Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  DUVEDOPPET    Utskriftsdatum  06 januari 2013   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  14:47   
  Arrangör  Katrineholms SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 januari 2013         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.05   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.77   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.01   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            30.93   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.49   
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap            31.71   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap            31.90   
Elin Hermansson  Eskilstuna Simklubb            32.67   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.04   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.77   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.09   
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap            30.42   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap            30.95   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.03   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            31.43   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.67   
Elin Hermansson  Eskilstuna Simklubb            32.75   
10  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            32.83   
11  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.88   
12  Emma Rundström  1998  Katrineholms Simsällskap            34.10   
13  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            34.86   
14  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians            36.05   
15  Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap            36.23   
16  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians            37.07   
17  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            37.12   
18  Caroline Schröder  1997  Oxelösunds Simsällskap            37.14   
19  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            37.74   
20  Michelle Cen  2000  Örebro Simallians            38.08   
21  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            38.21   
22  Maja Kleringer-Wellander  2000  Nyköpings Simsällskap            38.43   
23  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            38.50   
24  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb            38.82   
25  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb            39.66   
26  Klara Sundholm  2000  Katrineholms Simsällskap            39.86   
27  Terese Engström  1999  Örebro Simallians            40.03   
28  Patricia Bengtsson  1999  Oxelösunds Simsällskap            45.13   
29  Clara Hällzon  2000  Örebro Simallians            45.54   
30  Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap            46.65   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.29   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.52   
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.69   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.94   
David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.35   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.86   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            28.05   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.36   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.44   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.04   
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.23   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.40   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            26.01   
David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.14   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            26.44   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.73   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.11   
10  Marcus Söderlind  1995  Katrineholms Simsällskap            27.27   
11  Isak Meding  1998  Örebro Simallians            27.54   
12  Joel Jonsson  1996  Nyköpings Simsällskap            27.64   
13  Billy Lam  1995  Katrineholms Simsällskap            27.90   
14  Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            28.17   
15  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.20   
16  Fredrik Pettersson  1984  Nyköpings Simsällskap            29.58   
17  Robert Berg  1972  Nyköpings Simsällskap            30.12   
18  Jesper Lindberg  1990  Örebro Simallians            30.45   
19  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.64   
20  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            33.43   
21  Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb            33.99   
22  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.15   
23  Dennis Kerner  2000  Katrineholms Simsällskap            34.25   
24  Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap            35.19   
25  Peter Hager  1974  Nyköpings Simsällskap            37.00   
26  Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap            38.38   
27  Emils Karklins  1999  Örebro Simallians            39.65   
28  Nicklas Kronhelm  2000  Oxelösunds Simsällskap            43.79   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.21        1:19.34   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.51        1:24.10   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.93        1:27.11   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    41.75        1:28.64   
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap    43.73        1:31.03   
Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.96        1:31.03   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.19        1:32.73   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.41        1:35.57   
Elin Hermansson  Eskilstuna Simklubb    44.80        1:35.65   
10  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians    45.10        1:36.15   
11  Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.09        1:44.10   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.72        1:14.81   
David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.83        1:17.26   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    35.99        1:18.62   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.56        1:18.84   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.27        1:19.34   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    38.12        1:23.38   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    39.80        1:25.03   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.25        1:13.13   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.55        1:14.36   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    36.28        1:16.03   
Moa Franzén  1999  Nyköpings Simsällskap    37.75        1:18.46   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    40.04        1:20.04   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    40.31        1:21.58   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    39.49        1:21.84   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    40.96        1:24.26   
Amanda Kullman  Eskilstuna Simklubb    40.84        1:24.77   
10  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    43.09        1:28.08   
11  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    1:31.48        1:31.48   
12  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    46.86        1:33.70   
13  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    46.68        1:33.90   
14  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.49        1:34.47   
15  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    45.00        1:34.56   
16  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians    46.27        1:35.94   
17  Lovisa Blomgren  2000  Södertörns Simsällskap    46.68        1:37.29   
18  Daniella Chabo  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.92        1:37.90   
19  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb    47.41        1:39.37   
20  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap    50.08        1:40.45   
21  Erika Söderberg  1999  Södertörns Simsällskap            1:44.25   
22  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            1:49.96   
23  Clara Hällzon  2000  Örebro Simallians            2:03.15   
Klara Sundholm  2000  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.89        1:11.32   
Elias Landström  2000  Örebro Simallians    39.16        1:18.42   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.87        1:20.39   
Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.80        1:23.53   
Jesper Lindberg  1999  Örebro Simallians    42.51        1:25.74   
Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.88        1:28.45   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    44.38        1:30.89   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.05        1:33.42   
Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap    46.36        1:36.22   
10  Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.61        1:38.42   
11  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    52.03        1:48.91   
Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.63   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            33.70   
Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            35.13   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            35.85   
Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap            37.89   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.90   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            38.78   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            39.20   
Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap            39.81   
10  Alexandra Rundgren  2001  Nyköpings Simsällskap            39.90   
11  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            40.01   
12  Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            40.05   
13  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            40.10   
14  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            40.15   
15  Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            40.45   
16  Tilde Gustavsson  2001  Katrineholms Simsällskap            40.68   
17  Adelina Persson  2001  Katrineholms Simsällskap            41.06   
18  Cornelia Hedberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.69   
19  Emelie Runqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.81   
20  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            42.64   
21  Sophie Serngard  2002  Nyköpings Simsällskap            43.00   
22  Tyra König  2002  Örebro Simallians            44.81   
23  Tuwa Björk  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.83   
24  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.10   
25  Maja Bergström  2002  Södertörns Simsällskap            45.66   
26  Josefin Cheng  2003  Nyköpings Simsällskap            46.21   
27  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            49.66   
28  Elwira Rönnelin  2003  Katrineholms Simsällskap            1:03.83   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.66   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            33.92   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.90   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            35.05   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            35.81   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            36.16   
Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap            36.36   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.39   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.43   
10  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            39.86   
11  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            40.89   
12  Markus Engström  2001  Örebro Simallians            44.15   
13  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            44.31   
14  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            45.79   
15  Teodor Gillbrand  2001  Nyköpings Simsällskap            50.72   
16  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            54.41   
17  Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap            56.29   
Achmad Hussein  2002  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.13        1:04.68   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.91        1:16.23   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.93        1:17.22   
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap    37.93        1:21.00   
Emilia Franzén  1997  Nyköpings Simsällskap    36.44        1:22.10   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.82        1:22.56   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.24        1:26.32   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.02        1:26.64   
Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.67        1:32.00   
10  Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    43.49        1:39.28   
11  Elin Larsson  1998  Örebro Simallians    43.13        1:40.44   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    31.76        1:06.91   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    31.03        1:07.22   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.69        1:09.18   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    33.02        1:11.53   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.90        1:13.01   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    34.63        1:14.07   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    34.86        1:18.44   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.96        1:06.58   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    32.42        1:06.85   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    33.24        1:08.73   
Moa Franzén  1999  Nyköpings Simsällskap    34.14        1:11.35   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    35.79        1:14.53   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    34.86        1:14.81   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    36.36        1:16.29   
Amanda Kullman  Eskilstuna Simklubb    36.18        1:16.43   
Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    38.90        1:19.26   
10  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians    37.89        1:19.69   
11  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap    38.90        1:21.25   
12  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.96        1:21.46   
13  Erika Söderberg  1999  Södertörns Simsällskap    38.77        1:21.82   
14  Daniella Chabo  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.63        1:23.04   
15  Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap    40.27        1:25.38   
16  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    40.31        1:25.78   
17  Maja Kleringer-Wellander  2000  Nyköpings Simsällskap    41.40        1:26.56   
18  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    40.05        1:26.57   
19  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    40.32        1:26.67   
20  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    42.53        1:27.12   
21  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    41.96        1:29.65   
22  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    41.61        1:30.62   
23  Lovisa Blomgren  2000  Södertörns Simsällskap    40.97        1:31.20   
24  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb    43.16        1:32.60   
25  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap    44.68        1:33.72   
26  Michelle Cen  2000  Örebro Simallians    41.64        1:34.62   
27  Klara Sundholm  2000  Katrineholms Simsällskap    43.84        1:36.06   
28  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap    45.66        1:38.28   
29  Patricia Bengtsson  1999  Oxelösunds Simsällskap    47.84        1:45.46   
Weronika Mandrela  2000  Oxelösunds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.35        1:03.35   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.29        1:05.75   
Elias Landström  2000  Örebro Simallians    32.90        1:07.67   
Jesper Lindberg  1999  Örebro Simallians    32.28        1:08.27   
Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.60        1:12.16   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    36.48        1:17.34   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.35        1:20.77   
Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb    38.79        1:20.86   
Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.71        1:21.05   
10  Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.94        1:23.49   
11  Hannes Alsander  2000  Katrineholms Simsällskap    41.18        1:27.45   
12  Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap    1:29.04        1:29.04   
13  Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap    44.61        1:34.79   
14  Emils Karklins  1999  Örebro Simallians    42.94        1:37.91   
15  Nicklas Kronhelm  2000  Oxelösunds Simsällskap    1:37.96        1:37.96   
16  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    45.92        1:39.93   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.55   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            46.21   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            47.94   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            49.57   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            49.74   
Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap            50.17   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            51.31   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            51.66   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            51.88   
10  Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.14   
11  Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap            52.58   
12  Alexandra Rundgren  2001  Nyköpings Simsällskap            54.52   
13  Tilde Gustavsson  2001  Katrineholms Simsällskap            54.74   
14  Sophie Serngard  2002  Nyköpings Simsällskap            54.90   
15  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            55.10   
16  Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            55.85   
17  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            56.79   
18  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            57.39   
19  Emelie Runqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.53   
20  Maja Bergström  2002  Södertörns Simsällskap            57.54   
21  Cornelia Hedberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.03   
22  Tyra König  2002  Örebro Simallians            59.24   
23  Tuwa Björk  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.61   
24  Josefin Cheng  2003  Nyköpings Simsällskap            1:02.96   
25  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            1:10.45   
26  Elwira Rönnelin  2003  Katrineholms Simsällskap            1:18.59   
Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            44.14   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.50   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.30   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            50.67   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            51.07   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            51.13   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            51.48   
Jonathan Giegold  2001  Nyköpings Simsällskap            51.97   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.48   
10  Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap            55.36   
11  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            57.10   
12  Teodor Gillbrand  2001  Nyköpings Simsällskap            57.98   
13  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            1:06.83   
14  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            1:14.02   
Achmad Hussein  2002  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.18  1:08.20  1:50.94    2:24.86   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.76  1:07.48  1:51.66    2:25.87   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.41  1:14.89  1:57.93    2:33.83   
Emilia Franzén  1997  Nyköpings Simsällskap    35.54  1:19.01  2:11.87    2:47.70   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.72  1:19.00  2:09.81    2:49.94   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    37.59  1:23.18  2:12.45    2:53.10   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    36.04  1:21.82  2:12.48    2:53.17   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    38.13  1:24.22  2:13.48    2:54.77   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.80  1:26.94  2:16.29    2:55.42   
10  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.39  1:23.94  2:16.40    2:58.54   
11  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.88  1:27.62  2:20.14    3:00.25   
12  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.01  1:26.83  2:17.18    3:00.61   
13  Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.47  1:33.23  2:27.07    3:11.38   
14  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.65  1:40.05  2:32.03    3:17.91   
Tyra König  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.72  1:00.93  1:40.43    2:12.57   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.17  1:04.00  1:41.28    2:16.33   
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.55  1:05.77  1:47.39    2:18.01   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.59  1:05.55  1:48.54    2:19.08   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.15  1:08.11  1:49.96    2:24.02   
David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.96  1:09.49  1:55.13    2:29.22   
Billy Lam  1995  Katrineholms Simsällskap    36.62  1:19.28  2:09.21    2:49.24   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    46.66  1:35.60  2:30.66    3:13.45   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.51  1:38.52  2:35.57    3:21.05   
Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Damer Lag 1  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:52.82   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      27.33        27.33   
  Michelle Franzén  1993      28.50        55.83   
  Elin Podéus  1997      28.80        1:24.63   
  Josefine Rydberg  1995      28.19        1:52.82   
                     
Nkk Damer Lag 2  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:05.11   
  Jennifer Goding  1998      31.50        31.50   
  Irma Klipic  1996      29.69        1:01.19   
  Ebba Nyman  1998      32.36        1:33.55   
  Vilma Adolfsson  1997      31.56        2:05.11   
                     
Nkk Damer 99 O Y Lag 1  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:09.13   
  Sara Wallberg  1999      29.68        29.68   
  Sara Thunholm  1999      30.42        1:00.10   
  Josefine Härdelin  2001      32.98        1:33.08   
  Daniella Chabo  2000      36.05        2:09.13   
                     
Ösa Damer Lag 1  1998  Örebro Simallians            2:10.04   
  Isabelle Fredriksson  1999      31.18        31.18   
  Lina Nederman  2000      33.60        1:04.78   
  Amanda Göthlin  1998      33.25        1:38.03   
  Elin Larsson  1998      32.01        2:10.04   
                     
Södertörn Damer Lag 1  1997  Södertörns Simsällskap            2:13.87   
  Josefin Öster  1997      31.29        31.29   
  Julia Widmark  1997      31.99        1:03.28   
  Anna Reinholdz  1999      33.53        1:36.81   
  Ida Hamberg  2000      37.06        2:13.87   
                     
Nyköping 14 Oy  1999  Nyköpings Simsällskap            2:14.58   
  Elin Kårehagen  2001      34.84        34.84   
  Paula Wiberg-Jansson  2001      36.10        1:10.94   
  Moa Franzén  1999      32.83        1:43.77   
  Klara Eriksson  2000      30.81        2:14.58   
                     
Ösa Flickor Lag 1  1999  Örebro Simallians            2:26.87   
  Ida Nederman  2000      34.48        34.48   
  Minna Johansson  2000      35.82        1:10.30   
  Terese Engström  1999      39.18        1:49.48   
  Sandra Rääf  2000      37.39        2:26.87   
                     
Eskilstuna Lag 1 Esk  1999  Eskilstuna Simklubb            2:29.30   
  Frida Hammar  2002      40.53        40.53   
  Katarina Lindoff  2000      37.88        1:18.41   
  Tilde Eklind  1999      38.01        1:56.42   
  Amanda Kullman      32.88        2:29.30   
                     
Södertörn Damer, Lag 1  2000  Södertörns Simsällskap            2:29.89   
  Isabella Tegman  2001      36.53        36.53   
  Erika Söderberg  1999      36.47        1:13.00   
  Josefin Bering  1999      35.34        1:48.34   
  Emma Osterman  2002      41.55        2:29.89   
                     
10  Nyköping Damer  1998  Nyköpings Simsällskap            2:37.21   
  Emilia Franzén  1997      29.92        29.92   
  Maja Kleringer-Wellander  2000      40.72        1:10.64   
  Sophie Serngard  2002      46.23        1:56.87   
  Lisa Hager  2002      40.34        2:37.21   
                     
11  Ösa Flickor Lag 2  1999  Örebro Simallians            2:40.68   
  Ebba Gustafsson Wernersson  1999      38.63        38.63   
  Josefine Åhlund  2002      41.55        1:20.18   
  Emma Cullberg  2002      40.34        2:00.52   
  Alicia Momats  2003      40.16        2:40.68   
                     
12  Ösa Flickor Lag 3  1999  Örebro Simallians            2:45.08   
  Cornelia Johansson  2003      41.36        41.36   
  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002      43.96        1:25.32   
  Michelle Cen  2000      38.32        2:03.64   
  Isadora Rosén  2002      41.44        2:45.08   
                     
13  Eskilstuna Lag 2 Esk  1999  Eskilstuna Simklubb            2:51.74   
  Tilda Wik  2001      40.50        40.50   
  Laura Chan  2000      38.44        1:18.94   
  Izabella Kullman  2002      52.94        2:11.88   
  Cindy Khuong  2000      39.86        2:51.74   
                     
14  Södertörn Damer, Lag 2  2000  Södertörns Simsällskap            2:55.13   
  Alwa Widmark  2002      39.72        39.72   
  Alva Höglund  2000      44.78        1:24.50   
  Astrid Eliasson  2000      44.27        2:08.77   
  Maja Bergström  2002      46.36        2:55.13   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar Lag 1  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:39.93   
  Sebastian Karlsson  1992      24.66        24.66   
  Pontus Sandell  1990      24.40        49.06   
  David Magnusson  1995      25.27        1:14.33   
  David Josefsson  1997      25.60        1:39.93   
                     
Nkk Herrar Lag 2  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:40.48   
  Marcus Forsgren  1996      24.48        24.48   
  Anton Jansson  1992      23.89        48.37   
  Henrik Podéus  1995      25.21        1:13.58   
  Calle Lindroth  1998      26.90        1:40.48   
                     
Nyköping Herrar  Nyköpings Simsällskap            1:52.89   
  Robert Berg  1972      30.00        30.00   
  Fredrik Pettersson  1984      30.09        1:00.09   
  Joel Jonsson  1996      27.68        1:27.77   
  Nicklas Eriksson  1996      25.12        1:52.89   
                     
Ösa Herrar Lag 1  1998  Örebro Simallians            1:55.27   
  Anton Schough  1998      27.27        27.27   
  Isak Meding  1998      27.46        54.73   
  Lucas Daggert  1997      29.81        1:24.54   
  Elias Landström  2000      30.73        1:55.27   
                     
Nkk Herrar 99 O Y Lag 1  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:10.38   
  Sebastian Runqvist  1999      28.97        28.97   
  Max Engström  2001      32.65        1:01.62   
  Alexander Granberg  1999      30.69        1:32.31   
  John Brolin  2002      38.07        2:10.38   
                     
Nkk Herrar 99 O Y Lag 2  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:24.11   
  Kevin Wåhlin  2000      34.54        34.54   
  Johannes Näslund  1999      37.51        1:12.05   
  Oscar Rudberg  1999      34.48        1:46.53   
  Hjalmar Ericsson  2001      37.58        2:24.11   
                     
Ösa Pojkar Lag 1  1999  Örebro Simallians            2:25.62   
  Emils Karklins  1999      39.59        39.59   
  Jesper Lindberg  1999      30.72        1:10.31   
  Melvin Larsson  2002      40.34        1:50.65   
  Eric Valjus  2000      34.97        2:25.62   
                     
Katrineholms SS Lag 2  1999  Katrineholms Simsällskap            2:28.59   
        36.83        36.83   
        38.31        1:15.14   
        38.26        1:53.40   
        35.19        2:28.59   
                     
10  Eskilstuna Esk  1999  Eskilstuna Simklubb            2:37.56   
  Elias Paulson  2000      43.72        43.72   
  Harry Chan  2001      42.70        1:26.42   
  Arvid Heikinniemi  2001      35.14        2:01.56   
  Elliot Janeling  2000      36.00        2:37.56   
                     
11  Nyköping Herrar Lag 2  1998  Nyköpings Simsällskap            2:49.01   
  Peter Hager  1974      35.58        35.58   
  Jonathan Giegold  2001      45.83        1:21.41   
  Teodor Gillbrand  2001      55.73        2:17.14   
  Rafal Wisniewski  1985      31.87        2:49.01   
                     
Södertörn Herrar [1997]  1997  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.91        1:08.67   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.81        1:19.63   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.08        1:21.50   
Elin Hermansson  Eskilstuna Simklubb    40.05        1:22.08   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    39.58        1:22.92   
Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.30        1:25.55   
Elin Larsson  1998  Örebro Simallians    42.00        1:25.73   
Emma Rundström  1998  Katrineholms Simsällskap    42.56        1:27.87   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    42.36        1:29.01   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    33.69        1:06.83   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    33.90        1:07.60   
Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.80        1:08.94   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.26        1:11.44   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    35.86        1:12.94   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.14        1:13.52   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    37.91        1:19.20   
                     
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.39   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            39.98   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            41.95   
Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            41.97   
Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.59   
Alexandra Rundgren  2001  Nyköpings Simsällskap            45.63   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            45.86   
Alicia Momats  2003  Örebro Simallians            46.37   
Isadora Rosén  2002  Örebro Simallians            46.96   
10  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            47.37   
11  Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap            47.60   
12  Tilde Gustavsson  2001  Katrineholms Simsällskap            47.76   
13  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap            48.76   
14  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            49.24   
15  Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap            49.26   
16  Emelie Runqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.52   
17  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            49.78   
18  Adelina Persson  2001  Katrineholms Simsällskap            50.19   
19  Tyra König  2002  Örebro Simallians            50.33   
20  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            50.56   
21  Maja Bergström  2002  Södertörns Simsällskap            51.74   
22  Tuwa Björk  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.12   
23  Sophie Serngard  2002  Nyköpings Simsällskap            54.31   
24  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            58.10   
25  Josefin Cheng  2003  Nyköpings Simsällskap            59.01   
26  Elwira Rönnelin  2003  Katrineholms Simsällskap            1:20.59   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.13   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.16   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            41.31   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            43.10   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            44.66   
Hjalmar Ericsson  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.32   
Vilhelm Ericsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.86   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            46.52   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            46.82   
10  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            48.61   
11  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            52.24   
12  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            52.46   
13  Markus Engström  2001  Örebro Simallians            53.21   
14  Jonathan Giegold  2001  Nyköpings Simsällskap            54.15   
15  Teodor Gillbrand  2001  Nyköpings Simsällskap            1:02.81   
16  Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap            1:03.44   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.75  1:05.66  1:38.74    2:10.28   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.48  1:05.60  1:39.09    2:13.02   
Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.84  1:06.20  1:40.52    2:14.73   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.36  1:11.98  1:50.00    2:28.02   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.58  1:14.52  1:54.97    2:31.62   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    37.49  1:18.72  2:00.64    2:41.43   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.06  1:18.72  2:03.14    2:47.31   
Caroline Schröder  1997  Oxelösunds Simsällskap    41.08  1:29.22  2:18.03    3:05.30   
Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap    39.75  1:26.64  2:16.20    3:05.62   
10  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    43.67  1:31.59  2:19.83    3:05.91   
11  Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    41.90  1:30.88  2:21.11    3:09.54   
12  Josefine Fernqvist  2000  Oxelösunds Simsällskap    43.85  1:34.39  2:26.56    3:14.48   
13  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    44.61  2:27.29  3:16.45    3:16.45   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.24  57.03  1:27.25    1:58.18   
Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.44  58.58  1:28.87    2:00.72   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.17  1:00.42  1:31.83    2:02.31   
Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.35  59.09  1:31.07    2:03.29   
Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.57  1:02.14  1:34.69    2:07.20   
David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.67  1:01.73  1:35.47    2:08.74   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap    28.77  1:02.03  1:35.85    2:09.38   
David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.28  1:02.47  1:37.25    2:09.49   
Marcus Söderlind  1995  Katrineholms Simsällskap    30.21  1:05.43  1:42.83    2:20.90   
10  Robert Berg  1972  Nyköpings Simsällskap    33.04  1:10.41  1:50.55    2:29.18   
11  John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    41.09  1:29.76  2:17.29    3:00.21   
12  Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    41.13  1:28.14  2:17.33    3:02.33   
13  Felix Stocker  2002  Oxelösunds Simsällskap    42.34  1:31.45  2:21.98    3:08.75   
14  Hannes Alsander  2000  Katrineholms Simsällskap    44.17  1:35.19  2:27.48    3:12.14   
15  Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    45.00  1:37.54  2:28.47    3:16.22   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.97   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.26   
Amanda Kullman  Eskilstuna Simklubb            36.50   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            36.66   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            36.92   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            37.71   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            37.72   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap            38.21   
Moa Franzén  1999  Nyköpings Simsällskap            40.32   
10  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap            41.64   
11  Erika Söderberg  1999  Södertörns Simsällskap            41.96   
12  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.97   
13  Daniella Chabo  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.73   
14  Minna Johansson  2000  Örebro Simallians            44.98   
15  Lovisa Blomgren  2000  Södertörns Simsällskap            46.55   
16  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            47.86   
17  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            48.46   
18  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap            48.54   
19  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            50.25   
20  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb            50.57   
21  Maja Kleringer-Wellander  2000  Nyköpings Simsällskap            50.93   
22  Terese Engström  1999  Örebro Simallians            51.45   
23  Clara Hällzon  2000  Örebro Simallians            54.39   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Landström  2000  Örebro Simallians            31.42   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.52   
Alexander Granberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.70   
Jesper Lindberg  1999  Örebro Simallians            38.61   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.18   
Hannes Alsander  2000  Katrineholms Simsällskap            45.60   
Tim Ekström Lundemo  1999  Katrineholms Simsällskap            47.51   
Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.29   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians            1:03.80   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.78        1:02.26   
Emilia Franzén  1997  Nyköpings Simsällskap    31.96        1:05.64   
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap    32.62        1:07.86   
Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.45        1:07.87   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    32.55        1:09.30   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.87        1:11.76   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.61        1:12.58   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    35.05        1:14.42   
Elin Larsson  1998  Örebro Simallians    35.97        1:16.43   
10  Emma Axelsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.76        1:17.18   
11  Emma Rundström  1998  Katrineholms Simsällskap    39.09        1:18.06   
12  Caroline Schröder  1997  Oxelösunds Simsällskap    38.48        1:22.96   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.14        59.15   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    30.16        1:00.22   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    29.16        1:00.60   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    30.04        1:01.81   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    30.28        1:01.91   
Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.77        1:03.62   
Lucas Daggert  1997  Örebro Simallians    31.59        1:07.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  06 januari 2013 
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap  Utskriftstid  14:47