Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Bladh Hazard  2004      33.31  1:09.08  1:44.54    2:20.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:22.38                 
                     
Tilda Tellfjord  2003      33.27  1:10.26  1:47.35    2:21.66   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.43                 
                     
Wilma Holmertz  2003      32.43  1:08.17  1:44.89    2:21.84   
  Linköpings Allmänna SS  2:21.91                 
                     
Moa Holmquist  2004      33.53  1:08.80  1:45.37    2:22.84   
  Jönköpings Simsällskap  2:30.21                 
                     
Thilde Smedbäck  2004      33.49  1:10.93  1:49.04    2:23.83   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.74                 
                     
Amanda Weiding  2003      33.97  1:11.54  1:49.76    2:24.54   
  Linköpings Allmänna SS  2:31.39                 
                     
Jane Elgh  2004      32.81  1:09.18  1:47.80    2:24.76   
  Jönköpings Simsällskap  2:27.56                 
                     
Wilma Svensson  2004      33.37  1:11.11  1:49.74    2:26.76   
  Jönköpings Simsällskap  2:30.25                 
                     
Martina Karlsson  2003      33.16  1:10.87  1:49.65    2:28.46   
  Linköpings Allmänna SS  2:29.43                 
                     
10  Tilda Carlsson  2003      33.48  1:11.26  1:50.29    2:28.76   
  Motala Simsällskap  2:28.62                 
                     
11  Olivia Gustafsson  2004      34.85  1:13.01  1:53.00    2:30.38   
  Linköpings Allmänna SS  2:34.69                 
                     
12  Darja Koutchinskaia  2003      33.36  1:11.38  1:50.69    2:30.99   
  Linköpings Allmänna SS  2:33.02                 
                     
13  Wilma Carlheim  2003      35.17  1:14.42  1:54.88    2:34.36   
  Jönköpings Simsällskap  2:38.77                 
                     
14  Matilda Nilsson  2004      35.40  1:15.48  1:55.95    2:34.86   
  Jönköpings Simsällskap  2:37.64                 
                     
15  Alba Arberg  2005      36.90  1:16.70  1:58.18    2:37.74   
  Jönköpings Simsällskap  2:42.26                 
                     
16  Ida Rudelius  2004      36.28  1:16.74  1:58.14    2:38.67   
  Jönköpings Simsällskap  2:34.80                 
                     
17  Andrea Höglund  2005      35.44  1:16.11  1:59.91    2:39.16   
  Linköpings Allmänna SS  2:48.72                 
                     
18  Tilda Jaconelli  2003      37.89  1:19.48  2:01.32    2:39.17   
  Linköpings Allmänna SS  2:45.09                 
                     
19  Alice Fransson  2004      35.93  1:16.29  1:57.93    2:39.32   
  Linköpings Allmänna SS  2:41.05                 
                     
20  Hilma Broden  2003      36.14  1:17.13  1:59.53    2:39.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:41.37                 
                     
21  Felicia Tubbin  2003      35.43  1:15.64  1:57.92    2:39.55   
  Jönköpings Simsällskap  2:50.12                 
                     
22  Sofija Bojovic  2004      34.58  1:14.27  1:57.10    2:39.82   
  Finspångs Simklubb  3:09.63                 
                     
23  Ebba Holgersson  2005      37.75  1:19.61  2:01.70    2:39.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:46.32                 
                     
24  Nora Rogö  2004      38.30  1:19.87  2:00.96    2:39.96   
  Jönköpings Simsällskap  2:39.22                 
                     
25  Märta Högfeldt  2005      36.87  1:17.93  2:00.13    2:41.31   
  Linköpings Allmänna SS  2:41.70                 
                     
26  Emilia Eriksson  2004      36.30  1:17.73  2:01.57    2:44.39   
  Motala Simsällskap  2:40.98                 
                     
27  Hanna Persson  2004      38.06  1:20.77  2:04.00    2:44.49   
  Linköpings Allmänna SS  2:43.36                 
                     
28  Elsa Linné  2003      36.96  1:19.15  2:02.56    2:44.62   
  Linköpings Allmänna SS  2:48.94                 
                     
29  Natalie Stjärnås  2003      36.99  1:20.02  2:03.48    2:45.49   
  Jönköpings Simsällskap  2:36.90                 
                     
30  Maria Dehgani  2003      38.36  1:22.36  2:07.26    2:49.67   
  Linköpings Allmänna SS  2:54.56                 
                     
31  Maja Arnell  2004      37.95  1:21.05  2:06.69    2:49.87   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.82                 
                     
32  Elvira Nilsson  2004      37.86  1:22.63  2:08.80    2:50.33   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.58                 
                     
33  Klara Lundberg  2004      36.56  1:20.09  2:07.56    2:50.90   
  Linköpings Allmänna SS  2:59.50                 
                     
34  Leija Johansson Junttila  2006      38.96  1:22.82  2:08.44    2:50.96   
  Motala Simsällskap                   
                     
35  Maria Miñana Juan  2004      39.52  1:21.84  2:08.46    2:51.50   
  Västerviks Simsällskap  3:00.90                 
                     
36  Elin Friberg  2004      38.66  1:22.42  2:07.91    2:51.58   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.40                 
                     
37  Ella Åkesson  2003      38.95  1:23.55  2:09.78    2:51.82   
  Jönköpings Simsällskap  3:00.70                 
                     
38  Alessandra Bäck  2003      40.37  1:26.02  2:12.11    2:54.16   
  Västerviks Simsällskap  3:04.51                 
                     
39  Felicia Svan  2003      38.38  1:22.89  2:09.99    2:54.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:56.10                 
                     
40  Clara Kuggvik  2005      37.15  1:22.71  2:10.80    2:55.04   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
41  Märta Engborg  2004      40.60  1:25.91  2:13.51    2:55.13   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  3:05.67                 
                     
42  Elin Nylander  2003      38.19  1:22.77  2:09.94    2:55.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:01.24                 
                     
43  Greta Sjögren  2007      40.32  1:25.74  2:12.45    2:55.48   
  Motala Simsällskap  3:03.87                 
                     
44  Alva Claesén  2004      38.66  1:23.04  2:10.34    2:56.31   
  Västerviks Simsällskap  3:14.20                 
                     
45  Kim Ekman  2004      37.87  1:23.33  2:13.73    3:00.31   
  Jönköpings Simsällskap  3:16.81                 
                     
46  Julia Arildsson  2005      41.53  1:28.24  2:15.69    3:00.92   
  Linköpings Allmänna SS  3:03.71                 
                     
47  Kasandra Svan  2004      41.15  1:29.21  2:18.65    3:01.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:09.70                 
                     
48  Ida Jonsson  2005      41.63  1:29.27  2:18.21    3:01.72   
  Jönköpings Simsällskap  3:07.07                 
                     
49  Tilda Sundell  2005      41.56  1:29.28  2:17.96    3:02.08   
  Västerviks Simsällskap  3:17.58                 
                     
50  Tilda Andersson  2006      42.46  1:29.12  2:16.71    3:02.09   
  Jönköpings Simsällskap  3:14.36                 
                     
51  Julia Lindgren  2004      40.44  1:28.55  2:18.03    3:02.24   
  Finspångs Simklubb  3:19.14                 
                     
52  Frida Holmqvist  2005      41.44  1:28.81  2:16.89    3:02.25   
  Linköpings Allmänna SS  3:09.56                 
                     
53  Ronja Flanagan  2006      41.86  1:29.63  2:18.23    3:02.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:08.19                 
                     
54  Elin Engqvist  2005      41.42  1:27.34  2:16.60    3:04.77   
  Jönköpings Simsällskap  3:35.49                 
                     
55  Hedvig Källsand  2004      40.87  1:28.21  2:18.29    3:07.48   
  Linköpings Allmänna SS  3:03.51                 
                     
56  Darya Abbaspour  2005      41.38  1:30.07  2:20.82    3:10.15   
  Linköpings Allmänna SS  3:13.41                 
                     
57  Emma Werner  2005      40.91  1:30.32  2:20.90    3:10.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:12.41                 
                     
58  Josefin Klintåker  2006      41.21  1:30.67  2:21.59    3:10.69   
  Linköpings Allmänna SS  3:14.41                 
                     
59  Sofia Wallin  2005      42.88  1:33.39  2:24.87    3:12.90   
  Linköpings Allmänna SS  3:07.59                 
                     
60  Cajsa Hulusjö  2004      42.41  1:31.91  2:23.60    3:12.98   
  Jönköpings Simsällskap  3:14.94                 
                     
61  Frida Erlandsson  2006      43.76  1:33.64  2:25.50    3:14.92   
  Linköpings Allmänna SS  3:15.53                 
                     
62  Rebecka Wibäck  2004      43.61  1:35.75  2:30.88    3:22.27   
  Linköpings Allmänna SS  3:15.41                 
                     
63  Althaea Süsskind  2007      43.45  1:35.67  2:31.05    3:22.64   
  Linköpings Allmänna SS  3:20.61                 
                     
64  Ellen Arnell  2006      45.96  1:38.61  2:34.79    3:26.49   
  Linköpings Allmänna SS  3:24.08                 
                     
65  Henny Paläng  2006      45.55  1:39.35  2:34.68    3:27.74   
  Linköpings Allmänna SS  3:22.83                 
                     
66  Isabel Lagali  2004      50.59  1:52.09  2:55.25    3:53.59   
  Linköpings Allmänna SS  4:02.68                 
                     
Anna Oscarsson  2005              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  3:58.90                 
                     
Lisa Wretling  2004              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  2:55.88                 
                     
Tuva Brandt  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  3:13.73                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Gunnarsson  2002      30.26  1:04.00  1:39.33    2:13.73   
  Linköpings Allmänna SS  2:12.65                 
                     
Nadija Sabic  2002      32.82  1:07.47  1:43.68    2:18.98   
  Jönköpings Simsällskap  2:20.27                 
                     
Lovisa Öhrn  2002      33.63  1:10.51  1:48.80    2:24.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:27.29                 
                     
Alva Högberg  2002      33.52  1:11.10  1:49.71    2:27.77   
  Linköpings Allmänna SS  2:32.04                 
                     
Isadora Rosén  2002      33.17  1:10.87  1:50.03    2:28.78   
  Motala Simsällskap  2:27.78                 
                     
Emma Bengtsson  2002      35.10  1:15.17  1:56.72    2:35.95   
  Motala Simsällskap  2:42.61                 
                     
Ida-Lee Fjelstrenius  2002      39.40  1:24.01  2:10.61    2:57.98   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Ellen Augustini  2002      39.18  1:24.58  2:12.00    2:58.30   
  Västerviks Simsällskap  3:27.97                 
                     
Jonna Starkenberg  2002      46.94  1:37.86  2:29.88    3:19.81   
  Jönköpings Simsällskap  3:17.92                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Thörnros  2001      31.20  1:05.02  1:40.34    2:15.13   
  Linköpings Allmänna SS  2:12.24                 
                     
Agnes Arberg  2001      32.24  1:08.58  1:45.34    2:19.91   
  Jönköpings Simsällskap  2:21.09                 
                     
Erika Tudegård  2001      32.37  1:08.29  1:44.96    2:21.19   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.17                 
                     
Matilda Brink  2001      32.62  1:08.48  1:45.45    2:21.19   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.17                 
                     
Alice Almén  2001      33.06  1:10.96  1:48.53    2:24.19   
  Linköpings Allmänna SS  2:23.81                 
                     
Sandra Mokhtari  2001      33.64  1:10.91  1:48.34    2:25.12   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.76                 
                     
Mariam Istiphan  2001              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  2:36.87                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Andrea Palm  2000      30.63  1:05.33  1:40.72    2:15.38   
  Linköpings Allmänna SS  2:18.35                 
                     
Elise Gidlöf  1999      31.36  1:05.52  1:41.33    2:17.39   
  Linköpings Allmänna SS  2:15.37                 
                     
Malin Jonsson  1998      32.39  1:07.51  1:42.86    2:17.49   
  Jönköpings Simsällskap  2:19.51                 
                     
Johanna Gunnarsson  1999      33.38  1:10.85  1:47.61    2:23.25   
  Linköpings Allmänna SS  2:26.14                 
                     
Maria Björnberg  1998      34.41  1:14.93  1:58.65    2:43.41   
  Västerviks Simsällskap  2:35.43                 
                     
Moa Ståhl  1995      28.42  59.74  1:32.08    2:04.50  EXTRA 
  Linköpings Allmänna SS  2:02.96                 
                     
Emma Magnusson  1998              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.53                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Eric Lundström Silke  2003      32.49        1:07.13   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:06.32                 
                     
Elliot Fielder  2003      32.72        1:10.10   
  Motala Simsällskap  1:10.98                 
                     
Job Sanders  2003      33.41        1:11.59   
  Jönköpings Simsällskap  1:14.64                 
                     
Gabriel Eriksson  2004      33.53        1:12.59   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.15                 
                     
David Axelsson  2004      35.33        1:17.00   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.64                 
                     
Lukas Lundberg  2004      37.80        1:21.58   
  Motala Simsällskap  1:26.19                 
                     
Gustav Edlund  2004      37.37        1:21.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.45                 
                     
Oliver Edoff  2003      36.95        1:22.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:34.67                 
                     
Erik Wallin  2003      38.24        1:23.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.63                 
                     
10  William Barkehed  2003      36.73        1:24.18   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
11  Olle Almén  2003      37.34        1:24.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.80                 
                     
12  Gustav Fahlström  2005      38.28        1:28.37   
  Motala Simsällskap  1:31.15                 
                     
13  David Malm  2004      45.49        1:36.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:42.13                 
                     
14  Jakob Starkenberg  2004      50.92        1:49.38   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Victor Ekblad  2004              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap  1:32.29                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Axelsson  2002      31.28        1:07.89   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.97                 
                     
Sebastian Nilsson  2002      30.52        1:07.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.48                 
                     
Henrik Eriksson  2002      32.27        1:09.44   
  Motala Simsällskap  1:11.79                 
                     
Nicola Lundqvist  2002      30.64        1:09.46   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.43                 
                     
Ruben Staaf  2002      33.93        1:11.78   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.79                 
                     
Ricky Bergwall  2002      33.59        1:12.08   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.27                 
                     
Tobias Karlsson  2002      42.20        1:36.97   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Eldin Nukovic  2002              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.70                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Torlakovic  2001      29.32        1:03.50   
  Västerviks Simsällskap  1:04.87                 
                     
Felix Öberg  2001      30.60        1:08.22   
  Västerviks Simsällskap  1:06.29                 
                     
Naevid Kiasat  2001      31.76        1:09.42   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.40                 
                     
Thomas Babana  2001      33.45        1:11.82   
  Jönköpings Simsällskap  1:18.09                 
                     
Albert Madurel  2001      31.55        1:11.94   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.20                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mattias Grynning  1999      27.99        58.53   
  Linköpings Allmänna SS  58.19                 
                     
Erik Ohlsén  2000      27.36        58.90   
  Västerviks Simsällskap  58.87                 
                     
Petter Cyrén  1996      27.63        59.92   
  Linköpings Allmänna SS  1:00.64                 
                     
Sixten Almén  1999      28.57        1:01.39   
  Linköpings Allmänna SS  1:01.45                 
                     
Albin Staaf  2000      31.35        1:07.45   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.59                 
                     
Anton Kilander  1999      33.18        1:11.89   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.89                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Holmertz  2003      36.40        1:17.59   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.00                 
                     
Wilma Carlheim  2003      39.56        1:23.61   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.80                 
                     
Martina Karlsson  2003      40.25        1:24.07   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.70                 
                     
Tilda Carlsson  2003      40.49        1:26.72   
  Motala Simsällskap  1:26.34                 
                     
Olivia Gustafsson  2004      41.59        1:27.02   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.68                 
                     
Moa Holmquist  2004      41.52        1:27.03   
  Jönköpings Simsällskap  1:34.69                 
                     
Felicia Tubbin  2003      41.43        1:28.37   
  Jönköpings Simsällskap  1:28.76                 
                     
Nora Rogö  2004      42.81        1:28.56   
  Jönköpings Simsällskap  1:28.32                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003      42.73        1:29.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:28.08                 
                     
10  Emilia Eriksson  2004      41.78        1:29.79   
  Motala Simsällskap  1:31.04                 
                     
11  Ebba Holgersson  2005      44.01        1:31.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:30.77                 
                     
12  Ida Rudelius  2004      43.61        1:31.45   
  Jönköpings Simsällskap  1:31.13                 
                     
13  Hanna Persson  2004      44.19        1:31.66   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.76                 
                     
14  Wilma Svensson  2004      42.33        1:31.71   
  Jönköpings Simsällskap  1:30.22                 
                     
15  Elin Friberg  2004      44.29        1:32.53   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.58                 
                     
16  Matilda Nilsson  2004      42.64        1:32.71   
  Jönköpings Simsällskap  1:39.71                 
                     
17  Amanda Weiding  2003      43.38        1:33.60   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.03                 
                     
18  Hilma Broden  2003      45.14        1:34.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:30.79                 
                     
19  Märta Högfeldt  2005      45.19        1:34.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.10                 
                     
20  Sofija Bojovic  2004      44.64        1:35.65   
  Finspångs Simklubb                   
                     
21  Klara Lundberg  2004      45.24        1:35.79   
  Linköpings Allmänna SS  1:40.68                 
                     
22  Elsa Linné  2003      45.83        1:36.49   
  Linköpings Allmänna SS  1:40.40                 
                     
23  Kasandra Svan  2004      47.02        1:38.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:38.62                 
                     
24  Hedvig Källsand  2004      45.64        1:38.10   
  Linköpings Allmänna SS  1:39.68                 
                     
25  Leija Johansson Junttila  2006      47.00        1:38.24   
  Motala Simsällskap  1:37.77                 
                     
26  Clara Kuggvik  2005      46.05        1:38.63   
  Västerviks Simsällskap  1:38.56                 
                     
27  Ella Åkesson  2003      46.98        1:38.82   
  Jönköpings Simsällskap  1:38.22                 
                     
28  Alba Arberg  2005      46.49        1:39.37   
  Jönköpings Simsällskap  1:31.81                 
                     
29  Tilda Sundell  2005      47.76        1:39.95   
  Västerviks Simsällskap  1:44.13                 
                     
30  Alice Fransson  2004      48.14        1:40.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
31  Kim Ekman  2004      47.44        1:41.10   
  Jönköpings Simsällskap  1:41.20                 
                     
32  Tilda Jaconelli  2003      47.83        1:41.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:39.92                 
                     
33  Maria Dehgani  2003      48.55        1:41.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:43.81                 
                     
34  Cajsa Hulusjö  2004      47.49        1:42.33   
  Jönköpings Simsällskap  1:47.88                 
                     
35  Julia Lindgren  2004      49.61        1:42.48   
  Finspångs Simklubb  1:47.92                 
                     
36  Elin Nylander  2003      48.99        1:42.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:45.46                 
                     
37  Sofia Wallin  2005      48.84        1:43.28   
  Linköpings Allmänna SS  1:40.53                 
                     
38  Ronja Flanagan  2006      49.28        1:43.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
39  Elin Engqvist  2005      51.46        1:44.56   
  Jönköpings Simsällskap  1:47.96                 
                     
40  Emma Werner  2005      50.13        1:45.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:46.52                 
                     
41  Maja Arnell  2004      49.96        1:45.49   
  Linköpings Allmänna SS  1:44.87                 
                     
42  Julia Arildsson  2005      51.34        1:45.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:55.41                 
                     
43  Rebecka Wibäck  2004      51.44        1:49.28   
  Linköpings Allmänna SS  1:50.68                 
                     
44  Alva Claesén  2004      51.17        1:49.70   
  Västerviks Simsällskap  1:49.22                 
                     
45  Ida Jonsson  2005      52.84        1:49.84   
  Jönköpings Simsällskap  1:53.37                 
                     
46  Ellen Arnell  2006      52.38        1:50.07   
  Linköpings Allmänna SS  1:56.78                 
                     
47  Darya Abbaspour  2005      53.52        1:52.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:56.04                 
                     
48  Frida Erlandsson  2006      54.21        1:53.00   
  Linköpings Allmänna SS  1:52.35                 
                     
49  Ylva Andersson  2005      53.17        1:53.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:58.65                 
                     
50  Evelina Johnsson  2004      52.26        1:53.33   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS                   
                     
51  Isabel Lagali  2004      53.61        1:53.88   
  Linköpings Allmänna SS  1:59.89                 
                     
52  Althaea Süsskind  2007      54.11        1:55.40   
  Linköpings Allmänna SS  1:57.89                 
                     
53  Josefin Klintåker  2006      57.36        2:00.57   
  Linköpings Allmänna SS  2:03.57                 
                     
54  Henny Paläng  2006      56.74        2:01.77   
  Linköpings Allmänna SS  2:02.47                 
                     
Anna Oscarsson  2005              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  2:10.33                 
                     
Lisa Wretling  2004              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  1:42.71                 
                     
Tuva Brandt  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  1:56.88                 
                     
Felicia Svan  2003              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:34.02                 
                     
Frida Holmqvist  2005              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:49.66                 
                     
Maria Miñana Juan  2004              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  1:43.91                 
                     
Märta Engborg  2004              DSQ   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  1:39.18                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002      37.30        1:18.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.01                 
                     
Lena Årebo  2002      37.03        1:19.44   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.33                 
                     
Lovisa Öhrn  2002      38.87        1:20.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:20.01                 
                     
Alva Högberg  2002      38.83        1:22.81   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.37                 
                     
Nadija Sabic  2002      39.79        1:23.19   
  Jönköpings Simsällskap  1:20.18                 
                     
Emmie Davis  2002      39.93        1:23.88   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.57                 
                     
Mira Grimvall  2002      41.24        1:26.48   
  Västerviks Simsällskap  1:27.61                 
                     
Hanna Liliequist  2002      43.79        1:32.99   
  Västerviks Simsällskap  1:36.36                 
                     
Ellen Augustini  2002      44.65        1:33.78   
  Västerviks Simsällskap  1:34.17                 
                     
10  Jonna Starkenberg  2002      49.48        1:44.28   
  Jönköpings Simsällskap  1:41.50                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erika Tudegård  2001      36.42        1:17.52   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.83                 
                     
Felicia Claesén  2001      37.55        1:19.19   
  Västerviks Simsällskap  1:18.01                 
                     
Matilda Brink  2001      38.73        1:22.65   
  Jönköpings Simsällskap  1:27.77                 
                     
Josefine Härdelin  2001      38.28        1:22.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:23.28                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Gidlöf  1999      36.94        1:18.27   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.21                 
                     
Emma Juneskog  1998      37.64        1:20.99   
  Västerviks Simsällskap  1:23.49                 
                     
Sasha Hehir  2000      38.36        1:22.68   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Evelina Thollström  1999      39.08        1:23.14   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.80                 
                     
Malin Jonsson  1998      39.98        1:24.31   
  Jönköpings Simsällskap  1:22.17                 
                     
Johanna Gunnarsson  1999      41.44        1:27.98   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.31                 
                     
Maria Björnberg  1998      43.83        1:31.87   
  Västerviks Simsällskap  1:29.79                 
                     
Emelie Gidlöf  1997      35.03        1:14.62  EXTRA 
  Linköpings Allmänna SS  1:13.19                 
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003      33.57        1:08.93   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.89                 
                     
Anton Hegmegi  2005      35.07        1:12.65   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.35                 
                     
Eric Lundström Silke  2003      36.92        1:12.95   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:12.24                 
                     
William Barkehed  2003      35.77        1:13.56   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.63                 
                     
Erik Wallin  2003      35.78        1:14.21   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.25                 
                     
Gustav Edlund  2004      38.05        1:17.38   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.94                 
                     
Gabriel Eriksson  2004      39.17        1:18.06   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.24                 
                     
Max Grubesic  2004      38.25        1:18.96   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.62                 
                     
Markus Stahre  2004      40.38        1:19.77   
  Linköpings Allmänna SS  1:20.59                 
                     
10  Nikola Petrovic  2004      38.98        1:20.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:23.42                 
                     
11  Olle Almén  2003      39.60        1:21.06   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.97                 
                     
12  Lukas Lundberg  2004      40.16        1:21.68   
  Motala Simsällskap  1:23.98                 
                     
13  Giovanni Tello Tekmen  2004      40.48        1:23.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:23.94                 
                     
14  David Axelsson  2004      41.41        1:24.58   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.67                 
                     
15  Sebastian Florez  2004      41.17        1:24.76   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  1:23.83                 
                     
16  Oliver Edoff  2003      41.91        1:25.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:31.76                 
                     
17  Gustav Fahlström  2005      42.14        1:26.76   
  Motala Simsällskap  1:22.60                 
                     
18  Oskar Glawing  2005      43.44        1:30.21   
  Finspångs Simklubb  1:29.38                 
                     
19  David Malm  2004      44.98        1:30.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:29.75                 
                     
20  Filip Gidlöf  2003      43.53        1:31.19   
  Linköpings Allmänna SS  1:32.76                 
                     
21  Hugo Eriksson  2006      44.72        1:31.81   
  Finspångs Simklubb                   
                     
22  David Bergqvist  2005      44.64        1:32.78   
  Jönköpings Simsällskap  1:34.18                 
                     
23  Hugo Larsson  2006      46.75        1:35.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.44                 
                     
24  Noah Lagerman  2007      46.88        1:37.20   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.88                 
                     
25  Fredrik Höglund  2006      47.82        1:37.66   
  Linköpings Allmänna SS  1:39.68                 
                     
26  Jakob Starkenberg  2004      49.95        1:38.41   
  Jönköpings Simsällskap  1:35.50                 
                     
27  Victor Ekblad  2004      49.86        1:40.56   
  Jönköpings Simsällskap  1:40.16                 
                     
28  Leopold Grinnemo  2005      50.30        1:42.26   
  Jönköpings Simsällskap  1:42.22                 
                     
29  Nassim Arim  2004      50.05        1:43.02   
  Linköpings Allmänna SS  1:39.02                 
                     
30  Aria Mokri  2005      51.90        1:45.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:49.48                 
                     
31  Justin Rineholm  2006      52.19        1:49.04   
  Linköpings Allmänna SS  2:02.85                 
                     
32  Melker Åkesson  2006      57.12        1:53.92   
  Jönköpings Simsällskap  1:42.75                 
                     
Stefanos Gavriliidis  2003              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  1:36.91                 
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Eriksson  2002      34.80        1:12.74   
  Motala Simsällskap  1:14.92                 
                     
Måns Andersson  2002      35.37        1:13.43   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.99                 
                     
Daniel Agestav  2002      36.22        1:15.75   
  Jönköpings Simsällskap  1:17.29                 
                     
Elias Axelsson  2002      37.95        1:17.55   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.85                 
                     
Ricky Bergwall  2002      37.07        1:17.58   
  Jönköpings Simsällskap  1:25.73                 
                     
Ruben Staaf  2002      40.22        1:21.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.12                 
                     
Hannes Blom  2002      41.85        1:25.72   
  Linköpings Allmänna SS  1:26.16                 
                     
Tobias Karlsson  2002      47.34        1:36.01   
  Jönköpings Simsällskap  1:37.56                 
                     
Eldin Nukovic  2002              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  1:10.49                 
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Hegmegi  2001      30.90        1:04.22   
  Jönköpings Simsällskap  1:04.28                 
                     
Felix Öberg  2001      32.07        1:06.57   
  Västerviks Simsällskap  1:05.76                 
                     
Edvin Torlakovic  2001      33.16        1:08.71   
  Västerviks Simsällskap  1:09.34                 
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000      29.88        1:03.02   
  Västerviks Simsällskap  1:01.42                 
                     
Jesper Jönsson  2000      32.65        1:07.70   
  Västerviks Simsällskap  1:08.43                 
                     
Svante Linnér  2000      34.02        1:08.84   
  Motala Simsällskap  1:08.19                 
                     
Albin Staaf  2000      37.28        1:18.86   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.52                 
                     
Gustav Ferlin  2000      42.87        1:28.67   
  Västerviks Simsällskap  1:26.48                 
                     
Oskar Gannholm-Johansson  1996      27.36        57.98  EXTRA 
  Linköpings Allmänna SS  57.53                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Annie Hegmegi  2003      1:08.91  2:29.55  3:57.62    5:09.25   
  Jönköpings Simsällskap  5:17.79                 
                     
Thilde Smedbäck  2004      1:15.54  2:38.91  4:16.82    5:33.59   
  Linköpings Allmänna SS  5:36.33                 
                     
Ebba Bladh Hazard  2004      1:24.26  2:57.72  4:38.86    5:55.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  6:09.76                 
                     
Matilda Nilsson  2004      1:20.44  2:54.34  4:39.04    6:03.69   
  Jönköpings Simsällskap  6:09.04                 
                     
Vera Karlsson  2003              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  5:48.20                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002      1:12.97  2:34.02  4:00.48    5:14.50   
  Linköpings Allmänna SS  5:19.03                 
                     
Elin Gunnarsson  2002      1:14.83  2:45.61  4:31.18    5:42.44   
  Linköpings Allmänna SS  6:06.13                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Thörnros  2001      1:16.46  2:35.97  4:10.70    5:21.96   
  Linköpings Allmänna SS  5:20.31                 
                     
Agnes Arberg  2001      1:16.65  2:41.14  4:22.73    5:35.13   
  Jönköpings Simsällskap  5:24.50                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Evelina Thollström  1999      1:17.07  2:55.04  4:26.57    5:50.47   
  Jönköpings Simsällskap  6:51.46                 
                     
Ebba Eriksson  2000      1:28.56  3:06.37  4:57.42    6:28.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Kajsa Johansson  2000              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Max Grubesic  2004      1:12.96  2:32.11  3:51.06  5:10.85  19:44.69   
  Jönköpings Simsällskap  21:58.66      6:30.44  7:50.17  9:10.35  10:30.33     
          11:49.95  13:09.84  14:29.45  15:49.47     
          17:09.26  18:28.50         
                     
Anton Hegmegi  2005      1:17.53  2:39.15  4:01.01  5:21.82  19:56.16   
  Jönköpings Simsällskap        6:42.68  8:04.24  9:23.95  10:43.83     
          12:03.72  13:23.45  14:43.41  16:02.33     
          17:21.35  18:39.79         
                     
Gabriel Eriksson  2004      1:13.97  2:33.54  3:52.66  5:12.90  20:01.13   
  Jönköpings Simsällskap        6:33.24  7:54.27  9:14.30  10:34.17     
          11:55.44  13:16.50  14:38.22  16:01.42     
          17:23.17  18:43.51         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oliver Tykesson  2000      1:09.27  2:21.62  3:34.75  4:48.13  18:17.52   
  Linköpings Allmänna SS  17:43.25      6:00.64  7:13.06  8:26.31  9:39.67     
          10:53.60  12:06.68  13:20.43  14:34.45     
          15:50.34  17:04.89         
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Elliot Fielder  2003      1:10.87  2:26.31  3:41.97  4:56.80  9:48.74   
  Motala Simsällskap  10:09.89      6:11.08  7:24.84  8:37.87       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Patrik Petkoczi  2002      1:08.64  2:20.35  3:30.95  4:42.99  9:38.10   
  Jönköpings Simsällskap  9:58.17      5:55.92  7:10.03  8:23.11       
                     
Ricky Bergwall  2002      1:17.01  2:40.36  4:03.30  5:26.32  10:50.85   
  Jönköpings Simsällskap  11:58.96      6:48.95  8:11.62  9:33.35       
                     
Tobias Karlsson  2002      1:33.25  3:15.10  4:57.59  6:40.46  13:23.30   
  Jönköpings Simsällskap        8:21.22  10:03.32  11:45.13       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Oscar Hegmegi  2001      1:08.14  2:22.24  3:34.98  4:48.09  9:31.83   
  Jönköpings Simsällskap  9:28.01      5:58.91  7:10.09  8:20.63       
                     
Naevid Kiasat  2001      1:10.47  2:26.40  3:41.78  4:57.32  9:47.99   
  Linköpings Allmänna SS  9:39.73      6:10.34  7:23.26  8:35.59       
                     
Albert Madurel  2001      1:11.83  2:31.43  3:52.07  5:12.42  10:29.37   
  Jönköpings Simsällskap  10:49.83      6:34.01  7:56.14  9:15.62       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Svante Linnér  2000      1:06.09  2:14.82  3:23.90  4:32.73  9:11.45   
  Motala Simsällskap  9:35.96      5:42.23  6:52.74  8:02.84       
                     
Jesper Jönsson  2000      1:09.48  2:24.07  3:39.44  4:56.37  10:00.10   
  Västerviks Simsällskap  10:44.56      6:13.16  7:29.78  8:47.11       
                     
Gustav Ferlin  2000      1:24.15  2:56.06  4:28.35  6:00.29  12:01.37   
  Västerviks Simsällskap        7:31.84  9:03.12  10:33.56       
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Prisutdelning innan denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Annie Hegmegi  2003      32.10  1:08.36  1:45.36    2:22.34   
  Jönköpings Simsällskap  2:25.29                 
                     
Vera Karlsson  2003      36.10  1:16.51  1:58.97    2:41.84   
  Linköpings Allmänna SS  2:42.49                 
                     
Ylva Andersson  2005      44.39  1:39.64  2:40.68    3:38.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Prisutdelning innan denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002      34.90  1:14.96  1:57.79    2:40.71   
  Linköpings Allmänna SS  2:46.39                 
                     
Lena Årebo  2002      35.60  1:18.63  2:06.27    2:55.56   
  Linköpings Allmänna SS  2:57.58                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Prisutdelning innan denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Arberg  2001      35.18  1:16.61  1:58.86    2:40.75   
  Jönköpings Simsällskap  2:37.96                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Prisutdelning innan denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Gidlöf  1999      34.38  1:13.71  1:54.22    2:36.40   
  Linköpings Allmänna SS  2:34.91                 
                     
Evelina Thollström  1999      35.65  1:18.05  2:02.12    2:45.71   
  Jönköpings Simsällskap  2:58.26                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003      33.21  1:11.11  1:53.29    2:26.85   
  Jönköpings Simsällskap  2:31.58                 
                     
Elliot Fielder  2003      32.78  1:13.28  1:54.22    2:29.03   
  Motala Simsällskap  2:33.87                 
                     
Anton Hegmegi  2005      36.30  1:16.26  2:02.68    2:39.25   
  Jönköpings Simsällskap  2:39.28                 
                     
Gustav Edlund  2004      37.61  1:22.03  2:04.62    2:41.93   
  Linköpings Allmänna SS  2:39.11                 
                     
Gabriel Eriksson  2004      34.30  1:18.18  2:07.10    2:42.64   
  Jönköpings Simsällskap  2:50.41                 
                     
Erik Wallin  2003      36.93  1:19.03  2:05.14    2:43.47   
  Linköpings Allmänna SS  2:44.74                 
                     
William Barkehed  2003      37.92  1:20.67  2:11.13    2:49.39   
  Linköpings Allmänna SS  2:52.76                 
                     
David Axelsson  2004      37.18  1:23.60  2:10.97    2:49.59   
  Linköpings Allmänna SS  2:47.68                 
                     
Lukas Lundberg  2004      39.50  1:23.71  2:13.24    2:49.72   
  Motala Simsällskap  2:51.35                 
                     
10  Max Grubesic  2004      40.93  1:24.89  2:13.20    2:50.79   
  Jönköpings Simsällskap  2:53.36                 
                     
11  Gustav Fahlström  2005      39.12  1:25.30  2:16.55    2:55.07   
  Motala Simsällskap  2:50.88                 
                     
12  Oliver Edoff  2003      36.26  1:22.71  2:15.01    2:55.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:22.17                 
                     
13  Olle Almén  2003      38.50  1:24.76  2:16.76    2:56.05   
  Linköpings Allmänna SS  3:02.19                 
                     
14  Stefanos Gavriliidis  2003      38.24  1:28.69  2:20.10    2:58.63   
  Västerviks Simsällskap  3:10.41                 
                     
15  Markus Stahre  2004      43.07  1:27.98  2:23.44    3:02.99   
  Linköpings Allmänna SS  3:03.38                 
                     
16  Giovanni Tello Tekmen  2004      40.61  1:31.84  2:27.22    3:08.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:16.73                 
                     
17  Oskar Glawing  2005      44.10  1:31.88  2:24.82    3:09.88   
  Finspångs Simklubb  3:35.47                 
                     
18  David Bergqvist  2005      45.71  1:38.14  2:31.00    3:11.74   
  Jönköpings Simsällskap  3:12.27                 
                     
19  Filip Gidlöf  2003      41.69  1:35.11  3:17.09    3:17.09   
  Linköpings Allmänna SS  3:17.78                 
                     
20  Jakob Starkenberg  2004      49.21  1:40.03  2:36.47    3:18.20   
  Jönköpings Simsällskap  3:16.94                 
                     
21  Robin Lundqvist  2005      45.73  1:35.99  2:37.61    3:19.19   
  Linköpings Allmänna SS  3:42.66                 
                     
22  Hugo Eriksson  2006      49.25  1:39.74  2:38.61    3:21.52   
  Finspångs Simklubb                   
                     
23  Victor Ekblad  2004      45.01  1:40.12  2:37.36    3:21.62   
  Jönköpings Simsällskap  3:17.50                 
                     
24  Noah Lagerman  2007      44.03  1:36.50  2:38.19    3:22.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
25  Melker Åkesson  2006      47.73  1:46.25  2:40.27    3:27.09   
  Jönköpings Simsällskap  3:33.62                 
                     
26  Fredrik Höglund  2006      49.77  1:45.45  2:43.98    3:30.68   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
27  Nassim Arim  2004      1:49.53  1:49.53  2:49.85    3:37.33   
  Linköpings Allmänna SS  3:38.92                 
                     
Aria Mokri  2005              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Justin Rineholm  2006              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ruben Staaf  2002      33.33  1:17.15  1:58.69    2:34.06   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.80                 
                     
Patrik Petkoczi  2002      36.92  1:20.44  2:05.68    2:40.44   
  Jönköpings Simsällskap  2:41.68                 
                     
Elias Axelsson  2002      32.33  1:16.10  2:06.68    2:41.05   
  Linköpings Allmänna SS  2:44.45                 
                     
Ricky Bergwall  2002      32.73  1:15.18  2:06.17    2:42.54   
  Jönköpings Simsällskap  2:46.80                 
                     
Isak Lust  2002      45.32  1:31.41  2:28.28    3:09.10   
  Linköpings Allmänna SS  3:15.81                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felix Öberg  2001      30.74  1:10.73  1:56.56    2:30.76   
  Västerviks Simsällskap  2:30.04                 
                     
Albert Madurel  2001      33.76  1:18.46  2:06.40    2:42.39   
  Jönköpings Simsällskap  2:54.02                 
                     
Thomas Babana  2001              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap  2:52.82                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tom Andersson  1998      28.72  1:04.66  1:40.59    2:13.31   
  Linköpings Allmänna SS  2:13.60                 
                     
Erik Ohlsén  2000      28.44  1:03.75  1:43.91    2:16.77   
  Västerviks Simsällskap  2:15.06                 
                     
Jesper Jönsson  2000      31.70  1:10.64  1:58.29    2:33.65   
  Västerviks Simsällskap  2:35.07                 
                     
Albin Staaf  2000      32.87  1:17.37  2:03.71    2:39.63   
  Linköpings Allmänna SS  2:32.44                 
                     
Anton Kilander  1999      33.64  1:18.22  2:04.34    2:41.68   
  Linköpings Allmänna SS  2:46.34                 
                     
Gustav Ferlin  2000      41.04  1:31.04  2:21.17    3:04.33   
  Västerviks Simsällskap  3:18.61                 
                     
Anton Andersson  1993      26.96  58.42  1:34.81    2:04.71  EXTRA 
  Linköpings Allmänna SS  2:00.35                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Tellfjord  2003      1:10.70  2:24.42  3:38.09    4:50.06   
  Jönköpings Simsällskap  4:56.45                 
                     
Ebba Bladh Hazard  2004      1:13.39  2:31.43  3:47.35    5:01.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:06.97                 
                     
Thilde Smedbäck  2004      1:13.74  2:32.04  3:48.43    5:02.04   
  Linköpings Allmänna SS  5:03.46                 
                     
Wilma Svensson  2004      1:12.94  2:30.46  3:47.88    5:02.27   
  Jönköpings Simsällskap  5:08.67                 
                     
Wilma Holmertz  2003      1:12.03  2:30.17  3:49.35    5:09.11   
  Linköpings Allmänna SS  5:04.58                 
                     
Jane Elgh  2004      1:14.77  2:34.71  3:54.65    5:11.55   
  Jönköpings Simsällskap  5:26.49                 
                     
Amanda Weiding  2003      1:15.85  2:34.30  3:53.58    5:14.49   
  Linköpings Allmänna SS  5:23.48                 
                     
Martina Karlsson  2003      1:15.71  2:35.40  3:56.27    5:16.69   
  Linköpings Allmänna SS  5:13.45                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003      1:14.69  2:36.16  3:58.64    5:21.23   
  Linköpings Allmänna SS  5:25.73                 
                     
10  Alba Arberg  2005      1:20.16  2:44.19  4:08.07    5:28.99   
  Jönköpings Simsällskap  5:42.42                 
                     
11  Ida Rudelius  2004      1:17.81  2:42.11  4:05.88    5:29.58   
  Jönköpings Simsällskap  5:30.85                 
                     
12  Nora Rogö  2004      1:20.07  2:44.88  4:10.33    5:29.64   
  Jönköpings Simsällskap  5:48.81                 
                     
13  Ebba Holgersson  2005      1:21.98  2:48.74  4:14.13    5:34.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:52.42                 
                     
14  Tilda Jaconelli  2003      1:20.10  2:46.14  4:12.22    5:36.12   
  Linköpings Allmänna SS  5:44.09                 
                     
15  Natalie Stjärnås  2003      1:19.10  2:47.62  4:14.60    5:38.71   
  Jönköpings Simsällskap  5:31.29                 
                     
16  Felicia Tubbin  2003      1:19.09  2:46.84  4:14.71    5:40.13   
  Jönköpings Simsällskap  5:56.94                 
                     
17  Hilma Broden  2003      1:19.67  2:48.74  4:17.18    5:41.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:40.20                 
                     
18  Hanna Persson  2004      1:22.62  2:51.71  4:20.12    5:43.41   
  Linköpings Allmänna SS  5:47.12                 
                     
19  Wilma Carlheim  2003      1:21.54  2:50.77  4:18.93    5:45.41   
  Jönköpings Simsällskap  5:48.94                 
                     
20  Elsa Linné  2003      1:22.83  2:53.07  4:23.72    5:50.92   
  Linköpings Allmänna SS  6:02.49                 
                     
21  Sofija Bojovic  2004      1:26.50  2:56.93  4:28.16    5:54.38   
  Finspångs Simklubb                   
                     
22  Maria Miñana Juan  2004      1:26.09  3:00.57  4:33.89    5:59.77   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
23  Ella Åkesson  2003      1:24.28  2:57.19  4:31.12    6:03.11   
  Jönköpings Simsällskap  6:23.79                 
                     
24  Alessandra Bäck  2003      1:27.85  3:03.22  4:38.41    6:06.19   
  Västerviks Simsällskap  6:35.54                 
                     
25  Greta Sjögren  2007      1:28.59  3:03.34  4:38.54    6:11.57   
  Motala Simsällskap                   
                     
26  Tilda Andersson  2006      1:32.23  3:09.06  4:43.31    6:14.03   
  Jönköpings Simsällskap  7:05.21                 
                     
27  Kim Ekman  2004      1:29.91  3:09.58  4:49.15    6:20.69   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
28  Tilda Sundell  2005      1:33.09  3:10.93  4:49.95    6:21.25   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
29  Ronja Flanagan  2006      1:34.37  3:13.63  4:52.87    6:24.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  6:54.47                 
                     
30  Märta Engborg  2004      1:33.87  3:14.56  4:55.18    6:30.51   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  7:13.52                 
                     
31  Hedvig Källsand  2004      1:31.09  3:13.18  4:55.67    6:34.84   
  Linköpings Allmänna SS  6:40.07                 
                     
32  Emma Werner  2005      1:32.06  3:15.24  4:58.25    6:36.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
33  Ida Jonsson  2005      1:33.32  3:17.23  5:06.34    6:42.14   
  Jönköpings Simsällskap  7:25.15                 
                     
34  Cajsa Hulusjö  2004      1:33.95  3:20.23  5:08.82    6:51.67   
  Jönköpings Simsällskap  7:51.06                 
                     
Matilda Nilsson  2004              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  5:40.72                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Gunnarsson  2002      1:05.69  2:16.95  3:30.15    4:46.85   
  Linköpings Allmänna SS  4:37.42                 
                     
Felicia Järvikari  2002      1:10.44  2:24.36  3:36.27    4:49.18   
  Linköpings Allmänna SS  4:51.29                 
                     
Nadija Sabic  2002      1:10.46  2:23.97  3:37.96    4:49.39   
  Jönköpings Simsällskap  4:57.03                 
                     
Alva Högberg  2002      1:13.95  2:34.96  3:55.44    5:14.21   
  Linköpings Allmänna SS  5:20.88                 
                     
Emma Bengtsson  2002      1:18.98  2:47.07  4:16.25    5:39.15   
  Motala Simsällskap                   
                     
Jonna Starkenberg  2002      1:40.24  3:29.52  5:17.69    6:59.29   
  Jönköpings Simsällskap  7:04.21                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Thörnros  2001      1:07.53  2:18.44  3:29.01    4:39.17   
  Linköpings Allmänna SS  4:41.53                 
                     
Erika Tudegård  2001      1:10.94  2:24.02  3:38.13    4:51.53   
  Linköpings Allmänna SS  5:06.96                 
                     
Matilda Brink  2001      1:10.62  2:24.21  3:39.08    4:52.07   
  Jönköpings Simsällskap  5:05.40                 
                     
Alice Almén  2001      1:11.37  2:27.91  3:45.50    5:01.13   
  Linköpings Allmänna SS  5:10.89                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Andrea Palm  2000      1:07.97  2:19.67  3:30.96    4:41.54   
  Linköpings Allmänna SS  4:44.21                 
                     
Malin Jonsson  1998      1:09.71  2:24.30  3:40.31    4:57.72   
  Jönköpings Simsällskap  4:54.21                 
                     
Johanna Gunnarsson  1999      1:12.00  2:29.05  3:45.96    5:02.60   
  Linköpings Allmänna SS  5:03.98                 
                     
Sasha Hehir  2000      1:09.45  2:27.50  3:46.27    5:03.88   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Emma Juneskog  1998      1:12.34  2:33.04  3:55.70    5:18.13   
  Västerviks Simsällskap  6:12.32                 
                     
Maria Björnberg  1998      1:16.02  2:43.74  4:14.98    5:44.54   
  Västerviks Simsällskap  5:43.05                 
                     
Ebba Eriksson  2000      1:19.30  2:48.66  4:19.03    5:45.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:49.32                 
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elliot Fielder  2003      37.06  1:19.35  2:00.99    2:41.33   
  Motala Simsällskap  2:47.45                 
                     
Gustav Edlund  2004      38.04  1:21.55  2:05.22    2:47.56   
  Linköpings Allmänna SS  2:51.59                 
                     
Erik Wallin  2003      39.83  1:25.31  2:11.50    2:57.72   
  Linköpings Allmänna SS  3:00.79                 
                     
Anton Hegmegi  2005      41.24  1:27.15  2:13.50    2:59.15   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
David Axelsson  2004      40.13  1:27.18  2:15.88    3:01.85   
  Linköpings Allmänna SS  3:04.70                 
                     
Dominik Stefanovic  2003      42.20  1:30.63  2:20.86    3:10.73   
  Finspångs Simklubb  3:25.93                 
                     
Max Grubesic  2004      43.39  1:33.24  2:23.61    3:11.45   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Sebastian Florez  2004      43.19  1:32.77  2:23.61    3:12.06   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  3:31.00                 
                     
Nikola Petrovic  2004      41.92  1:31.88  2:22.79    3:14.13   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:23.24                 
                     
10  David Malm  2004      49.67  1:44.16  2:34.67    3:25.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:59.57                 
                     
11  David Bergqvist  2005      47.73  1:41.66  2:35.45    3:25.87   
  Jönköpings Simsällskap  3:45.94                 
                     
12  Leopold Grinnemo  2005      48.32  1:44.91  2:39.99    3:31.83   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
13  Melker Åkesson  2006      49.81  1:46.36  2:43.49    3:36.88   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
14  Filip Gidlöf  2003      50.20  1:47.92  2:47.71    3:47.64   
  Linköpings Allmänna SS  3:42.19                 
                     
15  Justin Rineholm  2006      52.32  1:52.48  2:53.00    3:52.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Giovanni Tello Tekmen  2004              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nicola Lundqvist  2002      37.50  1:20.51  2:03.73    2:45.72   
  Linköpings Allmänna SS  2:51.89                 
                     
Ruben Staaf  2002      38.34  1:21.88  2:04.62    2:46.07   
  Linköpings Allmänna SS  2:45.82                 
                     
Daniel Agestav  2002      37.26  1:22.61  2:09.48    2:56.65   
  Jönköpings Simsällskap  3:08.03                 
                     
Måns Andersson  2002      39.55  1:26.26  2:15.03    2:59.88   
  Linköpings Allmänna SS  3:05.17                 
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Torlakovic  2001      35.17  1:15.62  1:55.90    2:33.90   
  Västerviks Simsällskap  2:29.27                 
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ferlin  2000      42.45  1:31.35  2:20.97    3:09.40   
  Västerviks Simsällskap  3:10.64                 
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Annie Hegmegi  2003      34.55  1:11.78  1:49.22    2:24.16   
  Jönköpings Simsällskap  2:31.11                 
                     
Vera Karlsson  2003      32.93  1:10.24  1:48.24    2:25.58   
  Linköpings Allmänna SS  2:26.29                 
                     
Thilde Smedbäck  2004      37.31  1:17.70  1:58.19    2:37.07   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.75                 
                     
Moa Holmquist  2004      38.33  1:18.76  2:00.19    2:41.28   
  Jönköpings Simsällskap  2:45.68                 
                     
Wilma Holmertz  2003      38.10  1:19.86  2:02.29    2:44.29   
  Linköpings Allmänna SS  2:39.63                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003      38.12  1:20.07  2:03.08    2:45.31   
  Linköpings Allmänna SS  2:51.96                 
                     
Wilma Svensson  2004      39.12  1:22.07  2:05.00    2:46.59   
  Jönköpings Simsällskap  3:03.91                 
                     
Alice Fransson  2004      39.10  1:22.21  2:05.80    2:47.84   
  Linköpings Allmänna SS  2:55.42                 
                     
Olivia Gustafsson  2004      40.80  1:24.37  2:07.61    2:48.99   
  Linköpings Allmänna SS  3:00.25                 
                     
10  Matilda Nilsson  2004      39.64  1:23.20  2:06.76    2:51.20   
  Jönköpings Simsällskap  2:49.52                 
                     
11  Amanda Weiding  2003      38.47  1:21.73  2:06.67    2:52.52   
  Linköpings Allmänna SS  3:06.69                 
                     
12  Martina Karlsson  2003      40.22  1:25.04  2:10.17    2:54.58   
  Linköpings Allmänna SS  2:55.31                 
                     
13  Elin Nylander  2003      44.69  1:32.15  2:21.10    3:08.87   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Natalie Stjärnås  2003      45.04  1:33.00  2:22.35    3:08.91   
  Jönköpings Simsällskap  3:11.75                 
                     
15  Tilda Jaconelli  2003      47.33  1:37.13  2:26.28    3:12.50   
  Linköpings Allmänna SS  3:22.61                 
                     
16  Ella Åkesson  2003      46.61  1:38.04  2:28.99    3:16.40   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
17  Elin Engqvist  2005      47.67  1:38.76  2:28.78    3:16.61   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
18  Alva Claesén  2004      45.88  1:36.57  2:27.88    3:18.08   
  Västerviks Simsällskap  3:23.98                 
                     
19  Ronja Flanagan  2006      48.82  1:41.56  2:32.14    3:22.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
20  Evelina Johnsson  2004      48.05  1:43.50  2:40.59    3:33.83   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS                   
                     
21  Tilda Andersson  2006      51.70  1:46.63  2:41.89    3:34.65   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
22  Cajsa Hulusjö  2004      51.74  1:47.25  2:43.61    3:36.03   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Kim Ekman  2004              DNF   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Hedvig Källsand  2004              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Ida Jonsson  2005              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lena Årebo  2002      37.22  1:16.92  1:56.51    2:35.08   
  Linköpings Allmänna SS  2:40.65                 
                     
Emmie Davis  2002      38.95  1:20.18  2:02.39    2:44.15   
  Jönköpings Simsällskap  3:06.72                 
                     
Mira Grimvall  2002      39.91  1:23.38  2:08.95    2:53.92   
  Västerviks Simsällskap  2:55.34                 
                     
Isadora Rosén  2002      39.55  1:23.50  2:09.12    2:54.47   
  Motala Simsällskap  2:53.40                 
                     
Hanna Liliequist  2002      45.27  1:35.00  2:25.75    3:14.83   
  Västerviks Simsällskap  3:19.51                 
                     
Jonna Starkenberg  2002      55.80  1:54.90  2:53.50    3:50.31   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Ida-Lee Fjelstrenius  2002              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Arberg  2001      38.04  1:18.64  2:00.61    2:41.07   
  Jönköpings Simsällskap  2:34.85                 
                     
Matilda Brink  2001      38.15  1:19.88  2:02.23    2:43.99   
  Jönköpings Simsällskap  3:07.08                 
                     
Josefine Härdelin  2001      38.53  1:20.29  2:04.23    2:48.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:41.69                 
                     
Sandra Mokhtari  2001      38.46  1:20.59  2:04.88    2:48.21   
  Linköpings Allmänna SS  2:46.82                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003      28.48        59.04   
  Jönköpings Simsällskap  59.71                 
                     
Eric Lundström Silke  2003      30.86        1:01.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.35                 
                     
Gabriel Eriksson  2004      31.86        1:05.83   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.11                 
                     
Anton Hegmegi  2005      32.23        1:06.74   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.69                 
                     
Gustav Edlund  2004      32.56        1:06.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.78                 
                     
Erik Wallin  2003      32.18        1:07.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.37                 
                     
William Barkehed  2003      32.62        1:08.18   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.74                 
                     
Max Grubesic  2004      32.99        1:08.53   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.77                 
                     
David Axelsson  2004      33.73        1:08.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.82                 
                     
10  Lukas Lundberg  2004      33.59        1:09.06   
  Motala Simsällskap  1:09.40                 
                     
11  Sebastian Florez  2004      33.70        1:09.53   
  Eksjö Sim- o Livräddnings SS  1:11.13                 
                     
12  Oliver Edoff  2003      33.73        1:09.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.63                 
                     
13  Stefanos Gavriliidis  2003      34.16        1:09.65   
  Västerviks Simsällskap  1:12.70                 
                     
14  Nikola Petrovic  2004      33.72        1:09.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:09.46                 
                     
15  Olle Almén  2003      33.92        1:10.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.17                 
                     
16  Markus Stahre  2004      36.10        1:12.77   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.90                 
                     
17  Gustav Fahlström  2005      34.83        1:12.88   
  Motala Simsällskap  1:10.78                 
                     
18  David Bergqvist  2005      36.38        1:14.74   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.82                 
                     
19  David Malm  2004      36.36        1:15.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:16.35                 
                     
20  Leopold Grinnemo  2005      36.40        1:16.11   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.82                 
                     
21  Dominik Stefanovic  2003      36.47        1:16.51   
  Finspångs Simklubb  1:21.02                 
                     
22  Filip Gidlöf  2003      36.23        1:17.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.54                 
                     
23  Robin Lundqvist  2005      37.90        1:17.40   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.24                 
                     
24  Oskar Glawing  2005      37.24        1:17.66   
  Finspångs Simklubb  1:16.21                 
                     
25  Jakob Starkenberg  2004      39.36        1:20.88   
  Jönköpings Simsällskap  1:22.75                 
                     
26  Victor Ekblad  2004      38.38        1:21.56   
  Jönköpings Simsällskap  1:26.35                 
                     
27  Fredrik Höglund  2006      39.91        1:25.76   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.66                 
                     
28  Nassim Arim  2004      41.82        1:26.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:26.51                 
                     
29  Hugo Eriksson  2006      41.93        1:27.42   
  Finspångs Simklubb                   
                     
30  Noah Lagerman  2007      42.31        1:28.70   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.58                 
                     
31  Melker Åkesson  2006      43.73        1:34.22   
  Jönköpings Simsällskap  1:29.77                 
                     
32  Justin Rineholm  2006      45.81        1:35.45   
  Linköpings Allmänna SS  1:32.66                 
                     
33  Aria Mokri  2005      48.50        1:45.40   
  Linköpings Allmänna SS  1:41.32                 
                     
Giovanni Tello Tekmen  2004              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:12.44                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nicola Lundqvist  2002      28.60        58.84   
  Linköpings Allmänna SS  1:01.12                 
                     
Sebastian Nilsson  2002      29.20        58.88   
  Linköpings Allmänna SS  58.91                 
                     
Elias Axelsson  2002      29.02        1:00.04   
  Linköpings Allmänna SS  1:00.67                 
                     
Daniel Agestav  2002      29.22        1:02.52   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.76                 
                     
Patrik Petkoczi  2002      30.72        1:02.83   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.76                 
                     
Ruben Staaf  2002      31.45        1:04.01   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.36                 
                     
Måns Andersson  2002      31.47        1:05.07   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.42                 
                     
Ricky Bergwall  2002      31.60        1:06.87   
  Jönköpings Simsällskap  1:06.74                 
                     
Hannes Blom  2002      35.14        1:12.49   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.14                 
                     
10  Isak Lust  2002      34.90        1:14.11   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.31                 
                     
11  Tobias Karlsson  2002      40.48        1:23.24   
  Jönköpings Simsällskap  1:25.07                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Torlakovic  2001      27.76        57.57   
  Västerviks Simsällskap  59.22                 
                     
Naevid Kiasat  2001      28.37        58.87   
  Linköpings Allmänna SS  59.19                 
                     
Felix Öberg  2001      28.34        59.58   
  Västerviks Simsällskap  58.71                 
                     
Oscar Hegmegi  2001      28.64        1:00.77   
  Jönköpings Simsällskap  1:00.00                 
                     
Albert Madurel  2001      29.81        1:01.24   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.95                 
                     
Thomas Babana  2001              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap  1:06.01                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Prisutdelning efter denna gren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000      26.20        54.83   
  Västerviks Simsällskap  54.85                 
                     
Gustav Henell  1999      26.59        55.24   
  Linköpings Allmänna SS  56.69                 
                     
Petter Cyrén  1996      26.37        55.28   
  Linköpings Allmänna SS  54.86                 
                     
Sixten Almén  1999      27.30        55.86   
  Linköpings Allmänna SS  55.48                 
                     
Oliver Tykesson  2000      28.16        58.33   
  Linköpings Allmänna SS  58.89                 
                     
Jesper Jönsson  2000      29.64        1:02.04   
  Västerviks Simsällskap  1:01.40                 
                     
Albin Staaf  2000      29.54        1:02.21   
  Linköpings Allmänna SS  1:00.80                 
                     
Anton Kilander  1999      32.56        1:07.56   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.61                 
                     
Gustav Ferlin  2000      34.86        1:14.86   
  Västerviks Simsällskap  1:14.84                 
                     
Daniel Olsson  1996      25.51        54.10  EXTRA 
  Linköpings Allmänna SS  52.06                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003      29.28  1:01.99  1:35.29    2:08.55   
  Jönköpings Simsällskap  2:16.55                 
                     
Eric Lundström Silke  2003      31.40  1:06.99  1:42.94    2:16.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:16.43                 
                     
Gabriel Eriksson  2004      32.88  1:09.51  1:46.82    2:22.54   
  Jönköpings Simsällskap  2:28.99                 
                     
Anton Hegmegi  2005      32.97  1:09.07  1:46.36    2:22.76   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.07                 
                     
Max Grubesic  2004      33.28  1:10.99  1:48.76    2:25.02   
  Jönköpings Simsällskap  2:34.45                 
                     
Lukas Lundberg  2004      33.37  1:11.16  1:49.11    2:25.16   
  Motala Simsällskap  2:27.90                 
                     
Erik Wallin  2003      33.02  1:10.03  1:48.33    2:26.16   
  Linköpings Allmänna SS  2:29.88                 
                     
David Axelsson  2004      33.99  1:11.67  1:50.62    2:27.69   
  Linköpings Allmänna SS  2:30.89                 
                     
William Barkehed  2003      32.92  1:11.12  1:51.06    2:29.22   
  Linköpings Allmänna SS  2:31.54                 
                     
10  Gustav Edlund  2004      33.71  1:12.58  1:51.98    2:30.32   
  Linköpings Allmänna SS  2:27.64                 
                     
11  Nikola Petrovic  2004      33.53  1:12.49  1:53.26    2:32.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:40.74                 
                     
12  Markus Stahre  2004      36.14  1:15.33  1:55.91    2:34.76   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.93                 
                     
13  Oliver Edoff  2003      34.18  1:12.96  1:53.92    2:34.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Olle Almén  2003      34.56  1:14.23  1:55.17    2:35.17   
  Linköpings Allmänna SS  2:38.52                 
                     
15  Leopold Grinnemo  2005      37.10  1:20.08  2:03.57    2:42.54   
  Jönköpings Simsällskap  3:09.00                 
                     
16  Stefanos Gavriliidis  2003      36.39  1:17.50  2:01.46    2:43.18   
  Västerviks Simsällskap  2:55.16                 
                     
17  David Malm  2004      37.76  1:20.94  2:03.56    2:44.48   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Dominik Stefanovic  2003      35.76  1:18.25  2:03.11    2:46.59   
  Finspångs Simklubb                   
                     
19  David Bergqvist  2005      37.87  1:21.96  2:05.76    2:47.39   
  Jönköpings Simsällskap  2:58.95                 
                     
20  Oskar Glawing  2005      37.85  1:21.54  2:06.98    2:49.78   
  Finspångs Simklubb  2:54.48                 
                     
21  Robin Lundqvist  2005      38.53  1:24.58  2:11.06    2:53.01   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
22  Jakob Starkenberg  2004      40.36  1:24.98  2:10.78    2:53.66   
  Jönköpings Simsällskap  3:04.76                 
                     
23  Victor Ekblad  2004      40.68  1:27.06  2:13.06    2:56.04   
  Jönköpings Simsällskap  3:21.49                 
                     
24  Fredrik Höglund  2006      40.44  1:25.59  2:12.32    2:57.78   
  Linköpings Allmänna SS  3:01.95                 
                     
25  Simon Axelsson  2006      41.86  1:28.07  2:14.79    3:00.47   
  Linköpings Allmänna SS  3:04.88                 
                     
26  Hugo Eriksson  2006      41.36  1:28.09  2:16.35    3:01.74   
  Finspångs Simklubb                   
                     
27  Nassim Arim  2004      41.88  1:29.40  2:17.33    3:02.89   
  Linköpings Allmänna SS  3:03.79                 
                     
28  Hugo Larsson  2006      40.89  1:27.37  2:18.16    3:03.17   
  Linköpings Allmänna SS  3:15.35                 
                     
29  Melker Åkesson  2006      41.03  1:30.99  2:16.91    3:06.61   
  Jönköpings Simsällskap  3:23.75                 
                     
30  Noah Lagerman  2007      42.97  1:32.92  2:22.30    3:10.38   
  Linköpings Allmänna SS  3:23.84                 
                     
31  Justin Rineholm  2006      43.85  1:32.77  2:23.97    3:16.44   
  Linköpings Allmänna SS  3:29.22                 
                     
32  Aria Mokri  2005      48.75  1:50.09  2:53.13    3:51.77   
  Linköpings Allmänna SS  3:47.52                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Patrik Petkoczi  2002      31.61  1:05.68  1:39.87    2:12.73   
  Jönköpings Simsällskap  2:14.43                 
                     
Sebastian Nilsson  2002      31.19  1:05.69  1:39.50    2:13.59   
  Linköpings Allmänna SS  2:12.50                 
                     
Elias Axelsson  2002      30.47  1:05.04  1:40.87    2:14.50   
  Linköpings Allmänna SS  2:17.52                 
                     
Henrik Eriksson  2002      29.86  1:02.81  1:38.21    2:14.55   
  Motala Simsällskap  2:21.70                 
                     
Daniel Agestav  2002      30.90  1:05.32  1:41.86    2:17.91   
  Jönköpings Simsällskap  2:27.93                 
                     
Ruben Staaf  2002      32.43  1:07.62  1:43.32    2:18.98   
  Linköpings Allmänna SS  2:25.51                 
                     
Måns Andersson  2002      33.13  1:10.66  1:48.77    2:24.64   
  Linköpings Allmänna SS  2:26