Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  18:44   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Kommunainvest 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Robin Andréasson  1988  12  776  24.32        50.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Gustaf Dahlman  1997  11  708  25.04        51.64   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Marcus Forsgren  1996  10  696  25.14        51.94   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hugo Rydberg  1998  674  25.10        52.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Linus Kanth  1991  660  25.41        52.87   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Sebastian Pettersson  1994  634  25.68        53.59   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
Elias Haglund  1996  631  26.12        53.66   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Filip Björkholm  1998  630  26.02        53.69   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Lukas Steiner  1998  624  26.01        53.86   
  Västerås Simsällskap                   
                     
10  Miro Torola  1995  622  26.43        53.93   
  Göteborg Sim                   
                     
11  Alexander Frost  1997  598  25.83        54.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Shervin Ghahestani  1997  590  27.01        54.88   
  Täby Sim                   
                     
13  Aron Qvirist  1998    563  26.39        55.73   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
14  Tobias Josefsson  1997    542  27.16        56.46   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
15  Daniel Andersson  1997    528  27.54        56.94   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
16  Alexander Triantafillou  1997    522  27.00        57.15   
  Göteborg Sim                   
                     
17  William Åberg  1997    494  28.30        58.22   
  Täby Sim                   
                     
18  Ludvig Nyrén  1997    488  28.79        58.45   
  Säffle Simsällskap                   
                     
19  Johan Ekstedt  1993    481  27.31        58.75   
  Göteborg Sim                   
                     
20  Eric Gustafsson  1997    461  28.56        59.57   
  Göteborg Sim                   
                     
21  Joel Eliasson  1998    448  28.71        1:00.16   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
22  Rickard Thillman  1997    429  28.50        1:01.04   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
23  Mathias Eriksson  1993    410  29.51        1:01.93   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
24  Gustav Ekesten  1998    385  30.27        1:03.26   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Kommunainvest 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tor Leander  1999  12  579  27.13        55.21   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Ivo Kuijpers  1999  11  523  27.50        57.11   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Josef Al-Khalili  2000  10  523  27.70        57.13   
  Täby Sim                   
                     
Edvin Persson  1999  521  27.41        57.20   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Alexander Nylén  2000  489  27.94        58.42   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Erik Forsström  1999  476  28.63        58.93   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Daniel Coleman  2000  461  29.28        59.58   
  Täby Sim                   
                     
Lukas Hill  1999  457  28.36        59.73   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Elias Landström  2000  3.5  454  28.88        59.90   
  Örebro Simallians                   
                     
Victor Simic  2000  3.5  454  28.63        59.90   
  Täby Sim                   
                     
11  Oliver Einarsson  2000  452  28.96        59.99   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
12  Oscar Johansson  2000  447  28.58        1:00.20   
  Simklubben Neptun                   
                     
13  Gijs Dijkhuizen  2000    441  29.85        1:00.47   
  Västerås Simsällskap                   
                     
14  Marco Häyhänen  1999    438  28.43        1:00.61   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
15  Gustav Barnå  1999    434  29.52        1:00.80   
  Täby Sim                   
                     
16  Sherman Cheng  1999    431  28.67        1:00.95   
  Göteborg Sim                   
                     
17  Marcus Wallén  1999    417  29.66        1:01.62   
  Skövde Simsällskap                   
                     
18  William Borg  2000    414  29.43        1:01.74   
  Gävle Simsällskap                   
                     
19  Sam Taheri  2000    402  30.00        1:02.37   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
20  Daniel Thungren  1999    387  29.60        1:03.13   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
21  Jakob Idesten  1999    382  29.44        1:03.41   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Tim Baastad  2000              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Vågen Gallerian 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 59.36 2010-09-25 
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 1:03.15 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tova Olsson  2001  12  682  28.38        59.30  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Hannah Brunzell  2001  11  653  28.81        1:00.14   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Andrea Reinhold  2001  10  600  29.52        1:01.87   
  Göteborg Sim                   
                     
Emma Cullberg  2002  579  29.47        1:02.61   
  Örebro Simallians                   
                     
Filippa Sterling  2002  577  30.19        1:02.69   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Elsa Bergh  2002  572  30.50        1:02.87   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Malin Eklund  2001  561  30.77        1:03.29   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Victoria Åberg  2001  558  30.43        1:03.38   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Kamelia Gradinarska  2001  550  30.57        1:03.68   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
10  Alexandra Vartiainen  2001  547  30.62        1:03.82   
  Simklubben Neptun                   
                     
11  Amie Molin Richtnér  2001  545  30.96        1:03.90   
  Gävle Simsällskap                   
                     
12  Vera Emanuelsson Fransson  2001  543  30.35        1:03.98   
  Skövde Simsällskap                   
                     
13  Josefine Härdelin  2001    542  30.99        1:04.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
14  Emelie Hellgren  2001    542  30.84        1:04.02   
  Fagersta Simklubb                   
                     
15  Edith Jernstedt  2002    534  30.90        1:04.34   
  Västerås Simsällskap                   
                     
16  Ella Lindroth  2001    525  30.95        1:04.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Ida Lindblom  2001    517  31.11        1:05.01   
  Sala Simsällskap                   
                     
18  Olivia Dahlström  2001    505  30.61        1:05.55   
  Göteborg Sim                   
                     
19  Alexandra Jensen  2001    504  31.29        1:05.58   
  Täby Sim                   
                     
20  Clara Lönnberg  2001    503  31.35        1:05.60   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
21  Klara Ragnarsson  2002    483  31.93        1:06.49   
  Sala Simsällskap                   
                     
22  Miriam Langarap  2002    469  31.83        1:07.17   
  Örebro Simallians                   
                     
23  Malin Sangfelt  2001    466  31.72        1:07.32   
  Täby Sim                   
                     
24  Adelina Walldén  2002    456  32.20        1:07.77   
  Simklubben Ena                   
                     
25  Agnes Rydh-Dufva  2002    434  32.91        1:08.93   
  Karlskoga Simförening                   
                     
26  Emelie Ångström  2001    424  32.19        1:09.47   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Vågen Gallerian 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 59.36 2010-09-25 
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 1:03.15 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Englund  2003  12  645  29.27        1:00.39  0-12 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Isabelle Rydahl  2003  11  538  31.16        1:04.17   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Elvira Mörtstrand  2003  10  492  31.77        1:06.08   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Trine Forss  2003  476  31.20        1:06.85   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Smilla Malm  2003  473  32.34        1:06.98   
  Danderyds Sim                   
                     
Hilja Schimmel  2003  462  31.67        1:07.49   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003  447  32.34        1:08.25   
  Örebro Simallians                   
                     
Isa Lundgren Sonnergren  2004  447  32.65        1:08.27   
  Simklubben Neptun                   
                     
Helmi Swanson  2004  444  32.17        1:08.41   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Oliwia Wierzbowska  2003  442  32.01        1:08.50   
  Göteborg Sim                   
                     
11  Nikita Kapron  2003  441  32.80        1:08.53   
  Skövde Simsällskap                   
                     
12  Malin Vestman  2003  435  32.25        1:08.86   
  Skövde Simsällskap                   
                     
13  Elvira Dalin  2003    433  33.20        1:08.98   
  Sala Simsällskap                   
                     
14  Louise Haglöv  2003    428  32.61        1:09.24   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
15  Freja Nordeman  2003    425  33.09        1:09.39   
  Simklubben Neptun                   
                     
16  Victoria Flyman  2003    394  33.68        1:11.20   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
17  Alva Hagström  2003    393  33.98        1:11.21   
  Simklubben Neptun                   
                     
18  Sara Randerstedt  2004    376  33.85        1:12.30   
  Simklubben Ena                   
                     
19  Lina Gustafsson  2003    358  34.15        1:13.45   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
20  Hilma Broden  2003    335  35.76        1:15.12   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Ida Lithner  2004              DSQ   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Linn Suchomel  2003              DSQ   
  Skövde Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Krämaren 
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Berggren  1994  12  788  29.77  1:01.17  1:32.42    2:02.85   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Linnéa Bielicz  1994  11  723  29.62  1:01.73  1:33.98    2:06.44   
  Göteborg Sim                   
                     
Lisa Eriksson  1998  10  707  29.75  1:02.00  1:34.95    2:07.36   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Michelle Franzén  1993  674  30.34  1:03.01  1:36.11    2:09.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Elin Thörner  1998  673  30.66  1:03.09  1:36.26    2:09.47   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Clara Wiman  1996  665  30.34  1:03.72  1:37.10    2:10.02   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Linn Rehnberg  1998  623  30.89  1:04.10  1:38.22    2:12.84   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Johanna Åberg  1997  566  31.95  1:06.42  1:41.73    2:17.13   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Sofia Ander  1998  566  32.36  1:07.21  1:42.65    2:17.16   
  Sala Simsällskap                   
                     
10  Marta Qvirist  1998  562  31.93  1:06.56  1:41.99    2:17.50   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
11  Anna Grundmark  1997  537  31.48  1:06.37  1:42.90    2:19.62   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Vera de Paiva Vilaca  1998  526  32.72  1:09.02  1:45.59    2:20.51   
  Västerås Simsällskap                   
                     
13  Elin Håkansson  1997    513  32.95  1:09.27  1:46.37    2:21.72   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Krämaren 
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfhild Kristensson  1999  12  654  30.55  1:03.78  1:37.69    2:10.70   
  Göteborg Sim                   
                     
Anna Eriksson  1999  11  654  29.97  1:03.61  1:37.54    2:10.73   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Ida Swegmark  2000  10  647  30.42  1:03.31  1:37.43    2:11.18   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Emma Bergkvist  2000  591  31.03  1:04.60  1:39.60    2:15.17   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Alice Lindhé  1999  552  31.33  1:06.17  1:41.83    2:18.29   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Malin Jansson  1999  549  31.48  1:06.97  1:42.95    2:18.59   
  Simklubben Neptun                   
                     
Alexandra Kinell  2000  544  31.58  1:07.24  1:44.13    2:19.00   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Karin Thorén  1999  533  31.89  1:08.16  1:44.39    2:19.89   
  Täby Sim                   
                     
Therese Johansson  1999  513  33.19  1:09.61  1:46.93    2:21.72   
  Säffle Simsällskap                   
                     
10  Fanny Kruthammar  1999  507  32.68  1:09.06  1:46.05    2:22.31   
  Täby Sim                   
                     
11  Ebba Vongheer  2000  500  32.54  1:08.36  1:46.04    2:22.91   
  Västerås Simsällskap                   
                     
12  Clara Momats  2000  492  33.32  1:10.64  1:48.07    2:23.72   
  Örebro Simallians                   
                     
13  Michaela Mattsson  1999    491  32.67  1:08.88  1:46.63    2:23.82   
  Simklubben Neptun                   
                     
14  Sigrid Loid  1999    489  33.05  1:09.61  1:47.38    2:23.99   
  Täby Sim                   
                     
15  Tove Kramer  1999    489  32.93  1:09.54  1:46.77    2:24.04   
  Skövde Simsällskap                   
                     
16  Sara Helgesson  2000    428  34.66  1:13.07  1:52.46    2:30.52   
  Skövde Simsällskap                   
                     
17  Andrea Berggren  2000    417  34.44  1:13.31  1:53.23    2:31.81   
  Göteborg Sim                   
                     
18  My Lord  1999    407  34.74  1:13.51  1:54.02    2:33.04   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
19  Amanda Johansson  2000    364  35.08  1:15.15  1:57.53    2:38.93   
  Göteborg Sim                   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Närkefrakt 
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 2:02.70 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Kevin Grahn  2003  12  350  32.35  1:09.40  1:48.47    2:24.83   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Troy Kroonder  2003  11  335  32.76  1:10.87  1:50.31    2:26.97   
  Simklubben Neptun                   
                     
Eric Lundström Silke  2003  10  326  33.23  1:12.06  1:51.31    2:28.31   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Philip Löfbom  2003  293  33.83  1:12.78  1:53.23    2:33.78   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Gustav Walldén  2003  279  37.39  1:17.70  1:57.75    2:36.25   
  Simklubben Ena                   
                     
Anton Rautiainen  2003  265  35.22  1:15.41  1:57.31    2:38.89   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Carl Hansson  2003  265  34.29  1:15.49  1:58.78    2:39.01   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Tom Dijkhuizen  2003  254  36.69  1:18.55  2:00.39    2:41.13   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Ludvig Mathisen  2003  254  36.65  1:17.69  1:59.92    2:41.16   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
10  Fredrik Karlsson  2004  238  37.36  1:19.85  2:03.24    2:44.68   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
11  Daniel Ruijs  2004  231  38.07  1:22.76  2:06.82    2:46.30   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Eric Malmquist  2003  227  36.43  1:19.61  2:04.79    2:47.31   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
13  Hugo Swanson  2006    223  36.92  1:20.35  2:05.31    2:48.29   
  Gävle Simsällskap                   
                     
14  Erik Ankarling  2004    220  38.05  1:22.19  2:06.60    2:49.14   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
15  Jan Salentin  2004    215  39.83  1:24.66  2:09.06    2:50.51   
  Simklubben Neptun                   
                     
16  Jacob Edberg  2003    208  39.58  1:23.58  2:09.99    2:52.20   
  Säffle Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Närkefrakt 
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 2:02.70 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Rydahl  2001  12  691  26.86  56.43  1:26.16    1:55.51  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap                   
                     
John Aldrin  2001  11  556  28.09  59.86  1:32.73    2:04.18   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Max Engström  2001  10  552  28.78  1:01.47  1:33.29    2:04.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Jakob Källquist  2001  531  29.10  1:01.43  1:34.26    2:06.15   
  Gävle Simsällskap                   
                     
David Albringer  2001  459  30.02  1:03.50  1:38.02    2:12.39   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Andres Pöllänen  2001  457  30.55  1:03.80  1:38.00    2:12.59   
  Täby Sim                   
                     
Felix Andersson  2002  441  30.60  1:04.66  1:39.71    2:14.15   
  Simklubben Neptun                   
                     
Anton Forsberg  2001  417  31.71  1:05.90  1:41.27    2:16.71   
  Täby Sim                   
                     
Gustav Nislander  2001  414  30.21  1:05.41  1:41.81    2:16.99   
  Göteborg Sim                   
                     
10  Erik Ahlqvist  2001  405  32.01  1:08.18  1:44.55    2:18.06   
  Täby Sim                   
                     
11  Axel Nordén  2001  403  32.03  1:06.97  1:42.73    2:18.25   
  Täby Sim                   
                     
12  Viktor Sjöström  2001  402  31.04  1:06.38  1:43.36    2:18.37   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
13  Lukas Roosmark  2002    401  31.72  1:06.38  1:42.51    2:18.43   
  Täby Sim                   
                     
14  Adam Carlsson  2001    377  31.81  1:07.87  1:45.05    2:21.32   
  Gävle Simsällskap                   
                     
15  Marcus Ålenius  2001    360  32.18  1:09.69  1:46.82    2:23.53   
  Gävle Simsällskap                   
                     
16  August Mathisen  2001    351  32.56  1:09.65  1:48.63    2:24.82   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Basab 
17 - 99 år: Andreas Fürst (1990) 29.32 2012-09-22 
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Jansson  1992  12  759          28.95  17-99 Åldersgrupp Rekord 
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Robert Lindblom  1995  11  749          29.08   
  Örebro Simallians                   
Marcus Forsgren  1996  10  696          29.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Pontus Flodqvist  1988  694          29.82   
  Simklubben Neptun                   
Robin Andréasson  1988  656          30.38   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Daniel Andersson  1997  653          30.43   
  Kungälvs Simsällskap                   
Alexander Frost  1997  584          31.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Elias Haglund  1996  530          32.62   
  Karlstads Simsällskap                   
Johan Ekstedt  1993  458          34.25   
  Göteborg Sim                   
10  Mathias Eriksson  1993  442          34.65   
  Karlstads Simsällskap                   
11  Nils König  1998  442          34.67   
  Örebro Simallians                   
12  Christoffer Theander  1997  387          36.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
13  Robin Flyman  1995    359          37.14   
  Örebro Simallians                   
14  Saman Habibi  1996    341          37.77   
  Örebro Simallians                   
15  Marcus Bergenstråhle  1997    326          38.36   
  Örebro Simallians                   
Björn C-G Calleberg  1981              DSQ   
  Örebro Simallians                   
Gustaf Dahlman  1997              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Basab 
17 - 99 år: Andreas Fürst (1990) 29.32 2012-09-22 
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Gijs Dijkhuizen  2000  12  608          31.17   
  Västerås Simsällskap                   
Isak Alin  1999  11  549          32.25   
  Täby Sim                   
Edvin Persson  1999  10  523          32.76   
  Simsällskapet Mora                   
Zacharias Olausson  2000  515          32.94   
  Varberg Sim                   
Marco Häyhänen  1999  502          33.23   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Philip Borgström Bishop  1999  450          34.44   
  Göteborg Sim                   
Jakob Idesten  1999  434          34.86   
  Strängnäs Simklubb                   
Gustav Barnå  1999  430          34.97   
  Täby Sim                   
Johannes Vålvik  1999  411          35.50   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Jonathan Douib  2000  409          35.57   
  Sala Simsällskap                   
11  Kevin Wåhlin  2000  406          35.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
12  Jesper Lindberg  1999  387          36.22   
  Örebro Simallians                   
13  Aksel Dagberg  2000    383          36.36   
  Kungälvs Simsällskap                   
14  Mattias Huss  1999    380          36.44   
  Simklubben Neptun                   
15  Vilmer Jansson  2000    380          36.45   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
16  Elias Landström  2000    373          36.67   
  Örebro Simallians                   
17  Oscar Johansson  2000    369          36.82   
  Simklubben Neptun                   
18  Noah Gustafsson  2000    368          36.83   
  Kungälvs Simsällskap                   
19  Daniel Thungren  1999    312          38.90   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
20  Einar Rättgård  2000    286          40.07   
  Göteborg Sim                   
21  Anton Wallin  2000    262          41.26   
  Örebro Simallians                   
Tim Baastad  2000              DSQ   
  Örebro Simallians                   
 
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Oppboga 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Rutqvist  1991  12  663  35.42        1:14.19   
  Göteborg Sim                   
                     
Pauline Korssell  1997  11  596  36.38        1:16.87   
  Täby Sim                   
                     
Viktoria Reinhold  1996  10  576  36.23        1:17.76   
  Göteborg Sim                   
                     
Sofia Ander  1998  485  38.97        1:22.33   
  Sala Simsällskap                   
                     
Petra Johansson  1997  467  39.16        1:23.37   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Elin Waara  1997  456  39.36        1:24.07   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Oppboga 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Wallberg  1999  12  701  34.60        1:12.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Mikaela Bergh  1999  11  632  35.58        1:15.38   
  Täby Sim                   
                     
Tilde Malm  1999  10  595  36.20        1:16.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Adina Nyström  1999  568  36.87        1:18.11   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Adina Eriksson  1999  541  37.51        1:19.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Michaela Thyberg  2000  526  37.82        1:20.13   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Ida Nederman  2000  521  38.28        1:20.37   
  Örebro Simallians                   
                     
Lina Nederman  2000  516  38.57        1:20.67   
  Örebro Simallians                   
                     
Fanny Kruthammar  1999  507  38.43        1:21.11   
  Täby Sim                   
                     
10  Amanda Magnusson  1999  504  38.24        1:21.30   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
11  Julia Franks  2000  493  38.53        1:21.86   
  Täby Sim                   
                     
12  Elin Lindgren  2000  483  38.56        1:22.44   
  Västerås Simsällskap                   
                     
13  Julia Faleke  2000    472  39.28        1:23.06   
  Västerås Simsällskap                   
                     
14  Marit van Zonneveld  1999    427  40.44        1:25.92   
  Simsällskapet Mora                   
                     
15  Ajla Omic  1999    417  40.67        1:26.55   
  Filipstads Simklubb                   
                     
16  Lovisa Sved  2000    417  39.62        1:26.57   
  Simklubben Ena                   
                     
17  Felicia Eriksson  2000    386  42.16        1:28.83   
  Göteborg Sim                   
                     
18  Hanna Karlsson  2000    359  42.42        1:30.99   
  Simsällskapet Mora                   
                     
19  Mikaela Juhler  2000    330  44.20        1:33.63   
  Örebro Simallians                   
                     
20  My Lord  1999    314  44.54        1:35.18   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
21  Hannah Ragnarsson  2000    312  44.09        1:35.38   
  Sala Simsällskap                   
                     
22  Emma Waara  2000    311  44.12        1:35.51   
  Karlskoga Simförening                   
                     
23  Maja Andersson  2000    298  44.49        1:36.86   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
24  Clara Nykvist  2000    297  45.25        1:36.94   
  Simklubben Neptun                   
                     
25  Terese Engström  1999    243  48.63        1:43.67   
  Örebro Simallians                   
                     
26  Amanda Lindgren  2000    239  49.66        1:44.18   
  Sala Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Hörmann 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Ålenius  2001  12  528  33.64        1:11.18   
  Gävle Simsällskap                   
                     
August Mathisen  2001  11  478  35.85        1:13.60   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Axel Nordén  2001  10  461  34.87        1:14.47   
  Täby Sim                   
                     
Jonatan Carlsson  2001  450  35.20        1:15.09   
  Varberg Sim                   
                     
Elias Persson  2002  446  35.90        1:15.33   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Andres Pöllänen  2001  397  36.00        1:18.27   
  Täby Sim                   
                     
Viktor Sjöström  2001  382  37.52        1:19.31   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Linus Andersson  2001  363  37.21        1:20.63   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
John Brolin  2002  358  38.61        1:21.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Karl Bohlin  2001  350  38.58        1:21.66   
  Göteborg Sim                   
                     
11  Gustav Nislander  2001  348  38.53        1:21.78   
  Göteborg Sim                   
                     
12  Felix Andersson  2002  340  38.53        1:22.42   
  Simklubben Neptun                   
                     
13  Anders Malmberg  2002    338  39.13        1:22.58   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
14  Max Fahlén  2001    318  40.62        1:24.29   
  Västerås Simsällskap                   
                     
15  Jonas Al-Khalili  2002    311  39.90        1:24.94   
  Täby Sim                   
                     
16  Marcus Tägtström  2002    299  40.50        1:25.99   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
17  Oscar Mogard Linden  2002    290  41.38        1:26.94   
  Simklubben Neptun                   
                     
18  Viktor Lübeck  2002    281  41.05        1:27.87   
  Karlskoga Simförening                   
                     
19  Olle Hansen  2001    280  40.78        1:27.95   
  Simklubben Ena                   
                     
20  Adrijan Danqi  2002    278  40.75        1:28.17   
  Örebro Simallians                   
                     
21  Gellert Szabo  2001    277  42.22        1:28.29   
  Västerås Simsällskap                   
                     
22  Alexander Bergström  2002    268  42.09        1:29.18   
  Täby Sim                   
                     
23  Viking Josefson  2002    261  42.56        1:30.03   
  Varberg Sim                   
                     
24  Per Granlund  2002    257  42.75        1:30.42   
  Västerås Simsällskap                   
                     
25  Pelle Huldén  2002    215  46.22        1:36.03   
  Varberg Sim                   
                     
26  Erik Johansson  2002    205  46.39        1:37.48   
  Simklubben Neptun                   
                     
27  William Forsström  2002    187  47.38        1:40.59   
  Örebro Simallians                   
                     
Andreas Thungren  2002              DNS   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Hugo Sörby  2001              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Johan Brewitz  2001              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Hörmann 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lucas Sterling  2004  12  298  40.17        1:26.10   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Daniel Ruijs  2004  11  239  43.59        1:32.72   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ludvig Mathisen  2003  10  234  42.84        1:33.38   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Teo Mravac  2004  221  45.33        1:35.13   
  Varberg Sim                   
                     
Malte Almqvist  2004  218  46.41        1:35.61   
  Varberg Sim                   
                     
Hugo Swanson  2006  206  44.59        1:37.31   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Gustav Walldén  2003  201  47.98        1:38.25   
  Simklubben Ena                   
                     
Eric Malmquist  2003  191  46.14        1:39.88   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Fredrik Karlsson  2004  186  47.63        1:40.67   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
10  Måns Rydergren  2003  177  49.24        1:42.43   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
11  David Malm  2004  148  51.56        1:48.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Jan Salentin  2004  148  52.52        1:48.72   
  Simklubben Neptun                   
                     
13  Max Lord  2004    119  54.74        1:56.95   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Tom Dijkhuizen  2003              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Korvbrödsbagaren 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:24.83 2013-09-21 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 4:34.30 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Miro Torola  1995  12  696  1:02.22  2:12.79  3:31.52    4:33.49   
  Göteborg Sim                   
                     
Sean Johansson  1997  11  596  1:05.73  2:17.78  3:40.95    4:47.96   
  Simklubben Ena                   
                     
Jesper Eklund  1998  10  587  1:06.90  2:24.21  3:44.05    4:49.53   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Korvbrödsbagaren 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:24.83 2013-09-21 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 4:34.30 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sebastian Petersson  2000  12  545  1:05.83  2:20.19  3:46.98    4:56.65   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Tobias Åberg  2000  11  543  1:04.77  2:22.27  3:50.05    4:57.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Erik Forsström  1999  10  531  1:08.42  2:23.16  3:51.40    4:59.21   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Victor Lovinge  2000  499  1:09.71  2:24.40  3:56.11    5:05.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Alexander Nylén  2000  480  1:09.17  2:32.16  3:58.51    5:09.55   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Marcus Wallén  1999  459  1:13.87  2:31.47  4:04.33    5:14.20   
  Skövde Simsällskap                   
                     
William Borg  2000  448  1:11.86  2:31.58  4:01.27    5:16.68   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Oscar Johansson  2000  421  1:13.36  2:35.36  4:09.08    5:23.40   
  Simklubben Neptun                   
                     
Hjalmar Löfvenborg  1999  385  1:17.34  2:42.68  4:18.28    5:33.08   
  Varberg Sim                   
                     
10  Erik Josefson  2000  378  1:19.39  2:51.18  4:18.51    5:35.07   
  Varberg Sim                   
                     
11  Vilmer Jansson  2000  359  1:19.12  2:53.63  4:28.20    5:40.83   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Gustavsvik 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 
12 år och yngre: Kamelia Gradinarska (2001) 5:43.67 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hannah Brunzell  2001  12  665  1:12.56  2:29.03  3:52.73    5:06.03   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Alexandra Vartiainen  2001  11  545  1:18.04  2:44.38  4:12.02    5:26.91   
  Simklubben Neptun                   
                     
Josephine Junehed  2002  10  476  1:24.29  2:48.15  4:25.05    5:42.01   
  Täby Sim                   
                     
Matilda Torén  2001  460  1:21.02  2:50.81  4:27.91    5:46.06   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
                     
Linn Kramer  2001  447  1:20.64  2:54.35  4:32.23    5:49.27   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Adelina Walldén  2002  430  1:30.38  2:58.87  4:30.36    5:53.92   
  Simklubben Ena                   
                     
Filippa Ehn  2001  416  1:27.51  2:59.98  4:40.95    5:57.65   
  Simklubben Neptun                   
                     
Elina Carlsson  2001  357  1:25.58  3:03.85  4:55.23    6:16.35   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Jennie Lundgren  2001  338  1:29.49  3:00.78  4:54.39    6:23.43   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Gustavsvik 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 
12 år och yngre: Kamelia Gradinarska (2001) 5:43.67 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linn Suchomel  2003  12  514  1:16.30  2:40.77  4:15.29    5:33.42  0-12 Åldersgrupp Rekord 
  Skövde Simsällskap                   
                     
Cornelia Johansson  2003  11  491  1:15.30  2:39.61  4:19.86    5:38.45  0-12 Åldersgrupp Rekord 
  Örebro Simallians                   
                     
Malin Vestman  2003  10  421  1:26.45  2:59.42  4:34.98    5:56.24   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Hilja Schimmel  2003  409  1:20.80  2:57.68  4:34.19    5:59.76   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Freja Nordeman  2003  387  1:25.78  2:59.39  4:43.05    6:06.41   
  Simklubben Neptun                   
                     
Ebba Hazard  2004              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Nikita Kapron  2003              DSQ   
  Skövde Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Kommuninvest 
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:04.46 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  12  720  29.75        1:02.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rebecka Gustafsson  1998  11  701  30.03        1:03.40   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Elin Podéus  1997  10  689  30.03        1:03.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Amanda Persson  1996  650  30.45        1:04.99   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Linnéa Bielicz  1994  639  30.68        1:05.38   
  Göteborg Sim                   
                     
Petra Johansson  1997  622  30.98        1:05.95   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Clara Wiman  1996  613  30.82        1:06.28   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Elvira Eklund-Ramböl  1997  605  31.25        1:06.56   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Michelle Franzén  1993  595  31.07        1:06.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Amanda Rutqvist  1991  586  31.46        1:07.28   
  Göteborg Sim                   
                     
11  Christina Ekstedt  1996  557  31.88        1:08.41   
  Göteborg Sim                   
                     
12  Vera de Paiva Vilaca  1998  435  34.48        1:14.28   
  Västerås Simsällskap                   
                     
13  Marta Qvirist  1998    422  34.18        1:15.07   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
14  Linnea Sterner  1996    390  35.72        1:17.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Kommuninvest 
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:04.46 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Eriksson  1999  12  658  29.89        1:04.72   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Ida Swegmark  2000  11  612  31.46        1:06.31   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Linnéa Lundborg  2000  10  609  30.72        1:06.44   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Amanda Magnusson  1999  541  32.37        1:09.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Emma Bergkvist  2000  533  31.91        1:09.44   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Sara Andersson  2000  519  31.99        1:10.08   
  Simklubben Neptun                   
                     
Lovisa Sved  2000  489  31.86        1:11.46   
  Simklubben Ena                   
                     
Lina Nederman  2000  472  32.73        1:12.33   
  Örebro Simallians                   
                     
Ajla Omic  1999  455  34.11        1:13.20   
  Filipstads Simklubb                   
                     
10  Ida Nederman  2000  454  35.05        1:13.24   
  Örebro Simallians                   
                     
11  Alexandra Kinell  2000  451  33.19        1:13.39   
  Karlskoga Simförening                   
                     
12  Sigrid Loid  1999  445  34.17        1:13.74   
  Täby Sim                   
                     
13  Amanda Strömdahl  2000    441  34.50        1:13.96   
  Täby Sim                   
                     
14  Karin Thorén  1999    439  33.98        1:14.06   
  Täby Sim                   
                     
15  Elin Lindgren  2000    414  34.93        1:15.56   
  Västerås Simsällskap                   
                     
16  Ebba Vongheer  2000    409  35.41        1:15.86   
  Västerås Simsällskap                   
                     
17  Daniella Fallenhag  2000    398  34.85        1:16.51   
  Göteborg Sim                   
                     
18  Sara Helgesson  2000    380  36.33        1:17.75   
  Skövde Simsällskap                   
                     
19  Emilia Eerola  1999    372  36.53        1:18.28   
  Karlskoga Simförening                   
                     
20  Tove Kramer  1999    363  36.31        1:18.88   
  Skövde Simsällskap                   
                     
21  Mikaela Bergh  1999    355  35.81        1:19.48   
  Täby Sim                   
                     
22  Julia Faleke  2000    351  36.17        1:19.83   
  Västerås Simsällskap                   
                     
23  Michaela Thyberg  2000    348  36.03        1:20.00   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
24  Alice Albinzon  2000    344  36.42        1:20.33   
  Simklubben Neptun                   
                     
25  Tilda Conradsson  1999    337  37.41        1:20.89   
  Varberg Sim                   
                     
26  Andrea Berggren  2000    336  36.82        1:21.00   
  Göteborg Sim                   
                     
27  Gunnel Sköld  2000    298  38.46        1:24.31   
  Täby Sim                   
                     
28  Felicia Eriksson  2000    292  39.39        1:24.88   
  Göteborg Sim                   
                     
29  Mikaela Juhler  2000    278  39.06        1:26.28   
  Örebro Simallians                   
                     
30  Michelle Cen  2000    231  39.49        1:31.72   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Vågen Gallerian 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 25.51 2010-09-25 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Rydahl  2001  12  617          24.49  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap                   
John Aldrin  2001  11  535          25.69   
  Katrineholms Simsällskap                   
Max Engström  2001  10  492          26.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Jakob Källquist  2001  481          26.61   
  Gävle Simsällskap                   
Jonatan Carlsson  2001  463          26.96   
  Varberg Sim                   
Johan Brewitz  2001  437          27.47   
  Västerås Simsällskap                   
Herbert Grahn  2001  423          27.78   
  Skövde Simsällskap                   
Emil Kernen  2002  417          27.91   
  Katrineholms Simsällskap                   
Gustav Vallin  2001  409          28.10   
  Göteborg Sim                   
10  Felix Andersson  2002  404          28.20   
  Simklubben Neptun                   
11  Gustav Nislander  2001  402          28.25   
  Göteborg Sim                   
12  David Albringer  2001  398          28.35   
  Karlstads Simsällskap                   
13  Michal Laszewski  2002    396          28.40   
  Örebro Simallians                   
14  Marcus Ålenius  2001    387          28.61   
  Gävle Simsällskap                   
15  Erik Ahlqvist  2001    378          28.85   
  Täby Sim                   
16  Anton Forsberg  2001    369          29.08   
  Täby Sim                   
16  Lukas Roosmark  2002    369          29.08   
  Täby Sim                   
18  John Brolin  2002    363          29.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
19  Viktor Sjöström  2001    362          29.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
20  Dexter Dalsgaard  2001    350          29.58   
  Simklubben Neptun                   
21  August Mathisen  2001    349          29.60   
  Karlstads Simsällskap                   
22  Elias Persson  2002    343          29.79   
  Simsällskapet Mora                   
23  Adam Carlsson  2001    339          29.91   
  Gävle Simsällskap                   
24  Melvin Larsson  2002    331          30.13   
  Örebro Simallians                   
25  Filip Rautiainen  2001    321          30.45   
  Katrineholms Simsällskap                   
Andreas Thungren  2002              DNS   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
 
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Vågen Gallerian 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 25.51 2010-09-25 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Kevin Grahn  2003  12  348          29.64   
  Katrineholms Simsällskap                   
Eric Lundström Silke  2003  11  347          29.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Troy Kroonder  2003  10  346          29.69   
  Simklubben Neptun                   
Philip Löfbom  2003  282          31.78   
  Karlskoga Simförening                   
Carl Hansson  2003  269          32.31   
  Gävle Simsällskap                   
Anton Rautiainen  2003  262          32.56   
  Katrineholms Simsällskap                   
Lucas Sterling  2004  261          32.61   
  Västerås Simsällskap                   
Daniel Ruijs  2004  257          32.79   
  Borlänge Simsällskap                   
Ludvig Mathisen  2003  250          33.09   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Malte Almqvist  2004  246          33.26   
  Varberg Sim                   
11  Fredrik Karlsson  2004  240          33.54   
  Strängnäs Simklubb                   
12  Eric Malmquist  2003  0.5  228          34.11   
  Strängnäs Simklubb                   
12  Erik Ankarling  2004  0.5  228          34.11   
  Strängnäs Simklubb                   
14  Teo Mravac  2004    219          34.57   
  Varberg Sim                   
15  Tom Dijkhuizen  2003    207          35.21   
  Västerås Simsällskap                   
16  Gustav Walldén  2003    203          35.44   
  Simklubben Ena                   
17  Hugo Swanson  2006    202          35.55   
  Gävle Simsällskap                   
18  Jacob Edberg  2003    190          36.23   
  Säffle Simsällskap                   
19  Jan Salentin  2004    189          36.34   
  Simklubben Neptun                   
20  Måns Rydergren  2003    186          36.49   
  Katrineholms Simsällskap                   
21  Max Lord  2004    181          36.84   
  Strängnäs Simklubb                   
David Malm  2004              DNF   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Krämaren 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.17 2013-09-21 
15 - 16 år: Viktor Doder (1994) 1:01.88 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Kanth  1991  12  669  27.91        57.11  17-99 Åldersgrupp Rekord 
  Västerås Simsällskap                   
                     
Hampus Lovinge  1998  11  645  28.35        57.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Gustaf Dahlman  1997  10  591  28.97        59.51   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Hugo Rydberg  1998  588  28.94        59.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Victor Zetterman  1995  570  28.98        1:00.23   
  Örebro Simallians                   
                     
Alexander Triantafillou  1997  494  30.34        1:03.16   
  Göteborg Sim                   
                     
Sebastian Pettersson  1994  492  30.41        1:03.24   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
Christoffer Theander  1997  399  32.85        1:07.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Joel Eliasson  1998  396  32.48        1:08.00   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
10  Rickard Thillman  1997  345  34.03        1:11.20   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
11  Carl Schiller  1997  286  36.39        1:15.74   
  Skövde Simsällskap                   
                     
12  Gustav Ekesten  1998  274  37.06        1:16.89   
  Simklubben Ena                   
                     
13  Robin Flyman  1995    252  38.06        1:19.02   
  Örebro Simallians                   
                     
Marcus Bergenstråhle  1997              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Krämaren 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.17 2013-09-21 
15 - 16 år: Viktor Doder (1994) 1:01.88 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tor Leander  1999  12  539  29.93        1:01.36   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Victor Lovinge  2000  11  505  30.77        1:02.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Forsström  1999  10  461  31.18        1:04.62   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Victor Simic  2000  445  31.38        1:05.39   
  Täby Sim                   
                     
Lukas Hill  1999  443  31.33        1:05.48   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Marcus Wallén  1999  428  32.91        1:06.28   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Isak Alin  1999  427  31.78        1:06.29   
  Täby Sim                   
                     
Ivo Kuijpers  1999  411  33.12        1:07.14   
  Säffle Simsällskap                   
                     
William Borg  2000  390  32.86        1:08.36   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Sherman Cheng  1999  387  32.77        1:08.51   
  Göteborg Sim                   
                     
11  Tim Baastad  2000  380  34.38        1:08.94   
  Örebro Simallians                   
                     
12  Oliver Einarsson  2000  376  33.95        1:09.19   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
13  Alex Phu  2000    357  34.57        1:10.36   
  Göteborg Sim                   
                     
14  Igor Blagojevic  2000    348  34.28        1:10.99   
  Karlskoga Simförening                   
                     
15  Daniel Andersson  1999    342  34.52        1:11.41   
  Varberg Sim                   
                     
16  Johannes Vålvik  1999    339  34.14        1:11.57   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
17  Harald Eriksson  2000    331  35.31        1:12.18   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
18  Joel Marin  1999    323  34.80        1:12.79   
  Simklubben Ena                   
                     
19  Jesper Lindberg  1999    314  35.43        1:13.47   
  Örebro Simallians                   
                     
20  Ludwig Larsson  2000    306  34.50        1:14.12   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
21  Wilhelm Lörinc  2000    296  36.10        1:14.87   
  Täby Sim                   
                     
22  Elias Landström  2000    293  36.54        1:15.20   
  Örebro Simallians                   
                     
23  Olle Gunnarsson  2000    290  36.07        1:15.42   
  Täby Sim                   
                     
24  Eric Valjus  2000    283  36.37        1:16.01   
  Örebro Simallians                   
                     
25  Anton Wallin  2000    283  37.38        1:16.04   
  Örebro Simallians                   
                     
26  Kevin Wåhlin  2000    283  38.16        1:16.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
27  Alexander Klingspor  1999    271  37.29        1:17.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
28  Jakob Idesten  1999    262  37.33        1:18.06   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
29  Daniel Thungren  1999    242  38.08        1:20.13   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
30  Einar Rättgård  2000    236  38.70        1:20.76   
  Göteborg Sim                   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Närkefrakt 
13 - 14 år: Klara Thormalm (1998) 1:07.98 2012-09-22 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filippa Sterling  2002  12  577  33.96        1:08.41   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Tova Olsson  2001  11  566  33.53        1:08.87   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Victoria Åberg  2001  10  512  34.34        1:11.20   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Emma Cullberg  2002  512  34.20        1:11.21   
  Örebro Simallians                   
                     
Edith Jernstedt  2002  501  34.77        1:11.72   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Clara Lönnberg  2001  500  35.11        1:11.77   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Andrea Reinhold  2001  497  34.81        1:11.89   
  Göteborg Sim                   
                     
Elsa Jansson  2002  488  34.78        1:12.34   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Elsa Bergh  2002  488  35.09        1:12.36   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
10  Amie Molin Richtnér  2001  476  35.62        1:12.96   
  Gävle Simsällskap                   
                     
11  Malin Sangfelt  2001  471  35.39        1:13.17   
  Täby Sim                   
                     
12  Josefine Härdelin  2001  464  34.87        1:13.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
13  Olivia Dahlström  2001    454  35.01        1:14.12   
  Göteborg Sim                   
                     
14  Ida Lindblom  2001    452  35.53        1:14.23   
  Sala Simsällskap                   
                     
15  Vera Emanuelsson Fransson  2001    450  36.43        1:14.32   
  Skövde Simsällskap                   
                     
16  Michelle Träff  2002    445  36.23        1:14.59   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
17  Ellen Banestig  2002    441  36.77        1:14.84   
  Täby Sim                   
                     
18  Josephine Junehed  2002    433  36.64        1:15.27   
  Täby Sim                   
                     
19  Linnea Edgren  2002    424  37.20        1:15.81   
  Göteborg Sim                   
                     
20  Josefine Åhlund  2002    416  36.49        1:16.30   
  Örebro Simallians                   
                     
21  Hanna Lagher  2002    413  36.87        1:16.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
22  Jennie Lundgren  2001    404  37.16        1:17.01   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
23  Isabelle Nordlinder  2001    402  37.71        1:17.17   
  Simklubben Neptun                   
                     
24  Emelie Ångström  2001    387  37.76        1:18.16   
  Västerås Simsällskap                   
                     
25  Nora Lidbom  2002    351  39.06        1:20.69   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Närkefrakt 
13 - 14 år: Klara Thormalm (1998) 1:07.98 2012-09-22 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Trine Forss  2003  12  490  34.72        1:12.25   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Linnéa Englund  2003  11  482  34.91        1:12.64   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Nikita Kapron  2003  10  469  35.75        1:13.30   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Elvira Dalin  2003  417  37.41        1:16.23   
  Sala Simsällskap                   
                     
Elvira Mörtstrand  2003  416  37.72        1:16.26   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003  405  37.93        1:16.95   
  Örebro Simallians                   
                     
Ida Lithner  2004  404  37.60        1:17.06   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Smilla Malm  2003  383  37.97        1:18.38   
  Danderyds Sim                   
                     
Isa Lundgren Sonnergren  2004  382  38.58        1:18.51   
  Simklubben Neptun                   
                     
10  Matilda Olausson  2004  375  39.31        1:18.94   
  Simklubben Ena                   
                     
11  Oliwia Wierzbowska  2003  374  37.54        1:19.07   
  Göteborg Sim                   
                     
12  Sara Randerstedt  2004  363  38.55        1:19.81   
  Simklubben Ena                   
                     
13  Helmi Swanson  2004    354  39.21        1:20.49   
  Gävle Simsällskap                   
                     
14  Hilma Broden  2003    341  40.16        1:21.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Freja Nordeman  2003    322  40.25        1:23.08   
  Simklubben Neptun                   
                     
16  Hedda Wallberg  2003    308  41.45        1:24.30   
  Simklubben Neptun                   
                     
17  Hilja Schimmel  2003    292  41.92        1:25.85   
  Skövde Simsällskap                   
                     
18  Ebba Hazard  2004    287  42.24        1:26.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
19  Lovisa Edman  2003    285  42.64        1:26.56   
  Simklubben Neptun                   
                     
20  Victoria Flyman  2003    281  41.04        1:26.91   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
21  Elsa Djuphammar  2003    273  41.92        1:27.72   
  Simklubben Neptun                   
                     
22  Ronja Berggren  2003    271  42.88        1:27.93   
  Varberg Sim                   
                     
23  Ellen Lovinge  2004    254  44.24        1:29.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Basab 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Berggren  1994  12  710          29.86   
  Västerås Simsällskap                   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  11  687          30.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Linnéa Bielicz  1994  10  654          30.70   
  Göteborg Sim                   
Elin Podéus  1997  616          31.31   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Rebecka Gustafsson  1998  609          31.43   
  Strängnäs Simklubb                   
Louise Näslund  1997  588          31.81   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
Lisa Eriksson  1998  584          31.88   
  Strängnäs Simklubb                   
Amanda Persson  1996  567          32.19   
  Filipstads Simklubb                   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  560          32.33   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Linn Rehnberg  1998  520          33.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
11  Solveig Ramallo  1993  509          33.37   
  Karlstads Simsällskap                   
12  Marianne Dellwik  1997  499          33.59   
  Täby Sim                   
13  Johanna Åberg  1997    488          33.84   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
14  Christina Ekstedt  1996    482          33.97   
  Göteborg Sim                   
15  Anna Grundmark  1997    464          34.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
16  Elin Thörner  1998    462          34.47   
  Säffle Simsällskap                   
17  Linnea Kaldrup  1996    458          34.57   
  Göteborg Sim                   
18  Elin Håkansson  1997    451          34.75   
  Karlskoga Simförening                   
19  Sofia Edlund  1998    436          35.13   
  Täby Sim                   
20  Sofia Ander  1998    435          35.17   
  Sala Simsällskap                   
21  Linnea Schöön  1998    373          37.01   
  Kungälvs Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Basab 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alfhild Kristensson  1999  12  560          32.32   
  Göteborg Sim                   
Klara Eriksson  2000  11  546          32.60   
  Nyköpings Simsällskap                   
Clara Momats  2000  10  539          32.74   
  Örebro Simallians                   
Sandra Rääf  2000  512          33.31   
  Örebro Simallians                   
Lovisa Sved  2000  499          33.59   
  Simklubben Ena                   
Karin Thorén  1999  458          34.55   
  Täby Sim                   
Julia Franks  2000  456          34.62   
  Täby Sim                   
Amanda Strömdahl  2000  453          34.68   
  Täby Sim                   
Clara Eklund  2000  434          35.19   
  Simklubben Ena                   
10  Tilde Malm  1999  384          36.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
11  Linnéa Gustafsson  1999  383          36.69   
  Varberg Sim                   
12  My Lord  1999  377          36.89   
  Strängnäs Simklubb                   
13  Marit van Zonneveld  1999    357          37.55   
  Simsällskapet Mora                   
14  Therese Johansson  1999    355          37.63   
  Säffle Simsällskap                   
15  Amanda Johansson  2000    350          37.81   
  Göteborg Sim                   
16  Tilda Conradsson  1999    345          37.99   
  Varberg Sim                   
17  Felicia Eriksson  2000    328          38.63   
  Göteborg Sim                   
18  Michelle Cen  2000    323          38.83   
  Örebro Simallians                   
19  Terese Engström  1999    317          39.06   
  Örebro Simallians                   
20  Andrea Berggren  2000    303          39.64   
  Göteborg Sim                   
21  Maja Andersson  2000    280          40.71   
  Strängnäs Simklubb                   
22  Hanna Karlsson  2000    266          41.42   
  Simsällskapet Mora                   
23  Clara Nykvist  2000    262          41.60   
  Simklubben Neptun                   
24  Amanda Lindgren  2000    223          43.90   
  Sala Simsällskap                   
Evelina Rydén  2000              DSQ   
  Örebro Simallians                   
 
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Oppboga 
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Björkholm  1998  12  687  28.06  59.66  1:32.19    2:06.00   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Miro Torola  1995  11  664  28.75  1:01.38  1:34.67    2:07.43   
  Göteborg Sim                   
                     
Lukas Steiner  1998  10  608  29.19  1:02.42  1:36.59    2:11.24   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Robin Flyman  1995  306  36.69  1:20.62  2:04.47    2:44.86   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Oppboga 
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tobias Åberg  2000  12  549  31.29  1:04.60  1:40.27    2:15.79   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Sebastian Petersson  2000  11  534  30.77  1:06.04  1:41.96    2:17.02   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999  10  519  30.59  1:07.35  1:43.84    2:18.34   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Philip Borgström Bishop  1999  476  31.78  1:07.58  1:44.47    2:22.37   
  Göteborg Sim                   
                     
Josef Al-Khalili  2000  466  30.82  1:06.51  1:44.68    2:23.39   
  Täby Sim                   
                     
Ivo Kuijpers  1999  411  31.65  1:08.79  1:48.70    2:29.52   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Daniel Coleman  2000  392  34.33  1:13.11  1:52.08    2:31.94   
  Täby Sim                   
                     
Sam Taheri  2000  337  33.28  1:13.09  1:55.88    2:39.72   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Anton Waller-Kaustinen  2000              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Hörmann 
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 2:45.25 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Kamelia Gradinarska  2001  12  565  32.50  1:09.65  1:48.90    2:29.60   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Molly Bengtsson  2001  11  392  37.21  1:19.24  2:03.51    2:49.07   
  Varberg Sim                   
                     
Amanda Bekkewold  2001  10  389  37.90  1:20.80  2:05.36    2:49.38   
  Simklubben Neptun                   
                     
Emma Larsson  2002  385  36.22  1:19.71  2:05.55    2:50.08   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Alexandra Jensen  2001  340  36.92  1:22.10  2:09.36    2:57.23   
  Täby Sim                   
                     
Sophie Bladin  2002  339  38.93  1:25.42  2:11.26    2:57.32   
  Simklubben Neptun                   
                     
Filippa Ehn  2001  311  39.54  1:26.30  2:14.44    3:02.49   
  Simklubben Neptun                   
                     
Clara Balslev  2001  297  36.84  1:21.53  2:13.37    3:05.33   
  Varberg Sim                   
                     
Linn Granlund  2001  266  39.96  1:27.70  2:19.90    3:12.31   
  Karlskoga Simförening                   
                     
10  Matilda Ek  2002  248  42.20  1:33.11  2:25.67    3:16.70   
  Karlskoga Simförening                   
                     
11  Josefine Åhlund  2002  246  38.79  1:27.96  2:28.11    3:17.29   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Hörmann 
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 2:45.25 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linn Suchomel  2003  12  454  35.56  1:16.09  1:58.90    2:40.89  0-12 Åldersgrupp Rekord 
  Skövde Simsällskap                   
                     
Cornelia Johansson  2003  11  449  35.34  1:17.35  2:00.48    2:41.50   
  Örebro Simallians                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003  10  405  36.25  1:19.02  2:03.41    2:47.14   
  Örebro Simallians                   
                     
Isabelle Rydahl  2003  339  35.91  1:19.07  2:07.46    2:57.33   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Ellie Geigel  2003  249  41.63  1:34.73  2:26.90    3:16.53   
  Varberg Sim                   
                     
Alice Johansson  2003  219  42.94  1:35.60  2:32.24    3:25.06   
  Simklubben Ena                   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Herrar Öppe, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Korvbrödsbagaren 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:52.92 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Nkk Herrar Lag 1  24  729          3:50.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Hampus Lovinge  1998      27.81  57.83      57.83   
  Anton Jansson  1992      29.24  1:02.86      2:00.69   
  Alexander Frost  1997      26.07  57.59      2:58.28   
  Marcus Forsgren  1996      24.61  51.80      3:50.08   
                     
Västerås Herrar  22  676          3:56.02   
  Västerås Simsällskap                   
  Linus Kanth  1991      27.60  57.39      57.39   
  Gijs Dijkhuizen  2000      32.00  1:08.09      2:05.48   
  Filip Björkholm  1998      27.09  58.87      3:04.35   
  Gustaf Dahlman  1997      24.68  51.67      3:56.02   
                     
Ösa Herrar  20  617          4:03.28   
  Örebro Simallians                   
  Victor Zetterman  1995      28.64  59.14      59.14   
  Robert Lindblom  1995      29.17  1:04.84      2:03.98   
  Björn C-G Calleberg  1981      26.98  1:01.21      3:05.19   
  Tim Baastad  2000      27.28  58.09      4:03.28   
                     
Mass Herrar Lag 1  1988  18  614          4:03.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
  Tor Leander  1999      30.42  1:02.21      1:02.21   
  Robin Andréasson  1988      29.49  1:04.62      2:06.83   
  Tobias Åberg  2000      29.32  1:01.50      3:08.33   
  Aron Qvirist  1998      26.06  55.29      4:03.62   
                     
Täby Sim Herrar Lag 1  97  16  559          4:11.41   
  Täby Sim                   
  Victor Simic  2000      31.79  1:06.01      1:06.01   
  Isak Alin  1999      33.02  1:10.38      2:16.39   
  Josef Al-Khalili  2000      28.66  1:01.35      3:17.74   
  Shervin Ghahestani  1997      26.10  53.67      4:11.41   
                     
Göteborg Herrar  14  540          4:14.33   
  Göteborg Sim                   
  Eric Gustafsson  1997      32.50  1:07.40      1:07.40   
  Miro Torola  1995      32.07  1:08.21      2:15.61   
  Alexander Triantafillou  1997      27.88  1:00.89      3:16.50   
  Johan Ekstedt  1993      26.43  57.83      4:14.33   
                     
Mass Herrar Lag 2  1988  12  519          4:17.72   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
  Joel Eliasson  1998      32.11  1:07.42      1:07.42   
  Marco Häyhänen  1999      32.05  1:10.82      2:18.24   
  Sebastian Petersson  2000      28.34  1:00.87      3:19.11   
  Oliver Einarsson  2000      27.55  58.61      4:17.72   
                     
Västerås Herrar Lag 2  10  513          4:18.66   
  Västerås Simsällskap                   
  Johan Brewitz  2001      32.17  1:06.29      1:06.29   
  Jesper Eklund  1998      31.19  1:07.58      2:13.87   
  Lukas Steiner  1998      27.66  59.90      3:13.77   
  Max Fahlén  2001      31.53  1:04.89      4:18.66   
                     
Göteborg Herrar 2  456          4:29.02   
  Göteborg Sim                   
  Gustav Vallin  2001      32.77  1:08.90      1:08.90   
  Philip Borgström Bishop  1999      35.63  1:16.42      2:25.32   
  Alex Phu  2000      29.46  1:04.04      3:29.36   
  Sherman Cheng  1999      28.11  59.66      4:29.02   
                     
10  Ösa Herrar Lag 2  443          4:31.70   
  Örebro Simallians                   
  Michal Laszewski  2002      33.70  1:09.24      1:09.24   
  Nils König  1998      35.00  1:17.08      2:26.32   
  Elias Landström  2000      29.23  1:04.66      3:30.98   
  Jesper Lindberg  1999      27.54  1:00.72      4:31.70   
                     
11  Täby Sim Herrar Lag 3  98  425          4:35.49   
  Täby Sim                   
  Olle Gunnarsson  2000      35.50  1:14.57      1:14.57   
  Axel Nordén  2001      34.84  1:14.15      2:28.72   
  Tobias Fernandez  1999      29.78  1:05.41      3:34.13   
  Andres Pöllänen  2001      28.66  1:01.36      4:35.49   
                     
12  SK Ena Herrar  381          4:45.51   
  Simklubben Ena                   
  Sean Johansson  1997      29.90  1:02.01      1:02.01   
  Olle Hansen  2001      40.88  1:29.49      2:31.50   
  Gustav Ekesten  1998      32.91  1:13.60      3:45.10   
  Joel Marin  1999      28.78  1:00.41      4:45.51   
                     
13  Katrineholms SS    374          4:47.36   
  Katrineholms Simsällskap                   
  Emil Kernen  2002      33.67  1:09.77      1:09.77   
  Anders Malmberg  2002      40.64  1:27.85      2:37.62   
  Tim Ekström Lundemo  1999      31.64  1:12.72      3:50.34   
  John Aldrin  2001      26.98  57.02      4:47.36   
                     
14  SK Neptun Herrar Lag 1    373          4:47.55   
  Simklubben Neptun                   
  Dexter Dalsgaard  2001      36.20  1:14.33      1:14.33   
  Oscar Johansson  2000      37.48  1:20.79      2:35.12   
  Mattias Huss  1999      32.89  1:12.22      3:47.34   
  Felix Andersson  2002      28.58  1:00.21      4:47.55   
                     
15  Ösa Herrar Lag 3    355          4:52.45   
  Örebro Simallians                   
  Anton Wallin  2000      36.76  1:14.70      1:14.70   
  Saman Habibi  1996      37.00  1:23.68      2:38.38   
  Robin Flyman  1995      31.79  1:10.60      3:48.98   
  Eric Valjus  2000      29.56  1:03.47      4:52.45   
                     
16  Täby Sim Herrar Lag 4  2000    352          4:53.32   
  Täby Sim                   
  Anton Forsberg  2001      35.68  1:13.02      1:13.02   
  Alexander Bergström  2002      41.58  1:28.85      2:41.87   
  Oliver Simic  1998      30.65  1:09.94      3:51.81   
  Wilhelm Lörinc  2000      29.86  1:01.51      4:53.32   
                     
17  Nkk Herrar Lag 3    338          4:57.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Alexander Klingspor  1999      37.48  1:16.64      1:16.64   
  John Brolin  2002      38.86  1:22.13      2:38.77   
  Eric Lundström Silke  2003      35.46  1:17.03      3:55.80   
  Kevin Wåhlin  2000      29.14  1:01.36      4:57.16   
                     
18  Borlänge Herr Små Stora    337          4:57.53   
  Borlänge Simsällskap                   
  Marcus Tägtström  2002      39.05  1:21.96      1:21.96   
  Nils Schönberg  1900      31.02  1:08.27      2:30.23   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      32.17  1:13.22      3:43.45   
  Daniel Ruijs  2004      34.45  1:14.08      4:57.53   
                     
19  Karlskoga 1    336          4:57.82   
  Karlskoga Simförening                   
  Igor Blagojevic  2000      34.72  1:11.82      1:11.82   
  Alexander Nylén  2000      34.19  1:14.66      2:26.48   
  Viktor Lübeck  2002      36.42  1:20.55      3:47.03   
  Philip Löfbom  2003      33.99  1:10.79      4:57.82   
                     
20  Göteborg Herrar 3    328          5:00.12   
  Göteborg Sim                   
  William Segerdahl  2001      35.71  1:14.62      1:14.62   
  Einar Rättgård  2000      39.48  1:24.50      2:39.12   
  Gustav Nislander  2001      34.59  1:15.29      3:54.41   
  Karl Bohlin  2001      31.73  1:05.71      5:00.12   
                     
21  SK Neptun Herrar Lag 2    223          5:41.42   
  Simklubben Neptun                   
  Oscar Mogard Linden  2002      38.49  1:19.72      1:19.72   
  Erik Johansson  2002      46.22  1:39.26      2:58.98   
  Troy Kroonder  2003      37.66  1:23.35      4:22.33   
  Jan Salentin  2004      39.00  1:19.09      5:41.42   
                     
22  Strängnäs Herrar  2003    170          6:13.91   
  Strängnäs Simklubb                   
  Erik Ankarling  2004      44.00  1:31.65      1:31.65   
  Eric Malmquist  2003      46.99  1:43.03      3:14.68   
  Fredrik Karlsson  2004      43.58  1:34.69      4:49.37   
  Max Lord  2004      40.26  1:24.54      6:13.91   
                     
Nkk Herrar Lag 2              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Christoffer Theander  1997      32.34  1:06.26      1:06.26   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  97              DSQ   
  Täby Sim                   
  Jonas Al-Khalili  2002      35.63  1:13.30      1:13.30   
                     
 
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: ARENA 
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  12            12.12   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Linnéa Bielicz  1994  11            12.35   
  Göteborg Sim                   
Frida Berggren  1994  10            12.52   
  Västerås Simsällskap                   
Lisa Eriksson  1998            12.59   
  Strängnäs Simklubb                   
Alice Lindhé  1999            12.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Amanda Persson  1996            12.67   
  Filipstads Simklubb                   
Tova Olsson  2001            12.71   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Viktoria Reinhold  1996            12.92   
  Göteborg Sim                   
 
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Semifinaler 0 år och äldre 
Sponsor: ARENA 
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996              12.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Linnéa Bielicz  1994              12.60   
  Göteborg Sim