:02.21   
  Filip Borgström  2001      43.82  1:35.59      1:35.59   
  Felix Balkerud  2001      41.30  1:30.87      3:06.46   
  Elias Engström  2001      38.73  1:31.19      4:37.65   
  Robin Björklund  2002      37.93  1:24.56      6:02.21   
                     
Åss Illrar Lag 1  1999  Åkersberga Simsällskap            6:25.48   
  Timothy Westmoreland  2002      47.89  1:38.92      1:38.92   
  Simon Imhäuser  2002      51.85  1:47.91      3:26.83   
  Thomas Östervall  2000      38.58  1:28.32      4:55.15   
  Emil Tikkanen  2002      41.30  1:30.33      6:25.48   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:21 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:07.82  2:20.93  3:34.99    4:48.08   
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.62  2:21.00  3:35.42    4:49.15   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:12.58  2:34.08  3:57.33    5:19.91   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.63  2:36.79  4:01.24    5:24.15   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:15.88  2:40.67  4:04.68    5:27.29   
Ebba Langemar  1999  Åkersberga Simsällskap    1:18.37  2:45.42  4:12.89    5:37.85   
Alexandra Kowalska  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:17.81  2:46.39  4:15.72    5:44.41   
Stina Hallin  1999  Motala Simsällskap    1:19.51  2:48.04  4:19.00    5:48.69   
Kristin Larsson  1999  Njurunda Simsällskap    1:22.53  2:54.09  4:26.64    5:55.67   
10  Julia Clemedtson  1999  Motala Simsällskap    1:23.25  2:54.16  4:26.62    5:56.35   
11  Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap    1:21.16  2:53.04  4:26.99    5:59.51   
12  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    1:23.63  2:58.16  4:33.26    6:04.44   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:11.56  2:28.97  3:45.39    4:57.94   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    1:08.35  2:24.76  3:42.92    5:00.48   
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    1:10.06  2:28.51  3:49.52    5:08.06   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    1:11.43  2:30.13  3:50.48    5:08.73   
Hanna Liljegren  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.77  2:29.53  3:49.78    5:08.74   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.27  2:33.25  3:54.37    5:14.27   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    1:12.47  2:34.25  3:58.47    5:21.68   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    1:15.58  2:40.74  4:06.74    5:31.35   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:03.16  2:10.99  3:20.81    4:30.86   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.11  2:19.01  3:28.76    4:36.84   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.08  2:15.96  3:27.21    4:36.90   
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.39  2:18.32  3:29.41    4:39.72   
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:05.05  2:16.94  3:30.77    4:45.53   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:08.45  2:22.89  3:38.25    4:53.29   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.23  2:23.03  3:39.95    4:56.18   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:13.13  2:32.88  3:52.44    5:09.21   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    1:13.96  2:30.36  3:52.00    5:11.79   
10  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.04  2:47.50  4:15.88    5:41.88   
11  Agnes Blomquist  1997  Åkersberga Simsällskap    1:23.92  2:58.22  4:34.19    6:08.65   
12  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    1:25.12  3:00.61  4:37.36    6:11.78   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jessica Lundberg  1986  Linköpings Allmänna SS    1:29.27  3:07.91  4:47.05    6:23.79   
Sarah Lindström  1977  Linköpings Allmänna SS    1:34.02  3:16.13  4:58.77    6:36.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:05.87  2:17.91  3:28.56    4:38.95   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    1:06.43  2:20.32  3:33.24    4:45.64   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:09.30  2:25.40  3:42.38    4:57.87   
Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    1:16.18  2:40.29  4:06.67    5:29.03   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:05.06  2:16.80  3:29.23    4:40.65   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    1:06.86  2:19.80  3:33.29    4:43.90   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    1:07.11  2:22.45  3:40.02    4:57.39   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    1:11.47  2:34.95  3:58.59    5:17.98   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.11  2:40.69  4:08.57    5:33.77   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    1:00.15  2:05.86  3:12.28    4:16.72   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:00.66  2:05.66  3:12.11    4:18.37   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:02.69  2:08.98  3:15.52    4:23.20   
Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:04.59  2:12.85  3:21.71    4:28.87   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:04.51  2:14.93  3:26.04    4:37.24   
Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.40  2:20.02  3:33.06    4:44.40   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    1:05.10  2:18.42  3:33.07    4:49.90   
Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    1:11.00  2:28.61  3:46.12    5:01.67   
Andreas Forsell  1996  Åkersberga Simsällskap    1:10.18  2:28.51  3:47.00    5:03.36   
10  Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    1:19.51  2:48.57  4:19.79    5:50.97   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fredrik Carlén  1981  Linköpings Allmänna SS    1:07.15  2:22.98  3:41.99    5:00.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 33, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    40.34  1:27.63  2:17.66    3:05.94   
Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    44.20  1:33.59  2:24.01    3:14.83   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    43.89  1:34.88  2:25.63    3:16.10   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    45.37  1:35.15  2:26.62    3:16.52   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    46.19  1:37.32  2:29.57    3:19.44   
Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    46.30  1:39.03  2:32.85    3:27.52   
Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS    47.27  1:43.76  2:40.24    3:37.44   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap    49.49  1:46.00  2:43.16    3:37.58   
Tina Evertsson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    50.82  1:48.59  2:47.21    3:44.78   
10  Elsa Lind  2000  Linköpings Allmänna SS    50.72  1:49.44  2:47.83    3:45.79   
11  Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap    50.32  1:49.32  2:48.35    3:47.79   
12  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    53.89  1:54.54  2:54.44    3:54.76   
13  Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    53.64  1:55.04  2:56.43    3:55.05   
14  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap    52.97  1:53.14  2:54.47    3:55.68   
15  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    55.58  1:59.60  3:05.58    4:09.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 34, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    38.90  1:25.87  2:14.48    3:02.06   
Rasmus Ulin  2000  Njurunda Simsällskap    44.79  1:33.18  2:23.21    3:11.62   
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    45.09  1:35.83  2:28.24    3:19.93   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    45.75  1:38.52  2:32.57    3:28.08   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.94  1:49.85  2:52.37    3:52.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.53        1:03.40   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    32.28        1:07.17   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    32.03        1:08.68   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.29        1:08.71   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    31.95        1:08.83   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    33.46        1:09.21   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    32.82        1:09.65   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    33.47        1:10.08   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.29        1:11.34   
10  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    33.93        1:11.50   
11  Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.52        1:15.24   
11  Stina Hallin  1999  Motala Simsällskap    35.52        1:15.24   
13  Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap    35.29        1:16.41   
14  Kristin Larsson  1999  Njurunda Simsällskap    38.02        1:18.31   
15  Julia Clemedtson  1999  Motala Simsällskap    37.13        1:18.86   
16  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap    41.73        1:31.14   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.99        1:04.70   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    31.43        1:05.16   
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    32.93        1:07.91   
Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    32.75        1:08.96   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    32.65        1:09.52   
Mathilda Edlund  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.86        1:09.67   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    33.74        1:10.42   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.85        1:11.41   
Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    34.57        1:11.51   
10  Ella Nordanskog  1998  Linköpings Allmänna SS    33.62        1:12.01   
11  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.12        1:12.04   
12  Nathalie Lind  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.13        1:13.64   
13  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    34.27        1:13.87   
14  Erica Birkeberg  1998  Malmö Kappsimningsklubb    35.46        1:15.18   
15  Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.48        1:17.57   
16  Hanna Marohn  1998  Åkersberga Simsällskap    37.77        1:20.72   
17  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.24        1:21.72   
Ellen Ullman  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    28.72        58.90   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.70        1:00.39   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    29.84        1:01.58   
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    29.47        1:01.63   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    29.75        1:01.63   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.47        1:02.24   
Hannah Skog  1997  Malmö Kappsimningsklubb    30.56        1:03.29   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    31.02        1:04.25   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    30.56        1:04.34   
10  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    31.38        1:05.26   
11  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.42        1:05.56   
12  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.00        1:05.84   
13  Jenny Thalin  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.46        1:06.45   
14  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    31.88        1:06.74   
15  Cecilia Laursen  1997  Malmö Kappsimningsklubb    32.19        1:07.24   
16  Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    32.29        1:07.42   
17  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.00        1:07.88   
18  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    32.40        1:07.93   
19  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    32.40        1:08.63   
20  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    32.65        1:08.91   
21  Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    33.68        1:09.37   
22  Ulrica Söderqvist  1994  Ösmo Simsällskap    32.80        1:09.78   
23  Frida Persson  1996  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.81        1:10.83   
24  Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap    34.18        1:11.49   
25  Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap    34.59        1:13.39   
26  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening    34.77        1:13.86   
27  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.98        1:14.91   
28  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    35.09        1:15.15   
29  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.76        1:17.17   
30  Cecilia Borg-Pettersson  1996  Njurunda Simsällskap    36.19        1:18.09   
31  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    37.42        1:20.65   
32  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    37.86        1:20.77   
33  Agnes Blomquist  1997  Åkersberga Simsällskap    38.26        1:23.02   
Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marie-Therese Öberg  1986  Ösmo Simsällskap    30.41        1:06.19   
Ingela Rensbo  1984  Ösmo Simsällskap    32.89        1:09.63   
Maria Funck  1981  Linköpings Allmänna SS    32.42        1:10.84   
Jessica Lundberg  1986  Linköpings Allmänna SS    39.42        1:24.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  18 maj 2013 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  18 maj 2013   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2013         
 
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    28.30        59.18   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.10        1:00.05   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    29.34        1:00.31   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    31.04        1:04.41   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.79        1:04.48   
Olle Larson Wermelin  1999  Njurunda Simsällskap    30.47        1:05.07   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    32.01        1:06.45   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    31.19        1:06.48   
Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    32.12        1:07.09   
10  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    31.56        1:07.68   
11  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    31.55        1:07.89   
12  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.18        1:08.81   
13  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    34.13        1:09.74   
14  Lucas Hansen  1999  Malmö Kappsimningsklubb    33.26        1:10.03   
15  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    34.36        1:12.62   
16  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    34.54        1:13.66   
17  Oliver Skill  1999  Motala Simsällskap    35.76        1:15.55   
18  Pettar Biletic  1999  Motala Simsällskap    36.10        1:16.82   
19  Martin Johansson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.60        1:22.70   
20  Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.91        1:23.08   
21  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.79        1:23.32   
Arvid Melinder  1999  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    26.50        54.89   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.15        58.70   
William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    29.47        1:00.97   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    29.39        1:02.53   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.62        1:03.22   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    31.05        1:04.07   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap    30.73        1:05.15   
Viktor Hansson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.14        1:05.91   
Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.40        1:06.72   
10  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    31.18        1:06.85   
11  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.39        1:07.89   
12  Konrad Ekström  1998  Linköpings Allmänna SS    33.39        1:12.81   
13  Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.30        1:16.25   
14  Konrad Lindström  1998  Åkersberga Simsällskap    37.68        1:20.02   
15  Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS    37.67        1:21.63   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 24 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    25.95        53.91   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.95        54.11   
Alexander Linge  1992  Linköpings Allmänna SS    25.87        54.22   
Erik Gissén  1992  Karlstads Simsällskap    25.95        54.46   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.29        54.67   
Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS    26.38        55.53   
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    26.89        56.00   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    26.32        56.08   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    26.70        56.29   
10  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    27.54        56.56   
11  Johannes Nemeth  1991  Linköpings Allmänna SS    26.81        56.83   
12  Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap    27.59        57.14   
13  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.43        57.67   
14  Filip Bivesand  1997  Malmö Kappsimningsklubb    28.41        58.11   
15  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    27.70        58.14   
16  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.82        58.17   
17  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    28.31        58.97   
18  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    27.87        59.16   
19  David Schön Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    27.85        59.18   
20  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    27.91        59.72   
21  Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap    28.69        1:00.12   
22  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.45        1:00.27   
23  Daniel Pettersson  1991  Linköpings Allmänna SS    28.32        1:00.31   
24  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.73        1:00.33   
25  Ludwig Wemlén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    29.02        1:00.54   
26  Simon Karlsson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    29.94        1:00.85   
27  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    29.01        1:01.95   
28  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.05        1:02.01   
29  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    28.41        1:02.28   
30  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.97        1:02.55   
31  Adam Ardinge  1996  Karlskoga Simförening    30.04        1:03.06   
32  Oskar Forslund  1995  Linköpings Allmänna SS    30.25        1:03.45   
33  Somar Mirkhan  1995  Ösmo Simsällskap    30.61        1:04.01   
34  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.30        1:04.67   
35  Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    31.01        1:06.09   
36  Oscar Ungsgård  1995  Ösmo Simsällskap    30.70        1:06.66   
37  Andreas Forsell  1996  Åkersberga Simsällskap    30.82        1:07.33   
38  Niklas Ljungberg  1996  Åkersberga Simsällskap    31.94        1:08.80   
39  Erik Johnsson  1997  Ösmo Simsällskap    34.46        1:16.01   
40  Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    36.30        1:16.20   
41  Hugo Milton  1995  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.54        1:22.04   
Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 25 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christopher Vang  1988  Linköpings Allmänna SS    28.23