Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Motala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Smedbäck  2000    550  31.70  1:06.58  1:41.06    2:15.18   
  Linköpings Allmänna SS  2:13.15                 
                     
Frida Nöu  2001    520  32.69  1:07.40  1:43.33    2:17.69   
  Täby Sim  2:18.29                 
                     
Alice Almén  2001    438  32.24  1:09.13  1:47.13    2:25.79   
  Linköpings Allmänna SS  2:23.81                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Gunnarsson  2002    578  30.80  1:04.37  1:38.78    2:12.96   
  Linköpings Allmänna SS  2:10.10                 
                     
Annie Westerlund  2002    372  34.66  1:13.97  1:54.09    2:33.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:37.34                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Holmertz  2003    496  31.60  1:06.60  1:43.05    2:19.86   
  Linköpings Allmänna SS  2:17.01                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    485  32.61  1:08.40  1:44.67    2:20.99   
  Jönköpings Simsällskap  2:17.28                 
                     
Tilda Carlsson  2003    450  32.99  1:09.97  1:47.26    2:24.50   
  Motala Simsällskap  2:25.75                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003    448  31.68  1:07.78  1:45.87    2:24.72   
  Linköpings Allmänna SS  2:20.95                 
                     
Martina Karlsson  2003    418  33.13  1:11.12  1:49.78    2:28.14   
  Linköpings Allmänna SS  2:28.19                 
                     
Nikita Kapron  2003    411  33.75  1:11.58  1:50.46    2:28.93   
  Skövde Simsällskap  2:23.16                 
                     
Emmy Ericsson  2003    398  35.24  1:13.25  1:52.49    2:30.53   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.17                 
                     
Elsa Linné  2003    397  34.70  1:13.35  1:52.68    2:30.64   
  Linköpings Allmänna SS  2:33.48                 
                     
Felicia Svan  2003    317  36.21  1:16.98  1:59.61    2:42.35   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:39.16                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Henningsson  2004    649  30.10  1:02.23  1:35.18    2:07.93   
  Skövde Simsällskap  2:10.62                 
                     
Ebba Bladh Hazard  2004    536  32.31  1:07.38  1:41.93    2:16.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:15.91                 
                     
Ida Kristiansson  2004    504  32.33  1:07.10  1:43.22    2:19.14   
  Skövde Simsällskap  2:18.87                 
                     
Nora Rogö  2004    467  32.54  1:08.93  1:46.59    2:22.77   
  Jönköpings Simsällskap  2:24.67                 
                     
Ida Rudelius  2004    438  33.21  1:10.72  1:48.70    2:25.81   
  Jönköpings Simsällskap  2:27.25                 
                     
Alva Claesén  2004    399  33.92  1:11.99  1:51.43    2:30.43   
  Västerviks Simsällskap  2:32.22                 
                     
Hanna Persson  2004    398  34.32  1:13.41  1:53.34    2:30.58   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.46                 
                     
Emilia Eriksson  2004    378  35.37  1:14.03  1:53.39    2:33.15   
  Motala Simsällskap  2:29.53                 
                     
Kasandra Svan  2004    375  35.37  1:14.63  1:54.71    2:33.62   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:39.80                 
                     
10  Maja Arnell  2004    354  34.99  1:15.07  1:56.08    2:36.48   
  Linköpings Allmänna SS  2:37.05                 
                     
11  Elvira Nilsson  2004    341  35.48  1:15.66  1:58.20    2:38.42   
  Linköpings Allmänna SS  2:37.83                 
                     
12  Ellen Lovinge  2004    334  36.23  1:17.47  2:00.10    2:39.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:44.59                 
                     
13  Isabelle Frisk  2004    288  37.23  1:18.50  2:02.44    2:47.62   
  Linköpings Allmänna SS  2:52.83                 
                     
14  Elin Heimdahl  2004    270  37.43  1:20.47  2:05.03    2:51.19   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.67                 
                     
15  Anna Vikström  2004    231  39.34  1:24.90  2:14.81    3:00.47   
  Linköpings Allmänna SS  3:00.23                 
                     
16  Amanda Wärn  2004    179  43.94  1:33.85  2:26.21    3:16.54   
  Finspångs Simklubb  3:18.69                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Märta Högfeldt  2005    422  34.16  1:11.99  1:50.47    2:27.58   
  Linköpings Allmänna SS  2:34.36                 
                     
Ellen Havskog  2005    412  32.39  1:09.28  1:49.16    2:28.82   
  Hultsfreds Simsällskap  2:27.20                 
                     
Elin Gustafsson  2005    389  35.25  1:13.67  1:53.11    2:31.65   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.83                 
                     
Sofia Wallin  2005    346  35.33  1:15.72  1:57.84    2:37.74   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.97                 
                     
Frida Holmqvist  2005    330  35.56  1:15.67  1:58.61    2:40.24   
  Linköpings Allmänna SS  2:38.12                 
                     
Stella Åqvist  2005    298  37.12  1:19.56  2:03.66    2:45.71   
  Linköpings Allmänna SS  2:47.78                 
                     
Tilda Sundell  2005    294  37.01  1:19.52  2:04.29    2:46.56   
  Västerviks Simsällskap  2:47.83                 
                     
Astrid Rosén  2005    265  38.08  1:21.66  2:07.56    2:52.36   
  Motala Simsällskap  2:51.45                 
                     
Klara Haraldsson  2005    251  39.82  1:24.92  2:10.84    2:55.49   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victor Lovinge  2000    542  27.38        58.94   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  58.29                 
                     
Naevid Kiasat  2001    400  30.82        1:05.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.21                 
                     
Oliver Tykesson  2000    322  31.58        1:10.08   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.30                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    303  33.16        1:11.53   
  Västerviks Simsällskap  1:12.06                 
                     
Joakim Sühl  2000    230  34.98        1:18.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:19.47                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Eriksson  2002    439  28.98        1:03.25   
  Motala Simsällskap  1:01.01                 
                     
Nicola Lundqvist  2002    434  29.23        1:03.49   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.59                 
                     
Elias Axelsson  2002    398  30.62        1:05.33   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.86                 
                     
Ruben Staaf  2002    363  31.67        1:07.38   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.61                 
                     
Ricky Bergwall  2002    343  31.62        1:08.66   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.23                 
                     
Peter Hagedorn-Novik  2002    330  31.93        1:09.54   
  Skövde Simsällskap  1:11.07                 
                     
Sebastian Nilsson  2002    323  32.72        1:10.07   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.83                 
                     
Isak Lust  2002    201  35.68        1:22.01   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.67                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Dennis Partanen  2003    423  29.54        1:04.03   
  Skövde Simsällskap  1:02.95                 
                     
Job Sanders  2003    401  29.82        1:05.18   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.51                 
                     
Elliot Fielder  2003    382  30.83        1:06.26   
  Motala Simsällskap  1:07.70                 
                     
William Barkehed  2003    303  33.34        1:11.51   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.88                 
                     
Erik Wallin  2003    271  33.50        1:14.29   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.65                 
                     
Olle Almén  2003    249  34.88        1:16.37   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.24                 
                     
Oliver Edoff  2003    237  34.37        1:17.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.17                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    400  30.41        1:05.22   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.25                 
                     
Victor Ekblad  2004    276  34.15        1:13.77   
  Jönköpings Simsällskap  1:10.16                 
                     
David Axelsson  2004    275  34.67        1:13.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.17                 
                     
Max Grubesic  2004    268  33.78        1:14.51   
  Jönköpings Simsällskap  1:22.36                 
                     
David Liu  2004    220  35.30        1:19.59   
  Jönköpings Simsällskap  1:18.95                 
                     
Emil Kilander  2004    173  40.26        1:26.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:32.94                 
                     
Marcus Manninen  2004    171  39.42        1:26.57   
  Motala Simsällskap  1:29.01                 
                     
David Malm  2004    128  41.18        1:35.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:23.87                 
                     
Markus Stahre  2004              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.14                 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Fahlström  2005    295  33.73        1:12.20   
  Motala Simsällskap  1:11.81                 
                     
Anton Hegmegi  2005    288  34.12        1:12.73   
  Jönköpings Simsällskap  1:14.28                 
                     
David Ullstrand  2005    266  32.83        1:14.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.40                 
                     
Leopold Grinnemo  2005    248  34.92        1:16.44   
  Jönköpings Simsällskap  1:14.76                 
                     
Erik Andersson  2005    215  36.01        1:20.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:25.60                 
                     
David Bergqvist  2005    200  37.30        1:22.13   
  Jönköpings Simsällskap  1:26.83                 
                     
Robin Lundqvist  2005    181  39.44        1:24.92   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.84                 
                     
Oskar Glawing  2005    167  39.88        1:27.20   
  Finspångs Simklubb  1:37.44                 
                     
Otto Svensson  2005    162  39.80        1:28.04   
  Motala Simsällskap  1:36.20                 
                     
10  Melwin Axelsson  2005    161  40.63        1:28.26   
  Hultsfreds Simsällskap  1:24.81                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erika Tudegård  2001    497  36.42        1:18.68   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.87                 
                     
Alice Almén  2001    364  40.64        1:27.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.47                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alva Högberg  2002    503  37.16        1:18.41   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.19                 
                     
Lena Årebo  2002    463  37.26        1:20.59   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.95                 
                     
Felicia Järvikari  2002    454  38.74        1:21.11   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.63                 
                     
Cornelia Eidefors  2002    277  45.29        1:35.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Holmertz  2003    557  35.87        1:15.77   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.25                 
                     
Vera Karlsson  2003    525  36.58        1:17.26   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.93                 
                     
Felicia Tubbin  2003    461  38.06        1:20.72   
  Jönköpings Simsällskap  1:20.40                 
                     
Nikita Kapron  2003    420  39.72        1:23.21   
  Skövde Simsällskap  1:21.94                 
                     
Martina Karlsson  2003    400  40.05        1:24.60   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.05                 
                     
Tilda Carlsson  2003    396  39.52        1:24.90   
  Motala Simsällskap  1:22.94                 
                     
Stefanie Petrovic  2003    338  41.63        1:29.45   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:32.17                 
                     
Elsa Linné  2003    321  43.71        1:31.05   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.71                 
                     
Hilma Broden  2003    318  43.37        1:31.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:30.79                 
                     
10  Emmy Ericsson  2003    285  45.26        1:34.68   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.05                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Henningsson  2004    552  35.93        1:16.00   
  Skövde Simsällskap  1:12.61                 
                     
Nora Rogö  2004    476  38.00        1:19.83   
  Jönköpings Simsällskap  1:19.05                 
                     
Olivia Gustafsson  2004    434  38.80        1:22.31   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.33                 
                     
Hanna Persson  2004    432  38.84        1:22.48   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.25                 
                     
Ida Rudelius  2004    404  39.86        1:24.35   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.21                 
                     
Elin Heimdahl  2004    390  41.48        1:25.30   
  Linköpings Allmänna SS  1:25.06                 
                     
Ida Kristiansson  2004    379  41.00        1:26.13   
  Skövde Simsällskap  1:22.10                 
                     
Matilda Nilsson  2004    339  41.55        1:29.39   
  Jönköpings Simsällskap  1:27.75                 
                     
Maria Miñana Juan  2004    338  42.02        1:29.52   
  Västerviks Simsällskap  1:29.10                 
                     
10  Kasandra Svan  2004    300  44.12        1:33.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:32.06                 
                     
11  Maja Arnell  2004    300  43.82        1:33.09   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.21                 
                     
12  Isabelle Frisk  2004    300  44.36        1:33.12   
  Linköpings Allmänna SS  1:28.28                 
                     
13  Ellen Lovinge  2004    291  44.61        1:34.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:36.70                 
                     
14  Frida Liliequist  2004    250  46.68        1:38.91   
  Västerviks Simsällskap  1:38.64                 
                     
15  Elvira Nilsson  2004    229  47.54        1:41.82   
  Linköpings Allmänna SS  1:44.81                 
                     
16  Mathilda Petersson  2004    182  49.37        1:50.00   
  Hultsfreds Simsällskap  1:45.27                 
                     
Anna Vikström  2004              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  2:03.66                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Havskog  2005    437  38.70        1:22.17   
  Hultsfreds Simsällskap  1:21.55                 
                     
Ebba Holgersson  2005    418  39.62        1:23.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:22.33                 
                     
Märta Högfeldt  2005    381  41.10        1:25.96   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.24                 
                     
Elin Gustafsson  2005    361  41.92        1:27.53   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.41                 
                     
Tilda Sundell  2005    349  41.94        1:28.57   
  Västerviks Simsällskap  1:31.99                 
                     
Sofia Wallin  2005    324  43.38        1:30.77   
  Linköpings Allmänna SS  1:29.38                 
                     
Frida Holmqvist  2005    311  43.99        1:32.02   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.03                 
                     
Emma Werner  2005    285  44.49        1:34.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:34.92                 
                     
Julia Arildsson  2005    257  47.05        1:38.04   
  Linköpings Allmänna SS  1:43.71                 
                     
10  Klara Haraldsson  2005    235  45.63        1:41.00   
  Motala Simsällskap  1:41.79                 
                     
11  Stella Åqvist  2005    208  48.87        1:45.22   
  Linköpings Allmänna SS  1:42.94                 
                     
12  Astrid Rosén  2005    161  53.07        1:54.62   
  Motala Simsällskap  1:58.08                 
                     
Clara Kuggvik  2005              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  1:23.64                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Svensson  2001    500  34.55  1:13.03  1:51.96    2:31.69   
  Skövde Simsällskap  2:32.68                 
                     
Gustav Ferlin  2000    316  39.45  1:25.12  2:10.98    2:56.65   
  Västerviks Simsällskap  3:01.16                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ruben Staaf  2002    438  35.41  1:15.61  1:57.23    2:38.56   
  Linköpings Allmänna SS  2:32.55                 
                     
Peter Hagedorn-Novik  2002    360  37.63  1:21.27  2:04.38    2:49.20   
  Skövde Simsällskap  3:02.84                 
                     
Daniel Agestav  2002    333  36.06  1:20.07  2:07.38    2:53.68   
  Jönköpings Simsällskap  2:49.73                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elliot Fielder  2003    503  34.88  1:14.32  1:52.99    2:31.40   
  Motala Simsällskap  2:30.33                 
                     
Job Sanders  2003    465  34.82  1:14.71  1:55.22    2:35.41   
  Jönköpings Simsällskap  2:32.11                 
                     
Erik Wallin  2003    375  37.31  1:19.51  2:02.95    2:46.98   
  Linköpings Allmänna SS  2:48.63                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Edlund  2004    437  35.50  1:15.71  1:56.81    2:38.66   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.40                 
                     
Gabriel Eriksson  2004    404  36.67  1:18.50  2:01.13    2:42.92   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Nikola Petrovic  2004    351  37.89  1:21.26  2:05.15    2:50.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:50.80                 
                     
Max Grubesic  2004    326  39.17  1:24.97  2:10.30    2:54.94   
  Jönköpings Simsällskap  3:11.45                 
                     
Aldin Mandzo  2004    297  38.66  1:23.69  2:11.57    3:00.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emil Kilander  2004    253  43.41  1:31.47  2:21.05    3:10.37   
  Linköpings Allmänna SS  3:15.18                 
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Hegmegi  2005    413  36.57  1:17.84  1:59.69    2:41.61   
  Jönköpings Simsällskap  2:45.06                 
                     
David Bergqvist  2005    297  39.74  1:27.63  2:14.94    3:00.32   
  Jönköpings Simsällskap  3:25.87                 
                     
David Ullstrand  2005    257  42.35  1:31.07  2:20.15    3:09.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Erik Andersson  2005    225  44.00  1:34.62  2:26.00    3:17.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:26.17                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002    556  1:13.64  2:33.86  4:01.44    5:15.49   
  Linköpings Allmänna SS  5:06.65                 
                     
Alva Högberg  2002    480  1:17.67  2:47.86  4:15.09    5:31.17   
  Linköpings Allmänna SS  5:36.76                 
                     
Emmie Davis  2002    430  1:20.21  2:46.90  4:26.63    5:43.64   
  Jönköpings Simsällskap  5:40.65                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Karlsson  2003    566  1:11.13  2:28.00  3:56.78    5:13.64   
  Linköpings Allmänna SS  5:09.14                 
                     
Nikita Kapron  2003    457  1:16.28  2:38.86  4:15.62    5:36.69   
  Skövde Simsällskap  5:27.30                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003    406  1:17.29  2:47.83  4:28.70    5:50.12   
  Linköpings Allmänna SS  5:53.52                 
                     
Felicia Svan  2003    293  1:34.81  3:16.37  5:01.22    6:30.46   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Henningsson  2004    595  1:11.39  2:32.89  3:57.58    5:08.48   
  Skövde Simsällskap  5:04.81                 
                     
Thilde Smedbäck  2004    500  1:15.93  2:38.42  4:11.71    5:26.84   
  Linköpings Allmänna SS  5:19.17                 
                     
Ebba Bladh Hazard  2004    437  1:17.20  2:45.45  4:26.05    5:41.82   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:36.87                 
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Werner  2005    267  1:36.61  3:16.56  5:07.03    6:42.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Svensson  2001    378  1:12.26  2:30.00  3:49.01  5:08.54  19:32.90   
  Skövde Simsällskap        6:28.50  7:49.02  9:08.51  10:28.00     
          11:47.93  13:07.53  14:26.71  15:44.95     
          17:02.07  18:20.36         
                     
Gustav Ferlin  2000    288  1:16.49  2:40.64  4:06.06  5:32.49  21:24.07   
  Västerviks Simsällskap  22:20.77      6:58.14  8:24.34  9:50.90  11:17.02     
          12:44.00  14:10.64  15:38.21  17:06.19     
          18:34.50  20:01.49         
                     
Elias Fölling Barck  2001    258  1:17.43  2:44.79  4:13.34  5:42.72  22:11.27   
  Västerviks Simsällskap  23:10.11      7:11.67  8:41.48  10:11.32  11:43.54     
          13:13.86  14:43.86  16:13.89  17:42.92     
          19:13.02  20:42.25         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ricky Bergwall  2002    408  1:10.84  2:27.09  3:43.37  5:01.14  19:02.81   
  Jönköpings Simsällskap  19:40.96      6:19.15  7:36.24  8:53.26  10:09.96     
          11:27.09  12:44.72  14:01.66  15:18.24     
          16:34.50  17:48.79         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Job Sanders  2003    500  1:06.45  2:17.43  3:29.61  4:41.22  17:48.28   
  Jönköpings Simsällskap  17:58.43      5:53.25  7:06.22  8:18.96  9:31.32     
          10:43.88  11:54.80  13:06.41  14:17.88     
          15:29.29  16:40.39         
                     
Dennis Partanen  2003    404  1:09.53  2:24.40  3:38.90  4:55.24  19:06.93   
  Skövde Simsällskap        6:11.96  7:29.26  8:46.97  10:06.42     
          11:24.51  12:42.58  14:00.36  15:18.41     
          16:35.97  17:52.96         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Melwin Axelsson  2005    229  1:23.88  2:58.55  4:34.80  6:09.88  23:05.77   
  Hultsfreds Simsällskap        7:45.75  9:17.20  10:50.70  12:25.95     
          14:01.43  15:36.76  17:11.50  18:45.71     
          20:16.76  21:46.09         
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Naevid Kiasat  2001    503  1:06.81  2:17.23  3:26.97  4:36.81  9:17.35   
  Linköpings Allmänna SS  9:39.59      5:46.85  6:57.37  8:07.96       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Elliot Fielder  2003    510  1:06.57  2:16.50  3:26.90  4:37.54  9:14.83   
  Motala Simsällskap  9:10.04      5:47.64  6:57.64  8:07.99       
                     
Ludvig Johansson  2003    399  1:11.83  2:29.11  3:45.57  5:02.30  10:02.17   
  Skövde Simsällskap        6:17.85  7:34.30  8:50.92       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Gustav Edlund  2004    509  1:06.92  2:16.96  3:27.47  4:37.93  9:15.02   
  Linköpings Allmänna SS  9:25.60      5:48.19  6:58.98  8:09.39       
                     
David Axelsson  2004    462  1:08.26  2:20.29  3:33.24  4:46.18  9:33.56   
  Linköpings Allmänna SS  9:49.72      5:58.65  7:11.64  8:23.25       
                     
Max Grubesic  2004    461  1:08.10  2:19.87  3:32.58  4:45.84  9:33.86   
  Jönköpings Simsällskap  9:54.67      5:59.59  7:12.20  8:24.01       
                     
Aldin Mandzo  2004    350  1:09.67  2:28.65  3:49.79  5:10.95  10:28.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        6:31.48  7:52.25  9:12.11       
                     
David Malm  2004    219  1:27.61  3:02.16  4:36.78  6:09.62  12:15.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb        7:42.57  9:15.04  10:46.02       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Leopold Grinnemo  2005    440  1:07.75  2:20.66  3:34.12  4:48.79  9:42.98   
  Jönköpings Simsällskap  9:51.80      6:03.16  7:18.06  8:32.53       
                     
Gustav Fahlström  2005    436  1:07.76  2:21.56  3:35.19  4:50.38  9:44.60   
  Motala Simsällskap  9:56.57      6:04.78  7:19.33  8:33.35       
                     
Oskar Glawing  2005    289  1:15.91  2:40.58  4:05.73  5:30.99  11:10.30   
  Finspångs Simklubb        6:55.83  8:21.74  9:48.07       
                     
Elvis Ericsson  2005    269  1:19.39  2:46.45  4:13.74  5:41.50  11:26.85   
  Linköpings Allmänna SS        7:08.70  8:35.37  10:02.54       
                     
Robin Lundqvist  2005    234  1:27.64  3:02.34  4:36.63  6:08.96  11:59.30   
  Linköpings Allmänna SS        7:39.41  9:09.30  10:36.20       
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002    532  32.92  1:09.55  1:48.05    2:27.57   
  Linköpings Allmänna SS  2:26.69                 
                     
Elin Gunnarsson  2002    438  34.72  1:14.87  1:55.54    2:37.38   
  Linköpings Allmänna SS  2:31.35                 
                     
Alva Högberg  2002    420  35.72  1:16.91  1:58.23    2:39.70   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.21                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Karlsson  2003    574  33.97  1:11.73  1:46.93    2:23.87   
  Linköpings Allmänna SS  2:30.75                 
                     
Wilma Holmertz  2003    414  34.80  1:15.25  1:58.56    2:40.36   
  Linköpings Allmänna SS  2:58.93                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    407  35.58  1:16.95  1:59.00    2:41.36   
  Jönköpings Simsällskap  2:47.37                 
                     
Nikita Kapron  2003    385  34.47  1:15.88  1:59.42    2:44.38   
  Skövde Simsällskap  2:38.38                 
                     
Martina Karlsson  2003    354  37.12  1:19.76  2:04.24    2:48.94   
  Linköpings Allmänna SS  2:44.96                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbäck  2004    494  32.97  1:09.88  1:49.79    2:31.30   
  Linköpings Allmänna SS  2:32.43                 
                     
Sofia Henningsson  2004    447  34.05  1:13.13  1:53.82    2:36.40   
  Skövde Simsällskap  2:40.13                 
                     
Ida Rudelius  2004    392  35.46  1:15.44  1:58.52    2:43.33   
  Jönköpings Simsällskap  2:44.73                 
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Werner  2005              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Svensson  2001    454  31.12  1:09.66  1:49.40    2:22.63   
  Skövde Simsällskap  2:27.39                 
                     
Naevid Kiasat  2001    339  33.30  1:13.57  2:01.09    2:37.19   
  Linköpings Allmänna SS  2:32.34                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    280  34.08  1:20.67  2:09.52    2:47.50   
  Västerviks Simsällskap  2:46.61                 
                     
Joakim Sühl  2000    268  36.52  1:23.54  2:11.37    2:49.87   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:52.70                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nicola Lundqvist  2002    438  30.45  1:10.92  1:51.04    2:24.25   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.59                 
                     
Ruben Staaf  2002    428  32.58  1:11.22  1:51.36    2:25.47   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.02                 
                     
Peter Hagedorn-Novik  2002    401  31.66  1:09.59  1:53.85    2:28.64   
  Skövde Simsällskap  2:28.90                 
                     
Elias Axelsson  2002    381  31.99  1:13.56  1:57.31    2:31.22   
  Linköpings Allmänna SS  2:29.94                 
                     
Ricky Bergwall  2002    341  31.91  1:13.76  2:02.08    2:36.87   
  Jönköpings Simsällskap  2:35.19                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    469  31.36  1:09.41  1:49.13    2:21.01   
  Jönköpings Simsällskap  2:15.63                 
                     
Elliot Fielder  2003    460  31.25  1:10.04  1:49.38    2:21.98   
  Motala Simsällskap  2:20.09                 
                     
Dennis Partanen  2003    409  30.18  1:08.05  1:55.12    2:27.63   
  Skövde Simsällskap  2:29.02                 
                     
Erik Wallin  2003    382  33.74  1:11.02  1:54.65    2:31.00   
  Linköpings Allmänna SS  2:30.82                 
                     
Ludvig Johansson  2003    335  34.89  1:14.28  2:01.96    2:37.85   
  Skövde Simsällskap  2:38.80                 
                     
Oliver Edoff  2003    322  33.82  1:16.56  2:03.12    2:39.80   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:37.97                 
                     
Sergej Basov  2003    294  34.18  1:17.43  2:08.16    2:44.72   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Yannick Winkler  2003              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    463  30.98  1:06.62  1:48.79    2:21.68   
  Jönköpings Simsällskap  2:21.25                 
                     
Gustav Edlund  2004    399  32.79  1:12.51  1:53.45    2:28.89   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.41                 
                     
Max Grubesic  2004    347  35.53  1:15.10  2:00.08    2:35.92   
  Jönköpings Simsällskap  2:32.97                 
                     
Nikola Petrovic  2004    347  33.93  1:14.68  1:59.22    2:35.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:38.86                 
                     
David Axelsson  2004    341  34.99  1:17.42  2:01.21    2:36.82   
  Linköpings Allmänna SS  2:33.07                 
                     
Markus Stahre  2004    330  36.23  1:16.30  2:03.51    2:38.49   
  Linköpings Allmänna SS  2:40.00                 
                     
Aldin Mandzo  2004    309  37.33  1:18.68  2:04.98    2:42.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:45.87                 
                     
Victor Ekblad  2004    288  34.03  1:17.61  2:08.14    2:45.91   
  Jönköpings Simsällskap  2:44.55                 
                     
Emil Kilander  2004    253  39.89  1:23.08  2:12.05    2:53.22   
  Linköpings Allmänna SS  2:54.87                 
                     
10  David Malm  2004    202  40.52  1:29.05  2:23.01    3:06.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:53.82                 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Fahlström  2005    376  33.30  1:13.03  1:57.05    2:31.79   
  Motala Simsällskap  2:36.83                 
                     
David Ullstrand  2005    300  34.77  1:18.71  2:07.70    2:43.62   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:44.01                 
                     
Leopold Grinnemo  2005    297  36.91  1:22.12  2:09.69    2:44.19   
  Jönköpings Simsällskap  2:40.74                 
                     
David Bergqvist  2005    279  37.95  1:22.05  2:10.38    2:47.64   
  Jönköpings Simsällskap  2:45.01                 
                     
Robin Daremo  2005    261  37.36  1:23.20  2:13.75    2:51.41   
  Linköpings Allmänna SS  2:55.03                 
                     
Robin Lundqvist  2005    237  38.24  1:25.72  2:18.98    2:56.94   
  Linköpings Allmänna SS  2:59.84                 
                     
Erik Andersson  2005    224  36.36  1:26.38  2:17.23    3:00.30   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:54.94                 
                     
Elvis Ericsson  2005    212  44.39  1:30.85  2:23.43    3:03.58   
  Linköpings Allmänna SS  3:01.31                 
                     
Otto Svensson  2005    194  42.38  1:31.77  2:29.23    3:09.19   
  Motala Simsällskap  3:07.56                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Nöu  2001    545  1:09.36  2:22.12  3:35.23    4:47.04   
  Täby Sim  4:52.46                 
                     
Erika Tudegård  2001    512  1:10.68  2:24.08  3:38.59    4:53.15   
  Linköpings Allmänna SS  4:47.59                 
                     
Felicia Smedbäck  2000    503  1:10.44  2:25.58  3:40.80    4:54.83   
  Linköpings Allmänna SS  4:46.45                 
                     
Alice Almén  2001    420  1:14.56  2:34.54  3:54.20    5:13.15   
  Linköpings Allmänna SS  5:01.13                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Holmertz  2003    537  1:09.60  2:22.18  3:35.53    4:48.39   
  Linköpings Allmänna SS  4:45.83                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003    433  1:13.54  2:32.01  3:51.05    5:09.99   
  Linköpings Allmänna SS  5:01.81                 
                     
Tilda Carlsson  2003    426  1:13.44  2:32.75  3:53.22    5:11.59   
  Motala Simsällskap  5:04.26                 
                     
Elsa Linné  2003    396  1:16.66  2:38.81  4:00.63    5:19.20   
  Linköpings Allmänna SS  5:39.11                 
                     
Felicia Tubbin  2003    384  1:12.99  2:35.41  4:00.02    5:22.48   
  Jönköpings Simsällskap  5:25.00                 
                     
Emmy Ericsson  2003    384  1:16.46  2:39.07  4:01.98    5:22.53   
  Linköpings Allmänna SS  5:26.19                 
                     
Hilma Broden  2003    361  1:15.28  2:40.38  4:05.97    5:29.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:22.58                 
                     
Felicia Svan  2003    324  1:19.74  2:46.45  4:14.89    5:41.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:51.86                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Henningsson  2004    641  1:05.79  2:15.35  3:25.31    4:31.98   
  Skövde Simsällskap  4:28.44                 
                     
Nora Rogö  2004    516  1:10.03  2:24.13  3:38.85    4:52.30   
  Jönköpings Simsällskap  4:56.55                 
                     
Ida Kristiansson  2004    507  1:10.40  2:24.79  3:39.43    4:54.07   
  Skövde Simsällskap  5:00.66                 
                     
Olivia Gustafsson  2004    478  1:14.05  2:32.31  3:49.77    4:59.84   
  Linköpings Allmänna SS  5:02.81                 
                     
Maja Arnell  2004    372  1:15.37  2:39.27  4:03.58    5:25.86   
  Linköpings Allmänna SS  5:24.38                 
                     
Kasandra Svan  2004    358  1:17.84  2:44.22  4:08.88    5:30.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:40.12                 
                     
Ellen Lovinge  2004    324  1:19.79  2:46.92  4:15.09    5:41.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:41.83                 
                     
Maria Miñana Juan  2004    296  1:18.56  2:49.11  4:21.31    5:51.73   
  Västerviks Simsällskap  5:34.06                 
                     
Anna Vikström  2004    230  1:28.14  3:05.57  4:44.73    6:22.66   
  Linköpings Allmänna SS  6:22.72                 
                     
Elvira Nilsson  2004              DNF   
  Linköpings Allmänna SS  5:24.73                 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Holgersson  2005    444  1:12.88  2:31.70  3:51.49    5:07.25   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:06.90                 
                     
Ellen Havskog  2005    428  1:11.06  2:31.92  3:54.04    5:11.16   
  Hultsfreds Simsällskap  5:19.33                 
                     
Tilda Sundell  2005    343  1:18.40  2:45.51  4:11.90    5:34.93   
  Västerviks Simsällskap  5:48.13                 
                     
Julia Arildsson  2005    280  1:21.78  2:53.85  4:26.06    5:58.41   
  Linköpings Allmänna SS  5:57.69                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victor Lovinge  2000    549  29.23        59.72   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  59.01                 
                     
Oliver Tykesson  2000    423  31.36        1:05.14   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.21                 
                     
Andreas Carlsson  2001    346  33.98        1:09.63   
  Väsby Simsällskap  1:22.49                 
                     
Naevid Kiasat  2001    308  34.65        1:12.43   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.58                 
                     
Gustav Ferlin  2000    214  39.56        1:21.72   
  Västerviks Simsällskap  1:22.09                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Eriksson  2002    434  31.50        1:04.57   
  Motala Simsällskap  1:06.69                 
                     
Peter Hagedorn-Novik  2002    366  32.92        1:08.36   
  Skövde Simsällskap  1:06.47                 
                     
Ruben Staaf  2002    295  36.36        1:13.42   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.62                 
                     
Isak Lust  2002    277  36.28        1:15.01   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.56                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    411  32.00        1:05.79   
  Jönköpings Simsällskap  1:04.84                 
                     
Erik Wallin  2003    362  33.22        1:08.62   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.91                 
                     
Elliot Fielder  2003    327  34.14        1:10.97   
  Motala Simsällskap  1:11.07                 
                     
Ludvig Johansson  2003    316  35.22        1:11.77   
  Skövde Simsällskap  1:14.29                 
                     
William Barkehed  2003    310  35.22        1:12.26   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.76                 
                     
Olle Almén  2003    259  37.48        1:16.69   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.20                 
                     
Yannick Winkler  2003    152  44.57        1:31.66   
  Västerviks Simsällskap  1:31.89                 
                     
Dennis Partanen  2003              DSQ   
  Skövde Simsällskap  1:05.19                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    428  31.37        1:04.89   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.59                 
                     
Max Grubesic  2004    307  35.57        1:12.47   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.20                 
                     
Markus Stahre  2004    289  36.49        1:13.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.17                 
                     
Aldin Mandzo  2004    259  37.43        1:16.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.42                 
                     
Emil Kilander  2004    248  38.28        1:17.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.52                 
                     
David Liu  2004    240  38.17        1:18.63   
  Jönköpings Simsällskap  1:19.65                 
                     
Marcus Manninen  2004    234  38.26        1:19.36   
  Motala Simsällskap  1:22.39                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Hegmegi  2005    339  34.00        1:10.10   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.72                 
                     
Gustav Fahlström  2005    292  36.16        1:13.69   
  Motala Simsällskap  1:14.08                 
                     
David Ullstrand  2005    253  37.19        1:17.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:19.49                 
                     
Robin Lundqvist  2005    221  39.93        1:20.81   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.97                 
                     
Oskar Glawing  2005    216  39.48        1:21.49   
  Finspångs Simklubb  1:21.39                 
                     
Robin Daremo  2005    195  40.67        1:24.29   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.46                 
                     
Elvis Ericsson  2005    191  41.93        1:24.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:28.04                 
                     
Melwin Axelsson  2005    181  41.89        1:26.36   
  Hultsfreds Simsällskap  1:26.91                 
                     
Erik Andersson  2005    177  42.95        1:27.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:22.13                 
                     
10  Otto Svensson  2005    149  45.51        1:32.20   
  Motala Simsällskap  1:28.96                 
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002    498  36.29  1:14.94  1:52.96    2:30.38   
  Linköpings Allmänna SS  2:30.84                 
                     
Lena Årebo  2002    445  35.88  1:15.29  1:56.05    2:36.17   
  Linköpings Allmänna SS  2:32.68                 
                     
Emmie Davis  2002    432  37.69  1:17.44  1:58.16    2:37.71   
  Jönköpings Simsällskap  2:36.35                 
                     
Annie Westerlund  2002    316  39.19  1:23.88  2:10.44    2:55.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Karlsson  2003    615  32.29  1:08.63  1:44.40    2:20.16   
  Linköpings Allmänna SS  2:19.56                 
                     
Nikita Kapron  2003    493  35.39  1:12.97  1:52.09    2:30.84   
  Skövde Simsällskap  2:27.81                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003    405  37.12  1:17.56  1:59.53    2:41.07   
  Linköpings Allmänna SS  2:42.29                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    403  38.47  1:19.53  2:01.25    2:41.31   
  Jönköpings Simsällskap  2:42.70                 
                     
Elin Nylander  2003    330  39.96  1:23.76  2:08.92    2:52.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:58.41                 
                     
Elsa Linné  2003    324  40.74  1:25.01  2:09.91    2:53.53   
  Linköpings Allmänna SS  3:00.21                 
                     
Stefanie Petrovic  2003    301  41.22  1:27.39  2:13.35    2:57.84   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbäck  2004    528  34.46  1:12.33  1:50.66    2:27.44   
  Linköpings Allmänna SS  2:28.93                 
                     
Sofia Henningsson  2004    446  37.40  1:17.64  1:57.36    2:36.03   
  Skövde Simsällskap  2:56.03                 
                     
Matilda Nilsson  2004    430  37.11  1:17.05  1:57.62    2:37.94   
  Jönköpings Simsällskap  2:34.89                 
                     
Ebba Bladh Hazard  2004    422  38.13  1:19.14  1:59.36    2:38.84   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:38.07                 
                     
Ida Kristiansson  2004    377  39.25  1:20.70  2:03.75    2:45.01   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Maja Arnell  2004    326  40.13  1:24.73  2:09.72    2:53.08   
  Linköpings Allmänna SS  3:08.55                 
                     
Elvira Nilsson  2004    265  43.47  1:31.16  2:19.25    3:05.40   
  Linköpings Allmänna SS  3:11.32                 
                     
Amanda Wärn  2004    164  52.08  1:48.98  2:45.37    3:37.69   
  Finspångs Simklubb  3:42.34                 
                     
Frida Liliequist  2004              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  3:28.72                 
                     
Mathilda Petersson  2004              DSQ   
  Hultsfreds Simsällskap  4:46.02                 
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Havskog  2005    363  38.27  1:21.63  2:06.48    2:46.99   
  Hultsfreds Simsällskap  2:49.50                 
                     
Tilda Sundell  2005    333  39.85  1:24.15  2:09.99    2:51.91   
  Västerviks Simsällskap  2:57.74                 
                     
Julia Arildsson  2005    322  41.28  1:25.82  2:10.42    2:53.87   
  Linköpings Allmänna SS  3:19.04                 
                     
Emma Werner  2005    321  40.46  1:24.83  2:10.98    2:54.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:00.25                 
                     
Klara Haraldsson  2005    225  46.17  1:37.72  2:29.71    3:15.83   
  Motala Simsällskap                   
                     
Astrid Rosén  2005              DSQ   
  Motala Simsällskap  3:11.98                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Svensson  2001    482  27.77        57.29   
  Skövde Simsällskap  56.41                 
                     
Andreas Carlsson  2001    411  29.11        1:00.40   
  Väsby Simsällskap  1:07.99                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    354  30.11        1:03.52   
  Västerviks Simsällskap  1:02.00                 
                     
Joakim Sühl  2000    335  32.23        1:04.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:04.56                 
                     
Gustav Ferlin  2000    279  32.12        1:08.71   
  Västerviks Simsällskap  1:07.32                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nicola Lundqvist  2002    481  27.54        57.32   
  Linköpings Allmänna SS  56.66                 
                     
Henrik Eriksson  2002    481  27.82        57.33   
  Motala Simsällskap  56.84                 
                     
Daniel Agestav  2002    478  27.16        57.47   
  Jönköpings Simsällskap  57.10                 
                     
Elias Axelsson  2002    455  28.35        58.40   
  Linköpings Allmänna SS  57.53                 
                     
Sebastian Nilsson  2002    443  28.21        58.95   
  Linköpings Allmänna SS  57.44                 
                     
Ruben Staaf  2002    382  29.99        1:01.90   
  Linköpings Allmänna SS  59.58                 
                     
Isak Lust  2002    382  29.43        1:01.93   
  Linköpings Allmänna SS  1:01.64                 
                     
Ricky Bergwall  2002    377  29.37        1:02.19   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.19                 
                     
Peter Hagedorn-Novik  2002    373  30.03        1:02.43   
  Skövde Simsällskap  1:02.36                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    523  26.96        55.76   
  Jönköpings Simsällskap  55.51                 
                     
Elliot Fielder  2003    450  28.38        58.64   
  Motala Simsällskap  57.89                 
                     
Dennis Partanen  2003    431  28.64        59.47   
  Skövde Simsällskap  59.34                 
                     
Sergej Basov  2003    403  28.53        1:00.80   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.13                 
                     
William Barkehed  2003    394  29.40        1:01.27   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.18                 
                     
Erik Wallin  2003    387  29.17        1:01.65   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.76                 
                     
Oliver Edoff  2003    366  29.30        1:02.80   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.72                 
                     
Olle Almén  2003    342  31.14        1:04.23   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.52                 
                     
Ludvig Johansson  2003    341  31.43        1:04.32   
  Skövde Simsällskap  1:04.24                 
                     
10  Yannick Winkler  2003    222  34.83        1:14.18   
  Västerviks Simsällskap  1:13.80                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Edlund  2004    399  28.86        1:01.01   
  Linköpings Allmänna SS  58.08                 
                     
Max Grubesic  2004    366  29.92        1:02.80   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.18                 
                     
Nikola Petrovic  2004    363  30.32        1:02.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:02.92                 
                     
Aldin Mandzo  2004    332  30.39        1:04.89   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:03.07                 
                     
Markus Stahre  2004    332  31.64        1:04.89   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.29                 
                     
David Axelsson  2004    326  31.43        1:05.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.40                 
                     
David Liu  2004    316  30.82        1:05.91   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.35                 
                     
Victor Ekblad  2004    310  32.12        1:06.36   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.43                 
                     
Emil Kilander  2004    242  35.16        1:12.03   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.37                 
                     
10  Marcus Manninen  2004    213  35.18        1:15.18   
  Motala Simsällskap  1:13.39                 
                     
11  David Malm  2004    204  36.30        1:16.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:09.72                 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leopold Grinnemo  2005    374  30.42        1:02.35   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.43                 
                     
Anton Hegmegi  2005    346  30.69        1:03.96   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.54                 
                     
David Ullstrand  2005    344  31.47        1:04.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:05.19                 
                     
Robin Lundqvist  2005    284  32.96        1:08.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.82                 
                     
Robin Daremo  2005    272  32.70        1:09.33   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.56                 
                     
Elvis Ericsson  2005    256  34.27        1:10.75   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.04                 
                     
David Bergqvist  2005    254  34.11        1:10.93   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.04                 
                     
Oskar Glawing  2005    249  33.48        1:11.36   
  Finspångs Simklubb  1:09.99                 
                     
Melwin Axelsson  2005    238  35.01        1:12.45   
  Hultsfreds Simsällskap  1:14.53                 
                     
10  Edwin Brimalm  2005    233  34.39        1:12.95   
  Motala Simsällskap  1:12.96                 
                     
11  Otto Svensson  2005    203  36.67        1:16.45   
  Motala Simsällskap  1:14.23                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Naevid Kiasat  2001    480  28.91  1:00.16  1:32.59    2:06.87   
  Linköpings Allmänna SS  2:02.79                 
                     
Anton Svensson  2001    467  29.99  1:02.48  1:36.24    2:08.06   
  Skövde Simsällskap  2:09.41                 
                     
Andreas Carlsson  2001    403  30.78  1:05.10  1:40.13    2:14.50   
  Väsby Simsällskap  2:29.94                 
                     
Hemming Gong  2001    303  32.61  1:09.71  1:47.60    2:27.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:21.25                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    275  32.68  1:11.43  1:52.55    2:32.80   
  Västerviks Simsällskap  2:25.05                 
                     
Gustav Ferlin  2000    263  33.40  1:13.68  1:55.39    2:34.94   
  Västerviks Simsällskap  2:47.85                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
John Brolin  2002    536  27.70  59.13  1:31.78    2:02.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:00.15                 
                     
Henrik Eriksson  2002    499  28.10  59.44  1:32.43    2:05.21   
  Motala Simsällskap  2:05.86                 
                     
Elias Axelsson  2002    480  28.87  1:01.01  1:33.91    2:06.89   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.02                 
                     
Ruben Staaf  2002    451  30.09  1:02.59  1:36.51    2:09.56   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.76                 
                     
Sebastian Nilsson  2002    421  30.02  1:03.29  1:37.86    2:12.49   
  Linköpings Allmänna SS  2:07.70                 
                     
Isak Lust  2002    384  30.77  1:05.33  1:41.98    2:16.71   
  Linköpings Allmänna SS  2:19.47                 
                     
Ricky Bergwall  2002    383  31.25  1:05.94  1:41.48    2:16.72   
  Jönköpings Simsällskap  2:15.28                 
                     
Peter Hagedorn-Novik  2002    375  30.81  1:05.24  1:40.91    2:17.73   
  Skövde Simsällskap  2:32.37                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    516  27.79  59.36  1:32.07    2:03.83   
  Jönköpings Simsällskap  2:02.97                 
                     
Dennis Partanen  2003    466  29.54  1:02.41  1:35.97    2:08.15   
  Skövde Simsällskap  2:08.47                 
                     
Elliot Fielder  2003    465  29.48  1:01.74  1:35.00    2:08.26   
  Motala Simsällskap  2:04.96                 
                     
William Barkehed  2003    424  30.53  1:03.77  1:38.08    2:12.25   
  Linköpings Allmänna SS  2:15.85                 
                     
Erik Wallin  2003    407  30.47  1:04.21  1:39.01    2:13.99   
  Linköpings Allmänna SS  2:15.73                 
                     
Sergej Basov  2003    382  30.55  1:05.90  1:41.90    2:16.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Oliver Edoff  2003    360  31.17  1:06.47  1:43.22    2:19.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:16.67                 
                     
Ludvig Johansson  2003    358  32.59  1:08.77  1:45.23    2:19.89   
  Skövde Simsällskap  2:22.47                 
                     
Olle Almén  2003    346  31.53  1:07.30  1:44.70    2:21.47   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.17                 
                     
10  Yannick Winkler  2003    202  35.91  1:18.71  2:03.80    2:49.08   
  Västerviks Simsällskap  2:46.68                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    473  28.84  1:00.82  1:34.18    2:07.53   
  Jönköpings Simsällskap  2:17.19                 
                     
Max Grubesic  2004    399  31.05  1:05.09  1:40.78    2:14.95   
  Jönköpings Simsällskap  2:16.29                 
                     
David Axelsson  2004    375  31.34  1:05.96  1:41.61    2:17.70   
  Linköpings Allmänna SS  2:16.48                 
                     
Markus Stahre  2004    356  32.42  1:08.27  1:44.36    2:20.09   
  Linköpings Allmänna SS  2:20.61                 
                     
Aldin Mandzo  2004    325  31.40  1:06.95  1:46.16    2:24.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:21.01                 
                     
David Liu  2004    317  32.41  1:10.10  1:49.20    2:25.61   
  Jönköpings Simsällskap  2:23.85                 
                     
Victor Ekblad  2004    308  33.63  1:11.67  1:50.79    2:27.14   
  Jönköpings Simsällskap  2:30.28                 
                     
Nassim Arim  2004    239  35.73  1:17.08  2:00.02    2:40.06   
  Linköpings Allmänna SS  2:57.77                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Fahlström  2005    408  30.89  1:04.61  1:39.81    2:13.95   
  Motala Simsällskap  2:16.60                 
                     
Leopold Grinnemo  2005    403  30.66  1:04.66  1:40.45    2:14.48   
  Jönköpings Simsällskap  2:17.57                 
                     
Anton Hegmegi  2005    394  31.28  1:06.00  1:41.45    2:15.54   
  Jönköpings Simsällskap  2:20.59                 
                     
David Ullstrand  2005    340  32.79  1:10.03  1:47.08    2:22.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:25.73                 
                     
David Bergqvist  2005    275  34.51  1:13.97  1:53.75    2:32.63   
  Jönköpings Simsällskap  2:37.41                 
                     
Oskar Glawing  2005    270  34.06  1:13.22  1:53.79    2:33.62   
  Finspångs Simklubb  2:36.58                 
                     
Robin Lundqvist  2005    257  35.77  1:17.47  1:59.20    2:36.22   
  Linköpings Allmänna SS  2:45.02                 
                     
Elvis Ericsson  2005    257  36.65  1:17.20  1:57.79    2:36.26   
  Linköpings Allmänna SS  2:42.81                 
                     
Robin Daremo  2005    253  35.56  1:17.43  2:00.15    2:37.02   
  Linköpings Allmänna SS  2:42.99                 
                     
10  Melwin Axelsson  2005    249  36.55  1:16.39  1:57.83    2:37.80   
  Hultsfreds Simsällskap  2:38.08                 
                     
11  Erik Andersson  2005    210  36.66  1:19.10  2:03.59    2:46.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:44.51                 
                     
12  Linus Wigh  2005    155  39.12  1:26.13  2:16.46    3:04.75   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Smedbäck  2000    425  33.62        1:12.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.58                 
                     
Ella Lindroth  2001    419  33.26        1:12.93   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:09.79                 
                     
Erika Tudegård  2001    416  33.78        1:13.14   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.99                 
                     
Frida Nöu  2001              DNS   
  Täby Sim  1:21.51                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002    495  32.53        1:09.03   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.06                 
                     
Alva Högberg  2002    431  34.12        1:12.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.15                 
                     
Lena Årebo  2002    385  34.35        1:15.06   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.88                 
                     
Emmie Davis  2002    376  34.52        1:15.66   
  Jönköpings Simsällskap  1:16.10                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Karlsson  2003    547  30.80        1:06.76   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.50                 
                     
Wilma Holmertz  2003    465  33.00        1:10.44   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.61                 
                     
Nikita Kapron  2003    422  33.37        1:12.76   
  Skövde Simsällskap  1:11.50                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    407  34.65        1:13.64   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.93                 
                     
Tilda Carlsson  2003    399  33.79        1:14.13   
  Motala Simsällskap  1:12.50                 
                     
Martina Karlsson  2003    379  34.48        1:15.43   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.24                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003    358  33.60        1:16.88   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.75                 
                     
Hilma Broden  2003    331  36.03        1:18.87   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:20.04                 
                     
Emmy Ericsson  2003    228  41.11        1:29.29   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.64                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbäck  2004    521  32.09        1:07.84   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.54                 
                     
Sofia Henningsson  2004    489  32.25        1:09.29   
  Skövde Simsällskap  1:08.16                 
                     
Ida Rudelius  2004    434  33.82        1:12.11   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.21                 
                     
Matilda Nilsson  2004    406  34.19        1:13.72   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.72                 
                     
Ida Kristiansson  2004    392  33.60        1:14.58   
  Skövde Simsällskap  1:14.47                 
                     
Alva Claesén  2004    320  35.92        1:19.81   
  Västerviks Simsällskap  1:18.40                 
                     
Olivia Gustafsson  2004    320  36.43        1:19.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.10                 
                     
Isabelle Frisk  2004    252  38.91        1:26.41   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.84                 
                     
Elin Heimdahl  2004    243  40.19        1:27.51   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.72                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Kuggvik  2005    416  32.66        1:13.13   
  Västerviks Simsällskap  1:14.71                 
                     
Märta Högfeldt  2005    372  35.40        1:15.93   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.39                 
                     
Ellen Havskog  2005    357  33.88        1:16.91   
  Hultsfreds Simsällskap  1:16.37                 
                     
Ebba Holgersson  2005    355  36.45        1:17.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:21.60                 
                     
Elin Gustafsson  2005    323  36.69        1:19.55   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.96                 
                     
Frida Holmqvist  2005    285  38.20        1:22.89   
  Linköpings Allmänna SS  1:25.80                 
                     
Astrid Rosén  2005    194  44.00        1:34.33   
  Motala Simsällskap                   
                     
Sofia Wallin  2005    192  43.40        1:34.54   
  Linköpings Allmänna SS  1:40.12                 
                     
Darya Abbaspour  2005    187  42.99        1:35.44   
  Linköpings Allmänna SS  1:43.03                 
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Svensson  2001    484  33.73        1:10.82   
  Skövde Simsällskap  1:08.99                 
                     
Naevid Kiasat  2001    357  37.38        1:18.37   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.63                 
                     
Gustav Ferlin  2000    306  38.80        1:22.47   
  Västerviks Simsällskap  1:22.86                 
                     
Joakim Sühl  2000    302  38.95        1:22.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:27.57                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    254  39.46        1:27.77   
  Västerviks Simsällskap  1:21.35                 
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nicola Lundqvist  2002    517  31.70        1:09.26   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.86                 
                     
Ruben Staaf  2002    452  34.23        1:12.46   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.78                 
                     
Daniel Agestav  2002    412  34.21        1:14.72   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.32                 
                     
Henrik Eriksson  2002    338  37.70        1:19.83   
  Motala Simsällskap  1:21.35                 
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elliot Fielder  2003    486  33.24        1:10.70   
  Motala Simsällskap  1:10.93                 
                     
Job Sanders  2003    479  33.67        1:11.06   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.44                 
                     
Erik Wallin  2003    396  35.19        1:15.68   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.08                 
                     
Oliver Edoff  2003    299  39.54        1:23.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:29.23                 
                     
Ludvig Johansson  2003    254  41.87        1:27.77   
  Skövde Simsällskap  1:27.88                 
                     
Yannick Winkler  2003    185  45.22        1:37.50   
  Västerviks Simsällskap  1:39.34                 
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Edlund  2004    403  34.97        1:15.27   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.80                 
                     
Nikola Petrovic  2004    376  36.04        1:16.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.72                 
                     
Max Grubesic  2004    333  37.59        1:20.22   
  Jönköpings Simsällskap  1:17.91                 
                     
David Axelsson  2004    313  38.42        1:21.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.24                 
                     
Aldin Mandzo  2004    300  38.92        1:23.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:21.46                 
                     
Victor Ekblad  2004    241  42.71        1:29.26   
  Jönköpings Simsällskap  1:26.34                 
                     
Markus Stahre  2004    234  43.33        1:30.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:29.39                 
                     
Nassim Arim  2004    197  44.72        1:35.52   
  Linköpings Allmänna SS  1:40.68                 
                     
Marcus Manninen  2004    194  44.55        1:36.03   
  Motala Simsällskap  1:38.02                 
                     
10  David Liu  2004    191  44.64        1:36.44   
  Jönköpings Simsällskap  1:32.74                 
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Fahlström  2005    299  39.05        1:23.14   
  Motala Simsällskap  1:22.75                 
                     
David Bergqvist  2005    279  39.75        1:25.09   
  Jönköpings Simsällskap  1:25.13                 
                     
Leopold Grinnemo  2005    274  40.45        1:25.53   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.82                 
                     
David Ullstrand  2005    265  39.87        1:26.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:26.87                 
                     
Robin Daremo  2005    219  43.55        1:32.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.16                 
                     
Oskar Glawing  2005    215  43.33        1:32.71   
  Finspångs Simklubb  1:32.43                 
                     
Erik Andersson  2005    215  44.45        1:32.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:34.82                 
                     
Elvis Ericsson  2005    208  44.89        1:33.76   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.75                 
                     
Robin Lundqvist  2005    208  45.56        1:33.77   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.12                 
                     
10  Linus Wigh  2005    152  49.45        1:44.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:46.82                 
                     
11  Edwin Brimalm  2005    151  46.63        1:44.29   
  Motala Simsällskap  1:45.85                 
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alva Högberg  2002    506  38.49  1:21.34  2:04.74    2:48.83   
  Linköpings Allmänna SS  2:45.54                 
                     
Felicia Järvikari  2002    478  39.97  1:24.57  2:08.69    2:52.08   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.50                 
                     
Lena Årebo  2002    478  37.72  1:20.92  2:06.46    2:52.08   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.03                 
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Holmertz  2003    561  37.43  1:18.65  2:01.15    2:43.10   
  Linköpings Allmänna SS  2:39.91                 
                     
Vera Karlsson  2003    515  37.90  1:20.73  2:04.40    2:47.80   
  Linköpings Allmänna SS  2:48.36                 
                     
Felicia Tubbin  2003    473  38.67  1:22.38  2:07.46    2:52.66   
  Jönköpings Simsällskap  2:54.42                 
                     
Nikita Kapron  2003    429  40.76  1:26.07  2:12.48    2:58.36   
  Skövde Simsällskap  2:56.14                 
                     
Martina Karlsson  2003    428  41.17  1:26.57  2:12.37    2:58.47   
  Linköpings Allmänna SS  2:54.82                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003    412  39.68  1:25.91  2:13.46    3:00.77   
  Linköpings Allmänna SS  3:10.61                 
                     
Stefanie Petrovic  2003    304  43.77  1:34.58  2:28.00    3:20.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Henningsson  2004    537  37.45  1:20.24  2:02.97    2:45.50   
  Skövde Simsällskap  2:41.42                 
                     
Nora Rogö  2004    464  39.40  1:23.49  2:09.15    2:53.75   
  Jönköpings Simsällskap  3:01.78                 
                     
Hanna Persson  2004    424  39.69  1:26.74  2:14.17    2:58.99   
  Linköpings Allmänna SS  3:04.67                 
                     
Ida Rudelius  2004    386  41.49  1:28.72  2:17.01    3:04.70   
  Jönköpings Simsällskap  3:00.42                 
                     
Isabelle Frisk  2004    310  45.57  1:35.34  2:26.45    3:18.69   
  Linköpings Allmänna SS  3:22.09                 
                     
Maria Miñana Juan  2004    300  42.38  1:32.78  2:26.49    3:20.98   
  Västerviks Simsällskap  3:13.36                 
                     
Frida Liliequist  2004    266  47.41  1:40.27  2:36.29    3:29.17   
  Västerviks Simsällskap  3:32.45                 
                     
Mathilda Petersson  2004              DNS   
  Hultsfreds Simsällskap  3:51.63                 
                     
Elin Heimdahl  2004              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  3:04.25                 
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Havskog  2005    407  40.21  1:26.72  2:13.97    3:01.54   
  Hultsfreds Simsällskap  2:54.07                 
                     
Clara Kuggvik  2005    391  40.62  1:28.47  2:17.83    3:03.91   
  Västerviks Simsällskap  3:10.08                 
                     
Märta Högfeldt  2005    380  42.98  1:31.02  2:18.54    3:05.66   
  Linköpings Allmänna SS  3:12.21                 
                     
Elin Gustafsson  2005    364  43.18  1:31.43  2:19.95    3:08.36   
  Linköpings Allmänna SS  3:16.58                 
                     
Sofia Wallin  2005    327  44.56  1:34.48  2:25.49    3:15.17   
  Linköpings Allmänna SS  3:18.05                 
                     
Frida Holmqvist  2005    316  44.77  1:34.77  2:26.77    3:17.42   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Emma Werner  2005    291  45.26  1:36.75  2:30.22    3:23.03   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:25.83                 
                     
Klara Haraldsson  2005    261  47.85  1:42.68  2:37.88    3:30.50   
  Motala Simsällskap                   
                     
Alice Johansson  2005    235  47.70  1:43.74  2:42.34    3:38.00   
  Linköpings Allmänna SS  3:51.78                 
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Svensson  2001    396  1:14.29  2:39.52  4:06.04    5:20.56   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Hemming Gong  2001    259  1:21.52  3:00.03  4:44.79    6:09.31   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  6:02.22                 
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
John Brolin  2002    491  1:09.19  2:29.96  3:54.33    4:58.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  4:59.22                 
                     
Peter Hagedorn-Novik  2002    372  1:15.21  2:36.49  4:10.19    5:27.18   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Ricky Bergwall  2002    333  1:13.41  2:44.39  4:27.48    5:39.45   
  Jönköpings Simsällskap  5:38.56                 
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    491  1:11.52  2:30.69  3:52.42    4:58.40   
  Jönköpings Simsällskap  4:58.81                 
                     
Elliot Fielder  2003    463  1:10.65  2:31.78  3:55.83    5:04.34   
  Motala Simsällskap  5:00.92                 
                     
Dennis Partanen  2003    400  1:09.91  2:29.13  4:07.72    5:19.37   
  Skövde Simsällskap  5:18.55                 
                     
Ludvig Johansson  2003              DSQ   
  Skövde Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    459  1:08.38  2:25.40  3:54.91    5:05.19   
  Jönköpings Simsällskap  5:34.12                 
                     
Max Grubesic  2004    355  1:21.00  2:43.97  4:17.45    5:32.48   
  Jönköpings Simsällskap  5:37.02                 
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Hegmegi  2005    419  1:15.84  2:35.77  4:01.56    5:14.62   
  Jönköpings Simsällskap  5:46.68                 
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna Persson  2004    401  1:18.55  2:43.31  4:07.14  5:31.24  20:46.23   
  Linköpings Allmänna SS  20:50.03      6:54.85  8:19.16  9:44.04  11:08.50     
          12:32.95  13:56.44  15:21.87  16:45.59     
          18:08.75  19:30.86         
                     
Elvira Nilsson  2004    358  1:18.34  2:43.37  4:07.70  5:32.89  21:34.98   
  Linköpings Allmänna SS        6:59.71  8:27.01  9:54.76  11:22.63     
          12:50.93  14:18.78  15:46.49