Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2016    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    33.17  1:13.70  1:59.77    2:37.89   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.94  1:18.93  2:07.70    2:42.92   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.74  1:22.95  2:11.73    2:50.97   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.10  1:21.71  2:12.48    2:52.95   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    38.05  1:20.80  2:12.64    2:55.23   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    40.25  1:27.29  2:17.20    2:57.97   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    44.85  1:33.54  2:22.53    3:02.30   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    41.71  1:32.02  2:22.61    3:04.42   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    39.30  1:24.63  2:18.72    3:05.50   
10  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    43.36  1:33.71  2:30.47    3:12.32   
11  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    43.62  1:29.05  2:30.52    3:12.58   
12  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    45.44  1:33.68  2:29.62    3:14.27   
13  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    43.97  1:32.96  2:25.55    3:14.89   
14  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    43.96  1:33.72  2:32.78    3:18.55   
15  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    42.65  1:34.33  2:32.52    3:20.15   
16  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    47.52  1:37.78  2:39.41    3:23.46   
17  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    44.36  1:41.79  2:36.85    3:25.38   
18  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    48.45  1:42.17  2:41.95    3:32.19   
19  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    54.41  1:50.32  2:48.18    3:37.64   
20  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    51.08  1:49.63  2:58.46    3:52.75   
21  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS    55.97  1:58.13  3:00.35    3:58.53   
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    33.61  1:13.06  1:56.33    2:32.29   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    34.81  1:18.61  2:02.76    2:39.68   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    34.13  1:16.54  2:01.33    2:40.54   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.43  1:15.67  2:03.67    2:40.85   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.98  1:18.03  2:04.80    2:43.61   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    36.18  1:17.86  2:07.27    2:43.64   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    35.15  1:20.12  2:08.66    2:46.75   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    34.27  1:18.45  2:09.90    2:48.60   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.09  1:21.21  2:14.00    2:53.90   
10  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.78  1:25.03  2:17.18    2:57.64   
11  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    40.81  1:26.81  2:20.71    3:02.49   
12  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    39.62  1:27.18  2:26.00    3:04.60   
13  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.74  1:27.31  2:22.33    3:05.80   
14  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    38.84  1:28.00  2:22.88    3:06.73   
15  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.96  1:29.24  2:26.72    3:11.21   
16  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    49.31  1:42.79  2:46.42    3:32.69   
                     
 
Gren 1, 200m Medley fl 12 år oä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.28  1:14.48  1:58.61    2:35.05   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.96  1:16.63  2:02.24    2:40.48   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    33.08  1:14.61  2:04.35    2:43.25   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    33.66  1:14.00  2:04.65    2:43.74   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    34.79  1:18.72  2:05.33    2:47.01   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.46  1:30.92  2:20.44    3:07.54   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    36.41  1:19.93  2:03.22    2:39.33   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.22  1:20.97  2:07.06    2:44.36   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    36.23  1:20.26  2:09.06    2:45.74   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.03  1:20.90  2:11.71    2:51.15   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.97  1:27.91  2:22.01    3:02.41   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.24  1:30.10  2:21.18    3:03.73   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.74  1:29.63  2:23.97    3:07.30   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    41.62  1:31.41  2:35.94    3:22.90   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    47.29  1:37.37  2:36.21    3:26.91   
10  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.92  1:41.88  2:46.72    3:36.46   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    32.40  1:13.11  1:54.81    2:29.87   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    30.56  1:12.55  1:57.01    2:32.94   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    31.39  1:12.93  2:00.20    2:36.94   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.21  1:17.01  2:06.42    2:39.88   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.16  1:15.34  2:04.29    2:40.92   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    37.00  1:17.04  2:05.10    2:43.15   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    37.03  1:21.50  2:14.84    2:53.91   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.39  1:21.60  2:15.15    2:56.30   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    42.35  1:28.13  2:18.08    2:58.25   
10  Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb    39.20  1:23.30  2:14.33    2:59.04   
11  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    43.20  1:28.88  2:24.21    3:01.91   
12  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    40.14  1:29.66  2:25.45    3:09.30   
13  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    40.18  1:35.23  2:28.30    3:09.48   
14  Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    46.79  1:33.71  2:41.33    3:26.46   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Po 12 år oä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.31  1:07.65  1:52.51    2:27.23   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.73  1:12.56  1:53.69    2:28.19   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    33.28  1:19.70  2:13.22    2:57.47   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    41.02  1:29.85  2:18.20    3:00.88   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.75  1:28.34  2:22.97    3:04.53   
                     
 
Gren 3, 100m Medley fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    16.74  36.96  1:00.33    1:18.21   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.53  38.88  1:01.84    1:19.42   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    17.41  37.88  1:02.71    1:20.24   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    15.76  36.16  1:00.92    1:20.27   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    17.96  40.49  1:05.83    1:24.75   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    19.25  42.51  1:08.85    1:29.90   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    19.02  41.30  1:09.99    1:31.59   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    19.47  42.15  1:09.49    1:31.80   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    20.49  44.45  1:12.51    1:32.96   
10  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsällskap    19.63  44.54  1:13.90    1:33.57   
11  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.84  43.42  1:12.48    1:35.35   
12  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    20.52  45.38  1:14.92    1:36.96   
13  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    21.99  45.93  1:16.29    1:38.04   
14  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS    20.62  46.75  1:15.88    1:38.99   
15  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.99  44.84  1:17.68    1:39.34   
16  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    21.21  45.62  1:16.73    1:39.67   
17  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap    24.49  52.60  1:22.73    1:47.65   
18  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    25.14  53.04  1:25.54    1:48.74   
19  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    19.96  47.33  1:23.68    1:51.36   
20  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    21.33  49.88  1:23.62    1:51.57   
Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    16.69  38.21  1:01.78    1:20.88   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    17.92  40.50  1:08.01    1:26.93   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    19.00  41.29  1:05.86    1:27.21   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.06  40.94  1:09.01    1:31.26   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.70  44.59  1:15.01    1:38.38   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    23.41  49.71  1:20.68    1:44.21   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Melker Wernqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            16.04   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            18.67   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            18.80   
Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.85   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            20.33   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            21.05   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            21.22   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.45   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            23.06   
10  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            23.31   
11  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            26.58   
12  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            27.62   
13  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS            31.06   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            18.13   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            18.50   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            18.73   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            19.04   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.47   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            20.55   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            23.06   
Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap            23.78   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            26.18   
10  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            27.83   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.39   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 9 år oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    22.98        49.65   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.21        50.59   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    23.20        50.93   
Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    24.84        53.97   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.64        54.91   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    26.58        55.30   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    26.68        56.33   
Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    27.00        56.46   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    26.31        57.67   
10  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    26.39        58.09   
11  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    26.92        58.32   
12  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    27.39        58.41   
13  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    28.30        59.74   
14  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    28.12        1:00.31   
15  Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS    27.80        1:00.60   
16  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.49        1:01.16   
17  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    30.54        1:06.11   
18  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsällskap    31.30        1:06.39   
19  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap    29.75        1:07.18   
20  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap    30.36        1:08.97   
21  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.67        1:09.01   
22  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    31.51        1:09.35   
23  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.89        1:10.62   
24  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.38        1:16.59   
25  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap    37.53        1:17.71   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
Prisutdelning efter denna gren (gren 1-8) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    23.80        51.58   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap    23.96        52.55   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    24.42        53.67   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS    25.45        54.14   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    25.51        55.55   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.87        56.09   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    56.55        56.55   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.04        56.95   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    57.15        57.15   
10  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    1:00.09        1:00.09   
11  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    28.91        1:01.19   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    14.70  30.88  47.66    1:04.09   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.27  31.61  48.71    1:05.18   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    15.48  32.64  50.09    1:06.71   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    16.26  33.78  51.82    1:09.36   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    16.11  34.64  53.73    1:12.38   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    17.69  35.72  54.07    1:12.55   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    16.74  35.21  54.66    1:13.11   
Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    17.04  35.52  56.04    1:15.28   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    17.11  36.77  57.08    1:16.38   
10  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    16.89  36.51  57.78    1:16.69   
11  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    16.96  36.69  56.86    1:16.93   
12  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    17.71  37.07  57.70    1:17.13   
13  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    17.49  37.15  57.97    1:17.81   
14  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    16.79  36.48  57.20    1:18.11   
15  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.49  37.68  58.68    1:18.61   
16  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    17.75  38.03  58.70    1:18.95   
17  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    18.14  38.42  59.36    1:19.55   
18  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    18.28  38.40  59.99    1:22.00   
19  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    18.40  39.24  1:01.48    1:23.29   
20  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    18.42  39.93  1:02.90    1:25.51   
21  Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap    17.87  39.43  1:02.65    1:25.65   
22  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    18.90  41.56  1:04.25    1:26.06   
23  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    19.45  42.16  1:05.51    1:26.63   
24  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    19.49  41.51  1:04.51    1:26.78   
25  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    19.39  41.16  1:04.89    1:27.67   
26  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    21.33  46.16  1:11.27    1:34.95   
27  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    20.81  45.45  1:11.74    1:35.50   
28  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    20.30  45.78  1:11.73    1:39.71   
29  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    21.34  46.85  1:14.96    1:41.12   
30  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS    22.53  50.16  1:20.32    1:50.36   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    14.43  30.43  47.00    1:03.41   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.40  30.52  47.36    1:03.50   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    14.75  30.88  47.47    1:04.12   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    15.08  31.47  48.26    1:04.36   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.84  30.70  47.52    1:04.38   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    14.34  30.42  47.35    1:04.56   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    15.32  32.10  49.36    1:06.08   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    15.13  32.18  49.73    1:07.67   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    15.57  32.34  50.17    1:07.95   
10  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    15.28  32.69  50.45    1:08.04   
11  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    15.12  32.03  50.05    1:08.33   
12  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    15.49  32.71  50.96    1:09.42   
13  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    15.76  33.25  51.62    1:09.59   
14  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.17  33.98  52.33    1:10.47   
15  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    16.53  34.29  53.01    1:11.09   
16  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    16.65  35.13  53.57    1:11.60   
17  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.67  34.96  53.97    1:11.95   
18  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    16.17  34.38  53.60    1:12.46   
19  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    16.33  34.85  54.61    1:14.11   
20  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    16.85  35.86  55.48    1:14.58   
21  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    17.00  35.99  55.77    1:15.20   
22  Alessandra Bäck  2003  Västerviks Simsällskap    18.36  38.36  59.32    1:17.85   
23  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.87  38.71  1:00.09    1:18.91   
24  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.45  37.84  58.58    1:19.41   
25  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    18.83  40.29  1:02.75    1:24.64   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Fl 12 år oä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    14.26  29.75  45.64    1:01.42   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    14.54  30.39  46.76    1:03.06   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    14.49  30.40  47.00    1:03.68   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    14.89  31.02  47.69    1:04.27   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    14.76  31.11  48.22    1:04.62   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    14.76  31.18  48.40    1:05.71   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    14.66  30.63  47.82    1:05.89   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.77  31.16  48.61    1:05.94   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.69  38.19  59.60    1:20.09   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    15.11  31.60  48.54    1:04.79   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    15.92  32.65  50.09    1:07.45   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    15.77  33.08  50.86    1:08.08   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.66  33.11  51.29    1:08.34   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    16.75  35.05  53.28    1:11.41   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.17  36.34  56.83    1:15.08   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.46  35.18  55.53    1:15.11   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    17.56  36.86  56.80    1:15.22   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    17.65  37.29  59.39    1:20.37   
10  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    18.18  38.81  1:00.19    1:21.66   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    17.86  39.08  1:01.38    1:23.98   
12  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.21  41.71  1:06.52    1:30.26   
13  Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS    18.85  41.48  1:06.74    1:31.07   
14  Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    21.21  46.04  1:10.67    1:34.75   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    13.48  28.61  43.96    58.71   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    13.62  28.27  44.03    59.18   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    13.71  28.86  44.28    59.55   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    14.05  29.44  45.17    1:00.54   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    14.07  29.20  45.47    1:01.04   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    14.70  30.49  46.74    1:02.89   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    14.75  31.25  48.54    1:04.91   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    14.34  30.70  47.98    1:05.31   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    15.41  32.18  49.74    1:07.09   
10  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    15.37  32.03  49.66    1:07.18   
11  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    16.07  33.03  51.59    1:08.09   
12  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    16.35  34.35  52.35    1:10.36   
13  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.71  33.93  53.05    1:10.44   
14  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    16.21  34.85  53.97    1:12.35   
15  Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb    17.09  35.88  55.73    1:13.75   
16  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    16.11  34.61  54.50    1:14.03   
17  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    18.03  37.76  58.35    1:17.50   
18  Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    18.66  40.52  1:03.57    1:25.32   
19  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    19.46  43.19  1:09.92    1:36.78   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Hannes Blom  2002  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Po 12 år oä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    13.34  27.75  42.27    56.10   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    13.11  27.69  42.98    57.90   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    13.59  28.00  42.90    58.07   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    13.67  29.09  45.23    1:01.08   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.77  31.62  48.95    1:05.79   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.76  33.96  53.38    1:09.94   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    16.32  35.45  55.47    1:14.61   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.65  42.75  1:05.34    1:27.52   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    20.25  43.74  1:07.58    1:31.10   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    20.47  45.03  1:11.09    1:36.62   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    21.38  46.70  1:12.53    1:37.69   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    21.68  46.76  1:12.54    1:38.76   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    21.69  46.98  1:13.70    1:39.34   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    21.97  48.28  1:15.85    1:42.56   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.39  49.31  1:16.20    1:43.51   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    23.52  50.10  1:17.38    1:43.71   
10  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS    23.80  49.76  1:18.93    1:47.12   
11  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    23.27  51.21  1:19.92    1:48.68   
12  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    24.38  53.02  1:21.11    1:49.42   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    23.98  52.32  1:22.31    1:51.52   
14  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    25.20  54.26  1:24.28    1:53.75   
15  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap    23.73  53.25  1:23.93    1:53.78   
16  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    23.86  53.64  1:24.95    1:54.46   
17  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsällskap    25.51  54.98  1:25.36    1:56.82   
18  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.43  56.41  1:28.29    2:00.30   
19  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    27.87  59.19  1:31.53    2:02.62   
20  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    26.10  58.31  1:32.37    2:03.90   
21  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    29.24  1:05.07  1:45.06    2:24.29   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Po 11 år, Finaler 11 år 
Prisutdelning efter denna gren (gren 9-12) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    20.18  44.22  1:09.12    1:32.02   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    20.32  44.30  1:08.20    1:32.43   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    23.40  50.28  1:18.65    1:44.21   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.52  48.98  1:17.06    1:45.04   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    23.60  50.73  1:19.56    1:47.40   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.02  51.87  1:23.09    1:53.74   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    25.43  57.10  1:30.58    2:04.01   
Melker Wernqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    30.35  1:08.21  1:46.96    2:27.09   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Fl 10 år oy, Finaler 10 år och yngre 
Prisutdelning för resterande grenar klockan 15:20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Damer [2007] Lag 1  2007  Linköpings Allmänna SS            2:33.71   
  Althaea Süsskind  2007      17.26  36.83      36.83   
  Ellen Arnell  2006      18.84  40.00      1:16.83   
  Henny Paläng  2006      18.16  40.03      1:56.86   
  Josefin Klintåker  2006      18.00  36.85      2:33.71   
                     
Hultsfred Damer [2006]  2006  Hultsfreds Simsällskap            2:50.64   
  Jennifer Bogren  2006      19.58  41.54      41.54   
  Ellen Ekström Nelson  2006      21.34  44.00      1:25.54   
  Stina Klavins  2007      20.60  45.30      2:10.84   
  Tyra Andersson  2006      18.83  39.80      2:50.64   
                     
Nkk Damer [2006] Lag 2  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:57.94   
  Ella Nordlinder  2006      20.11  42.52      42.52   
  Tuva Lovinge  2006      21.43  45.21      1:27.73   
  Alice Westerberg  2007      21.22  46.41      2:14.14   
  Alma Malm  2008      20.05  43.80      2:57.94   
                     
Lass Damer [2006] Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            3:00.21   
  Hanna Oehm  2007      19.15  41.55      41.55   
  Elsa Björnholm  2006      20.52  43.20      1:24.75   
  Emma Persson  2007      25.04  53.13      2:17.88   
  Fanny Ivarsson  2007      20.19  42.33      3:00.21   
                     
Oskarshamn Damer [2006]  2006  Oskarshamns Simsällskap            3:02.90   
  Julia Almquist  2007      19.96  41.73      41.73   
  Alwa Lundberg  2006      19.05  41.21      1:22.94   
  Alfrida Lagström  2006      20.77  45.11      2:08.05   
  Ella Veenhuis  2007      24.81  54.85      3:02.90   
                     
Lass Damer [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            3:07.98   
  Sofia Holmqvist  2008      22.64  47.65      47.65   
  Tilda Larsson  2008      21.34  44.96      1:32.61   
  Angelica Hietanen  2007      21.35  46.03      2:18.64   
  Linnéa Lundbohm  2006      22.93  49.34      3:07.98   
                     
Lass Damer [2006] Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            3:11.40   
  Sigrid Alvehus  2008      21.72  48.59      48.59   
  Alice Björnholm  2008      21.74  46.06      1:34.65   
  Linnea Carlsson  2007      22.24  46.81      2:21.46   
  Viola Högberg  2007      22.63  49.94      3:11.40   
                     
Nkk Damer [2006] Lag 1  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:22.29   
  Nova Lundkvist  2007      20.94  44.60      44.60   
  Jonna Klasén  2008      25.10  52.97      1:37.57   
  Martina Meyer  2008      25.12  59.17      2:36.74   
  Ella Hagström  2007      21.25  45.55      3:22.29   
                     
Hultsfred Damer Lag 2  2006  Hultsfreds Simsällskap            3:35.25   
  Moa Carlsson  2006      20.16  46.33      46.33   
  Isabella Westergren  2007      22.22  52.33      1:38.66   
  Melina Widén  2006      22.92  51.10      2:29.76   
  Kimberly Bogren  2008      29.42  1:05.49      3:35.25   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Po 10 år oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Herrar [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:24.43   
  Fredrik Höglund  2006      17.09  35.54      35.54   
  Arvid Blom  2006      17.07  36.57      1:12.11   
  Hugo Larsson  2006      17.68  35.76      1:47.87   
  Simon Axelsson  2006      17.91  36.56      2:24.43   
                     
Nkk Herrar [2006]  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:48.65   
  Jacob Hellman  2006      16.91  35.27      35.27   
  Melvin Engström  2007      20.64  44.97      1:20.24   
  Wilmer Jakobsson  2008      22.03  47.02      2:07.26   
  Carl Bönnemark  2006      19.09  41.39      2:48.65   
                     
Lass Herrar [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
  Milo Forsberg  2007      19.41  43.81      43.81   
                     
Nkk Herrar [2006] Lag 2  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Mix 13 år oä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Mix Lag 1  Linköpings Allmänna SS            1:50.63   
  Johanna Gunnarsson  1999      14.20  29.06      29.06   
  Hilda Linné  2000      13.72  28.62      57.68   
  Naevid Kiasat  2001      12.69  26.37      1:24.05   
  Sebastian Nilsson  2002      12.71  26.58      1:50.63   
                     
Lass Mix Lag 2  Linköpings Allmänna SS            1:51.29   
  Elise Gidlöf  1999      14.16  28.88      28.88   
  Sandra Mokhtari  2001      14.50  29.42      58.30   
  Nicola Lundqvist  2002      12.97  26.53      1:24.83   
  Albin Staaf  2000      12.61  26.46      1:51.29   
                     
Nkk Mix Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:53.69   
  Klara Gårdman  2002      14.21  29.20      29.20   
  Sofia Westerberg  2002      13.88  29.03      58.23   
  Axel Eriksson  1998      12.75  26.73      1:24.96   
  Oscar Sundberg  2000      14.09  28.73      1:53.69   
                     
Mss Mix  Motala Simsällskap            1:56.05   
  Isadora Rosén  2002      14.86  30.64      30.64   
  Henrik Eriksson  2002      13.29  27.14      57.78   
  Elliot Fielder  2003      13.17  27.64      1:25.42   
  Tilda Carlsson  2003      14.38  30.63      1:56.05   
                     
Lass Mix Lag 3  Linköpings Allmänna SS            1:56.86   
  Amanda Weiding  2003      14.98  30.55      30.55   
  Felicia Järvikari  2002      14.00  29.53      1:00.08   
  Elias Axelsson  2002      13.58  27.83      1:27.91   
  Måns Andersson  2002      13.85  28.95      1:56.86   
                     
Lass Mix Lag 4  Linköpings Allmänna SS            1:58.81   
  Lena Årebo  2002      14.83  31.06      31.06   
  Darja Koutchinskaia  2003      13.91  29.72      1:00.78   
  Ruben Staaf  2002      13.73  28.71      1:29.49   
  Erik Wallin  2003      13.99  29.32      1:58.81   
                     
Lass Mix Lag 5  Linköpings Allmänna SS            2:03.90   
  Alva Högberg  2002      15.16  30.88      30.88   
  Martina Karlsson  2003      15.15  31.53      1:02.41   
  William Barkehed  2003      14.56  30.47      1:32.88   
  Olle Almén  2003      14.81  31.02      2:03.90   
                     
Västervik Mix  2000  Västerviks Simsällskap            2:04.76   
  Emelie Liljeblad  2002      15.24  31.78      31.78   
  Gustav Ferlin  2000      14.70  31.45      1:03.23   
  Mira Grimvall  2002      15.54  32.38      1:35.61   
  Elias Fölling Barck  2001      13.84  29.15      2:04.76   
                     
Oskarshamn Mix [1917]  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
  Ossian Lagström  2003      15.77  31.95      31.95   
  Christoffer Torkelsson  2002      16.77  35.29      1:07.24   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Mix 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lass Mix [2004]  2004  Linköpings Allmänna SS            1:59.89   
  Gustav Edlund  2004      14.52  29.58      29.58   
  Thilde Smedbäck  2004      14.05  29.50      59.08   
  David Axelsson  2004      14.77  30.28      1:29.36   
  Olivia Gustafsson  2004      14.60  30.53      1:59.89   
                     
Mss Mix  2004  Motala Simsällskap            2:09.68   
  Lukas Lundberg  2004      15.08  30.86      30.86   
  Emilia Eriksson  2004      15.33  32.34      1:03.20   
  Gustav Fahlström  2005      15.46  32.53      1:35.73   
  Leija Johansson Junttila  2006      16.24  33.95      2:09.68   
                     
Nkk Mix Lag 1  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:10.18   
  Nikola Petrovic  2004      15.30  31.45      31.45   
  Aldin Mandzo  2004      17.18  34.40      1:05.85   
  Ebba Holgersson  2005      16.18  34.01      1:39.86   
  Ebba Bladh Hazard  2004      14.41  30.32      2:10.18   
                     
Lass Mix [2004] Lag 2  2004  Linköpings Allmänna SS            2:12.01   
  Alice Fransson  2004      15.90  32.57      32.57   
  Märta Högfeldt  2005      15.40  32.52      1:05.09   
  Robin Daremo  2005      16.34  34.82      1:39.91   
  Robin Lundqvist  2005      15.53  32.10      2:12.01   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  2004  Oskarshamns Simsällskap            2:15.58   
  Edvin Karlsson  2004      15.90  32.42      32.42   
  Fabian Lagström  2004      15.95  33.55      1:05.97   
  Alva Tvingsjö  2004      16.73  35.22      1:41.19   
  Johanna Fransson  2004      16.02  34.39      2:15.58   
                     
Nkk Mix Lag 2  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:21.71   
  David Malm  2004      16.55  34.87      34.87   
  Fredrik Holmberg  2004      15.83  33.18      1:08.05   
  Ellen Lovinge  2004      16.32  34.95      1:43.00   
  Emma Werner  2005      17.52  38.71      2:21.71   
                     
Lass Mix [2004] Lag 3  2004  Linköpings Allmänna SS            2:25.54   
  Elin Friberg  2004      16.13  33.76      33.76   
  Andrea Höglund  2005      16.56  33.99      1:07.75   
  Marcus Kjellergren  2004      19.00  41.16      1:48.91   
  Emil Kilander  2004      16.78  36.63      2:25.54   
                     
Lass Mix [2005] Lag 4  2005  Linköpings Allmänna SS            2:28.74   
  Klara Lundberg  2004      16.76  33.80      33.80   
  Hanna Persson  2004      15.74  32.96      1:06.76   
  Nassim Arim  2004      17.61  38.78      1:45.54   
  Aria Mokri  2005      20.32  43.20      2:28.74   
                     
Oskarshamn Mix Lag 2  2004  Oskarshamns Simsällskap            2:36.83   
  Isac Uhre  2005      19.20  40.50      40.50   
  Oscar Wallenberg  2004      20.43  43.29      1:23.79   
  Melisa Bahtagic  2005      17.19  37.25      2:01.04   
  Saga Hjelm  2004      16.57  35.79      2:36.83   
                     
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Fl 11 år, Finaler 11 år 
Prisutdelning innan denna gren (gren 13-16) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    16.05        35.10   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.12        36.15   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    17.94        36.63   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    17.04        37.64   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    17.79        38.04   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    18.66        42.09   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    18.86        42.73   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.39        43.18   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    20.22        43.55   
10  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsällskap    20.08        44.31   
11  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    20.27        44.44   
12  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    20.33        44.93   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    20.36        44.99   
14  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    20.42        45.43   
15  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    19.77        45.98   
16  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.48        46.21   
17  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    20.66        47.05   
18  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    21.36        47.52   
19  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS    21.71        49.37   
20  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    22.90        51.37   
21  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    22.36        53.16   
22  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    26.79        58.64   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    16.68        36.52   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    18.18        40.39   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    19.41        43.36   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.38        44.13   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    20.29        45.38   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    21.60        50.98   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.89        52.79   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    28.80        1:04.87   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    21.08        45.43   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    23.01        49.08   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    22.55        50.15   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    23.68        52.51   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    25.03        54.15   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    25.14        54.29   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    26.07        54.34   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.00        54.44   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    25.80        54.54   
10  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.17        56.01   
11  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    25.99        56.11   
12  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    25.73        56.99   
13  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    26.39        57.27   
14  Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    27.95        58.56   
15  Melina Widén  2006  Hultsfreds Simsällskap    27.28        59.75   
16  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS    29.66        1:05.50   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    22.30        47.10   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    22.68        48.00   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    22.94        48.24   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.80        48.24   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    23.58        50.66   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    24.87        53.57   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    25.43        54.70   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.35        55.07   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap    25.67        56.25   
10  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.93        56.51   
11  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.93        59.49   
12  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    27.59        59.65   
13  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    28.18        1:01.44   
14  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    38.39        1:24.76   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Fl 9 år oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    17.10        36.50   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    17.96        37.96   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    19.19        40.67   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    20.13        42.76   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    20.17        42.78   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    21.21        43.36   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS    20.67        44.00   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.70        45.02   
Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS    21.95        45.46   
10  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.29        46.27   
11  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.75        46.42   
12  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    21.33        46.48   
13  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.09        46.86   
14  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    22.07        47.39   
15  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    23.06        47.81   
16  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    23.23        49.23   
17  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    24.44        50.93   
18  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS    23.26        51.00   
19  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    24.23        51.38   
20  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    23.18        53.45   
21  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap    25.99        56.22   
22  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.26        56.40   
23  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.39        59.12   
24  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsällskap    28.41        59.88   
25  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    29.28        1:01.50   
26  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap    27.69        1:04.64   
27  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.35        1:05.93   
28  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap    32.97        1:11.82   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Po 9 år oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    18.73        38.41   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    19.33        40.23   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    19.89        42.14   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb    21.44        44.04   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    20.49        44.27   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.57        46.20   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.54        46.63   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.98        47.71   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS    24.43        50.27   
10  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.38        52.99   
11  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.99        54.26   
12  Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap    26.33        1:00.14   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            DNF   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    33.53        1:09.43   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.77        1:16.97   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.07        1:19.22   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    39.84        1:20.13   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.76        1:22.22   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.05        1:25.70   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    44.29        1:29.34   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    43.98        1:29.71   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    44.28        1:30.68   
10  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    44.98        1:30.96   
11  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    45.92        1:30.98   
12  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    44.89        1:31.58   
13  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    47.65        1:36.20   
14  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    47.02        1:37.38   
15  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    48.32        1:41.12   
16  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    48.65        1:41.16   
17  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    48.55        1:41.20   
18  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    50.48        1:42.98   
19  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    53.06        1:48.18   
20  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    53.80        1:48.39   
21  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    52.26        1:49.06   
22  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    53.20        1:49.81   
23  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    58.43        1:59.90   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.44        1:12.38   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    35.74        1:12.58   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    35.47        1:12.89   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.02        1:12.93   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    36.54        1:16.32   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    38.30        1:19.50   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    38.64        1:20.87   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    38.88        1:21.10   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.65        1:21.21   
10  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.92        1:21.42   
11  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.84        1:22.17   
12  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    39.83        1:22.25   
13  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    40.61        1:23.13   
14  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    41.37        1:24.89   
15  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    40.94        1:25.27   
16  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    41.26        1:26.03   
17  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.05        1:27.24   
18  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    44.60        1:29.27   
19  Alessandra Bäck  2003  Västerviks Simsällskap    45.17        1:30.21   
20  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    45.03        1:32.76   
21  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.18        1:33.29   
22  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    46.30        1:35.31   
23  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    49.13        1:39.94   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 år oä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    34.48        1:12.45   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    36.30        1:14.88   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    37.14        1:15.38   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    36.51        1:18.61   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    38.09        1:19.54   
Kajsa Johansson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.94        1:34.56   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 12 år 
Prisutdelning efter denna gren (gren 17-24) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.94        1:18.90   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    39.10        1:19.46   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    39.15        1:20.47   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.12        1:24.12   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    43.18        1:28.21   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.91        1:28.40   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    46.03        1:31.44   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.27        1:31.54   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    45.63        1:31.75   
10  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    46.85        1:35.49   
11  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.16        1:38.41   
Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år 
Prisutdelning efter denna gren (gren 17-24) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    34.32        1:11.49   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    34.70        1:13.12   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    35.52        1:13.32   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    35.57        1:13.37   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    35.61        1:13.54   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.92        1:14.67   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    37.17        1:16.64   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    38.60        1:17.62   
Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    39.91        1:22.60   
10  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.98        1:22.87   
11  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    40.56        1:23.09   
12  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.87        1:25.73   
13  Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.63        1:27.96   
14  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    45.87        1:33.87   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb            DSQ   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12 år o ä, Finaler 15 - 99 år 
Prisutdelning efter denna gren (gren 17-24) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    32.13        1:07.98   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    34.50        1:10.80   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.48        1:12.26   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.48        1:12.87   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    40.94        1:23.05   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    42.43        1:26.37   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.87        1:28.96   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    34.07        1:08.80   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.33        1:10.40   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    33.80        1:11.15   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    34.68        1:12.36   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    35.28        1:13.08   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.46        1:20.24   
Katarina Pettersson  2005  Motala Simsällskap    37.85        1:20.40   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.70        1:20.74   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.01        1:22.32   
10  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    40.41        1:23.04   
11  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    40.59        1:24.32   
12  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    39.91        1:24.61   
13  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    40.94        1:24.74   
14  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    40.97        1:25.39   
15  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    40.25        1:26.18   
16  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.51        1:27.41   
17  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    41.61        1:29.76   
18  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS    41.26        1:30.20   
19  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    43.50        1:30.85   
20  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    44.95        1:34.34   
21  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    43.25        1:36.99   
22  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.55        1:46.43   
23  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    52.07        1:47.94   
Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    34.93        1:12.59   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    36.89        1:17.06   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.74        1:19.02   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.29        1:19.17   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    40.24        1:25.89   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.82        1:26.46   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.38        1:31.24   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    43.28        1:31.40   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    44.94        1:39.26   
10  Melker Wernqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    46.61        1:40.72   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    16.76        34.26   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    18.10        36.83   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    18.49        39.29   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    19.04        39.77   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    19.01        40.56   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    19.70        41.16   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    20.54        42.78   
Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.20        42.80   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    20.67        43.21   
10  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.32        44.16   
11  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    21.81        44.66   
12  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    20.86        45.97   
13  Engla Dunhagen  2006  Finspångs Simklubb    24.43        48.05   
14  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    22.37        49.07   
15  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS    24.49        51.47   
16  Melina Widén  2006  Hultsfreds Simsällskap    24.18        51.82   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Po 10 år, Finaler 10 år 
Prisutdelning efter denna gren (25-28) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.18        35.23   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    17.66        35.78   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    17.87        36.18   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    17.46        36.42   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    17.81        37.43   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    18.24        38.10   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.09        39.54   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.60        41.67   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    20.63        42.88   
10  Troy Eriksson  2006  Motala Simsällskap    21.35        45.64   
11  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap    23.00        48.72   
12  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    23.42        50.37   
13  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.00        55.12   
14  Karl Person  2006  Motala Simsällskap    30.42        1:15.66   
                     
 
Gren 29, 4X50m Medley Fl 13 år oä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer 1  Linköpings Allmänna SS            2:08.39   
  Hilda Linné  2000      31.96        31.96   
  Wilma Holmertz  2003      36.32        1:08.28   
  Elise Gidlöf  1999      31.23        1:39.51   
  Johanna Gunnarsson  1999      28.88        2:08.39   
                     
Lass Damer Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:14.53   
  Felicia Järvikari  2002      34.47        34.47   
  Lena Årebo  2002      36.32        1:10.79   
  Martina Karlsson  2003      33.36        1:44.15   
  Sandra Mokhtari  2001      30.38        2:14.53   
                     
Västervik Damer  1996  Västerviks Simsällskap            2:16.31   
  Mira Grimvall  2002      37.75        37.75   
  Emma Juneskog  1998      36.89        1:14.64   
  Linnea Waldemarsson  1996      30.73        1:45.37   
  Emelie Liljeblad  2002      30.94        2:16.31   
                     
Nkk Damer Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:17.69   
  Sofia Westerberg  2002      33.83        33.83   
  Kajsa Johansson  2000      41.01        1:14.84   
  Klara Gårdman  2002      30.95        1:45.79   
  Stefanie Petrovic  2003      31.90        2:17.69   
                     
Lass Damer Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:18.53   
  Amanda Weiding  2003      35.72        35.72   
  Alva Högberg  2002      37.96        1:13.68   
  Darja Koutchinskaia  2003      33.05        1:46.73   
  Tilda Jaconelli  2003      31.80        2:18.53   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Medley Po 13 år oä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            2:06.33   
  Sebastian Nilsson  2002      34.73        34.73   
  Ruben Staaf  2002      34.75        1:09.48   
  Naevid Kiasat  2001      30.04        1:39.52   
  Albin Staaf  2000      26.81        2:06.33   
                     
Nkk Herrar [2001]  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:09.49   
  Oscar Sundberg  2000      32.37        32.37   
  Axel Eriksson  1998      32.44        1:04.81   
  Oliver Edoff  2003      35.10        1:39.91   
  Joakim Sühl  2000      29.58        2:09.49   
                     
Lass Herrar 2  Linköpings Allmänna SS            2:12.14   
  William Barkehed  2003      34.19        34.19   
  Erik Wallin  2003      37.87        1:12.06   
  Elias Axelsson  2002      30.59        1:42.65   
  Måns Andersson  2002      29.49        2:12.14   
                     
Lass Herrar 3  Linköpings Allmänna SS            2:18.88   
  Isak Lust  2002      38.68        38.68   
  Daniel Olsson  1996      32.27        1:10.95   
  Olle Almén  2003      34.61        1:45.56   
  Filip Gidlöf  2003      33.32        2:18.88   
                     
Västervik Herrar  Västerviks Simsällskap            2:34.17   
  Gustav Ferlin  2000      39.10        39.10   
  Stefanos Gavriliidis  2003      42.44        1:21.54   
  Elias Fölling Barck  2001      31.24        1:52.78   
  Mattias Nad  2003      41.39        2:34.17   
                     
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Fl 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Flickor Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:20.47   
  Thilde Smedbäck  2004      33.50        33.50   
  Olivia Gustafsson  2004      39.12        1:12.62   
  Märta Högfeldt  2005      35.90        1:48.52   
  Alice Fransson  2004      31.95        2:20.47   
                     
Lass Flickor Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            2:32.43   
  Julia Arildsson  2005      41.49        41.49   
  Elin Friberg  2004      39.24        1:20.73   
  Andrea Höglund  2005      38.12        1:58.85   
  Hanna Persson  2004      33.58        2:32.43   
                     
Nkk Damer Lag 1  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:33.96   
  Ebba Holgersson  2005      40.97        40.97   
  Ellen Lovinge  2004      41.10        1:22.07   
  Ebba Bladh Hazard  2004      34.80        1:56.87   
  Emma Werner  2005      37.09        2:33.96   
                     
Västerviks Tjejer Lag 1  2004  Västerviks Simsällskap            2:39.49   
  Alva Claesén  2004      43.22        43.22   
  Tilda Sundell  2005      46.51        1:29.73   
  Maria Miñana Juan  2004      38.21        2:07.94   
  Clara Kuggvik  2005      31.55        2:39.49   
                     
Lass Flickor Lag 3  2005  Linköpings Allmänna SS            2:41.32   
  Maja Arnell  2004      42.16        42.16   
  Elin Heimdahl  2004      42.88        1:25.04   
  Elvira Nilsson  2004      39.62        2:04.66   
  Darya Abbaspour  2005      36.66        2:41.32   
                     
Lass Flickor Lag 4  2004  Linköpings Allmänna SS            2:52.17   
  Frida Holmqvist  2005      43.72        43.72   
  Sofia Wallin  2005      47.51        1:31.23   
  Emilia Carlsson  2005      43.32        2:14.55   
  Stella Åqvist  2005      37.62        2:52.17   
                     
Oskarshamn Damer [2004]  2004  Oskarshamns Simsällskap            2:53.34   
  Ida Ekström  2005      45.89        45.89   
  Alva Tvingsjö  2004      48.55        1:34.44   
  Johanna Fransson  2004      42.92        2:17.36   
  Saga Hjelm  2004      35.98        2:53.34   
                     
Lass Flickor Lag 5  2004  Linköpings Allmänna SS            3:02.47   
  Majken Alvehus  2005      49.46        49.46   
  Louise Frisk  2005      49.36        1:38.82   
  Isabelle Frisk  2004      41.89        2:20.71   
  Kristel Aziz  2005      41.76        3:02.47   
                     
Västerviks Tjejer Lag 2  2004  Västerviks Simsällskap            3:05.21   
  Linnea Karlsson  2004      43.64        43.64   
  Frida Liliequist  2004      47.45        1:31.09   
  Emma Kindberg  2004      48.25        2:19.34   
  Lisa Grimvall  2004      45.87        3:05.21   
                     
10  Västervik Damer [2004]  2004  Västerviks Simsällskap            3:08.18   
  Elin Hagman  2004      50.36        50.36   
  Maja Lundmark  2004      48.52        1:38.88   
  Ida Holmberg  2004      51.84        2:30.72   
  Julia Wall  2004      37.46        3:08.18   
                     
11  Motala SS Damer [2004]  2004  Motala Simsällskap            3:10.73   
  Greta Sjögren  2007      48.72        48.72   
  Klara Haraldsson  2005      54.25        1:42.97   
  Katarina Pettersson  2005      45.88        2:28.85   
  Astrid Rosén  2005      41.88        3:10.73   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Po 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Pojkar Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            2:22.58   
  Emil Kilander  2004      38.56        38.56   
  Gustav Edlund  2004      37.04        1:15.60   
  David Axelsson  2004      34.01        1:49.61   
  Robin Lundqvist  2005      32.97        2:22.58   
                     
Nkk Herrar Lag 1  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:31.11   
  Aldin Mandzo  2004      38.97        38.97   
  David Malm  2004      42.22        1:21.19   
  Nikola Petrovic  2004      35.45        1:56.64   
  David Ullstrand  2005      34.47        2:31.11   
                     
Motala SS Herrar [2004]  2004  Motala Simsällskap            2:45.64   
  Marcus Manninen  2004      44.11        44.11   
  Gustav Fahlström  2005      44.16        1:28.27   
  Lukas Lundberg  2004      35.85        2:04.12   
  Arthur Forsfält  2008      41.52        2:45.64   
                     
Oskarshamn Herrar [2004]  2004  Oskarshamns Simsällskap            2:48.42   
  Edvin Karlsson  2004      38.81        38.81   
  Oscar Wallenberg  2004      48.91        1:27.72   
  Fabian Lagström  2004      39.35        2:07.07   
  Isac Uhre  2005      41.35        2:48.42   
                     
Lass Pojkar Lag 2  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
  Aria Mokri  2005      49.39        49.39   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Medley Mix 10 år oy, Finaler 10 år och yngre 
Prisutdelning efter denna gren (gren 29-33) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:53.85   
  Hugo Larsson  2006      44.16        44.16   
  Fredrik Höglund  2006      48.60        1:32.76   
  Althaea Süsskind  2007      40.68        2:13.44   
  Henny Paläng  2006      40.41        2:53.85   
                     
Lass Mix [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:58.46   
  Josefin Klintåker  2006      44.15        44.15   
  Arvid Blom  2006      49.30        1:33.45   
  Simon Axelsson  2006      44.87        2:18.32   
  Ellen Arnell  2006      40.14        2:58.46   
                     
Nkk Mix Lag 2  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:21.24   
  Valter Ericsson  2008      55.10        55.10   
  Alma Malm  2008      54.26        1:49.36   
  Tuva Lovinge  2006      48.91        2:38.27   
  Melvin Engström  2007      42.97        3:21.24   
                     
Nkk Mix Lag 3  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:24.15   
  Jacob Strand  2006      52.93        52.93   
  Filip Gyllenhammar  2007      57.07        1:50.00   
  Ella Nordlinder  2006      49.54        2:39.54   
  Ella Hagström  2007      44.61        3:24.15   
                     
Mss Mix  2006  Motala Simsällskap            3:29.46   
  Leija Johansson Junttila  2006      39.55        39.55   
  Greta Sjögren  2007      57.11        1:36.66   
  Troy Eriksson  2006      1:10.44        2:47.10   
  Arthur Forsfält  2008      42.36        3:29.46   
                     
Oskarshamn Mix [2006]  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNF   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      1:05.37        1:05.37   
  Julia Almquist  2007      53.62        1:58.99   
  Alwa Lundberg  2006      52.73        2:51.72   
                     
Nkk Mix Lag 1  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    40.07        1:25.47   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.49        1:25.53   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    41.23        1:29.43   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    42.79        1:29.94   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.45        1:30.27   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    43.78        1:31.48   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    43.51        1:31.86   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    44.24        1:31.87   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    44.40        1:33.01   
10  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    44.87        1:35.50   
11  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    47.16        1:42.34   
12  Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    49.38        1:42.60   
13  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    49.25        1:44.35   
14  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    48.42        1:44.49   
15  Isabel Lagali  2004  Linköpings Allmänna SS    50.72        1:45.64   
16  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    49.88        1:46.42   
17  Tuva Brandt  2004  Linköpings Allmänna SS    50.25        1:46.55   
18  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.88        1:46.70   
19  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    50.29        1:48.24   
20  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    51.24        1:49.92   
21  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    52.97        1:50.92   
22  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    54.09        1:53.65   
23  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    54.79        1:55.36   
24  Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap    54.53        1:57.06   
25  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    58.55        2:03.50   
26  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    1:01.12        2:11.71   
Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    36.05        1:16.84   
Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.90        1:19.54   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.20        1:21.26   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    39.50        1:22.31   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    39.17        1:22.75   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    39.89        1:23.94   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    39.81        1:24.00   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    40.78        1:27.25   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    42.71        1:29.88   
10  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.02        1:32.47   
11  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    43.71        1:32.96   
12  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.24        1:34.67   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    44.38        1:34.69   
14  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    44.97        1:34.71   
15  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    47.91        1:40.58   
16  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    47.21        1:40.92   
17  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.80        1:41.72   
Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim Fl 12 o ä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    36.20        1:17.54   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    38.37        1:22.31   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    40.52        1:25.58   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    37.10        1:18.74   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.41        1:22.07   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.09        1:26.23   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    40.88        1:26.53   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.89        1:32.68   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.73        1:35.83   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    46.48        1:38.32   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    47.19        1:38.96   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    51.36        1:46.57   
10  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    51.16        1:48.22   
11  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    50.09        1:48.23   
12  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.06        1:49.40   
13  Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS    53.50        1:53.44   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    33.61        1:13.04   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    35.61        1:15.51   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.15        1:15.63   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.43        1:19.14   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    38.17        1:23.11   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    38.15        1:23.33   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    39.09        1:23.57   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    41.70        1:29.88   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    40.87        1:30.36   
10  Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb    41.88        1:30.82   
11  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.75        1:31.76   
12  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    45.64        1:39.40   
13  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    46.04        1:39.71   
14  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    47.76        1:41.88   
15  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    50.34        1:49.09   
Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 12 o ä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.90        1:12.07   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    34.42        1:12.71   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    35.71        1:16.77   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.89        1:20.35   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    38.42        1:21.63   
Johannes Näslund  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.00        1:27.16   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    41.51        1:27.59   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.67        1:28.64   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    42.09        1:29.41   
                     
 
Gren 36, 200m Frisim Fl 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.44  1:15.71  1:55.56    2:33.23   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    35.25  1:15.40  1:56.95    2:36.94   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    36.72  1:17.90  2:00.28    2:37.82   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    36.47  1:17.45  1:59.44    2:41.16   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.00  1:21.23  2:07.56    2:52.55   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.76  1:26.22  2:12.89    2:58.35   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    40.40  1:27.34  2:15.15    2:58.54   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    41.09  1:27.43  2:13.29    2:58.55   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.35  1:27.41  2:15.42    3:00.36   
10  Katarina Pettersson  2005  Motala Simsällskap    38.96  1:23.90  2:14.60    3:01.15   
11  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    40.35  1:29.69  2:20.58    3:07.61   
12  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    42.49  1:31.49  2:21.53    3:08.24   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    41.39  1:29.97  2:20.16    3:08.64   
14  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.34  1:30.97  2:22.49    3:09.81   
15  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS    42.65  1:33.64  2:25.38    3:17.39   
16  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    43.06  1:35.61  2:31.57    3:22.98   
17  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    43.64  1:39.50  2:39.11    3:35.22   
18  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS    47.07  1:45.20  2:45.78    3:45.58   
Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 37, 200m Frisim Po 11 år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    33.35  1:10.92  1:49.47    2:27.98   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    37.74  1:19.94  2:04.99    2:45.95   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    37.34  1:20.36  2:02.32    2:47.95   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.98  1:22.48  2:06.69    2:48.64   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.04  1:23.32  2:09.75    2:52.92   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    39.64  1:28.07  2:21.10    3:10.36   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.37  1:29.35  2:22.50    3:13.09   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    45.95  1:43.23  2:39.44    3:35.87   
                     
 
Gren 38, 50m Ryggsim Fl 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    19.40        38.33   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    21.68        43.78   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    21.60        43.91   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    22.60        45.30   
Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.42        47.31   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    22.89        48.46   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    23.82        49.78   
Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    23.34        49.82   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    24.10        49.88   
10  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    24.51        49.94   
11  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.83        50.00   
12  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    25.97        51.46   
13  Melina Widén  2006  Hultsfreds Simsällskap    24.87        53.62   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Ryggsim Po 10 år, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    21.60        42.82   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.19        43.20   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    21.67        43.49   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    22.05        45.21   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.57        45.60   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    22.06        45.89   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    23.36        50.30   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    31.59        1:03.64   
Karl Person  2006  Motala Simsällskap    34.13        1:12.95   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 40, 25m Fjärilsim Fl 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            16.97   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            19.66   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            19.82   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            21.12   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            21.67   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            21.73   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.14   
Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            23.28   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            23.30   
10  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            23.80   
11  Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            24.31   
12  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            24.77   
13  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            25.25   
14  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            27.16   
15  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            30.21   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 41, 25m Fjärilsim Po 9 år o y, Finaler 9 år och yngre 
Prisutdelning efter denna gren (gren 34-41) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            19.91   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            21.38   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            22.63   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            23.39   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            23.63   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            24.74   
Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            25.36   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap            29.24   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            31.28   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 12 år 
Prisutdelning för resterande grenar klockan 14:20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.45  2:26.12  3:40.09    4:50.88   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:12.07  2:26.75  3:40.60    4:50.99   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:16.92  2:41.18  4:05.79    5:27.29   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    1:20.01  2:45.86  4:12.49    5:36.84   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:21.10  2:48.39  4:15.38    5:37.34   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:23.27  2:54.18  4:25.45    5:52.00   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    1:24.08  2:56.66  4:28.34    5:59.96   
Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:25.69  3:01.40  4:36.90    6:07.19   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:26.08  3:00.50  4:36.28    6:09.94   
10  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    1:30.28  3:10.20  4:52.18    6:31.07   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år 
Prisutdelning för resterande grenar klockan 14:20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:09.93  2:22.79  3:35.78    4:47.32   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.52  2:29.94  3:47.97    5:02.11   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    1:13.70  2:32.32  3:50.06    5:07.89   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    1:12.16  2:30.33  3:49.39    5:08.44   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    1:13.86  2:32.96  3:52.20    5:10.55   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:14.58  2:32.68  3:52.81    5:11.49   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:17.37  2:41.89  4:06.16    5:26.61   
Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.64  2:40.09  4:05.20    5:26.92   
Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:15.81  2:40.51  4:05.86    5:27.94   
10  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    1:17.65  2:43.59  4:10.74    5:34.14   
11  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    1:20.39  2:47.99  4:15.83    5:39.11   
12  Alessandra Bäck  2003  Västerviks Simsällskap    1:25.24  2:59.62  4:34.10    6:01.25   
13  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.91  2:57.72  4:30.73    6:01.49   
14  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    1:22.43  2:56.38  4:31.65    6:04.28   
15  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:28.74  3:05.62  4:45.11    6:20.32   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Fl 12 år o ä, Finaler 15 - 99 år 
Prisutdelning för resterande grenar klockan 14:20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    1:09.76  2:23.17  3:37.23    4:50.84   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    1:13.78  2:33.28  3:55.21    5:15.64   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:11.60  2:29.46  3:46.33    5:01.86   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:12.82  2:31.30  3:49.93    5:06.12   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    1:12.20  2:30.81  3:50.04    5:06.68   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.16  2:42.71  4:06.70    5:28.66   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:18.50  2:44.21  4:11.59    5:34.60   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.83  2:49.68  4:13.57    5:35.74   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:21.89  2:48.22  4:13.97    5:36.62   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.78  2:49.14  4:18.59    5:46.12   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    1:28.17  3:08.72  4:53.89    6:38.36   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:05.39  2:16.47  3:29.05    4:40.37   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.78  2:19.42  3:32.70    4:44.12   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:08.69  2:20.89  3:34.21    4:45.70   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    1:09.49  2:23.84  3:36.04    4:46.50   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:09.50  2:23.80  3:36.97    4:46.65   
Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:10.76  2:28.55  3:46.82    5:03.53   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    1:11.57  2:28.91  3:47.68    5:04.67   
Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:13.45  2:32.74  3:51.22    5:06.10   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    1:14.52  2:34.91  3:58.14    5:20.56   
10  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    1:17.46  2:42.47  4:06.13    5:25.50   
11  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    1:18.16  2:43.61  4:09.82    5:33.42   
12  Filip Gidlöf  2003  Linköpings Allmänna SS    1:19.48  2:47.02  4:15.57    5:47.61   
13  Christoffer Torkelsson  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:23.94  2:55.38  4:28.76    5:55.77   
14  Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb    1:22.98  2:55.87  4:31.57    6:06.20   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 43, 400m Frisim Po 12 år o ä, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:03.58  2:10.92  3:16.50    4:20.11   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:04.13  2:11.77  3:20.26    4:29.20   
Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    1:07.63  2:20.14  3:34.24    4:46.85   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    1:21.45  2:50.15  4:16.81    5:42.29   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.04  2:52.01  4:20.48    5:44.53   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    1:22.62  2:54.65  4:28.19    5:57.49   
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley Fl 10 år o y, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer [2007] Lag 1  2007  Linköpings Allmänna SS            2:57.55   
  Tilda Larsson  2008      46.94        46.94   
  Ellen Arnell  2006      49.34        1:36.28   
  Althaea Süsskind  2007      39.68        2:15.96   
  Josefin Klintåker  2006      41.59        2:57.55   
                     
Oskarshamn Damer [2006]  2006  Oskarshamns Simsällskap            3:17.95   
  Alwa Lundberg  2006      46.79        46.79   
  Julia Almquist  2007      50.99        1:37.78   
  Alfrida Lagström  2006      48.27        2:26.05   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      51.90        3:17.95   
                     
Hultsfred Damer [2006]  2006  Hultsfreds Simsällskap            3:18.68   
  Jennifer Bogren  2006      52.62        52.62   
  Moa Carlsson  2006      52.92        1:45.54   
  Tyra Andersson  2006      50.80        2:36.34   
  Stina Klavins  2007      42.34        3:18.68   
                     
Lass Damer [2006] Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            3:34.81   
  Sofia Holmqvist  2008      52.62        52.62   
  Emma Persson  2007      56.87        1:49.49   
  Linnea Carlsson  2007      59.46        2:48.95   
  Viola Högberg  2007      45.86        3:34.81   
                     
Lass Damer [2006] Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            3:38.00   
  Hanna Oehm  2007      54.35        54.35   
  Linnéa Lundbohm  2006      1:02.59        1:56.94   
  Fanny Ivarsson  2007      53.69        2:50.63   
  Alice Björnholm  2008      47.37        3:38.00   
                     
Hultsfred Damer Lag 2  2006  Hultsfreds Simsällskap            3:47.42   
  Isabella Westergren  2007      56.33        56.33   
  Alva Johansson  2008      1:01.65        1:57.98   
  Ellen Ekström Nelson  2006      56.96        2:54.94   
  Melina Widén  2006      52.48        3:47.42   
                     
Lass Damer [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Medley Po 10 år o y, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:53.29   
  Noah Lagerman  2007      43.75        43.75   
  Fredrik Höglund  2006      48.32        1:32.07   
  Arvid Blom  2006      43.22        2:15.29   
  Simon Axelsson  2006      38.00        2:53.29   
                     
Lass Herrar [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            3:25.81   
  Olof Karlsson  2008      54.73        54.73   
  Milo Forsberg  2007      52.24        1:46.97   
  Gustav Kardfall  2006      55.00        2:41.97   
  Simón Perez  2007      43.84        3:25.81   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Medley Mix 13 o ä, Finaler 13 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Mix Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:05.20   
  Hilma Broden  2003      37.17        37.17   
  Axel Eriksson  1998      31.80        1:08.97   
  Sofia Westerberg  2002      30.77        1:39.74   
  John Brolin  2002      25.46        2:05.20   
                     
Lass Mix Lag 1  Linköpings Allmänna SS            2:05.30   
  Amanda Weiding  2003      34.31        34.31   
  Wilma Holmertz  2003      35.56        1:09.87   
  Naevid Kiasat  2001      29.22        1:39.09   
  Sebastian Nilsson  2002      26.21        2:05.30   
                     
Lass Mix Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:07.02   
  Darja Koutchinskaia  2003      33.95        33.95   
  Ruben Staaf  2002      34.36        1:08.31   
  Felicia Järvikari  2002      31.54        1:39.85   
  Albin Staaf  2000      27.17        2:07.02   
                     
Lass Mix Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:08.45   
  Nicola Lundqvist  2002      33.85        33.85   
  Lena Årebo  2002      35.53        1:09.38   
  Elias Axelsson  2002      30.14        1:39.52   
  Elise Gidlöf  1999      28.93        2:08.45   
                     
Västervik Mix  2000  Västerviks Simsällskap            2:19.14   
  Mira Grimvall  2002      38.05        38.05   
  Gustav Ferlin  2000      38.51        1:16.56   
  Elias Fölling Barck  2001      31.52        1:48.08   
  Emelie Liljeblad  2002      31.06        2:19.14   
                     
Oskarshamn Mix [1917]  Oskarshamns Simsällskap            2:46.31   
  Nora Björklund  2003      37.70        37.70   
  Ossian Lagström  2003      45.28        1:22.98   
  Ebba Håkansson  2003      48.60        2:11.58   
  Christoffer Torkelsson  2002      34.73        2:46.31   
                     
                     
 
Gren 47, 4X50m Medley Mix 11-12 år, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Mix [2004]  2004  Linköpings Allmänna SS            2:12.58   
  Thilde Smedbäck  2004      32.62        32.62   
  Gustav Edlund  2004      36.39        1:09.01   
  David Axelsson  2004      34.15        1:43.16   
  Olivia Gustafsson  2004      29.42        2:12.58   
                     
Nkk Mix Lag 1  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.75   
  Ebba Holgersson  2005      38.27        38.27   
  Nikola Petrovic  2004      39.25        1:17.52   
  Ebba Bladh Hazard  2004      35.09        1:52.61   
  Aldin Mandzo  2004      33.14        2:25.75   
                     
Mss Mix  2004  Motala Simsällskap            2:30.55   
  Leija Johansson Junttila  2006      37.75        37.75   
  Lukas Lundberg  2004      41.58        1:19.33   
  Gustav Fahlström  2005      35.43        1:54.76   
  Katarina Pettersson  2005      35.79        2:30.55   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  2004  Oskarshamns Simsällskap            2:36.34   
  Edvin Karlsson  2004      36.95        36.95   
  Alva Tvingsjö  2004      46.86        1:23.81   
  Johanna Fransson  2004      39.46        2:03.27   
  Fabian Lagström  2004      33.07        2:36.34   
                     
Lass Mix [2005] Lag 4  2005  Linköpings Allmänna SS            2:46.30