Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 

 

 

 

Tävling 

Östsvenska DM/JDM/UGP3 50m 

 

Utskriftsdatum 

12 juni 2016 

 

 

Tävlingsort 

Ljungby 

 

Utskriftstid 

22:02 

 

 

Arrangör 

Östsvenska/Ljungby SS 

 

 

 

 

 

Bassäng 

50m 

 

 

 

 

 

Tävlingsdatum 

12 juni 2016 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 200m Fr Damer- UGP, Finaler 16 - 18 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Hanna Eriksson 

1999 

Jönköpings Simsällskap 

 

29.96 

1:01.39 

1:35.27 

 

2:08.08 

 

Klara Thormalm 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

30.66 

1:04.64 

1:39.77 

 

2:12.95 

 

Emma Magnusson 

1998 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.97 

1:06.04 

1:40.66 

 

2:14.65 

 

Alice Müllern 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

32.68 

1:06.37 

1:41.50 

 

2:14.67 

 

Angelica Stark 

1999 

Jönköpings Simsällskap 

 

32.07 

1:08.38 

1:43.50 

 

2:19.80 

 

Elise Gidlöf 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

32.54 

1:07.06 

1:44.74 

 

2:21.04 

 

Andrea Palm 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

32.46 

1:08.78 

1:45.17 

 

2:21.22 

 

Felicia Smedbäck 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

33.76 

1:10.19 

1:46.84 

 

2:22.23 

 

Malin Jonsson 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

34.12 

1:09.62 

1:47.24 

 

2:23.24 

 

10 

Matilda Savén 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

34.72 

1:10.59 

1:48.42 

 

2:24.84 

 

11 

Julia Åstrand 

1999 

Alvesta Simsällskap 

 

32.97 

1:10.73 

1:47.92 

 

2:25.21 

 

12 

Wilma Danlid 

2000 

Hvetlanda Simsällskap 

 

33.91 

1:11.23 

1:50.85 

 

2:28.26 

 

13 

Elsa Sellmo 

2000 

Hvetlanda Simsällskap 

 

35.03 

1:13.28 

1:53.52 

 

2:31.19 

 

14 

Ebba Bergström 

2000 

Växjö Simsällskap 

 

34.08 

1:12.13 

1:51.71 

 

2:32.19 

 

15 

Anna Sjölund 

2000 

Kalmar Simsällskap 

 

34.21 

1:13.41 

1:54.43 

 

2:36.00 

 

16 

Agnes Ljunggren 

1999 

Hvetlanda Simsällskap 

 

35.87 

1:15.72 

1:57.61 

 

2:37.19 

 

17 

Iza Delibaltas 

1999 

Oskarshamns Simsällskap 

 

37.94 

1:18.92 

2:03.29 

 

2:42.01 

 

18 

Anna Hofer 

2000 

Kalmar Simsällskap 

 

34.58 

1:15.35 

1:59.40 

 

2:44.79 

 

19 

Biborka Nagy 

1998 

Ljungby Simsällskap 

 

36.58 

1:18.41 

2:02.68 

 

2:45.68 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 200m Fr Damer- /UGP, Finaler 15 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Alice Thörnros 

2001 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.86 

1:07.25 

1:43.21 

 

2:19.98 

 

Sandra Mokhtari 

2001 

Linköpings Allmänna SS 

 

34.30 

1:11.88 

1:50.47 

 

2:27.65 

 

Erika Tudegård 

2001 

Linköpings Allmänna SS 

 

34.76 

1:13.21 

1:50.53 

 

2:27.74 

 

Matilda Brink 

2001 

Jönköpings Simsällskap 

 

34.94 

1:12.58 

1:52.82 

 

2:31.36 

 

Louise Ebbesen 

2001 

Ljungby Simsällskap 

 

34.42 

1:14.01 

1:54.67 

 

2:33.77 

 

Adna Drincic 

2001 

Alvesta Simsällskap 

 

35.01 

1:13.88 

1:54.62 

 

2:34.66 

 

Ebba Axelsson 

2001 

Markaryds Simsällskap 

 

36.30 

1:15.35 

1:57.61 

 

2:35.93 

 

Lisa Andersson 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

36.19 

1:16.05 

1:57.32 

 

2:36.56 

 

Tilde Wolfgang 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

34.55 

1:14.20 

1:55.06 

 

2:37.65 

 

10 

Maria Duong 

2001 

Oskarshamns Simsällskap 

 

37.90 

1:19.28 

2:02.00 

 

2:52.16 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 200m Fr Damer- /UGP, Finaler 14 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Elin Gunnarsson 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.30 

1:06.17 

1:41.70 

 

2:16.32 

 

Natalie Noreblad 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

32.06 

1:07.13 

1:44.03 

 

2:18.53 

 

Nadija Sabic 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

34.42 

1:11.76 

1:49.31 

 

2:25.36 

 

Clara Örnhem 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

32.62 

1:09.91 

1:48.14 

 

2:26.17 

 

Lovisa Svensson 

2002 

Värnamo Simsällskap 

 

34.67 

1:11.55 

1:50.69 

 

2:26.86 

 

Olivia Hedenfalk 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

35.49 

1:16.01 

1:56.73 

 

2:35.55 

 

Lina Exerman 

2002 

Älmhults Simsällskap 

 

36.77 

1:17.43 

2:01.34 

 

2:39.91 

 

Anna Nyika 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

36.63 

1:17.75 

2:03.12 

 

2:44.36 

 

Jenny Fröstberg 

2002 

Kalmar Simsällskap 

 

35.19 

1:17.35 

2:00.26 

 

2:45.50 

 

10 

Heidi Palencsar 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

35.44 

1:17.90 

2:00.63 

 

2:45.52 

 

11 

Leah Sagadin 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

38.00 

1:20.92 

2:07.86 

 

2:53.55 

 

12 

Wilma Åstrand 

2002 

Alvesta Simsällskap 

 

38.60 

1:22.57 

2:10.02 

 

2:54.10 

 

13 

Jonna Starkenberg 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

49.60 

1:46.10 

2:43.01 

 

3:40.94 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 200m Fr Damer- UGP, Finaler 13 år och yngre 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Hanna Mirkhan 

2003 

Värnamo Simsällskap 

 

34.24 

1:11.74 

1:50.83 

 

2:28.90 

 

Tilda Tellfjord 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

33.37 

1:12.10 

1:53.02 

 

2:33.63 

 

Moa Holmquist 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.19 

1:14.11 

1:55.53 

 

2:34.08 

 

Tea Winblad 

2004 

Kalmar Simsällskap 

 

33.87 

1:13.70 

1:53.92 

 

2:34.28 

 

Jane Elgh 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

35.55 

1:14.10 

1:55.04 

 

2:34.64 

 

Wilma Svensson 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.00 

1:15.82 

1:56.64 

 

2:34.87 

 

Thilde Smedbäck 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

35.15 

1:15.84 

1:55.90 

 

2:36.07 

 

Sanna Bodsjö 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

34.96 

1:13.91 

1:54.97 

 

2:36.26 

 

Liv Elgaard Fonnesbech 

2004 

Växjö Simsällskap 

 

35.98 

1:16.40 

1:59.38 

 

2:37.87 

 

10 

Ella Haraldsson 

2003 

Hvetlanda Simsällskap 

 

36.88 

1:18.88 

2:02.16 

 

2:39.19 

 

11 

Ida Rudelius 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.97 

1:18.31 

1:59.88 

 

2:40.86 

 

12 

Alba Arberg 

2005 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.69 

1:18.93 

2:01.09 

 

2:42.26 

 

13 

Matilda Nilsson 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.39 

1:19.20 

2:01.64 

 

2:42.41 

 

14 

Tilda Arthursson 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

36.60 

1:18.60 

2:00.95 

 

2:42.62 

 

15 

Natalie Stjärnås 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.76 

1:20.05 

2:03.18 

 

2:42.68 

 

16 

Hannah Bondeson 

2003 

Kalmar Simsällskap 

 

36.56 

1:18.27 

2:02.03 

 

2:44.62 

 

17 

Tove Gustafsson 

2004 

Alvesta Simsällskap 

 

37.53 

1:18.16 

2:02.59 

 

2:45.52 

 

18 

Beatrice Pap 

2003 

Ljungby Simsällskap 

 

37.28 

1:20.65 

2:04.31 

 

2:47.84 

 

19 

Nora Björklund 

2003 

Oskarshamns Simsällskap 

 

38.53 

1:21.55 

2:07.83 

 

2:51.45 

 

20 

Felicia Tubbin 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

38.11 

1:22.18 

2:09.54 

 

2:52.67 

 

21 

Ellinor Andersson 

2003 

Alvesta Simsällskap 

 

39.72 

1:25.47 

2:12.82 

 

2:56.79 

 

22 

Kriszta Vorszak 

2003 

Ljungby Simsällskap 

 

37.83 

1:24.55 

2:11.43 

 

2:56.96 

 

23 

Thindra Åkerblom 

2003 

Hvetlanda Simsällskap 

 

40.05 

1:25.92 

2:14.09 

 

2:57.64 

 

24 

Thea Lindman 

2003 

Hvetlanda Simsällskap 

 

39.93 

1:26.95 

2:13.52 

 

2:58.35 

 

25 

Linnea Bengtsson 

2003 

Markaryds Simsällskap 

 

40.61 

1:27.80 

2:15.36 

 

3:00.37 

 

26 

Ella Åkesson 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

40.03 

1:27.21 

2:16.28 

 

3:00.70 

 

27 

Sahlina Lundgren 

2004 

Ljungby Simsällskap 

 

38.58 

1:27.45 

2:16.83 

 

3:03.97 

 

28 

Isabell Lindvall 

2003 

Kalmar Simsällskap 

 

41.85 

1:27.77 

3:04.22 

 

3:04.22 

 

29 

Lisa Wretling 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

40.78 

1:27.77 

2:17.89 

 

3:05.15 

 

30 

Melisa Bahtagic 

2005 

Oskarshamns Simsällskap 

 

38.75 

1:24.85 

2:16.39 

 

3:07.52 

 

31 

Saga Hjelm 

2004 

Oskarshamns Simsällskap 

 

41.07 

1:30.94 

2:22.81 

 

3:08.67 

 

32 

Viktoria Loo 

2004 

Kalmar Simsällskap 

 

43.25 

1:30.78 

2:21.66 

 

3:09.29 

 

33 

Jenny Davidsson 

2003 

Ljungby Simsällskap 

 

40.58 

1:28.79 

2:21.99 

 

3:11.67 

 

34 

Julia Gamberg 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

41.92 

1:31.75 

2:26.17 

 

3:15.24 

 

35 

Julia van der Poel 

2003 

Älmhults Simsällskap 

 

42.54 

1:34.64 

2:26.39 

 

3:15.57 

 

36 

Maria Davidsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

45.53 

1:37.82 

2:32.72 

 

3:25.95 

 

37 

Tilda Nyrell 

2004 

Alvesta Simsällskap 

 

43.46 

1:38.18 

2:33.35 

 

3:28.34 

 

Nora Rogö 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 100m Fj Herrar /UGP Finaler 16 - 18 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Hampus Lovinge 

1998 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

27.27 

 

 

 

57.46 

 

Albin Lövgren 

1999 

Jönköpings Simsällskap 

 

27.34 

 

 

 

57.47 

 

Victor Johansson 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

27.88 

 

 

 

59.17 

 

Hugo Rydberg 

1998 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

28.60 

 

 

 

1:00.10 

 

Filip Grimberg 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

28.31 

 

 

 

1:00.52 

 

Mattias Grynning 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

29.48 

 

 

 

1:01.25 

 

Anton Steindl 

2000 

Hvetlanda Simsällskap 

 

28.09 

 

 

 

1:01.31 

 

David Kurilenko 

1999 

Ljungby Simsällskap 

 

28.20 

 

 

 

1:01.71 

 

Anton Hong 

2000 

Kalmar Simsällskap 

 

29.17 

 

 

 

1:02.64 

 

10 

Erik Ohlsén 

2000 

Västerviks Simsällskap 

 

28.99 

 

 

 

1:02.96 

 

11 

Ademir Silic 

1998 

Västerviks Simsällskap 

 

28.35 

 

 

 

1:03.07 

 

12 

Sixten Almén 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

30.22 

 

 

 

1:03.15 

 

13 

Erik Nicklasson 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

29.99 

 

 

 

1:04.64 

 

14 

Victor Lovinge 

2000 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

29.64 

 

 

 

1:04.68 

 

15 

Tom Andersson 

1998 

Linköpings Allmänna SS 

 

29.99 

 

 

 

1:05.17 

 

16 

Mirza Dzafic 

2000 

Växjö Simsällskap 

 

30.12 

 

 

 

1:05.23 

 

17 

Axel Björnberg 

2000 

Västerviks Simsällskap 

 

28.84 

 

 

 

1:05.66 

 

18 

Atis Stikáns 

1999 

Kalmar Simsällskap 

 

30.78 

 

 

 

1:07.02 

 

19 

Frank Raunio 

2000 

Kalmar Simsällskap 

 

31.10 

 

 

 

1:08.33 

 

20 

Garri Svensson 

2000 

Ljungby Simsällskap 

 

30.13 

 

 

 

1:08.82 

 

21 

Gustav Franzén 

2000 

Växjö Simsällskap 

 

31.19 

 

 

 

1:09.43 

 

22 

Robin Pettersson 

2000 

Värnamo Simsällskap 

 

30.96 

 

 

 

1:10.26 

 

23 

Albin Staaf 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

33.14 

 

 

 

1:10.37 

 

24 

Anton Arvidsson 

2000 

Kalmar Simsällskap 

 

32.56 

 

 

 

1:10.80 

 

25 

Tomas Babana 

2000 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.23 

 

 

 

1:18.39 

 

26 

Filip Egelrud 

2000 

Jönköpings Simsällskap 

 

33.32 

 

 

 

1:18.80 

 

27 

Hans Gustafsson 

2000 

Växjö Simsällskap 

 

35.81 

 

 

 

1:23.69 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 100m Fj Herrar /UGP, Finaler 15 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Max Engström 

2001 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

30.18 

 

 

 

1:05.14 

 

William Kerman 

2001 

Anderstorps Simsällskap 

 

30.26 

 

 

 

1:05.32 

 

Henrik Pap 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

34.30 

 

 

 

1:19.11 

 

Albert Madurel 

2001 

Jönköpings Simsällskap 

 

37.25 

 

 

 

1:21.69 

 

David Marcusson 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

36.85 

 

 

 

1:24.99 

 

Erik Ebbesen 

2001 

Ljungby Simsällskap 

 

39.26 

 

 

 

1:26.20 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 100m Fj Herrar /UGP, Finaler 14 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Erik Stensson 

2002 

Värnamo Simsällskap 

 

31.22 

 

 

 

1:05.45 

 

Sebastian Nilsson 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

33.54 

 

 

 

1:13.92 

 

Oskar Axandersson 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

33.60 

 

 

 

1:14.09 

 

Emanuel Tidåsen 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

33.93 

 

 

 

1:17.34 

 

Ruben Staaf 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

40.11 

 

 

 

1:27.82 

 

Nicola Lundqvist 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 100m Fj Herrar UGP, Finaler 13 år och yngre 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Viktor Henrysson 

2003 

Oskarshamns Simsällskap 

 

33.25 

 

 

 

1:11.75 

 

Anton Strand 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

34.88 

 

 

 

1:15.88 

 

Henrik Duong 

2003 

Oskarshamns Simsällskap 

 

34.59 

 

 

 

1:18.31 

 

Job Sanders 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

37.63 

 

 

 

1:25.57 

 

Pavle Skoric 

2003 

Värnamo Simsällskap 

 

42.96 

 

 

 

1:41.20 

 

Isac Lennartsson 

2004 

Ljungby Simsällskap 

 

44.08 

 

 

 

1:41.57 

 

William Bogren-Karlsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

49.29 

 

 

 

1:58.11 

 

Aidan Sagadin 

2006 

Ljungby Simsällskap 

 

55.97 

 

 

 

2:02.75 

 

Alvin Eriksson 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 100m Br Damer /UGP, Finaler 16 - 18 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Sara Wallberg 

1999 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

36.36 

 

 

 

1:16.10 

 

Klara Thormalm 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.40 

 

 

 

1:16.40 

 

Tilde Malm 

1999 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

37.18 

 

 

 

1:17.38 

 

Nilla Atzmannstorfer 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

37.98 

 

 

 

1:19.69 

 

Lisa Palmqvist 

2000 

Oskarshamns Simsällskap 

 

38.06 

 

 

 

1:19.81 

 

Adina Eriksson 

1999 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

38.24 

 

 

 

1:20.27 

 

Agnes Wedel 

2000 

Västerviks Simsällskap 

 

37.25 

 

 

 

1:20.58 

 

Elise Gidlöf 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

39.27 

 

 

 

1:22.66 

 

Emma Hansson 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

38.80 

 

 

 

1:24.12 

 

10 

Alice Müllern 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

40.55 

 

 

 

1:24.49 

 

11 

Emma Juneskog 

1998 

Västerviks Simsällskap 

 

40.88 

 

 

 

1:28.51 

 

12 

Elin Ljunggren 

2000 

Hvetlanda Simsällskap 

 

41.71 

 

 

 

1:30.11 

 

13 

Julia Åstrand 

1999 

Alvesta Simsällskap 

 

41.64 

 

 

 

1:31.38 

 

14 

Iza Delibaltas 

1999 

Oskarshamns Simsällskap 

 

44.83 

 

 

 

1:34.03 

 

15 

Biborka Nagy 

1998 

Ljungby Simsällskap 

 

46.47 

 

 

 

1:36.77 

 

16 

Anna Hofer 

2000 

Kalmar Simsällskap 

 

45.26 

 

 

 

1:40.30 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 100m Br Damer /UGP, Finaler 15 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Wilma Johansson 

2001 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.30 

 

 

 

1:16.47 

 

Thea Ekström 

2001 

Västerviks Simsällskap 

 

36.21 

 

 

 

1:19.50 

 

Ella Lindroth 

2001 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

38.37 

 

 

 

1:21.38 

 

Lisa Andersson 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

39.35 

 

 

 

1:22.14 

 

Tilde Wolfgang 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

37.28 

 

 

 

1:22.89 

 

Erika Tudegård 

2001 

Linköpings Allmänna SS 

 

38.98 

 

 

 

1:23.55 

 

Felicia Claesén 

2001 

Västerviks Simsällskap 

 

40.48 

 

 

 

1:26.67 

 

Matilda Brink 

2001 

Jönköpings Simsällskap 

 

41.74 

 

 

 

1:28.26 

 

Maria Duong 

2001 

Oskarshamns Simsällskap 

 

43.83 

 

 

 

1:32.84 

 

10 

Louise Ebbesen 

2001 

Ljungby Simsällskap 

 

47.44 

 

 

 

1:35.14 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 100m Br Damer /UGP, Finaler 14 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Edit Wiesel-Axelsson 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

36.74 

 

 

 

1:21.89 

 

Nadija Sabic 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

39.78 

 

 

 

1:23.85 

 

Lena Årebo 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

39.64 

 

 

 

1:24.26 

 

Alva Högberg 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

39.71 

 

 

 

1:25.80 

 

Felicia Järvikari 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

41.99 

 

 

 

1:28.24 

 

Emmie Davis 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

43.41 

 

 

 

1:31.89 

 

Olivia Hedenfalk 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

45.70 

 

 

 

1:37.23 

 

Leah Sagadin 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

47.35 

 

 

 

1:43.18 

 

Wilma Åstrand 

2002 

Alvesta Simsällskap 

 

46.59 

 

 

 

1:44.87 

 

10 

Lina Exerman 

2002 

Älmhults Simsällskap 

 

50.86 

 

 

 

1:46.19 

 

11 

Jenny Fröstberg 

2002 

Kalmar Simsällskap 

 

50.45 

 

 

 

1:46.47 

 

12 

Anna Nyika 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

50.66 

 

 

 

1:51.77 

 

13 

Jonna Starkenberg 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

54.48 

 

 

 

1:54.37 

 

14 

Nathalie Arvidsson 

2002 

Kalmar Simsällskap 

 

59.87 

 

 

 

2:00.39 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 100m Br Damer UGP, Finaler 13 år och yngre 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Wilma Holmertz 

2003 

Linköpings Allmänna SS 

 

37.82 

 

 

 

1:22.24 

 

Tea Winblad 

2004 

Kalmar Simsällskap 

 

39.69 

 

 

 

1:25.00 

 

Liv Elgaard Fonnesbech 

2004 

Växjö Simsällskap 

 

43.46 

 

 

 

1:30.86 

 

Felicia Tubbin 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

42.24 

 

 

 

1:31.83 

 

Nora Rogö 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

43.40 

 

 

 

1:32.01 

 

Ella Haraldsson 

2003 

Hvetlanda Simsällskap 

 

43.93 

 

 

 

1:33.61 

 

Sanna Bodsjö 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

44.83 

 

 

 

1:34.49 

 

Moa Holmquist 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

45.27 

 

 

 

1:35.78 

 

Wilma Svensson 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

44.94 

 

 

 

1:35.93 

 

10 

Tove Gustafsson 

2004 

Alvesta Simsällskap 

 

44.62 

 

 

 

1:37.24 

 

11 

Jenny Davidsson 

2003 

Ljungby Simsällskap 

 

47.11 

 

 

 

1:38.19 

 

12 

Matilda Nilsson 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

47.04 

 

 

 

1:39.71 

 

13 

Alba Arberg 

2005 

Jönköpings Simsällskap 

 

47.06 

 

 

 

1:40.81 

 

14 

Kriszta Vorszak 

2003 

Ljungby Simsällskap 

 

48.46 

 

 

 

1:40.94 

 

15 

Beatrice Pap 

2003 

Ljungby Simsällskap 

 

47.86 

 

 

 

1:41.02 

 

16 

Julia van der Poel 

2003 

Älmhults Simsällskap 

 

47.55 

 

 

 

1:41.13 

 

17 

Jennifer Jingmark 

2003 

Anderstorps Simsällskap 

 

48.09 

 

 

 

1:41.99 

 

18 

Tilda Arthursson 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

49.10 

 

 

 

1:42.86 

 

19 

Viktoria Loo 

2004 

Kalmar Simsällskap 

 

49.03 

 

 

 

1:43.40 

 

20 

Hannah Bondeson 

2003 

Kalmar Simsällskap 

 

49.96 

 

 

 

1:44.36 

 

21 

Ella Åkesson 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

46.72 

 

 

 

1:44.81 

 

22 

Thindra Åkerblom 

2003 

Hvetlanda Simsällskap 

 

49.51 

 

 

 

1:46.63 

 

23 

Sahlina Lundgren 

2004 

Ljungby Simsällskap 

 

51.06 

 

 

 

1:48.13 

 

24 

Linnea Bengtsson 

2003 

Markaryds Simsällskap 

 

50.93 

 

 

 

1:48.35 

 

25 

Lisa Wretling 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

53.10 

 

 

 

1:51.07 

 

26 

Maria Davidsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

55.67 

 

 

 

1:52.44 

 

27 

Nora Björklund 

2003 

Oskarshamns Simsällskap 

 

54.92 

 

 

 

1:52.59 

 

28 

Elin Jämtin 

2003 

Kalmar Simsällskap 

 

54.45 

 

 

 

1:53.20 

 

29 

Linnéa Welinder 

2005 

Alvesta Simsällskap 

 

51.37 

 

 

 

1:54.29 

 

30 

Isabell Lindvall 

2003 

Kalmar Simsällskap 

 

51.71 

 

 

 

1:55.29 

 

31 

Julia Gamberg 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

59.59 

 

 

 

2:05.01 

 

32 

Boglarka Kovacs 

2006 

Ljungby Simsällskap 

 

57.30 

 

 

 

2:05.85 

 

33 

Emilia Svensson 

2005 

Alvesta Simsällskap 

 

1:01.51 

 

 

 

2:06.44 

 

34 

Emilia Carlsson 

2007 

Ljungby Simsällskap 

 

1:01.79 

 

 

 

2:07.06 

 

35 

Ellen Karlsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

1:03.49 

 

 

 

2:16.55 

 

36 

Frida Karlsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

1:04.60 

 

 

 

2:20.91 

 

37 

Hanna Karlsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

1:15.00 

 

 

 

2:41.74 

 

38 

Elvira Bernlind 

2006 

Ljungby Simsällskap 

 

1:19.54 

 

 

 

2:41.89 

 

Ida Rudelius 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Saga Hjelm 

2004 

Oskarshamns Simsällskap 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 100m Ry Herrar UGP, Finaler 16 - 18 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Victor Lovinge 

2000 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

31.39 

 

 

 

1:03.92 

 

Anton Steindl 

2000 

Hvetlanda Simsällskap 

 

31.84 

 

 

 

1:06.30 

 

Filip Grimberg 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

31.59 

 

 

 

1:06.75 

 

Erik Ohlsén 

2000 

Västerviks Simsällskap 

 

32.07 

 

 

 

1:07.23 

 

Mattias Grynning 

1999 

Linköpings Allmänna SS 

 

33.76 

 

 

 

1:07.92 

 

Johan Bergwall 

1999 

Växjö Simsällskap 

 

33.15 

 

 

 

1:08.58 

 

Garri Svensson 

2000 

Ljungby Simsällskap 

 

32.34 

 

 

 

1:08.95 

 

Jacob Olsson 

1998 

Kalmar Simsällskap 

 

33.02 

 

 

 

1:09.14 

 

Tom Andersson 

1998 

Linköpings Allmänna SS 

 

35.51 

 

 

 

1:09.93 

 

10 

Robin Pettersson 

2000 

Värnamo Simsällskap 

 

33.58 

 

 

 

1:10.07 

 

11 

Jesper Jönsson 

2000 

Västerviks Simsällskap 

 

34.95 

 

 

 

1:11.47 

 

12 

Gustav Franzén 

2000 

Växjö Simsällskap 

 

34.97 

 

 

 

1:12.10 

 

13 

Oliver Tykesson 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

35.67 

 

 

 

1:13.28 

 

14 

Harald Madebrink 

1998 

Kalmar Simsällskap 

 

36.27 

 

 

 

1:13.91 

 

15 

Gustav Ferlin 

2000 

Västerviks Simsällskap 

 

44.46 

 

 

 

1:32.31 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 100m Ry Herrar UGP, Finaler 15 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Max Engström 

2001 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

31.19 

 

 

 

1:03.02 

 

Oscar Hegmegi 

2001 

Jönköpings Simsällskap 

 

33.94 

 

 

 

1:10.01 

 

Felix Öberg 

2001 

Västerviks Simsällskap 

 

33.93 

 

 

 

1:11.80 

 

Filip Vukovic 

2001 

Oskarshamns Simsällskap 

 

38.56 

 

 

 

1:18.26 

 

David Marcusson 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

40.30 

 

 

 

1:21.63 

 

Henrik Pap 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

40.82 

 

 

 

1:24.79 

 

Joakim Månsson 

2001 

Älmhults Simsällskap 

 

41.10 

 

 

 

1:25.98 

 

Arvid Johansson 

2001 

Kalmar Simsällskap 

 

44.72 

 

 

 

1:29.66 

 

Elias Fölling Barck 

2001 

Västerviks Simsällskap 

 

43.04 

 

 

 

1:33.55 

 

10 

Jacob Kenneryd 

2001 

Ljungby Simsällskap 

 

48.13 

 

 

 

1:34.75 

 

11 

Erik Ebbesen 

2001 

Ljungby Simsällskap 

 

47.74 

 

 

 

1:35.61 

 

12 

Anton Hjelmberg 

2001 

Växjö Simsällskap 

 

47.99 

 

 

 

1:39.89 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 100m Ry Herrar UGP, Finaler 14 år 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Erik Stensson 

2002 

Värnamo Simsällskap 

 

33.69 

 

 

 

1:07.12 

 

Emanuel Tidåsen 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

36.30 

 

 

 

1:15.41 

 

Carl Lingström 

2002 

Kalmar Simsällskap 

 

37.53 

 

 

 

1:15.62 

 

Eldin Nukovic 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

36.28 

 

 

 

1:15.75 

 

Gusten Helgesson 

2002 

Kalmar Simsällskap 

 

37.71 

 

 

 

1:15.87 

 

Oskar Axandersson 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

39.77 

 

 

 

1:20.19 

 

Kemal Cikota 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

38.67 

 

 

 

1:20.68 

 

Petter Eriksen 

2002 

Oskarshamns Simsällskap 

 

40.17 

 

 

 

1:21.22 

 

Gustav Hammarstedt 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

41.24 

 

 

 

1:27.84 

 

10 

Patrik Petkoczi 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

43.31 

 

 

 

1:29.29 

 

11 

Filip Wik 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

54.82 

 

 

 

1:52.56 

 

12 

Gustav Karlsson 

2002 

Ljungby Simsällskap 

 

56.71 

 

 

 

1:55.17 

 

Philip Oscarsson 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 100m Ry HerraUGP, Finaler 13 år och yngre 

Sponsor: SVETRUCK AB. 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Viktor Henrysson 

2003 

Oskarshamns Simsällskap 

 

34.69 

 

 

 

1:11.95 

 

Henrik Duong 

2003 

Oskarshamns Simsällskap 

 

36.79 

 

 

 

1:18.90 

 

Anton Hegmegi 

2005 

Jönköpings Simsällskap 

 

38.61 

 

 

 

1:19.20 

 

Otto Axelsson 

2003 

Markaryds Simsällskap 

 

40.07 

 

 

 

1:22.87 

 

Anton Strand 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

41.28 

 

 

 

1:24.79 

 

Anton Bäckman 

2003 

Värnamo Simsällskap 

 

40.52 

 

 

 

1:25.01 

 

Phille Andersson Sandwall 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

43.78 

 

 

 

1:25.97 

 

Max Grubesic 

2004 

Jönköpings Simsällskap 

 

45.91 

 

 

 

1:29.91 

 

Sebastian Florez 

2004 

Nässjö SLS 

 

41.91 

 

 

 

1:30.14 

 

10 

Pavle Skoric 

2003 

Värnamo Simsällskap 

 

41.19 

 

 

 

1:30.59 

 

11 

Jonathan Thelin 

2003 

Värnamo Simsällskap 

 

46.26 

 

 

 

1:31.56 

 

12 

Alvin Eriksson 

2003 

Växjö Simsällskap 

 

45.31 

 

 

 

1:32.99 

 

13 

Henry Forsberg 

2004 

Markaryds Simsällskap 

 

49.20 

 

 

 

1:38.11 

 

14 

William Bogren-Karlsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

49.37 

 

 

 

1:40.01 

 

15 

David Bergqvist 

2005 

Jönköpings Simsällskap 

 

49.56 

 

 

 

1:40.79 

 

16 

Victor Löndal 

2003 

Markaryds Simsällskap 

 

47.81 

 

 

 

1:41.27 

 

17 

Albin Mägiste 

2003 

Kalmar Simsällskap 

 

51.99 

 

 

 

1:45.36 

 

18 

Jesper Gunnarsson 

2004 

Kalmar Simsällskap 

 

52.90 

 

 

 

1:47.16 

 

19 

Noah Franksson 

2006 

Ljungby Simsällskap 

 

55.50 

 

 

 

1:47.62 

 

20 

Isac Lennartsson 

2004 

Ljungby Simsällskap 

 

55.98 

 

 

 

1:50.12 

 

21 

Aidan Sagadin 

2006 

Ljungby Simsällskap 

 

53.95 

 

 

 

1:51.18 

 

22 

Albin Karlsson 

2005 

Ljungby Simsällskap 

 

1:01.17 

 

 

 

2:01.93 

 

Job Sanders 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 400m Me Dame UGP, Finaler 16 - 18 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Nilla Atzmannstorfer 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:13.40 

2:40.19 

4:10.63 

 

5:23.24 

 

Julia Åstrand 

1999 

Alvesta Simsällskap 

 

1:16.97 

2:41.64 

4:15.77 

 

5:32.16 

 

Lisa Palmqvist 

2000 

Oskarshamns Simsällskap 

 

1:23.79 

3:00.11 

4:30.41 

 

5:51.67 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 400m Me DameUGP Finaler 15 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Wilma Johansson 

2001 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:10.88 

2:32.19 

3:57.54 

 

5:07.45 

 

Alice Thörnros 

2001 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:23.59 

2:50.71 

4:29.74 

 

5:44.07 

 

Agnes Arberg 

2001 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:19.66 

2:48.96 

4:34.84 

 

5:50.17 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 400m Me Dame UGP Finaler 14 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Clara Örnhem 

2002 

Växjö Simsällskap 

 

1:17.47 

2:47.38 

4:19.74 

 

5:37.42 

 

Felicia Järvikari 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:19.33 

2:49.36 

4:22.56 

 

5:38.51 

 

Emmie Davis 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:24.88 

3:01.67 

4:46.42 

 

6:09.35 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 400m Me Dame /UGP, Finaler 13 år och yngre 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Annie Hegmegi 

2003 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:13.06 

2:36.19 

4:09.80 

 

5:23.13 

 

Vera Karlsson 

2003 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:20.97 

2:50.27 

4:27.53 

 

5:48.20 

 

Thilde Smedbäck 

2004 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:31.17 

3:05.31 

4:52.75 

 

6:17.87 

 

Jennifer Jingmark 

2003 

Anderstorps Simsällskap 

 

1:29.37 

3:13.14 

5:06.53 

 

6:35.10 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 1500m Fr Herrar /UGP Finaler 16 - 18 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

800m 

 

 

 

 

 

 

 

900m 

1000m 

1100m 

1200m 

 

 

 

 

 

 

 

1300m 

1400m 

 

 

 

 












 

Tim Lärkfeldt 

2000 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:04.75 

2:13.25 

2:48.79 

3:58.40 

17:08.55 

 

 

 

 

 

 

5:07.77 

6:17.10 

8:35.22 

9:09.04 

 

 

 

 

 

 

 

10:17.78 

11:25.66 

12:34.68 

13:43.63 

 

 

 

 

 

 

 

14:52.97 

16:01.30 

 

 

 

 

Marcus Holmquist 

2000 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:05.83 

2:15.32 

3:25.74 

4:35.40 

17:18.13 

 

 

 

 

 

 

5:45.48 

6:55.01 

8:04.31 

9:13.53 

 

 

 

 

 

 

 

10:22.91 

11:32.46 

12:42.01 

13:51.60 

 

 

 

 

 

 

 

15:01.16 

16:10.42 

 

 

 

 

Viktor Svan 

2000 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:05.61 

2:15.90 

3:26.64 

4:38.63 

17:48.70 

 

 

 

 

 

 

5:50.75 

7:01.90 

8:13.38 

9:25.46 

 

 

 

 

 

 

 

10:37.72 

11:50.02 

13:01.92 

14:13.34 

 

 

 

 

 

 

 

15:25.63 

16:37.72 

 

 

 

 

William Brink 

1998 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:13.60 

2:32.43 

3:51.55 

5:10.72 

19:49.96 

 

 

 

 

 

 

6:30.77 

7:50.57 

9:10.44 

10:30.61 

 

 

 

 

 

 

 

11:51.12 

13:11.49 

14:32.17 

15:52.73 

 

 

 

 

 

 

 

17:13.40 

18:33.57 

 

 

 

 

Oliver Tykesson 

2000 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 1500m Fr HerrarUGP, Finaler 15 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

800m 

 

 

 

 

 

 

 

900m 

1000m 

1100m 

1200m 

 

 

 

 

 

 

 

1300m 

1400m 

 

 

 

 












 

Albert Oscarsson 

2001 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:20.49 

2:49.29 

4:16.25 

5:44.99 

21:39.55 

 

 

 

 

 

 

7:14.76 

8:42.80 

10:11.55 

11:39.60 

 

 

 

 

 

 

 

13:10.04 

14:40.23 

16:07.21 

17:31.29 

 

 

 

 

 

 

 

18:54.67 

20:18.37 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 1500m Fr Herrar /UGP Finaler 14 år 

Sponsor: SVETRUCK AB 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

800m 

 

 

 

 

 

 

 

900m 

1000m 

1100m 

1200m 

 

 

 

 

 

 

 

1300m 

1400m 

 

 

 

 












 

Patrik Petkoczi 

2002 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:16.11 

2:34.91 

3:54.23 

5:11.33 

19:38.57 

 

 

 

 

 

 

6:28.83 

7:45.96 

9:04.33 

10:22.47 

 

 

 

 

 

 

 

11:43.23 

13:02.21 

14:22.59 

15:41.19 

 

 

 

 

 

 

 

17:01.43 

18:20.67 

 

 

 

 

Sebastian Nilsson 

2002 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:19.63 

2:48.18 

4:13.48 

5:40.88 

21:17.27 

 

 

 

 

 

 

7:09.05 

8:37.57 

10:04.79 

11:32.44 

 

 

 

 

 

 

 

12:58.44 

14:24.66 

15:50.86 

17:16.35 

 

 

 

 

 

 

 

18:39.45 

20:01.91