Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2017    Utskriftsdatum  03 december 2017   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  23:00   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    36.36  1:19.74  2:06.23    2:42.18   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.11  1:20.44  2:06.50    2:43.08   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    36.34  1:19.06  2:07.81    2:47.04   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    33.64  1:17.93  2:11.15    2:52.97   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    39.34  1:25.77  2:15.02    2:54.81   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.02  1:24.05  2:18.57    2:58.07   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    39.09  1:23.22  2:15.85    2:58.82   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    41.26  1:26.58  2:20.21    3:00.32   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.09  1:27.73  2:23.56    3:08.86   
10  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.27  1:30.47  2:29.07    3:11.63   
11  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    42.65  1:34.94  2:31.66    3:14.64   
12  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.15  1:37.72  2:33.37    3:18.18   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    43.74  1:35.41  2:35.04    3:19.02   
14  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    44.56  1:36.16  2:34.51    3:22.61   
15  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    44.21  1:40.93  2:52.55    3:45.53   
16  Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap    51.23  1:55.14  2:57.93    3:49.81   
17  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    59.09  2:00.61  3:03.09    3:59.68   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    34.12  1:16.65  2:01.96    2:38.39   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.60  1:15.24  2:03.98    2:41.79   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    33.22  1:15.85  2:05.80    2:42.55   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.34  1:18.55  2:04.80    2:44.70   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    34.57  1:18.32  2:09.10    2:50.72   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.40  1:25.09  2:11.89    2:51.37   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    37.53  1:22.83  2:11.95    2:51.70   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.03  1:20.98  2:14.14    2:53.52   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.79  1:22.54  2:17.00    2:54.17   
10  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    39.41  1:23.20  2:15.26    2:55.02   
11  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    38.13  1:24.69  2:16.14    2:55.05   
12  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    36.29  1:22.29  2:15.03    2:55.90   
13  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    39.59  1:24.68  2:14.78    2:56.52   
14  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    37.77  1:23.04  2:13.63    2:57.11   
15  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    38.29  1:25.04  2:14.59    2:57.82   
16  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.50  1:24.50  2:17.68    2:59.31   
17  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    39.53  1:28.47  2:20.10    2:59.72   
18  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.96  1:29.65  2:22.16    3:05.72   
19  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.78  1:28.04  2:23.88    3:06.94   
20  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    41.34  1:30.94  2:23.62    3:07.05   
21  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.42  1:30.28  2:24.52    3:07.28   
22  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS    42.27  1:36.71  2:42.53    3:29.99   
23  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    48.02  1:44.47  2:46.01    3:31.02   
24  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    49.65  1:47.96  2:47.09    3:37.60   
25  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    49.89  1:46.15  2:49.33    3:41.60   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    32.60  1:13.07  1:59.78    2:34.56   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    33.63  1:14.14  1:57.16    2:35.18   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    35.05  1:18.55  2:00.26    2:36.71   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    38.12  1:21.61  2:11.91    2:56.86   
Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    40.01  1:28.55  2:25.28    3:06.65   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    40.66  1:32.72  2:26.36    3:10.09   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    37.76  1:28.38  2:22.80    3:13.35   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.89  1:19.86  2:06.84    2:44.43   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    39.77  1:25.03  2:16.37    2:55.03   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    40.41  1:28.00  2:21.73    2:59.84   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.31  1:30.28  2:22.13    3:01.31   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    41.29  1:27.22  2:19.19    3:01.65   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    40.65  1:29.89  2:27.54    3:08.29   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.50  1:37.04  2:34.38    3:15.56   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.66  1:51.02  3:03.14    3:56.37   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    29.45  1:03.50  1:45.08    2:17.47   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    34.00  1:11.41  1:54.64    2:30.82   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    33.88  1:12.48  1:59.31    2:36.73   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.62  1:16.58  2:04.23    2:38.77   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.52  1:17.87  2:04.84    2:39.78   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    31.65  1:15.01  2:00.82    2:40.30   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    37.12  1:18.14  2:06.43    2:42.52   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.14  1:20.44  2:08.90    2:45.87   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.40  1:17.27  2:08.19    2:46.59   
10  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.45  1:25.64  2:14.99    2:55.80   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    40.16  1:25.93  2:17.44    2:58.27   
12  Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    42.71  1:32.93  2:33.79    3:18.61   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.68  1:00.55  1:39.24    2:11.45   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.22  1:11.51  1:56.30    2:29.94   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    29.98  1:08.33  1:56.64    2:31.26   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    32.41  1:12.28  1:58.12    2:32.34   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    33.10  1:11.72  1:59.03    2:34.47   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    35.12  1:17.56  2:08.56    2:42.05   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    33.77  1:19.19  2:07.91    2:46.61   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    35.19        1:16.74   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    38.13        1:22.56   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    40.25        1:27.94   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    41.39        1:31.28   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    41.57        1:31.47   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    41.84        1:32.04   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    43.63        1:32.26   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    44.78        1:32.55   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    43.44        1:32.73   
10  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    42.32        1:32.97   
11  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.99        1:33.08   
12  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.18        1:35.96   
13  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    45.53        1:38.98   
14  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.08        1:39.63   
15  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.64        1:44.04   
16  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS    50.39        1:44.44   
17  Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    55.86        1:51.03   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.50        1:22.16   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    42.01        1:26.09   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    42.04        1:27.20   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    43.12        1:27.88   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    42.09        1:27.99   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.91        1:29.15   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    43.33        1:34.25   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.96        1:34.99   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    47.42        1:36.33   
10  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    49.62        1:44.29   
11  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    51.81        1:45.01   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            16.81   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            17.98   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.82   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            19.02   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            19.25   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            19.82   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            21.63   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            21.81   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            22.88   
10  Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            23.07   
11  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            23.30   
12  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            23.44   
13  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla            24.26   
14  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            24.39   
15  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            27.82   
16  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            33.00   
Nika Johansson  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            18.18   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.24   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            18.39   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            19.06   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            19.87   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.08   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            26.44   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 9 år oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.39   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            49.36   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            50.35   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            51.97   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            52.56   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            54.01   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            56.73   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            57.91   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            58.29   
10  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:01.05   
11  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            1:07.48   
12  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:08.32   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Melissa Stålhammar K  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            46.22   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            47.25   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            52.98   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            53.02   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            1:09.39   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    31.30        1:04.94   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    31.25        1:05.73   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    32.93        1:07.67   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.33        1:08.59   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    35.15        1:11.59   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.96        1:12.19   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    34.90        1:12.27   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.28        1:12.74   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    35.80        1:14.59   
10  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    36.44        1:16.09   
11  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    36.87        1:17.23   
12  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    37.52        1:18.06   
13  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.28        1:18.69   
14  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.73        1:20.54   
15  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    36.18        1:22.04   
16  Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS    39.64        1:22.76   
17  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.37        1:23.31   
18  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    41.70        1:26.91   
19  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    41.68        1:30.15   
20  Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap    44.97        1:35.57   
21  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    46.85        1:40.38   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    31.44        1:04.19   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    31.29        1:04.57   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    31.30        1:05.05   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    32.90        1:07.88   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    33.09        1:08.57   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    32.92        1:09.00   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.36        1:09.06   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    33.10        1:09.23   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    33.31        1:09.70   
10  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    33.66        1:09.81   
11  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.17        1:09.92   
12  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.16        1:10.21   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    33.43        1:10.43   
14  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.37        1:11.01   
15  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.26        1:11.81   
16  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.80        1:12.86   
17  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    34.78        1:12.91   
18  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.59        1:13.37   
19  Bella Ringholt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.86        1:14.23   
20  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    35.74        1:14.28   
21  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    35.78        1:14.57   
22  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    35.79        1:14.85   
23  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.57        1:16.70   
24  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS    37.46        1:17.83   
25  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    36.62        1:18.90   
26  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.32        1:19.29   
27  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    38.09        1:20.14   
28  Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap    39.40        1:23.06   
29  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    40.93        1:25.71   
30  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    41.10        1:27.53   
31  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    43.16        1:28.88   
32  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    42.23        1:30.23   
33  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    43.02        1:31.97   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    30.28        1:01.50   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    29.75        1:02.24   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    30.29        1:02.56   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    31.30        1:04.54   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    32.38        1:06.99   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    32.29        1:07.74   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    32.15        1:07.97   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    32.91        1:09.98   
Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    33.35        1:10.23   
10  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    34.63        1:12.83   
11  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    37.07        1:17.38   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.55        1:06.09   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    33.88        1:09.47   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    34.03        1:10.41   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    34.95        1:12.04   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    35.18        1:12.74   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    35.06        1:12.96   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    36.00        1:14.52   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.30        1:15.99   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    41.42        1:27.60   
10  Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap    40.07        1:29.15   
11  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    43.31        1:33.88   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    27.58        57.35   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    29.39        59.64   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.36        1:01.89   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    29.79        1:02.18   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    29.86        1:03.01   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    29.24        1:03.11   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    30.76        1:03.44   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    31.46        1:03.88   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.30        1:04.64   
10  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    31.50        1:04.79   
11  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.96        1:09.91   
12  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    35.19        1:11.37   
13  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    35.01        1:13.39   
14  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.55        1:13.83   
15  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    37.50        1:18.59   
16  Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    37.13        1:19.07   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    25.38        52.81   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    26.73        55.65   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    27.45        57.47   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    28.20        58.07   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    27.72        58.08   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    28.45        58.17   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    28.19        58.28   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.66        59.01   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    28.99        59.89   
10  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    28.95        1:00.10   
11  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    28.66        1:00.79   
12  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    29.85        1:01.64   
13  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    31.19        1:02.81   
14  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    30.13        1:04.40   
15  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    31.77        1:07.32   
16  Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.52        1:09.56   
17  Hamza Kefo  2002  Hultsfreds Simsällskap    37.35        1:28.05   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    42.42        1:30.14   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    44.19        1:32.88   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    47.39        1:40.32   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.59        1:42.76   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    50.34        1:43.62   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    49.97        1:43.77   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    48.78        1:45.17   
Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    50.46        1:45.24   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    50.60        1:47.10   
10  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    51.79        1:47.49   
11  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    53.62        1:52.57   
12  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    54.69        1:52.79   
13  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS    54.77        1:53.39   
14  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    54.43        1:53.94   
15  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    54.62        1:54.13   
16  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    54.59        1:54.76   
17  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    55.17        1:57.44   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.08        1:34.95   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    46.31        1:36.11   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    46.61        1:36.23   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    46.47        1:36.38   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    46.75        1:37.11   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    50.50        1:43.54   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    48.84        1:43.96   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    51.38        1:47.77   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.70        1:47.78   
10  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    53.88        1:55.37   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Fl 10 år oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer [2007] Lag 1  2007  Linköpings Allmänna SS            2:30.15   
  Hanna Oehm  2007      37.43        37.43   
  Fanny Ivarsson  2007      38.86        1:16.29   
  Tilda Larsson  2008      40.12        1:56.41   
  Althaea Süsskind  2007      33.74        2:30.15   
                     
Oskarshamn 1 Damer  2007  Oskarshamns Simsällskap            2:43.01   
  Josefine Karlsson  2008      43.04        43.04   
  Naima Eriksson  2007      41.04        1:24.08   
  Julia Almquist  2007      37.03        2:01.11   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      41.90        2:43.01   
                     
Lass Damer [2007] Lag 2  2007  Linköpings Allmänna SS            2:45.19   
  Emma Persson  2007      41.56        41.56   
  Sigrid Alvehus  2008      41.10        1:22.66   
  Sofia Holmqvist  2008      41.01        2:03.67   
  Alice Björnholm  2008      41.52        2:45.19   
                     
Hultsfred Damer [2007]  2007  Hultsfreds Simsällskap            2:50.18   
  Isabella Westergren  2007      42.42        42.42   
  Stina Klavins  2007      39.68        1:22.10   
  Cornelia Stridh  2007      41.08        2:03.18   
  Molly Ainemo  2007      47.00        2:50.18   
                     
Oskarshamn 2 Damer  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Po 10 år oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar [2007] Lag 1  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Mix 13 år oä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Mix 1  Västerviks Simsällskap            1:45.66   
  Erik Ohlsén  2000      24.27        24.27   
  Edvin Torlakovic  2001      24.90        49.17   
  Agnes Wedel  2000      28.40        1:17.57   
  Clara Kuggvik  2005      28.09        1:45.66   
                     
Lass Mix [2003]  2003  Linköpings Allmänna SS            1:47.24   
  Albert Oscarsson  2001      26.02        26.02   
  Nicola Lundqvist  2002      25.82        51.84   
  Matilda Savén  2000      27.70        1:19.54   
  Hilda Linné  2000      27.70        1:47.24   
                     
Lass Mix [2003] Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            1:51.52   
  Sebastian Nilsson  2002      26.40        26.40   
  Naevid Kiasat  2001      26.73        53.13   
  Andrea Palm  2000      28.99        1:22.12   
  Alice Fransson  2004      29.40        1:51.52   
                     
Oskarshamn Mix [1918]  Oskarshamns Simsällskap            1:55.89   
  Viktor Henrysson  2003      27.40        27.40   
  Petter Eriksen  2002      27.19        54.59   
  Johanna Fransson  2004      30.64        1:25.23   
  Nora Björklund  2003      30.66        1:55.89   
                     
Västervik Mix 2  Västerviks Simsällskap            1:57.74   
  Felix Öberg  2001      27.38        27.38   
  Jesper Jönsson  2000      26.98        54.36   
  Hanna Liliequist  2002      32.24        1:26.60   
  Mira Grimvall  2002      31.14        1:57.74   
                     
Lass Mix Lag 4  Linköpings Allmänna SS            1:58.47   
  William Barkehed  2003      28.84        28.84   
  Erik Wallin  2003      28.07        56.91   
  Alva Högberg  2002      31.56        1:28.47   
  Maria Dehgani  2003      30.00        1:58.47   
                     
Motala SS Mix [1918]  Motala Simsällskap            2:00.67   
  Henrik Eriksson  2002      26.99        26.99   
  Isadora Rosén  2002      29.89        56.88   
  Emilia Eriksson  2004      30.38        1:27.26   
  Marcus Manninen  2004      33.41        2:00.67   
                     
Lass Mix Lag 5  Linköpings Allmänna SS            2:01.87   
  Isak Lust  2002      28.79        28.79   
  Markus Stahre  2004      29.61        58.40   
  Martina Karlsson  2003      32.36        1:30.76   
  Hanna Persson  2004      31.11        2:01.87   
                     
Nkk Mix [1918]  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:08.84   
  Hilma Broden  2003      32.31        32.31   
  Kasandra Svan  2004      32.94        1:05.25   
  David Malm  2004      33.92        1:39.17   
  Aldin Mandzo  2004      29.67        2:08.84   
                     
10  Västervik Mix 4  Västerviks Simsällskap            2:16.71   
  Gustav Ferlin  2000      30.83        30.83   
  Hannes Hallberg  2004      34.76        1:05.59   
  Maja Lundmark  2004      38.18        1:43.77   
  Maria Miñana Juan  2004      32.94        2:16.71   
                     
11  Västervik Mix Lag 5  Västerviks Simsällskap            2:31.62   
  Linnea Karlsson  2004      36.78        36.78   
  Emma Kindberg  2004      34.69        1:11.47   
  Simon Adolfsson  2005      36.89        1:48.36   
  Melvin Hilding  2005      43.26        2:31.62   
                     
Lass Mix [2003] Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
Västervik Mix 3  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Mix 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2005] Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:03.68   
  Robin Daremo  2005      30.95        30.95   
  Robin Lundqvist  2005      30.68        1:01.63   
  Märta Högfeldt  2005      30.23        1:31.86   
  Elin Gustafsson  2005      31.82        2:03.68   
                     
Motala SS Mix [2005]  2005  Motala Simsällskap            2:09.43   
  Edwin Brimalm  2005      32.14        32.14   
  Leija Johansson Junttila  2006      29.87        1:02.01   
  Otto Svensson  2005      32.51        1:34.52   
  Greta Sjögren  2007      34.91        2:09.43   
                     
Lass Mix [2005] Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:14.61   
  Elvis Ericsson  2005      33.21        33.21   
  Simon Axelsson  2006      34.53        1:07.74   
  Frida Erlandsson  2006      34.33        1:42.07   
  Frida Holmqvist  2005      32.54        2:14.61   
                     
Lass Mix [2005] Lag 4  2005  Linköpings Allmänna SS            2:25.89   
  Kevin Sixtensson  2006      41.48        41.48   
  Justin Rineholm  2006      36.55        1:18.03   
  Stella Åqvist  2005      33.80        1:51.83   
  Darya Abbaspour  2005      34.06        2:25.89   
                     
Oskarshamn Mix [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            2:26.02   
  Isac Uhre  2005      36.12        36.12   
  Isak Ryd  2006      36.91        1:13.03   
  Alice Nyström  2005      39.51        1:52.54   
  Ida Ekström  2005      33.48        2:26.02   
                     
Lass Mix [2005] Lag 5  2005  Linköpings Allmänna SS            2:30.71   
  Simón Perez  2007      38.00        38.00   
  Olof Karlsson  2008      40.91        1:18.91   
  Majken Alvehus  2005      37.39        1:56.30   
  Sofia Wallin  2005      34.41        2:30.71   
                     
Oskarshamn 2 Mix [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            2:37.54   
  Ludvig Löfgren  2006      43.84        43.84   
  Robin Vukovic  2005      39.52        1:23.36   
  Klara Blickfors  2006      38.77        2:02.13   
  Alfrida Lagström  2006      35.41        2:37.54   
                     
Nkk Mix Lag 2  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
  Robert Hanouch  2006                 
  Carl Bönnemark  2006                 
  Nora Blom  2005                 
  Emma Werner  2005              DNS   
                     
Lass Mix [2005] Lag 3  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
Nkk Mix [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            33.63   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            35.99   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            39.15   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            41.08   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            41.75   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            43.07   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            43.52   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            44.96   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            45.33   
10  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap            45.69   
11  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.03   
12  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            47.16   
13  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS            49.26   
14  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            54.30   
15  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS            54.75   
16  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            58.20   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            37.32   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.80   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            39.57   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.74   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            41.73   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            44.92   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.18   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.24   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap            49.64   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            46.15   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.55   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            49.52   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            49.66   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            49.80   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            50.53   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            52.90   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            53.09   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            53.99   
10  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            54.54   
11  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            55.32   
12  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            55.59   
13  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            56.25   
14  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla            59.22   
15  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            59.81   
16  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:14.01   
Nika Johansson  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.39   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            49.32   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            49.89   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.74   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            53.14   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            54.95   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Fl 9 år oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.97   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            39.14   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            41.49   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            41.57   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            41.58   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            41.80   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            42.29   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            44.92   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            50.59   
10  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            50.97   
11  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            56.54   
12  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            57.06   
13  Melissa Stålhammar K  2009  Oskarshamns Simsällskap            59.99   
14  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:05.58   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Po 9 år oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            35.94   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            38.12   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            38.23   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            43.34   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            47.26   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    36.33        1:14.12   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    37.43        1:15.94   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    36.77        1:17.22   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    39.51        1:19.50   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    39.21        1:19.59   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.73        1:21.35   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.41        1:21.91   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.48        1:22.33   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.81        1:26.05   
10  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    44.08        1:29.99   
11  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    45.21        1:30.20   
12  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    44.93        1:31.82   
13  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.70        1:32.67   
14  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.88        1:35.22   
15  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla    46.71        1:37.51   
16  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    48.68        1:38.34   
17  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    50.77        1:43.96   
18  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    53.09        1:48.60   
19  Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap    58.50        1:55.63   
Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.81        1:12.86   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.94        1:13.68   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    37.75        1:18.51   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    38.36        1:19.68   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.28        1:20.12   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.12        1:20.66   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    38.84        1:20.86   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    39.92        1:21.33   
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.83        1:21.83   
10  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.71        1:22.24   
11  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    39.46        1:22.84   
12  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    40.34        1:23.17   
13  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    40.99        1:23.48   
14  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.53        1:23.83   
15  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.60        1:24.14   
16  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    41.84        1:24.72   
17  Bella Ringholt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.03        1:25.12   
18  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.35        1:26.57   
19  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    42.79        1:27.05   
20  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    42.86        1:27.54   
21  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    43.55        1:28.61   
22  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.24        1:29.83   
23  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    44.34        1:30.38   
24  Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap    45.93        1:34.24   
25  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    46.33        1:34.46   
26  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    48.80        1:40.75   
27  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    49.17        1:41.41   
28  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    50.44        1:43.10   
29  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    50.48        1:43.69   
30  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    53.84        1:49.89   
Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    33.62        1:08.44   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    34.82        1:11.43   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    34.57        1:12.00   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    36.87        1:12.22   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    37.92        1:19.78   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    39.19        1:20.24   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    44.52        1:29.33   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    43.83        1:31.29   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.15        1:20.09   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    40.40        1:21.27   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    40.72        1:23.80   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    41.56        1:24.14   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.82        1:28.33   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    45.14        1:29.65   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    43.67        1:29.79   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap    46.95        1:35.85   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    51.82        1:48.09   
10  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    53.16        1:51.47   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.29        1:04.59   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    33.69        1:09.67   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    36.19        1:11.97   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    36.45        1:13.18   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    36.98        1:14.78   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.03        1:15.23   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.74        1:15.58   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.04        1:15.87   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.60        1:18.16   
10  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    38.02        1:18.49   
11  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.66        1:21.75   
12  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    40.41        1:22.39   
13  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    44.82        1:31.26   
14  Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    46.98        1:34.60   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    29.35        1:00.73   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    32.48        1:05.85   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    32.74        1:07.65   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    32.80        1:08.08   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    34.91        1:10.66   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    34.77        1:12.56   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.82        1:12.89   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    36.99        1:15.45   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    39.93        1:22.09   
10  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    41.48        1:23.91   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    32.06        1:06.35   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    34.72        1:13.58   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    39.00        1:18.29   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    38.06        1:18.58   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    37.31        1:19.82   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    37.29        1:21.02   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    39.20        1:22.81   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    40.17        1:23.18   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    41.37        1:25.45   
10  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.76        1:26.83   
11  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    41.83        1:28.00   
12  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    41.55        1:28.94   
13  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    42.50        1:29.90   
14  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS    43.79        1:31.81   
15  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    45.79        1:33.75   
16  Anna Söderqvist  2006  Motala Simsällskap    44.76        1:35.17   
17  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    47.05        1:41.84   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.69        1:10.79   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    34.71        1:12.59   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    36.83        1:15.60   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    37.15        1:16.49   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    37.65        1:18.16   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.16        1:20.84   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    38.87        1:21.27   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    40.90        1:26.16   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    42.00        1:29.64   
10  Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap    43.04        1:31.86   
11  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.62        1:33.98   
12  Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    45.44        1:36.07   
13  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    54.28        1:59.71   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            33.61   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            34.92   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            37.39   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            37.52   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.01   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            38.73   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            39.52   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla            40.07   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            40.28   
10  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            41.81   
11  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            43.48   
12  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            43.79   
13  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            43.88   
14  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            44.39   
15  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            46.75   
16  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            48.33   
17  Nika Johansson  2007  Hultsfreds Simsällskap            52.69   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.34   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            36.89   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.01   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            38.40   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            38.75   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            39.06   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            47.97   
                     
 
Gren 29, 4X50m Medley Fl 13 år oä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:07.39   
  Hilda Linné  2000      31.59        31.59   
  Alva Högberg  2002      36.00        1:07.59   
  Andrea Palm  2000      32.25        1:39.84   
  Matilda Savén  2000      27.55        2:07.39   
                     
Västervik Damer 1  Västerviks Simsällskap            2:11.98   
  Agnes Wedel  2000      32.63        32.63   
  Hanna Liliequist  2002      41.44        1:14.07   
  Felicia Claesén  2001      30.01        1:44.08   
  Clara Kuggvik  2005      27.90        2:11.98   
                     
Lass Damer Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:17.02   
  Amanda Weiding  2003      35.26        35.26   
  Hanna Persson  2004      37.40        1:12.66   
  Martina Karlsson  2003      34.83        1:47.49   
  Alice Fransson  2004      29.53        2:17.02   
                     
Lass Damer Lag 4  Linköpings Allmänna SS            2:18.10   
  Lena Årebo  2002      34.01        34.01   
  Emelie Gidlöf  1997      33.91        1:07.92   
  Emmy Ericsson  2003      37.53        1:45.45   
  Anna Vikström  2004      32.65        2:18.10   
                     
Lass Damer Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:25.82   
  Maja Arnell  2004      39.27        39.27   
  Elin Heimdahl  2004      41.20        1:20.47   
  Maria Dehgani  2003      33.30        1:53.77   
  Elsa Linné  2003      32.05        2:25.82   
                     
Västervik Damer 2  Västerviks Simsällskap            2:29.06   
  Mira Grimvall  2002      37.28        37.28   
  Maria Miñana Juan  2004      39.51        1:16.79   
  Alva Claesén  2004      35.83        1:52.62   
  Elin Hagman  2004      36.44        2:29.06   
                     
Nkk Damer [2003]  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:29.78   
  Elin Nylander  2003      37.53        37.53   
  Kasandra Svan  2004      43.10        1:20.63   
  Hilma Broden  2003      35.86        1:56.49   
  Felicia Svan  2003      33.29        2:29.78   
                     
Västervik Damer 3  Västerviks Simsällskap            2:51.83   
  Emma Kindberg  2004      43.02        43.02   
  Alva Jacobsson  2005      50.65        1:33.67   
  Ida-Lee Fjelstrenius  2002      36.25        2:09.92   
  Lisa Grimvall  2004      41.91        2:51.83   
                     
Västervik Damer Lag 4  Västerviks Simsällskap            2:55.15   
  Linnea Karlsson  2004      40.63        40.63   
  Frida Liliequist  2004      47.57        1:28.20   
  Maja Lundmark  2004      46.90        2:15.10   
  Ida Holmberg  2004      40.05        2:55.15   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Medley Po 13 år oä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Herrar 1  Västerviks Simsällskap            1:53.58   
  Felix Öberg  2001      30.76        30.76   
  Edvin Torlakovic  2001      30.13        1:00.89   
  Erik Ohlsén  2000      25.77        1:26.66   
  Jesper Jönsson  2000      26.92        1:53.58   
                     
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            1:59.08   
  Naevid Kiasat  2001      31.61        31.61   
  Nicola Lundqvist  2002      31.07        1:02.68   
  Elias Axelsson  2002      29.95        1:32.63   
  Sebastian Nilsson  2002      26.45        1:59.08   
                     
Lass Herrar 2  Linköpings Allmänna SS            2:07.87   
  William Barkehed  2003      33.82        33.82   
  Erik Wallin  2003      34.85        1:08.67   
  Albin Staaf  2000      28.86        1:37.53   
  Markus Stahre  2004      30.34        2:07.87   
                     
Oskarshamn Herrar [1918]  Oskarshamns Simsällskap            2:10.30   
  Viktor Henrysson  2003      30.66        30.66   
  Edvin Karlsson  2004      37.17        1:07.83   
  Fabian Lagström  2004      34.29        1:42.12   
  Petter Eriksen  2002      28.18        2:10.30   
                     
Västervik Herrar 2  Västerviks Simsällskap            2:17.96   
  Gustav Ferlin  2000      37.71        37.71   
  Stefanos Gavriliidis  2003      34.35        1:12.06   
  Elias Fölling Barck  2001      31.58        1:43.64   
  Hannes Hallberg  2004      34.32        2:17.96   
                     
Lass Herrar 3  Linköpings Allmänna SS            2:19.78   
  Isak Lust  2002      34.75        34.75   
  Emil Kilander  2004      38.39        1:13.14   
  Dylan Saleh  1998      32.88        1:46.02   
  Nassim Arim  2004      33.76        2:19.78   
                     
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Fl 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:24.08   
  Julia Arildsson  2005      38.08        38.08   
  Elin Gustafsson  2005      39.93        1:18.01   
  Märta Högfeldt  2005      32.62        1:50.63   
  Stella Åqvist  2005      33.45        2:24.08   
                     
Nkk Damer [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:28.98   
  Emma Werner  2005      38.76        38.76   
  Ebba Holgersson  2005      38.78        1:17.54   
  Ylva Andersson  2005      37.23        1:54.77   
  Nora Blom  2005      34.21        2:28.98   
                     
Lass Damer [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:31.85   
  Frida Holmqvist  2005      37.82        37.82   
  Sofia Wallin  2005      42.37        1:20.19   
  Frida Erlandsson  2006      36.72        1:56.91   
  Josefin Klintåker  2006      34.94        2:31.85   
                     
Motala SS Damer [2005]  2005  Motala Simsällskap            2:43.50   
  Leija Johansson Junttila  2006      34.74        34.74   
  Anna Söderqvist  2006      49.40        1:24.14   
  Greta Sjögren  2007      43.05        2:07.19   
  Hanna Manninen  2006      36.31        2:43.50   
                     
Lass Damer [2006] Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            2:47.90   
  Darya Abbaspour  2005      40.11        40.11   
  Ellen Arnell  2006      46.10        1:26.21   
  Henny Paläng  2006      43.29        2:09.50   
  Elsa Björnholm  2006      38.40        2:47.90   
                     
Hultsfred Damer [2005]  2005  Hultsfreds Simsällskap            2:48.35   
  Tyra Andersson  2006      45.22        45.22   
  Moa Carlsson  2006      52.95        1:38.17   
  Ellen Havskog  2005      32.45        2:10.62   
  Jennifer Bogren  2006      37.73        2:48.35   
                     
Oskarshamn Damer [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            2:54.46   
  Klara Blickfors  2006      44.64        44.64   
  Ida Ekström  2005      46.47        1:31.11   
  Alfrida Lagström  2006      44.43        2:15.54   
  Alice Nyström  2005      38.92        2:54.46   
                     
Lass Damer [2006] Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            2:55.39   
  Kristel Aziz  2005      47.18        47.18   
  Alice Johansson  2005      46.37        1:33.55   
  Majken Alvehus  2005      40.37        2:13.92   
  Alicia Rehnberg  2006      41.47        2:55.39   
                     
Lass Damer [2005] Lag 5  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Po 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar [2005]  2005  Linköpings Allmänna SS            2:31.50   
  Robin Lundqvist  2005      37.42        37.42   
  Robin Daremo  2005      41.95        1:19.37   
  Arvid Blom  2006      38.22        1:57.59   
  Elvis Ericsson  2005      33.91        2:31.50   
                     
Lass Herrar [2005] Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:48.16   
  Hugo Larsson  2006      41.20        41.20   
  Justin Rineholm  2006      43.99        1:25.19   
  Kevin Sixtensson  2006      47.10        2:12.29   
  Simon Axelsson  2006      35.87        2:48.16   
                     
Motala SS Herrar [2005]  2005  Motala Simsällskap            2:56.47   
  Otto Svensson  2005      41.83        41.83   
  Arthur Forsfält  2008      47.07        1:28.90   
  Edwin Brimalm  2005      47.43        2:16.33   
  Lukas Svensson  2006      40.14        2:56.47   
                     
Oskarshamn Herrar [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            3:05.50   
  Isac Uhre  2005      43.06        43.06   
  Ludvig Löfgren  2006      52.38        1:35.44   
  Isak Ryd  2006      49.72        2:25.16   
  Robin Vukovic  2005      40.34        3:05.50   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Medley Mix 10 år oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2007]  2007  Linköpings Allmänna SS            2:47.34   
  Noah Lagerman  2007      42.82        42.82   
  Angelica Hietanen  2007      48.62        1:31.44   
  Althaea Süsskind  2007      37.55        2:08.99   
  Elias Gustafsson  2007      38.35        2:47.34   
                     
Lass Mix [2007] Lag 2  2007  Linköpings Allmänna SS            2:53.78   
  Axel Coutts  2008      43.73        43.73   
  Sofia Holmqvist  2008      48.40        1:32.13   
  Hanna Oehm  2007      44.66        2:16.79   
  Simón Perez  2007      36.99        2:53.78   
                     
Nkk Mix [2007]  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:54.36   
  Cesar Svan  2007      47.88        47.88   
  Alma Malm  2008      49.01        1:36.89   
  Edith Nyman  2007      44.17        2:21.06   
  Olle Blom  2007      33.30        2:54.36   
                     
Lass Mix [2007] Lag 3  2007  Linköpings Allmänna SS            3:16.78   
  Olof Karlsson  2008      50.76        50.76   
  Viola Högberg  2007      51.55        1:42.31   
  Fanny Ivarsson  2007      1:34.47        3:16.78   
  Malte Klintåker  2009              3:16.78   
                     
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    38.82        1:22.60   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.90        1:24.59   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    40.21        1:26.20   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    42.47        1:28.87   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.37        1:29.73   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    44.81        1:32.51   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.15        1:34.92   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    45.52        1:35.03   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.07        1:39.50   
10  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    47.98        1:40.35   
11  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    49.33        1:43.17   
12  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    48.35        1:43.19   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    50.65        1:44.47   
14  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.36        1:45.54   
15  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    51.93        1:47.82   
16  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    52.28        1:49.76   
17  Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap    52.32        1:50.81   
18  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    1:00.54        2:10.65   
Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Hanna Johansson  2005  Finspångs Simklubb            DSQ   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.72        1:23.23   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.55        1:23.53   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    40.39        1:24.88   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    40.09        1:25.48   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    41.49        1:26.96   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    42.42        1:27.58   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    41.36        1:28.50   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    41.83        1:29.32   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    42.25        1:30.59   
10  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    44.10        1:31.71   
11  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    42.97        1:31.82   
12  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.62        1:32.06   
13  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.98        1:32.83   
14  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.33        1:34.21   
15  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    45.01        1:34.41   
16  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    45.26        1:35.21   
17  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    45.54        1:35.31   
18  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.12        1:36.70   
19  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    48.45        1:41.19   
20  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    50.55        1:44.76   
21  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    49.62        1:45.06   
22  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    51.81        1:48.76   
23  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    51.46        1:51.94   
24  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    55.53        1:58.18   
25  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    55.40        2:00.71   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    37.08        1:18.07   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    37.61        1:18.46   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.07        1:20.41   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    38.58        1:20.85   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    38.58        1:21.50   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.35        1:22.37   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    39.03        1:22.47   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    41.29        1:27.09   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    42.66        1:31.12   
10  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    45.84        1:36.36   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.14        1:26.87   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    46.10        1:33.75   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    45.37        1:33.84   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    44.97        1:36.66   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    47.02        1:38.12   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    46.44        1:40.51   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.30        1:49.05   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    51.73        1:53.35   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    36.06        1:15.20   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    36.61        1:16.65   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    35.94        1:18.66   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    38.52        1:23.52   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.62        1:25.50   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.29        1:26.42   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    41.37        1:27.19   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    45.19        1:35.28   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    46.19        1:38.02   
10  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    48.69        1:40.68   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    31.50        1:06.41   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    31.48        1:08.83   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    33.30        1:10.82   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    35.29        1:16.50   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    36.73        1:20.38   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    38.07        1:21.35   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    37.82        1:22.40   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    39.35        1:22.86   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    39.47        1:24.68   
10  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    43.53        1:34.09   
                     
 
Gren 36, 200m Frisim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    33.87  1:11.66  1:50.66    2:27.81   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    37.06  1:18.21  2:00.72    2:43.43   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    41.42  1:26.28  2:10.78    2:51.69   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    39.19  1:24.05  2:11.24    2:55.06   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    40.89  1:27.30  2:14.88    2:57.04   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    40.44  1:26.93  2:14.56    2:57.46   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    40.79  1:27.13  2:15.16    2:59.32   
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    41.61  1:28.89  2:16.78    2:59.77   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    40.16  1:26.80  2:15.02    2:59.83   
10  Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    39.01  1:27.68  2:19.08    3:06.59   
11  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    43.62  1:34.26  2:25.61    3:12.81   
12  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    43.79  1:34.53  2:25.75    3:14.12   
13  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    44.35  1:34.69  2:27.22    3:16.20   
14  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS    46.17  1:37.06  2:29.47    3:20.42   
                     
 
Gren 37, 200m Frisim Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.18  1:16.89  1:58.69    2:37.66   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    36.63  1:18.21  2:00.59    2:40.74   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    37.92  1:19.66  2:02.05    2:41.87   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    38.02  1:20.33  2:03.71    2:43.67   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    38.10  1:20.35  2:05.09    2:47.70   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    38.66  1:22.72  2:08.64    2:52.20   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.58  1:27.13  2:14.95    2:57.79   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    43.86  1:34.27  2:27.44    3:17.22   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.54  1:37.65  2:30.64    3:19.53   
10  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.69  1:35.45  2:29.74    3:21.65   
11  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    56.41  2:10.46  3:12.17    4:22.67   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            38.17   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            39.64   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            41.69   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.79   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            44.59   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            44.65   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla            46.52   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            46.75   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.59   
10  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            48.89   
11  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            48.95   
11  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            48.95   
13  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            49.78   
14  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.29   
15  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            50.33   
16  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            54.60   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            40.64   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.98   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            42.59   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            44.00   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            44.77   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.98   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.07   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 40, 25m Fjärilsim Fl 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.44   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            19.93   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            20.39   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            20.42   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            20.49   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            22.08   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            22.42   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.49   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            23.86   
10  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.26   
11  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            27.59   
12  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            27.80   
13  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            28.87   
14  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            32.34   
15  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            35.18   
                     
 
Gren 41, 25m Fjärilsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.91   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            18.10   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            18.58   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            20.99   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.52   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            22.14   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            23.52   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.89  2:31.58  3:50.86    5:06.90   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    1:14.36  2:35.39  3:56.41    5:14.89   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:17.03  2:39.54  4:01.75    5:21.01   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:17.11  2:40.98  4:04.91    5:27.47   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.59  2:55.25  4:25.13    5:46.14   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:20.30  2:50.83  4:20.44    5:57.38   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:23.17  2:55.15  4:27.62    5:57.86   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    1:27.15  2:58.62  4:30.73    5:58.53   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.50  2:56.76  4:31.37    6:04.46   
10  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.62  3:00.72  4:36.22    6:09.89   
11  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:28.91  3:04.94  4:40.99    6:13.44   
12  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    1:34.13  3:22.26  5:14.17    7:01.68   
13  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:40.60  3:34.40  5:31.18    7:25.41   
Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    1:10.15  2:25.99  3:42.03    5:00.48   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    1:12.57  2:30.79  3:51.04    5:11.55   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:13.98  2:34.05  3:54.17    5:11.55   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:16.50  2:38.04  3:56.62    5:13.18   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    1:13.23  2:32.43  3:53.52    5:15.35   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:15.25  2:35.52  3:57.51    5:17.24   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:17.78  2:41.23  4:05.30    5:24.60   
Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:16.22  2:38.71  4:02.89    5:26.19   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.67  2:39.19  4:03.76    5:26.52   
10  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:17.80  2:41.57  4:05.19    5:27.43   
11  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    1:17.41  2:41.14  4:07.12    5:34.18   
12  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.90  2:44.53  4:10.84    5:47.62   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    1:18.56  2:44.20  4:10.61    5:49.09   
14  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.18  2:51.20  4:21.89    5:53.08   
15  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:20.07  2:49.60  4:20.42    5:57.72   
Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    1:10.03  2:24.89  3:39.68    4:52.33   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:09.82  2:24.57  3:39.42    4:53.60   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    1:11.86  2:27.33  3:42.86    4:56.98   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    1:12.99  2:32.69  3:53.42    5:12.66   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.50  2:31.17  3:52.24    5:13.40   
Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:14.51  2:36.02  3:57.85    5:17.70   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:12.87  2:34.56  3:57.55    5:21.81   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.71  2:28.48  3:47.98    5:08.87   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.96  2:46.74  4:13.39    5:35.78   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:20.38  2:49.21  4:15.87    5:35.99   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:20.59  2:48.20  4:16.90    5:43.13   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    1:19.91  2:51.28  4:22.36    5:49.44   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    1:22.43  2:54.23  4:27.99    5:56.61   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    1:04.93  2:14.61  3:23.99    4:34.44   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    1:07.23  2:20.15  3:35.23    4:49.46   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:07.94  2:21.87  3:37.24    4:50.87   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    1:09.29  2:23.91  3:38.83    4:51.02   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    1:07.81  2:20.70  3:36.38    4:51.71   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:08.48  2:23.98  3:40.76    4:55.91   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.64  2:25.23  3:44.05    5:01.98   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:11.63  2:34.07  3:58.35    5:18.73   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.67  2:40.89  4:05.34    5:26.62   
10  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    1:20.78  2:50.56  4:20.80    5:48.78   
11  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    1:23.28  2:54.23  4:26.31    5:55.27   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    59.53  2:04.47  3:10.36    4:13.38   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:04.07  2:11.97  3:19.84    4:28.62   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:06.64  2:18.61  3:30.01    4:39.14   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:06.87  2:18.22  3:30.02    4:40.48   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:07.00  2:19.51  3:32.07    4:44.17   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    1:07.18  2:23.29  3:40.23    4:55.60   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    1:10.02  2:30.88  3:54.62    5:20.15   
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley Fl 10 år o y, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer [2007] Lag 1  2007  Linköpings Allmänna SS            2:47.76   
  Tilda Larsson  2008      44.98        44.98   
  Angelica Hietanen  2007      48.38        1:33.36   
  Althaea Süsskind  2007      37.65        2:11.01   
  Hanna Oehm  2007      36.75        2:47.76   
                     
Nkk Damer [2007]  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:57.46   
  Filippa Andersson-Lundin  2007      46.87        46.87   
  Alma Malm  2008      48.50        1:35.37   
  Edith Nyman  2007      44.50        2:19.87   
  Nova Lundkvist  2007      37.59        2:57.46   
                     
Oskarshamn Damer [2007]  2007  Oskarshamns Simsällskap            3:05.02   
  Julia Almquist  2007      44.17        44.17   
  Naima Eriksson  2007      49.73        1:33.90   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      49.75        2:23.65   
  Josefine Karlsson  2008      41.37        3:05.02   
                     
Hultsfred Damer [2007]  2007  Hultsfreds Simsällskap            3:29.46   
  Isabella Westergren  2007      46.49        46.49   
  Vera Andersson  2008      1:06.64        1:53.13   
  Stina Klavins  2007      49.48        2:42.61   
  Alva Johansson  2008      46.85        3:29.46   
                     
Lass Damer [2007] Lag 2  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Medley Po 10 år o y, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar [2007] Lag 1  2007  Linköpings Allmänna SS            2:46.54   
  Simón Perez  2007      41.90        41.90   
  Elias Gustafsson  2007      48.26        1:30.16   
  Noah Lagerman  2007      40.47        2:10.63   
  Axel Coutts  2008      35.91        2:46.54   
                     
Nkk Herrar [2007]  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:53.65   
  Olle Blom  2007      40.92        40.92   
  Filip Gyllenhammar  2007      50.72        1:31.64   
  Wilmer Jakobsson  2008      43.09        2:14.73   
  Cesar Svan  2007      38.92        2:53.65   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Medley Mix 13 o ä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västervik Mix 1  Västerviks Simsällskap            1:56.11   
  Agnes Wedel  2000      32.43        32.43   
  Edvin Torlakovic  2001      30.06        1:02.49   
  Erik Ohlsén  2000      25.80        1:28.29   
  Clara Kuggvik  2005      27.82        1:56.11   
                     
Lass Mix [2003]  2003  Linköpings Allmänna SS            2:01.25   
  Hilda Linné  2000      30.99        30.99   
  Elise Gidlöf  1999      35.46        1:06.45   
  Naevid Kiasat  2001      29.15        1:35.60   
  Nicola Lundqvist  2002      25.65        2:01.25   
                     
Lass Mix [2003] Lag 2  2003  Linköpings Allmänna SS            2:06.28   
  Alice Fransson  2004      34.60        34.60   
  Lena Årebo  2002      35.63        1:10.23   
  Elias Axelsson  2002      29.82        1:40.05   
  Sebastian Nilsson  2002      26.23        2:06.28   
                     
Västervik Mix 2  Västerviks Simsällskap            2:06.58   
  Jesper Jönsson  2000      31.23        31.23   
  Felicia Claesén  2001      35.26        1:06.49   
  Felix Öberg  2001      28.08        1:34.57   
  Hanna Liliequist  2002      32.01        2:06.58   
                     
Lass Mix [2003] Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:10.24   
  William Barkehed  2003      32.88        32.88   
  Erik Wallin  2003      34.94        1:07.82   
  Felicia Smedbäck  2000      32.71        1:40.53   
  Amanda Weiding  2003      29.71        2:10.24   
                     
Lass Mix Lag 4  Linköpings Allmänna SS            2:13.78   
  Markus Stahre  2004      34.80        34.80   
  Alva Högberg  2002      38.08        1:12.88   
  Darja Koutchinskaia  2003      32.20        1:45.08   
  Isak Lust  2002      28.70        2:13.78   
                     
Nkk Mix [1918]  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:14.89   
  Sofia Westerberg  2002      33.22        33.22   
  Aldin Mandzo  2004      36.98        1:10.20   
  Josefine Härdelin  2001      31.96        1:42.16   
  David Malm  2004      32.73        2:14.89   
                     
Västervik Mix 3  Västerviks Simsällskap            2:14.95   
  Mira Grimvall  2002      36.42        36.42   
  Stefanos Gavriliidis  2003      34.39        1:10.81   
  Elias Fölling Barck  2001      30.71        1:41.52   
  Ida-Lee Fjelstrenius  2002      33.43        2:14.95   
                     
Oskarshamn Mix [1918]  Oskarshamns Simsällskap            2:15.14   
  Johanna Fransson  2004      34.59        34.59   
  Edvin Karlsson  2004      37.25        1:11.84   
  Fabian Lagström  2004      32.83        1:44.67   
  Nora Björklund  2003      30.47        2:15.14   
                     
10  Lass Mix Lag 5  Linköpings Allmänna SS            2:16.27   
  Emil Kilander  2004      36.41        36.41   
  Martina Karlsson  2003      39.72        1:16.13   
  Maria Dehgani  2003      33.72        1:49.85   
  Albin Staaf  2000      26.42        2:16.27   
                     
11  Västervik Mix 4  Västerviks Simsällskap            2:34.30   
  Linnea Karlsson  2004      40.58        40.58   
  Gustav Ferlin  2000      36.42        1:17.00   
  Alva Claesén  2004      35.30        1:52.30   
  Melvin Hilding  2005      42.00        2:34.30   
                     
12  Västervik Mix Lag 5  Västerviks Simsällskap            2:55.65   
  Maja Lundmark  2004      44.91        44.91   
  Lisa Grimvall  2004      53.55        1:38.46   
  Hannes Hallberg  2004      40.30        2:18.76   
  Simon Adolfsson  2005      36.89        2:55.65   
                     
                     
 
Gren 47, 4X50m Medley Mix 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Mix [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:20.12   
  Emma Werner  2005      38.31        38.31   
  Ebba Holgersson  2005      38.41        1:16.72   
  David Ullstrand  2005      33.14        1:49.86   
  Jacob Hellman  2006      30.26        2:20.12   
                     
Lass Mix [2005] Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:20.21   
  Robin Lundqvist  2005      37.44        37.44   
  Elin Gustafsson  2005      39.47        1:16.91   
  Märta Högfeldt  2005      32.19        1:49.10   
  Robin Daremo  2005      31.11        2:20.21   
                     
Lass Mix [2005] Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:29.74   
  Frida Holmqvist  2005      37.53        37.53   
  Elvis Ericsson  2005      43.33        1:20.86   
  Frida Erlandsson  2006      35.14        1:56.00   
  Simon Axelsson  2006      33.74        2:29.74   
                     
Lass Mix [2005] Lag 3  2005  Linköpings Allmänna SS            2:30.59   
  Julia Arildsson  2005      37.60        37.60   
  Justin Rineholm  2006      42.44        1:20.04   
  Arvid Blom  2006      37.41        1:57.45   
  Stella Åqvist  2005      33.14        2:30.59   
                     
Motala SS Mix [2005]  2005  Motala Simsällskap            2:35.78   
  Leija Johansson Junttila  2006      34.12        34.12   
  Edwin Brimalm  2005      47.22        1:21.34   
  Otto Svensson  2005      39.37        2:00.71   
  Greta Sjögren  2007      35.07        2:35.78   
                     
Finspång Mix [2005]  2005  Finspångs Simklubb            2:35.81   
  Hugo Eriksson  2006      41.08        41.08   
  Oskar Glawing  2005      42.54        1:23.62   
  Felicia Gustavsson  2006      36.57        2:00.19   
  Engla Dunhagen  2006      35.62        2:35.81   
                     
Lass Mix [2005] Lag 4  2005  Linköpings Allmänna SS            2:42.02   
  Ellen Arnell  2006      41.36        41.36   
  Hugo Larsson  2006      45.05        1:26.41   
  Darya Abbaspour  2005      40.35        2:06.76   
  Milo Forsberg  2007      35.26        2:42.02   
                     
Oskarshamn 1 Mix [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            2:44.48   
  Ida Ekström  2005      38.38        38.38   
  Isak Ryd  2006      46.84        1:25.22   
  Alfrida Lagström  2006      42.35        2:07.57   
  Isac Uhre  2005      36.91        2:44.48   
                     
Lass Mix [2005] Lag 5  2005  Linköpings Allmänna SS            2:54.25   
  Henny Paläng  2006      43.20        43.20   
  Kevin Sixtensson  2006      45.46        1:28.66   
  Olof Karlsson  2008      50.54        2:19.20   
  Josefin Klintåker  2006      35.05        2:54.25   
                     
10  Oskarshamn 2 Mix [2005]  2005  Oskarshamns Simsällskap            3:05.91   
  Klara Blickfors  2006      43.77        43.77   
  Alice Nyström  2005      50.45        1:34.22   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      53.47        2:27.69   
  Robin Vukovic  2005      38.22        3:05.91   
                     
                     
 
Gren 48, 100m Frisim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    35.12        1:14.46   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    35.29        1:15.31   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    39.71        1:21.24   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.53        1:21.25   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    39.52        1:26.62   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    40.83        1:28.32   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    42.12        1:28.34   
Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.34        1:29.09   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    42.40        1:29.81   
10  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.29        1:30.46   
11  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.31        1:33.65   
12  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    44.81        1:33.88   
13  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla    44.09        1:34.20   
14  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    45.61        1:34.46   
15  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    44.82        1:34.66   
16  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    44.27        1:35.60   
17  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    50.76        1:46.54   
                     
 
Gren 49, 100m Frisim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.99        1:18.03   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    39.04        1:21.80   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    40.32        1:22.55   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS    40.06        1:26.03   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    41.27        1:26.80   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.74        1:29.07   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.13        1:34.50   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.29        1:36.22   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap    49.02        1:47.22   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 50, 50m Ryggsim Fl 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.81   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.91   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            45.21   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            45.22   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            45.28   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            46.64   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            47.45   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            47.55   
Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            52.07   
10  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            55.33   
11  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.80   
12  Melissa Stålhammar K  2009  Oskarshamns Simsällskap            59.71   
13  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:01.51   
14  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            1:03.96   
15  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:05.03   
16  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:10.41   
                     
 
Gren 51, 50m Ryggsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.55   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            42.60   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            43.45   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            45.27   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            49.50   
Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            50.74   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.41   
                     
 
Gren 52, 100m Fjärilsim Fl 12 o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    35.99        1:15.39   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    34.91        1:17.25   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.57        1:21.60   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.08        1:22.96   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    39.90        1:25.80   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.68        1:28.06   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.67        1:28.96   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.41        1:34.99   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.93        1:37.60   
10  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    46.21        1:38.42   
11  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.94        1:48.14   
12  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    59.83        2:16.42   
                     
 
Gren 52, 100m Fjärilsim Fl 12 o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    34.06        1:13.69   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    35.39        1:13.74   
Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    35.76        1:14.69   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.70        1:14.81   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.05        1:18.20   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    35.78        1:18.24   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    36.36        1:19.37   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    38.60        1:21.28   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.33        1:24.00   
10  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.37        1:24.78   
11  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    38.66        1:26.67   
12  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    40.26        1:27.64   
13  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    40.21        1:27.75   
14  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.87        1:28.26   
15  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    42.41        1:28.77   
16  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    42.25        1:28.79   
17  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.48        1:30.82   
18  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.94        1:31.27   
19  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    41.94        1:31.71   
20  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.82        1:35.39   
21  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    50.87        1:52.88   
                     
 
Gren 52, 100m Fjärilsim Fl 12 o ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    31.48        1:08.18   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    32.90        1:09.15   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.46        1:09.44   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    33.31        1:09.58   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    34.55        1:13.58   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    34.14        1:14.02   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    34.66        1:14.41   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    40.97        1:39.80   
                     
 
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.27        1:17.40   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    38.43        1:24.50   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    40.79        1:25.79   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    42.82        1:32.61   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    44.40        1:37.16   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla    30.80        1:05.12   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    32.80        1:12.58   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    35.49        1:15.80   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.38        1:16.57   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.49        1:17.79   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.70        1:17.83   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    37.33        1:19.14   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.68        1:23.87   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.32        1:24.79   
10  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    40.22        1:31.57   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 53, 100m Fjärilsim Po 12 o ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.36        57.10   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    29.10        1:03.35   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    30.09        1:04.59   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.06        1:04.86   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.10        1:06.04   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    30.28        1:06.85   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    32.04        1:07.41   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    30.52        1:08.04   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    31.85        1:10.20   
10  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    37.36        1:23.67   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 54, 100m Ryggsim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    35.57        1:13.53   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    42.69        1:28.99   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    45.01        1:30.96   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    44.27        1:31.18   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    46.79        1:32.28   
Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    46.26        1:32.54   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    46.14        1:32.92   
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.69        1:35.00   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    46.15        1:36.40   
10  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    47.18        1:36.52   
11  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    48.48        1:39.21   
12  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    48.63        1:39.64   
13  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    50.13        1:43.22   
14  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS    50.62        1:43.47   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 55, 100m Ryggsim Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.51        1:24.47   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    40.99        1:25.31   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    42.72        1:26.46   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.94        1:27.53   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    43.65        1:28.60   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    44.26        1:30.16   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    46.15        1:34.16