Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2015    Utskriftsdatum  22 november 2015   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  21:58   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 november 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    32.40  1:12.37  1:56.07    2:31.80   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.37  1:10.98  1:56.36    2:32.64   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.58  1:13.97  1:58.74    2:35.57   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.61  1:16.12  1:59.63    2:36.46   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    34.01  1:15.60  2:02.67    2:39.26   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.07  1:19.78  2:04.24    2:42.34   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.01  1:16.94  2:09.39    2:47.37   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    36.13  1:20.90  2:11.96    2:49.60   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.51  1:22.15  2:11.32    2:49.67   
10  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    36.41  1:22.09  2:11.31    2:50.48   
11  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.29  1:14.80  2:09.31    2:51.31   
12  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.18  1:21.80  2:13.71    2:52.95   
13  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    36.47  1:21.08  2:11.12    2:53.85   
14  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    39.01  1:24.92  2:15.92    2:54.79   
15  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    35.90  1:21.84  2:13.46    2:55.31   
16  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.26  1:25.93  2:16.20    2:57.02   
17  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    39.15  1:23.80  2:14.00    2:57.25   
18  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.32  1:21.33  2:13.31    2:57.28   
19  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    39.01  1:29.24  2:19.85    3:02.67   
20  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    35.42  1:22.66  2:16.65    3:02.83   
21  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    40.71        3:05.54   
22  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    41.43  1:29.08  2:24.95    3:09.74   
23  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.69  1:30.06  2:26.43    3:12.36   
24  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    46.84  1:37.42  2:33.54    3:18.01   
25  Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    44.50  1:37.33  2:32.81    3:21.33   
26  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    43.48  1:36.88  2:35.83    3:21.95   
27  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    44.72  1:37.31  2:36.03    3:23.87   
28  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    41.57  1:38.75  2:40.14    3:27.94   
29  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.89  1:47.49  2:42.24    3:36.55   
30  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.73  1:51.52  2:53.85    3:47.10   
31  Ella Kågedal  2003  Linköpings Allmänna SS    46.86  1:48.79  2:51.86    3:47.62   
32  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    56.68  1:53.00  2:59.60    3:47.93   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    26.85  1:00.24  1:41.01    2:14.14   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.06  1:03.26  1:43.57    2:16.37   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.83  1:04.08  1:45.79    2:19.82   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    31.24  1:12.25  1:52.82    2:28.54   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.68  1:07.91  1:54.10    2:29.09   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.26  1:10.01  1:54.75    2:29.33   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    30.89  1:08.55  1:54.99    2:30.04   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.29  1:14.01  1:55.56    2:30.73   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.40  1:13.12  1:56.47    2:32.32   
10  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.17  1:08.11  1:55.83    2:32.49   
11  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    32.01  1:16.14  1:59.33    2:34.63   
12  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    31.92  1:12.22  1:57.87    2:35.07   
13  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.74  1:14.12  2:02.53    2:39.31   
14  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    34.47  1:21.45  2:05.20    2:40.75   
15  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    35.73  1:20.14  2:04.70    2:41.53   
16  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    35.54  1:18.46  2:04.91    2:41.96   
17  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    37.41  1:23.42  2:06.96    2:44.86   
18  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.10  1:23.51  2:08.32    2:45.67   
19  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.16  1:18.16  2:08.62    2:49.33   
20  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.39  1:20.40  2:11.44    2:49.60   
21  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.64  1:25.27  2:15.27    2:56.78   
22  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    36.66  1:23.79  2:17.89    2:59.47   
23  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    41.16  1:29.70  2:21.62    3:00.07   
24  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    39.40  1:24.75  2:19.87    3:03.27   
25  Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    35.11  1:23.98  2:19.59    3:03.94   
26  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    42.06  1:32.73  2:36.15    3:18.79   
27  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    43.38  1:38.34  2:38.63    3:20.60   
28  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    48.16  1:42.43  2:38.76    3:20.72   
29  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.92  1:35.32  2:32.51    3:22.19   
30  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    49.26  1:38.65  2:40.52    3:25.03   
31  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    53.77  2:49.61  3:42.90    3:42.90   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    35.86        1:17.72   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.57        1:21.88   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.19        1:22.39   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.13        1:27.31   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.64        1:28.73   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    44.00        1:29.29   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS    44.77        1:35.83   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    45.88        1:36.37   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    48.40        1:36.81   
10  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    46.11        1:38.15   
11  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS    46.20        1:38.59   
12  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    48.71        1:39.08   
13  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    46.38        1:39.98   
14  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    48.12        1:40.61   
15  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    48.05        1:41.82   
16  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    49.26        1:42.78   
17  Bella Ringholt  2004  Västerviks Simsällskap    48.20        1:44.47   
18  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.59        1:44.56   
19  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    49.46        1:46.11   
20  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    54.54        1:46.32   
21  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    51.95        1:47.91   
22  Hanna Öberg  2004  Västerviks Simsällskap    51.54        1:50.93   
23  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    57.99        1:53.59   
24  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    54.65        1:56.12   
25  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:56.31        1:56.31   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.20        1:19.88   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    38.45        1:20.32   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.94        1:26.11   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    40.60        1:26.32   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    43.97        1:31.53   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    43.03        1:34.52   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    43.63        1:34.66   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.40        1:38.64   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.19        1:41.77   
10  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.05        1:41.79   
11  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.05        1:42.21   
12  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.76        1:48.90   
13  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    55.12        1:49.45   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Fl 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            17.65   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.95   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            18.40   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            18.58   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.01   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            20.03   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            20.15   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            20.36   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            21.67   
10  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            21.79   
11  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            22.08   
12  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            22.19   
13  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            22.97   
14  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.08   
15  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            23.63   
16  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            26.10   
17  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            27.10   
18  Alica Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap            32.66   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Po 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            17.57   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            17.72   
Walter Kågedal  2005  Linköpings Allmänna SS            19.81   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            19.93   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            20.35   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            21.79   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.97   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.05   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            25.07   
10  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            25.79   
11  Ebbe Svensson  2005  Motala Simsällskap            26.42   
12  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            28.23   
13  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            28.39   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 9 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            50.52   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.63   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            55.67   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            56.36   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            57.06   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            57.55   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            59.99   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:04.97   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            1:07.46   
10  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:15.30   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Po 9 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            54.88   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            55.03   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            56.02   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            58.89   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            58.90   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            1:03.83   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:06.17   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:06.30   
Linus Wilander  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:11.04   
10  Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            1:15.57   
11  Assar Simonsson  2007  Hultsfreds Simsällskap            1:25.87   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.30        1:01.01   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    30.33        1:02.61   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.64        1:02.69   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    30.28        1:03.61   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.64        1:04.48   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.23        1:04.68   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    31.78        1:06.26   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    31.78        1:06.78   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    32.07        1:07.01   
10  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.03        1:07.11   
11  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    32.14        1:07.47   
12  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.53        1:07.67   
13  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    32.35        1:08.79   
14  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.65        1:09.65   
15  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.45        1:09.68   
16  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    33.52        1:09.92   
17  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    33.30        1:10.62   
18  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.91        1:10.70   
19  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    33.40        1:11.00   
20  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    33.98        1:11.34   
21  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    33.50        1:12.09   
22  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    35.08        1:13.41   
23  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    35.00        1:13.91   
24  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.07        1:14.72   
25  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    35.73        1:14.76   
26  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    35.48        1:15.23   
27  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.39        1:17.28   
28  Alessandra Bäck  2003  Västerviks Simsällskap    39.21        1:21.97   
29  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    39.00        1:22.42   
30  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    39.99        1:22.79   
31  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.34        1:24.13   
32  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    40.73        1:24.51   
33  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    40.47        1:25.87   
34  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.94        1:29.58   
35  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    42.87        1:32.12   
36  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.96        1:35.46   
37  Ella Kågedal  2003  Linköpings Allmänna SS    45.75        1:37.78   
38  Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap    46.71        1:39.54   
Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            DNS   
Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    26.12        54.51   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.29        55.77   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.58        57.47   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    27.69        58.62   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.93        59.35   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.37        59.64   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.96        1:00.48   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    29.37        1:00.49   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.07        1:00.58   
10  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    29.83        1:02.24   
11  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    30.16        1:02.25   
12  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.39        1:02.38   
13  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    30.26        1:03.51   
14  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    30.57        1:04.05   
15  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.09        1:04.75   
16  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.51        1:05.09   
17  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.13        1:06.32   
18  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    32.30        1:06.67   
19  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    32.46        1:08.09   
20  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.13        1:08.42   
21  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.37        1:09.35   
22  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.29        1:09.98   
23  Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    33.76        1:11.39   
24  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    35.41        1:14.49   
25  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    36.84        1:15.44   
26  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    35.98        1:15.60   
27  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.03        1:17.78   
28  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    36.61        1:18.19   
29  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    38.05        1:18.24   
30  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    38.67        1:21.12   
31  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.41        1:23.32   
32  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    41.67        1:26.88   
33  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    41.52        1:27.35   
34  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    40.79        1:29.56   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    43.32        1:30.09   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    42.94        1:30.58   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    45.27        1:32.85   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.93        1:36.85   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.49        1:39.04   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    49.03        1:41.90   
Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    51.25        1:45.08   
Bella Ringholt  2004  Västerviks Simsällskap    51.02        1:46.31   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS    51.58        1:46.49   
10  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    52.96        1:50.66   
11  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    55.07        1:50.82   
12  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    55.10        1:51.28   
13  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    53.93        1:51.81   
14  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS    53.05        1:52.03   
15  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    53.48        1:52.21   
16  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.84        1:53.03   
17  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    54.35        1:53.78   
18  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    55.07        1:54.85   
19  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    55.26        1:56.25   
20  Hanna Öberg  2004  Västerviks Simsällskap    56.69        1:58.15   
21  Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap    58.05        1:58.23   
22  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    53.83        1:59.50   
23  Julia Lindgren  2004  Finspångs Simklubb    57.78        2:03.15   
24  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    57.48        2:03.73   
25  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    58.68        2:05.13   
26  Thea Bellman  2004  Västerviks Simsällskap    59.37        2:06.26   
27  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:00.11        2:08.71   
28  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    1:01.22        2:10.92   
29  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    59.51        2:10.93   
30  Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap    1:00.99        2:13.52   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Linn Johansson  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    41.93        1:27.67   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    42.33        1:27.94   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.89        1:35.97   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    46.89        1:40.16   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.83        1:47.43   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    52.72        1:47.53   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    53.01        1:49.51   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    53.54        1:51.22   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.03        1:52.13   
10  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    56.14        1:53.39   
11  Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.80        1:53.45   
12  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.56        1:54.27   
13  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    57.23        1:57.46   
14  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.95        1:58.95   
15  Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap    1:02.16        2:10.84   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Fl 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Flickor Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:30.24   
  Maja Holmertz  2005      36.34        36.34   
  Andrea Höglund  2005      36.82        1:13.16   
  Emilia Carlsson  2005      40.94        1:54.10   
  Märta Högfeldt  2005      36.14        2:30.24   
                     
Lass Flickor Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:41.29   
  Stella Åqvist  2005      40.47        40.47   
  Elin Gustafsson  2005      41.25        1:21.72   
  Josefin Klintåker  2006      40.19        2:01.91   
  Julia Arildsson  2005      39.38        2:41.29   
                     
Nkk Damer [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:42.60   
  Ebba Holgersson  2005      35.02        35.02   
  Emma Werner  2005      43.21        1:18.23   
  Ronja Flanagan  2006      45.47        2:03.70   
  Ylva Andersson  2005      38.90        2:42.60   
                     
Lass Flickor Lag 3  2005  Linköpings Allmänna SS            2:57.92   
  Frida Erlandsson  2006      43.29        43.29   
  Frida Holmqvist  2005      45.41        1:28.70   
  Ellen Arnell  2006      47.17        2:15.87   
  Sofia Wallin  2005      42.05        2:57.92   
                     
Oskarshamn Damer [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            3:01.94   
  Melisa Bahtagic  2005      42.84        42.84   
  Ida Ekström  2005      46.16        1:29.00   
  Alwa Lundberg  2006      44.47        2:13.47   
  Alica Nyström  2005      48.47        3:01.94   
                     
Hultsfred Damer  2005  Hultsfreds Simsällskap            3:14.49   
  Ellen Havskog  2005      37.27        37.27   
  Jennifer Bogren  2006      46.56        1:23.83   
  Tyra Andersson  2006      50.16        2:13.99   
  Stina Klavins  2007      1:00.50        3:14.49   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Po 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Motala 2005  2005  Motala Simsällskap            2:38.75   
  Otto Gustav Svensson  2005      41.76        41.76   
  Ebbe Svensson  2005      1:24.24        2:06.00   
  Edwin Brimalm  2005      32.75        2:38.75   
  Gustav Fahlström  2005              2:38.75   
                     
Lass Pojkar Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:40.54   
  Elvis Ericsson  2005      39.11        39.11   
  Hugo Larsson  2006      40.93        1:20.04   
  Fredrik Höglund  2006      45.31        2:05.35   
  Robin Lundqvist  2005      35.19        2:40.54   
                     
Lass Pojkar Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:59.08   
  Aria Mokri  2005      45.43        45.43   
  Alexander Barkehed  2006      42.50        1:27.93   
  Noah Lagerman  2007      45.39        2:13.32   
  Simon Axelsson  2006      45.76        2:59.08   
                     
Oskarshamn Herrar [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            3:23.83   
  Robin Vukovic  2005      45.35        45.35   
  Isac Uhre  2005      1:43.45        2:28.80   
  Linus Wilander  2006      55.03        3:23.83   
  Ludvig Löfgren  2006              3:23.83   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Mix 13 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Mix 1  2002  Västerviks Simsällskap            1:46.95   
  Erik Ohlsén  2000      24.88        24.88   
  Agnes Wedel  2000      28.04        52.92   
  Oscar Sjöblad  1997      24.98        1:17.90   
  Felicia Claesén  2001      29.05        1:46.95   
                     
Nkk Mix [1916]lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:48.05   
  Max Engström  2001      26.69        26.69   
  Christoffer Theander  1997      25.78        52.47   
  Anna Grundmark  1997      28.02        1:20.49   
  Sara Thunholm  1999      27.56        1:48.05   
                     
Västervik Mix 2  2002  Västerviks Simsällskap            1:56.17   
  Ademir Silic  1998      26.77        26.77   
  Maria Björnberg  1998      31.33        58.10   
  Edvin Torlakovic  2001      26.90        1:25.00   
  Thea Ekström  2001      31.17        1:56.17   
                     
Lass Mix Lag Coach  Linköpings Allmänna SS            1:56.51   
  Josefin Eriksson  1992      32.77        32.77   
  Emelie Gidlöf  1997      30.02        1:02.79   
  Fredrik Karlsson  1973      29.92        1:32.71   
  Daniel Olsson  1996      23.80        1:56.51   
                     
Lass Mix  Linköpings Allmänna SS            2:00.44   
  Nicola Lundqvist  2002      28.52        28.52   
  Alva Högberg  2002      33.30        1:01.82   
  Hanna Bylehn  2002      31.77        1:33.59   
  Albin Staaf  2000      26.85        2:00.44   
                     
Västervik Mix 3  Västerviks Simsällskap            2:03.07   
  Felix Öberg  2001      27.87        27.87   
  Emelie Liljeblad  2002      33.42        1:01.29   
  Axel Björnberg  2000      28.15        1:29.44   
  Mira Grimvall  2002      33.63        2:03.07   
                     
Oskarshamn Mix 1  Oskarshamns Simsällskap            2:04.42   
  Filip Vukovic  2001      30.06        30.06   
  Ivan Rabljenovic  1998      31.85        1:01.91   
  Elin Nilsson  1999      32.11        1:34.02   
  Stina Pernius  2002      30.40        2:04.42   
                     
Västervik Mix Lag 5  Västerviks Simsällskap            2:35.57   
  Stefanos Gavriliidis  2003      36.72        36.72   
  Hanna Liliequist  2002      36.78        1:13.50   
  Gustav Ferlin  2000      38.25        1:51.75   
  Julia Helleblad  2002      43.82        2:35.57   
                     
Nkk Mix [1916] Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
Västervik Mix 4  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Mix 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2003]  2003  Linköpings Allmänna SS            2:09.40   
  Olivia Gustafsson  2004      32.83        32.83   
  Martina Karlsson  2003      32.13        1:04.96   
  David Axelsson  2004      32.18        1:37.14   
  Gustav Edlund  2004      32.26        2:09.40   
                     
Lass Mix [2003] Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            2:10.02   
  Thilde Smedbäck  2004      32.33        32.33   
  Elin Friberg  2004      34.11        1:06.44   
  William Barkehed  2003      31.78        1:38.22   
  Olle Almén  2003      31.80        2:10.02   
                     
Oskarshamn Mix [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:16.14   
  Viktor Henrysson  2003      29.70        29.70   
  Henrik Duong  2003      31.30        1:01.00   
  Nora Björklund  2003      37.24        1:38.24   
  Saga Hjelm  2004      37.90        2:16.14   
                     
Nkk Mix  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:16.77   
  Hilma Broden  2003      34.33        34.33   
  Nikola Petrovic  2004      34.34        1:08.67   
  Ebba Hazard  2004      32.87        1:41.54   
  Oliver Edoff  2003      35.23        2:16.77   
                     
Lass Mix [2003] Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:20.03   
  Kristian Aziz  2003      35.00        35.00   
  Filip Gidlöf  2003      34.53        1:09.53   
  Alice Fransson  2004      34.35        1:43.88   
  Elsa Linné  2003      36.15        2:20.03   
                     
Nkk Mix [2004]  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.22   
  Stefanie Petrovic  2003      33.87        33.87   
  Giovanni Tello Tekmen  2004      38.00        1:11.87   
  Ellen Lovinge  2004      35.79        1:47.66   
  Aldin Mandzo  2004      37.56        2:25.22   
                     
Oskarshamns Mix Lag 2  Oskarshamns Simsällskap            2:32.31   
  Carl Löfgren  2003      32.82        32.82   
  Edvin Karlsson  2004      39.23        1:12.05   
  Alva Tvingsjö  2004      40.15        1:52.20   
  Johanna Fransson  2004      40.11        2:32.31   
                     
Nkk Mix [2003]lag 2  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:36.67   
  Fredrik Holmberg  2004      38.04        38.04   
  Felicia Svan  2003      38.99        1:17.03   
  David Malm  2004      37.88        1:54.91   
  Elin Nylander  2003      41.76        2:36.67   
                     
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            36.39   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.23   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            38.71   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.75   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            41.14   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            43.04   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            44.63   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            48.15   
Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            49.27   
10  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap            51.61   
11  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            52.01   
12  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            52.83   
13  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap            53.02   
14  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap            54.53   
15  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            54.86   
16  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.72   
17  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:03.97   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            35.82   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            40.76   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.27   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            41.50   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            46.83   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.99   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            51.04   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            1:03.81   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            46.50   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            47.03   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            48.01   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            49.18   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            49.64   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            49.98   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            50.17   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            50.44   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            51.43   
10  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.60   
11  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            52.58   
12  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.24   
13  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            57.69   
14  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:04.71   
15  Alica Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:06.63   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
Inanna Davidsson  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Po 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            46.00   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            46.21   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            49.40   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.30   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            54.46   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            56.50   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            58.07   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            58.99   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            59.28   
10  Ebbe Svensson  2005  Motala Simsällskap            1:01.43   
11  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            1:04.59   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            DNS   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Fl 9 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            38.63   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            38.70   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            43.32   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.68   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            44.69   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            45.20   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            48.77   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            55.81   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            56.27   
10  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            58.19   
11  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:06.71   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Po 9 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            42.08   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            43.53   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            44.24   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            46.30   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            47.84   
Linus Wilander  2006  Oskarshamns Simsällskap            52.45   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            52.92   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            55.48   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            59.18   
10  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:12.43   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.90        1:08.15   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    35.15        1:11.71   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.26        1:11.78   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    36.43        1:12.76   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.20        1:13.39   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    36.60        1:15.69   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.83        1:17.11   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.75        1:17.40   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.95        1:17.65   
10  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    37.75        1:18.55   
11  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.90        1:19.61   
12  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.72        1:20.65   
13  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    39.00        1:21.02   
14  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    38.43        1:21.52   
15  Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS    39.59        1:21.78   
16  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.73        1:21.80   
17  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.58        1:22.57   
18  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    40.21        1:24.18   
19  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    40.32        1:24.39   
20  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    42.34        1:27.20   
21  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.42        1:27.26   
22  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    41.93        1:27.77   
23  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    43.12        1:29.93   
24  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.43        1:31.44   
25  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    45.54        1:34.53   
25  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    46.57        1:34.53   
27  Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    47.04        1:38.04   
28  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.72        1:39.92   
29  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    49.74        1:42.15   
30  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.02        1:44.31   
31  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    52.61        1:47.88   
32  Ella Kågedal  2003  Linköpings Allmänna SS    53.45        1:52.97   
33  Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap    57.88        2:01.64   
Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            DNS   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Jennifer Johansson  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    29.85        1:01.90   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    30.08        1:02.09   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.23        1:02.60   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.72        1:06.24   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    32.43        1:08.41   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    33.81        1:09.31   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    34.18        1:09.34   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    32.73        1:10.01   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    33.30        1:10.23   
10  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.72        1:11.41   
11  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.25        1:12.30   
12  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    35.75        1:12.53   
13  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.87        1:13.49   
14  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    36.64        1:16.52   
15  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.37        1:18.31   
16  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    38.69        1:19.43   
17  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    39.26        1:19.55   
18  Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    40.34        1:21.30   
19  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    40.53        1:21.47   
20  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    39.77        1:21.60   
21  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    38.70        1:21.74   
22  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    40.44        1:23.47   
23  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    42.34        1:26.13   
24  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    41.24        1:26.51   
25  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    44.54        1:30.05   
26  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    43.82        1:30.81   
27  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.24        1:30.94   
28  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    44.12        1:31.62   
29  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    45.46        1:32.46   
30  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    47.64        1:36.57   
31  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.64        1:40.73   
32  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    52.50        1:53.13   
Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    33.92        1:09.88   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.39        1:10.35   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.98        1:11.00   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.71        1:18.41   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    38.06        1:19.45   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    37.94        1:19.68   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.86        1:22.66   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS    40.17        1:25.40   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    40.35        1:25.91   
10  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.54        1:28.51   
11  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    44.72        1:31.36   
12  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    44.30        1:31.48   
13  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    43.24        1:32.53   
14  Bella Ringholt  2004  Västerviks Simsällskap    43.45        1:32.71   
15  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    45.00        1:35.20   
16  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    43.80        1:35.64   
17  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.84        1:36.20   
18  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS    45.12        1:38.76   
19  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    47.40        1:39.83   
20  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    46.48        1:40.14   
21  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    49.55        1:40.24   
22  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    46.14        1:40.42   
23  Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap    44.42        1:41.70   
24  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.58        1:41.96   
25  Hanna Öberg  2004  Västerviks Simsällskap    49.42        1:43.04   
26  Thea Bellman  2004  Västerviks Simsällskap    49.75        1:43.17   
27  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    51.57        1:49.57   
28  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    50.15        1:51.49   
29  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    52.21        1:54.55   
30  Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap    53.23        1:56.23   
31  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    53.91        1:58.44   
Julia Lindgren  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.60        1:11.49   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    35.06        1:11.52   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    36.60        1:16.87   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.48        1:20.59   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    39.58        1:21.12   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.25        1:22.78   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.10        1:25.24   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.70        1:25.93   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    42.21        1:27.89   
10  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.25        1:28.51   
11  Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.31        1:31.04   
12  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    45.65        1:36.06   
13  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    46.65        1:37.02   
14  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.60        1:43.39   
15  Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap    49.83        1:43.40   
16  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    53.76        1:52.82   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Fl 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            36.02   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            37.07   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            37.49   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            37.79   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            37.86   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.62   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            39.47   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            40.29   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            40.47   
10  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            41.74   
10  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            41.74   
12  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            42.39   
13  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            42.98   
14  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            44.53   
15  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            45.73   
16  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            47.84   
17  Alica Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap            53.29   
18  Inanna Davidsson  2005  Västerviks Simsällskap            1:00.60   
19  Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            1:05.44   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Po 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            34.73   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            37.68   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            38.82   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.53   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            39.87   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            39.93   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            40.51   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.86   
Walter Kågedal  2005  Linköpings Allmänna SS            42.26   
10  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            42.63   
11  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            43.10   
12  Ebbe Svensson  2005  Motala Simsällskap            44.10   
13  Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            57.28   
                     
 
Gren 29, 4X50m Medley Fl 13 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Damer Lag 1  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:06.86   
  Sara Thunholm  1999      32.33        32.33   
  Adina Eriksson  1999      34.83        1:07.16   
  Anna Grundmark  1997      30.54        1:37.70   
  Josefine Härdelin  2001      29.16        2:06.86   
                     
Västervik Damer 1 -2002  2002  Västerviks Simsällskap            2:08.99   
  Agnes Wedel  2000      32.86        32.86   
  Thea Ekström  2001      35.46        1:08.32   
  Linnea Waldemarsson  1996      31.76        1:40.08   
  Felicia Claesén  2001      28.91        2:08.99   
                     
Nkk Damer Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:13.87   
  Sofia Westerberg  2002      34.71        34.71   
  Tilde Malm  1999      35.06        1:09.77   
  Andrea Vestgård  1998      33.58        1:43.35   
  Klara Gårdman  2002      30.52        2:13.87   
                     
Västervik Damer 2 -2002  2002  Västerviks Simsällskap            2:32.77   
  Tuva Jansson  2003      39.63        39.63   
  Mira Grimvall  2002      41.27        1:20.90   
  Emelie Liljeblad  2002      37.23        1:58.13   
  Klara Wester  2001      34.64        2:32.77   
                     
Västervik Damer 3  2002  Västerviks Simsällskap            2:51.53   
  Hanna Liliequist  2002      47.26        47.26   
  Ellen Augustini  2002      46.64        1:33.90   
  Ida-Lee Fjelstrenius  2002      41.42        2:15.32   
  Alessandra Bäck  2003      36.21        2:51.53   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Medley Po 13 år oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Herrar 1  2002  Västerviks Simsällskap            1:53.91   
  Erik Ohlsén  2000      29.14        29.14   
  Edvin Torlakovic  2001      31.57        1:00.71   
  Oscar Sjöblad  1997      26.95        1:27.66   
  Ademir Silic  1998      26.25        1:53.91   
                     
Lass Herrar  2002  Linköpings Allmänna SS            2:03.22   
  Daniel Olsson  1996      27.78        27.78   
  Ruben Staaf  2002      36.34        1:04.12   
  Albin Staaf  2000      29.93        1:34.05   
  Nicola Lundqvist  2002      29.17        2:03.22   
                     
Västervik Herrar 2  2002  Västerviks Simsällskap            2:13.15   
  Felix Öberg  2001      31.99        31.99   
  Axel Björnberg  2000      34.74        1:06.73   
  Elias Fölling Barck  2001      37.06        1:43.79   
  Jesper Jönsson  2000      29.36        2:13.15   
                     
Lass Herrar Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:33.23   
  Isak Lust  2002      43.64        43.64   
  Hannes Blom  2002      44.14        1:27.78   
  Elias Axelsson  2002      33.55        2:01.33   
  Måns Andersson  2002      31.90        2:33.23   
                     
Oskarshamn Herrar  2002  Oskarshamns Simsällskap            2:35.68   
  Petter Eriksen  2002      37.16        37.16   
  Ivan Rabljenovic  1998      44.57        1:21.73   
  Filip Vukovic  2001      33.58        1:55.31   
  Christoffer Torkelsson  2002      40.37        2:35.68   
                     
Nkk Herrar Lag 1  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Fl 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Flickor 2003 Lag 1  2003  Linköpings Allmänna SS            2:26.43   
  Alice Fransson  2004      41.37        41.37   
  Olivia Gustafsson  2004      40.25        1:21.62   
  Martina Karlsson  2003      34.49        1:56.11   
  Thilde Smedbäck  2004      30.32        2:26.43   
                     
Nkk Damer [2003]  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:34.44   
  Hilma Broden  2003      38.66        38.66   
  Felicia Svan  2003      43.80        1:22.46   
  Ebba Hazard  2004      38.33        2:00.79   
  Stefanie Petrovic  2003      33.65        2:34.44   
                     
Lass Flickor 2003 Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            2:41.00   
  Hedvig Källsand  2004      41.91        41.91   
  Elin Friberg  2004      41.78        1:23.69   
  Elsa Linné  2003      40.15        2:03.84   
  Elvira Nilsson  2004      37.16        2:41.00   
                     
Nkk Damer Lag 3  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:53.41   
  Elin Nylander  2003      44.43        44.43   
  Kasandra Svan  2004      47.64        1:32.07   
  Ellen Lovinge  2004      39.60        2:11.67   
  Aisa Adilovic  2004      41.74        2:53.41   
                     
Oskarshamn Damer [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            3:07.49   
  Saga Hjelm  2004      51.20        51.20   
  Alva Tvingsjö  2004      53.06        1:44.26   
  Nora Björklund  2003      43.62        2:27.88   
  Ebba Håkansson  2003      39.61        3:07.49   
                     
Västervik Damer 2  2003  Västerviks Simsällskap            3:13.30   
  Tilda Sundell  2005      48.88        48.88   
  Frida Liliequist  2004      51.64        1:40.52   
  Clara Kuggvik  2005      46.44        2:26.96   
  Alva Claesén  2004      46.34        3:13.30   
                     
Västervik Damer [2003]  2003  Västerviks Simsällskap            3:18.50   
  Bella Ringholt  2004      46.14        46.14   
  Maja Lundmark  2004      55.51        1:41.65   
  Emma Kindberg  2004      54.12        2:35.77   
  Linnea Karlsson  2004      42.73        3:18.50   
                     
Lass Damer [2003]  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Po 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Pojkar 2003 Lag 1  2003  Linköpings Allmänna SS            2:26.49   
  William Barkehed  2003      36.88        36.88   
  Gustav Edlund  2004      39.35        1:16.23   
  David Axelsson  2004      36.62        1:52.85   
  Filip Gidlöf  2003      33.64        2:26.49   
                     
Oskarshamn Herrar [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:28.44   
  Viktor Henrysson  2003      34.52        34.52   
  Carl Löfgren  2003      41.74        1:16.26   
  Henrik Duong  2003      34.55        1:50.81   
  Edvin Karlsson  2004      37.63        2:28.44   
                     
Nkk Herrar [2003]  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:47.79   
  Giovanni Tello Tekmen  2004      43.42        43.42   
  Nikola Petrovic  2004      44.25        1:27.67   
  Oliver Edoff  2003      43.05        2:10.72   
  Aldin Mandzo  2004      37.07        2:47.79   
                     
Lass Pojkar 2003 Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            2:52.22   
  Kristian Aziz  2003      42.57        42.57   
  Markus Stahre  2004      49.94        1:32.51   
  Olle Almén  2003      38.44        2:10.95   
  Emil Kilander  2004      41.27        2:52.22   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Medley Mix 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2005] Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:49.02   
  Robin Lundqvist  2005      41.48        41.48   
  Elvis Ericsson  2005      48.37        1:29.85   
  Märta Högfeldt  2005      40.41        2:10.26   
  Maja Holmertz  2005      38.76        2:49.02   
                     
Lass Mix [2005] Lag 3  2005  Linköpings Allmänna SS            3:05.91   
  Walter Kågedal  2005      47.94        47.94   
  Sofia Wallin  2005      49.33        1:37.27   
  Andrea Höglund  2005      45.07        2:22.34   
  Fredrik Höglund  2006      43.57        3:05.91   
                     
Nkk Mix [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:13.51   
  David Malm  2004      49.09        49.09   
  Wille Ahlqvist  2005      55.12        1:44.21   
  Ylva Andersson  2005      46.16        2:30.37   
  Ronja Flanagan  2006      43.14        3:13.51   
                     
Oskarshamn Mix [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            3:42.85   
  Robin Vukovic  2005      1:00.17        1:00.17   
  Isac Uhre  2005      1:00.22        2:00.39   
  Melisa Bahtagic  2005      50.80        2:51.19   
  Alica Nyström  2005      51.66        3:42.85   
                     
Lass Mix [2005]  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
Motala Mix 10Åroy  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.64        1:17.17   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.12        1:17.53   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.59        1:17.57   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    39.79        1:21.74   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.82        1:23.28   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    38.76        1:24.53   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    40.49        1:25.75   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    39.53        1:26.00   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    42.33        1:27.38   
10  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.86        1:29.36   
11  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.59        1:29.52   
12  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    42.09        1:29.53   
13  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    42.54        1:30.45   
14  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    43.34        1:32.12   
15  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.57        1:32.25   
16  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.51        1:32.73   
17  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    43.26        1:33.18   
18  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    45.00        1:33.67   
19  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    45.41        1:33.93   
20  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    46.86        1:36.79   
21  Ellen Augustini  2002  Västerviks Simsällskap    47.33        1:38.54   
22  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    47.26        1:39.25   
23  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.17        1:42.17   
24  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    49.84        1:44.14   
25  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    51.16        1:45.38   
26  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    50.71        1:46.67   
27  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    50.09        1:46.80   
28  Julia Helleblad  2002  Västerviks Simsällskap    56.96        2:03.07   
29  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:00.69        2:08.53   
Jennifer Johansson  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    33.50        1:10.97   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.85        1:11.37   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    33.11        1:11.68   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.73        1:14.78   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.22        1:15.07   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.86        1:18.83   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    36.74        1:19.12   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    36.48        1:19.35   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    36.21        1:19.52   
10  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.35        1:19.88   
11  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    37.29        1:19.98   
12  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    37.98        1:20.16   
13  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    37.60        1:20.31   
14  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    38.11        1:20.76   
15  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    38.75        1:21.61   
16  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    39.82        1:24.26   
17  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.69        1:28.50   
18  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.95        1:28.69   
19  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.99        1:30.32   
20  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    43.26        1:33.31   
21  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    45.98        1:36.27   
22  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    46.83        1:38.16   
23  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    46.44        1:38.34   
24  Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    45.18        1:39.81   
25  Kristian Aziz  2003  Linköpings Allmänna SS    47.40        1:39.90   
26  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    46.76        1:40.01   
27  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.29        1:43.67   
28  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    49.81        1:47.07   
29  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    53.16        1:52.98   
30  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    55.27        2:00.02   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 200m Frisim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    35.30  1:14.93  1:55.37    2:32.47   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.87  1:15.21  1:55.33    2:32.85   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.90  1:18.92  2:02.13    2:43.78   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.11  1:23.29  2:09.34    2:52.71   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.70  1:25.29  2:10.69    2:54.06   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    39.30  1:25.58  2:13.17    2:58.42   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.29  1:30.42  2:19.25    3:01.62   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    41.95  1:30.05  2:19.09    3:06.39   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS    40.74  1:30.60  2:22.26    3:11.49   
10  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    44.46  1:34.58  2:27.20    3:16.77   
11  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    38.95  1:30.40  2:27.39    3:16.80   
12  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS    43.54  1:38.17  2:35.03    3:27.94   
13  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    44.10  1:39.67  2:38.92    3:30.66   
14  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.68  1:42.59  2:40.49    3:33.56   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 37, 200m Frisim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    36.17  1:17.37  1:59.43    2:38.15   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    36.41  1:17.51  1:59.50    2:38.48   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.16  1:23.40  2:10.31    2:55.29   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    40.39  1:26.13  2:13.03    2:57.29   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    41.15  1:28.70  2:16.05    3:02.77   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.46  1:29.66  2:18.94    3:05.89   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    46.73  1:41.95  2:36.79    3:29.84   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.68  1:43.94  2:40.78    3:34.41   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    46.81  1:46.43  2:46.32    3:41.37   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Fl 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.71   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            41.16   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            41.28   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            41.70   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            41.77   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            43.45   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            44.11   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            45.81   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            45.83   
10  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.82   
11  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            48.15   
12  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            48.41   
13  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            49.40   
14  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            49.72   
15  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            50.68   
16  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            59.50   
17  Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            1:08.69   
Inanna Davidsson  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Po 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            41.33   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            42.15   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.17   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            44.77   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            46.03   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            48.97   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            49.37   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            50.64   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            51.74   
10  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.27   
11  Ebbe Svensson  2005  Motala Simsällskap            57.83   
12  Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            58.25   
13  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:01.82   
                     
 
Gren 40, 25m Fjärilsim Fl 9 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            21.31   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            21.32   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.84   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            30.20   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 25m Fjärilsim Po 9 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            22.78   
Linus Wilander  2006  Oskarshamns Simsällskap            26.22   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            27.56   
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:16.54  2:38.39  4:00.64    5:19.32   
Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.09  2:38.04  4:01.16    5:25.94   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:17.26  2:41.47  4:07.81    5:26.98   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.65  2:35.01  4:00.07    5:27.05   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    1:19.21  2:43.61  4:08.70    5:33.10   
Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    1:15.74  2:41.86  4:11.06    5:43.05   
Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.36  2:49.64  4:16.43    5:43.91   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.67  2:50.57  4:19.08    5:44.28   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    1:22.66  2:53.80  4:24.11    5:54.49   
10  Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    1:22.11  2:54.43  4:28.20    6:00.40   
11  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    1:22.40  2:54.27  4:29.20    6:02.92   
12  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    1:20.73  2:53.83  4:29.34    6:03.06   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    1:32.51  3:13.10  4:52.62    6:28.23   
14  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:32.19  3:13.23  4:55.15    6:34.33   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    1:02.20  2:10.89  3:16.05    4:23.31   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    1:02.21  2:10.86  3:17.24    4:26.17   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    1:05.85  2:18.16  3:31.15    4:43.23   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.33  2:20.24  3:33.59    4:46.71   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.15  2:20.12  3:34.12    4:48.28   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:09.13  2:24.25  3:39.39    4:52.28   
Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.69  2:23.39  3:36.79    4:53.85   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:11.86  2:29.31  3:47.17    4:58.93   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    1:11.34  2:29.10  3:47.05    4:59.04   
10  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    1:10.09  2:26.63  3:45.39    5:02.27   
11  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:12.89  2:31.33  3:49.39    5:03.45   
12  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    1:12.16  2:32.07  3:53.62    5:12.49   
13  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:13.99  2:33.29  3:53.68    5:12.96   
14  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:13.60  2:35.09  3:58.08    5:21.39   
15  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:13.64  2:36.16  4:02.18    5:25.25   
16  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:15.10  2:38.95  4:05.29    5:29.93   
17  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    1:19.35  2:49.15  4:20.61    5:50.22   
18  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    1:26.56  2:57.87  4:27.46    5:58.99   
19  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    1:23.26  2:57.18  4:30.91    6:05.56   
20  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:25.62  3:02.43  4:41.90    6:13.32   
21  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:34.50  3:18.83  5:05.54    6:43.79   
22  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:32.97  3:20.57  5:07.98    6:44.69   
23  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    1:30.40  3:20.73  5:18.43    7:08.79   
24  Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS    3:57.89  5:36.75  7:10.73    7:10.73   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            DNS   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley Fl 10 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Flickor Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:10.22   
  Andrea Höglund  2005      42.50        42.50   
  Sofia Wallin  2005      20.36        1:02.86   
  Märta Högfeldt  2005      27.54        1:30.40   
  Maja Holmertz  2005      39.82        2:10.22   
                     
Lass Flickor Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:21.22   
  Julia Arildsson  2005      44.24        44.24   
  Elin Gustafsson  2005      21.04        1:05.28   
  Emilia Carlsson  2005      29.28        1:34.56   
  Stella Åqvist  2005      46.66        2:21.22   
                     
Lass Flickor Lag 3  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
Nkk Mix [2003]lag 2  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Medley Po 10 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Pojkar Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            3:05.73   
  Noah Lagerman  2007      48.32        48.32   
  Hugo Larsson  2006      52.83        1:41.15   
  Elvis Ericsson  2005      49.93        2:31.08   
  Robin Lundqvist  2005      34.65        3:05.73   
                     
Motala Po 10  2005  Motala Simsällskap            3:06.25   
  Otto Gustav Svensson  2005      50.05        50.05   
  Edwin Brimalm  2005      54.27        1:44.32   
  Gustav Fahlström  2005      39.82        2:24.14   
  Ebbe Svensson  2005      42.11        3:06.25   
                     
Lass Pojkar Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Medley Mix 13 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Mix 1  2002  Västerviks Simsällskap            1:58.44   
  Agnes Wedel  2000      32.09        32.09   
  Edvin Torlakovic  2001      31.46        1:03.55   
  Oscar Sjöblad  1997      26.09        1:29.64   
  Linnea Waldemarsson  1996      28.80        1:58.44   
                     
Västervik Mix 2  2002  Västerviks Simsällskap            1:58.71   
  Felicia Claesén  2001      32.38        32.38   
  Thea Ekström  2001      34.80        1:07.18   
  Ademir Silic  1998      27.33        1:34.51   
  Erik Ohlsén  2000      24.20        1:58.71   
                     
Nkk Mix [1916] Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:02.04   
  Victor Lovinge  2000      28.65        28.65   
  Axel Eriksson  1998      32.09        1:00.74   
  Andrea Vestgård  1998      32.53        1:33.27   
  Josefine Härdelin  2001      28.77        2:02.04   
                     
Nkk Mix [1916]lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:02.71   
  Christoffer Theander  1997      30.46        30.46   
  Adina Eriksson  1999      34.25        1:04.71   
  Max Engström  2001      27.92        1:32.63   
  Sofia Westerberg  2002      30.08        2:02.71   
                     
Lass Mix Lag Coach  Linköpings Allmänna SS            2:06.46   
  Fredrik Karlsson  1973      35.70        35.70   
  Emelie Gidlöf  1997      34.03        1:09.73   
  Josefin Eriksson  1992      32.70        1:42.43   
  Daniel Olsson  1996      24.03        2:06.46   
                     
Västervik Mix 3  Västerviks Simsällskap            2:17.63   
  Felix Öberg  2001      31.43        31.43   
  Mira Grimvall  2002      41.80        1:13.23   
  Jesper Jönsson  2000      31.99        1:45.22   
  Emelie Liljeblad  2002      32.41        2:17.63   
                     
Lass Mix  Linköpings Allmänna SS            2:18.72   
  Hanna Bylehn  2002      37.67        37.67   
  Ruben Staaf  2002      36.58        1:14.25   
  Albin Staaf  2000      30.04        1:44.29   
  Alva Högberg  2002      34.43        2:18.72   
                     
Oskarshamn Mix 1  Oskarshamns Simsällskap            2:19.25   
  Elin Nilsson  1999      36.25        36.25   
  Filip Vukovic  2001      36.89        1:13.14   
  Ivan Rabljenovic  1998      36.50        1:49.64   
  Stina Pernius  2002      29.61        2:19.25   
                     
                     
 
Gren 47, 4X50m Medley Mix 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2003]  2003  Linköpings Allmänna SS            2:23.46   
  William Barkehed  2003      36.96        36.96   
  Olivia Gustafsson  2004      40.60        1:17.56   
  Martina Karlsson  2003      33.77        1:51.33   
  Gustav Edlund  2004      32.13        2:23.46   
                     
Lass Mix [2003] Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            2:31.38   
  Olle Almén  2003      40.65        40.65   
  Elin Friberg  2004      40.75        1:21.40   
  David Axelsson  2004      36.27        1:57.67   
  Alice Fransson  2004      33.71        2:31.38   
                     
Oskarshamn Mix [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:32.01   
  Viktor Henrysson  2003      35.38        35.38   
  Saga Hjelm  2004      46.10        1:21.48   
  Henrik Duong  2003      34.21        1:55.69   
  Nora Björklund  2003      36.32        2:32.01   
                     
Nkk 1 2003  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:32.02   
  Hilma Broden  2003      38.11        38.11   
  Nikola Petrovic  2004      42.60        1:20.71   
  Stefanie Petrovic  2003      36.08        1:56.79   
  Oliver Edoff  2003      35.23        2:32.02   
                     
Lass Mix [2003] Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:36.56   
  Kristian Aziz  2003      40.96        40.96   
  Hedvig Källsand  2004      46.05        1:27.01   
  Thilde Smedbäck  2004      35.32        2:02.33   
  Filip Gidlöf  2003      34.23        2:36.56   
                     
Nkk Mix [2003]lag 2  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:43.31   
  Giovanni Tello Tekmen  2004      43.83        43.83   
  Felicia Svan  2003      45.82        1:29.65   
  Ebba Hazard  2004      36.98        2:06.63   
  Aldin Mandzo  2004      36.68        2:43.31   
                     
Nkk Mix3  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:52.72   
  Kasandra Svan  2004      47.74        47.74   
  Giovanni Tello Tekmen  2004      45.14        1:32.88   
  Ellen Lovinge  2004      39.15        2:12.03   
  Axel Engström  2004      40.69        2:52.72   
                     
Oskarshamns Mix Lag 2  Oskarshamns Simsällskap            2:54.05   
  Ebba Håkansson  2003      47.17        47.17   
  Alva Tvingsjö  2004      51.92        1:39.09   
  Carl Löfgren  2003      36.96        2:16.05   
  Edvin Karlsson  2004      38.00        2:54.05   
                     
                     
 
Gren 48, 100m Frisim Fl 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.73        1:17.18   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    38.72        1:23.07   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    40.34        1:23.64   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    41.11        1:25.05   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    41.78        1:29.44   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.65        1:30.06   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    43.26        1:32.43   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    43.88        1:33.45   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.41        1:34.28   
10  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.46        1:40.54   
11  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.13        1:42.75   
12  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap    49.35        1:44.48   
13  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    50.34        1:44.93   
14  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    49.13        1:46.81   
                     
 
Gren 49, 100m Frisim Po 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    36.02        1:14.36   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.31        1:26.96   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    41.57        1:27.14   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    41.38        1:29.04   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    43.79        1:30.40   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap    46.98        1:33.87   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.24        1:34.76   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.54        1:34.84   
Ebbe Svensson  2005  Motala Simsällskap    44.88        1:37.31   
10  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    46.94        1:43.45   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 50, 50m Ryggsim Fl 9 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            43.24   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.35   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            49.68   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            51.08   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            52.23   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            54.26   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:00.93   
Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:10.33   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 51, 50m Ryggsim Po 9 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            48.82   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            50.15   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            51.61   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            51.68   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            51.99   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            52.24   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            1:00.80   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:05.06   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:11.41   
10  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:16.06   
Linus Wilander  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 52, 100m Fjärilsim Fl 12 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    31.97        1:10.65   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    33.42        1:14.20   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    35.30        1:15.30   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    35.33        1:16.16   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.31        1:18.17   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.93        1:18.43   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.11        1:18.52   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.75        1:20.70   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    37.85        1:24.11   
10  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    38.78        1:26.07   
11  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.33        1:26.23   
12  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    39.35        1:26.73   
13  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    40.18        1:30.82   
14  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.34        1:32.69   
15  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    46.18        1:42.68   
16  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    48.51        1:50.75   
17  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    56.92        2:04.43   
Hanna Bylehn  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            DNS   
Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    28.19        59.99   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.43        1:00.15   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.92        1:01.42   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.67        1:01.97   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.01        1:05.45   
Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.11        1:06.13   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    30.90        1:06.17   
Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.35        1:06.66   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    31.39        1:07.69   
10  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    31.75        1:09.18   
11  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.13        1:14.28   
12  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.04        1:15.56   
13  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.25        1:16.51   
14  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    34.63        1:17.47   
15  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    36.71        1:17.74   
16  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.08        1:18.80   
17  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    37.47        1:22.47   
18  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    36.97        1:23.53   
19  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    39.03        1:24.19   
20  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.09        1:28.12   
21  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    41.29        1:30.73   
22  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.26        1:44.15   
                     
 
Gren 54, 100m Ryggsim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    37.50        1:16.86   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.03        1:21.52   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.27        1:22.92   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    42.34        1:24.14   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.15        1:29.92   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS    46.78        1:34.08   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    46.76        1:35.78   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    46.57        1:35.89   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    48.23        1:37.47   
10  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    49.92        1:38.54   
11  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    50.62        1:42.06   
12  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS    50.16        1:44.30   
13  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    51.50        1:44.31   
14  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.35        1:44.98   
15  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    51.05        1:45.70   
16  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    51.88        1:48.70   
17  Hanna Öberg  2004  Västerviks Simsällskap    55.54        1:50.26   
18  Thea Bellman  2004  Västerviks Simsällskap    55.67        1:52.89   
19  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    55.17        1:52.97   
20  Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap    57.10        1:56.90   
21  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    57.79        1:57.32   
22  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    57.54        1:57.44   
23  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    58.08        1:58.73   
24  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    1:00.79        1:59.08   
25  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    1:03.24        2:12.09   
26  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:08.40        2:22.58   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Bella Ringholt  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 55, 100m Ryggsim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    40.18        1:22.45   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    42.87        1:26.86   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    42.62        1:26.93   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    43.19        1:27.10   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.82        1:28.41   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    45.98        1:31.87   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    47.09        1:34.79   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.24        1:35.78   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.55        1:37.28   
10  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    54.55        1:49.37   
11  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    56.82        1:53.12   
12  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    59.64        2:00.32   
                     
 
Gren 56, 100m Medley Fl 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.68        1:25.51   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    41.29        1:31.90   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    44.25        1:32.68   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    44.51        1:33.11   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    46.09        1:37.85   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    47.66        1:41.06   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    49.00        1:41.60   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    47.80        1:42.09   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    50.45        1:44.05   
10  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    47.17        1:46.02   
11  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.49        1:47.36   
12  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    54.70        1:53.44   
13  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    56.83        1:53.56   
14  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap    1:00.42        2:13.32   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 57, 100m Medley Po 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    42.35        1:28.28   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    47.11        1:36.40   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    44.50        1:38.23   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    50.05        1:40.26   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.34        1:43.56   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.72        1:48.53   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap    51.71        1:49.41   
Ebbe Svensson  2005  Motala Simsällskap    57.62        1:55.62   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    58.93        1:57.42   
10  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    58.37        2:02.49   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 58, 100m Medley Fl 9 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    54.03        1:49.36   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.81        1:51.52   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    58.41        1:53.71   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    53.49        1:53.97   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 59, 100m Medley Po 9 år o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    56.94        1:53.05   
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 60, 4X50m Frisim Fl 13 år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Damer 1 -2002  2002  Västerviks Simsällskap            1:55.71   
  Felicia Claesén  2001      28.25        28.25   
  Thea Ekström  2001      30.96        59.21   
  Agnes Wedel  2000      27.73        1:26.94   
  Linnea Waldemarsson  1996      28.77        1:55.71   
                     
Lass Damer 2002  2002  Linköpings Allmänna SS            2:11.92   
  Hanna Bylehn  2002      31.70        31.70   
  Alva Högberg  2002      34.16        1:05.86   
  Rebecka Wibäck  2004      37.10        1:42.96   
  Emelie Gidlöf  1997      28.96        2:11.92   
                     
Västervik Damer 2 -2002  2002  Västerviks Simsällskap            2:12.53   
  Mira Grimvall  2002      33.40        33.40   
  Tuva Jansson  2003      33.17        1:06.57   
  Klara Wester  2001      33.78        1:40.35   
  Emelie Liljeblad  2002      32.18        2:12.53   
                     
Västervik Damer 3  2002  Västerviks Simsällskap            2:33.90   
  Ida-Lee Fjelstrenius  2002      36.97        36.97   
  Julia Helleblad  2002      45.20        1:22.17   
  Hanna Liliequist  2002      36.05        1:58.22   
  Alessandra Bäck  2003      35.68        2:33.90   
                     
Nkk Damer Lag 1  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 61, 4X50m Frisim Po 13 år o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar Lag 1  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:43.01   
  Victor Lovinge  2000      25.50        25.50   
  Max Engström  2001      25.43        50.93   
  Christoffer Theander  1997      25.61        1:16.54   
  Axel Eriksson  1998      26.47        1:43.01   
                     
Västervik Herrar 1  2002  Västerviks Simsällskap            1:47.29   
  Felix Öberg  2001      27.43        27.43   
  Axel Björnberg  2000      27.57        55.00   
  Jesper Jönsson  2000      27.98        1:22.98   
  Oscar Sjöblad  1997      24.31        1:47.29   
                     
Lass Herrar  2002  Linköpings Allmänna SS            1:49.39   
  Albin Staaf  2000      27.39        27.39   
  Nicola Lundqvist  2002      28.66        56.05   
  Elias Axelsson  2002      29.34        1:25.39   
  Daniel Olsson  1996      24.00        1:49.39   
                     
Västervik Herrar 2  2002  Västerviks Simsällskap            1:49.73   
  Erik Ohlsén  2000      24.98        24.98   
  Ademir Silic  1998      26.17        51.15   
  Edvin Torlakovic  2001      26.64        1:17.79   
  Elias Fölling Barck  2001      31.94        1:49.73   
                     
Lass Herrar [1916]  2002  Linköpings Allmänna SS            2:12.49   
  Ruben Staaf  2002      31.26        31.26   
  Isak Lust  2002      36.39        1:07.65   
  Hannes Blom  2002      34.03        1:41.68   
  Måns Andersson  2002      30.81        2:12.49   
                     
Oskarshamn Herrar  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 62, 4X50m Frisim Fl 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Flickor 2003 Lag 1  2003  Linköpings Allmänna SS            2:09.33   
  Martina Karlsson  2003      31.99        31.99   
  Thilde Smedbäck  2004      30.85        1:02.84   
  Elin Friberg  2004      33.61        1:36.45   
  Olivia Gustafsson  2004      32.88        2:09.33   
                     
Nkk Damer [2003]  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:17.18   
  Ebba Hazard  2004      33.06        33.06   
  Ellen Lovinge  2004      35.60        1:08.66   
  Hilma Broden  2003      34.76        1:43.42   
  Stefanie Petrovic  2003      33.76        2:17.18   
                     
Lass Flickor 2003 Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            2:25.33   
  Elsa Linné  2003      35.21        35.21   
  Hedvig Källsand  2004      38.55        1:13.76   
  Emmy Ericsson  2003      36.79        1:50.55   
  Alice Fransson  2004      34.78        2:25.33   
                     
Oskarshamn Damer [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:34.51   
  Alva Tvingsjö  2004      41.09        41.09   
  Johanna Fransson  2004      39.68        1:20.77   
  Nora Björklund  2003      37.08        1:57.85   
  Saga Hjelm  2004      36.66        2:34.51   
                     
Lass Flickor 2003 Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:39.13   
  Hanna Persson  2004      36.97        36.97   
  Maja Arnell  2004      39.29        1:16.26   
  Elin Heimdahl  2004      44.46        2:00.72   
  Klara Lundberg  2004      38.41        2:39.13   
                     
Västervik Damer 1  2003  Västerviks Simsällskap            2:57.69   
  Lisa Grimvall  2004      48.24        48.24   
  Hanna Öberg  2004      46.95        1:35.19   
  Bella Ringholt  2004      40.31        2:15.50   
  Linnea Karlsson  2004      42.19        2:57.69   
                     
Västervik Damer 2  2003  Västerviks Simsällskap            2:59.19   
  Frida Liliequist  2004      44.49        44.49   
  Tilda Sundell  2005      42.93        1:27.42   
  Maja Lundmark  2004      48.37        2:15.79   
  Alva Claesén  2004      43.40        2:59.19   
                     
                     
 
Gren 63, 4X50m Frisim Po 11-12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Pojkar 2003 Lag 1  2003  Linköpings Allmänna SS            2:07.90   
  Gustav Edlund  2004      31.83        31.83   
  David Axelsson  2004      32.05        1:03.88   
  William Barkehed  2003      32.23        1:36.11   
  Olle Almén  2003      31.79        2:07.90   
                     
Oskarshamn Herrar [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:11.52   
  Viktor Henrysson  2003      29.66        29.66   
  Henrik Duong  2003      30.85        1:00.51   
  Carl Löfgren  2003      33.08        1:33.59   
  Edvin Karlsson  2004      37.93        2:11.52   
                     
Nkk Herrar [2003]  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:28.90   
  Oliver Edoff  2003      35.33        35.33   
  Aldin Mandzo  2004      36.91        1:12.24   
  Axel Engström  2004      42.98        1:55.22   
  Nikola Petrovic  2004      33.68        2:28.90   
                     
                     
 
Gren 64, 4X50m Frisim Mix 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2005] Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:29.37   
  Robin Lundqvist  2005      37.30        37.30   
  Elvis Ericsson  2005      38.27        1:15.57   
  Märta Högfeldt  2005      36.47        1:52.04   
  Maja Holmertz  2005      37.33        2:29.37   
                     
Nkk Mix [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:39.44   
  Emma Werner  2005      43.97        43.97   
  David Ullstrand  2005      39.06        1:23.03   
  Ebba Holgersson  2005      35.66        1:58.69   
  Wille Ahlqvist  2005      40.75        2:39.44   
                     
Lass Mix [2005] Lag 4  2005  Linköpings Allmänna SS            2:52.42   
  Alexander Barkehed  2006      44.14        44.14   
  Noah Lagerman  2007      45.66        1:29.80   
  Elin Gustafsson  2005      41.47        2:11.27   
  Josefin Klintåker  2006      41.15        2:52.42   
                     
Oskarshamn Mix [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            3:05.00   
  Isac Uhre  2005      46.42        46.42   
  Robin Vukovic  2005      48.60        1:35.02   
  Melisa Bahtagic  2005      43.13        2:18.15   
  Ida Ekström  2005      46.85        3:05.00   
                     
Oskarshamn Mix2 2005  2005  Oskarshamns Simsällskap            3:22.84   
  Linus Wilander  2006      49.38