Resultat Per distrikt Junior Småland - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 2013    Utskriftsdatum  16 juni 2013   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  15 juni 2013         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.28  1:03.93  1:38.05    2:12.60   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.54  1:05.72  1:39.50    2:13.20   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    30.54  1:05.91  1:42.36    2:19.78   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    31.74  1:07.48  1:43.81    2:21.27   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    32.56  1:08.76  1:45.88    2:22.86   
Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    32.67  1:08.68  1:46.45    2:23.18   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    30.91  1:07.93  1:45.79    2:23.33   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    32.20  1:09.94  1:47.72    2:23.36   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    31.51  1:08.53  1:46.83    2:24.38   
10  Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    31.75  1:08.80  1:47.10    2:24.55   
11  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS    32.50  1:10.15  1:48.33    2:26.03   
12  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    32.44  1:09.56  1:48.06    2:26.15   
13  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    32.57  1:09.48  1:48.15    2:26.34   
14  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.36  1:11.53  1:49.41    2:26.63   
15  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    32.53  1:10.75  1:50.14    2:26.69   
16  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    33.05  1:11.72  1:49.41    2:26.77   
17  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap    32.60  1:10.39  1:49.17    2:28.84   
18  Nilla Atzmannstorfer  1998  Nässjö SLS    32.28  1:10.45  1:50.32    2:30.28   
19  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    34.04  1:13.37  1:52.16    2:31.70   
20  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    33.75  1:13.37  1:52.81    2:33.47   
                     
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:06.85  2:25.66  3:51.54    5:00.56   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:05.70  2:25.95  3:56.84    5:03.25   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    1:06.51  2:27.09  3:55.60    5:07.35   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    1:09.98  2:37.76  4:02.04    5:14.75   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    1:07.75  2:28.69  4:03.91    5:17.71   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:13.91  2:46.78  4:13.08    5:26.80   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    1:08.89  2:37.55  4:16.30    5:31.60   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.85        1:06.01   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    31.99        1:06.58   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    32.92        1:08.05   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    34.01        1:11.09   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    33.78        1:11.49   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    34.64        1:12.38   
Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    35.28        1:12.42   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    34.96        1:13.84   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    36.49        1:14.99   
10  Helén Lange  1996  Växjö Simsällskap    35.84        1:15.66   
11  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    37.66        1:17.87   
12  Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap    36.79        1:17.92   
13  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    37.75        1:19.28   
14  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    37.75        1:19.54   
15  Elin Ristl  1999  Nässjö SLS    37.90        1:20.42   
16  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    38.41        1:20.56   
17  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    38.27        1:21.39   
18  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    39.68        1:22.74   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    26.06        53.81   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    27.04        55.22   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    27.17        55.95   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    27.60        56.71   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    27.32        57.09   
Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS    27.42        57.37   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    28.07        57.88   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    27.62        58.54   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.10        58.60   
10  Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    28.12        59.06   
11  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    28.07        59.45   
12  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    28.64        59.53   
13  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    27.84        59.55   
14  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    28.84        1:00.27   
15  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    28.52        1:00.30   
16  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.05        1:01.27   
17  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    29.07        1:01.34   
18  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    29.10        1:01.42   
19  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    28.74        1:01.64   
20  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    29.23        1:02.01   
21  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    29.80        1:03.20   
22  Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    30.09        1:03.46   
23  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    29.86        1:04.42   
24  Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS    29.87        1:04.75   
25  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    30.84        1:05.09   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            33.78   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            34.24   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            34.28   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap            35.29   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            35.93   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            36.17   
Therese Wetterlund  1996  Växjö Simsällskap            37.67   
Emma Johansson  1997  Nässjö SLS            37.86   
Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap            37.89   
10  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            38.09   
11  Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            38.58   
12  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            38.63   
13  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            39.07   
14  Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            39.56   
15  Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS            39.60   
16  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap            39.79   
17  Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            40.21   
18  Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap            40.48   
19  Elin Ristl  1999  Nässjö SLS            40.58   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    31.44        1:08.37   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    32.12        1:08.97   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    33.40        1:11.52   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    35.04        1:13.63   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    33.89        1:13.70   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    34.93        1:15.82   
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    35.35        1:17.25   
Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    35.83        1:17.81   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    35.61        1:18.06   
10  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    35.46        1:18.23   
11  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    38.61        1:23.09   
12  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    38.56        1:23.12   
13  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    39.78        1:23.44   
14  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    39.26        1:25.71   
15  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    38.78        1:25.72   
16  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    40.67        1:26.62   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    32.38  1:10.20  1:50.90    2:32.44   
Emma Johansson  1997  Nässjö SLS    34.43  1:18.82  2:04.25    2:48.59   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    35.78  1:19.12  2:04.49    2:49.30   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    35.38  1:17.87  2:04.01    2:50.65   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    34.34  1:17.73  2:04.56    2:50.88   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            29.29   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap            29.85   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            30.00   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            30.27   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            30.58   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            31.57   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS            31.96   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap            31.98   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap            32.24   
10  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            33.18   
11  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            33.50   
12  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            33.83   
13  Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap            34.09   
14  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap            34.33   
15  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            34.35   
16  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            35.50   
17  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            35.93   
18  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            36.13   
                     
 
Gren 9, 4X100m Medley Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hvetlanda Damer [1996]  1996  Hvetlanda Simsällskap            5:02.29   
  Agnes Ljunggren  1999      36.90  1:19.59      1:19.59   
  Klara Thormalm  1998      35.16  1:16.96      2:36.55   
  Elin Steindl  1998      34.98  1:19.16      3:55.71   
  Thilde Palmqvist  1998      29.65  1:06.58      5:02.29   
                     
                     
 
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Kalmar Sim Herrar Lag 1  1994  Kalmar Simsällskap            8:44.96   
  Arvid Salomonsson  1995      1:00.02  2:03.70      2:03.70   
  Mattias Evaldsson  1997      1:04.17  2:16.57      4:20.27   
  John Classon  1995      1:00.56  2:11.05      6:31.32   
  Kristoffer Loo  1997      1:03.77  2:13.64      8:44.96   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 2  1994  Kalmar Simsällskap            9:18.26   
  Robin Fröstberg  1996      1:06.93  2:16.54      2:16.54   
  Martin Åsenius  1994      1:04.39  2:16.25      4:32.79   
  Jacob Olsson  1998      1:06.80  2:20.74      6:53.53   
  Elias Axelsson  1996      1:09.03  2:24.73      9:18.26   
                     
                     
 
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    1:14.59  2:34.65  3:54.41  5:14.79  20:06.19   
          6:36.51  7:58.51  9:21.15  10:42.41     
          12:04.09  13:26.27  14:47.56  16:08.46     
          17:29.05  18:49.67         
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    1:15.23  2:39.51  4:05.29  5:32.77  21:38.16   
          6:59.94  8:27.77  9:55.50  11:23.69     
          12:52.58  14:19.94  15:48.51  17:16.36     
          18:44.69  20:12.60         
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    27.55  57.65  1:28.26    1:58.49   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    28.47  1:00.19  1:31.59    2:02.35   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    29.05  1:00.63  1:32.23    2:03.84   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    29.83  1:02.13  1:34.49    2:06.13   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    29.27  1:02.21  1:36.03    2:09.05   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    30.06  1:03.54  1:37.71    2:10.70   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.04  1:03.99  1:37.90    2:11.32   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    31.28  1:04.54  1:38.39    2:11.68   
Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS    30.03  1:03.39  1:37.67    2:12.13   
10  Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    29.12  1:03.25  1:38.19    2:12.83   
11  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    32.40  1:07.27  1:42.20    2:14.81   
12  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    29.32  1:03.60  1:39.04    2:15.23   
13  Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    30.76  1:04.77  1:40.19    2:15.73   
14  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    31.02  1:05.96  1:41.61    2:15.74   
15  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    32.40  1:07.97  1:43.42    2:18.43   
16  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    31.15  1:08.14  1:46.09    2:20.45   
17  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    30.92  1:07.25  1:46.07    2:20.92   
18  Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS    31.73  1:09.28  1:47.71    2:24.26   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Medley Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amina Gummesson  1993  Växjö Simsällskap    1:09.31  2:29.96  4:02.05    5:11.49   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:10.58  2:30.05  4:02.93    5:13.15   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    1:11.28  2:36.61  4:13.24    5:27.99   
Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:13.65  2:39.39  4:21.00    5:37.00   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    1:16.11  2:48.86  4:22.54    5:39.20   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:19.85  2:45.14  4:28.24    5:44.18   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    1:18.96  2:51.92  4:35.93    5:58.24   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    1:20.12  2:56.77  4:42.08    6:02.47   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    29.56        1:01.12   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    30.56        1:05.10   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    32.07        1:06.65   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    32.50        1:07.92   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    32.55        1:08.17   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    32.82        1:08.47   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    32.76        1:08.63   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    32.38        1:08.66   
Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    34.71        1:11.30   
10  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    35.24        1:11.59   
11  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    35.48        1:12.50   
12  Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    36.71        1:15.78   
13  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    36.83        1:16.25   
14  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    37.89        1:16.34   
15  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    36.88        1:16.51   
16  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    38.33        1:18.49   
17  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    39.66        1:23.35   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amina Gummesson  1993  Växjö Simsällskap    29.42        1:00.83   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    29.06        1:01.04   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.62        1:01.50   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    29.91        1:02.06   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    29.77        1:02.57   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    29.79        1:02.65   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    30.40        1:03.00   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    30.66        1:03.70   
Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    30.74        1:04.06   
10  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    30.49        1:04.42   
11  Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    30.74        1:04.66   
12  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    30.67        1:04.68   
13  Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    30.55        1:04.75   
14  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    31.04        1:04.91   
15  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    31.04        1:05.01   
16  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    31.33        1:05.44   
17  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    31.70        1:06.00   
18  Helén Lange  1996  Växjö Simsällskap    31.07        1:06.36   
19  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    31.50        1:06.48   
20  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    31.33        1:06.62   
21  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS    32.67        1:06.71   
22  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap    31.68        1:06.96   
23  Nilla Atzmannstorfer  1998  Nässjö SLS    31.90        1:07.21   
24  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap    31.94        1:07.34   
25  Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap    31.87        1:07.71   
26  Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap    32.08        1:07.89   
27  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    32.60        1:08.57   
28  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.64        1:10.28   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            30.78   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            31.82   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap            32.28   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            32.77   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            33.55   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            33.61   
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            33.85   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap            34.53   
Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap            34.91   
10  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            35.21   
11  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            35.26   
12  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            36.40   
13  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            36.74   
14  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            37.34   
15  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            37.36   
16  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            37.42   
17  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            38.14   
18  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            38.52   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    34.98        1:13.82   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    35.62        1:15.38   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    38.14        1:21.51   
Therese Wetterlund  1996  Växjö Simsällskap    38.10        1:21.99   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    37.83        1:23.99   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    39.39        1:24.21   
Emma Johansson  1997  Nässjö SLS    39.66        1:24.75   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    40.36        1:26.83   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    41.15        1:27.01   
10  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap    40.48        1:27.19   
11  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap    40.52        1:27.38   
12  Elin Ristl  1999  Nässjö SLS    41.47        1:27.48   
13  Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    41.15        1:27.53   
14  Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap    41.96        1:28.66   
15  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap    42.50        1:29.27   
16  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    41.93        1:29.60   
17  Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS    42.14        1:30.11   
18  Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap    42.36        1:31.89   
                     
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    29.67  1:04.58  1:41.08    2:17.41   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.41  1:05.77  1:41.59    2:18.31   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    30.78  1:08.64  1:45.79    2:22.07   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.98  1:07.63  1:45.32    2:23.08   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    31.96  1:10.43  1:50.00    2:29.84   
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    34.16  1:13.57  1:53.78    2:34.81   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.04  1:12.25  1:54.16    2:36.08   
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    32.53  1:11.88  1:54.79    2:38.22   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    33.62  1:16.56  2:01.63    2:45.48   
                     
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            31.00   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            31.66   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            32.13   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            32.23   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            33.07   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            33.36   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            33.46   
Helén Lange  1996  Växjö Simsällskap            34.27   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            34.45   
10  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            34.50   
11  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            35.16   
12  Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            35.78   
13  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap            36.06   
14  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            36.25   
15  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            36.34   
16  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            36.37   
17  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            36.74   
18  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            36.80   
19  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap            36.91   
20  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            37.07   
21  Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            37.29   
22  Elin Ristl  1999  Nässjö SLS            37.62   
23  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            38.43   
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kalmar Sim Herrar Lag 1  1994  Kalmar Simsällskap            4:12.10   
  John Classon  1995      30.14  1:01.85      1:01.85   
  Robin Fröstberg  1996      32.80  1:10.97      2:12.82   
  Mattias Evaldsson  1997      28.76  1:06.20      3:19.02   
  Arvid Salomonsson  1995      24.41  53.08      4:12.10   
                     
Anderstorp Herrar [1997]  1997  Anderstorps Simsällskap            4:33.97   
  Henry Kerman  1997      34.02  1:12.72      1:12.72   
  Alexander Bogesten  1997      35.69  1:18.19      2:30.91   
  Markus Malm  1997      28.42  1:01.82      3:32.73   
  Gustaf Mild  1997      28.56  1:01.24      4:33.97   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 2  1994  Kalmar Simsällskap            4:41.32   
  Kristoffer Loo  1997      34.31  1:11.93      1:11.93   
  Elias Axelsson  1996      36.34  1:20.29      2:32.22   
  Jacob Olsson  1998      32.18  1:10.66      3:42.88   
  Martin Åsenius  1994      27.42  58.44      4:41.32   
                     
                     
 
Gren 22, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:08.29  2:21.10  3:34.65  4:47.22  18:11.99   
          6:00.36  7:13.68  8:26.41  9:39.73     
          10:53.32  12:07.42  13:21.30  14:36.34     
          15:50.98  17:05.98         
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    1:09.35  2:24.29  3:40.08  4:56.39  18:58.76   
          6:12.45  7:28.96  8:45.44  10:02.27     
          11:19.12  12:35.85  13:52.38  15:09.11     
          16:26.53  17:43.81         
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    1:09.27  2:24.04  3:40.22  4:56.17  19:16.31   
          6:13.96  7:32.24  8:49.85  10:08.46     
          11:27.28  12:45.94  14:04.53  15:24.43     
          16:42.50  18:00.55         
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:14.53  2:32.73  3:51.49  5:10.39  19:41.80   
          6:29.43  7:49.91  9:09.21  10:30.26     
          11:48.63  13:08.03  14:28.22  15:48.15     
          17:07.83  18:26.80         
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:14.58  2:35.65  3:56.93  5:18.85  20:07.01   
          6:40.18  8:01.30  9:22.85  10:44.08     
          12:05.17  13:27.03  14:48.99  16:10.94     
          17:31.58  18:50.96         
                     
 
Gren 23, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kalmar Sim Herrar Lag 1  1994  Kalmar Simsällskap            3:49.96   
  Arvid Salomonsson  1995      26.73  55.09      55.09   
  John Classon  1995      26.79  58.50      1:53.59   
  Martin Åsenius  1994      27.03  57.53      2:51.12   
  Kristoffer Loo  1997      27.88  58.84      3:49.96   
                     
Anderstorp Herrar [1997]  1997  Anderstorps Simsällskap            3:56.86   
  Markus Malm  1997      27.16  57.01      57.01   
  Alexander Bogesten  1997      28.84  1:01.89      1:58.90   
  Henry Kerman  1997      27.83  58.30      2:57.20   
  Gustaf Mild  1997      27.51  59.66      3:56.86   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 2  1994  Kalmar Simsällskap            4:01.20   
  Mattias Evaldsson  1997      27.82  58.46      58.46   
  Jacob Olsson  1998      28.97  1:01.24      1:59.70   
  Robin Fröstberg  1996      28.80  1:01.19      3:00.89   
  Alexander Lundgren  1997      28.92  1:00.31      4:01.20   
                     
                     
 
Gren 24, 400m Frisim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amina Gummesson  1993  Växjö Simsällskap    1:04.52  2:13.79  3:24.04    4:33.50   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:06.90  2:18.65  3:30.31    4:41.11   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    1:09.49  2:22.37  3:37.78    4:52.45   
Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:10.32  2:27.05  3:43.95    4:58.64   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:09.38  2:24.27  3:41.40    4:58.77   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    1:11.08  2:28.51  3:47.82    4:59.68   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    1:10.39  2:26.53  3:44.03    4:59.80   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    1:09.54  2:26.88  3:45.05    5:01.83   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    1:12.79  2:31.12  3:50.41    5:08.74   
10  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    1:13.47  2:38.15  4:04.65    5:30.52   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    31.79  1:07.74  1:44.92    2:21.28   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    33.26  1:09.74  1:47.34    2:24.68   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    33.40  1:10.33  1:47.77    2:25.57   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    34.24  1:12.53  1:52.02    2:31.42   
Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    35.72  1:15.06  1:54.23    2:32.13   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    35.13  1:14.05  1:54.38    2:33.21   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    38.64  1:20.97  2:02.91    2:43.97   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    37.74  1:19.54  2:03.31    2:45.68   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    39.36  1:21.96  2:05.53    2:47.80   
10  Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap    38.90  1:22.14  2:06.64    2:48.58   
11  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    39.88  1:26.44  2:10.31    2:52.52   
                     
 
Gren 26, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    37.24  1:18.22  2:01.14    2:43.53   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    36.52  1:19.93  2:03.48    2:44.88   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    39.13  1:24.88  2:10.69    2:56.20   
Therese Wetterlund  1996  Växjö Simsällskap    39.96  1:26.50  2:12.85    2:59.24   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    41.03  1:28.03  2:12.61    2:59.63   
Elin Ristl  1999  Nässjö SLS    41.45  1:29.02  2:16.50    3:05.24   
Angelica Willstein  1997  Växjö Simsällskap    42.97  1:31.23  2:20.26    3:08.23   
Emma Johansson  1997  Nässjö SLS    42.04  1:31.10  2:21.07    3:08.89   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap    41.97  1:31.28  2:20.24    3:09.54   
10  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap    43.58  1:33.74  2:23.20    3:09.73   
11  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    42.53  1:31.72  2:20.97    3:10.12   
12  Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap    45.68  1:35.35  2:26.03    3:17.69   
13  Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS    43.13  1:35.42  2:26.67    3:17.84   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            27.50   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS            27.59   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            27.63   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            27.74   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            28.01   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            28.15   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            28.19   
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            28.38   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            28.61   
10  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            28.76   
11  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            28.81   
12  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            29.20   
13  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            29.31   
14  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap            29.37   
15  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            29.44   
16  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap            29.73   
17  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            30.03   
18  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap            30.10   
19  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            30.41   
20  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            30.58   
21  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            30.61   
22  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            30.64   
23  Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap            30.86   
24  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            31.88   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap            26.80   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            27.54   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            27.73   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            27.99   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            29.09   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            29.12   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            29.16   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            29.36   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            29.36   
10  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            29.42   
10  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap            29.42   
12  Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            29.50   
13  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            29.60   
14  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap            29.78   
15  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap            30.09   
16  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            30.15   
17  Märta Westberg  1996  Västerviks Simsällskap            30.21   
18  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS            30.35   
19  Nilla Atzmannstorfer  1998  Nässjö SLS            30.46   
20  Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            30.50   
21  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            30.52   
22  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            30.86   
23  Elin Ristl  1999  Nässjö SLS            31.35   
24  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap            31.44   
25  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            31.50   
26  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            31.60   
27  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            31.90   
28  Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            32.11   
29  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap            32.15   
30  Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            32.79   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.75  1:06.62  1:48.71    2:20.21   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    29.21  1:06.02  1:48.10    2:20.31   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    29.55  1:09.21  1:48.27    2:21.66   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    30.48  1:09.65  1:53.08    2:24.24   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    30.66  1:06.44  1:50.41    2:26.80   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    30.62  1:10.23  1:53.55    2:28.10   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    30.96  1:10.07  1:56.77    2:30.18   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    31.37  1:18.48  1:57.22    2:32.05   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    30.79  1:13.05  1:57.75    2:32.07   
10  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    29.19  1:09.88  1:57.40    2:32.26   
11  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    32.09  1:13.23  1:58.84    2:33.69   
12  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    31.33  1:14.20  1:58.78    2:34.60   
13  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    32.66  1:13.11  2:00.21    2:35.07   
14  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    32.74  1:13.55  2:00.95    2:35.32   
15  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.62  1:16.56  2:01.85    2:36.91   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    29.81        1:04.67   
Amina Gummesson  1993  Växjö Simsällskap    30.11        1:05.55   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    31.47        1:07.79   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.20        1:08.63   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.36        1:08.85   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    31.98        1:09.74   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    32.79        1:11.16   
Helén Lange  1996  Växjö Simsällskap    32.42        1:11.30   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    32.71        1:11.77   
10  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    33.27        1:12.27   
11  Emma Johansson  1997  Nässjö SLS    32.60        1:12.96   
12  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.66        1:14.09   
13  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    34.33        1:14.59   
14  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.45        1:16.05   
15  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    34.22        1:16.79   
16  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap    34.82        1:17.44   
17  Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    33.59        1:17.55   
18  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    34.59        1:17.60   
19  Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap    34.14        1:18.34   
20  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    35.35        1:18.42   
21  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    35.25        1:18.53   
22  Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap    35.86        1:19.03   
23  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap    36.83        1:20.33   
24  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap    36.39        1:21.23   
25  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    36.15        1:21.51   
26  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap    37.36        1:24.30   
27  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    37.76        1:24.36   
                     
 
Gren 31, 800m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:03.26  2:08.51  3:15.37  4:22.24  8:47.61   
          5:29.11  6:35.94  7:42.88       
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:03.84  2:11.51  3:20.18  4:28.13  8:51.94   
          5:35.36  6:42.38  7:49.23       
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:09.66  2:23.93  3:39.35  4:54.98  9:48.36   
          6:10.63  7:25.02  8:37.42       
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    1:08.01  2:21.88  3:37.69  4:53.55  9:52.77   
          6:09.29  7:24.86  8:40.01       
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    1:08.99  2:23.88  3:39.88  4:56.49  10:01.55   
          6:13.98  7:31.79  8:47.92       
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:13.35  2:30.59  3:47.41  5:03.78  10:02.60   
          6:20.51  7:36.66  8:50.19       
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:13.93  2:32.11  3:50.50  5:09.00  10:19.92   
          6:28.94  7:48.05  9:05.24       
                     
 
Gren 32, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hvetlanda Damer [1996]  1996  Hvetlanda Simsällskap            4:33.02   
  Thilde Palmqvist  1998      31.63  1:08.40      1:08.40   
  Elin Ljunggren  2000      34.14  1:12.32      2:20.72   
  Klara Thormalm  1998      28.89  1:02.00      3:22.72   
  Agnes Ljunggren  1999      32.70  1:10.30      4:33.02   
                     
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    59.90  2:03.76  3:08.18    4:12.38   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    1:01.71  2:07.91  3:14.21    4:15.41   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:01.34  2:07.18  3:12.53    4:16.49   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:01.73  2:08.03  3:14.09    4:17.37   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    1:06.16  2:18.27  3:31.86    4:43.58   
Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    1:08.35  2:20.02  3:31.71    4:43.84   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    1:07.01  2:19.52  3:32.66    4:45.55   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    1:05.95  2:18.71  3:33.72    4:47.36   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:10.61  2:25.20  3:40.90    4:53.57   
10  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:12.28  2:27.52  3:43.61    4:57.74   
                     
 
Gren 34, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    35.07  1:12.80  1:51.67    2:31.30   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    35.81  1:14.43  1:53.56    2:32.49   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    35.37  1:14.44  1:54.36    2:35.01   
Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    35.13  1:14.54  1:54.78    2:35.74   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    36.39  1:17.05  1:58.08    2:38.47   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    37.84  1:19.08  2:00.00    2:39.14   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    37.52  1:17.81  1:59.81    2:40.73   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    37.00  1:18.84  2:00.30    2:41.01   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap    38.12  1:21.17  2:05.76    2:49.01   
10  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    39.42  1:22.89  2:06.73    2:49.80   
11  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    38.59  1:23.37  2:08.28    2:50.42   
12  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    39.51  1:23.21  2:07.25    2:50.58   
13  Helén Lange  1996  Växjö Simsällskap    39.28  1:23.02  2:06.83    2:52.42   
14  Elin Ristl  1999  Nässjö SLS    42.02  1:28.46  2:16.72    3:01.92   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.97  1:13.19  1:52.40    2:31.40   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    35.03  1:14.68  1:54.31    2:33.63   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    35.19  1:16.29  1:55.28    2:36.59   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    35.38  1:17.56  1:58.53    2:41.41   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    39.46  1:22.53  2:08.06    2:54.09   
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    40.15  1:25.63  2:10.93    2:54.63   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    36.44  1:21.36  2:07.29    2:55.01   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    40.87  1:27.55  2:14.54    3:02.07   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    39.89  1:27.86  2:16.31    3:03.51   
Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            28.96   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            29.05   
Amina Gummesson  1993  Växjö Simsällskap            29.34   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.81   
Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap            30.85   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            30.98   
Emma Johansson  1997  Nässjö SLS            31.33   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            31.52   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            31.57   
10  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.00   
11  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap            32.01   
12  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            32.15   
13  Helén Lange  1996  Växjö Simsällskap            32.21   
14  Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS            32.37   
15  Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            32.39   
16  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.77   
17  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            32.96   
18  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            33.20   
19  Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            33.33   
20  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            33.51   
21  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            33.52   
22  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap            33.75   
23  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            33.81   
24  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            33.84   
25  Elin Ohlsén  1997  Västerviks Simsällskap            34.08   
26  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap            34.60   
27  Karin Åström  1997  Värnamo Simsällskap            35.01   
                     
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            25.17   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            25.62   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap            25.62   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap            25.90   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            25.99   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS            26.18   
Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS            26.35   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            26.37   
Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            26.56   
10  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            26.69   
11  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            26.79   
12  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            26.88   
13  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            27.09   
14  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            27.21   
15  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            27.34   
16  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap            27.43   
17  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap            27.73   
18  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap            27.79   
19  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            27.88   
20  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            27.89   
21  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            28.20   
22  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            28.32   
23  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            28.35   
24  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            28.42   
25  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            28.70   
26  Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS            28.77   
27  Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap            29.19   
28  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            30.39   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 200m Medley Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    32.21  1:09.32  1:59.74    2:33.42   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    32.98  1:17.43  1:58.85    2:33.73   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    32.99  1:16.19  2:02.15    2:39.13   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    33.43  1:15.46  2:04.71    2:41.15   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.48  1:15.45  2:05.24    2:41.21   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    34.24  1:19.12  2:04.26    2:41.50   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    34.56  1:15.92  2:05.47    2:43.10   
Emma Johansson  1997  Nässjö SLS    32.23  1:20.17  2:07.10    2:47.16   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    27.32        58.81   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    28.29        1:00.86   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.13        1:01.97   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    28.55        1:02.00   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    29.15        1:02.17   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    29.24        1:02.58   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.23        1:04.22   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    29.31        1:04.87   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    29.36        1:05.03   
10  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    30.81        1:05.18   
11  Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    29.66        1:05.40   
12  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    30.39        1:06.31   
13  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    30.15        1:07.64   
14  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    30.49        1:07.90   
15  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    30.96        1:07.93   
16  Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    31.47        1:08.01   
17  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    32.05        1:08.49   
18  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    32.26        1:09.07   
19  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.03        1:09.19   
20  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    32.91        1:11.55   
21  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    30.66        1:12.54   
22  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    33.31        1:14.66   
23  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    33.59        1:16.28   
24  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    36.00        1:18.09   
Arvid Karlsson  1998  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 40, 800m Frisim Damer, Finaler, Junior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    1:10.86  2:29.38  3:48.46  5:09.17  10:20.04   
          6:29.85  7:49.46  9:07.16       
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    1:15.35  2:35.39  3:57.12  5:19.21  10:38.54   
          6:40.72  8:01.71  9:20.89       
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    1:15.31  2:38.25  4:03.66  5:31.57  11:16.54   
          6:58.52  8:25.50  9:52.32       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  16 juni 2013 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:24