Resultat Totalt Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM Östsvenska    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Kalmar    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Kalmar Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:41.88   
  Hampus Lovinge  1998      26.26        26.26   
  Anton Jansson  1992      28.21        54.47   
  Alexander Frost  1997      24.03        1:18.50   
  Marcus Forsgren  1996      23.38        1:41.88   
                     
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            1:43.88   
  Pontus Palmqvist  1991      25.84        25.84   
  Anton Andersson  1993      29.31        55.15   
  Marcus Pihl  1985      25.12        1:20.27   
  Thomas Törnström  1992      23.61        1:43.88   
                     
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            1:45.75   
  Markus Fürst  1996      27.19        27.19   
  Henry Kerman  1997      30.00        57.19   
  Albin Lövgren  1999      25.76        1:22.95   
  Daniel Forndal  1997      22.80        1:45.75   
                     
Kalmar SS Herrar  Kalmar Simsällskap            1:49.23   
  Mattias Evaldsson  1997      27.73        27.73   
  Robin Fröstberg  1996      29.71        57.44   
  Jacob Olsson  1998      26.81        1:24.25   
  Anton Hong  2000      24.98        1:49.23   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            1:49.89   
  Filip Grimberg  1998      27.88        27.88   
  Erik Nicklasson  1998      30.92        58.80   
  Markus Malm  1997      26.44        1:25.24   
  Victor Johansson  1998      24.65        1:49.89   
                     
Lass Herrar 2  Linköpings Allmänna SS            1:51.27   
  Daniel Olsson  1996      28.21        28.21   
  Tom Andersson  1998      30.29        58.50   
  Sixten Almén  1999      28.58        1:27.08   
  Johannes Nemeth  1991      24.19        1:51.27   
                     
Nkk Herrar Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:53.66   
  Max Engström  2001      29.43        29.43   
  Axel Eriksson  1998      33.52        1:02.95   
  Victor Lovinge  2000      27.36        1:30.31   
  Mikael Wåhlin  1989      23.35        1:53.66   
                     
Nässjö Herrar [1995]  1995  Nässjö SLS            1:54.17   
  Viktor Myrlander  1993      31.17        31.17   
  William Myrlander  1997      30.08        1:01.25   
  Jonathan Myrlander  2000      28.22        1:29.47   
  Joacim Castenson  1995      24.70        1:54.17   
                     
Jönköping Herrar 3  Jönköpings Simsällskap            1:56.32   
  Tim Lärkfeldt  2000      29.95        29.95   
  Filip Egelrud  2000      34.20        1:04.15   
  Jakob Clemedtson  1996      27.06        1:31.21   
  Isak Sabic  1999      25.11        1:56.32   
                     
10  Värnamo SS Herrar  Värnamo Simsällskap            1:56.37   
  Lennie Sahlström  1987      28.20        28.20   
  Robin Pettersson  2000      33.55        1:01.75   
  Erik Stensson  2002      28.75        1:30.50   
  Noah Svensson  1999      25.87        1:56.37   
                     
11  Ljungby SS  1995  Ljungby Simsällskap            1:57.01   
  Garri Svensson  2000      29.30        29.30   
  Erik Salomonsson  1998      35.51        1:04.81   
  Gergö Nagy  1995      26.52        1:31.33   
  Oscar Al-Sudany  1997      25.68        1:57.01   
                     
12  Växjö SS Herrar  1997  Växjö Simsällskap            1:57.47   
  Johan Bergwall  1999      30.23        30.23   
  Oskar Löfsved  1999      34.14        1:04.37   
  Marcus Ottosson  1997      27.80        1:32.17   
  Hugo Wiman  1997      25.30        1:57.47   
                     
13  Kalmar SS Herrar Lag 2  Kalmar Simsällskap            1:59.27   
  Atis Stikáns  1999      31.41        31.41   
  Anton Arvidsson  2000      32.75        1:04.16   
  Sean Jentz  1996      29.68        1:33.84   
  Kristoffer Loo  1997      25.43        1:59.27   
                     
14  Oskarshamn Herrar  Oskarshamns Simsällskap            2:09.61   
  Viktor Henrysson  2003      33.89        33.89   
  Stefan Phung  1997      30.71        1:04.60   
  Henrik Duong  2003      35.48        1:40.08   
  Filip Vukovic  2001      29.53        2:09.61   
                     
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.98  1:01.13  1:32.42    2:04.94   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    29.02  1:00.57  1:33.65    2:06.97   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.77  1:02.01  1:35.72    2:09.66   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    30.13  1:02.90  1:36.66    2:09.66   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    29.60  1:02.46  1:36.23    2:09.98   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.70  1:03.89  1:37.97    2:12.16   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    31.28  1:04.98  1:39.53    2:14.25   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.37  1:05.58  1:40.97    2:17.13   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    30.97  1:06.07  1:41.75    2:17.22   
10  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    31.30  1:05.92  1:42.35    2:17.64   
11  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    32.87  1:08.38  1:43.68    2:18.70   
12  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    31.96  1:06.93  1:43.27    2:18.72   
13  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    31.87  1:07.91  1:44.40    2:20.31   
14  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    32.65  1:08.43  1:44.84    2:20.39   
15  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    33.00  1:08.41  1:44.64    2:20.44   
16  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    32.69  1:09.10  1:45.88    2:21.09   
17  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    33.00  1:09.07  1:46.27    2:23.30   
18  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.57  1:08.99  1:46.08    2:23.39   
19  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    33.05  1:09.05  1:46.67    2:24.32   
20  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.84  1:08.20  1:46.53    2:24.97   
21  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.73  1:09.55  1:48.46    2:25.07   
22  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    32.92  1:09.11  1:47.28    2:25.54   
23  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    32.83  1:09.41  1:48.40    2:26.56   
24  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    32.95  1:10.63  1:50.78    2:30.60   
25  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    34.63  1:12.78  1:52.11    2:30.61   
26  Alice Ahlmén  2001  Linköpings Allmänna SS    33.48  1:11.92  1:52.07    2:31.55   
Emma Varga  1997  Simklubben Neptun    30.20  1:02.20  1:35.09    2:07.92  EXTRA 
                     
 
Gren 3, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:01.88  2:13.38  3:31.80    4:33.94   
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:03.82  2:19.24  3:42.25    4:48.46   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    1:05.42  2:22.68  3:49.99    5:01.55   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:06.09  2:24.43  3:53.90    5:04.92   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    1:12.70  2:35.53  4:04.63    5:17.13   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    29.81        1:04.46   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    30.11        1:05.04   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.86        1:06.21   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    32.04        1:08.14   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    31.59        1:08.54   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS    32.35        1:08.71   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    32.85        1:10.44   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    32.99        1:11.28   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    33.22        1:11.35   
10  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    32.42        1:11.55   
11  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    33.57        1:12.72   
12  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    33.30        1:13.47   
13  Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    34.52        1:13.49   
14  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    34.77        1:13.61   
15  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.96        1:13.68   
16  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.70        1:13.98   
17  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    34.84        1:14.05   
18  Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap    31.95        1:14.19   
19  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    34.55        1:14.38   
20  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    35.32        1:14.49   
21  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    33.20        1:14.73   
22  Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    34.83        1:15.24   
22  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    33.04        1:15.24   
24  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    35.50        1:16.62   
25  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap    36.13        1:18.63   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    24.56        50.42   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    25.28        51.38   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    25.09        51.93   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    25.39        52.57   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    26.04        52.95   
Marcus Pihl  1985  Linköpings Allmänna SS    24.72        53.03   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.18        53.37   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.20        53.87   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    26.07        54.03   
10  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    26.26        54.11   
11  Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    25.97        54.45   
12  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    25.87        54.92   
13  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    26.87        55.58   
14  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    26.36        55.72   
15  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.17        56.04   
16  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    26.86        56.11   
17  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    27.45        56.57   
18  Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    27.38        56.59   
19  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    27.03        56.75   
20  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    27.36        56.76   
21  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    27.31        57.13   
22  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    26.96        57.30   
23  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    27.50        57.46   
24  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.85        58.30   
25  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    28.24        58.36   
26  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    28.31        58.71   
27  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    28.69        58.89   
28  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    28.86        59.15   
29  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    28.65        59.27   
30  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    28.57        59.32   
31  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    28.91        59.34   
32  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    28.17        59.35   
33  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    28.60        59.65   
34  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    29.13        59.83   
35  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    28.59        59.84   
36  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    28.33        59.98   
37  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.73        1:00.35   
38  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    29.11        1:00.48   
39  Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap    29.17        1:01.53   
40  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    29.62        1:01.98   
41  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    29.66        1:02.61   
Robin Foos  1991  Dsw 1912 - Darmstadt    27.11        56.76  EXTRA 
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.73        1:02.28   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    31.00        1:04.44   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    31.33        1:04.58   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.98        1:04.86   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    31.02        1:05.58   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.13        1:06.73   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    32.28        1:06.90   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    32.54        1:07.82   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.90        1:09.22   
10  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    34.30        1:09.95   
11  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    34.35        1:11.05   
12  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.79        1:11.06   
13  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.39        1:11.63   
14  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    34.77        1:11.68   
15  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    34.52        1:11.80   
16  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    34.61        1:12.00   
17  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    34.69        1:12.12   
18  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    34.83        1:12.23   
19  Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap    34.51        1:12.45   
20  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    35.41        1:12.68   
21  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    36.53        1:13.25   
22  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    35.21        1:13.71   
23  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.05        1:13.84   
24  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    36.10        1:14.58   
25  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    35.97        1:14.80   
26  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    36.84        1:15.52   
27  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    35.75        1:15.97   
28  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    36.65        1:16.43   
29  Heidi Palenscar  2002  Ljungby Simsällskap    37.05        1:16.50   
30  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    36.51        1:17.02   
Emma Varga  1997  Simklubben Neptun    32.21        1:05.86  EXTRA 
Lina Edlund  1989  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.36        1:04.64   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    31.20        1:06.63   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.44        1:06.76   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    31.71        1:07.05   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    31.55        1:07.19   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    31.79        1:07.58   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    32.21        1:08.12   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    32.08        1:08.24   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    32.31        1:09.06   
10  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    33.30        1:09.49   
11  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    32.13        1:10.41   
12  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    32.79        1:11.02   
13  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.99        1:14.06   
14  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    35.09        1:15.07   
15  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.98        1:15.60   
16  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    36.22        1:16.03   
17  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    36.61        1:16.35   
18  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    36.82        1:18.60   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            32.63   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap            33.22   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            34.11   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            34.68   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.95   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap            35.16   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            35.61   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            35.70   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.05   
10  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.20   
11  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap            36.44   
12  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            36.55   
12  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            36.55   
14  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            36.76   
15  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            36.89   
16  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            37.04   
17  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            37.12   
18  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            37.52   
19  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            37.88   
20  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            38.26   
21  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap            38.55   
22  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            40.55   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS            25.88   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.04   
Marcus Pihl  1985  Linköpings Allmänna SS            27.22   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap            27.25   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            27.83   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            28.43   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.46   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            28.87   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            29.02   
10  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.06   
11  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            29.18   
12  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.49   
13  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            29.74   
14  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            30.09   
15  Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap            30.19   
16  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            30.20   
17  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            30.29   
18  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            30.55   
19  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.67   
20  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.71   
21  Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap            31.09   
22  Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            31.24   
23  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            31.47   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.84  1:07.10  1:43.03    2:20.83   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    32.03  1:07.39  1:44.49    2:22.20   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    33.67  1:12.66  1:54.99    2:34.06   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    33.57  1:11.90  1:52.83    2:34.12   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    34.50  1:13.79  1:55.83    2:35.23   
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    34.16  1:14.10  1:55.80    2:37.32   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    34.27  1:13.77  1:55.43    2:38.09   
Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    33.35  1:12.43  1:55.35    2:40.13   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    34.96  1:16.59  2:00.12    2:45.22   
10  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    34.88  1:16.06  1:59.56    2:45.92   
11  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    36.41  1:19.80  2:04.55    2:48.17   
12  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.58  1:19.58  2:03.21    2:49.92   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nkk Herrar Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:33.36   
  Alexander Frost  1997      23.36        23.36   
  Hugo Rydberg  1998      23.33        46.69   
  Anton Jansson  1992      23.71        1:10.40   
  Marcus Forsgren  1996      22.96        1:33.36   
                     
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            1:34.05   
  Marcus Pihl  1985      23.71        23.71   
  Anton Andersson  1993      23.19        46.90   
  Pontus Palmqvist  1991      24.05        1:10.95   
  Thomas Törnström  1992      23.10        1:34.05   
                     
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            1:34.54   
  Daniel Forndal  1997      23.63        23.63   
  Filip Grimberg  1998      23.47        47.10   
  Markus Fürst  1996      23.65        1:10.75   
  Victor Johansson  1998      23.79        1:34.54   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            1:39.38   
  Jakob Clemedtson  1996      25.43        25.43   
  Henry Kerman  1997      24.35        49.78   
  Albin Lövgren  1999      24.43        1:14.21   
  Markus Malm  1997      25.17        1:39.38   
                     
Kalmar SS Herrar  Kalmar Simsällskap            1:40.56   
  Mattias Evaldsson  1997      25.46        25.46   
  Jacob Olsson  1998      24.83        50.29   
  Anton Hong  2000      24.81        1:15.10   
  Kristoffer Loo  1997      25.46        1:40.56   
                     
Lass Herrar 2  Linköpings Allmänna SS            1:41.37   
  Johannes Nemeth  1991      24.98        24.98   
  Tom Andersson  1998      24.87        49.85   
  Sixten Almén  1999      26.87        1:16.72   
  Daniel Olsson  1996      24.65        1:41.37   
                     
Nässjö Herrar [1995]  1995  Nässjö SLS            1:42.36   
  William Myrlander  1997      24.88        24.88   
  Viktor Myrlander  1993      26.63        51.51   
  Joacim Castenson  1995      25.05        1:16.56   
  Jonathan Myrlander  2000      25.80        1:42.36   
                     
Jönköping Herrar 3  Jönköpings Simsällskap            1:42.40   
  Isak Sabic  1999      26.06        26.06   
  Erik Nicklasson  1998      24.83        50.89   
  Tim Lärkfeldt  2000      24.85        1:15.74   
  Jesper Danielsson  2000      26.66        1:42.40   
                     
Nkk Herrar Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:42.73   
  Hampus Lovinge  1998      25.19        25.19   
  Max Engström  2001      26.17        51.36   
  Christoffer Theander  1997      26.10        1:17.46   
  Victor Lovinge  2000      25.27        1:42.73   
                     
10  Västervik Herrar  Västerviks Simsällskap            1:44.38   
  Oscar Sjöblad  1997      25.24        25.24   
  Ademir Silic  1998      25.39        50.63   
  Axel Björnberg  2000      26.67        1:17.30   
  Edvin Torlakovic  2001      27.08        1:44.38   
                     
11  Ljungby SS  1995  Ljungby Simsällskap            1:44.53   
  Gergö Nagy  1995      25.69        25.69   
  Oscar Al-Sudany  1997      25.67        51.36   
  Garri Svensson  2000      26.00        1:17.36   
  Erik Salomonsson  1998      27.17        1:44.53   
                     
12  Värnamo SS Herrar  Värnamo Simsällskap            1:44.77   
  Robin Pettersson  2000      27.01        27.01   
  Erik Stensson  2002      27.06        54.07   
  Lennie Sahlström  1987      24.84        1:18.91   
  Noah Svensson  1999      25.86        1:44.77   
                     
13  Växjö SS Herrar  1997  Växjö Simsällskap            1:46.48   
  Mirza Dzafic  2000      27.27        27.27   
  Marcus Ottosson  1997      26.54        53.81   
  Hugo Wiman  1997      25.89        1:19.70   
  Johan Bergwall  1999      26.78        1:46.48   
                     
14  Kalmar SS Herrar Lag 2  Kalmar Simsällskap            1:47.41   
  Robin Fröstberg  1996      26.67        26.67   
  Atis Stikáns  1999      26.17        52.84   
  Anton Arvidsson  2000      26.77        1:19.61   
  Sean Jentz  1996      27.80        1:47.41   
                     
15  Oskarshamn Herrar  Oskarshamns Simsällskap            1:55.81   
  Viktor Henrysson  2003      29.71        29.71   
  Stefan Phung  1997      24.97        54.68   
  Henrik Duong  2003      31.33        1:26.01   
  Filip Vukovic  2001      29.80        1:55.81   
                     
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            8:28.41   
  Alma Thormalm  1996      1:01.68  2:06.44      2:06.44   
  Johanna Pettersson  1996      1:01.50  2:07.90      4:14.34   
  Klara Thormalm  1998      1:01.06  2:07.50      6:21.84   
  Hanna Eriksson  1999      59.50  2:06.57      8:28.41   
                     
Jönköping Damer 2  Jönköpings Simsällskap            8:46.13   
  Alice Müllern  1998      1:02.52  2:09.25      2:09.25   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      1:04.32  2:13.08      4:22.33   
  Ebba Stillman  1996      1:03.02  2:11.36      6:33.69   
  Elin Ristl  1999      1:04.63  2:12.44      8:46.13   
                     
Lass Damer 1  Linköpings Allmänna SS            8:51.32   
  Emma Magnusson  1998      1:03.23  2:10.95      2:10.95   
  Elin Gunnarsson  2002      1:04.43  2:15.26      4:26.21   
  Alice Thörnros  2001      1:05.32  2:15.71      6:41.92   
  Sofia Henell  1997      1:01.39  2:09.40      8:51.32   
                     
Kalmar SS Damer  Kalmar Simsällskap            8:59.73   
  Miranda Arvidsson  1998      1:02.62  2:09.00      2:09.00   
  Ellen Lindeby  1999      1:05.35  2:16.00      4:25.00   
  Josefin Lewton  1997      1:01.19  2:10.44      6:35.44   
  Emmy Jämtin  2000      1:08.77  2:24.29      8:59.73   
                     
Växjö SS Damer Lag1  1995  Växjö Simsällskap            9:21.24   
  Johanna Johnsson  1997      1:05.01  2:14.25      2:14.25   
  Saga Bodsjö  2002      1:07.85  2:21.85      4:36.10   
  Fanny Elingfors  1998      1:08.33  2:21.12      6:57.22   
  Natalie Noreblad  2002      1:08.72  2:24.02      9:21.24   
                     
Lass Damer Lag 2  Linköpings Allmänna SS            9:31.61   
  Matilda Savén  2000      1:07.04  2:19.09      2:19.09   
  Felicia Järvikari  2002      1:11.34  2:28.04      4:47.13   
  Lovisa Lampi  1999      1:09.56  2:25.59      7:12.72   
  Felicia Smedbäck  2000      1:07.93  2:18.89      9:31.61   
                     
Växjö SS Damer Lag2  1991  Växjö Simsällskap            9:33.31   
  Clara Örnhem  2002      1:07.92  2:20.98      2:20.98   
  Madelene Andersson  1991      1:05.78  2:19.50      4:40.48   
  Julia Landberg  1999      1:09.09  2:25.17      7:05.65   
  Ebba Petersson  1998      1:09.50  2:27.66      9:33.31   
                     
Alvesta SS Damer  Alvesta Simsällskap            9:44.40   
  Lamia Kaltak  2001      1:10.30  2:25.81      2:25.81   
  Sandra Lange  1999      1:12.64  2:30.36      4:56.17   
  Adna Drincic  2001      1:10.15  2:26.55      7:22.72   
  Julia Åstrand  1999      1:08.21  2:21.68      9:44.40   
                     
Jönköping Damer 3  Jönköpings Simsällskap            9:49.44   
  Alice Arberg  2000      1:09.84  2:26.16      2:26.16   
  Annie Hegmegi  2003      1:12.65  2:30.05      4:56.21   
  Malin Jonsson  1998      1:09.89  2:25.37      7:21.58   
  Emma Johansson  1997      1:10.24  2:27.86      9:49.44   
                     
10  Lass Damer Lag 3  Linköpings Allmänna SS            9:52.57   
  Hilda Linné  2000      1:10.34  2:26.56      2:26.56   
  Johanna Gunnarsson  1999      1:09.35  2:22.14      4:48.70   
  Wilma Holmertz  2003      1:14.17  2:35.96      7:24.66   
  Erika Tudegård  2001      1:10.64  2:27.91      9:52.57   
                     
11  Oskarshamn Damer  Oskarshamns Simsällskap            10:25.67   
  Lisa Palmqvist  2000      1:10.38  2:26.63      2:26.63   
  Stina Pernius  2002      1:13.29  2:31.21      4:57.84   
  Maria Duong  2001      1:18.11  2:46.32      7:44.16   
  Kim Torkelsson  1999      1:15.63  2:41.51      10:25.67   
                     
Jönköping Damer 4  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    59.69  2:02.53  3:05.54  4:09.09  15:37.92   
          5:13.05  6:16.59  7:20.11  8:23.70     
          9:26.58  10:30.05  11:32.45  12:34.71     
          13:36.64  14:38.18         
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.42  2:10.33  3:17.35  4:24.60  16:44.25   
          5:32.17  6:40.30  7:48.23  8:56.19     
          10:04.25  11:11.99  12:20.17  13:27.92     
          14:34.98  15:40.97         
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.91  2:11.37  3:19.68  4:29.00  17:15.70   
          5:39.04  6:49.44  7:58.95  9:09.50     
          10:19.49  11:29.49  12:38.84  13:47.87     
          14:57.72  16:07.40         
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:03.52  2:10.01  3:16.94  4:24.52  17:17.14   
          5:33.21  6:42.63  7:53.04  9:04.25     
          10:15.79  11:26.00  12:36.16  13:46.99     
          14:58.30  16:08.71         
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:05.76  2:14.20  3:23.55  4:33.84  17:27.38   
          5:44.59  6:54.72  8:04.89  9:15.86     
          10:27.01  11:37.51  12:47.69  13:58.08     
          15:08.60  16:18.67         
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:07.35  2:17.56  3:28.33  4:38.69  17:28.27   
          5:48.44  6:58.45  8:07.90  9:18.35     
          10:28.20  11:38.19  12:48.68  13:59.03     
          15:09.49  16:19.65         
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:06.78  2:17.86  3:29.01  4:40.13  18:02.32   
          5:52.20  7:04.97  8:17.38  9:30.06     
          10:43.38  11:57.07  13:10.26  14:23.39     
          15:36.73  16:50.20         
Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:09.24  2:22.08  3:35.93  4:49.18  18:13.98   
          6:03.51  7:18.04  8:33.29  9:47.45     
          11:01.24  12:14.65  13:27.43  14:40.09     
          15:52.90  17:04.76         
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            1:56.50   
  Johanna Pettersson  1996      30.48        30.48   
  Klara Thormalm  1998      32.10        1:02.58   
  Alma Thormalm  1996      27.87        1:30.45   
  Lina Edlund  1989      26.05        1:56.50   
                     
Lass Damer 1  Linköpings Allmänna SS            1:59.44   
  Sofia Henell  1997      31.18        31.18   
  Vilma Ekström  1994      30.94        1:02.12   
  Therése Bergström  1987      29.91        1:32.03   
  Emma Magnusson  1998      27.41        1:59.44   
                     
Nkk Damer Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:00.82   
  Elin Podéus  1997      31.45        31.45   
  Adina Eriksson  1999      34.16        1:05.61   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      27.56        1:33.17   
  Michelle Franzén  1993      27.65        2:00.82   
                     
Kalmar SS Damer  Kalmar Simsällskap            2:01.36   
  Josefin Lewton  1997      29.62        29.62   
  Anna Sjölund  2000      35.89        1:05.51   
  Miranda Arvidsson  1998      27.81        1:33.32   
  Ellen Lindeby  1999      28.04        2:01.36   
                     
Jönköping Damer 2  Jönköpings Simsällskap            2:03.05   
  Elin Ristl  1999      32.31        32.31   
  Emma Hansson  1998      34.76        1:07.07   
  Ebba Stillman  1996      29.09        1:36.16   
  Hanna Eriksson  1999      26.89        2:03.05   
                     
Ljungby SS  2000  Ljungby Simsällskap            2:04.27   
  Lova Andersson  2000      30.14        30.14   
  Edit Wiesel-Axelsson  2002      34.36        1:04.50   
  Erika Åkesson  2000      29.87        1:34.37   
  Ida Persson  2002      29.90        2:04.27   
                     
Jönköping Damer 3  Jönköpings Simsällskap            2:07.13   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      33.29        33.29   
  Alice Müllern  1998      34.96        1:08.25   
  Emma Johansson  1997      30.02        1:38.27   
  Emma Roos  1999      28.86        2:07.13   
                     
Lass Damer Lag 3  Linköpings Allmänna SS            2:10.20   
  Vera Karlsson  2003      33.37        33.37   
  Erika Tudegård  2001      37.01        1:10.38   
  Felicia Smedbäck  2000      31.71        1:42.09   
  Johanna Gunnarsson  1999      28.11        2:10.20   
                     
Lass Damer Lag 2  Linköpings Allmänna SS            2:10.95   
  Hilda Linné  2000      33.13        33.13   
  Wilma Holmertz  2003      37.70        1:10.83   
  Lovisa Lampi  1999      31.97        1:42.80   
  Elin Gunnarsson  2002      28.15        2:10.95   
                     
10  Hvetlanda Damer [1916]  Hvetlanda Simsällskap            2:10.97   
  Agnes Ljunggren  1999      33.67        33.67   
  Ebba Melin  1998      37.81        1:11.48   
  Wilma Danlid  2000      30.47        1:41.95   
  Elsa Sellmo  2000      29.02        2:10.97   
                     
11  Växjö SS Damer Lag1  1995  Växjö Simsällskap            2:11.03   
  Fanny Elingfors  1998      33.30        33.30   
  Clara Örnhem  2002      36.64        1:09.94   
  Natalie Noreblad  2002      32.11        1:42.05   
  Johanna Johnsson  1997      28.98        2:11.03   
                     
12  Jönköping Damer 4  Jönköpings Simsällskap            2:16.10   
  Agnes Arberg  2001      35.63        35.63   
  Nadija Sabic  2002      36.62        1:12.25   
  Annie Hegmegi  2003      33.23        1:45.48   
  Malin Jonsson  1998      30.62        2:16.10   
                     
12  Kalmar SS Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            2:16.10   
  Frida Ljungberg  2000      35.36        35.36   
  Leia Karlsson  2002      38.13        1:13.49   
  Emmy Jämtin  2000      33.10        1:46.59   
  Sofie Jaensson  1997      29.51        2:16.10   
                     
14  Alvesta SS Damer  Alvesta Simsällskap            2:16.19   
  Lamia Kaltak  2001      34.24        34.24   
  Adna Drincic  2001      40.90        1:15.14   
  Sandra Lange  1999      30.42        1:45.56   
  Julia Åstrand  1999      30.63        2:16.19   
                     
15  Oskarshamn Damer  Oskarshamns Simsällskap            2:20.03   
  Kim Torkelsson  1999      38.16        38.16   
  Lisa Palmqvist  2000      36.65        1:14.81   
  Stina Pernius  2002      32.61        1:47.42   
  Maria Duong  2001      32.61        2:20.03   
                     
Växjö SS Damer Lag2  1991  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    26.46  54.44  1:22.66    1:50.71   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    27.13  55.51  1:24.22    1:52.43   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    26.71  55.34  1:24.39    1:52.95   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    26.92  55.74  1:24.95    1:54.34   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    27.64  56.65  1:25.54    1:54.48   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.48  57.53  1:26.93    1:55.81   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    27.29  56.99  1:27.16    1:56.26   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap    26.64  55.59  1:26.05    1:56.90   
Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    27.45  58.28  1:28.71    1:59.46   
10  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.38  57.46  1:28.46    2:00.29   
11  Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    28.46  59.85  1:32.12    2:04.16   
12  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    29.70  1:00.75  1:32.59    2:04.65   
13  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    29.12  1:01.69  1:34.51    2:06.16   
14  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.41  1:01.92  1:35.17    2:06.68   
15  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    28.90  1:01.09  1:33.90    2:06.82   
16  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.47  1:00.23  1:33.30    2:06.85   
17  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    29.71  1:02.89  1:36.08    2:07.78   
18  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    29.84  1:03.01  1:35.96    2:07.94   
19  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    29.96  1:02.33  1:35.94    2:08.58   
20  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    30.13  1:02.83  1:36.80    2:10.21   
21  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    29.13  1:02.16  1:36.86    2:10.85   
22  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    29.17  1:01.86  1:36.57    2:10.92   
23  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    29.15  1:02.40  1:37.90    2:13.61   
24  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    30.45  1:05.35  1:41.43    2:15.67   
25  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    30.88  1:05.52  1:41.39    2:16.27   
Robin Foos  1991  Dsw 1912 - Darmstadt    28.78  1:00.14  1:32.62    2:05.23  EXTRA 
                     
 
Gren 16, 400m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.98  2:24.90  3:54.71    5:05.91   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:13.84  2:37.40  4:06.15    5:17.07   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    1:16.76  2:42.67  4:11.59    5:28.28   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:20.17  2:42.55  4:18.74    5:30.44   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:15.54  2:40.80  4:16.71    5:34.15   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:20.62  2:45.78  4:20.64    5:34.80   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:13.57  2:41.45  4:19.41    5:36.93   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    1:22.09  2:52.27  4:27.56    5:45.72   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.94        57.76   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    26.59        57.90   
Marcus Pihl  1985  Linköpings Allmänna SS    27.17        59.51   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    27.54        59.93   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    28.07        1:00.56   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    29.11        1:00.95   
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.14        1:01.61   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    28.00        1:02.34   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    27.24        1:02.60   
10  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.70        1:02.63   
11  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    29.06        1:02.68   
12  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    30.66        1:03.09   
13  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.11        1:03.84   
14  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    29.46        1:04.39   
15  Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    29.66        1:04.86   
16  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    28.84        1:05.23   
17  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    31.41        1:06.40   
18  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.20        1:06.70   
19  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    30.14        1:06.93   
20  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    30.01        1:07.01   
21  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    33.05        1:09.06   
22  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.04        1:11.07   
23  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    33.38        1:13.35   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    27.89        57.98   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    28.19        59.23   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    28.48        59.26   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    28.80        59.67   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    28.89        59.71   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.29        59.88   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.16        1:00.01   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    29.52        1:00.07   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    29.59        1:00.64   
10  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.59        1:01.08   
11  Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    29.84        1:01.48   
12  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    29.83        1:01.76   
13  Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    29.23        1:01.94   
14  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.89        1:02.29   
15  Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    30.62        1:02.94   
16  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    30.64        1:03.08   
17  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    30.52        1:03.64   
18  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    30.52        1:03.71   
19  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    30.72        1:03.76   
20  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    30.99        1:04.02   
21  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    30.87        1:04.14   
22  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    31.15        1:04.23   
23  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    31.14        1:05.01   
24  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    31.24        1:05.06   
25  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    31.35        1:05.15   
26  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    31.49        1:05.18   
27  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.32        1:05.33   
28  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    32.46        1:05.42   
29  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.40        1:05.52   
30  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    31.71        1:05.84   
31  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    32.47        1:06.33   
32  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    31.59        1:06.75   
33  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.45        1:06.90   
34  Alice Ahlmén  2001  Linköpings Allmänna SS    32.58        1:07.07   
35  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    32.35        1:07.25   
36  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    32.61        1:07.58   
37  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    31.76        1:07.73   
38  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    32.56        1:08.62   
Emma Varga  1997  Simklubben Neptun    28.24        58.59  EXTRA 
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    27.06        55.88   
Martin Harlenbäck  1983  Linköpings Allmänna SS    29.03        1:00.32   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    29.50        1:00.49   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.44        1:00.75   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    30.12        1:02.59   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    29.99        1:03.31   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    30.71        1:03.61   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    31.20        1:03.85   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.38        1:04.38   
10  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    31.79        1:04.49   
11  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    31.93        1:05.34   
12  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.82        1:05.35   
13  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    31.51        1:05.61   
14  Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.83        1:05.79   
15  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.09        1:05.92   
16  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    30.74        1:05.95   
17  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    32.17        1:06.17   
18  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    32.52        1:07.17   
19  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    34.30        1:09.42   
20  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    33.64        1:09.79   
21  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    34.23        1:10.65   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    33.47        1:09.43   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    33.53        1:11.26   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS    34.71        1:14.30   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.48        1:16.95   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.39        1:17.03   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    36.37        1:17.05   
Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.01        1:17.83   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    36.67        1:17.90   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    36.85        1:18.02   
10  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    37.25        1:18.43   
11  Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    36.50        1:19.40   
12  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    37.21        1:19.95   
13  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    38.61        1:21.22   
14  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.79        1:21.66   
15  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    37.91        1:21.67   
16  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    38.44        1:22.78   
17  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    39.26        1:23.08   
18  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    38.88        1:23.82   
19  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap    40.30        1:26.82   
20  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    42.32        1:29.75   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.28   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.15   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.32   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            30.84   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            30.98   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            31.07   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap            31.14   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap            31.27   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            31.58   
10  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            31.85   
11  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            31.89   
12  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            31.92   
13  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            32.34   
14  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            32.80   
15  Marcus Pihl  1985  Linköpings Allmänna SS            33.16   
16  Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            33.46   
17  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap            33.68   
18  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.52   
19  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            35.56   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.29   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            29.78   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.96   
Lina Edlund  1989  Jönköpings Simsällskap            30.13   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            30.27   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap            30.88   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            31.62   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap            31.74   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            32.38   
10  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            32.80   
11  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            33.09   
12  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            33.24   
13  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            33.25   
14  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            33.34   
15  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            33.45   
16  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            33.53   
17  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            33.55   
18  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            33.65   
19  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            33.68   
20  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            33.71   
21  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            33.87   
22  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            34.16   
23  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap            34.19   
24  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            34.29   
25  Heidi Palenscar  2002  Ljungby Simsällskap            34.54   
26  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            34.61   
27  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            35.27   
28  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap            35.88   
29  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            36.09   
30  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            36.36   
31  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            36.49   
                     
 
Gren 23, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    29.07  1:01.02  1:32.48    2:04.50   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    29.22  1:01.72  1:33.49    2:04.60   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.12  1:01.91  1:34.22    2:05.13   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    29.09  1:01.47  1:34.24    2:05.90   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    28.31  1:00.98  1:35.27    2:10.37   
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    30.10  1:04.33  1:40.18    2:16.22   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.56  1:07.57  1:45.06    2:19.90   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    31.42  1:07.03  1:43.43    2:19.94   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    32.16  1:07.75  1:45.21    2:23.13   
10  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    31.94  1:09.46  1:47.20    2:24.93   
11  Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    32.73  1:10.78  1:50.37    2:28.77   
12  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.97  1:07.63  1:48.14    2:31.34   
13  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    32.26  1:10.71  1:50.79    2:31.36   
14  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    34.79  1:18.18  2:02.89    2:47.56   
Robin Foos  1991  Dsw 1912 - Darmstadt    30.41  1:04.48  1:39.14    2:14.89  EXTRA 
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            3:52.65   
  Alma Thormalm  1996      28.52  58.47      58.47   
  Johanna Pettersson  1996      28.05  59.11      1:57.58   
  Klara Thormalm  1998      26.98  58.25      2:55.83   
  Lina Edlund  1989      27.18  56.82      3:52.65   
                     
Lass Damer 1  Linköpings Allmänna SS            3:56.81   
  Emma Magnusson  1998      29.40  59.93      59.93   
  Sofia Henell  1997      27.38  57.85      1:57.78   
  Vilma Ekström  1994      27.50  57.17      2:54.95   
  Therése Bergström  1987      28.83  1:01.86      3:56.81   
                     
Jönköping Damer 2  Jönköpings Simsällskap            4:05.92   
  Hanna Eriksson  1999      28.95  1:00.49      1:00.49   
  Alice Müllern  1998      28.42  1:01.08      2:01.57   
  Ebba Stillman  1996      29.92  1:02.97      3:04.54   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      29.43  1:01.38      4:05.92   
                     
Kalmar SS Damer  Kalmar Simsällskap            4:07.11   
  Josefin Lewton  1997      29.31  1:01.29      1:01.29   
  Ellen Lindeby  1999      29.49  1:02.16      2:03.45   
  Emmy Jämtin  2000      30.43  1:04.37      3:07.82   
  Miranda Arvidsson  1998      27.91  59.29      4:07.11   
                     
Växjö SS Damer Lag1  1995  Växjö Simsällskap            4:19.36   
  Natalie Noreblad  2002      31.53  1:05.80      1:05.80   
  Johanna Johnsson  1997      30.87  1:03.29      2:09.09   
  Saga Bodsjö  2002      31.44  1:05.29      3:14.38   
  Fanny Elingfors  1998      30.92  1:04.98      4:19.36   
                     
Jönköping Damer 3  Jönköpings Simsällskap            4:21.99   
  Elin Ristl  1999      30.72  1:03.74      1:03.74   
  Emma Roos  1999      30.95  1:05.44      2:09.18   
  Annie Hegmegi  2003      31.60  1:06.40      3:15.58   
  Nadija Sabic  2002      31.49  1:06.41      4:21.99   
                     
Lass Damer Lag 2  Linköpings Allmänna SS            4:22.05   
  Matilda Savén  2000      30.85  1:03.98      1:03.98   
  Felicia Smedbäck  2000      30.74  1:05.02      2:09.00   
  Elin Gunnarsson  2002      31.29  1:37.23      3:46.23   
  Lovisa Lampi  1999      35.82  35.82      4:22.05   
                     
Lass Damer Lag 3  Linköpings Allmänna SS            4:23.16   
  Alice Thörnros  2001      31.51  1:05.67      1:05.67   
  Erika Tudegård  2001      31.42  1:05.92      2:11.59   
  Vendela Bergdahl  2000      31.66  1:07.72      3:19.31   
  Johanna Gunnarsson  1999      30.31  1:03.85      4:23.16   
                     
Jönköping Damer 4  Jönköpings Simsällskap            4:24.46   
  Emma Hansson  1998      31.41  1:06.94      1:06.94   
  Agnes Arberg  2001      32.08  1:07.95      2:14.89   
  Emma Johansson  1997      30.28  1:03.49      3:18.38   
  Malin Jonsson  1998      31.93  1:06.08      4:24.46   
                     
10  Kalmar SS Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            4:25.65   
  Sofie Jaensson  1997      31.94  1:06.52      1:06.52   
  Leia Karlsson  2002      31.57  1:05.72      2:12.24   
  Frida Ljungberg  2000      31.78  1:08.75      3:20.99   
  Anna Sjölund  2000      30.53  1:04.66      4:25.65   
                     
11  Hvetlanda Damer [1916]  Hvetlanda Simsällskap            4:26.31   
  Wilma Danlid  2000      30.68  1:03.69      1:03.69   
  Elsa Sellmo  2000      31.03  1:05.06      2:08.75   
  Agnes Ljunggren  1999      33.79  1:10.53      3:19.28   
  Ebba Melin  1998      31.65  1:07.03      4:26.31   
                     
12  Växjö SS Damer Lag2  1991  Växjö Simsällskap            4:26.85   
  Julia Landberg  1999      31.95  1:06.26      1:06.26   
  Ebba Bergström  2000      31.03  1:05.40      2:11.66   
  Ebba Petersson  1998      31.66  1:07.56      3:19.22   
  Clara Örnhem  2002      31.71  1:07.63      4:26.85   
                     
13  Alvesta SS Damer  Alvesta Simsällskap            4:32.54   
  Sandra Lange  1999      31.42  1:06.11      1:06.11   
  Lamia Kaltak  2001      32.11  1:07.35      2:13.46   
  Adna Drincic  2001      33.40  1:11.34      3:24.80   
  Julia Åstrand  1999      32.20  1:07.74      4:32.54   
                     
14  Ljungby SS  2000  Ljungby Simsällskap            4:33.28   
  Erika Åkesson  2000      31.88  1:06.70      1:06.70   
  Ida Persson  2002      32.32  1:09.14      2:15.84   
  Edit Wiesel-Axelsson  2002      31.36  1:07.64      3:23.48   
  Heidi Palenscar  2002      33.30  1:09.80      4:33.28   
                     
15  Oskarshamn Damer  Oskarshamns Simsällskap            4:44.67   
  Lisa Palmqvist  2000      33.00  1:08.08      1:08.08   
  Stina Pernius  2002      32.72  1:06.70      2:14.78   
  Kim Torkelsson  1999      34.61  1:14.09      3:28.87   
  Maria Duong  2001      35.93  1:15.80      4:44.67   
                     
                     
 
Gren 25, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            3:24.94   
  Anton Andersson  1993      25.30  51.93      51.93   
  Pontus Palmqvist  1991      23.40  49.67      1:41.60   
  Marcus Pihl  1985      24.30  51.71      2:33.31   
  Thomas Törnström  1992      24.47  51.63      3:24.94   
                     
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            3:25.90   
  Markus Fürst  1996      25.25  52.86      52.86   
  Daniel Forndal  1997      23.66  49.70      1:42.56   
  Filip Grimberg  1998      24.02  51.54      2:34.10   
  Victor Johansson  1998      24.86  51.80      3:25.90   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            3:37.21   
  Erik Nicklasson  1998      26.44  54.82      54.82   
  Albin Lövgren  1999      25.27  53.18      1:48.00   
  Henry Kerman  1997      25.61  53.89      2:41.89   
  Markus Malm  1997      26.31  55.32      3:37.21   
                     
Kalmar SS Herrar  Kalmar Simsällskap            3:45.20   
  Jacob Olsson  1998      27.00  56.37      56.37   
  Mattias Evaldsson  1997      26.50  56.59      1:52.96   
  Anton Hong  2000      26.51  56.25      2:49.21   
  Kristoffer Loo  1997      26.71  55.99      3:45.20   
                     
Jönköping Herrar 3  Jönköpings Simsällskap            3:47.38   
  Tim Lärkfeldt  2000      26.73  55.45      55.45   
  Jakob Clemedtson  1996      26.45  55.96      1:51.41   
  Isak Sabic  1999      26.74  56.70      2:48.11   
  Viktor Svan  2000      28.37  59.27      3:47.38   
                     
Ljungby SS  1995  Ljungby Simsällskap            3:47.51   
  Garri Svensson  2000      27.52  58.17      58.17   
  Gergö Nagy  1995      25.41  55.34      1:53.51   
  David Kurilenko  1999      25.71  55.26      2:48.77   
  Oscar Al-Sudany  1997      27.48  58.74      3:47.51   
                     
Lass Herrar 2  Linköpings Allmänna SS            3:48.35   
  Tom Andersson  1998      26.07  55.16      55.16   
  Sixten Almén  1999      28.38  59.73      1:54.89   
  Daniel Olsson  1996      24.90  53.29      2:48.18   
  Oliver Tykesson  2000      28.59  1:00.17      3:48.35   
                     
Växjö SS Herrar  1997  Växjö Simsällskap            3:51.93   
  Mirza Dzafic  2000      28.52  59.93      59.93   
  Marcus Ottosson  1997      27.91  58.43      1:58.36   
  Hugo Wiman  1997      26.52  55.77      2:54.13   
  Gabriel Olastuen  1999      27.75  57.80      3:51.93   
                     
Nkk Herrar Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:52.17   
  Axel Eriksson  1998      28.44  1:00.67      1:00.67   
  Victor Lovinge  2000      26.57  56.06      1:56.73   
  Christoffer Theander  1997      27.31  57.64      2:54.37   
  Max Engström  2001      27.44  57.80      3:52.17   
                     
10  Kalmar SS Herrar Lag 2  Kalmar Simsällskap            3:55.16   
  Robin Fröstberg  1996      27.73  58.64      58.64   
  Atis Stikáns  1999      27.96  58.84      1:57.48   
  Anton Arvidsson  2000      27.82  58.58      2:56.06   
  Frank Raunio  2000      27.61  59.10      3:55.16   
                     
11  Oskarshamn Herrar  Oskarshamns Simsällskap            4:19.67   
  Stefan Phung  1997      26.62  57.02      57.02   
  Viktor Henrysson  2003      31.07  1:06.39      2:03.41   
  Filip Vukovic  2001      31.40  1:05.79      3:09.20   
  Henrik Duong  2003      33.43  1:10.47      4:19.67   
                     
                     
 
Gren 26, 1500m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:05.41  2:14.34  3:23.64  4:33.43  17:41.10   
          5:44.31  6:54.82  8:06.03  9:17.72     
          10:29.59  11:41.74  12:53.49  14:05.49     
          15:18.06  16:30.29         
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:08.79  2:20.01  3:32.15  4:44.29  18:05.74   
          5:57.38  7:10.46  8:23.57  9:36.37     
          10:49.50  12:02.73  13:15.69  14:28.73     
          15:41.97  16:55.04         
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:10.51  2:25.98  3:42.19  4:57.87  19:09.13   
          6:14.36  7:31.42  8:48.63  10:05.70     
          11:23.32  12:41.27  13:59.20  15:17.99     
          16:36.05  17:53.79         
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:11.24  2:28.30  3:45.16  5:02.68  19:12.28   
          6:19.96  7:37.58  8:54.76  10:12.17     
          11:28.57  12:46.70  14:04.80  15:22.25     
          16:40.06  17:56.66         
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    1:11.93  2:28.59  3:45.26  5:02.75  19:16.50   
          6:20.35  7:38.72  8:55.96  10:13.35     
          11:30.49  12:48.49  14:06.37  15:24.10     
          16:41.75  17:59.62         
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:10.93  2:27.34  3:43.59  5:00.43  19:23.95   
          6:17.73  7:35.14  8:52.87  10:10.59     
          11:28.77  12:47.29  14:06.29  15:25.97     
          16:46.15  18:06.06         
                     
 
Gren 27, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:03.98  2:11.88  3:20.62  4:30.10  9:06.52   
          5:39.39  6:49.07  7:58.14       
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.38  2:16.11  3:26.74  4:37.56  9:19.95   
          5:47.85  6:58.98  8:10.12       
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:08.93  2:21.38  3:33.19  4:45.34  9:33.42   
          5:57.41  7:10.35  8:22.91       
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:08.95  2:22.54  3:35.94  4:50.13  9:40.85   
          6:04.03  7:17.50  8:30.76       
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:09.17  2:22.22  3:35.34  4:49.59  9:40.98   
          6:03.91  7:17.89  8:30.81       
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:11.64  2:28.24  3:44.84  5:01.16  10:00.69   
          6:16.85  7:32.64  8:47.51       
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:11.04  2:27.56  3:43.17  4:59.30  10:01.49   
          6:15.15  7:31.38  8:47.78       
Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    1:11.85  2:28.76  3:45.33  5:01.69  10:01.96   
          6:17.25  7:33.22  8:48.43       
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:11.70  2:29.22  3:48.73  5:07.92  10:22.89   
          6:27.59  7:46.58  9:05.25       
Emma Varga  1997  Simklubben Neptun    1:05.39  2:18.15  3:31.50  4:44.99  9:35.20  EXTRA 
          5:58.30  7:11.64  8:24.83       
                     
 
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    58.98  1:59.20  2:58.72    3:58.00   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    59.35  2:00.12  3:00.88    4:01.41   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    59.57  2:01.69  3:04.02    4:04.15   
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:01.44  2:07.24  3:13.59    4:20.12   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:00.84  2:06.54  3:14.34    4:20.67   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:01.60  2:07.52  3:14.48    4:20.74   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    1:03.22  2:10.59  3:19.16    4:26.61   
Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    1:04.53  2:12.10  3:20.06    4:27.10   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:03.41  2:13.12  3:22.95    4:31.55   
10  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:04.63  2:13.91  3:23.39    4:31.64   
11  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:04.94  2:16.00  3:26.93    4:36.38   
                     
 
Gren 29, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.76  1:05.80  1:40.67    2:15.76   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    32.64  1:07.63  1:43.21    2:18.95   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.85  1:10.13  1:47.14    2:25.58   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    34.84  1:11.94  1:49.36    2:26.38   
Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.34  1:11.68  1:50.80    2:30.93   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    34.83  1:13.86  1:53.73    2:33.06   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.87  1:12.96  1:53.44    2:34.31   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    37.04  1:17.69  1:59.27    2:37.99   
Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    36.32  1:16.84  1:57.89    2:38.49   
10  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    36.85  1:16.70  1:57.74    2:38.75   
11  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    37.71  1:17.88  1:59.15    2:39.23   
12  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    36.56  1:17.16  1:59.69    2:39.56   
13  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    37.75  1:18.69  2:00.22    2:40.43   
14  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    36.41  1:17.16  1:59.32    2:40.83   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.98  1:09.32  1:47.19    2:23.87   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.29  1:10.86  1:48.11    2:25.10   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    33.42  1:11.24  1:49.78    2:27.98   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    32.83  1:10.38  1:48.84    2:28.43   
Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap    33.77  1:12.16  1:51.19    2:31.23   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    34.17  1:13.93  1:54.25    2:34.11   
Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap    37.42  1:19.72  2:02.29    2:44.49   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    35.92  1:17.70  2:01.32    2:44.60   
                     
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.44   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            28.58   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            29.34   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.38   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap            29.67   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.72   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            30.02   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            30.02   
Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap            30.28   
10  Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            30.31   
11  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            30.64   
12  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            30.88   
13  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            30.92   
14  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            31.08   
15  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap            31.40   
16  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap            31.43   
17  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            31.50   
18  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            31.61   
19  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap            31.94   
20  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            32.00   
21  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            32.10   
22  Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            32.11   
23  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            32.18   
24  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            32.29   
25  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.41   
26  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            33.09   
27  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap            33.35   
28  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            33.40   
29  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap            33.57   
30  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap            33.59   
31  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            33.63   
32  Heidi Palenscar  2002  Ljungby Simsällskap            34.00   
33  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            34.15   
34  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            35.36   
Emma Varga  1997  Simklubben Neptun            30.70  EXTRA 
                     
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    26.07        56.08   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    26.63        56.58   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.85        56.83   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    26.95        57.17   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap    26.79        57.46   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap    26.53        57.84   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    26.83        58.25   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.45        58.49   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    28.35        58.91   
10  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    27.57        59.38   
11  Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    27.90        59.55   
12  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    27.84        59.73   
13  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    27.64        1:00.31   
14  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    27.96        1:01.01   
15  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    28.47        1:01.05   
16  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.09        1:01.31   
17  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    28.80        1:01.82   
18  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    28.76        1:01.91   
18  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.84        1:01.91   
20  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    28.65        1:02.35   
21  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.16        1:02.36   
22  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    29.03        1:02.96   
23  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    29.11        1:03.57   
24  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.53        1:03.91   
25  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    29.82        1:03.98   
26  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    29.37        1:04.44   
27  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.99        1:04.80   
28  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    30.35        1:05.24   
29  Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap    29.79        1:05.34   
30  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap    29.05        1:05.57   
31  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    29.67        1:05.95   
32  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    30.85        1:05.96   
33  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    29.96        1:06.24   
34  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    31.00        1:06.93   
35  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    30.50        1:08.48   
36  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.83        1:10.18   
37  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    32.61        1:13.09   
Robin Foos  1991  Dsw 1912 - Darmstadt    28.20        1:00.33  EXTRA 
                     
 
Gren 33, 200m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    30.20  1:07.33  1:44.93    2:17.91   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    29.32  1:04.65  1:45.35    2:18.69   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    29.38  1:08.11  1:50.98    2:27.94   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    30.69  1:09.82  1:56.30    2:29.91   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    33.14  1:11.91  1:56.56    2:31.74   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    33.56  1:12.78  1:57.04    2:31.84   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.57  1:15.58  1:58.01    2:34.68   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    33.94  1:15.02  1:58.83    2:35.10   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    33.40  1:14.20  1:59.84    2:35.13   
10  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    33.65  1:15.31  2:01.05    2:35.41   
11  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    32.27  1:12.73  1:58.54    2:35.43   
12  Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    33.79  1:13.84  2:00.15    2:35.75   
13  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    32.69  1:12.31  2:00.94    2:37.29   
14  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    35.08  1:16.26  2:01.23    2:37.88   
15  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    34.60  1:17.08  2:01.68    2:38.40   
16  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.24  1:14.01  2:00.22    2:38.60   
17  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    35.16  1:15.99  2:01.67    2:38.71   
18  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.82  1:17.27  2:01.03    2:38.80   
19  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.51  1:15.88  2:02.96    2:39.91   
20  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    36.35  1:17.75  2:03.18    2:39.95   
21  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    33.20  1:15.56  2:03.20    2:40.14   
22  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    35.09  1:18.42  2:03.95    2:41.72   
23  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    35.17  1:16.92  2:05.12    2:43.22   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.35   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.92   
Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            24.29   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.57   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            24.77   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            24.90   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.01   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            25.24   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            25.51   
10  Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            25.67   
11  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            25.68   
12  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            25.80   
13  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            25.90   
14  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            26.13   
15  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap            26.15   
16  Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap            26.24   
17  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            26.41   
18  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            26.51   
19  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            26.59   
20  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.61   
21  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            26.72   
22  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap            26.77   
23  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap            26.79   
24  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.99   
25  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            27.20   
25  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            27.20   
27  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.25   
28  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap            27.26   
29  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            27.28   
30  Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap            27.38   
31  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap            27.41   
32  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            27.51   
33  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            27.58   
34  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            27.74   
35  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            27.82   
36  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            28.62   
Robin Foos  1991  Dsw 1912 - Darmstadt            26.15  EXTRA 
                     
 
Gren 35, 4X50m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            1:46.24   
  Alma Thormalm  1996      27.40        27.40   
  Klara Thormalm  1998      25.23        52.63   
  Johanna Pettersson  1996      26.59        1:19.22   
  Hanna Eriksson  1999      27.02        1:46.24   
                     
Lass Damer 1  Linköpings Allmänna SS            1:47.89   
  Sofia Henell  1997      26.82        26.82   
  Vilma Ekström  1994      26.32        53.14   
  Elin Gunnarsson  2002      28.32        1:21.46   
  Emma Magnusson  1998      26.43        1:47.89   
                     
Nkk Damer Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:49.86   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      27.44        27.44   
  Michelle Franzén  1993      27.12        54.56   
  Anna Grundmark  1997      28.02        1:22.58   
  Elin Podéus  1997      27.28        1:49.86   
                     
Kalmar SS Damer  Kalmar Simsällskap            1:50.29   
  Josefin Lewton  1997      26.72        26.72   
  Sofie Jaensson  1997      29.41        56.13   
  Miranda Arvidsson  1998      26.15        1:22.28   
  Ellen Lindeby  1999      28.01        1:50.29   
                     
Jönköping Damer 2  Jönköpings Simsällskap            1:51.87   
  Alice Müllern  1998      27.99        27.99   
  Ebba Stillman  1996      28.04        56.03   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      28.02        1:24.05   
  Emma Johansson  1997      27.82        1:51.87   
                     
Lass Damer Lag 2  Linköpings Allmänna SS            1:54.26   
  Johanna Gunnarsson  1999      29.24        29.24   
  Lovisa Lampi  1999      29.18        58.42   
  Matilda Savén  2000      28.30        1:26.72   
  Therése Bergström  1987      27.54        1:54.26   
                     
Ljungby SS  2000  Ljungby Simsällskap            1:54.85   
  Edit Wiesel-Axelsson  2002      29.44        29.44   
  Ida Persson  2002      29.88        59.32   
  Lova Andersson  2000      26.86        1:26.18   
  Erika Åkesson  2000      28.67        1:54.85   
                     
Växjö SS Damer Lag1  1995  Växjö Simsällskap            1:57.68   
  Natalie Noreblad  2002      30.27        30.27   
  Johanna Johnsson  1997      29.00        59.27   
  Fanny Elingfors  1998      28.91        1:28.18   
  Saga Bodsjö  2002      29.50        1:57.68   
                     
Växjö SS Damer Lag2  1991  Växjö Simsällskap            1:57.92   
  Ebba Petersson  1998      30.58        30.58   
  Clara Örnhem  2002      29.34        59.92   
  Madelene Andersson  1991      28.13        1:28.05   
  Ebba Bergström  2000      29.87        1:57.92   
                     
10  Hvetlanda Damer [1916]  Hvetlanda Simsällskap            1:58.03   
  Wilma Danlid  2000      29.24        29.24   
  Elsa Sellmo  2000      29.46        58.70   
  Ebba Melin  1998      30.15        1:28.85   
  Elin Ljunggren  2000      29.18        1:58.03   
                     
11  Nkk Damer Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:58.75   
  Adina Eriksson  1999      29.76        29.76   
  Josefine Härdelin  2001      29.29        59.05   
  Ella Lindroth  2001      30.15        1:29.20   
  Tilde Malm  1999      29.55        1:58.75   
                     
12  Kalmar SS Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            1:59.04   
  Anna Sjölund  2000      29.20        29.20   
  Emmy Jämtin  2000      29.34        58.54   
  Frida Ljungberg  2000      30.82        1:29.36   
  Leia Karlsson  2002      29.68        1:59.04   
                     
13  Jönköping Damer 3  Jönköpings Simsällskap            1:59.07   
  Emma Hansson  1998      29.71        29.71   
  Emma Roos  1999      29.89        59.60   
  Nadija Sabic  2002      29.19        1:28.79   
  Malin Jonsson  1998      30.28        1:59.07   
                     
14  Lass Damer Lag 3  Linköpings Allmänna SS            1:59.68   
  Felicia Smedbäck  2000      29.81        29.81   
  Erika Tudegård  2001      29.21        59.02   
  Hilda Linné  2000      30.42        1:29.44   
  Vendela Bergdahl  2000      30.24        1:59.68   
                     
15  Alvesta SS Damer  Alvesta Simsällskap            2:02.84   
  Adna Drincic  2001      30.37        30.37   
  Sandra Lange  1999      30.29        1:00.66   
  Lamia Kaltak  2001      30.54        1:31.20   
  Julia Åstrand  1999      31.64        2:02.84   
                     
16  Oskarshamn Damer  Oskarshamns Simsällskap            2:03.93   
  Stina Pernius  2002      29.71        29.71   
  Lisa Palmqvist  2000      30.35        1:00.06   
  Elin Nilsson  1999      31.04        1:31.10   
  Maria Duong  2001      32.83        2:03.93   
                     
                     
 
Gren 36, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            7:34.75   
  Victor Johansson  1998      55.91  1:52.50      1:52.50   
  Markus Fürst  1996      55.02  1:54.30      3:46.80   
  Albin Lövgren  1999      54.30  1:54.37      5:41.17   
  Markus Malm  1997      55.68  1:53.58      7:34.75   
                     
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            7:43.90   
  Anton Andersson  1993      55.71  1:53.82      1:53.82   
  Pontus Palmqvist  1991      52.48  1:53.80      3:47.62   
  Daniel Olsson  1996      55.05  1:58.82      5:46.44   
  Thomas Törnström  1992      52.98  1:57.46      7:43.90   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            7:59.92   
  Erik Nicklasson  1998      57.64  2:00.80      2:00.80   
  Henry Kerman  1997      56.70  1:58.53      3:59.33   
  Tim Lärkfeldt  2000      56.22  1:56.87      5:56.20   
  Isak Sabic  1999      59.34  2:03.72      7:59.92   
                     
Växjö SS Herrar  1997  Växjö Simsällskap            8:28.83   
  Hugo Wiman  1997      57.72  2:01.75      2:01.75   
  Johan Bergwall  1999      1:01.11  2:07.63      4:09.38   
  Marcus Ottosson  1997      1:04.43  2:12.22      6:21.60   
  Gabriel Olastuen  1999      1:00.09  2:07.23      8:28.83   
                     
Kalmar SS Herrar  Kalmar Simsällskap            8:31.21   
  Kristoffer Loo  1997      1:01.69  2:04.83      2:04.83   
  Jacob Olsson  1998      59.02  2:05.95      4:10.78   
  Anton Hong  2000      58.54  2:09.14      6:19.92   
  Atis Stikáns  1999      1:02.07  2:11.29      8:31.21   
                     
Jönköping Herrar 3  Jönköpings Simsällskap            8:51.20   
  Viktor Svan  2000      1:01.79  2:09.66      2:09.66   
  Oskar Hegmegi  2001      1:04.28  2:16.13      4:25.79   
  Jesper Danielsson  2000      1:04.80  2:19.86      6:45.65   
  Jakob Clemedtson  1996      58.82  2:05.55      8:51.20   
                     
Oskarshamn Herrar  Oskarshamns Simsällskap            9:56.41   
  Viktor Henrysson  2003      1:08.18  2:22.14      2:22.14   
  Carl Löfgren  2003      1:13.42  2:35.27      4:57.41   
  Henrik Duong  2003      1:14.69  2:36.14      7:33.55   
  Filip Vukovic  2001      1:09.09  2:22.86      9:56.41   
                     
                     
 
Gren 37, 800m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:00.25  2:02.06  3:03.40  4:04.45  8:03.89   
          5:05.03  6:05.39  7:05.51       
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:01.52  2:05.17  3:08.72  4:12.21  8:26.03   
          5:15.92  6:19.86  7:24.19       
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    1:01.18  2:04.39  3:08.31  4:11.30  8:36.64   
          5:15.28  6:20.61  7:27.53       
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:02.79  2:09.00  3:15.58  4:23.56  8:59.19   
          5:32.49  6:41.75  7:51.77       
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    1:03.73  2:10.91  3:18.83  4:28.00  9:02.20   
          5:37.25  6:46.28  7:55.40       
Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    1:05.05  2:13.40  3:23.16  4:32.82  9:05.06   
          5:42.67  6:51.67  7:59.94       
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.99  2:12.01  3:20.84  4:30.69  9:05.42   
          5:40.17  6:50.18  7:59.02       
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:05.84  2:16.46  3:27.30  4:37.88  9:15.22   
          5:47.73  6:57.45  8:07.32       
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:05.89  2:16.17  3:27.09  4:38.10  9:18.16   
          5:47.83  6:58.37  8:08.66       
10  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    1:06.59  2:19.07  3:31.02  4:43.01  9:26.94   
          5:55.23  7:06.63  8:18.12       
                     
 
Gren 38, 400m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    1:04.47  2:12.80  3:20.74    4:27.97   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:02.12  2:11.18  3:21.62    4:29.14   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:03.65  2:11.86  3:21.95    4:31.91   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:02.08  2:08.12  3:22.15    4:35.32   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:06.48  2:16.56  3:27.98    4:38.68   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:07.51  2:19.49  3:33.59    4:47.44   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    1:07.87  2:22.69  3:37.22    4:48.23   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:09.87  2:24.31  3:40.20    4:55.57   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:08.89  2:23.83  3:40.58    4:56.15   
10  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    1:11.86  2:28.94  3:47.72    5:03.62   
                     
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    28.25  59.42  1:31.28    2:02.20   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.36  1:00.93  1:32.43    2:02.99   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    30.87  1:02.71  1:34.74    2:05.66   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.06  1:04.97  1:39.30    2:12.30   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.62  1:04.76  1:39.27    2:13.36   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.31  1:06.23  1:40.83    2:14.90   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    31.96  1:06.59  1:41.31    2:15.11   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    32.55  1:07.21  1:41.77    2:16.39   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    32.47  1:07.07  1:42.37    2:16.96   
10  Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.65  1:08.10  1:44.01    2:19.30   
11  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.12  1:08.54  1:44.40    2:19.57   
12  Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    32.65  1:08.25  1:44.63    2:19.94   
13  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    32.89  1:09.28  1:46.97    2:25.34   
14  Oskar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    33.61  1:11.35  1:49.08    2:25.76   
15  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    34.07  1:11.02  1:49.06    2:26.26   
16  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    34.13  1:11.70  1:49.89    2:26.81   
                     
 
Gren 40, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    33.96  1:12.65  1:51.53    2:30.03   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    34.11  1:11.70  1:51.18    2:30.45   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS    35.42  1:14.88  1:55.42    2:37.40   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    37.82  1:20.48  2:03.58    2:45.05   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.48  1:19.20  2:02.27    2:46.00   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    36.87  1:19.32  2:03.07    2:46.14   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    38.22  1:21.00  2:04.08    2:46.69   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    37.97  1:20.08  2:03.35    2:46.88   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.77  1:19.40  2:03.29    2:48.28   
10  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    38.74  1:21.44  2:05.01    2:48.29   
11  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.44  1:22.83  2:07.21    2:51.82   
12  Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    40.57  1:25.75  2:10.52    2:53.01   
13  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    39.09  1:23.13  2:08.49    2:53.20   
14  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    38.17  1:21.97  2:07.43    2:53.55   
15  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    38.23  1:22.01  2:08.04    2:53.79   
16  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    40.96  1:26.63  2:13.50    2:59.37   
17  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    41.15  1:27.32  2:13.62    2:59.89   
18  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    40.01  1:26.74  2:15.70    3:05.62   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.85   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            25.59   
Albin Lövgren  1999  Jönköpings Simsällskap            25.87   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap            26.01   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap            26.24   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            26.38   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.40   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.51   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            26.80   
10  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS            27.15   
11  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            27.41   
12  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            27.51   
13  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            27.57   
14  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.78   
15  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            27.91   
16  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap            27.94   
17  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            28.06   
18  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            28.24   
19  Axel Björnberg  2000  Västerviks Simsällskap            28.49   
20  Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap            28.55   
21  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            28.78   
22  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            28.80   
23  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.22   
24  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            29.27   
25  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            29.41   
26  Filip Egelrud  2000  Jönköpings Simsällskap            29.46   
27  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap            29.68   
28  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            29.71   
29  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            29.77   
30  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            29.83   
31  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            29.87   
32  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            30.24   
Robin Foos  1991  Dsw 1912 - Darmstadt            27.58  EXTRA 
                     
 
Gren 42, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.45        1:02.68   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    29.30        1:03.55   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    30.51        1:04.54   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.80        1:04.58   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.97        1:04.98   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.65        1:05.78   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    30.65        1:06.49   
Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    31.50        1:06.54   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    31.47        1:09.32   
10  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    32.17        1:09.94   
11  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.53        1:10.18   
12  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.49        1:10.44   
13  Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    34.58        1:10.45   
13  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    32.15        1:10.45   
15  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.54        1:11.77   
16  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    33.17        1:11.80   
17  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    33.47        1:12.07   
18  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    33.28        1:13.34   
19  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.39        1:13.79   
20  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    34.80        1:15.05   
21  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    36.02        1:16.31   
22  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    35.78        1:17.53   
23  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    35.38        1:17.58   
                     
 
Gren 43, 200m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.32  1:00.34  1:37.62    2:08.15   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    27.77  1:01.01  1:38.50    2:08.56   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    29.13  1:05.21  1:43.92    2:15.50   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.39  1:03.86  1:44.03    2:15.97   
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.14  1:07.56  1:44.34    2:15.98   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    27.32  1:03.37  1:42.86    2:18.29   
Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    29.15  1:05.01  1:46.35    2:18.30   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    29.49  1:05.37  1:47.00    2:19.57   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    30.58  1:05.99  1:48.30    2:20.41   
10  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.93  1:06.61  1:48.57    2:21.22   
11  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    29.23  1:05.04  1:49.22    2:22.49   
12  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.98  1:09.41  1:52.16    2:24.40   
13  Isak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    31.24  1:11.87  1:54.25    2:25.93   
14  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.05  1:06.62  1:52.19    2:26.64   
15  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    31.76  1:16.81  2:04.84    2:40.54   
                     
 
Gren 44, 50m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            26.57   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            26.70   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap            26.71   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            27.35   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS            27.47   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            27.63   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap            27.93   
Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap            28.48   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap            28.54   
10  Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            28.93   
11  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            28.99   
12  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            29.05   
13  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap            29.06   
14  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            29.09   
15  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            29.20   
16  Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap            29.21   
17  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            29.34   
18  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            29.36   
19  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            29.39   
20  Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            29.41   
21  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            29.43   
22  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            29.48   
23  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            29.61   
24  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap            29.65   
25  Alice Ahlmén  2001  Linköpings Allmänna SS            29.73   
26  Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            29.79   
27  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            29.81   
28  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            29.83   
29  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            29.89   
30  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            30.00   
31  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            30.10   
32  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap            30.29   
33  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.33   
34  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.40   
35  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.44   
36  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            30.64   
37  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap            30.87   
38  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            31.05   
39  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            31.11   
40  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap            31.32   
                     
 
Gren 45, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Nkk Herrar Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:46.04   
  Hampus Lovinge  1998      27.52  57.03      57.03   
  Anton Jansson  1992      28.85  1:02.83      1:59.86   
  Alexander Frost  1997      25.03  55.17      2:55.03   
  Marcus Forsgren  1996      24.43  51.01      3:46.04   
                     
Lass Herrar 1  Linköpings Allmänna SS            3:47.06   
  Pontus Palmqvist  1991      26.23  54.38      54.38   
  Tom Andersson  1998      30.52  1:05.29      1:59.67   
  Anton Andersson  1993      25.57  55.84      2:55.51   
  Thomas Törnström  1992      24.30  51.55      3:47.06   
                     
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            3:57.27   
  Tim Lärkfeldt  2000      29.91  1:01.00      1:01.00   
  Henry Kerman  1997      32.33  1:07.50      2:08.50   
  Markus Fürst  1996      26.29  57.12      3:05.62   
  Victor Johansson  1998      24.64  51.65      3:57.27   
                     
Kalmar SS Herrar  Kalmar Simsällskap            4:02.13   
  Mattias Evaldsson  1997      28.48  59.64      59.64   
  Robin Fröstberg  1996      30.06  1:05.81      2:05.45   
  Jacob Olsson  1998      27.83  1:00.92      3:06.37   
  Kristoffer Loo  1997      26.36  55.76      4:02.13   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            4:06.13   
  Markus Malm  1997      30.24  1:02.36      1:02.36   
  Albin Lövgren  1999      30.70  1:05.98      2:08.34   
  Erik Nicklasson  1998      27.79  1:00.55      3:08.89   
  Isak Sabic  1999      27.41  57.24      4:06.13   
                     
Nkk Herrar Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:07.36   
  Victor Lovinge  2000      30.23  1:02.83      1:02.83   
  Axel Eriksson  1998      34.43  1:15.46      2:18.29   
  Hugo Rydberg  1998      26.16  57.48      3:15.77   
  Mikael Wåhlin  1989      24.80  51.59      4:07.36   
                     
Ljungby SS  1995  Ljungby Simsällskap            4:16.01   
  Gergö Nagy  1995      29.59  1:01.39      1:01.39   
  Oscar Al-Sudany  1997      35.96  1:17.98      2:19.37   
  David Kurilenko  1999      26.48  58.78      3:18.15   
  Garri Svensson  2000      27.45  57.86      4:16.01   
                     
Kalmar SS Herrar Lag 2  Kalmar Simsällskap            4:17.40   
  Anton Hong  2000      30.37  1:03.01      1:03.01   
  Anton Arvidsson  2000      33.09  1:12.49      2:15.50   
  Atis Stikáns  1999      29.03  1:03.07      3:18.57   
  Frank Raunio  2000      27.19  58.83      4:17.40   
                     
Lass Herrar 2  Linköpings Allmänna SS            4:18.91   
  Daniel Olsson  1996      29.55  1:01.59      1:01.59   
  Oliver Tykesson  2000      37.44  1:20.26      2:21.85   
  Martin Harlenbäck  1983      26.53  58.71      3:20.56   
  Sixten Almén  1999      27.81  58.35      4:18.91