Resultat Totalt Senior - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM Östsvenska    Utskriftsdatum  16 oktober 2016   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:55   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jönköping Herrar 1  1995  84  744          1:43.33   
  Jönköpings Simsällskap  1:45.96                 
  Filip Grimberg  1998      27.26        27.26   
  Joakim Holmquist  1969      28.85        56.11   
  Albin Lövgren  1999      24.79        1:20.90   
  Daniel Forndal  1997      22.43        1:43.33   
                     
Nkk Herrar Lag 1  66  738          1:43.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:42.02                 
  Hampus Lovinge  1998      26.07        26.07   
  Anton Jansson  1992      28.21        54.28   
  Oscar Sjöblad  1997      26.01        1:20.29   
  Mikael Wåhlin  1989      23.32        1:43.61   
                     
Lass Herrar 1  60  707          1:45.08   
  Linköpings Allmänna SS  1:43.27                 
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      27.08        27.08   
  Tom Andersson  1998      28.75        55.83   
  Anton Andersson  1993      25.29        1:21.12   
  Daniel Olsson  1996      23.96        1:45.08   
                     
Jönköping Herrar 2  206  54  628          1:49.35   
  Jönköpings Simsällskap  1:51.21                 
  Tim Lärkfeldt  2000      28.13        28.13   
  Erik Nicklasson  1998      30.87        59.00   
  Markus Malm  1997      26.02        1:25.02   
  Anton Steindl  2000      24.33        1:49.35   
                     
Lass Herrar 2  48  586          1:51.90   
  Linköpings Allmänna SS  1:48.47                 
  Gustav Henell  1999      29.13        29.13   
  Simon Linnér  1999      30.20        59.33   
  Mattias Grynning  1999      27.28        1:26.61   
  Sixten Almén  1999      25.29        1:51.90   
                     
Västervik Herrar [1999]  1999  42  566          1:53.16   
  Västerviks Simsällskap  1:55.07                 
  Erik Ohlsén  2000      28.32        28.32   
  Edvin Torlakovic  2001      31.31        59.63   
  Ademir Silic  1998      27.32        1:26.95   
  Felix Öberg  2001      26.21        1:53.16   
                     
Jönköping Herrar 3  36  531          1:55.64   
  Jönköpings Simsällskap  1:55.00                 
  Johan Bergwall  1999      29.04        29.04   
  Filip Egelrud  2000      34.82        1:03.86   
  Ishak Sabic  1999      27.34        1:31.20   
  Marcus Holmquist  2000      24.44        1:55.64   
                     
Ljungby SS Herrar [1916]  30  486          1:59.07   
  Ljungby Simsällskap                   
  Gergö Nagy  1995      28.87        28.87   
  Benjamin Boros  2000      34.53        1:03.40   
  David Kurilenko  1999      25.64        1:29.04   
  Jacob Kenneryd  2001      30.03        1:59.07   
                     
Lass Herrar 3  24  460          2:01.23   
  Linköpings Allmänna SS  2:00.28                 
  Oliver Tykesson  2000      30.76        30.76   
  Nicola Lundqvist  2002      34.10        1:04.86   
  Naevid Kiasat  2001      29.75        1:34.61   
  Sebastian Nilsson  2002      26.62        2:01.23   
                     
10  Oskarshamn Herrar  18  436          2:03.42   
  Oskarshamns Simsällskap  2:08.44                 
  Viktor Henrysson  2003      30.85        30.85   
  Filip Vukovic  2001      34.52        1:05.37   
  Carl Löfgren  2003      31.48        1:36.85   
  Herman Johansson  2000      26.57        2:03.42   
                     
Kalmar SS Herrar              DSQ   
  Kalmar Simsällskap  1:54.10                 
  Garri Svensson  2000      29.32        29.32   
                     
Kalmar SS Herrar Lag 2              DSQ   
  Kalmar Simsällskap  2:01.06                 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Eriksson  1999  42  734  28.68  59.82  1:31.38    2:03.24   
  Jönköpings Simsällskap  2:01.50                 
                     
Moa Ståhl  1995  33  704  28.93  1:00.74  1:33.02    2:04.95   
  Linköpings Allmänna SS  2:05.37                 
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  30  685  30.23  1:02.97  1:34.91    2:06.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:02.82                 
                     
Emma Magnusson  1998  27  629  29.75  1:02.84  1:36.92    2:09.74   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.53                 
                     
Michelle Franzén  1993  24  623  30.59  1:03.38  1:36.64    2:10.12   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:07.11                 
                     
Alice Müllern  1998  21  592  30.15  1:03.40  1:37.67    2:12.33   
  Jönköpings Simsällskap  2:08.02                 
                     
Annie Hegmegi  2003  18  587  30.37  1:03.94  1:38.45    2:12.70   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.76                 
                     
Alice Thörnros  2001  15  585  31.13  1:04.79  1:39.16    2:12.91   
  Linköpings Allmänna SS  2:12.24                 
                     
Angelica Stark  1999  12  584  30.92  1:04.46  1:39.22    2:12.93   
  Jönköpings Simsällskap  2:13.97                 
                     
10  Natalie Noreblad  2002  571  30.78  1:05.29  1:40.07    2:13.99   
  Växjö Simsällskap  2:15.66                 
                     
11  Andrea Palm  2000  542  31.29  1:06.11  1:41.79    2:16.33   
  Linköpings Allmänna SS  2:18.35                 
                     
12  Elise Gidlöf  1999  539  31.12  1:05.25  1:40.43    2:16.56   
  Linköpings Allmänna SS  2:15.37                 
                     
13  Felicia Smedbäck  2000    531  31.66  1:06.47  1:42.23    2:17.28   
  Linköpings Allmänna SS  2:17.39                 
                     
14  Agnes Arberg  2001    502  31.51  1:06.96  1:43.52    2:19.80   
  Jönköpings Simsällskap  2:21.09                 
                     
15  Elin Gunnarsson  2002    496  30.67  1:06.58  1:43.83    2:20.43   
  Linköpings Allmänna SS  2:12.65                 
                     
16  Elsa Sellmo  2000    491  32.82  1:08.84  1:45.24    2:20.84   
  Hvetlanda Simsällskap  2:19.83                 
                     
17  Ebba Bergström  2000    490  32.64  1:08.47  1:45.26    2:20.93   
  Växjö Simsällskap  2:18.70                 
                     
18  Malin Jonsson  1998    486  31.97  1:06.94  1:44.43    2:21.35   
  Jönköpings Simsällskap  2:22.31                 
                     
19  Matilda Savén  2000    484  32.47  1:07.95  1:44.54    2:21.55   
  Linköpings Allmänna SS  2:17.21                 
                     
20  Sasha Hehir  2000    478  31.65  1:08.07  1:45.55    2:22.09   
  Jönköpings Simsällskap  2:25.00                 
                     
21  Wilma Danlid  2000    477  33.03  1:09.39  1:46.86    2:22.26   
  Hvetlanda Simsällskap  2:19.92                 
                     
22  Clara Örnhem  2002    470  32.68  1:09.24  1:46.68    2:22.96   
  Växjö Simsällskap  2:17.98                 
                     
23  Hilda Linné  2000    467  32.56  1:08.84  1:46.56    2:23.25   
  Linköpings Allmänna SS  2:21.87                 
                     
24  Sandra Mokhtari  2001    466  31.87  1:07.57  1:45.27    2:23.34   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.76                 
                     
25  Thilde Smedbäck  2004    465  33.36  1:10.02  1:47.50    2:23.48   
  Linköpings Allmänna SS  2:22.74                 
                     
26  Julia Åstrand  1999    465  33.28  1:09.36  1:47.22    2:23.49   
  Alvesta Simsällskap  2:18.44                 
                     
27  Moa Holmquist  2004    464  33.85  1:10.60  1:47.21    2:23.50   
  Jönköpings Simsällskap  2:30.21                 
                     
28  Alice Almén  2001    457  31.80  1:08.23  1:46.65    2:24.29   
  Linköpings Allmänna SS  2:23.81                 
                     
29  Hanna Mirkhan  2003    443  32.52  1:09.18  1:47.32    2:25.78   
  Värnamo Simsällskap  2:27.78                 
                     
30  Lamia Kaltak  2001    441  32.13  1:08.09  1:46.52    2:25.98   
  Alvesta Simsällskap  2:21.93                 
                     
31  Adna Drincic  2001    437  32.97  1:09.85  1:48.53    2:26.46   
  Alvesta Simsällskap  2:24.72                 
                     
32  Lisa Flaa  2002    436  34.24  1:11.41  1:49.76    2:26.50   
  Nässjö SLS  2:28.60                 
                     
33  Louise Ebbesen  2001    387  33.66  1:12.28  1:52.76    2:32.54   
  Ljungby Simsällskap  2:33.77                 
                     
34  Iza Delibaltas  1999    343  33.16  1:12.09  1:55.05    2:38.75   
  Oskarshamns Simsällskap  2:42.01                 
                     
 
Gren 3, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Nicklasson  1998  42  558  1:02.72  2:18.36  3:40.17    4:46.02   
  Jönköpings Simsällskap  4:47.03                 
                     
Erik Stensson  2002  33  555  1:03.09  2:16.00  3:38.03    4:46.51   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Mattias Grynning  1999  30  504  1:04.41  2:20.29  3:44.65    4:55.77   
  Linköpings Allmänna SS  4:41.12                 
                     
William Kerman  2001  27  499  1:05.11  2:22.95  3:48.08    4:56.72   
  Anderstorps Simsällskap  5:04.38                 
                     
David Larsson  1996  24  480  1:06.46  2:23.68  3:52.39    5:00.61   
  Jönköpings Simsällskap  5:00.08                 
                     
Viktor Henrysson  2003  21  429  1:11.28  2:27.03  3:59.59    5:12.08   
  Oskarshamns Simsällskap  5:28.21                 
                     
Elliot Fielder  2003  18  391  1:13.48  2:38.90  4:08.54    5:21.88   
  Motala Simsällskap  5:29.44                 
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Thormalm  1998  42  704  29.68        1:04.56   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.04                 
                     
Sofia Henell  1997  33  673  29.65        1:05.54   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.97                 
                     
Wilma Johansson  2001  30  659  31.29        1:06.01   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.74                 
                     
Sara Wallberg  1999  27  656  31.35        1:06.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:06.26                 
                     
Lova Andersson  2000  24  595  30.16        1:08.30   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.81                 
                     
Agnes Wedel  2000  21  563  32.24        1:09.56   
  Västerviks Simsällskap  1:08.68                 
                     
Ella Lindroth  2001  18  543  33.34        1:10.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:11.59                 
                     
Vera Karlsson  2003  15  537  31.16        1:10.67   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.26                 
                     
Nilla Atzmannstorfer  1998  12  532  32.64        1:10.90   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.14                 
                     
10  Anna Sjölund  2000  523  32.14        1:11.27   
  Kalmar Simsällskap  1:11.47                 
                     
11  Edith Axelsson-Wiesel  2002  520  33.78        1:11.41   
  Ljungby Simsällskap  1:12.59                 
                     
12  Emma Johansson  1997  518  32.86        1:11.51   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.28                 
                     
12  Nadija Sabic  2002  518  32.36        1:11.51   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.39                 
                     
14  Emelie Gidlöf  1997    515  34.54        1:11.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.32                 
                     
15  Emma Hansson  1998    502  33.86        1:12.24   
  Jönköpings Simsällskap  1:10.05                 
                     
16  Nellie Myrlander  2003    496  33.51        1:12.53   
  Nässjö SLS  1:14.75                 
                     
17  Erika Tudegård  2001    494  34.91        1:12.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.47                 
                     
18  Ellen Lindeby  1999    494  32.57        1:12.66   
  Kalmar Simsällskap  1:10.39                 
                     
19  Felicia Järvikari  2002    487  34.40        1:13.01   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.52                 
                     
20  Linnea Waldemarsson  1996    481  33.05        1:13.30   
  Västerviks Simsällskap  1:12.95                 
                     
21  Erika Åkesson  2000    478  32.27        1:13.45   
  Ljungby Simsällskap  1:12.52                 
                     
22  Wilma Danlid  2000    475  33.12        1:13.61   
  Hvetlanda Simsällskap  1:11.60                 
                     
23  Tea Winblad  2004    470  35.10        1:13.85   
  Kalmar Simsällskap  1:17.50                 
                     
24  Malin Jonsson  1998    442  35.31        1:15.41   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
25  Evelina Thollström  1999    441  36.12        1:15.45   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.69                 
                     
26  Julia Åstrand  1999    434  35.05        1:15.85   
  Alvesta Simsällskap  1:13.37                 
                     
27  Lena Årebo  2002    429  35.17        1:16.16   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.99                 
                     
28  Ebba Bergström  2000    420  36.23        1:16.69   
  Växjö Simsällskap  1:15.62                 
                     
29  Alice Almén  2001    403  35.80        1:17.76   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.36                 
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Forndal  1997  42  710  24.35        50.37   
  Jönköpings Simsällskap  49.05                 
                     
Anton Andersson  1993  33  635  25.22        52.28   
  Linköpings Allmänna SS  50.58                 
                     
Mikael Wåhlin  1989  30  628  25.20        52.46   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  52.40                 
                     
Markus Malm  1997  27  613  25.58        52.89   
  Jönköpings Simsällskap  52.58                 
                     
Filip Grimberg  1998  24  609  25.47        53.00   
  Jönköpings Simsällskap  50.51                 
                     
William Myrlander  1997  21  584  26.04        53.74   
  Nässjö SLS  54.90                 
                     
Tim Lärkfeldt  2000  18  580  25.96        53.86   
  Jönköpings Simsällskap  52.20                 
                     
Ishak Sabic  1999  15  580  26.13        53.87   
  Jönköpings Simsällskap  53.28                 
                     
Marcus Holmquist  2000  12  562  26.40        54.44   
  Jönköpings Simsällskap  53.81                 
                     
10  Daniel Olsson  1996  557  25.45        54.60   
  Linköpings Allmänna SS  52.06                 
                     
11  Oskar Gannholm-Johansson  1996  544  26.03        55.04   
  Linköpings Allmänna SS  52.76                 
                     
12  Anton Hong  2000  530  26.63        55.50   
  Kalmar Simsällskap  55.46                 
                     
13  Oscar Sjöblad  1997    527  26.66        55.63   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  54.45                 
                     
14  David Kurilenko  1999    522  26.45        55.78   
  Ljungby Simsällskap  54.93                 
                     
15  Victor Lovinge  2000    514  26.80        56.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  55.22                 
                     
16  Gustav Henell  1999    512  26.87        56.14   
  Linköpings Allmänna SS  56.69                 
                     
17  Sixten Almén  1999    505  27.71        56.43   
  Linköpings Allmänna SS  55.48                 
                     
18  Gergö Nagy  1995    492  26.39        56.91   
  Ljungby Simsällskap  54.17                 
                     
19  Johan Bergwall  1999    492  27.07        56.92   
  Jönköpings Simsällskap  57.15                 
                     
20  Eldin Nukovic  2002    485  27.72        57.18   
  Jönköpings Simsällskap  58.55                 
                     
21  Jonathan Myrlander  2000    475  27.84        57.58   
  Nässjö SLS  58.53                 
                     
22  Atis Stikáns  1999    473  27.47        57.66   
  Kalmar Simsällskap  58.66                 
                     
23  Herman Johansson  2000    462  28.05        58.10   
  Oskarshamns Simsällskap  58.57                 
                     
24  William Kerman  2001    459  28.14        58.22   
  Anderstorps Simsällskap  57.13                 
                     
25  Job Sanders  2003    458  28.10        58.30   
  Jönköpings Simsällskap  59.71                 
                     
26  Robin Pettersson  2000    455  27.38        58.41   
  Värnamo Simsällskap  59.26                 
                     
27  Felix Öberg  2001    454  28.08        58.45   
  Västerviks Simsällskap  58.71                 
                     
27  Naevid Kiasat  2001    454  28.31        58.45   
  Linköpings Allmänna SS  59.19                 
                     
29  Mirza Dzafic  2000    446  27.82        58.79   
  Växjö Simsällskap  57.54                 
                     
30  Oscar Hegmegi  2001    446  27.53        58.80   
  Jönköpings Simsällskap  1:00.00                 
                     
31  Ademir Silic  1998    443  27.91        58.91   
  Västerviks Simsällskap  57.30                 
                     
32  Gustav Franzén  2000    440  28.22        59.08   
  Växjö Simsällskap  59.30                 
                     
33  Oliver Tykesson  2000    435  28.57        59.27   
  Linköpings Allmänna SS  58.89                 
                     
34  Svante Linnér  2000    425  28.98        59.76   
  Motala Simsällskap  59.83                 
                     
35  Sebastian Nilsson  2002    420  28.37        59.97   
  Linköpings Allmänna SS  58.91                 
                     
36  Filip Egelrud  2000    414  28.48        1:00.26   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.25                 
                     
37  Albert Oscarsson  2001    405  29.03        1:00.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.06                 
                     
38  Daniel Agestav  2002    387  29.04        1:01.66   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.76                 
                     
39  Henrik Eriksson  2002    380  29.98        1:02.04   
  Motala Simsällskap  1:02.13                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Miranda Arvidsson  1998  42  676  30.04        1:02.92   
  Kalmar Simsällskap  1:00.70                 
                     
Lova Andersson  2000  33  604  31.24        1:05.31   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.41                 
                     
Vera Karlsson  2003  30  546  32.51        1:07.56   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.21                 
                     
Natalie Noreblad  2002  27  527  32.96        1:08.34   
  Växjö Simsällskap  1:07.59                 
                     
Alice Thörnros  2001  24  503  33.88        1:09.43   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.81                 
                     
Leia Karlsson  2002  21  488  33.74        1:10.12   
  Kalmar Simsällskap  1:08.72                 
                     
Ellen Lindeby  1999  18  478  34.14        1:10.63   
  Kalmar Simsällskap  1:07.19                 
                     
Saga Bodsjö  2002  15  461  34.12        1:11.48   
  Växjö Simsällskap  1:09.64                 
                     
Hilda Linné  2000  12  454  34.52        1:11.84   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.08                 
                     
10  Thilde Smedbäck  2004  449  35.02        1:12.10   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.32                 
                     
11  Stina Pernius  2002  447  34.24        1:12.22   
  Oskarshamns Simsällskap  1:15.96                 
                     
12  Felicia Järvikari  2002  436  35.34        1:12.82   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.54                 
                     
13  Felicia Claesén  2001    436  35.60        1:12.83   
  Västerviks Simsällskap  1:10.78                 
                     
14  Matilda Savén  2000    432  36.39        1:13.05   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.96                 
                     
15  Agnes Ljunggren  1999    429  34.67        1:13.23   
  Hvetlanda Simsällskap  1:12.04                 
                     
16  Erika Åkesson  2000    419  34.67        1:13.77   
  Ljungby Simsällskap  1:10.80                 
                     
17  Elsa Sellmo  2000    417  35.49        1:13.90   
  Hvetlanda Simsällskap  1:12.19                 
                     
18  Johanna Gunnarsson  1999    415  35.22        1:14.02   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.92                 
                     
19  Ella Wranå  2001    410  35.85        1:14.30   
  Kalmar Simsällskap  1:13.37                 
                     
20  Sofia Westerberg  2002    410  35.97        1:14.32   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:12.54                 
                     
21  Lamia Kaltak  2001    408  35.84        1:14.44   
  Alvesta Simsällskap  1:14.02                 
                     
22  Lovisa Svensson  2002    403  35.85        1:14.72   
  Värnamo Simsällskap  1:14.68                 
                     
23  Ida Persson  2002    394  36.20        1:15.29   
  Ljungby Simsällskap  1:15.04                 
                     
24  Josefine Härdelin  2001    382  36.78        1:16.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:12.34                 
                     
25  Heidi Palencsar  2002    370  35.49        1:16.89   
  Ljungby Simsällskap  1:15.13                 
                     
26  Linnéa Sjödahl  2000    368  35.96        1:17.05   
  Ljungby Simsällskap  1:16.66                 
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tom Andersson  1998  42  657  30.17        1:03.94   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.64                 
                     
Albin Lövgren  1999  33  620  30.92        1:05.19   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.35                 
                     
Anton Jansson  1992  30  598  30.53        1:05.98   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:00.71                 
                     
Simon Linnér  1999  27  563  31.35        1:07.31   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.89                 
                     
Erik Stensson  2002  24  540  32.26        1:08.28   
  Värnamo Simsällskap  1:08.39                 
                     
Gustaf Mild  1997  21  533  31.79        1:08.58   
  Anderstorps Simsällskap  1:08.24                 
                     
William Myrlander  1997  18  513  32.21        1:09.44   
  Nässjö SLS  1:09.11                 
                     
Edvin Torlakovic  2001  15  507  33.02        1:09.72   
  Västerviks Simsällskap  1:08.48                 
                     
Anton Steindl  2000  12  505  31.88        1:09.82   
  Jönköpings Simsällskap  1:14.06                 
                     
10  Erik Ohlsén  2000  500  32.19        1:10.02   
  Västerviks Simsällskap  1:08.81                 
                     
11  Jacob Olsson  1998  479  33.07        1:11.04   
  Kalmar Simsällskap  1:09.22                 
                     
12  Axel Eriksson  1998  478  33.13        1:11.12   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:12.10                 
                     
13  David Larsson  1996    461  33.60        1:11.98   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.02                 
                     
14  David Kurilenko  1999    443  32.99        1:12.92   
  Ljungby Simsällskap  1:11.35                 
                     
15  Ishak Sabic  1999    441  34.92        1:13.01   
  Jönköpings Simsällskap  1:10.80                 
                     
16  Albert Oscarsson  2001    436  34.80        1:13.29   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.50                 
                     
17  Mattias Grynning  1999    428  34.66        1:13.75   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.06                 
                     
18  Robin Pettersson  2000    413  34.59        1:14.64   
  Värnamo Simsällskap  1:13.37                 
                     
19  Filip Egelrud  2000    411  34.92        1:14.76   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.92                 
                     
20  Nicola Lundqvist  2002    397  35.28        1:15.65   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.26                 
                     
21  Elliot Fielder  2003    387  35.79        1:16.27   
  Motala Simsällskap  1:13.32                 
                     
22  Daniel Agestav  2002    363  35.78        1:17.93   
  Jönköpings Simsällskap  1:18.25                 
                     
23  Oscar Sundberg  2000    345  36.50        1:19.26   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.41                 
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Thormalm  1998  42  663          33.02   
  Jönköpings Simsällskap  32.19                 
Sara Wallberg  1999  33  661          33.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.53                 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  30  657          33.12   
  Ljungby Simsällskap  33.64                 
Thea Ekström  2001  27  593          34.27   
  Västerviks Simsällskap  34.88                 
Moa Ståhl  1995  24  590          34.32   
  Linköpings Allmänna SS  33.26                 
Adina Eriksson  1999  21  583          34.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.98                 
Emelie Gidlöf  1997  18  577          34.59   
  Linköpings Allmänna SS  33.96                 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  15  574          34.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.20                 
Lisa Palmqvist  2000  12  554          35.05   
  Oskarshamns Simsällskap  34.96                 
10  Ella Lindroth  2001  548          35.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.10                 
11  Agnes Wedel  2000  539          35.38   
  Västerviks Simsällskap  35.21                 
12  Emma Hansson  1998  538          35.39   
  Jönköpings Simsällskap  33.85                 
13  Tea Winblad  2004    521          35.77   
  Kalmar Simsällskap  37.07                 
14  Clara Örnhem  2002    513          35.97   
  Växjö Simsällskap  35.12                 
15  Erika Tudegård  2001    506          36.14   
  Linköpings Allmänna SS  35.57                 
16  Felicia Claesén  2001    498          36.31   
  Västerviks Simsällskap  35.92                 
17  Emma Juneskog  1998    498          36.33   
  Västerviks Simsällskap  37.04                 
18  Tilde Wolfgang  2001    494          36.42   
  Kalmar Simsällskap  37.36                 
19  Elise Gidlöf  1999    461          37.27   
  Linköpings Allmänna SS  36.93                 
20  Lisa Andersson  2001    461          37.28   
  Kalmar Simsällskap  38.37                 
21  Anna Sjölund  2000    459          37.31   
  Kalmar Simsällskap  37.11                 
22  Lena Årebo  2002    458          37.35   
  Linköpings Allmänna SS  36.06                 
23  Lisa Flaa  2002    451          37.55   
  Nässjö SLS  39.35                 
24  Nellie Myrlander  2003    449          37.60   
  Nässjö SLS  37.00                 
25  Ebba Petersson  1998    448          37.62   
  Växjö Simsällskap  37.88                 
26  Evelina Thollström  1999    447          37.66   
  Jönköpings Simsällskap  37.81                 
27  Wilma Carlheim  2003    442          37.80   
  Jönköpings Simsällskap  38.74                 
28  Elvira Davidsson  1996    439          37.87   
  Värnamo Simsällskap  37.18                 
29  Nadija Sabic  2002    433          38.05   
  Jönköpings Simsällskap  36.46                 
30  Alva Högberg  2002    422          38.38   
  Linköpings Allmänna SS  39.45                 
31  Sofia Westerberg  2002    341          41.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Lovinge  1998  42  681          25.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  25.79                 
Anton Andersson  1993  33  597          26.84   
  Linköpings Allmänna SS  25.57                 
Oskar Gannholm-Johansson  1996  30  569          27.28   
  Linköpings Allmänna SS  26.19                 
Victor Lovinge  2000  27  502          28.44   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.08                 
Gergö Nagy  1995  24  498          28.52   
  Ljungby Simsällskap  27.30                 
Tim Lärkfeldt  2000  21  470          29.06   
  Jönköpings Simsällskap  28.81                 
Johan Bergwall  1999  18  463          29.22   
  Jönköpings Simsällskap  29.11                 
Garri Svensson  2000  15  458          29.33   
  Kalmar Simsällskap  28.99                 
Gustav Henell  1999  12  443          29.64   
  Linköpings Allmänna SS  28.76                 
10  Oscar Hegmegi  2001  427          30.02   
  Jönköpings Simsällskap  30.41                 
11  Atis Stikáns  1999  426          30.03   
  Kalmar Simsällskap  31.41                 
12  Gustav Franzén  2000  425          30.06   
  Växjö Simsällskap  30.78                 
13  Jonathan Myrlander  2000    415          30.30   
  Nässjö SLS  31.10                 
14  Felix Öberg  2001    403          30.61   
  Västerviks Simsällskap  31.35                 
15  Viktor Henrysson  2003    387          31.01   
  Oskarshamns Simsällskap  32.12                 
16  Emanuel Tidåsen  2002    379          31.23   
  Växjö Simsällskap  32.19                 
17  Jesper Jönsson  2000    368          31.54   
  Västerviks Simsällskap  32.00                 
18  Job Sanders  2003    357          31.87   
  Jönköpings Simsällskap  31.99                 
19  Filip Vukovic  2001    340          32.38   
  Oskarshamns Simsällskap  32.27                 
20  Henrik Eriksson  2002    308          33.47   
  Motala Simsällskap  33.49                 
William Myrlander  1997              DNS   
  Nässjö SLS  28.69                 
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Eriksson  1999  42  699  30.40  1:05.13  1:40.46    2:16.09   
  Jönköpings Simsällskap  2:19.85                 
                     
Annie Hegmegi  2003  33  592  32.22  1:09.17  1:46.60    2:23.79   
  Jönköpings Simsällskap  2:25.29                 
                     
Wilma Johansson  2001  30  563  33.54  1:11.23  1:48.91    2:26.23   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.86                 
                     
Sandra Lange  1999  27  473  33.89  1:13.94  1:54.35    2:34.97   
  Alvesta Simsällskap  2:32.64                 
                     
Emma Johansson  1997  24  468  33.62  1:12.48  1:53.64    2:35.52   
  Jönköpings Simsällskap  2:28.28                 
                     
Saga Bodsjö  2002  21  464  34.07  1:13.87  1:55.53    2:35.99   
  Växjö Simsällskap  2:35.97                 
                     
Elise Gidlöf  1999  18  458  34.22  1:14.24  1:55.11    2:36.63   
  Linköpings Allmänna SS  2:34.91                 
                     
Nilla Atzmannstorfer  1998  15  451  33.78  1:13.49  1:55.07    2:37.46   
  Jönköpings Simsällskap  2:27.89                 
                     
Agnes Arberg  2001  12  422  35.60  1:17.28  1:59.05    2:40.90   
  Jönköpings Simsällskap  2:37.96                 
                     
10  Elin Gunnarsson  2002  422  34.50  1:15.24  1:58.09    2:40.98   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.23                 
                     
11  Felicia Järvikari  2002  402  35.51  1:17.08  2:00.47    2:43.57   
  Linköpings Allmänna SS  2:46.39                 
                     
12  Elin Ljunggren  2000  384  35.46  1:17.47  2:01.24    2:46.11   
  Hvetlanda Simsällskap  2:41.89                 
                     
13  Felicia Smedbäck  2000    370  35.43  1:17.24  2:01.87    2:48.14   
  Linköpings Allmänna SS  2:43.39                 
                     
14  Alice Almén  2001    313  35.91  1:20.41  2:08.54    2:57.87   
  Linköpings Allmänna SS  2:54.61                 
                     
Ida Persson  2002              DNS   
  Ljungby Simsällskap  2:38.97                 
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jönköping Herrar 1  1995  84  713          1:33.30   
  Jönköpings Simsällskap  1:32.77                 
  Daniel Forndal  1997      23.40        23.40   
  Filip Grimberg  1998      23.86        47.26   
  Albin Lövgren  1999      23.50        1:10.76   
  Joakim Holmquist  1969      22.54        1:33.30   
                     
Lass Herrar 1  66  650          1:36.23   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.41                 
  Anton Andersson  1993      24.64        24.64   
  Tom Andersson  1998      23.99        48.63   
  Daniel Olsson  1996      23.89        1:12.52   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      23.71        1:36.23   
                     
Nkk Herrar Lag 1  60  630          1:37.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:35.11                 
  Anton Jansson  1992      24.73        24.73   
  Hampus Lovinge  1998      24.06        48.79   
  Mikael Wåhlin  1989      23.49        1:12.28   
  Oscar Sjöblad  1997      24.94        1:37.22   
                     
Kalmar SS Herrar  54  597          1:38.97   
  Kalmar Simsällskap  1:40.83                 
  Harald Madebrink  1998      24.13        24.13   
  Jacob Olsson  1998      25.00        49.13   
  Anton Hong  2000      24.44        1:13.57   
  Frank Raunio  2000      25.40        1:38.97   
                     
Jönköping Herrar 2  206  48  588          1:39.47   
  Jönköpings Simsällskap  1:41.01                 
  Ishak Sabic  1999      25.04        25.04   
  Tim Lärkfeldt  2000      25.21        50.25   
  Anton Steindl  2000      24.58        1:14.83   
  Markus Malm  1997      24.64        1:39.47   
                     
Jönköping Herrar 3  42  545          1:42.03   
  Jönköpings Simsällskap  1:47.47                 
  Marcus Holmquist  2000      25.34        25.34   
  Erik Nicklasson  1998      25.09        50.43   
  Johan Bergwall  1999      26.06        1:16.49   
  Eldin Nukovic  2002      25.54        1:42.03   
                     
Västervik Herrar [1999]  1999  36  513          1:44.12   
  Västerviks Simsällskap  1:45.03                 
  Erik Ohlsén  2000      24.69        24.69   
  Ademir Silic  1998      26.03        50.72   
  Edvin Torlakovic  2001      26.55        1:17.27   
  Felix Öberg  2001      26.85        1:44.12   
                     
Kalmar SS Herrar Lag 2  30  512          1:44.17   
  Kalmar Simsällskap  1:47.93                 
  Garri Svensson  2000      25.94        25.94   
  Carl Lingström  2002      26.53        52.47   
  Atis Stikáns  1999      25.34        1:17.81   
  Gusten Helgesson  2002      26.36        1:44.17   
                     
Lass Herrar 2  24  500          1:44.96   
  Linköpings Allmänna SS  1:42.94                 
  Sixten Almén  1999      26.31        26.31   
  Gustav Henell  1999      25.22        51.53   
  Simon Linnér  1999      26.04        1:17.57   
  Mattias Grynning  1999      27.39        1:44.96   
                     
10  Lass Herrar 3  18  462          1:47.80   
  Linköpings Allmänna SS  1:50.57                 
  Naevid Kiasat  2001      27.24        27.24   
  Nicola Lundqvist  2002      27.08        54.32   
  Oliver Tykesson  2000      26.50        1:20.82   
  Sebastian Nilsson  2002      26.98        1:47.80   
                     
11  Ljungby SS Herrar [1916]  12  449          1:48.79   
  Ljungby Simsällskap                   
  David Kurilenko  1999      24.89        24.89   
  Benjamin Boros  2000      28.41        53.30   
  Jacob Kenneryd  2001      30.64        1:23.94   
  Gergö Nagy  1995      24.85        1:48.79   
                     
12  Oskarshamn Herrar  408          1:52.35   
  Oskarshamns Simsällskap  1:53.24                 
  Herman Johansson  2000      27.76        27.76   
  Viktor Henrysson  2003      27.48        55.24   
  Filip Vukovic  2001      28.54        1:23.78   
  Carl Löfgren  2003      28.57        1:52.35   
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lass Damer Lag 1  84  712          8:30.59   
  Linköpings Allmänna SS  8:32.77                 
  Emma Magnusson  1998      1:01.78  2:08.89      2:08.89   
  Sofia Henell  1997      1:00.44  2:05.59      4:14.48   
  Moa Ståhl  1995      1:00.09  2:04.77      6:19.25   
  Alice Thörnros  2001      1:03.08  2:11.34      8:30.59   
                     
Jönköping Damer 2  66  615          8:56.02   
  Jönköpings Simsällskap  8:56.05                 
  Lova Andersson  2000      1:03.89  2:13.08      2:13.08   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      1:05.17  2:14.80      4:27.88   
  Angelica Stark  1999      1:04.19  2:14.22      6:42.10   
  Annie Hegmegi  2003      1:03.60  2:13.92      8:56.02   
                     
Växjö SS Flickor  2002  60  540          9:19.59   
  Växjö Simsällskap  9:10.46                 
  Clara Örnhem  2002      1:09.07  2:22.55      2:22.55   
  Saga Bodsjö  2002      1:05.23  2:17.12      4:39.67   
  Natalie Noreblad  2002      1:05.64  2:17.68      6:57.35   
  Ebba Bergström  2000      1:07.61  2:22.24      9:19.59   
                     
Kalmar SS Damer  54  531          9:22.84   
  Kalmar Simsällskap  9:18.63                 
  Ellen Lindeby  1999      1:08.96  2:20.43      2:20.43   
  Miranda Arvidsson  1998      1:02.00  2:09.49      4:29.92   
  Leia Karlsson  2002      1:07.04  2:26.21      6:56.13   
  Tea Winblad  2004      1:10.28  2:26.71      9:22.84   
                     
Lass Damer Lag 3  48  530          9:23.23   
  Linköpings Allmänna SS  9:17.60                 
  Andrea Palm  2000      1:05.75  2:17.90      2:17.90   
  Felicia Smedbäck  2000      1:07.02  2:17.95      4:35.85   
  Felicia Järvikari  2002      1:09.64  2:23.92      6:59.77   
  Hilda Linné  2000      1:08.00  2:23.46      9:23.23   
                     
Lass Damer Lag 2  42  527          9:24.22   
  Linköpings Allmänna SS  9:00.11                 
  Elin Gunnarsson  2002      1:07.76  2:23.35      2:23.35   
  Matilda Savén  2000      1:07.97  2:20.51      4:43.86   
  Elise Gidlöf  1999      1:07.14  2:20.11      7:03.97   
  Emelie Gidlöf  1997      1:08.15  2:20.25      9:24.22   
                     
Jönköping Damer 4  36  516          9:28.31   
  Jönköpings Simsällskap  9:30.20                 
  Moa Holmquist  2004      1:09.50  2:24.94      2:24.94   
  Matilda Brink  2001      1:08.65  2:22.32      4:47.26   
  Tilda Tellfjord  2003      1:07.00  2:18.55      7:05.81   
  Sasha Hehir  2000      1:07.96  2:22.50      9:28.31   
                     
Lass Damer Lag 4  30  504          9:32.61   
  Linköpings Allmänna SS  9:37.02                 
  Thilde Smedbäck  2004      1:09.96  2:21.88      2:21.88   
  Sandra Mokhtari  2001      1:09.18  2:23.94      4:45.82   
  Alice Almén  2001      1:09.85  2:25.77      7:11.59   
  Erika Tudegård  2001      1:08.16  2:21.02      9:32.61   
                     
Jönköping Damer 3  24  498          9:34.92   
  Jönköpings Simsällskap  9:26.75                 
  Emma Hansson  1998      1:09.67  2:27.19      2:27.19   
  Agnes Arberg  2001      1:08.45  2:21.78      4:48.97   
  Malin Jonsson  1998      1:06.62  2:21.64      7:10.61   
  Nadija Sabic  2002      1:09.74  2:24.31      9:34.92   
                     
10  Alvesta SS Damer [2001]  2001  18  453          9:53.27   
  Alvesta Simsällskap  9:29.32                 
  Lamia Kaltak  2001      1:09.41  2:26.78      2:26.78   
  Adna Drincic  2001      1:11.50  2:29.94      4:56.72   
  Sandra Lange  1999      1:13.61  2:33.14      7:29.86   
  Julia Åstrand  1999      1:09.12  2:23.41      9:53.27   
                     
11  Nässjö Damer Lag 1  2002  12  449          9:55.22   
  Nässjö SLS  9:59.64                 
  Thea Jansson  2003      1:11.07  2:28.34      2:28.34   
  Nellie Myrlander  2003      1:08.66  2:23.69      4:52.03   
  Lisa Flaa  2002      1:12.50  2:27.47      7:19.50   
  Lowa Appelberg  2003      1:13.82  2:35.72      9:55.22   
                     
12  Oskarshamn Damer  443          9:58.07   
  Oskarshamns Simsällskap  10:26.98                 
  Emma Caufield  2000      1:11.47  2:28.97      2:28.97   
  Lisa Palmqvist  2000      1:08.01  2:22.47      4:51.44   
  Stina Pernius  2002      1:12.90  2:29.55      7:20.99   
  Iza Delibaltas  1999      1:14.55  2:37.08      9:58.07   
                     
Jönköping Damer 1              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap  8:26.15                 
  Hanna Eriksson  1999      1:00.08  2:03.40      2:03.40   
  Wilma Johansson  2001      1:04.22  2:10.04      4:13.44   
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Filip Grimberg  1998  42  687  1:00.10  2:04.44  3:08.41  4:12.34  16:03.32   
  Jönköpings Simsällskap        5:16.05  6:20.19  7:24.36  8:28.87     
          9:33.63  10:38.60  11:43.41  12:48.00     
          13:53.62  14:58.86         
                     
Marcus Holmquist  2000  33  637  1:03.31  2:09.61  3:16.46  4:23.27  16:27.62   
  Jönköpings Simsällskap  16:39.82      5:29.96  6:36.64  7:43.22  8:49.57     
          9:55.79  11:01.74  12:07.85  13:13.85     
          14:19.33  15:24.88         
                     
Svante Linnér  2000  30  534  1:06.83  2:15.94  3:25.00  4:34.28  17:27.28   
  Motala Simsällskap  17:28.27      5:43.83  6:53.84  8:03.86  9:13.97     
          10:24.11  11:34.89  12:45.58  13:56.37     
          15:07.15  16:18.21         
                     
Patrik Petkoczi  2002  27  466  1:08.65  2:21.00  3:32.81  4:44.43  18:15.72   
  Jönköpings Simsällskap  18:29.42      5:57.44  7:09.93  8:21.97  9:36.82     
          10:51.36  12:06.65  13:20.97  14:34.93     
          15:50.64  17:03.25         
                     
Viktor Henrysson  2003  24  450  1:05.84  2:17.56  3:30.13  4:44.19  18:29.03   
  Oskarshamns Simsällskap  19:13.59      5:58.21  7:13.69  8:29.03  9:44.11     
          10:59.76  12:15.54  13:31.12  14:46.55     
          16:02.01  17:15.95         
                     
Carl Löfgren  2003  21  411  1:09.98  2:24.87  3:41.29  4:57.82  19:02.46   
  Oskarshamns Simsällskap  19:59.46      6:13.64  7:31.47  8:48.28  10:05.51     
          11:21.65  12:39.47  13:56.43  15:14.60     
          16:30.91  17:46.54         
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jönköping Damer 1  84  732          1:57.52   
  Jönköpings Simsällskap  1:58.95                 
  Lova Andersson  2000      29.59        29.59   
  Klara Thormalm  1998      32.13        1:01.72   
  Alice Müllern  1998      29.55        1:31.27   
  Hanna Eriksson  1999      26.25        1:57.52   
                     
Lass Damer Lag 1  84  732          1:57.52   
  Linköpings Allmänna SS  1:58.48                 
  Vera Karlsson  2003      30.50        30.50   
  Emelie Gidlöf  1997      33.49        1:03.99   
  Sofia Henell  1997      27.51        1:31.50   
  Emma Magnusson  1998      26.02        1:57.52   
                     
Nkk Damer Lag 1  60  675          2:00.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:00.97                 
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      30.71        30.71   
  Sara Wallberg  1999      32.72        1:03.43   
  Michelle Franzén  1993      29.64        1:33.07   
  Adina Eriksson  1999      27.66        2:00.73   
                     
Lass Damer Lag 2  54  617          2:04.38   
  Linköpings Allmänna SS  2:04.91                 
  Hilda Linné  2000      32.30        32.30   
  Erika Tudegård  2001      34.99        1:07.29   
  Elin Gunnarsson  2002      31.06        1:38.35   
  Moa Ståhl  1995      26.03        2:04.38   
                     
Kalmar SS Damer  48  612          2:04.71   
  Kalmar Simsällskap  2:05.67                 
  Miranda Arvidsson  1998      29.90        29.90   
  Tilde Wolfgang  2001      36.64        1:06.54   
  Ellen Lindeby  1999      29.60        1:36.14   
  Leia Karlsson  2002      28.57        2:04.71   
                     
Västervik Damer  1996  42  609          2:04.91   
  Västerviks Simsällskap  2:06.56                 
  Agnes Wedel  2000      32.26        32.26   
  Thea Ekström  2001      33.69        1:05.95   
  Linnea Waldemarsson  1996      30.56        1:36.51   
  Felicia Claesén  2001      28.40        2:04.91   
                     
Jönköping Damer 2  36  584          2:06.70   
  Jönköpings Simsällskap  2:04.17                 
  Wilma Johansson  2001      31.93        31.93   
  Emma Hansson  1998      35.16        1:07.09   
  Emma Roos  1999      30.96        1:38.05   
  Angelica Stark  1999      28.65        2:06.70   
                     
Ljungby SS Damer [1916]  2016  30  568          2:07.85   
  Ljungby Simsällskap  2:07.31                 
  Linnéa Sjödahl  2000      35.16        35.16   
  Edith Axelsson-Wiesel  2002      33.00        1:08.16   
  Erika Åkesson  2000      29.89        1:38.05   
  Ida Persson  2002      29.80        2:07.85   
                     
Lass Damer Lag 3  24  550          2:09.24   
  Linköpings Allmänna SS  2:09.58                 
  Johanna Gunnarsson  1999      33.24        33.24   
  Elise Gidlöf  1999      35.33        1:08.57   
  Alice Almén  2001      32.33        1:40.90   
  Matilda Savén  2000      28.34        2:09.24   
                     
10  Jönköping Damer 3  18  548          2:09.36   
  Jönköpings Simsällskap  2:20.04                 
  Annie Hegmegi  2003      31.98        31.98   
  Evelina Thollström  1999      37.83        1:09.81   
  Emma Johansson  1997      30.00        1:39.81   
  Sasha Hehir  2000      29.55        2:09.36   
                     
11  Växjö SS Flickor  2002  12  547          2:09.50   
  Växjö Simsällskap  2:07.00                 
  Natalie Noreblad  2002      32.12        32.12   
  Clara Örnhem  2002      36.20        1:08.32   
  Saga Bodsjö  2002      30.82        1:39.14   
  Ebba Bergström  2000      30.36        2:09.50   
                     
12  Lass Damer Lag 4  541          2:09.93   
  Linköpings Allmänna SS  2:11.93                 
  Alice Thörnros  2001      33.02        33.02   
  Lena Årebo  2002      36.19        1:09.21   
  Felicia Smedbäck  2000      32.04        1:41.25   
  Andrea Palm  2000      28.68        2:09.93   
                     
13  Jönköping Damer 4    508          2:12.66   
  Jönköpings Simsällskap  2:20.99                 
  Mariam Istiphan  2001      34.06        34.06   
  Wilma Carlheim  2003      37.72        1:11.78   
  Nadija Sabic  2002      30.95        1:42.73   
  Agnes Arberg  2001      29.93        2:12.66   
                     
14  Hvetlanda Damer Lag 1    498          2:13.57   
  Hvetlanda Simsällskap  2:08.91                 
  Agnes Ljunggren  1999      34.06        34.06   
  Wilma Danlid  2000      37.78        1:11.84   
  Elin Ljunggren  2000      31.71        1:43.55   
  Elsa Sellmo  2000      30.02        2:13.57   
                     
15  Kalmar SS Damer Lag 2    497          2:13.64   
  Kalmar Simsällskap  2:14.32                 
  Ella Wranå  2001      35.69        35.69   
  Tea Winblad  2004      36.59        1:12.28   
  Anna Sjölund  2000      30.20        1:42.48   
  Lisa Andersson  2001      31.16        2:13.64   
                     
16  Oskarshamn Damer    496          2:13.79   
  Oskarshamns Simsällskap  2:14.09                 
  Emma Caufield  2000      36.53        36.53   
  Lisa Palmqvist  2000      35.23        1:11.76   
  Stina Pernius  2002      31.04        1:42.80   
  Iza Delibaltas  1999      30.99        2:13.79   
                     
17  Alvesta SS Damer [2001]  2001    477          2:15.55   
  Alvesta Simsällskap  2:15.78                 
  Lamia Kaltak  2001      35.37        35.37   
  Julia Åstrand  1999      38.85        1:14.22   
  Sandra Lange  1999      30.04        1:44.26   
  Adna Drincic  2001      31.29        2:15.55   
                     
18  Nässjö Damer Lag 1  2002    453          2:17.85   
  Nässjö SLS  2:17.60                 
  Thea Jansson  2003      36.12        36.12   
  Lisa Flaa  2002      37.87        1:13.99   
  Nellie Myrlander  2003      32.18        1:46.17   
  Lowa Appelberg  2003      31.68        2:17.85   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Forndal  1997  42  727  25.06  52.77  1:21.56    1:50.48   
  Jönköpings Simsällskap  1:47.49                 
                     
Markus Malm  1997  33  694  26.28  54.51  1:23.09    1:52.23   
  Jönköpings Simsällskap  1:50.58                 
                     
Marcus Holmquist  2000  30  636  27.17  56.69  1:26.30    1:55.54   
  Jönköpings Simsällskap  1:56.75                 
                     
Tom Andersson  1998  27  602  27.14  56.80  1:27.09    1:57.68   
  Linköpings Allmänna SS  2:00.00                 
                     
Ishak Sabic  1999  24  598  27.55  57.10  1:27.49    1:57.92   
  Jönköpings Simsällskap  1:57.09                 
                     
Erik Stensson  2002  21  569  27.61  58.20  1:29.17    1:59.87   
  Värnamo Simsällskap  2:06.90                 
                     
Daniel Olsson  1996  18  548  27.43  57.98  1:29.39    2:01.39   
  Linköpings Allmänna SS  2:00.29                 
                     
Johan Bergwall  1999  15  547  28.19  58.64  1:29.84    2:01.45   
  Jönköpings Simsällskap  2:01.21                 
                     
William Kerman  2001  12  533  28.55  59.82  1:31.74    2:02.52   
  Anderstorps Simsällskap  2:02.69                 
                     
10  Anton Hong  2000  521  28.28  59.22  1:31.65    2:03.46   
  Kalmar Simsällskap  2:02.02                 
                     
11  Sixten Almén  1999  512  28.97  1:00.58  1:32.55    2:04.20   
  Linköpings Allmänna SS  2:01.98                 
                     
12  Svante Linnér  2000  466  30.22  1:03.14  1:36.29    2:08.11   
  Motala Simsällskap  2:07.83                 
                     
13  Mirza Dzafic  2000    465  29.01  1:01.52  1:34.93    2:08.18   
  Växjö Simsällskap  2:07.07                 
                     
14  Oliver Tykesson  2000    465  28.76  1:01.14  1:34.73    2:08.25   
  Linköpings Allmänna SS  2:06.07                 
                     
15  Naevid Kiasat  2001    461  30.24  1:03.67  1:36.56    2:08.62   
  Linköpings Allmänna SS  2:08.88                 
                     
16  Gustav Henell  1999    460  29.51  1:02.41  1:35.86    2:08.65   
  Linköpings Allmänna SS  2:07.92                 
                     
17  David Kurilenko  1999    460  27.28  59.37  1:34.42    2:08.71   
  Ljungby Simsällskap  2:05.30                 
                     
18  Gustav Franzén  2000    458  29.65  1:03.22  1:36.74    2:08.84   
  Växjö Simsällskap  2:09.87                 
                     
19  Jonathan Myrlander  2000    452  29.45  1:03.08  1:37.48    2:09.40   
  Nässjö SLS  2:08.99                 
                     
20  Job Sanders  2003    441  29.81  1:03.18  1:37.25    2:10.51   
  Jönköpings Simsällskap  2:16.55                 
                     
21  Herman Johansson  2000    440  29.47  1:02.93  1:37.06    2:10.61   
  Oskarshamns Simsällskap  2:12.52                 
                     
22  Sebastian Nilsson  2002    416  30.37  1:04.68  1:39.19    2:13.04   
  Linköpings Allmänna SS  2:12.50                 
                     
23  Elliot Fielder  2003    414  31.30  1:05.56  1:40.30    2:13.31   
  Motala Simsällskap  2:15.48                 
                     
24  Albert Oscarsson  2001    409  30.39  1:04.52  1:39.50    2:13.85   
  Linköpings Allmänna SS  2:18.75                 
                     
25  Daniel Agestav  2002    384  30.46  1:04.81  1:40.90    2:16.60   
  Jönköpings Simsällskap  2:27.93                 
                     
26  Henrik Eriksson  2002    369  30.63  1:05.42  1:41.94    2:18.46   
  Motala Simsällskap  2:21.70                 
                     
 
Gren 16, 400m Medley Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Johansson  2001  42  693  1:08.63  2:25.10  3:47.58    4:54.76   
  Jönköpings Simsällskap  4:52.98                 
                     
Annie Hegmegi  2003  33  596  1:09.00  2:27.77  3:58.57    5:09.90   
  Jönköpings Simsällskap  5:17.79                 
                     
Felicia Järvikari  2002  30  565  1:12.94  2:34.24  4:03.20    5:15.44   
  Linköpings Allmänna SS  5:19.03                 
                     
Alice Thörnros  2001  27  529  1:16.69  2:37.32  4:10.41    5:22.33   
  Linköpings Allmänna SS  5:20.31                 
                     
Julia Åstrand  1999  24  491  1:16.79  2:39.42  4:12.88    5:30.55   
  Alvesta Simsällskap  5:25.03                 
                     
Lisa Palmqvist  2000  21  485  1:16.24  2:45.62  4:13.79    5:31.88   
  Oskarshamns Simsällskap  5:41.20                 
                     
Agnes Arberg  2001  18  472  1:16.52  2:40.44  4:22.52    5:34.83   
  Jönköpings Simsällskap  5:24.50                 
                     
Lena Årebo  2002  15  444  1:21.51  2:47.48  4:21.58    5:41.68   
  Linköpings Allmänna SS  5:42.83                 
                     
 
Gren 17, 100m Medley Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Lovinge  1998  42  680  25.96        57.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  57.20                 
                     
Anton Andersson  1993  33  665  26.39        58.08   
  Linköpings Allmänna SS  55.09                 
                     
Pontus Palmqvist  1991  30  660  25.73        58.23   
  Linköpings Allmänna SS  58.55                 
                     
Mikael Wåhlin  1989  27  598  26.90        1:00.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
William Myrlander  1997  24  587  29.09        1:00.55   
  Nässjö SLS  59.30                 
                     
Oskar Gannholm-Johansson  1996  21  580  26.95        1:00.80   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.41                 
                     
Victor Lovinge  2000  18  579  27.70        1:00.84   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.21                 
                     
Anton Steindl  2000  15  571  27.86        1:01.12   
  Jönköpings Simsällskap  1:00.78                 
                     
Erik Ohlsén  2000  12  566  27.73        1:01.29   
  Västerviks Simsällskap  1:03.12                 
                     
10  Gustaf Mild  1997  554  28.71        1:01.73   
  Anderstorps Simsällskap  1:01.98                 
                     
11  Erik Nicklasson  1998  544  28.90        1:02.09   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
12  Jacob Olsson  1998  524  29.71        1:02.86   
  Kalmar Simsällskap  1:03.11                 
                     
13  Mattias Grynning  1999    497  29.25        1:03.98   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.08                 
                     
14  Oscar Sjöblad  1997    497  28.61        1:04.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:02.34                 
                     
15  Simon Linnér  1999    482  30.93        1:04.65   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.95                 
                     
16  Robin Pettersson  2000    467  29.23        1:05.36   
  Värnamo Simsällskap  1:06.67                 
                     
17  Ishak Sabic  1999    456  31.29        1:05.84   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
18  Edvin Torlakovic  2001    454  31.64        1:05.95   
  Västerviks Simsällskap  1:08.46                 
                     
19  Garri Svensson  2000    450  28.80        1:06.15   
  Kalmar Simsällskap  1:05.59                 
                     
20  Axel Eriksson  1998    428  31.88        1:07.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:07.76                 
                     
21  Marcus Holmquist  2000    404  32.07        1:08.59   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.85                 
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Thormalm  1998  42  746  27.13        56.23   
  Jönköpings Simsällskap  56.45                 
                     
Moa Ståhl  1995  33  698  27.95        57.50   
  Linköpings Allmänna SS  56.46                 
                     
Sofia Henell  1997  30  687  27.91        57.80   
  Linköpings Allmänna SS  59.00                 
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  27  661  28.93        58.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  58.26                 
                     
Hanna Eriksson  1999  24  652  28.22        58.81   
  Jönköpings Simsällskap  56.69                 
                     
Miranda Arvidsson  1998  21  628  28.50        59.55   
  Kalmar Simsällskap  58.10                 
                     
Emma Magnusson  1998  18  623  28.78        59.70   
  Linköpings Allmänna SS  59.14                 
                     
Lova Andersson  2000  15  600  29.08        1:00.46   
  Jönköpings Simsällskap  59.61                 
                     
Michelle Franzén  1993  12  581  29.06        1:01.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  58.69                 
                     
10  Alice Müllern  1998  571  29.13        1:01.48   
  Jönköpings Simsällskap  58.85                 
                     
11  Elin Gunnarsson  2002  543  29.62        1:02.49   
  Linköpings Allmänna SS  59.18                 
                     
12  Elise Gidlöf  1999  538  30.22        1:02.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.63                 
                     
13  Matilda Savén  2000    529  30.35        1:03.04   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.45                 
                     
14  Natalie Noreblad  2002    527  30.32        1:03.13   
  Växjö Simsällskap  1:01.22                 
                     
15  Felicia Smedbäck  2000    525  30.86        1:03.23   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.58                 
                     
16  Saga Bodsjö  2002    524  30.63        1:03.26   
  Växjö Simsällskap  1:01.82                 
                     
17  Linnea Waldemarsson  1996    521  30.23        1:03.36   
  Västerviks Simsällskap  1:02.10                 
                     
18  Andrea Palm  2000    521  30.69        1:03.39   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.11                 
                     
19  Ellen Lindeby  1999    516  30.59        1:03.59   
  Kalmar Simsällskap  1:01.85                 
                     
20  Erika Tudegård  2001    501  30.99        1:04.22   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.76                 
                     
21  Wilma Danlid  2000    499  30.14        1:04.27   
  Hvetlanda Simsällskap  1:02.35                 
                     
22  Emma Hansson  1998    499  30.55        1:04.29   
  Jönköpings Simsällskap  1:04.82                 
                     
23  Moa Holmquist  2004    495  32.01        1:04.46   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.99                 
                     
24  Leia Karlsson  2002    494  31.32        1:04.49   
  Kalmar Simsällskap  1:04.44                 
                     
25  Angelica Stark  1999    494  30.82        1:04.52   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.32                 
                     
26  Agnes Arberg  2001    490  31.65        1:04.66   
  Jönköpings Simsällskap  1:06.81                 
                     
27  Sasha Hehir  2000    488  31.47        1:04.75   
  Jönköpings Simsällskap  1:06.03                 
                     
28  Sofia Westerberg  2002    485  31.16        1:04.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:06.61                 
                     
29  Felicia Claesén  2001    480  31.43        1:05.14   
  Västerviks Simsällskap  1:05.42                 
                     
30  Vera Karlsson  2003    479  30.88        1:05.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.28                 
                     
31  Sandra Mokhtari  2001    475  31.31        1:05.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.34                 
                     
32  Emma Roos  1999    475  30.87        1:05.37   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.41                 
                     
33  Alice Almén  2001    474  31.31        1:05.40   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.55                 
                     
33  Emma Juneskog  1998    474  30.75        1:05.40   
  Västerviks Simsällskap  1:06.60                 
                     
35  Ebba Bergström  2000    466  31.65        1:05.76   
  Växjö Simsällskap  1:04.32                 
                     
36  Hanna Mirkhan  2003    461  31.56        1:05.99   
  Värnamo Simsällskap  1:05.93                 
                     
37  Hilda Linné  2000    455  31.32        1:06.29   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.91                 
                     
38  Erika Åkesson  2000    452  30.96        1:06.45   
  Ljungby Simsällskap  1:04.59                 
                     
39  Johanna Gunnarsson  1999    446  31.51        1:06.76   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.17                 
                     
40  Lisa Flaa  2002    434  32.69        1:07.33   
  Nässjö SLS  1:08.31                 
                     
41  Josefine Härdelin  2001    434  31.53        1:07.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:04.48                 
                     
42  Elsa Sellmo  2000    431  31.86        1:07.48   
  Hvetlanda Simsällskap  1:03.95                 
                     
43  Malin Jonsson  1998    429  31.91        1:07.61   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.96                 
                     
44  Lamia Kaltak  2001    427  31.73        1:07.72   
  Alvesta Simsällskap  1:04.50                 
                     
45  Thilde Smedbäck  2004    421  32.52        1:08.03   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.50                 
                     
46  Adna Drincic  2001    390  32.82        1:09.77   
  Alvesta Simsällskap  1:06.75                 
                     
47  Biborka Nagy  1998    390  32.91        1:09.79   
  Ljungby Simsällskap  1:11.25                 
                     
48  Elin Ljunggren  2000    383  33.26        1:10.20   
  Hvetlanda Simsällskap  1:06.18                 
                     
49  Louise Ebbesen  2001    383  33.80        1:10.21   
  Ljungby Simsällskap  1:09.96                 
                     
50  Iza Delibaltas  1999    382  33.59        1:10.26   
  Oskarshamns Simsällskap  1:10.72                 
                     
Nellie Myrlander  2003              DSQ   
  Nässjö SLS  1:04.14                 
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Pontus Palmqvist  1991  42  648  27.39        56.54   
  Linköpings Allmänna SS  53.17                 
                     
Daniel Olsson  1996  33  535  28.98        1:00.26   
  Linköpings Allmänna SS  56.48                 
                     
Oskar Gannholm-Johansson  1996  30  530  29.58        1:00.46   
  Linköpings Allmänna SS  57.53                 
                     
Victor Lovinge  2000  27  505  29.76        1:01.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:00.29                 
                     
Gergö Nagy  1995  24  492  29.30        1:01.97   
  Ljungby Simsällskap  59.85                 
                     
Erik Ohlsén  2000  21  470  30.18        1:02.91   
  Västerviks Simsällskap  1:01.42                 
                     
Oscar Hegmegi  2001  18  452  30.72        1:03.74   
  Jönköpings Simsällskap  1:04.28                 
                     
Garri Svensson  2000  15  436  29.95        1:04.51   
  Kalmar Simsällskap  1:02.94                 
                     
William Myrlander  1997  12  427  30.90        1:04.98   
  Nässjö SLS  1:02.96                 
                     
10  Jonathan Myrlander  2000  426  31.77        1:05.04   
  Nässjö SLS  1:06.96                 
                     
11  Gustav Franzén  2000  418  31.72        1:05.45   
  Växjö Simsällskap  1:08.16                 
                     
12  Robin Pettersson  2000  411  31.38        1:05.80   
  Värnamo Simsällskap  1:05.24                 
                     
13  Viktor Henrysson  2003    402  31.96        1:06.26   
  Oskarshamns Simsällskap  1:05.15                 
                     
14  Felix Öberg  2001    396  32.33        1:06.64   
  Västerviks Simsällskap  1:05.76                 
                     
15  Oliver Tykesson  2000    389  32.59        1:07.04   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.70                 
                     
16  Emanuel Tidåsen  2002    369  32.20        1:08.19   
  Växjö Simsällskap  1:08.32                 
                     
17  Jesper Jönsson  2000    367  33.11        1:08.35   
  Västerviks Simsällskap  1:08.43                 
                     
18  Job Sanders  2003    359  33.26        1:08.84   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.89                 
                     
19  Svante Linnér  2000    353  33.71        1:09.23   
  Motala Simsällskap  1:08.19                 
                     
20  Filip Vukovic  2001    341  33.83        1:10.04   
  Oskarshamns Simsällskap  1:12.53                 
                     
21  Henrik Eriksson  2002    306  34.87        1:12.58   
  Motala Simsällskap  1:14.92                 
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Wallberg  1999  42  676  33.79        1:11.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:10.50                 
                     
Klara Thormalm  1998  33  674  33.93        1:11.10   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.47                 
                     
Wilma Johansson  2001  30  632  34.39        1:12.65   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.90                 
                     
Thea Ekström  2001  27  606  34.79        1:13.68   
  Västerviks Simsällskap  1:15.55                 
                     
Moa Ståhl  1995  24  588  35.28        1:14.41   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.13                 
                     
Emelie Gidlöf  1997  21  568  35.23        1:15.28   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.19                 
                     
Adina Eriksson  1999  18  563  35.46        1:15.51   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.42                 
                     
Lisa Palmqvist  2000  15  551  35.95        1:16.03   
  Oskarshamns Simsällskap  1:14.14                 
                     
Ella Lindroth  2001  12  547  35.92        1:16.25   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:13.50                 
                     
10  Edith Axelsson-Wiesel  2002  541  34.64        1:16.50   
  Ljungby Simsällskap  1:14.85                 
                     
11  Elise Gidlöf  1999  526  36.29        1:17.23   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.39                 
                     
12  Agnes Wedel  2000  521  37.37        1:17.48   
  Västerviks Simsällskap  1:15.10                 
                     
13  Clara Örnhem  2002    521  36.23        1:17.49   
  Växjö Simsällskap  1:14.85                 
                     
14  Erika Tudegård  2001    481  37.26        1:19.57   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.83                 
                     
15  Emma Hansson  1998    481  37.12        1:19.58   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.61                 
                     
16  Tea Winblad  2004    480  37.56        1:19.62   
  Kalmar Simsällskap  1:18.95                 
                     
17  Tilde Wolfgang  2001    471  37.74        1:20.14   
  Kalmar Simsällskap  1:19.61                 
                     
18  Emma Juneskog  1998    454  37.76        1:21.10   
  Västerviks Simsällskap  1:23.82                 
                     
19  Ebba Petersson  1998    447  38.32        1:21.53   
  Växjö Simsällskap  1:23.08                 
                     
19  Evelina Thollström  1999    447  38.28        1:21.53   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.80                 
                     
21  Felicia Järvikari  2002    441  38.61        1:21.87   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.01                 
                     
22  Alva Högberg  2002    438  38.56        1:22.08   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.37                 
                     
23  Nellie Myrlander  2003    431  38.86        1:22.51   
  Nässjö SLS  1:19.60                 
                     
24  Nadija Sabic  2002    429  39.58        1:22.66   
  Jönköpings Simsällskap  1:20.18                 
                     
25  Lena Årebo  2002    421  38.85        1:23.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.33                 
                     
26  Elvira Davidsson  1996    418  38.66        1:23.35   
  Värnamo Simsällskap  1:25.08                 
                     
27  Wilma Carlheim  2003    412  39.63        1:23.75   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.80                 
                     
28  Lisa Andersson  2001    409  39.17        1:23.96   
  Kalmar Simsällskap  1:22.14                 
                     
29  Lisa Flaa  2002    397  39.89        1:24.81   
  Nässjö SLS  1:27.74                 
                     
30  Elin Ljunggren  2000    371  40.72        1:26.72   
  Hvetlanda Simsällskap  1:21.27                 
                     
Felicia Claesén  2001              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  1:18.01                 
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Jansson  1992  42  660          28.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  27.76                 
Tom Andersson  1998  33  634          29.39   
  Linköpings Allmänna SS  29.33                 
Albin Lövgren  1999  30  608          29.80   
  Jönköpings Simsällskap  30.48                 
Joakim Holmquist  1969  27  606          29.83   
  Jönköpings Simsällskap  29.22                 
William Myrlander  1997  24  596          29.99   
  Nässjö SLS  30.23                 
Simon Linnér  1999  21  553          30.76   
  Linköpings Allmänna SS  30.21                 
Anton Andersson  1993  18  550          30.80   
  Linköpings Allmänna SS  31.77                 
Anton Steindl  2000  15  533          31.13   
  Jönköpings Simsällskap  31.10                 
Gustaf Mild  1997  12  532          31.15   
  Anderstorps Simsällskap  31.43                 
10  David Kurilenko  1999  518          31.44   
  Ljungby Simsällskap  30.89                 
11  Erik Stensson  2002  517          31.46   
  Värnamo Simsällskap  31.69                 
12  Edvin Torlakovic  2001  500          31.80   
  Västerviks Simsällskap  31.77                 
13  Erik Nicklasson  1998    499          31.83   
  Jönköpings Simsällskap  31.27                 
14  Erik Ohlsén  2000    490          32.02   
  Västerviks Simsällskap  31.81                 
15  Jacob Olsson  1998    484          32.15   
  Kalmar Simsällskap  32.55                 
16  Axel Eriksson  1998    481          32.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.45                 
17  Nicola Lundqvist  2002    445          33.06   
  Linköpings Allmänna SS  34.08                 
18  Daniel Agestav  2002    445          33.07   
  Jönköpings Simsällskap  34.56                 
19  Gustav Henell  1999    441          33.17   
  Linköpings Allmänna SS  32.86                 
20  Gergö Nagy  1995    432          33.39   
  Ljungby Simsällskap  32.68                 
21  Albert Oscarsson  2001    415          33.85   
  Linköpings Allmänna SS  34.95                 
22  Oscar Sundberg  2000    408          34.03   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.07                 
23  Filip Egelrud  2000    398          34.30   
  Jönköpings Simsällskap  34.18                 
24  Elliot Fielder  2003    376          34.96   
  Motala Simsällskap  34.23                 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lova Andersson  2000  42  671          29.35   
  Jönköpings Simsällskap  29.02                 
Miranda Arvidsson  1998  33  661          29.49   
  Kalmar Simsällskap  28.82                 
Vera Karlsson  2003  30  580          30.81   
  Linköpings Allmänna SS  30.95                 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  27  578          30.85   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  29.92                 
Natalie Noreblad  2002  24  510          32.15   
  Växjö Simsällskap  31.95                 
Annie Hegmegi  2003  21  508          32.19   
  Jönköpings Simsällskap  33.20                 
Hilda Linné  2000  18  507          32.23   
  Linköpings Allmänna SS  31.93                 
Leia Karlsson  2002  15  504          32.28   
  Kalmar Simsällskap  33.02                 
Stina Pernius  2002  12  494          32.50   
  Oskarshamns Simsällskap  33.97                 
10  Erika Åkesson  2000  490          32.58   
  Ljungby Simsällskap  31.60                 
11  Felicia Claesén  2001  480          32.81   
  Västerviks Simsällskap  32.80                 
12  Saga Bodsjö  2002  474          32.94   
  Växjö Simsällskap  34.33                 
13  Matilda Savén  2000    464          33.19   
  Linköpings Allmänna SS  33.29                 
14  Ida Persson  2002    428          34.10   
  Ljungby Simsällskap  34.11                 
15  Sofia Westerberg  2002    425          34.16   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.37                 
16  Josefine Härdelin  2001    422          34.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.47                 
17  Agnes Ljunggren  1999    422          34.25   
  Hvetlanda Simsällskap  33.13                 
18  Anna Sjölund  2000    421          34.28   
  Kalmar Simsällskap  33.55                 
19  Thilde Smedbäck  2004    421          34.29   
  Linköpings Allmänna SS  33.77                 
20  Heidi Palencsar  2002    413          34.51   
  Ljungby Simsällskap  34.15                 
21  Lovisa Svensson  2002    411          34.55   
  Värnamo Simsällskap  35.20                 
22  Linnea Waldemarsson  1996    409          34.60   
  Västerviks Simsällskap  35.03                 
23  Wilma Danlid  2000    408          34.64   
  Hvetlanda Simsällskap  32.40                 
24  Johanna Gunnarsson  1999    402          34.81   
  Linköpings Allmänna SS  33.30                 
25  Lamia Kaltak  2001    400          34.87   
  Alvesta Simsällskap  33.41                 
26  Nellie Myrlander  2003    394          35.03   
  Nässjö SLS  35.60                 
27  Linnéa Sjödahl  2000    392          35.10   
  Ljungby Simsällskap  35.29                 
28  Elsa Sellmo  2000    388          35.23   
  Hvetlanda Simsällskap  33.55                 
29  Ella Wranå  2001    376          35.58   
  Kalmar Simsällskap  35.43                 
 
Gren 23, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Markus Malm  1997  42  687  28.14  59.33  1:30.81    2:03.01   
  Jönköpings Simsällskap  2:00.81                 
                     
Hampus Lovinge  1998  33  668  28.22  1:00.38  1:32.36    2:04.15   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:02.76                 
                     
Mattias Grynning  1999  30  565  29.85  1:04.03  1:38.07    2:11.31   
  Linköpings Allmänna SS  2:09.20                 
                     
David Larsson  1996  27  500  29.66  1:04.79  1:40.59    2:16.72   
  Jönköpings Simsällskap  2:16.34                 
                     
Atis Stikáns  1999  24  469  30.37  1:05.30  1:41.66    2:19.64   
  Kalmar Simsällskap  2:18.62                 
                     
Sixten Almén  1999  21  459  31.34  1:06.90  1:44.03    2:20.64   
  Linköpings Allmänna SS  2:18.66                 
                     
William Kerman  2001  18  443  30.53  1:06.34  1:43.78    2:22.32   
  Anderstorps Simsällskap  2:17.17                 
                     
 
Gren 24, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jönköping Damer 1  84  711          3:53.24   
  Jönköpings Simsällskap  3:51.19                 
  Klara Thormalm  1998      27.39  57.02      57.02   
  Hanna Eriksson  1999      27.72  57.72      1:54.74   
  Alice Müllern  1998      28.02  1:00.12      2:54.86   
  Wilma Johansson  2001      28.22  58.38      3:53.24   
                     
Lass Damer Lag 1  66  709          3:53.47   
  Linköpings Allmänna SS  3:52.14                 
  Moa Ståhl  1995      27.93  57.69      57.69   
  Emma Magnusson  1998      27.91  58.05      1:55.74   
  Elin Gunnarsson  2002      28.78  1:01.52      2:57.26   
  Sofia Henell  1997      27.12  56.21      3:53.47   
                     
Kalmar SS Damer  60  579          4:09.77   
  Kalmar Simsällskap  4:08.98                 
  Miranda Arvidsson  1998      27.92  59.00      59.00   
  Ellen Lindeby  1999      29.62  1:02.49      2:01.49   
  Leia Karlsson  2002      30.12  1:03.87      3:05.36   
  Anna Sjölund  2000      30.62  1:04.41      4:09.77   
                     
Jönköping Damer 2  54  572          4:10.82   
  Jönköpings Simsällskap  4:05.32                 
  Lova Andersson  2000      28.83  1:01.15      1:01.15   
  Annie Hegmegi  2003      29.31  1:01.63      2:02.78   
  Emma Johansson  1997      29.67  1:03.32      3:06.10   
  Emma Roos  1999      30.26  1:04.72      4:10.82   
                     
Västervik Damer  1996  48  555          4:13.29   
  Västerviks Simsällskap  4:16.42                 
  Agnes Wedel  2000      29.96  1:01.70      1:01.70   
  Linnea Waldemarsson  1996      30.04  1:03.10      2:04.80   
  Felicia Claesén  2001      30.67  1:03.97      3:08.77   
  Emma Juneskog  1998      30.44  1:04.52      4:13.29   
                     
Lass Damer Lag 2  42  542          4:15.35   
  Linköpings Allmänna SS  4:06.34                 
  Matilda Savén  2000      30.29  1:03.33      1:03.33   
  Elise Gidlöf  1999      30.18  1:03.34      2:06.67   
  Felicia Smedbäck  2000      30.59  1:03.42      3:10.09   
  Johanna Gunnarsson  1999      30.47  1:05.26      4:15.35   
                     
Lass Damer Lag 4  36  535          4:16.43   
  Linköpings Allmänna SS  4:19.26                 
  Erika Tudegård  2001      31.16  1:04.14      1:04.14   
  Sandra Mokhtari  2001      31.20  1:04.82      2:08.96   
  Emelie Gidlöf  1997      30.09  1:03.70      3:12.66   
  Alice Almén  2001      30.02  1:03.77      4:16.43   
                     
Växjö SS Flickor  2002  30  527          4:17.63   
  Växjö Simsällskap  4:10.84                 
  Saga Bodsjö  2002      30.41  1:03.08      1:03.08   
  Clara Örnhem  2002