Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2017    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  18:25   
  Arrangör  Simklubben Elfsborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13, Finaler 13 år 
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:27.94 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.22   
Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            30.23   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            30.71   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            31.23   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            32.07   
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            32.82   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            32.89   
Noah Malmgren  2004  S71            33.06   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.66   
10  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            33.86   
11  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            33.93   
12  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.98   
13  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            34.09   
14  Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb            34.15   
15  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            34.26   
16  Teo Mravac  2004  Varberg Sim            34.40   
17  August Anderud  2004  Simklubben Laxen            34.71   
18  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen            35.05   
19  Vincent Hua  2004  Hörby Simklubb            35.47   
20  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            35.60   
21  Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.02   
22  Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap            36.12   
22  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            36.12   
24  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            36.41   
25  Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            36.74   
26  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            36.86   
27  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            37.25   
28  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap            38.04   
29  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            38.07   
30  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            38.11   
31  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            38.74   
32  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.83   
33  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.34   
34  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.86   
35  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            40.25   
36  William Meurling  2004  S77 Stenungsund            40.28   
37  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            40.67   
38  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            41.05   
39  Sam Heidarpour  2004  Göteborg Sim            41.12   
40  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            42.65   
41  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            42.79   
42  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            42.92   
43  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            42.98   
44  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund            43.31   
45  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            44.68   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13, Finaler 13 år 
NR; Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 00:33.30 2016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap            34.94   
Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap            35.37   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            35.56   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.75   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            38.09   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            38.27   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            38.28   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.39   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap            38.77   
10  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.91   
11  Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            39.09   
12  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap            39.25   
13  Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            39.26   
14  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.64   
15  Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            39.67   
16  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            39.75   
17  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            39.85   
18  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.31   
19  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            40.33   
20  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            40.39   
21  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            40.42   
22  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            40.57   
23  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            40.63   
24  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            40.71   
25  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.80   
26  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            40.86   
27  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            40.93   
28  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.01   
29  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            41.19   
30  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            41.82   
31  Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            41.91   
32  Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            41.93   
33  Elsa Berge-Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            42.05   
34  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            42.10   
35  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            42.12   
36  Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            42.22   
37  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            42.36   
38  Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.48   
39  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            42.55   
40  Madison Lind  2004  Simklubben S 02            43.14   
41  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            43.45   
41  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            43.45   
43  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            44.05   
44  Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians            44.14   
45  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            44.88   
46  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            45.33   
47  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            46.13   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12, Finaler 12 år 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            32.79   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            33.11   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            35.30   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            35.83   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            36.35   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            36.71   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.08   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            37.71   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            38.40   
10  Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            38.63   
11  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            38.64   
12  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            38.73   
13  Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            38.85   
14  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            38.96   
15  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.00   
16  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            39.23   
17  Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            39.67   
18  Elliot Wennerström  2005  Södertörns Simsällskap            39.76   
19  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            40.34   
20  Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            40.73   
21  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            41.03   
22  Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            41.19   
22  Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            41.19   
24  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.22   
25  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            41.39   
26  Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            42.23   
27  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            42.53   
28  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            43.13   
29  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            43.24   
30  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.35   
31  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            43.51   
32  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            43.67   
33  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            43.87   
34  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            44.47   
35  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            44.77   
36  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            45.82   
37  Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            45.90   
38  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            46.15   
39  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            46.28   
40  Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            50.46   
41  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            52.12   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim FL 12, Finaler 12 år 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            28.99  12-12 Åldersgrupp Rekord 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            29.21   
Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap            30.86   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            31.25   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            31.42   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            31.59   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            31.59   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            31.77   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            32.15   
10  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            32.20   
11  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            32.22   
12  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            32.56   
13  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            32.58   
14  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            32.80   
15  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            32.87   
16  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            32.91   
17  Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            33.08   
18  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            33.10   
19  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            33.20   
20  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            33.22   
21  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            33.38   
21  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            33.38   
23  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            33.57   
24  Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            33.68   
25  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            33.72   
26  Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            33.73   
27  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            33.84   
28  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            33.94   
29  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            33.97   
30  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            33.99   
31  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            34.02   
32  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            34.15   
33  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            34.28   
34  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            34.78   
35  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            34.79   
36  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            34.84   
37  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            34.98   
38  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            35.00   
39  Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            35.37   
40  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            35.45   
41  Evangelia Vlachou  2005  Södertörns Simsällskap            35.49   
42  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            36.26   
43  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            36.74   
44  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            36.77   
45  Ida Ångström  2005  Västerås Simsällskap            37.27   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Po 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    1:12.93  2:33.81  3:58.70    5:22.86   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    1:21.05  2:53.69  4:26.80    5:57.60   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    1:20.21  2:52.45  4:27.71    5:58.81   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    1:23.02  2:59.88  4:35.72    6:07.94   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:21.00  2:57.33  4:37.24    6:17.86   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:29.77  3:07.87  4:43.86    6:20.65   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    1:28.85  3:07.56  4:48.46    6:24.80   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg    1:27.97  3:08.35  4:52.07    6:32.13   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg    1:33.48  3:17.57  5:00.20    6:37.08   
10  Max Ha  2006  Göteborg Sim    1:38.55  3:27.65  5:18.62    7:09.74   
11  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:37.18  3:26.42  5:17.43    7:11.12   
12  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:36.67  3:24.95  5:17.20    7:13.32   
13  Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    1:40.22  3:34.37  5:29.95    7:24.04   
14  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg    1:48.21  3:47.45  5:50.34    7:45.46   
15  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:46.83  3:53.03  5:59.24    8:01.75   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Olivia Bäckström 2005 Södertörns SS 00:38.03 2016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            41.51   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            43.08   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            43.36   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            44.07   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            44.71   
Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            44.80   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.58   
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            45.66   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            45.70   
10  Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.77   
10  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            45.77   
12  Freja Malmgren  2007  S71            46.06   
13  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            47.21   
14  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            47.48   
15  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            48.24   
16  Isabella Hua  2007  Hörby Simklubb            48.44   
17  Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            48.51   
18  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            48.63   
19  Agnes Hörder  2007  Simklubben 1970            48.79   
20  Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            49.05   
21  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            49.72   
22  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            49.89   
23  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            49.92   
24  Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            49.96   
25  Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            50.16   
26  Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen            50.18   
27  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.36   
28  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            50.57   
29  Malva Lundberg  2007  Södertörns Simsällskap            51.26   
30  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.46   
31  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            51.59   
31  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            51.59   
33  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            51.77   
34  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            51.96   
35  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            52.46   
36  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            52.53   
36  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            52.53   
38  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            52.57   
39  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            53.07   
40  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            54.03   
41  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            54.37   
42  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            54.86   
43  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            57.77   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13, Finaler 13 år 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    32.39        1:07.72   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    34.49        1:10.53   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.48        1:11.54   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    35.53        1:12.64   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    36.42        1:13.95   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    36.71        1:14.64   
Noah Malmgren  2004  S71    36.39        1:15.23   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    36.88        1:15.45   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.88        1:15.97   
10  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    36.44        1:16.68   
11  Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap    36.08        1:16.69   
12  Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    37.39        1:16.86   
13  Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    37.63        1:17.24   
14  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    37.85        1:17.43   
15  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    38.31        1:17.58   
16  Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    38.00        1:18.06   
17  Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    37.76        1:18.67   
18  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    38.17        1:18.76   
19  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    38.67        1:18.85   
20  Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.81        1:19.50   
21  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    40.31        1:20.06   
22  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    39.55        1:20.28   
23  Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap    39.04        1:22.75   
24  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    41.12        1:23.67   
25  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.64        1:24.84   
26  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    41.89        1:25.43   
27  William Meurling  2004  S77 Stenungsund    41.38        1:25.53   
28  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap    43.59        1:27.10   
29  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    42.78        1:27.13   
30  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    44.54        1:30.06   
31  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    44.82        1:31.25   
32  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.68        1:33.46   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim FL 13, Finaler 13 år 
NR: Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 01:00.38 2016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    30.29        1:01.54   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    30.19        1:02.19   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    30.52        1:04.31   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    31.31        1:04.55   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46        1:04.65   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    30.61        1:04.88   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.23        1:05.68   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.54        1:06.39   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    31.92        1:06.92   
10  Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund    31.39        1:07.12   
11  Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    32.54        1:07.13   
12  Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    32.56        1:07.22   
13  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    31.89        1:07.67   
14  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    32.40        1:07.85   
15  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.62        1:08.02   
16  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    32.98        1:08.10   
17  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.75        1:08.34   
18  Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap    32.70        1:08.35   
19  Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap    32.90        1:08.65   
20  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    33.28        1:08.72   
21  Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    32.91        1:08.95   
22  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.45        1:09.16   
23  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    32.35        1:09.19   
24  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    33.09        1:09.35   
25  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    32.85        1:09.49   
26  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    33.21        1:09.80   
27  Matilda Attefors  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.42        1:09.81   
28  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    33.03        1:09.97   
29  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.51        1:10.65   
30  Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.02        1:11.30   
31  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    34.96        1:11.71   
32  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    34.20        1:12.46   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler 12 år 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    33.03        1:13.31   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    33.88        1:13.45   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    35.35        1:16.20   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    38.00        1:18.24   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    36.80        1:20.93   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    36.83        1:21.76   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.66        1:23.98   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    42.34        1:30.13   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    40.82        1:31.47   
10  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    44.45        1:34.58   
11  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    45.45        1:38.79   
12  Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    47.58        1:41.46   
13  August Jansson  2005  Örebro Simallians    43.33        1:41.80   
14  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    47.67        1:42.18   
15  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.23        1:45.11   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12, Finaler 12 år 
NR: Emelie Fast 2004 Södertörns SS 01:14.76 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    36.31        1:16.87   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    38.30        1:21.33   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    40.09        1:22.80   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.14        1:24.68   
Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap    39.92        1:25.23   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    41.94        1:27.26   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    41.69        1:28.02   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    42.71        1:28.28   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    43.39        1:28.66   
10  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    44.06        1:30.47   
11  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    45.09        1:32.02   
12  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg    44.28        1:32.53   
13  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    43.76        1:32.96   
14  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    43.04        1:33.38   
15  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    45.37        1:33.56   
16  Evangelia Vlachou  2005  Södertörns Simsällskap    43.77        1:34.13   
17  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    44.44        1:34.40   
18  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    45.59        1:35.21   
19  Ida Ångström  2005  Västerås Simsällskap    43.90        1:35.41   
20  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    45.12        1:35.50   
21  Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    45.16        1:37.11   
22  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    46.00        1:37.24   
23  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    47.07        1:37.85   
24  Emmi Engström  2005  Varberg Sim    46.49        1:38.70   
25  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    47.05        1:40.22   
26  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    45.96        1:40.25   
27  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.80        1:41.54   
28  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    49.87        1:43.25   
29  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    49.95        1:43.34   
30  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    50.06        1:45.04   
Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    38.54        1:20.32   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    39.36        1:22.93   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap    42.09        1:26.58   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim    42.77        1:28.04   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim    44.82        1:30.49   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    45.40        1:32.67   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    44.92        1:33.02   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    46.99        1:33.04   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    46.68        1:35.05   
10  Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    46.02        1:35.14   
11  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.20        1:35.17   
12  Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.85        1:36.13   
13  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    46.86        1:36.17   
14  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    49.01        1:40.00   
15  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    47.59        1:42.00   
16  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg    48.65        1:42.11   
17  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    50.01        1:42.74   
18  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    50.92        1:45.66   
19  Max Ha  2006  Göteborg Sim    53.75        1:49.73   
20  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    52.27        1:50.70   
21  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS    55.73        1:51.47   
22  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    53.99        1:52.81   
23  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    54.93        1:56.96   
24  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    56.22        1:57.84   
25  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap    56.03        1:57.95   
26  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    58.12        2:06.04   
27  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:01.70        2:09.81   
28  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    1:06.77        2:24.16   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim FL 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    32.92        1:08.52  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    34.98        1:13.84   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    35.36        1:14.85   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    35.52        1:16.20   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    36.72        1:16.87   
Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.57        1:18.18   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.72        1:18.56   
Freja Malmgren  2007  S71    37.18        1:18.90   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    39.01        1:19.45   
10  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    37.42        1:20.55   
11  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    38.22        1:21.00   
12  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    38.98        1:21.20   
13  Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    38.26        1:22.19   
14  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    39.74        1:22.82   
15  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    38.46        1:23.03   
16  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    40.05        1:23.14   
17  Isabella Hua  2007  Hörby Simklubb    38.88        1:23.52   
18  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    39.81        1:23.56   
19  Elin Ha  2006  Göteborg Sim    40.72        1:24.82   
20  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.35        1:25.58   
21  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    39.93        1:25.65   
22  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    37.73        1:25.71   
23  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    41.52        1:26.81   
24  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena    42.50        1:26.89   
25  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    41.94        1:28.80   
26  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena    43.51        1:30.53   
27  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap    41.51        1:30.66   
28  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    43.09        1:30.93   
29  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    42.82        1:31.06   
30  Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen    43.89        1:34.15   
31  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    45.89        1:35.36   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Po 13, Finaler 13 år 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    1:06.26  2:19.10  3:32.82    4:45.17   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:09.14  2:25.06  3:38.69    4:49.49   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    1:08.80  2:23.75  3:38.39    4:51.38   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    1:11.38  2:26.79  3:42.17    4:55.66   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.48  2:24.49  3:40.99    4:56.04   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    1:07.04  2:25.53  3:43.66    4:56.91   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.15  2:26.99  3:43.26    4:58.85   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:10.70  2:26.92  3:43.05    5:00.18   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:10.64  2:27.93  3:45.74    5:02.43   
10  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    1:10.78  2:29.30  3:49.91    5:08.47   
11  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    1:16.01  2:36.56  3:57.81    5:16.84   
12  Vincent Hua  2004  Hörby Simklubb    1:12.08  2:33.52  3:56.56    5:17.97   
13  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    1:17.75  2:39.67  4:00.63    5:21.15   
14  Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    1:17.63  2:41.68  4:03.28    5:25.53   
15  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    1:17.31  2:40.80  4:04.58    5:27.43   
16  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.40  2:38.20  4:02.66    5:27.79   
17  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.83  2:41.87  4:09.09    5:27.88   
18  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.48  2:41.88  4:05.88    5:28.96   
19  August Anderud  2004  Simklubben Laxen    1:21.63  2:49.19  4:13.42    5:37.52   
20  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    1:18.53  2:45.10  4:13.41    5:41.54   
21  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.65  2:49.63  4:18.07    5:46.32   
22  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    1:21.55  2:51.57  4:21.67    5:47.97   
23  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen    1:22.27  2:53.66  4:28.94    6:04.14   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Medley FL 12, Finaler 12 år 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    32.87  1:13.15  1:56.40    2:35.12  12-12 Åldersgrupp Rekord 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    34.68  1:15.41  2:00.25    2:35.51   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    34.75  1:15.95  2:03.19    2:41.07   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    35.62  1:17.63  2:09.06    2:46.58   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    37.88  1:19.20  2:10.25    2:48.12   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.06  1:23.51  2:11.50    2:50.25   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    38.35  1:23.32  2:11.89    2:50.50   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    36.56  1:20.06  2:13.38    2:51.71   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    38.93  1:20.80  2:15.00    2:53.54   
10  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    39.08  1:25.83  2:15.90    2:55.12   
11  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    38.83  1:25.26  2:16.77    2:55.76   
12  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    38.37  1:23.29  2:16.02    2:58.01   
13  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    40.69  1:28.27  2:19.86    2:59.28   
14  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    39.30  1:25.95  2:17.03    2:59.36   
15  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    41.44  1:24.91  2:22.05    3:02.54   
16  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    41.61  1:29.31  2:24.16    3:03.07   
17  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    42.67  1:28.95  2:24.09    3:03.78   
18  Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    41.17  1:28.32  2:24.88    3:06.94   
19  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    43.89  1:31.75  2:27.45    3:08.63   
20  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    42.26  1:34.20  2:29.20    3:10.67   
21  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    42.30  1:32.91  2:29.50    3:12.75   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            DNS   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            36.91   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            37.52   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            38.45   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            38.67   
Benjamin Huasson  2007  Hörby Simklubb            39.00   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            42.73   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            43.72   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            43.91   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            43.95   
10  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            44.30   
11  Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            44.39   
12  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            44.75   
13  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            44.91   
14  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            45.94   
15  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            46.05   
16  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            46.44   
17  Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            46.81   
18  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.67   
19  Max Ha  2006  Göteborg Sim            49.46   
20  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            51.44   
21  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            54.02   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy, Finaler 13 år och yngre 
NR; Västerås SS Västerås S 02:16.31 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Flickor 1  2004  Södertörns Simsällskap            2:19.57   
  Olivia Bäckström  2005      23.57        23.57   
  Veronika Hiram  2004      10.50        34.07   
  Olivia Barrios  2004      24.49        58.56   
  Alva Barrios  2005      1:21.01        2:19.57   
                     
Uddevalla Damer 1 [2004]  2004  Uddevalla Sim            2:19.62   
  Sofia Abrahamsson  2005      22.53        22.53   
  Juni Karfunkel  2004      12.14        34.67   
  Hilda Eriksson  2004      23.10        57.77   
  Lina Nielsen  2005      1:21.85        2:19.62   
                     
Jönköping Damer 1  2004  Jönköpings Simsällskap            2:20.49   
  Moa Holmquist  2004      21.47        21.47   
  Wilma Svensson  2004      12.89        34.36   
  Ida Rudelius  2004      27.21        1:01.57   
  Matilda Nilsson  2004      1:18.92        2:20.49   
                     
Lass Flickor Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:20.77   
  Alice Fransson  2004      20.53        20.53   
  Olivia Gustafsson  2004      15.22        35.75   
  Andrea Höglund  2005      27.96        1:03.71   
  Thilde Smedbäck  2004      1:17.06        2:20.77   
                     
Skövde SS Damer [2004]  2004  Skövde Simsällskap            2:23.62   
  Molly Lund  2005      20.61        20.61   
  Sofia Henningsson  2004      14.59        35.20   
  Ebba Jukic  2005      23.07        58.27   
  Ida Kristiansson  2004      1:25.35        2:23.62   
                     
Mass Lag 1  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:24.52   
  Sara Hopmark  2004      22.16        22.16   
  Tuva Gustavsson  2004      13.82        35.98   
  Boiana Gradinarska  2004      26.98        1:02.96   
  Matilda Attefors  2004      1:21.56        2:24.52   
                     
Gävle SS Damer [2004]  2004  Gävle Simsällskap            2:25.43   
  Frida Florén  2004      22.43        22.43   
  Helmi Swanson  2004      13.67        36.10   
  Lisa Löf  2004      23.29        59.39   
  Juni Rogström  2004      1:26.04        2:25.43   
                     
S02 Damer [2004]  2004  Simklubben S 02            2:26.74   
  Nelly Gripfors  2005      32.34        32.34   
  Madison Lind  2004      4.43        36.77   
  Lia Bromander  2004      22.08        58.85   
  Ella Holmqvist  2005      1:27.89        2:26.74   
                     
SK Ena Damer [2004]  2004  Simklubben Ena            2:27.51   
  Matilda Olausson  2004      20.99        20.99   
  Alicia Budden  2004      14.20        35.19   
  Tara Klarbo Egan  2005      21.46        56.65   
  Sara Randerstedt  2004      1:30.86        2:27.51   
                     
10  Elfsborg Damer Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:34.93   
  Signe Wahlberg  2005      27.05        27.05   
  Agnes Holmblad  2006      13.26        40.31   
  Sofie Persson  2004      24.81        1:05.12   
  Hannah Lilja  2004      1:29.81        2:34.93   
                     
11  Uddevalla Damer 2 [2004]  2004  Uddevalla Sim            2:36.30   
  Evelina Wester  2004      21.88        21.88   
  Tilde Nordström  2004      16.15        38.03   
  Emma Hejdengård  2006      20.10        58.13   
  Matilda Östblom  2004      1:38.17        2:36.30   
                     
12  Mass Lag 2  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:36.38   
  Astrid Virén  2004      24.87        24.87   
  Elsa Sjöström  2006      14.04        38.91   
  Elina Wang  2004      28.44        1:07.35   
  Ida Nylander  2004      1:29.03        2:36.38   
                     
13  S 77 Damer Lag 1  2005  S77 Stenungsund            2:39.38   
  Ellen Bergman  2005      22.56        22.56   
  Lina Back  2005      18.68        41.24   
  Linnea Olofsson  2004      26.35        1:07.59   
  Gabriella Milusic  2004      1:31.79        2:39.38   
                     
14  Kungsbacka Flickor Lag 1  2006  Kungsbacka Simsällskap            2:40.48   
  Lina Dahlgren  2005      43.00        43.00   
  Tilda Hilbert  2004      16.58        59.58   
  Klara Martinez Jonsson  2004      23.94        1:23.52   
  Alice Karlsson  2004      1:16.96        2:40.48   
                     
15  Göteborg Damer 1 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:41.12   
  Ebba Egnell  2005      39.06        39.06   
  Saga Johannesson  2005      40.23        1:19.29   
  Elin Ha  2006      22.73        1:42.02   
  Johanna Edgren  2004      59.10        2:41.12   
                     
16  Västerås Damer [2004]  2004  Västerås Simsällskap            2:41.77   
  Cecilia Brunzell  2006      28.69        28.69   
  Matilda Lindgren  2004      15.44        44.13   
  Astrid Engström  2004      24.55        1:08.68   
  Amalia Mowafy  2005      1:33.09        2:41.77   
                     
17  Nkk Damer Lag 1  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:42.46   
  Ebba Holgersson  2005      23.74        23.74   
  Ebba Hazard  2004      16.41        40.15   
  Ronja Flanagan  2006      37.36        1:17.51   
  Emma Werner  2005      1:24.95        2:42.46   
                     
18  Ösa Damer  2005  Örebro Simallians            2:42.77   
  Granaz Harandi  2004      22.41        22.41   
  Alina Umbaeva  2005      18.87        41.28   
  Julia Pietsch  2005      24.79        1:06.07   
  Josefina Näsén  2005      1:36.70        2:42.77   
                     
19  Varbergs Sim Flickor  2004  Varberg Sim            2:44.07   
  Alva Tingstorp  2005      27.46        27.46   
  Filippa Sjögren  2006      14.50        41.96   
  Olivia Leijon  2005      20.11        1:02.07   
  Nikki Berggren  2005      1:42.00        2:44.07   
                     
20  Elfsborg Damer Svart  2006  Simklubben Elfsborg            2:44.55   
  Thilda Häll  2005      22.78        22.78   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006      18.71        41.49   
  Amanda Böhrén  2005      26.55        1:08.04   
  Elsa Berge-Kleber  2004      1:36.51        2:44.55   
                     
21  Lass Flickor Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:44.91   
  Julia Arildsson  2005      20.99        20.99   
  Elin Friberg  2004      19.59        40.58   
  Althaea Süsskind  2007      23.06        1:03.64   
  Märta Högfeldt  2005      1:41.27        2:44.91   
                     
22  Jönköping Damer 2  2004  Jönköpings Simsällskap            2:45.67   
  Alba Arberg  2005      25.53        25.53   
  Nora Rogö  2004      14.26        39.79   
  Elin Engqvist  2005      27.75        1:07.54   
  Ida Jonsson  2005      1:38.13        2:45.67   
                     
23  Motala SS Damer [2004]  2004  Motala Simsällskap            2:50.08   
  Leija Johansson Junttila  2006      31.65        31.65   
  Emilia Eriksson  2004      7.17        38.82   
  Greta Sjögren  2007      37.62        1:16.44   
  Hanna Manninen  2006      1:33.64        2:50.08   
                     
24  Säffle SS Damer Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            2:50.28   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      21.99        21.99   
  Sofie Leander  2005      19.12        41.11   
  Amanda Orban  2005      37.54        1:18.65   
  Tilde Halldan  2005      1:31.63        2:50.28   
                     
25  Lass Damer [2006] Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            2:51.18   
  Frida Holmqvist  2005      31.23        31.23   
  Elin Gustafsson  2005      12.35        43.58   
  Henny Paläng  2006      20.66        1:04.24   
  Hanna Persson  2004      1:46.94        2:51.18   
                     
26  Elfsborg Damer Vit  2004  Simklubben Elfsborg            3:02.27   
  Alma Berge Kleber  2006      21.27        21.27   
  Sally Olsson  2005      22.75        44.02   
  Nellie Siversjö  2006      19.21        1:03.23   
  Emmy Fjeld  2006      1:59.04        3:02.27   
                     
27  Lass Damer [2006] Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            3:03.85   
  Ellen Arnell  2006      25.58        25.58   
  Frida Erlandsson  2006      20.35        45.93   
  Josefin Klintåker  2006      29.38        1:15.31   
  Tilda Larsson  2008      1:48.54        3:03.85   
                     
28  SK Laxen Damer [2004]  2004  Simklubben Laxen            3:04.18   
  Maja Ljungdahl  2006      26.64        26.64   
  Isa Persson  2006      23.84        50.48   
  Elsa Jonsson  2004      27.41        1:17.89   
  Ella Ljungdahl  2004      1:46.29        3:04.18   
                     
Jönköping Damer 3  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
  Cajsa Hulusjö  2004                 
  Kim Ekman  2004                 
  Elin Engqvist  2005                 
  Ida Jonsson  2005              DNS   
                     
Jönköping Damer 4  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
  Tyra Almhill  2006                 
  Tilda Andersson  2006                 
  Emma Bergqvist  2007                 
  Alva Johannesson  2005              DNS   
                     
Kungsbacka Flickor Lag 2  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
Södertörn Flickor 2  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy, Finaler 13 år och yngre 
NR: Södertörn SS 01:54.73 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Pojkar 1  2004  Södertörns Simsällskap            1:54.60  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Edvin Jonsson  2004      25.93        25.93   
  Henry Plavans  2005      28.23        54.16   
  Malte Söderberg  2004      29.65        1:23.81   
  Kevin Hellman  2005      30.79        1:54.60   
                     
Varbergs Sim Pojkar  2004  Varberg Sim            2:00.97   
  Teo Mravac  2004      29.49        29.49   
  Julius Andersson  2005      31.62        1:01.11   
  Arvid Kvorning  2005      31.37        1:32.48   
  Malte Almqvist  2004      28.49        2:00.97   
                     
Jönköping Herrar 1  2004  Jönköpings Simsällskap            2:00.99   
  Max Grubesic  2004      31.11        31.11   
  Anton Hegmegi  2005      30.13        1:01.24   
  Leopold Grinnemo  2005      32.23        1:33.47   
  Gabriel Eriksson  2004      27.52        2:00.99   
                     
Mass Lag 1  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:02.48   
  Alvin Välkki  2004      28.50        28.50   
  Felix Kinnander  2004      31.06        59.56   
  Max Swegmark  2004      32.36        1:31.92   
  Hampus Klebom  2004      30.56        2:02.48   
                     
Lass Pojkar Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:03.08   
  David Axelsson  2004      30.96        30.96   
  Markus Stahre  2004      30.71        1:01.67   
  Robin Lundqvist  2005      32.88        1:34.55   
  Gustav Edlund  2004      28.53        2:03.08   
                     
Uddevalla Herrar [2004]  2004  Uddevalla Sim            2:06.42   
  Elias Robertsson  2004      30.15        30.15   
  Filip Aronsson  2004      29.93        1:00.08   
  Petter Lundberg  2005      33.35        1:33.43   
  Anton Olsson  2004      32.99        2:06.42   
                     
SK Laxen Herrar [2004]  2004  Simklubben Laxen            2:06.59   
  Albin Ekstrand  2004      30.29        30.29   
  Simon Swedblom  2004      31.14        1:01.43   
  Nils Gröndahl  2004      33.01        1:34.44   
  August Anderud  2004      32.15        2:06.59   
                     
Säffle SS Herrar  2005  Säffle Simsällskap            2:10.30   
  Erik Mulikov  2005      31.21        31.21   
  Hugo Koivumäki  2004      34.97        1:06.18   
  Jesper Andersson  2004      32.02        1:38.20   
  Adam Feki  2005      32.10        2:10.30   
                     
Motala SS  2004  Motala Simsällskap            2:11.94   
  Lukas Lundberg  2004      30.66        30.66   
  Gustav Fahlström  2005      31.42        1:02.08   
  Otto Svensson  2005      35.14        1:37.22   
  Marcus Manninen  2004      34.72        2:11.94   
                     
10  Gävle SS Herrar [2004]  2004  Gävle Simsällskap            2:12.29   
  Olle Wikholm  2004      31.33        31.33   
  Hugo Swanson  2006      32.81        1:04.14   
  Samuel Sjökvist  2005      35.82        1:39.96   
  Albin Östlund  2004      32.33        2:12.29   
                     
11  Elfsborg Herrar Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:13.34   
  Kevin Söderqvist  2004      29.22        29.22   
  Tim Nageus  2005      35.00        1:04.22   
  William Dahlqvist  2005      35.51        1:39.73   
  Isac Johansson  2006      33.61        2:13.34   
                     
12  Södertörn Pojkar 2  2004  Södertörns Simsällskap            2:14.95   
  Daner Alex Tapia  2005      32.89        32.89   
  Victor Lindbom  2004      32.56        1:05.45   
  Elliot Wennerström  2005      33.68        1:39.13   
  Gustav Storell  2006      35.82        2:14.95   
                     
13  Kungsbacka Pojkar Lag 1  2005  Kungsbacka Simsällskap            2:15.26   
  Fredrik Ekholm  2004      32.85        32.85   
  Hektor Kvarnlöf  2004      33.94        1:06.79   
  Gustaf Wänt  2004      33.91        1:40.70   
  Anton Windeman  2006      34.56        2:15.26   
                     
14  Jönköping Herrar 2  2004  Jönköpings Simsällskap            2:21.01   
  Jakob Starkenberg  2004      35.82        35.82   
  David Bergqvist  2005      41.63        1:17.45   
  Victor Ekblad  2004      27.46        1:44.91   
  Melker Åkesson  2006      36.10        2:21.01   
                     
15  Lass Pojkar Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:26.61   
  Hugo Larsson  2006      36.45        36.45   
  Simon Axelsson  2006      38.99        1:15.44   
  Robin Daremo  2005      33.48        1:48.92   
  Fredrik Höglund  2006      37.69        2:26.61   
                     
16  Lass Pojkar Lag 3  2004  Linköpings Allmänna SS            2:39.99   
  Milo Forsberg  2007      42.55        42.55   
  Noah Lagerman  2007      40.20        1:22.75   
  Justin Rineholm  2006      39.83        2:02.58   
  Arvid Blom  2006      37.41        2:39.99   
                     
17  Kungsbacka Pojkar Lag 2  2004  Kungsbacka Simsällskap            3:00.35   
  Gustav Freiholtz  2006      43.61        43.61   
  Max Törnqvist  2006      42.93        1:26.54   
  Albin Amrén  2006      43.43        2:09.97   
  Emil Magnusson  2006      50.38        3:00.35   
                     
18  Kungsbacka Pojkar Lag 3  2006  Kungsbacka Simsällskap            3:22.59   
  Max Andersson  2007      59.89        59.89   
  Miles Engdar  2007      44.13        1:44.02   
  Alejandro Poller  2007      52.70        2:36.72   
  William Hörgren  2007      45.87        3:22.59   
                     
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13, Finaler 13 år 
NR:Filippa Malmström 2003 Södertälje SS 00:29.85 2016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.54   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            30.91   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            31.15   
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap            31.48   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            31.91   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            32.02   
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.89   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            33.00   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            33.29   
10  Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            34.10   
11  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            34.28   
12  Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund            34.49   
13  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap            34.54   
14  Matilda Attefors  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.68   
15  Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.81   
16  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap            34.84   
17  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            35.00   
18  Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.15   
19  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.63   
20  Ida Nylander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.72   
21  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            35.79   
22  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            35.85   
23  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            35.91   
24  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            36.00   
25  Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            36.05   
26  Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            36.07   
27  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            36.10   
28  Elsa Berge-Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            36.14   
29  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            36.36   
30  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            36.42   
31  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.44   
32  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            36.51   
33  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            36.62   
34  Madison Lind  2004  Simklubben S 02            36.71   
35  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            36.95   
36  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            37.13   
37  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            37.21   
38  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            37.73   
39  Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.80   
40  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap            38.07   
41  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen            38.15   
42  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            38.57   
43  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            38.82   
44  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            39.04   
45  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap            39.60   
46  Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            40.56   
47  Desiree Zhang  2004  Södertörns Simsällskap            41.11   
Stella Buer Levy  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13, Finaler 13 år 
NR; Johan Rydahl 2001 Karlstad S 00:32.04 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            34.70   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            34.85   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            34.93   
Noah Malmgren  2004  S71            35.57   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            37.14   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.79   
Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb            37.84   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            38.11   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.16   
10  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            38.18   
11  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            38.21   
12  Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.08   
13  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            39.09   
14  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            39.11   
15  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            39.28   
16  Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            39.48   
17  Sam Heidarpour  2004  Göteborg Sim            39.69   
18  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            40.41   
19  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap            40.87   
20  Vincent Hua  2004  Hörby Simklubb            41.12   
21  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.61   
22  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen            41.87   
23  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.23   
24  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.30   
25  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            42.39   
26  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.64   
27  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            43.30   
28  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            43.71   
29  August Anderud  2004  Simklubben Laxen            43.75   
30  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            43.87   
31  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            44.18   
32  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            44.75   
33  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            45.03   
34  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            45.30   
35  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            46.25   
36  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            46.94   
37  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap            47.71   
38  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            48.11   
39  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            48.70   
Filip Cederquist  2004  Göteborg Sim            DNS   
Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            DSQ   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim FL 12, Finaler 12 år 
NR:Emelie Fast 2004 Södertörn SS 00:32.86 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            33.17   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            33.54   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            34.04   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            35.88   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            35.95   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            36.36   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            36.67   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            37.33   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            37.57   
10  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.89   
11  Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            38.06   
12  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            38.29   
13  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            38.38   
14  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            38.45   
15  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            38.50   
16  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            38.57   
17  Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians            38.67   
18  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            38.74   
18  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            38.74   
20  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            39.05   
21  Evangelia Vlachou  2005  Södertörns Simsällskap            39.12   
22  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            39.47   
23  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            39.68   
24  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            39.90   
25  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            39.98   
26  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            40.35   
27  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            40.36   
28  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            40.38   
29  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            40.42   
30  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            40.50   
31  Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            40.68   
32  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            40.75   
33  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            40.76   
34  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            40.88   
35  Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            40.91   
36  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            41.06   
37  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            41.57   
38  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            42.18   
39  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            42.22   
40  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            42.23   
41  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            42.63   
42  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            42.92   
43  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            43.03   
44  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            43.04   
45  Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            43.86   
46  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.87   
47  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            44.03   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Po 12, Finaler 12 år 
NR: Edvin Jonsson 2004 Södertörn SS 00:27.40 20016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            28.80   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            30.02   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            30.59   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            30.97   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            31.26   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            31.49   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            31.94   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            32.35   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.39   
10  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            32.52   
11  Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            32.73   
12  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            32.84   
13  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.93   
14  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.94   
15  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            32.99   
16  Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            33.27   
17  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            33.65   
18  Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            33.81   
19  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            34.02   
20  Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            34.11   
21  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            34.16   
22  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            34.20   
23  Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            34.23   
24  August Jansson  2005  Örebro Simallians            34.30   
25  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            34.76   
26  Elliot Wennerström  2005  Södertörns Simsällskap            34.80   
27  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            35.14   
28  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.33   
29  Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            35.42   
30  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            35.43   
31  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            35.70   
32  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            35.88   
33  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            36.07   
34  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            36.25   
35  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            36.45   
36  Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            36.53   
37  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            37.45   
38  Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            38.73   
39  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            38.75   
40  Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            41.57   
41  Azad Inci  2005  Göteborg Sim            42.70   
42  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            43.97   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            DNS   
Melker Boman  2005  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim FL 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 05:11.14 år 2002 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    1:15.81  2:39.01  3:58.38    5:14.74   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    1:22.18  2:49.68  4:18.76    5:44.18   
Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:23.60  2:56.42  4:31.24    6:02.84   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    1:27.94  3:02.81  4:39.66    6:11.17   
Isabella Hua  2007  Hörby Simklubb    1:26.99  3:03.11  4:42.92    6:14.23   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:27.71  3:04.78  4:42.20    6:15.25   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    1:27.13  3:06.28  4:46.48    6:19.29   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    1:32.60  3:12.28  4:53.89    6:25.62   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    1:31.33  3:12.61  4:52.54    6:27.53   
10  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    1:39.04  3:26.26  5:16.21    6:55.52   
11  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    1:37.80  3:25.41  5:15.87    6:55.89   
12  Elin Ha  2006  Göteborg Sim    1:38.54  3:26.81  5:14.93    6:56.17   
13  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    1:38.79  3:31.52  5:25.68    7:09.71   
14  Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen    1:42.31  3:33.92  5:26.81    7:15.75   
15  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    1:38.03  3:30.23  5:25.18    7:17.09   
16  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:34.10  3:30.90  5:30.56    7:25.46   
17  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:46.33  3:43.01  5:38.02    7:29.19   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            38.59  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            41.64   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            42.29   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            43.43   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            44.78   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            45.54   
Benjamin Huasson  2007  Hörby Simklubb            46.53   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            47.26   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            47.32   
10  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            48.33   
11  Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            48.50   
12  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap            48.53   
13  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            48.75   
14  Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            48.86   
15  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            49.59   
16  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            49.84   
17  Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.85   
18  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            50.69   
19  Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            50.94   
20  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            51.04   
21  Max Ha  2006  Göteborg Sim            52.99   
22  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            53.10   
23  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            53.35   
24  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            53.46   
25  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            53.85   
26  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.58   
27  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            55.11   
28  Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            55.73   
29  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            56.22   
30  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            56.83   
31  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            57.73   
32  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            58.70   
33  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.05   
34  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:03.90   
35  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:06.48   
36  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:06.89   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim FL 13, Finaler 13 år 
NR; Victoria Åberg 2001 Västerås S 01:07.93 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    33.00        1:08.26   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    33.81        1:10.55   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    35.56        1:12.51   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    35.35        1:13.16   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.70        1:13.18   
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    35.57        1:13.45   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    36.02        1:13.99   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    36.22        1:15.09   
Gabriella Milusic  2004  S77 Stenungsund    36.08        1:15.54   
10  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    36.44        1:16.13   
11  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.64        1:16.24   
12  Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.56        1:16.36   
13  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    36.85        1:16.50   
14  Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    37.30        1:17.44   
15  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.77        1:17.70   
16  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    37.74        1:17.77   
17  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    37.84        1:18.87   
18  Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap    38.84        1:19.01   
19  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    39.11        1:19.09   
20  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.56        1:19.16   
21  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    38.12        1:19.17   
22  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.01        1:19.21   
23  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    37.84        1:20.07   
24  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    38.48        1:20.61   
25  Matilda Attefors  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.12        1:20.75   
26  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    39.64        1:21.09   
27  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    39.26        1:22.07   
28  Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    40.20        1:23.29   
29  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    40.24        1:23.80   
30  Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.89        1:24.71   
31  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    42.84        1:26.16   
32  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    42.62        1:28.04   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Po 13, Finaler 13 år 
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:56.24 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap    28.49        59.63   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    29.83        1:01.84   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    29.20        1:02.63   
Noah Malmgren  2004  S71    30.07        1:03.21   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    30.75        1:03.22   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    30.38        1:03.54   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    30.82        1:03.66   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    30.84        1:03.85   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.48        1:04.10   
10  Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    30.52        1:04.25   
11  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    31.54        1:04.86   
12  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    32.04        1:06.38   
13  Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    31.59        1:06.46   
14  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.41        1:06.82   
15  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    32.34        1:07.06   
16  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    32.03        1:07.36   
17  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.22        1:08.28   
18  Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    32.60        1:08.40   
19  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    33.42        1:08.65   
20  August Anderud  2004  Simklubben Laxen    33.32        1:08.86   
21  Vincent Hua  2004  Hörby Simklubb    32.92        1:09.01   
22  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    33.25        1:09.39   
23  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.53        1:09.87   
24  Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.45        1:10.15   
25  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    34.47        1:10.38   
26  Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    33.75        1:10.89   
27  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.30        1:11.02   
28  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02    34.77        1:11.11   
29  Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap    34.59        1:12.86   
30  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    35.53        1:14.22   
31  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    36.65        1:18.14   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim FL 12, Finaler 12 år 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:11.12 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    34.07        1:11.81   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    34.49        1:14.90   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    35.74        1:18.97   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    39.83        1:21.80   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    38.63        1:22.84   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    38.30        1:23.00   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            1:23.63   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    38.97        1:24.46   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.45        1:25.49   
10  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    41.47        1:26.93   
11  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    40.29        1:27.07   
12  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            1:31.38   
13  Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    42.83        1:32.27   
14  Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    42.64        1:33.39   
15  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            1:33.45   
16  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            1:33.53   
17  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    42.31        1:34.38   
18  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    43.05        1:35.22   
19  Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    42.86        1:35.93   
20  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            1:39.63   
21  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            1:49.40   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            DNS   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            DNF   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12, Finaler 12 år 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    39.07        1:21.44   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    38.28        1:23.53   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    40.57        1:26.02   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    41.65        1:28.14   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    44.71        1:34.45   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.92        1:34.66   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    45.98        1:35.47   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    46.10        1:35.82   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap    46.32        1:35.92   
10  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    47.45        1:36.22   
11  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    46.55        1:36.34   
12  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    45.43        1:36.38   
13  Elliot Wennerström  2005  Södertörns Simsällskap    46.70        1:36.41   
14  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    44.94        1:37.11   
15  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    46.99        1:38.44   
16  Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    47.64        1:39.66   
17  Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    48.56        1:40.61   
18  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.17        1:41.02   
19  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    48.69        1:42.89   
20  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.99        1:43.59   
21  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    48.84        1:43.72   
22  August Jansson  2005  Örebro Simallians    50.77        1:44.37   
23  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    48.85        1:44.96   
24  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    51.23        1:46.35   
25  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    51.17        1:47.07   
26  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    51.31        1:47.53   
27  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    51.55        1:47.77   
28  Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    51.28        1:49.68   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            DSQ   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim FL 11, Finaler 11 år och yngre 
NR; Molly Lund 2005 Skövde SS 01:17.51 2016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    38.43        1:18.73   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    39.02        1:19.37   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    39.49        1:22.99   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    39.63        1:23.90   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    40.05        1:24.66   
Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.28        1:26.12   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.80        1:28.35   
Freja Malmgren  2007  S71    42.65        1:29.12   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    42.95        1:29.23   
10  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    44.36        1:29.89   
11  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    44.19        1:30.14   
12  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    44.93        1:31.35   
13  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    44.69        1:31.85   
14  Isabella Hua  2007  Hörby Simklubb    45.35        1:34.38   
15  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.39        1:35.17   
16  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    46.03        1:35.53   
17  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    46.21        1:36.62   
18  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    48.55        1:37.41   
19  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    47.75        1:37.79   
20  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    47.29        1:38.11   
21  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    47.69        1:38.13   
22  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    48.25        1:39.12   
23  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    50.20        1:42.27   
24  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.49        1:42.29   
25  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    50.39        1:44.68   
26  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    51.27        1:45.47   
27  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    53.65        1:51.26   
28  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap    55.42        1:53.41   
29  Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen    56.07        1:55.39   
30  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    57.20        1:58.93   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Po 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:05.15 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    33.07        1:10.47   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    34.13        1:13.94   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    37.12        1:15.92   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim    38.01        1:19.47   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    37.36        1:19.59   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    38.62        1:22.19   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    39.30        1:22.30   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    39.31        1:22.30   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    38.92        1:23.62   
10  Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    39.41        1:23.90   
11  Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim    39.61        1:24.13   
12  Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap    39.12        1:24.29   
13  Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg    39.62        1:25.07   
14  Benjamin Huasson  2007  Hörby Simklubb    38.69        1:25.95   
15  David Happe  2006  Uddevalla Sim    39.30        1:26.33   
16  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    41.17        1:26.48   
17  Max Ha  2006  Göteborg Sim    41.70        1:27.23   
18  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    42.40        1:30.59   
19  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    41.84        1:31.95   
20  Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    45.58        1:33.30   
21  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    45.51        1:35.23   
22  Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    43.55        1:36.55   
23  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.35        1:37.67   
24  Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    46.11        1:38.34   
25  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.34        1:38.56   
26  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    47.56        1:39.26   
27  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.72        1:41.30   
28  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg    46.82        1:41.54   
29  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    47.44        1:41.70   
30  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS    47.50        1:41.95   
31  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.89        1:53.71   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim FL 13, Finaler 13 år 
NR: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 04:35.20 20016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    1:09.09  2:22.17  3:34.88    4:44.84   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:09.77  2:24.63  3:39.49    4:50.40   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:10.02  2:25.02  3:39.13    4:51.17   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.16  2:26.95  3:42.30    4:56.04   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    1:11.52  2:29.21  3:47.40    5:03.78   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:11.62  2:29.06  3:47.11    5:03.82   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.88  2:29.03  3:47.33    5:04.14   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    1:11.83  2:30.38  3:48.96    5:05.23   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.63  2:32.48  3:52.48    5:10.30   
10  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    1:14.01  2:34.02  3:53.85    5:12.61   
11  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    1:11.87  2:32.23  3:53.88    5:14.65   
12  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    1:14.26  2:35.44  3:56.32    5:14.85   
13  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:14.41  2:36.44  3:57.87    5:17.06   
14  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:12.93  2:35.07  3:56.85    5:17.28   
15  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    1:17.87  2:39.06  4:00.50    5:19.76   
16  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.43  2:36.51  3:57.90    5:19.87   
17  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:16.24  2:38.57  4:01.21    5:20.99   
18  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    1:17.08  2:40.29  4:01.02    5:21.10   
19  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    1:16.07  2:39.17  4:03.22    5:24.27   
20  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    1:17.85  2:43.17  4:09.23    5:30.30   
21  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:17.46  2:43.98  4:09.13    5:30.32   
22  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    1:20.83  2:45.47  4:10.68    5:33.37   
23  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    1:17.66  2:45.04  4:12.04    5:35.82   
24  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:16.23  2:42.49  4:09.99    5:37.03   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Po 12, Finaler 12 år 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:26.62 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    35.95  1:15.94  2:02.60    2:39.85   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    37.55  1:19.19  2:08.37    2:44.19   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    34.34  1:17.94  2:13.50    2:51.08   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    36.53  1:22.68  2:16.65    2:51.28   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.58  1:22.23  2:14.91    2:53.49   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    39.65  1:24.94  2:18.01    2:55.92   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    38.78  1:26.23  2:16.36    2:57.06   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    39.74  1:25.18  2:18.44    3:00.01   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    40.60  1:28.27  2:24.81    3:04.97   
10  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    42.61  1:32.89  2:27.37    3:05.10   
11  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    45.00  1:35.86  2:28.94    3:07.52   
12  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    42.92  1:31.49  2:24.41    3:08.67   
13  Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap    44.25  1:33.18  2:27.14    3:09.17   
14  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    45.49  1:32.34  2:28.23    3:09.55   
15  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    45.59  1:31.47  2:30.61    3:10.73   
16  August Jansson  2005  Örebro Simallians    45.26  1:32.50  2:30.17    3:12.90   
17  Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    45.20  1:37.66  2:33.76    3:19.02   
18  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    47.95  1:40.57  2:39.75    3:20.73   
19  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    46.48  1:39.32  2:37.57    3:20.88   
20  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    49.65  1:41.08  2:40.45    3:24.76   
21  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    46.34  1:38.03  2:39.61    3:25.28   
22  Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    58.37  1:57.81  2:59.80    3:52.51   
Joseph Ornek  2005  Varberg Sim            DSQ   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim FL 11, Finaler 11 år och yngre 
NR: Olivia Bäckström 2005 Södertörn SS 00:33.45 2016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            34.90   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            36.50   
Elsa Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.64   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            38.46   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            38.95   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            39.34   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            40.15   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            40.46   
Freja Malmgren  2007  S71            40.93   
10  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            40.97   
11  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            41.08   
12  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            41.27   
13  Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            43.00   
14  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            44.36   
15  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            44.90   
16  Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            45.34   
17  Isabella Hua  2007  Hörby Simklubb            45.40   
18  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            45.95   
19  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            45.97   
20  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            46.33   
21  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            46.83   
22  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            46.86   
23  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            46.97   
24  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            47.01   
25  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            47.38   
26  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            47.40   
27  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            48.62   
28  Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            49.19   
29  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            49.25   
30  Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            49.74   
31  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            50.16   
32  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            51.19   
33  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            51.78   
34  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            51.79   
35  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            52.45   
36  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            53.86   
37  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            55.68   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Leia Gustavsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Ryggsim Po 13oy, Finaler 13 år och yngre 
NR: Mass Killar 1 1998 MASS 02:17.25 år 2011 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Pojkar 1  2004  Södertörns Simsällskap            2:17.99   
  Edvin Jonsson  2004      32.92        32.92   
  Victor Lindbom  2004      35.81        1:08.73   
  Kevin Hellman  2005      36.56        1:45.29   
  Henry Plavans  2005      32.70        2:17.99   
                     
Mass Lag 1  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:27.56   
  Felix Kinnander  2004      36.43        36.43   
  Hampus Klebom  2004      41.10        1:17.53   
  Max Swegmark  2004      36.29        1:53.82   
  Alvin Välkki  2004      33.74        2:27.56   
                     
Varbergs Sim Pojkar  2004  Varberg Sim            2:29.94   
  Arvid Kvorning  2005      37.52        37.52   
  Malte Almqvist  2004      34.72        1:12.24   
  Joseph Ornek  2005      39.22        1:51.46   
  Julius Andersson  2005      38.48        2:29.94   
                     
Lass Pojkar Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:31.81   
  Markus Stahre  2004      38.34        38.34   
  Robin Lundqvist  2005      40.91        1:19.25   
  David Axelsson  2004      38.27        1:57.52   
  Gustav Edlund  2004      34.29        2:31.81   
                     
SK Laxen Herrar [2004]  2004  Simklubben Laxen            2:33.40   
  August Anderud  2004      40.07        40.07   
  Simon Swedblom  2004      39.32        1:19.39   
  Emil Wannem  2006      40.75        2:00.14   
  Albin Ekstrand  2004      33.26        2:33.40   
                     
Nkk Herr  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:34.71   
  Nikola Petrovic  2004      36.45        36.45   
  David Malm  2004      39.86        1:16.31   
  David Ullstrand  2005      40.39        1:56.70   
  Aldin Mandzo  2004      38.01        2:34.71   
                     
Uddevalla Herrar [2004]  2004  Uddevalla Sim            2:34.72   
  Elias Robertsson  2004      36.45        36.45   
  Filip Aronsson  2004      35.52        1:11.97   
  Marcus Östblom  2005      42.64        1:54.61   
  Petter Lundberg  2005      40.11        2:34.72   
                     
Södertörn Pojkar 2  2004  Södertörns Simsällskap            2:36.31   
  Daner Alex Tapia  2005      39.83        39.83   
  Malte Söderberg  2004      35.66        1:15.49   
  Elliot Wennerström  2005      40.45        1:55.94   
  Filip Hägglund  2004      40.37        2:36.31   
                     
Gävle SS Herrar [2004]  2004  Gävle Simsällskap            2:37.55   
  Hugo Swanson  2006      38.51        38.51   
  Albin Östlund  2004      37.67        1:16.18   
  Samuel Sjökvist  2005      42.97        1:59.15   
  Olle Wikholm  2004      38.40        2:37.55   
                     
10  Motala SS  2004  Motala Simsällskap            2:38.61   
  Gustav Fahlström  2005      36.60        36.60   
  Lukas Lundberg  2004      36.87        1:13.47   
  Marcus Manninen  2004      43.61        1:57.08   
  Otto Svensson  2005      41.53        2:38.61   
                     
11  Kungsbacka Pojkar Lag 1  2005  Kungsbacka Simsällskap            2:44.30   
  Gustaf Wänt  2004      40.83        40.83   
  Anton Windeman  2006      44.36        1:25.19   
  Fredrik Ekholm  2004      42.41        2:07.60   
  Hektor Kvarnlöf  2004      36.70        2:44.30   
                     
12  Elfsborg Herrar Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:45.90   
  Kevin Söderqvist  2004      38.13        38.13   
  Tim Nageus  2005      40.45        1:18.58   
  William Dahlqvist  2005      43.25        2:01.83   
  Lowe Stenberg  2006      44.07        2:45.90   
                     
13  Säffle SS Herrar  2005  Säffle Simsällskap            2:49.21   
  Jesper Andersson  2004      39.93        39.93   
  Erik Mulikov  2005      40.62        1:20.55   
  Adam Feki  2005      43.64        2:04.19   
  Tim Weghammar  2005      45.02        2:49.21   
                     
14  Lass Pojkar Lag 3  2004  Linköpings Allmänna SS            3:04.68   
  Robin Daremo  2005      43.45        43.45   
  Justin Rineholm  2006      46.74        1:30.19   
  Arvid Blom  2006      46.52        2:16.71   
  Simon Axelsson  2006      47.97        3:04.68   
                     
15  Lass Pojkar Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            3:06.71   
  Fredrik Höglund  2006      48.14        48.14   
  Noah Lagerman  2007      44.80        1:32.94   
  Hugo Larsson  2006      45.31        2:18.25   
  Simon Axelsson  2006      48.46        3:06.71   
                     
16  Jönköping Herrar 2  2004  Jönköpings Simsällskap            3:10.48   
  Theo Nordholm  2006      44.27        44.27   
  Lucas Gerleman  2005      51.68        1:35.95   
  Jakob Lindström  2005      48.22        2:24.17   
  Tim Sanders  2005      46.31        3:10.48   
                     
Jönköping Herrar 1  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
Kungsbacka Pojkar Lag 2  2004  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim FL 13oy, Finaler 13 år och yngre 
NR: Skövde SS 2003 01:5789 2016 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Damer 1 [2004]  2004  Uddevalla Sim            1:58.57   
  Sofia Abrahamsson  2005      29.08        29.08   
  Evelina Wester  2004      29.91        58.99   
  Hilda Eriksson  2004      30.25        1:29.24   
  Juni Karfunkel  2004      29.33        1:58.57   
                     
Skövde SS Damer [2004]  2004  Skövde Simsällskap            1:59.50   
  Sofia Henningsson  2004      28.95        28.95   
  Molly Lund  2005      28.94        57.89   
  Ida Kristiansson  2004      29.83        1:27.72   
  Ebba Jukic  2005      31.78        1:59.50   
                     
Södertörn Flickor 1  2004  Södertörns Simsällskap            2:01.55   
  Olivia Barrios  2004      29.78        29.78   
  Olivia Bäckström  2005      30.82        1:00.60   
  Alva Barrios  2005      30.83        1:31.43   
  Veronika Hiram  2004      30.12        2:01.55   
                     
Lass Flickor Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:02.21   
  Thilde Smedbäck  2004      29.91        29.91   
  Alice Fransson  2004      31.21        1:01.12   
  Märta Högfeldt  2005      31.83        1:32.95   
  Olivia Gustafsson  2004      29.26        2:02.21   
                     
SK Ena Damer [2004]  2004  Simklubben Ena            2:03.55   
  Matilda Olausson  2004      29.54        29.54   
  Alicia Budden  2004      32.30        1:01.84   
  Tara Klarbo Egan  2005      31.13        1:32.97   
  Sara Randerstedt  2004      30.58        2:03.55   
                     
Mass Lag 1  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:03.64   
  Matilda Attefors  2004      31.84        31.84   
  Tuva Gustavsson  2004      31.24        1:03.08   
  Sara Hopmark  2004      31.44        1:34.52   
  Boiana Gradinarska  2004      29.12        2:03.64   
                     
Jönköping Damer 2  2004  Jönköpings Simsällskap            2:04.02   
  Wilma Svensson  2004      30.77        30.77   
  Nora Rogö  2004      32.88        1:03.65   
  Matilda Nilsson  2004      31.24        1:34.89   
  Moa Holmquist  2004      29.13        2:04.02   
                     
S02 Damer [2004]  2004  Simklubben S 02            2:06.79   
  Madison Lind  2004      30.30        30.30   
  Ronja Theorin  2005      31.71        1:02.01   
  Nelly Gripfors  2005      32.86        1:34.87   
  Elna Magnusson  2004      31.92        2:06.79   
                     
Gävle SS Damer [2004]  2004  Gävle Simsällskap            2:08.72   
  Helmi Swanson  2004      30.68        30.68   
  Frida Florén  2004      33.01        1:03.69   
  Lisa Löf  2004      32.88        1:36.57   
  Juni Rogström  2004      32.15        2:08.72   
                     
10  Västerås Damer [2004]  2004  Västerås Simsällskap            2:11.64   
  Amalia Mowafy  2005      31.03        31.03   
  Matilda Lindgren  2004      36.82        1:07.85   
  Astrid Engström  2004      33.08        1:40.93   
  Hanna Degerlund  2004      30.71        2:11.64   
                     
11  Lass Flickor Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:12.07   
  Hanna Persson  2004      33.05        33.05   
  Elin Gustafsson  2005      35.18        1:08.23   
  Andrea Höglund  2005      32.70        1:40.93   
  Elin Friberg  2004      31.14        2:12.07   
                     
12  Kungsbacka Flickor Lag 1  2006  Kungsbacka Simsällskap            2:13.77   
  Tilda Hilbert  2004      32.89        32.89   
  Alice Karlsson  2004      31.06        1:03.95   
  Klara Martinez Jonsson  2004      36.17        1:40.12   
  Lina Dahlgren  2005      33.65        2:13.77   
                     
13  Södertörn Flickor 2  2004  Södertörns Simsällskap            2:14.01   
  Maja Frejd  2004      33.19        33.19   
  Thea Birgoth  2004      31.51        1:04.70   
  Desiree Zhang  2004      34.91        1:39.61   
  Maria Flink  2005      34.40        2:14.01   
                     
14  Elfsborg Damer Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:14.20   
  Elsa Berge-Kleber  2004      33.25        33.25   
  Sofie Persson  2004      34.36        1:07.61   
  Hannah Lilja  2004      34.08        1:41.69   
  Amanda Böhrén  2005      32.51        2:14.20   
                     
15  S02 Damer [2004] Lag 2  2004  Simklubben S 02            2:15.93   
  Lia Bromander  2004      32.94        32.94   
  Ellen Vråmo  2004      35.39        1:08.33   
  Ella Holmqvist  2005      33.98        1:42.31   
  Amanda Cederqvist  2005      33.62        2:15.93   
                     
16  Nkk Damer Lag 1  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:17.16   
  Ebba Hazard  2004      30.91        30.91   
  Ebba Holgersson  2005      32.45        1:03.36   
  Ronja Flanagan  2006      35.87        1:39.23   
  Emma Werner  2005      37.93        2:17.16   
                     
17  Mass Lag 2  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:17.31   
  Ida Nylander  2004      34.22        34.22   
  Elina Wang  2004      32.91        1:07.13   
  Elsa Sjöström  2006      36.33        1:43.46   
  Astrid Virén  2004      33.85        2:17.31   
                     
18  Ösa Damer  2005  Örebro Simallians            2:17.88   
  Granaz Harandi  2004      33.04        33.04   
  Alina Umbaeva  2005      34.41        1:07.45   
  Josefina Näsén  2005      36.57        1:44.02   
  Julia Pietsch  2005      33.86        2:17.88   
                     
19  Göteborg Damer 1 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:18.51   
  Johanna Edgren  2004      32.09        32.09   
  Angelica Olesen  2005      36.98        1:09.07   
  Elin Ha  2006      37.19        1:46.26   
  Ebba Egnell  2005      32.25        2:18.51   
                     
20  S 77 Damer Lag 1  2005  S77 Stenungsund            2:18.78   
  Ellen Bergman  2005      35.94        35.94   
  Linnea Olofsson  2004      34.98        1:10.92   
  Gabriella Milusic  2004                 
  Lina Back  2005      2:18.78        2:18.78   
                     
21  Varbergs Sim Flickor  2004  Varberg Sim            2:19.53   
  Filippa Sjögren  2006      33.76        33.76   
  Nikki Berggren  2005      34.93        1:08.69   
  Emmi Engström  2005      35.94        1:44.63   
  Alva Tingstorp  2005      34.90        2:19.53   
                     
22  Säffle SS Damer Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            2:21.03   
  Ida Lithner  2004      29.45        29.45   
  Sofie Leander  2005      39.41        1:08.86   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      36.24        1:45.10   
  Amanda Orban  2005      35.93        2:21.03