Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  05 februari 2012   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  18:25   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:28.13 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap            30.59   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            31.49   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            31.86   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.75   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            33.55   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            34.44   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            34.82   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            34.96   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            35.18   
10  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            35.46   
11  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            35.85   
12  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.90   
13  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.11   
14  Samuel Bergander  1999  Motala Simsällskap            36.16   
15  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap            36.61   
16  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            36.78   
17  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.94   
18  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            37.43   
19  Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus            37.57   
20  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            37.62   
21  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            37.76   
22  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            38.12   
23  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus            38.71   
24  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            38.72   
25  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            38.73   
26  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            38.89   
27  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            38.97   
28  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.31   
29  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            39.45   
30  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            39.53   
31  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            39.77   
32  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            42.47   
33  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap            42.49   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13, Finaler 
NR: Emma Ekman 1989 Ludvika SS 00:35.38 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            36.24   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            36.49   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.87   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            37.59   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.82   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            37.84   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            38.28   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.31   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            39.18   
10  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            39.74   
11  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            39.87   
11  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            39.87   
13  Rebecca Lidbacken  1999  Anderstorps Simsällskap            40.02   
14  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.25   
15  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            40.83   
16  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            41.04   
17  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            41.80   
18  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.81   
19  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS            42.26   
20  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            42.97   
21  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            43.02   
22  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            43.38   
23  Emilia Lundqvist-Jenc  1999  Trollhättans Simsällskap            43.40   
24  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            43.51   
25  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            43.52   
26  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            43.59   
27  Louise Bergman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.91   
28  Emma Roos  1999  Nässjö SLS            44.57   
29  Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS            45.33   
30  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            45.90   
31  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            46.10   
32  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            46.41   
33  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS            47.31   
34  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            49.64   
Elin Ristl  1999  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.80   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            36.22   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            37.27   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            37.30   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.67   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            37.85   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            38.27   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            39.43   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            39.79   
10  Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            40.24   
11  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            40.44   
12  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            40.61   
13  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            40.63   
14  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            41.02   
15  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            41.09   
16  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            41.20   
17  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            41.51   
18  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            41.77   
19  Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb            42.06   
20  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            43.02   
21  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            44.09   
22  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            44.61   
23  Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            45.13   
24  Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            45.73   
25  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            45.86   
26  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            45.92   
27  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            46.40   
28  Vincent Raninger  2000  Linköpings Allmänna SS            46.91   
29  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            47.09   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            DSQ   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim FL 12, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            30.75   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            31.27   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            31.44   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            32.04   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            32.08   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            32.53   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            32.67   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            32.88   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            33.38   
10  Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.80   
11  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            33.87   
12  Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap            34.22   
13  Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            34.36   
14  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            34.39   
15  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            34.50   
16  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            34.72   
17  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            34.77   
18  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.97   
19  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            35.03   
20  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            35.04   
21  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            35.19   
22  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            35.27   
23  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            35.39   
24  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            35.50   
25  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            35.51   
26  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            35.61   
27  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            35.73   
28  Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            35.99   
29  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            36.10   
30  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            36.28   
31  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            36.31   
32  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            36.54   
33  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS            37.07   
34  Daniella Chabo  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.42   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    1:13.76  2:34.69  3:55.83    5:14.69   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    1:15.96  2:38.86  4:02.41    5:23.65   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:15.34  2:40.03  4:03.20    5:24.35   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.20  2:54.42  4:26.68    5:55.36   
Johan Persson  2001  Nässjö SLS    1:27.07  3:04.75  4:41.28    6:12.02   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:25.81  3:04.55  4:42.67    6:18.02   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    1:28.15  3:07.57  4:47.73    6:26.64   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    1:32.38  3:13.22  4:55.78    6:32.13   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    1:35.42  3:26.40  5:10.96    6:51.47   
10  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    1:36.10  3:22.50  5:10.16    6:51.67   
11  Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap    1:34.63  3:25.76  5:12.85    6:52.05   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11, Finaler 
NR: Johanna Nicklasson 1996 Karlsborgs 00:38.33 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.98   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            42.24   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.78   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            43.56   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            44.16   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.59   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            44.60   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.30   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            45.63   
10  Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            45.69   
11  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            46.02   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            46.03   
13  Emilia Prior  2001  Nässjö SLS            46.60   
14  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.10   
15  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            47.45   
16  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap            47.61   
17  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            47.82   
18  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            47.85   
19  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            48.17   
20  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb            48.19   
21  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.41   
22  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            48.97   
23  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            49.89   
24  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            50.66   
25  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            50.94   
26  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            50.96   
27  Linn Suchomel  2003  Linköpings Allmänna SS            51.18   
28  Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            51.50   
29  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            51.56   
30  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            51.84   
31  Emma Claeson  2001  Västerås Simsällskap            52.37   
32  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            52.38   
33  Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            52.88   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.40        1:10.65   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    34.70        1:10.93   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    36.84        1:14.21   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.43        1:14.40   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    37.17        1:15.97   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    37.34        1:16.41   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    39.27        1:17.92   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    38.17        1:17.96   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    39.18        1:19.09   
10  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    39.73        1:21.01   
11  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.14        1:21.47   
12  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    39.79        1:21.54   
13  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg    40.36        1:22.06   
14  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    41.15        1:22.17   
15  Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.60        1:22.41   
16  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    40.84        1:22.85   
17  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.78        1:23.44   
18  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.20        1:23.81   
19  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    41.17        1:24.03   
20  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    41.72        1:24.20   
21  Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    41.10        1:24.21   
22  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    41.38        1:24.37   
23  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    42.38        1:24.83   
24  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    41.80        1:26.39   
25  Samuel Bergander  1999  Motala Simsällskap    42.51        1:27.17   
26  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    42.21        1:27.49   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim FL 13, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 01:00.60 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    30.12        1:03.22   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.07        1:04.23   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.92        1:05.06   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    31.41        1:05.68   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    31.23        1:05.72   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    31.55        1:07.21   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.54        1:07.71   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.94        1:08.13   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    32.69        1:08.80   
10  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    33.72        1:09.06   
11  Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    32.82        1:09.09   
12  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    33.26        1:09.62   
13  Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    33.33        1:09.87   
14  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    32.50        1:10.11   
15  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.90        1:10.25   
16  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.19        1:10.71   
17  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.07        1:10.93   
18  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    34.83        1:11.91   
19  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS    34.74        1:12.05   
20  Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg    33.47        1:12.08   
21  Emma Roos  1999  Nässjö SLS    34.94        1:12.30   
22  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    35.77        1:13.64   
23  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    36.42        1:15.39   
24  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    35.13        1:16.09   
25  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    35.51        1:16.30   
26  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    36.36        1:16.41   
Elin Ristl  1999  Nässjö SLS            DNS   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.06        1:17.91   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    38.11        1:21.75   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.19        1:23.07   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    38.48        1:25.88   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    38.42        1:26.47   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    43.82        1:31.66   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.66        1:32.72   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    41.98        1:32.83   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    43.92        1:36.12   
10  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    44.95        1:36.58   
11  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    45.49        1:37.22   
12  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    44.65        1:38.21   
13  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    46.81        1:40.61   
14  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    41.68        1:41.27   
15  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    44.93        1:41.76   
16  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    48.21        1:44.99   
17  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    48.66        1:47.09   
18  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    51.29        1:56.45   
19  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    57.65        1:58.96   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            DNF   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            DSQ   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12, Finaler 
NR: Sara Ottosson-Bixo 1995 VästeråsSS 01:18.86 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    39.88        1:24.20   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    41.44        1:26.80   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    41.72        1:27.55   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    41.25        1:27.66   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    42.59        1:30.48   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    45.07        1:32.73   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    44.48        1:34.74   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    46.02        1:35.31   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    46.69        1:35.93   
10  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    44.90        1:36.45   
11  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb    45.11        1:36.64   
12  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    45.31        1:36.96   
13  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    46.46        1:38.19   
14  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    48.35        1:38.67   
15  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    46.37        1:40.45   
16  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    47.08        1:40.71   
17  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    48.59        1:40.78   
18  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    48.27        1:40.94   
19  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    47.92        1:41.81   
20  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    49.52        1:42.51   
21  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    47.75        1:43.06   
22  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    49.53        1:43.21   
23  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    48.89        1:43.52   
24  Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap    49.35        1:44.28   
25  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    50.58        1:47.34   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            DSQ   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    39.06        1:19.55   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS    39.42        1:23.04   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.59        1:23.64   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.54        1:24.24   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    41.62        1:25.78   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    44.62        1:30.02   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    43.14        1:30.14   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim    43.27        1:31.35   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    44.89        1:31.73   
10  Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.55        1:33.66   
11  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    47.28        1:36.44   
12  Johan Persson  2001  Nässjö SLS    48.38        1:38.25   
13  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    48.52        1:41.41   
14  Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    50.58        1:43.91   
15  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    48.75        1:43.99   
16  Edwin Lindberg  2001  Simklubben Ena    51.55        1:44.68   
17  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    51.63        1:45.66   
18  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.76        1:49.10   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim FL 11, Finaler 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    34.77        1:11.93   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    35.81        1:13.64   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.60        1:13.69   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS    35.87        1:15.93   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    36.49        1:16.77   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    36.42        1:17.93   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.66        1:18.16   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    37.70        1:18.94   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.37        1:19.48   
10  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    35.70        1:19.68   
11  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    37.99        1:19.84   
12  Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    38.24        1:20.01   
13  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    39.11        1:20.15   
14  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    37.69        1:20.44   
15  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    38.47        1:21.14   
16  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.64        1:21.43   
17  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.34        1:21.45   
18  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    38.82        1:22.16   
19  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    39.08        1:22.29   
20  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    39.52        1:23.03   
21  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    40.02        1:24.17   
22  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.25        1:24.65   
23  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    41.24        1:24.98   
24  Linn Suchomel  2003  Linköpings Allmänna SS    40.15        1:24.99   
25  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    41.24        1:26.95   
26  Rebecca Gustafsson  2003  Skuru Idrottsklubb    41.99        1:27.74   
27  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    42.88        1:32.62   
Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:10.02  2:24.26  3:38.17    4:48.97   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.47  2:25.73  3:40.61    4:50.34   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    1:11.29  2:28.17  3:45.07    4:57.04   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    1:10.92  2:28.10  3:45.49    5:00.29   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:14.27  2:31.53  3:47.64    5:01.03   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:12.36  2:29.92  3:47.00    5:03.18   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.20  2:31.03  3:47.35    5:05.09   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:13.04  2:31.15  3:49.95    5:07.87   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    1:14.39  2:34.88  3:54.22    5:11.02   
10  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    1:12.75  2:32.49  3:52.93    5:11.35   
11  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:17.23  2:41.96  4:06.62    5:24.57   
12  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:19.14  2:41.51  4:05.36    5:24.89   
13  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:15.70  2:39.93  4:05.53    5:25.43   
14  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:16.87  2:41.27  4:06.46    5:29.07   
15  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:16.38  2:39.83  4:04.53    5:29.12   
16  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    1:21.49  2:45.52  4:10.29    5:34.12   
17  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    1:13.85  2:41.40  4:11.15    5:38.91   
18  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    1:20.16  2:47.44  4:14.53    5:39.08   
19  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    1:22.65  2:50.30  4:17.79    5:40.90   
20  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:19.83  2:48.16  4:17.35    5:44.58   
21  Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    1:20.12  2:49.91  4:24.84    6:01.15   
                     
 
Gren 14, 200m Medley FL 12, Finaler 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    35.77  1:18.11  2:09.52    2:49.39   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    40.08  1:21.23  2:12.02    2:49.56   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    39.60  1:23.69  2:16.98    2:53.44   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    41.66  1:26.01  2:18.57    2:56.71   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    41.27  1:24.63  2:19.72    2:59.87   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    44.25  1:31.25  2:23.16    3:03.19   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    39.86  1:24.90  2:21.71    3:03.73   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    42.44  1:30.88  2:25.62    3:05.37   
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    43.42  1:31.58  2:26.79    3:06.06   
10  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    40.98  1:27.87  2:23.81    3:06.22   
11  Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.51  1:26.13  2:25.72    3:09.19   
12  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    45.16  1:36.67  2:30.36    3:11.49   
13  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    44.71  1:34.61  2:30.28    3:11.66   
14  Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap    41.00  1:28.23  2:26.76    3:12.48   
15  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    43.82  1:33.30  2:30.82    3:13.47   
16  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    44.61  1:36.43  2:36.02    3:19.31   
17  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    47.31  1:35.87  2:35.42    3:19.92   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler 
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            35.37   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            36.11   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS            38.60   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            39.28   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            40.28   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.53   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            40.70   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.89   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.39   
10  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            41.80   
11  Johan Persson  2001  Nässjö SLS            43.90   
12  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.08   
13  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            45.87   
14  Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            49.41   
15  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            53.83   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy, Finaler 
NR: Kungälvs SS KungälvsSS 02:20.89 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nässjö Damer Lag 1  1999  Nässjö SLS            2:27.82   
  Erika Åkesson  2000      36.21        36.21   
  Hanna Eriksson  1999      37.51        1:13.72   
  Angelica Stark  1999      39.22        1:52.94   
  Antonia Prior  1999      34.88        2:27.82   
                     
Elfsborg Damer 1999  1999  Simklubben Elfsborg            2:31.58   
  Tilda Öman  2000      36.78        36.78   
  Johanna Forsström  1999      38.48        1:15.26   
  Alice Palmkvist  2000      37.29        1:52.55   
  Emma Dubo  1999      39.03        2:31.58   
                     
Lass Damer Lag 1 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:31.75   
  Lovisa Lampi  1999      34.83        34.83   
  Elise Gidlöf  1999      39.93        1:14.76   
  Johanna Gunnarsson  1999      38.27        1:53.03   
  Jennifer Gustafsson  1999      38.72        2:31.75   
                     
Mass Tjejer 1  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:32.87   
  Amanda Magnusson  1999      34.53        34.53   
  Tova Olsson  2001      39.79        1:14.32   
  Rebecka Dahlgren  2000      38.84        1:53.16   
  Kamelia Gradinarska  2001      39.71        2:32.87   
                     
SK Strängn Damer 1999  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:34.94   
  Emma Bergkvist  2000      36.55        36.55   
  Clara Lönnberg  2001      44.77        1:21.32   
  Amanda Hyllbrant  1999      38.01        1:59.33   
  Anna Eriksson  1999      35.61        2:34.94   
                     
Uddevalla Damer 1999  1999  Uddevalla Sim            2:37.62   
  Hilda Andersson  1999      35.30        35.30   
  Kim Dao  1999      40.27        1:15.57   
  Gabriella Sanftleben  1999      40.49        1:56.06   
  Elin Gustafson  1999      41.56        2:37.62   
                     
Västerås SS Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            2:37.80   
  Felicia Näsström  1999      45.05        45.05   
  Victoria Åberg  2001      38.15        1:23.20   
  Andréa Persson  1999      37.21        2:00.41   
  Josefine Johannesson  1999      37.39        2:37.80   
                     
Skuru Ik Damer  1999  Skuru Idrottsklubb            2:38.04   
  Signe Nordegren  2000      40.18        40.18   
  Alba Croneborg  2000      40.08        1:20.26   
  Tilda Eklund  2000      41.62        2:01.88   
  Nelly Åkerblom  2000      36.16        2:38.04   
                     
Ösa Lag 1 1999  1999  Örebro Simallians            2:41.74   
  Clara Momats  2000      41.81        41.81   
  Lina Nederman  2000      39.80        1:21.61   
  Tea Tagesson  2000      41.31        2:02.92   
  Isabelle Fredriksson  1999      38.82        2:41.74   
                     
10  Nässjö Damer Lag2  1999  Nässjö SLS            2:44.32   
  Adina Eriksson  1999      40.35        40.35   
  Annie Hegmegi  2003      42.89        1:23.24   
  Emilia Prior  2001      41.75        2:04.99   
  Emma Roos  1999      39.33        2:44.32   
                     
11  Lass Damer Lag 2 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:49.77   
  Alma Fransson  1999      38.79        38.79   
  Andrea Palm  2000      42.64        1:21.43   
  Emma Ivarsson  2000      45.47        2:06.90   
  Vendela Bergdahl  2000      42.87        2:49.77   
                     
12  Upsala S Damer 2 1999  1999  Upsala Simsällskap            2:52.91   
  Miranda Söderberg  1999      44.47        44.47   
  Lovisa Sved  2000      42.27        1:26.74   
  Ella-Maja Byström  1999      42.12        2:08.86   
  Tova Franzén  2001      44.05        2:52.91   
                     
13  Ösa Lag 2 1999  1999  Örebro Simallians            2:54.00   
  Ida Nederman  2000      42.08        42.08   
  Minna Johansson  2000      46.73        1:28.81   
  Joline Ede  1999      41.35        2:10.16   
  Terese Engström  1999      43.84        2:54.00   
                     
14  Ludvika SS Småstjärnorna  1999  Ludvika Simsällskap            2:54.45   
  Jacqueline Larsson  1999      40.74        40.74   
  Moa Holmström  2001      46.54        1:27.28   
  Rebecka Östh  1999      40.09        2:07.37   
  Lisa Rydelius  2001      47.08        2:54.45   
                     
15  Skuru Ik Damer 2  1999  Skuru Idrottsklubb            2:58.73   
  Anna Westborg  2002      46.05        46.05   
  Eva Pakhomova  2000      44.02        1:30.07   
  Rebecca Gustafsson  2003      47.47        2:17.54   
  Claudia Carlson  2001      41.19        2:58.73   
                     
16  Jönköping Damer 1999  1999  Jönköpings Simsällskap            3:03.39   
  Agnes Arberg  2001      44.77        44.77   
  Fanny Klasson  2001      48.32        1:33.09   
  Wilma Johansson  2001      45.73        2:18.82   
  Tilda Lindström  2002      44.57        3:03.39   
                     
17  Lass Damer Lag 3 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            3:04.25   
  Alva Sundberg  2000      47.15        47.15   
  Erika Tudegård  2001      44.33        1:31.48   
  Alice Thörnros  2001      46.70        2:18.18   
  Bella Engelson  2001      46.07        3:04.25   
                     
18  Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            3:39.07   
  Ida Granberg  2003      57.17        57.17   
  Alice Gustafsson  2002      51.75        1:48.92   
  Anna Krysén  2003      57.02        2:45.94   
  Cecilia Fälldin  2002      53.13        3:39.07   
                     
Elfsborg Damer 2 1999  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
  Linda Fredriksson  2002      39.73        39.73   
                     
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
  Anna Miram  1999      36.89        36.89   
                     
Nkk Damer 1999  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
  Sara Thunholm  1999      35.95        35.95   
                     
Trollhätta Damer Lag 1  1999  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
Upsala S Damer 1999  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Linnea Björndahl  2000      38.75        38.75   
                     
Västerås SS Lag2  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Rebecca Båvenäs  1999      43.34        43.34   
  Elin Lindgren  2000      48.31        1:31.65   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy, Finaler 
NR: Karlstads SS KarlstadsS 01:55.40 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Pojkar 1  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:59.45   
  Jonathan Ekelund  1999      29.91        29.91   
  Tobias Åberg  2000      31.12        1:01.03   
  Tor Leander  1999      28.03        1:29.06   
  Sebastian Petersson  2000      30.39        1:59.45   
                     
Karlstads SS P13  1999  Karlstads Simsällskap            2:01.41   
  Adam Albringer  1999      27.92        27.92   
  Johan Rydahl  2001      32.39        1:00.31   
  Niclas Lindow  1999      31.07        1:31.38   
  Daniel Vålvik  1999      30.03        2:01.41   
                     
Lass Herrar Lag 1 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:09.22   
  Albert Askmalm  2000      30.72        30.72   
  Mattias Grynning  1999      32.03        1:02.75   
  Gustav Henell  1999      32.42        1:35.17   
  Oliver Tykesson  2000      34.05        2:09.22   
                     
Elfsborg Herrar 1999  1999  Simklubben Elfsborg            2:09.63   
  Elliot Olsson  1999      31.96        31.96   
  Anes Cavka  1999      32.41        1:04.37   
  Melker Olsson  2000      32.70        1:37.07   
  William W Holappa  1999      32.56        2:09.63   
                     
Upsala S Herrar 1999  1999  Upsala Simsällskap            2:11.92   
  Karl Dannfors  1999      32.75        32.75   
  Philip Dannfors  1999      31.25        1:04.00   
  Alexander Almasi  2000      32.96        1:36.96   
  Axel Henriksson  1999      34.96        2:11.92   
                     
Västerås SS Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            2:12.00   
  Alessandro Bonetti  1999      31.04        31.04   
  Harald Brobacke  1999      33.65        1:04.69   
  Anton Johansson  1999      32.73        1:37.42   
  William Ejlegård  2000      34.58        2:12.00   
                     
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:12.62   
  Emil Söderholm  1999      31.88        31.88   
  Jakob Gustafsson  1999      33.64        1:05.52   
  Jakob Rydelius  1999      33.08        1:38.60   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      34.02        2:12.62   
                     
Jönköping Herrar Lag 2  1999  Jönköpings Simsällskap            2:16.21   
  Tim Lärkfeldt  2000      34.23        34.23   
  Oliver Bodin  1999      33.37        1:07.60   
  Jesper Danielsson  2000      36.06        1:43.66   
  Marcus Holmquist  2000      32.55        2:16.21   
                     
Wisby SS  1999  Wisby Simsällskap            2:17.18   
  Linus Kahl  2001      33.43        33.43   
  Oskar Thuresson  1999      33.35        1:06.78   
  Oskar Strömbeck  1999      35.33        1:42.11   
  Cosmos Sharman  2000      35.07        2:17.18   
                     
10  Nässjö Herrar Lag 1  1999  Nässjö SLS            2:20.10   
  Jonathan Myrlander  2000      31.83        31.83   
  Victor Castenson  2000      35.43        1:07.26   
  Oskar Hegmegi  2001      36.49        1:43.75   
  Johan Persson  2001      36.35        2:20.10   
                     
11  Västerås SS Lag2  1999  Västerås Simsällskap            2:29.27   
  Emil Skytt  1999      33.46        33.46   
  Gijs Dijkhuizen  2000      37.31        1:10.77   
  Victor Nilsson  2000      41.91        1:52.68   
  Johan Brewitz  2001      36.59        2:29.27   
                     
12  Lass Herrar Lag 2 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:29.41   
  Sixten Almén  1999      35.58        35.58   
  Carl Friberg  2000      37.58        1:13.16   
  Wilhelm Lindqvist  2000      40.05        1:53.21   
  Naevid Kiasat  2001      36.20        2:29.41   
                     
13  Nkk Herrar 1999  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:29.98   
  Sebastian Runqvist  1999      31.45        31.45   
  Max Engström  2001      36.15        1:07.60   
  Alexander Klingspor  1999      34.26        1:41.86   
  John Brolin  2002      48.12        2:29.98   
                     
14  Uddevalla Herrar 1999  1999  Uddevalla Sim            2:30.40   
  Max Ström  2000      36.12        36.12   
  Oskar Robertsson  2000      34.53        1:10.65   
  Oskar Gustafson  2002      40.23        1:50.88   
  Andreas Gunderssen  2001      39.52        2:30.40   
                     
Jönköping Herrar 1999  1999  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 00:30.29 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            31.69   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            32.42   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.80   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.18   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            34.11   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            34.91   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            35.31   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            35.41   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.60   
10  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            35.97   
11  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS            36.19   
12  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            37.12   
13  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            37.33   
14  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            37.54   
15  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            37.63   
16  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS            38.11   
17  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            38.33   
18  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            38.41   
18  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            38.41   
20  Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS            38.50   
21  Emma Roos  1999  Nässjö SLS            38.55   
22  Rebecca Lidbacken  1999  Anderstorps Simsällskap            38.59   
23  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            38.60   
23  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            38.60   
25  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            38.82   
26  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.85   
27  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            39.51   
28  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            39.57   
29  Emilia Lundqvist-Jenc  1999  Trollhättans Simsällskap            40.38   
30  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            40.44   
31  Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS            40.59   
32  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            41.59   
33  Louise Bergman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.37   
34  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            43.06   
Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13, Finaler 
NR: Mitchell Hägglund 1986 SPIF 00:33.60 år 1999 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            35.45   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap            37.34   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            38.07   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            38.82   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.84   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            39.36   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            39.38   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.78   
Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            40.88   
10  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            40.92   
11  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            41.65   
12  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            41.84   
12  Samuel Bergander  1999  Motala Simsällskap            41.84   
14  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.59   
15  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            42.80   
16  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            42.88   
17  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            43.43   
18  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            43.58   
19  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            43.80   
20  Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus            44.24   
21  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            44.91   
22  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            45.15   
23  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            45.34   
24  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap            45.49   
25  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            45.60   
26  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap            46.13   
27  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            46.54   
28  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus            47.09   
29  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            47.56   
30  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            47.87   
31  Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            48.40   
32  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            48.80   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim FL 12, Finaler 
NR: Caroline Bornius 1992 Göteborg S 00:33.27 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            35.59   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            35.61   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            36.31   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            36.54   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            37.43   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            37.91   
Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.54   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            38.59   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            38.65   
10  Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            39.56   
10  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            39.56   
12  Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap            39.93   
13  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            40.18   
14  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            40.21   
15  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            40.68   
16  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            40.77   
17  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            41.24   
18  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            41.33   
19  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            41.51   
20  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            41.59   
21  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            41.90   
22  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            42.04   
23  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap            42.16   
24  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            42.42   
25  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            42.59   
26  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            42.81   
27  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            42.99   
28  Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            43.12   
29  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            43.26   
30  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            44.50   
31  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            44.67   
32  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            45.20   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Po 12, Finaler 
NR: Sebastian Wikström 1988 Upsala S 00:28.72 år 2000 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            30.02   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.30   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            32.06   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            32.13   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            33.37   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            33.58   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            33.91   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            33.95   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            34.17   
10  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            34.24   
11  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            34.42   
12  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            34.88   
13  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            34.95   
14  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            34.97   
15  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            35.02   
16  Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            35.44   
17  Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            35.85   
18  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            35.92   
19  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            36.09   
20  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            36.49   
21  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            36.70   
22  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            37.05   
23  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            37.21   
24  Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb            37.31   
24  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            37.31   
26  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            38.00   
27  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            38.06   
28  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            38.17   
29  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            38.25   
30  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            38.30   
31  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            38.89   
32  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            39.68   
33  Vincent Raninger  2000  Linköpings Allmänna SS            40.69   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim FL 11, Finaler 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 05:11.14 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:25.34  2:53.51  4:20.62    5:43.42   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    1:23.90  2:57.05  4:30.45    5:58.00   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:25.96  2:58.98  4:30.59    5:58.13   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:27.71  3:01.64  4:34.38    6:03.10   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS    1:25.81  2:59.47  4:34.33    6:03.46   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    1:26.97  3:01.08  4:34.65    6:05.71   
Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    1:27.31  3:02.18  4:37.13    6:09.35   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    1:25.52  3:01.49  4:38.82    6:10.48   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:27.72  3:03.16  4:39.06    6:10.55   
10  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    1:29.11  3:05.58  4:43.71    6:16.17   
11  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:27.50  3:05.57  4:45.36    6:20.20   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    1:36.50  3:22.65  5:04.92    6:42.68   
13  Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS    1:35.15  3:22.05  5:07.43    6:47.92   
14  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    1:34.82  3:20.24  5:07.25    6:49.17   
15  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    1:37.64  3:25.06  5:13.10    6:52.55   
16  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    1:36.67  3:23.42  5:10.06    6:53.71   
17  Rebecca Gustafsson  2003  Skuru Idrottsklubb    1:39.01  3:29.02  5:19.60    7:07.74   
18  Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    1:40.70  3:33.31  5:25.88    7:08.97   
19  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:41.54  3:34.17  5:24.01    7:09.52   
20  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    1:45.68  3:45.00  5:43.28    7:32.47   
21  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    1:49.93  3:49.92  5:52.35    7:50.80   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11, Finaler 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            39.79   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            42.89   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.29   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            44.84   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.08   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            46.13   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            47.17   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS            48.35   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.39   
10  Johan Persson  2001  Nässjö SLS            49.30   
11  Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            49.71   
12  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.82   
13  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.10   
14  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap            52.41   
15  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            52.49   
16  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            53.13   
17  Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            53.74   
18  Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            53.98   
19  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            54.43   
20  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            1:00.22   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Edwin Lindberg  2001  Simklubben Ena            DSQ   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim FL 13, Finaler 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:09.71 år 2001 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.92        1:13.74   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    36.48        1:14.47   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    36.68        1:15.87   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.48        1:16.34   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.82        1:16.42   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    37.32        1:17.39   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    37.90        1:19.44   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    39.47        1:19.63   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    39.52        1:19.90   
10  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.39        1:20.08   
11  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    39.20        1:20.53   
12  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    39.90        1:20.85   
13  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.25        1:21.15   
14  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    40.06        1:22.11   
15  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap    40.66        1:22.21   
16  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    40.90        1:23.19   
17  Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg    40.71        1:23.27   
18  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    40.36        1:23.34   
19  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    40.58        1:23.50   
20  Rebecca Lidbacken  1999  Anderstorps Simsällskap    40.57        1:23.89   
21  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    42.13        1:25.13   
22  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    40.95        1:25.20   
23  Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    41.02        1:25.28   
24  Louise Bergman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.50        1:25.68   
25  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS    41.68        1:26.74   
26  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS    42.72        1:27.08   
27  Emma Roos  1999  Nässjö SLS    43.26        1:28.07   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:56.49 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    29.35        1:01.04   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.93        1:01.14   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    30.00        1:02.32   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    30.25        1:03.66   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.79        1:05.85   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.39        1:06.63   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    33.28        1:07.59   
Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    32.90        1:07.74   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    32.79        1:07.85   
10  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.75        1:08.53   
11  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    33.32        1:08.75   
12  Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.01        1:09.05   
13  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.91        1:09.18   
14  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    33.36        1:09.23   
15  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    33.12        1:09.36   
16  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    33.71        1:09.43   
17  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    33.94        1:09.54   
18  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    34.35        1:10.37   
19  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    33.55        1:10.71   
20  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    34.31        1:10.97   
21  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    34.13        1:11.34   
22  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    35.13        1:11.37   
23  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    34.81        1:11.44   
24  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    35.76        1:12.98   
25  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    34.96        1:12.99   
26  Samuel Bergander  1999  Motala Simsällskap    34.63        1:13.01   
27  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    36.32        1:16.55   
28  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    37.44        1:17.97   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim FL 12, Finaler 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:11.12 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    36.36        1:19.54   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    38.53        1:22.27   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    38.74        1:25.32   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    41.40        1:25.75   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.45        1:26.04   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    40.97        1:26.41   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    40.77        1:27.11   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    40.97        1:29.56   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    42.01        1:30.49   
10  Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap    42.95        1:30.59   
11  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    41.79        1:31.28   
12  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    42.20        1:31.32   
13  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    42.38        1:32.64   
14  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    44.37        1:33.26   
15  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    41.87        1:33.82   
16  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    41.70        1:34.75   
17  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    42.48        1:34.76   
18  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    45.66        1:43.40   
19  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    46.83        1:44.36   
20  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    46.57        1:45.79   
21  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    47.79        1:46.05   
22  Daniella Chabo  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.38        1:53.11   
23  Alva Sundberg  2000  Linköpings Allmänna SS    54.71        2:04.85   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12, Finaler 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.68        1:24.21   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    40.26        1:24.65   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.72        1:30.78   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    44.56        1:32.89   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    48.23        1:39.21   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    49.14        1:39.63   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    45.99        1:40.43   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    46.79        1:40.51   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    47.91        1:40.64   
10  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    48.52        1:40.71   
11  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    49.07        1:42.24   
12  Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    49.70        1:42.73   
13  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    48.83        1:43.40   
14  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    49.44        1:45.43   
15  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    49.72        1:45.99   
16  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    48.82        1:46.06   
17  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    51.88        1:47.28   
18  Max Ström  2000  Uddevalla Sim    50.35        1:48.19   
19  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    51.96        1:49.33   
20  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    53.09        1:50.20   
21  Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb    52.64        1:50.29   
22  Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap    51.43        1:51.15   
23  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:00.10        2:02.48   
24  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    59.43        2:04.20   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
Vincent Raninger  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim FL 11, Finaler 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:19.09 år 1999 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.67        1:24.09   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    42.85        1:26.49   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS    43.16        1:26.86   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.44        1:27.31   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    43.18        1:27.71   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    42.10        1:28.83   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    42.57        1:30.04   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    43.81        1:30.51   
Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS    44.51        1:30.56   
10  Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    43.56        1:32.73   
11  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.24        1:35.05   
12  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    45.59        1:35.49   
13  Linn Suchomel  2003  Linköpings Allmänna SS    47.40        1:36.42   
14  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    46.26        1:36.59   
15  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    47.34        1:36.63   
16  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    47.20        1:38.25   
17  Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    49.96        1:39.59   
18  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    48.19        1:40.30   
19  Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.60        1:41.06   
20  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    51.03        1:41.91   
21  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    51.83        1:47.57   
22  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    52.33        1:49.08   
23  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    55.69        1:51.84   
Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:05.15 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    33.10        1:08.69   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    33.85        1:10.09   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    35.21        1:12.97   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.36        1:16.00   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap    35.97        1:16.76   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS    37.95        1:19.57   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    38.00        1:20.72   
Johan Persson  2001  Nässjö SLS    38.86        1:20.73   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.44        1:20.89   
10  Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    39.61        1:22.50   
11  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    38.48        1:22.72   
12  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    38.92        1:23.10   
13  Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.46        1:24.27   
14  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap    41.75        1:26.87   
15  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.40        1:27.84   
16  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    41.05        1:27.87   
17  Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.94        1:28.58   
18  Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim    41.07        1:28.99   
19  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    44.76        1:35.51   
20  Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    44.50        1:37.15   
21  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    47.16        1:37.62   
22  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    47.07        1:45.90   
23  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.21        1:49.22   
Edwin Lindberg  2001  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim FL 13, Finaler 
NR: Johanna Johnsson 1997 ÄlmhultsSS 04:40.53 år 2010 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.84  2:25.91  3:42.50    4:59.17   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.31  2:27.77  3:45.42    5:03.32   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:10.10  2:27.80  3:47.53    5:06.43   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    1:13.07  2:31.60  3:51.58    5:11.76   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:13.83  2:33.87  3:55.28    5:15.70   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:13.85  2:35.90  3:58.25    5:16.25   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.62  2:34.86  3:57.40    5:16.26   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:15.04  2:36.46  3:58.47    5:20.11   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    1:14.94  2:37.57  4:00.76    5:21.71   
10  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    1:15.05  2:37.33  4:01.19    5:23.90   
11  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    1:15.64  2:38.64  4:02.35    5:24.71   
12  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    1:16.80  2:39.68  4:01.28    5:25.07   
13  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:15.00  2:39.39  4:04.24    5:26.68   
14  Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    1:14.96  2:38.56  4:03.77    5:26.89   
15  Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    1:17.91  2:43.11  4:09.01    5:30.13   
16  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    1:16.46  2:40.97  4:06.42    5:30.58   
17  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    1:20.64  2:46.21  4:11.93    5:33.66   
18  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS    1:22.20  2:48.04  4:13.84    5:35.54   
19  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    1:20.22  2:45.83  4:11.24    5:37.13   
20  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    1:21.61  2:50.97  4:22.61    5:53.05   
21  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:21.04  2:51.58  4:25.55    5:57.11   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:26.62 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    37.38  1:19.11  2:11.33    2:46.47   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    40.50  1:25.27  2:13.16    2:53.23   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.08  1:23.41  2:17.21    2:55.07   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.32  1:26.58  2:15.71    2:56.17   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    39.29  1:24.60  2:21.66    3:00.49   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    42.91  1:28.60  2:22.35    3:02.51   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    43.86  1:32.06  2:27.82    3:09.16   
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    44.82  1:33.36  2:28.28    3:10.13   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    47.21  1:35.07  2:34.06    3:10.78   
10  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    46.43  1:35.95  2:32.27    3:10.97   
11  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    42.57  1:30.56  2:29.47    3:13.11   
12  Victor Castenson  2000  Nässjö SLS    45.26  1:35.34  2:30.95    3:13.57   
13  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    43.43  1:36.60  2:32.11    3:16.21   
14  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    46.33  1:37.50  2:33.53    3:17.83   
15  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    49.99  1:39.98  2:38.41    3:19.71   
16  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    44.77  1:36.65  2:36.76    3:21.50   
17  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    52.58  1:44.50  2:43.95    3:29.55   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            DSQ   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim FL 11, Finaler 
NR: Frida Berggren 1994 VästeråsSS 00:34.39 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap            37.67   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.08   
Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS            39.29   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            39.61   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            39.85   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            40.29   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            41.01   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            41.75   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS            42.07   
10  Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            42.31   
11  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap            42.34   
12  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.40   
13  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            42.69   
14  Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.07   
15  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb            43.26   
16  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            44.24   
17  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.88   
18  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            45.31   
19  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            45.61   
20  Linn Suchomel  2003  Linköpings Allmänna SS            46.06   
21  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            46.68   
22  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            47.72   
23  Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            48.17   
24  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap            50.47   
25  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap            50.56   
26  Rebecca Gustafsson  2003  Skuru Idrottsklubb            51.94   
27  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            52.71   
28  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            58.40   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim Po 13oy, Finaler 
NR: Mass Killar 1 1998 MASS 02:17.25 år 2011 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Pojkar 1  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:21.92   
  Jonathan Ekelund  1999      34.07        34.07   
  Tor Leander  1999      32.81        1:06.88   
  Olof Carlström  1999      37.55        1:44.43   
  Sebastian Petersson  2000      37.49        2:21.92   
                     
Karlstads SS P13  1999  Karlstads Simsällskap            2:29.85   
  Daniel Vålvik  1999      35.08        35.08   
  Adam Albringer  1999      34.24        1:09.32   
  Niclas Lindow  1999      39.93        1:49.25   
  Johan Rydahl  2001      40.60        2:29.85   
                     
Elfsborg Herrar 1999  1999  Simklubben Elfsborg            2:33.23   
  Melker Olsson  2000      36.59        36.59   
  Elliot Olsson  1999      39.22        1:15.81   
  Noah Griphem  1999      39.67        1:55.48   
  William W Holappa  1999      37.75        2:33.23   
                     
Västerås SS Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            2:35.50   
  Emil Skytt  1999      41.39        41.39   
  Anton Johansson  1999      40.82        1:22.21   
  Harald Brobacke  1999      37.71        1:59.92   
  Alessandro Bonetti  1999      35.58        2:35.50   
                     
Lass Herrar Lag 1 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:37.90   
  Albert Askmalm  2000      39.50        39.50   
  Mattias Grynning  1999      37.73        1:17.23   
  Gustav Henell  1999      39.45        1:56.68   
  Oliver Tykesson  2000      41.22        2:37.90   
                     
Jönköping Herrar 1999  1999  Jönköpings Simsällskap            2:41.40   
  Ishak Sabic  1999      38.97        38.97   
  Jakob Henningsson  1999      43.99        1:22.96   
  Filip Egelrud  2000      39.89        2:02.85   
  Viktor Svan  2000      38.55        2:41.40   
                     
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:42.76   
  Jakob Gustafsson  1999      38.46        38.46   
  Erik Krysén  2000      44.88        1:23.34   
  Emil Söderholm  1999      39.45        2:02.79   
  Jakob Rydelius  1999      39.97        2:42.76   
                     
Upsala S Herrar 1999  1999  Upsala Simsällskap            2:44.83   
  Alexander Almasi  2000      39.87        39.87   
  Axel Henriksson  1999      41.35        1:21.22   
  Philip Dannfors  1999      42.44        2:03.66   
  Karl Dannfors  1999      41.17        2:44.83   
                     
Wisby SS  1999  Wisby Simsällskap            2:45.77   
  Linus Kahl  2001      39.56        39.56   
  Cosmos Sharman  2000      42.44        1:22.00   
  Oskar Thuresson  1999      39.82        2:01.82   
  Oskar Strömbeck  1999      43.95        2:45.77   
                     
10  Nkk Herrar 1999  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:48.59   
  Sebastian Runqvist  1999      36.39        36.39   
  Alexander Klingspor  1999      41.57        1:17.96   
  Max Engström  2001      40.91        1:58.87   
  John Brolin  2002      49.72        2:48.59   
                     
11  Jönköping Herrar Lag 2  1999  Jönköpings Simsällskap            2:48.99   
  Tim Lärkfeldt  2000      42.26        42.26   
  Marcus Holmquist  2000      44.23        1:26.49   
  Jesper Danielsson  2000      42.77        2:09.26   
  Oliver Bodin  1999      39.73        2:48.99   
                     
12  Lass Herrar Lag 2 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            3:01.18   
  Sixten Almén  1999      46.42        46.42   
  Carl Friberg  2000      45.16        1:31.58   
  Wilhelm Lindqvist  2000      48.14        2:19.72   
  Naevid Kiasat  2001      41.46        3:01.18   
                     
13  Västerås SS Lag2  1999  Västerås Simsällskap            3:04.66   
  William Ejlegård  2000      44.99        44.99   
  Gijs Dijkhuizen  2000      48.35        1:33.34   
  Oscar Eriksson  2000      45.18        2:18.52   
  Axel Hedblom  2000      46.14        3:04.66   
                     
Nässjö Herrar Lag 1  1999  Nässjö SLS            DSQ   
  Jonathan Myrlander  2000      37.53        37.53   
                     
Uddevalla Herrar 1999  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
  Oskar Robertsson  2000      39.25        39.25   
  Max Ström  2000      43.77        1:23.02   
  Andreas Gunderssen  2001      47.34        2:10.36   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim FL 13oy, Finaler 
NR: SK Triton SK Triton 01:59.79 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nässjö Damer Lag 1  1999  Nässjö SLS            2:04.10   
  Hanna Eriksson  1999      31.17        31.17   
  Angelica Stark  1999      32.20        1:03.37   
  Emma Roos  1999      31.53        1:34.90   
  Antonia Prior  1999      29.20        2:04.10   
                     
Lass Damer Lag 1 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:04.80   
  Lovisa Lampi  1999      30.20        30.20   
  Alma Fransson  1999      32.71        1:02.91   
  Johanna Gunnarsson  1999      30.33        1:33.24   
  Elise Gidlöf  1999      31.56        2:04.80   
                     
SK Strängn Damer 1999  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:06.47   
  Emma Bergkvist  2000      31.67        31.67   
  Wilma Wennerberg  2001      35.16        1:06.83   
  Amanda Hyllbrant  1999      31.15        1:37.98   
  Anna Eriksson  1999      28.49        2:06.47   
                     
Mass Tjejer 1  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:07.98   
  Ann-Kristin Karlsson  1999      31.83        31.83   
  Amanda Magnusson  1999      29.52        1:01.35   
  Rebecka Dahlgren  2000      33.64        1:34.99   
  Tova Olsson  2001      32.99        2:07.98   
                     
Nkk Damer 1999  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:08.41   
  Sara Wallberg  1999      30.91        30.91   
  Sara Thunholm  1999      30.97        1:01.88   
  Tilde Malm  1999      32.29        1:34.17   
  Louise Bergman  1999      34.24        2:08.41   
                     
Elfsborg Damer 1999  1999  Simklubben Elfsborg            2:09.90   
  Johanna Forsström  1999      32.08        32.08   
  Alice Palmkvist  2000      33.00        1:05.08   
  Emma Dubo  1999      33.62        1:38.70   
  Tilda Öman  2000      31.20        2:09.90   
                     
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:09.99   
  Anna Miram  1999      31.85        31.85   
  Frida Lannhard  2000      32.82        1:04.67   
  Jacqueline Larsson  1999      33.29        1:37.96   
  Maja Jansson  2000      32.03        2:09.99   
                     
Skuru Ik Damer  1999  Skuru Idrottsklubb            2:12.09   
  Alba Croneborg  2000      30.78        30.78   
  Tilda Eklund  2000      35.97        1:06.75   
  Nelly Åkerblom  2000      33.44        1:40.19   
  Signe Nordegren  2000      31.90        2:12.09   
                     
Trollhätta Damer Lag 1  1999  Trollhättans Simsällskap            2:14.10   
  Olivia Rudqvist  2000      34.27        34.27   
  Emilia Lundqvist-Jenc  1999      34.04        1:08.31   
  Frida Kalmertun  1999      33.49        1:41.80   
  Linnéa Guldbrand  1999      32.30        2:14.10   
                     
10  Upsala S Damer 1999  1999  Upsala Simsällskap            2:14.87   
  Linnea Björndahl  2000      33.54        33.54   
  Beatrice Blomqvist  2000      34.44        1:07.98   
  Didar Alpergin  1999      33.57        1:41.55   
  Ella-Maja Byström  1999      33.32        2:14.87   
                     
11  Västerås SS Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            2:14.93   
  Josefine Johannesson  1999      33.86        33.86   
  Rebecca Båvenäs  1999      35.41        1:09.27   
  Andréa Persson  1999      32.36        1:41.63   
  Victoria Åberg  2001      33.30        2:14.93   
                     
12  Uddevalla Damer 1999  1999  Uddevalla Sim            2:16.38   
  Hilda Andersson  1999      30.94        30.94   
  Kim Dao  1999      33.69        1:04.63   
  Elin Gustafson  1999      37.19        1:41.82   
  Gabriella Sanftleben  1999      34.56        2:16.38   
                     
13  Nässjö Damer Lag2  1999  Nässjö SLS            2:17.67   
  Emilia Prior  2001      34.86        34.86   
  Annie Hegmegi  2003      38.10        1:12.96   
  Adina Eriksson  1999      32.94        1:45.90   
  Erika Åkesson  2000      31.77        2:17.67   
                     
14  Elfsborg Damer 2 1999  1999  Simklubben Elfsborg            2:22.66   
  Linda Fredriksson  2002      36.05        36.05   
  Michelle Berntsson  2000      36.14        1:12.19   
  Sofie Wirfalk  2000      34.12        1:46.31   
  Linea Holström  2000      36.35        2:22.66   
                     
15  Ludvika SS Småstjärnorna  1999  Ludvika Simsällskap            2:25.43   
  Rebecka Östh  1999      34.50        34.50   
  Lisa Rydelius  2001      41.08        1:15.58   
  Maja Fredriksson  1999      34.15        1:49.73   
  Moa Holmström  2001      35.70        2:25.43   
                     
16  Lass Damer Lag 2 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:25.79   
  Jennifer Gustafsson  1999      34.08        34.08   
  Vendela Bergdahl  2000      37.82        1:11.90   
  Andrea Palm  2000      36.75        1:48.65   
  Alva Sundberg  2000      37.14        2:25.79   
                     
17  Västerås SS Lag2  1999  Västerås Simsällskap            2:28.12   
  Felicia Näsström  1999      34.84        34.84   
  Victoria Molin  2000      37.72        1:12.56   
  Ebba Bergqvist  2000      36.82        1:49.38   
  Emelie Ångström  2001      38.74        2:28.12   
                     
18  Jönköping Damer 1999  1999  Jönköpings Simsällskap            2:33.17   
  Alice Arberg  2000      35.81        35.81   
  Agnes Arberg  2001      37.23        1:13.04   
  Wilma Johansson  2001      39.13        1:52.17   
  Tilda Lindström  2002      41.00        2:33.17   
                     
19  Skuru Ik Damer 2  1999  Skuru Idrottsklubb            2:33.55   
  Anna Westborg  2002      38.94        38.94   
  Rebecca Gustafsson  2003      40.11        1:19.05   
  Claudia Carlson  2001      39.38        1:58.43   
  Eva Pakhomova  2000      35.12        2:33.55   
                     
20  Lass Damer Lag 3 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:37.35   
  Emma Ivarsson  2000      37.50        37.50   
  Linn Suchomel  2003      39.36        1:16.86   
  Alice Thörnros  2001      40.95        1:57.81   
  Erika Tudegård  2001      39.54        2:37.35   
                     
21  Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            3:10.17   
  Anna Krysén  2003      47.41        47.41   
  Cecilia Fälldin  2002      48.54        1:35.95   
  Ida Granberg  2003      49.61        2:25.56   
  Alice Gustafsson  2002      44.61        3:10.17   
                     
Upsala S Damer 2 1999  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Miranda Söderberg  1999      34.86        34.86   
  Mina Alpergin  2001      35.76        1:10.62   
  Tova Franzén  2001      38.28        1:48.90   
                     
Ösa Lag 1 1999  1999  Örebro Simallians            DSQ   
                     
Ösa Lag 2 1999  1999  Örebro Simallians            DSQ   
  Clara Momats  2000      35.84        35.84   
                     
                     
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.90 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    32.40        1:08.33   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    32.67        1:09.23   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    32.54        1:12.29   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    34.58        1:17.07   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    36.14        1:17.14   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.64        1:17.92   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    36.31        1:19.65   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    36.99        1:20.71   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    39.31        1:21.09   
10  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    36.82        1:21.39   
11  Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.11        1:22.97   
12  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    39.17        1:24.78   
13  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    40.01        1:25.33   
14  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    39.70        1:25.84   
15  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    40.69        1:26.46   
16  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    40.04        1:27.65   
17  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    41.42        1:30.86   
18  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.87        1:31.86   
19  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    43.34        1:32.38   
20  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    43.98        1:33.57   
21  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    44.55        1:34.23   
22  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    43.30        1:34.85   
23  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    45.01        1:38.53   
24  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    45.41        1:41.11   
Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim FL 13, Finaler 
NR: Sara Ottosson-Bixo 1995 VästeråsSS 01:14.32 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.19        1:17.31   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    37.22        1:17.72   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    39.41        1:21.56   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.87        1:22.28   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.60        1:22.33   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.82        1:24.22   
Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    39.74        1:24.74   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.35        1:24.93   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    39.06        1:24.98   
10  Rebecca Lidbacken  1999  Anderstorps Simsällskap    41.06        1:27.28   
11  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    41.43        1:28.35   
12  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    41.64        1:28.67   
13  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    42.84        1:29.97   
14  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    42.37        1:31.08   
15  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap    42.93        1:31.62   
16  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    43.76        1:32.71   
17  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.75        1:32.90   
18  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS    43.23        1:32.95   
19  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    44.57        1:33.06   
20  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    43.91        1:33.08   
21  Emilia Lundqvist-Jenc  1999  Trollhättans Simsällskap    43.34        1:33.12   
22  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    43.70        1:34.16   
23  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg    45.07        1:34.64   
24  Emma Roos  1999  Nässjö SLS    46.64        1:38.46   
25  Adina Eriksson  1999  Nässjö SLS    47.68        1:39.29   
Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            DSQ   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    35.80        1:15.26   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    36.77        1:16.51   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    38.44        1:18.95   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.86        1:20.10   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.83        1:21.09   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    39.84        1:22.96   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    41.08        1:23.72   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    41.40        1:24.20   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    41.88        1:25.29   
10  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    41.93        1:26.11   
11  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    42.76        1:26.32   
12  Victor Castenson  2000  Nässjö SLS    42.65        1:26.87   
13  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    42.44        1:27.44   
14  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    43.70        1:29.66   
15  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    43.94        1:30.13   
16  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    46.09        1:32.54   
17  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    45.84        1:33.74   
18  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    45.38        1:34.81   
19  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    47.02        1:35.97   
20  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    47.86        1:36.18   
21  Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb    45.77        1:36.41   
22  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    46.02        1:38.70   
23  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    47.79        1:39.54   
24  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    49.38        1:39.73   
25  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    52.30        1:42.62   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim              tlb dns 
Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            DSQ   
Vincent Raninger  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim FL 12, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 01:03.11 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    32.41        1:07.78   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    32.76        1:08.22   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    33.03        1:09.43   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    33.26        1:09.71   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    33.49        1:10.11   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    34.50        1:12.31   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    34.74        1:12.39   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    34.03        1:12.62   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    35.47        1:13.48   
10  Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    35.57        1:13.59   
11  Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap    35.72        1:13.76   
12  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    35.08        1:13.88   
13  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    36.36        1:13.91   
14  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    35.63        1:14.58   
15  Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    36.14        1:14.70   
16  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    37.03        1:15.65   
17  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap    36.04        1:15.87   
18  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    36.10        1:16.20   
19  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    36.33        1:16.55   
20  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    35.91        1:16.68   
21  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    36.49        1:17.24   
22  Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.02        1:18.21   
23  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    37.05        1:19.01   
24  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    37.71        1:19.22   
25  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    37.86        1:20.19   
26  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    37.83        1:20.44   
27  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    38.45        1:22.63   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:14.29 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    36.64        1:19.11   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    39.85        1:27.03   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.34        1:35.23   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS    42.56        1:35.40   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.79        1:37.74   
Johan Persson  2001  Nässjö SLS            DSQ   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim FL 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.26        1:29.91   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    44.23        1:33.84   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.12        1:33.89   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    43.70        1:34.61   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    45.22        1:37.54   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.16        1:37.71   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.68        1:38.13   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    47.27        1:38.65   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    46.44        1:39.13   
10  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.32        1:39.48   
11  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    47.53        1:41.32   
12  Emilia Prior  2001  Nässjö SLS    48.76        1:42.39   
13  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS    47.32        1:42.58   
14  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap    48.47        1:43.60   
15  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    48.89        1:43.96   
16  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    50.88        1:48.02   
17  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    52.20        1:49.46   
18  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    52.52        1:49.66   
19  Linn Suchomel  2003  Linköpings Allmänna SS    52.12        1:50.14   
20  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    52.23        1:50.58   
21  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    52.37        1:51.37   
22  Ida Claeson  2001  Västerås Simsällskap    52.62        1:51.76   
23  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    54.84        1:58.71   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:29.33 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            31.85   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.68   
Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.98   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            34.16   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap            34.62   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap            35.18   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            35.67   
Sebastian Runqvist  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.69   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            35.82   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            37.17   
11  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            37.49   
12  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            37.63   
13  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            37.73   
14  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            38.04   
15  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.51   
16  Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus            38.59   
17  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            38.64   
18  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap            38.74   
19  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.81   
20  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            38.87   
21  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap            38.90   
22  Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            39.29   
23  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            39.31   
24  Samuel Bergander  1999  Motala Simsällskap            39.34   
25  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            39.52   
26  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            39.55   
27  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            40.29   
28  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            40.37   
29  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            40.44   
30  Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            40.76   
31  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap            40.77   
32  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus            41.43   
33  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            42.51   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim FL 13, Finaler 
NR: Angelina Righult 1994 SK Triton 00:27.57 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            29.04   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            29.84   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            29.94   
Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            30.00   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.95   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            30.98   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            31.23   
Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare            31.48   
Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS            31.72   
10  Rebecca Lidbacken  1999  Anderstorps Simsällskap            31.84   
11  Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            31.86   
12  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            32.22   
13  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            32.33   
14  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            32.35   
15  Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg            32.38   
16  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            32.47   
17  Emma Roos  1999  Nässjö SLS            32.54   
18  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.57   
19  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            32.68   
20  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.86   
21  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            33.19   
22  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            33.21   
23  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            33.23   
24  Angelica Stark  1999  Nässjö SLS            33.41   
25  Jennifer Gustafsson  1999  Linköpings Allmänna SS            33.48   
26  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            33.76   
27  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            33.87   
28  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            34.02   
29  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            34.05   
30  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            34.13   
31  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            34.35   
32  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            34.41   
33  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            34.43   
34  Louise Bergman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.33   
Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:30.44 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:12.18  2:30.73  3:47.85    5:01.20   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:16.16  2:38.42  3:59.62    5:18.64   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:18.09  2:41.67  4:04.49    5:25.19   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:18.25  2:42.43  4:07.76    5:32.05   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:18.46  2:43.36  4:09.07    5:32.99   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    1:17.52  2:43.26  4:10.53    5:33.49   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:19.86  2:46.73  4:12.90    5:37.32   
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:20.83  2:47.59  4:14.48    5:38.88   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    1:22.73  2:50.40  4:18.62    5:40.81   
10  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:19.85  2:46.61  4:14.80    5:41.27   
11  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    1:23.66  2:51.30  4:20.79    5:48.76   
12  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    1:24.61  2:54.76  4:26.94    5:57.99   
13  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    1:24.51  2:57.83  4:33.01    6:00.48   
14  Victor Castenson  2000  Nässjö SLS    1:28.12  3:00.41  4:33.64    6:01.68   
15  Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS    1:24.93  2:58.96  4:33.71    6:03.97   
16  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    1:29.04  3:03.35  4:38.07    6:14.03   
17  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    1:29.12  3:07.46  4:49.43    6:27.50   
18  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    1:29.05  3:09.89  4:50.73    6:30.53   
19  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:38.47  3:22.78  5:08.88    6:51.47   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 44, 50m Bröstsim FL 12, Finaler 
NR: Wilma Ekström 1994 LASS 00:35.76 år 2006 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            38.77   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            40.73   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            40.88   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            41.02   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            42.06   
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg            42.33   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            42.60   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            43.19   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            43.73   
10  Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            43.95   
11  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            44.13   
12  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            44.75   
13  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            44.92   
14  Madeleine Karlsson  2000  Motala Simsällskap            45.03   
15  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            45.07   
16  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            45.13   
17  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            45.42   
17  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            45.42   
19  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            45.55   
20  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            45.87   
21  Michelle Berntsson  2000  Simklubben Elfsborg            46.08   
22  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            46.12   
23  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            46.48   
24  Filippa Simonsson  2000  Motala Simsällskap            46.56   
25  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            46.57   
26  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            46.71   
27  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            46.81   
27  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            46.81   
29  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            47.49   
30  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            47.55   
31  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            47.85   
32  Clara Momats  2000  Örebro Simallians            47.89   
33  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            48.68   
34  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap            49.46   
35  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.57   
                     
 
Gren 45, 50m Ryggsim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:33.78 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap            36.57   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            39.20   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.22   
Oskar Hegmegi  2001  Nässjö SLS            39.46   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.84   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            40.61   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            40.94   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            41.84   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            42.06   
10  Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            42.16   
11  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            43.01   
12  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            43.35   
13  Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            43.37   
14  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            44.41   
15  Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.65   
16  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            44.87   
17  Karol Mozdzynski  2001  Jönköpings Simsällskap            46.80   
18  Johan Persson  2001  Nässjö SLS            47.03   
19  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            47.07   
20  Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            47.74   
21  Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            48.40   
22  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            48.45   
23  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.75   
24  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            53.12   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim FL 11, Finaler 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 00:31.31 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            32.90   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.52   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.99   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS            34.21   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            34.26   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            34.30   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap            34.47   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            34.88   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            34.92   
10  Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            34.96   
11  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.04   
12  Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            35.07   
13  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            35.09   
14  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            35.11   
15  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            35.51   
16  Annie Hegmegi  2003  Nässjö SLS            35.52   
17  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.81   
18  Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap            36.25   
19  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            36.33   
20  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            36.39   
21  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            36.73   
22  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb            38.04   
23  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            38.07   
24  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.26   
25  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            38.28   
26  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            38.72   
27  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap            39.15   
28  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            39.25   
29  Rebecca Gustafsson  2003  Skuru Idrottsklubb            39.38   
30  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap            40.20   
31  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            40.64   
32  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            41.46   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 200m Medley FL 13, Finaler 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 02:28.71 år 2001 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.47  1:14.06  1:57.22    2:33.20   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.21  1:14.74  2:00.32    2:36.28   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    36.31  1:20.23  2:04.04    2:40.89   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    34.46  1:17.89  2:05.65    2:42.72   
Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    35.25  1:16.94  2:06.19    2:45.71   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    35.81  1:17.43  2:08.14    2:46.53   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    36.78  1:19.67  2:09.38    2:47.88   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    36.25  1:21.56  2:10.34    2:48.63   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.63  1:22.20  2:09.60    2:50.13   
10  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.02  1:20.01  2:13.34    2:51.69   
11  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    39.08  1:22.95  2:13.92    2:52.18   
12  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    39.65  1:25.25  2:14.98    2:52.50   
13  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    38.45  1:23.25  2:12.97    2:53.80   
14  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    37.49  1:21.69  2:15.33    2:54.04   
15  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    38.06  1:25.79  2:14.82    2:55.56   
16  Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    39.58  1:23.38  2:17.50    2:57.97   
17  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    40.90  1:25.21  2:18.93    2:59.14   
18  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    41.13  1:27.41  2:21.39    3:00.34   
19  Hanna Eriksson  1999  Nässjö SLS    41.00  1:28.83  2:22.28    3:04.21   
20  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    41.24  1:27.82  2:27.95    3:10.09   
Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 48, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:30.37 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.71   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            35.29   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            35.59   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            35.83   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            37.84   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            39.90   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            40.05   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap            40.97   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            41.80   
10  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            41.83   
11  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            42.76   
12  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap            42.98   
13  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap            43.89   
14  Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb            43.92   
15  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            43.98   
16  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            44.63   
17  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            44.78   
18  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            44.86   
19  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            44.96   
20  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            45.07   
21  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians            48.97   
22  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            56.51   
23  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            1:00.28   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            DNS   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
Vincent Raninger  2000  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 49, 200m Medley FL 11, Finaler 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 02:45.14 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.88  1:27.75  2:23.41    3:07.30   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    41.81  1:31.17  2:25.79    3:09.67   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    42.64  1:30.21  2:33.21    3:10.60   
Emilia Prior  2001  Nässjö SLS    43.30  1:31.77  2:31.02    3:12.50   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.31  1:34.30  2:31.56    3:14.87   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    49.77  1:38.50  2:35.00    3:15.87   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    48.59  1:43.31  2:44.93    3:31.94   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    46.66  1:42.84  2:45.61    3:36.27   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS    49.49  1:45.43  2:49.61    3:38.52   
10  Tilda Lindström  2002  Jönköpings Simsällskap    49.84  1:43.55  2:51.48    3:39.40   
11  Ida Claeson  2001  Västerås Simsällskap    51.20  1:46.67  2:48.75    3:41.47   
12  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    58.52  1:55.53  2:59.43    3:48.19   
13  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    1:05.80  2:02.52  3:01.26    3:53.61   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
Alba Ekepil  2001  Wisby Simsällskap            DSQ   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 50, 4X50m Bröstsim Po 13oy, Finaler 
NR: Väsby SS Väsby SS 02:31.58 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Pojkar 1  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:36.70   
  Tor Leander  1999      40.03        40.03   
  Tobias Åberg  2000      38.60        1:18.63   
  Marco Häyhänen  1999      38.47        1:57.10   
  Jonathan Ekelund  1999      39.60        2:36.70   
                     
Karlstads SS P13  1999  Karlstads Simsällskap            2:45.58   
  Adam Albringer  1999      35.91        35.91   
  Daniel Vålvik  1999      39.72        1:15.63   
  August Mathisen  2001      44.86        2:00.49   
  Johan Rydahl  2001      45.09        2:45.58   
                     
Elfsborg Herrar 1999  1999  Simklubben Elfsborg            2:51.83   
  Elliot Olsson  1999      42.74        42.74   
  Noah Griphem  1999      40.64        1:23.38   
  William W Holappa  1999      43.43        2:06.81   
  Melker Olsson  2000      45.02        2:51.83   
                     
Wisby SS  1999  Wisby Simsällskap            2:53.95   
  Linus Kahl  2001      40.56        40.56   
  Oskar Thuresson  1999      40.72        1:21.28   
  Oskar Strömbeck  1999      44.15        2:05.43   
  Cosmos Sharman  2000      48.52        2:53.95   
                     
Jönköping Herrar 1999  1999  Jönköpings Simsällskap            2:56.38   
  Filip Egelrud  2000      40.85        40.85   
  Marcus Holmquist  2000      45.79        1:26.64   
  Ishak Sabic  1999      44.75        2:11.39   
  Jakob Henningsson  1999      44.99        2:56.38   
                     
Lass Herrar Lag 1 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:56.98   
  Mattias Grynning  1999      41.74        41.74   
  Gustav Henell  1999      43.88        1:25.62   
  Albert Askmalm  2000      43.43        2:09.05   
  Oliver Tykesson  2000      47.93        2:56.98   
                     
Upsala S Herrar 1999  1999  Upsala Simsällskap            2:58.63   
  Karl Dannfors  1999      44.18        44.18   
  Gustav Ödman  2000      47.09        1:31.27   
  Philip Dannfors  1999      44.89        2:16.16   
  Alexander Almasi  2000      42.47        2:58.63   
                     
Jönköping Herrar Lag 2  1999  Jönköpings Simsällskap            3:15.61   
  Viktor Svan  2000      48.41        48.41   
  Karol Mozdzynski  2001      51.11        1:39.52   
  Oliver Bodin  1999      45.12        2:24.64   
  Tim Lärkfeldt  2000      50.97        3:15.61   
                     
Nkk Herrar 1999  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:16.72   
  Sebastian Runqvist  1999      44.12        44.12   
  Max Engström  2001      51.00        1:35.12   
  Alexander Klingspor  1999      48.54        2:23.66   
  John Brolin  2002      53.06        3:16.72   
                     
10  Västerås SS Lag2  1999  Västerås Simsällskap            3:29.53   
  Emil Skytt  1999      47.15        47.15   
  William Ejlegård  2000      50.92        1:38.07   
  Oscar Eriksson  2000      57.73        2:35.80   
  Johan Brewitz  2001      53.73        3:29.53   
                     
Uddevalla Herrar 1999  1999  Uddevalla Sim              tlb dns 
                   
                   
                   
                   
                     
Lass Herrar Lag 2 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
  Sixten Almén  1999      49.91        49.91   
                     
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
  Emil Söderholm  1999      39.70        39.70   
  Jakob Gustafsson  1999      42.76        1:22.46   
  Timothy Larsson  2001      45.68        2:08.14   
                     
Västerås SS Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 51, 4X50m Fjärilsim FL 13oy, Finaler 
NR: Västerås SS VästeråsSS 02:12.78 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer Lag 1 1999  1999  Linköpings Allmänna SS            2:19.47   
  Lovisa Lampi  1999      32.46        32.46   
  Elise Gidlöf  1999      35.62        1:08.08   
  Johanna Gunnarsson  1999      35.11        1:43.19   
  Jennifer Gustafsson  1999      36.28        2:19.47   
                     
Nkk Damer 1999  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:22.55   
  Sara Wallberg  1999      33.06        33.06   
  Sara Thunholm  1999      34.42        1:07.48   
  Tilde Malm  1999      37.50        1:44.98   
  Josefine Härdelin  2001      37.57        2:22.55   
                     
SK Strängn Damer 1999  1999  SK Strängnäs Frisimmare            2:22.72   
  Emma Bergkvist  2000      35.08        35.08   
  Wilma Wennerberg  2001      41.53        1:16.61   
  Amanda Hyllbrant  1999      35.14        1:51.75   
  Anna Eriksson  1999      30.97        2:22.72   
                     
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:26.53   
  Anna Miram  1999      36.79        36.79   
  Frida Lannhard  2000      37.97        1:14.76   
  Maja Fredriksson  1999      37.06        1:51.82   
  Maja Jansson  2000      34.71        2:26.53   
                     
Upsala S Damer 1999  1999  Upsala Simsällskap            2:30.61   
  Linnea Björndahl  2000      37.75        37.75   
  Miranda Söderberg  1999      37.83        1:15.58   
  Beatrice Blomqvist  2000      37.99        1:53.57   
  Ella-Maja Byström  1999      37.04        2:30.61   
                     
Uddevalla Damer 1999  1999  Uddevalla Sim            2:33.77   
  Gabriella Sanftleben  1999      37.64        37.64   
  Kim Dao  1999      41.68        1:19.32   
  Elin Gustafson  1999      40.91        2:00.23   
  Hilda Andersson  1999      33.54        2:33.77   
                     
Elfsborg Damer 1999  1999  Simklubben Elfsborg            2:34.86   
  Alice Palmkvist  2000      36.83        36.83   
  Tilda Öman  2000      39.60        1:16.43   
  Sofie Wirfalk  2000      39.21        1:55.64   
  Johanna Forsström  1999      39.22        2:34.86   
                     
Mass Tjejer 1  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:35.52   
  Amanda Magnusson  1999      32.70        32.70   
  Rebecka Dahlgren  2000      38.24        1:10.94   
  Ann-Kristin Karlsson  1999      40.61        1:51.55   
  Amanda Alvekrans  2001      43.97        2:35.52   
                     
Ösa Lag 1 1999  1999  Örebro Simallians            2:35.81   
  Lina Nederman  2000      38.17        38.17   
  Isabelle Fredriksson  1999      40.28        1:18.45   
  Clara Momats  2000      39.79