Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Äldre (25m) 2012    Utskriftsdatum  29 januari 2012   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2012         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Johan Claar 16:13.90 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:00.94  2:08.38  3:16.66  4:26.12  17:17.93   
          5:36.52  6:47.06  7:57.74  9:08.61     
          10:18.82  11:29.23  12:39.38  13:49.99     
          14:59.94  16:10.06         
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    1:05.62  2:15.44  3:25.19  4:35.46  17:26.53   
          5:46.05  6:55.92  8:05.25  9:15.00     
          10:24.68  11:34.76  12:45.05  13:55.51     
          15:05.74  16:16.81         
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    1:03.95  2:14.73  3:26.32  4:38.68  17:52.76   
          5:51.70  7:04.14  8:16.91  9:28.29     
          10:41.09  11:54.15  13:07.08  14:20.11     
          15:32.46  16:43.84         
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    1:05.22  2:16.90  3:29.05  4:41.93  17:55.70   
          5:54.92  7:09.19  8:22.86  9:36.38     
          10:48.47  12:02.72  13:15.74  14:28.09     
          15:39.32  16:50.03         
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:05.34  2:17.97  3:28.76  4:42.00  17:59.17   
          5:53.41  7:05.97  8:18.19  9:30.77     
          10:43.35  11:56.28  13:08.95  14:21.80     
          15:35.37  16:48.71         
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    1:04.09  2:13.95  3:26.01  4:37.99  18:09.88   
          5:51.06  7:04.84  8:19.55  9:34.09     
          10:49.28  12:03.17  13:17.02  14:30.70     
          15:45.02  16:58.52         
Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:04.47  2:15.31  3:27.50  4:41.53  18:20.93   
          5:55.80  7:10.88  8:25.89  9:41.02     
          10:56.24  12:11.52  13:25.91  14:40.95     
          15:56.05  17:09.66         
Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:06.84  2:18.57  3:32.27  4:43.88  18:25.46   
          5:56.54  7:10.60  8:25.52  9:41.39     
          10:57.09  12:13.00  13:27.86  14:42.12     
          15:57.23  17:11.65         
Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    1:07.45  2:20.48  3:34.05  4:47.90  18:32.45   
          6:01.78  7:16.70  8:31.60  9:47.13     
          11:01.75  12:17.59  13:32.53  14:48.33     
          16:04.66  17:20.45         
10  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    1:07.54  2:19.69  3:33.28  4:47.56  18:36.75   
          6:02.80  7:18.12  8:34.26  9:50.52     
          11:06.21  12:22.95  13:39.40  14:55.71     
          16:10.63  17:24.70         
11  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    1:07.39  2:22.42  3:40.08  4:56.34  18:43.46   
          6:15.10  7:28.90  8:44.17  9:59.16     
          11:15.78  12:31.56  13:46.76  15:02.15     
          16:18.91  17:34.31         
12  John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    1:10.66  2:31.15  3:49.89  5:10.26  20:03.15   
          6:31.63  7:52.27  9:12.27  10:33.58     
          11:54.21  13:14.81  14:35.52  15:57.71     
          17:20.40  18:42.54         
13  Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb    1:08.59  2:25.15  3:44.95  5:07.02  20:14.34   
          6:28.55  7:50.82  9:13.12  10:36.22     
          12:01.59  13:25.10  14:48.24  16:11.34     
          17:34.88  18:56.09         
14  Kenan Olovcic  1995  Örebro Simallians    1:13.20  2:32.88  3:53.71  5:14.51  20:23.81   
          6:36.20  7:58.29  9:20.42  10:43.90     
          12:06.90  13:31.74  14:55.93  16:19.35     
          17:42.50  19:05.64         
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 8:52.02 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:06.11  2:17.07  3:28.76  4:40.56  9:30.37   
          5:52.62  7:05.78  8:18.97       
Madelen Rydqvist  1996  Simklubben Triton    1:08.70  2:20.52  3:33.08  4:45.68  9:37.97   
          5:58.60  7:11.87  8:25.15       
Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.47  2:22.79  3:35.74  4:48.85  9:41.83   
          6:02.25  7:16.17  8:30.12       
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:06.65  2:18.35  3:31.16  4:44.76  9:43.11   
          5:58.94  7:13.14  8:28.62       
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:09.42  2:22.28  3:35.57  4:48.76  9:48.31   
          6:03.07  7:17.79  8:32.55       
Malin Thunholm  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.41  2:23.77  3:38.81  4:54.25  9:54.86   
          6:10.21  7:25.75  8:41.26       
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    1:13.23  2:30.58  3:48.81  5:07.96  10:20.15   
          6:26.05  7:44.16  9:02.44       
Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap    1:10.71  2:28.09  3:46.21  5:05.05  10:23.32   
          6:24.74  7:44.61  9:04.98       
Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    1:13.13  2:31.22  3:50.03  5:09.26  10:26.29   
          6:28.35  7:47.96  9:07.74       
10  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    1:12.69  2:30.51  3:49.91  5:11.56  10:35.72   
          6:33.32  7:55.57  9:17.73       
11  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:15.58  2:37.25  3:59.45  5:21.29  10:41.03   
          6:42.15  8:02.59  9:22.85       
12  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    1:14.40  2:35.17  3:57.57  5:20.98  10:48.87   
          6:43.21  8:05.40  9:28.28       
13  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:15.23  2:38.09  4:00.03  5:22.66  10:52.46   
          6:45.30  8:08.76  9:31.82       
14  Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    1:15.65  2:37.54  4:00.25  5:24.29  10:57.82   
          6:48.64  8:12.64  9:37.33       
15  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    1:13.35  2:36.87  4:00.67  5:24.11  10:59.08   
          6:48.69  8:12.78  9:37.59       
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 16:00.99 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:01.46  2:09.02  3:17.49  4:27.11  17:29.99   
          5:37.58  6:48.48  7:59.36  9:10.69     
          10:22.25  11:34.45  12:46.20  13:58.28     
          15:10.14  16:20.87         
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.66  2:17.60  3:28.55  4:39.37  17:36.49   
          5:51.02  7:02.04  8:13.34  9:23.35     
          10:34.19  11:45.35  12:56.39  14:07.64     
          15:18.03  16:28.86         
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:06.10  2:18.48  3:30.61  4:42.80  17:40.98   
          5:54.75  7:06.66  8:18.77  9:31.51     
          10:43.15  11:54.85  13:07.06  14:17.50     
          15:27.46  16:34.65         
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    1:05.78  2:16.62  3:28.11  4:39.91  17:44.50   
          5:51.84  7:03.56  8:15.16  9:27.26     
          10:39.21  11:50.85  13:02.49  14:13.97     
          15:24.52  16:34.35         
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:10.94  2:24.10  3:36.00  4:47.99  17:52.92   
          5:59.92  7:12.09  8:23.93  9:35.35     
          10:46.63  11:58.02  13:09.60  14:20.92     
          15:32.34  16:43.55         
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    1:08.21  2:24.18  3:41.29  4:59.09  18:58.02   
          6:15.99  7:32.57  8:48.19  10:04.67     
          11:21.51  12:37.96  13:55.53  15:13.15     
          16:29.87  17:45.38         
Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.76  2:21.74  3:38.16  4:54.44  18:59.29   
          6:09.94  7:27.14  8:44.35  10:00.91     
          11:18.37  12:36.10  13:53.76  15:11.20     
          16:27.72  17:44.90         
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    1:06.83  2:19.73  3:35.46  4:51.80  19:01.19   
          6:08.37  7:25.55  8:43.23  10:00.94     
          11:18.69  12:37.57  13:55.58  15:12.60     
          16:30.70  17:48.08         
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:05.21  2:16.90  3:32.15  4:48.95  19:07.99   
          6:06.78  7:25.69  8:42.98  10:01.20     
          11:18.58  12:37.90  13:55.74  15:13.27     
          16:32.76  17:50.45         
10  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:09.76  2:25.36  3:42.61  4:59.49  19:16.16   
          6:17.31  7:34.63  8:52.70  10:10.69     
          11:29.16  12:47.64  14:05.17  15:22.49     
          16:40.58  17:58.65         
11  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    1:07.01  2:21.80  3:39.40  4:56.97  19:19.88   
          6:14.30  7:32.74  8:49.43  10:07.20     
          11:26.21  12:44.00  14:04.81  15:23.98     
          16:45.22  18:03.12         
12  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:07.33  2:23.66  3:41.25  4:59.53  19:34.63   
          6:18.30  7:37.57  8:57.11  10:16.98     
          11:36.65  12:57.22  14:18.22  15:40.37     
          17:00.83  18:18.69         
13  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    1:12.98  2:33.82  3:55.32  5:16.26  20:20.04   
          6:38.17  7:59.80  9:22.80  10:45.25     
          12:08.31  13:32.79  14:56.37  16:20.53     
          17:42.05  19:02.18         
14  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:12.75  2:31.97  3:53.94  5:16.81  20:36.66   
          6:41.10  8:04.16  9:27.58  10:54.13     
          12:20.83  13:46.74  15:10.19  16:33.92     
          17:55.94  19:17.09         
15  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    1:24.01  2:52.96  4:23.45  5:54.17  22:34.33   
          7:25.43  8:56.71  10:28.11  11:59.43     
          13:30.70  15:01.39  16:32.37  18:04.14     
          19:35.41  21:05.66         
                     
 
Gren 4, 800m Frisim Damer F15, Finaler 
14 - 15 år: Emilia Nilsson 9:03.92 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:06.40  2:17.56  3:29.84  4:41.94  9:30.18   
          5:54.59  7:07.28  8:20.14       
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:07.92  2:19.69  3:32.59  4:45.71  9:39.80   
          5:59.48  7:13.77  8:27.90       
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:07.57  2:20.25  3:33.94  4:47.57  9:41.99   
          6:01.60  7:16.14  8:30.43       
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:06.63  2:19.30  3:32.94  4:46.74  9:43.11   
          6:00.87  7:15.74  8:29.77       
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    1:10.81  2:26.35  3:42.43  4:58.15  10:00.17   
          6:14.12  7:30.11  8:46.08       
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:10.67  2:25.79  3:42.35  4:59.69  10:04.24   
          6:16.10  7:32.61  8:49.85       
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:11.47  2:28.21  3:45.45  5:02.27  10:11.62   
          6:19.88  7:37.03  8:54.82       
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:11.48  2:29.07  3:46.56  5:04.75  10:15.63   
          6:22.95  7:42.11  9:00.52       
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:13.65  2:31.80  3:50.06  5:08.42  10:16.70   
          6:27.03  7:45.99  9:03.08       
10  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    1:10.45  2:28.09  3:45.96  5:05.09  10:19.90   
          6:25.30  7:45.25  9:04.51       
11  Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:10.29  2:28.08  3:46.12  5:05.18  10:25.10   
          6:25.91  7:45.13  9:06.40       
12  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:14.29  2:35.36  3:57.29  5:19.59  10:49.34   
          6:41.81  8:04.21  9:27.22       
13  Elsa Lind  1998  Jönköpings Simsällskap    1:18.42  2:43.45  4:08.35  5:33.84  11:15.91   
          6:59.78  8:25.61  9:51.51       
                     
 
Gren 5, 4X100m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 3:25.10 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Skk Herrar [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            3:46.82   
  Ossian Lönn  1996      27.67  59.57      59.57   
  Felix Gudehn  1995      25.84  54.58      1:54.15   
  Ossian Ankarberg  1996      27.63  57.73      2:51.88   
  Johannes Henriksson  1993      26.35  54.94      3:46.82   
                     
Kalmar SS Herrar [1994]  1994  Kalmar Simsällskap            3:49.89   
  Martin Åsenius  1994      26.99  56.06      56.06   
  Arvid Salomonsson  1995      26.01  54.83      1:50.89   
  David Larsson  1996      28.34  58.27      2:49.16   
  Gabriel Lindeby  1995      28.41  1:00.73      3:49.89   
                     
Ösa Herrar  1994  Örebro Simallians            3:51.21   
  Oskar Holmgren  1994      27.50  56.96      56.96   
  Simon Bergquist  1996      27.10  57.69      1:54.65   
  Filip Tagesson  1996      26.95  56.40      2:51.05   
  Anton Schough  1998      28.55  1:00.16      3:51.21   
                     
Skuru Ik Lag 2  1994  Skuru Idrottsklubb            3:51.96   
  Patrik Jansson  1995      27.88  58.91      58.91   
  Jack Sjölund  1995      27.49  58.31      1:57.22   
  Sebastian Ridderskans  1994      27.03  57.90      2:55.12   
  Jesper Falk  1994      26.67  56.84      3:51.96   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            3:52.33   
  Anton Johansson  1996      27.57  57.30      57.30   
  Oscar Frankenfelt  1994      26.11  56.19      1:53.49   
  Philip Hörndahl  1995      27.85  57.80      2:51.29   
  Simon Sundfors  1996      28.57  1:01.04      3:52.33   
                     
Lass Herrar [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            3:52.44   
  Daniel Olsson  1996      27.55  59.15      59.15   
  Oskar Johnsson  1996      26.97  57.04      1:56.19   
  Jakob Clemedtson  1996      27.58  58.95      2:55.14   
  Kevin Petersson  1994      26.74  57.30      3:52.44   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  1993  Skuru Idrottsklubb            3:58.73   
  Martin Jareman  1996      27.74  58.67      58.67   
  Tim Filipsson  1996      26.96  59.60      1:58.27   
  Filip Forsman  1997      28.72  1:01.05      2:59.32   
  Adam Novak  1995      27.93  59.41      3:58.73   
                     
Elfsborg Herrar  1992  Simklubben Elfsborg            4:05.34   
  Emil Hammarlund  1995      28.64  59.97      59.97   
  Georg Hess  1996      26.61  56.35      1:56.32   
  Anton Lornell  1998      31.27  1:06.63      3:02.95   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      29.33  1:02.39      4:05.34   
                     
Ösa Herrar Lag 2  1992  Örebro Simallians            4:05.34   
  Dennis Finnström  1995      27.83  59.15      59.15   
  Isak Meding  1998      29.22  1:02.14      2:01.29   
  Erik Nyström  1996      28.77  1:01.01      3:02.30   
  Eric Gustafsson  1996      30.16  1:03.04      4:05.34   
                     
10  Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            4:05.98   
  Kalle Svensson  1997      29.28  1:02.72      1:02.72   
  Simon Bodestig  1996      28.95  1:00.18      2:02.90   
  Jesper Skoglund  1995      28.63  1:00.69      3:03.59   
  Karl Olsson  1996      29.62  1:02.39      4:05.98   
                     
11  Södertälje SS Herrar Lag 1  1996  Södertälje Simsällskap            4:18.25   
  Alexander Almqvist  1996      28.71  1:01.38      1:01.38   
  Sebastian Enerstrand  1996      28.52  1:01.64      2:03.02   
  Anton Hasbany  1996      30.24  1:05.12      3:08.14   
  Emil Lundberg  1997      32.73  1:10.11      4:18.25   
                     
12  Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            4:32.36   
  Albin Robertsson  1998      31.75  1:07.05      1:07.05   
  Martin Andersson  1998      31.68  1:07.45      2:14.50   
  Noa Koch  1996      31.53  1:05.23      3:19.73   
  Viggo Koch  1997      34.79  1:12.63      4:32.36   
                     
                     
 
Gren 6, 4X100m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Skärets SS 3:56.41 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Damer [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            4:13.95   
  Linnea Magnusson  1996      30.04  1:02.08      1:02.08   
  Ena Glavas  1995      29.58  1:03.30      2:05.38   
  Erika Settland  1996      30.08  1:02.95      3:08.33   
  Sofie Palm  1996      30.55  1:05.62      4:13.95   
                     
SK Triton Damer [1993]  1993  Simklubben Triton            4:16.42   
  Johanna Nilsson  1996      31.14  1:04.50      1:04.50   
  Madelen Rydqvist  1996      30.52  1:03.91      2:08.41   
  Alexandra Volkova  1996      30.40  1:04.24      3:12.65   
  Ida Borg  1997      30.79  1:03.77      4:16.42   
                     
Kungsbacka Damer Lag 1  1996  Kungsbacka Simsällskap            4:18.89   
  Isabelle Hoverberg  1996      31.06  1:05.59      1:05.59   
  Rebecca Franzén  1996      31.64  1:06.75      2:12.34   
  Annica Molin  1996      29.95  1:03.30      3:15.64   
  Kristin Ivansson  1994      29.57  1:03.25      4:18.89   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1992  Uddevalla Sim            4:21.26   
  Amanda Andersson  1996      30.59  1:03.13      1:03.13   
  Matilda Larsson  1998      31.16  1:06.32      2:09.45   
  Hanna Wester  1997      33.47  1:10.48      3:19.93   
  Felicia Andersson  1997      29.02  1:01.33      4:21.26   
                     
Södertälje SS Damer Lag 1  1996  Södertälje Simsällskap            4:22.42   
  Micaela Järnström  1995      31.54  1:05.58      1:05.58   
  Sara Huslid  1995      31.12  1:06.94      2:12.52   
  Viktoria Engsoo  1996      30.24  1:04.49      3:17.01   
  Erica Christensen  1997      30.83  1:05.41      4:22.42   
                     
Skuru Ik Damer  1995  Skuru Idrottsklubb            4:23.44   
  Hanna von Sydow  1994      30.44  1:05.37      1:05.37   
  Alice Suits  1996      30.17  1:04.23      2:09.60   
  Mathilda Sjöberg  1995      30.71  1:05.89      3:15.49   
  Isabella Lian  1996      31.42  1:07.95      4:23.44   
                     
Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            4:24.93   
  Angelica Yngvesson  1996      30.32  1:04.12      1:04.12   
  Louise Johansson  1996      31.67  1:07.60      2:11.72   
  Linnéa Fahlberg  1998      31.72  1:07.46      3:19.18   
  Boel Knutson  1995      30.92  1:05.75      4:24.93   
                     
Trollhätta Damer [1992]  1992  Trollhättans Simsällskap            4:25.56   
  Sofia Jansson  1994      29.93  1:02.88      1:02.88   
  Malin Nilsson  1995      31.35  1:07.81      2:10.69   
  Sofie Jonasson  1994      31.04  1:07.28      3:17.97   
  Isabelle Stenvold  1996      31.49  1:07.59      4:25.56   
                     
SK Triton Damer [1992]  1992  Simklubben Triton            4:28.52   
  Fanny Andersson  1997      31.37  1:04.99      1:04.99   
  Julia Falk-Saunders  1996      32.11  1:07.27      2:12.26   
  Marie Hanson  1997      32.44  1:08.27      3:20.53   
  Alice Marko-Varga  1996      31.95  1:07.99      4:28.52   
                     
10  Ösa Damer Lag 1  1992  Örebro Simallians            4:38.08   
  Linn Gustafsson  1998      31.20  1:05.52      1:05.52   
  Amanda Göthlin  1998      33.37  1:11.93      2:17.45   
  Rebecca Bergström  1993      31.59  1:06.91      3:24.36   
  Elin Larsson  1998      34.62  1:13.72      4:38.08   
                     
11  Södertälje SS Damer Lag 2  1996  Södertälje Simsällskap            4:43.87   
  Serena Waters  1995      31.17  1:06.30      1:06.30   
  Linn Olanders  1996      32.70  1:10.64      2:16.94   
  Mathilda Goike  1997      34.61  1:14.03      3:30.97   
  Saga Stille  1996      33.90  1:12.90      4:43.87   
                     
Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Linda Knutsson 28.44 2002-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            29.58   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            30.89   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.15   
Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.16   
Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap            31.19   
Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap            31.30   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap            31.74   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            31.97   
Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.33   
10  Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus            32.42   
11  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb            32.47   
12  Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            32.78   
13  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            32.80   
14  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            32.95   
15  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap            33.06   
16  Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            33.22   
17  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            33.36   
18  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            33.41   
19  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            33.51   
19  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap            33.51   
21  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            33.60   
22  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            33.63   
22  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians            33.63   
24  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            33.69   
25  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            33.90   
26  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            34.02   
27  Emma Stenberg  1996  Simklubben Triton            34.09   
28  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            34.10   
29  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            34.19   
30  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            34.32   
31  Mathilda Sjöberg  1995  Skuru Idrottsklubb            34.43   
32  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            34.67   
33  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.85   
34  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap            35.23   
35  Vendela Mörkdal  1995  Skuru Idrottsklubb            35.24   
36  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            35.30   
37  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970            35.62   
38  Saga Stille  1996  Södertälje Simsällskap            36.00   
39  Serena Waters  1995  Södertälje Simsällskap            36.11   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: David Larsson 25.44 2006-02-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            26.15   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.83   
André Gradin  1994  Södertälje Simsällskap            27.32   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            27.59   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            27.74   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            27.99   
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap            28.00   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            28.10   
Jacob Andersson  1993  Karlstads Simsällskap            28.29   
10  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.38   
11  Marcus Lewin  1992  Wisby Simsällskap            28.49   
12  Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            28.54   
13  Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            28.61   
14  Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            28.67   
15  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            28.85   
16  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim            28.89   
17  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            28.94   
17  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            28.94   
19  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            28.97   
20  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            28.98   
21  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            29.01   
22  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians            29.02   
23  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            29.04   
24  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.22   
25  Gustav Pettersson  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            29.27   
26  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap            29.28   
27  Alexander Almqvist  1996  Södertälje Simsällskap            29.37   
28  Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            29.45   
29  Sebastian Ridderskans  1994  Skuru Idrottsklubb            29.52   
30  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            29.62   
31  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.65   
32  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            29.66   
33  Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap            29.73   
34  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap            29.92   
35  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.99   
36  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.04   
37  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap            30.23   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Annn-Louise Jakobsson 28.87 2003-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            30.45   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            31.36   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            31.42   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            31.81   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            32.02   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            32.04   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS            32.14   
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            32.14   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            32.19   
10  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            32.23   
11  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap            32.43   
12  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            32.69   
13  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.71   
14  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            32.75   
15  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.46   
16  Oda Rabenius  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            33.48   
17  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.52   
18  Alva Werner  1998  Wisby Simsällskap            33.54   
19  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.58   
20  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians            33.64   
20  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            33.64   
22  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            33.70   
23  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            33.76   
24  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            33.89   
25  Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            33.96   
26  Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap            34.08   
27  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            34.38   
28  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            34.44   
29  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            34.53   
30  Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970            34.58   
31  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.68   
32  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            34.74   
33  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            34.84   
34  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            34.95   
35  Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            35.49   
36  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb            35.58   
37  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            35.70   
38  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            35.71   
39  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            36.66   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: David Larsson 26.03 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            28.07   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            29.19   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            29.22   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            29.34   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            29.44   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            29.72   
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            30.22   
Niklas Rior  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            30.31   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            30.32   
10  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            30.60   
11  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            30.92   
12  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.03   
13  Anton Schough  1998  Örebro Simallians            31.11   
14  Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            31.20   
15  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb            31.72   
16  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            31.76   
17  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb            31.90   
18  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.91   
18  Isak Meding  1998  Örebro Simallians            31.91   
20  Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap            32.06   
21  Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap            32.13   
22  Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.30   
23  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            32.42   
24  Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            32.53   
25  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            32.64   
26  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.70   
27  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.82   
28  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.00   
29  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb            33.01   
30  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.22   
31  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap            33.35   
32  Filip Forsman  1997  Skuru Idrottsklubb            33.37   
33  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            33.69   
34  Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            33.76   
35  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            34.56   
36  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            34.68   
37  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            34.75   
38  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            35.02   
39  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            37.06   
40  Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            37.94   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Eva Berglund 4:23.11 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:07.39  2:18.52  3:30.35    4:40.97   
Madelen Rydqvist  1996  Simklubben Triton    1:09.30  2:20.36  3:31.72    4:43.05   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:08.88  2:21.55  3:33.22    4:43.78   
Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.92  2:21.76  3:34.24    4:45.11   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:08.17  2:20.86  3:33.72    4:46.41   
Malin Thunholm  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.78  2:24.44  3:39.16    4:53.17   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    1:11.82  2:28.51  3:44.83    4:58.50   
Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    1:10.31  2:26.55  3:43.68    4:59.10   
Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap    1:11.34  2:28.12  3:44.92    5:00.44   
10  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    1:12.16  2:29.91  3:47.08    5:01.52   
11  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    1:13.06  2:32.00  3:50.62    5:05.39   
12  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:12.73  2:31.64  3:49.66    5:07.36   
13  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    1:12.93  2:32.05  3:51.08    5:07.82   
14  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    1:12.87  2:30.87  3:49.52    5:08.29   
15  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:11.21  2:30.71  3:51.07    5:09.23   
16  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:14.61  2:34.28  3:54.23    5:10.75   
17  Alice Marko-Varga  1996  Simklubben Triton    1:15.78  2:35.46  3:55.33    5:12.80   
18  Sofi Marklew  1995  Karlstads Simsällskap    1:11.89  2:31.88  3:53.74    5:15.28   
19  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    1:13.30  2:35.73  3:56.42    5:16.98   
20  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    1:14.54  2:34.99  3:56.41    5:17.14   
21  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:14.26  2:35.60  3:57.55    5:17.75   
22  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    1:13.73  2:36.43  4:01.55    5:26.29   
23  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    1:14.60  2:39.89  4:06.09    5:30.50   
24  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:18.20  2:44.93  4:10.09    5:34.28   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Janne Kindgren 4:05.47 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:00.15  2:04.17  3:09.68    4:16.01   
Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:01.41  2:08.54  3:15.82    4:22.30   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    1:02.51  2:10.70  3:19.55    4:26.34   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    1:03.16  2:10.95  3:19.80    4:27.61   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:04.49  2:13.68  3:23.19    4:28.59   
Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:02.92  2:12.44  3:22.35    4:30.56   
Patrik Jansson  1995  Skuru Idrottsklubb    1:02.91  2:12.00  3:22.49    4:32.17   
Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    1:03.62  2:13.59  3:24.21    4:32.65   
Johannes Henriksson  1993  Stockholms Kappsimningsklubb    1:04.45  2:14.40  3:25.15    4:32.82   
10  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:04.68  2:16.34  3:23.16    4:33.24   
11  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:04.70  2:13.61  3:23.87    4:34.59   
12  Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    1:06.29  2:18.18  3:28.71    4:37.67   
13  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:05.95  2:17.67  3:29.30    4:41.18   
14  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    1:03.09  2:14.99  3:28.91    4:42.43   
15  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:07.27  2:18.66  3:30.34    4:43.31   
16  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    1:05.02  2:15.14  3:28.59    4:43.55   
17  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    1:07.36  2:19.85  3:32.91    4:43.72   
18  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    1:05.52  2:17.89  3:32.04    4:44.07   
19  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:06.63  2:18.96  3:32.80    4:44.57   
20  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    1:06.04  2:18.09  3:32.57    4:44.70   
21  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:05.50  2:17.12  3:28.89    4:53.00   
22  Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap    1:07.91  2:22.80  3:40.23    4:58.33   
23  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    1:08.28  2:25.71  3:44.71    4:59.71   
24  Sebastian Enerstrand  1996  Södertälje Simsällskap    1:07.40  2:27.02  3:51.02    5:17.07   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Sara Thydén 2:19.89 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    32.16  1:11.50  1:55.84    2:29.90   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    33.14  1:13.58  1:56.39    2:30.61   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    34.86  1:13.25  1:57.62    2:34.40   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    34.00  1:15.35  1:59.68    2:34.77   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    33.77  1:16.56  2:01.68    2:35.06   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.38  1:13.26  2:00.70    2:36.99   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.34  1:13.32  2:00.27    2:37.44   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.80  1:14.79  2:02.71    2:37.66   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.32  1:14.74  2:02.40    2:37.99   
10  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    37.17  1:16.15  2:03.61    2:39.16   
11  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    35.27  1:18.38  2:03.65    2:40.78   
12  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    34.57  1:15.98  2:05.30    2:41.07   
13  Ida Borg  1997  Simklubben Triton    35.03  1:14.65  2:04.25    2:41.24   
14  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.58  1:15.04  2:05.42    2:41.55   
15  Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.40  1:13.10  2:02.82    2:42.93   
16  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.24  1:15.41  2:03.89    2:43.58   
17  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.91  1:20.45  2:10.70    2:45.41   
18  Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    36.02  1:16.46  2:07.41    2:45.74   
18  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    34.23  1:17.53  2:07.38    2:45.74  Enl TL-beslut 
20  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.64  1:17.43  2:07.39    2:48.01   
21  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.76  1:20.54  2:09.81    2:48.38   
22  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    34.80  1:19.20  2:12.18    2:49.20   
23  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.33  1:22.29  2:12.88    2:51.55   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 2:09.41 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    30.32  1:05.49  1:48.63    2:20.08   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    30.08  1:07.65  1:46.76    2:20.25   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.81  1:05.95  1:46.86    2:20.42   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    29.38  1:06.31  1:50.27    2:21.83   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    31.91  1:09.01  1:50.58    2:24.64   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.23  1:09.59  1:52.90    2:27.84   
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    33.14  1:13.89  1:55.25    2:28.22   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    32.34  1:09.38  1:55.67    2:28.54   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    31.36  1:08.43  1:54.07    2:28.56   
10  Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    32.38  1:13.02  1:56.32    2:29.96   
11  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    32.72  1:12.37  1:56.36    2:31.28   
12  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    35.13  1:12.25  1:57.16    2:31.37   
13  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    32.99  1:12.61  1:57.33    2:31.84   
14  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    31.99  1:09.35  1:55.91    2:31.98   
15  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    30.89  1:07.70  1:53.44    2:33.24   
16  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    34.12  1:12.77  1:57.37    2:33.27   
17  Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.30  1:13.95  1:56.27    2:33.55   
18  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.59  1:13.75  1:59.52    2:35.34   
19  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.44  1:15.70  2:01.33    2:35.66   
20  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    33.90  1:14.86  2:00.12    2:35.88   
21  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    32.98  1:13.36  2:01.22    2:36.77   
22  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.28  1:16.93  2:03.75    2:39.48   
23  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    36.20  1:18.23  2:04.64    2:40.00   
24  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.06  1:12.97  2:02.94    2:40.15   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 1:04.14 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna von Sydow  1994  Skuru Idrottsklubb    33.49        1:10.02   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.06        1:10.66   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    34.97        1:10.99   
Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.55        1:11.04   
Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    34.84        1:11.43   
Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap    34.21        1:11.67   
Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    35.04        1:12.60   
Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.98        1:12.85   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    35.76        1:13.48   
10  Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    35.18        1:13.55   
11  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton    35.75        1:13.90   
12  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    35.50        1:14.22   
13  Mathilda Sjöberg  1995  Skuru Idrottsklubb    35.91        1:14.82   
14  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    37.16        1:14.84   
15  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    35.85        1:15.04   
16  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    36.32        1:15.32   
17  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap    37.03        1:16.38   
18  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    37.85        1:16.67   
19  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    37.68        1:16.83   
20  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    36.12        1:16.95   
21  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    36.80        1:17.01   
22  Serena Waters  1995  Södertälje Simsällskap    37.13        1:17.65   
23  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.71        1:17.78   
24  Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap    38.70        1:18.11   
24  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap    37.43        1:18.11   
26  Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap    37.63        1:18.48   
27  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    38.85        1:18.62   
28  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap    37.95        1:18.74   
29  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus    37.74        1:18.98   
30  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.31        1:19.88   
31  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    37.98        1:20.93   
32  Micaela Järnström  1995  Södertälje Simsällskap    41.14        1:23.29   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Michael Berndtsson 57.20 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Högberg  1992  Wisby Simsällskap    29.19        1:00.66   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.52        1:01.45   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    30.88        1:03.29   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.83        1:03.32   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    30.77        1:03.79   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.70        1:04.48   
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap    31.22        1:04.53   
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    32.15        1:04.96   
Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    31.78        1:06.03   
10  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    32.11        1:06.15   
11  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    32.60        1:06.40   
12  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    32.95        1:06.61   
13  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    32.04        1:06.98   
14  Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    32.17        1:07.04   
15  Jacob Andersson  1993  Karlstads Simsällskap    31.87        1:07.05   
16  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.37        1:07.07   
17  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    32.75        1:07.23   
18  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.05        1:07.69   
19  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    33.33        1:08.04   
20  Adam Novak  1995  Skuru Idrottsklubb    33.08        1:09.18   
21  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    33.91        1:09.35   
22  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.87        1:09.36   
23  Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap    33.75        1:09.54   
24  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    34.29        1:10.05   
25  Eric Gustafsson  1996  Örebro Simallians    34.06        1:10.46   
26  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.44        1:11.60   
27  Kenan Olovcic  1995  Örebro Simallians    35.28        1:14.80   
28  Sebastian Enerstrand  1996  Södertälje Simsällskap    37.78        1:18.40   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer F15, Finaler 
14 - 15 år: Sofie Vellner 2:35.42 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    37.41  1:19.44  2:02.88    2:46.78   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    38.78  1:22.21  2:06.46    2:50.34   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    38.53  1:23.11  2:08.20    2:53.90   
Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.58  1:25.04  2:11.99    3:00.08   
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    40.44  1:26.37  2:13.26    3:00.48   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    40.42  1:26.23  2:13.44    3:01.61   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    41.16  1:27.09  2:15.11    3:01.80   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians    41.36  1:28.14  2:14.74    3:01.89   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    42.01  1:28.62  2:15.68    3:01.92   
10  Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim    41.51  1:28.60  2:15.67    3:02.10   
11  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    41.93  1:28.53  2:16.19    3:03.46   
12  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    40.69  1:27.05  2:15.22    3:03.72   
13  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    42.59  1:30.80  2:17.97    3:04.88   
14  Klara Wallteng  1997  Karlskoga Simförening    41.42  1:29.36  2:17.53    3:05.03   
15  Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap    37.95  1:24.78  2:16.87    3:07.01   
16  Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap    42.40  1:30.12  2:18.41    3:07.40   
17  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    42.55  1:31.20  2:21.17    3:09.87   
18  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.42  1:30.04  2:21.45    3:10.33   
19  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS    41.58  1:29.58  2:20.35    3:10.48   
20  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    43.32  1:31.59  2:21.36    3:11.03   
21  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap    42.80  1:31.09  2:21.01    3:11.21   
22  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    41.95  1:30.87  2:22.12    3:13.39   
23  Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap    43.73  1:32.82  2:23.67    3:13.67   
24  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.72  1:32.58  2:23.93    3:14.02   
                     
 
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Alexander Morgan 2:31.46 2010-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    34.71  1:13.97  1:54.79    2:33.59   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    36.01  1:15.87  1:56.78    2:38.58   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    35.19  1:15.59  1:57.19    2:38.58   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    37.08  1:17.36  1:58.34    2:39.45   
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    36.16  1:17.13  1:59.05    2:40.66   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    36.30  1:17.59  2:00.47    2:42.87   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.97  1:18.99  2:02.24    2:45.83   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.68  1:21.29  2:04.91    2:47.46   
Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.36  1:21.53  2:05.44    2:47.93   
10  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    38.64  1:22.47  2:06.89    2:51.09   
11  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    39.21  1:24.59  2:10.03    2:54.51   
12  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    36.41  1:21.58  2:08.68    2:55.62   
13  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    36.65  1:18.22  2:03.29    2:56.39   
14  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    37.07  1:23.09  2:12.15    3:01.28   
15  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    40.36  1:26.69  2:14.54    3:02.29   
16  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    39.48  1:26.80  2:16.74    3:02.43   
17  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    41.83  1:28.68  2:15.97    3:02.54   
18  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    42.69  1:29.59  2:17.22    3:02.96   
19  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    43.98  1:31.82  2:20.44    3:07.29   
20  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    43.90  1:33.58  2:22.93    3:12.72   
21  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    45.66  1:36.33  2:28.79    3:22.17   
Dylan Saleh  1998  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Jonna Nybäck 57.20 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.73        1:01.18   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.94        1:01.87   
Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap    29.81        1:01.91   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    29.52        1:02.02   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap    30.49        1:02.50   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    30.06        1:03.04   
Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.14        1:03.52   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    30.32        1:03.89   
Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    31.11        1:04.33   
10  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    31.19        1:04.37   
11  Hanna von Sydow  1994  Skuru Idrottsklubb    30.56        1:04.63   
12  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    31.47        1:04.68   
13  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.33        1:04.82   
14  Micaela Järnström  1995  Södertälje Simsällskap    31.63        1:05.31   
15  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    31.19        1:05.47   
16  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.94        1:05.50   
17  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    31.06        1:05.59   
18  Madelen Rydqvist  1996  Simklubben Triton    31.40        1:05.71   
19  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton    31.67        1:05.84   
20  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.55        1:06.42   
21  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    31.89        1:06.47   
22  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    31.67        1:06.64   
23  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap    32.16        1:07.32   
24  Malin Thunholm  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.14        1:07.47   
25  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    31.92        1:07.71   
26  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton    33.38        1:07.89   
27  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    32.78        1:08.29   
28  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    32.32        1:08.34   
29  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians    32.60        1:08.90   
30  Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap    33.03        1:09.03   
31  Linnea Fridman  1995  Södertälje Simsällskap    32.25        1:09.77   
32  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    32.95        1:09.85   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: erik Dorch 51.02 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.75        54.10   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.15        54.53   
Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    26.41        55.15   
Niclas Högberg  1992  Wisby Simsällskap    26.36        55.15   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    26.21        55.18   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    26.59        56.24   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    27.09        56.25   
Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    27.30        56.69   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    27.77        57.01   
10  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    27.48        57.05   
11  Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    27.73        57.12   
12  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    27.14        57.33   
12  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.47        57.33   
14  Sebastian Ridderskans  1994  Skuru Idrottsklubb    26.84        57.37   
15  Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb    26.69        57.39   
16  Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    27.80        57.51   
17  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    27.39        57.65   
18  Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb    27.72        57.76   
19  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    27.76        57.77   
20  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    27.41        57.93   
21  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    27.54        57.96   
22  André Gradin  1994  Södertälje Simsällskap    27.57        58.39   
23  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.30        58.44   
24  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    28.25        58.62   
25  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.03        58.73   
26  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.20        58.86   
27  Patrik Jansson  1995  Skuru Idrottsklubb    27.95        59.00   
28  Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    28.52        59.17   
29  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.76        59.21   
30  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    28.34        59.49   
31  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.36        59.50   
32  Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap    27.96        59.93   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Martina Granström 2:19.77 2006-02-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    34.09  1:13.75  1:54.81    2:33.59   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    33.36  1:11.40  1:52.04    2:33.86   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    36.36  1:17.37  1:57.89    2:36.84   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    36.72  1:17.87  2:01.27    2:42.60   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    35.40  1:16.83  1:59.99    2:43.34   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    36.55  1:18.50  2:01.90    2:46.55   
Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    36.17  1:19.03  2:03.78    2:48.12   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    37.26  1:20.95  2:08.10    2:54.98   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    36.52  1:20.61  2:07.68    2:55.13   
10  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.79  1:21.66  2:07.98    2:56.33   
11  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    38.12  1:23.00  2:10.05    2:56.61   
12  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    40.36  1:28.58  2:20.59    3:13.57   
13  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening    42.00  1:31.69  2:24.68    3:19.63   
14  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.76  1:39.27  2:37.71    3:32.74   
Oda Rabenius  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 1:00.51 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap    29.85        1:04.93   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    30.00        1:05.77   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    29.78        1:06.71   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    31.06        1:06.76   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    29.85        1:07.78   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.57        1:08.45   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    32.42        1:08.77   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    32.20        1:09.08   
Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    32.20        1:09.25   
10  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    32.75        1:09.26   
11  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    31.30        1:09.85   
12  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.82        1:10.06   
13  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.49        1:10.65   
14  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    32.52        1:10.72   
15  Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    34.98        1:10.98   
16  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.36        1:11.04   
17  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    33.31        1:11.68   
18  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    33.60        1:11.90   
19  Niklas Rior  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    33.09        1:12.45   
20  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    32.83        1:12.48   
21  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.88        1:12.53   
22  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    34.36        1:12.63   
23  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    35.81        1:12.69   
24  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    33.04        1:12.75   
25  Isak Meding  1998  Örebro Simallians    33.92        1:13.83   
26  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    35.24        1:14.87   
27  Filip Forsman  1997  Skuru Idrottsklubb    34.77        1:15.57   
28  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.48        1:15.97   
29  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    35.14        1:16.24   
30  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    38.26        1:19.60   
Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 23, 4X50m Medley Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Västerås SS 1:58.68 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Damer [1992]  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:07.38   
  Mireille Magnusson  1994      32.39        32.39   
  Isabella Hagberg  1996      36.36        1:08.75   
  Emma Anzén  1993      30.94        1:39.69   
  Hanna Klipic  1996      27.69        2:07.38   
                     
Skuru Ik Damer  1995  Skuru Idrottsklubb            2:08.65   
  Mathilda Sjöberg  1995      34.10        34.10   
  Vendela Mörkdal  1995      34.43        1:08.53   
  Evelina Loftén  1996      32.24        1:40.77   
  Hanna von Sydow  1994      27.88        2:08.65   
                     
Södertälje SS Damer Lag 1  1996  Södertälje Simsällskap            2:10.58   
  Josefin Agnekrans  1994      33.29        33.29   
  Erica Christensen  1997      37.24        1:10.53   
  Viktoria Engsoo  1996      30.85        1:41.38   
  Micaela Järnström  1995      29.20        2:10.58   
                     
SK Triton Damer [1992]  1992  Simklubben Triton            2:11.73   
  Julia Falk-Saunders  1996      33.41        33.41   
  Fanny Andersson  1997      36.60        1:10.01   
  Marie Hanson  1997      32.36        1:42.37   
  Johanna Nilsson  1996      29.36        2:11.73   
                     
Karlstads SS Damer  1992  Karlstads Simsällskap            2:12.63   
  Maja Linderholm  1996      33.76        33.76   
  Sofi Marklew  1995      38.26        1:12.02   
  Linnéa Svärd  1995      31.45        1:43.47   
  Karin Melin  1994      29.16        2:12.63   
                     
Ludvika SS Damer  1994  Ludvika Simsällskap            2:12.99   
  Matilda Lundberg  1995      35.98        35.98   
  Angelica Damberg  1996      35.83        1:11.81   
  Linnea Lindén  1995      33.73        1:45.54   
  Olivia Sjöblom  1997      27.45        2:12.99   
                     
Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simförening            2:13.16   
  Elin Håkansson  1997      34.51        34.51   
  Lovisa Rasko-Nguyen  1995      35.24        1:09.75   
  Mikaela Jarlemark  1998      32.44        1:42.19   
  Klara Wallteng  1997      30.97        2:13.16   
                     
Lass Damer [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            2:13.37   
  Ena Glavas  1995      35.78        35.78   
  Linnea Magnusson  1996      36.85        1:12.63   
  Erika Settland  1996      31.15        1:43.78   
  Sofie Palm  1996      29.59        2:13.37   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1992  Uddevalla Sim            2:13.66   
  Amanda Andersson  1996      34.76        34.76   
  Hanna Wester  1997      37.71        1:12.47   
  Felicia Andersson  1997      31.31        1:43.78   
  Matilda Larsson  1998      29.88        2:13.66   
                     
10  SK Triton Damer 2  1992  Simklubben Triton            2:14.16   
  Ida Borg  1997      33.54        33.54   
  Madelen Rydqvist  1996      38.27        1:11.81   
  Emma Stenberg  1996      33.49        1:45.30   
  Alexandra Volkova  1996      28.86        2:14.16   
                     
11  Kungsbacka Damer Lag 1  1996  Kungsbacka Simsällskap            2:15.30   
  Rebecca Franzén  1996      35.63        35.63   
  Annica Molin  1996      37.18        1:12.81   
  Kristin Ivansson  1994      32.92        1:45.73   
  Isabelle Hoverberg  1996      29.57        2:15.30   
                     
12  Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            2:17.28   
  Angelica Yngvesson  1996      35.01        35.01   
  Louise Johansson  1996      38.67        1:13.68   
  Linnéa Fahlberg  1998      33.38        1:47.06   
  Boel Knutson  1995      30.22        2:17.28   
                     
13  Ösa Damer Lag 1  1992  Örebro Simallians            2:17.47   
  My Arvidsson  1994      36.86        36.86   
  Amanda Göthlin  1998      37.20        1:14.06   
  Rebecca Bergström  1993      33.60        1:47.66   
  Linn Gustafsson  1998      29.81        2:17.47   
                     
14  Kalmar SS Damer [1996]  1996  Kalmar Simsällskap            2:17.92   
  Malin Johansson  1996      37.62        37.62   
  Cajsa Ljunggren  1998      40.54        1:18.16   
  Sara Rasmussen  1997      32.01        1:50.17   
  Isabell Heiding  1996      27.75        2:17.92   
                     
15  Trollhätta Damer Lag 2  1992  Trollhättans Simsällskap            2:23.01   
  Ellinore Irvefjord  1997      37.78        37.78   
  Elin Jonasson  1997      40.78        1:18.56   
  Johanna André  1995      34.58        1:53.14   
  Lovisa Styrenius  1997      29.87        2:23.01   
                     
Södertälje SS Damer Lag 2  1996  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Linn Olanders  1996      35.07        35.07   
  Mathilda Goike  1997      39.49        1:14.56   
                     
Trollhätta Damer [1992]  1992  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
  Isabelle Stenvold  1996      35.95        35.95   
  Sofia Jansson  1994      35.73        1:11.68   
  Sofie Jonasson  1994      34.52        1:46.20   
                     
                     
 
Gren 24, 4X200m Frisim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 7:53.81 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Kungsbacka Herrar Lag 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            8:28.97   
  Oscar Frankenfelt  1994      59.20  2:03.47      2:03.47   
  Anton Johansson  1996      1:01.07  2:06.11      4:09.58   
  Niklas Sandberg  1995      1:00.09  2:07.49      6:17.07   
  Simon Sundfors  1996      1:03.54  2:11.90      8:28.97   
                     
Skk Herrar [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            8:29.08   
  Johannes Henriksson  1993      59.08  2:03.80      2:03.80   
  Ossian Ankarberg  1996      1:03.67  2:10.21      4:14.01   
  Ossian Lönn  1996      1:04.44  2:12.84      6:26.85   
  Felix Gudehn  1995      59.08  2:02.23      8:29.08   
                     
Wisby SS Herrar [1992]  1992  Wisby Simsällskap            8:30.21   
  Niclas Högberg  1992      58.75  2:02.61      2:02.61   
  Oskar Persson  1995      58.87  2:03.24      4:05.85   
  Gustav Strömbeck  1997      1:02.83  2:10.71      6:16.56   
  Marcus Lewin  1992      1:04.33  2:13.65      8:30.21   
                     
Lass Herrar [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            8:32.17   
  Kevin Petersson  1994      1:00.58  2:07.30      2:07.30   
  Oskar Johnsson  1996      1:00.21  2:05.68      4:12.98   
  Daniel Olsson  1996      1:02.30  2:12.78      6:25.76   
  Jakob Clemedtson  1996      1:01.20  2:06.41      8:32.17   
                     
Kalmar SS Herrar [1994]  1994  Kalmar Simsällskap            8:34.44   
  Arvid Salomonsson  1995      59.88  2:01.96      2:01.96   
  Martin Åsenius  1994      1:00.53  2:06.85      4:08.81   
  David Larsson  1996      1:02.61  2:09.65      6:18.46   
  Elias Axelsson  1996      1:05.12  2:15.98      8:34.44   
                     
Ösa Herrar  1994  Örebro Simallians            8:42.99   
  Oskar Holmgren  1994      1:01.83  2:11.90      2:11.90   
  Simon Bergquist  1996      1:01.22  2:09.38      4:21.28   
  Filip Tagesson  1996      1:01.32  2:08.12      6:29.40   
  Erik Nyström  1996      1:03.70  2:13.59      8:42.99   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  1993  Skuru Idrottsklubb            8:47.13   
  Patrik Jansson  1995      1:01.16  2:08.12      2:08.12   
  Tim Filipsson  1996      1:02.10  2:13.81      4:21.93   
  Martin Jareman  1996      1:01.97  2:13.01      6:34.94   
  Jack Sjölund  1995      1:01.86  2:12.19      8:47.13   
                     
Ösa Herrar Lag 2  1992  Örebro Simallians            9:07.01   
  Dennis Finnström  1995      1:03.41  2:10.78      2:10.78   
  Anton Schough  1998      1:06.94  2:15.78      4:26.56   
  Isak Meding  1998      1:07.20  2:20.80      6:47.36   
  Eric Gustafsson  1996      1:07.28  2:19.65      9:07.01   
                     
Södertälje SS Herrar Lag 1  1996  Södertälje Simsällskap            9:14.04   
  André Gradin  1994      1:01.96  2:09.72      2:09.72   
  Sebastian Enerstrand  1996      1:06.65  2:24.85      4:34.57   
  Timothy Mackin  1995      1:07.51  2:22.03      6:56.60   
  Alexander Lind  1997      1:04.08  2:17.44      9:14.04   
                     
10  Karlsko Sf Herrar  1994  Karlskoga Simförening            9:16.22   
  Ognjen Blagojevic  1997      1:07.66  2:20.46      2:20.46   
  Adam Ardinge  1996      1:07.84  2:22.97      4:43.43   
  Drago Blagojevic  1995      1:04.24  2:15.57      6:59.00   
  Jonas Karlsson-Thell  1998      1:06.19  2:17.22      9:16.22   
                     
11  Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            10:00.02   
  Albin Robertsson  1998      1:10.55  2:27.68      2:27.68   
  Noa Koch  1996      1:07.91  2:23.18      4:50.86   
  Viggo Koch  1997      1:18.30  2:40.61      7:31.47   
  Martin Andersson  1998      1:10.56  2:28.55      10:00.02   
                     
Nkk Herrar [1992]  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
  Marcus Forsgren  1996      58.63  2:00.70      2:00.70   
  David Magnusson  1995      1:01.98        4:11.39   
  Hannes Ronnerheim  1994              6:21.70   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            DSQ   
  Kalle Svensson  1997      1:04.17  2:15.71      2:15.71   
  Jesper Skoglund  1995              4:28.34   
                     
                     
 
Gren 25, 4X50m Medley Damer F15, Finaler 
14 - 15 år: LASS 2:05.80 1998-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag 1  1997  Västerås Simsällskap            2:10.04   
  Amanda Löfgren  1997      33.63        33.63   
  Lina Berggren  1998      35.73        1:09.36   
  Maria Lövgren  1997      31.28        1:40.64   
  Frida Byström  1998      29.40        2:10.04   
                     
Kalmar SS Damer [1997]  1997  Kalmar Simsällskap            2:13.25   
  Issabella Hong  1998      33.83        33.83   
  Sofie Jaensson  1997      38.80        1:12.63   
  Ellen Lindeby  1999      32.29        1:44.92   
  Klara Ohlson  1997      28.33        2:13.25   
                     
Mass Tjejer 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:13.69   
  Johanna Åberg  1997      34.89        34.89   
  My Janzén  1997      37.28        1:12.17   
  Klara Carlström  1997      32.24        1:44.41   
  Gabriella Petersson  1998      29.28        2:13.69   
                     
Skk Damer [1997]  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            2:15.08   
  Julia Blomquist  1998      35.50        35.50   
  Ebba Nylander  1998      37.50        1:13.00   
  Alma Karlsson  1999      31.26        1:44.26   
  Louise Hagström  1998      30.82        2:15.08   
                     
Skuru Ik F15 Lag 1  1997  Skuru Idrottsklubb            2:16.91   
  Anna Hassler  1998      31.80        31.80   
  Lise Öberg  1998      41.09        1:12.89   
  Sarah Reichhuber  1998      35.19        1:48.08   
  Sofia von Sydow  1997      28.83        2:16.91   
                     
Kungsbacka Damer  1997  Kungsbacka Simsällskap            2:18.78   
  Elvira Hörndahl  1997      34.89        34.89   
  Nathalie Silfors  1997      42.22        1:17.11   
  Gina Hvarfvenius  1997      31.39        1:48.50   
  Elvira Källberg  1997      30.28        2:18.78   
                     
SK Strängn Damer [1997]  1997  SK Strängnäs Frisimmare            2:19.17   
  Lisa Eriksson  1998      33.52        33.52   
  Pamela Beyermann  1998      39.92        1:13.44   
  Madeleine Porshagen  1997      34.51        1:47.95   
  Amanda Fors  1998      31.22        2:19.17   
                     
Upsala S Lag 1 [1997]  1997  Upsala Simsällskap            2:19.65   
  Linnéa Carlsson  1998      35.21        35.21   
  Julia Norlin  1998      38.83        1:14.04   
  Saga Söderberg  1997      34.33        1:48.37   
  Rebecka Bankefors  1998      31.28        2:19.65   
                     
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Jens Petersson 25.55 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.30   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            28.48   
Niclas Högberg  1992  Wisby Simsällskap            28.57   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg            29.22   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS            29.31   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.74   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            30.22   
Jacob Andersson  1993  Karlstads Simsällskap            30.32   
Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap            30.48   
10  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            30.54   
11  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            30.55   
12  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            30.88   
13  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians            30.90   
14  Adam Novak  1995  Skuru Idrottsklubb            30.92   
15  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            30.95   
16  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb            31.12   
17  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            31.31   
18  André Gradin  1994  Södertälje Simsällskap            31.34   
19  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            31.40   
20  Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians            31.51   
21  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            31.67   
22  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            31.89   
23  Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            32.08   
24  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians            32.44   
25  Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap            32.46   
26  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.89   
27  Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            33.06   
28  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            33.26   
29  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.48   
30  Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb            33.52   
31  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap            33.56   
32  Eric Gustafsson  1996  Örebro Simallians            33.89   
33  Kenan Olovcic  1995  Örebro Simallians            34.45   
34  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            34.52   
35  Alexander Almqvist  1996  Södertälje Simsällskap            34.99   
36  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            36.45   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 30.06 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.90   
Hanna von Sydow  1994  Skuru Idrottsklubb            32.35   
Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap            32.80   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap            32.90   
Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap            33.09   
Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            33.58   
Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            33.68   
Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            33.88   
Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap            34.15   
10  Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb            34.17   
11  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            34.18   
12  Mathilda Sjöberg  1995  Skuru Idrottsklubb            34.22   
13  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena            34.48   
14  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.85   
15  Linn Olanders  1996  Södertälje Simsällskap            35.27   
16  Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus            35.35   
17  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            35.37   
18  Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS            35.44   
19  Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            35.45   
20  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS            35.95   
21  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            35.96   
22  Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap            36.05   
23  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap            36.10   
24  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            36.19   
25  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            36.30   
26  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.31   
27  Micaela Järnström  1995  Södertälje Simsällskap            36.84   
28  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            36.86   
29  Alexandra Volkova  1996  Simklubben Triton            37.03   
30  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            37.36   
31  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap            37.43   
32  Malin Thunholm  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.52   
33  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.68   
34  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            37.71   
35  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton            38.06   
36  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            38.52   
37  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            40.15   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Jens Petersson 27.84 1998-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            29.67   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            30.20   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.23   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            30.73   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            31.16   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb            31.33   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            31.70   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.78   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            31.89   
10  Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap            32.14   
11  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.24   
12  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            32.62   
13  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            32.69   
14  Anton Schough  1998  Örebro Simallians            32.72   
15  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb            32.74   
16  Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb            32.76   
17  Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton            32.79   
18  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            32.81   
19  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            33.29   
20  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.57   
21  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            33.63   
21  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb            33.63   
23  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            33.82   
24  Isak Meding  1998  Örebro Simallians            33.85   
25  Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            33.90   
26  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb            33.94   
27  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            34.15   
28  Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap            34.21   
29  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.80   
30  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            34.84   
31  Filip Forsman  1997  Skuru Idrottsklubb            34.86   
32  Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.98   
33  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening            35.27   
34  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap            35.34   
35  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.90   
36  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.24   
37  Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS            36.29   
38  Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap            37.23   
39  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            37.26   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Lina Edlund 30.20 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb            31.76   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb            33.07   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.09   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            33.23   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            33.44   
Alva Werner  1998  Wisby Simsällskap            33.58   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap            33.58   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            33.59   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.60   
10  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            33.92   
11  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS            34.05   
12  Ida Borg  1997  Simklubben Triton            34.17   
13  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.18   
14  Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            34.56   
14  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            34.56   
16  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap            34.76   
17  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            34.85   
18  Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus            34.97   
19  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            35.15   
20  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            35.27   
21  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.57   
22  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.66   
23  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            35.72   
24  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            35.73   
25  Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            35.90   
26  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            35.96   
27  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            36.14   
28  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton            36.44   
29  Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap            36.46   
30  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            36.65   
31  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            37.07   
32  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            37.29   
33  Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap            37.39   
34  Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap            37.56   
35  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            37.76   
36  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            38.07   
37  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            38.65   
38  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            39.80   
38  Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            39.80   
Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 400m Medley Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Johan Sundqvist 4:36.33 2000-03-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.88  2:24.37  3:44.67    4:49.14   
Niclas Högberg  1992  Wisby Simsällskap    1:05.94  2:17.96  3:43.59    4:51.81   
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    1:08.29  2:23.79  3:49.07    4:56.94   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:09.40  2:24.68  3:51.63    4:59.84   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    1:07.56  2:30.76  3:55.51    5:04.72   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    1:09.03  2:30.49  3:57.55    5:06.57   
Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:06.86  2:29.04  3:59.45    5:08.32   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    1:10.43  2:32.47  4:02.58    5:11.28   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    1:10.54  2:34.18  4:01.16    5:13.51   
10  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:20.70  2:40.19  4:03.75    5:14.30   
11  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    1:08.47  2:29.34  4:03.57    5:14.60   
12  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:15.62  2:41.46  4:09.56    5:23.69   
13  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:08.98  2:33.39  4:12.15    5:25.89   
                     
 
Gren 31, 400m Medley Damer jun, Finaler 
16 - 20 år: Ann Berglund 4:57.98 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:12.90  2:36.95  4:04.54    5:15.69   
Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.58  2:31.05  4:04.51    5:17.34   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:13.85  2:37.22  4:05.36    5:21.28   
Madelen Rydqvist  1996  Simklubben Triton    1:16.62  2:40.74  4:12.62    5:25.03   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:15.87  2:39.01  4:10.98    5:25.88   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:30.98  2:58.88  4:43.68    6:02.11   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            DSQ   
Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Erik Pönni 1:57.16 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    27.97  59.06  1:31.26    2:02.58   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    28.72  1:00.67  1:32.59    2:04.43   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    29.99  1:02.04  1:34.67    2:05.98   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    28.78  1:00.84  1:33.95    2:06.43   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    29.49  1:01.64  1:35.27    2:08.54   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    30.03  1:03.93  1:37.57    2:09.13   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap    29.04  1:01.89  1:35.82    2:09.78   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.40  1:02.46  1:36.24    2:10.22   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    29.39  1:02.75  1:37.53    2:10.86   
10  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    30.87  1:03.65  1:37.55    2:12.08   
11  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    29.28  1:02.60  1:37.52    2:13.08   
12  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    30.57  1:04.17  1:39.15    2:13.36   
13  Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    30.98  1:05.60  1:39.70    2:13.41   
14  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.40  1:02.97  1:38.56    2:13.47   
15  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    30.35  1:04.99  1:40.27    2:13.74   
16  Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.49  1:04.75  1:40.25    2:14.75   
17  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.75  1:05.44  1:40.91    2:15.28   
18  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    30.37  1:04.20  1:40.05    2:15.70   
19  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    32.27  1:07.11  1:41.71    2:15.78   
20  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    30.80  1:05.49  1:41.21    2:17.09   
21  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    30.63  1:05.60  1:41.67    2:17.88   
22  Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    31.85  1:07.22  1:43.63    2:19.42   
23  Niklas Rior  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    31.92  1:07.49  1:44.37    2:20.13   
24  Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    31.62  1:08.15  1:45.85    2:23.72   
                     
 
Gren 33, 200m Frisim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Emilia Nilsson 2:05.67 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    30.57  1:04.21  1:38.33    2:11.64   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.30  1:04.55  1:38.84    2:13.37   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.57  1:05.46  1:39.62    2:13.38   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    30.66  1:04.36  1:39.52    2:14.24   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.59  1:04.81  1:40.29    2:14.76   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    31.58  1:05.74  1:41.12    2:15.00   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    30.47  1:04.60  1:39.79    2:15.06   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.77  1:06.08  1:41.55    2:16.68   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    32.15  1:07.44  1:43.55    2:18.97   
10  Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    32.99  1:09.15  1:45.49    2:20.91   
11  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    32.60  1:08.61  1:44.84    2:20.96   
12  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    32.61  1:09.32  1:46.75    2:21.63   
13  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    32.62  1:08.98  1:46.80    2:22.32   
14  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.70  1:09.92  1:46.48    2:22.90   
15  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    32.93  1:09.20  1:46.98    2:23.76   
16  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    32.60  1:08.73  1:46.94    2:24.08   
17  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.39  1:10.20  1:48.05    2:24.98   
18  Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    33.11  1:09.88  1:47.75    2:25.38   
19  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    33.46  1:10.43  1:48.36    2:25.65   
20  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    34.44  1:12.02  1:49.27    2:25.80   
21  Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    32.38  1:08.13  1:46.91    2:26.17   
22  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    33.75  1:11.32  1:49.41    2:27.41   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DNF   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Erik Andersson 56.04 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    26.97        59.29   
André Gradin  1994  Södertälje Simsällskap    27.83        59.78   
Kevin Petersson  1994  Linköpings Allmänna SS    28.58        1:01.27   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.00        1:01.30   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.80        1:01.63   
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.82        1:02.25   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    28.84        1:02.92   
Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    29.69        1:03.14   
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    29.85        1:03.20   
10  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.90        1:03.43   
11  Marcus Lewin  1992  Wisby Simsällskap    28.82        1:03.49   
12  Ossian Lönn  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    29.34        1:03.61   
13  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    29.75        1:03.74   
14  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.36        1:04.08   
15  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    29.82        1:05.03   
15  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.35        1:05.03   
17  Philip Rasko  1992  Karlskoga Simförening    30.75        1:05.07   
18  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.10        1:05.42   
19  Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    30.33        1:06.09   
20  Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    29.73        1:06.32   
21  Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    30.95        1:06.42   
22  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    30.07        1:06.43   
23  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.55        1:07.32   
24  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    31.80        1:07.96   
25  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.19        1:08.50   
26  David Magnusson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.36        1:08.80   
27  Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    31.50        1:08.99   
28  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.02        1:09.58   
29  Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    32.22        1:10.12   
30  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap    31.96        1:11.08   
31  John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    32.67        1:11.17   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Linda Knutsson 1:02.05 2003-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.31        1:06.90   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    32.49        1:09.89   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    32.25        1:10.35   
Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap    32.97        1:10.73   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    34.14        1:11.74   
Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.80        1:11.97   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    33.33        1:12.27   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap    33.40        1:12.54   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.38        1:13.97   
10  Emma Stenberg  1996  Simklubben Triton    35.15        1:15.07   
11  Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    34.67        1:16.49   
12  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus    34.46        1:16.50   
13  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    33.92        1:17.09   
14  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb    33.88        1:17.11   
15  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    36.14        1:17.26   
16  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.93        1:17.95   
17  Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap    35.79        1:18.62   
18  Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    36.22        1:18.68   
19  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.16        1:19.11   
20  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    36.22        1:21.11   
21  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.01        1:21.66   
22  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    38.55        1:21.97   
23  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    38.26        1:23.17   
Elna Eriksson  1995  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            DSQ   
Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 2:07.70 2006-02-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.93  1:08.01  1:42.83    2:17.20   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    32.24  1:07.24  1:42.79    2:18.79   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.24  1:08.63  1:45.03    2:20.35   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    35.32  1:12.22  1:48.57    2:24.42   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    33.19  1:10.14  1:48.17    2:25.05   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    34.96  1:12.61  1:50.20    2:26.08   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.46  1:14.01  1:52.01    2:29.84   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    34.33  1:12.47  1:52.12    2:29.94   
Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    35.49  1:13.71  1:52.86    2:30.13   
10  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.40  1:13.08  1:52.95    2:30.92   
11  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    35.40  1:13.63  1:53.52    2:31.96   
12  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    37.11  1:17.76  1:57.16    2:34.05   
13  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.01  1:16.50  1:56.26    2:34.35   
14  Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    35.84  1:15.58  1:55.72    2:34.41   
15  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    36.98  1:17.86  1:58.33    2:35.51   
16  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    35.82  1:14.70  1:55.43    2:36.55   
17  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    38.03  1:18.38  1:58.66    2:37.62   
18  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    36.02  1:17.07  1:59.44    2:39.33   
19  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    36.25  1:16.41  1:58.69    2:39.83   
20  Isak Meding  1998  Örebro Simallians    38.55  1:19.70  2:01.28    2:40.84   
21  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    37.05  1:18.25  2:00.57    2:41.00   
22  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.77  1:19.32  2:01.48    2:42.67   
23  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    37.22  1:20.31  2:05.50    2:48.24   
24  Emil Lundberg  1997  Södertälje Simsällskap    40.40  1:23.04  2:06.51    2:50.85   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Ann Berglund 2:20.93 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    34.02  1:10.59  1:48.70    2:25.46   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    35.60  1:13.40  1:52.37    2:29.91   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    35.36  1:13.38  1:52.81    2:30.96   
Sally Ericsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.60  1:12.46  1:51.89    2:31.50   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.11  1:14.64  1:53.39    2:32.11   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    36.04  1:14.89  1:54.45    2:32.78   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    34.99  1:13.93  1:54.84    2:33.00   
Ida Borg  1997  Simklubben Triton    36.02  1:14.40  1:53.97    2:33.59   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.49  1:15.53  1:55.24    2:34.86   
10  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    36.59  1:16.14  1:56.48    2:35.28   
11  Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    36.44  1:15.85  1:56.18    2:36.14   
12  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.37  1:16.75  1:57.32    2:37.62   
13  Alva Werner  1998  Wisby Simsällskap    35.27  1:14.79  1:56.79    2:38.14   
14  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    37.40  1:16.77  1:58.31    2:39.76   
15  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.88  1:17.47  2:00.57    2:42.34   
16  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    39.27  1:19.87  2:01.26    2:42.47   
17  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    37.83  1:19.45  2:01.97    2:42.93   
18  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    39.04  1:21.08  2:03.08    2:43.91   
19  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.19  1:18.48  2:01.52    2:44.14   
20  Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap    38.97  1:21.73  2:05.59    2:45.89   
21  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    39.17  1:22.08  2:06.57    2:47.43   
22  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap    40.29  1:23.12  2:06.92    2:49.22   
23  Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.33  1:22.54  2:06.87    2:49.47   
24  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    40.46  1:23.70  2:07.31    2:49.90   
                     
 
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Erik dorch 1:03.26 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    33.78        1:11.24   
Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    33.62        1:11.48   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    34.12        1:11.50   
Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.21        1:11.93   
Jacob Andersson  1993  Karlstads Simsällskap    33.29        1:12.12   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    34.22        1:12.96   
Marcus Lewin  1992  Wisby Simsällskap    34.54        1:13.46   
Patrik Jansson  1995  Skuru Idrottsklubb    34.40        1:13.57   
Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb    33.93        1:13.87   
10  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb    34.66        1:13.92   
11  Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians    34.02        1:14.30   
12  Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening    34.64        1:15.45   
13  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    36.16        1:16.12   
14  Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.66        1:16.51   
15  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap    35.73        1:16.90   
16  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    37.33        1:18.48   
17  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    36.99        1:18.57   
18  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.54        1:18.59   
19  Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    37.32        1:19.22   
20  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.95        1:19.89   
21  Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap    37.24        1:20.37   
22  Erik Nyström  1996  Örebro Simallians    37.68        1:20.91   
23  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    38.55        1:21.02   
24  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.90        1:21.08   
25  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    38.69        1:22.71   
26  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap    38.78        1:22.78   
27  Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap    39.21        1:23.05   
28  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    39.10        1:23.60   
29  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    38.26        1:24.12   
Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Bröstsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Therese Bergström 1:10.97 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    35.28        1:15.65   
Vendela Mörkdal  1995  Skuru Idrottsklubb    35.71        1:17.33   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening    35.91        1:17.58   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    36.44        1:18.04   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.90        1:18.72   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus    36.90        1:19.11   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.28        1:19.54   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    38.18        1:19.99   
Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    38.34        1:20.34   
10  Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    38.53        1:20.60   
11  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    37.85        1:21.22   
12  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    38.54        1:21.23   
13  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians    38.30        1:21.60   
14  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    38.94        1:22.71   
15  Isabella Lian  1996  Skuru Idrottsklubb    38.95        1:22.92   
16  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    39.13        1:23.35   
17  Sofi Marklew  1995  Karlstads Simsällskap    39.49        1:24.36   
17  Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening    39.14        1:24.36   
19  Caroline Älmeby  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    40.23        1:24.63   
20  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    40.54        1:24.66   
21  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    39.68        1:24.87   
22  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    41.17        1:27.29   
23  Sara Engström  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.16        1:27.40   
24  Sara Huslid  1995  Södertälje Simsällskap    40.98        1:27.89   
25  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    42.42        1:28.00   
26  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.83        1:28.42   
27  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    42.93        1:28.61   
28  Emma Stenberg  1996  Simklubben Triton    42.73        1:29.84   
29  Linnea Fridman  1995  Södertälje Simsällskap    42.59        1:30.97   
30  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton    43.05        1:31.03   
31  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    45.31        1:35.85   
                     
 
Gren 40, 200m Fjärilsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 2:10.04 2007-02-16 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    31.21  1:07.56  1:45.93    2:25.31   
Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap    32.86  1:11.22  1:51.13    2:31.34   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    35.06  1:15.53  1:57.14    2:37.60   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    36.44  1:18.44  2:02.39    2:46.00   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    37.49  1:20.76  2:04.73    2:47.06   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.44  1:19.01  2:04.02    2:50.17   
Daniel Engelson  1998  Linköpings Allmänna SS    37.32  1:21.69  2:07.79    2:53.32   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    37.99  1:22.51  2:09.88    2:56.64   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta    45.42  1:40.27  2:38.65    3:39.50   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 41, 100m Medley Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Ann Berglund 1:06.60 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    33.26        1:09.04   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    32.70        1:11.18   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    34.87        1:12.63   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.05        1:12.72   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    35.25        1:13.10   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    34.79        1:13.71   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    34.60        1:14.71   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    35.19        1:15.19   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    34.96        1:15.46   
10  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.52        1:15.67   
11  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    34.43        1:16.02   
12  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.57        1:16.08   
13  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.04        1:16.20   
14  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    35.78        1:16.23   
15  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    35.29        1:16.48   
16  Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap    35.50        1:16.51   
17  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    37.28        1:17.61   
18  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.46        1:17.72   
19  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    35.86        1:17.92   
20  Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap    36.57        1:17.95   
20  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    35.81        1:17.95   
22  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.02        1:18.19   
23  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    36.36        1:18.46   
24  Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    35.67        1:18.63   
24  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    38.56        1:18.63   
26  Marie Hanson  1997  Simklubben Triton    36.48        1:19.06   
27  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    36.40        1:19.13   
28  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    37.59        1:19.15   
29  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    36.38        1:19.61   
30  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    36.83        1:20.17   
31  Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    36.76        1:20.52   
32  Ida Borg  1997  Simklubben Triton    36.73        1:22.16   
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 1:46.01 2002-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar [1992]  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:55.53   
  Marcus Forsgren  1996      28.23        28.23   
  Hannes Ronnerheim  1994      32.14        1:00.37   
  Oskar Renåker  1996      29.01        1:29.38   
  David Magnusson  1995      26.15        1:55.53   
                     
Wisby SS Herrar [1992]  1992  Wisby Simsällskap            1:56.69   
  Niclas Högberg  1992      28.66        28.66   
  Gustav Strömbeck  1997      34.25        1:02.91   
  Marcus Lewin  1992      27.98        1:30.89   
  Oskar Persson  1995      25.80        1:56.69   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  1993  Skuru Idrottsklubb            1:57.54   
  Tim Filipsson  1996      30.56        30.56   
  Patrik Jansson  1995      33.29        1:03.85   
  Jesper Falk  1994      28.36        1:32.21   
  Sebastian Ridderskans  1994      25.33        1:57.54   
                     
Lass Herrar [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            1:57.55   
  Daniel Olsson  1996      30.29        30.29   
  Oskar Johnsson  1996      33.65        1:03.94   
  Kevin Petersson  1994      27.17        1:31.11   
  Jakob Clemedtson  1996      26.44        1:57.55   
                     
Kalmar SS Herrar [1994]  1994  Kalmar Simsällskap            1:58.04   
  David Larsson  1996      30.53        30.53   
  Gabriel Lindeby  1995      34.05        1:04.58   
  Arvid Salomonsson  1995      28.04        1:32.62   
  Martin Åsenius  1994      25.42        1:58.04   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            1:59.21   
  Niklas Sandberg  1995      30.48        30.48   
  Philip Hörndahl  1995      35.56        1:06.04   
  Oscar Frankenfelt  1994      26.94        1:32.98   
  David Zachrisson  1996      26.23        1:59.21   
                     
Skk Herrar [1994]  1994  Stockholms Kappsimningsklubb            2:00.43   
  Felix Gudehn  1995      31.21        31.21   
  Johannes Henriksson  1993      35.05        1:06.26   
  Ossian Lönn  1996      27.37        1:33.63   
  Gustav Pettersson  1994      26.80        2:00.43   
                     
Skuru Ik Lag 2  1994  Skuru Idrottsklubb            2:03.89   
  Jack Ekström  1998      32.84        32.84   
  Martin Jareman  1996      32.65        1:05.49   
  Jack Sjölund  1995      31.02        1:36.51   
  Adam Novak  1995      27.38        2:03.89   
                     
Ludvika SS Herrar  1994  Ludvika Simsällskap            2:05.04   
  Alfred Lindén  1997      33.07        33.07   
  Anton Campalto  1998      39.05        1:12.12   
  Max Galjaart  1994      27.72        1:39.84   
  Oscar Fredriksson  1994      25.20        2:05.04   
                     
10  Elfsborg Herrar  1992  Simklubben Elfsborg            2:05.18   
  Georg Hess  1996      29.25        29.25   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      34.32        1:03.57   
  Anton Lornell  1998      34.19        1:37.76   
  Emil Hammarlund  1995      27.42        2:05.18   
                     
11  Ösa Herrar  1994  Örebro Simallians            2:08.34   
  Eric Gustafsson  1996      33.06        33.06   
  Erik Nyström  1996      36.29        1:09.35   
  Kenan Olovcic  1995      30.92        1:40.27   
  Anton Schough  1998      28.07        2:08.34   
                     
12  Strängnäs Herrar [1992]  1992  Strängnäs Simsällskap            2:09.24   
  Pontus Lindholm  1994      33.04        33.04   
  Andreas Westerlund  1996      38.05        1:11.09   
  Johan Edebrink  1996      30.00        1:41.09   
  Viktor Glemne  1996      28.15        2:09.24   
                     
13  Södertälje SS Herrar Lag 2  1992  Södertälje Simsällskap            2:18.31   
  Emil Lundberg  1997      37.45        37.45   
  Sebastian Enerstrand  1996      41.38        1:18.83   
  Anton Hasbany  1996      30.40        1:49.23   
  Albin Thelin  1997      29.08        2:18.31   
                     
14  Uddevalla Herrar Lag2  1996  Uddevalla Sim            2:23.61   
  Martin Andersson  1998      37.34        37.34   
  Viggo Koch  1997      42.22        1:19.56   
  Albin Robertsson  1998      36.01        1:55.57   
  Karl Olsson  1996      28.04        2:23.61   
                     
Karlsko Sf Herrar  1994  Karlskoga Simförening            DSQ   
  Adam Ardinge  1996      34.23        34.23   
  Drago Blagojevic  1995      34.05        1:08.28   
                     
Södertälje SS Herrar Lag 1  1996  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Alexander Lind  1997      33.18        33.18   
  Timothy Mackin  1995      35.10        1:08.28   
  André Gradin  1994      26.99        1:35.27   
                     
Uddevalla Herrar Lag 1  1995  Uddevalla Sim            DSQ   
  Kalle Svensson  1997      32.07        32.07   
  Noa Koch  1996      32.60        1:04.67   
  Jesper Skoglund  1995      28.57        1:33.24   
                     
Ösa Herrar Lag 2  1992  Örebro Simallians            DSQ   
  Filip Tagesson  1996      29.18        29.18   
  Oskar Holmgren  1994      33.08        1:02.26   
  Dennis Finnström  1995      28.57        1:30.83   
                     
                     
 
Gren 43, 4X200m Frisim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: LASS 8:34.55 2003-03-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Nkk Damer [1992]  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            9:08.73   
  Hanna Klipic  1996      1:04.39  2:13.55      2:13.55   
  Emma Anzén  1993      1:05.45  2:16.33      4:29.88   
  Johanna Hultberg  1993      1:07.32  2:20.25      6:50.13   
  Malin Thunholm  1993      1:06.55  2:18.60      9:08.73   
                     
Västerås Damer Lag 1  1992  Västerås Simsällskap            9:12.08   
  Madeleine Olofsson  1997      1:08.92  2:24.78      2:24.78   
  Ida Fahlborg  1996      1:07.02  2:19.27      4:44.05   
  Clara Wiman  1996      1:05.74  2:14.66      6:58.71   
  Elin Berggren  1996      1:03.73  2:13.37      9:12.08   
                     
SK Triton Damer [1992]  1992  Simklubben Triton            9:19.75   
  Madelen Rydqvist  1996      1:06.62  2:17.02      2:17.02   
  Fanny Andersson  1997      1:09.05  2:21.77      4:38.79   
  Ida Borg  1997      1:07.42  2:19.92      6:58.71   
  Johanna Nilsson  1996      1:07.81  2:21.04      9:19.75   
                     
Lass Damer [1994]  1994  Linköpings Allmänna SS            9:27.08   
  Linnea Magnusson  1996      1:05.44  2:15.94      2:15.94   
  Erika Settland  1996      1:07.79  2:20.72      4:36.66   
  Ena Glavas  1995      1:08.12  2:21.27      6:57.93   
  Sofie Palm  1996      1:09.54  2:29.15      9:27.08   
                     
Kungsbacka Damer Lag 1  1996  Kungsbacka Simsällskap            9:37.80   
  Annica Molin  1996      1:09.52  2:25.46      2:25.46   
  Isabelle Hoverberg  1996      1:10.36  2:26.40      4:51.86   
  Rebecca Franzén  1996      1:09.06  2:24.37      7:16.23   
  Kristin Ivansson  1994      1:05.31  2:21.57      9:37.80   
                     
Uddevalla Damer Lag1  1992  Uddevalla Sim            9:40.01   
  Felicia Andersson  1997      1:05.07  2:17.04      2:17.04   
  Hanna Wester  1997      1:16.21  2:39.32      4:56.36   
  Matilda Larsson  1998      1:09.51  2:27.65      7:24.01   
  Amanda Andersson  1996      1:04.94  2:16.00      9:40.01   
                     
Trollhätta Damer [1992]  1992  Trollhättans Simsällskap            9:45.12   
  Sofia Jansson  1994      1:08.55  2:19.92      2:19.92   
  Ellinore Irvefjord  1997      1:10.22  2:27.35      4:47.27   
  Isabelle Stenvold  1996      1:11.86  2:29.36      7:16.63   
  Sofie Jonasson  1994      1:10.50  2:28.49      9:45.12   
                     
Södertälje SS Damer Lag 1  1996  Södertälje Simsällskap            9:48.87   
  Sara Huslid  1995      1:09.47  2:25.62      2:25.62   
  Erica Christensen  1997      1:13.23  2:30.38      4:56.00   
  Viktoria Engsoo  1996      1:10.67  2:27.48      7:23.48   
  Micaela Järnström  1995      1:11.18  2:25.39      9:48.87   
                     
SK Triton Damer 2  1992  Simklubben Triton            9:54.00   
  Alexandra Volkova  1996      1:08.02  2:20.88      2:20.88   
  Alice Marko-Varga  1996      1:12.17  2:28.49      4:49.37   
  Marie Hanson  1997      1:12.53  2:32.26      7:21.63   
  Julia Falk-Saunders  1996      1:12.79  2:32.37      9:54.00   
                     
10  Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            9:54.14   
  Louise Johansson  1996      1:12.79  2:30.72      2:30.72   
  Linnéa Fahlberg  1998      1:14.13  2:32.72      5:03.44   
  Boel Knutson  1995      1:07.93  2:23.18      7:26.62   
  Angelica Yngvesson  1996      1:12.82  2:27.52      9:54.14   
                     
11  Karlsko Sf Damer  1996  Karlskoga Simförening            9:54.25   
  Mikaela Jarlemark  1998      1:11.25  2:30.30      2:30.30   
  Lovisa Rasko-Nguyen  1995      1:10.50  2:27.42      4:57.72   
  Klara Wallteng  1997      1:14.97  2:37.08      7:34.80   
  Elin Håkansson  1997      1:08.05  2:19.45      9:54.25   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: NKK 1:55.81 2004-03-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Lag 1 [1997]  1997  Upsala Simsällskap            1:59.44   
  Sean Johansson  1997      31.81        31.81   
  David Wimmerstedt  1997      32.24        1:04.05   
  Nathaniel Jousefi  1997      28.92        1:32.97   
  Fredrik Nilsson  1997      26.47        1:59.44   
                     
Skuru Ik Lag 1 P15  1997  Skuru Idrottsklubb            2:00.16   
  Hannes Hjärne  1997      31.66        31.66   
  William Lulek  1998      33.97        1:05.63   
  Axel Bååthe  1997      28.61        1:34.24   
  Petter Lindberg  1997      25.92        2:00.16   
                     
Elfsborg Herrar [1997  1998  Simklubben Elfsborg            2:02.62   
  Albin Lundell  1997      34.44        34.44   
  William Reinholdsson  1997      31.37        1:05.81   
  Daniel Sumi  1997      28.66        1:34.47   
  Hannes Wirfalk  1997      28.15        2:02.62   
                     
Nkk Herrar [1998]  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:03.44   
  Hampus Lovinge  1998      30.49        30.49   
  Calle Lindroth  1998      35.89        1:06.38   
  Hugo Rydberg  1998      29.88        1:36.26   
  David Josefsson  1997      27.18        2:03.44   
                     
Kalmar SS Herrar [1997]  1997  Kalmar Simsällskap            2:03.69   
  Mattias Evaldsson  1997      30.78        30.78   
  Jacob Olsson  1998      34.49        1:05.27   
  Alexander Lundgren  1997      30.51        1:35.78   
  Kristoffer Loo  1997      27.91        2:03.69   
                     
Skk Herrar [1997]  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            2:11.66   
  Axel Gudehn  1998      34.25        34.25   
  Thomas Näslund  1997      37.50        1:11.75   
  Lukas Peterson  1998      32.30        1:44.05   
  Niklas Rior  1997      27.61        2:11.66   
                     
                     
 
Gren 45, 50m Bröstsim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Sofie Vellner 34.21 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            35.64   
Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap            36.85   
Ronja Isaksson  1997  Motala Simsällskap            36.90   
Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS            36.93   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton            38.01   
Amanda Göthlin  1998  Örebro Simallians            38.03   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            38.09   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            38.62   
Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            38.76   
10  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.77   
11  Ebba Nylander  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            39.04   
12  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            39.34   
13  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.36   
14  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            39.49   
15  Anna Gustafson  1997  Strängnäs Simsällskap            39.72   
16  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            39.89   
17  Klara Wallteng  1997  Karlskoga Simförening            39.90   
18  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            40.24   
19  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            40.33   
20  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare            40.47   
21  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.61   
22  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            40.74   
23  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap            40.95   
24  Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap            40.98   
25  Michelle Petersson  1997  Linköpings Allmänna SS            41.19   
26  Mathilda Goike  1997  Södertälje Simsällskap            41.31   
27  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.36   
28  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap            41.43   
29  Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            41.50   
30  Cajsa Ljunggren  1998  Kalmar Simsällskap            41.76   
31  Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            41.94   
32  Vilma Adolfsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.08   
33  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            42.17   
34  Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap            42.24   
35  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            42.25   
36  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            42.36   
37  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            42.42   
38  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            42.62   
39  Nathalie Silfors  1997  Kungsbacka Simsällskap            43.66   
                     
 
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Mikael Berndtsson 31.35 2000-03-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            32.65   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            33.22   
Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb            34.07   
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            34.34   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            34.64   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            34.67   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb            34.78   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.86   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb            34.89   
10  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap            35.24   
11  Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            35.46   
12  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            35.72   
13  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            35.73   
14  Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg            36.07   
15  Alexander Lundgren  1997  Kalmar Simsällskap            36.27   
16  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.48   
17  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            37.20   
18  Muhamed Halilic  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.57   
19  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.08   
20  Filip Forsman  1997  Skuru Idrottsklubb            38.19   
21  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            38.23   
22  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            38.30   
23  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.33   
24  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            38.37   
25  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            38.53   
26  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            39.42   
27  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap            39.61   
28  Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap            39.84   
29  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            40.48   
30  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare            41.23   
31  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            41.38   
32  Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            42.82   
33  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb            43.59   
34  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            44.67   
                     
 
Gren 47, 50m Bröstsim Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Joline Höglund 33.35 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            34.30   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            35.81   
Vendela Mörkdal  1995  Skuru Idrottsklubb            35.88   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus            36.20   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.35   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            36.45   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            36.72   
Mathilda Sjöberg  1995  Skuru Idrottsklubb            37.07   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap            37.23   
10  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS            37.25   
11  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap            37.54   
12  Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap            38.00   
13  Rebecca Bergström  1993  Örebro Simallians            38.03   
14  My Arvidsson  1994  Örebro Simallians            38.07   
15  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap            38.27   
16  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.37   
17  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            38.44   
18  Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            38.56   
19  Sofi Marklew  1995  Karlstads Simsällskap            38.79   
20  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            38.81   
21  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena            39.24   
22  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            39.49   
23  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            39.70   
24  Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap            39.78   
25  Caroline Älmeby  1996  Stockholms Kappsimningsklubb            39.88   
26  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.50   
27  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            40.52   
28  Ida Augustsson  1994  Simklubben Nautilus            40.56   
29  Irma Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.58   
30  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap            40.60   
31  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970            40.99   
32  Linnea Fridman  1995  Södertälje Simsällskap            41.02   
33  Julia Falk-Saunders  1996  Simklubben Triton            41.04   
34  Emma Stenberg  1996  Simklubben Triton            41.28   
35  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap            41.62   
36  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            41.73   
37  Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap            43.31   
                     
 
Gren 48, 50m Bröstsim Herrar Jun, Finaler 
16 - 20 år: Erik Dorch 29.13 2001-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            31.59   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.95   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.00   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            32.25   
Marcus Lewin  1992  Wisby Simsällskap            32.66   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            32.75   
Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.80   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            33.00   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            33.03   
10  Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap            33.06   
11  Martin Jareman  1996  Skuru Idrottsklubb            33.31   
12  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg            33.33   
13  Oskar Holmgren  1994  Örebro Simallians            33.36   
14  Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            33.61   
15  Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb            33.65   
16  Patrik Jansson  1995  Skuru Idrottsklubb            33.83   
17  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap            33.88   
18  Gabriel Lindeby  1995  Kalmar Simsällskap            34.26   
19  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            34.27   
20  Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            34.58   
21  Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.15   
22  Timothy Mackin  1995  Södertälje Simsällskap            35.31   
23  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.58   
24  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            35.82   
25  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            35.95   
26  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.03   
27  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap            36.48   
28  Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb            36.49   
29  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            36.71   
30  Elias Axelsson  1996  Kalmar Simsällskap            37.03   
31  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap            37.79   
32  Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.97   
Alexander Almqvist  1996  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 49, 400m Frisim Damer F15, Finaler 
13 - 15 år: Ann Berglund 4:25.99 1998-03-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:06.64  2:17.98  3:28.84    4:39.33   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:05.84  2:18.42  3:31.08    4:42.33   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    1:06.74  2:18.96  3:32.21    4:43.64   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:06.36  2:19.52  3:33.27    4:45.96   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.54  2:22.90  3:37.74    4:51.35   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.31  2:21.09  3:36.92    4:51.42   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    1:09.75  2:24.39  3:38.95    4:52.08   
Daniela Kindstrand  1997  Linköpings Allmänna SS    1:07.08  2:20.72  3:36.93    4:52.34   
Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    1:09.31  2:24.75  3:40.17    4:54.08   
10  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    1:11.46  2:27.82  3:43.97    4:57.55   
11  Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    1:09.01  2:25.51  3:41.65    4:57.66   
12  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:11.49  2:28.22  3:45.10    4:59.59   
13  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    1:10.54  2:28.30  3:46.17    5:01.56   
14  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:13.47  2:31.53  3:48.53    5:02.98   
15  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    1:10.83  2:28.47  3:46.99    5:03.26   
16  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:10.70  2:29.77  3:47.38    5:04.71   
17  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:13.14  2:30.81  3:48.68    5:04.74   
18  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:13.45  2:31.88  3:50.38    5:06.29   
19  Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:13.32  2:32.46  3:52.16    5:07.71   
20  Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    1:12.94  2:32.23  3:52.27    5:10.64   
21  Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    1:11.75  2:31.59  3:52.32    5:13.05   
22  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.46  2:32.51  3:54.12    5:13.40   
23  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    1:14.95  2:35.80  3:59.28    5:19.68   
24  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    1:17.54  2:41.80  4:05.11    5:26.49   
                     
 
Gren 50, 400m Frisim Herrar P15, Finaler 
14 - 15 år: Linus Junefelt 4:09.24 2006-02-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:01.21  2:05.08  3:08.63    4:13.47   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    1:02.29  2:08.30  3:15.07    4:22.17   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:01.30  2:08.53  3:17.12    4:23.78   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:02.39  2:11.84  3:20.08    4:27.92   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.89  2:13.13  3:21.01    4:28.22   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    1:07.27  2:17.74  3:28.02    4:36.30   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    1:04.51  2:15.43  3:27.93    4:38.05   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    1:07.53  2:20.18  3:30.42    4:38.99   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:07.08  2:17.58  3:28.97    4:39.05   
10  Axel Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.87  2:21.91  3:32.48    4:42.97   
11  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:05.82  2:18.95  3:31.99    4:43.23   
12  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:05.23  2:17.42  3:31.16    4:43.78   
13  David Josefsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.12  2:19.23  3:33.55    4:45.11   
14  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    1:08.48  2:22.70  3:34.80    4:45.41   
15  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    1:06.74  2:19.97  3:34.06    4:47.18   
16  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    1:09.40  2:24.20  3:38.05    4:49.59   
17  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.37  2:21.51  3:35.72    4:50.31   
18  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:08.77  2:22.98  3:37.64    4:51.39   
19  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    1:07.73  2:22.47  3:39.74    4:58.76   
20  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:10.37  2:27.18  3:44.82    4:58.95   
21  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.63  2:24.93  3:43.07    4:59.22   
22  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:10.28  2:27.46  3:44.39    5:00.67   
23  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.58  2:28.88  3:46.96    5:02.18   
24  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:09.84  2:28.43  3:48.46    5:07.60   
                     
 
Gren 51, 200m Medley Damer Jun, Finaler 
16 - 20 år: Sara Tydén 2:18.00 2005-03-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.28  1:09.67  1:53.32    2:28.42   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    32.46  1:12.97  1:55.76    2:30.41   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    32.67  1:11.54  1:55.54    2:30.62   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.95  1:13.33  1:57.55    2:32.94   
Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap    34.35  1:14.16  1:59.10    2:34.42   
Josefin Agnekrans  1994  Södertälje Simsällskap    33.62  1:12.42  1:58.34    2:34.86   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    34.02  1:13.74  1:57.83    2:35.11   
Madelen Rydqvist  1996  Simklubben Triton    34.70  1:16.03  2:01.14    2:36.83   
Erika Settland  1996  Linköpings Allmänna SS    32.89  1:14.10  2:00.06    2:37.04   
10  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.16  1:15.77  2:02.76    2:38.74   
11  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    33.57  1:12.65  2:00.33    2:39.39   
12  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    34.64  1:16.57  2:01.53    2:40.29   
13  Ena Glavas  1995  Linköpings Allmänna SS    35.51  1:15.92  2:05.21    2:41.87   
14  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    32.84  1:15.27  2:04.84    2:42.22   
15  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    34.71  1:18.24  2:03.59    2:42.28   
16  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.90  1:16.61  2:05.93    2:43.16   
17  Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    34.67  1:16.87  2:04.67    2:43.63   
18  Mireille Magnusson  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.72  1:15.60  2:06.15    2:43.76   
19  Johanna Nilsson  1996  Simklubben Triton    35.85  1:19.32  2:08.22    2:45.13   
20  Sofie Palm  1996  Linköpings Allmänna SS    36.39  1:18.69  2:08.11    2:45.97   
21  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.11  1:20.42  2:09.67    2:46.78   
22  Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap    34.96  1:17.92  2:08.88    2:48.39   
23  Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap    37.93  1:19.47  2:10.67    2:48.51   
24  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    37.86  1:21.96  2:14.14    2:53.86