Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2018    Utskriftsdatum  18 februari 2018   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2018         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SK Neptun Damer Lag 1    655          4:19.23   
  Simklubben Neptun  4:08.26                 
  Eygló Òsk Gústafsdóttir  1995      29.97  1:02.15      1:02.15   
  Mikaela Bergh  1999      34.93  1:14.18      2:16.33   
  Rebecca Mattsson  1995      28.90  1:03.09      3:19.42   
  Linnea Gyllberg  2000      28.03  59.81      4:19.23   
                     
Södertälje Damer Junior  1999    655          4:19.27   
  Södertälje Simsällskap  4:17.23                 
  Hilma Ramdén  2000      32.09  1:06.94      1:06.94   
  Emma Sundstrand  2001      32.49  1:10.05      2:16.99   
  Carolina Jonsson  2002      28.74  1:02.58      3:19.57   
  Tina Huslid  2000      28.35  59.70      4:19.27   
                     
SK Neptun Damer Lag 2    505          4:42.68   
  Simklubben Neptun  4:28.89                 
  Michaela Mattsson  1999      33.53  1:10.45      1:10.45   
  Nora Jomaa  1999      35.77  1:18.00      2:28.45   
  Sara Andersson  2000      30.39  1:09.24      3:37.69   
  Malin Jansson  1999      30.03  1:04.99      4:42.68   
                     
Södertälje Damer Jun 2  2000    480          4:47.59   
  Södertälje Simsällskap  4:31.72                 
  Isabel Teglöf  2003      33.69  1:11.10      1:11.10   
  Vilma Lindberg  2004      36.11  1:18.85      2:29.95   
  Sofia Tossavainen  2005      31.90  1:10.57      3:40.52   
  Jennifer Mardo  2005      31.41  1:07.07      4:47.59   
                     
Tyresö SS Damer    459          4:51.75   
  Tyresö Simsällskap  4:51.57                 
  Filippa Tottie-Håkansson  2003      36.61  1:15.36      1:15.36   
  Tea Angerfelt  2004      37.28  1:19.80      2:35.16   
  Matilda Ringbom  2003      32.81  1:12.05      3:47.21   
  Ella Törnqvist  2003      30.01  1:04.54      4:51.75   
                     
Botk-Rönn Damer Lag 1    409          5:03.35   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  5:18.64                 
  Emilia Bengtsson  2001      36.29  1:17.22      1:17.22   
  Alva Udell  2003      38.82  1:23.20      2:40.42   
  Jemina Granholm  2002      33.45  1:15.90      3:56.32   
  Lollobelle Nordström-Renlund  2005      31.38  1:07.03      5:03.35   
                     
Södertälje Damer Simiaden    270          5:48.20   
  Södertälje Simsällskap  5:50.67                 
  Alice Englund  2005      39.61  1:21.76      1:21.76   
  Clara Teljstedt  2006      44.80  1:36.04      2:57.80   
  Cheyenne Bäckstrand  2005      41.71  1:31.82      4:29.62   
  Sara Andersson  2005      36.81  1:18.58      5:48.20   
                     
Södertälje Damer S3    227          6:08.85   
  Södertälje Simsällskap  6:22.87                 
  Moa Berg  2006      42.72  1:29.73      1:29.73   
  Cecilia Adielsson  2006      45.82  1:41.06      3:10.79   
  Emilia Teglöf  2005      43.43  1:38.11      4:48.90   
  Melissa Klintengren  2007      38.27  1:19.95      6:08.85   
                     
Södertälje Damer 16Oy  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  4:55.28                 
                     
 
Gren 2, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SK Neptun Herrar    640          3:51.09   
  Simklubben Neptun  3:49.35                 
  William Lulek  1998      28.11  57.72      57.72   
  Patric Ridell  1993      28.78  1:02.23      1:59.95   
  Oliver Rehn  2001      26.88  58.65      2:58.60   
  Wiggo Frohde  2000      25.16  52.49      3:51.09   
                     
Södertälje Herrar Jun 1  1998    600          3:56.05   
  Södertälje Simsällskap  3:42.24                 
  Guillermo Illanes  2000      29.43  1:01.53      1:01.53   
  Henry Kerman  1997      31.50  1:08.64      2:10.17   
  Erik Brandt  1999      25.17  55.26      3:05.43   
  Daniel Kertes  1999      23.90  50.62      3:56.05   
                     
Södertälje Herrar 2  1997    475          4:15.25   
  Södertälje Simsällskap  3:59.23                 
  John Aldrin  2001      29.55  1:00.20      1:00.20   
  Sebastian Soume  2001      31.90  1:09.04      2:09.24   
  Erik Bergstrand  2002      28.91  1:04.59      3:13.83   
  Theo Oerther  2003      29.10  1:01.42      4:15.25   
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Bäck  2005    292  1:24.17  2:53.91  4:25.74  5:57.67  23:05.10   
  Stockholms Kappsimningsklubb  24:12.81      7:29.84  9:01.75  10:35.49  12:08.23     
          13:42.92  15:16.25  16:49.38  18:23.94     
          19:58.15  21:33.02         
                     
Lina Ahlström  2005    249  1:26.09  3:00.92  4:37.95  6:15.51  24:21.65   
  Stockholms Kappsimningsklubb        7:53.92  9:32.17  11:10.82  12:50.21     
          14:27.44  16:05.58  17:44.41  19:23.23     
          21:02.86  22:44.34         
                     
Alva Herlitz  2005    248  1:27.57  3:03.17  4:39.66  6:17.76  24:23.30   
  Stockholms Kappsimningsklubb        7:54.91  9:31.84  11:09.83  12:48.45     
          14:28.71  16:07.60  17:45.97  19:26.25     
          21:06.58  22:46.09         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Stråhle  2002    347  1:17.21  2:43.83  4:11.97  5:39.85  21:47.93   
  Tyresö Simsällskap  22:01.57      7:07.88  8:36.14  10:03.79  11:31.33     
          12:59.57  14:27.34  15:56.24  17:25.23     
          18:53.52  20:21.73         
                     
Isabel Teglöf  2003              DNF   
  Södertälje Simsällskap  18:47.78                 
                     
                     
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Christine Ekman  1994    774  1:04.21  2:11.33  3:18.60  4:25.74  16:41.35   
  Simklubben Neptun  16:40.94      5:32.63  6:39.77  7:46.87  8:53.69     
          10:01.11  11:08.21  12:14.78  13:21.78     
          14:28.89  15:35.76         
                     
Tiffani Segerbrand  1999    712  1:04.78  2:13.41  3:22.18  4:31.02  17:09.75   
  Simklubben Neptun  17:22.71      5:40.01  6:48.76  7:57.81  9:07.06     
          10:15.48  11:24.18  12:33.39  13:42.82     
          14:52.28  16:01.97         
                     
Klara Eriksson  2000    571  1:06.19  2:18.13  3:31.76  4:45.72  18:28.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  18:52.57      6:00.57  7:14.96  8:30.35  9:45.30     
          11:00.43  12:15.71  13:31.60  14:46.03     
          16:01.41  17:15.94         
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Meja Thunvall  2006    302          36.30   
  Ösmo Simsällskap  38.68                 
Moa Berg  2006    238          39.32   
  Södertälje Simsällskap  40.88                 
Vida Haesert  2006    238          39.34   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.88                 
Cecilia Adielsson  2006    219          40.39   
  Södertälje Simsällskap  39.80                 
Agnes Öhman  2006    219          40.40   
  Ösmo Simsällskap  42.50                 
Elina Tshibanda  2007    217          40.53   
  Strängnäs Simklubb  49.66                 
Melissa Klintengren  2007    217          40.54   
  Södertälje Simsällskap                   
Clara Teljstedt  2006    187          42.63   
  Södertälje Simsällskap  42.72                 
Arminda Apaza Cutile  2006    163          44.56   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  47.33                 
10  Emelie Bilands  2006    148          46.03   
  Stockholms Kappsimningsklubb  51.18                 
11  Mimmi Nordström Renlund  2007    131          47.89   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  52.19                 
12  Ellen Broddvall  2006    104          51.75   
  Södertälje Simsällskap  50.45                 
Freja Vesterlund  2006              DSQ   
  Ösmo Simsällskap  39.36                 
Isabel Samuelsson  2009              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Lova Wahlstedt  2010              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Noa Ek  2008              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  1:08.23                 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Tossavainen  2005    520          30.31   
  Södertälje Simsällskap  31.17                 
Tea Angerfelt  2004    468          31.39   
  Tyresö Simsällskap  31.45                 
Ella Bolmstrand  2004    434          32.19   
  Stockholms Kappsimningsklubb  34.68                 
Klara Svenheim  2005    390          33.35   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.97                 
Elsa Kärvestedt  2005    375          33.78   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.28                 
Emilia Tshibanda  2004    346          34.71   
  Strängnäs Simklubb  37.17                 
Emelie Sveding  2005    331          35.24   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.91                 
Maya Levin  2004    290          36.83   
  Stockholms Kappsimningsklubb  40.30                 
Oliwia Lange  2004    276          37.44   
  Södertälje Simsällskap  37.10                 
10  Cheyenne Bäckstrand  2005    249          38.72   
  Södertälje Simsällskap  38.95                 
11  Felicia Klintemar  2005    226          39.97   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  41.28                 
12  Emilia Teglöf  2005    193          42.12   
  Södertälje Simsällskap  43.65                 
13  Sara Andersson  2005    188          42.53   
  Södertälje Simsällskap                   
14  Elsa Axvik Reutergårdh  2004    159          44.94   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  43.25                 
15  Veronica Tylus  2004    127          48.46   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
Alice Englund  2005              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  40.76                 
Thea Mikaelsson  2005              DSQ   
  Nyköpings Simsällskap  37.89                 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Jonsson  2002    607          28.79   
  Södertälje Simsällskap  28.55                 
Klara Eklöf  2002    457          31.65   
  Stockholms Kappsimningsklubb  31.50                 
Matilda Ringbom  2003    439          32.07   
  Tyresö Simsällskap  32.51                 
Frida Bengtsson  2003    422          32.49   
  Södertälje Simsällskap  33.34                 
Jemina Granholm  2002    411          32.77   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  32.84                 
Hanna Åsbrink  2002    395          33.21   
  Stockholms Kappsimningsklubb  33.28                 
Angelica Blomberg  2002    391          33.33   
  Södertälje Simsällskap  32.88                 
Lisa Vinger  2003    374          33.83   
  Södertälje Simsällskap  33.18                 
Emma Stråhle  2002    372          33.87   
  Tyresö Simsällskap  33.58                 
10  Sofia Björkman  2002    368          34.02   
  Tyresö Simsällskap  34.07                 
11  Sara Kärvestedt  2003    364          34.14   
  Stockholms Kappsimningsklubb  36.05                 
12  Jennifer Bethiso  2003    348          34.66   
  Södertälje Simsällskap  35.18                 
13  Emelie Lindholm  2003    346          34.72   
  Tyresö Simsällskap  35.82                 
14  Rebecca Gustafsson  2003    343          34.81   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.64                 
15  Alva Udell  2003    328          35.32   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  34.55                 
16  Cornelia Eidefors  2002    249          38.72   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
17  Simona Yitbarek  2003    217          40.52   
  Södertälje Simsällskap  42.51                 
18  Emma Danielsson  2002    291          47.16   
  Nacka HI  47.48                 
19  Nicola St. Clair Maitland  2003    329          48.64   
  Södertälje Simsällskap  53.09                 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hilma Ramdén  2000    598          28.93   
  Södertälje Simsällskap  27.53                 
Rebecca Mattsson  1995    592          29.02   
  Simklubben Neptun  27.54                 
Emilia Christiansen  1999    582          29.19   
  Södertälje Simsällskap  28.12                 
Emma Sundstrand  2001    580          29.23   
  Södertälje Simsällskap  28.68                 
Caroline Wallenborg  2000    571          29.38   
  Stockholms Kappsimningsklubb  28.52                 
Amanda Eriksson  2001    535          30.02   
  Stockholms Kappsimningsklubb  29.71                 
Smilla Lönnberg  2001    530          30.11   
  Stockholms Kappsimningsklubb  30.05                 
Sara Wallberg  1999    526          30.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.36                 
Tina Huslid  2000    510          30.51   
  Södertälje Simsällskap  30.39                 
10  Isabelle Wrejde  1999    506          30.58   
  Simklubben Neptun  30.00                 
11  Sara Andersson  2000    504          30.63   
  Simklubben Neptun  30.61                 
12  Josefine Härdelin  2001    486          30.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.54                 
13  Nora Jomaa  1999    462          31.52   
  Simklubben Neptun  31.30                 
14  Vera Sköld  2001    398          33.12   
  Tyresö Simsällskap  33.83                 
15  Malin Jansson  1999    382          33.60   
  Simklubben Neptun  33.67                 
16  Clara Hedling  2001    379          33.66   
  Arvika Simsällskap  34.24                 
17  Miranda Kristiansson  2001    354          34.44   
  Arvika Simsällskap  34.34                 
18  Pernilla Hemmälin  2001    336          35.05   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  34.51                 
19  Matilda Kristiansson  2001    315          35.83   
  Arvika Simsällskap  36.27                 
20  Josefine Busk  1997    315          45.18   
  Södertälje Simsällskap  44.22                 
21  Angelica Ljungcrantz  1993    130          48.09   
  Umeå Simsällskap  47.60                 
Majken Pettersson  2001              DSQ   
  Arvika Simsällskap  38.62                 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    264          33.97   
  Södertälje Simsällskap  34.73                 
Samuel Flores  2008    235          35.30   
  Stockholms Kappsimningsklubb  38.48                 
William Hamilton  2006    184          38.27   
  Stockholms Kappsimningsklubb  43.65                 
Felix Tetli  2007    140          41.93   
  Södertälje Simsällskap                   
William Martin-Lamm  2006    135          42.45   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.52                 
Sixten Selander  2006    49          59.24   
  Södertälje Simsällskap  57.31                 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Michael Andrée  2004    351          30.88   
  Ösmo Simsällskap  31.79                 
Johan Thormé Rova  2004    337          31.30   
  Södertälje Simsällskap  33.39                 
Anton Graner  2005    312          32.12   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.84                 
Max Claesson  2004    249          34.62   
  Ösmo Simsällskap  42.04                 
Lennon Köndell  2004    177          38.76   
  Södertälje Simsällskap  40.08                 
David Berggren  2005    174          38.99   
  Stockholms Kappsimningsklubb  39.49                 
Gustav Åsbrink  2005    149          41.09   
  Stockholms Kappsimningsklubb  41.98                 
Rasmus Landin  2005    121          44.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
Simon Alveskär Lundfeldt  2005    87          49.15   
  Stockholms Kappsimningsklubb  54.80                 
10  Joakim Johansson  2005    72          52.36   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Wennerholm  2002    564          26.38   
  Stockholms Kappsimningsklubb  26.34                 
Eric Lundström Silke  2003    489          27.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  27.84                 
John Brolin  2002    485          27.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  27.73                 
Erik Bergstrand  2002    421          29.08   
  Södertälje Simsällskap  28.96                 
Mattias Kvist  2003    407          29.41   
  Ösmo Simsällskap  28.80                 
Theo Oerther  2003    382          30.03   
  Södertälje Simsällskap  30.33                 
Shane Falk  2002    369          30.38   
  Tyresö Simsällskap  32.17                 
Mattias Moreno  2002    279          33.35   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  37.48                 
Emil Berg  2003    245          34.81   
  Södertälje Simsällskap  36.82                 
10  Jacob Lange  2002    243          34.91   
  Södertälje Simsällskap  36.48                 
11  Samir Haidari  2003    243          34.93   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  35.95                 
12  Viktor Wiktorsson  2002    218          36.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
13  Daniel Agarwal  2002    198          37.35   
  Södertälje Simsällskap  46.54                 
14  Emil Kristiansson  2003    183          38.37   
  Arvika Simsällskap                   
15  Victor Taghikhani  2003    175          38.91   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
16  Jakob Khaytan  2003    158          40.26   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  42.15                 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Lovinge  1998    634          25.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  24.70                 
Erik Brandt  1999    606          25.75   
  Södertälje Simsällskap  25.50                 
Henry Kerman  1997    586          26.04   
  Södertälje Simsällskap  25.51                 
Daniel Kertes  1999    551          26.58   
  Södertälje Simsällskap  26.64                 
John Aldrin  2001    506          27.34   
  Södertälje Simsällskap  27.10                 
Wiggo Frohde  2000    504          27.39   
  Simklubben Neptun  27.08                 
Sebastian Soume  2001    469          28.04   
  Södertälje Simsällskap  30.81                 
Simon Blom  1999    458          28.28   
  Simklubben Neptun  28.84                 
Fredrik Jacobsson  2001    456          28.31   
  Stockholms Kappsimningsklubb  28.01                 
10  Guillermo Illanes  2000    444          28.56   
  Södertälje Simsällskap  28.83                 
11  Emil Lundgren  2000    366          30.46   
  Arvika Simsällskap  30.75                 
12  Viktor Malysjev  2001    261          34.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Flores  2006    395  35.79        1:15.00   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:14.45                 
                     
Sofia Lövqvist  2006    283  41.06        1:23.75   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:28.78                 
                     
Meja Thunvall  2006    229  43.67        1:29.87   
  Ösmo Simsällskap  1:26.61                 
                     
Agnes Öhman  2006    217  44.09        1:31.57   
  Ösmo Simsällskap  1:37.50                 
                     
Moa Berg  2006    213  44.45        1:32.03   
  Södertälje Simsällskap  1:30.93                 
                     
Arminda Apaza Cutile  2006    150  48.68        1:43.56   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:47.46                 
                     
Noa Ek  2008              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tea Angerfelt  2004    412  36.12        1:13.94   
  Tyresö Simsällskap  1:13.38                 
                     
Ebba Bladh Hazard  2004    407  36.29        1:14.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.52                 
                     
Elsa Kärvestedt  2005    341  38.41        1:18.76   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:21.93                 
                     
Lollobelle Nordström-Renlund  2005    325  38.81        1:20.03   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:20.97                 
                     
Alice Englund  2005    283  41.14        1:23.80   
  Södertälje Simsällskap  1:21.80                 
                     
Ida Nygren  2004    272  40.68        1:24.86   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:25.96                 
                     
Julia Kantoluoto  2005    267  40.44        1:25.44   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:28.76                 
                     
Emilia Teglöf  2005    225  44.17        1:30.46   
  Södertälje Simsällskap  1:31.17                 
                     
Oliwia Lange  2004    196  46.27        1:34.62   
  Södertälje Simsällskap  1:32.67                 
                     
10  Sara Andersson  2005    185  46.79        1:36.46   
  Södertälje Simsällskap  1:37.08                 
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Jonsson  2002    530  33.55        1:07.99   
  Södertälje Simsällskap  1:08.23                 
                     
Rebecca Gustafsson  2003    480  34.17        1:10.28   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:08.65                 
                     
Jemina Granholm  2002    447  34.08        1:11.95   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:12.24                 
                     
Linnéa Teljstedt  2003    388  36.74        1:15.42   
  Södertälje Simsällskap  1:16.05                 
                     
Filippa Tottie-Håkansson  2003    363  37.64        1:17.12   
  Tyresö Simsällskap  1:15.46                 
                     
Jennifer Bethiso  2003    326  39.13        1:19.90   
  Södertälje Simsällskap  1:19.80                 
                     
Evelina Porling  2002    257  41.91        1:26.54   
  Södertälje Simsällskap  1:30.79                 
                     
Nicola St. Clair Maitland  2003    474  46.31        1:38.21   
  Södertälje Simsällskap  1:40.26                 
                     
Cornelia Eidefors  2002              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Eygló Òsk Gústafsdóttir  1995    700  30.28        1:01.96   
  Simklubben Neptun  1:00.82                 
                     
Hilma Ramdén  2000    542  32.76        1:07.46   
  Södertälje Simsällskap  1:05.71                 
                     
Klara Eriksson  2000    494  33.42        1:09.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:06.83                 
                     
Michaela Mattsson  1999    469  34.02        1:10.82   
  Simklubben Neptun  1:11.67                 
                     
Miranda Kristiansson  2001    278  40.57        1:24.25   
  Arvika Simsällskap  1:22.67                 
                     
Majken Pettersson  2001    271  41.79        1:25.02   
  Arvika Simsällskap  1:19.85                 
                     
Sandra Pasanen  2001    200  44.74        1:33.96   
  Ösmo Simsällskap  1:33.89                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    243  37.08        1:18.31   
  Södertälje Simsällskap  1:16.97                 
                     
Jonas Kvist  2006    174  41.76        1:27.48   
  Ösmo Simsällskap  1:30.43                 
                     
William Martin-Lamm  2006    142  46.71        1:33.63   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:31.14                 
                     
Felix Tetli  2007    123  47.29        1:38.19   
  Södertälje Simsällskap  1:43.62                 
                     
Casper Drozdz  2006              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:39.40                 
                     
Cherokee Bäckstrand  2006              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sixten Selander  2006              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  1:44.45                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    275  37.24        1:15.19   
  Södertälje Simsällskap  1:14.77                 
                     
Spencer Huerta  2004    230  39.62        1:19.77   
  Södertälje Simsällskap  1:21.29                 
                     
Anton Graner  2005    221  38.85        1:20.80   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:19.34                 
                     
Michael Andrée  2004    210  39.86        1:22.18   
  Ösmo Simsällskap  1:24.03                 
                     
Lennon Köndell  2004    178  42.16        1:26.82   
  Södertälje Simsällskap  1:30.41                 
                     
Mellker Backman Magnusson  2005    150  46.72        1:31.97   
  Södertälje Simsällskap  1:37.42                 
                     
Adrian Cabanne  2004    143  45.09        1:33.49   
  Södertälje Simsällskap  1:38.83                 
                     
Albin Tetli  2005    111  47.80        1:41.56   
  Södertälje Simsällskap  1:46.74                 
                     
Joakim Johansson  2005    98  52.51        1:45.81   
  Södertälje Simsällskap  1:51.09                 
                     
10  Johan Hamlin  2005    95  51.29        1:47.02   
  Södertälje Simsällskap  1:52.38                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Wennerholm  2002    443  30.92        1:04.13   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:03.57                 
                     
Mattias Kvist  2003    426  31.29        1:04.99   
  Ösmo Simsällskap  1:04.62                 
                     
Theo Oerther  2003    355  33.25        1:09.08   
  Södertälje Simsällskap  1:07.99                 
                     
Shane Falk  2002    319  34.94        1:11.53   
  Tyresö Simsällskap  1:10.32                 
                     
Jacob Lange  2002    302  35.55        1:12.88   
  Södertälje Simsällskap  1:13.41                 
                     
Marcus Hedlund  2002    227  38.27        1:20.17   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:23.89                 
                     
Emil Berg  2003    218  40.64        1:21.27   
  Södertälje Simsällskap  1:20.55                 
                     
Daniel Agarwal  2002    213  40.31        1:21.86   
  Södertälje Simsällskap  1:22.33                 
                     
Alexander Törnqvist  2002    171  41.76        1:27.97   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Viktor Wiktorsson  2002    155  43.40        1:31.03   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Rafael Pyötsiä  2003              DNS   
  Södertälje Simsällskap  1:18.22                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Lovinge  1998    611  28.13        57.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  55.95                 
                     
Erik Brandt  1999    609  28.13        57.69   
  Södertälje Simsällskap  57.25                 
                     
Guillermo Illanes  2000    481  30.40        1:02.41   
  Södertälje Simsällskap  1:00.24                 
                     
Isak Gustafsson  2001    456  30.52        1:03.54   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:02.83                 
                     
Henry Kerman  1997    456  31.03        1:03.55   
  Södertälje Simsällskap  1:03.82                 
                     
Elias Törnqvist  1999    307  34.76        1:12.46   
  Tyresö Simsällskap  1:11.26                 
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vida Haesert  2006    279  48.23  1:39.80  2:32.58    3:25.74   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:37.84                 
                     
Clara Teljstedt  2006    261  48.07  1:42.97  2:38.52    3:30.48   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Ellen Lundgren  2007    207  48.80  1:47.98  2:47.60    3:47.17   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Emelie Bilands  2006    195  52.30  1:51.64  2:53.83    3:51.67   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Ellen Broddvall  2006    181  54.17  1:54.40  2:56.48    3:57.79   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vilma Lindberg  2004    517  36.56  1:19.08  2:02.95    2:47.64   
  Södertälje Simsällskap  2:44.61                 
                     
Jennifer Mardo  2005    400  39.80  1:26.51  2:14.26    3:02.60   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Emelie Sveding  2005    366  42.89  1:31.18  2:19.79    3:08.05   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:09.28                 
                     
Klara Svenheim  2005    325  43.44  1:33.00  2:24.79    3:15.54   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:19.11                 
                     
Wilma Landegren  2004    233  46.07  1:39.52  2:34.66    3:38.65   
  Södertälje Simsällskap  3:24.69                 
                     
Cheyenne Bäckstrand  2005    197  51.79  1:51.46  2:52.06    3:50.94   
  Södertälje Simsällskap  3:44.32                 
                     
Sanna Axelsson  2004              DNF   
  Arvika Simsällskap  3:34.40                 
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saliha Colic  2003    622  35.47  1:15.64  1:57.01    2:37.58   
  Södertörns Simsällskap  2:35.00                 
                     
Nora Segerström  2002    503  38.73  1:22.19  2:05.65    2:49.16   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:47.40                 
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Wallberg  1999    635  35.41  1:16.08  1:56.13    2:36.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:30.99                 
                     
Mikaela Bergh  1999    559  36.54  1:17.64  1:59.64    2:43.33   
  Simklubben Neptun  2:36.33                 
                     
Smilla Lönnberg  2001    470  37.99  1:21.71  2:06.81    2:53.01   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:50.00                 
                     
Sandra Pasanen  2001    238  48.61  1:43.02  2:39.83    3:37.05   
  Ösmo Simsällskap  3:29.81                 
                     
Angelica Ljungcrantz  1993    176  53.07  1:54.94  2:58.40    3:59.89   
  Umeå Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    249  42.30  1:30.37  2:21.41    3:11.27   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
William Hamilton  2006    196  47.55  1:40.30  2:35.08    3:27.17   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Jonas Kvist  2006    192  46.86  1:41.11  2:36.68    3:28.71   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Samuel Flores  2008    152  49.75  1:46.46  2:45.27    3:45.34   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Casper Drozdz  2006    125  54.47  1:56.95  2:59.94    4:00.60   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Max Claesson  2004    347  38.43  1:21.59  2:06.24    2:51.28   
  Ösmo Simsällskap  2:52.82                 
                     
Gustav Åsbrink  2005    197  45.67  1:39.10  2:33.34    3:26.86   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:27.55                 
                     
Simon Alveskär Lundfeldt  2005    163  50.47  1:47.41  2:44.45    3:40.40   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:35.47                 
                     
Joakim Johansson  2005    156  49.90  1:49.56  2:48.10    3:43.43   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
David Berggren  2005    142  51.66  1:50.82  2:51.97    3:50.46   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
John Brolin  2002    456  33.90  1:14.89  1:56.25    2:36.37   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:35.14                 
                     
Juan Esbjörnsson  2002    445  33.90  1:12.92  1:54.27    2:37.72   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  2:37.81                 
                     
Otto Lundberg  2003    284  40.13  1:26.26  2:14.43    3:03.18   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:51.73                 
                     
Rafael Pyötsiä  2003              DNS   
  Södertälje Simsällskap  3:18.71                 
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Patric Ridell  1993    691  31.76  1:06.59  1:41.62    2:16.22   
  Simklubben Neptun  2:10.50                 
                     
William Lulek  1998    595  33.16  1:10.04  1:46.49    2:23.16   
  Simklubben Neptun  2:12.74                 
                     
Johan Dahlgren  1986    542  32.24  1:09.09  1:47.50    2:27.63   
  Simklubben Neptun  2:21.30                 
                     
Henry Kerman  1997    492  33.76  1:12.29  1:52.00    2:32.49   
  Södertälje Simsällskap  2:23.82                 
                     
Sebastian Tufvesson  2000    461  34.96  1:14.94  1:55.06    2:35.87   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:35.13                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Flores  2006    432  33.95        1:14.96   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:16.24                 
                     
Meja Thunvall  2006    318  38.68        1:22.97   
  Ösmo Simsällskap  1:26.49                 
                     
Freja Vesterlund  2006    311  39.87        1:23.57   
  Ösmo Simsällskap  1:24.85                 
                     
Agnes Öhman  2006    272  41.90        1:27.42   
  Ösmo Simsällskap  1:29.65                 
                     
Sofia Lövqvist  2006    267  41.17        1:27.96   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:29.27                 
                     
Clara Teljstedt  2006    236  44.87        1:31.66   
  Södertälje Simsällskap  1:27.19                 
                     
Melissa Klintengren  2007    235  42.34        1:31.78   
  Södertälje Simsällskap  1:37.48                 
                     
Cecilia Adielsson  2006    232  42.11        1:32.15   
  Södertälje Simsällskap  1:32.96                 
                     
Elina Tshibanda  2007    231  41.84        1:32.30   
  Strängnäs Simklubb  1:38.72                 
                     
10  Moa Berg  2006    213  42.85        1:34.85   
  Södertälje Simsällskap  1:33.12                 
                     
11  Mimmi Nordström Renlund  2007    165  47.87        1:43.16   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:44.18                 
                     
12  Ellen Broddvall  2006    136  52.95        1:49.93   
  Södertälje Simsällskap  1:56.12                 
                     
13  Lova Wahlstedt  2010    77  1:01.32        2:12.91   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
14  Jasmine Musaji  2008    74  1:03.16        2:14.47   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
Clara Magnebrant  2006              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Julia Boman  2008              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Noa Ek  2008              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Kärvestedt  2005    401  36.47        1:16.79   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:19.75                 
                     
Ella Bolmstrand  2004    394  36.20        1:17.30   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:20.55                 
                     
Emilia Tshibanda  2004    371  35.72        1:18.80   
  Strängnäs Simklubb  1:21.50                 
                     
Maya Levin  2004    349  38.42        1:20.42   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:23.64                 
                     
Lina Ahlström  2005    337  35.78        1:21.39   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:15.09                 
                     
Lollobelle Nordström-Renlund  2005    335  36.43        1:21.55   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:24.52                 
                     
Ella Sörensen  2004    314  38.57        1:23.37   
  Södertälje Simsällskap  1:26.40                 
                     
Amanda Bäck  2005    311  38.20        1:23.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:25.92                 
                     
Alice Englund  2005    308  38.93        1:23.83   
  Södertälje Simsällskap  1:24.23                 
                     
10  Ida Nygren  2004    293  40.31        1:25.30   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:32.18                 
                     
11  Julia Kantoluoto  2005    291  40.38        1:25.42   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:28.09                 
                     
12  Oliwia Lange  2004    276  41.69        1:27.02   
  Södertälje Simsällskap  1:35.72                 
                     
13  Felicia Klintemar  2005    268  41.85        1:27.88   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:35.02                 
                     
14  Elsa Axvik Reutergårdh  2004    257  41.31        1:29.09   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:28.69                 
                     
15  Wilma Landegren  2004    252  42.02        1:29.68   
  Södertälje Simsällskap  1:29.23                 
                     
16  Alva Herlitz  2005    244  41.23        1:30.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:31.26                 
                     
17  Cheyenne Bäckstrand  2005    239  43.09        1:31.30   
  Södertälje Simsällskap  1:27.14                 
                     
18  Sara Andersson  2005    235  42.86        1:31.71   
  Södertälje Simsällskap  1:37.42                 
                     
19  Emilia Teglöf  2005    234  42.47        1:31.96   
  Södertälje Simsällskap  1:33.14                 
                     
20  Jenny Yelda Bibo  2004    199  46.19        1:36.97   
  Södertälje Simsällskap  1:59.16                 
                     
Tuva Åkerlund  2005              DNS   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Veronica Tylus  2004              DSQ   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabel Teglöf  2003    490  32.50        1:11.85   
  Södertälje Simsällskap  1:10.61                 
                     
Sofia Björkman  2002    481  34.68        1:12.29   
  Tyresö Simsällskap  1:14.30                 
                     
Klara Eklöf  2002    434  34.35        1:14.82   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:16.89                 
                     
Linnéa Teljstedt  2003    422  35.63        1:15.54   
  Södertälje Simsällskap  1:15.28                 
                     
Alva Udell  2003    398  35.97        1:17.01   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:19.26                 
                     
Rebecca Gustafsson  2003    389  34.23        1:17.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:12.39                 
                     
Angelica Blomberg  2002    381  35.40        1:18.17   
  Södertälje Simsällskap  1:19.43                 
                     
Hanna Åsbrink  2002    372  34.29        1:18.78   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:17.44                 
                     
Emelie Lindholm  2003    365  37.09        1:19.29   
  Tyresö Simsällskap  1:22.64                 
                     
10  Sara Kärvestedt  2003    362  36.97        1:19.50   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:24.40                 
                     
11  Lisa Vinger  2003    350  37.02        1:20.41   
  Södertälje Simsällskap  1:19.44                 
                     
12  Frida Bengtsson  2003    341  36.26        1:21.04   
  Södertälje Simsällskap  1:22.56                 
                     
13  Filippa Tottie-Håkansson  2003    330  37.16        1:21.96   
  Tyresö Simsällskap  1:22.39                 
                     
14  Jennifer Bethiso  2003    317  37.02        1:23.10   
  Södertälje Simsällskap  1:26.23                 
                     
15  Simona Yitbarek  2003    232  42.48        1:32.17   
  Södertälje Simsällskap  1:29.57                 
                     
16  Emma Danielsson  2002    381  46.33        1:39.03   
  Nacka HI                   
                     
17  Nicola St. Clair Maitland  2003    267  45.92        1:52.10   
  Södertälje Simsällskap  2:01.51                 
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Caroline Wallenborg  2000    577  32.17        1:08.07   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:06.74                 
                     
Amanda Eriksson  2001    540  32.28        1:09.59   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:09.55                 
                     
Tina Huslid  2000    517  31.88        1:10.60   
  Södertälje Simsällskap  1:09.96                 
                     
Linnea Gyllberg  2000    516  32.02        1:10.64   
  Simklubben Neptun  1:11.49                 
                     
Josefine Härdelin  2001    490  32.67        1:11.85   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:13.16                 
                     
Vera Sköld  2001    419  35.75        1:15.73   
  Tyresö Simsällskap  1:16.56                 
                     
Malin Jansson  1999    405  35.42        1:16.57   
  Simklubben Neptun  1:14.49                 
                     
Matilda Kristiansson  2001    349  38.19        1:20.45   
  Arvika Simsällskap  1:20.63                 
                     
Pernilla Hemmälin  2001    342  37.14        1:20.98   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:22.16                 
                     
10  Miranda Kristiansson  2001    338  37.93        1:21.31   
  Arvika Simsällskap  1:20.18                 
                     
11  Emilia Bengtsson  2001    326  36.94        1:22.30   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:21.66                 
                     
12  Angelica Ljungcrantz  1993    158  50.51        1:44.72   
  Umeå Simsällskap  1:37.05                 
                     
13  Josefine Busk  1997    246  47.21        1:45.99   
  Södertälje Simsällskap  1:47.90                 
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SK Neptun Herrar    686          7:43.75   
  Simklubben Neptun  7:30.90                 
  William Lulek  1998      54.78  1:54.63      1:54.63   
  Simon Blom  1999      58.68  2:00.60      3:55.23   
  Wiggo Frohde  2000      55.07  1:53.83      5:49.06   
  Oliver Rehn  2001      53.98  1:54.69      7:43.75   
                     
Skk Herrar    517          8:29.64   
  Stockholms Kappsimningsklubb  8:19.57                 
  Fredrik Jacobsson  2001      1:01.52  2:08.80      2:08.80   
  Carl Wennerholm  2002      58.50  2:02.06      4:10.86   
  Isak Gustafsson  2001      1:00.59  2:05.80      6:16.66   
  Otto Lundberg  2003      1:03.74  2:12.98      8:29.64   
                     
Södertälje Herrar 2  1997    509          8:32.07   
  Södertälje Simsällskap  8:44.63                 
  John Aldrin  2001      57.24  2:04.21      2:04.21   
  Sebastian Soume  2001      58.32  2:03.29      4:07.50   
  Erik Bergstrand  2002      1:01.47  2:11.97      6:19.47   
  Theo Oerther  2003      1:04.03  2:12.60      8:32.07   
                     
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
SK Neptun Damer Lag 1    686          8:33.30   
  Simklubben Neptun  8:31.77                 
  Tiffani Segerbrand  1999      1:00.17  2:02.94      2:02.94   
  Christine Ekman  1994      1:00.66  2:04.72      4:07.66   
  Linnea Gyllberg  2000      1:04.03  2:11.02      6:18.68   
  Isabelle Wrejde  1999      1:05.63  2:14.62      8:33.30   
                     
Södertälje Damer Junior  1999    600          8:56.85   
  Södertälje Simsällskap  8:26.02                 
  Tina Huslid  2000      1:03.57  2:15.67      2:15.67   
  Hilma Ramdén  2000      1:02.80  2:09.08      4:24.75   
  Isabel Teglöf  2003      1:04.73  2:15.61      6:40.36   
  Vilma Lindberg  2004      1:05.17  2:16.49      8:56.85   
                     
Skk Damer    563          9:08.19   
  Stockholms Kappsimningsklubb  8:51.73                 
  Smilla Lönnberg  2001      1:03.03  2:11.18      2:11.18   
  Nora Segerström  2002      1:05.94  2:15.74      4:26.92   
  Amanda Eriksson  2001      1:06.11  2:17.65      6:44.57   
  Klara Eklöf  2002      1:09.13  2:23.62      9:08.19   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Flores  2008    173  40.37        1:26.23   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Felix Tetli  2007    111  44.05        1:39.89   
  Södertälje Simsällskap  1:45.97                 
                     
William Martin-Lamm  2006    98  45.99        1:44.20   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Sixten Selander  2006    44  1:01.57        2:16.14   
  Södertälje Simsällskap  2:35.68                 
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    297  33.40        1:12.00   
  Södertälje Simsällskap  1:14.42                 
                     
Michael Andrée  2004    263  33.71        1:15.03   
  Ösmo Simsällskap  1:22.72                 
                     
Spencer Huerta  2004    201  37.05        1:22.04   
  Södertälje Simsällskap  1:19.73                 
                     
David Berggren  2005    152  40.74        1:30.09   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:31.52                 
                     
Joakim Johansson  2005              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Wennerholm  2002    518  27.50        59.85   
  Stockholms Kappsimningsklubb  58.36                 
                     
Eric Lundström Silke  2003    474  28.42        1:01.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  59.96                 
                     
John Brolin  2002    471  29.02        1:01.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:00.87                 
                     
Mattias Kvist  2003    404  30.32        1:04.99   
  Ösmo Simsällskap  1:05.39                 
                     
Erik Bergstrand  2002    376  31.05        1:06.57   
  Södertälje Simsällskap  1:03.32                 
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Lovinge  1998    638  26.29        55.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  54.60                 
                     
Erik Brandt  1999    634  26.43        55.94   
  Södertälje Simsällskap  56.04                 
                     
Simon Blom  1999    501  28.72        1:00.50   
  Simklubben Neptun  1:00.58                 
                     
Fredrik Jacobsson  2001    450  29.00        1:02.72   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:00.48                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vida Haesert  2006    227  41.41        1:29.52   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Agnes Öhman  2006    221  40.79        1:30.28   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Freja Vesterlund  2006    200  41.49        1:33.23   
  Ösmo Simsällskap  1:34.82                 
                     
Meja Thunvall  2006    200  42.47        1:33.33   
  Ösmo Simsällskap  1:37.13                 
                     
Cecilia Adielsson  2006    169  44.83        1:38.64   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Clara Teljstedt  2006    149  47.21        1:42.95   
  Södertälje Simsällskap  1:48.37                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Tossavainen  2005    483  31.74        1:09.57   
  Södertälje Simsällskap  1:13.25                 
                     
Tea Angerfelt  2004    455  33.22        1:10.96   
  Tyresö Simsällskap  1:12.13                 
                     
Ella Bolmstrand  2004    385  34.92        1:15.06   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:13.94                 
                     
Elsa Kärvestedt  2005    352  35.70        1:17.29   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:16.50                 
                     
Klara Svenheim  2005    340  36.04        1:18.21   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:18.74                 
                     
Lina Ahlström  2005    271  37.99        1:24.33   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:26.02                 
                     
Thea Mikaelsson  2005    265  38.06        1:25.02   
  Nyköpings Simsällskap  1:21.88                 
                     
Alice Englund  2005    181  40.84        1:36.48   
  Södertälje Simsällskap  1:31.92                 
                     
Emilia Teglöf  2005    152  45.67        1:42.21   
  Södertälje Simsällskap  1:44.83                 
                     
10  Sara Andersson  2005    127  48.47        1:48.58   
  Södertälje Simsällskap  1:54.90                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Jonsson  2002    604  29.96        1:04.60   
  Södertälje Simsällskap  1:03.15                 
                     
Matilda Ringbom  2003    437  33.32        1:11.95   
  Tyresö Simsällskap  1:11.08                 
                     
Emma Parsons  2002    409  33.90        1:13.55   
  Tyresö Simsällskap  1:17.82                 
                     
Angelica Blomberg  2002    403  33.99        1:13.91   
  Södertälje Simsällskap  1:13.78                 
                     
Linnéa Teljstedt  2003    402  34.21        1:13.95   
  Södertälje Simsällskap  1:12.93                 
                     
Sara Kärvestedt  2003    360  36.24        1:16.71   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:18.82                 
                     
Frida Bengtsson  2003    349  35.66        1:17.52   
  Södertälje Simsällskap  1:15.82                 
                     
Lisa Vinger  2003    324  35.99        1:19.47   
  Södertälje Simsällskap  1:18.34                 
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Caroline Wallenborg  2000    602  30.03        1:04.67   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:05.19                 
                     
Smilla Lönnberg  2001    558  31.19        1:06.31   
  Stockholms Kappsimningsklubb  1:05.14                 
                     
Isabelle Wrejde  1999    492  32.88        1:09.15   
  Simklubben Neptun  1:04.49                 
                     
Sara Andersson  2000    482  32.30        1:09.61   
  Simklubben Neptun  1:09.15                 
                     
Josefine Härdelin  2001    437  32.76        1:11.94   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.45                 
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    230  40.06  1:24.48  2:09.57    2:52.33   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Graner  2005    219  40.72  1:24.59  2:10.54    2:55.03   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:56.85                 
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Theo Oerther  2003    391  34.05  1:10.97  1:48.33    2:24.40   
  Södertälje Simsällskap  2:21.42                 
                     
Jacob Lange  2002    309  36.56  1:16.19  1:56.93    2:36.20   
  Södertälje Simsällskap  2:34.31                 
                     
Shane Falk  2002    295  36.65  1:16.30  1:57.57    2:38.56   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Marcus Hedlund  2002    236  39.49  1:23.64  2:08.07    2:50.87   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  3:03.89                 
                     
Emil Berg  2003    234  41.17  1:25.84  2:09.75    2:51.23   
  Södertälje Simsällskap  3:36.66                 
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Lulek  1998    568  29.56  1:02.09  1:35.27    2:07.52   
  Simklubben Neptun  2:00.47                 
                     
Isak Gustafsson  2001    441  32.54  1:08.28  1:44.06    2:18.69   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:18.25                 
                     
John Aldrin  2001    440  32.82  1:08.74  1:45.10    2:18.79   
  Södertälje Simsällskap  2:10.33                 
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Flores  2006    383  37.89  1:19.32  2:02.16    2:44.05   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:57.59                 
                     
Sofia Lövqvist  2006    262  43.69  1:31.34  2:20.11    3:06.25   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:18.26                 
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Kärvestedt  2005    339  41.55  1:25.55  2:09.51    2:50.96   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Amanda Bäck  2005    265  45.64  1:33.10  2:20.36    3:05.60   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:09.79                 
                     
Alva Herlitz  2005    244  45.64  1:34.74  2:24.67    3:10.62   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:14.36                 
                     
Lollobelle Nordström-Renlund  2005              DSQ   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  3:02.96                 
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Wallberg  1999    572  33.89  1:10.73  1:47.51    2:23.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:31.23                 
                     
Hilma Ramdén  2000    507  33.85  1:11.21  1:50.56    2:29.50   
  Södertälje Simsällskap  2:24.93                 
                     
Tina Huslid  2000    492  34.93  1:13.19  1:52.26    2:31.00   
  Södertälje Simsällskap  2:31.96                 
                     
Michaela Mattsson  1999    489  34.27  1:12.30  1:51.55    2:31.24   
  Simklubben Neptun  2:33.61                 
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    285          30.76   
  Södertälje Simsällskap  30.59                 
Samuel Flores  2008    219          33.60   
  Stockholms Kappsimningsklubb  33.18                 
Jonas Kvist  2006    215          33.77   
  Ösmo Simsällskap  33.87                 
Felix Tetli  2007    152          37.95   
  Södertälje Simsällskap  38.84                 
Oliwer Lindblom  2007    141          38.90   
  Arvika Simsällskap  40.04                 
Cherokee Bäckstrand  2006    130          39.97   
  Södertälje Simsällskap  41.95                 
Walter Kantelius  2006    117          41.40   
  Nyköpings Simsällskap  44.05                 
Jesper Fager  2006    61          51.25   
  Nyköpings Simsällskap  1:07.48                 
Ramiz Ramzi  2007    46          56.36   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Max Claesson  2004    349          28.75   
  Ösmo Simsällskap  31.83                 
Michael Andrée  2004    342          28.95   
  Ösmo Simsällskap  31.06                 
Spencer Huerta  2004    340          29.01   
  Södertälje Simsällskap  31.12                 
Johan Thormé Rova  2004    329          29.34   
  Södertälje Simsällskap  31.28                 
William Lindblom  2004    239          32.64   
  Arvika Simsällskap  33.36                 
Lennon Köndell  2004    213          33.92   
  Södertälje Simsällskap  33.49                 
Sebastian Frisch  2004    212          33.94   
  Södertälje Simsällskap  34.69                 
David Berggren  2005    188          35.35   
  Stockholms Kappsimningsklubb  34.62                 
Adrian Cabanne  2004    188          35.36   
  Södertälje Simsällskap                   
10  Mellker Backman Magnusson  2005    180          35.86   
  Södertälje Simsällskap  43.14                 
11  Albin Tetli  2005    165          36.92   
  Södertälje Simsällskap  38.25                 
12  Walid Darir  2004    161          37.24   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  38.53                 
13  Joakim Johansson  2005    149          38.14   
  Södertälje Simsällskap  38.44                 
14  Johan Hamlin  2005    137          39.23   
  Södertälje Simsällskap  41.16                 
15  Simon Alveskär Lundfeldt  2005    124          40.55   
  Stockholms Kappsimningsklubb  40.34                 
Rasmus Landin  2005              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  45.49                 
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
John Brolin  2002    534          24.97   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  24.86                 
Carl Wennerholm  2002    490          25.69   
  Stockholms Kappsimningsklubb  25.27                 
Mattias Kvist  2003    480          25.86   
  Ösmo Simsällskap  26.04                 
Eric Lundström Silke  2003    445          26.53   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  26.23                 
Shane Falk  2002    416          27.12   
  Tyresö Simsällskap  27.34                 
Casper Runfjäll  2002    336          29.13   
  Södertälje Simsällskap  29.28                 
Samir Haidari  2003    325          29.46   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  30.57                 
Jacob Lange  2002    290          30.60   
  Södertälje Simsällskap  30.97                 
Alexander Törnqvist  2002    278          31.02   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
10  Emil Kristiansson  2003    270          31.32   
  Arvika Simsällskap  31.88                 
11  Mattias Moreno  2002    266          31.47   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  30.11                 
12  Daniel Agarwal  2002    260          31.74   
  Södertälje Simsällskap  31.45                 
13  Emil Berg  2003    246          32.32   
  Södertälje Simsällskap  31.97                 
14  Jakob Khaytan  2003    226          33.23   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  34.27                 
15  Viktor Wiktorsson  2002    225          33.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  58.96                 
16  Victor Taghikhani  2003    222          33.44   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  32.60                 
Rafael Pyötsiä  2003              DNS   
  Södertälje Simsällskap  32.72                 
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Brandt  1999    681          23.02   
  Södertälje Simsällskap  22.19                 
John Aldrin  2001    521          25.17   
  Södertälje Simsällskap  24.24                 
Sebastian Soume  2001    490          25.69   
  Södertälje Simsällskap  25.86                 
Fredrik Jacobsson  2001    449          26.45   
  Stockholms Kappsimningsklubb  26.07                 
Emil Lundgren  2000    427          26.90   
  Arvika Simsällskap  27.24                 
Elias Törnqvist  1999    355          28.59   
  Tyresö Simsällskap  28.92                 
Viktor Malysjev  2001    323          29.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Meja Thunvall  2006    381          32.03   
  Ösmo Simsällskap  33.08                 
Freja Vesterlund  2006    357          32.73   
  Ösmo Simsällskap  33.46                 
Moa Berg  2006    312          34.26   
  Södertälje Simsällskap  35.41                 
Agnes Öhman  2006    310          34.33   
  Ösmo Simsällskap  34.44                 
Elina Tshibanda  2007    302          34.62   
  Strängnäs Simklubb  36.02                 
Melissa Klintengren  2007    296          34.87   
  Södertälje Simsällskap  35.41                 
Clara Teljstedt  2006    281          35.45   
  Södertälje Simsällskap  35.61                 
Cecilia Adielsson  2006    270          35.92   
  Södertälje Simsällskap  35.41                 
Emelie Bilands  2006    269          35.99   
  Stockholms Kappsimningsklubb  38.01                 
10  Mimmi Nordström Renlund  2007    218          38.56   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  39.50                 
11  Arminda Apaza Cutile  2006    205          39.40   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  51.92                 
12  Ellen Lundgren  2007    177          41.37   
  Arvika Simsällskap  40.49                 
13  Ellen Broddvall  2006    136          45.19   
  Södertälje Simsällskap  44.38                 
14  Julia Boman  2008    103          49.46   
  Södertälje Simsällskap                   
15  Jasmine Musaji  2008    97          50.55   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  53.88                 
16  Zoe Carderos  2008    84          52.89   
  Södertälje Simsällskap                   
17  Noa Ek  2008    77          54.44   
  Södertälje Simsällskap  53.11                 
18  Lova Wahlstedt  2010    77          54.54   
  Södertälje Simsällskap                   
19  Clara Magnebrant  2006    67          56.99   
  Södertälje Simsällskap                   
20  Isabel Samuelsson  2009    46          1:04.46   
  Södertälje Simsällskap                   
21  Venessa Walldèn  2009    39          1:08.03   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Tossavainen  2005    507          29.13   
  Södertälje Simsällskap  28.85                 
Tea Angerfelt  2004    494          29.38   
  Tyresö Simsällskap  28.76                 
Ella Bolmstrand  2004    446          30.40   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.12                 
Jennifer Mardo  2005    443          30.48   
  Södertälje Simsällskap  29.54                 
Emilia Tshibanda  2004    437          30.62   
  Strängnäs Simklubb  31.59                 
Lollobelle Nordström-Renlund  2005    408          31.31   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  31.56                 
Elsa Kärvestedt  2005    379          32.10   
  Stockholms Kappsimningsklubb  31.99                 
Maya Levin  2004    377          32.15   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.55                 
Sanna Axelsson  2004    373          32.27   
  Arvika Simsällskap  32.94                 
10  Ida Nygren  2004    372          32.29   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  32.48                 
11  Marit Seeliger  2005    359          32.68   
  Södertälje Simsällskap  34.82                 
12  Klara Svenheim  2005    350          32.97   
  Stockholms Kappsimningsklubb  33.31                 
13  Oliwia Lange  2004    347          33.06   
  Södertälje Simsällskap  34.06                 
14  Ella Sörensen  2004    342          33.22   
  Södertälje Simsällskap  33.82                 
15  Elsa Axvik Reutergårdh  2004    332          33.53   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  33.16                 
16  Julia Kantoluoto  2005    322          33.88   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  34.63                 
17  Felicia Klintemar  2005    305          34.52   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  34.76                 
18  Alva Herlitz  2005    296          34.86   
  Stockholms Kappsimningsklubb  35.25                 
19  Sara Andersson  2005    292          35.01   
  Södertälje Simsällskap  36.83                 
20  Cheyenne Bäckstrand  2005    290          35.08   
  Södertälje Simsällskap  33.76                 
21  Alice Englund  2005    285          35.30   
  Södertälje Simsällskap  34.78                 
22  Emilia Teglöf  2005    264          36.20   
  Södertälje Simsällskap  35.75                 
23  Jenny Yelda Bibo  2004    260          36.39   
  Södertälje Simsällskap  36.29                 
24  Veronica Tylus  2004    217          38.64   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  43.70                 
25  Felicia Laurén  2005    154          43.28   
  Trosabygdens Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carolina Jonsson  2002    624          27.19   
  Södertälje Simsällskap  27.07                 
Emma Parsons  2002    462          30.05   
  Tyresö Simsällskap  30.35                 
Rebecca Gustafsson  2003    446          30.40   
  Stockholms Kappsimningsklubb  29.35                 
Lisa Vinger  2003    396          31.64   
  Södertälje Simsällskap  30.89                 
Klara Eklöf  2002    383          32.00   
  Stockholms Kappsimningsklubb  30.66                 
Sara Kärvestedt  2003    363          32.57   
  Stockholms Kappsimningsklubb  32.92                 
Frida Bengtsson  2003    342          33.23   
  Södertälje Simsällskap  32.18                 
Evelina Porling  2002    322          33.89   
  Södertälje Simsällskap  32.88                 
Cornelia Eidefors  2002    296          34.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
10  Emma Danielsson  2002    457          37.39   
  Nacka HI  39.31                 
11  Nicola St. Clair Maitland  2003    457          39.46   
  Södertälje Simsällskap  40.83                 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Sundstrand  2001    618          27.27   
  Södertälje Simsällskap  26.19                 
Emilia Christiansen  1999    584          27.79   
  Södertälje Simsällskap  26.95                 
Smilla Lönnberg  2001    573          27.97   
  Stockholms Kappsimningsklubb  27.35                 
Klara Eriksson  2000    563          28.13   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.24                 
Nora Jomaa  1999    538          28.57   
  Simklubben Neptun  28.61                 
Amanda Eriksson  2001    532          28.67   
  Stockholms Kappsimningsklubb  27.97                 
Tina Huslid  2000    532          28.68   
  Södertälje Simsällskap  28.01                 
Linnea Gyllberg  2000    523          28.84   
  Simklubben Neptun  28.55                 
Clara Hedling  2001    497          29.32   
  Arvika Simsällskap  29.77                 
10  Sara Andersson  2000    487          29.52   
  Simklubben Neptun  30.17                 
11  Michaela Mattsson  1999    487          29.53   
  Simklubben Neptun  29.70                 
12  Josefine Härdelin  2001    481          29.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  29.11                 
13  Vera Sköld  2001    472          29.84   
  Tyresö Simsällskap  29.67                 
14  Malin Jansson  1999    459          30.11   
  Simklubben Neptun  28.87                 
15  Emilia Bengtsson  2001    420          31.03   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  30.47                 
16  Matilda Kristiansson  2001    397          31.60   
  Arvika Simsällskap  31.73                 
17  Miranda Kristiansson  2001    374          32.23   
  Arvika Simsällskap  31.20                 
18  Majken Pettersson  2001    372          32.31   
  Arvika Simsällskap  31.86                 
19  Pernilla Hemmälin  2001    365          32.51   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  32.33                 
20  Josefine Busk  1997    289          41.43   
  Södertälje Simsällskap  38.69                 
21  Susanne Johansson  1972    152          43.46   
  Södertälje Simsällskap  46.00                 
22  Angelica Wahlstedt  1982    148          43.88   
  Södertälje Simsällskap  45.17                 
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Hamilton  2006    218  1:24.84  2:56.31  4:27.10    5:52.28   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
William Martin-Lamm  2006    187  1:27.84  3:04.99  4:41.71    6:11.06   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Felix Tetli  2007    149  1:33.67  3:17.80  5:00.55    6:39.67   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sixten Selander  2006    116  1:43.45  3:37.59  5:31.21    7:14.28   
  Södertälje Simsällskap  8:00.06                 
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    350  1:10.00  2:26.97  3:45.08    5:01.06   
  Södertälje Simsällskap  5:14.01                 
                     
William Lindblom  2004    265  1:15.83  2:40.02  4:07.23    5:30.25   
  Arvika Simsällskap  5:28.28                 
                     
David Berggren  2005    196  1:26.67  3:00.99  4:34.47    6:05.16   
  Stockholms Kappsimningsklubb  6:07.79                 
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Hedlund  2002    390  1:07.42  2:22.04  3:37.51    4:50.46   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  4:57.96                 
                     
Daniel Agarwal  2002    187  1:21.09  2:56.67  4:35.00    6:11.01   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Rafael Pyötsiä  2003              DNS   
  Södertälje Simsällskap  6:12.53                 
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Lulek  1998    683  59.57  2:01.61  3:02.87    4:00.91   
  Simklubben Neptun  4:01.54                 
                     
Wiggo Frohde  2000    680  58.83  2:00.10  3:01.19    4:01.30   
  Simklubben Neptun  3:58.29                 
                     
Oliver Rehn  2001    632  1:00.48  2:01.94  3:03.61    4:07.22   
  Simklubben Neptun  3:57.19                 
                     
Johan Dahlgren  1986    539  1:02.39  2:07.62  3:14.52    4:20.78   
  Simklubben Neptun  4:18.14                 
                     
Guillermo Illanes  2000    461  1:02.46  2:13.16  3:26.11    4:34.69   
  Södertälje Simsällskap  4:55.09                 
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Flores  2006    417  1:14.35  2:34.00  3:53.64    5:13.79   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Vida Haesert  2006    297  1:22.50  2:51.25  4:21.85    5:51.16   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Sofia Lövqvist  2006    285  1:20.36  2:51.20  4:23.28    5:56.03   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Melissa Klintengren  2007    232  1:28.63  3:08.39  4:47.72    6:21.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Emelie Bilands  2006    214  1:30.97  3:12.25  4:55.45    6:31.58   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Bladh Hazard  2004    562  1:08.29  2:20.25  3:32.84    4:44.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  4:43.49                 
                     
Vilma Lindberg  2004    523  1:08.39  2:23.08  3:37.95    4:50.96   
  Södertälje Simsällskap  4:50.20                 
                     
Sofia Tossavainen  2005    430  1:11.11  2:30.55  3:51.08    5:10.53   
  Södertälje Simsällskap  5:21.16                 
                     
Emilia Tshibanda  2004    362  1:14.36  2:38.96  4:06.03    5:28.84   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Jennifer Mardo  2005    356  1:12.59  2:37.00  4:03.46    5:30.68   
  Södertälje Simsällskap  5:19.93                 
                     
Ida Nygren  2004    351  1:18.42  2:43.94  4:10.67    5:32.20   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  5:44.31                 
                     
Amanda Bäck  2005    303  1:22.03  2:51.27  4:20.51    5:49.13   
  Stockholms Kappsimningsklubb  5:44.38                 
                     
Lina Ahlström  2005    293  1:19.79  2:50.84  4:24.02    5:52.73   
  Stockholms Kappsimningsklubb  6:47.12                 
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabel Teglöf  2003    563  1:06.94  2:19.19  3:33.04    4:44.00   
  Södertälje Simsällskap  4:39.88                 
                     
Ella Törnqvist  2003    500  1:08.68  2:23.77  3:40.34    4:55.31   
  Tyresö Simsällskap  4:58.12                 
                     
Linnéa Teljstedt  2003    485  1:11.55  2:27.91  3:44.54    4:58.34   
  Södertälje Simsällskap  5:01.15                 
                     
Angelica Blomberg  2002    427  1:13.66  2:33.04  3:52.28    5:11.35   
  Södertälje Simsällskap  5:20.50                 
                     
Evelina Porling  2002    315  1:18.79  2:47.14  4:16.18    5:44.60   
  Södertälje Simsällskap  5:40.79                 
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Christine Ekman  1994    743  1:02.70  2:08.69  3:15.15    4:18.89   
  Simklubben Neptun  4:17.58                 
                     
Tiffani Segerbrand  1999    743  1:02.99  2:08.98  3:14.79    4:18.92   
  Simklubben Neptun  4:28.92                 
                     
Sara Wallberg  1999    655  1:04.50  2:13.28  3:22.63    4:29.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  4:35.59                 
                     
Emma Sundstrand  2001    655  1:04.14  2:13.39  3:23.18    4:29.96   
  Södertälje Simsällskap  4:27.61                 
                     
Klara Eriksson  2000    600  1:05.74  2:16.75  3:28.07    4:38.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  4:40.57                 
                     
Hilma Ramdén  2000    544  1:08.83  2:22.35  3:35.39    4:47.20   
  Södertälje Simsällskap  4:54.60                 
                     
Josefine Busk  1997    338  1:35.71  3:19.72  5:02.88    6:45.09   
  Södertälje Simsällskap  7:12.98                 
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonas Kvist  2006    189  43.02  1:33.11  2:26.65    3:10.80   
  Ösmo Simsällskap  3:06.81                 
                     
Felix Tetli  2007    144  44.66  1:39.50  2:40.68    3:28.97   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sixten Selander  2006    96  1:05.42  2:02.74  3:08.81    3:59.23   
  Södertälje Simsällskap  4:07.37                 
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Max Claesson  2004    326  35.55  1:16.90  2:01.17    2:39.20   
  Ösmo Simsällskap  2:49.26                 
                     
Johan Thormé Rova  2004    309  33.99  1:16.42  2:05.04    2:42.15   
  Södertälje Simsällskap  2:42.42                 
                     
Anton Graner  2005    239  34.90  1:20.67  2:13.64    2:56.58   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:59.64                 
                     
Lennon Köndell  2004    193  40.83  1:31.98  2:27.73    3:09.55   
  Södertälje Simsällskap  3:23.81                 
                     
Joakim Johansson  2005    136  55.67  1:49.70  2:46.65    3:32.71   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Simon Alveskär Lundfeldt  2005    114  55.88  1:59.55  2:57.57    3:45.66   
  Stockholms Kappsimningsklubb  3:41.80                 
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mattias Kvist  2003    465  30.65  1:06.83  1:48.95    2:21.44   
  Ösmo Simsällskap  2:20.28                 
                     
Erik Bergstrand  2002    412  29.74  1:08.64  1:54.02    2:27.31   
  Södertälje Simsällskap  2:24.75                 
                     
Otto Lundberg  2003    341  34.97  1:16.40  2:02.40    2:36.87   
  Stockholms Kappsimningsklubb  2:28.90                 
                     
Daniel Agarwal  2002    226  39.07  1:25.77  2:16.38    2:59.87   
  Södertälje Simsällskap  3:03.88                 
                     
Emil Berg  2003    224  40.08  1:25.22  2:22.27    3:00.35   
  Södertälje Simsällskap  3:15.45                 
                     
Jakob Khaytan  2003    186  41.98  1:33.42  2:29.75    3:11.98   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  3:14.01                 
                     
Jacob Lange  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  2:44.81                 
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Lovinge  1998    619  27.51  59.43  1:37.63    2:08.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:06.78